REMKO RXW681 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van REMKO RXW681 (24 pagina’s), behorend tot de categorie Airco. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 30 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over REMKO RXW681 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | REMKO |
| Categorie: | Airco |
| Model: | RXW681 |
Handleiding REMKO RXW681 – volledige tekst
InhoudVóór het in bedrijf nemen / gebruik van dit apparaat deze gebruikshandleiding zorgvuldig lezen!!Deze handleiding maakt deel uit van het apparaat en dient steeds in directe nabijheid van de opstellocatie resp. bij het apparaat bewaard te worden.Wijzigingen voorbehouden; we aanvaarden geen aansprakelijkheid voor drukfouten en vergissingen!Veiligheidsaanwijzingen4Milieubescherming en recycling4Garantie4Transport en verpakking 5Beschrijving van het apparaat5Combinaties5Bediening6-12Uit bedrijf nemen13Verzorging en onderhoud13-14Verhelpen van storingen en service15-16Montageaanwijzingen voor vakpersoneel17Installeren18Condensaansluiting19Elektrische aansluiting19Elektrisch aansluitschema20Elektrisch schema20Inbedrijfstelling20-21Afmetingen apparaat21Apparaatafbeelding22Reserveonderdelenlijst22Technische gegevens23Made by REMKO3
VeiligheidsaanwijzingenLees voor u het apparaat voor het eerst gebruikt de gebruikshandleiding zorgvuldig door. Deze bevat nuttige tips, aanwijzingen en waarschuwingen voor de veiligheid van personen en goederen. Het niet opvolgen van de gebruikshandleiding kan gevaar voor personen, het milieu, de installatie en tot het verlies van mogelijke aansprakelijkheid leiden. ■ Bewaar deze gebruikshandleiding en het koudemiddeldatablad in de buurt van het apparaat. ■ Het plaatsen en installeren van de apparaten en componenten mag alleen gebeuren door vakpersoneel. ■ Het opstellen, aansluiten en gebruik van de apparaten en componenten moet volgens de gebruiks- en bedrijfsomstandigheden uit de gebruikshandleiding en de geldende lokale voorschriften gebeuren. ■ Apparaten voor mobiel gebruik moeten veilig en verticaal op een geschikte ondergrond opgesteld worden.
Apparaten voor stationair bedrijf mogen alleen in vast geïnstalleerde toestand gebruikt worden. ■ Ombouwwerkzaamheden of veranderingen aan de door REMKO geleverde apparaten zijn niet toegestaan en kunnen storingen veroorzaken. ■ De apparaten en componenten mogen niet worden gebruikt op plaatsen met verhoogd risico op beschadigingen. De minimale vrije ruimte moet worden aangehouden. ■ De elektrische voeding moet worden aangepast aan de eisen van de apparaten. ■ De veiligheid van de apparaten en componenten is alleen gegarandeerd bij het bedoeld gebruik en in volledig gemonteerde toestand. De veiligheidsinrichtingen mogen niet worden veranderd of overbrugd. ■ De bediening van apparaten of componenten met zichtbare defecten of beschadigingen is verboden. ■ Alle behuizingonderdelen en openingen in het apparaat, bijv.
■ De apparaten en componenten moeten voldoende veiligheidsafstand hebben ten opzichte van ontvlambare, explosieve, brandbare, agressieve en vervuilde zones en atmosferen. ■ Het aanraken van bepaalde onderdelen of componenten van de apparaten kan brandwonden of letsel veroorzaken. ■ Installatie-, reparatie- en onderhoudswerkzaamheden mogen uitsluitend worden uitgevoerd door geautoriseerd vakpersoneel; visuele controles en reinigingswerkzaamheden mogen in spanningsloze toestand door de gebruiker uitgevoerd worden. ■ Bij het installeren, het onderhouden, het repareren of het reinigen van de apparaten moeten geschikte maatregelen worden genomen om de van de apparaten uitgaande gevaren voor personen te voorkomen. ■ De apparaten of componenten mogen niet worden blootgesteld aan mechanische belastingen, extreme vochtigheid of directe zonnestraling.
Afvoeren van de verpakkingAlle producten worden voor het transport zorgvuldig verpakt in milieuvriendelijke materialen. Lever een waardevolle bijdrage aan de vermindering van afval en het recyclen van grondstoffen en lever het verpakkingsmateriaal alleen in bij de daarvoor aangewezen inzamelplaatsen. Afvoeren van de apparaten en componentenBij de productie van de apparaten en componenten worden uitsluitend recyclebare materialen gebruikt. Draag bij aan de bescherming van het milieu, door er voor te zorgen dat apparaten of componenten (bijv. batterijen) niet in het huisvuil komen maar alleen op milieuvriendelijke wijze volgens de plaatselijk geldende voorschriften, bijv. door een erkend afvalverwerkingsbedrijf en recycling of via een inzamelpunt worden verwerkt.
GarantieVoorwaarde voor eventuele aanspraken op garantie, is dat de inkoper of zijn af-nemer tegelijk met de verkoop en het in gebruik nemen de bij het apparaat meegeleverde "Garantieoorkonde" en het inbedrijfstellingsrapport volledig ingevuld naar REMKO GmbH & Co. KG terug heeft gestuurd.
De apparaten worden in een stevige transportverpakking geleverd. Controleer het apparaat direct bij de levering en noteer eventuele schade of ontbrekende onderdelen op de pakbon en informeer de transporteur en uw leverancier.Bij klachten achteraf wordt geen garantie verleend.Beschrijving van het apparaatTransport en verpakking De binnenunit van de combi-airconditioning in slpit-uitvoering dient voor het opnemen van de uit de te koelen ruimte opgenomen warmte. De buitenunit geeft deze warmte weer af aan de buitenlucht.Bij apparaten voor het koelen en verwarmen kan tijdens verwarmingsbedrijf via de binnenunit de door het buitendeel opgenomen warmte worden afgegeven in de te verwarmen ruimte.Het apparaat is ontworpen voor gebruik binnen, bovenaan de wand.
De binnenunit kan comfortabel bediend worden met de meegeleverde infrarood afstandsbediening. Een correcte gegevensoverdracht wordt door de binnenunit met een pieptoon bevestigd.Als het programmeren via de infrarood-afstandsbediening niet mogelijk is, kan het binnentoestel ook handmatig bediend worden.HandbedieningDe binnenunits kunnen handmatig in gebruik genomen worden.
Na het openen van het luchtinlaatrooster kan toets binnenin ingedrukt worden en de automatische modus geactiveerd worden.Bij handbediening gelden de volgende instellingen:Koelbedrijf: laatste instellingVentilatortoerental: AUTOVerwarmingsbedrijf: laatste instellingVentilator: AUTODoor het indrukken van een toets op de infrarood afstandsbediening wordt de handbediening onderbroken.Display op de binnenunitHet display gaat branden op basis van de instellingen.De infrarood afstandsbediening stuurt de geprogrammeerde instelling over een afstand tot 6 m naar de ontvanger op de binnen-unit. Een storingsvrije ontvangst van de gegevens is alleen mogelijk als de afstandsbediening op de ontvanger wordt gericht en er geen voorwerpen zijn die de overdracht belemmeren.Ter voorbereiding moeten de meegeleverde batterijen (2 stuks, type AAA) in de afstands-bediening geplaatst worden.
Trek daarvoor de klep van het batterijvak los en plaats de batterijen, let daarbij op de polariteit (zie markering).BedieningStoringen worden door codes aangegeven (zie het hoofdstuk Verhelpen van storingen en klantendienst). LET OP!Infrarood afstandsbedieningVervang lege batterijen direct door een nieuwe set, omdat gevaar voor uitlopen bestaat. Bij langdurig uit bedrijf nemen wordt aanbevolen de batterijen te verwijderen. OPMERKINGmax. 6 mAfstand max. 6 mDisplay op de binnenunitTimerAutomatische modusVentilatortoerentalDisplay Weergave van foutmeldingscodes, ruimte- en doeltemperatuurKoelmodusPendelbedrijfSlaapfunctieOntvochtigingsmodusTemperatuureenheidVerwarmingsmodusREMKO RXW6
2. Koelmodus In deze modus wordt de warme ruimtelucht naar de gewenste temperatuur afgekoeld. 3. Ontvochtigingsmodus In deze modus wordt de ruimte voornamelijk ontvochtigd, de ingestelde temperatuur wordt vastgehouden. 4. Verwarmingsmodus (alleen met RXS. H) In deze modus wordt de warme ruimtelucht verwarmd naar de gewenste temperatuur. Deze modus mag bij RXM-apparaten niet gebruikt worden (dit kan storingen veroorzaken) Toets "VENTILATOR" Met deze toets wordt het gewenste ventilatortoerental ingesteld. Er zijn 4 niveau's beschikbaar: automatisch, hoge, midden en lage ventilatorsnelheid. Toets "LAMELLEN" Met deze toets kunt u de stand van de uitstroomlamellen instellen. U heeft de beschikking over 5 standen en een pendelfunctie.
Toets "SLAAP" Na het indrukken van deze toets stijgt in koelbedrijf de doel-temperatuur binnen een halfuur automatisch met 0,5 °C; in verwarmingsbedrijf daalt de doeltemperatuur binnen één uur met 1 °C. Toets “SWING“ Deze toets activeert direct de pendelende functie van de lamellen voor een betere luchtverdeling in de ruimte. Toetsen op de afstandsbedieningToetsen op de afstandsbediening Toets "AAN/UIT" Met deze toets kunt u het apparaat in gebruik nemen Toets "TE WARM" Met deze toets kunt u de gewenste temperatuur tot 16 °C verlagen. Toets "TE KOUD" Met deze toets kunt u de gewenste temperatuur tot 31 °C verhogen. Toets "MODUS" Met deze toets kunt u de bedrijfsmodus selecteren. De binnenunit heeft 4 modi: 1. Automatische modus In deze modus werkt het apparaat in de koel- of verwarmingsmodus.
Toets "TIMER AAN" Met deze toets kunt u de automatische inschakeltijd van het apparaat binnen de volgende 24 uur programmeren. Toets "TIMER UIT" Met deze toets wordt de automatische uitschakeltijd van het apparaat binnen de volgende 24 uur geprogrammeerd. Toets "UREN" Met deze toets worden de uren ingesteld. Toets "MIN" Met deze toets worden de minuten ingesteld.
Toets "RESET" (in batterijvak) Met deze toets wordt de afstandsbediening gereset naar de fabrieksinstellingen. Taste "KLOK" (in batterijvak) Door indrukken van deze toets wordt de instelling van de tijd geactiveerd. Taste "DISPLAY" Met deze toets wordt het display in- en uitgeschakeld (geen invloed op de werking van het apparaat)7.
ToetsfunctiesDat de afstandsbediening klaar is voor gebruik wordt aangegeven door de knipperende punt op de afstandsbediening.Afstandsbediening klaar voor gebruikRESET ToetsDoor het indrukken van de RESET toets binnenin het batterijvak kan de afstandsbediening gereset worden. Daarna moet de klok geprogrammeerd worden (zie "KLOK toets")RESET 5 sec. TijdinstellingDoor het bedienen van de AAN / UIT- toets schakelt u uw airconditioning aan en uit. Op het display verschijnen de vóór het uitschakelen van het apparaat geprogrammeerde instellingen en instelwaarden.AAN/UIT ToetsAAN/UIT AAN/UIT▲/▼ ToetsenDe toets ▼ maakt het mogelijk de gewenste doeltemperatuur te verlagen, met de toets ▲ kan deze worden verhoogd. In de automatische modus kan de temperatuur 1° C verhoogd resp. verlaagd worden.
In de ontvochtigingsmodus is het instellen van de temperatuur niet mogelijk.▼Modus koelenDe display dooft na 1 min.Modus automatischDe overdracht van de instellingen wordt door een symbool op het display aangegeven.▼▼▼REMKO RXW8
Door het bedienen van de KLOK toets onder de afdekking kan de tijd worden geprogrammeerd. In de display knippert "CLOCK" en via de toets UUR en MIN kan de actuele tijd worden ingesteld. Het nog een keer indrukken van de"CLOCK" toets sluit het programmeren af, het display knippert niet meer.KLOK ToetsKLOKUUR/MINKLOKMODUS ToetsMaak gebruik van de toets MODUS voor het omschakelen tussen de afzonderlijke bedrijfsmodi. Er zijn 4 modi beschikbaar:1. Automatisch koel- of verwarmingsbedrijf 2. Koelmodus voornamelijk in de zomer 3. Ontvochtigen gebruik in zomer en winter 4. Verwarmingsmodus voornamelijk in de winter (alleen bij RXS...H)MODUSMODUSMODUSAutomatisch Koelen Ontvochtigen VerwarmenIn de modus automatisch selecteert de regeling bij de eerste keer inschakelen zelfstandig tussen verwarmings- en koelbedrijf. Een doeltemperatuur van 24 °C is vast ingesteld.
Het regelgebied ligt tussen 22 °C en 26 °C. Dit kan met de toetsen ▲/▼ met 1 °C worden verhoogd of verlaagd. Modus AUTOMATISchAUTOMATISCHMODUSIn de koelmodus wordt de lucht in de ruimte tot de insteltemperatuur afgekoeld. De gewenste ruimtetemperatuur kan met de toetsen ▲/▼ in stappen van 1 °C ingesteld worden. Ligt de temperatuur in de kamer 0,5 °C boven de gewenste doeltemperatuur, begint het binnentoestel met het afkoelen van de lucht in de ruimte. Als de ingestelde temperatuur in de ruimte ca. 1 °C wordt onderschreden, schakelt de regeling de koeling uit. Ter bescherming van de compressor schakelt de regeling pas na een wachttijd van 3 minuten de koeling weer in.Modus KOELENKOELBEDRIJFMODUS9
Modus VERWARMENIn de modus verwarmen hebt u in combinatie met RXS...H de mogelijkheid de ruimte in de herfst en de lente te verwarmen. De gewenste ruimtetemperatuur kan met de toetsen ▲/▼ in stappen van 1 °C ingesteld worden. Komt de temperatuur in de kamer 1 °C onder de insteltemperatuur, begint de binnenunit met het verwarmen van ruimtelucht. Als de ingestelde temperatuur in de ruimte met ca. 1,5 °C wordt overschreden, schakelt de regeling de verwarming uit. Ter bescherming van de compressor schakelt de regeling pas na een wachttijd van 3 minuten de verwarming weer in.MODUSVERWARMINGSBEDRIJFIn de modus ontvochtigen is de doeltemperatuur ingesteld op 24°C. Op basis van de lage temperatuur van het koelmiddel wordt het dauwpunt van de lucht bij de lamellenwisselaar onderschreden. Het overtollige vocht in de lucht condenseert op de verdamper, de ruimte wordt zo ontvochtigd.
Het ventilatortoerental is vast op de laagste ventilatorstand ingesteld om een maximale ontvochtiging te bereiken. Tussen 17°C en 24°C wordt de compressor met tussenpozen in- en uitgeschakeld.Modus ONTVOchTIGENONTVOCHTIGINGS- BEDRIJFMODUSMet deze toets wordt het ventilatortoerental ingesteld. Er kan worden gekozen tussen een laag, midden en een automatisch ventilatortoerental.VENTILATOR ToetsVENTILATORVENTILATORVENTILATOR VENTILATORMet deze toets worden de luchtuitstroomlamellen individueel ingesteld. Er kan worden gekozen tussen 5 standen en een pendelfunctie.LAMELLEN ToetsREMKO RXW10
TIMER ToetsenMet deze toetsen kan een in- resp. uitschakeltijd geprogrammeerd worden. Door indrukken van de toetsen TIMER-AAN resp. TIMER-tUIT, wordt de timer geactiveerd en verdwijnt de klokaanduiding. Het timersymbool voor de in- resp. uitschakeltijd knippert. De timerindicatie van het binnentoestel brandt. Door indrukken van de toetsen UUR en MIN wordt de gewenste in- of uitschakeltijd ingesteld. Na het instellen knippert het timersymbool nog ca. 30 seconden. Zodra de geprogrammeerde tijd wordt bereikt, schakelt het apparaat automatisch in, resp. uit. Als het apparaat automatisch ingeschakeld wordt, worden de modus, de temperatuur en de ventilatorsnelheid van de laatste instelling geactiveerd. Het voortijdig wissen van de in- en uitschakeltijd gebeurt door het indrukken van de betreffende TIMER-toets of de toets AAN/UIT.
De timerindicatie van de binnenunit gaat uit.TIMER Toets AANTimer aan UUR/MIN 30 sec.TIMER Toets UITTimer uit UUR/MIN 30 sec.Met deze toets wordt een programmering ingeschakeld, waarmee de doeltemperatuur in de koelmodus na één uur met 1 °C en na 2 uur met 2 °C stijgt. In de verwarmingsmodus wordt de insteltemperatuur na één een uur met 1 °C en na 2 uur met 2 °C verlaagd. Het apparaat wordt na 8 uur automatisch uitgeschakeld.SLAAP ToetsSLAAPSLAAPSLAAPMet deze toets wordt de pendelfunctie van de luchtuitstroom-lamellen ingesteld. Dit maakt een rechtstreeks omschakelen mogelijk tussen een ingestelde positie en de pendelfunctie. Met de pendelfunctie wordt de luchtverdeling in de kamer verbeterd.PENDEL ToetsPENDELPENDELPENDEL11
Aan de luchtuitstroomzijde bevinden zich individueel instelbare lamellen voor de horizontale luchtverdeling.Handmatige luchtverdelingInterne, bewegende onderdelen van het apparaat bijv. ventilator, vormen tijdens het gebruik een letselrisico!Voer alleen bij uitgeschakelde pendelaandrijving wijzigingen door. LET OP!Instelhendel linksHandmatige luchtverdelingInstelhendel rechtsTIMER Toets AAN/UITDe regeling schakelt dagelijks het apparaat op de geprogrammeerde tijden in en uit. Tijdens timergebruik zijn alle instellingen en het timersymbool op het display te zien. Wordt de timer niet gebruikt dan is de weergave 0->1 en het timersymbool zichtbaar.Toestel aan Toestel uitVoorbeeld:De Regeling schakelt om 10:20 in. Het apparaat is tot 5:00 in bedrijf. REMKO RXW12
Een regelmatige verzorging en het opvolgen van enkele basiscondities garandeert een storingsvrij gebruik en een lange levensduur van het apparaat. Verzorging en onderhoudVóór alle werkzaamheden aan het apparaat moet de netvoeding uitgeschakeld en beveiligd worden tegen onbevoegd herinschakelen. LET OP. Tijdelijk Uit bedrijf nemen1. Laat de binnenunit 2 tot 3 uur in circulatie- of koelbedrijf draaien met de maximale temperatuurinstelling, zodat het restvocht uit het apparaat wordt afgevoerd. 2. Neem de installatie met de afstandsbediening uit bedrijf. 3. Schakel de stroomtoevoer van het apparaat uit. 4. Controleer het apparaat op zichtbare beschadigingen en reinig het zoals in het hoofdstuk "Verzorging en onderhoud" is beschreven. Uit bedrijf nemenVerzorging■Houd het apparaat vrij van vuil, begroeiing en andere afzettingen. ■Reinig de binnenunit alleen met een vochtige doek.
Gebruik geen bijtende, schurende of oplosmiddelen bevattende reinigingmiddelen. Gebruik geen water-straal. ■Reinig vóór het begin van een langere stilstandperiode de lamellen van de binnen- en buitenunit. Aard van de werkzaamheden Controle / onderhoud / inspectieInbedrijfstellingMaandelijksHalfjaarlijksJaarlijksAlgemeen• •Spanning en stroom controleren• •Werking ventilator controleren• •Vervuiling verdamper• •Condensafvoer controleren• •Isolatie controleren• •Bewegende delen controleren• • Lektest koudekringloop• • 1)Onderhoud ■ Wij raden u aan een onderhoudscontract met een jaarlijkse onderhoudsinterval met een gespecialiseerd bedrijf af te sluiten. Zo garandeert u altijd de veiligheid tijdens gebruik van de installatie. TIPAfdanken van de apparatuur Het afvoeren van de apparaten en componenten moet gebeuren volgens de lokaal geldende voorschriften, bijv.
KG of haar vertegenwoordigers verwijzen u graag naar een gespecialiseerd bedrijf bij u in de buurt. Wettelijke voorschriften eisen een jaarlijkse lektest van de koudekringloop in relatie tot de vulhoeveelheid van het koudemiddel. De controle en het documenteren hiervan moet gebeuren door het betreffende vakpersoneel. OPMERKING1) Zie instructies13.
Reiniging van de behuizing1. Schakel de stroomtoevoer naar het apparaat uit.2. Open het luchtinlaatrooster aan de voorzijde en deze naar boven.3. Reinig het rooster en de behuizing met een licht bevochtigde doek.4. Schakel de stroomtoevoer weer in.Luchtfilter van de binnenunitReinig het luchtfilter minstens om de 2 weken. Verkort deze periode bij sterk vervuilde lucht.Reiniging van de filters1. Schakel de stroomtoevoer naar het apparaat uit.2. Open de voorzijde van het apparaat, door het rooster naar boven te klappen en te laten vergrendelen (afbeelding 1).3. Til de filters op en trek deze er naar onder toe uit (afbeelding 1).4. Reinig het filter met een normale stofzuiger (afbeelding 2). Draai daarvoor de verontreinigde zijde naar boven.5. U kunt verontreinigingen ook voorzichtig met lauwwarm water en een zacht reinigingsmiddel verwijderen (afbeelding 3).
Draai daarvoor de veront- reinigde zijde naar onder6. Laat het filter bij gebruik van water eerst volledig in de openlucht drogen, voordat u deze terug in het toestel plaatst.7. Plaats het filter voorzichtig terug. Let daarbij op de correcte plaatsing.Reiniging van de condenspomp (accessoire)In de binnenunit kan eventueel een ingebouwde of losse condenspomp aanwezig zijn die het condens naar een hoger gelegen afvoer pompt.Volg de verzorgings- en onderhoudsaanwijzingen in de separate gebruikshandleiding op. 1 Rooster openklappen 2 Reinigen met de stofzuiger 3 Reinigen met lauwwarm water8. Sluit de afdekking zoals hierboven beschreven is in omgekeerde volgorde.9. Schakel de stroomvoorziening weer in.10. Schakel het apparaat weer in.REMKO RXW14
Storing Mogelijke oorzaak Controleren OplossingHet apparaat start niet of schakelt zelfstandig uitStroomuitval, onderspanningWerken alle andere elektrische apparaten. Spanning controleren en eventueel op herinschakeling wachtenNetzekering defect Hoofdschakelaar uitgeschakeldWerken alle lichtinstallaties. Netzekering vervangen Hoofdschakelaar inschakelenNetkabel beschadigdWerken alle andere elektrische apparaten. Reparatie door een gespecialiseerd bedrijfWachttijd na het inschakelen te kortZijn er na het herstarten ca. 5 minuut verstreken. Langere wachttijden inplannenGebruikstemperatuurbereik over- resp. onderschredenWerken de ventilatoren van binnen- en buitenunit. Houd rekening met de temperatuurbereiken van binnen-unit en buitenunitOverspanningen door onweerZijn er de laatste tijd plaatselijke blikseminslagen geweest.
Uitschakelen netzekering en weer opnieuw inschakelen Controle door gespecialiseerd bedrijfStoring van de externe condenspompIs de pomp zelf door een storing uitgeschakeld. Pomp controleren eventueel reinigenHet toestel reageert niet op de afstandsbedieningZendafstand te groot / ontvangst gestoordHoort u een pieptoon bij de binnenunit na het indrukken van een toets. Afstand terugbrengen naar minder dan 6 m en uw positie veranderenAfstandsbediening defectWerkt het apparaat in handbediend bedrijf. Afstandsbediening vervangenOntvangst- resp. zendunit krijgt teveel zonWerkt het apparaat na het maken van schaduw. Zorgen bij zend- resp. ontvangstunit voor schaduwElektromagnetische velden storen de overdrachtWerkt het apparaat bij uitschakelen van eventuele stoorbronnen.
Geen signaaloverdracht bij gelijktijdige gebruik van storingsbronnenToets van afstandsbediening klemt / dubbele toetsbedieningVerschijnt het "Zend"-symbool in het display. Toets losmaken / één toets tegelijk indrukkenBatterijen van de afstandsbediening leegZijn er nieuwe batterijen geplaatst. Is het display onvolledig.
Nieuwe batterijen plaatsenVerhelpen van storingen en serviceDe "Storingzoektabel" wordt vervolgd op de volgende pagina. FunctiestoringDe apparaten en componenten worden volgens de modernste productiemethoden geproduceerd en meerdere keren op foutloze werking gecontroleerd. Als er desondanks toch storingen optreden, controleer dan de werking volgens de onderstaande lijst. Bij installaties met binnen- en buitenunit moet eveneens het hoofdstuk "Verhelpen van storingen en service" uit beide bedieningshandleidingen worden opgevolgd. Als alle controles zijn uitgevoerd en het apparaat nog steeds niet probleemloos werkt, licht dan uw gespecialiseerd bedrijf in. 15.
Storing Mogelijke oorzaak Controleren OplossingHet apparaat werkt met verminderde of zonder koel- of verwarmingscapaciteitFilter verontreinigd / Luchtinvoer-/uitvoer geblokkeerd door vreemde voorwerpen geblokkeerdZijn de filters gereinigd. Filters reinigenRamen en deuren geopend / Warmte- resp. koelbelasting is toegenomenZijn er bouwkundige / toepassingsgerichte veranderingen. Ramen en deuren sluiten / extra installaties monterenGeen koel- resp. verwarmingsbedrijf ingesteldVerschijnt het "Koel/verwarmingssymbool" op het display. Instellingen van het apparaat corrigerenLamellen van de buitenunit door vreemde voorwerpen geblokkeerdWerkt de ventilator van de buitenunit en zijn de lamellen van de warmtewisselaar vrij. Ventilator of winterregeling controleren, luchtweerstand verminderenLekkage in koudekringloopIs er rijpvorming te zien op de lamellen van de binnenunit.
Reparatie door een gespecialiseerd bedrijfEr komt condenswater uit het apparaatAfvoerbuis van opvangbak verstopt / beschadigdIs een ongehinderde condens- afvoer gegarandeerd. Reinigen van de afvoerleiding en opvangbakExterne condenspomp resp. vlotter defectStaat de condensopvangbak vol water en werkt de pomp niet. Pomp door gespecialiseerd bedrijf laten vervangenEr bevindt zich niet afgevoerd condens in de condensafvoerleidingIs de condensleiding met voldoende verval gelegd en niet verstopt. De condensleiding met verleggen, resp. reinigenCondens kan niet afgevoerd wordenZijn de condensleidingen vrij en met verval gelegd. Werken de condenspomp en de vlotterschakelaar. De condensleiding met verval leggen resp. reinigen. Als de vlotterschakelaar resp. de condenspomp defect zijn, deze laten vervangen. Storingsindicatie door een knipperende codeDisplay Oorzaak Wat te doen.
E1 Sensor circulatie defect / aangesprokenContact opnemen met gespecialiseerd bedrijfE2 Sensor omgevingstemperatuur defect / aangesprokenContact opnemen met gespecialiseerd bedrijfE4Koelmodus: Geen koelcapaciteit na 30 minuten Verwarmingsmodus: Geen verwarmingscapaciteit na 30 minutenContact opnemen met gespecialiseerd bedrijfE5Koelmodus: vorstbeveiliging aangesproken Verwarmingsmodus: oververhittingsbeveiliging aangesprokenContact opnemen met gespecialiseerd bedrijfE6 Brug interne stuurleiding onderbroken Brugstekker controlerenLekkage in koudekringloopIs er een sterke rijpvorming zichtbaar op de grote afsluitklep. Reparatie door een gespecialiseerd bedrijf. Bevriezen van het apparaatIn combinatie met RXM:verwarmingsmodus / automatische modus ingesteldModusinstelling controleren Koelbedrijf instellenREMKO RXW16.
Montageaanwijzingen voor vakpersoneelBelangrijke aanwijzingen voor de installatieMinimale vrije ruimteDe minimale vrije ruimte is nodig voor onderhouds- en reparatiewerkzaamheden en voor een optimale luchtverdeling. Minimale vrije ruimte2001201500120120Alle maten in mmAansluitvariantenDe volgende aansluitvarianten voor de koudemiddel-, condensaat- en besturingsleidingen kunnen worden gebruikt. Aansluitvarianten1 Afvoer op de wand rechts2 Afvoer door de wand rechts3 Afvoer door de wand links4 Afvoer op de wand links1234Voor de inbedrijfstelling van de totale installatie moeten de gebruikshandleidingen van de binnenunit en de buitenunit worden opgevolgd. ■Breng het apparaat in de originele verpakking zo dicht mogelijk bij de montagelocatie. Zo vermijdt u transportschade. ■Controleer de inhoud van de verpakking op volledigheid en het apparaat op zichtbare transportschade.
Meld eventuele schade onmiddellijk aan uw leverancier en de transporteur. ■Til het apparaat op aan de hoeken en niet aan de koudemiddel- of condensaansluitingen op. ■De koudemiddelleidingen (inspuit- en zuigleiding), kleppen en verbindingen moeten dampdiffusiedicht worden geïsoleerd. Eventueel moet ook de condensleiding worden geïsoleerd. ■Kies een montageplaats, die een vrije luchttoe- en -afvoer waarborgt (zie de paragraaf "Minimale vrije ruimte")■Installeer het apparaat niet in de onmiddellijke nabijheid van apparaten met een sterke warmtestraling. De montage in de buurt van warmtebronnen vermindert de capaciteit van het apparaat. ■Sluit open koude-middelleidingen tegen het binnendringen van vocht door geschikte doppen, resp. plakband en de koelmiddelleidingen niet knikken of er op drukken.
■Sluit de elektrische altijd volgens de voorschriften aan op de elektrische aansluitklemmen. Anders kan er brand ontstaan. MontagemateriaalDe binnenunit wordt door middel van 4 in de bouw te monteren bouten op een wandframe bevestigd. Keuze van de installatielocatie De binnenunit is voor horizontale montage boven deuren ontworpen. Deze kan ook bovenaan de wand (min. 1,75 m boven de vloer) worden geplaatst. 17.
Installatie apparaatHet apparaat wordt op het wandframe gemonteerd, waarbij rekening moet worden gehouden met de luchtuitstroom aan de onderkant.1. Teken op basis van de afmetingen van het wandframe de bevestigingspunten af op een statisch geschikte wand.2. Verwijder evt. de uitbreekopening in de behuizing.3. Sluit de leidingen voor koudemiddel, elektriciteit en condens aan op de binnenunit, zoals hierna beschreven. 4. Hang de binnenunit iets naar achter gekanteld in het wandframe en druk daarna de onderkant van het apparaat tegen het wandframe. 5. Controleer nogmaals of het apparaat waterpas hangt (afbeelding 4).InstallerenHet installeren mag alleen door geautoriseerd vakpersoneel worden uitgevoerd. OPMERKINGHet apparaat is vanuit de fabriek gevuld met gedroogde stikstof voor controle op lekkages. De onder druk staande stikstof ontwijkt bij het losdraaien van de wartelmoeren.
LET OP!Aansluiten van de koudemiddelleidingenHet aansluiten van de koudemiddelleidingen gebeurt aan de achterzijde van het apparaat.Eventueel moet op de binnenunit een verloopnippel naar een grotere of kleinere diameter worden geïnstalleerd.Deze verloopnippels worden standaard meegeleverd met de binnenunit.Na de montage moeten de verbindingen dampdiffusiedicht worden geïsoleerd. 4 Waterpas stellenHet wandframe voor de apparaten moet met geschikte schroeven en pluggen bevestigd worden. REMKO RXW18
CondensaansluitingDoor het onderschrijden van het dauwpunt ontstaat er bij de verdamper tijdens het koelbedrijf bij het binnendeel condens. Onder de verdamper bevindt zich een opvangbak, die verbonden moet worden met een afvoer. ■De lokale condensafvoer moet worden uitgevoerd met een verval van minimal 2 % (afbeelding 5). Monteer eventueel dampdiffusiedichte isolatie. ■De condensleiding van het apparaat vrij invoeren in de afvoerleiding. Als het condens naar een afvoerleiding wordt geleid, monteer dan een sifon als stankafsluiter. ■Bij het gebruik beneden een buitentemperatuur van +4 °C moet worden gelet op een vorstvrije plaatsing van de condensleiding. Eventueel moet gezorgd worden voor een leidingverwarming. ■Na het verleggen controleren op een vrije afvoer van het condens en zorgen voor een permanente lekdichtheid.
De condensslang is vanaf de fabriek voorzien voor aansluiting op de linker- of de rechterzijde (vooraanzicht). Elektrische aansluitingVoor het apparaat moet voedingsspanningsleiding naar de buitenunit en een zesaderige (RXS) of vieraderige (RXM) stuurleiding naar de binnenunit geïnstalleerd en op de juiste wijze afgezekerd worden. Het elektrische installeren moet gebeuren door een gespecialiseerd bedrijf. De montage van de elektrische aansluiting moet spanningsloos gebeuren. LET OP. ■ Wordt bij het apparaat een als accessoire verkrijgbare condenspomp gebruikt, is bij het gebruik van het uitschakelcontact van de pomp evt. een extra relais voor het verhogen van het schakelvermogen en het uitschakelen van de compressor noodzakelijk. Voer de aansluiting uit op de volgende manier:1. Open het aanzuigrooster. 2. Los de afdekking aan de rechterzijde en onder rechts aan de achterzijde.
Bij de RXW 681 IT serie is de klemmenstrook voor de netvoeding en besturingsaansluitingen achter de voorste afdekking gemonteerd. 4. Bouw het apparaat weer samen. ■We adviseren lokaal in de buurt van het apparaat een hoofd- / reparatieschakelaar te installeren. ■De klemmenstroken van de aansluitingen bevinden zich op de achterzijde van het apparaat. Na het installeren kunnen metingen na het verwijderen van de afdekking, aan de voorzijde gebeuren. 5 condensaansluitingMin. 2% verval19 6 Aansluiten van de binnenunitVoorste klemmenstrook voor stuurleiding en voeding van buitenunitAfdekking.
Elektrisch aansluitschemaElektrisch schemaRXW 261 tot 681KleurmarkeringWH = witBU = blauwBN = bruinAansluiten RXM 226 tot 435Aansluiten RXS 261h tot 681hBuitenunitBinnenunit NetaansluitingNulleiderBuitenvoedingsleidingAardleiding230 V~, 50 hz, L1 / N / PEStuurleidingcompressorbeveiligingNL1PELN1PENLPE3Inbedrijfstelling De inbedrijfstelling mag alleen door speciaal geschoold vakpersoneel en volgens de certificeringseisen uitgevoerd en gedocumenteerd worden.Voor de inbedrijfstelling van de totale installatie moeten de gebruikshandleidingen van de binnenunit en de buitenunit worden opgevolgd. OPMERKINGFunctietest van bedrijfsmodus koelen1. Schakel de stroomtoevoer in.2. Schakel het apparaat in via de afstandsbediening en kies de koelmodus, het maximale ventilatortoerental en de laagste insteltemperatuur.3.
Meet alle vereiste waarden, noteer deze in het inbedrijfstellingsrapport en controleer de veiligheidsfuncties.4. Controleer de besturing van het apparaat met de in het hoofdstuk "Bediening" beschreven functies timer, temperatuurinstelling, ventilatorsnelheden en het omschakelen naar de circulatie- resp. ontvochtigingsmodus.5.
Controleer de werking van de condensleiding, door gedestilleerd water in de condensopvangbak te gieten.We raden u aan hiervoor een fles met een tuit te gebruiken, die het water in de condensopvangbak kan leiden.312LNAC-NFMSMEXF4WVAC-LCOMPDisplay DisplayOntvangst- printSensor VerdamperSensor CirculatieVerdamper- ventilatormotorPendelmotorTransformatorBuitenvoedingsleidingNulleiderAardleidingCondensor- ventilatorKeerklepCompressorBuitenunitBinnenunit NetaansluitingNulleiderBuitenvoedingsleidingKeerklep230 V~, 50 hz, L1 / N / PEStuurleiding compressorbeveiligingNL1PELN323NL21PE1PEStuurleidingStuurleidingAardleidingVentilatormotorvoorste klemmenstrookREMKO RXW20
Functietest van bedrijfsmodus verwarmen (alleen bij RXS...H)1. Schakel de stroomtoevoer in.2. Schakel het apparaat in via de afstandsbediening en kies de verwarmingsmodus, het maximale ventilatortoerental en de hoogste insteltemperatuur.3. Meet alle vereiste waarden, noteer deze in het inbedrijfstellingsrapport en controleer de veiligheidsfuncties.4. Controleer de besturing van het apparaat met de in het hoofdstuk "Bediening" beschreven functies timer, temperatuurinstelling, ventilatorsnelheden.Afsluitende maatregelen■Monteer alle gedemonteerde onderdelen.■Geef de gebruiker instructies over het gebruik van de installatie.Controleer na elke ingreep in de koudekringloop de afsluitkleppen en de afsluitdoppen op lekkages. Gebruik eventueel geschikt afdichtmateriaal.
Apparaatafbeelding RXW 261 tot RXW 68131274891112Maat- en constructiewijzigingen, door technische doorontwikkeling, voorbehouden.6Bij reserveonderdeelbestellingen naast het EDV-nr. graag ook altijd het apparaatnr. en apparaattype (zie typeplaatje) opgeven!ReserveonderdelenlijstNr.
Technische wijzigingen en specificaties onder voorbehoud!AdviesVia onze intensieve training brengen we de vakkennis van onze adviseurs steeds op de nieuwste stand. Dat draagt bij tot onze reputatie meer te zijn dan een goede, betrouwbare leverancier: REMKO, een partner, die helpt bij het oplossen van problemen. De verkoopREMKO beschikt niet alleen over een goed uitgebouwd netwerk van vertegenwoordigingen in binnen- en buitenland, maar ook over hoog gekwalificeerd vakkundig personeel voor de verkoop. REMKO-medewerkers in de buitendienst zijn meer dan alleen verkoper: voor alles dienen zij voor onze klanten adviseurs te zijn in de airconditioning- en warmtetechniek. De servicedienstOnze apparaten werken nauwkeurig en betrouwbaar. Als er onverhoopt toch een storing optreedt, dan is de REMKO servicedienst snel ter plaatse.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met REMKO RXW681 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Airco REMKO
Handleiding Airco
Nieuwste handleidingen voor Airco