Mikrotik RB411AH Handleiding
Mikrotik Niet gecategoriseerd RB411AH
Bekijk gratis de handleiding van Mikrotik RB411AH (8 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 46 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Mikrotik RB411AH of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag
Pagina 1/8

RouterBOARD 411
User's Manual
Rev. A (31-Jan-2008)
Copyright
Copyright © 2003-2008 MikroTikls SIA. This manual contains information protected by copyright law. No
part of it may be reproduced or transmitted in any form without prior written permission from the copyright
holder.
Trademarks
RouterBOARD, RouterOS, RouterBOOT and MikroTik are trademarks of MikroTikls SIA. All trademarks and
registered trademarks appearing in this manual are the property of their respective holders.
Limited Warranty
Copyright and Trademarks. Copyright MikroTikls SIA. This manual contains information protected by
copyright law. No part of it may be reproduced or transmitted in any form without prior written permission
from the copyright holder. RouterBOARD, RouterOS, RouterBOOT and MikroTik are trademarks of MikroTikls
SIA. All trademarks and registered trademarks appearing in this manual are the property of their respective
holders.
Hardware. MikroTikls SIA warrants all RouterBOARD series equipment for the term of one year from the
shipping date to be free of defects in materials and workmanship under normal use and service, except in
case of damage caused by mechanical, electrical or other accidental or intended damages caused by
improper use or due to wind, rain, fire or other acts of nature.
If you have purchased your product from a MikroTik Reseller, please contact the Reseller company regarding
all warranty and repair issues, the following instructions apply if you purchased your equipment ONLY
directly from MikroTik Latvia To return failed unit or units to MikroTikls you must perform the following RMA
(Return Material Authorization) procedure. Follow the instructions below to save time, efforts, avoid costs,
and improve the speed of the RMA process. Take into account that all goods have one year warranty.
Instructions are located on our webpage here:
http://rma.mikrotik.com
Manual. This manual is provided “as is” without a warranty of any kind, expressed or implied, including, but
not limited to, the implied warranty of merchantability and fitness for a particular purpose. The
manufacturer has made every effort to ensure the accuracy of the contents of this manual, however, it is
possible that it may contain technical inaccuracies, typographical or other errors. No liability is assumed for
any inaccuracy found in this publication, nor for direct or indirect, incidental, consequential or other
damages that may result from such an inaccuracy, including, but not limited to, loss of data or profits.
Please report any inaccuracies found to support@mikrotik.com.
Product specificaties
| Merk: | Mikrotik |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | RB411AH |
| Frequentie van processor: | 680 MHz |
| Processormodel: | AR7161 |
| Aantal processorkernen: | 1 |
| Vermogensverbruik (max): | 14 W |
| DC voltage input: | 10 - 28 V |
| Intern geheugen: | 64 MB |
| Opslagmedia: | Flash |
| Power over Ethernet (PoE): | Ja |
| Aantal basis-switching RJ-45 Ethernet-poorten: | 1 |
| Netstekker: | DC-in-stekker |
| Type basis-switching RJ-45 Ethernet-poorten: | Fast Ethernet (10/100) |
| Seriële poort(en): | 1 |
| Hoeveelheid Power over Ethernet (PoE) ports: | 1 |
| Voltagebereik Power over Ethernet (PoE): | 10 - 28 V |
| Opslagcapaciteit: | 64 MB |
| Spanningsbewaking: | Ja |
| Licentieniveau: | 4 |
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Mikrotik RB411AH stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Niet gecategoriseerd Mikrotik
13 Maart 2026
10 Maart 2026
8 Januari 2026
7 Januari 2026
6 Januari 2026
6 Januari 2026
6 Januari 2026
24 December 2025
23 December 2025
22 December 2025
Handleiding Niet gecategoriseerd
Nieuwste handleidingen voor Niet gecategoriseerd
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026