Vestel 1505 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Vestel 1505 (30 pagina’s), behorend tot de categorie Televisie. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 23 mensen en kreeg gemiddeld 5.0 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Vestel 1505 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Vestel |
| Categorie: | Televisie |
| Model: | 1505 |
Handleiding Vestel 1505 – volledige tekst
- 4 -Voorbereiding Plaats het apparaat op een stevige horizon-tale ondergrond zoals een tafel of een werk- blad. Laat een ruimte van minimaal 10 cm vrij rondom het apparaat. Plaats voor een goede ventilatie geen objecten op het appa- raat om verstoring van de werking of onvei- lige situaties te voorkomen. Dit apparaat is geschikt voor gebruik in een omgeving met een tropisch en/of gematigdklimaat. Kenmerken Dit apparaat is een kleurentelevisie met af-standsbediening en PC-monitor. Tot 69 kHz horizontale frequentie onder-st eu n t ee n m ax im a l e r esol u t i e v a n1024x768 @ 75 Hz in de PC-mode. Het is mogelijk 100 programma's van VHF-,UHF-banden of kabelkanalen in te stellen. Afstemmen op kabelkanalen is mogelijk. Het is erg gemakkelijk de instellingen van detv te doen met behulp van het menu-systeem.
De tv beschikt over een Scart-aansluitingvoor externe apparaten (zoals video, video-spellen, audio-installatie, etc. ) 15-pin mini D-subconnector voor gebruik alsmonitor voor een computer. Er zijn optionele stereogeluidssystemen(Duits+Nicam) beschikbaar. OSD (weergave op scherm) in meerdere ta-len. Teletekst (Fastext). Het is mogelijk een hoofdtelefoon aan tesluiten. Automatisch programmeersysteem. Alle programma's kunnen worden voorzienvan een naam. Programmawisseling tussen de twee pro-gramma's die het laatst bekeken zijn. Voorwaartse of achterwaartse automatischeafstemming. Sleep-timer. Automatische uitschakeling van geluid wan-neer er geen uitzending is. Als er geen geldig signaal wordt gevonden,schakelt de tv na 5 minuten automatischover naar stand-by. NTSC-weergave Selectie van geluid in PC-mode van TV, AV-1,AV-2.
Display Power Management Signalling(DPMS) wordt niet ondersteund door dit ap-paraat. DDC 1/2 B geschikt voor Microsoft Plug &Play. Dit model is geschikt voor alle gangbarevoedingsbronnen. Kenmerken van het beeldscherm Hoge resolutie, 15 inch TFT LCD-display.
Hoge contrastverhouding, hoge apertuur-structuur 400:1. Hoge helderheid (gemiddeld) 450 cd/m2. Zeer hoge responstijd (gemiddeld) 25msec. Grote zichthoek (gemiddeld) 140 (horizon-taal) en 120 (verticaal). Kleurdiepte 8 bit, kleurweergave 16,2 M. Ontwerp voldoet aan MPR-II richtlijnen voorVLF/ELF lage emissies en elektrostatischpotentieel. Veiligheidsmaatregelen1. Voeding De tv is geschikt voor werking op 12 V DC gelijkstroom. De adapter is geschikt voor aansluiting op een stopcontact met 230 volt wisselstroom, 50 Hz. Controleer of de in-stelling van het voltage correct is. 2. Voedingskabel De voedingskabel dient zodanig geplaatst te worden dat er niet op wordt gelopen of dat deze niet klem komt te zitten door objecten die erop of ertegen aan geplaatst zijn.
- 5 - "Laat uw tv niet in stand-by of aan staanwanneer u van huis weggaat"3. Vocht en water De apparatuur niet in een vochtige omge-ving gebruiken (vermijd gebruik in de badka- mer, in de gootsteen in de keuken en in de buurt van de wasmachine). De apparatuur niet aan regen of water blootstellen aange-zien dit gevaarlijk kan zijn en geen met vloei- stof gevulde voorwerpen bovenop de appa- ratuur plaatsen. Beschermen tegen waters-patten en druipende voorwerpen. 4. Schoonmaken Voordat u overgaat tot reiniging moet u de stekker van de adapter uit het stopcontact halen. Gebruik geen vloeistof of spuitbus- sen bij het schoonmaken. Gebruik eenzachte, droge doek. 5. Ventilatie De sleuven en openingen op het apparaat zijn voor ventilatie bedoeld en zorgen voor een betrouwbare werking. Om oververhitting te voorkomen mogen deze openingen op geen enkele wijze geblokkeerd of bedektworden. 6.
BliksemBij bliksem en storm of wanneer u op vakan- tie gaat dient u de stekker van de voedings-kabel uit het stopcontact te halen. 7. Vervangende onderdelen Wanneer er vervangende onderdelen ge- plaatst moeten worden, verzekert u zich er dan van dat de monteur onderdelen heeft gebruikt die door de fabrikant gespecificeerd worden of die dezelfde specificaties hebben als het origineel. Onrechtmatige vervanging van onderdelen kan leiden tot brand, eenelektrische schok, of andere gevaren. 8. Onderhoud Laat al het onderhoud door bevoegd perso-neel uitvoeren. Verwijder de kast niet; dit kaneen elektrische schok tot gevolg hebben. 9. Open vuur Er mag niets met open vuur of vlammen op het apparaat worden geplaatst. WAARSCHUWING: Als u het apparaat ge- durende langere tijd niet gebruikt, haal dande stekker uit het stopcontact.
Batterijen, ook wanneer ze geen zware me-talen bevatten, mogen niet bij het gewonehuisvuil worden weggegooid. Gooi batte-rijen op een milieuvriendelijke manier weg. Ga na welke wettelijke voorschriften vantoepassing zijn in uw regio. De fluorescerende lamp met koude kathodein het LCD-scherm bevat een kleine hoe-veelheid kwik. Volg de lokale verordenin-gen of voorschriften voor afvalwerking.
- 6 -Voordat u de tv inschakeltAansluiting op het elektriciteitsnet BELANGRIJK: De tv werkt op 12 V DC gelijkstroom. Daarom wordt er een adapter gebruikt die 12 V DC gelijkstroom levert. Sluit deze adapter aan op een elektriciteits- net met een voeding van 230 V wissel-stroom, 50 Hz. Nadat u het toestel heeft uitgepakt dient uhet eerst op kamertemperatuur te laten ko-men, voordat u het toestel aansluit op hetelektriciteitsnet.Antenneaansluitingen Plaats de stekker van de antenne of kabelte-levisie in de antenne-ingang aan de achter-zijde van de tv en sluit ook de kabel die ver-bonden is met de tv-aansluiting op de ex-terne apparaten (Videorecorder, DVB etc.)hierop aan.Aansluiten op andere apparatenBELANGRIJK: Schakel de tv uit voordat u een extern apparaat aansluit. Stekkerbussen voor externe aansluitingen bevinden zich aan de achterzijde van de tv.
Raadpleeg de handleidingen van de betref- fende apparaten voor aansluiting via eenScart-aansluiting.Batterijen plaatsen in deafstandsbediening Verwijder het afdekplaatje aan de achterkantvan de afstandsbediening door het aange-geven gedeelte zachtjes naar buiten te trek-ken. Plaats een batterij type AAA (R03) of equiva-lent in de afstandsbediening. Plaats het afdekplaatje weer terug. LET OP: Haal de batterij uit de afstandsbe- diening als deze langere tijd buiten gebruikis. Als u dat niet doet, dan kan door een lek- kende batterij de afstandsbediening be- schadigd raken.De tv aan- en uitzettenDe televisie inschakelen :Uw TV wordt in twee stappen ingeschakeld:1- Sluit het stroomsnoer aan op het systeem.Druk op de (POWER) toets bovenopde televisie.
- 7 -Druk op de -P/Ch of "P/Ch+ knop bovenopuw TV of druk op de -P/CH of P/CH+ toets op de afstandsbediening, zodat het laatst geselecteerde kanaal gekozen wordt. Op beide manieren schakelt de TV in enlicht de led groen op. De televisie uitschakelen : Druk de "stand-by" toets in op de afstands-bediening, zodat de TV uitschakelt en instand-by modus gaat. Hierdoor verandertde groene led in rood,of, Druk op de (POWER) toets bovenop de TV, zodat de televisie uitschakelt en de groene led uitgaat. De tv bedienenU kunt uw tv zowel met de afstandsbedie-ning als met de toetsen op het toestel be-dienen. A. P. S. (AutomatischProgrammeersysteem) "All Prestored Programmes Will Be Erased" (Alle programmas zullen worden gewist. ) wordt weergegeven wanneer u uw televisie voor de eerste keer aanzet.
APSzoekt en sorteert alle zenders en slaat ze au- tomatisch op op uw televisie, afhankelijk van de wijze waarop de zendersystemen in uw regio werken. Om APS op te heffen voordat het van start gaat, drukt u de toets in. Kies eerst het Country (Land). Dit is van invloed op het sorteerproces in APS. Door de knop of in te drukken ,komt m en in het "Language" menu. hiermee kunt de taalselekteren van het menu op de televisie. Zo- dra u de taal veranderd, zal dit op het scherm in de geselekteerde taal verschij- nen. Om Continue te kiezen, dient u de of toets te gebruiken of op de of toets te drukken. Nadat APS gereed is, wordt een zenderlijst op het scherm weergegeven. In de zender- lijst ziet u de zendernummers en de namendie aan de zenders zijn toegekend. Als u op de knop drukt terwijl de A. P. S. loopt zal de A. P. S. stoppen.
De zenders welke zijn gevonden zu llen door de programmalijst op het scherm wordenweergegeven. Als u de zenders een andere plaats en/of naam wilt geven, kunt u dat doen in het menu Zenders.
Bedienen met de toetsen op hettoestel Aan de voorzijde van het toestel kunt u het volume regelen en programma's selecteren. Het volume instellen Druk op de toets "VOLUME -" om het volumete verlagen of druk op de toets "VOLUME +"om het volume te verhogen. Er wordt danonderaan in het midden op het scherm eenvolumeschaal getoond. Programmakeuze Druk op de toets "P/CH +" om naar het vol-gende programma te gaan of op de toets"P/CH -" om naar het vorige programma tegaan.
- 8 -Naar het hoofdmenu Druk op de menutoets Menu om naar hethoofdmenu te gaan. Selecteer in het hoofd-menu het submenu met behulp van detoets "P/CH - P/CH +" of " " en ga vervolgensnaar het submenu met behulp van de toets"VOLUME +" of "VOLUME -". Raadpleeg hethoofdstuk Menusysteem van deze handlei-ding om te leren hoe u de menu's kunt ge-bruiken.Bedienen met deafstandsbediening De afstandsbediening van uw tv is zodanig ontworpen dat u alle functies van het modeldat u gekozen heeft kunt bedienen. De func- ties worden aan de hand van het menu- systeem van uw tv beschreven. De functies van het menusysteem worden beschreven in het hoofdstuk Menusysteem.Volumeregeling Druk op de toets " +" om het volume te verhogen. Druk op de toets "- " om het volume te verlagen.
Er wordt dan onderaan in het midden op het scherm een volume- schaal getoond.Programmakeuze(Vorige of volgende programma) Druk op de toets "-P/CH" om naar het vorigeprogramma te gaan. Druk op de toets "P/CH+" om naar het vol-gende programma te gaan.Programmakeuze (directe instelling): Druk op de cijfertoetsen op de afstandsbe- diening voor de programma's tussen 0 en 9. De tv schakelt direct naar het geselecteerde programma. Gebruik de toets "-/--" om de programma's tussen 10 en 99 te selecteren. Linksboven op het scherm wordt getoond. Druk vervolgens achtereenvolgend de cijfertoetsen in voor het gewenste pro- gramma (bijv. voor programma 27, druk op2 en 7). U moet niet te lang wachten met het indruk-ken van de cijfertoetsen. Na 3 seconden ver-dwijnt het teken "P--" van het scherm en kunt u de tweecijferige programmakeuze niet meer intoetsen.
Ook moet u niet te lang wachten met het intoetsen van het tweedecijfer. Daarna kunt u weer direct een programmatussen 0 en 9 kiezen.Programmawisseling Druk op de toets "P
- 9 -MenusysteemUw tv is voorzien van een menusysteem zo- dat u het multifunctionele systeem gemak- kelijk kunt bedienen. De bediening van de tv wordt geregeld door de commando's op hetscherm te kiezen.Druk op de menutoets. Vervolgens wordt het hoofdmenu midden op het scherm getoond. Selecteer in het hoofdmenu het submenu met behulp van de toets " " of " " en ga vervolgens naar het submenu met behulpvan de toets " " of " " of druk direct op detoets "OK".Hoofdmenu Het menusysteem wordt hieronder beschre-ven.Om direct naar de menu's te gaan, druk op: Toets "M", Hoofdmenu. Rode toets, Menu Geluid. Groene toets, Menu Beeld. Gele toets, Menu Extra instellingen.
Blauwe toets, Menu Installatie.Toets " ", Menu Programma in deTV-mode, of Menu Bron in de AV-mode De menutoets heeft twee functies; ten eer- ste het openen en sluiten van het hoofd- menu en ten tweede het sluiten van een submenu om vervolgens naar het boven- liggende menu te gaan.Menu Geluid (Sound)Geluidsinstellingen veranderen Ga direct naar het menu Geluid door de rodetoets in te drukken of, Druk op de toets Menu, waarna u in hethoofdmenu komt. Het eerst item in hethoofdmenu is Geluid. Selecteer Geluidmet behulp van de toets " " of " " en gavervolgens naar het menu Geluid door op de toets " ", " " of "OK" te drukken.Het volume instellen Als u naar het menu Geluid gaat, is Volume de eerste keuzemogelijkheid die geselec- teerd is. Druk op de toets " "" om het volume teverhogen.
Druk op de toets " " om het volume te ver-lagen.U kunt ook het volume direct veranderen met de toets " +" (hoger) of de toets "- "(lager). Balans instellen Hiermee kunt u de verdeling van het geluid naar de linker- en rechterluidspreker instel-len. Selecteer Balans (Balance) met behulp vande toets " " of " ". Druk op " " om de balans naar rechts teverplaatsen. Druk op " " om de balans naar links te ver-plaatsen. Wanneer de balans in de middenpositiestaat wordt de cursor als één pijl getoond.
- 10 -De geluidsmode instellen (Sound Mode) Selecteer Geluidsmode met de toets " " of " ". Druk op de toets " " of " " om de instel-ling te veranderen.De mode Mono, Stereo of Dual (I-II) kunnen worden ingesteld. Dual (I-II) is alleen moge- lijk als het geselecteerde kanaal deze modeondersteunt. U kunt de geluidsmode ook direct wijzigen door op de toets "I-II" op uw afstandsbedie-ning te drukken. In het geval van een tweetalige uitzending, kunt u met behulp van de optie Geluids- m o d e d e o o r s p r o n k e l i j k e o f d e gesynchroniseerde taal kiezen.Geluidseffect instellen (Effect) U kunt dit item gebruiken om het geluids- effect in- of uit te schakelen. Door op de toets " " of " " te drukken wordt het geluidseffect in- of uitgeschakeld. Als het geluid staat ingesteld op Mono en het geluidseffect is ingeschakeld (Aan), dan klinkt het geluid alsof het Stereo is.
Als hetgeluid staat ingesteld op Stereo, dan zal het geluid dieper klinken bij inschakeling van het geluidseffect. Door het geluidseffect uit te schakelen wijzigt de instelling van Monoof Stereo niet.Geluidsinstellingen van de hoofdtelefoon(Headphone) veranderen Selecteer de optie Hoofdtelefoon met detoets " " of " ". Druk op de toets " " of " " of druk direct opde toets OK terwijl het item Hoofdtelefoon isgeselecteerd. Dit is een submenu van hetmenu Geluid en alle opties in dit menu ko-men overeen met de opties in het menuGeluid.Het volume van de hoofdtelefoon(Headphone) instellen Als u naar het menu Hoofdtelefoon gaat,dan is de optie Volume de eerste keuze-mogelijkheid die geselecteerd staat. Druk op de toets " " om het volume te ver-hogen. Druk op de toets " " om het volume te verla-gen.
- 11 -De geluidsmode van de hoofdtelefoon(Headphone) instellen Selecteer Mode met de toets " " of " ". Door op de toets " " of " " te drukken ver- andert u de ingestelde geluidsmode. Bijv. als de huidige instelling stereo is, dan ver-andert deze naar mono of vice versa. In het geval van een tweetalige uitzending, kunt u met behulp van het item Geluids- m o d e d e o o r s p r o n k e l i j k e o f d e gesynchroniseerde taal kiezen. Dus wan- neer iemand naar de oorspronkelijke taal luistert via de luidsprekers, dan kan een an- der naar de gesynchroniseerde taal luiste-ren via de hoofdtelefoon. De instellingen opslaan (Store) Druk op de toets OK op de afstandsbedie-ning om de instellingen direct op te slaan, ofof, Selecteer Opslaan met de toets " " of " ". Druk op de toets " ", " " of "OK" om de vo-lume- en balansinstellingen van de hoofd-telefoon op te slaan.
De opgeslagen waar-den gelden voor alle programma's. Equalizer Selecteer de optie Equalizer met de toets" " of " ". Druk op de toets " " of " " of druk direct opde t oet s OK om n aar h et su bm en uEqualizer te gaan. Via de optie Mode kunt u een keuze makenuit de vijf vooraf ingestelde opties en de door de gebruiker in te stellen optie. De volgende opties zijn mogelijk: Gebruiker, Klassiek, Jazz, Rock, Pop en Vlak. De vooraf inge- stelde opties kunnen niet worden gewijzigd door de gebruiker. Als u een van de frequentiewaarden van de vooraf ingestelde opties wilt wijzigen, dan moet u de mode in- stellen op Gebruiker. Met de 5 opties van deze mode kunt u de g e l u i d s i n s t e l l i n g e n do e n v a n d e 5frequentiewaarden: 120 Hz, 500 Hz, 1,5 khz, 5 kHz, 10 kHz.
Om de waarden van de 5 frequentieopties te wijzigen moet u een vande opties selecteren met de toets " " of " " en vervolgens op de toets " " om de waarde te verlagen of " " om de waarde te verhogen. Wanneer de instelling in het mid- den staat wordt de cursor als één pijl ge-toond.
- 12 - Bij het opslaan worden de instellingen van alle items opgeslagen en bovendien gaat de informatie van de Mode Gebruiker niet verloren. Met andere woorden, wanneer de mode Gebruiker weer wordt geselecteerd, nadat de mode met een van de vooraf inge- stelde opties was opgeslagen, staan de door de gebruiker geselecteerde frequentie- waarden weer ingesteld.AVL instellen Selecteer AVL met de toets " " of " ". Met de toets " " of " " schakelt u deze func-tie in en uit.
De functie AVL ofwel Automatic Volume limiting (automatische volumebegrenzing) normaliseert geluid zodat het uitgangsgeluid van program m a's m et verschille n de geluidsniveaus op een vast niveau wordeningesteld.De instellingen opslaan (Store) Wanneer de cursor bij een item staat datgeen submenu heeft, kunt u op de toets OKop de afstandsbediening drukken om de in-stellingen direct op te slaan,of, Druk op de toets " ", " " of "OK" zodra u deoptie Opslaan (Store) heeft geselecteerd.De instellingen van het menu Geluid wor-den opgeslagen.Menu Beeld (Picture) Ga direct naar het menu Geluid door degroene toets in te drukken of, Druk op de toets M, waarna u in het hoofd-menu komt.
- 13 -Het contrast instellen Selecteer de optie Contrast met behulp vande toets " " of " ". Druk op " " voor een hoger contrast. Druk op " " voor een lager contrast.De kleur (colour) instellen Selecteer de optie Kleur met behulp van detoets " " of " ". Druk op " " voor een hoger kleurniveau. Druk op " " voor een lager kleurniveau.De scherpte (sharpness) instellen Selecteer de optie Scherpte met behulp vande toets " " of " ". Druk op " " voor een hogere scherpte. Druk op " " voor een lagere scherpte.De tint (Hue) instellen (Als uw tv voorzien is van een NTSC- weergavesysteem, dan wordt deze optie op het scherm getoond in de AV-mode, alleen wanneer de NTSC-videobron staat inge- steld. Zoniet dan wordt de optie Tint niet inhet menu Beeld getoond.): Selecteer Tint met behulp van de toets " " of " ". Druk op " " voor een hoger tintniveau. Druk op " " voor een lager tintniveau.
Bij de middenpositie wordt de cursor als één pijl getoond.De instellingen opslaan Wanneer de cursor bij een item staat datgeen submenu heeft, kunt u op de toets OKop de afstandsbediening drukken om deinstellingen direct op te slaan,of, Druk op de toets " ", " " of "OK" wanneer ude optie Opslaan (Store) heeft geselec-teerd. De instellingen van het menu Beeldworden opgeslagen.
- 14 -Menu Extra (Feature) instellingen Ga direct naar het menu Extra (Feature) in-stellingen door de gele toets in te drukkenof, Druk op de toets M, waarna u in het hoofd-menu komt. Selecteer Extra instellingen metbehulp van de toets " " of " ", ga vervol-gens naar het menu Extra instellingen doorop de toets " " of " " te drukken.Sleep-timer Wanneer u naar het menu Extra instellingen gaat is Sleep-timer het eerste, geselec- teerde item. U kunt de waarden van de sleep-timer wijzigen met behulp van de toets " " of " ". U kunt kiezen uit: Uit (Off), 0:15, 0:30, 0:45, 1:00, 1:15, 1:30, 1:45 en2:00. Wanneer de sleep-timer staat ingeschakeld verschijnt de ingestelde tijd rechtsboven in het scherm zodra u op de toets op de afstandsbediening drukt.
Nadat de bij sleep-timer ingestelde tijd is verstreken, schakelt de tv automatisch naarstand-by.Programmablokkade (Child Lock) Deze functie kunt u gebruiken om ervoor te zorgen dat kinderen zonder de afstandsbe-diening niet de tv aan of uit kunnen zetten, of programma's, instellingen, etc. kunnen wijzi-gen. De functie Programmablokkade kan wor- den ingesteld op Aan (On) of Uit (Off) metbehulp van de toets " " of " ". Wanneer Uit (Off) staat geselecteerd, werkt de tv nor- maal. Wanneer Aan (On) staat geselec- teerd, kan de tv alleen met de afstandsbe- diening worden bediend. De toetsen op hetfrontpaneel en de toets stand-by werken danniet.De menutaal selecteren D e m enu t aal kan b i j het it e m T aal (Language) worden gekozen met behulp van de toets " " of " ".PC-geluidsmode U kunt PC-geluid selecteren bij het item PC-geluidsmode (PC Sound Mode) met behulpvan de toets " " of " ".
- 15 -De instellingen opslaanIn het menu Extra (Feature) instellingen wor- den alle instellingen automatisch opgesla-gen. Menu Installatie (Install) Ga direct naar het menu Installatie (Install)door op de blauwe toets te drukken, of Druk op de toets M, waarna u in het hoofd-menu komt. Selecteer Installatie met behulpvan de toets " " of " ", ga vervolgens naarhet menu Installatie door op de toets " " of" " te drukken. Wanneer er in het menu Installatie een toets wordt geselecteerd met de toets " " of " ", wordt het geselecteerde item onderaan in het menuvenster met een rode kleur ge- toond. Wijzigingen in de instellingen met be- hulp van de toets " " of " " ziet u alleen door de verandering van het rood gemar- keerde item onderaan in het menuvenster.
Een programma selecteren Om een programmanummer te kiezen, kunt u de toetsen " " of " ", de cijfertoetsen of de toets "-/--" in combinatie met de cijfer- toetsen gebruiken. Een band selecteren De band kan worden ingesteld op: C of S met behulp van de toets " " of" ". Een kanaal selecteren (Channel) Het kanaal kan worden gewijzigd met be- hulp van de toetsen " " of " ", de cijfer- toetsen of de toets "-/--" in combinatie met de cijfertoetsen. Voor band C:01 - 83,Voor band S:01 - 41. Het item Zoeken (Search)Om het zoekproces te starten, drukt u op de toets " " om in voorwaartse richting te zoe- ken of op " " om in achterwaartse richtingte zoeken. Als er een signaal is gevonden ofhet einde van de band is bereikt na het zoek- proces, druk dan nogmaals op de toets " "of " " om het zoekproces voort te zetten. Om het zoekproces te stoppen, drukt u nog- maals op de toets " " of " ".
Het item Fijnafstemmen (Fine Tuning) Nadat u de tv heeft afgestemd op de pro- gramma's kunt u deze fijnafstemmen (FineTuning) als u niet tevreden bent over het ge- toonde beeld. Bij het item Fijnafstemmen (Fine Tuning) kunt u met de toets " " of " " zoeken naarde beste kwaliteit van het beeld.
Gewoonlijk staat de cursor in het midden van de getoonde schaal en wordt deze ge-toond met één pijl. De videorecordermode instellen (VcrMode) Dit item wordt getoond in de mode TV, AV-1,AV-2, S-VHS en RGB. Als u een videoband vanuit een van dezemodi wilt bekijken, dan is het raadzaam devideorecordermode in te stellen op Aan(On). Bij het item Videorecordermode kunt u op de toets " "" of " drukken om dezefunctie in te schakelen.
- 16 - Als u een DVD wilt bekijken moet u dezefunctie uitschakelen; want DVD is een an-der soort bron dan een videorecorder envoor een betere beeldkwaliteit moet u devideorecordermode dan instellen op Uit(Off). De instellingen opslaan (Store) Druk op de toets OK op de afstandsbedie-ning om de instellingen direct op te slaan,of, Selecteer Opslaan met de toets " " of " ". Druk op de toets " ", " " of "OK" om de in-stellingen van het menu Installatie op teslaan. Menu Programma Ga direct naar het menu Programma doorop de toets " " te drukken of, Druk op de toets M, waarna u in het hoofd-menu komt. Selecteer Programma met be-hulp van de toets " " of " ", ga vervolgensnaar het menu Programma door op detoets " " of " " te drukken. U kunt de cursor in vier richtingen verplaat- s e n e n o p é é n p a g i n a s t a a n 2 0 programmanummers.
U kunt omhoog en omlaag gaan met de navigatietoetsen en alle programma's selecteren in de TV-mode(met uitzondering van AV-mode). Als u nu de cursor naar een programma ver- plaatst worden de programma's automa- tisch geselecteerd. U kunt ook een pro- gramma selecteren met behulp van decijfertoetsen of de toets [-/--]. Op deze manier verloopt de programmaselectie ook auto- matisch. Door de programmaselectie veran-dert ook de tv-status. Als u de toets [-/--] ge- bruikt om een programma te selecteren,wordt er "P --" (OSD tv-status) op het scherm getoond en wanneer u nu de cijfertoetsen indrukt worden deze hier op het schermweergegeven. Er zijn programmanummers van 00 tot 99 mogelijk. Voor elke programmanaam zijn er 4 karakters beschikbaar.
Na het proces van automatisch opslaan worden de namen in- gesteld op: Resultaat van zoeken op kanaal "C-01" of "S-01" (band- en kanaalnummer) of de naamvan het afgestemde kanaal als deze is ge-definieerd. Onderaan in het menuvenster worden een aantal programmeerfuncties weergegeven. De functies worden geactiveerd met de kleurtoetsen.
Bij de functie Naam (Name) kunt u de naam van het programma wijzi- gen. Bij de functie Wissen (Delete) kunt u programma's wissen. Via de functie Invoe- gen (Insert) kunt u programma's invoegenop een andere plaats. Als u de functie Auto-matisch opslaan (Autostore) selecteert ver- schijnt het menu Automatisch opslaan. Naam (Name): Om een naam van een bepaald programma te wijzigen, selecteert u dat programma en drukt u vervolgens op de rode toets (Naam(Namel)). Het eerste karakter van de gese- lecteerde naam begint te knipperen. Om datkarakter te wijzigen kunt u de toetsen " " en " " gebruiken en om naar de andere posi- ties te gaan gebruikt u de toets " " of " ". Wanneer de cursor bij de het laatste karak- ter van de programmanaam staat en u op.
- 17 - " " drukt gaat de cursor naar de eerste po-sitie. En wanneer de cursor bij de eerste po- sitie staat en u nogmaals op " " drukt gaat de cursor naar de laatste positie. Nadat u de naam heeft gewijzigd slaat u de naam op door op de rode toets (Opslaan (Store)) te drukken. Wanneer u de functie Naam (Name) heeft geactiveerd, zijn de functies Invoegen (Insert), Wissen (Delete) en Automatisch opslaan (Autostore) niet beschikbaar. Wel kunt u gebruik maken van de functie Annuleren. Met deze optie annuleert u het benamingsproces; u kunt deze functie gebruiken als u de nieuwe naam niet wilt opslaan. U kunt de optieAnnuleren met de blauwe toets activeren. Invoegen (Insert): Wanneer u op de groene toets (Invoegen (Insert)) drukt, verdwijnen de functies Naam (Name), Automatisch opslaan (Autostore) en Wissen (Delete) en wordt het geselec- teerde programma (A) met een pijl getoond.
Op dat moment is de automatische selectie niet mogelijk. Met de navigatietoetsen kan de plaats (B) van het programma worden geselecteerd en zodra u nogmaals op de groene toets drukt wordt het programma opdie plaats ingevoegd (B). U kunt de functie Invoegen (Insert) annule-ren door op de blauwe toets te drukken. Wissen (Delete): Voor de functie Wissen (Delete) moet u opde gele toets (Wissen (Delete)) drukken (de functies Naam (Name), Automatisch op- slaan (Autostore) Invoegen (Insert) en zijn dan niet mogelijk). Als u nogmaals op de gele toets drukt wordt het geselecteerde programma uit de programmalijst verwij- derd en alle onderliggende programma's schuiven een plaats op. U kunt de functie Wissen (Delete) annuleren door op deblauwe toets te drukken. Automatisch opslaan (Autostore): Om naar het menu Automatisch opslaan (Autostore) te gaan, drukt u op de blauwe toets.
Selecteer eerst het Land (Country) met detoets " " of " ". Doorgaan met de toets " " of " " en met de toets " " of " " activeert u het item Door-gaan. Nadat het automatisch opslaan (Autostore) gereed is, verschijnt er een programmalijst op het scherm. Hierin ziet u de programma- nummers en de toegekende namen. U kunt de plaatsen en/of namen van de pro- gramma's wijzigen in het menu Pro-gramma. Menu Bron (Source)U kunt uw tv overschakelen naar de AV-modi door direct op de toets te drukken of inhet menu Bron via het hoofdmenu. Wanneer de tv in de AV-mode staat, kunt u via het menu Bron (Source) de tv overscha-kelen naar TV of naar de andere AV-modi.
- 18 - In het hoofdmenu kunt u met de toets " " of" " " " en vervolgens de toets " of " naar het menu Bron (source) gaan. In het menuBron verplaatst u de cursor met de toets " " of " of "" en drukt u vervolgens op OK " of" " zodra de cursor bij het gewenste item staat. De geselecteerde mode komt nu au- tomatisch op het scherm.Overige functiesTv-status Na een wijziging van programma wordt ge- durende 3 seconden informatie op het scherm (OSD) getoond (programma- nummer, -naam of AV linksboven en, indien actief, de resterende tijd van de functie Sl e ep- t i m er r ec ht s b ov en ) . O o k de geluidsindicator wordt weergegeven. Programmanummer Programmanaam (4 karakters) Deze informatie op het scherm (OSD) wordt getoond nadat u een nieuw programma heeft ingetoetst met een cijfertoets, met detoets "P
- 20 -PC-modeInstallatie Voordat u enige aansluiting verricht, dient ueerst de voeding uit te schakelen. De monitor wordt geleverd met een 15-pinPC-kabel. Sluit het uiteinde van de PC-kabelaan op de 15-pin connector aan de achter-zijde van de computer. Draai de schroeven aan van de PC-kabeltotdat deze goed vastzitten (handvast). Wanneer uw PC is voorzien van eenWindows-besturingssysteem met eenvideokaart die compatibel is met MicrosoftPlug & Play, dan selecteert uw systeem dejuiste timing voor uw monitor.Hoofdmenu in PC-mode Ga naar het hoofdmenu door op de toets M op de afstandsbediening te drukken. De menu's Geluid, Extra instellingen en Bron komen overeen met die van de tv.
De instellingswaarden van deze menu's zijnhetzelfde in de PC-mode en de TV-mode.Menu Beeld (Picture) Ga direct naar het menu Beeld (Picture)door de groene toets in te drukken, of Druk op de toets M, waarna u in het hoofd-menu komt. Selecteer het item Beeld in hethoofdmenu met behulp van de toets " " of" ", ga vervolgens naar het menu Beeld door op de toets " " of " " te drukken.De helderheid (brightness) instellen Als u naar het menu Beeld gaat, dan staatde optie Helderheid bovenaan. Druk op de toets " " om de helderheid teverhogen. Druk op de toets " " om de helderheid teverlagen.De instellingen opslaan (Store) Druk op de toets OK op de afstandsbedie-ning om de instellingen direct op te slaan,of, Selecteer Opslaan met de toets " " of " ".
Druk op de toets " ", " " of "OK" om debeeldinstellingen op te slaan.PC-geluidsmode (PC Sound Mode)In het menu Extra (Feature) instellingen kunt u bij het item PC-geluidsmode kiezen voor PC-geluid met de toets " " of " ".U kunt het geluid afkomstig van TV, AV-1 enAV-2 in de PC-mode horen.
- 21 -Menu GeometrieDe geometrie-instellingen wijzigen Selecteer het item Geometrie (Geometry) inhet hoofdmenu met behulp van de toets " "of " ", ga vervolgens naar het menu Geometrie (Geometry) door op de toets " "of " " te drukken. Horizontale positie (Horiz. Position): Hiermee verplaatst u het beeld horizontaalnaar rechts of naar links t. o. v. het scherm. Verticale positie (Vert. Position): Hiermee verplaatst u het beeld verticaal naar boven of naar beneden t. o. v. hetscherm. Hsync-fase (Hsync Phase): A f h a n k e l i j k v a n d e r e s o l u t i e e n scanfrequentie die de tv ontvangt, kan de beeldkwaliteit slecht zijn. In dat geval kunt uvia dit item zoeken naar een scherp beeld. Automatische positie (Auto Position):Wanneer het beeld horizontaal of verticaal in een ongewenste positie staat, kunt u met dit item het beeld automatisch in de correcte positie plaatsen.
Opslaan (Store): Wanneer de cursor bij een item staat datgeen submenu heeft, kunt u op de toets OKop de afstandsbediening drukken om deinstellingen direct op te slaan,of, Selecteer het item Opslaan (Store) met be-hulp van de toets " " of " " en druk op detoets " ", " " of "OK". De ingestelde waar-den worden opgeslagen. Teletekst Teletekst is een informatiesysteem waarbij er tekst op het tv-scherm wordt getoond. U kunt teletekstpagina's bekijken over onder- werpen die in het inhoudsoverzicht staan(index). OSD (informatie op het scherm) is niet be- schikbaar in de teletekstmode. Ook kunt u het contrast, de helderheid of kleur niet instellen. Het volume kunt u in de teletekstmode wel regelen. Teletekst gebruiken Selecteer een televisiestation waarbijteletekst wordt uitgezonden. Druk op de toets . Doorgaans wordtvervolgens een inhoudsoverzicht (index) ge-toond op het scherm.
Een teletekstpagina selecteren Druk op de cijfertoetsen voor het nummervan de gewenste teletekstpagina. Het geselecteerde paginanummer wordt linksboven op het beeldscherm getoond.
- 22 - waarna de gewenste informatie op het scherm wordt getoond. Druk op de toets "P/CH+" om telkens eenpagina vooruit te gaan in teletekst. Druk op de toets "P/CH-" om naar de voor-gaande pagina te gaan in teletekst. De indexpagina selecteren Druk op de toets om naar de index-pagina te gaan (gewoonlijk pagina 100). Teletekst over eentelevisieprogramma kiezen Druk op de toets. De tekst wordt nuover het programma op het scherm weerge-geven. Druk opnieuw op de toets om terug tekeren naar de Teletekstpagina. Dubbele hoogte van de tekstselecteren (Functie Vergroten) Druk op de toets zodat de bovenstehelft van de tekst twee keer zo groot wordtgetoond. Druk nogmaals op de toets zodat deonderste helft van de tekst in de dubbelegrootte wordt getoond. Druk nogmaals op de toets zodat devolledige pagina in de normale groottewordt getoond.
"Verborgen" informatie tonen(Functie Onthullen) Druk eenmaal op de toets terwijl hetteletekstmenu actief is, zodat antwoordenvan een quiz of spel worden onthuld. Door nogmaals op de toets te druk-ken worden de antwoorden weer verborgen. Automatische paginawisselingstopzetten Wellicht bevat de teletekstpagina die u heeft geselecteerd meer informatie dan die in een keer op het scherm wordt getoond; de rest van de informatie wordt na enige tijd ge-toond. Druk op de toets om de automati-sche paginawisseling stop te zetten. Druk nogmaals op de toets zodat devolgende pagina kan worden getoond. Een onderliggende paginaselecteren Subpagina's zijn onderliggende pagina's die horen bij lange teletekstteksten die paginavoor pagina op het scherm worden getoond. Selecteer de gewenste teletekstpagina. Druk op de toets .
Als de geselecteerde subcodepagina nietbinnen korte tijd wordt weergegeven, druktop u op de toets. De TV-zender wordtop het scherm weergegeven. Het teletekstpaginanummer wordt weerge-geven in de linker bovenhoek van hetscherm wanneer de geselecteerde paginais gevonden. Druk op de toets om de geselec-teerde Teletekst-pagina weer te geven.
- 23 -Fastext(Alleen van toepassing als uw tv is voorzienvan Fastext. )Uw tv ondersteunt het teletekstsysteem Fas-text, waarmee 6 teletekstpagina's in het ge-heugen kunnen worden opgeslagen. Wan-neer er een pagina wordt opgevraagd die inhet geheugen is opgeslagen, dan hoeft hetsysteem niet eerst naar de pagina te zoeken,maar wordt de pagina automatisch getoond. Druk op de toets "P/CH+" om telkens eenpagina vooruit te gaan in teletekst. Druk op de toets "P/CH-" om naar de voor-gaande pagina te gaan in teletekst. Voor FastextDe kop met het onderwerp van informatie kanin een bepaalde kleur of in een gekleurd ka-der worden getoond. Druk op de gewenste toets; rood, groen,geel of blauw om snel naar de relevantepagina te gaan. Teletekst verlaten Druk op de toets . Het beeldschermschakelt vervolgens over naar de TV-mode.
De tijd tonen Wanneer u naar een tv-programma metteletekstuitzending kijkt, kunt u op de tijd- toets drukken zodat de tijd op hetscherm wordt getoond. De tijdgegevens vandat moment worden via teletekst binnenge-haald en rechtsboven op het scherm ge-toond totdat u op de toets , of Mdrukt. Als het programma dat u op dat momentbekijkt geen teletekst heeft, dan wordt ergeen informatie getoond. Randapparatuur aansluiten Er kunnen allerlei audio- en videoapparatenworden aangesloten op uw tv De onderstaande figuur toont u waar de di- verse apparatuur aan de achterzijde van uw tv moet worden aangesloten. Aansluiting PC-geluid Gebruik een stereoverbindingskabel om de PC-audio uitgang aan te sluiten op de AV-2ingangen.
Plaats de twee kabelpluggen (links en rechts) in de audio-ingangen aan de achter- zijde van de monitor met de overeenkom- stige kleuren bij elkaar en sluit de 3,5 mm plug van de kabel aan op de PC-audio uit-gang. Via deze aansluiting kan het PC-geluid in het menu PC-geluidsmode van de tv wor-den geselecteerd als AV-2. Via de Scart-connector Uw tv is voorzien van een Scart-aansluiting.
Als u randapparatuur (bijv. videorecorder, decoder, etc. ) met een SCART-aansluiting op uw tv wilt aansluiten, gebruik dan deScart-ingang. Als een extern apparaat via de Scart-ingang is aangesloten schakelt uw tv automatisch naar de AV-mode. Wanneer er een RGB- signaal wordt ontvangen verschijnt de mel-ding RGB op het scherm. Als u in de AV-mode op de toets drukt, dan wordt de tv-status op het scherm ge-toond.
- 24 -Via de antenne-ingang Als u randapparatuur zoals videorecorders of decoders op uw tv wilt aansluiten, maar het apparaat heeft geen Scart-connector, dan dient u deze aan te sluiten op de an-tenne-ingang van uw tv. Als de videorecorder via de antenne-in- gang is aangesloten, raden wij u aan ge-bruik te maken van het programma 0. DecoderDe kabeltelevisie biedt een ruime keuze aan programma's. De meeste programma's zijn gratis, voor andere moet de kijker betalen. Dit houdt in dat u zich aan dient te melden bij de organisatie waarvan u programma's wilt ontvangen. Deze organisatie zal u een geschikte decoder leveren om de program- ma's te ontgrendelen (unscramble). Raadpleeg uw leverancier voor meer infor-matie. Zie ook het boekje bij uw decoder. Een decoder met een antennebus op uwtv aansluiten. Sluit de antennekabel aan. Een decoder zonder een antennebus opuw tv aansluiten.
· Sluit de decoder aan met een Scart-kabel(kabel met RCA-plug) op EXTERN (RCA-bus) (optioneel) van uw tv. Wanneer uwdecoder een Scart-connector (RCA-bus)heeft krijgt u een betere beeldkwaliteitindien u een Scart-kabel (kabel met RCA-plug) op EXTERN (RCA-bus) (optioneel)aansluit. Tv en Videorecorder Sluit de antennekabels aan. Er kan een betere beeldkwaliteit bereikt wor- den als u een Scart-kabel (kabel met RCA- plug) aansluit op EXTERN (RCA-bus)(optioneel). Weergave NTSC Sluit de NTSC-videorecorder aan op de Scart-connector (RCA-bus) aan de achter-zijde van de TV. Druk vervolgens op de toets om AV-1 teselecteren. Het testsignaal van devideorecorder zoeken en opslaan Haal de antennekabel uit de antennebusANT van uw videorecorder. Zet uw tv aan en stel de videorecorder in ophet testsignaal. (Zie de handleiding van uwvideorecorder.
- 25 -De decoder op de videorecorderaansluiten Sommige videorecorders hebben een spe- ciale Scart-connector (RCA-bus) voor dedecoder. Sluit een Scart-kabel aan op de Scart-connector van uw decoder en op de spe-ciale Scart-connector van uw videorecorder.Zie ook de handleiding van uw videorecor-der. Raadpleeg het hoofdstuk over tv en videore-corder voor de aansluiting van uw videore-corder op de tv.Als u nog meer randapparatuur op uw tv wilt aansluiten, raadpleeg dan uw leverancier.Hoofdtelefoons aansluiten Gebruik de stereohoofdtelefoonbus HP aan de achterzijde van uw tv om hoofdtelefoons aan te sluiten.De PC aansluiten Sluit de PC-monitor met de 15-pin PC-kabel aan op de 15-pin connector aan de achter-zijde van de computer.
- 29 -TipsVerzorging van het scherm Reinig het scherm met een zachte, enigs-zins vochtige doek. Gebruik geen schurende oplosmiddelen want deze kunnen de coating op het tv-scherm beschadigen. De kleuren van het beeld zijn nietcorrectVoor TV: Heeft u het juiste tv-systeem geselecteerd. Staat uw tv-toestel te dicht bij de luidspre- kers, niet-geaarde audioapparatuur of neon-licht, etc. Bergen en hoge gebouwen kunnen de oor- zaak zijn van een dubbel beeld of wazige beelden. Soms kunt u de beeldkwaliteit ver-beteren door de antenne in een andere rich-ting te draaien. Is het beeld of de teletekst onherkenbaar. Controleer of u de juiste frequentie heeft in-gesteld. De beeldkwaliteit kan verslechteren wan- neer twee randapparaten tegelijk aangeslo-ten zijn op de tv. In dat geval dient u de ver- binding met één van de randapparaten teverbreken.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Vestel 1505 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Televisie Vestel
Handleiding Televisie
Nieuwste handleidingen voor Televisie