Gazelle Easy Glider Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Gazelle Easy Glider (14 pagina’s), behorend tot de categorie Fiets E-bike. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 106 mensen en kreeg gemiddeld 4.5 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over Gazelle Easy Glider of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Gazelle |
| Categorie: | Fiets E-bike |
| Model: | Easy Glider |
Handleiding Gazelle Easy Glider – volledige tekst
Altijd wind mee!VoorwoordGefeliciteerd met de aanschaf van uw Gazelle Easy Glider! Een innovatie op fietsgebied die uitgerust is met elektronische trapbekrachtiging, waarmee u lichter, lekkerder en comfortabeler dan ooit fietst. Want de Easy Glider staat voor puur fietsplezier, onder alle omstandigheden. Met zware boodschap-pentassen, kinderen achterop, heuvel op of met tegenwind. De Easy Glider is bovendien een echte Gazelle. Daardoor weet u zich niet alleen verzekerd van volop fietscomfort en gebruiksgemak, maar ook van een lange levensduur. Want de Easy Glider is een solide fiets met elektronische trapbekrachtiging, gebaseerd op de meest actuele fietstechnologie. Waardoor u geniet van jarenlang fietsplezier zonder omkijken. De betrouwbare, duurzame en eenvoudig te bedienen elektronische trapbekrachtiging geeft de gewenste ondersteuning precies op de momenten dat u het nodig hebt.
Om optimaal plezier te hebben van uw Easy Glider raden wij u aan deze gebruikershandleiding door te lezen voordat u opstapt en fluitend tegen de wind in fietst. Deze Easy Glider gebruikershandleiding vormt een aanvulling op de standaard Gazelle gebruikershandleiding met algemene informatie over uw Gazelle. In de speciale Easy Glider gebruikershandleiding vindt u een toelichting op de belangrijkste onderdelen van uw fiets, de werking van de trapbekrachtiging en de bediening ervan. Plus de meest gestelde vragen over de Easy Glider en handige tips.
Mocht u na het lezen van de handleiding nog vragen hebben, neem dan gerust contact op met uw Gazelle-dealer.Overzicht geleverde onderdelen bij de Easy Glider:• Fietscomputer• Gebruikershandleiding fietscomputer• Gebruikershandleiding algemeen• Gebruikershandleiding Easy Glider• AcculaderInhoudsopgaveVoorwoord 3Over deze gebruikershandleiding 4Overzicht geleverde onderdelen 4Inhoudsopgave 5 1. Uw Easy Glider in detail 6 2. Bedieningsdisplay 8 3. Fietscomputer 9 4. De trapbekrachtiging 10 5. De motor 13 6. De accu 14 7. Wettelijke eisen m.b.t. uw Easy Glider 20 8. Extra Easy Glider accessoires 20 9. Tips voor transport 21 10. Technische gegevens 21 11. Service- en garantiebepalingen 22 12. Waarschuwingen 23 13. Verklarende tabel voor bedieningsdisplay 2445Over deze gebruikershandleiding216-03-1438 Gebr.handleiding Easy Glider.indd 4-5 18-12-2007 09:42:04
Het bedieningsdisplay van de trapbekrachtiging is aan de linkerkant op uw stuur gemonteerd, en is eenvoudig te bedienen aan de hand van de functies eco, normal en boost. 50%-100%-130% ondersteuning. Aan-Uit-functieMet de powertoets op het bedieningsdisplay kunt u de trapbekrachtiging activeren en deactiveren. Als u eenmaal op de powertoets drukt, gaan alle lampjes op het bedieningsdisplay gedurende 1 seconde branden. Hierna is de trapbekrachtiging geactiveerd en wordt de actuele accustatus weergegeven. De trapbekrachtigingsmode staat standaard op ‘normal’. Drukt u nogmaals op powertoets, dan schakelt u de trapbekrachtiging weer uit. Waarschuwing: gedurende de 1 seconde na het aanzetten (terwijl alle lampjes branden), mag er geen druk op de pedalen worden gezet, omdat de koppelmeting gedurende die periode automatisch wordt uitgevoerd.
ModetoetsOnder de powertoets op uw bedieningsdisplay zit de modetoets, waarmee u de verschillende vormen van trapbekrachtiging kiest: • eco: 50% bekrachtiging• normal: 100% bekrachtiging• boost: 130% bekrachtigingIn de ‘eco’ stand is de belasting van het accuvermogen het minst en kunt u de meeste kilometers maken met trapbekrachtiging. De ‘normal’ stand wordt standaard ingeschakeld bij het activeren van de trapbekrachtiging. In de ‘boost’ stand heeft u de meeste trapbekrachtiging, maar eist u ook het meeste vermogen van uw accu. Hierdoor zal de actieradius afnemen. 2. Bedieningsdisplay (vervolg)Accustatus aflezen op displayDe batterij-indicator kent 3 standen: vol, halfvol en leeg. Indien het onderste lampje langzaam begint te knipperen (éénmaal per twee seconden) is de acculading tot onder de 10% gedaald.
Indien het acculampje snel gaat knipperen (tweemaal per seconde) is de accu geheel leeg. Na 10 minuten zal het lampje automatisch uitgaan. U kunt zonder problemen blijven fietsen, echter zonder de trapbekrachtiging.
FoutmeldingWanneer de lampjes van accustatus en trapbekrachtigingsmode afwisselend knipperen, is er een storing opgetreden. Schakel dan, zonder druk op de pedalen uit te oefenen, de motor uit en weer aan middels de powertoets. Als de fout blijft optreden, schakelt u de motor uit en neemt u contact op met uw Gazelle-dealer. Zie ook de tabel met mogelijke storingen op pagina 24. 893. FietscomputerBij uw Easy Glider is een uitgebreide, meertalige gebruikershandleiding toegevoegd met daarin een toelichting op alle functies van de fietscomputer en hoe u deze eenvoudig zelf kunt instellen. 2. Bedieningsdisplay216-03-1438 Gebr. handleiding Easy Glider. indd 8-9 18-12-2007 09:42:29.
10 114. De trapbekrachtigingVraag: Hoe werkt de elektronische trapbekrachtiging. Antwoord: De motor reageert op de kracht die u op de pedalen uitoefent. Trapt u niet, dan doet de motor ook niets. Geeft u druk op de pedalen, dan meet de motor deze kracht door middel van een magnetische koppelsensor. Vraag: Is de intensiteit van de trapbekrachtiging instelbaar. Antwoord: Ja, in de ‘eco’ stand voegt de motor zoveel energie toe, dat u 50% trapbekrachtiging heeft. In de ‘normal’ stand wordt uw trapkracht verdubbeld. In de ‘boost’ stand wordt uw trapkracht met een factor 2. 3 vergroot. Dit geldt tot een snelheid van 16 km/uur. Boven 16 km/uur neemt de ondersteuning steeds verder af totdat deze bij 25 km km/uur tot nul is gereduceerd. Vraag: Wat is de actieradius bij de verschillende vormen van trapbekrachtiging.
Antwoord: De actieradius (afstand die u kunt afleggen met een volle accu) is afhankelijk van de door de motor geboden trapbekrachtiging (eco, normal of boost) en de stand van de versnelling. Een hogere versnellingsstand vraagt meer vermogen van de accu. Maar ook als er tegenwind staat of als u heuvelop gaat, is de accu sneller leeg dan op een vlakke weg waarop onder ideale condities gefietst kan worden. aandrijfvermogen voor de fietsfietssnelheid 16 km/uur 25 km/uurin dit gebied geeft de motorvolledige ondersteuninggebied van afnemendeondersteuninggebied zonderondersteuningtotale fiets-aandrijfvermogenmotorondersteuningeigen trapvermogen4. De trapbekrachtiging (vervolg)Onder gemiddelde omstandigheden levert 1 volle accu extra trapkracht voor een fietstocht tot wel 50 à 70 kilometer. Bovendien ondervindt u bij lage bandenspanning meer weerstand.
Antwoord: Nee, de Easy Glider is uitgerust met een borstelloze gelijkstroommotor en een magnetische wrijvingsvrije koppelmeting, waardoor het ‘meetrappen’ van de uitgeschakelde motor geen merkbare weerstand geeft. Vraag: Hoe snel kan ik met mijn Easy Glider fietsen. Antwoord: Dat bepaalt u zelf. Wel is het zo dat boven ca. 16 km/uur de trapondersteuning afneemt en bij hogere snelheden steeds lager wordt. Bij 25 km/uur is de ondersteuning tot 0% teruggelopen. Dit is een wettelijke verplichting bij motorondersteunde fietsen. Vraag: Is een fiets met elektronische trapbekrachtiging niet heel erg zwaar. Antwoord: De elektromotor en de accu brengen extra gewicht met zich mee, maar bij de Easy Glider valt dat reuze mee. De lichtgewicht elektromotor weegt ca. 3,5 kg en de krachtige Li-ion Mn accu slechts 2,4 kg. In totaal weegt de Easy Glider 28,8 kg.
Vraag: Kan mijn dealer deze elektronica onderhouden. Antwoord: Ja, hoewel de elektronica in principe geen onderhoud nodig heeft, beschikt uw Gazelle- dealer over alle benodigde informatie om eventuele reparaties uit te voeren. Veelal zullen daarbij complete delen vervangen worden. Voor het geval uw Gazelle-dealer het probleem niet kan oplossen, kan hij terugvallen op de Service- en Garantie-afdeling van Gazelle. Het bereik is afhankelijk van o. a. weersgesteldheid, bandenspanning, stijgingspercentage, de versnelling waarin gefietst wordt, het totaal gewicht van de fiets met berijder en bepakking en de mate van ondersteuning. In het algemeen geldt als de berijder ‘zwaar’ moet trappen, de accu ook zwaar wordt belast en dus sneller leeg is. Het is dan ook aan te raden altijd in een kleine versnelling weg te rijden. Grafiek werking trapbekrachtiging Gazelle Easy Glider216-03-1438 Gebr.
12 134. De trapbekrachtiging (vervolg)Vraag: Kan ik net zo opstappen als bij een gewone fiets. Antwoord: Nee, u dient eerst op het zadel plaats te nemen, voordat u kracht zet op de pedalen. Want wegrijden met uw volle gewicht op een pedaal in de boost-stand kan gevaarlijk zijn. De motor versterkt namelijk meteen uw krachtige afzet, waardoor de kans bestaat dat u de controle over uw fiets verliest. Om u behulpzaam te zijn bij het accelereren (bijvoorbeeld als u een weg moet oversteken) geeft de motor u extra ondersteuning bij het ‘op gang komen’. U hoeft dus niet extra kracht te zetten. Tip: start bij het wegrijden in een lagere versnelling (versnelling 1,2,3 of 4) want dit vergt minder energie van de accu. Vraag: Hoe vaak moet ik met de fiets voor service terug naar de Gazelle-dealer. Antwoord: De accu en motor hebben niet meer service nodig dan de overige fietsdelen.
Deze is afhankelijk van het gebruik. De accu gaat circa 500 volledige (100%) ontladingen mee. Hierna loopt de energie-inhoud terug en kan de accu nog maar voor maximaal 60% worden opgeladen. Gedeeltelijke ontladingen tellen ook slechts voor dit deel mee. Bijvoorbeeld: wordt de accu steeds slechts 25% ontladen, dan gaat de accu 2000 laadbeurten mee. 5. De motorVraag: Van welk merk is de motor. Antwoord: De motor is van het zeer gerenommeerde merk Panasonic. Deze motor, welke voldoet aan de hoogste kwaliteitseisen, wordt al jaren wereldwijd toegepast in fietsen van verschillende fabrikanten. Vraag: Waar is de motor op de fiets bevestigd. Antwoord: De motor is bevestigd onder de trapas van de fiets. Vraag: Heeft het vervangen van de achterband gevolgen voor de motor of de accu. Antwoord: Nee, het vervangen van de achterband heeft geen gevolgen voor de motor of de accu.
Vraag: Kan ik er ook in de regen mee fietsen. Antwoord: Ja, de accu en de motor met elektrische aansluitingen zijn spatwaterdicht en blijven ook bij regen normaal functioneren. Het systeem is echter niet bestand tegen behandeling met een hogedrukreiniger of onderdompeling in een vloeistof. 216-03-1438 Gebr. handleiding Easy Glider. indd 12-13 18-12-2007 09:42:30.
14 156. De accu TechniekVraag: Van welk merk is de accu. Antwoord: De accu is, net als de motor, van het merk Panasonic. Op accugebied doen zich jaarlijks nieuwe grote ontwikkelingen voor waarbij de energie-inhoud steeds verder toeneemt. De in de Easy Glider toegepaste Li-ion Mn accu is de laatste stand der techniek en wordt sinds een paar jaar op grote schaal toegepast. Vraag: Wat betekent Li-ion Mn. Antwoord: In accu’s worden metalen gebruikt. Li is de chemische afkorting van Lithium (een alkalimetaal). Een ion is een opgeladen atoom (materiedeeltje). De opgeladen atomen van het metaal Lithium (de ionen) houden de energie van de accu vast. Mn is de chemische afkorting van het metaal Mangaan. Dit metaal zorgt voor de goede stabiliteit van de accu. Vraag: Hoe krachtig is de accu. Antwoord: De accu-capaciteit is 10 ampère en heeft een spanning van 26 Volt.
Dit betekent dat de accu een energie van 260 Wh kan bevatten bij volledige oplading. Bij een gewicht van slechts 2,4 kg geeft dit een zeer hoge energiedichtheid (energie per kilogram accugewicht) van 108 Wh/kg. Vraag: Wat is de levensduur van de accu. Antwoord: De accu gaat circa 500 volledige (100%) ontladingen mee. Hierna loopt de energie-inhoud terug en kan de accu nog maar voor maximaal 60% worden opgeladen. Gedeeltelijke ontladingen tellen voor dit deel mee. Bijvoorbeeld: wordt de accu steeds slechts 25% ontladen, dan gaat de accu 2000 laadbeurten mee. 6. De accu (vervolg)Vraag: Als mijn fiets langer dan 2 weken niet gebruikt wordt, reageert mijn accu niet meer. Hoe komt dat. Antwoord: Uw accu is uitgerust met een ‘slaap’-systeem. Wanneer uw accustatus lager is dan 50% en langer dan 2 weken niet gebruikt wordt dan is de ‘slaap’-stand actief geworden.
Deze ‘slaap’-stand zorgt ervoor dat uw accu niet onnodig leegloopt. U kunt de ‘slaap’-stand deactiveren door de accu ongeveer 5 seconden op te laden (aan de fiets of in de adapter).
Als uw accu vol is, dan duurt het ongeveer 3 maanden alvorens deze in de ‘slaap’-stand komt. Wij raden u aan één keer per half jaar de accu op te laden, om de accu regelmatig te activeren. DiversVraag: Is de accu beveiligd tegen diefstal. Antwoord: De accu wordt aan het frame vastgezet door middel van een slot. Dit slot geeft een redelijke bescherming van de accu tegen diefstal. Het is echter niet bestand tegen diefstal met fors geweld. Vraag: Zijn fiets en/of accu milieubelastend. Antwoord: Fiets en accu vormen geen zware belasting voor het milieu. Elektriciteit behoort tot het type ‘schone’ energie, maar is net als elk ander energieverbruik belastend voor het milieu.
De accu bevat geen schadelijke stoffen (zoals bijvoorbeeld cadmium en lood) maar dient, net als alle andere accu’s, aan het eind van zijn levenscyclus gerecycled te worden door hem bij een erkend inzamelingspunt in te leveren. 216-03-1438 Gebr. handleiding Easy Glider. indd 14-15 18-12-2007 09:42:31.
16 176. De accu (vervolg)Vraag: Is de accu gevaarlijk. Antwoord: Nee, Li-ion Mn accu’s zijn in tegenstelling tot enkele andere typen Li-ion accu’s (bijvoorbeeld Li-ion Kobalt) zeer stabiel en komen niet spontaan tot ontploffing. Net als andere accu’s dient u hem echter niet aan hoge temperaturen bloot te stellen. Vraag: Als het vriest buiten lijkt er minder energie in de accu zitten. Hoe komt dat. Antwoord: Bij temperaturen onder -5˚ Celsius functioneren accu’s minder goed. Behalve dat de accu dan niet volledig ontladen kan worden, geeft dit geen andere problemen. Vraag: Zijn er losse accu’s verkrijgbaar. Antwoord: Via de Gazelle-dealer zijn losse accu’s verkrijgbaar. Deze kunnen als vervanging van de huidige accu worden gebruikt, of toegepast worden als extra accu als de eerste accu leeg is.
In het laatste geval kunnen de accu’s het gemakkelijkst los in de accubehuizing worden geschoven en vastgeklikt. Vraag: Is het verstandig een extra accu te hebben. Antwoord: Dat wordt sterk bepaald door uw persoonlijk gebruik. Indien de capaciteit van één enkele accu uw gewenste actieradius te boven gaat, is een extra accu aan te raden (deze zijn als losse accessoire bij uw Gazelle-dealer te bestellen). Ook als u geen gelegenheid heeft om tussen twee lange ritten uw accu op te laden is een tweede accu handig. Vraag: Hoe neem ik een extra accu mee. Antwoord: De extra accu kan het best in de speciale Gazelle fietstas worden meegenomen. Deze tas is extra stevig en bevat een apart accuvak. Deze tassen zijn via de dealer bij Gazelle te bestellen. 6. De accu (vervolg)Vraag: Kan er geen kortsluiting ontstaan. Antwoord: Onder normale omstandigheden kan er geen kortsluiting ontstaan.
Antwoord: Nee, de verlichting van de koplamp wordt verzorgd door de naafdynamo in het voorwiel. Vraag: Kan ik de accu in de fiets laten zitten als de fiets ’s avonds in de berging is gestald. Antwoord: Ja, dat geeft geen technische problemen. Het slot op de accu geeft een redelijke bescherming tegen diefstal. Het slot is echter niet bestand tegen diefstal met fors geweld. OpladenVraag: Is de accu eenvoudig uit de accuhouder te verwijderen en te plaatsen. Antwoord: Met behulp van de fietssleutel kan de accu worden verwijderd. Even de sleutel in het slot steken, een kleine slag links omdraaien en de bovenzijde van de accu naar buiten trekken. De ene zijde van de accuhouder blijf op de fiets achter, de andere zijde gaat met het accugedeelte mee. Vervolgens kan de accu schuin omhoog uit de houder worden getild. De accu weegt slechts ca. 2,4 kg.
Vraag: Op welke wijze moet de accu opgeladen worden. Antwoord: Met de speciaal hiervoor geleverde lader kan de accu op twee manieren worden opgeladen: 1. Direct aan de fiets, zonder de accu uit te nemen. 2. Overal, na het uitnemen van de accu. 21216-03-1438 Gebr. handleiding Easy Glider. indd 16-17 18-12-2007 09:42:37.
18 196. De accu (vervolg) Bij het laden aan de fiets wordt de, direct aan de lader verbonden, kleine stekker in het oplaadpunt gestoken die zich op de vaste accubehuizing onder de rubberen afdekdop bevindt. De stekker kan maar op één manier in het oplaadpunt worden gestoken. Het netsnoer wordt vervolgens in het stopcontact gestoken. Als de accu niet aan de fiets kan worden geladen, moet de accu worden uitgenomen zoals op pagina 17 beschreven. Middels de korte verloopkabel kan vervolgens de accu worden opgeladen. De accu-behuizing kan tijdens het laden aan de accu bevestigd blijven. Tijdens het opladen dient de acculader uit de kartonnen verpakkingsdoos genomen te worden. Belangrijk: de accu dient op een droge plaats te worden opgeladen. Vraag: Moet de accu voor het opladen eerst helemaal ontladen worden.
Antwoord: Nee, Li-ion accu’s hebben, in tegenstelling tot de veel toegepaste Ni-Mh accu’s, geen geheugen en kunnen zonder kwaliteitsverlies op ieder moment weer bijgeladen worden. Vraag: Moet de accu geheel opgeladen worden. Antwoord: Nee, dit is niet noodzakelijk. Echter om het volle bereik met uw fiets te halen is volledig opladen wel gewenst. Vraag: Hoe lang duurt het opladen van de accu. Antwoord: Dat is afhankelijk van de toestand van de accu voor het opladen. Hoe verder de accu ontladen is, hoe langer de oplaadtijd. Deze kan bij maximale ontlading oplopen tot maximaal 6 uur. Het opladen kan echter op elk moment zonder schade worden onderbroken (bij volledige ontlading is de accu ca. 4,5 uur weer voor 85% opgeladen). 6. De accu (vervolg) AccustatusVraag: Kan ik op mijn bedieningsdisplay zien dat de accu vol/halfvol/leeg is.
Antwoord: Ja, zolang de accu voldoende lading heeft brandt het ‘vol’-lampje van het op het stuur gemonteerde bedieningsdisplay continu (in vol-stand). Bij afnemende lading zullen achtereenvolgens het ‘vol’ en ‘halfvol’ lampje uitgaan.
Indien het ‘leeg’-lampje langzaam begint te knipperen (éénmaal per twee seconden) is de acculading tot onder de 10% gedaald. Indien het acculampje snel gaat knipperen (tweemaal per seconde) is de accu geheel leeg. U kunt zonder problemen blijven fietsen, echter zonder de trapbekrachtiging. Vraag: Hoe kan ik zien dat de accu is opgeladen dan wel voor welk gedeelte hij is opgeladen. Antwoord: Op de zijkant van de accu zijn 5 indicatielampjes aangebracht, die de oplaadstatus van de accu aangeven. Door indrukken van het drukknopje wordt kort de status in stappen weergegeven: Aantal brandende indicatielampjes Accustatus Geen 0 (snel knipperend) 1 1-10% 1 11-20% 2 21-40% 3 41-60% 4 61-80% 5 81-100% 216-03-1438 Gebr. handleiding Easy Glider. indd 18-19 18-12-2007 09:42:39.
20 217. Wettelijke eisen Easy GliderVraag: Voldoet mijn Easy Glider aan de Nederlandse (Europese) wet op het gebied van motorondersteunde fietsen. Antwoord: Ja, een motorondersteunde fiets mag bij snelheden boven de 25 km/uur geen ondersteuning meer bieden. De Easy Glider voldoet aan deze regel door de ondersteuning bij snelheden tot 16 km/uur volledig te geven en deze te laten afnemen naarmate de snelheid hoger wordt. Bij 25 km/uur is de ondersteuning nul. De Easy Glider heeft géén kenteken- en kentekenbewijsplicht. Vraag: Moet ik verzekerd zijn als ik ga fietsen met de Easy Glider. Antwoord: Ja, u dient verzekerd ten zijn ten behoeve van wettelijke aansprakelijkheid. Vraag: Moet het verzekeringsplaatje op de fiets gemonteerd worden. Antwoord: Nee. 8.
22 2311. Service- en garantiebepalingen 11. Service- en garantiebepalingenGarantiebewijs• Frame en voorvorkBij normale behandeling, gebruik en onderhoud van de fiets, geeft Gazelle 10 jaar garantie tegen materiaal- en constructiefouten op het frame en vaste vork. Deze garantiebepaling geldt ook voor aluminium frames. Voor verende voorvorken (door Gazelle gemonteerd) geldt een garantieperiode van 5 jaar. • Lakwerk van frame en voorvorkMits normaal onderhouden en behandeld zonder beschadiging 5 jaar garantie tegen roestvorming van binnenuit. • OnderdelenBij normale behandeling, gebruik en onderhoud 2 jaar garantie tegen materiaal- en constructiefouten. Slijtage valt buiten de garantie. • Overige lak- en chroomdelenMits normaal onderhouden, gebruikt en behandeld 2 jaar tegen roestvorming. Behandeling klachtenKlachten worden behandeld door de Gazelle-dealer.
Hij is in eerste instantie gemachtigd om namens Gazelle te beoordelen of er sprake is van garantie. Het betreffende onderdeel wordt met het garantiebewijs door de dealer opgestuurd aan Gazelle met vermelding van de klacht. Eventuele dé- en montagekosten zijn voor rekening van de eigenaar van de fiets. AlgemeenOnderdelen die onder bovengenoemde garantie vallen – ter beoordeling van de fabrikant – worden vervangen. Garantie wordt uitsluitend verleend als bij vervanging originele of door de fabrikant voorgeschreven onderdelen zijn gebruikt en geldt alleen voor de eerste eigenaar. Deze garantiebepalingen zijn niet van toepassing bij deelname aan wedstrijden. Voor fietsverhuur gelden andere garantievoorwaarden. Naast deze garantiebepalingen kan de koper de verkoper aanspreken op grond van rechten of vorderingen die de wet hem toekomt. 12.
Waarschuwingen• Volg de aanwijzingen in deze gebruikershandleiding op. • Gebruik voor de accu alleen de bijgeleverde acculader. • Gebruik de accu-aansluiting alleen waarvoor deze ontworpen is. • Oneigenlijk gebruik kan gevaar opleveren en doet de garantie vervallen.
Verklarende tabel voor bedieningsdisplay24 25Weergave/storing LED Opmerkingen"Batterij vol" Nulstand display gedurende 1 seconde."Batterij halfvol" Geeft resterende batterijcapaciteit weer"Batterij leeg""Normal" Begin in "Normal" mode.Batterijspanning laag(minder dan 10% capaciteit)"Batterij leeg" (doorgaan)Batterij leeg (0% voor trapbekrachtiging) "Batterij leeg" (doorgaan) Geen trapbekrachtiging."Batterij vol""Batterij halfvol""Batterij leeg""Mode Boost" "Mode Normal" "Mode Eco" "Batterij vol""Batterij halfvol""Batterij leeg""Mode Boost" "Mode Normal" "Mode Eco" Oververhitting "Geselecteerde mode" Herstel door afkoelen Verlaag de maximale motorbelasting.Meer oververhitting "Geselecteerde mode" Herstel door afkoelen Verlaag de maximale motorbelasting verder dan hier boven."Batterij vol""Batterij halfvol""Batterij leeg"Koppelmeting fout: u moet direct na het AAN zetten gedurende 1 seconde geen kracht op het pedaal uitoefenen, omdat het 1 seconde kost om de koppelmeting uit te voeren.
LED Lamp Status(0,5 seconde / blokje)Fout in motor (doorgaan)Direct na AAN zettenNulstand fout bij koppelmeting torsiesensor Geen trapbekrachtiging, maar de sensor wordt gereset door 2 keer op de Power knop te drukken (Uit & Aan). Als de storing blijft, ga naar uw Gazelle-dealer.(doorgaan)CommunicatiefoutenGeen trapbekrachtiging en geen reset mogelijk. Motor moet worden vervangen. Ga naar uw Gazelle-dealer.Als batterijcapaciteit beneden de 10% komt, zal "batterij leeg" LED knipperen.(doorgaan)"Boost""Eco"Ga naar uw Gazelle-dealer.Ga naar uw Gazelle-dealer.216-03-1438 Gebr.handleiding Easy Glider.indd 24-25 18-12-2007 09:42:40
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Gazelle Easy Glider stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Fiets E-bike Gazelle
Handleiding Fiets E-bike
Nieuwste handleidingen voor Fiets E-bike