Zanussi ZM 176 X Handleiding

Zanussi Magnetron ZM 176 X

Bekijk gratis de handleiding van Zanussi ZM 176 X (39 pagina’s), behorend tot de categorie Magnetron. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 89 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Zanussi ZM 176 X of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/39
MIKROWELLENGERÄT
FOUR Á MICRO-ONDES
MAGNETRONOVEN
FORNO A MICRO-ONDAS
ZM176
ANWEISUNGSBUCH
NOTICE D’UTILISATION
GEBRUIKSAANWIJZING
LIVRO DE INSTRUÇÕES

Beoordeel deze handleiding

4.4/5 (3 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Zanussi
Categorie: Magnetron
Model: ZM 176 X

Handleiding Zanussi ZM 176 X – volledige tekst

74BELANGRIJKE AANWIJZINGEN M. B. T. DE VEILIGHEIDDe magnetron niet gebruiken om levensmiddelen inolie of vet te frituren. De temperatuur kan nietgecontroleerd worden en het vet kan vlam vatten. Alleen speciaal daarvoor geschikte popcorn in demagnetron bereiden. Geen levensmiddelen of andere voorwerpen in hetapparaat bewaren. Na het starten van het apparaat de instellingencontroleren om er zeker van te zijn dat hetapparaat zoals gewenst werkt. Dezegebruiksaanwijzing gebruiken. Om verwondingen te voorkomenWAARSCHUWING:Het apparaat niet gebruiken als het beschadigdis of niet goed functioneert. Controleer hetvolgende voordat u het apparaat inschakelt: a) De deur moet correct sluiten en mag nietverkeerd uitgelijnd of vervormd zijn. b) De scharnieren en veiligheidsvergrendelingenvan de deur mogen niet kapot of los zijn. c) De deurafdichtingen en afsluitvlakken mogenniet beschadigd zijn.

d) In de ovenruimte en de deur mogen geen deukenof andere beschadigingen aanwezig zijn. e) Het aansluitsnoer en de stekker mogen nietbeschadigd zijn. Voer in geen geval zelf reparaties ofwijzigingen aan uw magnetron uit. Reparaties, vooral reparaties waarbij deafdekking van het apparaat moetworden verwijderd, mogen alleen doorvak mensen worden uitgevoerd. Onvakkundige reparaties kunnen totaanzienlijke risico’s voor de gebruikerleiden. Wend u daarom in geval vanstoring altijd tot onze service-afdeling. Alleen originele ZANUSSI-onderdelenvoldoen aan alle eisen. Nooit op enigerlei wijze veranderingenaanbrengen aan de veiligheidsvergrendeling vande deur. Het apparaat nooit inschakelen als zichvoorwerpen tussen de deurafdichtingen en deafsluitvlakken bevinden. Om brand te voorkomenMagnetronovens mogen tijdens hetgebruik niet zonder toezicht wordengelaten.

De netspanning moet 230 Vwisselspanning, 50 Hz zijn en de zekering moetminstens 10 A zijn. Wij raden u aan het apparaat aan een apartestroomkring aan te sluiten. Het apparaat niet in de open lucht bewaren ofopstellen. NOOIT DE DEUR OPENEN, als in hetapparaat verwarmde levensmiddelenbeginnen te roken. Het apparaatuitschakelen, de stekker uit hetstopcontact trekken en wachten tot delevensmiddelen niet meer roken. Als u dedeur opent tijdens de rookontwikkelingkan dat brand veroorzaken. Alleen voor magnetrons geschikt serviesgebruiken, zie pag. 80 - 81. Het apparaat nooit zonder toezicht laten,als u verpakkingen van kunststof, papierof ander brandbaar materiaal gebruikt. De afdekking van de microgolven-geleider, de ovenruimte, hetdraaiplateau en het draaimechanisme nagebruik van het apparaat reinigen. Dezeonderdelen moeten droog en vetvrij zijn.

NEDERLANDS75BELANGRIJKE AANWIJZINGEN M. B. T. DE VEILIGHEIDNooit afgesloten bakjes gebruiken. Sluitingen enafdekkingen ver wijderen. Afgesloten bakjeskunnen door de drukverhoging zelfs nauitschakelen van het apparaat nog exploderen. Wees voorzichtig bij het ver warmen vanvloeistoffen. Kopjes of bekers met een grote opening gebruiken,opdat luchtbellen kunnen ontsnappen. Wees bij het verwarmen van vloeistoffenin de magnetron voorzichtig als u hetkopje of de beker uit de oven neemt; hetkan tot kookpuntvertraging komen en devloeistof kan plotseling hevig overkokenof spatten. Om verbrandingen door plotseling overkoken(kookpuntvertraging) te voorkomen: 1. De vloeistof vóór het verwarmen omroeren. 2. Bij het verwarmen van vloeistoffen een glazenstaafje of lepeltje in het glas of kopje zetten. 3. Na het verwarmen de vloeistof nog even in deoven laten staan, om kookpuntvertraging tevoorkomen.

Eieren niet in de dop koken. Hardgekookte eieren mogen niet in demagnetron verwarmd worden, omdat zezelfs na het verwarmen kunnenexploderen. Voor het koken ofopwarmen van eieren die niet geklutst ofgeroerd worden, eidooier en eiwitinprikken, zodat ze niet kunnenexploderen. Vóór het opwarmen in demagnetron de doppen van gekookteeieren verwijderen en de eieren inplakjes snijden. Levensmiddelen met een schil of vel, zoalsaardappelen, worstjes of fruit, altijd eerst enkelemalen met een vork inprikken, zodat de stoom kanontsnappen. Om verbranding te voorkomenGebruik pannenlappen als u levensmiddelen uit deovenruimte neemt. Schalen, popcorn-verpakkingen, braadzakjes enz. altijd van gezicht en handen afgewend openen omverbranding door stoom te voorkomen. Laat vet of vuil zich niet ophopen aan deafdichtingen van de deur ofaangrenzende delen.

Personen met PACEMAKERS moeten bij hun arts ofbij de fabrikant informeren naarvoorzorgsmaatregelen bij het omgaan metmagnetrons. Om elektrische schokken te voorkomenDe ommanteling van het apparaat mag in geengeval worden verwijderd. Nooit vloeistof in de openingen van deveiligheidsvergrendelingen van de deur ofventilatieopeningen laten komen of voorwerpen indeze openingen steken. Als u groterehoeveelheden vloeistof morst, het apparaat directuitschakelen, de stekker uit het stopcontact trekkenen contact opnemen met onze service-afdeling. Het aansluitsnoer en de stekker nooit in water ofandere vloeistof leggen. Het aansluitsnoer mag niet over hete of scherpeoppervlakken geleid worden, zoals bijvoorbeeldde hete ventilatie-openingen bovenaan deachterwand van het apparaat. In geen geval proberen om de ovenlamp zelf tever vangen. Dit mag alleen door vakmensengeschieden.

Als de ovenlamp uitvalt, neem dan contact op metonze service-afdeling. Als het aansluitsnoer beschadigd is, moet het dooreen nieuw speciaal snoer worden vervangen. Ver vangen mag alleen door vakmensengeschieden. Om explosies en plotseling koken tevoorkomenWAARSCHUWING: levensmiddelen invloeibare en andere vorm mogen niet inafgesloten bakjes verwarmd worden; zezouden kunnen exploderen.

76BELANGRIJKE AANWIJZINGEN M. B. T. DE VEILIGHEIDOm foutieve bediening en beschadiging vanhet apparaat te voorkomenHet apparaat nooit inschakelen als er geenlevensmiddelen in staan. Bij het gebruik van bruineringsser vies ofzelfver warmende materialen moet eenhittebestendige isolatie (bijv. een porseleinen bord)tussen servies en draaiplateau worden gezet. Daardoor worden beschadigingen door warmtevan het draaiplateau en het draaimechanismevoorkomen. De aangegeven opwarmtijd voor hetservies mag niet worden overschreden. Geen metalen ser vies gebruiken, omdatmicrogolven gereflecteerd worden en dit totvonkvorming leidt. Geen conservenblikken in het apparaat zetten. Alleen het voor dit apparaat bedoeldedraaiplateau en draaimechanisme gebruiken. Gebruik de oven niet zonder het draaiplateau. Om te voorkomen dat het draaiplateau barst:(a)Vóór het reinigen het draaiplateau latenafkoelen.

(b)Geen hete gerechten of heet servies op hetkoude draaiplateau zetten. (c) Geen koude levensmiddelen of koud servies ophet hete draaiplateau zetten. Geen voorwerpen op de ommanteling zetten alshet apparaat in werking is. AANWIJZINGEN:Wend u met vragen over de aansluiting van hetapparaat tot een erkend installateur. Zowel de fabrikant als de handelaar kunnen geenverantwoording op zich nemen voorbeschadigingen van het apparaat ofverwondingen van personen, die als gevolg vaneen foutieve elektrische aansluiting ontstaan. Op de wanden in de ovenruimte resp. rond dedeurafdichtingen en afsluitvlakken kunnen zichwaterdamp en druppels vormen. Dit is normaal enis geen aanwijzing dat er microgolven naar buitenkomen of dat er van een andere storing sprake is. Om verbrandingen te voorkomen altijdde temperatuur van de levensmiddelencontroleren en ze voor het serverenomroeren.

zelfbruinende gerechten);deze worden bijzonder heet. Overige aanwijzingenBreng op geen enkele wijze veranderingen aan hetapparaat aan. Dit apparaat is alleen bedoeld voor huishoudelijkgebruik en mag alleen voor het bereiden vanlevensmiddelen worden gebruikt. Het is nietgeschikt voor industriële doeleinden of voorgebruik in een laboratorium.

NEDERLANDS77APPARAAT EN TOEBEHOREN 1 front 2 ovenlamp 3 bedieningspaneel 4 toets om de deur te openen 5 afdekking van de microgolvengeleider 6 ovenruimte 7 aandrijfas 8 deurafdichtingen en afsluitvlakken 9 bevestigingspunten (4 plaatsen) 10 ventilatie-openingen 11 ommanteling 12 achterzijde van het apparaat 13 snoerdrager 14 aansluitsnoerTOEBEHOREN:Controleer of de volgende onderdelen zijnmeegeleverd: (15) draaiplateau (16) draaimechanisme (17) 4 bevestigingsschroeven (niet afgebeeld) • Het draaimechanisme in de aandrijfas in debodem van de ovenruimte plaatsen. • Dan het draaiplateau erop zetten. • Om schade aan het draaiplateau te voorkomen,moet u erop letten, dat servies bij het uitnemenniet de rand van het draaiplateau raakt. AANWIJZING: Geef bij het bestellen vanonderdelen uw handelaar of onze service-afdelingde naam van het onderdeel en demodelaanduiding op.10111412131516567891234

78BEDIENINGSPANEEL 1 display 2 symbolenDe indicatie boven het symbool knippert ofgaat branden. Als een indicatie knippert, debetreffende toets (met hetzelfde symbool)indrukken of de benodigdebedieningshandeling uitvoeren.omroerenomkerenkg/gewichtsymbool voor vermogensstandensymbool voor bereidingsproces 3 knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHT 4 toets VERMOGENSSTAND 5 toets AUTOMATISCHE PROGRAMMA'SDeze toets indrukken om een van de 12automatische programma's te kiezen. 6 toets START/+30 7 toets STOP 8 toets om de deur te openen12345687

79VÓÓR HET IN GEBRUIK NEMENNEDERLANDSINSTELLEN VAN DE KLOKDe stekker in het stopcontact steken. 1. De indicatie begint te knipperen. 2. Toets indrukken. Indicatie controleren.STOP De klok volgens onderstaande aanwijzingen instellen.Indicatie controleren.De klok kan als 12-uurs of als 24-uurs-klok worden ingesteld. 1. Om de 12-uurs-klok in te stellen toets VERMOGENSSTAND 3 seconden ingedrukthouden. verschijnt op het display. 2. Om de 24-uurs-klok in te stellen toets VERMOGENSSTAND nogmaals indrukken.verschijnt op het display. 1 x 3 secondenlang indrukken1x 3 secondenlang indrukkenVoorbeeld:Instellen van de 24-uurs-klok op 23:35 uur. Gebruik van toets STOP 1. Wissen van een invoerfout bij hetprogrammeren. 2. Lopend proces even onderbreken. 3. Wissen van een programma tijdens het lopendeproces door tweemaal indrukken.Kies de 24-uurs-klok. 1. Kies de klokfunctie(12-uurs-klok). 2.

Stel de uren in. KnopTIJDSCHAKELKLOK/GEWICHTdraaien, tot het juiste uur wordtaangegeven (23). 4. De minuten instellen. KnopTIJDSCHAKELKLOK/GEWICHTdraaien, tot de juiste minuten wordenaangegeven (35). 5. Toets VERMOGENSSTANDindrukken om de klok testarten. 3. Toets VERMOGENSSTANDindrukken om van de uren naarde minuten te gaan.AANWIJZING: 1. U kunt knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHTrechtsom en linksom draaien. 2. Druk toets STOP in als u bij het programmeren eenfout hebt gemaakt. 3. Als de stroomverzorging naar het apparaat wordtonderbroken, laat het display regelmatig zienals de stroomverzorging weer hersteld is. Als dattijdens een bereidingsproces gebeurt, wordt hetprogramma gewist.4. Als u de dagtijd opnieuw wilt instellen, gaat u te werkzoals hierboven beschreven.x1 1x 1x1x

80WAT ZIJN MICROGOLVEN. GESCHIKT SERVIESBRAADZAKKENBraadzakken kunt u in de magnetron gebruiken. Metalen sluitclips zijn echter ongeschikt, omdat debraadzak dan kan smelten. Gebruik een touwtjeom de braadzak af te sluiten en prik de braadzakmet een vork enkele malen in. Het is nietraadzaam om niet hittebestendig folie, bijv. vershoudfolie, in de magnetron te gebruiken. BRUINERINGSSERVIESSpeciaal braadservies voor in de magnetron meteen metaallegering op de bodem die ervoor zorgtdat de levensmiddelen bruin worden. Bij gebruikvan bruineringsservies moet een geschikte isolator,bijv. een porseleinen bord, tussen draaiplateau enservies worden gelegd. Let goed op de door defabrikant van het servies aangegevenvoorverwarmtijd.

Bij overschrijding daarvan kanhet tot beschadiging van het draaiplateau en hetdraaimechanisme komen en deveiligheidsinrichting kan in werking treden en hetapparaat uitschakelen. METAALMetaal mag in de regel niet gebruikt worden,omdat microgolven niet door metaal heen dringenen zo niet bij de levensmiddelen terechtkomen. Erzijn echter uitzonderingen: smalle strokenaluminiumfolie kunt u gebruiken om delen af tedekken, zodat deze niet te snel ontdooien of gaarworden (bijv. de vleugels bij een kip). Kleine spiesjes van metaal en aluminium schaaltjes(bijv. bij kant-en-klaar gerechten) kunnen gebruiktworden. Ze moeten echter in verhouding tot delevensmiddelen klein zijn, aluminium schaaltjesbijv. moeten voor minstens 2/3 tot 3/4 metlevensmiddelen gevuld zijn. Wij raden u aan delevensmiddelen over te doen in voor de magnetrongeschikt servies.

Bij gebruik van aluminiumschalen of ander metalen servies moet eenminimale afstand van ongeveer 2 cm tot deMicrogolven worden in de oven door het magnetronopgewekt en brengen de watermoleculen inlevensmiddelen in trilling. Door de veroorzaakte wrijving ontstaat warmte, dieervoor zorgt dat de gerechten ontdooid, verwarmd ofgekookt worden. GLAS EN GLASKERAMIEKHittebestendig glazen servies isheel geschikt.

Het bereidings-proces kan van alle kantengeobserveerd worden. Het serviesmag echter geen metaal bevatten(loodkristal) of van een versiering van metaalvoorzien zijn (bijv. gouden randje, kobaltblauw). AARDEWERKIs over het algemeen goed geschikt. Aardewerkmoet geglazuurd zijn, omdat anders vocht in hetservies kan binnendringen. Vocht verhit hetmateriaal en kan het laten barsten. Als u niet zekerweet of uw servies geschikt voor de magnetron is,voer dan de geschiktheidstest uit. PORSELEINIs heel goed geschikt. Let erop dat het porseleingeen randje van goud of zilver heeft en geenmetaal bevat. KUNSTSTOF EN PAPIERHittebestendig, voor de magnetron geschiktkunststof servies kunt u gebruiken bij ontdooien,verwarmen en koken. Let op de aanwijzingen vande fabrikant. Hittebestendig, voor de magnetrongeschikt servies van papier kunt u ook gebruiken. Let op de aanwijzingen van de fabrikant.

KEUKENPAPIERKan gebruikt worden om bij korte verwarmings-processen, bijv. bij brood of gepaneerd vlees, vochtop te nemen. Het papier tussen de levensmiddelenen het draaiplateau leggen. Zo blijft het oppervlakvan de levensmiddelen knapperig en droog. Doorvettige gerechten met keukenpapier af te dekkenworden spatten opgevangen. MAGNETRONFOLIEMagnetronfolie of hittebestendig folie is goedgeschikt om gerechten af te dekken of teomwikkelen. Let op de aanwijzingen van defabrikant.

ALLE AANGEGEVEN TIJDEN …in deze gebruiksaanwijzing zijn richtlijnen, dieafhankelijk zijn van uitgangstemperatuur, gewichten aard (water-, vetgehalte enz. ) van delevensmiddelen. ZOUT, SPECERIJEN EN KRUIDENIn de magnetron bereide gerechten behouden huneigen smaak beter dan bij conventionelebereidingsmethoden. Wees daarom zeer zuinig bijgebruik van zout en voeg dit pas na het bereidentoe. Zout bindt vloeistof en droogt het oppervlakuit. Specerijen en kruiden kunt u als gewoonlijkgebruiken. WATER TOEVOEGENGroente en andere waterhoudendelevensmiddelen kunnen in hun eigen vocht of metweinig water worden gekookt. Daardoor blijvenvele vitamines en mineralen in de levensmiddelenbehouden. VETTE GERECHTENVlees met vet is sneller gaar dan mager vlees. Dekdaarom deze delen met wat aluminiumfolie af ofleg de levensmiddelen met de vette kant naarbeneden.

KLEINE EN GROTE HOEVEELHEDENDe benodigde tijden zijn direct afhankelijk van dehoeveelheid levensmiddelen die u wilt ontdooien,verwarmen of koken. Dat betekent: kleine portieszijn sneller gaar dan grote. Als vuistregel geldt:dubbele hoeveelheid = bijna dubbele tijdhalve hoeveelheid = halve tijdHOGE EN LAGE SCHALENBeide schalen hebben dezelfde inhoud, maar inde hoge schaal is de bereidingstijd langer dan inde lage. Gebruik daarom liefst lage schalen meteen groot opper vlak. Hoge schalen alleengebruiken voor gerechten die kunnen overkoken,bijv. pasta, rijst, melk enz. ovenwanden worden aangehouden, omdat dezeanders door mogelijke vonkvorming beschadigdkunnen worden. Geen servies met metalenversieringen of metalen delen, zoalsschroeven, hengsels of grepen gebruiken. GESCHIKTHEIDSTESTAls u niet zeker weet of uw servies geschikt voorde magnetron is, voer dan de volgende test uit.

Hetservies in de magnetron zetten. Een glas met 150ml water op of naast het servies zetten. Het apparaat 1 tot 2 minuten op 800 W vermogeninschakelen. Als het servies koel ofhandwarm blijft, is het geschikt. Voer deze test niet uit met kunststofservies, dat kan smelten.

AFDEKKENAls levensmiddelen worden afgedekt, blijft hetvocht behouden en de bereidingstijd wordt korter. Gebruik een deksel, magnetronfolie of eenafdekkap. Gerechten die een korstje moetenkrijgen, bijv. vlees of kip, niet afdekken. Wat in deconventionele oven wordt afgedekt, moet ook in demagnetron worden afgedekt. ONREGELMATIGE DELENmet de dikke resp. compacte kant naar bovenleggen. Groente (bijv. broccoli) met de stelen naarbuiten leggen. Dikkere delen hebben een langerebereidingstijd en krijgen aan de buitenkant meermicrogolvenenergie, zodat de levensmiddelengelijkmatig gaar worden. OMROERENOmroeren van de levensmiddelen is nodig , omdatde microgolven eerst de buitenste gedeeltenverwarmen. Door omroeren wordt de temperatuurverdeeld en het gerecht gelijkmatig verwarmd. RANGSCHIKKINGVerschillende enkele porties, bijv.

OMKERENMiddelgrote gerechten, zoals hamburgers ensteaks, tijdens het bereidingsproces eenmaalomkeren om de bereidingstijd te verkorten. Grotegerechten, zoals vlees en kip, moeten wordenomgekeerd, omdat de naar boven gerichte kantmeer microgolvenenergie krijgt en zou kunnenuitdrogen. STANDTIJDAanhouden van de standtijd is een van debelangrijkste regels bij het gebruik van demagnetron. Bijna alle gerechten die in demagnetron worden ontdooid, verwarmd of gekookthebben een korte of langere standtijd nodig,waarin een temperatuurcompensatie plaatsvindt ende vloeistof in het gerecht zich gelijkmatig kanverdelen. BRUINERINGSMIDDELENLevensmiddelen krijgen na meer dan 15 minutenbereidingstijd een bruine kleur, die echter niet metde intensieve bruine kleur en korst bijconventioneel bereiden te vergelijken is. Om eenaantrekkelijke bruine kleur te krijgen, kunt ubruineringsmidelen gebruiken.

NEDERLANDS83TIPS EN ADVIEZENVERWARMEN ● Kant-en-klare gerechten uit het aluminiumschaaltje nemen en op een bord of in eenschaal verwarmen. ● Gerechten met magnetronfolie, bord ofafdekkap (in de handel verkrijgbaar) afdekken,opdat het oppervlak niet uitdroogt. Drankenniet afdekken. ● Bij vast afgesloten bakjes het dekselverwijderen. ● Bij het verwarmen van vloeistof, zoals water,koffie, thee of melk, een glazen staafje oflepeltje in de beker of het glas zetten. ● Grotere hoeveelheden indien mogelijktussendoor omroeren, zodat de temperatuurzich gelijkmatig verdeelt. ● De aangegeven tijden zijn bedoeld voorlevensmiddelen op kamertemperatuur (20°C). Bij gekoelde levensmiddelen wordt de tijd ietslanger. ● Laat de levensmiddelen na het verwarmen 1-2minuten staan, zodat de temperatuur zichgelijkmatig kan verdelen (standtijd).

● De aangegeven tijden zijn richtlijnen, dieafhankelijk zijn van uitgangstemperatuur,gewicht, watergehalte, vetgehalte en gewensteeindtoestand van de levensmiddelen. ONTDOOIENDe magnetron is ideaal voor het ontdooien vanlevensmiddelen. De ontdooitijden zijn in de regelaanzienlijk korter dan bij ontdooien optraditionele manier. Hieronder vindt u enkele tips. Neem de diepvriesproducten uit de verpakking enleg ze op een bord. BakjesGoed geschikt voor het ontdooien en verwarmenvan gerechten zijn voor de magnetron geschiktebakjes, die zowel geschikt voor de diepvries (totongeveer -40° C) als hittebestendig (tot ongeveer220° C) zijn. Zo kunt u in hetzelfde serviesontdooien, verwarmen en zelfs koken. AfdekkenDunnere delen voor het ontdooien met kleinestroken aluminiumfolie afdekken. Reeds ontdooideof warme delen tijdens het ontdooien eveneensmet strookjes aluminiumfolie afdekken.

Kleinere hoeveelheden ontdooien gelijkmatiger en sneller dan grote. Wijraden u daarom aan, zo klein mogelijke porties inte vriezen. Zo kunt u snel en makkelijk hele menu'ssamenstellen. Kwetsbare levensmiddelen zoals gebak, room, kaas en brood, niet helemaal,maar slechts gedeeltelijk ontdooien en bijkamertemperatuur verder laten ontdooien. Daardoor voorkomt u dat de buitenste gedeeltenal te heet worden, terwijl het binnenste nogbevroren is. De standtijd na het ontdooien van levensmiddelen is bijzonderbelangrijk, omdat het ontdooiproces in die tijdwordt voortgezet. In de ontdooitabel vindt u destandtijden voor verschillende levensmiddelen. Dikke, compacte levensmiddelen hebben eenlangere standtijd nodig dan platte of poreuzelevensmiddelen. Als de levensmiddelen nietvoldoende ontdooid zijn, kunt u ze nog even in demagnetron zetten of de standtijd verlengen.

84TIPS EN ADVIEZENKOKEN VAN VERSE GROENTE ● Let er bij het kopen van groente op, dat destukken zo veel mogelijk even groot zijn. Dat isvooral belangrijk als u de groente in z'n geheelwilt koken (bijv. aardappelen in de schil). ● Groente voor het bereiden wassen,schoonmaken en dan pas de benodigdehoeveelheid voor het recept afwegen. ● Kruid de groente zoals gebruikelijk, maar voegpas na het koken zout toe. ● Per 500 gram groente ongeveer 5 eetlepelswater toevoegen. Vezelrijke groente heeft watmeer water nodig. Aanwijzingen vindt u in detabel op pag. 95. ● Groente wordt in de regel in een schaal metdeksel gekookt. Groente met veel vocht, zoalsuien en aardappelen, kunt u koken zonderwater toe te voegen. ● Groente na de helft van de kooktijd omroerenof omkeren. ● Na het koken de groente ongeveer 2 minutenlaten staan, opdat de temperatuur zichgelijkmatig verdeelt (standtijd).

● De aangegeven tijden zijn richtlijnen, dieafhankelijk zijn van uitgangstemperatuur,gewicht en aard van de groente. Hoe verser degroente is, des te korter is de kooktijd. BRADEN VAN VLEES, VIS EN GEVOGELTE ● Let er bij het kopen op, dat de stukken zo veelmogelijk even groot zijn. Zo krijgt u een goedresultaat. ● Vlees, vis en gevogelte zoals gebruikelijkverwerken. ● Rundvlees moet zo min mogelijk zenen hebben. ● Ondanks de gelijke grootte van de stukken kanhet resultaat verschillend zijn. Dat ligt o. a. aande soort, aan het vet- en vochtgehalte en aande temperatuur voor het bereiden. ● Vanaf 15 minuten bereidingstijd ontstaat eennatuurlijke bruine kleur, die door het gebruikvan bruineringsmiddelen nog kan wordenversterkt. Om bovendien een knapperigoppervlak te krijgen, moet u bruineringsserviesgebruiken of het vlees op de kookplaataanbraden en in de magnetron verder braden.

Op deze manier krijgt u ook een bruine jus. ● Grotere stukken vlees, vis en gevogelte na dehelft van de bereidingstijd omkeren, zodat zevan alle kanten gelijkmatig gebraden worden.

● Dek het vlees na het braden met aluminiumfolieaf en laat het ongeveer 10 minuten rusten(standtijd). In deze tijd wordt het vlees nogverder gaar en het vocht verdeelt zichgelijkmatig, zodat bij het snijden mindervleessap verloren gaat. ONTDOOIEN EN KOKENDiepgevroren gerechten kunnen in de magnetron in één proces ontdooid en tegelijk gekookt worden. Inde tabel vindt u enkele voorbeelden. Let bovendien op de algemene aanwijzingen m. b. t. verwarmen enontdooien van levensmiddelen. Let bij het bereiden van kant-en-klare diepvriesproducten op de aanwijzingen van de fabrikant op deverpakking. In de regel worden precieze bereidingstijden en aanwijzingen voor de bereiding in demagnetron gegeven.

85VERMOGENSSTANDENNEDERLANDSHANDMATIG GEBRUIK400 watt voor compactere gerechten die bij hetbereiden op traditionele wijze een langere tijdnodig hebben, bijv. rundvleesgerechten. Bij dezeinstelling blijft het vlees mals. 240 watt kiest u om gelijkmatig te ontdooien. Deze stand is ook geschikt om rijst en pasta tekoken. 80 watt voor voorzichtig ontdooien, bijv. voorslagroomtaart of bladerdeeg. Voor het handmatig gebruik kunt u kiezen uit 5verschillende vermogensstanden. Richt u daarbijnaar de aanwijzingen in de recepten. In het algemeen gelden de volgende adviezen:800 watt voor snel koken of verwarmen, bijv. voor soep, éénpansgerechten, gerechten uit blik,hete dranken, groente, vis enz. 560 watt voor langer koken van compacterelevensmiddelen zoals vlees en gehakt en voorgerechten als cake.

Bij deze lage instelling kokensauzen niet over en de gerechten wordengelijkmatig gaar, zonder dat ze aan de rand hardworden of overlopen. Om het vermogen in te stellen toets VERMOGENSSTAND indrukken, tot de gewenste vermogensstand wordt aangegeven. Als u toets VERMOGENSSTAND één maal indrukt, verschijnt. Als u de gewenste vermogensstand mist, toets VERMOGENSSTAND zo vaak indrukken, tot de gewenste standweer wordt aangegeven. Als u deze toets niet indrukt, werkt het apparaat automatisch metvol vermogen (800 watt). Bij handmatig gebruik kunt u een bereidingstijd vanmax. 90 minuten (90. 00) instellen. De tijdseenheid varieert van 10 seconden tot 5minuten, afhankelijk van de totale bereidingstijdzoals aangegeven in de tabel.

Als u de ovendeur tijdens het bereidingsproces opent, wordt de bereidingstijd op het display automatisch aangehouden. Het terugtellen van de tijd gaat weer verder als u de deur sluit en toets START/+30 indrukt. 2. Als u tijdens het bereidingsproces de vermogensstand wilt controleren, drukt u toets VERMOGENSSTANDin. Zolang uw vinger deze toets aanraakt, wordt de vermogensstand aangegeven. 3. U kunt knop rechtsom of linksom draaien. Als u de knop linksom draait,TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHTwordt de bereidingstijd trapsgewijze vanaf 90 minuten verminderd. 1. Voer door knopTIJDSCHAKELKLOK/GEWICHTrechtsom te draaien de gewenstebereidingstijd in. 2x 1x.

86ANDERE NUTTIGE FUNCTIES1. KOKEN IN VERSCHILLENDE FASESU kunt een reeks van (maximaal) 3 standen programmeren.Voorbeeld: koken: 5 minuten bij 800 watt vermogen (fase 1) 16 minuten bij 240 watt vermogen (fase 2)FASE 1 1. Voer door knopTIJDSCHAKELKLOK/ GEWICHT rechtsom tedraaien de gewenste tijd in. 2. Stel het gewenste vermogenin door één maal toets VERMOGENSSTAND in tedrukken.FASE 2 3. Voer door knopTIJDSCHAKELKLOK/ GEWICHT rechtsom tedraaien de gewenste tijd in. 5. Start het proces door toets START/+30 inte drukken.(Het apparaat werkt nu 5 minuten op 800 watt en aansluitend 16 minuten op 240 watt.)Controleer het display. 4. Stel het gewenstevermogen in door toetsVERMOGENSSTANDvier maal in te drukken.1x1x4x

87ANDERE NUTTIGE FUNCTIESNEDERLANDS2. SNELSTARTFUNCTIE Met toets START/+30 kunt u de volgende functies bedienen:a. Direct startenU kunt direct 30 seconden lang op een vermogen van 800 watt koken, als u toets START/+30 indrukt.AANWIJZING: Om misbruik door kinderen te voorkomen, kan toets START/+30 slechts 3 minuten na de voorafgaande bedieningshandeling, d.w.z. sluiten van de deur of indrukken van toets worden gebruikt.STOPb. Verlengen van de bereidingstijdTijdens handmatig gebruik kunt u de bereidingstijd door herhaald op de toets te drukken steeds met 30seconden verlengen. 3. CONTROLEREN VAN DE VERMOGENSSTANDOm tijdens het bereidingsproces de vermogensstand te controleren, drukt u toets VERMOGENSSTAND in.

Zolang u met uw vinger toets VERMOGENSSTAND aanraakt, wordt de vermogensstand aangegeven.Het terugtellen van de tijd gaat verder, ook als op het display de vermogensstand wordt aangegeven.INSTELLEN VAN DE VERGRENDELFUNCTIE 1. Druk toets STOP 3 seconden lang in. AANWIJZING: als de veiligheidsvergrendeling is ingesteld, kunt u m.u.v. toets STOP geentoetsen gebruiken.OPHEFFEN VAN DE VERGRENDELFUNCTIE 1. Druk toets STOP 3 seconden lang in.Als de veiligheidsfunctie is ingesteld,geeft het display de dagtijd aan. 4. VEILIGHEIDSFUNCTIE 1xControleer het display.1x 3 seconden 1x 3 seconden

88AUTOMATISCH GEBRUIKDe automatische programma's berekenen de juistemethode en bereidingstijd. U kunt kiezen uit 7 automatische kookprogramma's en 5automatische ontdooiprogramma's. Let daarbij op het volgende: 1. Druk toets AUTOMATISCHE PROGRAMMA'S éénmaal in, de indicatie komt dan overeen met deafbeelding. Het menu kiest u door toets AUTOMATISCHE PROGRAMMA'S in te drukken tot het gewenstemenunummer wordt aangegeven. Zie pag. 89 - 91,tabellen AUTOMATISCHE PROGRAMMA'S. Om een ontdooimenu te kiezen moet u toets AUTOMATISCHE PROGRAMMA'S minstens 8maal indrukken. Als u deze toets 8 maal indrukt,verschijnt in het display. Het menu wijzigtautomatisch, als u toets AUTOMATISCHE PROGRAMMA'S ingedrukt houdt. 2. Voer door knop TIJDSCHAKELKLOK/GEWICHTte draaien het gewenste gewicht in. • Alleen het gewicht van de levensmiddelen invoeren. Het gewicht van het servies niet meerekenen.

• Voor gerechten met een hoger of lager gewicht danin de tabel aangegeven kiest u handmatig gebruik. Let op de aanwijzingen in de tabel om goederesultaten te bereiken. 3. Start het proces door toets START/+30 in tedrukken. Als een bedieningshandeling noodzakelijk is (bijv. levensmiddelen omkeren) stopt het apparaatautomatisch, er klinkt een akoestisch signaal, deresterende bereidingstijd en andere symbolenworden knipperend aangegeven. Om het procesvoort te zetten toets START/+30 indrukken. De temperatuur aan het einde van debereidingstijd hangt af van deuitgangstemperatuur. Controleer of delevensmiddelen gaar genoeg zijn. Indiennodig kunt u de bereidingstijd verlengen eneen hoger vermogen instellen. Voorbeeld: Voor het bereiden van een ovenschotel met een gewicht van 1 kg kiest u AUTOMATISCHKOOKPROGRAMMA AC-7. 3. Druk toets START/+30 in. 1.

Kies het gewenste menu doortoets AUTOMATISCHE PROGRAMMA'S 7 maal inte drukken. Controleer het display. 2. Voer door knopTIJDSCHAKELKLOK/GEWICHTrechtsom te draaien het gewicht in.

20° C)schaal met dekselTIPS • Per 100 g 1 el water en wat zout toevoegen(voor paddestoelen is geen extra water nodig). • Met een deksel afdekken. • Als het akoestische signaal klinkt en hetapparaat stopt, omroeren en weer afdekken. • Na het koken ca. 2 minuten laten staan. AANWIJZING: voor compact bevroren groentehandmatig gebruik kiezen. • In stukjes snijden, bijv. reepjes of plakken. • Per 100 g 1 el water en wat zout toevoegen(voor paddestoelen is geen extra water nodig). • Met een deksel afdekken. • Als het akoestische signaal klinkt en hetapparaat stopt, omroeren en weer afdekken. • Na het koken ca. 2 minuten laten staan. • Gerecht in een voor de magnetron geschikteschaal doen. • Indien door de fabrikant aangegeven, watvloeistof toevoegen. • Met een deksel afdekken. • Indien door de fabrikant aangegeven, zonderdeksel koken.

• Als de verpakking geschikt voor de magnetronis, papieren deksel verwijderen en metmagnetronfolie afdekken. • Na het bereiden ca. 5 minuten laten staan. Gekookte aardappelen: aardappelen schillen enin even grote stukken snijden. In de schil gekookte aardappelen: aardappelenvan gelijke grootte uitzoeken en wassen. • Aardappelen in een schaal doen. • Benodigde hoeveelheid water (ca. 2 el per100 g) en wat zout toevoegen. • Met een deksel afdekken. • Als het akoestische signaal klinkt en hetapparaat stopt, omroeren en weer afdekken. • Na het koken ca. 2 minuten laten staan. TOETS1x2x3x4x5x.

90TABELLEN AUTOMATISCHE PROGRAMMA'SKOOK-PROGRAMMAAC-6 kokenvisfilet met sausAC-7 kokenovenschotelsHOEVEELHEID (gewichts-eenheid)/SERVIES0,4 - 1,2 kg* (100 g)(uitgangstemp. vis 5° C,saus 20° C)ovenschaal metmagnetronfolie0,5 - 1,5 kg* (100 g)(uitgangstemp. 20° C)ovenschaal metmagnetronfolieTIPS • Zie recept "visfilet met saus" op pag. 91 - 92.* Totale gewicht van alle ingrediënten. • Zie recept "ovenschotels " op pag. 92.* Totale gewicht van alle ingrediënten.TOETSTIPS • Op een plat bord in het midden van hetdraaiplateau zetten. • Als het akoestische signaal klinkt, vleesomkeren, evt. uit elkaar halen. Dunne delenen warme plekken afdekken met kleinestroken aluminiumfolie. • Na het ontdooien met aluminiumfolieafdekken en 10-15 minuten laten staan, totalles volledig ontdooid is. • Op een plat bord in het midden van hetdraaiplateau zetten. • Als het akoestische signaal klinkt, gehaktomkeren.

Voorzover mogelijk ontdooidedelen verwijderen. • Na het ontdooien met aluminiumfolieafdekken en 10-15 minuten laten staan, totalles volledig ontdooid is. • Op een plat bord in het midden van hetdraaiplateau zetten. • Als het akoestische signaal klinkt, gevogelteomkeren, evt. uit elkaar halen. Dunne delenen warme plekken afdekken met kleinestroken aluminiumfolie. • Na het ontdooien met aluminiumfolieafdekken en 15-30 minuten laten staan, totalles volledig ontdooid is. • Gevogelte onder stromend water afspoelen.TOETSONTDOOI-PROGRAMMAAd-1ontdooienbiefstuk enkarbonadeAd-2ontdooiengehakt Ad-3ontdooiengevogelte HOEVEELHEID (gewichts-eenheid)/SERVIES0,2 - 0,8 kg (100 g)(uitgangstemp. -18° C)plat bord(zie AANWIJZING oppag. 91) 0,2 - 0,8 kg (100 g)(uitgangstemp. -18° C)plat bord(zie AANWIJZING oppag. 91) 0,9 - 1,5 kg (100 g)(uitgangstemp. -18° C)plat bord(zie AANWIJZING oppag. 91) 6x7x8x9x10x

Na het omkeren de al ontdooide delen met strookjes aluminiumfolie afdekken. 4. Gevogelte direct na het ontdooien verder verwerken. 5. Gebak met room reageert zeer gevoelig op microgolvenenergie. Zodra de room snel vloeibaar wordt,het gebak direct uit de oven nemen en bij kamertemperatuur 10 tot 30 minuten laten staan. TIPS • Gebak uit de verpakking nemen. • Direct op het draaiplateau of op een bordin het midden van het draaiplateau zetten. • Na het ontdooien in even grote stukkensnijden, tussen de stukken wat ruimte latenen 10-30 minuten laten staan, tot hetgelijkmatig ontdooid is. • Op een plat bord in het midden van hetdraaiplateau zetten. Grote hoeveelhedendirect op het draaiplateau leggen. • Als het akoestische signaal klinkt, sneetjesopnieuw rangschikken en ontdooidesneetjes uit de oven nemen.

Met magnetronfolie afdekken en metAUTOMATISCH KOOKPROGRAMMA AC-6 koken. 4. Na het koken ca. 2 minuten laten staan. OVENSCHOTELS (AC-7)aardappel-courgetteschotelingrediënten 0,5 kg 1,0 kg 1,5 kg 200 g 400 g 600 g aardappelen (in plakjes) 115 g 230 g 345 g courgettes (in plakjes) 75 g 150 g 225 g crème fraiche1 2 3 ei (eren)1/21 2 teentjes knoflook (geperst)zout, peper 40 g 80 g 120 g kaas (geraspt) 10 g 20 g 30 g zonnebloempitten paprikapoederBereiding 1. De spinazie met de ui vermengen en met zout,peper en nootmuskaat kruiden. 2. De ovenschaal invetten. Om en om plakjesaardappel, blokjes ham en spinazie in de schaalleggen. De bovenste laag moet spinazie zijn. 3. Eieren en crème fraiche door elkaar roeren enover de spinazie gieten. 4. Met geraspte kaas en paprikapoeder bestrooien. Met AUTOMATISCH KOOKPROGRAMMA AC-7 koken. 5. Na het koken 5-10 minuten laten staan. Bereiding 1.

2 vel enkele malen inprikken gebak, 1 stuk 100 400 W 1/2op een rooster leggen babyvoeding. 1 potje 190 400 W ca. 1 deksel verwijderen, na het verwarmengoed omroeren en temperatuur controleren margarine of boter smelten* 50 800 W 1/2-1 chocolade smelten 100 400 W 2-3 tussendoor omroeren 6 blaadjes gelatine oplossen 10 400 W 1/2in water weken, goed uitdrukken en in eensoepkom doen; tussendoor omroerentaartglazuur voor 1/4 l vloeistof 10 400 W 5-6 met suiker en 250 ml vloeistof vermengen, afdekken,tussendoor en na het verwarmen goed omroeren.

1 slechts gedeeltelijk ontdooien - volkorenbrood, sneetjes 250 240 W 2-4sneetjes naast elkaar leggen, slechts gedeeltelijk ontdooien5 rogge-tarwebrood, heel 750 240 W 6-8 na de helft van de tijd omkeren 30 gebak, 1 stuk 100-150 80 W 2-5 op een bord leggen 5 slagroomtaart, 1 stuk 80 W 3-4 op een bord leggen 10 hele taart, ø 25 cm 80 W 18-20 op een bord leggen 30-60 boter 250 240 W 2-4 slechts gedeeltelijk ontdooien 15 fruit, (bijv. aardbeien, 250 240 W 4-5 gelijkmatig naast elkaar leggen, na de helft 5 frambozen, kersen, pruimen) van de tijd omkeren.

NEDERLANDS groente hoeveel- vermogens- tijd tips water toevoegen heid (g) stand (min. ) (el/ml) 95TABELLENAANPASSEN VAN TRADITIONELERECEPTENAls u uw vanouds beproefde recepten wilt aanpassenvoor de magnetron, moet u op het volgende letten:De bereidingstijden met een derde tot de helftverkorten. Zie ook de recepten in dezegebruiksaanwijzing. Levensmiddelen met veel vochtzoals vlees, vis, gevogelte, groente, fruit,éénpansgerechten en soep kunnen zonder problemenin de magnetron worden bereid. Bij gerechten metweinig vloeistof zoals maaltijden op een bord moet uhet oppervlak wat vochtig maken. Toevoegen van vloeistoffen bij rauwe levensmiddelendie gestoofd worden, tot ca. tweederde van dehoeveelheid in het originele recept reduceren. Indiennodig tijdens het bereidingsproces wat vloeistoftoevoegen. Toevoegen van vet kan aanzienlijk gereduceerdworden.

Een kleine hoeveelheid boter, margarine of olie isvoldoende om het gerecht smaak te geven. Daarom isde magnetron uitstekend geschikt voor het bereidenvan vetarme gerechten. RECEPTEN GEBRUIKEN ● Alle recepten in deze gebruiksaanwijzing zijn,tenzij anders aangegeven, bedoeld voor 4 porties. ● Aanwijzingen m. b. t. servies en totalebereidingstijd vindt u aan het begin van derecepten.

96RECEPTENDuitslandCAMEMBERTTOASTtotale bereidingstijd: ca. 11/2- 21/2minuten servies: plat bordingrediënten 4 sneetjes wit brood 2 el boter of margarine (20 g) 150 g camembert 4 tl vossenbessenjamcayennepeper 1. Het brood roosteren en met boter bestrijken. 2. De camembert in plakken snijden en deze met hetsnijvlak naar boven op de sneetjes brood leggen.De vossenbessen in het midden van de kaasleggen en de kaas met cayennepeper bestrooien. 3. De sneetjes brood op een bord leggen enverwarmen.11/2- 21/2 min. 800 W Tip: U kunt op dit recept variëren, bijv. met versechampignons en geraspte kaas of gekookteham, asperges en Emmentaler.NederlandCHAMPIGNONSOEPtotale bereidingstijd: ca.

13 - 17 minuten servies: schaal met deksel (2 l inhoud)ingrediënten 200 g champignons, in plakjes 1 ui (50 g) gesnipperd 300 ml vleesbouillon 300 ml room21/2 el bloem (25 g)21/2 el boter of margarine (25 g)zout en peper1 eidooier 150 g crème fraiche1. Champignons en bouillon in de schaal doen enafgedekt koken. 8 - 9 min. 800 W 2. Met een mixer allen ingrediënten pureren.De room toevoegen. 3. De bloem en de boter door elkaar roeren en inde soep gladroeren. Met zout en peper kruiden,afdekken en koken. Na het koken omroeren. 4 - 6 min. 800 W4. De eidooier met de crème fraiche vermengen enlepel voor lepel door de soep mengen. Nogeven verwarmen, maar niet meer laten koken!. 1 - 2 min. 800 WDe soep na het bereiden ongeveer 5 minutenlaten staan.

26 cm lang)ingrediënten 1-2 tomaten (100 g) 400 g lamsvlees zonder bot 1 tl boter of margarine om de vorm in te vetten 1 ui (50 g) gesnipperd 1 teentje knoflook, geperstzout, peper en suiker 250 g sperziebonen uit blik 1. De tomaten van vel en steeltjes ontdoen en in demixer pureren. 2. Het lamsvlees in grote blokjes snijden. Ovenschaalinvetten. Het vlees, de ui en de knoflooktoevoegen, kruiden en afgedekt bereiden. 9 - 11 min. 800 W 3. De bonen en de gepureerde tomaten toevoegenen afgedekt verder bereiden. 11 - 13 min. 560 WHet vlees na het bereiden ongeveer 5 minutenlaten staan. Tip: als u verse bonen gebruikt, moeten dezeworden voorgekookt. FrankrijkZEETONGFILETvoor 2 portiestotale bereidingstijd: ca.

Ovenschaal invetten. De vis erin leggen en metde olie besprenkelen. 4. De vis met de peterselie bestrooien, daarop deplakjes tomaat leggen en kruiden. Op de tomaatde plakjes citroen leggen en de witte wijn erovergieten. 5. Vlokjes boter op de citroen leggen, afdekken enbereiden. 13 - 16 min. 800 WDe vis na het bereiden 2 minuten laten staan. Tip: voor dit gerecht kunt u ook roodbaars, heilbot,harder, schol of kabeljauw gebruiken.

98RECEPTENFrankrijkRATATOUILLEtotale bereidingstijd: ca. 19 - 21 minuten servies: schaal met deksel (2 l inhoud)ingrediënten 5 el olijfolie (50 ml) 1 teentje knoflook, geperst 1 ui (50 g), in plakjes 1 kleine aubergine (250 g), in grote blokjes 1 courgette (200 g), in grote blokjes 1 paprika (200 g), in grote blokjes 1 kleine venkelknol (75 g) in grote blokjespeper 1 bouquet garni 200 g artisjokharten uit blik, in vierenzout en peper 1. Olijfolie en knoflook in de schaal doen. Groentem. u. v. de artisjokharten toevoegen en met peperkruiden. Bouquet garni toevoegen en afgedekt stoven. Tussendoor één maal omroeren. 19 - 21 min. 800 W5 minuten voor het einde de artisjokhartentoevoegen. 2. De ratatouille met zout en peper op smaakbrengen. Het bouquet garni voor het opdienenverwijderen. Na het stoven ongeveer 2 minutenlaten staan. Tip: bij vleesgerechten serveren.

800 WDe aardappelen na het bereiden ongeveer 2minuten laten staan.DenemarkenBESSENGELEI MET VANILLESAUStotale bereidingstijd: ca. 10 - 13 minuten servies: 2 schalen met deksel (2 l inhoud)ingrediënten 150 g rode aalbessen 150 g aardbeien 150 g frambozen 250 ml witte wijn 100 g suiker 50 ml citroensap 8 blaadjes gelatine 300 ml melkmerg van 1/2vanillestokje 30 g suiker 15 g maïzena 1. Een paar vruchten achterhouden voor degarnering. De rest met de witte wijn pureren, inde schaal doen en afgedekt verwarmen. 7 - 9 min. 800 WSuiker en citroensap erdoor mengen. 2. De gelatine ongeveer 10 minuten in koud waterweken en uitknijpen. De gelatine door de hetevruchtenpuree roeren tot het is opgelost. De geleiin de koelkast zetten en stijf laten worden. 3.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Zanussi ZM 176 X stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden