Junkers CR100 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Junkers CR100 (36 pagina’s), behorend tot de categorie Thermostaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 52 mensen. Heb je een vraag over Junkers CR100 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/36
Bedieningshandleiding
Bedieningseenheid
CR100 | CW100
6 720 809 984-00.1O
EMS 2
6 720 809 991 (2014/07)

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Junkers
Categorie: Thermostaat
Model: CR100

Handleiding Junkers CR100 – volledige tekst

2VoorwoordCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)VoorwoordBeste klant,Warmte voor het leven - dit motto heeft bij ons een lange tradi-tie. Warmte is voor mensen een basisbehoefte. Zonder warmte voelen wij ons niet prettig en alleen warmte maakt van een huis een gezellige thuis. Al meer dan 100 jaar ontwikkelt Junkers daarom oplossingen voor warmte, sanitair warm water en ruim-teklimaat, die net zo veelzijdig zijn als uw wensen. U heeft voor een kwalitatief hoogwaardige Junkers-oplossing gekozen en daarmee een goede keus gemaakt. Onze ketels ge-bruiken de meest moderne technologieën, en ze zijn betrouw-baar, energiezuinig en geruisloos. Zo kunt u rustig van de warmte genieten. Wanneer u toch vragen heeft over uw Junkers-ketel, neem dan contact op met uw Junkers-installateur. Hij helpt u graag ver-der. Is de installateur een keertje niet bereikbaar.

Gebruik volgens de voorschriften▶ Gebruik het product uitsluitend voor de regeling van cv-in-stallaties in eengezinswoningen of appartementen. Ieder ander gebruik is niet voorgeschreven. Daaruit resulteren-de schade valt niet onder de fabrieksgarantie. Veiligheid van huishoudelijke en soortgelijke elektrische apparatenTer voorkoming van gevaar door elektrische apparatuur gelden conform EN 60335-1 de volgende instructies:“Deze ketel kan door kinderen vanaf 8 jaar en ouder en door personen met verminderde fysische, sensorische of mentale capaciteiten of gebrek aan ervaring en kennis worden gebruikt, wanneer deze onder toezicht staan of voor wat betreft het veilig gebruik van de ketel zijn geïnstrueerd en de daaruit resulteren-de gevaren begrijpen. Kinderen mogen niet met de ketel spe-len. Reiniging en gebruikersonderhoud mogen niet door kinderen zonder toezicht worden uitgevoerd.

”“Wanneer de netaansluitkabel wordt beschadigd, moet deze door de fabrikant of haar servicedienst of een gekwalificeerde persoon worden vervangen, om gevaar te vermijden.

”Inspectie en onderhoudRegelmatige inspectie en onderhoud zijn voorwaarden voor het veilig en milieuvriendelijk bedrijf van de CV-installatie. Wij adviseren, een contract voor jaarlijkse inspectie en onder-houd af te sluiten met een erkend installateur. ▶ Laat de werkzaamheden alleen uitvoeren door een erkend installateur. ▶ Laat geconstateerde gebreken direct verhelpen. Schade door vorstWanneer de installatie niet in bedrijf is, kan deze bevriezen:▶ Respecteer de instructies voor vorstbeveiliging. ▶ Laat de installatie altijd ingeschakeld, vanwege extra func-ties zoals bijvoorbeeld warmwaterbereiding of blokkeerbe-scherming. ▶ Laat optredende storingen direct oplossen. Veiligheidsinstructies in de tekst worden aan-gegeven met een gevarendriehoek.

Het signaalwoord voor de waarschuwing geeft het soort en de ernst van de gevolgen aan in-dien de maatregelen ter voorkoming van het gevaar niet worden nageleefd. Belangrijke informatie zonder gevaar voor mens of materialen wordt met het nevenstaan-de symbool gemarkeerd. Symbool Betekenis▶ HandelingsstapKruisverwijzing naar andere plaatsen in het document of naar andere documen-ten• Opsomming/lijstpositie– Opsomming/lijstpositie (2e niveau)Knipperende weergave in het display (bij-voorbeeld knipperend Aan)Tabel 1 Aanvullende symbolen6 720 807 546-11. 2OEenm. opladenEenm. opladen.

4Gegevens betreffende het productCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Verbrandingsgevaar aan de tappunten van het warm water▶ Wanneer warmwatertemperaturen boven 60 °C zijn inge-steld of de thermische desinfectie is ingeschakeld, moet een thermostatische mengkraan worden geïnstalleerd. In-formeer in geval van twijfel bij uw installateur. 2 Gegevens betreffende het productDe bedieningeenheid CR100 is een regelaar zonder buiten-temperatuursensor. De bedieningeenheid CW100 is een regelaar met buitentem-peratuursensor. De bedieningseenheid C 100 maakt een eenvoudige bediening van de cv-installatie mogelijk. Door draaien van de keuzeknop kan de gewenste kamertempe-ratuur in de woning worden gewijzigd. De thermostaatkranen op de radiatoren hoeven alleen te worden versteld, wanneer het in afzonderlijke ruimten te koel of te warm is.

Het automatische bedrijf met het instelbare klokprogramma zorgt voor een energiezuinig bedrijf, doordat de kamertempe-ratuur op bepaalde tijdstippen wordt verlaagd of de verwar-ming zelfs helemaal wordt uitgeschakeld (instelbare spaartemperatuur). De verwarming wordt zo geregeld, dat een optimaal warmtecomfort bij minimaal energieverbruik kan wor-den bereikt. De warmwaterbereiding kan comfortabel worden ingesteld en spaarzaam worden geregeld. 2. 1 EnergiezuinigheidDe volgende productspecificaties voldoen aan de eisen uit de EU-verordening nr. 811/2013. 2. 2 Opmerkingen betreffende de functionaliteitDeze bedieningseenheid kan verschillende functies in de in-stallatie overnemen. •Regelaar (enige bedieningseenheid in het toegekende cv-circuit  hoofdstuk 2. 3)•Afstandsbed. (naast bedieningseenheid C 400/C 800 in de installatie  hoofdstuk 2. 4).

De instelbereiken en de basisinstellingen kunnen eventueel afhan-kelijk van de installatie ter plaatse afwijken van de specificaties in deze handleiding. Neem bij vragen contact op met uw instal-lateur. 2. 3 Functie als regelaarWanneer de C 100 de enige bedieningseenheid in het toegeken-de cv-circuit is, volgt de instelling van de warmwaterbereiding voor wat betreft boilertemperatuur en thermische desinfectie in de C 100 van het eerste cv-circuit. Elke C 100 kan in een van de hoofdregeltypen werken. Afhankelijk van de eisen zal uw instal-lateur daar één van kiezen en deze voor u instellen. De hoofdregeltypen zijn:•Ruimtetemperatuurgeregeld: automatische regeling van de verwarming afhankelijk van de kamertemperatuur. •Weersafhankelijk geregeld ( ): automatische regeling van de verwarming afhankelijk van de buitentemperatuur.

•Weersafhankelijk geregeld met invloed van de kamer-temperatuur ( ): automatische regeling van de verwar-ming afhankelijk van de buitentemperatuur en de kamertemperatuur. 2. 4 Functie als afstandsbedieningDe C 100 kan als afstandsbediening van een cv-circuit naast een master-bedieningseenheid C 400/C 800 worden toegepast.

Werking van de C 100 Klasse1)1) Indeling conform EU-verordening nummer 811/2013 voor markering van combinatie-installaties[%]1), 2)2) Bijdrage aan de jaargetijde-afhankelijke kamerverwar-mingsenergie-efficiency in %Weersafhankelijk geregeld, mo-dulerendII 2,0Kamertemperatuurgestuurd, modulerendV 3,0Weersafhankelijk geregeld met invloed van de kamertempera-tuur, modulerendVI 4,0Kamertemperatuurregelsy-steem met meerdere tempera-tuursensoren (zoneregeling), modulerend3)3) Alleen in combinatie met een zonemoduleVIII 5,0Tabel 2 Productspecificaties betreffende energiezuinigheid van de bedieningseenheidFuncties, die alleen met de buitentempera-tuursensor relevant zijn, worden met een bij-behorend symbool ( ) gemarkeerd.

Voor een ruimtetemperatuurgestuurde regeling en voor een weersafhankelijke regeling ( ) met invloed van de ruimtetemperatuur geldt: thermostaatkranen in de “referentieruimte” (ruimte, waar de bedieningseenheid is gemon-teerd) moeten geheel zijn open gedraaid. De verwarming wordt afhankelijk van de daar ge-meten kamertemperatuur geregeld. Deze mag niet door dichtgedraaide thermostaatkranen worden begrensd.

5Overzicht van de bedieningselementen en symbolenCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)De C 100 regelt het toegekende cv-circuit voor wat betreft tem-peraturen, klokprogramma's en vakantie. De warmwatervoor-ziening wordt door de C 400/C 800 geregeld. Met de C 100 kan alleen de eenmalige opwarming voor warm water worden geactiveerd ( hoofdstuk 4.2, pagina 10).Op de master-bedieningseenheid worden bepaalde menu's en menupunten niet getoond, die voor de bediening van het toege-kende cv-circuit zijn bedoeld (bediening alleen via C 100 mo-gelijk, hoofdstuk 5.1, pagina 13).2.5 ConformiteitsverklaringDit product voldoet qua constructie en werking aan de Europese richtlijnen evenals aan de bijko-mende nationale vereisten. De conformiteit wordt aangetoond door het CE-kenmerk.De conformiteitverklaring van het product kunt u aanvragen.

Neem daarvoor contact op met het adres vermeld op de achter-kant van deze handleiding.2.6 Geldigheid van de technische documentatieSpecificaties in de technische documentatie van cv-ketels, cv-regelaars of 2-draads BUS-systemen gelden ook voor deze be-dieningseenheid.2.7 Bedrijf na stroomuitvalBij een korte stroomuitval of korte fasen met uitgeschakelde ketel gaan geen instellingen verloren (min. vier uur gangreserve na 1 ½ uur bedrijf). De bedieningseenheid neemt na terugkeer van de voedingsspanning het bedrijf weer op. Wanneer de uit-schakelfase langer duurt, is het mogelijk, dat de instellingen voor tijd en datum opnieuw moeten worden uitgevoerd. Ande-re instellingen zijn niet nodig.3 Overzicht van de bedieningselementen en symbolenAfb. 1 BedieningselementenPos.

Symbool Benaming Toelichting1Keuzeknop ▶ Verdraaien om een instelling te veranderen of om een menu/menupunt te kiezen.▶ Indrukken, om een menu/een menupunt te openen of om een instelling/een mel-ding te bevestigen.2 auto-toets ▶ Indrukken, om het automatisch bedrijf te activeren.Tabel 3 Bedieningselementen6 720 809 984-40.1O23541auto

6Overzicht van de bedieningselementen en symbolenCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Afb. 2 Symbolen in het display (voorbeelden)[1] Waarde-weergave[2] Namiddag (pm)/voormiddag (am) voor het 12-uur for-maat[3] Tekstregel[4] Modus[5] Segmentaanwijzing[6] Bedrijfstoestand van de ketel[7] Hoofdmenu met symbolen voor verwarming, warm wa-ter, vakantie, informatie en instellingen[8] Eenhedenregel3 man-toets ▶ Indrukken, om het handmatig bedrijf te activeren.4Terug-toets ▶ Indrukken, om naar het bovenliggende menuniveau te gaan of om een instelling te negeren.▶ Lang indrukken, om het hoofdmenu te sluiten.5 menu-toets ▶ Indrukken, om het hoofdmenu te openen.Pos. Symbool Benaming ToelichtingTabel 3 BedieningselementenmanmenuCirculatieCirculatie6 720 807 546-02.1O12:3112:31DiDimanmanautoauto1642 35 8713

8Beknopt bedieningsvoorschriftCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)4 Beknopt bedieningsvoorschriftEen overzicht van de opbouw van het hoofdmenu en de positie van de afzonderlijke menupunten is op pagina 13 weergege-ven. De volgende beschrijvingen gaan steeds uit van de standaard-weergave ( afb. 6, pagina 2 links). 4. 1 Kamertemperatuur veranderenBediening ResultaatWanneer u de momenteel gewenste kamertemperatuur wilt opvragen. Automatisch bedrijfWanneer het automatische bedrijf actief is (displayweergave ):▶ druk de auto-toets in. In het display wordt gedurende enkele seconden de actueel gewenste kamertempera-tuur getoond. Daarna wordt in de tekstregel gedurende enkele seconden getoond, hoe lang de actuele instelling geldt (tijd volgende schakeltijd). Handmatig bedrijfWanneer de handbediening actief is (displayweergave ):▶ man-toets indrukken.

In het display wordt gedurende enkele seconden de actueel gewenste kamertempera-tuur getoond. Daarna wordt in de tekstregel gedurende enkele seconden getoond, dat de actuele instelling permanent (zonder tijdsbeperking) geldig is. Wanneer u het op deze dag te koud of te warm vindt: kamertemperatuur tijdelijk veranderenAutomatisch bedrijf▶ Keuzeknop draaien, om de gewenste kamertemperatuur in te stellen. ▶ Druk de keuzeknop in (of wacht enkele seconden). De instelwaarde stopt met knipperen. De bedieningseenheid werkt met de gewijzigde instellingen. De verandering geldt, tot de volgende schakeltijd van het actieve klokprogramma is bereikt ( hoofdstuk 5. 3, pagina 14). Daarna is de temperatuur zoals ingesteld voor automatisch bedrijf weer actief.

Wanneer u het continu te koud of te warm vindt:gewenste kamertemperatuur voor de bedrijfsmodus Verwarm of Sparen veranderenAutomatisch bedrijf▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop eventueel, om het menu Verw. te markeren. ▶ Druk op de keuzeknop, om het menu Verw. te openen. Opmerking: vervolg op pagina 9.

9Beknopt bedieningsvoorschriftCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Automatisch bedrijfOpmerking: vervolg van pagina 8. ▶ Druk op de keuzeknop, om het menu Temperaturen te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menupunt Verwarm of Sparen te kiezen en druk dan op de keuzeknop. De actuele instelling wordt knipperend weergegeven. ▶ Verdraai de keuzeknop, om de gewenste kamertemperatuur voor de gekozen be-drijfsmodus in te stellen en druk vervolgens op de keuzeknop. De instelwaarde stopt met knipperen. De bedieningseenheid werkt met de gewijzigde instellingen. Wanneer u gedurende een willekeurige periode een kamertemperatuur nodig heeft, die afwijkt van de temperaturen voor verwar-men of sparen: activeer de handbediening en stel de gewenste kamertemperatuur inHandmatig bedrijf▶ man-toets indrukken. De bedieningseenheid regelt continu op de voor de handbediening ingestelde tempe-ratuur.

▶ Wacht enkele seconden, tot in het display weer de standaardweergave actief is of druk tweemaal op de keuzeknop. ▶ Verdraai de keuzeknop, om de gewenste kamertemperatuur in te stellen en druk ver-volgens op de keuzeknop (of wacht enkele seconden). De instelwaarde stopt met knipperen. De bedieningseenheid werkt continu en per-manent met de gewijzigde instelling (zonder verlaging). Wanneer u het in de overgangstijd (lente/herfst) te koud of te warm vindt: temperatuurdrempel voor zomeruitschakeling aan-passen ()Automatisch bedrijf en handbediening▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menu Verw. te markeren. ▶ Druk op de keuzeknop, om het menu Verw. te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menupunt zomer/winter te kiezen en druk dan op de keuzeknop. De actuele instelling wordt knipperend weergegeven.

10Beknopt bedieningsvoorschriftCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)4. 2 Overige instellingenBediening ResultaatWanneer u buiten de in het klokprogramma ingestelde tijden warm water nodig heeft: eenmalige opwarming activeren (direct warmwater functie)▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menu Warm water te markeren. ▶ Druk op de keuzeknop, om het geselecteerde menu te openen. ▶ Druk de keuzeknop in. De actuele instelling wordt knipperend weergegeven. ▶ Verdraai de keuzeknop, om Aan in te stellen en druk dan de keuzeknop in. De warmwatervoorziening (boileropwarming of doorstromer) is direct actief. Na de op-warming schakelt de eenmalige oplading automatisch weer uit.

Wanneer het warm water te koud of te warm is: warmwatertemperatuur veranderen (niet beschikbaar, wanneer de bedie-ningseenheid als afstandsbediening is geïnstalleerd)▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menu Warm water te markeren. ▶ Druk op de keuzeknop, om het geselecteerde menu te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menupunt Temperatuur te kiezen en druk dan op de keu-zeknop. De actuele instelling wordt knipperend weergegeven. ▶ Verdraai de keuzeknop, om de gewenste warmwatertemperatuur in te stellen. ▶ Druk de keuzeknop in. Wanneer de maximale waarde van de warmwatertemperatuur door uw installateur in het serviceniveau is ingesteld op meer dan 60 °C en de ingestelde temperatuur overschrijdt 60 °C, dan verschijnt in de tekstregel knipperend de waarschuwing voor verbranding.

11Beknopt bedieningsvoorschriftCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Tijd en datum instellen▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menu Instellingen te markeren. ▶ Druk op de keuzeknop, om het geselecteerde menu te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menu Tijd/datum te kiezen en druk dan op de keuzeknop. Het menupunt Tijd wordt getoond. ▶ Druk de keuzeknop in. Het invoerveld voor de uren knippert. ▶ Verdraai de keuzeknop, om de uren in te stellen en druk dan de keuzeknop in. Het invoerveld voor de minuten knippert. ▶ Verdraai de keuzeknop, om de minuten in te stellen en druk dan de keuzeknop in. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menupunt Datum te kiezen en druk dan op de keuzeknop. Het eerste invoerveld voor de datum knippert in de tekstregel (instelling onder het menu-punt Instellingen > Formaat > Datumformaat respecteren).

▶ Dag, maand en jaar op dezelfde wijze als de uren en minuten instellen. ▶ Druk de keuzeknop in. De instelwaarde stopt met knipperen. De bedieningseenheid werkt met de gewijzigde in-stellingen. Wanneer u wilt voorkomen, dat per ongeluk de instellingen van de bedieningseenheid worden veranderd: toetsblokkering inschakelen▶ Druk tegelijkertijd op de keuzeknop en de auto-toets en houd deze enkele seconden inge-drukt tot in de tekstregel Toetsblokkering wordt getoond. ▶ Wanneer bij actieve toetsblokkering een bedieningselement wordt bediend, verschijnt in de tekstregel Toetsblokkering. Toetsblokkering opheffen:▶ Druk tegelijkertijd op de keuzeknop en de auto-toets en houd deze enkele seconden inge-drukt tot in de tekstregel Toetsblokkering niet meer wordt getoond. Wanneer u de taal van de getoonde displayteksten wilt wijzigen: taal instellen▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen.

12Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)5 Bediening van het hoofdmenuWanneer u de automatische zomer-/wintertijdomschakeling wilt in- of uitschakelen.De bedieningseenheid schakelt automatisch om tussen zomer- en wintertijd ( tab. 22, pagina 23).▶ Automatische tijdomschakeling in het menu Instellingen > Tijd/datum > Zomertijd uit- of inschakelen.Wanneer uw dag-/nachtritme verandert (bijvoorbeeld bij ploegendienst): klokprogramma aanpassenInstelling in het menu Verw.

> Klokprogramma uitvoeren ( tabel 11, pagina 16).Bediening ResultaatTabel 6 Beknopte bedieningshandleiding – overige instellingen6 720 807 546-69.1OZomertijdZomertijd6 720 807 546-21.2OBegin hoog.1Begin hoog.1Het menu in gaan▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen.▶ Verdraai de keuzeknop, om het gewenste menu te marke-ren, bijvoorbeeld Instellingen.▶ Druk op de keuzeknop, om het geselecteerde menu te openen.▶ Verdraai de keuzeknop, om een volgend menu te kiezen, bijvoorbeeld Instellingen > Formaat.▶ Druk op de keuzeknop, om het geselecteerde menu te openen.Instelling veranderen▶ Verdraai de keuzeknop, om een menupunt te kiezen, bij-voorbeeld Formaat > Contrast.▶ Druk de keuzeknop in.De actuele instelling wordt knipperend weergegeven.▶ Verdraai de keuzeknop, om een waarde in te stellen.▶ Druk de keuzeknop in.De instelwaarde stopt met knipperen.

De bedieningseen-heid werkt met de gewijzigde instellingen.Tabel 7 Bediening van het hoofdmenuMenu sluiten▶ Druk opnieuw op de terug-toets, om naar het bovenlig-gend menu over te gaan.-of-▶ Druk de terug-toets lang in, om het hoofdmenu te sluiten en direct naar de kamertemperatuuraanduiding terug te keren.Tabel 7 Bediening van het hoofdmenu

13Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)5.1 MenustructuurAfb. 3 Overzicht van het hoofdmenu: de menupunten met grijze achtergrond worden alleen weergegeven bij gebruik als regelaar1) Ingestelde taal.2) Kan alleen op regelaar C 100 voor HK1 worden ingesteld, niet op de regelaars voor HK2...8.3) Instellingen in het servicemenu mogen alleen door de in-stallateur worden veranderd (worden standaard niet ge-toond).4) Alleen bij ketels met EMS 2.HoofdmenuVerw. Vakantie InstellingenTemperaturen Vakantieprog. Nederlands1)Verwarm Info Tijd/datumSparen Verw. TijdKlokprogramma Buitentemp. DatumReset tijden Bedrijfsstat. Zomertijdzomer/winter Ruimtetemp. TijdcorrectieTemp.drempel Warm water FormaatWarm water Bedrijfsstat. DatumformaatEenmalig opw. Temp. setp. TijdformaatTemperatuur2)Temp. act. Temp.formaatBedrijfsmodus Solar Sensor corr.Circulatie Zonne-opbr.

14Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)5.2 Overzicht hoofdmenu5.3 Instellingen voor Verw. met klokprogramma (automatisch bedrijf) aanpassenMenu verwarmingNormaal gesproken biedt het klokprogramma het beste warm-tecomfort.Wanneer de temperaturen of het klokprogramma niet aan uw behoeften voldoen, dan kunt u de instellingen aanpassen.Instellen temperaturen voor de bedrijfsmodi in automa-tisch bedrijfEen uitvoerige beschrijving over het veranderen van de tempe-raturen, vindt u in hoofdstuk 4.1, pagina 8.Menu Verw. > TemperaturenMenu Doel van het menu Pagina Verw.

Kamertemperaturen en klok-programma voor de verwar-ming permanent wijzigen. 14 Warm water Warmwatertemperatuur en in-stellingen voor het warmwater-systeem veranderen. 18 Vakantie Instellingen voor het bedrijf van de installatie bij langere afwe-zigheid (vakantieprogramma). 19 Info Actuele temperaturen en be-drijfstoestanden in de installa-tie oproepen. 21 Instellingen Algemene instellingen verande-ren, bijvoorbeeld taal, tijd of da-tum. 22Tabel 8 Menupunt OmschrijvingVerwarm Gewenste kamertemperatuur voor verwar-mingsbedrijf; wanneer het automatische be-drijf actief is, schakelt het klokprogramma aan het begin van iedere verwarmingsperiode op deze temperatuur (5,5 °C ... 30,0 °C).

Deze temperatuur kan niet lager worden ingesteld, dan de temperatuur voor het verlaagd regime + 0,5 °C.Sparen Gewenste kamertemperatuur voor het ver-laagd regime; wanneer het automatische be-drijf actief is, schakelt het klokprogramma aan het begin van iedere spaarperiode op deze temperatuur 5,0 °C ... 29,5 °C of Uit. Deze temperatuur kan niet hoger worden ingesteld, dan de temperatuur voor het cv-bedrijf – 0,5 °C.Tabel 9 Temperatuurinstellingen in menu verwarming

15Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Verwarmingsbegin en spaarbegin in Klokprogramma aan-passenOnder ieder menupunt in het menu Klokprogramma (weekdag of groep van dagen) staan zes schakeltijden ter beschikking. Met deze schakeltijden kunnen per dag drie verwarmingsfasen worden gerealiseerd. Daarbij is Begin hoog.1 de eerste scha-keltijd voor het cv-bedrijf en definieert het tijdstip voor het star-ten van de eerste verwarmingsfase. Begin laag.1 is de eerste schakeltijd voor het verlaagd regime en definieert het tijdstip voor het einde van de eerste verwarmingsfase.Stel eerst de schakeltijden onder Ma-Vr in, wanneer u voor meerdere weekdagen dezelfde schakeltijden wilt instellen.

Pas aansluitend het klokprogramma voor de afzonderlijke afwijken-de weekdagen en voor Zaterdag en Zondag aan.Een uitvoerige beschrijving van het veranderen van het klok-programma vindt u in tab. 11, pagina 16.Menu Verw. > KlokprogrammaDe schakeltijden van het klokprogramma zijn instelbaar in stappen van 15 minuten. In de segmentweergave komt ieder segment over-een met een half uur. Daardoor kan een on-nauwkeurigheid optreden in de segmentweergave van het klokprogramma van 15 minuten. Deze onnauwkeurigheid heeft geen invloed op het klokprogramma.Menupunt OmschrijvingMa-Vr Voor iedere dag kunnen 6 schakeltijden wor-den ingesteld (3 schakeltijden voor verwar-mingsbegin en 3 schakeltijden voor spaarbegin).

De minimale duur van een ver-warmingsfase is 30 minuten.In de basisinstelling zijn ingesteld:•Ma-Vr: Begin hoog.1: 06:00 tot Begin laag.1: 23:00•Zaterdag en Zondag: Begin hoog.1: 08:00 tot Begin laag.1: 23:00Daardoor verwarmt u van 23:00 uur 's avonds tot 06:00 uur de volgende dag slechts beperkt op de temperatuur voor verlaagd regime (za-terdag en zondag tot 08:00 uur).ZaterdagZondagMaandagDinsdagWoensdagDonderdagVrijdagTabel 10 Instellingen van het klokprogramma in het menu ver-warmen

16Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)De volgende tabel laat zien, hoe u klokprogramma's activeert of aanpast.Bediening ResultaatAutomatische bedrijf met klokprogramma activerenWanneer de handbediening actief is (displayweergave ):▶ Druk de auto-toets in.De bedieningseenheid regelt de kamertemperatuur in automatisch bedrijf overeenkomstig het klokprogramma.Klokprogramma voor meerdere dagen of voor een afzonderlijke weekdag openen▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen.Het menu Verw. is gemarkeerd.▶ Druk op de keuzeknop, om het geselecteerde menu te openen.▶ Verdraai de keuzeknop, om het menu Klokprogramma te kiezen en druk dan op de keuze-knop.Het menu Klokprogramma is geopend, het menupunt Ma-Vr wordt getoond.▶ Verdraai de keuzeknop, om Ma-Vr (schakeltijden voor alle werkdagen gezamenlijk veran-deren) of Zaterdag ...

Vrijdag (schakeltijden voor afzonderlijke weekdagen veranderen) te selecteren.▶ Druk de keuzeknop in.Het gekozen menupunt is geopend, Begin hoog.1 wordt getoond.Verwarmingsbegin of spaarbegin eerder of later instellen (schakeltijd verschuiven)▶ Klokprogramma voor alle werkdagen of voor een afzonderlijke weekdag openen.▶ Kies de schakeltijd en druk op de keuzeknop.De momenteel voor de schakeltijd ingestelde tijd en het bijbehorende segment in de seg-mentaanwijzing knipperen.▶ Verdraai de keuzeknop, om de schakeltijd te veranderen.De instelling verandert in stappen van 15 minuten en in de segmentweergave in stappen van 30 minuten.▶ Druk de keuzeknop in.De bedieningseenheid werkt met de gewijzigde instelling.Tabel 11 Activeren en aanpassen klokprogramma6 720 807 546-19.1O12:41 Wo12:41 Wo6 720 807 546-20.1OMa-VrMa-Vr6 720 807 546-21.2OBegin hoog.1Begin hoog.16 720 807 546-22.2OBegin laag.1Begin laag.1

17Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Nieuwe verwarmingsfase toevoegen (bijvoorbeeld Begin hoog. 2 tot Begin laag. 2)Wanneer niet alle zes schakeltijden in het klokprogramma worden gebruikt, kan een nieuwe verwarmingsfase worden toegevoegd. ▶ Klokprogramma voor alle werkdagen of voor een afzonderlijke weekdag openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om Begin hoog. 2 te kiezen en druk dan op de keuzeknop. De nieuwe schakeltijd wordt ingevoegd. De tijd en het bijbehorende segment in de seg-mentaanwijzing knipperen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om Begin hoog. 2 in te stellen, bijvoorbeeld op 14:00 uur en druk dan de keuzeknop in. De nieuwe verwarmingsfase is met een duur van een half uur toegevoegd. Begin laag. 2 is op 14:30 uur ingesteld. Begin laag. 2 eventueel later instellen, bijvoorbeeld op 23:00 uur. De bedieningseenheid werkt met de gewijzigde instellingen.

Verwarmingsfase met spaarfase onderbreken (bijvoorbeeld spaarfase tussen Begin hoog. 2 en Begin laag. 2 invoegen)▶ Klokprogramma voor alle werkdagen of voor een afzonderlijke weekdag openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om Begin laag. 2 te kiezen (einde van de te onderbreken verwar-mingsfase). ▶Begin laag. 2 op het begin van de onderbreking instellen, bijvoorbeeld 18:00 uur. ▶ Voeg een nieuwe verwarmingsfase in en stel het verwarmingsbegin en het spaarbegin in, bijvoorbeeld Begin hoog. 3 (21:00 uur) tot Begin laag. 3 (23:00 uur). De bedieningseenheid sorteert de verwarmingsfasen automatisch in chronologische volg-orde. De bedieningseenheid werkt met de gewijzigde instellingen. Verwarmingsfase wissen (bijvoorbeeld Begin hoog. 2 tot Begin laag. 2)▶ Klokprogramma voor alle werkdagen of voor een afzonderlijke weekdag openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om Begin laag.

18Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Resetten klokprogramma naar de basisinstellingMenu Verw. > Reset tijdenZomeruitschakeling (alleen beschikbaar bij weersafhanke-lijke regeling)Een uitvoerige beschrijving van het instellen van de zomeruit-schakeling ( ), vindt u in hoofdstuk 4. 1 op pagina 9. Menu Verw. > zomer/winter ()5. 4 Instellingen van de warmwatervoorziening veranderenBedrijfsmodi van de warmwatervoorzieningDe volgende uitspraken hebben betrekking op de warmwater-vraag van deze C 100. De warmwatervoorziening of warmhou-ding is echter ook actief, wanneer een vraag van een andere C 100 aanwezig is. De bedrijfsmodi voor warm water kunnen onafhankelijk van de actieve bedrijfsmodus voor de verwar-ming worden gebruikt.

• Het automatische bedrijf voor de warmwatervoorziening is actief, wanneer onder het menupunt Bedrijfsmodus in de waardeweergave Auto wordt getoond. Voor de warmwatervoorziening bestaat een eigen klokpro-gramma. Het klokprogramma voor verwarming stelt ook de schakeltijden voor de warmwatervoorziening in. De warm-watervoorziening is een half uur voor, tijdens en een half uur na iedere verwarmingsfase van alle cv-circuits actief. Het klokprogramma voor de warmwatervoorziening geldt ook bij handbediening van de verwarming. • De doorlopende warmwatervoorziening of warmhouding is actief, wanneer onder het menupunt Bedrijfsmodus in de waardeweergave Aan staat. • Er is geen warmwatervoorziening of warmhouding, wan-neer onder het menupunt Bedrijfsmodus in de waarde-weergave Uit staat.

Een uitvoerige beschrijving van het activeren van de eenmalige opwarming en hoe de warmwatertemperatuur wordt ingesteld, vindt u in hoofdstuk 4. 2, pagina 10. Ga te werk zoals beschre-ven staat in de tab. 6 op pagina 10, om de andere instellingen te wijzigen. Menupunt OmschrijvingReset tijden Met de instelling JA kan een individueel klok-programma naar de basisinstelling worden te-ruggezet. Alle andere instellingen blijven behouden.

Tabel 12 Menupunt Omschrijvingzomer/win-ter ()Wanneer nooit verwarmen is geactiveerd, is de verwarming uitgeschakeld (bijvoorbeeld in de zomer). Wanneer altijd verwarm. is geactiveerd, is de verwarming continu actief. De ketel is echter alleen in bedrijf, wanneer het in de woning te koel is. Wanneer op buitentemp. is geactiveerd, wordt de verwarming afhankelijk van de instel-ling onder Temp. drempel in- en uitgescha-keld. Temp. drempel ()Wanneer de buitentemperatuur de hier inge-stelde temperatuurdrempel (10,0 °C. 30,0 °C) overschrijdt, wordt de verwarming uitgeschakeld. Wanneer de buitentemperatuur de hier inge-stelde temperatuurdrempel met 1 K ( °C) on-derschrijdt, dan wordt de verwarming ingeschakeld. Dit menupunt is alleen beschikbaar, wanneer zomer/winter op op buitentemp. is inge-steld. Tabel 13 VOORZICHTIG: Gevaar voor de gezondheid door legionella.

▶ Activeer bij lagere warmwatertemperatu-ren thermische Desinfectie of Dagelijks60°C ( drinkwaterverorde-ning respecteren). WAARSCHUWING: Er bestaat gevaar voor verbranding. Wanneer de thermische desinfectie voor het voorkomen van legionella is geactiveerd, wordt het warm water eenmalig tot 70 °C ver-warmd (dinsdagnacht om 02:00 uur). De af fabriek ingestelde warmwatertempera-tuur is 60 °C. Bij hogere instelling bestaat ver-brandingsgevaar aan de warmwatertappunten. ▶ Waarborg dat een thermostatische warm-watermengkraan is geïnstalleerd. Infor-meer in geval van twijfel bij uw installateur. Wanneer de bedieningseenheid als afstands-bediening in een installatie met warmwater-voorziening is geïnstalleerd en overeenkomstig is ingesteld, wordt in dit menu alleen het menupunt Eenmalig opw. weerge-geven.

19Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Menu warm water 5. 5 vakantieprogramma instellenGebruik om energie te be-sparen bij langere afwezig-heid het vakantieprogramma. Het vakantieprogramma wordt op het eerder ingestel-de vakantiebegin automa-tisch geactiveerd. Tijdens de looptijd van het vakantieprogramma toont het display in de tekstregel Vakantie. In de waardeweergave wordt de actuele kamertemperatuur getoond. De basisinstelling waarborgt een energiebesparend en be-trouwbaar bedrijf tijdens uw vakantie. De kamertemperatuur, waarop tussen het vakantiebegin en vakantie-einde wordt ver-warmd, komt overeen met de ingestelde temperatuur voor de bedrijfsmodus sparen in automatisch bedrijf (instelling veran-deren  hoofdstuk 4. 1, pagina 8).

Wanneer de C 100 als enige regelaar wordt gebruikt, is de warmwatervoorziening of warmhouding uit, terwijl het vakan-tieprogramma actief is. Een solarwarmwatervoorziening blijft echter in bedrijf. Wanneer de CR100 als afstandsbediening wordt gebruikt, bepaalt de C 400/C 800 de status van de warmwatervoorziening. Na afloop van het vakantieprogramma werkt de bedieningseen-heid weer met het ingestelde klokprogramma (verwarmings- en spaarfasen). Menu vakantieMenupunt OmschrijvingEenmalig opw. Wanneer de eenmalige oplading wordt ge-activeerd (Aan) is de warmwatervoorzie-ning of de warmhouding direct ingeschakeld. Tempera-tuur1)1) Kan alleen op regelaar C 100 voor HK1 worden ingesteld, niet op de regelaars voor HK2. 8. De warmwatertemperatuur kan alleen via de bedieningseenheid worden ingesteld (15 °C. 60 °C), wanneer de warmwater-voorziening op de ketel op automatisch be-drijf is ingesteld.

• Wanneer Aan is ingesteld, wordt een-maal of meerdere keren per uur kort-stondig warm water door de circulatieleiding gepompt. • Wanneer Auto is ingesteld, wordt op de tijdstippen met actieve warmwater-voorziening of warmhouding eenmaal of meerdere keren per uur kortstondig warm water door de circulatieleiding gepompt. •Uit instellen, om zoveel mogelijk ener-gie te sparen. Desinfectie1) Door de thermische desinfectie wordt de hygiënisch veilige waterkwaliteit gewaar-borgd. Wanneer Auto is ingesteld, wordt het warm water iedere dinsdag vanaf 2:00 uur (nacht) eenmalig tot 70 °C ver-warmd. Dagelijks60°C1)Wanneer JA is ingesteld, wordt bij solarin-stallaties het warm water iedere dag vanaf 2:00 uur (nacht) eenmalig tot 60 °C ver-warmd, net zoals de thermische desinfec-tie.

Wanneer het water vanwege de solaropbrengst al meer dan 60 °C is, vindt op deze dag geen nieuwe opwarming plaats (alleen bij ketels EMS 2 plus beschikbaar). Tabel 14 OPMERKING: Schade aan de installatie. ▶ Controleer na een langere afwezigheid de bedrijfsdruk van de cv-installatie en even-tueel de solarinstallatie via de manometer. Menupunt FunctiebeschrijvingVakantie-prog. Wanneer de instelwaarde op Aan is ingesteld, wordt de cv-installatie automatisch van vakan-tiebegin tot vakantie-einde ( tab. 16) ener-giezuinig gebruikt. Tabel 15 6 720 807 546-28. 1OVakantieVakantie.

20Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)De volgende tabellen laten zien, hoe u het vakantieprogramma activeert, instelt, onderbreekt of voortijdig beëindigt. Bediening ResultaatMenu vakantie openen▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menu Vakantie te markeren. ▶ Druk op de keuzeknop, om het geselecteerde menu te openen. Het menupunt Vakantieprog. wordt getoond. Activeren vakantieprogramma en vakantietijd instellen▶ Menu Vakantie openen. ▶ Druk de keuzeknop in. In het invoerveld knippert de instelwaarde Uit. ▶ Verdraai de keuzeknop, om Aan te kiezen en druk dan op de keuzeknop. In de tekstregel worden de datum voor het begin van de vakantie (basisinstelling 1e vakan-tiedag = actuele datum) en de datum voor het einde van de vakantie (basisinstelling laatste dag = een week na de actuele datum) weergegeven.

Het invoerveld voor de dag van het va-kantiebegin knippert. ▶ Verdraai de keuzeknop, om de dag voor het vakantiebegin in te stellen en druk dan de keu-zeknop in. De dag voor het vakantiebegin is veranderd, het invoerveld voor de maand van het vakan-tiebegin knippert. ▶ Verdraai de keuzeknop, om de maand voor het vakantiebegin in te stellen en druk dan de keuzeknop in. 1)De maand voor het vakantiebegin is veranderd, het invoerveld van de dag voor het vakan-tie-einde knippert. ▶ Verdraai de keuzeknop, om de dag voor het vakantie-einde in te stellen en druk dan de keu-zeknop in. De dag voor het vakantie-einde is veranderd, het invoerveld voor de maand voor het va-kantie-einde knippert. ▶ Verdraai de keuzeknop, om de maand voor het vakantie-einde in te stellen en druk dan de keuzeknop in. 2)De bedieningseenheid werkt met de gewijzigde instellingen.

Het vakantieprogramma wordt op het ingestelde vakantiebegin automatisch geactiveerd. De vakantietijd voor het getoonde voorbeeld loopt van 00:00 uur op 06. 08. tot 24:00 op 21. 08.

21Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)5. 6 Informatie betreffende de installatie oproe-penMenu infoIn het menu Info kunnen de actuele waarden en de actieve be-drijfstoestanden van de installatie op eenvoudige wijze worden opgeroepen. Hier kunnen geen veranderingen worden uitge-voerd. Vakantieprogramma voortijdig beëindigen▶ Menu Vakantie openen. ▶ Druk de keuzeknop in. In het invoerveld knippert de instelwaarde Aan. ▶ Verdraai de keuzeknop, om Uit te kiezen en druk dan op de keuzeknop. Het vakantieprogramma is voortijdig beëindigd. De instelwaarden voor vakantiebegin en vakantie-einde zijn gewist. 1) Wanneer het begin van de vakantie voor de huidige datum ligt, is het jaar voor het vakantiebegin het komende jaar. 2) Wanneer het einde van de vakantie voor het vakantiebegin ligt, is het jaar van het vakantie-einde het volgende jaar na het vakan-tiebegin.

Bediening ResultaatTabel 16 Vakantieprogramma activeren, instellen, onderbreken of voortijdig beëindigen6 720 807 546-34. 2OVakantieprog. Vakantieprog. Het menu Warm water of Solar wordt alleen getoond, wanneer de bedieningseenheid in een installatie met warmwatervoorziening of solarwarmwatervoorziening is geïnstalleerd en overeenkomstig is ingesteld. Wanneer de bedieningseenheid als afstands-bediening werkt, wordt het menu Warm water niet getoond. In het menu Solar wordt alleen het menupunt Zonne-opbr. weergegeven. Het menu in gaan▶ Druk op de menu-toets, om het hoofdmenu te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om het menu Info te markeren. ▶ Druk op de keuzeknop, om het menu Info te openen. ▶ Verdraai de keuzeknop, om een volgend menu te kiezen, bijvoorbeeld Warm water. ▶ Druk op de keuzeknop, om het geselecteerde menu te openen.

De informatie voor het gekozen menupunt wordt ge-toond. ▶ Druk op de terugtoets, om het menupunt te veranderen. Menu sluiten▶ Druk opnieuw op de terug-toets, om naar het bovenlig-gend menu over te gaan. ▶ Druk lang op de terug-toets, om het hoofdmenu te slui-ten. Tabel 17 Bediening van het menu info.

22Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Menu Info > Verw. Menu Info > Warm waterMenu Info > Solar5. 7 Algemene instellingenMenu InstellingenIn de algemene instellingen zijn alle relevante instellingen voor de eindklant opgenomen. Dit begint bij de taalkeuze, alle tijdin-stellingen en formaatkeuzes en eindigt bij de sensorinregeling en het displaycontract. Veranderen taalEen uitvoerig beschrijving hoe de taal wordt veranderd, is op-genomen in tab. 6, pagina 10. Menu Instellingen > “Taal”1)Menupunt Beschrijving (mogelijke weergaven)Buiten-temp. ()De actueel gemeten buitentemperatuur, bij-voorbeeld – 5,0 °C. Dit menupunt is alleen beschikbaar, wanneer een buitentemperatuursensor is geïn-stalleerd. Bedrijfs-stat. De verwarming kan vijf verschillende bedrijfs-toestanden innemen.

Hier wordt de actuele status getoond:• Wanneer Uit wordt getoond, is de verwar-ming uit, de vorstbeveiliging blijft echter actief. • Wanneer Verwarm of Sparen wordt ge-toond, werkt de verwarming in automa-tisch bedrijf. Conform het klokprogramma wordt op de voor de betreffende bedrijfs-modus ingestelde temperatuur verwarmd. • Wanneer Zomer wordt weergegeven, is de verwarming vanwege de zomeruitschake-ling uitgeschakeld ( ). Warm water is beschikbaar overeenkomstig de ingestelde bedrijfsmodus voor warmwatervoorzie-ning. • Wanneer Handm. wordt getoond, werkt de verwarming in handbediening. Ruimte-temp. De actueel gemeten kamertemperatuur bij-voorbeeld 22,0 °C. Tabel 18 Menupunt Beschrijving (mogelijke weergaven)Bedrijfs-stat. Weergave van de actuele bedrijfstoestand van de warmwatervoorziening: Aan of UitTemp. setp. Gewenste warmwatertemperatuur, bijvoor-beeld 50 °C. Temp. act.

23Bediening van het hoofdmenuCR100 | CW100 – 6 720 809 991 (2014/07)Tijd en datum instellenEen uitvoerige beschrijving van het instellen van datum en tijd, is opgenomen in tab. 6, pagina 10. Ga te werk zoals beschre-ven staat in de tab. 6 op pagina 10, om de andere instellingen te wijzigen. Bij een korte stroomuitval of korte fasen met uitgeschakelde ketel gaan geen instellingen verloren. De bedieningseenheid neemt na terugkeer van de voedingsspanning het bedrijf weer op. Wanneer de uitschakelfase langer duurt, is het mogelijk, dat de instellingen voor tijd en datum opnieuw moeten worden uitgevoerd. Andere instellingen zijn niet nodig.

Menupunt FunctiebeschrijvingTijd Actuele tijd instellen. Datum Actuele datum instellen. Zomertijd In- of uitschakelen van de automatische zomer-/wintertijdomschakeling:Wanneer Aan is ingesteld, wordt de tijd auto-matisch omgeschakeld (op de laatste zondag in maart automatisch van 02:00 uur naar 03:00 uur en op de laatste zondag in oktober van 03:00 uur naar 02:00 uur). Tijdcorrec-tieTijdcorrectie van de interne klok van de bedie-ningseenheid in seconden per week ( – 20 s/week. 20 s/week). In het display wordt de eenheid s (seconden) in plaats van s/week (se-conden per week) getoond ( “Tijdcorrectie juist instellen”). Tabel 22 Menupunt FunctiebeschrijvingDatumfor-maatWeergave van de datum in alle menu's (DD. MM. JJJJ of MM/DD/JJJJ), waarbij geldt: d = dag, m = maand, j = jaar. Wanneer de jaaropgave vervalt (bijvoorbeeld bij het va-kantieprogramma) wordt alleen DD. MM of MM/DD getoond.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Junkers CR100 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden