Zanussi zc 565 g Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Zanussi zc 565 g (18 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 9 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Zanussi zc 565 g of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Zanussi |
| Categorie: | Fornuis |
| Model: | zc 565 g |
Handleiding Zanussi zc 565 g – volledige tekst
20Waarschuwingen - GasfornuisDEZE WAARSCHUWINGEN ZIJN OPGESTELD VOOR UW VEILIGHEID EN DE VEILIGHEID VAN DERDEN. WIJVERZOEKEN U DEZE AANDACHTIG TE LEZEN VOORALEER HET APPARAAT TE INSTALLEREN EN TEGEBRUIKEN. Installatie l De installatie moet gedaan worden door bevoegde engekwalificeerde installateurs, volgens de normen vankracht. l Elke eventuele modificatie aan de electrischehuisopstelling die nodig mocht zijn om de apparatuurte kunnen installeren, mag enkel gedaan worden doorbevoegd personeel. l Het is gevaarlijk om de kenmerken van dezeapparatuur te veranderen of te willen veranderen. l In geval van twijfel, vraag raad aan de installateur. l Vermijd de installatie van het gasfornuis in denabijheid van ontvlambare materialen (bvb. gordijnen,grof linnen ecc. ). Veiligheid van kinderen l Deze apparatuur is ontworpen om gebruikt te wordendoor volwassenen.
Opgelet dat de kinderen zich nietnaderen met de bedoeling om er te spelen. l Let op de kinderen geheel gedurende het gebruik datze de oppervlakken niet aanraken en dat ze niet dichtbij de apparatuur staan tijdens het gebruik of tijdenshet afkoelen. Tijdens het gebruik l Onstabiele of vervormde kookpannen mogen niet opde gaspitten of op de platen gezet worden omongelukken van omslaan of overlopen te voorkomen. l Bewaak aandachtig het koken met olien en vetten. l De apparatuur blijft lang warm na het afzetten. l Indien de apparatuur uitgerust is met een deksel, isdiens functie om het fornuis te beschermen tegen hetstof wanneer het gesloten is, en om de vetspatten opte vangen wanneer het open is. l Gebruik het niet voor andere doeleinden. l Maak het deksel steeds schoon vooraleer het tesluiten of weg te nemen en laat de gaspitten en/ofde platen afkoelen vooraleer het deksel te sluiten.
l Controleer steeds dat de bedieningstoetsen in de positie « » of « » staan, wanneer deapparatuur niet in functie is. l Plaats steeds de druippan wanneer U de gril gebruiktof wanneer U het vlees op het grilrooster legt.
l Giet een beetje water in de druippan om hetaanbranden van de vetten te voorkomen, en zoslechte geuren te vermijden. l Gebruik steeds keukenhandschoenen om degerechten uit de oven te nemen. l De accessoires (de gril, en de druippan) worden,vooraleer ze voor de eerste keer te gebruiken,schoongemaakt. l Opgepast wanneer U schoonmaakproductengebruikt in spray : richt nooit de spray op deweerstand en de thermostatische bol. l Indien, gedurende het inzetten of uitnemen vangerechten uit de oven, er aanzienlijke hoeveelhedenolie, saus, ecc. achteraan in de oven moesten vallen,maak dan eerst schoon vooraleer het koken tebeginnen om onaangename rook en ook mogelijkbranden van deze stoffen te voorkomen. l Verzeker U ervan dat er een luchtcirculatie rond deapparatuur is. l Een schaarse ventilatie brengt een gebrek aanzuurstof voort.
l Om hygienische- en veiligheidsredenen moet dezeapparatuur altijd proper gehouden worden. l Vormingen van vetten of andere spijzen kunnenbranden veroorzaken. l Dit product is gemaakt voor het koken van eetwarenen mag niet gebruikt worden voor andere doeleinden. l Voed de apparatuur met het type gas dat vermeldstaat op het kleefetiket, geplaatst nabij de tube vande aansluiting van het gas. l De ovenwanden niet bekleden met alluminiumfolie,vooral niet de achterste wand. lDe apparatuur is zwaar, verzet haar metvoorzichtigheid. l Voor het onderhoud of de schoonmaak eerst deapparatuur uitschakelen en laten afkoelen. l Om de ontsteking te vergemakkelijken, steek eerstde gaspit aan vooraleer de kookpan op het rooster tezetten. Na de gaspitten aangestoken te hebben,controleer of de vlam regelmatig is. l Verlaag steeds de vlam of ontdoof ze, vooraleer dekookpannen weg te nemen.
Service l Voor eventuele tussenkomst richt U zich tot eengeautoriseerde Technisch Hulpdienst om originelewisselstukken te bekomen. Informatie m. b. t. het milieu l Houd bij het weggooien van de verpakking rekeningmet de veiligheid en het milieu. lAls u een oud apparaat afdankt, maak het danonbruikbaar door het aansluitsnoer af te snijden. Het is heel belangrijk dat dit instructieboekje, vooreender welke toekomstige raadpleging, samen met de apparatuur bewaard wordt. Indien deapparatuur verkocht moest worden, of overgedragenaan een andere persoon, verzeker U ervan, dat hetboekje samen geleverd wordt, zodat de nieuwegebruiker op de hoogte kan gesteld worden van hetfunctioneren van het apparaat en van de relatievewaarschuwingen. NEDERLANDS.
21Afmetingen van de apparaten Hoogte Breedte Diepte A) 850 mm 600 mm 600 mm B) 850 mm 500 mm 600 mmHDBInhoudOderstaande symbolen vindt u in de tekst en hebbende voldende betekenis:Aanwijzingen m.b.t. de veiligheidAanwijzingen m.b.t. het gebruikAdviezen en tipsInformatie m.b.t. het milieuFOver deze gebruiksanwijzingDit Toestel voldoet aan de EEG-richtlijn: 73/23 - 90/683 (lage spanning); 89/336 (elektromagnetische vereinigbaarheid); 90/396 (gasapparaat); 93/68 (algemene richtlijn);en de daarop volgende wijzigingen.FABRIKANT:ELECTROLUX ZANUSSI S.p.A.Viale Bologna, 29847100 FORLÌ (Italie) Algemene Waarschuwingen enadviezen Aanwijzingen voor deInstallateurDeze instructies gelden enkel voor de landen waarvan het identificatiesymbool is aangebracht op het titelblad van hetinstructieboekje en het apparaat zelf.
Waarschuwingen - Gasfornuis 20 Afmetingen van de apparaten 21 Praktische tips 22 Gasoven 23 Het gebruik van de oven voor de eerste keer 24 Elektronische minutencontrole 25 Tips voor het gebruik van de gasbranders 27 Enkele tips bij het gebruik van de oven 27 Kook-en Baktabel 29 Onderhoud 30 Wan te doen indien 32 Technische Gegevens 33 Instructies voor de installateur 33 Elektrische Aaansluiting 36
22AANWIJZINGEN VOOR DE GEBRUIKER Bedieningsknoppen van hetkookvlakOp het bedieningspaneel bevinden zich drukknoppen omde gasbranders van het kookvlak te bedienen. De regelknoppen voor de gasbranders kunnen integenwijzerzin worden gedraaid tot een symbool dat eenkleine vlam voorstelt en omgekeerd ook in wijzerzin. l er komt geen gas wrijer komt een maximale hoeveelheid gas vrijer komt een minimale hoeveelheid gas vrijAansteken van de brandersop het kookvlakOm een brander aan te steken vóór u een pan op hetvuur plaatst, brengt u een vlammetje (lucifer, ontsteker)tot bij de brander, duwt de overeenstemmende knopvolledig in en draait hem in tegenwijzerzin op demaximale stand. Wanneer de brander ontvlamd is, steltu de vlammen af naar wens.
In de modellen met ingebouwde branderontst eking duwt u eerst op de ontstekingsknop ( )aangeduid met het vonkje, en duwt nadien deovereenstemmende knop volledig in en draait hem ntegenwijzerzin op de maximale stand. Door op deontstekingsknop te drukken, komt er een vonkje vrij diede brander doet ontvlammen. Indien na verschillendepogingen de brander niet ontvlamt, kijkt u best even naof de vlamverdeler en de kop van de brander goed op hunplaats zitten. Om de gastoevoer te stoppen draait u de knop inwijzerzin op de stand l . Wanneer u bij het koken vetten of olie gebruikt moet u steeds goed toekijken, want dezevetstoffen kunnen bij opwarming vuur vatten. Praktische tipsOver Kookpotten en pannenDenk er steeds aan dat een brede, grote pan een grotewarmteoppervlakte heeft en de ingrediënten dus snellerkoken dan een in een smallere, kleinere pan.
Gebruik dus steeds pannen die aangepast zijn aan watu klaarmaakt. Let in het bijzonder goed op dat de pannenniet te klein zijn voor vloeistoffen die makkelijk kunnenoverkoken of dan weer niet te groot zijn voor ingrediëntendie snel klaar moeten zijn. Op een bodem die niet metvet of braadjus bedekt blijft kunnen de ingrediëntenmakkelijk aanbranden.
Voor taarten en gebak gebruikt u best vormen in staaldie niet opengaan. Een vorm die opengaat laatvruchtenjus en suiker door die wanneer ze op de bodemvan de oven vallen, karameliseren en moeilijk teverwijderen zijn. Vermijd ood pannen met plastichandgrepen in de oven te zetten; ze zouden immers dehitte niet kunnen weerstaan. Om het maximale rendement uit de branders te halenen dus ook gas te besparen, raden we u aan pannen tegebruiken waarvan de diameter gelijk is of groter dan degebruikte brander. (fig. 1)We raden u ook aan de pannen waarin u iets kookt af tedekken en wanneer het aan de kook komt, de vlam teverminderen zodat alles rustig verder kookt. FFig. 1.
23GasovenOm de brander van de oven aante steken: - opent u de ovendeur, brengt u een vlammetje tot hetgat van de brander dat zich aan de rechterkant bevindt zoals aangeduid op fig. 2; duwt u deovereenstemmende knop volledig in en draait u hemin tegenwijjzerzin op de maximale stand (fig. 3). - De knop terminste 5 seconden ingedrukt houden,zodra de oven aan is, om het veiligheidssysteem inwerking te stellen.Na enkele minuten de knop op de positie, die aan degewenste temperatuur beantwoordt, zetten. Omautomatisch de temperateuur te regelenn bij fornuizenmet een thermostaat, draait u na enkele minuten, deknop op de stand met de gewenste temperatuur.Om elke oververhitting tijdens het gebruik vande oven of de grill te vermijden, laat u steedshet deksel van het fornuis openstaan.VetvangerDe oven is uitgerust met een geëmailleerde vetvanger ombakvocht van gegrild vlees of vlees aan het spit e.d.
opte vangen en met een rooster voor gerechten die in eenovenschotel klaargemaakt worden.In de modellen uitgerust met een grilloven met stop (fig.4) en in geval van gebruik van de grill, raden we aan omte vermijden dat de oven te vuil wordt de vetvanger (A-fig. 4) in het glijvak te schuiven dat daarvoor bestemd is,net onder het rooster (B-fig. 4). Indien u wenst te kokenmet de vetvanger op het rooster van de oven, plaats hemdan zoals aangegeven op fig. 4.Vaste elektrische grillVoor de modellen uitgerust met een gasoven, drukt u deknop in en draait hem in wijzerzin tot de eindstand het ovenverklikkerlichtje brandt. Zet de vetvanger onderhet rooster om ev. druppen van vet op de bodem van deoven te vermijden.Voor gebruik van de grill in de gasoven is hetnoodzakelijk de ovendeur wat open te laten staan en de beschermingsplaat voor debedieningsknoppen te gebruiken (fig. 5).Fig. 3Fig.
24Gebruik van het braadspitSommige modellen zijn uitgerust met een braadspit.Gebruik dit als volgt: - plaats de haak voor het spit op de daarvoor voorzieneplek (fig. 6); - steek het vlees op de spies; - steek het deel van de spies met de handgreep in dehaak en zorg ervoor dat de punt in de holte van demotor van het braadspit steekt; - verwijder de handgreep; - draai de ovenknop op de grillstand of voor de modellendie ermee zijn uitgerust, zet de motor aan via deschakelaar op het bedieningspaneel.Voor alle bereidingen met de grill en het spit raden we uaan de ovendeur wat open te laten staan en debeschermingsplaat voor de knoppen te gebruiken zoalsaangegeven op fig. 5.
Schakelaar van de ovenlamp(allen voor sommige modellen)Hierme kan u de lamp van de ovenverlichting aan - enuitzetten.Na het plaatsen van de oven ga dan als volgt te werk:a) zet de thermostaatknop op MAX;b) laat de oven (leeg) 45 minuten lang werken;c) zet een raam open voor frisse lucht.Tijdens de eerste paar minuten zal er rook met eenonaangename geur onstaan, dit wordt veroorzaakt doorhet isolatiemateriaal en vettige restanten op het materiaal,erop gekomen tijdens de produktie.Voordat u de oven gaat gebruiken reinig dan eerst delegrekken en afdruipschaal grondig met een afwasmiddel.Het gebruik van de oven voor deeerste keerFig. 6 FO 0706
Zie fig.7.5.Nota: In het begin werken de knoppen om te vermeerderen of te verminderen langzaam, maar daarna sneller. De knoppen apartindrukken.De minutencontroleDe minutencontrole geeft een geluidssignaal aan heteinde van elke bereidingstijd tot 23 uur en 59 minuten. Om in te stellen op de knop of drukken; op de display zal 0:00 en verschijnen. Zie fig. 7.6. De knop loslaten en de knop indrukken en ingedrukthouden.De display zal tellen, met intervallen van een minuut, totaan het bereiken van de in te stellen tijd, bijvoorbeeld 30 minuten. Zie fig. 7.7. Zo nodig de knop indrukken eningedrukt houden om de gewenste tijdinterval te verkrijgen.Eenmaal ingesteld zal de minutencontrole beginnen ofte tellen.Een geluisdssignaal zal voor 2 minuten te horen zijn ende display zal aan en uit gaan, het uur visualiserende.Zie fig. 7.8.Fig. 7Fig. 7.1Fig. 7.2Fig. 7.3Fig.
26Om het geluidssignaal en het aan en uitgaan te stoppen, op de knop drukken. De display zal ophouden metaan en uit te gaan en zal de tijd laten zien, bijvoorbeeld15:00. Zie fig. 7.9. Het bereidingsembleem ( ) zal verdwijnen.Als de oven gebruikt wordt zal het weer terug komen als de knop werd ingedrukt. Als de bereiding klaar is, devoedingswaren er uit nemen en de oven-temperatuur-controle uit draaien. Om de minutencontrole uit tewissen De knop indrukken en ingedrukt houden; de displayzal de omgekeerde telling doen met intervallen van 1 minuut tot 0:00. Zie fig. 7.10. De knop loslaten.De display zal aan en uit gaan, het uur visualiserende.Zie fig.7.11.Als de oven in gebruik is zal deze na enkele secondenuit gaan.Om de tijd weer opnieuw in te stellen, tegelijkertijd de knoppen en indrukken. Zie fig.7.12.Belangrijke opmerking 1.
Als in het begin de tijd niet juist werd ingesteld, de klok opnieuw instellen door de knoppen en in te drukken en ingedrukt te houden.De display zal terug gaan naar 88:88. De knoploslaten.Om de tijd opnieuw in te stellen, de procedurevolgen die aangegeven is bij punt 1. 2. Voordat de oven begint te werken moet de tijd ingesteld worden. Er zullen enkele secondenvoorbij gaan voordat de oven aan gaat. 3. Als men de minutencontrole heeft gebruikt om eenbereiding in de oven te programmeren, zal mende timer weer opnieuw in orde moeten brengendoor op beide knoppen te drukken, voordat mende oven weer opnieuw kan gebruiken.Fig. 7.8Fig. 7.7Fig. 7.9Fig. 7.6Fig. 7.10Fig. 7.11Fig. 7.12STOPSETTIMEPUSHBOTH-+STOPSETTIMEPUSHBOTH-+STOPSETTIMEPUSHBOTH- +STOPSETTIMEPUSHBOTH-+STOPSETTIMEPUSHBOTH-+STOPSETTIMEPUSHBOTH-+STOPSETTIMEPUSHBOTH-+
27Tips voor het gebruik van degasbrandersIndien u pannen met een dunne bodem gebruikt, is hetnodig de inhoud vaak (om) te roeren. Een dikkere bodemvermindert het risico op lokaal aanbranden omdat op debodem een voldoende thermische compensatieontstaat. We raden u aan pannen te gebruiken met een gepastegrootte. Brede en lage pannen zijn geschikter dansmalle en hoge pannen want ze zorgen voor een snelleopwarming. Men versnelt het koken niet door kleine pannetjes op eengrotere brander te zetten. Men verspilt er enkel gas door. U gebruikt de branders op de juiste manier wanneer ukleine pannen op de kleine brander zet en grote op degrote brander. Met een gesloten, afgedekte pan vermijdtu ook de verspilling van warmte. Begin het koken steeds met een volledige vlam door de regelknop op te zetten. Stel nadien de vlammen innaar wens.
De vlam is aan de buitenzijde veel warmer dan binnenin(de kern). Daarom moeten de punten van de vlammende bodem van de pan aanraken. De vlammen die buitende oppervlakte van de pan komen zijn een verspilling vangas en energie. In tegenstelling tot elektrischekookvlakken is het onnodig dat de pannen een vlakkebodem hebben. Pannen met een dunne wand zullen dewarmte dan weer sneller doorgeven naar de inhoud danpannen met een dikkere wand. En omdat warmte nietgelijkmatig over de bodem wordt verspreid kunnen deingrediënten lokaal oververhit geraken. Enkele tips bij het gebruik van deovenTraditionele bakwijzeGezien de warmte van het plafond en de bodem komt,is het aangewezen om de shcotels in het midden vande oven te plaatsen. Naargelang voor het bakken meerwarmte boven of beneden nodig is, plaatst u de schotelop een hoger of een lager niveau.
Tips bij het gebruik van detraditionele ovenHet bakken van taarten De oven minstens 10 minuten vóór her gebruikvoorverwarmen, behalve indien het gerecht het andersvereist.
Open de ovendeur niet wanneer u gerechten klaarmaaktdie moeten rijzen (by, gistdeeg, soufflés) De aanvoervan koudere lucht zou het gistingsproces stoppen. Om de evolutie von het bakken van de taart tecontroleren, steekt u een tandenstoker in het deeg. Indien hij er droog uitkomt is de taart voldoendegebakken. Wacht om dit te doen tot minstens 3/4 van de voorziene,voorgeschreven baktijd is verstreken. Houd er over het algemeen ook rekening mee dat:een gerecht dat aan de buitenkant voldoende gebakkenis maar onvoldoende binnenin, een langere baktijdnoding had maar wel aan een lagere temperatuur. En omgekeerd zal een droog gerecht een kortere baktijdnodig hebben maar wel aan een hogere temperatuur. Het braden en bakken van vleesVlees dat u in de oven wil braden moet minstens 1 kgwegen. Zo vermijdt u dat het te droog wordt.
Indien ugebraad wenst met een prachtig kleurtje, gebruik danweinig vetstoffen. Indien u mager vlees braadt, gebruikdan wat olie en wat boter. Boter of olie zijn overbodigindien het vlees bovenop een stukje zwoerd of vet heeft. Indien het gebraad dat stukje vet op de zijkant heeft,legt u beter die kant naar boven zodat wanneer het vetsmelt het nodige vet over het lagere deel zal verspreiden. Rood vlees neemt u beter 1 uur vóór het braden uit dekoelkast, zo niet zal het bruuske temperatuurverschil hetvlees taaier maken. Gebraad, zeker rood vlees, moetniet gezouten worden bij de aanvang van het bradenomdat het zout het vocht en het bloed uit het vlees zouhalen en het vlees dus zal verhinderen een smakelijkbraadkleurtje te krijgen. We raden u aan het gebraad te zouten buiten de oven,even na verloop van de helft van da baktijd. Leg gebraad steeds in een schotel met een lage rand.
Een schotel met een hoge rand legt een scherm rondhet vlees en verhindert de goede verspreiding enverdeling van de warmte. Vlees kan gebakken worden in ovenvaste schotels ofrechtstreeks op het rooster waaronder u de vetvangerplaatst.
De ingrediënten van het braadvocht voegt u enkelonmiddellijk aan de schotel wanneer de baktijd kort is,zo niet wacht u tot het laatste half uur van de baktijd. Rood, bloedend vlees begint u te bakken met een con- stante hitte om vorvolgens de temperatuur teverminderen om het binnenste van het vlees te braden. De temperatuur van het braden van wit vlees kangematigd blijven van het begin tot het einde.
28Het verloop van het braden kan u nagaan door met eenvork op het vlees te drukken. Indien het vlees nietmeteen meegeeft is het licht doorbakken (à point). Op het einde van het braden raden we u aan een kwartierte wachten vooraleer het te versnijden. Zo verliest hetniet teveel vocht. U kan de dienborden warm houden in de oven. U moetdie wel op de minimale temperatuur houden. Het bakken van visVis van kleine omvang bakt u van het begin tot het eindeaan een hoge temperatuur. Bij middelgrote vis begint umet een hoge temperatuur om zo langzaam detemperatuur te verminderen. Grote vis bakt u van hetbegin tot het einde aan een gematigde temperatuur. U kan het verloop van het bakken controleren doorvoorzichtig met een mes of een vork een stukje van debuik op te heffen; het vlees moet gelijkmatig wit enondoorschijnend zijn. Dit geldt uiteraard niet voor zalm,forel en gelijkaardige soorten.
Volg in elk geval steeds de aanwijzingen van derecepten. Bakken met de grillMet de grill kan u vooral rood vlees stukken (maar niette groot) vlees van verschillende grootte bakken;gevogelte snijdt u best in twee en drukt u plat en verderzijn ook vis, bepaalde groenten (by, courgettes, aubergines, tomaat, enz. ), en vlees-, vis- ofzeevruchtenbrochetten geschikt voor de grill. Vlees en vis voor de grill oliet u vooraf in en legt u op hetrooster; zout het vlees op het einde van het braden; visdaarentegen zout u best aan de binnenkant vóór hetbakken; het rooster plaatst u naar wens zo dichtmogelijk of zo ver mogelijk van het grillelement om hetbakken te doseren zodat het oppervlak niet verbrandt enhet binnenste gedeelte niet rauw blijft. Giet telkens 1 of 2 glazen water op de vetvanger omrookvorming te vermijden door het druppen van jus envet op de warme plaat.
Dit fruit mag u echter niet te dichtbij het grillelement plaatsen. De baktijd De baktijden varieren uitraard naargelang deingrediënten, hun homogeniteit en hun omvang. Weraden u aan de eerste baksels goed te observeren ende resultaten ervan te noteren. Op basis van dezegegevens kunt u deze of andere gerechten (opnieux)klaarmarken. We geven in de volgende tabel enkele richtinggevendebaktijden en temperaturen voor de oven en de grill. Um eigen ervaring zal u vervolgens toelaten ev. variatiesop de aangegeven waarden aan te brengen. Veel succes en veel kookgenot. Fig. 8FO 00194321.
30Onderhoud Voor elk onderhoud schakelt U eerst het apparaat uit. Onderhoud van het fornuisDe druppels saus, sap, fruitsap, ecc. moeten zo vlugmogelijk verwijderd worden met een vochtig doek. Zoniet, zouden ze op de lange duur het blinken van hetemail doen verdwijnen. Om lichte strepen te doen verdwijnen in het email, gebruikt U een gewoon licht schuurmiddel inpoedervorm. Gebruik geen staalwol of messen om incrustatie teverwijderen. Voor de dagelijkse schoonmaak gebruikt U water metreinigingsmiddel of n van de talrijke producten in dehandel. Was de geemailleerde roosters met water enreinigingsmiddel; U kan ze ook in afwasmachineplaatsen. Verwijder het bovenste gedeelte van de gaspit en degasontstekers en was ze heel nauwkeurig met warmwater en reinigingsmiddel. Droog ze goed vooraleer zeterug te plaatsen. Verzeker U ervan dat ze bovendien juist op hun plaatsstaan.
De gaspit kan gepoetst worden met staalwol of een lichtschuurmiddel in poedervorm. De ovendeur wast U enkel met warm water en vermijdtU het gebruik van ruwe doeken of schuurmiddelen. Onderhoud van de ovenNa gebruik maakt U de oven heel nauwkeurig schoonen dit wanneer hij nog een beetje warm is. Inderdaad, op dat moment kan U gemakkelijk de vet- ofandere resten en het fruitsap verwijderen. Gebruik warm water met reinigingsmiddel, ofwel een vande sprays die in de handel verkrijgbaar zijn. Volghiervoor de aanwijzingen van de producent. Richt despray niet op de delen in glansstaal, U zou ze kunnenbeschadigen. De accessoires van de oven (grilrooster, druippan, ecc. )maakt U met warm water en reinigingsmiddel schoon. Eventuele incrustaties verwijdert U met en lichtschuurmiddel in poedervorm. Bedek nooit de ovenwanden of de ovenbodem met aluminiumfolie om degrasspatten op te vangen.
Verscheidene controlesControleer geregeld de status van behoud van deflexibele tube van de gasverbinding en laat hemvervangen door bevoegd personeel wanneer hijnauwelijks een afwijking vertoond. We raden een jaarlijkse vervanging aan. Laat geregeld de kraantjes van de gasregeling smerendoor gekwalificeerd personeel. Als men eem afwijkingin het functioneren noteert, is het noodzakelijk dekeuken te laten controleren door gekwalificeerdpersoneel. Vervanging van de ovenlamp(fig. 9)Het apparaat uitschakelen. Schroef de lamp los en vervang haar door een andere,geschikt voor hoge temperaturen (300°C) en met devolgende kenmerken :Spanning: 230 V (50Hz)Vermogen: 15WAansluiting: E14Schoonmaak van de ovendeur:Om de ovendeur volledig te kunnen schoonmaken, is hetaan te raden de deur te demonteren. U gaat als volgt te werk (Fig. 10):open volledig de deur.
31Schoonmaak van het deksel:Om het deksel gemakkelijker te kunnen schoonmaken,opent U het en demonteert U het volledig. (zie fig. 11)Nadien herplaatst U het, door het in de passende gatente duwen. Onderhoud van de catalytischewanden (allen voor sommige modellen)Catamytische wanden zijn in staat om voedsel-envetspatten grotendeels te neutraliseren wanner deoventemperatuur zich boven de 220°C bevindt. Om het reinigingsproces te vergemakkelijken is het aante raden om de oven gedurende 1 à 2 uren per week,zonder voedsel, in werking te stellen boven dezetemperatuur. Praktische hints en tips: Het manueel reinigen van de catalytische wanden isaf te raden. Deze wanden worden onherroepelijk beschadigd bijgebruik van spuitbussen, met zeep geimpregneerd staalwol, of eender welke vorm vanreinigingsmiddellen. Na een onbepaalde tijd kan een zekere verkleuringvan de wanden optreden.
Dit zal de catalytischewerking van de wanden niet beinvloeden. Eenmaal de wanden verzadigd zijn stopt hetcatalyse-reinigingsproces. Dit heeft echter geenenkele invoeld op het verder goed funktioneren vanhet toestel. Volgt de onderstaande tips om de vorming vanvetspatten in de oven tot een minimum te herleiden. Hoe vetspatten verminderen, enkele tips:Kook steeds op de aangegeven temperatuur. Te hogetemperaturen gedurende het braden werken de vormingvan vetspatten in de hand. Probeer te koken op lagere temperaturen (vergeet echterde kooktijd niet aan te passen). U zal energie besparenen het te roosteren vlees zal veel malser zijn. Gebruik een minimale hoeveelheid of zel geen vet of oliebij het braden van vlees. Het toegevoegde vet zal gedurende het roosteren of hetbarden van het vlees de vorming van vetspatten in dehand werken.
Het is zeker niet nodig om gedurende het roosteren ofbraden van het vlees water toe te voegen. Het eventueel toegevoegde water en de vleessappenzullen, gedurende het bakproces overdreven vorming vanvetspatten en condensatievorming in de hand werken.
De wanden worden beter beschermd tegen spattenindien het te braden vlees wordt afgedekt. Indien dan het deksel verwijderd wordt een 20-30 talFig. 11 FO 0418minuten voor het beëindigen van het kookproces zal hetvlees aan de buitenzijde beter gebraden worden. Sommige grote stukken vlees en ook kalkoen hebbenzeker voordeel bij zulke bereidingswijze, op deze manierwordt de binnenzijde afdoende gebakken alvorens debuitenzijde verbrandt. Maak steeds gebruik van de vetpvangschaal bij hetroosteren of grillen van het vlees. Door deze eenvoudige tips toe te passen zal delevensduur van de catalyse-wanden worden verlegend.
32 l De gasaanvoer lijkt abnormaal: l Er is een gaslucht waarneembaar l De oven warmt niet op l Te lange kooktijden l Er komt rook uit de oven l Het ovenlicht werk nietVergewis u ervan of: - de gaten van de vlamverdeler van de brander(s)niet verstopt zitten; - wanneer de gas uit een fles komt, de gasflesniet leeg is; - de drukregelaar werkt; - de kraan van de gasfles volledig open staat. Vergewis u ervan of:- er geen kraan is blijven open staan- de voedingsbuis goed gedlaatst werd en in goedestaat verkeert; denk eraan dat die minstenséénmaal per jaar moet vervangen worden. Zoek nooit naar een gaslek met eenbrandende lucifer. gebruik schuim ofzeepwater. Vergewis u ervan of de ovenknop wel degelijk aanstaat. Controleer of de gekozen temperatuurovereenstemt met de voeding/het gerecht dat uklaarmaakt. We raden u aan de oven te reinigen telkens u hemgebruikt hebt.
Tijdens het braden van vlees vormen zichvetspatten; wanneer deze niet verwijderd worden,zullen ze rook en geuren veroorzaken tijdensvolgende bakbeurten. Zie daarover het stuk overhet schoonmaken van de oven. Wellicht is het lampje zelf stuk. Hoe u het moetvervangen, kijkt u na in de paragraaf daarover. Indien na deze controles het fornuis nog steeds niet werkt, wendt u zich best tot hetdichtstbijgelegen Servicecentrum en houd allegegevens over het toestel bij de hand: model enidentificatienummer. Wan te doen indienIndien het toestel niet naar behoren werkt, kijkt u, voordat u de Servicedienst belt, best de volgende punten na:Onderhoud - Technische bijstand Om de goede werking en optimale veiligheid te waarborgen is het noodzakelijk regelmatig degasregelkranen te smeren.
Kijk erop toe dat een overdaad van smeermiddel de gatenwaardoor het gas wordt aangevoerd niet verstopt. Monteeralles opnieuw zeer oplettend. ORIGINELE WISSELSTUKKENVoordat dit produkt onze fabriek en ateliers verliet, werd het grondig getest en afgesteld door bevoegd engespecialiseerd personeel zodat we u een toestel met de best mogelijke werking kunnen afleveren. Elkeherstelling of afstelling die vervolgens nodig zou zijn moetmet de grootste zorg en oplettendheid worden uitgevoerd. Daarom raden we u aan zich te wenden tot uw Zanussi- verdeler waar u het toestel kocht of tot hetdichtstbijgelegen Servicecentrum. Hou dan steeds hettype van het toestel en het identificatienummer bij dehand. De originele wisselstukken, erkend door de fabrikant enmet het onderstaande merkworden uitsluitend door onze Technische diensten enErkende verkooppunten van wisselstukken verkocht.
33Instructies voor de installateurDe volgende instructies relatief aan de installatie en hetregelen moeten uitgevoerd worden door gekwalificeerdpersoneel. Het apparaat moet correct en conform met de normen en de wetten van kracht, wordengeinstalleerd.Om het even welke tussenkomst moet wordengedaan bij een uitgeschakeld apparaat.
De constructiefirma wijst elke verantwoordelijkheid af voor eventuele schade voortkomend uit een installatie dieniet conform is aan de geldende normen.Plaats van installatieVoor een goed functioneren van het apparaat, is hetnoodzakelijk dat er in de kamer de nodige lucht voor degasverbranding kan toestromen op een natuurlijke wijze.(De installateur moet de nationale normen van krachtvolgen.)De toevoer van lucht moet rechtstreeks vanuit openingenkomen die niet van binnen, noch van buiten, verstoptmogen worden.De hierna volgende instructies zijn bestemd voor deerkende installateur.De installatie en onderhoud van het toestel moetenworden uitgevoetd door een bevoegde installateurovereenkomstig de geltende voorschriften en de regelsvan de kunst, met name: NBND 51003.Voor de toestellen aangesloten op het lichtnet: NBNnormen.Wij kunnen geen verantwoordelijkheid aanvaarden voorongevallen of incidenten veroorzaakt door een defecte ofonbestaande aarding.Uitlaat van deverbrandingsstoffenDe gasfornuizen moeten de verbrandingsstoffen uitlaten,conform aan de nationale normen van kracht.Oven: Grill-element 1800 W Ovenverlichting (ZCG 6220 - 6650) 15 W Braadspit (ZCG 6650) 4 W Cirkulatieventilator 30 W Aansluitwaarde oven: - ZCG 5250 1800 W - ZCG 6220 1815 W - ZCG 6650 1820 W Lichtnetspanning (50 Hz) 230 VTechnische GegevensAfmetingen van de apparaten Hoogte 850 mm Breedte: ZCG 5250 500 mm ZCG 6650 - ZCG 6220 600 mm Diepte 600 mmApparaat klasse 1 en klasse 2 sub-klasse 1 CATEGORIE: II 2E+3+In de fabriek getest apparaat om met het volgend soortgas te werken: G20/G25 20/25 mbar
34PlaatsingDit is een type X toetsel. Het werd ontworpen om te plaatsen tussen tweemeubelstukken waarvan de hoogte die van de kookplatniet overschrijdt (EN 60 335-2-6). NivelleringDe fornuizen zijn uitgerust met afstelbare pootjes diezich zowel voorals achteraan de sokkel bevinden. U kan die pooties regelen (fig. 12) om de hoogte van hetfornuis bij te stellen naar de nevenstaande kasten envoor een waterpasstelling van de vloeistof in de pannenop het fornuis. Gasaansluiting De gasaansluiting moet worden uitgevoerd inovereenstemming met de nationaal geldende normen. Het toestel werd vóór het de fabriek verliet, getest enafgesteld voor het soort gas dat aangeduid staat op hetidentificatieplaatje achteraan op het fornuis, naast deaansluiting. Vergewis u ervan dat het gebruikte envoorhanden zijnde gas overeenstemt met het soort gasop het plaatie.
Aaansluiting met een vaste buisof een metalen en soepele slangOm veiliger te zijn raden we aan de aansluiting uit tevoeren met vaste buizen (bv. in koper) of met soepelebuizen in inoxstaal zodat het toestel niet beschadigdraakt. De aansluiting aan de gasmond voor deze toestellen isGc 1/2. Aaansluiting met soepele, niet-metalen buisWanneer u voor de aansluiting een soepele niet-metalenbuis of slang gebruikt, moet u bij de controel van destaat van de slang vooral op de volgende punten letten: - de slang vertoont geen plooien, versmallingen,brandsporen; zowel aan de beide uiteinden als overde volledige lengte; - het materiaal is niet hard geworden en is dus nogsteeds even soepel en buigzaam; - de verbindings- en sluitingsringen (als er zijn) zijnniet geroest; - de geldigheidsdatum (als er een is) niet verstrekenis.
De slang moet als volgt geplaatst worden: - mag niet onder spanning of gedraaid zijn; - mag niet in aanraking komen met scherpevoorwerpen of met scherpe randen; - het moet makkelijk zijn om de staat van de slang tecontroleren.
35BELANGRIJK: Wanneer de installatie voltooid is, gaat u de goede vastheid van de verbindingen na met schuim of zeepwatermaar NOOIT met een vlammetje. Aanpassing voor verschillendegassortenOm het fornuis aan een verschillend soort gas aan te passen dan dat waarvoor het vooraf geregeld is, deopeenvolgende handelingen verrichten. Gasverbinding (fig. 14)LPG: de rubber-houder C gebruikenAardgas: de verbinding A gebruikenSteeds de pakking B invoegen (fig. 14). Daarna overgaantot de verbinding volgens de gegeven instrukties. (Zie de overeenkostige paragraaf). Vervanging en regeling van desproeiers van de kookplaat1. Vervanging van de sproeiers: De roosters wegnemen. De deksels en de kronen van de branders afnemen. Met een sleutel van 7 de sproeiers losschroeven enwegnemen (fig.
15) en deze vervangen door diegenendie geschikt zijn voor het te gebruiken gas (zie tabel"Algemene eigenschappen"). De onderdelen weer monteren door de beschrevenhandelen knop de tegenovergestelde manier te verrichten. Deze branders hebben geen primaire luchtregelingnodig. 2. Minimum regeling branders van de kookplaatOm het minimum te regelen, een vlam aansteken, deknop op de minimim positie brengen, de knop wegnemen(fig. 16) en dan: - in geval van transformatie van aardgas noor LPG gas, het by-pass schroofje van de kranen goedvastschroeven; - in geval van transformatie van LPG gas noor aardgas,het by-pass schroofje ongeveer 1/4 draai losschroeven,totdat men een kleine regelmatige vlam verkrijgt. De onderdelen weer monteren door de beschrevenhandelen knop de tegenovergestelde manier te verrichten.
Met een sleutel van 7 de sproeieronder in de oven losschroeven, er uit halen en vervangen met diegene die voorzien is (zie tabel "Algemeneeigenschappen"); daarna de brander weer monteren doorde beschreven handelingen op de tegenovergesteldemanier uit te voeren. 2. Regeling van het minimumvan de ovenbrander. Nadat men de oven ongeveer 10 minuten op de maximumtemperatuur met de deur dicht heeft laten werken, deFig. 16 FO 0068Fig. 17 FO 1072Fig. 18 FO 1061knop van de thermostaat op de minimum positie draaien. Om bij het by-pass schroofje te komen en het minimumte regelen moet men op de volgende manier te werk gaan: - de knoppen demonteren; - der voorkant demonteren; - in geval van transformatie van aardgas noor LPG gas,het by-pass schroofje van de thermostaat of van deovenkraan (fig.
18) goed vast schroeven; - in geval van transormatie van LPG gas noor aardgashet by-pass schroofje ongeveer + draai los schroeven,totdat men een kleine regelmatige vlam bereikt. - Aan het einde controleren dat de brander niet uit gaatdoor de kraan snel van de maximum naar de minimumpositie te draaien. Alle onderdelen weer monteren door de beschrevenhandelingen op de tegenovergestelde manier te volgen. De ovenbrander heeft geen primaire luchtregelingnodig.
36MaximalecalorischdebietMinimalecalorischdebietAARDGASGAS LPGRichtpunt1/100G2020mbarG2525mbarg/hRichtpunt1/100 G 30 G 31m3/hkW kWNormaalbranderKleinbrander 12Aardgas3Gas LPG : 2,830,330,450,651,0070961191160,0950,1900,2860,2860,1110,2210,3320,3325071868272,514520321871,5143200214SterkbranderOvenBRANDERALGEMENE EIGENSCHAPPENElektrische AaansluitingHet toestel is geschikt voor een aansluiting op eenspanning van 230 V monofase. De elektrische aansluiting moet gebeuren volgens degeldende normen en schikkingen voorzien in dewetgeving. Ga vóór het aansluiten na of: - de hoofdzekering en de installatie van het huis de lading van het toestel aankunnen (zie hetidentificatieplaatje achteraan) - de voedingsinstallatie uitgerust is met eendoeltreffende aarding volgens de geldende normen enschikkingen voorzien in de wetgeving.
- het stopcontact en de bipolaire schakelaar makkelijkbereikbaar zijn wanneer het fornuis is uitgerust enverbindt het met een gepaste stekker. Het toestel moet rechtstreeks op het net wenstverbonden zijn, moet u tussen het toestel en het net eenbipolaire schakelaar zetten met min. 3 mm openingtussen de contacten, aangepast aan de lading envoldoend aan de geldende normen. De geel/groene aarding mag niet onderbroken wordendoor de schakelaar. De fasedraad - kastanjekleur (komend van de klem Lvan het fornuisbord) moet altijd verbonden zijn met defase van het voedingsnet. De voedingskabel moet altijdzo geplaatst worden dat hij over de hele lengte nooit eentemperatuur kan bereiken die 50°C hoger is dan dekamertemperatuur. Indien u de voedingskabel vervangt, gebruik dan draadvan het type H05RR-F / H05V2V2-F (T90) / H05VV-Fmet een sectie aangepast aan de lading.
37NederlandVennootsweg 1Postbus 1202400 AC Alphen aan den RijnStoringsmeldingen: Tel. 01720-80300Onderdelenverkoop: Tel. 01720-80400 Telex 39906 elgrp Fax 01720-80366België/BelgiqueBergensesteenweg 7191520 Halle (Lembeek)Thuisherstellingen:Dépannages à domicileTel. : 02-3630444Fax. : 02-3630400Wisselstukken:Pièces détachées:Tel. : 02-3630555Fax. : 02-3630500Telex: 22915 eluxbeBij aanspraak op kosteloos herstel dient het origineel van debetreffende aankoopnota, of kwitantie te worden getoond ofmeegezonden. Algemene garantiebepalingen 1De fabrikant verleent een jaar garantie op het op debijbehorende koopnota vermelde apparaat, gerekend vanaf de koopdatum. Indien zich binnen deze periode een storing voordoet, welke het gevolg is van een materiaal- en/ofkonstruktiefouten, heeft de koper het recht op kosteloos herstel.
1a Voor stofzuigers, bedoeld voor huishoudelijk gebruik, geldteen algemene garantieperiode van twee jaar. Accessoires zijnaan direkte slijtage onderhevig; deze verbruiksartikelen zijnderhalve van garantie uitgesloten. 2De fabrikant verleent een jaar garantie op door haar servicedienst uitgevoerde herstelwerkzaamheden en het daarbij nieuw aangebrachte materiaal, gerekend vanaf dehersteldatum. Indien zich binnen deze periode een storing voordoet, welke het direkte gevolg is van de uitgevoerdeherstelwerkzaamheden of het daarbij nieuw aangebrachtemateriaal, heeft de koper het recht op kosteloos herstel. Doorde uitvoering van herstelwerkzaamheden wordt de algemene garantieperiode, welke het gehele apparaat omvat, nietverlengd.
3a De regeling als genoemd onder punt 3 geldt ook voorcaravankoelkasten, mits de plaats waar zich het apparaatbevindt binnen de landsgrenzen ligt en over normale, voor hetautoverkeer opengestelde wegen bereikbaar is. Voorts dienenten tijde van het bezoek het apparaat en de eigenaar, of diens gemachtigde plaatsvervanger, op de afgesprokenbezoekplaats aanwezig te zijn. 4 Indien, naar het oordeel van de fabrikant, het apparaat zoals bedoeld onder punt 3 naar haar servicewerkplaatsgetransporteerd moet worden, dan geschiedt dit transport opde door de fabrikant vastgestelde wijze en voor rekening enrisiko van de fabrikant. 5 Alle niet onder punt 3 en punt 3a genoemde apparaten, alsmede apparaten welke wel de betreffende funktionelekenmerken bezitten maar daarnaast juist bedoeld zijn voorgemakkelijk transport, dienen franko aan het adres van deservicedienst verzonden of aangeboden te worden.
Binnen dealgemene garantieperiode vindt terugzending voor rekeningvan de fabrikant plaats. 6 Indien een onder de algemene garantieperiode vallenddefekt aan een apparaat niet meer hersteld kan worden, vindtkosteloze vervanging van het apparaat plaats. Garantie-uitbreidingen 7 Voor koel-/vries-motorkompressoren (exklusief startrelaisen motorbeveiliging) geldt een aflopende garantieperiode, ingelijke percentages van 20 procent per jaar, van vijf jaar na koopdatum van het op de bijbehorende koopnota vermeldeapparaat, met inachtname van volledig kosteloos herstel binnende algemene garantieperiode. Na de algemene garantieperiodeworden bezoek-, arbeidsloon- en bijkomende materiaalkostenin rekening gebracht.
Garantie-uitsluitingen 8Het kosteloos uitvoeren van herstel- en/ofvervangingswerkzaamheden, zoals bedoeld in de betreffendehieraan voorafgaande punten, is niet van toepassing indien: - geen aankoopnota of, kwitantie, waaruit tenminste deaankoopdatum en de identifikatie van het apparaat blijkt,getoond kan worden of meegezonden werd; - het apparaat voor andere, of óók voor andere dan huishoudelijke doeleinden waarvoor het apparaatbestemd is gebruikt wordt; - het apparaat niet volgens de aanwijzingen in het installatievoorschrift of de gebruiksaanwijzinggeinstalleerd, bediend, gebruikt of behandeld wordt; - het apparaat op ondeskundige wijze door daartoe nietbevoegde personen hersteld of gewijzigd werd.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Zanussi zc 565 g stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Fornuis Zanussi
Handleiding Fornuis
Nieuwste handleidingen voor Fornuis