Miele H 326 Handleiding

Miele Oven H 326

Bekijk gratis de handleiding van Miele H 326 (76 pagina’s), behorend tot de categorie Oven. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 15 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Miele H 326 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/76
Gebruiksaanwijzing
Combi-fornuizen
Combi-ovens
H 310-1, H 320-1, H 320-2
H 316-1, H 326-1, H 326-2
Lees deze gebruiksaanwijzingbeslist
voordat u het apparaat plaatst,
installeert en in gebruik neemt.
Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
onnodige schade aan het apparaat.
M
05 749 461M.-Nr.

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Miele
Categorie: Oven
Model: H 326

Handleiding Miele H 326 – volledige tekst

Algemeen. 5Uitvoering. 6Accessoires. 7Bakplaat, braadslede en rooster. 7Vetfilter. 7Kookplaat. 8Een bijdrage aan de bescherming van het milieu. 9Veiligheidsinstructies en waarschuwingen. 10Vóór het eerste gebruik. 16Dagtijd instellen. 16Reiniging voor het eerste gebruik. 16De functies van de kookplaat. 18Keramische kookplaat. 18Kookzones. 18Restwarmte-indicator. 18Kookzone-vergroting. 18Elektrische kookplaat. 18Gebruik van de kookplaat. 19Kookzoneschakelaars. 19Zo gebruikt u de keramische kookplaat. 19Tabel voor het kiezen van de juiste stand. 19De juiste pannen. 20Let op het volgende. 21Ovenfuncties. 22Bediening van de oven. 23Bedieningsknoppen. 23Functiekeuzeschakelaar. 23Temperatuurkeuzeschakelaar. 24Gebruik van de oven. 24Het gebruik van het "Snelopwarmsysteem ". 25ÄHet voorverwarmen van de oven. 25Het bereiden van kant-en-klaargerechten. 25Inhoud2.

UitvoeringOvenelektronicaDankzij de elektronica van het apparaatkunt u niet alleen bakken, braden engrilleren. U kunt de elektronica ook ge-bruiken als:– klok,– kookwekker en– voor het automatisch in- en uitscha-kelen van het apparaat.WasemkoelingZodra u de oven aanzet, wordt automa-tisch een ventilator ingeschakeld. Dezezorgt ervoor dat de hete wasem uit deovenruimte gemengd wordt met koelelucht uit de keuken waardoor de wasemafkoelt voordat deze vrijkomt tussenovendeur en bedieningspaneel.De bedieningselementen en de deur-greep blijven zo koel genoeg om teworden aangeraakt.Ook na het uitschakelen van de ovenblijft de ventilator nog enige tijd inge-schakeld. Zo wordt voorkomen dat zichvocht ophoopt in de ovenruimte, dekeukenkast en op het bedieningspa-neel.

De ventilator wordt automatischuitgeschakeld, zodra de temperatuur inde ovenruimte onder een bepaaldewaarde zakt.PerfectClean-veredelde oppervlakkenDe oppervlakken van– de ovenruimte,– de bakplaat,– de braadslede,– het rooster en– de geleiderailszijn PerfectClean-veredeld.Deze oppervlaktebehandeling resul-teert in zeer goede anti-aanbakeigen-schappen en een zeer eenvoudigereiniging.Zie ook de aanwijzingen in het hoofd-stuk "Reiniging en onderhoud".Katalytisch geëmailleerde oppervlak-kenDe achter- en de bovenwand zijn voor-zien van donkergrijs katalytisch email.Dankzij dit speciale email worden olie-en vetspatten bij hoge temperaturenvanzelf verwijderd.De reiniging van deze moeilijk toegan-kelijke ovendelen is hierdoor veel een-voudiger.Zie ook de aanwijzingen in het hoofd-stuk "Reiniging en onderhoud".Algemeen6

AccessoiresDe volgende accessoires worden bijhet apparaat geleverd.Extra accessoires zijn verkrijgbaar bijuw vakhandelaar of bij Miele NederlandB.V. Meer informatie vindt u in het ge-lijknamige hoofdstuk.Bakplaat, braadslede en roosterDe bakplaat, de braadslede en hetrooster zijn voorzien van een beveili-ging die voorkomt dat u deze toebeho-ren per ongeluk helemaal uit de oventrekt, terwijl u ze slechts gedeeltelijk er-uit had willen trekken.Let er daarom bij het inschuiven opdat de uittrekbeveiliging altijd aande achterkant zit.De bakplaat, de braadslede en hetrooster kunnen nu alleen uit de ovenworden gehaald als deze worden opge-tild.VetfilterPlaats het vetfilter voor de aanzuigope-ning van de ventilator:– bij "Hetelucht " voor braden op hetDrooster, in een open pan of in debraadslede.– bij "Grilleren met luchtcirculatie ".NDe vetdruppels worden nu door het vet-filter opgevangen.

KookplaatDe inbouwfornuizen kunnen met de vol-gende kookplaten worden gecombi-neerd:KM 200KM 227KM 228Keramische kookplaat KM 228aVario-kookzone: 14,5 cm / 21 cm CbKookzone: 14,5 cm CcKookzone / braadzone:17 cm / 17 cm x 26 cm *CdKookzone: 14,5 cm CeDisplay van de kookplaat,restwarmte-indicatorKM 227* Kookzone: 18 cm CElektrische kookplaat KM 200aKookzone: 18 cm CbKookzone: 14,5 cm CcKookzone: 18 cm CdKookzone: 14,5 cm CTypeplaatje van de kookplaatHet typeplaatje van de kookplaat is nietmeer te zien als de oven is ingebouwd.Daarom wordt er een tweede typeplaat-je bijgevoegd.Plak dit in de gebruiksaanwijzing onderde rubriek "Technische Dienst". U heeftde gegevens die op dit typeplaatjestaan vermeld nodig wanneer u contactopneemt met de Technische Dienst.Algemeen8

Het verpakkingsmateriaalDe verpakking beschermt het apparaattegen transportschade. Het verpak -kingsmateriaal is uitgekozen met hetoog op een zo gering mogelijke belas-ting van het milieu en de mogelijkhedenvoor recycling.Hergebruik van het verpakkingsmateri-aal remt de afvalproductie en het ge-bruik van grondstoffen. Vaak neemt deleverancier de verpakking terug. Als ude verpakking zelf wegdoet, informeerdan bij de reinigingsdienst van uw ge-meente waar u die kunt afgeven.Het afdanken van het apparaatVan een afgedankt apparaat kunnen deonderdelen vaak nog waardevol zijn.Zorg er daarom voor dat uw oude ap-paraat via de dealer of de gemeentegerecycled kan worden.Zorgt u ervoor dat het afgedankte ap-paraat tot die tijd buiten het bereik vankinderen wordt opgeslagen. Zie ook hethoofdstuk "Veiligheidsinstructies enwaarschuwingen".Een bijdrage aan de bescherming van het milieu9

Dit apparaat voldoet aan de gelden-de veiligheidsbepalingen. Als het apparaat echter niet wordtgebruikt voor het doel waarvoor hetis bestemd, of als het op een ver-keerde manier wordt bediend, kun-nen personen letsel oplopen en kaner materiële schade ontstaan. Lees eerst aandachtig de gebruiks-aanwijzing door voordat u het appa-raat voor het eerst gebruikt. U vindt hierin belangrijke instructiesvoor het inbouwen, de veiligheid, hetgebruik en het onderhoud van hetapparaat. Dat is veiliger voor uzelfen voorkomt onnodige schade aanuw apparaat. Bewaar deze gebruiksaanwijzingzorgvuldig en geef deze door aaneen eventuele volgende eigenaarvan het apparaat. Verantwoord gebruikDit apparaat is uitsluitend bestemdvoor huishoudelijk gebruik, en welvoor het bakken, braden, ontdooien,koken, inmaken, drogen en grillerenvan levensmiddelen.

Gebruik voor andere doeleinden is vooreigen risico en kan gevaarlijk zijn. Defabrikant kan niet aansprakelijk wordengesteld voor schade die wordt veroor-zaakt door gebruik voor andere doel-einden dan hier aangegeven of dooreen foutieve bediening. Kinderen mogen het apparaat al-leen zonder toezicht gebruiken alsze weten hoe ze het apparaat veiligmoeten bedienen. De kinderen moetenzich bewust zijn van de gevaren vaneen foutieve bediening. Technische veiligheidVoordat u het apparaat aansluit,dient u de aansluitgegevens (span-ning en frequentie) op het typeplaatjemet de waarden van het elektrici-teitsnet te vergelijken. Deze gegevensmoeten beslist overeenkomen. De elektrische veiligheid van hetapparaat is uitsluitend gegaran-deerd als het is aangesloten op eenaardingssysteem dat volgens de gel-dende veiligheidsbepalingen is geïn-stalleerd.

Laat de huisinstallatie bij twij-fel door een vakman inspecteren. De fabrikant kan niet aansprakelijk wor-den gesteld voor schade die is ont-staan door een ontbrekende ofbeschadigde aarddraad (bijvoorbeeldeen elektrische schok). Gebruik het apparaat alleen als hetis ingebouwd.

Dit om te voorkomendat u per ongeluk elektrische onderde-len aanraakt. Open in geen geval de ommante-ling van het apparaat. Wanneer on-derdelen die onder spanning staanworden aangeraakt of als elektrische ofmechanische delen worden veranderd,levert dit gevaar op voor de gebruiker. Dit kan er tevens toe leiden dat het ap-paraat niet meer goed functioneert. Veiligheidsinstructies en waarschuwingen10.

Ondeskundig uitgevoerdeinstallatie- en onderhoudswerk-zaamheden, alsmede ondeskundig uit-gevoerde reparaties leveren gevaar opvoor de gebruiker. De fabrikant kan daarvoor niet aanspra-kelijk worden gesteld. Laat installatie-en onderhoudswerkzaamheden en re-paraties uitsluitend uitvoeren door er-kende vakmensen. Er staat alleen dan geen elektri-sche spanning op het apparaat,als aan één van de volgende voorwaar-den is voldaan:– als de zekering van de huisinstallatieis uitgeschakeld;– als de hoofdschakelaar van de huis-installatie is uitgeschakeld;– als de stekker uit het stopcontact isgetrokken. Trek daarbij aan de stekker en nietaan de aansluitkabel. Het apparaat mag niet via een ver-lengsnoer op het elektriciteitsnetworden aangesloten. Met verlengsnoe-ren kan een veilig gebruik van het ap-paraat niet worden gewaarborgd (erkan bijvoorbeeld oververhitting ont-staan).

Dit apparaat mag uitsluitend dooreen vakman op een niet-stationairelocatie (bijvoorbeeld een boot of cam-per) worden ingebouwd en aangeslo-ten. Hierbij moet aan alle voorwaardenvoor een veilig gebruik worden vol-daan. GebruikPas op. De kookzones en de ovenworden zeer heet. Zorg dat kinderen uit de buurt vanhet apparaat blijven als het in wer-king is. De huid van kinderen is gevoe-liger voor hoge temperaturen dan dehuid van volwassenen. Het apparaatwordt niet alleen bij de kookzones heet,maar ook bij de deur, de wasemafvoeren het bedieningspaneel. Kinderenkunnen zich ook branden als ze pan-nen van de kookplaat trekken. OvenDraag altijd ovenwanten als u ge-rechten in de oven zet of eruithaalt, of als u in de oven bezig bent. Wanneer u "Boven- en onderwarmte" ofbijvoorbeeld de grill gebruikt, wordt hetbovenste verwarmingselement zeerheet. U kunt zich eraan branden.

Gebruik geen kunststof servies-goed. Kunststof smelt bij hogetemperaturen, hierdoor kan de oven be-schadigd raken.Gebruik bij inmaken in de ovennooit conservenblikken.Deze kunnen door overdruk uit elkaarspringen en de oven beschadigen.Schuif geen pannen en dergelijkeover de bodem van de oven heenen weer, anders beschadigt u het op-pervlak van de bodem.Ga niet op de geopende ovendeurzitten of staan. Zet er ook geenzware voorwerpen op, anders kunt uhet apparaat beschadigen. 15 kg is hetmaximumgewicht dat de deur kan dra-gen.Zorg dat niets tussen de deur vanhet apparaat vastgeklemd raakt.Dek gerechten altijd af als ze in deoven worden bewaard. Het vochtuit de gerechten kan corrosie veroorza-ken.

Bovendien voorkomt u door het af-dekken dat de gerechten uitdrogen.Schakel het apparaat niet uit als ude restwarmte wilt benutten omeen bereiding te voltooien of om eengerecht warm te houden.Laat de gekozen ovenfunctie ingescha-keld en zet de temperatuur op "0".Schakel het apparaat in geen geval uit.Anders stijgt de luchtvochtigheid, watleidt tot het beslaan van het bedie-ningspaneel, tot condensvorming onderhet werkblad en tot het beslaan van hetmeubelfront.Door condenswater kan– de kastombouw/het werkblad be-schadigd raken.– in het apparaat corrosie ontstaan.Bereid diepvriesproducten (zoalspizza) niet op de bakplaat of debraadslede. De bakplaat en de braad-slede kunnen zo kromtrekken dat zeniet meer uit de oven gehaald kunnenworden als ze heet zijn. Bij elk volgendgebruik trekken ze weer krom. Gebruikdaarom het rooster en leg onder hetdiepvriesproduct bakpapier.

Voor patat,kroketten en dergelijke kunt u de bak-plaat of de braadslede wel gebruiken.Giet nooit water op de bakplaat, debraadslede en in de ovenruimte,zolang deze nog heet zijn, andersvormt zich waterdamp die ernstigebrandwonden kan veroorzaken, alsme-de schade aan het email.Veiligheidsinstructies en waarschuwingen12

Leg nooit aluminiumfolie op debodem van de oven, wanneer u deovenfunctie "Boven- en onderwarm-te " gebruikt. Zet ook geen pannen,Aschalen, bakplaten of een braadsledeop de bodem van het apparaat. Gebruikt u een braadslede van een an-der merk, let er dan op dat de afstandtussen de onderkant van de braadsle-de en de bodem van de oven minimaal6 cm is. Neemt u deze aanwijzingen niet in acht,dan kan de onderwarmte niet goedworden afgegeven, waardoor de email-laag van de bodem kan scheuren enloslaten. In de handel worden soms produc-ten van aluminiumfolie aangebo-den die de ovenruimte moeten schoon-houden en de reiniging moeten verge-makkelijken. Gebruik dergelijke produc-ten niet, aangezien ze een negatiefeffect op het bak- en braadresultaathebben en de oven kunnen bescha-digen (bijvoorbeeld door warmteopho-ping). Keramische kookplaatDe kookzones worden heet zodraze worden ingeschakeld.

U kuntzich eraan branden. De restwarmte-indicator geeft aan of een kookzoneheet is. Zet geen hete pannen of schalenop het display van de kookplaat. Hierdoor kunnen de restwarmte-indi-catoren beschadigd raken. Schakel de kookplaat onmiddellijkuit als deze scheurtjes en derge-lijke vertoont. Door de scheuren kunnenetensresten en overgekookt vocht inaanraking komen met elektrische delen,waardoor kortsluiting ontstaat. Trek de stekker uit het stopcontact ofschakel de zekering uit. Waarschuw deTechnische Dienst van Miele NederlandB. V. Gebruik de kookplaat niet als werk-blad. Leg er dus geen voorwerpenop. Als de kookplaat per ongeluk wordtingeschakeld of als deze nog heet is,zouden deze voorwerpen kunnen smel-ten of vlam kunnen vatten. Gebruik geen serviesgoed vankunststof of aluminiumfolie, wantdat smelt bij hoge temperaturen. Bo-vendien kan de kookplaat hierdoor be-schadigd raken.

Laat geen voorwerpen op de kera-mische plaat vallen. Zelfs een lichtvoorwerp als een zoutvaatje kan, alshet verkeerd terechtkomt, scheuren ofbarsten in de plaat veroorzaken. Gebruik op de keramische kook-plaat geen pannen of schalen meteen scherpe rand aan de bodem. Daar-door ontstaan krassen die niet meer teverwijderen zijn. Reinig de voegen tussen de rand-lijst van de kookplaat en het werk-blad respectievelijk tussen de randlijsten de keramische kookplaat niet meteen spits voorwerp. Op deze manierzou u de afdichting kunnen bescha-digen. Accessoire: Schuif na gebruik vande schraper het mesje weer in dehouder, anders kunt u zich eraan ver-wonden. Elektrische kookplaatDe kookzones worden heet zodraze worden ingeschakeld. Zorg dat er geen zouthoudendegerechten of vloeistoffen op deroestvrijstalen plaat terechtkomen.

Gebeurt dit toch, verwijder de etensres -ten en vloeistoffen die zout bevattendan zo snel en zo grondig mogelijk. Alsu dit niet doet, kunnen er corrosievlek-ken ontstaan. Wij adviseren u geen sierdekselsvoor kookzones te gebruiken. Wan-neer een kookzone wordt ingeschakeld,terwijl er een sierdeksel op ligt, kan dekookzone kromtrekken. Ook kan er corrosie op een kookzoneontstaan als:– een sierdeksel op een nog vochtigekookzone wordt gelegd;– vocht of damp onder het sierdekselterechtkomt. Gebruik de kookplaat niet als werk-blad. Leg er dus geen voorwerpenop. Als de kookplaat per ongeluk wordtingeschakeld of als deze nog heet is,zouden deze voorwerpen kunnen smel-ten of vlam kunnen vatten. Gebruik geen serviesgoed vankunststof of aluminiumfolie, wantdat smelt bij hoge temperaturen. Bo-vendien kan de kookplaat hierdoor be-schadigd raken.

AlgemeenHoud het apparaat goed in de ga-ten als u met olie en/of vettenwerkt. Olie en vet kunnen in brand ra-ken. Gebruik het apparaat niet om ereen ruimte mee te verwarmen. Door de hoge temperaturen in de oven-ruimte kunnen licht ontvlambare voor-werpen, die zich in de buurt van het ap-paraat bevinden, vlam vatten.

Zorg ervoor dat voedsel altijd vol-doende wordt verwarmd. De tijddie daarvoor nodig is, hangt af van ver-schillende factoren, zoals de tempera-tuur van de ingrediënten op het mo-ment dat het gerecht in de oven wordtgezet, de hoeveelheid, het soort voed-sel, de kwaliteit ervan en eventuele wij-zigingen in het recept. Eventuele bacte-riën in het eten worden alleen gedoodwanneer de temperatuur hoog genoegis (> 70 °C) en lang genoeg wordt aan-gehouden (> 10 min.). Wanneer u twij-felt of een gerecht voldoende verwarmdis, kies dan liever een iets langere tijd.Het is belangrijk dat de temperatuur inhet gerecht gelijkmatig wordt verdeelden bovendien hoog genoeg is. Roer degerechten daartoe regelmatig door ofdraai ze om.Als u een contactdoos in de buurtvan het apparaat gebruikt, let erdan op dat de aansluitkabel niet tussende hete ovendeur beklemd raakt.

Deaansluitkabel kan beschadigd raken enu loopt zo het risico een elektrischeschok te krijgen.Gebruik voor het reinigen van hetapparaat nooit een stoomreiniger.Stoom kan in aanraking komen met de-len van het apparaat die onder span-ning staan en zo kortsluiting veroorza-ken.Let op als u alcoholhoudendedranken voor het bakken of bradengebruikt. Voor de bereiding van levens-middelen in de oven worden vaak alco-holhoudende dranken gebruikt, zoalsrum, cognac of wijn.Door de hoge temperaturen verdamptde alcohol.

Houd er rekening mee datdeze damp door het verwarmingsele-ment vlam kan vatten.Het afdanken van het apparaatHaal de stekker uit het stopcontacten maak deze samen met de aan-sluitkabel onbruikbaar.Hiermee voorkomt u dat het apparaatgevaar oplevert, bijvoorbeeld voor spe-lende kinderen.Als de veiligheidsinstructies nietworden opgevolgd, kan de fabrikantniet verantwoordelijk worden gesteldvoor schade die daar eventueel hetgevolg van is.Veiligheidsinstructies en waarschuwingen15

Afhankelijk van het type is uw apparaatvoorzien van een digitale klok.Laat het apparaat door een vakmanaansluiten. Voordat u de oven kunt ge-bruiken, moet u eerst de dagtijd instel-len.Reinig het apparaat daarna en scha-kel de oven leeg in. Bij nieuwe appara-ten ontstaan vaak onaangename geur-tjes.

Als u de lege oven enige tijd opeen hoge temperatuur aanzet, verdwij-nen deze geurtjes snel.Dagtijd instellenNa het aansluiten van het apparaatknipperen in het display van de klok" " en "AUTO".0 00k^Druk op de toets " ".i^Zolang de punt " " in het display knipk-pert, kunt u de dagtijd met de toets"+" of "–" instellen (in uren minuten).kDe klok heeft een 24-uursweergave.Na het invoeren wordt de dagtijd inuren en minuten weergegeven.Het symbool " " boven de punt " "l kgeeft aan dat de oven los van de klokkan worden gebruikt.Reiniging voor het eerstegebruikVerwijder eventuele stickers van debakplaat, de braadslede en de bo-dem van de oven.^Reinig de met warm waovenruimte -ter en een mild reinigingsmiddel.

Wrijfde ruimte daarna met een schonedoek droog.Sluit de ovendeur pas wanneer debinnenruimte droog is.^Was de af.accessoires Bij ontstaat vaaknieuwe apparaten een onaangename geur als ze voor heteerst worden gebruikt. Door de ovenenige tijd op een hoge temperatuur aante zetten, verdwijnt deze geur echtersnel.Zet de oven daarom minstens één uuraan:^Draai de functiekeuzeschakelaar op"Hetelucht ".D^Stel met de temperatuurkeuzescha-kelaar de hoogste temperatuur in.U kunt de oven ook automatisch uit-schakelen met behulp van de digitaleklok.Zorg dat de ruimte waar het appa-raat staat voldoende geventileerdwordt.Vóór het eerste gebruik16

Keramische kookplaatReinig de keramische kookplaat gron-dig voor het eerste gebruik (zie hoofd-stuk "Reiniging en onderhoud").Bij het eerste gebruik kunnen geurtjesvrijkomen: het water in de isolering ver-dampt.Elektrische kookplaatBij het eerste gebruik van de elektri-sche kookplaat komen geurtjes vrij.^Zet de kookzones ongeveer 5 minu-ten op de hoogste stand, zonder dater pannen op staan.De roestwerende beschermlaag wordthierdoor extra gehard. Daarbij kan eni-ge rookontwikkeling optreden.Zorg dat de ruimte waar het appa-raat staat voldoende geventileerdwordt.Vóór het eerste gebruik17

Keramische kookplaatKookzonesDe kookzones zijn duidelijk zichtbaar inde kookplaat aangebracht.Alleen de ingeschakelde kookzonewordt verwarmd. De rest van het opper -vlak blijft relatief koud.Restwarmte-indicatorElke kookzone heeft een controlelampjevoor de restwarmte. Wanneer de kook -zone na het inschakelen een bepaaldetemperatuur bereikt, gaat dit lampjebranden.Zet geen hete pannen of schalen ophet display van de kookplaat. Hier-door kunnen de restwarmte-indica-toren beschadigd raken.Het lampje blijft branden zolang dekookzone nog warm is, ook nadat dezeis uitgeschakeld.Raak de kookzone niet aan zolangde restwarmte-indicator brandt enleg ook geen voorwerpen op dekookzone.

U kunt zich branden!Kookzone-vergrotingU kunt deze functie alleen maar ge -bruiken als uw kookplaat voorzien isvan vario-kookzones of van eenkook-/braadzone.De vergroting van de kookzone wordtmet de desbetreffende kookzonescha -kelaar ingeschakeld.Draai de schakelaar alleen rechtsomtot aan de aanslag.De schakelaar raakt anders defect.^Draai de schakelaar alleen rechtsomop het symbool " ".n^ Stel vervolgens de gewenste standin.Als de kookzoneschakelaar vervolgensop "0" wordt gedraaid, gaan zowel dekookzone als de vergroting ervan uit.Elektrische kookplaatDeze kookplaat beschikt over vier elek -trische kookzones met twee verschil -lende afmetingen en vermogens.De functies van de kookplaat18

KookzoneschakelaarsDe kookzones worden met schakelaarsbediend.Draai de kookzoneschakelaars metsymbool " " na stand 9 alleennrechtsom, maximaal tot aan de aan -slag, en weer terug.De schakelaars raken anders de -fect.De andere kookzoneschakelaarskunt u beide kanten op draaien.Zodra een schakelaar op een bepaaldestand wordt gedraaid, gaat het contro-lelampje voor de kookzones branden.Dit lampje gaat uit zodra de schakelaarop "0" wordt gedraaid.Zo gebruikt u de keramischekookplaat^ Kies een hoge stand voor het aan dekook brengen of aanbraden van eengerecht.^Zodra er stoom onder de dekselrandvan de pan vandaan komt, moet dekookzoneschakelaar op een lagerestand worden gedraaid.Als u de schakelaar op tijd terugdraait– voorkomt u dat gerechten overkoken;– voorkomt u dat gerechten aanbran -den;– bespaart u energie.Tabel voor het kiezen van de juistestandbereiding standboter smeltenchocolade smeltengelatine oplossenyoghurt maken.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . 1gerechten warmhoudenkleine hoeveelheden opwarmensaus makenomelet bakken . . . . . . . . . . . . . . . . 1 - 2diepvriesproducten ontdooiendeegwaren wellenrijstepap, havermoutpap kokengroente/fruit blancherenbouillon trekkenpeulvruchtensoep maken. . . . . . . . 2 - 3vlees/vis/groente kokenaardappelen/eenpansgerechten/soep kokenjam maken . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 - 5schnitzel, lever, braadworst, viseieren bakken. . . . . . . . . . . . . . . . . 5 - 7röstischijven bakkenpannenkoeken bakkenbiefstuk bakkenfrituren in vet. . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 - 9De getallen in deze tabel zijn slechts al -gemene richtlijnen. Ze hebben betrek -king op normale porties voor 4 perso -nen. Als u hogere pannen gebruikt,zonder deksel kookt of grotere hoeveel -heden bereidt, moet een hogere standworden ingesteld.

De juiste pannenAls u de volgende adviezen opvolgt– bespaart u energie;– voorkomt u dat overkokend vocht in -brandt.De bodem van de panDe pannen moeten een stabiele onder-kant hebben die iets naar binnen buigt.Als de bodem heet wordt, staat dezevlak op de kookzone. Gebruik pannendie geschikt zijn voor koken op eenkeramische dan wel elektrische kook-plaat.De grootte van de panDe doorsnede van de pan moet ietsgroter zijn dan die van de kookzone.Het dekselEen deksel op de pan voorkomt dat dewarmte ontsnapt.Gebruik van de kookplaat20

Let op het volgendeOm onnodig energieverbruik te voor-komen, moet u altijd een pan opzettenvoordat u een kookzone inschakelt.Bovendien voorkomt u op deze manierdat de kookzones van de elektrischekookplaat vervormen of zelfs defect ra-ken.De kookzone en de pan moeten schoonen droog zijn.

U hoeft dan na het kokenminder schoon te maken.Speciaal voor keramische kookplatenZorg dat er geen zand op de kook-zones ligt.Als er zand tussen de pan en de kook-zone komt, kan dit krassen veroorza-ken.De bodem van de pan mag geenscherpe randen hebben.Als u een pan met scherpe randen ver-schuift, ontstaan er krassen op de kera-mische kookplaat.Pannen van aluminium en roestvrij-stalen pannen met een aluminiumbodem kunnen parelmoerkleurigevlekken op de kookplaat veroorza-ken.Deze vlekken kunt u het beste onmid-dellijk verwijderen met een speciaal rei -nigingsmiddel (zie de rubriek "Reinigingen onderhoud").Voorkom dat suiker of suikerhou-dend voedsel op warme kookzonesterechtkomt en leg er geen kunststofof aluminiumfolie op.Als de keramische plaat afkoelt, kunnenhierdoor scheuren of barsten in deplaat ontstaan.

Komt er per ongeluktoch iets op een hete kookzone terecht,schakel deze dan uit en verwijder deresten onmiddellijk met een schraperzolang de kookzone nog warm is. Letop dat u daarbij uw handen niet brandt.Als de kookzone afkoelt zonder datdeze van tevoren is gereinigd, ontstaatonherstelbare schade aan de kera-mische plaat.Speciaal voor elektrische kookplatenLeg geen natte of vochtige voor-werpen op de kookzones.Maak vochtige kookzones droog doorze even aan te zetten. Anders bestaathet gevaar dat ze gaan roesten.Gebruik van de kookplaat21

Hetelucht DBij deze ovenfunctie wordt met eenhete luchtstroom gewerkt.De ventilator aan de achterkant zuigtde lucht uit de oven aan, leidt dezelangs het ringvormige verwarmingsele-ment en blaast de verwarmde luchtdoor de openingen in de achterwandweer terug.Omdat de gerechten direct worden ver-warmd, is voorverwarmen van de ovenniet nodig.Uitzondering: voor het braden van ros-bief of filet en voor het bakken van don-ker brooddeeg moet de oven wel wor-den voorverwarmd.Bij gebruik van "Hetelucht" kan er opverschillende niveaus tegelijk wordengebakken en gebraden. Door de heteluchtstroom kan er bij deze ovenfunctiemet lagere temperaturen worden ge-werkt dan bij "Boven- en onderwarmte".Snelopwarmsysteem ÄBij deze ovenfunctie worden tegelijk deverwarmingselementen van de grill ende onderwarmte, alsmede de ventilatoringeschakeld. Het apparaat wordt zosnel op de gewenste temperatuur ge-bracht.

Zodra het controlelampje voorde ovenverwarming dooft, is de inge-stelde temperatuur bereikt. U kunt defunctiekeuzeschakelaar nu op de ge -wenste ovenfunctie zetten.Boven- en onderwarmte ABij deze conventionele ovenfunctiewordt het gerecht van boven en van on-deren verwarmd.Voorverwarmen van de oven is alleennodig– voor gebak met een korte baktijd (totca. 30 minuten);– voor het bakken van fijne deegsoor-ten;– voor het bakken van donker brood-deeg;– voor het braden van rosbief of filet.Grilleren nHet grillelement wordt al enkele minu-ten na het inschakelen roodgloeiend enproduceert de infrarood-straling dievoor het grilleren nodig is.Grilleren metluchtcirculatie NDe hitte van het grillelement wordt doorde ventilator aan de achterkant over hetgehele gerecht verspreid. Hierdoor kanmet een lagere temperatuur worden ge-werkt dan bij gewoon grilleren.Ovenfuncties22

BedieningsknoppenDe oven heeft twee bedieningsknop-pen: de functiekeuzeschakelaar en detemperatuurkeuzeschakelaar.FunctiekeuzeschakelaarDraai de keuzeschakelaar– om de ovenfunctiesnaar rechts "Snelopwarmsysteem ", "Hete-Älucht " of "Grilleren met luchtcircu-Dlatie " te kiezen.N– om de ovenfunctiesnaar links "Verlichting ", "Boven- en onder-Hwarmte " of "Grilleren " te kiezen.AnDraai de keuzeschakelaar alleenlinks- en rechtsom. Draai de schake-laar niet 360°, anders raakt deze de -fect.– "Verlichting "HOm de ovenverlichting apart in teschakelen.– "Boven- en onderwarmte "AVoor het bakken en braden van tradi-tionele gerechten, bijvoorbeeldsoufflés.–"Grilleren "nVoor het grilleren van vlees, zoalskarbonade, biefstuk, gevogelte enschaschlik.Sluit de ovendeur tijdens het grille-ren.– "Snelopwarmsysteem "ÄOm de opwarmtijd van de oven teverkorten en voor het voorverwar-men.

Ideaal voor het bereiden vankant-en-klaarmaaltijden.– "Hetelucht "DVoor bakken en koken op meerdereniveaus.– "Grilleren met luchtcirculatie "NVoor het grilleren van gerechten meteen relatief grote doorsnede, zoalseen rollade of gevogelte. Sluit deovendeur tijdens het grilleren.Bediening van de oven23

TemperatuurkeuzeschakelaarMet de temperatuurkeuzeschakelaarkunt u de bereidingstemperatuur trap-loos instellen.Draai de temperatuurkeuzeschake-laar alleen rechtsom tot aan de aan-slag en weer terug.De schakelaar raakt anders defect.Zodra er een temperatuur is ingesteld,brandt het controlelampje boven deschakelaar. Dit lampje brandt altijd alsde verwarming is ingeschakeld.Als de ingestelde temperatuur is be-reikt, wordt de verwarming automatischuitgeschakeld.

Zodra de temperatuuronder de ingestelde waarde daalt,wordt de verwarming weer ingescha-keld.Gebruik van de ovenDe oven kan alleen maar los wordeningeschakeld (dus onafhankelijk vande digitale klok) als het symbool " "lin het display te zien is.Druk hiertoe de toets " " in.i^Zet het gerecht dat bereid moet wor-den in de oven.^Zet de functiekeuzeschakelaar op degewenste ovenfunctie.^Stel met de temperatuurkeuzescha-kelaar de temperatuur in.De ovenverwarming gaat aan en dekoudeluchtventilator wordt ingescha-keld.^Haal het gerecht na de bereiding uitde oven.Zet vervolgens de functiekeuzescha-kelaar en de temperatuurkeuzescha-kelaar op "0".Als uw oven voorzien is van een digitaleklok kunt u een bereiding ook automa-tisch laten beëindigen of op een latertijdstip laten beginnen, zie het hoofd-stuk "Digitale klok".Bediening van de oven24

Het gebruik van het"Snelopwarmsysteem "ÄHet "Snelopwarmsysteem " kunt u geÄ-bruiken om– de oven voor te verwarmen.– kant-en-klaargerechten te bereiden.Het voorverwarmen van de ovenU hoeft de oven slechts in enkele ge-vallen voor te verwarmen:Bij "Hetelucht "D– voor het bakken van donker brood-deeg,– voor het braden van rosbief of filet.Bij "Boven- en onderwarmte "A– voor gebak met een korte baktijd (totca.

30 minuten),– voor het bakken van fijne deegsoor-ten,– voor het bakken van donker brood-deeg,– voor het braden van rosbief of filet.Gebruik het "SnelopwarmsysteemÄ" niet voor het bakken van fijnedeegsoorten, bijvoorbeeld biscuit enklein gebak.^Zet de functiekeuzeschakelaar op"Snelopwarmsysteem ".Ä^Stel met de temperatuurkeuzescha-kelaar de temperatuur in.De ovenverwarming wordt ingescha-keld.^Nadat het controlelampje boven detemperatuurkeuzeschakelaar voorhet eerst uitgaat, stelt u de gewensteovenfunctie in en plaatst u het ge-recht in de oven.Het bereiden vankant-en-klaargerechtenHet "Snelopwarmsysteem " is ookÄideaal voor het bereiden vankant-en-klaargerechten, zoals pizza, la-sagne, gevuld stokbrood en rösti, zieook de desbetreffende rubriek.U hoeft geen andere ovenfunctie meerin te stellen.Let op de aanwijzingen op de verpak-king van het gerecht.Voor gewoon bakken en koken is het"Snelopwarmsysteem " niet ge-Äschikt.Bediening van de oven25

Afhankelijk van het model is uw appa-raat voorzien van een digitale klok.De klok kan– de dagtijd aangeven.– de oven automatisch uitschakelen ofin- en uitschakelen.DruktoetsenMet de druktoetsen kunt u de volgendefuncties instellen:lKookwekkergBereidingstijd)Eindtijdi– Dagtijd– Bereidingstijden wissen–– Tijden verkorten– Akoestisch signaal wijzigen+Tijden verlengenDe ingevoerde waarden verschijnen inhet display.PrincipeOm een functie in te voeren, gaat u alsvolgt te werk:^Druk op de desbetreffende toets.In het display verschijnt het bijbehoren-de symbool.^Zolang het symbool knippert, kunt umet de toets "+" of "–" de tijd instellen(in uren minuten).kAls u te lang wacht (langer dan 5 se-conden), moet u opnieuw beginnen.Na afloop van de ingevoerde tijd, klinkter een akoestisch signaal en knipperthet desbetreffende symbool.Als alleen het symbool " " wordt weer-lgegeven, kan de oven los van de klokworden gebruiktDigitale klok26

Dagtijd instellenAls u de dagtijd wijzigt, wordeneventueel ingestelde bereidingspro-cessen gewist.^Druk op de toets " ".i^Zolang de punt " " knippert, kunt u dekdagtijd invoeren.De klok heeft een 24-uursweergave.Na het invoeren wordt de dagtijd inuren en minuten weergegeven.Let op!U kunt de dagtijd ook wijzigen als u ge-lijktijdig op de toetsen " " en " "g )drukt.Kookwekker instellenDe kookwekker kunt u onder meer ge-bruiken als u iets buiten de oven be-reidt, bijvoorbeeld als u eieren kookt.Als u al een bereiding heeft geprogram-meerd, kunt u los daarvan de kookwek-ker gebruiken om u er bijvoorbeeld aante herinneren dat u aan een gerechtnog kruiden of water moet toevoegen.De kookwekker kan worden ingesteldop een tijd tussen 1 minuut en 23 uuren 59 minuten.Ga als volgt te werk:^Druk op de toets " ".l^Zolang het symbool " " knippert,lkunt u een kookwekkertijd instellen.Nadat de tijd in het geheugen is opge-nomen, verschijnt in het display weerde dagtijd.

Aan het symbool " " kunt ulzien dat een kookwekkertijd is inge-steld.Na afloop van de kookwekkertijd– knippert het symbool " ".l– klinkt ca. 7 minuten een akoestischsignaal.^ lDruk op de toets " ".Het akoestische en optische signaalworden uitgezet.Kookwekkertijd controleren enveranderen^ lDruk op de toets " ".De resterende kookwekkertijd wordtweergegeven. De laatste minuut looptin seconden af.^Zolang het symbool " " knippert,lkunt u de kookwekkertijd veranderen.Kookwekkertijd wissen^Druk op de toets " ".l^Druk tegelijk op de toetsen "–" en "+",als het symbool " " knippert.lDe kookwekkertijd wordt gewist en inhet display verschijnt de dagtijd.Digitale klok27

Akoestisch signaal veranderenU kunt kiezen uit drie verschillendeakoestische signalen.^Druk zo lang op de toets "–" totdat uhet ingestelde signaal hoort.Druk binnen 5 seconden nogmaals opde toets "–". Bij elke druk op de toetsklinkt er een ander akoestisch signaal.Na ca. 5 seconden wordt het signaaldat het laatst te horen was overgeno-men.Bereiding programmerenBereidingsproces automatischuitschakelen^Plaats het gerecht in de oven.^Kies de ovenfunctie en stel de tem-peratuur in.^Druk op de toets " ".gIn het display verschijnt " ".0 00k^Voer de gewenste tijd in (maximaal10 uur). Doe dat zolang "AUTO" knip-pert.Daarna verschijnt weer de dagtijd.

Inhet display herinneren het woord"AUTO" en het symbool " " u eraan datlu een bereiding heeft geprogram-meerd.Bereiding voorprogrammerenMet name voor braden is automatischin- en uitschakelen ideaal.Als u een taart of brood wilt bakken,kunt u de bereiding beter niet al te langvan tevoren programmeren. Het deegkan uitdrogen en de werking van hetrijsmiddel kan afnemen.^Plaats het gerecht in de oven.^Kies de ovenfunctie en stel de tem-peratuur in.Voer eerst de in:bereidingstijd ^Druk op de toets " ".gIn het display verschijnt " ".0 00k^Voer de gewenste tijd in (maximaal10 uur).

Doe dat zolang "AUTO" knip-pert.Verschuif nu de :eindtijd^Druk op de toets " ".)In het display verschijnt de dagtijd ver-meerderd met de ingevoerde berei-dingstijd.^Zolang "AUTO" knippert, kunt u metde toets "+" de eindtijd verschuiven.De oven wordt uitgeschakeld en in hetdisplay verschijnt de dagtijd."AUTO" brandt nu continu om u eraante herinneren dat u een bereiding heeftgeprogrammeerd.Zodra de begintijd is bereikt, wordt deovenverwarming ingeschakeld.Digitale klok28

7 minuten een akoestischsignaal.– knippert "AUTO".^Druk op de toets " ".iHet akoestische en optische signaalworden uitgezet.Zodra de toets " " wordt ingedrukt,igaat de ovenverwarming weer aan.Schakel het apparaat daarom altijduit.^Zet de functiekeuzeschakelaar en detemperatuurkeuzeschakelaar op "0".Ingestelde tijden controleren enveranderenNadat een bereiding is geprogram-meerd, verschijnt weer de dagtijd.In het display geeft "AUTO" aan dat ertijden zijn ingevoerd.Ingestelde tijden kunnen op elk mo-ment worden gecontroleerd of veran-derd.^Druk op de desbetreffende toets.gDe ingestelde bereidingstijd of deresterende tijd van een bereidings-proces wordt weergegeven.)De eindtijd van een bereiding wordtweergegeven.Geprogrammeerde bereidingenwissen^ iDruk op de toets " ".Zodra het bereidingsproces is ge-wist, gaat de verwarming van deoven aan.Schakel de oven daarom altijd uit alsu deze niet meer wilt gebruiken.Digitale klok29

Voor bakken adviseren wij de volgendeovenfuncties:– "Hetelucht "D– "Boven- en onderwarmte "ABakvormenLet bij de keuze van een ovenfunctie ophet waarvan de bakvorm ismateriaal vervaardigd.Hetelucht DHiervoor kunt u elke bakvorm van hitte-bestendig materiaal gebruiken.Boven- en onderwarmte AGebruik hiervoor matte, donker gekleur-de bakvormen, bijvoorbeeld vormenvan donker blik, bruin email, mat alumi-nium, hittebestendig glas of vormenmet een anti-aanbaklaag.Gebruik geen lichtgekleurde of blankebakvormen. Deze reflecteren de stra-lingswarmte van de oven. Daardoor kande warmte het gerecht minder goedbereiken en wordt het gerecht in devorm ongelijkmatig of nauwelijks bruin.Onder ongunstige omstandighedenwordt het gerecht ook niet gaar.Hetelucht DU kunt op meerdere tegelijkniveaus bakken.

Wij adviseren:1 bakplaat = inschuifhoogte 12 bakplaten = inschuifhoogten 1 + 33 bakplaten = inschuifhoogten 1, 2 + 4bij apparaten met lateringebouwde telescopi-sche ovenwagen: in-schuifhoogten 1, 2 + 5Als u vochtig gebak, taart of broodbakt, gebruik dan niet meer dan2 bakplaten tegelijk.Let op dat het vetfilter niet voor deaanzuigopening is geplaatst. Hier-door neemt de baktijd toe.Bij "Hetelucht " ligt de Dbaktempera-tuur lager dan bij "Boven- en onder-warmte ". Volg de aanwijzingen in deA"Tabel bakken".Boven- en onderwarmte AGebruik bij voorkeur matte, donkerebakvormen. Bij lichte vormen vanblank materiaal wordt het gerecht inde vorm ongelijkmatig of nauwelijksbruin. Onder ongunstige omstandig-heden wordt het ook niet gaar.Kies of .inschuifhoogte 1 2Bakken30

Let op het volgendePlaats een of een langwerpigecakeblik bakvorm dwars in de oven.Bereid diepvriesproducten (zoals piz-za) niet op de bakplaat of de braadsle-de. De bakplaat en de braadslede kun-nen zo kromtrekken dat ze niet meer uitde oven gehaald kunnen worden als zeheet zijn. Bij elk volgend gebruik trek-ken ze weer krom. Gebruik daarom hetrooster en leg onder het diepvriespro-duct bakpapier.Voor patat, kroketten en dergelijke kuntu de bakplaat of de braadslede wel ge-bruiken.Bak en vruchtentaart hoge plaatkoekin de braadslede.

Op deze manier blijftde oven schoon.Als u de bakplaat of de braadslede ge-bruikt voor gebak waarbij tijdens dedeegbereiding natronloog is toegepast(harde krakelingen en dergelijke), legdan altijd bakpapier onder het product.Natronloog kan het PerfectClean-ver-edelde oppervlak aantasten.Let op de temperaturen, inschuif-hoogten en baktijden in de tabel opde volgende pagina's.Het gebak wordt gelijkmatig gebruindals– de wordtgemiddelde temperatuur aangehouden.Vaak wordt voor het bakken een tehoge temperatuur ingesteld.

Het ge-bak is dan weliswaar sneller klaar,maar het is niet mooi gelijkmatig ge-bruind.Onder ongunstige omstandighedenwordt het gebak ook niet gaar.– de inschuifhoogte wordt aangepastaan het soort gebak en de ovenfunc-tie.– na afloop van de kortste baktijdwordt gecontroleerd of het gebakgaar is.Prik met een houten stokje (bijvoor-beeld een satéstokje) in het deeg.Als niets aan het stokje blijftkleven, is het gebak gaar.Bakken31

10 minuten korter.1) Verwarm de oven bij "Boven- en onderwarmte " voor.A2) Verwarm de oven bij "Hetelucht " en "Boven- en onderwarmte " voor.D A3) Kies voor het opwarmen niet het "Snelopwarmsysteem ".Ä4) Kies bij apparaten met later ingebouwde telescopische ovenwagen de inschuifhoogten 1, 2 en 5.Tabel bakken32

Voor braden bevelen wij de volgendeovenfuncties aan:– "Hetelucht "D– "Boven- en onderwarmte "AHetelucht :DPlaats voordat u op het rooster of ineen open pan gaat braden altijd hetvetfilter voor de aanzuigopening vande ventilator.Braden in een pan biedt diverse voor-delen:– er blijft genoeg fond over voor eensaus;– de oven blijft schoner dan bij bradenop het rooster.KookgereiU kunt elk hittebestendig kookgerei ge-bruiken, zoals een braadpan, eenbraadslede, een vuurvaste schaal eneen römertopf.Plaats het servies op het rooster in dekoude oven.Uitzondering: voor rosbief/filet moet deoven worden voorverwarmd tot de tem-peratuur die in het recept wordt ver -meld.InschuifhoogteKies voor braden de 1einschuifhoog-te.Uitzondering: kies bij "Boven- en onder-warmte " de 2Aeinschuifhoogte voorhet braden van gevogelte tot 1 kg, ros-bief, filet of vis.TemperatuurZie voor de juiste temperaturen de "Ta-bel braden".Stel de temperatuur niet hoger in danaangegeven, anders wordt het vleeswel bruin, maar niet gaar.Bij "Hetelucht " moet de temperatuurDca.

40 °C zijn dan bij "Boven- enlager onderwarmte ".AHoe groter het stuk vlees, hoe lager detemperatuur. Stel de temperatuur vanaf3 kg ca. 10 °C lager in dan in de tabelis aangegeven. Het braden duurt danweliswaar iets langer, maar het vleeswordt gelijkmatig gaar en de korstwordt niet te dik.Bij moet debraden op het rooster temperatuur ca. 20 °C lager ingesteldworden dan bij braden in de pan.Schuif de braadslede altijd onder hetrooster als u vlees op het roosterbraadt.Braden34

BereidingstijdDe bereidingstijd is afhankelijk van devleessoort, alsmede van de grootte ende dikte.De bereidingstijd kunt u berekenendoor de dikte van het vlees te verme-nigvuldigen met de tijd per cm zoalsaangegeven in de volgende tabel.rund/wild . . . . . . . . . . . . . . 15 – 18 min.varken/kalf/lam . . . . . . . . . . 12 – 15 min.rosbief/filet . . . . . . . . . . . . . . 8 – 10 min.Voorbeeld:rundvlees, 8 cm dik8 x 15 min. per cm = 120 min. berei-dingstijd.Tips voor het bradenHet vlees wordt pas aan het einde vande bruin. Het vleesbereidingstijd wordt extra bruin als u op de helft vande bereidingstijd het deksel van deschaal haalt.Na afloop van de bereidingHaal het vlees uit de oven, wikkel het inaluminiumfolie en laat het ca. 10 minu-ten staan.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Miele H 326 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden