Miele CM 6310 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Miele CM 6310 (80 pagina’s), behorend tot de categorie Espresso apparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 65 mensen. Heb je een vraag over Miele CM 6310 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Gebruiksaanwijzing
Vrijstaandekoffieautomaat
Leesbeslistdegebruiksaanwijzingvoordatuuwapparaatplaatst,
installeerteningebruikneemt.Datisveiligervooruzelfenuvoorkomt
schadeaanuwapparaat.
M.-Nr.10032780nl-NL

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Miele
Categorie: Espresso apparaat
Model: CM 6310
Apparaatplaatsing: Ingebouwd
Soort bediening: Touch
Kleur van het product: Graphite, Grey
Ingebouwd display: Ja
Gewicht: 9900 g
Breedte: 251 mm
Diepte: 427 mm
Hoogte: 359 mm
Snoerlengte: 1.4 m
Materiaal behuizing: Roestvrijstaal
Installatie compartiment breedte: 450 mm
Installatie compartiment diepte: 555 mm
Installatie compartiment hoogte: 508 mm
Vermogen: 1500 W
Capaciteit watertank: 1.8 l
Automatisch uitschakelen: Ja
Indicatielampje: Ja
Koffiebonen capaciteit: 300 g
Koffiezet apparaat type: Volledig automatisch
Koffie invoertype: Coffee beans, Ground coffee
Capaciteit in kopjes: 14 kopjes
Ingebouwde molen: Ja
Warmwatersysteem: Ja
Koffie maken: Ja
Espresso maken: Ja
Cappuccino maken: Ja
Latte maken: Ja
Latte macchiato maken: Ja
Warme melk maken: Ja
Melkreservoir: Ja
Verlichte aan-/uit knop: Ja
Volledig automatisch: Koffie
AC-ingangsspanning: 220–240 V
Type product: Espressomachine
Meerdere dranken: Ja

Handleiding Miele CM 6310 – volledige tekst

Het verpakkingsmateriaalDe verpakking beschermt het apparaattegen transportschade.Bewaar de originele verpakking en depiepschuimdelen, voor het geval u hetapparaat later nog eens wilt vervoeren.Ook als u het apparaat voor eventueleservicewerkzaamheden naar Mielemoet opsturen, is de originele verpak-king handig.Het afdanken van een apparaatOude elektrische en elektronische ap-paraten bevatten meestal nog waarde-volle materialen. Ze bevatten echterook schadelijke stoffen die nodig zijngeweest om de apparaten goed en vei-lig te laten functioneren.

Wanneer u uwoude apparaat bij het gewone afvaldoet of er op een andere manier nietgoed mee omgaat, kunnen deze stoffenschadelijk zijn voor de gezondheid enhet milieu.Lever het apparaat in bij een gemeen-telijk inzameldepot voor elektrische enelektronische apparatuur.Het afgedankte apparaat moet buitenhet bereik van kinderen worden opge-slagen.Verpakkingsmateriaal en afdanken apparaat2

Verpakkingsmateriaal en afdanken apparaat. 2Veiligheidsinstructies en waarschuwingen. 6Algemeen. 13Bedieningselementen en display. 14Accessoires. 15Eerste ingebruikneming. 16Vóór het eerste gebruik. 16Als u het apparaat voor het eerst inschakelt. 16Waterhardheid. 17Bediening. 18Waterreservoir vullen. 19Bonenreservoir vullen. 20Koffieautomaat in- en uitschakelen. 21Kopjesverwarming. 22Koffie-uitloop aan de grootte van de kopjes aanpassen. 23Dranken bereiden. 24Koffiespecialiteiten. 24Dubbele bereiding. 25Bereiding afbreken. 25Koffiedranken van gemalen koffie. 26Gemalen koffie doseren. 26Koffiedranken van gemalen koffie. 27Dranken met melk. 27Heet water bereiden. 30Dranken van een individueel profiel bereiden. 30Optimaal genieten van uw koffie. 31Maling. 31Parameters van een drank weergeven en wijzigen. 32Koffiehoeveelheid. 32Bereidingstemperatuur. 33Bevochtigen. 33Hoeveelheid.

Dit apparaat voldoet aan de geldende veiligheidsvoorschriften.Onjuist gebruik echter kan persoonlijk letsel of beschadigingentot gevolg hebben.Lees daarom de gebruiksaanwijzing aandachtig door, voordat uhet apparaat in gebruik neemt. In de gebruiksaanwijzing vindt ubelangrijke instructies met betrekking tot de plaatsing, de veilig-heid, het gebruik en het onderhoud.Als de aanwijzingen niet worden opgevolgd, kan Miele niet aan-sprakelijk worden gesteld voor schade die daarvan het gevolg is.Bewaar de gebruiksaanwijzing en geef deze door aan een even-tuele volgende eigenaar!Verantwoord gebruik~Dit apparaat is uitsluitend bestemd voor particulier huishoudelijkgebruik (of daarmee vergelijkbaar).~Het apparaat mag niet buiten worden gebruikt.~De koffieautomaat is voor huishoudelijk gebruik. U kunt met dekoffieautomaat dranken, zoals espresso, cappuccino, lattemacchiato, etc. bereiden.

Gebruik voor andere doeleinden is niettoegestaan.~Dit apparaat mag alleen worden gebruikt door personen die instaat zijn het apparaat veilig te bedienen en die volledig op dehoogte zijn van de inhoud van de gebruiksaanwijzing! De personendie het apparaat bedienen, moeten zich bewust zijn van de gevarenvan een foutieve bediening.Veiligheidsinstructies en waarschuwingen6

Kinderen,Bij de koffie-uitloop en de heetwatertap bestaatverbrandingsgevaar!De huid van kinderen is gevoeliger voor hoge temperaturen dande huid van volwassenen.Voorkom dat kinderen hete onderdelen aanraken of lichaamsde-len eronder houden.~Plaats het apparaat buiten het bereik van kinderen.~Houd kinderen onder acht jaar op een afstand van het apparaaten de aansluitleiding.~Kinderen vanaf acht jaar mogen het apparaat alleen zonder toe-zicht gebruiken, als ze weten hoe ze het apparaat veilig moeten be-dienen. De kinderen moeten zich bewust zijn van de gevaren vaneen foutieve bediening.~Kinderen vanaf acht jaar mogen het apparaat niet zonder toezichtreinigen.~Houd kinderen in de gaten wanneer deze zich in de buurt van hetapparaat bevinden.

Laat kinderen nooit met het apparaat spelen.~Wij wijzen u erop dat espresso en koffie geen kinderdrankjes zijn.~Verstikkingsgevaar!Kinderen kunnen zich tijdens het spelen in verpakkingsmateriaalwikkelen (bijvoorbeeld in folie) of het materiaal over hun hoofd trek-ken en stikken. Houd verpakkingsmaterialen bij kinderen vandaan.Veiligheidsinstructies en waarschuwingen7

Technische veiligheid~Een beschadigd apparaat kan uw veiligheid in gevaar brengen.Controleer het voor de plaatsing op zichtbare schade. Neem eenbeschadigd apparaat nooit in gebruik.~Voordat u het apparaat aansluit, dient u de aansluitgegevens(spanning en frequentie) op het typeplaatje te vergelijken met dewaarden van het elektriciteitsnet. Deze gegevens moeten beslistovereenkomen om schade aan het apparaat te voorkomen. Raad-pleeg bij twijfel een elektricien.~De elektrische veiligheid van het apparaat is uitsluitend gegaran-deerd, als het wordt aangesloten op een aardingssysteem dat vol-gens de geldende voorschriften is geïnstalleerd. Aan deze funda-mentele veiligheidsvoorwaarde moet worden voldaan.

Laat de elek-trische installatie bij twijfel door een vakman inspecteren.~De betrouwbare en veilige werking van het apparaat is uitsluitendgegarandeerd, wanneer het apparaat op het openbare elektriciteits-net is aangesloten.~Met een stekkerdoos of verlengsnoer kan een veilig gebruik vanhet apparaat niet worden gewaarborgd (brandgevaar). Sluit het ap-paraat hiermee niet op het elektriciteitsnet aan.~Trek de stekker meteen uit de contactdoos als u beschadigingenziet of een vreemde lucht ruikt.~De aansluitkabel mag niet beklemd raken en niet langs scherperanden schuren.~De aansluitkabel mag niet op de grond liggen. U kunt struikelenen het apparaat kan beschadigd raken.~Dit apparaat mag niet op een niet-stationaire locatie (zoals eenboot) worden gebruikt.Veiligheidsinstructies en waarschuwingen8

~Gebruik het apparaat alleen bij omgevingstemperaturen tussen+10 °C en +38 °C.~Oververhittingsgevaar! Zorg voor voldoende ventilatie van het ap-paraat. Dek het ingeschakelde apparaat niet af met doeken of ietsdergelijks.~Gebruik een apparaat dat achter een meubeldeur is geplaatst al-leen als de meubeldeur geopend is. Sluit de deur niet als u het ap-paraat gebruikt.~Bescherm het apparaat tegen water en spatwater. Dompel hetapparaat niet in water.~Reparaties (ook van de aansluitkabel) mogen uitsluitend wordenuitgevoerd door vakmensen die door Miele zijn geautoriseerd. On-deskundig uitgevoerde werkzaamheden kunnen groot gevaar ople-veren voor de gebruiker.~De garantie vervalt als het apparaat niet wordt gerepareerd dooreen technicus die door Miele is geautoriseerd.~Alleen van originele onderdelen garandeert Miele dat deze aande veiligheidseisen voldoen.

Defecte onderdelen mogen alleen doororiginele onderdelen worden vervangen.~Voor reparatiewerkzaamheden moet het apparaat spanningsvrijworden gemaakt. Het apparaat is alleen spanningsvrij:–als de stekker uit de contactdoos is getrokken.Trek daarbij aan de stekker en niet aan de aansluitkabel.–als de hoofdschakelaar van de huisinstallatie is uitgeschakeld.–als de zekering van de huisinstallatie er geheel is uitgedraaid.~Schakel het apparaat met de netschakelaar uit als u langdurig af-wezig zult zijn.Veiligheidsinstructies en waarschuwingen9

~Gebruik uitsluitend originele Miele-onderdelen. Als andere onder-delen worden gebruikt, kan geen beroep worden gedaan op bepa-lingen met betrekking tot de garantie en de productaansprakelijk-heid.Veilig gebruik,U kunt zich branden aan de koffie-uitloop en de heetwater-tap!De vloeistoffen en de stoom zijn erg heet.~Let op het volgende:– Houd geen lichaamsdelen onder de koffie-uitloop en de heetwa-tertap als u hete vloeistoffen of stoom bereidt.– Raak geen hete onderdelen aan.– Uit de openingen kan hete vloeistof of stoom spuiten. Zorg in ditverband dat de koffie-uitloop altijd schoon is en altijd correctwordt gemonteerd.– Ook het water in de opvangschaal kan erg heet zijn.

Wees voor-zichtig als u de opvangschaal leeggiet.~Reinig de koffieautomaat grondig voor het eerste gebruik (zie"Reiniging en onderhoud").~Let met betrekking tot het water op het volgende:–Vul het waterreservoir alleen met koud, vers drinkwater. Warm ofheet water kan beschadiging van het apparaat tot gevolg hebben.–Ververs het water dagelijks om kiemvorming tegen te gaan.–Gebruik geen mineraalwater. Door mineraalwater verkalkt het ap-paraat te veel, waardoor het beschadigd kan raken.–Gebruik nooit water uit installaties voor omgekeerde osmose.Veiligheidsinstructies en waarschuwingen10

~Vul het bonenreservoir alleen met gebrande koffiebonen. Doegeen met andere stoffen behandelde koffiebonen of gemalen koffiein het reservoir.~Gebruik geen ruwe koffiebonen (groene, ongebrande bonen) ofkoffiemengsels met ruwe koffiebonen. Ruwe bonen zijn erg hard enbevatten nog een zekere hoeveelheid restvocht. De koffiemolen (hetmaalwerk) van de koffieautomaat kan al bij het eerste malen be-schadigd raken.~Suiker kan het apparaat onherstelbaar beschadigen! Gebruikgeen koffiebonen die met suiker, karamel en dergelijke behandeldzijn of suikerhoudende vloeistoffen in het apparaat.~Doe alleen gemalen koffie of een reinigingstablet in dekoffietrechter. Met de reinigingstabletten wordt het filtersysteem vanhet apparaat ontvet.~Gebruik geen gekaramelliseerde gemalen koffie.

De daarinaanwezige suiker kan vastplakken en het filtersysteem verstoppen.De reinigingstablet voor het ontvetten van het filtersysteem lost dezeafzettingen en verstoppingen niet op.~Gebruik uitsluitend melk zonder toevoegingen. De veelal suiker-houdende toevoegingen leiden tot verstoppingen in de melkslang.~Gebruik alleen gepasteuriseerde melk als u dierlijke melk ge-bruikt.~Houd nooit een brandend alcoholmengsel onder de koffie-uitloop.De kunststof onderdelen van de automaat kunnen vlam vatten ensmelten.~Plaats nooit een kaars (of ander open vuur) op of naast de koffie-automaat. De automaat kan vlam vatten en brand veroorzaken.Veiligheidsinstructies en waarschuwingen11

~Let op het volgende wat de reiniging van het apparaat betreft:–Schakel het apparaat voor de reiniging met de netschakelaar uit.–Reinig het apparaat en de melkkan dagelijks (zie ook het hoofd-stuk "Reiniging en onderhoud").–Reinig de melkleidingen zorgvuldig en regelmatig.Melk bevat van nature kiemen (micro-organismen) die zich bij on-voldoende reiniging snel vermeerderen. Verontreinigingen in hetapparaat kunnen schadelijk zijn voor de gezondheid.–Gebruik voor het reinigen van het apparaat geen stoomreiniger.De stoom kan in aanraking komen met delen die onder spanningstaan en zo kortsluiting veroorzaken.~Ontkalk het apparaat regelmatig. Houd daarbij rekening met dewaterhardheid. Ontkalk het apparaat vaker als het water in uw regioveel kalk bevat.

Miele kan niet aansprakelijk worden gesteld voorschade als gevolg van het niet tijdig ontkalken van het apparaat enals gevolg van verkeerde ontkalkingsmiddelen en onjuisteconcentraties.~Ontvet het filtersysteem regelmatig met reinigingstabletten. Bijeen koffiesoort met een hoog vetgehalte kan het filtersysteem snellerverstopt raken.~Koffiedik hoort in de groene afvalcontainer of op de compost-hoop, niet in de gootsteen. Bovendien voorkomt u zo verstoppingen.~Gebruik het apparaat niet voor het reinigen van voorwerpen.Veiligheidsinstructies en waarschuwingen12

aAan/Uit-toets -In- en uitschakelenbKoffietoetsen Voor de bereiding van.Espresso/KoffieHCappuccinokLatte macchiatocDisplay Informatie over een actuele actie of over de statusd"Terug" #Terug naar het eerstvolgende hogere menu, een on-bedoelde actie afbrekenePijltoetsen Y X Meer keuzemogelijkheden op het display weerge-ven en een keuze markerenfOK Displaymeldingen bevestigen en instellingen op-slaangOptische interface PC (alleen voor Miele)hLED Knippert als het apparaat ingeschakeld is (bij don-ker display)iInstellingen XInstellingen weergeven en wijzigenjParameters ,Instellingen wijzigen voor de bereiding van drankenkProfielen {Profielen samenstellen en beherenlDubbele bereiding °Er worden twee kopjes van een drank bereidmMeer programma's xMeer dranken, zoals ristretto, caffè lungo, caffèlatte, hete melk, melkschuim en heet water*Onderhoudsprogramma's* CM 6310Bedieningselementen en display14

De volgende accessoires worden af-hankelijk van het model bijgeleverd:–KoffieschepVoor het doseren van gemalen koffie–Roestvrijstalen melkkan MB-CM*Houdt de melk langer koel(inhoud 0,5 l)–ReinigingstablettenVoor het ontvetten van het filtersys-teem(startset)–OntkalkingstablettenVoor het ontkalken van de leidingen(startset)–TeststripVoor het bepalen van de waterhard-heid–ReinigingsborstelVoor het reinigen van de melkleidingU kunt deze producten en andereaccessoires via internet bestellen(www.miele-shop.com), bij Miele en bijde Miele-vakhandel.* CM 6310Het Miele-assortiment omvat tal vannuttige, bij te bestellen accessoires,alsmede reinigings- en onderhouds-middelen die speciaal op uw apparaatzijn afgestemd.–Universeel microvezeldoekjeVoor het verwijderen vanvingerafdrukken en lichte verontreini-gingen–Reinigingsmiddel voor demelkleidingenVoor het reinigen van hetmelksysteem–ReinigingstablettenVoor het ontvetten van het filtersys-teem–OntkalkingstablettenVoor het ontkalken van de leidingen–Roestvrijstalen melkkan MB-CMHoudt de melk langer koel (inhoud0,5 l)Accessoires15

Lees de gebruiksaanwijzing aan-dachtig door, voordat u de koffieau-tomaat in gebruik neemt. Maak uvertrouwd met het apparaat en debediening.Vóór het eerste gebruik^Plaats het apparaat en verwijdereventuele beschermfolies (zie "Aan-wijzingen voor de plaatsing").Reinig het apparaat grondig, voor-dat u de koffieautomaat met wateren koffiebonen vult (zie "Reinigingen onderhoud").^Steek de stekker van het apparaat inde contactdoos (zie "Elektrische aan-sluiting").Als u het apparaat voor heteerst inschakeltZet de netschakelaar links onder op hetapparaat op "I".Als u het apparaat op de netspanningaansluit, verschijnt in het display deDuitse tekst "Miele - Willkommen".Taal^Druk op de pijltoetsen totdat de ge-wenste taal gemarkeerd is. Bevestiguw keuze met OK.^Druk op de pijltoetsen totdat het ge-wenste land gemarkeerd is.

Bevestiguw keuze met OK.De instelling wordt opgeslagen.Dagtijd^Druk op de pijltoetsen totdat de juistewaarde voor de uren verschijnt. Drukop OK.^Druk op de pijltoetsen totdat de juistewaarde voor de minuten verschijnt.Druk op OK.De instelling wordt opgeslagen.In het display verschijnt de melding datde eerste ingebruikneming succesvolwas.In het display verschijnt "Vul het water-reservoir en plaats het terug".^Vul het waterreservoir met vers, kouddrinkwater.Tip: Volg ook de overige aanwijzingenuit de gebruiksaanwijzing om uw appa-raat individueel in te stellen en het goedte leren kennen.Eerste ingebruikneming16

WaterhardheidDe waterhardheid geeft aan hoeveelkalk het water bevat. Hoe hoger hetkalkgehalte, des te harder is het wateren des te vaker moet het apparaat wor-den ontkalkt.Het apparaat meet de water- enstoomhoeveelheid die wordtafgenomen. Afhankelijk van de inge-stelde waterhardheid mogen meer ofminder dranken worden bereid, voordatu het apparaat moet ontkalken.Stel het apparaat op de plaatselijke wa-terhardheid in.

Alleen dan kan het ap-paraat correct functioneren en niet be-schadigd raken en verschijnt op hetjuiste tijdstip het verzoek het ontkal-kingsprogramma te starten.U kunt vier standen instellen:Waterhardheid Hardheids-graad (vol-gens water-bedrijf)Instelling(stand)0 - 8,4 °dH(0 - 1,5 mmol/l)Zacht Zacht 18,4 - 14 °dH(1,5 - 2,5 mmol/l)Gemiddeld Gemiddeld 214-21°dH(2,5 - 3,7 mmol/l)Hard Hard 3Meer dan 21 °dH(meer dan3,7 mmol/l)Hard Zeer hard 4Waterhardheid bepalenU kunt de waterhardheid met de bijge-leverde teststrip bepalen. Maar u kuntook contact opnemen met het waterlei-dingbedrijf.^Dompel de teststrip ca. 1 seconde inhet water en schud daarna het over-tollige water van de strip. Na 1 mi-nuut kunt u het resultaat aflezen.U kunt nu de hardheidsgraad op hetapparaat instellen.Waterhardheid instellen^Druk op X.^Druk op de pijltoetsen totdat "Water-hardheid" gemarkeerd is.

U bedient het apparaat door de sensor-toetsen aan te tippen.U bevindt zich in het drankenmenu, alsde volgende melding in het display ver-schijnt:{MieleMaak uw keuzeOm een drank te bereiden, drukt u opeen van de koffietoetsen.Meer dranken vindt u in het menu "Meerprogramma's" x.Een menu oproepen en binneneen menu navigerenOm een menu op te roepen, tipt u debetreffende toets aan. In het bijbeho-rende menu kunt u acties starten of in-stellingen wijzigen.InstellingenTaal FDagtijdTimerEen balkje rechts in het display geeftaan dat meer opties of meer tekst vol-gen.

Met de pijltoetsen kunt u de optiesof de tekst laten weergeven.U ziet aan het vinkje (, welke instellingop dit moment gekozen is.Als u een optie wilt kiezen,^drukt u op de pijltoets Xof Y, totdatde gewenste optie gemarkeerd is.Om uw keuze te bevestigen,^drukt u op OK.Menu verlaten of actie afbrekenOm het actuele menu te verlaten,^drukt u op #.Bediening18

De waterkwaliteit is naast de kwaliteitvan de koffiebonen van groot belangvoor een perfect kopje koffie of espres-so.Let op! In het water kan kiemvor-ming optreden.Vervang het water daarom dagelijks.Warm of heet water c.q. anderevloeistoffen kunnen beschadigingvan het apparaat tot gevolg hebben.Gebruik geen mineraalwater. Doormineraalwater verkalkt het apparaatte veel, waardoor het beschadigdkan raken.^Druk rechts op het deksel.^Trek het waterreservoir er naar boventoe uit (aan het deksel).^Vul het reservoir met koud, versdrinkwater tot aan de markering"max.".^Plaats het waterreservoir terug.Tip: Controleer of het plateau onder hetwaterreservoir verontreinigd is, als hetreservoir iets te hoog of schuin staat.Het uitstroomventiel kan anders gaanlekken.Reinig zo nodig het plateau.Waterreservoir vullen19

Voor uw koffie of espresso gebruikt deautomaat hele, gebrande koffiebonendie voor elk kopje vers worden gema-len. Vul het bonenreservoir daarvoormet koffiebonen.U kunt ook koffiedranken met reeds ge-malen koffie bereiden (zie "Koffie-dranken van gemalen koffie").Let op!Vul het bonenreservoir uitsluitendmet gebrande koffiebonen voor es-presso of koffie.Doe geen gemalen koffie in het re-servoir, anders kan de koffiemolenbeschadigd raken!Let op! Doe geen koffiebonen diemet suiker, karamel en dergelijkebehandeld zijn of suikerhoudendevloeistoffen in het apparaat. Suikerkan het apparaat onherstelbaar be-schadigen!Gebruik geen ruwe koffiebonen(groene, ongebrande bonen) ofkoffiemengsels met ruwe koffiebo-nen. Ruwe bonen zijn erg hard enbevatten nog een zekere hoeveel-heid restvocht.

De koffiemolen vande koffieautomaat kan al bij heteerste malen beschadigd raken.Tip: Ruwe koffie kunt u met een molenvoor noten en zaad malen. Dergelijkemolens hebben meestal een roterendroestvrijstalen mes.De gemalen ruwe koffie kunt u dan perportie in de koffietrechter doseren omde koffiedrank te bereiden (zie"Koffiedranken van gemalen koffie").^Verwijder het deksel van het bonen-reservoir.^Vul het reservoir met verse koffiebo-nen.^Plaats het deksel terug.Tip: Doe niet meer bonen in het reser-voir dan u in een paar dagen verbruikt.De bonen verliezen hun aroma als zelang met lucht in aanraking komen.Bonenreservoir vullen20

InschakelenZet de netschakelaar links onder op hetapparaat op "I".^Tip de Aan/Uit-toets -aan.Het apparaat warmt op en spoelt de lei-dingen. Uit de koffie-uitloop stroomtheet water.Het systeem wordt niet doorgespoeldals de bedrijfstemperatuur van dekoffieautomaat nog hoger is dan60 °C.Als in het display "Maak uw keuze" ver-schijnt, kunt u een drank bereiden.Als u geen toets bedient en het ap-paraat geen onderhoudsprogrammauitvoert, wordt het display naca.

7 minuten uitgeschakeld, omenergie te besparen.De LED rechts knippert, zolang hetapparaat ingeschakeld is.Om het apparaat weer te activerenen weer dranken te kunnen bereiden,hoeft u alleen maar op een van desensortoetsen te drukken.Uitschakelen^Tip de Aan/Uit-toets -aan.Als een koffiedrank is bereid, wordende koffieleidingen voor het uitschakelendoorgespoeld.Als u een drank met melk heeft bereid,verschijnt in het display: "Steek demelkleiding in het opvangrooster".Als u de melkslang in hetopvangrooster heeft gestoken,^drukt u op OK.Als u de melkleiding voor het uitscha-kelen niet doorspoelt, moet de leidingbij het volgende inschakelen wordendoorgespoeld.Bij langdurige afwezigheidAls u het apparaat lange tijd niet zultgebruiken, gaat u als volgt te werk:^Leeg de opvangschaal, het afvalbak-je en het waterreservoir.^Reinig alle onderdelen grondig, ookhet filtersysteem.^Schakel het apparaat met denetschakelaar uit.De ingestelde dagtijd wordt niet opge-slagen en moet bij het volgende in-schakelen opnieuw worden ingesteld.Koffieautomaat in- en uitschakelen21

(CM 6310)De smaak van espresso en anderekoffiedranken komt het best tot zijnrecht en blijft het langst behouden alsde kopjes zijn voorverwarmd.Hoe minder koffie wordt bereid en hoedikker de wand van het kopje, des tebelangrijker is het voorverwarmen vanhet kopje.U kunt uw kopjes en glazen op hetkopjesplateau voorverwarmen. Dekopjesverwarming moet hiervoor zijn in-geschakeld.^Zet de kopjes of glazen op het pla-teau.Het plateau wordt continu verwarmd,zolang de koffieautomaat is ingescha-keld.Kopjesverwarming in- of uit-schakelen^Druk op X.^Kies "Kopjesverwarming" en druk opOK.^Kies de gewenste optie en druk opOK.De instelling wordt opgeslagen.Kopjesverwarming22

U kunt de hoogte van de koffie-uitloopaanpassen aan de hoogte van het kop-je (of het glas). De koffie en de espres-so koelen dan niet zo snel af en decrema blijft beter behouden.^Trek de koffie-uitloop omlaag tot aande rand van het kopje.of:^Schuif de koffie-uitloop omhoog tot-dat het kopje eronder past.Koffie-uitloop aan de grootte van de kopjes aanpassen23

U kunt kiezen uit de volgendekoffiespecialiteiten:Ristretto is een geconcentreerde,krachtige espresso. Dezelfde hoeveel-heid koffie als bij een espresso wordtmet heel weinig water bereid.Espresso is een sterke, aromatischekoffie met een dik, hazelnootbruinschuimlaagje (de crema).Gebruik voor de bereidingespressobonen.Koffie onderscheidt zich van espressodoor de speciaal gebrande koffiebo-nen. Daarnaast wordt er een groterewaterhoeveelheid gebruikt.Caffè lungo is een koffie met duidelijkmeer water.Koffiespecialiteiten^Zet een kopje onder de koffie-uitloop.^Druk op de sensortoets van de ge-wenste drank:.Espresso/KoffiexOnder "Meer programma's":Ristretto, caffè lungoUit de koffie-uitloop stroomt de ge-wenste drank.Gooi bij de eerste ingebruiknemingde eerste twee kopjes koffie weg.Eventuele koffieresten van de contro-le in de fabriek worden zo verwijderd.Dranken bereiden24

Dubbele bereidingU kunt ook een dubbele hoeveelheid la-ten maken, voor één grote kop of voortwee kopjes.Om twee kopjes tegelijk te bereiden,^zet u een kopje onder elk van deschenktuitjes.^Druk op °.^Druk op de sensortoets van de ge-wenste drank.Uit de koffie-uitloop stromen twee por-ties van de gewenste drank.Tip: Als u enige tijd geen koffietoetsenheeft bediend, wordt de instelling "Dub-bele bereiding" °gereset.Bereiding afbrekenOm de bereiding af te breken,^drukt u opnieuw op de koffietoets ofop xvoor dranken uit het menu"Meer programma's".Tip: Zodra in het display "Stop" ver-schijnt, kunt u ook met OK de bereidingafbreken.Bij de bereiding vankoffiespecialiteiten met melk of vantwee kopjes van een drank kunt u debereiding van de betreffende bestand-delen afzonderlijk afbreken.^Druk op OK.De automaat breekt de bereiding af.Dranken bereiden25

Koffiedranken van gemalenkoffieVoor het bereiden van koffiedrankenmet reeds gemalen koffie, doseert u dehoeveelheid voor één kopje in dekoffietrechter.Zo kunt u bijvoorbeeld een kopjecafeïnevrije koffie bereiden, terwijl inhet bonenreservoir alleen maarcafeïnehoudende bonen zitten.Als u gemalen koffie in de koffietrechterdoet, wordt dit automatisch door dekoffieautomaat herkend.Met gemalen koffie kunt u altijd maareen kopje koffie of espresso tegelijk be-reiden.Gemalen koffie doserenGebruik de bijgeleverde schep voor dejuiste dosering van de gemalen koffie.Doe niet meer dan één afgestrekenschep koffie in de trechter.

Als u teveel koffie doseert, kan het filtersys-teem de hoeveelheid nietsamenpersen.De automaat gebruikt alle gemalenkoffie voor de volgende bereiding.^Open de koffietrechter.^Doseer een afgestreken schep koffiein de trechter.^Sluit de koffietrechter.In het display verschijnt "Gemalen koffiebereiden?".Dranken bereiden26

Koffiedranken van gemalen koffieAls u een drank van gemalen koffie wiltbereiden,^kiest u "Ja" en drukt u op OK.U kunt nu kiezen welke koffiedrank hetapparaat moet bereiden.^Zet een kopje onder de koffie-uitloop.^Kies de gewenste drank.De gewenste drank wordt bereid.Als u geen drank van gemalen koffiewilt bereiden,^kiest u "Nee" en drukt u op OK.De gemalen koffie wordt in het afval-bakje gegooid.Dranken met melk,Pas op! U kunt zich brandenaan de koffie-uitloop! De vloeistoffenen de stoom zijn erg heet.Gebruik uitsluitend melk zondertoevoegingen. De veelal suikerhou-dende toevoegingen leiden tot ver-stoppingen in de melkvoerende de-len. De koffieautomaat kan bescha-digd raken.Als u melk wilt bereiden, wordt het ap-paraat op temperatuur gebracht. In dekoffie-uitloop wordt de aangezogenmelk met stoom verhit.

Voor melk-schuim wordt de melk daarnaast ookopgeschuimd.Als u al geruime tijd geen melk meerheeft bereid, moet u de melkleidingvoor een volgende bereiding door-spoelen. Zo verwijdert u eventueelaanwezige bacteriën en schimmels.Dranken bereiden27

U kunt kiezen uit de volgendekoffiespecialiteiten met melk:Cappuccino bestaat voor ca. twee der-de uit melkschuim en voor een derdeuit espresso.Latte macchiato bestaat voor telkenseen derde uit hete melk, melkschuim enespresso.Caffè latte bestaat uit hete melk en es-presso.Daarnaast kunt u hete melk en melk-schuim bereiden.Informatie over de roestvrijstalenmelkkan(bijgeleverd bij CM 6310)De roestvrijstalen melkkan houdt demelk langer koud. Alleen met koudemelk (13 °C) kunt u goed schuim ma-ken.^Steek de roestvrijstalen aanzuigbuisin de onderkant van het deksel. Hetafgeschuinde uiteinde moet naar be-neden wijzen (zie afbeelding).^Vul de melkkan tot max. 2 cm onderde rand met melk. Draai het dekselop de kan.^Steek de melkslang met de roestvrij-stalen bocht van boven in het deksel(zie afbeelding). De bocht moet vast-klikken.^Plaats de melkkan rechts naast dekoffieautomaat.

Melk uit een pak of kanDe te gebruiken melkslang bevindt zichachter de servicedeur.^Steek de melkslang in de aansluitingop de koffie-uitloop.^Plaats een pak of kan met voldoendemelk rechts naast de koffieautomaat.^Steek de melkslang erin. Zorg dat deslang diep genoeg in de melk zit.Dranken met melk bereiden^Zet een geschikt kopje (glas) onderde koffie-uitloop.^Druk op de sensortoets van de ge-wenste drank:HCappuccinokLatte macchiatoxOnder "Meer programma's":Caffè latte, hete melk, melk-schuimDe gekozen drank wordt bereid.Dranken bereiden29

Heet water bereiden(CM 6310),Pas op! U kunt zich brandenaan de heetwatertap! Hetuitstromende water is heet.Het water is niet kokend heet endaarom niet geschikt voor de berei-ding van zwarte thee.^Zet een geschikt kopje onder deheetwatertap.^Druk op x.^Kies "Heet water" en druk op OK.Er stroomt nu heet water in het kopjeonder de heetwatertap.Om de bereiding te beëindigen,^drukt u op OK.De automaat breekt de bereiding af.Dranken van een individueelprofiel bereidenVia "Profielen" kunt u uw dranken aanuw individuele wensen aanpassen (zie"Profielen").Als u al een eigen profiel heeft samen-gesteld, kies dan uw profiel om eigendranken te bereiden.^Druk op {.^Selecteer met de pijltoetsen het be-treffende profiel en druk op OK.Om aan te geven dat een profiel is ge-kozen, verschijnt in het display denaam van het profiel.U kunt nu de door u gewenste drankbereiden.Dranken bereiden30

U kunt in het menu "Parameters" ,de koffiehoeveelheid en de bereidings-temperatuur instellen, alsmede de optie"Bevochtigen" kiezen.U kunt dat voor iedere koffiedrank af-zonderlijk doen, zowel in hetMiele-profiel als in de door uzelf aange-legde profielen.U kunt ook de maling aan de gebruiktekoffiesoort aanpassenMalingAls het poeder de juiste maling heeft,stroomt de koffiedrank gelijkmatig in hetkopje en ontstaat er een fijne crema.De ingestelde maling geldt voor allekoffiespecialiteiten.De ideale crema is hazelnootbruin vankleur.Aan de volgende kenmerken ziet u of ude maling anders moet instellen.De maling is te grof als–de koffiedrank heel snel in het kopjeloopt.–de crema erg licht van kleur enonbestendig is.Stel een fijnere maling in.De maling is te fijn als–de koffiedrank slechtsdruppelsgewijs in het kopje loopt.–de crema donkerbruin is.Stel een grovere maling in.Houd rekening met het volgende omte voorkomen dat de koffiemolen be-schadigd raakt:Wijzig de maling per keer met maxi-maal 1 stap.Laat de automaat opnieuw bonenmalen, voordat u de maling nog eenstap wijzigt.^Open de deur van het apparaat.^Duw de schuifknop (achter deservicedeur) maximaal één standnaar links (fijnere maling) of rechts(grovere maling).^Sluit de deur van het apparaat.Als u de servicedeur opent, wordt deinterne teller voor het legen van deopvangschaal en het afvalbakje ge-reset.Optimaal genieten van uw koffie31

^Leeg de opvangschaal en het afval-bakje.^Bereid een koffiedrank.Daarna kunt u de instelling van de ma-ling opnieuw veranderen.De gewijzigde maling zal pas bij hettweede kopje te merken zijn.Parameters van een drankweergeven en wijzigen^Druk op ,.^Kies de gewenste drank en druk opOK.De actuele instellingen voor de koffie-hoeveelheid, de bereidingstemperatuuren het bevochtigen worden voor dezedrank getoond.KoffiehoeveelheidDe automaat kan 6-14 g koffie per kop-je malen en bereiden.

Hoe meer koffieu gebruikt, des te sterker wordt dekoffiedrank.Aan de volgende kenmerken ziet u of ude koffiehoeveelheid moet wijzigen:De koffiehoeveelheid is te klein als–de koffiedrank heel snel in het kopjeloopt.–de crema erg licht van kleur enonbestendig is.– de koffiedrank slap smaakt.Vergroot de koffiehoeveelheid.De koffiehoeveelheid is te groot als– de koffiedrank slechtsdruppelsgewijs in het kopje loopt.– de crema donkerbruin is.– de koffiedrank bitter smaakt.Verlaag de koffiehoeveelheid.^Kies "Koffiehoeveelheid" en druk opOK.^Druk op de pijltoetsen om de koffie-hoeveelheid aan te passen. Bevestiguw keuze met OK.De instelling wordt opgeslagen.Tip: Als u de koffiedrank te sterk of tebitter vindt, probeer dan een anderebonensoort.Optimaal genieten van uw koffie32

BereidingstemperatuurDe juiste bereidingstemperatuur is af-hankelijk–van de gebruikte koffiesoort.–van de vraag of u espresso of koffiebereidt.–van de luchtdruk op de plaats vanopstelling.Als de automaat in de bergen wordt op-gesteld (boven 2000 meter), moet u debereidingstemperatuur verlagen. Bijeen lagere luchtdruk kookt het waternamelijk al bij een lagere temperatuur.U kunt uit vijf temperaturen kiezen.Tip: Sommige koffiesoorten houdenniet van hoge temperaturen. Deze kun-nen van invloed zijn op decrema-vorming en de smaak.^Kies "Bereidingstemperatuur" en drukop OK.^Kies de gewenste temperatuur endruk op OK.De instelling wordt opgeslagen.BevochtigenIs de bevochtigingsfunctie ingescha-keld, dan wordt het koffiepoeder na hetmalen eerst met een kleine hoeveelheidheet water bevochtigd.

Na korte tijdwordt de resterende waterhoeveelheiddoor het vochtige koffiepoeder geperst.Het aroma van de koffie komt zo nogbeter tot zijn recht.U kunt kort of lang bevochtigen instel-len, maar u kunt de functie ook uitzet-ten.Bij aflevering is de functie uitgescha-keld.^Kies "Bevochtigen" en druk op OK.^Kies de gewenste instelling en drukop OK.De instelling wordt opgeslagen.Optimaal genieten van uw koffie33

De smaak van de koffiedrank hangtniet alleen van de koffiesoort af, maarook van de gebruikte waterhoeveel-heid.U kunt de waterhoeveelheid voor allekoffiedranken en voor heet water aan-passen aan de inhoud van uw kopjesen aan de gebruikte koffiesoort.Voor koffiespecialiteiten met melk kuntu naast de espresso- en koffiehoeveel-heid ook het melk- enmelkschuimaandeel aan uw wensenaanpassen. Ook de hoeveelheden voorhete melk en melkschuim kunt u vast-leggen.Voor elke drank kunt u de maximalehoeveelheid programmeren. Als demaximale hoeveelheid is bereikt, stoptde bereiding.

Voor de betreffendedrank wordt dan de maximale hoeveel-heid opgeslagen.De gewijzigde hoeveelheid wordt al-tijd in het actuele profiel opgeslagen.De naam van het actuele profiel staatlinks boven in het display.U kunt op twee manieren de program-mering van de hoeveelheden op-roepen:–Met de koffietoetsen als u eenkoffiedrank bereidt of–door de functie "Hoeveelheid" op teroepen in het menu "Parameters" ,.Als het waterreservoir tijdens de be-reiding leegraakt, breekt de automaatde hoeveelheidsprogrammering af.De hoeveelheid van dat momentwordt niet opgeslagen.Tip: Om het wijzigen van de hoeveel-heid af te breken, drukt u opnieuw opde verlichte koffietoets of op xvoordranken uit het menu "Meer program-ma's".Hoeveelheid wijzigen tijdensde bereiding van een drankHoeveelheid voor espresso .en kof-fie /^Plaats het gewenste kopje onder dekoffie-uitloop.^Druk zo lang op .of /totdat in hetdisplay "Wijzigen" verschijnt.De gekozen drank wordt bereid.U kunt de hoeveelheid vastleggen,zodra in het display "Opslaan" ver-schijnt.^Druk op OK als het kopje vol genoegis.Vanaf nu wordt van deze drank de in-gestelde hoeveelheid bereid.Hoeveelheid34

Bevestig deze afzon-derlijk met OK.U ziet aan het vinkje 9voor het be-standdeel dat hiervoor de hoeveelheidmoet worden aangepast.^Kies "Starten" en druk op OK.De automaat begint met de bereiding.U kunt nu voor elk geselecteerd be-standdeel de hoeveelheid vastleggen,zodra in het display "Opslaan" ver-schijnt.^Druk op OK als de betreffende hoe-veelheid voldoende is.^Sla de hoeveelheden voor degeselecteerde bestanddelen op.Vanaf nu wordt deze drank met dezeinstellingen bereid.Hoeveelheden voor ristretto, caffèlungo, caffè latte, hete melk en melk-schuim^Zet een geschikt kopje (glas) onderde koffie-uitloop.^Druk op ,.^Kies de gewenste drank.^Kies "Hoeveelheid" en druk op OK.Voor caffè latte kunt u nu de hoeveel-heden voor de bestanddelen (hetemelk en espresso) wijzigen, zoals be-schreven onder "Hoeveelheid voor cap-puccino en latte macchiato".Voor ristretto, caffè lungo, melk-schuim en hete melk gaat u te werk,zoals beschreven onder "Hoeveelheidvoor espresso en koffie".Hoeveelheid35

Hoeveelheid wijzigen in hetmenu "Parameters" ,^Druk op ,.^Kies de gewenste drank en druk opOK.^Kies "Hoeveelheid" en druk op OK.Vanaf nu is de werkwijze gelijk aan hetprogrammeren van de hoeveelheid tij-dens de bereiding van een drank.Hoeveelheid voorverschillende profielenwijzigenU kunt voor elk profiel de hoeveelhedenvan de afzonderlijke dranken aanpas-sen.^Druk op {.^Kies het gewenste profiel.De naam van het actuele profiel ver-schijnt links boven in het display.U kunt nu, zoals hiervoor beschreven,de functie "Hoeveelheid" oproepen inhet menu "Parameters" ,of de instel-ling tijdens de bereiding wijzigen.Hoeveelheid36

Als u het apparaat samen met anderengebruikt - en iedereen heeft een eigensmaak en eigen voorkeuren, dan kunt unaast het Miele-profiel ook individueleprofielen aanleggen.U kunt in elk profiel de instellingen voorde koffiedranken individueel aanpassen(hoeveelheid, koffiehoeveelheid, berei-dingstemperatuur en bevochtigen).De naam van het actuele profiel ver-schijnt links boven in het display.Menu "Profielen" {oproepen^Druk op {.U kunt nu een "Profiel samenstellen".Als u naast het Miele-profiel zelf al eenprofiel heeft aangelegd, heeft u ook devolgende mogelijkheden:–Profiel kiezen: Met deze functie kuntu kiezen uit de profielen die al in hetapparaat staan.–Naam wijzigen, als u de naam vaneen profiel wilt veranderen.–Profiel wissen, als u een profiel wiltwissen.–Profiel wisselen: Met deze functiekunt u instellen of de koffieautomaatna elke bereiding automatisch moetterugschakelen naar hetMiele-profiel, bij het inschakelen al-tijd het Miele-profiel actief moet zijnof dat het apparaat bij het laatst ge-kozen profiel blijft.Tip: Als u op de toets #of {drukt,gaat u terug naar het hoofdmenu.Profiel samenstellen^Kies "Profiel samenstellen" en druk opOK.In het display verschijnen letters die umet de pijltoetsen kunt kiezen.

Ook cij-fers, hoofdletters en kleine letters kunt umet de pijltoetsen kiezen.^Kies het gewenste teken en druk opOK.Het teken verschijnt in de regel er-boven.^Herhaal deze stappen totdat de ge-wenste naam in de displayregel er-boven staat.Tip: Met de toets #kunt u het laatst in-gevoerde teken wissen.Als u klaar bent met het invoeren vande tekens en de naam wilt opslaan,^gaat u met de pijltoetsen naar hetvinkje (en drukt u op OK.Als u de invoer niet wilt opslaan,^drukt u zo lang op #totdat alle te-kens gewist zijn en de elektronicaterugspringt naar het vorige menu.Tip: Het laatst gekozen profiel is als ac-tueel profiel geselecteerd.Profielen37

Profiel kiezenDeze keuzemogelijkheid is alleen be-schikbaar als u naast hetMiele-profiel al een eigen profiel heeftaangelegd.^Kies "Profiel kiezen" en druk op OK.^Kies het gewenste profiel en druk opOK.De naam van het profiel verschijnt linksboven in het display.Naam wijzigenDeze keuzemogelijkheid is alleen be-schikbaar als u naast hetMiele-profiel al een eigen profiel heeftaangelegd.^Kies "Naam wijzigen" en druk op OK.Ga verder te werk zoals beschrevenonder "Profiel samenstellen":–Kies voor het wissen van een teken#.–Om een nieuw teken in te voeren,kiest u het gewenste teken en beves-tigt u uw keuze met OK.–Om de gewijzigde naam op te slaan,kiest u (en drukt u op OK.Profiel wissenDeze keuzemogelijkheid is alleen be-schikbaar als u naast hetMiele-profiel al een eigen profiel heeftaangelegd.Het Miele-profiel kan niet worden ge-wist.^Kies "Profiel wissen" en druk op OK.^Kies het gewenste profiel en druk opOK.Het profiel wordt gewist.Profielen38

Profiel wisselenU kunt het apparaat zo instellen dat hetna elke bereiding automatisch weerterugschakelt naar het Miele-profiel, bijhet inschakelen altijd het Miele-profielactief is of dat het apparaat bij hetlaatst gekozen profiel blijft.^Kies "Profiel wisselen" en druk op OK.U heeft nu de volgende mogelijkheden:–Handmatig: Het profiel blijft actief,totdat u een ander profiel kiest.–Na elke bereiding: Na elke berei-ding wisselt het apparaat automa-tisch naar het Miele-profiel.–Na elk inschakelen: Telkens als uhet apparaat inschakelt, wordt auto-matisch het Miele-profiel gekozen,ongeacht welk profiel voor het laatsteuitschakelen ingesteld was.^Kies de gewenste optie en druk opOK.Profielen39

Via het menu "Instellingen" kunt u deautomaat aan uw eigen wensen aan-passen.De instellingen gelden voor alle pro-fielen.Menu "Instellingen " oproepen^Druk op X.U kunt nu de instellingen controleren ofwijzigen.Aan het vinkje (achter een instellingziet u welke instelling op dit momentactief is.Alsuop#drukt, gaat u terug naarhet eerstvolgende hogere menu.AlsuopXdrukt, gaar u terug naar"Maak uw keuze".Instellingen wijzigen enopslaan^Druk op X.^Selecteer met de pijltoetsen de be-treffende instelling.Druk op OK.^Druk op de pijltoetsen totdat de ge-wenste optie gemarkeerd is.^Druk op OK.De instelling wordt opgeslagen.Instellingen40

TaalVoor de teksten in het display kunt u uweigen taal en land kiezen.Tip: Als u per ongeluk een verkeerdetaal kiest, kunt u het menupunt "Taal"gemakkelijk terugvinden met behulpvan het vlaggetje J.DagtijdU kunt het tijdformaat en de dagtijd in-stellen.TijdformaatU kunt kiezen uit:– 24-uurs-weergave (24 uur)– 12-uurs-weergave (12 uur)InstellenMet de pijltoetsen stelt u de uren en deminuten in.TimerU kunt uit de volgende timerfunctieskiezen:Om de automaat–op een bepaalde tijd in te schakelen,bijvoorbeeld voor het ontbijt ("Inscha-kelen om").–op een bepaalde tijd uit te schakelen("Uitschakelen om").–na een bepaalde tijd uit te schakelenals het apparaat niet wordt bediend("Uitschakelen na").Voor "Inschakelen om" en "Uitschake-len om" moet de timer zijn geacti-veerd.Inschakelen omAls de vergrendeling actief is, wordtde koffieautomaat niet op het inge-stelde tijdstip ingeschakeld.Met de pijltoetsen stelt u de uren en deminuten in.Als het apparaat 3 keer wordt inge-schakeld (via de timerfunctie "Inschake-len om"), maar u gebruikt het niet, danwordt het apparaat daarna niet meerautomatisch ingeschakeld.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Miele CM 6310 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden