Smeg CMS4104B3 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Smeg CMS4104B3 (32 pagina’s), behorend tot de categorie Koffiezetapparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 22 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Smeg CMS4104B3 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/32
GEBRUIKSAANWIJZING
VOLAUTOMATISCHE GEÏNTEGREERDE KOFFIEMACHINE
NL

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Smeg
Categorie: Koffiezetapparaat
Model: CMS4104B3

Handleiding Smeg CMS4104B3 – volledige tekst

7INHOUDSOPGAVEINLEIDING. 8In deze aanwijzingen gebruikte symbolen. 8Letters tussen haakjes. 8Problemen en reparaties. 8Gebruiksaanwijzingen. 8BESCHRIJVING VAN HET APPARAAT. 8Beschrijving van het apparaat. 8Beschrijving van het bedieningspaneel. 8Beschrijving van de accessoires. 8Beschrijving van het melkreservoir. 8VOORBEREIDENDE WERKZAAMHEDEN. 9Controle van het apparaat. 9INSTALLATIE VAN HET APPARAAT. 9HET APPARAAT INSCHAKELEN. 9HET APPARAAT UITSCHAKELEN. 9MENUINSTELLINGEN. 10Spoelen. 10Ontkalken. 10Wateronthardingslter. 10Drankinstellingen. 10Tijd instellen. 10Auto-start. 10Auto-o (standby). 11Kopjesvoorverwarmer. 11Spaarstand. 11Koetemperatuur. 11Waterhardheid. 11Taalkeuze. 11Geluidsmelding. 11Verlichting. 11Demostand. 12Standaardwaarden. 12Statistieken. 12KOFFIEZETTEN. 12Selecteren van het koearoma. 12Selecteren van de hoeveelheid koe. 12Koezetten met koebonen.

13Koezetten met gemalen koe. 13Aanpassen van de koemolen. 13Tips voor hetere koe. 14BEREIDEN VAN WARME DRANKEN MET MELK. 14Vullen en bevestigen van het melkreservoir. 14Instellen van de hoeveelheid schuim. 14Automatisch bereiden van dranken met melk. 14Het melkreservoir reinigen na gebruik. 15AFGIFTE VAN WARM WATER. 15AFGIFTE VAN STOOM. 15Tips voor het opschuimen van melk met stoom. 16De afgiftegroep voor warm water en stoom reinigen na gebruik. 16AANGEPASTE DRANKEN. 16BEWAREN VAN UW PERSOONLIJKE PROFIEL. 16REINIGEN. 16Reinigen van de machine. 16Reinigen van het interne circuit van het apparaat. 17Reinigen van het koedikreservoir. 17Reinigen van het drupbakje. 17Reinigen van de binnenzijde van de koemachine. 17Reinigen van de watertank. 17Reinigen van de afgiftegroep voor koe. 17Reinigen van de trechter voor het inbrengen van voorgemalen koe. 18Reinigen van de koezeteenheid.

8INLEIDINGIn deze aanwijzingen gebruikte symbolenDe belangrijke waarschuwingen gaan van deze symbolen vergezeld. Deze waarschuwingen moeten beslist worden opgevolgd. Veronachtzaming van de vermelde aanwijzingen kan elektrische schokken, ernstig letsel, brandwonden, brand of schade aan het apparaat veroorzaken. Gevaar. Veronachtzaming kan de oorzaak zijn of is de oorzaak van letsels door elektrische schokken met gevaar voor het leven. Attentie. Veronachtzaming kan de oorzaak zijn of is de oorzaak van letsel of schade aan het apparaat. Gevaar brandwonden. Veronachtzaming kan de oorzaak zijn of is de oorzaak van brandwonden of verbrandingen. Nota bene:Dit symbool onderstreept handige tips en belangrijke informatie voor de gebruiker. Letters tussen haakjesDe letters tussen haakjes komen overeen met de legenda in de Beschrijving van het apparaat.

Problemen en reparatiesVolg, in geval van problemen, de aanwijzingen op in de paragrafen “Meldingen op het display” en “Oplossing van problemen”. Als deze ondoeltreend mochten blijken, wordt geadviseerd om de klantenservice te raadplegen. Wendt u zich voor reparaties uitsluitend tot de klantenservice. GebruiksaanwijzingenLees deze aanwijzingen aandachtig door alvorens het apparaat te gebruiken. • Bewaar deze aanwijzingen zorgvuldig. • Veronachtzaming van deze aanwijzingen kan leiden totletsel aan personen en schade aan het apparaat. De fabrikant aanvaardt geen aansprakelijkheid voor schade veroorzaaktdoor veronachtzaming van deze gebruiksaanwijzingen. Nota bene: Het apparaat is voorzien van een koelventilator. Deze wordt ingeschakeld wanneer dat nodig is. BESCHRIJVING VAN HET APPARAATBeschrijving van het apparaat (pagina 3 - A)A1. Opzetvlak kopjesA2. ServicedeurtjeA3.

9D2 Deksel met melkopschuimerD3. MelkreservoirD4. MelkopvoerpijpjeD5. Verstelbaar afgiftepijpje opgeschuimde melkD6. WarmhoudbehuizingD7. DekselontgrendelingsknoppenVOORBEREIDENDE WERKZAAMHEDENControle van het apparaatControleer, na de verpakking te hebben verwijderd, of het apparaat volledig en intact is en alle accessoires aanwezig zijn. Gebruik het apparaat niet als het zichtbaar is beschadigd. Wend u tot de Technische Service. INSTALLATIE VAN HET APPARAAT Let op:• In de fabriek is er koe gebruikt tijdens de controle van hetapparaat; het is dus normaal als u sporen van koe in dekoemolen aantreft. Het apparaat is echter gegarandeerd nieuw. • Pas zo snel mogelijk de hardheid van het water aan volgens de procedure “Programmering van de hardheid van het water”. 1. Sluit het apparaat op het elektriciteitsnet aan (g. 1).

Dehoofdschakelaar (A19) aan de zijkant van het apparaatmoet omlaag zijn gedrukt (g. 2). 2. TAALKEUZE (taal instellen): druk op (B10) of (B8) tot de vlag die bij de gewenste taal hoort op het display (B) verschijnt en druk op de vlag. Volg de aanwijzingen op het display van het apparaat:1. VUL WATERTANK MET VERS WATER: verwijder de watertank(A12) (g. 3), open het deksel (g. 4), vul tot het MAX-streepje (aan de binnenzijde van de tank) met vers water (g. 5); sluit het deksel en plaats de tank terug in het apparaat (g. 6). 2. PLAATS WATERPIJPJE: Controleer of de afgiftegroep voor warm water en stoom (C6) op de spuitmond (A10) (g. 7) is geplaatst en plaats er een bakje van minimaal 100 ml onder (g. 8). 3. WATERCIRCUIT LEEG DRUK OK OM VULLEN TE STARTENverschijnt op het display. 4. Druk op om te bevestigen: er komt water uitde afgiftegroep (g.

8) die daarna automatisch wordtuitgeschakeld. De koemachine is nu klaar voor normaal gebruik. Let op:• De eerste keer dat het apparaat wordt gebruikt, moeten er 4-5 cappuccino's worden gemaakt voordat het resultaat goed is.

• Bij het eerste gebruik is het circuit leeg en kan de machine veel lawaai maken: naarmate het circuit voller wordt,neemt het geluid af. • Het is normaal dat wanneer de eerste 5-6 cappuccino'sworden gemaakt, het geluid van kokend water hoorbaar is: daarna zal het geluid afnemen. • Voor optimale apparaatprestaties adviseren wij eenwateronthardingslter (C4) aan te brengen, zoals diewordt beschreven in de paragraaf “Wateronthardingslter”. Indien uw model niet van een lter is voorzien, kan er een worden aangevraagd bij een erkend servicecentrum. HET APPARAAT INSCHAKELEN Let op:Controleer alvorens het apparaat in te schakelen of de hoofdschakelaar (A23) is ingedrukt (g. 2). Telkens als het apparaat wordt ingeschakeld, wordt die automatisch voorverwarmd en vindt een automatische spoelcyclus plaats die niet kan worden onderbroken.

Pas nadat deze cyclus is voltooid, is het apparaat klaar om te gebruiken. Gevaar brandwonden. Tijdens het spoelen komt er een kleine hoeveelheid heet water uit de koeafgiftegroep (A13) die wordt opgevangen in het drupbakje (A14) dat eronder staat. Voorkom dat u geraakt wordt door wegspattend water. • Druk op de knop (A7-g. 9) om het apparaat in teschakelen: op het display verschijnt het bericht OPWARMEN WACHT AUB. • Na de opwarming verschijnt het bericht: SPOELEN HEETWATER STROOMT. De ketel wordt verwarmd en er stroomt heet water door de interne leidingen, die daardoor ookwarm worden. Zodra het hoofdscherm - bedieningspaneel - verschijnt is het apparaat op de gewenste temperatuur. HET APPARAAT UITSCHAKELENTelkens als het apparaat na het koezetten wordt uitgeschakeld, voert het een spoeling uit. Gevaar brandwonden.

Tijdens het spoelen komt er een kleine hoeveelheid heet water uit de koeafgiftegroep (A13). Voorkom dat u geraakt wordt door wegspattend water. • Druk op de knop (A7-g. 9) om het apparaat uit te schakelen.

10• druk eerst op de knop (g. 9) om het apparaat uit te schakelen;• schakel de hoofdschakelaar (A23) aan de zijkant van hetapparaat (g. 2) uit. Attentie. Druk nooit op de hoofdschakelaar als het apparaat aan staat. MENU-INSTELLINGENSpoelen Gebruik deze functie om met heet water van de koeafgiftegroep (A13) het interne circuit van het apparaat te reinigen en te verwarmen. Plaats een bakje van minimaal 100 ml onder de afgiftegroep voor koe en heet water (g. 8). Activeer deze functie als volgt:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display (B) SPOELEN verschijnt. 3. Druk op om het spoelen te starten. Gevaar brandwonden. Laat het apparaat niet onbeheerd terwijl heet water stroomt. 1. Na enkele seconden stroomt er heet water uit dekoeafgiftegroep waardoor het interne circuit van het apparaat wordt gereinigd en verwarmd.

Op het display verschijnt naast het bericht SPOELEN HEET WATER STROOMT een voortgangsindicator die voller wordt naarmate de voorbereiding vordert. 2. Druk op om de spoelcyclus te stoppen of wacht tot het spoelen automatisch stopt. Let op:• Wij adviseren dringend om wanneer het apparaat langerdan 3-4 dagen niet wordt gebruikt het na het inschakelen voor gebruik 2-3 keer te spoelen. • Het is normaal dat zich na het spoelen wat water in hetkoedikreservoir (A10) bevindt. Ontkalken Zie voor aanwijzingen over het ontkalken de paragraaf “Ontkalken”. Wateronthardingsfil er Zie voor aanwijzingen over de installatie van het lter (C4) de paragraaf “Wateronthardingslter”. Drankinstellingen In deze paragraaf kunt u uw aangepaste instellingen bekijken en desgewenst de standaardwaarden voor elke drank herstellen. 1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2.

Druk op (B10) of (B8) tot DRANKINSTELLINGEN op het display (B) verschijnt. 3. Druk op : De waarden voor de eerste drank verschijnen op het display. 4. Het referentiegebruikersproel wordt op het displaygehighlight.

De waarden worden op de verticale indicatoren getoond: de fabriekswaarde wordt aangegeven met hetsymbool en de actuele instelling wordt aangegeven door het opgevulde deel van de verticale indicator. 5. Druk op om terug te keren naar hetinstellingenmenu. Druk op om door de dranken te scrollen en deze weer te geven. 6. Druk op RESET om terug te keren naar defabriekswaarden voor de drank die op het display wordtweergegeven. 7. RESET BEVESTIGEN. : druk op om te bevestigen(druk op om te annuleren). 8. TERUG NAAR FABRIEKSINSTELLINGEN: druk op. De standaardwaarden voor de drank zijn hersteld. Ga verder met de andere dranken of keer terug naar het instellingenmenu. Let op:• Om de dranken voor een ander proel te wijzigen: keerterug naar het bedieningspaneel, selecteer het gewensteproel (B11) en herhaal de procedure.

• Om voor alle dranken van het proel de standaardwaarden te herstellen, zie de paragraaf “Fabriekswaarden”. Tijd instellen Stel als volgt de tijd op het display (B) in:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display (B) TIJD INSTELLEN verschijnt. 3. Druk op : Het paneel voor de tijdsinstelling verschijntop het scherm. 4. Druk op of voor de uren en minuten tot de huidige tijd wordt weergegeven. 5. Druk op om te bevestigen (druk op om te annuleren) en druk op om terug te keren naar het bedieningspaneel. De tijd is nu ingesteld. Auto-start De auto-starttijd kan worden ingesteld zodat het apparaat op het gewenste moment gebruiksklaar is (bijvoorbeeld 's ochtends) en er direct koe kan worden gezet. Let op:Om deze functie te kunnen activeren moet de tijd goed zijn ingesteld. Zie de paragraaf “Tijd instellen ”.

11Activeer de auto-start als volgt:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display (B) AUTOSTART verschijnt. 3. Selecteer de functie door te drukken op : Het paneel voor de tijdsinstelling verschijnt op het scherm. 4. Druk op of voor de uren en minuten tot de gewenste auto-starttijd wordt weergegeven. 5. Druk op of om de auto-start in of uit te schakelen. 6. Druk op om te bevestigen (druk op om te annuleren en terug te keren naar het instellingenmenu) en druk op om terug te keren naar het bedieningspaneel. De auto-starttijd is nu ingesteld en het bijbehorende symbool wordt weergegeven naast de tijd om aan te geven dat deze functie is ingeschakeld. Let op:Als het apparaat wordt uitgeschakeld met de hoofdschakelaar (A21), gaat de eventueel ingestelde auto-startinstelling verloren.

Auto-off (stand y) Auto-o kan zo worden ingesteld dat het apparaat na 15 of 30 minuten of 1, 2 of 3 uur niet gebruikt te zijn, wordt uitgeschakeld. Programmeer de auto-o als volgt:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display (B) AUTO-OFF wordt weergegeven samen met de gemaakte keuze (15 of 30 minuten of 1, 2 of 3 uur). 3. Druk op op het display om de gewenste waarde te selecteren. 4. Druk op om terug te keren naar het bedieningspaneel. Auto-o is nu geprogrammeerd. KopjesvoorverwarmerDe kopjes kunnen alvorens koe te zetten worden voorverwarmd door de kopjesvoorverwarmer (A24) boven de kopjes te plaatsen. 1. Druk op " " (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display (B) "KOPJESVOORVERWARMER" wordt weergegeven. 3. Druk op voor de activering - of deactivering - van de kopjesvoorverwarmer. 4.

Druk op " " om terug te keren naar het bedieningspaneel. Spaarstand Gebruik deze functie om de energiespaarstand in of uit te schakelen. Ingeschakeld zorgt deze functie voor een verminderd energieverbruik conform de Europese wet- en regelgeving. Uitgeschakeld zal de verwarmingstijd worden beperkt.

Schakel de "Spaarstand" als volgt in of uit:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot SPAARSTAND op het display (B) verschijnt. 3. Druk op om de spaarstand in - of uit - te schakelen. 4. Druk op om terug te keren naar het bedieningspaneel. Koffi emperatuur Wijzig de temperatuur van het koewater als volgt:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display (B) KOFFIETEMPERATUUR wordt weergegeven samen met de gemaakte keuze (LAAG, MEDIUM, HOOG, OF MAX). 3. Druk op om de gewenste temperatuur te selecteren. 4. Druk op om terug te keren naar het bedieningspaneel. Waterhardheid Voor aanwijzingen over de instelling van de waterhardheid zie de paragraaf “Programmering van de hardheid van het water”. Taalkeuze Stel als volgt de taal van het display (B) in:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2.

Druk op (B10) of (B8) tot op het display TAAL INSTELLEN verschijnt. 3. Druk op : druk op of tot de vlag die bij de gewenste taal hoort verschijnt en selecteer deze. 4. Druk 2 keer op om terug te keren naar het bedieningspaneel. Geluidsmelding Hiermee wordt het piepgeluid in- of uitgeschakeld dat hoorbaar is als op een symbool wordt gedrukt of een accessoire wordt toegevoegd of verwijderd. Schakel de geluidsmelding als volgt in of uit:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display (B) GELUIDSMELDING verschijnt. 3. Druk op voor de inschakeling- of uitschakeling- van de geluidsmelding. 4. Druk op om terug te keren naar het bedieningspaneel. Verlichting Met deze functie wordt de verlichting (A6) in- of uitgeschakeld. De verlichting voor kopjes (A18) gaat telkens branden als koe wordt gezet en melk wordt opgewarmd en tijdens elke spoelcy-clus.

12Schakel deze functie als volgt in of uit:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display (B) VERLICHTING verschijnt. 3. Druk op voor de inschakeling - of uitschakeling - van de verlichting voor kopjes. 4. Druk op om terug te keren naar het bedieningspaneel. Let op: De verlichting voor het binnencompartiment (A6) gaat branden als het apparaat wordt ingeschakeld. Modellen met draaiknoppen: het licht (A6) kan aan of uit worden gezet door aan de draaiknop (A25) te draaien. Demostand Door deze stand in te schakelen worden de hoofdfuncties van de machine op het display weergegeven:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display DEMO MODE verschijnt. 3. Druk op " " om de demo te starten. 4. Om de DEMO MODE te verlaten, zet u eerst het apparaat uit door op de knop (A7) te drukken.

Druk nogmaals op de knop om terug te gaan naar de startpagina. Standaardwaarden Hiermee worden alle menu-instellingen en geprogrammeerde hoeveelheden teruggesteld naar de standaardwaarden (uitge-zonderd de ingestelde taal). Herstel de standaardwaarden als volgt:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2. Druk op (B10) of (B8) tot op het display (B) STANDAARDWAARDEN verschijnt. Druk op. 3. Druk op RESET ALLES om de originele instellingen van alle proelen te herstellen of selecteer anders het gewenste proel (bijv. GEBRUIKER1). 4. TERUG NAAR FABRIEKSINSTELLINGEN. RESET ALLES: druk op om te bevestigen (of op ominstellingen ongewijzigd te laten). 5. FABRIEKSINSTELLINGEN INGESTELD : druk opom te bevestigen. Statistieken Met deze functie kunnen statistische gegevens over de machine worden weergegeven. Geef de statistieken als volgt weer:1. Druk op (B2) om het menu te openen. 2.

KOFFIEZETTEN (zie bereidingswijzen op pagina 29)Selecteren van het koffie omaSelecteer het gewenste aroma op het bedieningspaneel door te drukken op AROMA (B6):(zie “Koezetten met gemalen koe”)EXTRA MILD AROMAMILD AROMAMEDIUM AROMASTERK AROMAEXTRA STERK AROMAAangepast (indien geprogrammeerd) / StandaardNadat de koe is gezet, wordt het aroma weer ingesteld op. Selecteren van de hoeveelheid koeOp het bedieningspaneel moet de hoeveelheid koe voor het kopje worden geselecteerd door te drukken op HOEVEELHEID (B7):KLEIN KOPJE (KLEIN)MEDIUM KOPJE (MEDIUM)GROOT KOPJE (GROOT)EXTRA GROOT KOPJE (EXTRA GROOT)Aangepaste hoeveelheid (indien geprogrammeerd) / StandaardNadat de koe is gezet, wordt de hoeveelheid weer ingesteld op.

13Koezetten met koffiebon Attentie. Gebruik geen groene, gekaramelliseerde of gekonjte koebonen, omdat die aan de koemolen kunnen vastplakken en deze onbruikbaar maken. 1. Vul het koebonenreservoir (A16) (g. 12) met koebonen. 2. Plaats een kopje onder de koeafgiftegroep (A13). 3. Laat de koeafgiftegroep tot zo dicht mogelijk bij het kopje zakken (g. 13): zo wordt een betere crème verkregen. 4. Druk op (B10) of (B8) tot de gewenste koe verschijnt. 5. Selecteer vervolgens op het bedieningspaneel de gewenste koe:• ESPRESSO• DOPPIO+• KOFFIE• LUNGO• 2 X ESPRESSO• AMERICANO6. De bereiding begint en op het display (B) wordt de afbeelding van de geselecteerde drank weergegeven samen met eenvoortgangsindicator die voller wordt naarmate de bereiding vordert.

Let op:• Er kunnen 2 kopjes ESPRESSO tegelijk worden bereid door op X2 te drukken als 1 ESPRESSO wordt bereid (deafbeelding blijft enkele seconden op het display staan bijaanvang van de bereiding). • Als de machine aan het koezetten is, kan dit op elkmoment worden onderbroken door te drukken op. • Zodra het koezetten is beëindigd, kan de hoeveelheidkoe in het kopje worden verhoogd door te drukkenop : wanneer de gewenste hoeveelheid is verkregen, moet op worden gedrukt. Nadat de koe is gezet is het apparaat weer klaar om de volgende drank te zetten. Let op:Tijdens het gebruik van het apparaat kunnen verschillende alarmmeldingen worden weergegeven (TANK VULLEN, KOFFIEDIKRESERVOIR LEGEN, enz. ). Deze worden uitgelegd in de paragraaf “Meldingen op het display”. • Voor hetere koe, zie de paragraaf “Tips voor hetere koe”.

• De bereiding van koe kan worden aangepast (zie de paragrafen “Aangepaste dranken” en “Bewaren van uw persoonlijke proel”). • Als "Spaarstand" actief is kan het enkele seconden durenvoordat de eerste koe wordt gezet. Koezetten met gemalen koe Attentie. • Voeg nooit gemalen koe toe als de machine is uitgeschakeld om te voorkomen dat de koe in de machine terechtkomt en deze vervuilt. Het apparaat kan daardoor beschadigd raken. • Gebruik nooit meer dan 1 maatschepje (C2) omdat debinnenzijde van de koemachine anders vies kan worden of de trechter (A4) verstopt kan raken. Let op:Bij gebruik van gemalen koe kunt u slechts een kopje koe per keer zetten. 1. Druk herhaaldelijk op SMAAK (B6) tot op het display (B) (gemalen) verschijnt. 2. Open het deksel (A15) en het klepje van de trechter voorgemalen koe (A23). 3.

Zorg dat de trechter (A21) niet verstopt is en voeg eenmaatschepje gemalen koe toe (g. 14). 4. Plaats een kopje onder de koeafgiftegroep (A13) (g. 13). 5. Selecteer vervolgens op het bedieningspaneel de gewenste koe (ESPRESSO, KOFFIE, LUNGO, enz. ). 6. De bereiding begint en op het display wordt de afbeeldingvan de geselecteerde drank weergegeven samen met eenvoortgangsindicator die voller wordt naarmate de bereiding vordert. Let op:• Als de machine aan het koezetten is, kan dit op elkmoment worden onderbroken door te drukken op. • Zodra het koezetten is beëindigd, kan de hoeveelheidkoe in het kopje worden verhoogd door te drukkenop : wanneer de gewenste hoeveelheid is verkregen, moet op worden gedrukt. Nadat de koe is gezet is het apparaat weer klaar om de volgende drank te zetten. Attentie.

Een LUNGO zetten:Halverwege de bereiding verschijnt op het display het bericht VOEG GEMALEN KOFFIE TOE, MAXIMAAL EEN MAATSCHEPJE. Voeg een maatschepje gemalen koe toe en druk op.

Aanpassen van de koffiemolDe koemolen hoeft in het begin niet te worden aangepast, omdat die in de fabriek al zo is ingesteld dat er op de juiste wijze koe mee kan worden gezet. Indien u na het zetten van een aantal kopjes vindt dat de koe te slap is, de crèmelaag niet goed is of het koezetten te lang duurt (met druppels), kan dat worden gecorrigeerd door aan de regelknop voor de maalgraad te draaien (g. 11). NL.

14 Let op:Er mag alleen aan de regelknop voor de maalgraad worden gedraaid als de koemolen in werking is in de beginfase van de koebereiding. Indien de koe te langzaam of helemaal niet uitstroomt, verschijnt het bericht MAALSEL TE FIJN. AANPASSEN MALINGNIVEAU, draai de regelknop van de koemolen een of twee klikken met de klok mee. Voor een vollere koe met een mooiere crèmelaag moet de knop een klik tegen de klok in naar 1 worden gedraaid (draai maximaal een klik per keer, omdat de koe anders druppelsgewijs uit de machine komt). Het eect van deze afstellingen zal pas zichtbaar zijn nadat minimaal 2 kopjes koe zijn gezet. Indien hiermee niet het gewenste resultaat kan worden verkregen, voer dan opnieuw een correctie uit door de regelknop nog een klik te verzetten.

Tips voor hetere koeVoor hetere koe wordt geadviseerd het volgende te doen:• voer een spoelcyclus uit door in het instellingenmenu defunctie "Spoelen" te selecteren (paragraaf “Spoelen ”);• warm de kopjes op met heet water (met de functie voorheet water, zie de paragraaf “Heet water”);• verhoog de koetemperatuur in het instellingenmenu (zie de paragraaf “Koetemperatuur ”). BEREIDEN VAN WARME DRANKEN MET MELK(zie bereidingswijzen op pagina 30) Let op:Om te voorkomen dat melk met weinig schuim of grote luchtbellen wordt verkregen, moeten het deksel van het melkreservoir (D2) en de spuitmond voor warm water (A9) gereinigd worden zoals wordt beschreven in de paragrafen “Het melkreservoir reinigen na gebruik”, “Het melkreservoir reinigen” en “De spuitmond voor warm water en stoom reinigen”. Vullen en bevestigen van het melkreservoir1. Verwijder het deksel (D2) (g. 15). 2.

Vul het melkreservoir (D3) met voldoende melk. Overschrijd nooit het MAX-niveau dat op het reservoir is aangegeven(g. 16). Elke aanduiding op de zijkant van het reservoirgeeft 100 ml melk aan.

Let op:• Voor een dikkere en egalere schuimlaag moet magere of halfvolle melk op koelkasttemperatuur (circa 5 °C) worden gebruikt. • Als "Spaarstand" is ingeschakeld kan het enkele seconden langer duren voor de drank wordt gezet. 1. Zorg dat het melkopvoerpijpje (D4) correct onderin hetdeksel van het melkreservoir is geplaatst (g. 17). 2. Plaats het deksel terug op het melkreservoir. 3. Verwijder de afgiftegroep voor warm water en stoom (C6) (g. 18). 4. Bevestig het melkreservoir (D) op de spuitmond (A10) door op de bodem te drukken (g. 19): de machine laat een geluidssignaal horen (als de geluidsmeldingsfunctie is ingeschakeld). 5. Plaats een kopje dat groot genoeg is onder dekoeafgiftegroep (A13) en het afgiftepijpje vooropgeschuimde melk (D5). Trek dit afgiftepijpje uit om het dichter bij het kopje te brengen (g. 20). 6. Volg de onderstaande aanwijzingen voor elke functie.

Instellen van de hoeveelheid schuimDraai de knop voor de schuiminstelling (D1) op het deksel van het melkreservoir om de hoeveelheid schuim op de melk in te stellen die tijdens het zetten wordt aangebracht. Volg de tips in de onderstaande tabel:Knopstand Beschrijving Aanbevolen voor. Geen schuim CAFFELATTE / MELK (warme melk)Min. schuimLATTE MACCHIATOMax. schuim CAPPUCCINO / MELK opgeschuimde melkAutomatisch bereiden van dranken met melk1. Vul het melkreservoir (D) en bevestig het zoals hiervoor is beschreven. 2. Selecteer op het bedieningspaneel de gewenste drank: • CAPPUCCINO• LATTE MACCHIATO• CAFFELATTE• WARME MELK• CAPPUCCINO+• ESPRESSO MACCHIATO• FLAT WHITE• CAPPUCCINO MIX3.

15 Let op: Algemene aanwijzingen voor de bereiding van alle dranken met melk. • : druk hierop om de bereiding volledig teonderbreken en terug te keren naar het bedieningspaneel. • : druk hierop om de afgifte van melk of koe te onderbreken en naar de volgende afgifte te gaan (indien van toepassing) om een drank te voltooien. • Na de afgifte moet om de hoeveelheid koe in het kopje te verhogen op worden gedrukt. • De bereiding van alle dranken met melk kan wordenaangepast (zie de paragrafen “Aangepaste dranken” en“Bewaren van uw persoonlijke proel”). • Laat het melkreservoir niet te lang uit de koelkast:naarmate de temperatuur toeneemt (idealiter 5 °C), zal de kwaliteit van het schuim afnemen. Nadat de koe is gezet is het apparaat weer klaar om de volgende drank te zetten. Het melkreservoir reinigen na gebruik Gevaar brandwonden.

Bij het reinigen van de leidingen van het melkreservoir kan een kleine hoeveelheid heet water en stoom uit het afgiftepijpje voor opgeschuimde melk (D5) ontsnappen. Voorkom dat u geraakt wordt door wegspattend water. Telkens als met melk wordt gewerkt, verschijnt DRAAI KNOP SCHUIMINSTELLING OM REINIGING TE STARTEN op het display en moet het deksel van de melkopschuimer worden gereinigd:1. Laat het melkreservoir (D) in de machine zitten (u hoeft het niet te legen). 2. Plaats een kopje of een andere houder onder hetafgiftepijpje voor opgeschuimde melk (g. 20). 3. Draai de knop voor de schuiminstelling (D1) naar CLEAN (g. 21): op het display (B) verschijnt REINIGING MELKRESERVOIR PLAATSEEN KOPJE ONDER HET MELKPIJPJE (FIG. 22) samen met eenvoortgangsindicator die voller wordt naarmate de reiniging vordert. De reiniging wordt automatisch gestopt. 4.

Let op:• Als meerdere dranken met melk moeten worden gezet,reinig het melkreservoir dan pas nadat de laatste drankis bereid. Om na het verschijnen van het bericht CLEANverder te kunnen gaan met het zetten van dranken, moet op worden gedrukt. • Als het melkreservoir niet gereinigd wordt, verschijnthet symbool op het display als herinnering dat hetmelkreservoir moet worden gereinigd. • Het melkreservoir kan in de koelkast worden bewaard. • In sommige gevallen moet het apparaat kortstondig opwarmen om de reiniging te kunnen uitvoeren. AFGIFTE VAN WARM WATER Gevaar brandwonden. Laat het apparaat niet onbeheerd terwijl heet water stroomt. 1. Zorg dat de afgiftegroep voor warm water en stoom (C6)correct bevestigd is aan de spuitmond voor warm water en stoom (A10). 2. Plaats een houder onder de afgiftegroep (zo dichtbijmogeljk om spatten te voorkomen). 3.

Selecteer WARM WATER op het bedieningspaneel. Op het display (B) verschijnt het bijbehorende symbool samen met een voortgangsindicator die voller wordt naarmate de bereiding vordert. 4. De machine geeft warm water af en stop daarmee vervolgens automatisch. De afgifte van warm water kan handmatigworden onderbroken door te drukken op. Let op:• Als "Spaarstand" actief is kan het enkele seconden langer duren voordat warm water wordt afgegeven. • De afgifte van warm water kan worden aangepast (zie de paragrafen “Aangepaste dranken” en “Bewaren van uw persoonlijke proel”). AFGIFTE VAN STOOM Gevaar brandwonden. Laat het apparaat niet onbeheerd terwijl stoom wordt afgegeven. 1. Zorg dat de afgiftegroep voor warm water en stoom (C6)correct bevestigd is aan de spuitmond voor warm water en stoom (A10). 2.

Op hetdisplay (B) verschijnt het bijbehorende symbool samen met een voortgangsindicator die voller wordt naarmate de bereidingvordert en na enkele seconden komt er stoom voor de opwarming van de vloeistof uit de afgiftegroep voor warm water en stoom. 4. Zodra de gewenste temperatuur of hoeveelheid schuim is bereikt, moet de stoomafgifte worden onderbroken door te drukken op. Attentie. Om brandwonden door wegspattende vloeistoen te voorkomen, moet de stoomafgifte altijd gestopt worden voordat de houder met vloeistof wordt uitgenomen. NL.

16 Let op:Als "Spaarstand" actief is kan het enkele seconden langer duren voordat stoom wordt afgegeven. Tips voor het opschuimen van melk met stoom• Houd er bij de keuze van de maat van de houder rekening mee dat de vloeistof twee of drie keer in volume toeneemt. • Voor een vollere en dikkere schuimlaag moet magere of halfvolle melk op koelkasttemperatuur (circa 5 °C) worden gebruikt. • Voor een vollere crèmelaag moet de houder met langzame opwaartse bewegingen worden gedraaid. • Om te voorkomen dat melk met slecht schuim of groteluchtbellen ontstaat, moet de afgiftegroep (C6) altijd gereinigd worden zoals in de volgende paragraaf wordt beschreven. De afgiftegroep voor warm water en stoom reinigen na gebruikReinig de afgiftegroep voor warm water en stoom (C6) na gebruik altijd om ophoping van melkresten en verstopping te voorkomen. 1.

Plaats een houder onder de afgiftegroep voor warm water en stoom en laat een kleine hoeveelheid water weglopen(zie de paragraaf “Afgifte van warm water”). Stop de afgifte van warm water vervolgens door te drukken op. 2. Laat de afgiftegroep voor warm water en stoom enkele minuten afkoelen en neem deze uit (g. 18). Houd de afgiftegroep met een hand stevig vast en draai de cappuccinomaker met deandere hand los en trek deze omlaag (g. 24). 3. Verwijder ook de spuitmond voor stoom door deze omlaag te trekken (g. 24). 4. Controleer of het gat in de spuitmond niet is verstopt. Reinig dit gat zo nodig met een tandenstoker. 5. Reinig alle onderdelen van de spuitmond grondig met een spons en warm water. 6. Bevestig de spuitmond en de cappuccinomaker op deafgiftegroep door deze erop te drukken en met de klok mee vast te draaien.

AANGEPASTE DRANKEN Het aroma (desgewenst) en de lengte van de dranken kunnen worden aangepast. 1. Om een drank te kunnen aanpassen moet het proelwaarvoor dit moet gebeuren, actief zijn: de dranken kunnen namelijk niet voor alle 6 proelen worden geselecteerd. 2.

Druk op het bedieningspaneel op (B1). 3. Kies de drank die u wilt aanpassen om de daarvoorbestemde schermen te openen: de bijbehorendeaccessoires moeten worden toegevoegd. 4. (Dranken met alleen koe) KIES KOFFIEAROMA: Selecteer het gewenste aroma door te drukken op of en druk op. 5. AANPASSEN HOEVEELHEID KOFFIE (OF WATER), DRUK STOP OM TE BEWAREN: De bereiding begint en het apparaatgeeft het scherm voor de aanpassing van de hoeveelheidweer in de vorm van een verticale indicator. De ster naast de indicator geeft de ingestelde hoeveelheid weer. 6. Zodra de instelbare minimum hoeveelheid wordt bereikt,geeft het display weer. 7. Druk op als de gewenste hoeveelheid in hetkopje is bereikt. 8. NIEUWE INSTELLINGEN OPSLAAN. : Druk op JA of NEE. Het apparaat bevestigt of de waarden al dan niet zijn bewaard (afhankelijk van de eerdere selectie): druk op.

Het apparaat keert terug naar het bedieningspaneel. Let op:• Dranken met melk: het koearoma wordt als eerstebewaard, gevolgd door de hoeveelheid melk en dan koe. • Warm water: het apparaat geeft warm water af: druk op om de gewenste hoeveelheid te bewaren. • De programmering kan verlaten worden door te drukkenop : de waarden zullen niet worden bewaard. BEWAREN VAN UW PERSOONLIJKE PROFIELU kunt in het apparaat 6 verschillende proelen opslaan met elk een ander symbool. Binnen elk proel worden de waarden van aroma en hoeveelheid van de aangepaste dranken bewaard (zie de paragraaf “Aangepaste dranken ”) en de volgorde van weergave wordt gebaseerd op het aantal keren dat een drank geselecteerd wordt. Om een proel te selecteren of te openen moet op het actuele proel (B11) worden gedrukt en dan op (B10) of (B8) tot het gewenste proel wordt weergegeven. Druk vervolgens op het proel.

REINIGENReinigen van de machineDe volgende onderdelen van de machine moeten regelmatig worden gereinigd:• intern circuit van het apparaat;• koedikreservoir (A4);• drupbakje (A14);• watertank (A12);• afgiftegroep koe (A13);• trechter voor inbrengen voorgemalen koe (A21);• koezeteenheid (A5), toegankelijk na het openen van het servicedeurtje (A2);• melkreservoir (D);.

17• spuitmond warm water en stoom (A10);• bedieningspaneel (B). Attentie. • Gebruik geen oplosmiddelen, schuurmiddelen of alcohol voorhet reinigen van de koemachine. Voor de reiniging van demachine hoeven geen chemische producten te worden gebruikt. • Geen van de apparaatonderdelen is vaatwasserbestendig. Een uitzondering geldt voor het melkreservoir (D). • Verwijder aangekoekte resten of aangekoekte koe nooit met een metalen voorwerp, omdat metalen of kunststoen oppervlakken hierdoor beschadigd kunnen raken. Reinigen van het interne circuit van het apparaatWij adviseren dringend om wanneer het apparaat langer dan 3-4 dagen niet is gebruikt, het alvorens het opnieuw te gebruiken in te schakelen en: 1. 2-3 spoelcycli uit te voeren door de functie "Spoelen" teselecteren (paragraaf “Spoelen ";2. enkele seconden heet water te laten stromen (paragraaf“Afgifte van warm water”).

Let op:Het is normaal dat het koedikreservoir (A4) na de reiniging water bevat. Reinigen van het koffied reservoirWanneer op het display (B) het bericht KOFFIEDIKRESERVOIR LEGEN (g. 26) wordt weergegeven, moet het koedikreservoir worden geleegd en gereinigd. Er kan geen koe met het apparaat worden gezet tot het koedikreservoir (A4) is gereinigd. Ook als het koedikreservoir niet vol is, wordt het bericht dat het geleegd moet worden 72 uur nadat de eerste koe is gezet getoond (voor een correcte berekening van de 72 uur mag de machine nooit worden uitgeschakeld met de hoofdschakelaar). Reinig als volgt (terwijl de machine is ingeschakeld):1. Draai het onderste deurtje naar beneden toe open (g. 25). 2. Open het deurtje. 3. Verwijder het drupbakje (A14) (g. 27), leeg het en reinig het. 4.

Wanneer het drupbakje wordt verwijderd, moet verplicht ook altijd het koedikreservoir worden geleegd, zelfs als het slechts een kleine hoeveelheid bevat. Wordt dit nagelaten, dan kan het de volgende keren dat koe wordt gezet voorkomen dat het koedikreservoir voller is dan verwacht, waardoor de machine verstopt kan raken. Reinigen van het drupbakje Attentie. Het drupbakje (A14) is voorzien van een niveau-indicator (rood) die aangeeft hoeveel water het bevat (g. 28). Het drupbakje moet geleegd en gereinigd worden voordat de indicator uit het opzetvlak (A1) steekt, anders kan het water over de rand stromen en het apparaat, de ondergrond waarop het staat of de omgeving eromheen beschadigen. Het drupbakje moet als volgt worden verwijderd:1. Open het deurtje (g. 25). Verwijder het drupbakje en het koedikreservoir (A4) (g. 27). 2. Leeg het drupbakje en het koedikreservoir en reinig deze.

3. Plaats het drupbakje compleet met koedikreservoirterug. Reinigen van de binnenzijde van de koffiemachi Gevaar. Alvorens interne onderdelen te reinigen, moet de machine wor-den uitgeschakeld (zie de paragraaf “Het apparaat uitschake-len”) en van de stroomvoorziening worden ontkoppeld. Dompel de koemachine nooit onder in water. 1. Controleer regelmatig (ongeveer een keer per maand) ofde binnenzijde van het apparaat (toegankelijk door hetdrupbakje - A14 - te verwijderen) niet vuil is. 2. Verwijder indien nodig koeaanslag met de bijgeleverdeborstel (C5) en een spons. Verwijder alle resten met eenstofzuiger (g. 29). Reinigen van de watertank1.

Reinig de watertank (A12) regelmatig (ongeveer een keer per maand), en telkens als het wateronthardingslter(C4) (indien aanwezig) wordt teruggeplaatst, met eenvochtige doek en een mild reinigingsmiddel: spoel de tank zorgvuldig af alvorens deze te vullen en terug te plaatsen. 2. Verwijder het lter (indien aanwezig) en spoel het af met stromend water. 3.

Plaats het lter (indien bijgeleverd) terug, vul de tank met vers water en plaats de tank terug. 4. (Alleen voor modellen met wateronthardingslter) Laatongeveer 100 ml heet water stromen om het lter teheractiveren. Reinigen van de afgiftegroep voor koe1. Reinig de afgiftegroep voor koe (A13) regelmatig meteen spons of doek (g. 31). 2. Controleer of de gaten in de afgiftegroep voor koe nietzijn verstopt. Verwijder indien nodig koeaanslag met een tandenstoker (g. 30). NL.

18Reinigen van de trechter voor het inbrengen van voorgemalen koeControleer regelmatig (ongeveer een keer per maand) of de trechter voor het inbrengen van voorgemalen koe (A21) niet is verstopt. Verwijder indien nodig koeaanslag met de bijgeleverde borstel (C5). Reinigen van de koezeteenheidDe koezeteenheid moet minimaal een keer per maand worden gereinigd. Attentie. De koezeteenheid (A5) mag niet verwijderd worden als het apparaat is ingeschakeld. Gebruik geen kracht bij het verwijderen van de koezeteenheid. 1. Controleer of de machine correct is uitgeschakeld (zie "Uitschakelen"). 2. Open het servicedeurtje. 3. Verwijder het drupbakje en het koedikreservoir (g. 27). 4. Druk de twee gekleurde ontgrendelingsknoppen naar binnen en trek tegelijkertijd de koezeteenheid naar buiten (g. 32). Attentie.

Gebruik geen afwasmiddel om de koezeteenheid te reinigen om te voorkomen dat het smeermiddel binnenin de zuiger wordt verwijderd. 5. Laat de koezeteenheid ongeveer 5 minuten in waterweken en spoel hem af. 6. Plaats de koezeteenheid (A5) na het reinigen terug door hem op de interne steun en pin op de bodem te schuiven en druk het PUSH-symbool volledig in tot het op zijn plaats vastklikt (g. 33). Let heel goed op: Indien u bij het plaatsen van de koezeteenheid moeilijkheden ondervindt, moet u het (alvorens het te plaatsen) op de juiste maat brengen door er aan de onder- en bovenzijde krachtig op te drukken, zoals getoond wordt in guur 34. 7. Na plaatsing moeten de twee gekleurde ontgrendelings-knoppen naar buiten zijn gesprongen (g. 35). 8. Plaats het drupbakje en het koedikreservoir terug. 9. Sluit het servicedeurtje.

Reinigen van het melkreservoir (D)Reinig het melkreservoir na elke melkbereiding als volgt:1. Til het deksel (D2) op en verwijder het. 2. Neem het melkreservoir (D3) uit de warmhoudbehuizing(D6) door het vast te pakken aan de twee zijgrepen. Attentie.

De warmhoudbehuizing mag niet gevuld worden met of worden ondergedompeld in water: neem het af met een vochtige doek. 3. Verwijder het afgiftepijpje voor melk (D5) en hetmelkopvoerpijpje (D4). 4. Draai de knop voor de schuiminstelling met de klok meenaar de stand "INSERT" (g. 36) en trek deze eruit. 5. Reinig alle onderdelen van de opschuimer grondig met warmwater en een mild afwasmiddel. Alle onderdelen en het reservoir zijn vaatwasserbestendig. Plaats ze bovenin de vaatwasser. Controleer de holte en de groef achter de knop (g. 37) extra goed op resten van melk: schraap resten met eentandenstoker uit de groef. 6. Spoel de binnenzijde van de houder van de knop voorde schuiminstelling (g. 38) en het connectorgat van demelkopschuimer met stromend water. 7. Controleer ook of het opvoerpijpje en de afgiftegroep niet verstopt zijn door melkresten. 8.

Plaats de knop terug en zorg dat de pijl goed is uitgelijnd met het woord INSERT, de afgiftegroep en het melkopvoerpijpje. 9. Plaats het melkreservoir in de warmhoudbehuizing. 10. Plaats het deksel terug op het melkreservoir. Reinigen van de spuitmond voor warm water en stoomReinig de spuitmond (A13) na elke melkbereiding met een spons om melkresten van de afdichtingen (g. 23) te verwijderen. ONTKALKEN Attentie. • Lees voor gebruik de aanwijzingen en de etiketinformatie op de verpakking van de ontkalker. • Gebruik uitsluitend een door de fabrikant goedgekeurde ontkalker. Het gebruik van een ongeschikte ontkalker en/of een verkeerd uitgevoerde ontkalking kan tot defecten leiden die buiten de fabrieksgarantie vallen. Het apparaat moet ontkalkt worden zodra op het display (B) het bericht ONTKALKEN VEREIST DRUK OP OK OM TE STARTEN (~45min.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Smeg CMS4104B3 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden