Mikrotik RB450G Handleiding
Mikrotik Niet gecategoriseerd RB450G
Bekijk gratis de handleiding van Mikrotik RB450G (10 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 107 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Mikrotik RB450G of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag
Pagina 1/10

RouterBOARD 450/G Series
User's Manual
(21-Aug-2012)
Copyright
Copyright © MikroTikls SIA. This manual contains information protected by copyright law. No part of it may
be reproduced or transmitted in any form without prior written permission from the copyright holder.
Trademarks
RouterBOARD, RouterOS, RouterBOOT and MikroTik are trademarks of MikroTikls SIA. All trademarks and
registered trademarks appearing in this manual are the property of their respective holders.
Limited Warranty
Copyright and Trademarks. Copyright MikroTikls SIA. This manual contains information protected by copyright law. No
part of it may be reproduced or transmitted in any form without prior written permission from the copyright holder.
RouterBOARD, RouterOS, RouterBOOT and MikroTik are trademarks of MikroTikls SIA. All trademarks and registered
trademarks appearing in this manual are the property of their respective holders.
Hardware. MikroTikls SIA warrants all RouterBOARD series equipment for the term of one year from the shipping date to
be free of defects in materials and workmanship under normal use and service, except in case of damage caused by
mechanical, electrical or other accidental or intended damages caused by improper use or due to wind, rain, fire or other
acts of nature.
If you have purchased your product from a MikroTik Reseller, please contact the Reseller company regarding all warranty
and repair issues, the following instructions apply if you purchased your equipment directly from MikroTik LatviaTo ONLY
return failed unit or units to MikroTikls you must perform the following RMA (Return Material Authorization) procedure.
Follow the instructions below to save time, efforts, avoid costs, and improve the speed of the RMA process. Take into
account that all goods have one year warranty. Instructions are located on our webpage here:
http://rma.mikrotik.com
Manual. This manual is provided “as is” without a warranty of any kind, expressed or implied, including, but not limited
to, the implied warranty of merchantability and fitness for a particular purpose. The manufacturer has made every effort
to ensure the accuracy of the contents of this manual, however, it is possible that it may contain technical inaccuracies,
typographical or other errors. No liability is assumed for any inaccuracy found in this publication, nor for direct or indirect,
incidental, consequential or other damages that may result from such an inaccuracy, including, but not limited to, loss of
data or profits. Please report any inaccuracies found to support@mikrotik.com.
Product specificaties
| Merk: | Mikrotik |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | RB450G |
| Gewicht: | 105 g |
| Breedte: | 90 mm |
| Diepte: | 115 mm |
| Frequentie van processor: | 680 MHz |
| Processormodel: | AR7161 |
| Aantal processorkernen: | 1 |
| Compatibele geheugenkaarten: | MicroSD (TransFlash) |
| DC voltage input: | 8 - 28 V |
| Intern geheugen: | 256 MB |
| Opslagmedia: | Flash |
| Geheugenkaart slot(s): | Ja |
| Reset button: | Ja |
| Power over Ethernet (PoE): | Ja |
| Aantal basis-switching RJ-45 Ethernet-poorten: | 5 |
| Netstekker: | DC-in-stekker |
| Type basis-switching RJ-45 Ethernet-poorten: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Seriële poort(en): | 1 |
| Temperatuurbewaking: | Ja |
| Hoeveelheid Power over Ethernet (PoE) ports: | 1 |
| Voltagebereik Power over Ethernet (PoE): | 8 - 30 V |
| Opslagcapaciteit: | 512 MB |
| Spanningsbewaking: | Ja |
| Licentieniveau: | 5 |
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Mikrotik RB450G stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Niet gecategoriseerd Mikrotik
13 Maart 2026
10 Maart 2026
8 Januari 2026
7 Januari 2026
6 Januari 2026
6 Januari 2026
6 Januari 2026
24 December 2025
23 December 2025
22 December 2025
Handleiding Niet gecategoriseerd
Nieuwste handleidingen voor Niet gecategoriseerd
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026