Unold 68845 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Unold 68845 (88 pagina’s), behorend tot de categorie Oven. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 50 mensen. Heb je een vraag over Unold 68845 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Unold |
| Categorie: | Oven |
| Model: | 68845 |
Handleiding Unold 68845 – volledige tekst
Het apparaat kan door kinderen van 8 jaar en ouder gebruikt worden en door personen met beperkte fysieke, sensorische of mentale vaardigheden of met gebrek aan ervaring en/of kennis, mits zij onder toezicht staan of instructies over het gebruik van dit apparaat hebben gekregen en de hieruit resulterende gevaren begrepen hebben. Het apparaat is geen speelgoed. Het apparaat mag uitsluitend door kinderen gereinigd en onderhouden wor-den, indien deze onder toezicht staan.2. Kinderen onder de 3 jaar moeten verwijderd worden gehouden van het apparaat of permanent onder toezicht staan.3.
Kinderen tussen de 3 en 8 jaar mogen het apparaat uitsluitend in- en uitschakelen, wanneer het apparaat zich in zijn voorziene, normale bedieningspositie bevindt, de kinderen onder toezicht staan of instructies over het gebruik van dit apparaat hebben VERKLARING VAN DE SYMBOLENDit symbool wijst op eventuele gevaren die letsel tot gevolg kunnen hebben of tot schade aan het apparaat leiden.Dit symbool wijst op een eventueel verbrandingsgevaar. Ga hier altijd zeer voorzichtig te werk.Copyright UNOLD AG | www.unold.de
49gekregen en de hieruit resulterende gevaren begrepen hebben. Kinderen tussen de 3 en 8 jaar mogen het apparaat niet aanslui-ten, bedienen, reinigen of onderhouden.4. LET OP - Delen van dit product kunnen heel heet worden en ver-brandingen veroorzaken! Wees in aanwezigheid van kinderen en kwetsbare personen bijzonder voorzichtig.5. Kinderen moeten onder toezicht gehouden worden om te voorko-men dat ze met het apparaat gaan spelen. 6. Sluit het apparaat uitsluitend aan op wisselstroom overeenkom-stig het typeplaatje.7. Dit apparaat mag niet met een externe tijdschakelaar of een afstandsbedieningssysteem worden gebruikt. 8. Het apparaat niet op of in de nabijheid van hete oppervlakken gebruiken.9. Het apparaat is uitsluitend bedoeld voor het gebruik in binnen-ruimten. Plaats het apparaat op een droge, vlakke en stabiele ondergrond.10.
Let op voldoende afstand tot de wanden, meubels en brandbare voorwerpen, zoals bijv. gordijnen. Houd aan de zijkanten min-stens 10 cm afstand tot andere oppervlakken aan, aan de boven-kant minstens 30 cm.11. Laat het apparaat nooit zonder toezicht wanneer dit in werking is.12. Houd altijd een afstand van min. 2 cm tussen de voedingswaren in de oven en de bovenste resp. onderste verwarmingsstaven om te voorkomen dat de voedingswaren in brand raken – brandge-vaar!13. Gebruik voor het bakken en garen in de bakoven alleen hiervoor geschikt serviesgoed.14. Gebruik alleen het door de fabricant aanbevolen toebehoren. Het gebruik van ander toebehoren kan gevaren veroorzaken en tot beschadiging van het apparaat leiden.15. Niet aan het snoer trekken. Het snoer mag niet over de rand van het arbeidsoppervlak heen hangen. Wikkel het snoer niet rond het apparaat en vermijd knikken in het snoer.16.
Zorg ervoor dat het snoer niet met de hete onderdelen van het apparaat in contact komt. Hete onderdelen niet aanraken. Gebruik steeds pannelappen.Copyright UNOLD AG | www.unold.de
5017. Het apparaat wordt tijdens het gebruik heet. Gebruik pannelap-pen. Het apparaat tijdens het bedrijf nooit afdekken.18. Zorg tijdens het bedrijf voor een goede ventilatie van de ruimte.19. Het apparaat schakelt niet automatisch uit. Zet daarom na het gebruik steeds de temperatuurkeuzeknop op Min en de tijdscha-kelaar op 0 en trek de stekker uit de contactdoos.20. Het apparaat mag nooit in water of andere vloeistoffen worden gedompeld.21. Alle componenten moeten volledig gedroogd zijn, voordat ze weer in elkaar kunnen worden gezet.22. Laat het apparaat volledig afkoelen voordat u dit beweegt, reinigt en opbergt. Voordat er handelingen met het apparaat worden uit-gevoerd, steeds de stekker uit het stopcontact trekken.23. Het apparaat is uitsluitend bedoeld voor huishoudelijke doelein-den of soortgelijke doeleinden, bijv.
kitchenettes in winkels, kantoren of andere werkplaatsen, landbouwbedrijven, voor gebruik door gasten in hotels, motels of andere toeristische accommodaties, in privé pensions of vakantiewoningen.24. Controleer de stekker en het snoer regelmatig op slijtage en beschadigingen. Stuur het apparaat in geval van beschadigingen van de voedingskabel of andere onderdelen a.u.b. voor controle en/of reparatie aan onze klantenservice.25. Ondeskundig uitgevoerde reparaties kunnen aanzienlijke gevaren voor de gebruiker veroorzaken en leiden tot het vervallen van de garantie.LET OP!Het apparaat wordt tijdens het gebruik zeer heet, ook aan de buitenzijden. Houd daarom voldoende afstand t.o.v. alle brandbare voorwerpen en zorg voor voldoende ventilatie.Open de behuizing van het apparaat in geen geval.
Er bestaat gevaar voor een elektrische schok.De fabrikant aanvaardt geen aansprakelijkheid bij foutieve montage, bij ondeskundig of foutief gebruik of als reparaties door niet geautoriseerde personen worden uitgevoerd.Copyright UNOLD AG | www.unold.de
51ALGEMENE AANWIJZINGEN1. Uw oven is ideaal voor het dagelijkse bereiden van een veelvuldigheid aan spijzen. Omdat kook-tijden en temperaturen altijd iets kunnen variëren, raden wij aan om het kookproces te bewaken en de gaartoestand van de spijzen regelmatig te controleren. 2. Bij sommige recepten raden wij aan het apparaat voor te verwarmen. Schakel het apparaat bij deze recepten ca. 5–10 minuten van tevoren in met de aangegeven temperatuur. 3. Wij raden aan om bij gebruik van onderwarmte steeds de te garen spijzen op de onderste inschuif-lijsten in te schuiven resp. bij gebruik van bovenwarmte op de bovenste lijsten. 4. Gebruik geen metalen voorwerpen om de behuizing of de plaat te reinigen. De plaat is niet snij-vast. Snijd gebak of pizza nooit op de bakplaat. 5. Tijdens het gebruik wordt het apparaat heet, gebruik daarom steeds pannelappen. 6.
De glazen deur is niet bedoeld als bergplaats. Plaats daarom geen pannen of andere voorwerpen op de geopende deur om beschadigingen van het glas te voorkomen. 7. Open de glazen deur steeds voorzichtig, ontsnappende hete lucht zou verbrandingen kunnen veroorzaken. 8. Wij aanbevelen om gegaarde spijzen alleen korte tijd in de oven warm te houden omdat deze anders droog zouden kunnen worden. 9. Zet na het gebruik alle knoppen beslist op 0. 10. Als u het apparaat niet gebruikt, trek altijd de stekker uit het stopcontact. Het apparaat wordt tijdens het gebruik zeer heet, ook aan de buitenkant. Zorg daarom voor voldoende afstand tot alle brandbare voorwerpen en voor voldoende ventilatie. Maak steeds gebruik van pannenlappen, zolang het apparaat in werking is resp. zolang het nog heet is. VÓÓR HET EERSTE GEBRUIK1. Verwijder alle verpakkingsmaterialen uit het apparaat.
Gebruik hiervoor geen bijtende poetsmiddelen of staalwol. Spoel de onderdelen met schoon water af. Droog alle onderdelen goed af. 3. Veeg de behuizing met een vochtige doek af. 4. De verwarmingsstaven kunt u, indien nodig, met een vochtige, goed uitgedrukte doek afvegen. Let er op dat geen water de behuizing binnendringen kan. Copyright UNOLD AG | www. unold. de.
525. Het apparaat mag nooit in water of andere vloeistoffen worden gedompeld. 6. Bij het eerste gebruik kan er wat rook ontstaan. Dat is niet onrustwekkend. Wij raden u echter aan om het apparaat vóór het eerste gebruik voor te verwarmen om eventuele residuen te ver-wijderen. 7. Plaats het apparaat op een hittebestendige, stabiele en vlakke ondergrond. 8. Let op voldoende ventilatie en houd voldoende afstand t. o. v. muren en brandbare voorwerpen zoals bijv. gordijnen. 9. Overtuigt u zich ervan dat de tijdschakelaar zich in de stand 0 bevindt. 10. Steek de stekker in een stopcontact (220–240 V~wisselstroom). 11. Stel het apparaat met de temperatuurkeuzeknop in op 230 °C en boven- en onderwarmte. 12. Schakel het apparaat in door de tijdschakelaar op de gewenste gaartijd in te stellen.
Wij raden aan om vóór het eerste gebruik het apparaat 30 minuten op de hoogste temperatuur te verwar-men tot er geen rook meer ontsnapt. 13. Na afloop van de ingestelde tijd klinkt er een signaaltoon en het apparaat wordt automatisch uit-geschakeld. Als de bereiding van het gerecht langer dan 60 minuten duurt, dient u dus de tijd-schakelaar eventueel meermaals in te stellen. 14. Schakel het apparaat uit door de temperatuurkeuzeknop en de tijdschakelaar op 0 te zetten en laat het apparaat volledig afkoelen. 15. Nu is uw apparaat klaar voor gebruik. LET OP. Het apparaat wordt tijdens het gebruik zeer heet, ook aan de buitenzijdenBEDIENING1. Bereid het gerecht voor zoals gewenst. 2. Kies de gewenste temperatuur aan de temperatuurkeuzeknop. 3. Kies de gewenste functie aan de functiekeuzeknop. U kunt kiezen tussen bovenwarmte, boven-/onderwarmte en onderwarmte4.
U kunt nu kiezen of u het apparaat in continubedrijf laat werken of de tijdschakelaar gebruikt. 5. Continubedrijf:Zet de tijdschakelaar op de stand “ON”. Om het apparaat weer uit te schakelen, dient u de tijd-schakelaar weer op 0 te zetten. Het apparaat schakelt niet automatisch uit. 6.
TijdschakelaarKies de gewenste gaartijd tussen 0 en 60 minuten en zet de tijdschakelaar op de gewenste bedrijfstijd. Na afloop van de ingestelde tijd klinkt er een signaaltoon en het apparaat schakelt uit. Draai de timer eenmaal naar de maximale tijd en dan terug naar de gewenste minuten. Dit zorgt voor een veilige omschakeling van de timer. Als de bereiding van het gerecht langer dan 60 Copyright UNOLD AG | www. unold. de.
53minuten duurt, dient u de tijdschakelaar eventueel meermaals in te stellen. Natuurlijk kunt u de tijd ook tijdens het bedrijf opnieuw instellen.7. Plaats de voedselwaren in de oven.8. Wanneer u de tijdkeuzefunctie gebruikt, schakelt het apparaat na afloop van de ingestelde tijd automatisch uit. Bij continubedrijf dient u de tijdschakelaar op 0 te draaien. 9. Draai ook de temperatuurkeuzeknop op 0, wanneer het gerecht klaar is.10. Trek de stekker uit de contactdoos om het apparaat veilig uit te schakelen.LET OP!Het apparaat wordt tijdens het gebruik zeer heet, ook aan de buitenzijdenSchakel het apparaat voor het reinigen uit (functiekeuzeknop op AUS/OFF) en trek de stekker uit het stopcontact.Laat het apparaat volledig afkoelen.1. Het apparaat mag om dit te reinigen nooit in water of andere vloeistoffen worden gedompeld.2. Alle uitneembare componenten zoals bakplaat, rooster enz.
kunnen in warm water met een mild afwasmiddel worden gespoeld. Spoel de onderdelen daarna met schoon water af en droog deze goed af. U kunt de onderdelen ook in de vaatwasser reinigen.3. Als er etensresten zijn aangebrand, kunt u de betreffende onderdelen kort in heet water met een mild afwasmiddel laten inweken om alle resten te verwijderen.4. De verwarmingsstaven kunt u, indien nodig, met een vochtige, goed uitgedrukte doek afvegen. Let er op dat er geen water de behuizing binnendringt.5. De behuizing kunt u van binnen en buiten met een vochtige doek afvegen. Let er op dat geen water het apparaat binnendringen kan.6. De binnenzijden van de bakoven zijn voorzien van een eenvoudig schoon te makken oppervlak en kunnen met een vochtige doek worden gereinigd. Verwijder spetters onmiddellijk met een vochtige doek.7.
54FUNCTIESBovenwarmte 1. Plaats de warm te houden spijzen op de rooster in het midden van de oven. 2. Stel met de functiekeuzeknop de gewenste functie in.3. Stel nu de gewenste temperatuur in alsmede.4. Schakel met de tijdvoorkeuze de gewenste warmhoudtijd in.Boven-/onderwarmte In de oven kunt u uitstekend ovenschotels, braadvlees en andere gerechten berei-den. Diverse receptideeën vindt u in het receptgedeelte van deze gebruiksaanwij-zing.1. Hiervoor gebruikt u of de rooster, waarop u de passende kasserol, schotel of braadslede zet, of de bakplaat.2. Plaats bakvormen/schotels enz. altijd op de rooster in het midden van het appa-raat.3. Stel met de functiekeuzeknop de gewenste functie in.4. Stel nu de gewenste temperatuur in alsmede, afhankelijk van het recept, boven- en onderwarmte of alleen bovenwarmte.5. Schakel met de tijdvoorkeuze de gewenste gaartijd in.Onderwarmte 1.
Plaats de warm te houden spijzen in een afgedekte schotel op de rooster in het midden van de oven. 2. Stel met de functiekeuzeknop de gewenste functie in.3. Stel nu de gewenste temperatuur in alsmede.4. Schakel met de tijdvoorkeuze de gewenste warmhoudtijd in.RECEPTENGRATINERENPizza-toastIngrediënten: 4 sneetjes wit- of toastbrood, 2 plakjes cervelaatworst, 1 plakje gekookte ham, 1 kleine tomaat, 1 el champignonschijfjes, 2 plakjes Edammer kaas, 2 el zure room, ½ tl ore-gano, zout en peperToebereiding: De sneetjes brood op het rooster leggen, het rooster op de derde rail van onde-ren in de oven schuiven en de sneetjes even op 230°C boven- en onderwarmte toasten, totdat de bovenste kant licht bruin is, daarna omdraai-en en de andere kant ook even toasten. Alle in-Copyright UNOLD AG | www.unold.de
55grediënten, behalve de room en de kruiden, in kleine blokjes snijden, met de room en de kruiden mengen en op de getoaste sneetjes brood verdelen. De sneetjes brood vervolgens op de ingevette bakplaat leggen, de bakplaat op de derde rail van onderen in de oven schuiven en op 230°C boven- en onderwarmte ca. 5 minuten gratineren. Hawaii-toastIngrediënten: 4 sneetjes wit- of toastbrood, 4 plakken gekookte ham, 4 schijven ananas, 4 plakken Edammer kaasToebereiding: De sneetjes brood op het rooster leggen, het rooster op de derde rail van onderen in de oven schuiven en de sneetjes even op 230 °C boven- en onderwarmte toasten, totdat de boven-ste kant licht bruin is, daarna omdraaien en de andere kant ook even toasten. Op elke toast een plak ham, een schijf ananas en tot slot een plak kaas leggen.
De sneetjes toast vervolgens op de ingevette bakplaat leggen, de bakplaat op de derde rail van onderen af in de oven schuiven en op 230°C ca. 5 minuten gratineren. BRADEN EN GAREN Gebraden gehaktBereidingstijd: 75 minutenIngrediënten: 500 g gemengd gehakt, 150 g gehakte varkenslever, 1 droog broodje, 1 ui, 2 teentjes knoflook, 1 ei, 1 tl zout, 3 snufjes nootmuskaat, 3 snufjes peper, 150 g dun ge-sneden doorregen spek, 1 tl paprikapoeder, 1 tl mosterd, 1 el paneermeelToebereiding: Het broodje in water weken. De ui en de teentjes knoflook schillen en fijn hak-ken. Het uitgedrukte broodje, de ui, het gehakt, de gehakte lever, het ei, zout, mosterd, de krui-den en het paneermeel door elkaar kneden. Van dit deeg een langwerpig brood vormen, in een ovenschaal plaatsen en de schijven spek erop leggen.
VarkenssteaksIngrediënten: 4 varkenssteaks van elk 200 g, 1 tl zout, enkele scheutjes tabasco, 2 tl papri-ka, 3 el olieToebereiding: Van het zout, de tabasco, paprika en de olie een marinade bereiden en de steaks daarin ca. 2 uur marineren. De gekruide steaks op het rooster leggen, op de derde rail in de oven schuiven en de steaks op 230°C boven- en on-derwarmte aan elke kant ca. 10 minuten grillen. TIP: Als het snel moet gaan, neemt u kant-en-klaar gekruide steaks van de slager. Copyright UNOLD AG | www. unold. de.
56BAKKENKaneelkransIngrediënten voor een kransvorm van 26 cm Ø:5 eieren, 200 g suiker, ½ glasa kersenjam, ½ tl kaneel, 1 volle el cacao, 100 g gemalen noten, 350 g bloem , 1 pakje bakpoeder, evt. een beet-je melkToebereiding: De eieren, boter, jam en kaneel tot schuim verroeren. De cacao, noten, bloem en het bakpoeder vermengen en door de schuimige massa roeren. Het deeg moet dikvloeibaar zijn. Zonodig een beetje melk toevoegen. Het deeg in een ingevette kransvorm doen. Deze vorm op het rooster zetten en op de onderste rail in de oven schuiven. Op 180°C boven- en onderwarmte ca. 50 minuten bakken.CakeIngrediënten voor een kransvorm van 26 cm Ø:250 g boter, 250 g suiker, 2 pakjes vanillesui-ker, 5 eieren, 450 g bloem, 1 pakje bakpoeder, 2 el cacaopoeder, 1 el melkToebereiding: De bloem met de suiker, vanil-lesuiker en de eieren tot schuim verroeren.
De bloem met het bakpoeder mengen en door de eimassa roeren. De helft van het deeg in de met boter bestreken en met bloem bestoven krans-vorm doen. De cacaopoeder en de melk onder het resterende deeg roeren. Het donkergekleur-de deeg op het lichtgekleurde deeg in de bak-vorm doen en het donkergekleurde deeg met behulp van een vork spiraalvormig door het lichtgekleurde deeg verdelen. Het rooster op de onderste rail in de oven schuiven en de bakvorm erop zetten. Op 170°C boven- en onderwarmte in de voorverwarmde oven ca. 50 minuten bak-ken.Copyright UNOLD AG | www.unold.de
57De recepten in deze gebruiksaanwijzing zijn door de auteurs en door UNOLD AG zorgvuldig ontwik-keld en getest. Een garantie kan er echter niet worden aanvaard. De auteurs en/of UNOLD AG en haar gemachtigden kunnen in geen geval aansprakelijk worden gesteld voor letsel, materiële schade en financiële schade. VERWIJDEREN VAN AFVAL / MILIEUBESCHERMINGOnze apparaten zijn geproduceerd met een hoge qualiteit voor een lange gebruik. Regelmatige onderhoud en vakkundig reparaties door onze klantenservice verlengt de gebruiksduur. Wanneer het apparat defekt is en kan niet meer gerepareerd worden, let op de volgende instructies. Dit product mag niet samen met het normale huishoudelijke afval worden afgevoerd. U dient dit product bij een voor het recycleren van elektri-sche of elektronische apparaten aangewezen verzamelplaats in te leveren.
Door het separaat inzamelen en recycleren van afvalproducten helpt u mee bij het zuinig omgaan met de natuurlijke hulpbronnen en zorgt u ervoor dat het product op een gezondheids- en milieuvriendelijke manier afgevoerd wordt. GARANTIEVOORWAARDENWij geven op onze apparaten een garantietermijn van 24 maanden (12 maanden bij commerciële gebruik), gerekend vanaf de dag van aanschaf. Deze garantie geldt voor schade, die bij correct gebruik aantoonbaar is veroorzaakt door een fout in de pro-ductie. Binnen de garantietermijn verhelpen wij materiaal- en productiefouten door herstelling of vervanging naar onze keuze. Onze garantie is slechts geldig voor in Duitsland en Oostenrijk verkopte apparaten. In andere landen a. u. b. de importeur aanspreken.
Apparaaten, waarvoor garantie in aanspraak wordt genomen, moeten ons samen met een kopie van de machineel gegenereerde kassabon waaruit de koopdatum duidelijk wordt, alsmede een beschrijving van de fout goed verpakt aan onze klantenservice worden toegezonden, porto betaald. Als er sprake van garantie is, worden de verzendingskosten in Duitsland en Oostenrijk aan de klant vergoed.
De garantie dekt geen schade veroorzaakt door slijtage, onbehoorlijk gebruik/foutieve han-delingen en niet-naleving van de onderhouds- en reinigingsaanwijzingen. Het recht op garantie vervalt, wanneer reparaties of manipulaties aan het apparaat door derden worden doorgevoerd. Eventuele rechten van de eindgebruiker t. o. v. de verkoper of distributeur worden door deze garantie niet aangetast. Copyright UNOLD AG | www. unold. de.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Unold 68845 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Oven Unold
Handleiding Oven
Nieuwste handleidingen voor Oven