Hartmann Veroval - pols-Handgelenk Handleiding

Hartmann Bloeddrukmeter Veroval - pols-Handgelenk

Bekijk gratis de handleiding van Hartmann Veroval - pols-Handgelenk (132 pagina’s), behorend tot de categorie Bloeddrukmeter. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 14 mensen. Heb je een vraag over Hartmann Veroval - pols-Handgelenk of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/132
wrist blood pressure monitor
FR - Tensiomètre de poignet
Mode d’emploi ........................................................2 - 33
- AR
34 - 65 ...........................................................

NL - Polsbloeddrukmeter
Handleiding ...........................................................66 - 97
DE - Handgelenk-Blutdruckmessgerät
Gebrauchsanleitung ............................................98 - 130
Certificat de garantie / /Garantiecertificaat/
Garantieurkunde .............................................................131

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Hartmann
Categorie: Bloeddrukmeter
Model: Veroval - pols-Handgelenk

Handleiding Hartmann Veroval - pols-Handgelenk – volledige tekst

NederlandsNL66Beste klant, Wij zijn blij dat u hebt gekozen voor een bloeddrukmeter van HARTMANN. De Veroval®-polsbloeddrukmeter is een kwaliteits-product voor de volautomatische bloeddrukmeting aan de pols van volwassenen en geschikt voor klinisch en particulier gebruik. Dit apparaat meet, zonder instellingen vooraf en door handig, automatisch oppompen van de manchet, op eenvoudige, snelle en betrouwbare wijze de systolische en de diastolische bloed-druk, alsmede de hartslag.Bovendien geeft het apparaat aan wanneer de hartslag onregel-matig is.Via de meegeleverde USB-kabel kan de bloeddrukmeter worden aangesloten op een pc.

Op de pc kunt u de gemeten waarden met de software Veroval® medi.connect analyseren.Wij wensen u een goede gezondheid toe.Lees deze handleiding zorgvuldig door voordat u het apparaat voor de eerste keer gaat gebruiken, omdat een correcte meting van de bloeddruk alleen mogelijk is als het apparaat op de juiste wijze wordt gebruikt. Deze handleiding maakt u vanaf het begin vertrouwd met de ver-schillende stappen voor het meten van uw bloeddruk met de Veroval®-polsbloeddrukmeter. U krijgt belangrijke en handige tips voor betrouwbare resultaten ten aanzien van uw persoonlijk bloeddrukprofiel. Gebruik het apparaat volgens de instructies in de handleiding. Bewaar de handleiding zorgvuldig en binnen het bereik van andere gebruikers.

NederlandsNL70Symbool ter aanduiding van elektrische en elektro-nische apparatuurMarkering conform richtlijn 93/42/EEG voor medische hulpmiddelenGelijkstroomFabrikantGevolmachtigde Europese vertegenwoordigerLOT BatchnummerREF Referentienummer21PAPKartonrecyclingcodeSN Serienummer Belangrijke aanwijzingen voor het gebruik Gebruik het apparaat uitsluitend voor het meten van de bloed-druk aan de pols bij mensen. Leg de manchet niet om andere lichaamsdelen. Gebruik het apparaat alleen bij personen met de voor het apparaat aangegeven omvang van de pols. Herhaal de meting als u de gemeten waarden niet vertrouwt. Laat het apparaat nooit zonder toezicht achter in de buurt van kleine kinderen en personen die het niet zelfstandig kunnen bedienen. Verstikking is mogelijk door het inslikken van kleine onderdelen die van het apparaat zijn losgekomen.

Meet onder geen enkel beding de bloeddruk bij pasgebore-nen, baby´s of peuters. Leg de manchet niet over een wond aan, aangezien dat tot extra letsel kan leiden. Leg de manchet nooit aan bij personen die een borstamputa-tie hebben ondergaan.

Nederlands NL71 Denk eraan dat de druk die de manchet uitoefent, een tijde- lijke storing van gelijktijdig gebruikte medische apparatuur aan dezelfde arm kan veroorzaken. Gebruik de bloeddrukmeter nooit samen met een HF-chirurgisch apparaat. Als een intraveneuze behandeling plaatsvindt of een infuus in de arm zit, kan het meten van de bloeddruk schadelijk zijn. Leg nooit een manchet om een arm waar een veneuze toe-gang aanwezig is. Tijdens het oppompen kan in de desbetreffende arm een func-tievermindering optreden. Als u de meting bij een andere persoon verricht, moet u erop letten dat het gebruik van de bloeddrukmeter niet tot een langdurige belemmering van de bloedcirculatie leidt. Frequent meten binnen een kort tijdsbestek en aanhoudende druk van de manchet kan de bloedcirculatie verstoren en let-sels veroorzaken. Verricht metingen niet zonder pauze achter elkaar.

Haal de manchet van de pols als er in het apparaat een storing is opgetreden. Gebruik de bloeddrukmeter niet bij zwangere patiënten met pre-eclampsie. Belangrijke aanwijzingen voor het zelf meten van de bloeddruk Een geringe wijziging van inwendige en uitwendige factoren (bijvoorbeeld diep ademen, genotmiddelen, praten, opwinding, klimaatinvloeden) kan al schommelingen in de bloeddruk veroorzaken. Dat verklaart waarom bij de dokter of in de apo-theek vaak andere waarden worden gemeten dan thuis. De meetresultaten worden doorgaans mede bepaald door de meetlocatie en de houding (zittend, staand, liggend) van de patiënt. Daarnaast speelt bijvoorbeeld inspanning een rol en is de fysiologische gesteldheid van de patiënt van belang. Voor vergelijking van waarden voert u de meting uit op dezelfde plaats en in dezelfde houding.

Aandoeningen van het cardiovasculaire systeem kunnen de oorzaak zijn van foutieve metingen of verminderde meetnauw- keurigheid. Dit is ook het geval bij een bloeddruk die zeer laag is, diabetes, doorbloedings- en hartritmestoornissen, evenals bij koude rillingen of bevingen.

NederlandsNL72 Overleg met uw arts voordat u zelf uw bloed-druk meet als u … zwanger bent. De bloeddruk kan tijdens de zwangerschap ver-anderen. Bij een verhoogde bloeddruk is regelmatige controle van groot belang. Een verhoogde bloeddruk kan in bepaalde gevallen invloed hebben op de ontwikkeling van de foetus. Overleg in ieder geval met uw arts, vooral indien er sprake is van pre-eclampsie, of en wanneer u zelf uw bloeddruk moet meten. lijdt aan diabetes, een leverfunctiestoornis of vaatvernauwin-gen (bijvoorbeeld arteriosclerose, perifeer arterieel vaatlijden). In deze gevallen kunnen afwijkende meetwaarden voorkomen. lijdt aan bepaalde bloedziekten (bijvoorbeeld hemofilie) of ern-stige doorbloedingsstoornissen of indien u bloedverdunnende medicijnen gebruikt. een pacemaker draagt: in dat geval kunnen afwijkende meetwaarden verschijnen.

De bloeddrukmeter heeft zelf geen invloed op de pacemaker. Houd er rekening mee dat de weer-gave van de hartslag niet geschikt is om de frequentie van een pacemaker te controleren. snel bloeduitstortingen krijgt en/of gevoelig bent voor drukpijn. lijdt aan ernstige hartritmestoornissen of onregelmatige hart- slag (aritmie). Ten gevolge van de oscillometrische meetme-thode van het apparaat kan het in enkele van deze gevallen voorkomen dat onjuiste meetwaarden bepaald worden of dat er geen meetresultaat verschijnt. Als het symbool vaak op het scherm zichtbaar is, kan dat een aanwijzing zijn voor hartritmestoornissen. Neem in dat geval contact op met uw arts. Ernstige hartritmestoornissen kunnen in bepaalde gevallen een fout meetresultaat geven of de nauwkeurigheid van de meting negatief beïnvloeden. Bespreek met uw arts of het zelf meten van de bloeddruk voor u wel geschikt is.

Bespreek de waarden die u hebt gemeten met uw arts en neem zelf geen medische beslissingen op basis van die waarden (bijvoor- beeld over medicijnen en de dosering daarvan). Het zelf meten van de bloeddruk is geen alternatief voor therapie. Beoordeel daarom de gemeten waarden niet zelf en gebruik deze ook niet voor zelfbehandeling. Voer de metingen uit overeenkomstig de aanwijzingen van uw arts en vertrouw op zijn diagnose. Neem medicijnen in volgens het voorschrift van uw arts en verander nooit zelf iets aan de dosering. Bepaal samen met uw arts wat het beste tijdstip is om uw bloeddruk te meten.

Nederlands NL73 Er is sprake van een onregelmatige hartslag als het hartritme meer dan 25% afwijkt van het gemiddelde hartritme. Het samentrekken van de hartspier wordt door elektrische signalen gestimuleerd. Bij een storing in die elektrische prikkels is er sprake van aritmie. Aritmie kan worden veroorzaakt door fysieke aanleg, stress, ouderdom, slaapgebrek, uitputting etc. Uw arts kan vaststellen of een onregelmatige hartslag wordt veroorzaakt door een aritmie.Stroomvoorziening (batterijen) Let goed op de plus (+) en min (-) polariteit van de batterijen. Gebruik uitsluitend hoogwaardige batterijen (zie de gegevens in hoofdstuk 12, Technische gegevens). Bij gebruikmaking van batterijen van mindere kwaliteit kunnen de opgegeven meet-prestaties niet meer worden gegarandeerd. Gebruik nooit oude batterijen in combinatie met nieuwe batte-rijen of batterijen van verschillende makelij.

Verwijder lege batterijen meteen uit het apparaat. Als het batterijsymbool voortdurend oplicht, moet u de batterijen vervangen. Vervang altijd alle batterijen tegelijkertijd. Neem de batterijen uit het apparaat als het voor langere tijd niet wordt gebruikt, om te voorkomen dat ze uitlopen.Waarschuwingen bij batterijen Inslikkingsgevaar Kleine kinderen kunnen batterijen inslikken en daardoor stikken. Bewaar de batterijen daarom op een voor kinderen onbereik-bare plaats. ExplosiegevaarWerp batterijen niet in open vuur. Laad de batterijen niet op en voorkom kortsluiting van de batterijen. Trek veiligheidshandschoenen aan en maak het batterijvak waarin een batterij is uitgelopen, schoon met een droge doek. Als vloeistof uit een batterijcel in aanraking komt met de huid of ogen, maak deze dan schoon met water en roep zo nodig medische hulp in. Bescherm batterijen tegen hitte.

NederlandsNL74Veiligheidsvoorschriften voor het apparaat Deze bloeddrukmeter is niet waterdicht. Deze bloeddrukmeter bestaat uit hoogwaardige elektronische precisieonderdelen. De nauwkeurigheid van de gemeten waarden en de levensduur van het apparaat hangen af van zorgvuldig omgaan met het apparaat. Stel het apparaat niet bloot aan heftige schokken, stoten en trillingen, en laat het niet op de grond vallen. Buig of knik de manchet niet overmatig. Open het apparaat niet. Het apparaat mag niet worden aan-gepast, uit elkaar worden genomen of door de gebruiker zelf worden gerepareerd. Reparaties mogen alleen door geautori-seerd vakkundig personeel worden uitgevoerd. Pomp de manchet niet op als deze niet op de juiste wijze om de pols is gelegd. Stel het apparaat niet bloot aan extreme temperaturen, vocht, stof of rechtstreeks zonlicht, omdat dit de werking kan ver-storen.

Bewaar de verpakking, de batterijen en het apparaat op een voor kinderen onbereikbare plaats. Neem de opslag- en gebruiksvoorwaarden in hoofdstuk 12, Technische gegevens, in acht. Het bewaren of gebruiken bui-ten het aangegeven temperatuur- en luchtvochtigheidsbereik kan de meetnauwkeurigheid en de functie van het apparaat beïnvloeden. Gebruik het apparaat niet nabij sterke elektromagnetische velden en houd het uit de buurt van radioapparatuur en mobiele telefoons. Draagbare en mobiele HF- en communica-tieapparatuur, zoals (mobiele) telefoons, kan de werking van elektronische medische apparaten verstoren. Richtlijnen voor de meettechnische controleElk Veroval®-apparaat is door HARTMANN zorgvuldig gecontro-leerd voor wat betreft de meetnauwkeurigheid en is ontworpen voor een lange levensduur.

Nederlands NL75Richtlijnen voor gebruik van de kalibratiemodusDe functie van het apparaat kan worden getest bij een mens of met behulp van een geschikte simulator. Bij de meettechnische controle worden de dichtheid van het druksysteem en een moge-lijke afwijking van de weergegeven druk onderzocht. Om in de kalibratiemodus te komen, moet tenminste één batterij worden verwijderd. Houd de START/STOP-knop ingedrukt en plaats de batterij terug. Laat de knop na enkele seconden los. Na korte tijd verschijnt er op het scherm "FA(". Vervolgens worden "PSr" en "01" weergegeven. Druk kort op de START/STOP-knop. Op het scherm worden "000" en "0" weergegeven. Op verzoek stelt HARTMANN de bevoegde autoriteiten en erkende onderhouds-diensten graag een handleiding voor de meettechnische controle ter beschikking.Adviezen voor verwerking Denk aan het milieu: batterijen horen niet thuis bij het huis-vuil.

Houd u aan de in uw land geldende milieuvoorschriften of breng de batterijen bij openbare inzamelingspunten. Dit product valt onder de Europese richtlijn 2012/19/EU betref-fende afgedankte elektrische en elektronische apparatuur en is overeenkomstig gekenmerkt. Elektronische apparaten mogen in geen enkel geval met het normale huisvuil worden afgevoerd. Informeer naar de regionale voorschriften voor het correct afvoeren van elektrische en elektro-nische apparaten. Een correcte afvoer is minder belas-tend voor het milieu en de menselijke gezondheid.

NederlandsNL763. Informatie over de bloeddrukVoor het bepalen van de bloeddruk moeten twee waarden wor-den gemeten: De systolische bloeddruk (bovendruk): dit is de druk op het moment dat de hartspier zich samentrekt en het bloed in de slagaderen wordt gepompt. De diastolische bloeddruk (onderdruk): dit is de druk op het moment dat de hartspier ontspannen is en zich weer met bloed vult. De bloeddrukwaarden worden weergegeven in mmHg.Voor een betere beoordeling van de resultaten bevindt zich links op de Veroval®-polsbloeddrukmeter een verkeerslichtsysteem met verschillend gekleurde indicatoren. Dit systeem geeft de resul-taten meteen aan en helpt om de gemeten waarden gemakkelij- ker te classificeren.

Nederlands NL77 Er is sprake van een duidelijke hypertensie (verhoogde bloed- druk) als de gemeten systolische bloeddruk hoger is dan 140 mmHg en/of de diastolische druk hoger is dan 90 mmHg. Over het algemeen is er sprake van een lage bloeddruk (hypotensie) als de gemeten waarde lager is dan 105 over 60 mmHg. De grens tussen een normale en een te lage bloed-druk is niet zo vast omschreven als de grens voor een te hoge bloeddruk. Mogelijke symptomen van hypotensie zijn: duize-ligheid, vermoeidheid, neiging tot flauwvallen, wazig zien, of een verhoogde hartslag. Om er zeker van te zijn dat het bij hypotensie of de daarmee geassocieerde symptomen niet om verschijnselen van ernstige ziekten gaat, moet bij twijfel een arts worden geraadpleegd. Een langdurig verhoogde bloeddruk vergroot het risico op het ontstaan van andere aandoeningen sterk.

De lichamelijke gevolgen daarvan, zoals een hartinfarct, een hersenbloeding en schade aan andere organen, vormen wereldwijd een van de belangrijkste dood-soorzaken. Dagelijkse controle van de bloeddruk is daarom van groot belang om deze risico’s te beperken. Vooral als uw bloeddruk vaak verhoogd is of de bloed-drukwaarden zich op de grens van normale waarden bevinden (zie pagina 74) moet u dit zeker met uw arts bespreken (door middel van de software Veroval® medi.connect kunt u uw waarden eenvoudig in een e-mail of op een afdruk aan uw arts voorleggen – zie hoofdstuk 7 Gemeten waarden overbrengen naar Veroval® medi.connect). Hij of zij neemt dan de nood-zakelijke maatregelen.

NederlandsNL784. Voorbereiding van de metingPlaatsen/vervangen van de batterijenAfb. 1 Open het batterijdeksel aan de onderkant van het apparaat (zie afb. 1). Plaats de batterijen (zie hoofdstuk 12, Technische gegevens). Let bij het plaatsen op de juiste polariteit ("+" en "–"). Sluit het batterijdeksel weer. of knippert op het scherm. Stel nu de datum en tijd in, zoals hieronder wordt beschreven. Als het symbool voor het vervangen van de batterijen ononderbroken oplicht, kunt u geen meting meer uitvoeren en moet u de batterijen vervangen.Instellen van tijd en datum Stel de datum en tijd correct in. Alleen dan kunt u de gemeten waarden met de juiste datum en tijd opslaan en later oproepen. U komt in de instellingsmodus als u de batterijen (opnieuw) plaatst of de START/STOP-knop 5 seconden ingedrukt houdt.

Nederlands NL79DatumOp het scherm knipperen achtereenvolgens het jaartal (a), de maand (b) en de dag (c).• Kies afhankelijk van de weergave met de geheugentoets / het jaartal, de maand of de dag en bevestig uw keuze met de START/STOP-knop . Als u de urennotatie 12h hebt inge-steld, wordt de maand vóór de dag weergegeven.(a)(b)(c)TijdstipOp het scherm knipperen achtereenvolgens het uur (d) en de minuten (e).• Kies afhankelijk van de weergave met de geheugentoets / het huidige uur of de minuten en bevestig uw keuze met de START/STOP-knop .(d)(e)

NederlandsNL805. Meten van de bloeddruk10 gouden regels voor het meten van uw bloeddrukBij het meten van de bloeddruk spelen vele factoren een rol. Als u zich aan deze tien algemene regels houdt, krijgt u een juiste meting.1. Neem voorafgaand aan de meting ca. 5 minuten rust. Zelfs werken aan een bureau leidt tot een stijging van de bloeddruk met gemiddeld ca. 6 mmHg systolisch en 5 mmHg diastolisch.2. Gebruik gedurende een uur vooraf- gaand aan het meten geen nicotine of koe.3. Meet niet als u aandrang tot plassen hebt. Door een volle blaas kan de bloed-druk met ca. 10 mmHg stijgen.4. Leg de manchet rond een blote pols en meet de bloeddruk terwijl u rechtop zit.5. Houd bij gebruik van een polsbloeddruk-meter de manchet tijdens het meten ter hoogte van uw hart. De geïntegreerde positiecontrole helpt u de juiste positie te vinden.

Bij gebruik van een bovenarm- bloeddrukmeter bevindt de manchet om de arm zich automatisch op de juiste hoogte.6. Praat en beweeg niet tijdens het meten. Praten leidt tot een stijging van de bloed- druk met ca. 6–7 mmHg.

Nederlands NL811 min7. Wacht tussen twee metingen minimaal een minuut, zodat de druk in de bloed-vaten zich voor de volgende meting kan normaliseren.8. Registreer handig en eenvoudig met Veroval® medi.connect de gemeten waarden altijd met datum en tijd en de ingenomen medicijnen.9. Meet uw bloeddruk regelmatig. Ook als de waarden verbeterd zijn, moet u ze blijven controleren.10. Voer de meting altijd op hetzelfde tijd-stip uit. Aangezien de hoogte van de bloeddruk bij de mens wel 100.000 keer per dag wisselt, heeft een enkele meting geen waarde. De hoogte van de bloed-druk kan alleen goed worden beoordeeld als gedurende een langere periode regel-matig op hetzelfde tijdstip van de dag metingen worden uitgevoerd.

NederlandsNL82Aanleggen van de bloeddrukmeter1 2 31 cm De meting moet aan een blote pols worden verricht. De man-chet mag niet over een sterk uitstekend handbeentje worden aangelegd, want dan sluit deze niet gelijkmatig om de pols aan. De manchet is vast op het apparaat aangesloten en mag niet van het apparaat worden verwijderd. Sla de manchet nu om de pols. De bloeddrukmeter wordt in het midden aan de binnenzijde van de pols ca. 1-1,5 cm van de handwortel af geplaatst. De manchet moet stevig, maar niet te strak zitten. Denk eraan dat het verkeerd aanleggen van de manchet een onjuiste uitkomst van de meting kan opleveren. Controleer ook de grootte van de manchet met de markering op de rand van de manchet: de witte markeringspijl moet naar de witte markeringsbalk wijzen. Wijst de witte markering-spijl naar een plaats buiten de witte markeringsbalk, dan is de manchet te klein.

De Veroval®-polsbloeddrukmeter is geleverd met een manchet voor een polsomvang van 12,5 tot 21 cm. Bij polsen met een grotere omvang wordt aanbevolen over te stappen op een Veroval®-bovenarmbloeddrukmeter, omdat anders geen nauwkeu-rige bloeddrukmeetwaarden kunnen worden bepaald. Dit innovatieve Veroval®-apparaat met de Comfort Air-technologie zorgt ervoor dat de meting aangenaam ver-loopt. Bij de eerste meting wordt opgepompt tot 190 mmHG. Bij volgende metingen wordt de oppomp-druk individueel aangepast op basis van de eerder geme-ten bloeddrukwaarden. Hierdoor wordt het meten van de bloeddruk minder onaangenaam. Uitvoeren van de meting De meting moet worden uitgevoerd in een rustige omgeving, terwijl u gemakkelijk en ontspannen zit. De meting kan aan de rechter- of aan de linkerpols worden uit-gevoerd. We raden aan de meting uit te voeren aan de linker-pols.

Nederlands NL83 Meet altijd aan dezelfde pols. We raden u aan de bloeddruk zittend te meten, waarbij uw rug gesteund moet worden door de rugleuning van de stoel. Zet uw voeten plat op de grond naast elkaar. Sla de benen niet over elkaar. Ondersteun uw arm altijd en buig deze omhoog. Let er in ieder geval op dat de manchet zich ter hoogte van het hart bevindt. Anders kunnen de gemeten waarden aanzienlijk afwijken. Ontspan uw arm en de handpalm. Als extra hulp beschikt het apparaat over een geïntegreerde positie-controle, die de juiste positie van de bloeddruk-meter aangeeft. Wanneer u op het scherm OK ziet, houdt u de bloeddrukme-ter in de juiste positie. Meet de bloeddruk niet na een bad of na het sporten. Zorg dat u minstens 30 minuten voor de meting niet eet, drinkt of lichamelijk actief bent. Wacht ten minste een minuut tussen twee metingen.

Begin pas met een meting nadat het apparaat is aangelegd. Druk op de START/STOP-knop . Het verschijnen van alle segmenten op het scherm, gevolgd door tijd en datum, geeft aan dat het apparaat een zelftest heeft uitgevoerd en klaar is voor de meting. Controleer of de schermsegmenten compleet zijn. Na ca. 3 seconden wordt de manchet automatisch opgepompt. Als de druk in de manchet niet hoog genoeg is of als de meting wordt verstoord, pompt het apparaat verder in stappen van 40 mmHG totdat de vereiste hogere druk is bereikt. Tijdens het oppompen gaat de resultaatindicator links in het scherm omhoog.

NederlandsNL84 Belangrijk: gedurende de gehele meting mag u zich niet bewegen en niet praten. Terwijl de druk uit de manchet ontsnapt, knippert het hartsym-bool en wordt de dalende manchetdruk weergegeven. Na afloop van de meting verschijnen op het scherm gelijktijdig de systolische en diastolische bloeddrukwaarden en daaronder de polsslag (zie Afb.1).OK Afb. 1 Naast de gemeten waarden verschijnen de tijd, de datum en het desbetreffende gebruikersgeheugen of , alsmede het bijbehorende geheugennummer (bijvoorbeeld ). De gemeten waarde wordt automatisch aan het weergegeven gebruikersgeheugen toegewezen. Zolang de uitkomst van de meting wordt weergegeven, kunt u door op de - of -toets te drukken, de waarden toewijzen aan het desbetref-fende gebruikersgeheugen. Als u geen keuze maakt, zal de gemeten waarde automatisch worden opgeslagen in het weer-gegeven gebruikersgeheugen.

U kunt uw uitkomst indelen aan de hand van de resultaatindicator links in het scherm (zie de tabel in hoofdstuk 3 Informatie over de bloeddruk). Om het apparaat uit te schakelen, moet u op de START/STOP-knop drukken; als u dat niet doet, schakelt het apparaat zichzelf na 60 seconden automatisch uit. Wanneer u tijdens een meting om welke reden dan ook de meting wilt afbreken, drukt u gewoon op de START/STOP-knop . Het pompen of het meten wordt stopge-zet en de druk in de manchet valt automatisch weg.

Nederlands NL85 Als onder in het scherm dit symbool is te zien, wil dat zeggen dat het apparaat tijdens de meting een onregelmatige hartslag heeft waargenomen. Wellicht hebt u tijdens het meten toch bewogen of gepraat en heeft dat de meting ver-stoord. Het verdient aanbeveling om de meting te herhalen. Wanneer u dit symbool regelmatig bij uw bloeddrukmetingen ziet, raden wij u aan, uw hartritme door uw arts te laten controleren.6. GeheugenfunctieGebruikersgeheugen In de Veroval®-polsbloeddrukmeter kunnen tot 100 metingen per gebruikersgeheugen worden opgeslagen. De laatste gemeten waarde wordt altijd samen met de datum en tijd op geheugenplaats 1 opgeslagen; alle oudere opgeslagen waar-den schuiven dan een plaats op. Als alle geheugenplaatsen vol zijn, wordt telkens de oudste meetwaarde gewist.

De in het geheugen opgeslagen waarden kunnen worden opgeroepen door te drukken op de - of -toets terwijl het apparaat is uitgeschakeld. Voor de opgeslagen waarden van het eerste gebruikersgeheugen drukt u op de -toets en voor het tweede gebruikersgeheugen op de -toets. Gemiddelde waarden Nadat het desbetreffende gebruikersgeheugen is geselecteerd, verschijnt in het scherm het bijbehorende - of -symbool en een A. De gemiddelde waarde van alle in dat geheugen opgeslagen gegevens wordt getoond (zie Afb. 1). Afb. 1 Als u weer op de -toets drukt (of op de -toets, als u in gebrui- kersgeheugen 2 bent), verschijnen de gemiddelde waarden van alle ochtendmetingen "AM" (5 tot 9 uur) van de afgelopen 7 dagen.

NederlandsNL86 Als u weer op de -toets drukt (of op de -toets, als u in gebruikers-geheugen 2 bent), verschijnen de gemiddelde waarden van alle avond- metingen "PM" (18 tot 20 uur) van de afgelopen 7 dagen.Individuele gemeten waarden Als u weer op de -toets drukt (of op de -toets, als u in gebruikers-geheugen 2 bent), kunt u alle opge- slagen waarden achtereenvolgens oproepen, te beginnen met de laatst gemeten waarde. Als tijdens een meting een onregelmatige hartslag wordt geregistreerd, wordt deze informatie, die wordt weergeven met het symbool , ook opgeslagen en tijdens het oproe- pen van de gemeten waarden uit het geheugen gelijktijdig met de systolische en de diastolische bloeddrukwaarden, de hartslag, de tijd en de datum weergegeven. U kunt het oproepen van de gegevens in het geheugen op elk moment afbreken door op de START/STOP-knop te drukken.

Als u dat niet doet, schakelt het apparaat zich na enkele seconden automatisch uit. Ook na een onderbreking van de stroomtoevoer, bijvoor-beeld door het vervangen van de batterijen, kunnen de gegevens uit het geheugen worden opgeroepen.Opgeslagen waarden wissenAlle voor de betrokken persoon opgeslagen waarden kunt u uit gebruikersgeheugen en gebruikersgeheugen afzonderlijk wissen. Druk daarvoor op de knop van het desbetreffende gebruikersgeheugen ( of ). Op het scherm verschijnt de gemid-delde waarde.

Nederlands NL87Houd nu de knop van het gebruikersgeheugen 5 seconden inge-drukt. Vervolgens verschijnt op het scherm "CL 00". Alle gege-vens in het geselecteerde gebruikersgeheugen zijn nu gewist. Als u de knop eerder loslaat, worden geen gegevens gewist.7. Gemeten waarden overbrengen naar Veroval® medi.connect Download de software Veroval® medi.connect van de website www.veroval.nl. Dit kan op elke pc met Windows 7, 8 of 10, indien nog ocieel door Microsoft ondersteund. Start het programma en sluit de Veroval®-polsbloeddrukmeter via de meegeleverde USB-kabel op uw pc aan. Volg dan de instructies van de software Veroval® medi.connect. Gegevensoverdracht is tijdens een meting niet mogelijk. Op het scherm van de bloeddrukmeter ziet u "PC" staan. Start de gegevensoverdracht in de software "medi.connect" op de pc. Tijdens de gegevensoverdracht ziet u op het scherm een animatie.

Als de gegevensoverdracht is geslaagd, wordt dat op het scherm weergegeven, zoals Afb. 1 laat zien.Afb. 1 Als de gegevensoverdracht niet is geslaagd, wordt dat op het scherm weergegeven, zoals Afb. 2 laat zien.Afb. 2In dat geval verbreekt u de verbinding met de pc en begint u de gegevensoverdracht opnieuw. Als de bloeddrukmeter 10 seconden inactief is of als de communicatie met de pc is verbro-ken, schakelt de bloeddrukmeter zich automatisch uit.

NederlandsNL888. Verklaring van foutmeldingenOpgetreden fout Mogelijke oorzaken OplossingApparaat kan niet wor-den ingeschakeldBatterijen ontbreken, zijn niet correct geplaatst of leeg.Controleer de batterijen, plaats zo nodig twee iden-tieke, nieuwe batterijen in het apparaat.De meetsignalen worden niet of niet juist gere-gistreerd. Dit kan het gevolg zijn van het onjuist aanleggen van de manchet, bewegingen, praten of een zeer zwakke hartslag.Controleer of de manchet correct is aangelegd. Praat en beweeg niet tijdens de meting. Houd u tevens aan de 10 gouden regels.E2 Onjuiste meting door beweging. Praat en beweeg niet tijdens de meting.E3 De manchet is niet goed aangelegd. Controleer of de manchet correct is aangelegd.E4 Fout tijdens de meting. Neem bij deze foutmelding contact op met de klantenservice.E5 De oppompdruk is hoger dan 300 mmHg.

Herhaal de meting na een rustpauze van minstens 1 minuut.E6 Er is een systeemfout opgetreden. Neem bij deze foutmelding contact op met de klantenservice.De batterijen zijn bijna leeg. Vervang de batterijen.

Nederlands NL89Opgetreden fout Mogelijke oorzaken OplossingNiet-plausibele meet-waardenNiet-plausibele meetwaarden verschijnen als het apparaat niet op de juiste wijze wordt gebruikt of als er sprake is van fouten tijdens het meten.Neem de 10 gouden regels voor het meten van de bloeddruk in acht (zie hoofdstuk 5, Meten van de bloeddruk) en let ook op de veiligheidsaanwijzin-gen. Herhaal vervolgens de meting.Schakel het apparaat uit wanneer een foutsymbool verschijnt. Ga de mogelijke oorzaken na en neem de 10 gouden regels in acht, evenals de adviezen voor het zelf meten van de bloed- druk in hoofdstuk 2, Belangrijke aanwijzingen. Ontspan u gedurende ten minste 1 minuut en meet dan nogmaals.9. Onderhoud van het apparaat Reinig het apparaat uitsluitend met een zachte, vochtige doek. Gebruik geen verdunners, alcohol, reinigings- of oplosmidde-len.

De manchet mag voorzichtig worden gereinigd met een licht bevochtigde doek en een mild sopje. De manchet mag niet volledig in water worden gedompeld. Vooral als het apparaat door meerdere personen wordt ge- bruikt, verdient het aanbeveling de manchet regelmatig dan wel na ieder gebruik te reinigen en te desinfecteren, om infecties te voorkomen. De aanbevolen methode voor het desinfecteren van met name de binnenzijde van de manchet is veegdesinfectie. Gebruik daarvoor een desinfectiemiddel dat geschikt is voor het materiaal waarvan de manchet is gemaakt. Bewaar het apparaat in de opbergbox om het te beschermen tegen invloeden van buitenaf.

NederlandsNL9010. Garantievoorwaarden Wij verlenen op deze hoogwaardige kwaliteitsbloeddrukmeter op onderstaande voorwaarden 3 jaar garantie, gerekend vanaf de datum van aankoop. Aanspraak op garantie kan uitsluitend binnen de garantiepe-riode worden gemaakt. De datum van aankoop moet worden aangetoond met behulp van het ingevulde en afgestempelde garantiecertificaat of de aankoopbon. Gedurende de garantieperiode vergoedt HARTMANN alle kosten ten gevolge van materiaal- en fabricagefouten en zorgt voor reparatie van het apparaat. De garantieperiode wordt daardoor niet verlengd. Het apparaat is alleen bestemd voor het gebruik zoals in deze handleiding wordt beschreven. Schade die het gevolg is van oneigenlijk gebruik of ongeoor-loofde ingrepen valt niet onder de garantie. Van de garantie uitgesloten zijn onderdelen die aan slijtage onderhevig zijn (batterijen, manchetten, etc.).

Eventuele schadevergoeding is beperkt tot de aankoopwaarde van het product. Vergoeding van indirecte schade wordt uitdrukkelijk uitgesloten. In het geval van een garantieaanspraak dient u het apparaat met de manchet en het volledig ingevulde en afgestempelde garantiecertificaat of de aankoopbon rechtstreeks of via uw leverancier op te sturen naar de klantenservice in uw land.11. Contactgegevens klantenserviceNL PAUL HARTMANN B.V. Postbus 26 6500 AA Nijmegen www.veroval.nlBE N.V. PAUL HARTMANN S.A. Avenue Paul Hartmann 1 1480 Saintes/Sint-Renelde 02.391.44.44 [email protected] www.veroval.beDatum van herziening van de tekst: 2017-02

Nederlands NL9112. Technische gegevensType: Veroval® wrist blood pressure monitorModel: BPM25Meetmethode: oscillometrischWeergavebereik: 0 – 300 mmHgMeetbereik: systolisch (SYS): 50 – 280 mmHgdiastolisch (DIA): 30 – 200 mmHghartslag: 40 – 199 slagen/minuutBuiten het meetbereik kan de weer-gave van correcte meetresultaten niet worden gegarandeerd.Weergave-eenheid: 1 mmHgTechnische meetnauw- keurigheid:manchetdruk: +/– 3 mmHg,hartslag: +/– 4% van de aangegeven polsslagKlinische meetnauw- keurigheid:voldoet aan de eisen van EN 1060-4; Korotkoff-valideringsmethode: fase I (SYS), fase V (DIA)Werking: continuNominale spanning: DC 3VStroomvoorziening: 2 x 1,5V alkali-mangaan mignon bat-terij (AAA/LR03)Capaciteit batterijen: ca.

NederlandsNL92Gebruiksomstandig-heden:omgevingstemperatuur: +10 °C tot +40 °C,relatieve luchtvochtigheid: ≤ 85%, niet condenserendluchtdruk: 800 hPa - 1050 hPaOpslag-/transportom-standigheden:omgevingstemperatuur: –20 °C tot +50 °Crelatieve luchtvochtigheid: ≤ 85 %, niet condenserendSerienummer: in batterijvakInterface met pc: Met behulp van de USB-kabel en de software Veroval® medi.connect is het uitlezen van het geheugen met de gemeten waarden en de grafische weergave van de gemeten waarden op een pc mogelijk.Verwijzing naar normen:IEC 60601-1; IEC 60601-1-2Wettelijke voorschriften en richtlijnen De Veroval®-polsbloeddrukmeter voldoet aan de Europese voorschriften die zijn vastgelegd in de richtlijn voor medische hulpmiddelen 93/42/EEG en is voorzien van de CE-markering.

Het apparaat voldoet onder andere aan de voorwaarden van de Europese norm EN 1060 voor niet-invasieve bloeddrukme-ters – deel 3: Aanvullende eisen voor elektromechanische blo-eddrukmeetsystemen en eveneens aan norm IEC 80601-2-30. De klinische tests voor de meetnauwkeurigheid zijn uitgevoerd volgens de norm EN 1060-4. Het apparaat voldoet niet alleen aan de wettelijke voor-schriften, maar is ook door de ESH (European Society of Hypertension) gevalideerd volgens protocol ESH-IP2.

Nederlands NL93Elektromagnetische compatibiliteitTabel 1Voor alle MEDISCH ELEKTRISCHE APPARATEN en SYSTEMEN Richtlijnen en verklaring van de fabrikant – Elektromagnetische emissiesDe Veroval®-polsbloeddrukmeter is bedoeld voor gebruik in een elektromagnetische omgeving zoals hieronder wordt beschreven. De koper of gebruiker van de Veroval®-polsbloeddrukmeter dient ervoor te zorgen dat het apparaat in een dergelijke omgeving wordt gebruikt.Emissiemetingen Compliantie Elektromagnetische omgeving - richtlijnenRF-emissies conform CISPR11 Groep 1 De Veroval®-polsbloeddrukmeter gebruikt RF-energie uitsluitend voor zijn interne functie.

De RF-emissie van de bloeddrukmeter is daarom erg laag en veroorzaakt naar alle waarschijnlijkheid geen storingen in de buurt van elektronische apparaten.RF-emissies conform CISPR11 Klasse B De Veroval®-polsbloeddrukmeter is geschikt voor gebruik binnen alle instellingen. Een uitzondering daarop vormen instellingen met een woonfunctie en instellingen die rechtstreeks zijn aange- sloten op een openbaar laagspanningsnetwerk dat gebouwen met een woonfunctie van stroom voorziet.Harmonische emissies conform IEC61000-3-2 Niet van toepassingSpanningsschommelingen/flikkeremissies con-form IEC61000-3-3Niet van toepassing

NederlandsNL94Tabel 2Voor alle MEDISCH ELEKTRISCHE APPARATEN en SYSTEMEN Richtlijnen en verklaring van de fabrikant – Elektromagnetische immuniteitDe Veroval®-polsbloeddrukmeter is bedoeld voor gebruik in een elektromagnetische omgeving zoals hieronder wordt beschreven. De koper of gebruiker van de Veroval®-polsbloeddrukmeter dient ervoor te zorgen dat het apparaat in een dergelijke omgeving wordt gebruikt.Immuniteitstest IEC 60601-testniveau Compliantieniveau Elektromagnetische omgeving - richt-lijnenElektrostatische ontlading (electro-static discharge, ESD) conform IEC61000-4-2±6 kV contactontlading ±8 kV luchtontlading±6 kV contactontlading ±8 kV luchtontladingVloeren dienen van hout of beton te zijn of voorzien te zijn van keramische tegels.

Als de vloerbedekking bestaat uit synthetisch materiaal, dient de relatieve luchtvochtigheid minimaal 30% te zijn.Magnetisch veld bij netfrequentie (50/60 Hz) conform IEC61000-4-83 A/m 3 A/m De magnetische velden van de netfrequentie dienen waarden te hebben die kenmerkend zijn voor een kantoor- of ziekenhuisomge-ving.OPMERKING: UT is de wisselspanning van het stroomnet vóór het toepassen van het testniveau.

Nederlands NL95Tabel 3Voor MEDISCH ELEKTRISCHE APPARATEN en SYSTEMEN die niet LEVENSREDDEND zijn. Richtlijnen en verklaring van de fabrikant – elektromagnetische immuniteitDe Veroval®-polsbloeddrukmeter is bedoeld voor gebruik in een elektromagnetische omgeving zoals hieronder wordt beschreven. De koper of gebruiker van de Veroval®-polsbloeddrukmeter dient ervoor te zorgen dat het apparaat in een dergelijke omgeving wordt gebruikt.Immuniteitstest IEC 60601-testniveau Compliantieniveau Elektromagnetische omgeving - richtlijnenUitgestraalde RF-storingen conform IEC61000-4-33 V/m 80 MHz tot 2,5 GHz3 V/mDraagbare en mobiele radioapparaten mogen niet op een afstand worden gebruikt bij de Veroval®-polsbloeddrukmeter, inclusief de kabels, die dichter bij is dan de aanbevolen sepa-ratieafstand.

Deze wordt berekend met de vergelijking die van toepassing is op de frequentie van de zender.Aanbevolen separatieafstand:d = 1,2 voor 80 MHz tot 800 MHzd = 2,3 voor 800 MHz tot 2,5 GHzWaarbij P staat voor het nominale maximumvermogen van de zender in Watt (W) volgens de fabrikant van de zender, en d voor de aanbevolen afstand in meters (m).De veldsterkte van vaste RF-zenders, zoals bepaald bij een controle van locatie a, dienen in elk frequentiebereikb lager te zijn dan het compliantieniveau.Storing kan voorkomen in de nabijheid van apparaten waarop het volgende symbool staat: OPMERKING 1: bij 80 MHz en 800 MHz geldt het hogere frequentiebereik.OPMERKING 2: deze richtlijnen kunnen op sommige situaties niet van toepassing zijn. Elektromagnetische propagatie wordt beïnvloed door absorptie en reflectie van bouwwerken, voorwerpen en mensen.

NederlandsNL96a Veldsterktes van stationaire zenders, zoals basisstations van (draagbare/draadloze) radiotelefoons en landmobiele radio’s, radiozendamateur-, AM- en FM-radio-uitzendingen en tv-uitzendingen kunnen theoretisch niet precies worden voorspeld. Vanwege stationaire RF-zenders kan worden overwogen om een onderzoek van het elektromagnetische veld uit te voeren om de elektromagnetische omgeving te beoordelen. Wanneer de gemeten veldsterk-te op de plek waar de Veroval®-polsbloeddrukmeter wordt gebruikt, boven het hierboven aangegeven RF-compliantieniveau uitkomt, moet toezicht worden gehouden op de Veroval®-polsbloeddrukmeter om te controleren of hij normaal functioneert.

Als wordt geconstateerd dat de Veroval®-polsbloeddrukmeter niet normaal functioneert, kan het nodig zijn om extra maatregelen te treffen, zoals het anders richten of het verplaatsen van de Veroval®-polsbloeddrukmeter.b Binnen het frequentiebereik van 150 kHz tot 80 MHz dient de veldsterkte minder dan [V1] 3 V/m te zijn.

Nederlands NL97Tabel 4Voor MEDISCH ELEKTRISCHE APPARATEN en SYSTEMEN die niet LEVENSREDDEND zijn. Aanbevolen separatieafstanden tussen draagbare en mobiele RF-telecommunicatieapparatuur en de Veroval®-polsbloeddrukmeterDe Veroval®-polsbloeddrukmeter is bedoeld voor gebruik in een elektromagnetische omgeving waarin uitgestraalde RF-storingen onder controle worden gehouden.

De koper of gebruiker van de Veroval®-polsbloeddrukmeter kan elektromagnetische storingen helpen voorkomen door een minimale separatie-afstand tussen draagbare en mobiele RF-telecommunicatieapparatuur (zenders) en de Veroval®-polsbloeddrukmeter te handhaven, zoals hieronder wordt aangeraden, volgens het maximale uitgangsvermogen van het communicatieapparaat.Nominaal maximumvermogen van de zender (W)Separatieafstand in overeenstemming met de frequentie van de zender (m)80 MHz tot 800 MHzd = 1,2 800 MHz tot 2,5 GHzd = 2,3 0,01 0,12 0,230,1 0,38 0,731 1,2 2,310 3,8 7,3100 12 23Voor zenders waarvan het nominale maximale vermogen hierboven niet is aangegeven, kan de aanbevolen separatieafstand d in meters (m) worden bepaald door middel van de vergelijking die van toepassing is op de frequentie van de zender.

P is hierbij het maximale vermogen van de zender in Watt (W) volgens de opgave van de fabrikant van de zender.OPMERKING 1: bij 80 MHz en 800 MHz geldt de separatieafstand van het hogere frequentiebereik.OPMERKING 2: deze richtlijnen kunnen op sommige situaties niet van toepassing zijn. Elektromagnetische propagatie wordt beïnvloed door absorptie en reflectie van bouwwerken, voorwerpen en mensen.Fouten en wijzigingen voorbehouden

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Hartmann Veroval - pols-Handgelenk stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden