Zanker krv 6670 w Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Zanker krv 6670 w (14 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 46 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Zanker krv 6670 w of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Zanker |
| Categorie: | Fornuis |
| Model: | krv 6670 w |
Handleiding Zanker krv 6670 w – volledige tekst
16Waarschuwingen en adviezenDEZE WAARSCHUWINGEN ZIJN OPGESTELD VOOR UW VEILIGHEID EN DE VEILIGHEID VAN DERDEN. WIJVERZOEKEN U DEZE AANDACHTIG TE LEZEN VOORALEER HET APPARAAT TE INSTALLEREN EN TEGEBRUIKEN. InstallatielDe installatie moet gedaan worden door bevoegde engekwalificeerde installateurs, volgens de normen vankracht. lElke eventuele modificatie aan de electrischehuisopstelling die nodig mocht zijn om de apparatuurte kunnen installeren, mag enkel gedaan worden doorbevoegd personeel. lHet is gevaarlijk om de kenmerken van dezeapparatuur te veranderen of te willen veranderen. lIn geval van twijfel, vraag raad aan de installateur. Veiligheid van kinderenlDeze apparatuur is ontworpen om gebruikt te wordendoor volwassenen. Opgelet dat de kinderen zich nietnaderen met de bedoeling om er te spelen.
lLet op de kinderen geheel gedurende het gebruik datze de oppervlakken niet aanraken en dat ze niet dichtbij de apparatuur staan tijdens het gebruik of tijdenshet afkoelen. Tijdens het gebruiklOnstabiele of vervormde kookpannen mogen niet opde gaspitten of op de platen gezet worden omongelukken van omslaan of overlopen te voorkomen. lBewaak aandachtig het koken met olien en vetten. lDe apparatuur blijft lang warm na het afzetten. lIndien de apparatuur uitgerust is met een deksel, isdiens functie om het fornuis te beschermen tegen hetstof wanneer het gesloten is, en om de vetspatten opte vangen wanneer het open is. lGebruik het niet voor andere doeleinden. lMaak het deksel steeds schoon vooraleer het tesluiten of weg te nemen en laat de gaspitten en/ofde platen afkoelen vooraleer het deksel te sluiten.
lControleer steeds dat de bedieningstoetsen inde positie « » of « » staan, wanneer deapparatuur niet in functie is. lPlaats steeds de druippan wanneer U de gril gebruiktof wanneer U het vlees op het grilrooster legt. lGiet een beetje water in de druippan om hetaanbranden van de vetten te voorkomen, en zoslechte geuren te vermijden.
lGebruik steeds keukenhandschoenen om degerechten uit de oven te nemen. lDe accessoires (de gril, en de druippan) worden,vooraleer ze voor de eerste keer te gebruiken,schoongemaakt. lOpgepast wanneer U schoonmaakproductengebruikt in spray : richt nooit de spray op deweerstand en de thermostatische bol. lIndien, gedurende het inzetten of uitnemen vangerechten uit de oven, er aanzienlijke hoeveelhedenolie, saus, ecc. achteraan in de oven moesten vallen,maak dan eerst schoon vooraleer het koken tebeginnen om onaangename rook en ook mogelijkbranden van deze stoffen te voorkomen. lVerzeker U ervan dat er een luchtcirculatie rond deapparatuur is. lEen schaarse ventilatie brengt een gebrek aanzuurstof voort. lOm hygienische- en veiligheidsredenen moet dezeapparatuur altijd proper gehouden worden. lVormingen van vetten of andere spijzen kunnenbranden veroorzaken.
lDit product is gemaakt voor het koken van eetwarenen mag niet gebruikt worden voor andere doeleinden. lDe ovenwanden niet bekleden met alluminiumfolie,vooral niet de achterste wand. lDe apparatuur is zwaar, verzet haar metvoorzichtigheid. lVoor het onderhoud of de schoonmaak eerst deapparatuur uitschakelen en laten afkoelen. lVerlaag steeds de vlam of ontdoof ze, vooraleer dekookpannen weg te nemen. lVerzeker U ervan of de roosters van het fornuis juistgeplaatst worden. lEnkel vuurvaste borden mogen in de schuif onder deoven geplaatst worden. Er geen ontvlambare stoffeninzetten. ServicelVoor eventuele tussenkomst richt U zich tot eengeautoriseerde Technisch Hulpdienst om originelewisselstukken te bekomen. Informatie m. b. t. het milieulHoud bij het weggooien van de verpakking rekeningmet de veiligheid en het milieu.
lAls u een oud apparaat afdankt, maak het danonbruikbaar door het aansluitsnoer af te snijden. Deze instructies gelden enkel voor de landenwaarvan het identificatiesymbool is aangebracht ophet titelblad van het instructieboekje en hetapparaat zelf.
NEDERLANDSHet is heel belangrijk dat dit instructieboekje, vooreender welke toekomstige raadpleging, samen metde apparatuur bewaard wordt. Indien deapparatuur verkocht moest worden, of overgedragenaan een andere persoon, verzeker U ervan, dat hetboekje samen geleverd wordt, zodat de nieuwegebruiker op de hoogte kan gesteld worden van hetfunctioneren van het apparaat en van de relatievewaarschuwingen.
het milieuFOver deze gebruiksanwijzingDit Toestel voldoet aan de EEG-richtlijn: 73/23 - 90/683 (lage spanning); 89/336 (elektromagnetische vereinigbaarheid); 93/68 (algemene richtlijn);en de daarop volgende wijzigingen.FABRIKANT:ELECTROLUX ZANUSSI S.p.A.Viale Bologna, 29847100 FORLÌ (Italie)Algemene Waarschuwingen enadviezenAanwijzingen voor deInstallateurHBDHoogte Breedte Diepte850 mm 600 mm 600 mmWaarschuwingen en adviezen 16Afmetingen van de apparaten 17Vitrokeramische Kookplat 18Praktische tips 19Elektrische oven 20Het gebruik van de oven voor de eerste keer 22Enkele tips bij het gebruik van de oven 22Kook-en Baktabel 24Onderhoud 25Technische hulp 26Wan te doen indien 26Instructies voor de installateur 27Technische Gegevens 27Elektrische Aaansluiting 28
18Vitrokeramische KookplatIngebouwde kookplatenOp het bedienigspaneel zijn knoppen ingebouwd die devier kookplaten doen werken.Bedieningsknoppen (afhankelijk van model):A) Afb. 1: Het gaat om een knop met 7 posities: 0 = uit,terwijl de posities van 1 tot 6 de capaciteitshoogtenaangeven tot het maximum.B) Afb. 2: Het gaat om een knop met 7 posities: 0 = uit,terwijl de posities van 1 tot 3 de capaciteitshoogtenaangeven tot het maximum.C) Afb. 3: Kookplateau met dubbel circuit: ditkookplateau heeft twee verwarmingselementen.- Om het kleinere kookoppervlak aan te zetten, draaitu de overeenkomstige bedieningsknop op degewenste warmtestand, tussen 1 en 3.- Om beide verwarmingselementen aan te zetten, draaitu de bedieningsknop op de hoogste stand (3) envervolgens nog iets verder, tot hij bijna op 0 staat. Uhoort dan een klik, waarbij het grotere kookoppervlakaangezet wordt.
Draai de knop daarna terug tot hij opde gewenste stand staat. De tweeverwarmingselementen werken nu gelijktijdig, zodater een groter vermogen wordt geleverd dan bij eennormaal kookoppervlak.Verklikkerlampje (allen voorsommige modellen)De vitrokeramische kookplat is uitgerust met eenverklikkerampje dat aangeeft waneer het kookvlak van deplaat zeer warm is. Zij waarschuwt de gebruiker hetkookvlak niet aan te raken, om brandwonden tevermijden.Dit verklikkerlampje gaat branden enkele minuten nadatde kookplat is aangezet en blijft branden gedurenge denormale werking om de gebriuker er attent op te makendat her kookvlak van de vitrokeramisceh plaat nog warmis, zelfs nadat ze is uitgezet.Het verklikkerlampje gaat pas definitief uit van zodra devitrokeramische kookplat een veilige temperatuur heeftbereikt (lauw kookvlak) van ongeveer 50°C.
19Afb. 4JANEEN NEENPraktische tipsDe vitrokeramisceh kookplat is bestand tegentemperatuurschommelingen en is ongevoelig voor zowelkoude als warmte. Daarnaast is ze uiterstschokbestending. Echter, elk voorwerp, zelfs al is hetzeer klein, met een scherpe punt (bijvoorbeeld eenmespunt) kan onherstelbare schade toebrengen aan hetkookvlak van der plat en de goede werking ervan in hetgedrang brengen. Voor u de kkokplaat voor het eerst gebruikt, moet u hetvitrokeramische oppervlak zorgvuldig afwassen met eenniet-bijtend product. Droog de plaat goed af en laat zeongeveer 10 minuten of de maximunstand werken. Wanner de vitrokeramische kookplaat voor het eerstwordt ingeschakeld, zal ze een brandgeur of eeredreonaangename geur afgeven: dit is absoluut normaal.
Deguer komt voort van de verdamping van smeersvetrestengebriukt tijdens de fabricatie en van de afdichtingen dietihdens de montage van het toetsel zijn aangebracht. Deuze geur verdwijnt na zekere tijd. Opgelet: als u merkt dat her kokkvlakgebarsten is, moet u het apparaatonmiddellijk uitzetten en contact opnemenmet de technische dienst. KookpannenHoudt U er rekening mee, dat een brede kookpan eengroter warmteoppervlak heeft, en daarom sneller kooktdan een kleinere. Gebruik altijd kookpannen van aangepaste grootte aanhetgeen U moet koken. Let U er vooral op dat dekookpannen niet te klein zijn voor het koken vanvloeistoffen. Deze zouden gemakkelijk kunnenoverlopen. En dat de kookpannen bovendien niet te groot zijn voorvoedsel voor de snelkook; op de bodem die dan leegblijft, zouden de vetten en de sausen gemakkelijkkunnen verbranden.
Voor de nagerechten gebruikt U beter vaste vormen inmetaal. Een vorm die men kan openen, laat het vruchtensap ofde suiker door, dewelke dan op de bodem van de ovenkristaliseren en moeilijk weg te nemen zijn. Vermijd om in de oven steelpannen te zetten metplastieke handvaten, omdat deze niet altijd weerstaanaan de warmte.
De te gebruiken pannen voor kookbladen met vasteplaten moeten de volgende kenmerken hebben:- geschikt zijn voor intensief gebruik. - ze moeten zich perfekt aanpassen aan deverwarmingszone oftewel een beetje groter zijn omeen doeltreffend gebruik van het apparaat tegaranderen, en NOOIT kleiner. - ze moeten een vlakke basis hebben om een goedkontakt met de plaat te garanderen (Afb. 4). Dit is vooral belangrijk als men pannen om te frituren methoge temperaturen gebruikt oftewel snelkookpannen. Controleer of de maten van de pannen groot genoeg zijnom te voorkomen dat de spetters op de platen vallen. De platen nooit aan laten als er geen pannen op staanof als deze laatste leeg zijn. Bewaak aandachtig het koken met olieën en vetten. Wanneer u bij het koken vetten of oliegebruikt moet u steeds goed toekijken, wantdeze vetstoffen kunnen bij opwarming vuurvatten.
meerwarmte van onder of meer warmte van boven, dient U detoets te draaien tot aan de symbolen (warm onder) of (warm boven).In deze condities zal de temperatuur nooit hoger zijn danongeveer 220°C voor en 180°C voor en zal nietgeregeld worden door de thermostaat.Voor het koken met de grill, volstaat het de toets te draaientot aan het symbool .Gedurende het koken met de oven of met degrill, houdt U steeds het deksel (volgensmodellen) van de apparatuur open omoververhitting te voorkomen.Afb. 5001005510020FO 1196FGebruik van het draaispitSommige modellen zijn uitgerust met een draaispit (fig.6). Gebruik dit als volgt:- steek het vlees op de spies;- plaats het draaispit op de steun en schuif het geheelin de oven op richel 3 (fig. 7);- duw het uiteinde van het draaispit in de opening vande aandrijfmotor (opening in de achterwand van deoven - fig.
21Multifunctionele ovenBakwijzeknop (Afb.8) en thermostaatregelknop(Afb.9)Deze beide knoppen laten u toe de bakwijze (keuze vanhet verwarmingselement) en de temperatuur te kiezenafhankelijk van de eisen van het recept.Het ovenlampje blijft branden ongeacht de stand van deknop.Betekenis van de symbolenBoven- en onderelement AANGrillAlleen onderelement AANverwarming boven en onderaan + ventilatorontdooienConventioneel bakken en bradenDraai de knop zo dat hij op de stand komt te staanen stel de thermostaatknop af op de gewenstetemperatuur.Bakken met de grillDraai de knop zo dat hij op de stand komt te staanen stel de thermostaatknop af op de gewenstetemperatuur.Gedurende het koken met de oven of met degrill, houdt U steeds het deksel (volgensmodellen) van de apparatuur open omoververhitting te voorkomen.Alleen onderelement AANDraai de knop zo dat hij op de stand komt te staanen stel de thermostaatknop af op de gewenstetemperatuur.Warme lucht (convectie)Draai de knop zo dat hij op de stand komt te staanen stel de thermostaatknop af op de gewenstetemperatuur.OntdooienDraai de knop zo dat hij op de stand komt te staan.Wanneer u de oven voor de ontdooifunctie gebruikt, blaastde elektrische ventilator koude lucht door de oven.
Ditzorgt ervoor dat het diepgevroren voedsel ontdooit.Wanneer de bakwijzeknop op stand staat, stelt u dethermostaatknop af op stand l .0Afb. 8Afb. 905010510020FO 1114FO 2430FDruippan - OvenroosterDe oven is uitgerust met een geemailleerde druippan omde sauzen bij het koken van vlees met de gril op te vangen,en met een rooster voor het koken met de grill of in eenovenschaal.Controlelampjeoventhermostaat °CDit lampje brandt als één of meerdere elementen vande oven in bedrijf is (zijn). Het lampje gaat uit zodra deingestelde temperatuur bereikt is en gaat weer aan zodrabijgewarmd wordt om de ingestelde temperatuur tehandhaven.ControlelampjeDit lampje brandt als de oven in bedrijf is.
22Enkele tips bij het gebruik van deovenNa het plaatsen van de oven ga dan als volgt te werk:a) zet de thermostaatknop op MAX;- Multifunctionele oven: zet de Bakwijzeknop op ;b) laat de oven (leeg) 45 minuten lang werken;c) zet een raam open voor frisse lucht. Tijdens de eerste paar minuten zal er rook met eenonaangename geur onstaan, dit wordt veroorzaakt doorhet isolatiemateriaal en vettige restanten op het materiaal,erop gekomen tijdens de produktie. Voordat u de oven gaat gebruiken reinig dan eerst delegrekken en afdruipschaal grondig met een afwasmiddel. Het gebruik van de oven voor deeerste keerVerwarm-systeemWarmte komt van onder en boven. Normaal gebruik ude middelste geleiderichels. Moet het gerecht meerwarmte van boven dan van onder hebben, gebruik danhogerliggende geleiderichels; evenzo omgekeerd.
Bakken met hete luchtVerwarmen gebeurt door middel van hete lucht; de luchtwodt door middel van een ventilator in de oven-achterwand gecirculeerd. Daardoor verdeelt de hetelucht zich snel en gelijkmatig over de gehele ovenruimte. Zodoende kunnen meerdere gerechten, over de geheleruimte verdeeld, tegelijk gebakken worden. De gerechtennemen geen geur van elkaar over. Bij het gebruik van hete-lucht kunnen 2 bakblikkentegelijk in de oven geplaatst worden (Afb. 10). Bij hetgebruik van slechts één richelhoogte raden wij deonderste aan; daardoor heeft u ook beter zicht op hetgerecht. Hete-lucht is zeer geschikt voor het steriliseren of drogenvan champignons en fruit. Raadgevingen voor het bakkenen bradenGebak vergt doorgaans een matige temperatuur (150-200°C); zodoende moet de oven cirka 10 minutenvoorverwarmd worden.
Open tijdens het bakken deovendeur niet voordat 3/4 van de baktijd verstreken is. Gebak wat gegarneerd wordt eerst 2/3 van de baktijdlaten bakken en dan garneren en verder bakken. Deresterende baktijd hangt sterk af van de soort enhoeveelheid garnituur. Roerdeeg moet moeilijk van delepel gaan; de baktijd wordt anders onnodig lang doorteveel vocht.
23Vlees dat gebraden wordt mag niet minder dan 1 kgwegen; kleinere stukken kunnen uitdrogen. Donker vleesdat van buiten gaar maar van binnen rose of rood moetblijven vergt een hoge temperatuur (200-250°C). Lichtvlees, gevogelte en vis, vergt daarentegen een lagetemperatuur (150-175°C). Sauzen alleen bij een kortebraadtijd direkt toevoegen, in andere gevallen in hetlaatste half uur. Of het vlees gaar is test u met een lepel: laat het zichniet indrukken, dan is het gaar. Rosbief en biefstuk, datvan binnen rose moet blijven, snel bij hoge temperatuurbraden. Bij braden zonder schaal, direkt op het rooster,een lekschaal in de onderste richels plaatsen. Laat vleesna het braden minstens 15 minuten staan alvorens hetaan te snijden: hiermee voorkomt u het verloren gaan vanvleesnat. Doe wat water in de lekschaal om het ontstaan van rook,door verbranden van vet, te vermijden.
Herhaal dat af entoe om kondensvorming tegen te gaan. Borden kunt u in de oven, op de laagste temperatuur-instelling, verwarmen. Opgepast. Geen kookgerei zoals braadschaal of bakblik op deovenbodem plaatsen. Bodem evenmin bedekken met aluminium-folie. Door hetbedekken van de bodem kan warmtestuwing optreden,waardoor het bak-of braadresultaat nadelig beïnvloedwordt en eventueel schade aan het email op kan treden. Gebruik van de grillBijna alle vleessoorten kunnen gegrilleerd worden,behalve rollades, gehakt vlees en bepaalde magerestukken wild. Vlees en vis aan beide kanten met olie invetten en opde grillrooster leggen. De richelhoogte hangt van hetvleessoort af. De rooster kan in de oven geplaarst wordenmet zijn randen omhoog of omlaag waardoor aldus eenverandering in de afstand van het grillelement gebrachtwordt. De lekschaal moet in de eerste richel van onderafgeschoven worden.
Bij het grilleren is het aan te belevenom voortijds een weinig water in de lekschaal te doen. BereidingstijdenDe bereidingstijden kunnen varieren volgens de aard vande spijzen, hun homogeniteit en hun volume.
Men raadt aan om in het begin te waken en de resultatenna te gaan om, wanneer U dezelfde gerechtenklaarmaakt in dezelfde condities, gelijkaardigeresultaten te bekomen. Ter informatie geven we U een tabel met de tijden enrelatieve temperaturen voor het bereiden in de oven enmet de grill. De ervaring zal U vervolgens eventuele aanpassingensuggereren aan de vermelde waarden in de tabel.
25OnderhoudVoor elk onderhoud schakelt U eerst hetapparaat uit. Onderhoud van de kookplatVerwijder om te beginnen alle voedingsresten ofvetspatten van de kookplaat met een krabber. Reinig vervolgens de kookplaat, die hiervoor slechts eenbeetje warm hoeft te zijn: gebruik een geschiktschoonmaakproduct en absorberend huishoudpapier. Veeg ten slotte met een vochtige doek over de kookplaaten droog ze af met een schoen doek. WAARSCHUWING - Aliminium folie, potten inplastiek of ander synthetisch materiaal mogennooit op het warme keramische oppervlakgeplaatst worden. Met de krabber (niet bijgeleverd) kan men onmiddellijkvan het warme kookvlak eventuele restjes plastic ofsynthetisch materiaal, die zich ten gevolve van extremewarmte kunnen vastzetten, wegkrabben. Ookrestjessuiker of gesuikerde eetwaren die zijnovergekookt moeten onmiddellijk worden werwijderd.
Wees voorzichtig met aluminiumpapier aangezien ditdeeltjes achterlaat die krassen kunnen maken op devitrokeramische kookplaat een beschermlaag die vuilgesuikerde eetwaren, voorkomt. Voor een goed effectmoet een dergelijk product voor elkekookbeurt wordenaangebracht. Vermijd het gebriuk van schuursponsjes ofbijtende producten, agressieve chemische producten(zoals ovensprays) of ontvlekkers. Onderhoud van de ovenNa gebruik maakt U de oven heel nauwkeurig schoonen dit wanneer hij nog een beetje warm is. Inderdaad, op dat moment kan U gemakkelijk de vet- ofandere resten en het fruitsap verwijderen. Gebruik warm water met reinigingsmiddel, ofwel een vande sprays die in de handel verkrijgbaar zijn. Volghiervoor de aanwijzingen van de producent. Richt despray niet op de delen in glansstaal, U zou ze kunnenbeschadigen. De accessoires van de oven (grilrooster, druippan, ecc.
U zou een opeenstapeling van warmtevoortbrengen dat het resultaat van hetbereiden negatief beinvloedt en U zou hetemail kunnen beschadigen. Afb. 11Afb. 12FO 0287FO 0967Vervanging van de ovenlamp(Afb. 11)Het apparaat uitschakelen. Schroef de lamp los envervang haar door een andere, geschikt voor hogetemperaturen (300°C) en met de volgende kenmerken :Spanning: 230 V (50Hz), Vermogen:15W, Aansluiting: E14Schoonmaak van de ovendeur:Om de ovendeur volledig te kunnen schoonmaken, is hetaan te raden de deur te demonteren. U gaat als volgt te werk (Afb. 12):- open volledig de deur;- de twee hefboompjes van de ara van de scharnier180° draaien;- de deur bijna dicht doen tot een hoek van ongeveer30°, optillen en uit de voorkant halen. De deur terug installerendoor de hierboven beschrevenhandelingen te volgen in tegenovergestelde volgorde.
26Technische hulpORIGINELE WISSELSTUKKENDeze apparatuur, vooraleer de fabriek te verlaten, isgetest en op punt gezet door ervaren en gespecialiseerdpersoneel, om zo de beste resultaten te kunnen leveren. Elke herstelling of op puntstelling die vervolgens nodigmocht zijn, moet gedaan worden met de meeste zorgen aandacht. Daarom raden we aan om U te wenden tot deConcessionair die U het apparaat verkocht heeft, of totonze dichtsbijzijnde Hulpdienst. U geeft dan het probleem aan en het model van hetapparaat. De originele wisselstukken, verzekerd door deconstructeur van dit apparaat, zijn van het volgende merk:U kan ze enkel vinden in onze Technische Hulpdienstenen in de bevoegde winkels. Als de apparatuur niet correct werkt, controleer eerst devolgende punten, vooraleer zich tot een technischehulpdienst te wenden.
In geval het apparaat niet werkt:controleer of de schakelaar van het stopkontakt en/of de voedingsschakelaar van de oven aan zijn. Als de oven niet aan gaat:controleer of de stekker goed ingestoken is;controleer of de schakelaar van het stopkontakt aanis;controleer of het stopkontakt elektrische voedingverschaft; hiervoor een ander apparaat, waarvan menzeker is dat het werkt, verbinden;controleer of de zekering in de stekker intact is. Als het kookblad niet werkt:controleer of de knop juist gedraaid is. De oven verwarmt niet:verzeker U dat de toets van de oven ingeschakeld is. Veel te lange bereidingstijden:controleer of de gestelde temperatuur de gepaste isvoor het te bereiden gerecht.
De oven rookt:wij raden U aan hem na elk gebruik schoon temaken; gedurende het bereiden van vlees vormen erzich vetspatten die, indien niet verwijderd, rook engeur bij de volgende bereiding voortbrengen (ziehiervoor de paragraaf i. v. m. het onderhoud). Het licht van de oven werkt niet:de lamp is zeker en vast verbrand; voor de vervangingvolgt U de aanduidingen gegeven in de desbetreffendeparagraaf.
Instructies voor de installateurDe volgende instructies relatief aan de installatie en hetregelen moeten uitgevoerd worden door gekwalificeerdpersoneel. Het apparaat moet correct en conform metde normen en de wetten van kracht, wordengeinstalleerd. Om het even welke tussenkomst moet wordengedaan bij een uitgeschakeld apparaat. De constructiefirma wijst elkeverantwoordelijkheid af voor eventueleschade voortkomend uit een installatie dieniet conform is aan de geldende normen. Plaats van installatieDe installatie en onderhoud van het toestel moetenworden uitgevoerd door een bevoegde installateurovereenkomstig de geldende voorschriften en de regelsvan de kunst, met name: NBND 51003. Nadat de keuken geheel geÏnstalleerd is, is hetbelangrijk het beschermend materiaal, wat in de fabriekop het apparaat zelf is aangebracht geworden, weg tenemen.
Voor de toestellen aangesloten op het lichtnet: NBNnormen. Wij kunnen geen verantwoordelijkheid aanvaarden voorongevallen of incidenten veroorzaakt door een defecte ofonbestaande aarding. Dit is een type X toetsel.
28Voordat men de elektrische verbinding uitvoert,controleren dat:- de beschermingszekeringen en het elektrisch net vande woning geschikt zijn om de totale elektrische ladingvan de oven te dragen (zie de gegevens op het plaatje);- het elektrisch net van de woning een doeltreffendeaarde-verbinding heeft conform de van kracht zijndenormen en wetten;- het muurstopkontakt of de omnipolaire schakelaargebruikt voor de elektrische verbinding gemakkelijktoegankelijk is, nadat de oven ingebouwd is. Het apparaat wordt zonder elektrische voedingskabelgeleverd; men moet deze dus voorzien van eenvoedingskabel met standaard stekker en aanpassen,geschikt voor de totale elektrische lading, aangewezenop het identificatieplaatje. De stekker wordt in een geschikt muurstopkontaktgestoken.
Voor het geval een direkte verbinding aan het elektrischnet nodig is, zal het nodig zijn een omnipolaireschakelaar tussen het apparaat en het net aan tebrengen met een minimum afstand tussen de kontaktenvan 3 mm, geschikt voor de vereiste lading en conformde van kracht zijnde normen. De groen/gele aarde kabelmag niet onderbroken zijn door de schakelaar. De voedingskabel moet in elk geval zo aangebracht zijndat deze nooit, bij welk punt dan ook, een temperatuurvan meer dan 50°C boven de kamertemperatuur bereikt. De bouwer wijst elke verantwoordelijkheid af in gevaldeze anti-ongevallen regels niet in acht genomenworden. Hier volgen de soorten van geschikte voedingskabels, derelatieve doorsnede van de gevraagde kabelbeschouwende.
H07 RN-FH05 RN-FH05 RR-FH05 VV-FH05 V2V2-F (T90)Verbinding van het klemblokIn het appparaat is een klemblok van 6 polen gebouwd,gemakkelijk te bereiken, waarvan de brugjes reedsvoorgeregeld zijn voor de werking met 400 V driefasen+ nul. (Afb. 14). Mocht de spanning van het net anders zijn, dan moetende aanwezige brugjes van het klemblok geplaatstworden zoals bij het schema aangegeven (Afb. 15). De aarde kabel moet aan de klem verbondenworden.
29NederlandVennootsweg 1 - 2404 CG Alphen aan den RijnPostbus 120 - 2400 AC Alphen aan den RijnStoringsmeldingen op werkdagentijdens kantooruren:Tel. : (0172) 46 83 00Fax. : (0172) 46 82 55Onderdelenverkoop op werkdagen tijdens kantooruren:Tel. : (0172) 46 84 00Fax. : (0172) 46 83 76BelgiëBergensesteenweg 7191502 Halle (Lembeek)Thuisherstellingen:Tel. : 02-3630444Fax. : 02-3630400Wisselstukken:Tel. : 02-3630555Fax. : 02-3630500Bij aanspraak op kosteloos herstel dient het origineel vande betreffende aankoopnota, of kwitantie te wordengetoond of meegezonden. Algemene garantiebepalingen1De fabrikant verleent één jaar garantie op het op debijbehorende koopnota vermelde apparaat, gerekendvanaf de koopdatum. Indien zich binnen deze periode eenstoring voordoet, welke het gevolg is van een materiaal- en/of constructiefout, heeft de koper het recht op kosteloosherstel.
1a Voor stofzuigers, bedoeld voor huishoudelijk gebruik,geldt een algemene garantieperiode van twee jaar. Accessoires zijn aan directe slijtage onderhevig; dezeverbruiksartikelen zijn derhalve van garantie uitgesloten. 2 Indien binnen de garantietermijn door Zanker reparatiesworden verricht, wordt de oorspronkelijke garantietermijnniet verlengd. Op reparaties buiten de garantietermijn doorZanker verricht, en op de hierbij geleverde, betaalde engemonteerde onderdelen wordt 1 jaar garantie verleend. Indien na drie maal uitvoeren van eenzelfde reparatie,hetzelfde defect opnieuw optreedt en geen resultaat van eenopnieuw uitvoeren van een reparatie verwacht mag worden,zal een nieuw exemplaar of soortgelijk toestel wordenaangeboden. De aanbieding geschiedt tegen bijbetaling opbasis van een te bepalen jaarlijks afschrijvingspercentage.
3a De regeling als bedoeld onder punt 3 geldt ook voorcaravankoelkasten, mits de plaats waar zich het apparaatbevindt binnen de landsgrenzen ligt en over normale, voorhet autoverkeer opengestelde wegen bereikbaar is. Voortsdient ten tijde van het bezoek het apparaat en de eigenaar,of diens gemachtigde plaatsvervanger, op de afgesprokenbezoekplaats aanwezig te zijn. 4Indien, naar het oordeel van de fabrikant, het apparaatzoals bedoeld onder punt 3 naar haar servicewerkplaatsgetransporteerd moet worden, dan geschiedt dit transportop de door de fabrikant vastgestelde wijze en voor rekeningen risico van de fabrikant. 5Alle niet onder punt 3 en punt 3a genoemde apparaten,alsmede apparaten welke wel de betreffende functioneleeigenschappen hebben maar daarnaast juist bedoeld zijnvoor gemakkelijk transport, dienen franco aan het adresvan de servicedienst verzonden of aangeboden te worden.
Binnen de algemene garantieperiode vindt terugzendingvoor rekening van de fabrikant plaats. 6Indien een onder garantie en binnen de algemenegarantieperiode vallend defect aan een apparaat niethersteld kan worden, vindt kosteloze vervanging van hetapparaat plaats. Garantie-uitbreidingen7Voor koel-/vries-motorcompressoren (exclusiefstartrelais en motorbeveiliging) geldt een aflopendegarantieperiode, in gelijke percentages van twintig procentper jaar, van vijf jaar na koopdatum van het op debijbehorende koopnota vermelde apparaat, met inachtnamevan volledig kosteloos herstel binnen de algemenegarantieperiode. Na de algemene garantieperiode wordenbezoek-, arbeidsloon- en bijkomende materiaalkosten inrekening gebracht. Luxembourg/Luxemburg7, Rue de BitbourgL-1273 Luxembourg-HammService après vente:Kundendienst:Tel.
: 42 43 11Fax: 42 43 13 60GARANTIEBEPALINGEN EN SERVICE VOOR DE BENELUXGarantie-uitsluitingen8Het kosteloos uitvoeren van herstel- en/ofvervangingswerkzaamheden, zoals bedoeld in debetreffende hieraan voorafgaande punten, is niet vantoepassing indien:- de aankoopnota of, kwitantie, waaruit tenminste deaankoopdatum en de identificatie van het apparaat blijkt,niet getoond kan worden of meegezonden werd;- het apparaat voor andere, of óók voor andere dan dehuishoudelijke doeleinden waarvoor het apparaatbestemd is gebruikt wordt;- het apparaat niet volgens de aanwijzingen in hetinstallatievoorschrift of de gebruiksaanwijzinggeinstalleerd, bediend, behandeld of gebruikt wordt;- het apparaat op ondeskundige wijze door daartoe nietbevoegde personen hersteld of gewijzigd werd.
8a Indien het apparaat zodanig ingebouwd,ondergebouwd, opgehangen of geplaatst is dat debenodigde tijd voor het uit- en inbouwen samen meer dandertig minuten bedraagt, dan worden de hierdoor ontstaneextra kosten aan de eigenaar in rekening gebracht. 8b Schade welke ontstaat door het, met toestemming vande eigenaar, op abnormale wijze uit- of inbouwen van eenapparaat, kan niet op de fabrikant of haar servicedienstverhaald worden. 8c Beschadigingen, zoals krassen en deuken of zoalsbreuk van uit- of afneembare delen, welke niet ten tijde vande aflevering ter kennis van de fabrikant gebracht worden,vallen niet onder garantie. Belangrijk adviesDe constructie van dit apparaat is zodanig dat de veiligheiddaarvan gewaarborgd is. Ondeskundige reparaties kunnenechter de veiligheid in gevaar brengen.
Terwille van eenblijvende veiligheid en ook om mogelijke schade tevoorkomen, is het raadzaam dat reparaties uitsluitendverricht worden door personen die daarvoor de vereistevakbekwaamheid bezitten. Wij adviseren u herstel- en/ofcontrolewerkzaamheden door uw vakhandelaar of doorELECTROLUX SERVICEte laten uitvoeren enuitsluitend origineleDISTRIPARTSonderdelen te latenplaatsen.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Zanker krv 6670 w stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Fornuis Zanker
Handleiding Fornuis
Nieuwste handleidingen voor Fornuis