AEG MRC 4147 Handleiding

AEG Wekkerradio MRC 4147

Bekijk gratis de handleiding van AEG MRC 4147 (46 pagina’s), behorend tot de categorie Wekkerradio. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 92 mensen. Heb je een vraag over AEG MRC 4147 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/46
Bedienungsanleitung/Garantie 04
Gebruiksaanwijzing 10
Mode d’emploi15
Instrucciones de servicio20
Istruzioni per l’uso25
Instruction Manual30
Instrukcja obsługi35
Használati utasís41
DUhrenradio mit Leselampefunktion
NL Klokradio met leeslampfunctie
FRadio réveil avec fonction de lampe de lecture
ERadio despertador con función de lámpara de lectura
IRadiosveglia con funzione luce di lettura
GB Clock Radio with Reading Lamp Function
PL Radio z zegarem i funkcją lampki do czytania
HÓs rádió olvasómpa funkcióval

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: AEG
Categorie: Wekkerradio
Model: MRC 4147

Handleiding AEG MRC 4147 – volledige tekst

Nederlands10GebruiksaanwijzingDank u voor uw keuze van dit product. We hopen dat u er veel plezier van beleeft. Symbolen in deze bedieningshandleidingBelangrijke aanwijzingen voor uw veiligheid zijn speciaal gekenmerkt. Neem deze aanwijzingen strikt in acht om ongevallen en schade aan het apparaat te vermijden: WAARSCHUWING: Waarschuwt voor gevaren voor uw gezondheid en toont mogelijk letselrisico’s. LET OP: Wijst op mogelijke gevaren voor het apparaat of andere voorwerpen. OPMERKING: Kenmerkt tips en informatie voor u. Algemene veiligheidsinstructiesLees vóór de ingebruikname van dit apparaat de handleiding uiterst zorgvuldig door en bewaar deze goed, samen met het garantiebewijs, de kassabon en zo mogelijk de doos met de binnenverpakking. Geef ook de handleiding mee wanneer u de machine aan derden doorgeeft.

• Voorkom risico’s voor brand en elektrische schokken en stel het apparaat niet bloot aan regen of vocht. Gebruik het apparaat niet in de directe nabijheid van water (bijv. badkamer, zwembad, vochtige kelder). • Gebruik het apparaat niet op extreem warme of koude, stoffige of vochtige plaatsen. • Gebruik het apparaat alleen voor eigen gebruik en het beoogde doel. Dit apparaat is niet bedoeld voor com-mercieel gebruik. • Zorg ervoor dat het netsnoer niet opgerold of bekneld is of in contact met warmtebronnen is gebracht. • Zorg ervoor dat het netsnoer geen struikelgevaar ople-vert. • De lichtnetadapter is uitsluitend geschikt voor gebruik in droge ruimtes. • Raak de lichtnetadapter of kabel nooit aan met natte handen. • Sluit het apparaat uitsluitend aan op een correct geïnstal-leerde contactdoos. Let op dat de aangegeven spanning overeenstemt met de spanning van de contactdoos.

• De stekker moet altd gemakkelk toegankelk zn. • Plaats de batteren altd correct. • Plaats het apparaat zodanig dat de aangebrachte lucht-openingen niet worden afgedekt.

• Dek geen ventilatieopeningen af met voorwerpen zoals kranten, tafelkleden, gordijnen, enz. • Bescherm het apparaat tegen druip- of spatwater en plaats geen vazen gevuld met water, zoals bloemenvazen op het apparaat. • Vuurbronnen met open vlam zoals brandende kaarsen mogen niet op het apparaat worden geplaatst. • Open nooit de behuizing van het apparaat. Door on-deskundige reparaties kunnen aanzienlijke gevaren voor de gebruiker ontstaan. Neem het apparaat niet meer in gebruik wanneer het apparaat - en in het bijzonder de ka-bel - beschadigingen vertoont, maar laat het eerst door een vakman repareren. Controleer de kabel regelmatig op beschadigingen. • Een defecte kabel mag alleen door de fabrikant, onze technische dienst of een soortgelijk gekwalificeerd persoon worden vervangen. Alleen zo kunnen gevaren vermeden worden.

• Onderbreek de stroomtoevoer of verwder de batteren wanneer u denkt, het apparaat langere tijd niet te gebrui-ken. LET OP: Open het apparaat. Er bevinden zich te onderniet geen -houden onderdelen in het apparaat. Volgende symbolen kunnen op uw apparaat zijn aange-bracht. Zij hebben de volgende betekenis:Het bliksemsymbool wijst de gebruiker op onderdelen in het inwendige van het appa-raat die gevaarlijk hoge spanning voeren. Het symbool met het uitroepteken verwijst naar belangrijke bedienings- en onderhouds-instructies in de begeleidende documentatie. Kinderen en gebrekkige personen• Laat om veiligheidsredenen geen verpakkingsdelen (plasticzak, doos, piepschuim, enz. ) binnen het bereik van uw kinderen liggen. WAARSCHUWING. Laat kleine kinderen niet met de folie spelen. Er bestaat gevaar voor verstikking.

• Dit product mag niet worden gebruikt door personen (inclusief kinderen) met beperkte fysieke, sensorische of geestelijke vermogens of gebrekkige ervaring en/of kennis, tenzij een voor hun veiligheid verantwoordelijke persoon toezicht houdt of hun vooraf instructies gegeven heeft voor het gebruik van het product.

Nederlands 115 FM (radiomodus)6 Scherm7 AL2 (alarmfunctie 2 geactiveerd)8 Sfeerverlichting9 DC 5 V USB-CHARGING-aansluiting10 LINE IN-aansluiting11 Vaste lichtnetadapter12 Draadantenne (FM)Toetsen voor de bediening13 Volume verlagen / instellen/activeren/deactiveren alarm 114 Schakel sfeerverlichting aan/uit15 Weergave jaar/datum / selecteren temperatuureenheid16 Vorige voorkeuzestation radio 17 Zoek naar het volgende radiostation / selecteer zomertijd/normale tijd / “dutje”functie18 Opslaan radiostation / volgende voorkeuzestation radio / weergave temperatuur19 In-/uitschakelen licht20 Verhoog de lichtintensiteit21 Verlaag de lichtintensiteit22 Sluimerfunctie / slaaptimer / helderheid scherm23 In-/uitschakelen van het toestel24 Volume verhogen / instellen/activeren/deactiveren alarm 2Ingebruikname• Plaats het apparaat op een droog, anti-slip oppervlak waar u het apparaat makkelijk kunt bedienen.

• Verwder indien aanwezig de beschermfolie. De batterij plaatsen (Back-up)(Batterij is niet bijgeleverd bij het apparaat)In geval van stroomuitval of als de stekker uit het stopcontact gehaald wordt, zorgen de back-upbatterij ervoor dat de instellingen behouden blijven. 1. Open de batterijhouder op de onderzijde. Verwijder hier-voor het schroefje van het klepje voor het batterijvak met een kruisschroevendraaier. 2. Plaats een batterij van het type CR2032, 3 V. Let op de juiste polariteiten (+ moet aan bovenkant zijn). 3. Sluit het batterijvak. Schroef het klepje weer op het bat-terijvak. Als het apparaat lange tijd niet gebruikt wordt, moeten de batterij uit het apparaat gehaald worden om lekkage van batterijvloeistof te voorkomen. WAARSCHUWING: Stel de batterijen niet bloot aan intense warmtebronne, zoals zonlicht, vuur en dergelijke. Er bestaat een risico voor explosie.

Zorg dat de spanning in overeenstemming is met die op het indicatieplaatje. 2. Steek de netstekker in een goed geïnstalleerd stopcon-tact met drie gaten en een stroomvoorziening van. OPMERKING: Als er geen batterij voor back-up is geplaatst, worden alle opgeslagen radiostations en klokinstellingen in geval van stroomuitval gewist. Het apparaat aan-/uitschakelen Druk op de -toets (23) om het apparaat aan of uit te schake-len. VolumeHet volume instellen met de toets (24) en (13). Displayhelderheid (in stand-by)Gebruik de SNOOZE/SLEEP / DIMMER toets (22) om de helderheid van het display in te stellen. Leeslampfunctie1. Druk de -toets (19) om de functie in te schakelen. 2. Gebruik de -toets (20) om de helderheid te verhogen. Gebruik de -toets (21) om de helderheid te verhogen. 3. Druk nogmaals de -toets om de functie uit te schake-len. Sfeerverlichting1.

Nederlands12Weergave van diverse informatie 1. Schakel het apparaat op stand-by met behulp van de toets (23). 2. Druk kort en herhaaldelijk op de toets (15). De vol-gende informatie wordt opeenvolgend weergegeven:Jaar  DatumAls de knop niet langer wordt ingedrukt, zal de display na ongeveer 5 seconden terug naar de tijd schakelen. Toggling van het displayHet onderstaande kan wisselend op het display worden getoond:Tijd  Temperatuur1. Om deze functie te activeren drukt u op de toets (23) om het apparaat in de stand-by te zetten. 2. De toets (15) ingedrukt houden totdat “ ” kort op het display verschijnt. Toggling uitschakelen: Houdt de -toets in de stand-bystand en als de tijd van de klok wordt weergegeven weer ingedrukt. “ ” verschijnt kort op het display. Temperatuuraanduiding schakelen tussen °C (Celsius) en °F (Fahrenheit)1. Schakel het apparaat op stand-by met behulp van de toets (23). 2.

Druk de -toets (18) om de temperatuur weer te geven. 3. Terwijl de temperatuur wordt weergegeven, drukt u ongeveer 3 seconden op de toets om tussen °C en °F te schakelen. USB-oplaadaansluiting (9)U kunt uw smartphone via deze aansluiting opladen. Gebruik de USB-kabel van uw smartphone voor de aansluiting. OPMERKING: • Door de verschillende type smartphone die tegen-woordig beschikbaar zijn, alsmede de verschillende oplaadcapaciteiten, is de oplaadtijd afhankelijk van de smartphone en zijn conditie. • Weergave van audiobestanden via deze aansluiting is niet mogelijk. Tijd Instellen1. Gebruik de toets (23) om het apparaat in de stand-by te schakelen. 2. Houd de -toets (18) ingedrukt totdat de jaarindicatie knippert op de display. • Nu kunt u het jaar, de maand, de dag, het formaat van tijdindicatie (12Hr/24Hr), de uren, en de minuten instellen met de toetsen (17) en (15).

OPMERKING: • De invoer wordt automatisch na ongeveer 30 seconden opgeslagen als er geen toets wordt ingedrukt. • Het volgende verschnt met de 12 uur display: PM = MiddagOverschakelen naar zomertijd1. Gebruik de toets (23) om het apparaat in de stand-by te schakelen. 2. Houd de toets (17) ingedrukt om tussen zomer- en wintertijd te schakelen. De latere tijd is zomertijd. Zenderinstelling1. Gebruik de (17) en (15) toets om op de gewenste zender af te stemmen. Als u de toets ingedrukt houdt, zoekt het apparaat naar de volgende radiozender. De display toont de geselecteerde frequentie. 2. Wanneer de ontvangst te zwak is, kunt u deze verbeteren door de positie van de draadantenne te veranderen. VoorkeurzendersU kunt maximaal 10 voorkeurzenders instellen. 1. Zoek naar een zender zoals beschreven in “Zenderinstel-ling”. 2. De toets (18) ingedrukt houden.

De indicator van de voorkeurzender knippert op het display (b. v. P02). 3. Gebruik de (17) en (15) toetsen om de gewenste geheugenpositie voor de voorkeurzender te selecteren. 4. Druk op de toets om de zender vast te leggen. Afstemmen op een voorkeurzenderDruk in de radiomodus herhaaldelijk op de / toets (18/16) om door de voorkeurzenders te scannen. WekfunctieDe wektijd instellen (in stand-by positie)U kunt het twee alarmtijden instellen. Er zijn 4 verschillende alarmopties beschikbaar: Radio + Licht / Radio / Zoemer + Licht / Zoemer. Ga als volgt te werk:1. Druk op de toets (13). De huidige alarmtijd wordt getoond. 2. De toets ongeveer 3 seconden ingedrukt houden terwijl de alarmtijd wordt getoond. De uuraanduiding van de huidige alarmtijd begint te knipperen. 3. Gebruik de toetsen (17) en (15), voor het instel-len. 4. Druk op de -toets om te bevestigen. De minuten beginnen te knipperen. 5.

Nederlands 13• 1-5 = Maandag tot Vrdag• 1-7 = Maandag tot Zondag• 6-7 = Zaterdag tot Zondag• 1-1 = Een Dag van de Week6a. Als u de instelling 1-1 hebt geselecteerd:1. Druk op de -toets om de dag van de week te kiezen. 2. Maak uw keus met de toetsen en. (1 = Maan-dag, 2 = Dinsdag, 3 = Woensdag, 4 = Donderdag, 5 = Vrdag, 6 = Zaterdag, 7 = Zondag)7. Druk op de toets om te bevestigen. Selecteer vervol-gens hoe u gewekt wilt worden. Selecteer uit:• “bu” (zoemer): Een zoemgeluid klikt wanneer de alarmtijd wordt bereikt. De interval van de zoemer loopt op van langzaam naar snel. Het volume kan niet worden veranderd. De sfeerverlichting (8) gaat automatisch aan. • Radiofrequentie wordt getoond: Zodra de ingesteld alarmtijd wordt getoond, wordt de radio ingeschakeld. De laatste voorkeurzender wordt ingeschakeld. Het volume wordt langzaam hoger tot het ingesteld volume is bereikt.

Het volume kan niet worden veranderd. De sfeerverlichting (8) gaat automatisch aan. OPMERKING: • De alarmfunctie wordt na 30 minuten automatisch uitgeschakeld tot de volgende dag. • Als er een audiokabel is aangesloten op de LINE IN-aansluiting, wekt het toestel u met de zoemer, zelfs als u “radio” hebt geselecteerd. 7a. Als u door een radiozender gewekt wilt worden, selec-teer dan het maximale alarmvolume met de en toetsen. 8. Druk op de toets om te bevestigen. Selecteer dan de lichtintensiteit ( ) voor de alarmfunctie. Deze functie wordt geannuleerd door te drukken op “ ”. OPMERKING: Het lamp in de lampekap (4) gaat 30 minuten voor de ingestelde alarmtijd aan. De helderheid begint op de eerder ingestelde intensiteit en neemt geleidelijk toe. 9. Druk tot slot opnieuw op de toets. De eerste alarmtijd is nu geactiveerd.

• Om de ingestelde wektden kortstondig weer te geven, drukt u op de respectievelijk de , toets. Uitschakelen van het weksignaalDruk op de -toets (23) om het alarm uit te schakelen. Automatische wekintervalDe automatisch ingestelde wekfunctie kan door het indruk-ken van de SNOOZE/SLEEP / DIMMER-toets (22) ca. 9 minuten worden uitgeschakeld. OPMERKING: Als de sluimerfunctie is geactiveerd, knippert AL1 of AL2 op het scherm. Alarmfunctie uitschakelen1. Schakel het apparaat naar stand-by met de toets (23). 2. Om de alarmfunctie te deactiveren, de toets (13) of toets (24) ingedrukt houden. AL1 (1) of AL2 (7) verdwijnt. InslaapfunctieU kunt de vertraagd afsluiten functie gebruiken terwijl de radio in gebruik is. Het apparaat wordt automatisch uitge-schakeld als de geselecteerde tijd is bereikt.

• Selecteer de td waarna het apparaat uitschakelt door herhaaldelijk op de SNOOZE/SLEEP / DIMMER-toets (22) te drukken. De volgende selecties zijn mogelijk: 90, 60, 30, en 15 minuten. De OFF-instelling (uit) deactiveert deze functie. • Druk de -toets (23) in om deze functie weer te deactive-ren. Tukje alarmHet tukje alarm kan gebruikt worden voor bijvoorbeeld een kort middagslaapje. De functie werkt alleen in de stand-by. • Druk herhaaldelk op de toets (17) om de tijd waarop het apparaat een geluidstoon laten horen te selecteren. Selecteer van 90 tot 10 minuten of OFF (uit) in stappen van 10 minuten. • Nadat de geselecteerde td is verstreken, is een geluids-toon met oplopend volume to horen. Gebruik de toets (23) om de geluidstoon uit te schakelen. AUX IN-aansluiting(Kabel niet meegeleverd)1. Gebruik indien nodig een geschikte adapter (niet mee-geleverd).

Een extern apparaat als volgt aansluiten:• Met een 3,5 mm stereostekker naar de LINE IN-ingang (10). 2. Shakel het toestel in met de -toets (23). Op het scherm verschijnt LINE IN.

Nederlands143. Start het afspelen van uw audiobron. Luister naar het afspelen van geluid via de luidspreker. U kunt het volume met behulp van de / toetsen (24/13) aanpassen. 4. Raadpleeg de gebruikershandleiding van de externe audiobron voor de verdere procedure. OPMERKING: Pas het volume van het externe apparaat naar een aange-naam niveau aan. Stop gebruik AUX INOntkoppel de kabel van de AUX IN-aansluiting. Het toestel keert terug naar de radiomodus. Reiniging LET OP: Dompel het apparaat nooit onder water. • Trek vóór de reiniging van het apparaat altd de steker uit de contactdoos. • Reinig het apparaat met een enigszins vochtige doek zonder reinigingsmiddelen. ProbleemoplossingProbleem Oorzaak OplossingHet apparaat kan niet ge-bruikt wordenHet apparaat is geblokkeerd en “vastgelopen”Trek de stekker ongeveer 5 seconden uit het stopcontact. Schakel het apparaat dan weer aan.

De zoemer voor het alarm gaat af, ook al is er “radio” geselecteerdAudiokabel aange-sloten op de LINE IN-aansluitingOntkoppel de audio-kabel van de LINE IN-aansluitingTechnische gegevensModel:. MRC 4147 LSpanningstoevoer:. 100-240 V~ 50/60 HzOpgenomen vermogen: 7 W. Batterij gangreserve: 3 V, CR2032. Beschermingsklasse:. IINettogewicht:. ong. 0,502 kgRadio-element:Frequentiebereiken:. FM 87,5 ~ 108,0 MHzHet recht om technische en ontwerpaanpassingen te maken in de loop van voortdurende productontwikkeling blijft voor-behouden. Dit apparaat is gekeurd conform de op dit moment van toe-passing zijnde CE-richtlijnen zoals bijvoorbeeld elektromag-netische compatibiliteit en laagspanningsvoorschriften en is geconstrueerd volgens de nieuwste veiligheidstechnische voorschriften. VerwijderingBetekenis van het symbool “vuilnisemmer”Bescherm ons milieu, elektrische apparaten horen niet in het huisafval.

Maak voor het afvoeren van elektrische apparaten gebruik van de voorgeschreven verzamelpunten en geef daar de elektrische apparaten af die u niet meer gebruikt.

Daardoor helpt u de potentiële effecten te voorkomen die een verkeerde afvoer op het milieu en de menselijke gezond-heid kunnen hebben. Op deze wijze levert u uw bijdrage aan het hergebruik, de recycling en andere verwerkingsvormen voor oude elektroni-sche en elektrische apparaten. Voor informatie over verzamelpunten voor uw apparaten kunt u contact opnemen met uw gemeente of gemeentead-ministratie.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met AEG MRC 4147 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden