Stiga SPH 700 AE Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Stiga SPH 700 AE (34 pagina’s), behorend tot de categorie Heggenschaar. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 27 mensen en kreeg gemiddeld 4.1 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Stiga SPH 700 AE of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Stiga |
| Categorie: | Heggenschaar |
| Model: | SPH 700 AE |
Handleiding Stiga SPH 700 AE – volledige tekst
[1] NL - TECHNISCHE GEGEVENS[2] Voedingsspanning MAX[3] Voedingsspanning NOMINAL[4] Snelheid zonder belasting[5] Snelheid Blad[4] Lengte blad[5] Tussenruimte blad[7] Remtijd blad[8] Code snij-inrichting[9] Gewicht zonder accugroep[10] Gemeten niveau geluidsdruk[11] Meetonzekerheid[12] Gemeten akoestisch vermogen. [13] Gegarandeerd geluidsniveau[14] Trillingsniveau[15] - Voorste handgreep[16] - Achterste handgreep[17] OP AANVRAAG LEVERBARE ACCESSOIRES[18] Accugroep, mod. [19] Batterijlader[20] Accuhouder[21] Accusimulator(*) Het gebruik van deze accu is enkel toegestaan met het accuhouder. Het is verboden de accu in de huizing van de machine te plaatsen.
a) OPMERING: de totale verklaarde waarde van de trillingen werd gemeten met een genormaliseerde testmethode en kan gebruikt worden voor een vergelijking tussen twee werktuigen. De totale waarde van de trillingen kan ook gebruikt worden in een voorafgaande evaluatie van de blootstelling. b) WAARSCHUWING: de emissie van trillingen bij het eectief gebruik van het werktuig kan verschillen van de totale verklaarde waarden, al naar gelang de manieren waarop het werktuig gebruikt wordt. Daarom is het noodzakelijk, tijdens het werk, de volgende veiligheidsmaatregelen toe te passen om de bediener te beschermen: handschoenen te gebruiken tijdens het gebruik, het gebruik van de machine te beperken en de de bedieningshendel van de versnelling zo kort mogelijk ingedrukt te houden.
NL - 1LET OP. : VOORALEER DE MACHINE TE GEBRUIKEN, DIENT MEN DEZE HANDLEIDING AANDACHTIG TE LEZEN. Bewaren voor toekomstige behoeften. NL1. ALGEMEEN 1. 1 HOE DE HANDLEIDING LEZENIn de tekst van de handleiding worden enkele paragrafen, die gegevens van bijzonder belang bevatten met betrekking tot de veiligheid of de werking, op verschillende wijze gekenmerkt, volgens het volgende criterium: OPMERKING of verstrekt BELANGRIJK nadere gegevens of andere elementen ter aanvulling op hetgeen daarvoor vermeld is, om te voorkomen dat de machine beschadigd wordt of dat er schade veroorzaakt wordt. Het symbool wijst op een gevaar. Veronachtzaming van de waarschuwing leidt tot mogelijke persoonlijke letsels of letsels aan anderen en/of schade.
De paragrafen die aangegeven zijn met een grijze stippen-boord wijzen op optionele kenmerken die niet aanwezig zijn op alle modellen die in deze handleiding beschreven zijn. Controleer of het kenmerk aanwezig is op het model in kwestie. De aanwijzingen “voor”, “achter”, “rechts” en “links” hebben betrekking op de werkpositie van de bediener. 1. 2 REFERENTIES 1. 2. 1 AfbeeldingenDe afbeeldingen in deze gebruiksaanwijzingen zijn genummerd 1, 2, 3 enz. De onderdelen die op de afbeeldingen zijn aangegeven, zijn gekentekend met de letters A, B, C enz. Een verwijzing naar het onderdeel C in afbeelding 2 wordt aangegeven met de tekst: “Zie afbeelding 2. C" of eenvoudigweg "(Afb. 2. C)”. De afbeeldingen zijn indicatief. De eectieve delen kunnen wijzigen ten opzichte van wat aangegeven is. 1. 2. 2 TitelsDe handleiding is onderverdeeld in hoofdstukken en paragrafen. De titel van de paragraaf “2.
3 VERLENGING VAN DE Heggenschaar 6. 4. 4 VERWIJDERING VAN DE HEGGENSCHAAR. 6 4. 5 VOORBEREIDING VAN DE ACCURUGZAK (indien aanwezig). 75. BEDIENINGSELEMENTEN. 7 5. 1 Contacttoets (in/uitschakelinrichting). 7 5. 2 Hendel versnelling 7. 5. 3 blokkeringshendel versnelling. 76. GEBRUIK VAN DE MACHINE 7. 6. 1 Voorafgaande werkzaamheden. 7 6. 2 Veiligheidscontroles. 8 6. 3 Starten. 8 6. 4 Het werken. 9 6. 5 Stoppen. 9 6. 6 Na het gebruik. 107. GEWOON ONDERHOUD 10. 7. 1 Algemeen. 10 7. 2 Accu. 10 7. 3 Reiniging van de machine. 11 7. 4 reiniging en smering van de snij-inrichting. 11 7. 5 Moeren en schroeven voor bevestiging 11. 8. BUITENGEWOON ONDERHOUD 12. 8. 1 Buitengewoon onderhoud van de snij-inrichting. 129. STALLING. 12 9. 1 Stalling van de machine. 12 9. 2 Stalling van de accu 12. 10. HANTERING EN TRANSPORT. 1211. ASSISTENTIE EN HERSTELLINGEN 13. 12. GARANTIEDEKKING. 1313.
NL - 2een ondertitel van “2. Veiligheidsvoorschriften". De verwijzingen naar titels of paragrafen zijn aangegeven met de afkorting hfdst. of par. en het desbetreend nummer. Voorbeeld: “hfdst. 2” of “par. 2. 1”. 2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN 2. 1 ALGEMENE VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN VOOR ELEKTRISCHE WERKTUIGEN LET OP Lees alle veiligheidsvoorschriften en instructies. Het niet in acht nemen van de voorschriften en instructies kan elektrische schokken, brand en/of ernstige letsels veroorzaken. Bewaar alle waarschuwingen en instructies om ze in de toekomst te kunnen raadplegen. De term "elektrisch werktuig"die gebruikt wordt in de voorschriften, heeft betrekking op uw toestel met accuvoeding (zonder kabel). 1) Veiligheid van de werkzonea) Hou de werkzone netjes. Vuile en rommelige zones bevorderen het voorkomen van ongevallen.
b) Gebruik geen elektrisch gereedschap in omgevingen met ontplongsgevaar, in aanwezigheid van ontvlambare vloeistoen, gas of stof. De elektrische gereedschappen genereren vonken die stof of dampen kunnen doen ontvlammen. c) Hou kinderen en omstanders uit de buurt wanneer gebruik gemaakt wordt van een elektrisch gereedschap. Een moment van onoplettendheid kan ertoe leiden dat men de controle over de machine verlies. 2) Elektrische veiligheida) Voorkom met het lichaam in contact te komen met geaarde oppervlakken, zoals buizen, radiatoren, keukens of koelkasten. Het risico voor elektrische schokken vermindert wanneer het lichaam geaard is. b) Stel de elektrische gereedschappen niet bloot aan regen of natte omgevingen. Water dat in een elektrisch gereedschap sijpelt verhoogt het risico voor elektrische schokken.
3) Persoonlijke veiligheida) Blijf attent, controleer wat er gaande is en gebruik altijd het gezond verstand wanneer een elektrisch gereedschap gebruikt wordt. Gebruik het elektrisch gereedschap niet wanneer u moe bent, geneesmiddelen, alcohol of drugs gebruikt hebt.
Een moment van onoplettendheid bij het gebruik van een elektrisch gereedschap kan ernstige persoonlijke letsels veroorzaken. b) Gebruik beschermende kleding. Draag altijd een veiligheidsbril. Het gebruik van een beschermende uitrusting zoals een stofmasker, antislipschoenen, een veiligheidshelm of een oorbescherming voorkomt persoonlijke letsels. c) Voorkom dat de machine ongewild start. Zorg ervoor dat het apparaat uitgeschakeld is vooraleer de accu te plaatsen, of gereedschap vast te nemen of te transporteren. Een elektrisch gereedschap transporteren met een vinger op de schakelaar of de accu monteren met de schakelaar in de stand “ON” verhoogt het risico op ongevallen. d) Verwijder alle sleutels of regelinstrumenten vooraleer het elektrisch gereedschap in te schakelen. Een sleutel of gereedschap dat in contact blijft met een bewegend onderdeel kan persoonlijke letsels veroorzaken.
e) Ga niet overhellen. Ga altijd stabiel staan en zorg ervoor dat het evenwicht niet verloren wordt. Zo heeft men in onverwachte situaties een betere controle over het elektrisch gereedschap. f) Draag gepaste kleding. Draag geen ruime kleding of juwelen. Hou het haar, de kleding en de handschoenen op veilige afstand van bewegende onderdelen. Loshangende kledingstukken, juwelen of lang haar kunnen gegrepen worden in de bewegende onderdelen. g) Als er delen met stofafname-installaties verbonden moeten worden, verzeker u er dan van dat ze goed verbonden en gebruikt worden. Door het gebruik van deze inrichtingen kunnen de risico’s met betrekking tot stof beperkt worden. 4) Gebruik en onderhoud van het elektrisch gereedschapa) Het elektrisch gereedschap niet overbelasten. Gebruik het elektrisch gereedschap dat geschikt is voor het werk.
Met een gepast elektrisch gereedschap zal het werk beter en op veiliger wijze uit te voeren, aan de snelheid waarvoor het gereedschap ontworpen werd. b) Gebruik het elektrisch gereedschap indien de schakelaar hem niet correct kan in- en uitschakelen.
NL - 3op te bergen. Deze preventieve veiligheidsmaatregelen verminderen het risico voor accidentele inschakelingen van het elektrisch gereedschap. d) Hou de niet gebruikte gereedschappen buiten het bereik van kinderen en laat ze niet gebruiken door personen die niet vertrouwd zijn met het gereedschap zelf of met deze instructies. De elektrische gereedschappen zijn gevaarlijk indien ze gebruikt worden door onervaren personen. e) Onderhoud de elektrische gereedschappen correct. Controleer of de bewegende onderdelen goed uitgelijnd zijn en vrij kunnen bewegen, of er geen delen gebroken zijn en of er andere condities zijn die een invloed kunnen hebben op de werking van het elektrisch gereedschap. Bij schade moet het gereedschap gerepareerd worden vooraleer het opnieuw te gebruiken. Vele ongevallen worden veroorzaakt door een ontoereikend onderhoud.
f) Alle snijonderdelen moeten scherp en schoon gehouden worden. Wanneer de snijonderdelen altijd scherp en schoon zijn, zullen ze minder snel vastlopen en makkelijker te beheersen zijn. g) Gebruik het elektrisch werktuig en de bijhorende toebehoren volgens de verschafte instructies, en houd rekening met de werkcondities en het soort werk dat uitgevoerd moet worden. Het gebruik van een elektrisch werktuig voor andere handelingen dan diegene die voorzien zijn kan tot gevaarlijk situaties leiden. 5) Gebruik en voorzorgsmaatregelen voor het gebruik van de werktuigen met accua) Enkel herladen met de door de fabrikant aangegeven acculader. Een acculader geschikt voor een bepaalde accugroep kan een risico op brand inhouden indien deze gebruikt wordt voor een andere accugroep. b) Gebruik de elektrische werktuigen enkel met de speciek bepaalde accugroepen.
c) Wanneer de accugroep niet in gebruik is, moet men deze op afstand houden van andere metalen voorwerpen zoals nietjes, muntstukken, nagels, schroeven of andere kleine metalen voorwerpen die een verbinding tussen de twee aansluitklemmen kunnen creëren. Kortsluiting van de aansluitklemmen van de accu kan brandwonden of brand veroorzaken. d) Indien de accu in slechte staat is, kan er vloeistof uit lekken: vermijd alle aanrakingen. Indien er zich een ongewilde aanraking voordoet, moet men onmiddellijk met water spoelen. Indien de vloeistof in de ogen komt, moet men onmiddellijk medische hulp zoeken. De vloeistof die uit de accu lekt, kan huidirritatie of brandwonden veroorzaken. 6) Assistentiea) Laat het elektrisch gereedschap repareren door gekwaliceerd personeel en gebruik alleen originele onderdelen. Op die manier wordt de veiligheid van het elektrisch gereedschap in stand gehouden. 2.
2 SPECIFIEKE VEILIGHEIDSNORMEN VOOR HEGGENSCHAREN• Besteed aandacht aan bovengrondse hoogspanningslijnen. • Als de snij-inrichting tegen een vreemd voorwerp stoot of indien de heggenschaar een ongewoon geluid maakt of op abnormale wijze begint te trillen, moet men de motor uitschakelen en de machine stil laten staan. Ontkoppel de accu en ga als volgt te werk: – controleer de schade; – controleer of er delen losgekomen zijn en schroef ze weer vast. ; – vervang of herstel de beschadigde delen met delen met gelijkwaardige kenmerken. • Wees steeds bewust van wat er zich rondom u bevindt en let op mogelijke risico's waar u zich niet bewust van zou kunnen zijn wegens het lawaai van de machine. • Tijdens het werk moet de machine altijd stevig vastgehouden worden met beide handen. Het gebruik van een enkele hand leidt tot verlies van de controle en kan ernstige persoonlijke letsels veroorzaken.
Verwijder het afgesneden materiaal niet en houd het materiaal dat gesneden moet worden niet vast terwijl het blad in bedrijf is. Verzeker u ervan dat de schakelaar op de stopstand staat wanneer het gesneden materiaal verwijdert wordt. Een kortstondig verlies van aandacht tijdens het gebruik van de heggenschaar kan ernstige persoonlijke letsels veroorzaken. • Houd de heggenschaar aan de handgreep vast tijdens het vervoer en verzeker u ervan dat het blad stilstaat. Monteer steeds de bescherming van de snij-inrichting tijdens het vervoer of wanneer de machine opgeborgen wordt. Een passende hantering van de heggenschaar vermindert de mogelijkheid op persoonlijke letsels veroorzaakt door de messen. • Houd het elektrisch werktuig enkel vast bij de geïsoleerde oppervlakten van de.
NL - 4handgrepen, aangezien het blad in aanraking zou kunnen komen met verborgen kabels. De aanraking van het snijblad met een kabel onder spanning kan de metalen delen van het werktuig onder spanning zetten en een elektroshock aan de bediener veroorzaken. • Laat nooit toe dat de machine gebruikt wordt door kinderen of door personen die niet vertrouwd zijn met deze aanwijzingen. De minimale leeftijd van de gebruiker kan landelijk gereglementeerd zijn. 2. 3 BESCHERMING VAN DE OMGEVINGDe milieubescherming moet een belangrijk en prioritair aspect vormen voor het gebruik van de machine, ten gunste van de civiele samenleving en de omgeving waarin we leven. • Wees geen storend element voor uw buren. Gebruik de machine enkel op redelijke uren (niet 's ochtends vroeg of 's avonds laat wanneer dit andere personen zou kunnen storen).
• Volg nauwgezet de plaatselijke normen voor het verwerken van de verpakking, accu's, versleten delen of eender welk element met een sterke invloed op het milieu; dit afval mag niet met de huisafval weggeworpen worden, maar moet gescheiden worden en aan speciale verzamelcentra toevertrouwd worden, die de recyclage van de materialen zullen verzorgen. • Volg nauwkeurig de lokale normen op voor de afdanking van het afval. • Bij het buiten bedrijf stellen van de machine, mag deze nooit in het milieu achtergelaten worden maar moet ze naar een opvangcentrum gebracht worden, volgens de geldende plaatselijke normen. Gooi elektrische apparatuur niet bij het gewoon huishoudelijk afval.
Volgens de Europese Richtlijn 2012/19/EG inzake elektrisch en elektronisch afval en de toepassing ervan overeenkomstig de nationale wetgeving, moet de afgedankte elektrische apparatuur apart ingezameld worden voor recyclagedoeleinden. Indien de elektrische apparatuur afgedankt wordt op een afvalpark of in de ondergrond, kunnen de schadelijke stoen de waterlaag bereiken en in de voedingsketen terecht komen, met nadelige gevolgen voor uw gezondheid en welzijn.
Voor meer informatie over de afdanking van dit product, contacteer de instantie die bevoegd is voor de verwerking van het huishoudelijk afval of raadpleeg uw Verkoper. Aan het einde van hun levensduur, moet men de accu's met de nodige zorg voor het milieu afdanken. De accu bevat materialen die gevaarlijk zijn voor U en voor de omgeving. Ze moet verwijderd worden en gescheiden ingezameld worden nabij een structuur die lithium-ion-accu's aanvaardt. De gescheiden inzameling van gebruikte producten en verpakkingen staat recycling en hergebruik van de materialen toe. Het hergebruik van gerecycled materiaal helpt de vervuiling van het milieu te voorkomen en vermindert de vraag naar grondstoen. 3. LEER DE MACHINE KENNEN 3. 1 BESCHRIJVING MACHINE EN BEOOGD GEBRUIKDeze machine is een tuingereedschap en met name een draagbare heggenschaar met accutoevoer.
De machine bestaat hoofdzakelijk uit een motor die een snij-inrichting inschakelt. De bediener kan de belangrijkste commando’s bedienen terwijl hij steeds op veilige afstand van de draaiende delen blijft. 3. 1. 1 Voorzien gebruikDeze machine is ontworpen en gebouwd voor:• het snijden en bijwerken van struiken en heggen, bestaande uit struikgewas met kleine takjes;• gebruik door een enkele bediener. 3. 1. 2 Onjuist gebruikEender welk ander gebruik, dat afwijkt van wat hierboven beschreven is, kan gevaarlijk zijn en schade berokkenen aan personen en/of zaken.
De volgende situaties behoren tot het onjuist gebruik (bijvoorbeeld, maar niet uitsluitend):• maaien van gras in het algemeen en in het bijzonder in de nabijheid van stoepranden;• kleinsnijden van materiaal voor compostering;• snoeiwerken;• gebruik van de machine met de snij-inrichting boven de schouderhoogte van de bediener;• gebruik van de machine voor het snijden van niet plantaardig materiaal;• het gebruik van andere snij-inrichtingen dan diegene die vermeld zijn in de tabel "Technische gegevens".
Gevaar op ernstige wonden en kwetsuren;• gebruik van de machine door meer dan één persoon tegelijk. BELANGRIJK Het onjuist gebruik brengt verval van zowel de garantie als de aansprakelijkheid van de fabrikant teweeg waardoor de gebruiker zelf verantwoordelijk is voor schade of letsel die hijzelf of anderen oplopen.
NL - 5 3. 1. 3 Type gebruikerDeze machine is bestemd voor gebruik door consumenten, d. w. z. door niet professionele bedieners. Ze is bestemd voor een "amateuriëel gebruik". 3. 2 VEILIGHEIDSSIGNALENEr zijn verschillende symbolen op de machine aanwezig (Afb. 2). Hun taak is de bediener te herinneren aan het gedrag dat hij moet aanhouden om de machine met de nodige aandacht en voorzichtigheid te gebruiken. Betekenis van de symbolen:LET OP. GEVAAR. Indien deze machine niet correct gebruikt wordt, kan ze gevaarlijk zijn voor de bediener en voor anderen. LET OP. Lees de gebruiksaanwijzingen voordat u deze machine in gebruik neemt. Gehoorbescherming en brillen dragen. Dikke anti-sliphandschoenen dragen. Niet blootstellen aan de regen (of vocht). Gevaar voor snijwonden. Houd handen en voeten op afstand van de messen. GEVAAR VOOR WEGSPRINGENDE DELEN.
Let goed op voor mogelijk wegschieten van materiaal, veroorzaakt door de snij-inrichting, die ernstige schade kan berokkenen aan personen of zaken. GEVAAR VOOR WEGSPRINGENDE DELEN. Houd personen of huisdieren minstens 15 meter uit de buurt tijdens het gebruik van de machine. BELANGRIJK De beschadigde of onleesbaar geworden labels moeten vervangen worden. Vraag nieuwe labels aan uw eigen geautoriseerd Dienstcentrum. 3. 3 IDENTIFICATIELABEL PRODUCTHet identicatielabel van het product geeft de volgende gegevens aan (Afb. : 1 ):1. Geluidsniveau2. Conformiteitskenteken3. Maand/Jaar van fabricatie4. Machinetype5. Serienummer6. Naam en adres van de fabrikant7. Artikelcode8. ToevoerspanningSchrijf de identicatiegegevens van de machine in de vakjes op het label aan de achterkant van de omslag.
BELANGRIJK Gebruik de identicatiegegevens die aangegeven zijn op het identicatielabel van het product bij ieder contact met de geautoriseerde werkplaats. BELANGRIJK Het voorbeeld van de verklaring van overeenstemming bevindt zich op de laatste pagina’s van de handleiding. 3.
4 BELANGRIJKSTE ONDERDELENDe machine bestaat uit de volgende hoofdonderdelen, met de volgende functies (Afb. 1 ):A. Motor: geeft de beweging aan de snij-inrichting. B. Bedienstaaf: hierop bevinden zich de belangrijkste bedieningsknoppen voor de versnelling. C. Achterste handgreep: handgreep achteraan de bedienstaaf. Deze handgreep wordt met de rechterhand vastgenomen. D. Voorste handgreep: handgreep op de bedienstaaf. Deze handgreep wordt met de linkerhand vastgenomen. E. Heggenschaar Inrichting voor het snoeien van bomen. Deze is bij levering. reeds op de staaf gemonteerd. F. Draagstel: stoen gordel die over de schouder loopt en helpt het gewicht van de machine te dragen tijdens het werk.
NL - 6G. Blad (Snij-inrichting): dit is het element dat de vegetatie snijdt. H. Bladbescherming (voor het vervoer en de verplaatsing van de machine): beschermt tegen ongewilde aanraking van de snij-inrichtingen, wat ernstige letsels zou kunnen veroorzaken. I. Accu(indien niet met de machine geleverd, zie hfdst. 15 “toebehoren op aanvraag): inrichting die de elektrische stroom verschaft aan het werktuig; de kenmerken en gebruiksnormen hiervan zijn in een afzonderlijke handleiding beschreven. J. Acculader (toebehoren op aanvraag, par. 15. 2): inrichting die gebruikt wordt om de accu op te laden; de kenmerken en gebruiksnormen hiervan zijn in een afzonderlijke handleiding beschreven. Er zijn twee modellen van acculader beschikbaar: J1 (snelle acculader); J2 (standaard acculader). K. Accurugzak (accessoire op aanvraag par. 15. 3): apparaat dat de behuizing van de batterijen mogelijk maakt. L.
Aansluitkabel: kabel waarmee u de machine op de accu kunt aansluiten. M. Accusimulator (accessoire op aanvraag par. 15. 4): apparaat dat, indien in de machinebehuizing geplaatst, het gebruik van de accurugzak mogelijk maakt. 4. MONTAGE De veiligheidsnormen die in acht genomen moeten worden, zijn beschreven in hfdst. 2. Neem deze aanwijzingen strikt in acht om geen ernstige risico's of gevaren te lopen. Om vervoers- en opslagredenen worden sommige onderdelen van machine niet direct in de fabriek gemonteerd. Zij dienen na het uitpakken gemonteerd te worden aan de hand van de volgende instructies. Het uitpakken en de vervollediging van de montage moeten uitgevoerd worden op een vlakke en stevige ondergrond, met voldoende ruimte voor de verplaatsing van de machine en de verpakkingen, en steeds met behulp van de geschikte instrumenten.
Open de verpakking voorzichtig, let erop geen onderdelen te verliezen. 2. Raadpleeg de documentatie in de doos, inclusief deze gebruiksaanwijzingen. 3. Haal alle onderdelen die niet gemonteerd zijn uit de doos. 4. Haal de machine uit de doos. 5. Voer de doos en de verpakkingen af volgens de plaatselijke normen. 4. 2 MONTAGE HEGGENSCHAAR Alvorens de montage uit te voeren, moet men nagaan of de accu niet in zijn zitting geplaatst is. • Plaats de bedienstaaf (Afb. 3. A) in de heggenschaar (Afb. 3. B). • Laat de beugel (Afb. 3. C) naar boven glijden en verdraai hem met de klok mee tot hij volledig vastgeklemd is. Controleer regelmatig de verbindingen om u ervan te verzekeren dat ze goed vastgeklemd zijn. 4. 3 VERLENGING VAN DE HEGGENSCHAAR • Draai de knop los (Afb. 4. A) volgens de richting aangegeven door het pijltje - open slot;• trek of duw aan de staaf (Afb. 4.
B) om de gewenste lengte te verkrijgen; • na de regeling, moet men de knop stevig aandraaien in de richting van het pijltje - gesloten slot. Controleer regelmatig de verbindingen om u ervan te verzekeren dat ze goed vastgeklemd zijn. 4. 4 VERWIJDERING VAN DE HEGGENSCHAAR • Om de heggenschaar (Afb. 3. B), te verwijderen, moet men de bedienstaaf (Afb. 3. A) op de grond plaatsen, de beugel (Afb. 3. C) losmaken en de heggenschaar demonteren.
NL - 7 4. 5 VOORBEREIDING VAN DE ACCURUGZAK (INDIEN AANWEZIG)De accurugzak is reeds gemonteerd (Afb. 1K) en kan van de schouderbandsteun losgemaakt worden (Afb. 5) en met de hand vervoerd worden. Druk op de twee bovenste knoppen om de accurugzak los te maken (Afb. 5. A). De accubehuizingen bevinden zich aan beide zijden van de rugzak (Afb. 6). Aan de rechterkant van de rugzak zijn aanwezig:• kabelhouder (Afb. 7. A);• accuselector (Afb. 7. B);• een USB-aansluiting voor het opladen van andere apparaten (bijv. mobiele telefoons) (Afb. 7. C). Om een losse kabel te voorkomen, zijn er aan beide zijden en aan de achterkant doorgangen waar de stroomkabel doorheen kan. 5. BEDIENINGSELEMENTEN 5. 1 CONTACTTOETS (IN/UITSCHAKELINRICHTING)Door op deze toets te drukken, wordt het elektrisch circuit van de machine in- en uitgeschakeld (Afb. 8. C).
Een led aan: het elektrisch circuit van de machine is ingeschakeld. De machine is klaar voor gebruik. Beide leds aan: de machine is in bedrijf (Afb. 8. D). Leds uit: het elektrisch circuit is volledig uitgeschakeld. BELANGRIJK Houd tijdens de verplaatsingen nooit de vinger op de toets om te vermijden de machine ongewild in te schakelen. Het symbool “Let op” (Afb. 8. E) licht op in geval van een storing aan de machine (zie de tabel Problemen identiceren, par. 14). 5. 2 HENDEL VERSNELLINGDe versnellingshendel (Afb. 8. A) staat toe de snij-inrichting in te schakelen. De inschakeling van de versnellingshendel (Afb. 8. A) kan enkel ingeschakeld worden indien de vergrendelingshendel van de versnelling ingedrukt wordt (Afb. 8. B). 5. 3 BLOKKERINGSHENDEL VERSNELLINGDe blokkeringshendel van de versnelling (Afb. 8. B) staat toe de versnellingshendel in te schakelen (Afb. 8. A). 6.
1 VOORAFGAANDE WERKZAAMHEDENAlvorens te beginnen met werken dienen er enkele controles en handelingen uitgevoerd te worden om er zeker van te zijn dat het werk op de meest nuttige en veilige manier zal verlopen. Plaats de machine horizontaal en stevig op het terrein. 6. 1. 1 Controle van de accuVoor eender welk gebruik:• de status van de accu controleren volgens de aanwijzingen in de handleiding van de accu. 6. 1. 2 Afstelling van de hoek van de heggenschaarDe heggenschaar is voorzien van een scharnier van 112° en kan op 6 verschillende standen geblokkeerd worden. • Plaats de machine op de grond, druk op de scharnierknoppen (Afb. 9. A) om de heggenschaar te verdraaien, die correct in zijn zitting geplaatst wordt. Deze werkzaamheid moet uitgevoerd worden bij stilstaande machine, en met de accu uit zijn zitting (par. 7. 2. 2).
NL - 8 6. 1. 3 Gebruik van het draagstel Controleer regelmatig de doeltreendheid van de snelle ontkoppeling, om bij gevaar de riemen snel van de machine te kunnen halen. Het draagstel moet aangedaan worden vooraleer de machine vast te haken en de riem moet geregeld worden volgens de lichaamsbouw van de gebruiker. • De riem (Afb. 10. A) komt over de linkerschouder, naar de rechterank toe. • Bevestig de haak (Afb. 10. B) aan de daarvoor voorziene plek op de bedienstaaf. • Haak, indien nodig, de klemgesp los (Afb. 10. C) om de machine uit het draagstel los te maken. 6. 1. 4 Gebruik de rugzak (indien voorzien)1. Plaats de batterij in een van de vakken op de accurugzak (Afb. 6) en duw hem aan tot u een “klik” hoort die aangeeft dat de accu op zijn positie vast zit en het elektrisch contact verzekerd is;2. sluit de kabel aan op de rugzak in de daarvoor bestemde aansluiting (Afb. 7.
A) en verdraai hem tot u een “klik” hoort die aangeeft dat de accu op zijn positie vast zit en het elektrisch contact verzekerd is;3. pas de schouderbanden aan en sluit het harnas van voren (Afb. 11). 6. 2 VEILIGHEIDSCONTROLESVoer de volgende veiligheidscontroles uit en controleer of de resultaten overeenstemmen met wat aangegeven is in de tabellen. Voer steeds de veiligheidscontroles uit vooraleer de machine te gebruiken. 6. 2. 1 Algemene controle Indien eender welke van deze resultaten verschilt van wat aangegeven is in de volgende tabellen, mag de machine niet gebruikt worden. Breng de machine naar een dienstcentrum voor de nodige controles en herstelling.
Accu Geen schade aan het omhulsel, geen lekken van vloeistoenMachine Geen tekens van beschadiging of slijtageVersnellingshendel, hendel blokkering versnellingDe beweging moet vrij zijn, zonder verklemmingen. Inschakeltest Geen abnormale trillingen. Geen abnormaal geluid 6. 2. 2 Test werking van de machineActie ResultaatPlaats de accu in zijn zitting (par. 7. 2. 3). Het blad mag niet bewegenSchakel de versnellingshendel in. (zonder de vergrendelhendel van de versnelling in te drukken)De versnellingshendel blijft geblokkeerd. Schakel de vergrendelhendel van de versnelling en de versnellingshendel in. De beweging van de hendels moet vrij zijn, zonder verklemmingen. Het blad beweegt. De versnellingshendel loslatenDe hendel moet automatisch en snel terug naar de neutrale stand terugkeren. Het blad moet stilvallen. 6. 3 STARTEN 6. 3. 1 Starten met accu1. Verwijder de bladbescherming (Afb. 1.
H) (indien gebruikt);2. zorg ervoor dat het blad niet in aanraking komt met het terrein of met andere voorwerpen;3. plaats de accu correct in zijn huizing (Afb. 12. B) (par. 7. 2. 3);4. druk op de contacttoets (Afb. 8. C);5. Schakel de blokkeringshendel van de versnelling (Afb. 8. B) en de hendel van de versnelling (Afb. 8. A).
NL - 9 6. 3. 2 Starten met accusimulator (indien voorzien)1. Blijf stil en stabiel staan;2. verwijder de bladbescherming (Afb. 1. H) (indien gebruikt);3. zorg ervoor dat het blad niet in aanraking komt met het terrein of met andere voorwerpen;4. plaats de accusimulator correct in de sleuf op de machine (Afb. 12. J);5. bevestig de verbindingskabel aan de accusimulator (Afb. 12. I);6. selecteer de te activeren accu met de keuzeschakelaar (Afb. 7. B);7. druk op de contacttoets (Afb. 8. A);8. Schakel de blokkeringshendel van de versnelling (Afb. 8. B) en de hendel van de versnelling (Afb. 8. A). 6.
4 HET WERKENAlvorens voor de eerste keer aan te vangen met het snoeien en bijwerken van struiken en heggen, is het raadzaam: – een specieke opleiding gevolgd hebben over het gebruik van dit type van gereedschap; – draag het draagstel correct; – de veiligheidsvoorschriften en gebruiksaanwijzingen bevat in deze handleiding zorgvuldig gelezen hebben; – oefenen om voldoende vertrouwd te raken met de machine en de meest geschikte snijtechnieken. Doe als volgt om met de machine te werken:• maak de machine steeds vast aan het draagstel dat correct gedragen moet worden (zie par. 6. 1. 3);• De machine moet altijd stevig vastgehouden worden met beide handen, met de linkerhand op het voorste handgreep en de rechterhand op de achterste, onafhankelijk van het feit of de bediener eventueel linkshandig is.
Verwijder het afgesneden materiaal niet en houd het materiaal dat gesneden moet worden niet vast terwijl het blad in bedrijf is. Verzeker u ervan dat de machine uitgeschakeld is wanneer u het gemaaide materiaal weghaalt. OPMERKING Tijdens het werk, is de accu tegen volledige ontlading beschermd door een beschermingssysteem dat de machine uitschakelt en de werking ervan blokkeert. 6. 4. 1 WerktechniekenHet is altijd wenselijk eerst de twee verticale zijden van de heg te snijden en pas dan de bovenkant.
OPMERKING De autonomie van de accu (en dus de oppervlakte van de vegetatie die gesneden kan worden alvorens de accu weer op te laden) wordt beïnvloed door verschillende factoren, beschreven in (par. 7. 2. 1). 6. 4. 1. a Verticaal snijden Snij met een boogvormige beweging van onder naar boven, waarbij het blad zo ver mogelijk van het lichaam gehouden moet worden (Afb. 13). 6. 4. 1. b Horizontaal snijden De beste resultaten worden bekomen met het blad (Afb. 14) licht overhellend (0° - 15°) in de snijrichting, met een boogvormige, langzame en constante beweging, vooral bij bijzonder dichtgegroeide heggen (Afb. 14). 6. 4. 2 Suggesties voor het gebruikIndien de messen tijdens het gebruik geblokkeerd geraken of verklemd geraken tussen de takken van de heg:1. de machine onmiddellijk stopzetten (par. 6. 5);2. wachten tot de snij-inrichting volledig stil staat;3. de accu verwijderen (par. 7. 2.
2);4. Het verklemde materiaal verwijderen. 6. 4. 3 Smering van de messen tijdens het werkIndien de snij-inrichting teveel verhit tijdens het werk, moeten de binnenoppervlakken van de messen gesmeerd worden (par. 7. 4). Deze werkzaamheid moet uitgevoerd worden bij stilstaande machine, en met de accu uit zijn zitting (par. 7. 2. 2). 6. 5 STOPPENOm de machine te stoppen:• De versnellingshendel loslaten (Afb. 8. A). • (Afb. 8. C). De contacttoets uitschakelen (lichtje uit) Na de machine stopgezet te hebben, moet men enkele seconden wachten vooraleer de snij-inrichting tot stilstand komt.
NL - 10De machine steeds stoppen: – tijdens verplaatsingen tussen werkzones. Houd tijdens de verplaatsingen nooit de vinger op de schakelaar om te vermijden de machine ongewild in te schakelen. 6. 6 NA HET GEBRUIK 6. 6. 1 Na het gebruik met accu• Verwijder de accu uit zijn huizing (Afb. 15. B) en laad het op (par. 7. 2. 2). • Monteer de bladbescherming. • Laat de motor eerst afkoelen vóór de machine in elke willekeurige ruimte op te bergen. • Reinig de machine (par. 7. 3). • Controleer of er geen onderdelen los of beschadigd zijn. Vervang, indien nodig, de beschadigde delen en draai losgekomen schroeven en bouten aan. 6. 6. 2 Na gebruik met de accusimulator (indien voorzien)1. Zet de keuzeschakelaar van de accurugzak op "OFF" (Afb. 7. B);2. verwijder de accusimulator van de machine (Afb. 15. J);3. Verwijder de accurugzak;4. koppel de verbindingskabel los van de accusimulator (Afb. 15.
I) en van de rugzak (Afb. 7. A);5. verwijder de accu uit zijn huizing (Afb. 16) en laad het op (par. 7. 2. 2);6. laat de motor eerst afkoelen vóór de machine in elke willekeurige ruimte op te bergen;7. reinig de machine (par. 7. 3);8. controleer of er geen onderdelen los of beschadigd zijn. Vervang, indien nodig, de beschadigde onderdelen en klem eventueel schroeven en moeren die losgekomen zijn weer vast of neem contact op met het geautoriseerde dienstcentrum. BELANGRIJK Verwijder steeds de accu (par. 7. 2. 2) en monteer de bladbescherming elke keer wanneer de machine ongebruikt of onbewaakt achtergelaten wordt. 7. GEWOON ONDERHOUD 7. 1 ALGEMEEN De veiligheidsnormen die in acht genomen moeten worden, zijn beschreven in hfdst. 2. Neem deze aanwijzingen strikt in acht om geen ernstige risico's of gevaren te lopen.
Vooraleer eender welke controle, reiniging of ingreep voor onderhoud/afstelling op de machine uit te voeren:• Breng de machine;• Wachten tot de snij-inrichting stilvalt;• Verwijder de accu uit zijn huizing;• Breng de bladbescherming aan, tenzij aan het blad zelf gewerkt moet worden;• Wacht tot de motor voldoende afgekoeld is. • Lees de desbetreende instructies;• Draag geschikte kledij, werkhandschoenen en een beschermende bril. De frequenties en de soorten ingrepen zijn samengevat in de "Tabel Onderhoud". Het doel van de tabel is om uw machine een optimale conditie te laten behouden. Hierin staan de voornaamste ingrepen en de tijden waarop ze uitgevoerd moeten worden. Voer de desbetreende handeling uit in functie van de eerstkomende vervaldatum.
• Het gebruik van niet originele of niet correct gemonteerde wisselstukken en toebehoren kan negatieve gevolgen hebben op de werking en de veiligheid van de machine. De fabrikant wijst alle aansprakelijkheid af in geval van schade, letsels of ongevallen veroorzaakt door die producten. • De originele wisselstukken worden geleverd door de geautoriseerde dienstcentra en wederverkopers. BELANGRIJK Alle werkzaamheden voor onderhoud en afstelling die niet in deze handleiding beschreven zijn, moeten uitgevoerd worden door uw Wederverkoper of door een gespecialiseerd Centrum. 7. 2 ACCU 7. 2. 1 Autonomie van de accuDe autonomie van de accu wordt hoofdzakelijk beïnvloed door:a. omgevingsfactoren, die leiden tot een grotere energiebehoefte: – snijden/bijwerken van zeer dikke of vochtige heggen; – snijden/bijwerken van struiken met te grote takken;.
NL - 11b. gedrag van de bediener, die moet vermijden: – de machine vaak aan- en uit te schakelen tijdens het werken; – een niet geschikte snijtechniek te gebruiken voor het werk dat moet uitgevoerd worden (par. 6. 4. 1). Om de autonomie van de accu te optimaliseren, raadt men aan:• de heg te snijden wanneer ze droog is;• de juiste techniek te gebruiken voor het werk dat moet uitgevoerd worden. Indien men de machine met langere werkbeurten wenst te gebruiken dan wat mogelijk is met de standaard-accu, kan men:• een tweede standaard-accu kopen om de platte accu onmiddellijk te vervangen, zonder de continuïteit in het gedrang te brengen;• een accu kopen met grotere autonomie dan de standaard-accu (par. 15. 1). 7. 2. 2 Verwijdering en opladen van de accu1. Druk op de vergrendelingsknop in de accu op de machine (Afb. 15. A) of op de rugzak (Afb. 16. A) (indien voorzien);2.
verwijder de accu uit de machine (Afb. 15. B) of uit de accurugzak (Afb. 16. B) (indien aanwezig);3. plaats de accu (Afb. 17. A) in zijn huizing in de acculader (Afb. 17. B);4. sluit de acculader aan (Afb. 17. C) op een stopcontact, met een spanning die overeenstemt met wat aangegeven is op het plaatje. 5. Laad de accu volledig op en volg hierbij de aanwijzingen die in het instructieboekje van de accu /acculader aangegeven zijn. OPMERKING De accu is voorzien van een bescherming die de herlading ervan verhindert indien de omgevingstemperatuur niet tussen 0 en +45°C is. OPMERKING De accu kan op eender welk moment, ook gedeeltelijk, opgeladen worden, zonder risico op beschadiging. 7. 2. 3 Hermontage van de accu op de machine. Na volledig opladen:1. Verwijder de accu (Afb. 18. A) in zijn huizing in de acculader (Afb. 18.
B) (zorg ervoor dat u het apparaat na het opladen niet meer lang tijd aan de oplader verbonden blijft);2. ontkoppel de acculader (Afb. 18. C) van het elektrisch netwerk;3. plaats de batterij in de daarvoor bestemde behuizing op de machine (Afb. 19.
B) of in een van de behuizingen van de accurugzak (Afb. 6) (indien voorzien);4. duw de accu aan tot u een “klik” hoort die aangeeft dat de accu op zijn positie vast zit en het elektrisch contact verzekerd is. 7. 3 REINIGING VAN DE MACHINENa het werken, wordt de machine zorgvuldig vrijgemaakt van stof en vuil. • Houd de machine, en in het bijzonder de motor vrij van resten bladeren, takken of teveel vet, om het risico op brand tot een minimum te herleiden. • Reinig de machine steeds na gebruik met een schone en met een neutraal reinigingsmiddel bevochtigd doek. • Verwijder alle sporen van vochtigheid met een zachte en droge doek. Vochtigheid kan leiden tot risico op elektrocutie. • Gebruik geen agressieve reinigingsmiddelen of oplosmiddelen om de plastic delen of de handgrepen te reinigen. • Gebruik geen waterstralen en vermijd de motor en de elektrische onderdelen nat te maken.
• Om oververhitting en schade aan de motor of aan de accu te vermijden, moet men zich er steeds van verzekeren dat de zuigroosters van de koellucht schoon en vrij van afval zijn. 7. 4 REINIGING EN SMERING VAN DE SNIJ-INRICHTINGNa iedere werksessie, is het raadzaam de messen te reinigen en in te smeren, om de werkzaamheid en de duur ervan te verhogen. Raak de snij-inrichting niet aan totdat de accu verwijderd is en de snij-inrichting volledig stilstaat. • Plaats de machine horizontaal en stevig op het terrein. • Reinig de messen met een droge doek en gebruik een borstel in geval van hardnekkig vuil. • Smeer de bladen door een dunne laag specieke olie, bij voorkeur van een niet vervuilend type, op de bovenste rand van het blad, aan te brengen. 7.
NL - 128. BUITENGEWOON ONDERHOUD 8. 1 BUITENGEWOON ONDERHOUD VAN DE SNIJ-INRICHTING Raak de snij-inrichting niet aan totdat de accu verwijderd is en de snij-inrichting volledig stilstaat. Indien de messen overeenkomstig de instructies gebruikt worden, is er geen onderhoud of slijpen benodigd. 8. 1. 1 ControleControleer regelmatig of de messen niet geplooid, beschadigd of versleten zijn en of de schroeven degelijk zijn vastgedraaid. Er is geen afstelling vereist van de afstand tussen de messen, aangezien de vrije ruimte vooraf bepaald wordt in de fabriek. 8. 1. 2 BijslijpenDe messen moeten geslepen worden wanneer ze minder goed werk leveren en de takken makkelijk geklemd raken.
Om veiligheidsredenen, raadt men aan het slijpen door een gespecialiseerd Centrum te laten uitvoeren, die over de geschikte bevoegdheid en werktuigen beschikt om deze handeling uit te voeren, zonder risico het blad te beschadigen en het gebruik ervan onveilig te maken. Een blad dat versleten is wordt nooit geslepen maar altijd vervangen. 8. 1. 3 VervangingHet blad dient nooit gerepareerd te worden, maar moet vervangen worden zodra eerste sporen van breuk vastgesteld worden of de vijllimiet overschreden is. Om veiligheidsredenen, raadt men aan de vervanging door een gespecialiseerd Centrum te laten uitvoeren. Op deze machine is het gebruik voorzien van messen met de code die aangegeven is in de tabel Technische Gegevens.
Gezien de ontwikkeling van het product, kunnen de messen aangegeven in de "Technische Gegevens" in de loop van de tijd vervangen worden door andere, met soortgelijke eigenschappen voor wat betreft verwisselbaarheid en functionele veiligheid. 9. STALLING BELANGRIJK De veiligheidsnormen die tijdens de berging in acht genomen moeten worden, zijn beschreven in par. 2. Neem deze aanwijzingen strikt in acht om geen ernstige risico's of gevaren te lopen. 9. 1 STALLING VAN DE MACHINEWanneer de machine gestald moet worden:1. Haal de accu uit zijn zitting en laad hem op (par. 7. 2. 2). 2.
De bescherming op het mes plaatsen. 3. Wacht tot de motor voldoende afgekoeld is. 4. Reinig de machine (par. 7. 3). 5. Controleer of er geen onderdelen los of beschadigd zijn. Vervang, indien nodig, de beschadigde onderdelen en klem eventueel schroeven en moeren die losgekomen zijn weer vast of neem contact op met het geautoriseerde dienstcentrum. 6. Berg de machine op: – in een droge ruimte; – beschermd tegen slechte weersomstandigheden; – buiten bereik van kinderen; – na zich ervan verzekerd te hebben de sleutels of werktuigen die voor het onderhoud gebruikt werden, verwijderd te hebben. 9. 2 STALLING VAN DE ACCUDe accu moet in op een schaduwrijke, frisse plaats bewaard worden, waar er geen vochtigheid is. OPMERKING In geval van langdurig niet-gebruik, moet men de accu om de twee maanden opladen, om de duur ervan te verlengen. 10.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Stiga SPH 700 AE stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Heggenschaar Stiga
Handleiding Heggenschaar
Nieuwste handleidingen voor Heggenschaar