Progress PK1001 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Progress PK1001 (40 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 66 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Progress PK1001 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/40
gebruiksaanwijzing
user manual
notice d'utilisation
benutzerinformation
Koelkast
Refrigerator
Réfrigérateur
Kühlschrank
PK1001

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Progress
Categorie: Koelkast
Model: PK1001

Handleiding Progress PK1001 – volledige tekst

INHOUDVeiligheidsvoorschriften 2Bediening 4Het eerste gebruik 4Dagelijks gebruik 5Nuttige aanwijzingen en tips 5Reiniging en onderhoud 6Problemen oplossen 7Technische gegevens 8Montage 9Het milieu 9Wijzigingen voorbehouden. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENIn het belang van uw veiligheid en om eencorrect gebruik te kunnen waarborgen ishet van belang dat u, alvorens het apparaatte installeren en in gebruik te nemen, dezegebruiksaanwijzing, inclusief de tips enwaarschuwingen, grondig doorleest. Omonnodige vergissingen en ongevallen tevoorkomen is het belangrijk ervoor te zor-gen dat alle mensen die het apparaat ge-bruiken, volledig bekend zijn met de werk-ing ervan en de veiligheidsvoorzieningen.

Bewaar deze instructies en zorg ervoor datzij bij het apparaat blijven als het wordt ver-plaatst of verkocht, zodat iedereen die hetapparaat gedurende zijn hele levensduurgebruikt, naar behoren is geïnformeerd overhet gebruik en de veiligheid van het appa-raat. Voor de veiligheid van mensen en eigen-dommen dient u zich aan de voorzorgs-maatregelen uit dit instructieboekje te hou-den, de fabrikant is niet verantwoordelijkvoor schade die door het niet opvolgen vande aanwijzingen veroorzaakt is.

Veiligheid van kinderen en kwetsbaremensen• Dit apparaat is niet bedoeld voor gebruikdoor personen (waaronder begrepen kin-deren) met verminderde fysieke, zintuiglij-ke vermogens of een gebrek aan ervaringen kennis, tenzij dit onder toezicht ge-beurt van een voor hun veiligheid verant-woordelijke persoon of tenzij zij van eendergelijke persoon instructie hebben ont-vangen over het gebruik van het appa-raat. Houd kinderen uit de buurt om te voorko-men dat ze met het apparaat gaan spe-len. • Houd alle verpakkingsmateriaal buitenhet bereik van kinderen. Gevaar voor ver-stikking.

• Als u het apparaat afdankt trek dan destekker uit het stopcontact, snij de voe-dingskabel door (zo dicht mogelijk bij hetapparaat) en verwijder de deur om tevoorkomen dat kinderen een elektrischeschok krijgen of zichzelf in het apparaatopsluiten. • Als dit apparaat, dat voorzien is van eenmagnetische deursluiting, een ouder ap-paraat vervangt, dat voorzien is van eenveerslot (slot) op de deur of het deksel,zorg er dan voor dat u het slot onbruik-baar maakt voordat u het oude apparaatweggooit. Dit voorkomt dat kinderen er inopgesloten kunnen raken. Algemene veiligheidWaarschuwing. Houd de ventilatieopeningen altijd vrij vanobstructies; dit geldt zowel voor losstaandeals ingebouwde modellen.

• Dit apparaat is bedoeld voor het bewarenvan levensmiddelen en/of dranken in eengewoon huishouden en gelijkaardig ge-bruik zoals:– personeelskeukens in winkels, kanto-ren of andere werkomgevingen;– door gasten in hotels, motels en ande-re residentiële omgevingen;– bed-and-breakfast-accommodatie;– catering en gelijkaardige niet-commer-cieel gebruik. • Gebruik geen mechanische hulpmiddelenof kunstgrepen om het ontdooiproces teversnellen. • Gebruik geen andere elektrische appara-ten (bijvoorbeeld ijsmachines) in koelkas-ten, tenzij ze voor dit doel goedgekeurdzijn door de fabrikant. • Let op dat u het koelcircuit niet bescha-digt. 2 progress.

• Het koelmiddel isobutaan (R600a) be-vindt zich in het koelcircuit van het appa-raat, dit is een natuurlijk gas dat welis-waar milieuvriendelijk is, maar ook uiterstontvlambaar. Controleer of de onderdelen van hetkoelcircuit tijdens transport en installatievan het apparaat niet beschadigd zijn ge-raakt. Indien het koelcircuit beschadigd is:– open vuur en ontstekingsbronnen ver-mijden– de ruimte waar het apparaat zich be-vindt grondig ventileren• Het is gevaarlijk om wijzigingen aan tebrengen in de specificaties of dit productop enigerlei wijze te modificeren. Een be-schadigd netsnoer kan kortsluiting, branden/of een elektrische schok veroorzaken. Waarschuwing. Alle elektrische on-derdelen (netsnoer, stekker, compres-sor) mogen om gevaar te voorkomenuitsluitend worden vervangen door eenerkende onderhoudsdienst of gekwalifi-ceerd onderhoudspersoneel. 1.

Het netsnoer mag niet verlengd wor-den. 2. Verzeker u ervan dat de stekker nietplatgedrukt of beschadigd wordtdoor de achterkant van het apparaat. Een platgedrukte of beschadigdestekker kan oververhit raken enbrand veroorzaken. 3. Verzeker u ervan dat u de stekkervan het apparaat kunt bereiken. 4. Trek niet aan het snoer. 5. Als de stekker los zit, steek hem danniet in het stopcontact. Dan bestaater een risico op een elektrischeschok of brand. 6. U mag het apparaat niet gebruikenzonder het afdekkapje (indien vantoepassing) van het lampje. • Dit apparaat is zwaar. Wees voorzichtigals u het apparaat verplaatst. • Haal geen artikelen uit het vriesvak enraak ze niet aan als uw handen vochtig/nat zijn, dit kan uw huid beschadigen ofvrieswonden veroorzaken. • Stel het apparaat niet langdurig bloot aandirect zonlicht.

• De eventuele gloeilampen in dit apparaatzijn speciaal geselecteerd en uitsluitendbedoeld voor gebruik in huishoudelijkeapparaten. De lampjes zijn niet geschiktvoor de verlichting van ruimtes. Dagelijks gebruik• Zet geen hete potten op de kunststof on-derdelen in het apparaat.

• Bewaar geen brandbare gassen of vloei-stoffen in het apparaat, deze kunnen ont-ploffen. • U dient zich strikt te houden aan de aan-bevelingen van de fabrikant van het ap-paraat met betrekking tot het bewarenvan voedsel. Raadpleeg de betreffendeaanwijzingen. Onderhoud en reiniging• Schakel het apparaat uit en trek de stek-ker uit het stopcontact voordat u onder-houdshandelingen verricht. • Maak het apparaat niet met metalenvoorwerpen schoon. • Controleer de afvoer in de koelkast regel-matig op dooiwater. Reinig de afvoer, in-dien nodig. Als de afvoer verstopt is, zaler zich water onder in het apparaat ver-zamelen. InstallatieBelangrijk. Voor de aansluiting vanelektriciteit dienen de instructies in dedesbetreffende paragrafen nauwgezet teworden opgevolgd. • Pak het apparaat uit en controleer of erbeschadigingen zijn. Sluit het apparaatniet aan als het beschadigd is.

Meld mo-gelijke beschadigingen onmiddellijk bij dewinkel waar u het apparaat gekochtheeft. Gooi in dat geval de verpakkingniet weg. • Wij adviseren u om 4 uur te wachtenvoordat u het apparaat aansluit, dan kande olie terugvloeien in de compressor. • Rond het apparaat dient adequate lucht-circulatie te zijn, anders kan dit tot over-verhitting leiden. Om voldoende ventilatiete verkrijgen de instructies met betrekkingtot de installatie opvolgen. • De achterkant dient zo mogelijk tegeneen muur geplaatst te worden, teneindete voorkomen dat hete onderdelen (com-progress 3.

pressor, condensator) aangeraakt kun-nen worden en brandwonden veroorza-ken. • Het apparaat mag niet vlakbij radiatorenof kooktoestellen geplaatst worden. • Verzeker u ervan dat de stekker bereik-baar is nadat het apparaat geïnstalleerdis. • Aansluiten op de drinkwatervoorziening(indien voorzien van een wateraanslui-ting). Onderhoud• Alle elektrotechnische werkzaamhedendie noodzakelijk zijn voor het uitvoerenvan onderhoud aan het apparaat, dienenuitgevoerd te worden door een gekwalifi-ceerd elektricien of competent persoon. • Dit product mag alleen worden onder-houden door een erkend onderhouds-centrum en er dient alleen gebruik teworden gemaakt van originele reserveon-derdelen. Bescherming van het milieuDit apparaat bevat geen gassen die deozonlaag kunnen beschadigen, niet inhet koelcircuit en evenmin in de isola-tiematerialen.

Het apparaat mag nietworden weggegooid bij het normalehuishoudelijke afval. Het isolatieschuimbevat ontvlambare gassen: het appa-raat moet weggegooid worden con-form de van toepassing zijnde regelsdie u bij de lokale overheidsinstantieskunt verkrijgen. Voorkom beschadigingaan de koeleenheid, vooral aan de ach-terkant bij de warmtewisselaar. De ma-terialen die gebruikt zijn voor dit appa-raat en die voorzien zijn van het sym-bool zijn recyclebaar. BEDIENINGInschakelenSteek de stekker in het stopcontact. Draai de thermostaatknop op een gemid-delde stand. UitschakelenDraai de thermostaatknop op de stand "O"om het apparaat uit te schakelen. TemperatuurregelingDe temperatuur wordt automatisch gere-geld. Ga als volgt te werk om het apparaat inwerking te stellen:• draai de thermostaatknop op een lagerestand om de minimale koude te verkrij-gen.

• draai de thermostaatknop op een hogerestand om de maximale koude te verkrij-gen. Een gemiddelde instelling is over het al-gemeen het meest geschikt.

De exacte instelling moet echter gekozenworden rekening houdend met het feit datde temperatuur in het apparaat afhankelijkis van:• de omgevingstemperatuur• hoe vaak de deur geopend wordt• de hoeveelheid voedsel die bewaardwordt• plaatsing van het apparaat. Belangrijk. Als de omgevingstemperatuurhoog is of als het apparaat volledig gevuldis en de thermostaatknop op de koudsteinstelling staat, kan het apparaat continuwerken waardoor er ijs op de achterwandgevormd wordt. In dat geval moet de knopop een hogere temperatuur gezet wordenom automatische ontdooiing mogelijk temaken en zodoende het energieverbruik tebeperken. HET EERSTE GEBRUIKDe binnenkant schoonmakenVoordat u het apparaat voor de eerste keergebruikt, wast u de binnenkant en de inter-ne accessoires met lauwwarm water en eenbeetje neutrale zeep om de typische geurvan een nieuw product weg te nemen. Droog daarna grondig af.

DAGELIJKS GEBRUIKTemperatuurweergaveBelangrijk! Dit apparaat wordt verkocht inFrankrijk.In overeenstemming met de richtlijnen diegelden in dit land, moet dit apparaat wor-den geleverd met een speciaal onderdeel(zie afbeelding).

Dit onderdeel is geplaatstin de onderste lade van de koelkast om dekoudste zone aan te geven.Verplaatsbare schappenDe wanden van de koelkast zijn voorzienvan een aantal glijschoenen zodat de le-grekken op de gewenste plaats gezet kun-nen worden.Het plaatsen van de deurschappenOm het bewaren van pakken voedsel vanverschillende afmetingen mogelijk te ma-ken, kunnen de schappen op verschillendehoogtes worden geplaatst.Om deze aanpassingen uit te voeren, gaatu als volgt te werk:trek het schap geleidelijk in de richting vande pijlen totdat het los komt en plaats hetschap op een andere gewenste hoogte te-rug.NUTTIGE AANWIJZINGEN EN TIPSTips voor energiebesparing• De deur niet vaker openen of open latenstaan dan strikt noodzakelijk.• Als de omgevingstemperatuur hoog is,de thermostaatknop op een lage tempe-ratuur staat en het apparaat volledig ge-vuld is, kan de compressor continu aanstaan waardoor er ijs op de verdamperontstaat.

Als dit gebeurt, zet u de ther-mostaatknop naar een warmere instellingom de koelkast automatisch te laten ont-dooien en zo elektriciteitsverbruik te be-sparen.Tips voor het koelen van vers voedselOm de beste prestatie te verkrijgen:• Zet geen warm voedsel of verdampendevloeistoffen in de koelkast• dek het voedsel af of verpak het, in hetbijzonder als het een sterke geur heeft• plaats het voedsel zodanig dat de luchter vrijelijk omheen kan circulerenprogress 5

Nuttige tips voor het koelenNuttige tips:Vlees (alle soorten) in plastic zakken verpak-ken en op het glazen schap leggen, bovende groentelade. Bewaar het, voor de veiligheid, slechts eenof maximaal twee dagen op deze manier. Gekookt voedsel, koude schotels, enz. : de-ze moeten afgedekt worden en mogen opwillekeurig welk schap gezet worden. Fruit en groente: deze moeten zorgvuldigschoongemaakt worden en in de speciaaldaarvoor bedoelde lade(n) geplaatst wor-den. Boter en kaas: dit moet in speciale lucht-dichte bakjes gelegd of in aluminiumfolie ofplastic zakjes gewikkeld worden om zoveelmogelijk lucht buiten te sluiten. Melkflessen: deze moeten een afdekdophebben en opgeslagen worden in het fles-senrek in de deur. Bananen, aardappelen, uien en knoflook,indien niet verpakt, mogen niet in de koel-kast bewaard worden. REINIGING EN ONDERHOUDLet op.

Voordat u welkeonderhoudshandeling dan ook verricht,de stekker uit het stopcontact trekken. Het koelcircuit van dit apparaat bevatkoolwaterstoffen; onderhoud en herla-den mag alleen uitgevoerd wordendoor bevoegde technici. Periodieke reinigingHet apparaat moet regelmatig wordenschoongemaakt:• maak de binnenkant en de accessoiresschoon met lauw water en wat neutralezeep. • controleer de afdichtingen regelmatig enwrijf ze schoon om u ervan te verzekerendat ze schoon zijn en vrij van restjes zijn. • spoel ze af en maak ze grondig droog. Belangrijk. Trek niet aan leidingen en/ofkabels aan de binnenkant van de kast enverplaats of beschadig ze niet. Gebruik nooit schoonmaakmiddelen,schuurpoeders, erg geparfumeerde reini-gingsproducten en waspolijstmiddelen omde binnenkant schoon te maken, aangeziendeze het oppervlak beschadigen en eensterke geur achterlaten.

Maak de condensor (zwart rooster) en decompressor op de achterkant van het ap-paraat schoon met een borstel of stofzui-ger. Deze handeling zal de prestatie van hetapparaat verbeteren en het elektriciteitsver-bruik besparen. Belangrijk.

Zorg ervoor dat u hetkoelsysteem niet beschadigt. Veel normaal verkrijgbare keukenreinigersbevatten chemicaliën die de kunststoffendie in dit apparaat gebruikt zijn kunnen aan-tasten/beschadigen. Daarom wordt hetaanbevolen de buitenkant van dit apparaatalleen schoon te maken met warm watermet een beetje afwasmiddel. Steek, na het schoonmaken van het appa-raat, de stekker weer in het stopcontact. Periodes dat het apparaat niet gebruiktwordtAls het apparaat gedurende lange tijd nietgebruikt wordt, neem dan de volgendevoorzorgsmaatregelen:•trek de stekker uit het stopcontact• verwijder al het voedsel,• Ontdooi het apparaat (indien nodig) entoebehoren en maak alles schoon• laat de deur/deuren op een kier staan omde vorming van onaangename luchtjes tevoorkomen.

Het ontdooien van de koelkastRijp wordt elke keer als de compressormo-tor tijdens normale werking stopt, automa-tisch van de verdamper van het koelvakverwijderd. Het dooiwater loopt via een go-tje in een speciale opvangbak aan de ach-terkant van het apparaat, boven de com-pressormotor, waar het verdampt.Maak het afvoergaatje van het dooiwater inhet midden van het koelvak regelmatigschoon om te voorkomen dat het wateroverloopt en op het voedsel in de koelkastgaat druppelen. Gebruik daarvoor de spe-ciale reiniger, die al in het afvoergaatje zit.PROBLEMEN OPLOSSENWaarschuwing! Voordat u storingenopspoort, de stekker uit hetstopcontact trekken.Het opsporen van storingen die niet indeze handleiding vermeld zijn, dient teworden verricht door een gekwalifi-ceerd technicus of competent persoon.Belangrijk!

Er zijn tijdens de normalewerking geluiden te horen (compressor,koelcircuit).Probleem Mogelijke oorzaak OplossingHet apparaat werkt niet.Het lampje brandt niet.Het apparaat is uitgeschakeld. Schakel het apparaat in. De stekker zit niet goed in hetstopcontact.Steek de stekker goed in hetstopcontact. Het apparaat krijgt geen stroom.Er staat geen spanning op hetstopcontact.Sluit een ander elektrisch appa-raat aan op het stopcontact.Neem contact op met een ge-kwalificeerd elektricien.Het lampje werkt niet. Het lampje staat in stand-by. Sluit en open de deur. Het lampje is stuk. Zie 'Het lampje vervangen'.De compressor werktcontinu.De temperatuur is niet goed in-gesteld.Stel een hogere temperatuur in. De deur is niet goed gesloten. Zie 'De deur sluiten'. De deur is te vaak open gedaan. Laat de deur niet langer openstaan dan noodzakelijk.

De temperatuur van het productis te hoog.Laat het product afkoelen tot ka-mertemperatuur voordat u het op-bergt. De kamertemperatuur is tehoog.Verlaag de kamertemperatuur.Er loopt water over deachterkant van de koel-kast.Tijdens het automatische ont-dooiproces ontdooit de rijp te-gen de achterwand.Dit is normaal.progress 7

Probleem Mogelijke oorzaak OplossingEr loopt water in de koel-kast.De waterafvoer is verstopt. Maak de waterafvoer schoon. Producten verhinderen het waterom in de wateropvangbak te lo-pen.Zorg ervoor dat de producten deachterwand niet raken.Er loopt water over devloer.De dooiwaterafvoer loopt niet inde verdamperbak boven decompressor.Maak de dooiwaterafvoer vast opde verdamperbak.De temperatuur in hetapparaat is te laag.De thermostaatknop is niet goedingesteld.Stel een hogere temperatuur in.De temperatuur in hetapparaat is te hoog.De thermostaatknop is niet goedingesteld.Stel een lagere temperatuur in.Het lampje vervangen1. Trek de stekker uit het stopcontact.2. Verwijder de schroef van de afdekkingvan het lampje.3. Verwijder de afdekking van het lampje(raadpleeg de afbeelding).4.

Vervang het kapotte lampje door eennieuw lampje met hetzelfde vermogendat specifiek bedoeld is voor huishou-delijke apparaten. (het maximale ver-mogen wordt getoond op de afdekkingvan het lampje).5. Plaats de afdekking van het lampje te-rug.6. Draai de schroef van de afdekking vanhet lampje vast.7. Steek de stekker in het stopcontact.8. Open de deur. Controleer of het lampjegaat branden.De deur sluiten1. Maak de afdichtingen van de deurschoon.2. Stel de deur, indien nodig, af. Raad-pleeg "Montage".3. Vervang, indien nodig, de defecte deur-afdichtingen. Neem contact op met deklantenservice.TECHNISCHE GEGEVENS Afmetingen van de uitsparing Hoogte 1030 mm Breedte 560 mm Diepte 550 mmVoltage 230-240 VFrequentie 50 Hz8 progress

De technische gegevens staan op het type-plaatje aan de linker binnenkant in het ap-paraat en op het energielabel.MONTAGELees voor uw eigen veiligheid encorrecte bediening van het apparaateerst de 'veiligheidsinformatie'aandachtig door, alvorens het apparaatte installeren.OpstellingInstalleer dit apparaat op een plaats waarde omgevingstemperatuur overeenkomtmet de klimaatklasse die vermeld is op hettypeplaatje van het apparaat:Klimaat-klasseOmgevingstemperatuurSN +10°C tot + 32°CN +16°C tot + 32°CST +16°C tot + 38°CT +16°C tot + 43°CElektrische aansluitingZorg er vóór het aansluiten voor dat het vol-tage en de frequentie op het typeplaatjeovereenkomen met de stroomtoevoer in uwhuis.Het apparaat moet geaard zijn. De net-snoerstekker is voorzien van een contactvoor dit doel.

Als het stopcontact niet ge-aard is, sluit het apparaat dan aan op eenafzonderlijk aardepunt, in overeenstemmingmet de geldende regels, raadpleeg hiervooreen gekwalificeerd elektricien.De fabrikant neemt geen verantwoordelijk-heid op zich als de bovenstaande veilig-heidsmaatregelen niet worden nageleefd.Dit apparaat voldoet aan de EU. richtlijnen.Ventilatievereistenmin.200 cm2min.200 cm2De luchtcirculatie achter het apparaat moetvoldoende zijn.Belangrijk!

Raadpleeg de montage-instructies voor de installatie.HET MILIEUHet symbool op het product of op deverpakking wijst erop dat dit product nietals huishoudafval mag worden behandeld,maar moet worden afgegeven bij eenverzamelpunt waar elektrische enelektronische apparatuur wordt gerecycled.Als u ervoor zorgt dat dit product op dejuiste manier wordt verwijderd, voorkomt umogelijke negatieve gevolgen voor mens enmilieu die zich zouden kunnen voordoen ingeval van verkeerde afvalverwerking. Voorgedetailleerdere informatie over hetprogress 9

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Progress PK1001 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden