Flex VCE 22 M MC V Handleiding

Flex Stofzuiger VCE 22 M MC V

Bekijk gratis de handleiding van Flex VCE 22 M MC V (214 pagina’s), behorend tot de categorie Stofzuiger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 13 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Flex VCE 22 M MC V of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/214
VACUUM CLEANER
VCE 22 M MC
VCE 22 M MC V
VCE 26 H MC

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (3 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Flex
Categorie: Stofzuiger
Model: VCE 22 M MC V

Handleiding Flex VCE 22 M MC V – volledige tekst

1A - Accessoires uitpakken2A - Filterzak installeren3A - Slanginzetstuk & bediening4A - Slang vast5A - Plaatsing van accessoiresBBediening1B - Debiet- en filterwaarschuwing2B - Manual Clean-filterreinigingssysteemCAansluiting van elektrische apparaten1C - Aanpassing elektrisch gereedschap D Onderhoud:1D - Filterzak vervangen2D - Filtervervanging stofklasse M & H1 VeiligheidsinstructiesDit document bevat de veiligheidsinformatie die rele-vant is voor het apparaat, samen met een beknopte handleiding. Voordat u het apparaat voor de eerste keer gebruikt, dient u deze gebruikershandleiding zorgvuldig door te lezen. Bewaar de handleiding voor later gebruik. Verdere ondersteuningMeer informatie over het apparaat vindt u op onze website www. flex-tools. com. Voor verdere vragen kunt u contact opnemen met de FLEX-vertegenwoordiger voor uw land. Zie achterzijde van dit document. 1.

1 Symbolen om instructies te markeren GEVAAREen acuut gevaar dat ernstig, onherstelbaar of zelfs dodelijk lichamelijk letsel tot gevolg zal hebben, als het niet wordt vermeden. WAARSCHUWINGGevaar dat kan leiden tot ernstig of dodelijk letsel. WAARSCHUWING. Gevaar dat kan leiden tot lichte beschadigin-gen en persoonletsel. 1.

2 Gebruiksaanwijzing Het apparaat moet:• alleen worden gebruikt door personen die geïn-strueerd zijn over het juiste gebruik ervan en die expliciet belast zijn met de bediening ervan • alleen onder toezicht worden bediend• Dit apparaat is niet bestemd voor gebruik door personen (waaronder kinderen) met beperkte fysieke, zintuiglijke of geestelijke vermogens of met een gebrek aan ervaring en kennis. • Leer kinderen dat zij niet met het apparaat mo-gen spelen. • Gebruik geen werkmethoden die onveilig zijn. • Gebruik het apparaat nooit zonder filter.

• Schakel het apparaat uit en haal de stekker uit het stopcontact in de volgende situaties:• Vóór reiniging en onderhoud• Voordat u onderdelen vervangt• Vóór het vervangen van het apparaat• Als er schuim ontstaat of er vloeistof uit komtNaast de gebruiksaanwijzing en de wetten ter voorkoming van ongevallen die in het desbetreffende land gelden, moeten de algemeen aanvaarde regels voor veiligheid en correct gebruik worden nageleefd. Voordat met de werkzaamheden wordt begonnen, dient het bedienend personeel geïnformeerd en opgeleid te worden met het oog op het volgende:• gebruik van het apparaat.

591)OEL=grenswaarde voor beroepsmatige blootstelling, *) Optionele uitrusting / Modelafhankelijke uitrusting / Vertaling van de originele handleidingVCE 22 M MC/VCE 22 M MC V/VCE 26 H MC• risico’s verbonden aan het op te ruimen materiaal• veilig afvoeren van het opgeruimde materiaal1. 3 Functie en beoogd gebruik Deze mobiele stofzuiger is ontworpen, ontwikkeld en grondig getest om efficiënt en veilig te werken bij correct onderhoud en gebruik volgens de volgende instructies. Deze machine is bedoeld voor commercieel gebruik, bijvoorbeeld in hotels, scholen, ziekenhuizen, fab-rieken, winkels en verhuurbedrijven. Deze machine is ook geschikt voor industrieel ge-bruik, zoals bijvoorbeeld in fabrieken, op bouwplaat-sen en in werkplaatsen. Ongelukken door verkeerd gebruik kunnen alleen voorkomen worden door de personen die het appa-raat gebruiken.

LEES ALLE VOORZORGMAATREGELEN EN HOUD U HIERAAN Ieder ander gebruik wordt beschouwd als oneigen-lijk gebruik. De fabrikant aanvaardt geen aansprake-lijkheid voor schade als gevolg van een dergelijk gebruik. De gevolgen van een dergelijk gebruik zijn volledig voor risico van de gebruiker. Een juist ge-bruik omvat ook een juiste bediening, onderhoud en reparaties zoals aangegeven door de fabrikant. De luchtstroom in veiligheidsvacuümsystemen moet strikt worden gecontroleerd om een minimumdebiet van Vmin = 20 m/s in de zuigslang te bereiken. Voor VCE 26 H MC geldt het volgende: Het apparaat is geschikt voor het opzuigen van droog, niet-ontvlambaar stof, niet-ontvlambare vloei-stoffen, gevaarlijke stoffen met OEL-waarden1), kan-kerverwekkend stof, stof met ziektekiemen. 107420320HHStofklasse H (IEC 60335-2-69).

Stof dat in deze klasse valt, is: stof met OEL-waarden1), alle kanker-verwekkende stoffen en stof dat gemengd is met ziekteverwekkende stoffen. Stofzuigers voor stofklas-se H worden in hun geheel getest en hebben een maximale doorlaatbaarheid van 0,005%. De afvoer moet stofvrij zijn.

Het veiligheidsetiket op het apparaat vermeldt: Dit apparaat bevat schadelijk stof. Leegmaak- en onderhoudswerkzaamheden, inclusief de verwijde-ring van de stofopvang, mogen alleen uitgevoerd worden door geautoriseerd personeel dat gebruik maakt van de juiste persoonlijke bescherming. Al-leen te gebruiken na installatie en controle van een volledig filtersysteem. Let op de juiste luchtverversingssnelheid H bij sto-fafzuigers als de uitblaaslucht wordt uitgeblazen in dezelfde ruimte. Bestudeer voor gebruik de nation-ale regelgeving. Voor VCE 22 M MC/VCE 22 M MC V geldt het vol-gende: Het apparaat is geschikt voor het opzuigen van droog, niet-ontvlambaar stof, niet-ontvlambare vlo-eistoffen, zaagsel en gevaarlijke stoffen met OEL1) waarden > 0,1 mg/m3. MMStofklasse M (IEC 60335-2-69). Stof dat in deze klasse valt, is: stof met OEL-waarden1) > 0,1 mg/m3 en zaagstof.

Het apparaat wordt in zijn geheel getest door middel van stofzuigen voor deze stofklasse. De maximale doorlaatbaarheid is 0,1% en de afvoer moet laag stofgehalte zijn. Let op de juiste luchtverversingssnelheid M bij sto-fafzuigers als de uitblaaslucht wordt uitgeblazen in dezelfde ruimte. Bestudeer voor gebruik de nation-ale regelgeving. 1. 4 Elektrische aansluiting• Wij adviseren om het apparaat aan te sluiten via een reststroomonderbreker. • Leg de elektrische onderdelen (stekkers, pluggen en koppelingen) neer en leg het ver-lengsnoer zo neer dat de beschermingsklasse gehandhaafd blijft. • Aansluitingen en koppelingen van voedingska-bels en verlengsnoeren moeten waterdicht zijn. 1. 5 Verlengkabel1. Gebruik als verlengsnoer alleen de door de fab-rikant gespecificeerde uitvoering of een uitvoer-ing van een hogere kwaliteit. 2.

Bij ongeautoriseerde wijzigingen aan de apparatuur, het gebruik van de verkeerde borstels en het ge-bruik van de apparatuur op een andere wijze dan oorspronkelijk bedoeld vervalt de aansprakelijkheid van de fabrikant voor de ontstane schade. 1. 7 Belangrijke waarschuwingen WAARSCHUWING• Om het risico op brand, elektrische schokken of lichamelijk letsel te beperk-en, dient u vóór alle veiligheidsaanwijzin-gen en waarschuwingen te lezen en deze op te volgen. Dit apparaat is veilig indien gebruikt voor de reinigingsfuncties die vermeld zijn. Mocht er schade optreden.

601)OEL=grenswaarde voor beroepsmatige blootstelling, *) Optionele uitrusting / Modelafhankelijke uitrusting / Vertaling van de originele handleidingVCE 22 M MC/VCE 22 M MC V/VCE 26 H MCaan elektrische of mechanische onderdel-en, dan moet het apparaat en/of het ac-cessoire voor gebruik gerepareerd worden bij een vakkundig servicestation of door de fabrikant om verdere schade aan het apparaat of verwondingen aan de gebruiker te voorkomen. • Laat het apparaat niet achter met de stek-ker in het stopcontact. Haal de stekker uit het stopcontact als het apparaat niet in gebruik is of voordat onderhoud wordt gepleegd. • Het apparaat dient slechts beperkt buiten gebruikt te worden. • Niet gebruiken met beschadigd snoer of stekker. Houd bij het loshalen de stekker vast en niet de kabel. Hanteer de stekker of het apparaat niet met natte handen.

Zet alle bedieningsfuncties uit voordat u de stekker uit het stopcontact haalt. • Het apparaat niet slepen of dragen aan het netsnoer, het snoer niet gebruiken als handgreep, het snoer niet tussen een deur beknellen of het langs scherpe randen of ho eken trekken. Laat het apparaat niet over het snoer lopen. Snoer buiten bereik van warmtebronnen houden. • Houd haren, loszittende kleding, vingers en andere lichaamsdelen weg bij ope nin-gen en bewegende delen. Plaats geen objecten in openingen en gebruik het ap-paraat niet als de openingen geblokkeerd zijn. Houd openingen vrij van stof, pluizen, haar en alle andere dingen die de luchtstro-ming zouden kunnen belemmeren. • Niet gebruiken in buitenruimtes bij lage temperaturen. • Niet gebruiken voor het verzamelen van ontvlambare of ontbrandbare vloeistoffen als diesel, of op plekken waar deze vloe-istoffen aanwezig kunnen zijn.

• Als het apparaat niet goed werkt of gevallen is, d e machine, uitgevallen deuren of in het water gevallen is, moet u het apparaat naar een servicecentrum of dealer brengen. • Als schuim of vloeistof uit het apparaat ontsnapt, schakel het dan onmiddellijk uit. • Het apparaat mag niet als waterpomp worden gebruikt. Het apparaat is bedoeld voor het opzuigen van lucht- en water-mengsels. • Sluit het apparaat aan op een correct geaarde netvoeding. Het stopcontact en de verlengkabel moeten een werkende beschermingsgeleider hebben. • Zorg voor goede ventilatie op de werkplek. • Gebruik het apparaat niet als ladder of trapladder. Het apparaat kan kantelen en beschadigd raken. Gevaar voor letsel. • Gebruik het stopcontact op het apparaat alleen voor de doeleinden die in de in-structies vermeld zijn. 2 Risico’s 2.

1 Elektrische onderdelenGEVAARHet bovenste deel van het apparaat bevat onder spanning staande onderdelen. Contact met spanningvoerende onderdelen leidt tot ernstig of zelfs dodelijk letsel. Spuit nooit water op het bovenste deel van het apparaat. GEVAARElektrische schok als gevolg van een defecte stroomkabel. Het aanraken van een defecte stroomkabel kan leiden tot ernstig of zelfs dodelijk letsel. • Beschadig de stroomkabel niet, bijvoor-beeld door erover heen te rijden, eraan te trekken of hem plat te drukken. • Controleer regelmatig de stroomkabel met het oog op beschadigingen of slijtage. • Indien de stroomkabel beschadigd is, moet deze worden vervangen door een erkende FLEX-dealer of een persoon met vergelijkbare kwalificaties om gevaarlijke situaties te voorkomen. • De stroomkabel mag onder geen beding om de vingers of een persoon van de op-erator worden gewikkeld. 2.

2 Gevaarlijk stofWAARSCHUWINGGevaarlijke stoffen. Het opzuigen van gevaarlijke stoffen kan lei-den tot ernstig persoonletsel of de dood. De volgende stoffen mogen niet worden opg-ezogen met het apparaat:• hete materialen (brandende sigaretten, hete as enz.

611)OEL=grenswaarde voor beroepsmatige blootstelling, *) Optionele uitrusting / Modelafhankelijke uitrusting / Vertaling van de originele handleidingVCE 22 M MC/VCE 22 M MC V/VCE 26 H MCDraag in geval van asbestverwijdering extra kleding voor eenmalig gebruik. Draag een P2-ademmasker. Voordat u het apparaat uit het gebied verwijdert dat verontreinigd is met schadelijke stoffen:• Reinig de buitenkant van het apparaat, veeg deze schoon of verpak het apparaat in een goed afgedichte verpakking en voorkom ver-spreiding van neergeslagen schadelijk stof. Tijdens onderhouds- en reparatiewerkzaamheden moeten alle verontreinigde onderdelen die niet naar behoren kunnen worden gereinigd:• Verpakt worden in goed afgesloten zakken• Verwijderd worden op een wijze die voldoet aan de geldende voorschriften voor dergelijke afvalverwijdering. 2. 3 Reseverveonderdelen en accessoiresWAARSCHUWING.

Reseverveonderdelen en accessoires. Het gebruik van niet-originele reserveon-derdelen, borstels en accessoires kan de veiligheid en/of werking van het apparaat in gevaar brengen. Gebruik alleen originele reserveonderdelen en ac-cessoires van FLEX. Reserveonderdelen die van invloed kunnen zijn op de gezondheid en veiligheid van de gebruiker en/of de werking van het apparaat worden hieronder gespecificeerd:Omschrijving Bestelnr. Filterelement FE VC/E 21-26 - PET LM 385. 085Filterelement FE VC/E 26 H HEPA 14 530. 658Fleece filterzak FS-F VC/E 21-26 L (VE 5) 502. 235Afvalzak ES PP VC/E 21-26 L (VE 5) 385. 107Aanzuigslang Ø 27 445. 045Aanzuigslang Ø 32 406. 7082. 4 In een explosieve of ontvlambare omgevingWAARSCHUWING.

Dit apparaat is niet geschikt voor gebruik in explosieve of ontvlambare omgevingen of waar dergelijke atmosferen waarschijnlijk worden geproduceerd door de aanwezigheid van vluchtige vloeistof of ontvlambaar gas of damp. 3 Bediening/WerkingWAARSCHUWING. Schade als gevolg van ongeschikte netspan-ning.

Het apparaat kan beschadigd raken als het wordt aangesloten op een ongeschikte nets-panning. • De aangegeven bedrijfsspanning op het typeplaatje moet overeenkomen met de netspanning. 3. 1 Starten en bedienen van het apparaatControleer of de stroomschakelaar is uitgeschakeld (stand 0). Controleer of geschikte filters zijn geïnstal-leerd in het apparaat. Sluit vervolgens de zuigslang aan op de zuigopening van het apparaat door de slang naar voren te trekken totdat deze stevig vast zit in de opening. Sluit daarna de buizen aan met de slangenhendel, draai de buizen zodat deze stevig vast zitten. Bevestig een geschikt mondstuk op de buis. Kies een mondstuk dat geschikt is voor het type vuil dat u wilt opzuigen. Bij stofafzuiging in ver-band met stofproducerend gereedschap de afzuigslang met behulp van de juiste adapter aansluiten. Sluit de stekker aan op een geschikt stopcontact.

Zet de stroomschakelaar in stand 1 om de motor te starten. WAARSCHUWING. Aanzuigslang Ø 32 Slang Ø 32, draai rechtsom Draai l: Activeren van het apparaat. Draaien: voor AUTO aan/uit Draai 0: Stop het apparaat. Ø21Ø32 Ø21Ø32Slang Ø 27, draai linksom Draai l: Activeren van het apparaat. Draaien: voor AUTO aan/uit Draai 0: Stop het apparaat. De diameter van de slang en de instelling voor de diameter van de zuigslang moeten hetzelfde zijn. Ø21Ø32ø 27 ø 27ø 32 ø 323. 2 Auto-On/Off-contactdoos voor elektrisch gereedschap*)WAARSCHUWING. Apparaataansluiting*)Het stopcontact van het apparaat is ontworpen voor elektrische hulpapparatuur; zie de technis-che gegevens voor meer informatie. • Schakel altijd het apparaat en het aan te sluiten apparaat uit voordat u een apparaat aansluit. • Lees de gebruiksaanwijzing van het aan te sluiten apparaat en neem de veiligheids-voorschriften in acht.

621)OEL=grenswaarde voor beroepsmatige blootstelling, *) Optionele uitrusting / Modelafhankelijke uitrusting / Vertaling van de originele handleidingVCE 22 M MC/VCE 22 M MC V/VCE 26 H MCstaat, dat wil zeggen dat het apparaat als verlengs-noer kan worden gebruikt. In de stand kan het apparaat worden in- en uit-geschakeld via het aangesloten elektrisch gereedsc-hap. Vuil wordt onmiddellijk uit de bron van het stof opgezogen. Om te voldoen aan de regels, mogen alleen goedgekeurde stofproducerende middelen aangesloten worden. Machines die zijn uitgerust met de FLEX Blue-tooth-afstandsbediening kunnen ook worden in- en uitgeschakeld met behulp van de afstandsbediening. Zie de gebruikershandleiding die bij de afstandsbe-diening wordt geleverd. Het maximale stroomverbruik van het aangesloten elektrische apparaat wordt vermeld in de paragraaf “Technische gegevens”.

Voordat u de schakelaar naar de stand draait, moet u controleren of de stekker van het aanges-loten elektrische apparaat niet in het stopcontact zit3. 3 Manual CleanHet apparaat is uitgerust met een halfautomatisch filterreinigingssysteem, Manual Clean. Het filterrein-igingssysteem moet als laatste in werking worden gesteld wanneer de zuigcapaciteit niet langer voldoende is. Regelmatig gebruik van de filterrein-igingsfunctie zorgt ervoor dat de zuigcapaciteit be-houden blijft en verlengt de levensduur van het filter. Zie de beknopte handleiding voor instructies. 3. 4 DebietwaarschuwingWAARSCHUWING. Controleer of het filter aanwezig is en goed is gemonteerd. het apparaat is uitgerust met een systeem om de luchtsnelheid te bewaken.

Voor het opzui-gen van stof met grenswaarden voor beroeps-matige blootstelling:Als de motor draait, moet u de zuigslang ges-loten houden om de volumestroom te reduc-eren. Geluidssignaal na enkele seconden. Stel de diameterinstelling in op de werkelijke slangmaat. Als u een geluid hoort, is de luchtsnelheid lager dan 20 m/s. • controleer of de container of de filterzak vol is.

• controleer of de luchtstroom in de zuig-slang, buis/zuigmond is verminderd. • Controleer het filter. 3. 5 Antistatische aansluiting*)WAARSCHUWING. Het apparaat is uitgerust met een antistatisch systeem om alle statische elektriciteit te ont-laden die zich tijdens het opzuigen van stof kan voordoen. Het antistatische systeem creëert een aardverbind-ing met de inlaatfitting van de container. Voor een juiste werking wordt het gebruik van een elektrisch geleidende of antistatische zuigslang aanbevolen. 3. 6 Nat opzuigenWAARSCHUWING. Het apparaat is uitgerust met een vlottersys-teem dat de luchtstroom door de machine afsluit als het maximale vloeistofniveau is bereikt. U hoort een merkbare verandering in het motorgeluid en u zult merken dat de zuig-kracht afneemt. Als dit het geval is, schakel dan het apparaat uit. Haal de stekker uit het stopcontact.

Zuig nooit vloeistof op zonder dat de vlotter is geplaatst. • Als er schuim verschijnt, moet u het werk onmiddellijk stopzetten en de tank legen. • Reinig de waterpeilregeling regelmatig en controleer of er beschadigingen zijn. Haal eerst de stekker uit het stopcontact voordat u het apparaat leegt. Trek de slang uit de inlaat. Open de klem door deze naar buiten te trekken zodat de motorbehuizing vrijkomt. Neem de motorbehuizing van de container. Maak de container altijd leeg en reinig deze. Leeg de container door deze achterover of zijwaarts te kantelen en de vloeistof in een vloerputje of iets dergelijks weg te laten lopen. Bevestig de motorbehuizing weer op de container. Zet de motorbehuizing vast met de grendels. Het verdient aanbeveling een PET-filter van de M-klasse of een filterzeef te gebruiken voor het op-zuigen van vloeistoffen. 3. 7 Droog opzuigenWAARSCHUWING.

WAARSCHUWING*) Apparaten met stofklasse M/H zijn uitgerust met een voorgeschakeld stofklasse M/H-filter aan de onderkant van de bovenkant van de motor. 3. 8 Legen na droog opzuigenHaal de stekker uit het stopcontact voordat u gaat legen na nat gebruik. Controleer de filters en de stofzak regelmatig. Open de klem door deze naar buiten te trekken zodat de motorbehuizing vrijkomt. Neem de motorbehuizing van de container.

631)OEL=grenswaarde voor beroepsmatige blootstelling, *) Optionele uitrusting / Modelafhankelijke uitrusting / Vertaling van de originele handleidingVCE 22 M MC/VCE 22 M MC V/VCE 26 H MCFilters reinigen: PET M-klasse: Gebruik Manual Clean, schud het filter met de hand, borstel of was het. PTFE H-klasse: Gebruik Manual Clean, voorzichtig borstelen en af en toe wassen met schoon water. Pas op dat u het filtermembraan niet beschadigt. Stofzak: controleer de hoeveelheid vuil in de zak. Vervang de stofzak indien noodzakelijk. Verwijder de oude zak. U plaatst de nieuwe zak door de PP-kraag met het rubberen membraan over de stofzuigerin-gang te schuiven. Zorg dat het rubberen membraan voorbij de verhoging van de stofzuigeringang komt. Na het legen: Sluit de motorbehuizing van de con-tainer en zet de motorbehuizing vast met de gren-dels.

Nooit droog zuigen zonder dat het patroonfilter en de stofzak in het apparaat zijn geplaatst. Het zuigeffect van de stofzuiger hangt af van de grootte en de kwaliteit van het filter en de stofzak. Gebruik daarom alleen originele filters en stofzakken. 4 Na gebruik van het apparaat4. 1 Na gebruikSluit na het opzuigen van gevaarlijk stof de inlaatdop en reinig de buitenkant van het apparaat. Haal de stekker uit het stopcontact als het apparaat niet in gebruik is. Wikkel het snoer vanaf het appa-raat op. 4. 2 Transport• Sluit alle vergrendelingen voordat u het apparaat vervoert. • Sluit de inlaat met de inlaatdop. • Kantel het apparaat niet als er vloeistoffen in de vuiltank zitten. • Gebruik geen kraanhaak om het apparaat te hijsen. 4. 3 OpslagWAARSCHUWING. Sla het apparaat op een droge en vorstvrije plek op. Dit apparaat mag alleen binnenshuis worden opgeslagen.

Natte filters en het bin-nenste van het vloeistofreservoir moeten worden gedroogd, voordat ze worden opgesla-gen. 4. 4 Het apparaat recyclenMaak het oude apparaat onmiddellijk onklaar. 1. Haal de stekker uit het stopcontact. 2. Knip de het stroomsnoer door. 3.

Zet elektrische apparaten niet bij het huisvuil. Apparatuur die is gemarkeerd met het sym-bool van een doorgekruiste afvalbak op wielen geeft aan dat gebruikte elektrische en elektronische apparatuur niet samen met onges-cheiden huishoudelijk afval mag worden afgevoerd. Om negatieve effecten op de gezondheid van de mens en het milieu te voorkomen, moet de appa-ratuur afzonderlijk worden ingezameld bij de aangewezen inzamelpunten. Gebruikers van elektrische en elektronische huis-houdelijke apparatuur moeten gebruikmaken van de gemeentelijke inzamelingspunten. Houd er rekening mee dat commercieel gebruikte elektrische en elek-tronische apparatuur niet via gemeentelijke inzamel-ingssystemen mag worden afgevoerd. Wij informe-ren u graag over geschikte afvoermogelijkheden. 5 Onderhoud5.

1 Periodieke inspectie en onderhoudRegelmatig onderhoud en inspectie van uw appa-raat moet worden uitgevoerd door voldoende gek-walificeerd personeel in overeenstemming met de relevante wet- en regelgeving. Met name elektrische tests op continuïteit van de aarding, isolatieweer-stand en toestand van het flexibele snoer moeten regelmatig worden gecontroleerd. In geval van een defect MOET het apparaat uit bedrijf worden genomen, volledig worden gecon-troleerd en gerepareerd door een geautoriseerde onderhoudstechnicus. Minimaal een keer per jaar moet een FLEX-tech-nicus of een opgeleid persoon een technische in-spectie uitvoeren, inclusief de filters, luchtdichtheid en bedieningsmechanismen. Voor apparaten in stofklasse H moet de filtratie-efficiëntie van het ap-paraat ten minste eenmaal per jaar worden getest of moet het essentiële filter door een nieuw exemplaar worden vervangen. 5.

2 OnderhoudHaal de stekker uit het stopcontact voordat u onder-houdswerkzaamheden gaat uitvoeren. Controleer voor u het apparaat gebruikt of de frequentie en het getoonde voltage op het typeplaatje overeenkomen met de netspanning. Het apparaat is ontwikkeld om voortdurend zware werkzaamheden uit te voeren.

Afhankelijk van het aantal gebruiksuren moeten de stoffilters vervangen worden. Maak de container schoon met een droge doek en een kleine hoeveelheid polijstmiddel. Tijdens het onderhoud en de reiniging moet het ap-paraat zo worden bediend, dat er geen gevaar is voor onderhoudspersoneel of andere personen. In de onderhoudszone• Gebruik gefilterde dwangventilatie• Draag beschermende kleding• Maak de onderhoudszone schoon zodat er geen schadelijke stoffen in de omgeving terecht-komen. WAARSCHUWING. Voordat u het apparaat uit het gebied verwijdert dat verontreinigd is met schadelijke stoffen:Reinig de buitenkant van het apparaat, veeg deze schoon of verpak het apparaat in een goed afge-dichte verpakking en voorkom verspreiding van neergeslagen schadelijk stof.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Flex VCE 22 M MC V stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden