WOLF-Garten HSA 45 V Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van WOLF-Garten HSA 45 V (92 pagina’s), behorend tot de categorie Heggenschaar. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 133 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over WOLF-Garten HSA 45 V of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/92
LI-ION POWER HS
LI-ION POWER HS
LI-ION POWER HS
LI-ION POWER HSLI-ION POWER HSA 45 V
A 45 V
A 45 V
A 45 VA 45 V
Originalbetriebsanleitung 6
Original operating instructions 10
Notice d'instructions d'origine 14
Istruzioni per l'uso originali 18
Originele gebruiksaanwijzing 22
Originale driftsvejledning 26
Alkuperäinen käyttöohjekirja 30
Originale driftsanvisningen 34
Originalbruksanvisning 38
Originální návod k obsluze 42
Eredeti üzemeltetési útmutató 46
Oryginalna instrukcja obsugi 50
Originalna uputa za rad 54
Originálny návod na obsluhu 58
Izvirno navodilo za obratovanje 62
    66
  70
Instruciuni de funcionare originale 74
Orijinal iletme klavuzu 78
!"#$ %&'()$ *!+!,-%. 82
LI-ION POWER
LI-ION POWER
LI-ION POWER
LI-ION POWER LI-ION POWER HSA 45 V
HSA 45 V
HSA 45 V
HSA 45 VHSA 45 V

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: WOLF-Garten
Categorie: Heggenschaar
Model: HSA 45 V

Handleiding WOLF-Garten HSA 45 V – volledige tekst

zHet in de veiligheidsinstructies genoemde begrip "elektrisch ge-reedschap" heeft betrekking op elektrische gereedschappen die op stroom werken (met netkabel) en op elektrische gereed-schappen die op accu werken (zonder netkabel). Veiligheid op de werkplekzZorg ervoor dat uw werkplek schoon en goed verlicht is. Een werkplek die niet opgeruimd of niet verlicht is kan ongeluk-ken veroorzaken. zGebruik het elektrisch gereedschap niet in een explosiege-vaarlijke omgeving, waar zich brandbare vloeistoffen, gas-sen of stof bevinden. Elektrische gereedschappen produceren vonken, waardoor het stof of de dampen vlam kunnen vatten. zHoud kinderen en andere personen tijdens het gebruik van het elektrisch gereedschap uit de buurt. Als u afgeleid wordt, kunt u de controle over het apparaat verliezen.

Elektrische veiligheidzDe aansluitstekker van het elektrisch gereedschap moet in het stopcontact passen. De stekker mag op geen enkele manier gewijzigd worden. Gebruik geen adapterstekkers samen met elektrische gereedschappen met randaarde. Door ongewijzigde stekkers en passende stopcontacten wordt het risico van een elektrische schok verminderd.

zVermijd lichaamscontact met geaarde oppervlakken, bijv. van buizen, radiatoren, fornuizen en koelkasten. Er bestaat een verhoogd risico van een elektrische schok, als uw lichaam geaard is. zHoud elektrisch gereedschap uit de buurt van regen of vocht. Als water in elektrisch gereedschap terecht komt, wordt het risico van een elektrische schok verhoogd. zGebruik de kabel nooit voor een doeleinde waarvoor deze niet bedoeld is; gebruik de kabel bijv. niet om het apparaat te dragen, op te hangen of om de stekker uit het stopcontact te trekken. Houd de kabel uit de buurt van hitte, olie, scher-pe randen of bewegende onderdelen. Door beschadigde of in de knoop geraakte kabels wordt het risico van een elektrische schok verhoogd. zAls u in de open lucht met elektrisch gereedschap werkt, gebruik dan uitsluitend verlengkabels die ook werkelijk ge-schikt zijn voor gebruik buitenshuis.

Als u een verlengkabel gebruikt die voor gebruik buitenshuis geschikt is, wordt het risico van een elektrische schok verminderd. zAls het gebruik van elektrisch gereedschap in een vochtige omgeving niet te vermijden is, gebruik dan een FI-veilig-heidsschakelaar. Als u een FI-veiligheidsschakelaar gebruikt, wordt het risico van een elektrische schok verminderd. Veiligheid van personenzWees behoedzaam, let op wat u doet en ga heel oplettend en zorgvuldig om met elektrisch gereedschap. Gebruik geen elektrisch gereedschap. als u moe bent of onder inv-loed van drugs, alcohol of medicijnen verkeert. Eén moment van onoplettendheid kan bij het gebruik van elektrisch gereed-schap ernstige verwondingen veroorzaken. zDraag steeds een persoonlijke veiligheidsuitrusting en een veiligheidsbril.

Door een persoonlijke veiligheidsuitrusting te dragen, zoals een stofmasker, antislip veiligheidsschoenen, een veiligheidshelm of een gehoorbescherming, al naargelang het soort en de inzet van een elektrisch gereedschap, wordt het risi-co van een elektrische schok verminderd.

zVermijd dat u het gereedschap per ongeluk inschakelt. Ga na of het elektrisch gereedschap uitgeschakeld is, voordat u het aan de stroomvoorziening en/of de accu aansluit, of voordat u het gereedschap optilt of draagt. Als u bij het dra-De gebruiksaanwijzing zorgvuldig lezen en uzelf ver-trouwd maken met de bediening en het juiste gebruik van uw apparaat. Opgelet. Bij het gebruik van elek-trische apparaten dient u ter voorkoming van elek-trische schokken, verwondingen en brandgevaar de volgende veiligheidsvoorschriften in acht nemen. De gebruiker is verantwoordelijk voor ongelukken met an-dere personen of hun eigendom. Oog- en gehoorbescherming dragen. Beschermhandschoenen dragen. Niet aan regen blootstellen. Originele gebruiksaanwijzing.

23ngen van het elektrisch gereedschap uw vinger aan de schake-laar heeft of het apparaat aan de stroomvoorziening aansluit, terwijl het ingeschakeld is, kan dit ongelukken tot gevolg heb-ben. zVerwijder het instelgereedschap of de schroefsleutel, voordat u het elektrisch gereedschap inschakelt. Als zich een stuk gereedschap of een sleutel in een draaiend onderdeel van het apparaat bevindt, kan dit verwondingen veroorzaken. zVermijd een abnormale lichaamshouding. Zorg ervoor dat u steeds stabiel staat en dat u uw evenwicht houdt. Daardoor kunt u het elektrisch gereedschap in een onverwachte situatie beter controleren. zDraag geschikte kleding. Draag geen ruimzittende kleding of sieraden. Houd uw haren, kleding en handschoenen uit de buurt van bewegende delen. Loszittende kleding, sieraden of lange haren kunnen door bewegende delen naar binnen ge-trokken worden.

zAls er stofafzuig- of opvanginrichtingen gemonteerd kun-nen worden, ga dan na of deze aangesloten zijn en correct gebruikt worden. Door een stofafzuiging te gebruiken, kunnen de gevaren door stof verminderd worden. Gebruik en hantering van het elektrisch gereedschapzLet op dat het apparaat niet overbelast raakt. Gebruik bij elke werkzaamheid steeds het gereedschap dat hiervoor bedoeld is. Met het passende elektrische gereedschap werkt u beter en veiliger binnen het aangegeven vermogenzGebruik geen elektrisch gereedschap, waarvan de schake-laar defect is. Elektrisch gereedschap dat niet meer in- of uitge-schakeld kan worden, is gevaarlijk en moet gerepareerd worden. zTrek de stekker uit het stopcontact en/of verwijder de accu, voordat u het apparaat gaat instellen, toebehoren gaat ver-vangen of het apparaat weglegt.

Deze voorzorgsmaatregel voorkomt dat het elektrisch gereedschap onbedoeld start. zBewaar elektrisch gereedschap dat u niet gebruikt steeds buiten bereik van kinderen. Laat het apparaat niet gebru-iken door personen die niet vertrouwd zijn met het apparaat of die de aanwijzingen niet gelezen hebben.

Elektrisch ge-reedschap is gevaarlijk als het door onervaren personen gebru-ikt wordt. zZorg ervoor dat elektrisch gereedschap zorgvuldig onder-houden wordt. Controleer, of de beweeglijke delen correct functioneren en niet klem zitten, of delen gebroken of zoda-nig beschadigd zijn dat de functie van het elektrisch ge-reedschap nadelig beïnvloed wordt. Laat de beschadigde delen repareren voordat u het apparaat gebruikt. Veel onge-lukken worden veroorzaakt door slecht onderhouden elektrisch gereedschap. zHoud messen scherp en schoon. Zorgvuldig onderhouden messen met scherpe snijkanten gaan minder snel klem zitten en zijn gemakkelijker te hanteren. zGebruik elektrisch gereedschap, toebehoren, inzetgereed-schappen enz. overeenkomstig deze aanwijzingen. Houd hierbij ook rekening met de werkomstandigheden en de uit te voeren werkzaamheid.

Als elektrisch gereedschap anders wordt gebruikt dan waarvoor het bedoeld is, kan dit gevaarlijke situaties veroorzaken. Gebruik en hantering van het accu gereedschapzLaad de accu´s uitsluitend op in opladers die door de fabri-kant aanbevolen worden. Voor een oplader die geschikt is voor een bepaald soort accu´s, bestaat brandgevaar als deze oplader voor andere accu´s wordt gebruikt. zGebruik voor elektrisch gereedschap uitsluitend accu´s die hiervoor voorzien zijn. Het gebruik van andere accu´s kan ver-wondingen en brandgevaar veroorzaken. zHoud een accu die u niet gebruikt uit de buurt van paperc-lips, munten, sleutels, nagels, schroeven of andere kleine voorwerpen van metaal, die een overbrugging van de con-tacten zouden kunnen veroorzaken. Een kortsluiting tussen de accucontacten kan brandwonden of een brand veroorzaken. zBij een verkeerd gebruik kan er vloeistof uit de accu lopen.

ServicezLaat uw elektrisch gereedschap uitsluitend repareren door gekwalificeerd vakpersoneel en met originele reserveon-derdelen. Hierdoor is gegarandeerd dat de veiligheid van het elektrisch gereedschap behouden blijft. Specifieke veiligheidsinstructies voor heggenscharenzHoud alle lichaamsdelen uit de buurt van het mes. Verwijder geen gesnoeid materiaal of houd geen materiaal dat u wilt snoeien vast, als het apparaat nog in werking is. Verwijder klem zittend materiaal alleen als het apparaat uitgeschakeld is. Bij het gebruik van de schaar kan één enkel ogenblik van onoplettendheid ernstige verwondingen tot gevolg hebben. zDraag de buxusschaar aan de handgreep als het mes stil staat. Bij het transport of het opbergen van accuscharen steeds de beschermende afdekking aanbrengen. Een zorg-vuldige omgang met het apparaat vermindert het gevaar voor verwondingen door het mes.

zHoud de kabel uit de buurt van het snijbereik. Tijdens het snoeien kan de kabel door struiken bedekt zijn en per ongelukt doorgesneden worden. zDe machine is slechts bestemd voor het knippen van heg-gen. Een ander gebruik, of een gebruik dat hier bovenuit gaat, geldt als zijnde niet reglementair. De leverancier is niet aan-sprakelijk voor hierdoor veroorzaakte schade. Slechts de gebru-iker draagt het risico. zEen machine die incompleet is, of voorzien van een niet goedge-keurde modificatie, dient u niet te gebruiken. zKies de werkhoogte zodanig dat het mes niet met de bodem in contact kan komen. zMessen lopen in tegengestelde richting t. o. v. elkaarBij het blokkeren van de messen, bijv. bij een dikke tak o. i. d. , moet de heggenschaar buiten bedrijf gesteld worden:–Accu verwijderen. –Raak de snijmessen niet aan. –Oorzaak van de blokkering verwijderen.

zSchakel het apparaat pas in, als uw handen en voeten zich ver genoeg van de messen bevinden. zHoud er rekening mee dat er ook bij het ontladen steeds een ri-sico bestaat door restlading.

zDeze apparaten zijn er niet voor bestemd om gebruikt te worden door personen zonder ervaring en/of kennis of door personen met beperkte psychische, sensorische en geestelijke vermo-gens, tenzij ze onder toezicht staan of over het gebruik van deze apparaten werden geïnstrueerd door personen die verantwoor-delijk zijn voor hun veiligheid. zPersonen die jonger zijn dan 16 jaar mogen de apparaten niet bedienen. OnderhoudzOnderhouds- en reinigingswerkzaamheden aan het apparaat mogen uitsluitend worden uitgevoerd als de motor uitgescha-keld is. zReinig de messen en smeer ze ook in (aanbevolen is WD-40 multispray) na elke snoeibeurt. zDek de snij-inrichting bij het transport en bij de opslag steeds goed af met de mesbescherming. OpladerzSluit acculaders die nat geworden zijn, niet op een stopcontact aan, zolang ze nog vochtig zijn. zGebruik de acculader uitsluitend in droge ruimtes.

zTrek kabels uitsluitend uit door aan de stekker te trekken. Als u aan de kabel trekt, kan de kabel en de stekker beschadigd wor-den en de elektrische veiligheid zou niet meer gegarandeerd zijn. zGebruik de oplader nooit, als de kabel, de stekker of de oplader zelf beschadigd zijn door inwerking van buitenaf. Breng de opla-der naar de dichtstbijzijnde vakkundige werkplaats. zMaak de oplader in geen geval open. Breng de oplader bij een storing naar een vakkundige werkplaats. zU mag de accuschaar niet opladen, terwijl de schaar in werking is.

24 nAccuzBij het gebruik van een beschadigde accupack of bij ondeskun-dig gebruik kunnen dampen uittreden. Zorg voor toevoer van frisse lucht en zoek een arts op, als klachten optreden. De dam-pen kunnen irritaties aan de luchtwegen veroorzaken. 1Brandgevaar. zAccu's nooit in de omgeving van zuren en licht ontvlam-bare materialen laden. zAccu uitsluitend tussen de 10 tot 45 °C laden. Na sterke belasting accu eerst laten afkoelen. 1Explosiegevaar. Apparaat tegen hitte en vuur beschermen. zNiet op radiatoren leggen of lang blootstellen aan sterk zonlicht. zApparaat uitsluitend bij een omgevingstemperatuur tus-sen -10 °C t/m + 45 °C gebruiken. 1Gevaar voor kortsluitingzBij afvalverwijdering, transport of opslag van de accu moet de accu verpakt worden (plastic zak, doos) of moe-ten de contacten afgeplakt worden. zDe accupack mag niet geopend worden.

Accu´s milieuvriendelijk als afval verwijderenAfvalverwijderingMontageBeschermkap bevestigen zBeschermkap monteren zoals afgebeeld. GebruikGebruikstijdenzDe regionale voorschriften in acht nemen. zU kunt de gebruikstijden opvragen bij uw plaatselijke verorde-ningsinstantie. Laden 1Attentie. De acculader uitsluitend in droge ruimtes gebruiken. Voor het eerste gebruik moet de accu ca. 2 uur opgeladen worden. Gebruik uitsluitend de originele acculader van de firma WOLF-Gar-ten (onderdeel nr. 7420 068). 1. Haal de accu uit de heggenschaar. 2. Sluit de acculader aan de netspanning aan (1). 3. Steek de accu in de adapter van de acculader (2). 3Aanwijzingen bij de acculader :zrode LED (3) brandt: accu wordt geladenzgroene LED (3) brandt: laadproces is afgeslotenzrode LED (3) knippert: Fout1Zelfontlading van de accu. Verwijder de accu uit de op-lader zodra deze voledig opgeladen is.

3Algemene aanwijzingen bij de accu:Om te zorgen voor een lange levensduur van de accu moet u de volgende punten in acht nemen:zBij een geringe accuspanning schakelt de heggenschaar automatisch uit. In dit geval moet de accu opgeladen wor-den.

zDe lithium-ionen-accu moet voor een lange pauze, bijv. voor de opslag in de winter, opgeladen worden. zWanneer de accu volkomen leeg is bedraagt de oplaadti-jd 2 uur. zDe lithium-onen-accu kan in iedere laadstatus worden ge-laden en het opladen kan altijd worden onderbroken, zon-der de accu te schaden (geen memory-effect). Meskop afstellen Om in alle snoeisituaties dezelfde ergonomisch optimale handha-ving mogelijk te maken kan de meskop vijfvoudig gearreteerd wor-den. 1Opgelet. Messen lopen in tegengestelde richting t. o. v. elkaarVerricht slechts aanpassingen aan het apparaat bij uitge-schakelde motor en stilstaande messen. 1. Druk de rustknop naar beneden (1). 2. Draai de meskop in de gewenste positie (2). 3. Laat de rustknop weer los. 4. Controleren of de meskop bevestigd is (de hekkenschaar kan pas worden ingeschakeld als de meskop correct aan ligt).

Heggenschaar in-/uitschakelenzZorg voor een stabiele houding, met name wanneer u boven het hoofd werkt. zHoudt de messen bij het lichaam vandaan. Motor inschakelen 1. De veiligheidsschakelaar aan de beugelgreep (1) ingedrukt hou-den. 2. Tegelijk de in-/uitschakelaar aan de handgreep indrukken (2). Motor uit zEen van beide schakelaars loslaten. Tips voor het snoeien zS. v. p. rekening houden met het broedseizoen van de vogels. zWOLF-Garten accu´s zijn volgens de actu-ele stand van de techniek geschikt voor de energievoorziening van elektrische appara-ten die onafhankelijk van het stroomnet werken. Li-Ion cellen zijn schadelijk voor het milieu, als ze met het andere huisvuil wor-den verwijderd. zWOLF-Garten accu´s zijn Li-Ion accumula-toren en moeten daarom als speciaal afval worden verwijderd. Defecte accu´s door de vakhandel laten verwijderen.

Accu´s moe-ten uit het apparaat verwijderd worden, voordat het apparaat tot schroot verwerkt wordt. zWOLF-Garten wil het milieuvriendelijk ge-drag van de verbruikers bevorderen.

In sa-menwerking met u en met de WOLF-Garten vakhandelaren garanderen wij voor de te-rugname en het recyclen van verbruikte accu´s. zElektrische apparatuur hoort niet bij het ge-wone huisvuil. Het apparaat, de toebehoren en de verpakking dienen milieuvriendelijk als afval verwijderd te worden. ABCCBBBEFFEEGGHJKL.

25nzDe ideale vorm bij het snoeien van de heg is de trapezevorm , die voor voldoende licht- en luchtaanvoer voor alle delen van de heg zorgt. zOm bij jonge heggen het dichtgroeien te bevorderen, dienen ni-euwe scheuten slechts tot de helft te worden ingekort. zAls de heg de gewenste hoogte bereikt heeft, kunnen nieuwe scheuten volledig verwijderd worden. zOm een gelijkblijvende hoogte van de heg te bereiken kunt u een lijn op de gewenste hoogte spannen en langs deze lijn knip-pen. zSnoeitijden:–Loofheggen: Mei/juni en oktober (en ongeveer 1/3 van de to-tale hoogte snoeien in de winter)–Naaldhoutheggen: April en oktober–Coniferen: April en oktoberOndehoudAlgemeen1Opgelet. Messen lopen in tegengestelde richting t. o. v. elkaarVóór al het onderhoud en schoonmaakwerk:zHaal de stekker eruit. zRaak de snijmessen niet aan.

ReinigingzNa elk gebruik de heggenschaar reinigen met een droge doek, met name de beluchtingsspleet, of bij sterke vervuiling met een borstel. zDe messen na gebruik licht met beschermende olie smeren. zDe heggenschaar in geen geval met water afspoelen. OpslagzDe heggenschaar opbergen in bijgeleverd foedraal. –Voor optimale opslag kan het foedraal aan de wand beves-tigd worden. –Voor de eenvoudige bevestiging van het foedraal aan de wand wordt aanbevolen dat u gebruikmaakt van de boormal (zie pagi-na 86). zDe heggenschaar opbergen op een droge plaats die buiten het bereik van kinderen is. Verhelpen van storingenGarantieIn elk land gelden de garantiebepalingen die door onze maatschap-pij of importeur worden uitgegeven. Storingen aan uw apparaat ver-helpen wij kosteloos in het kader van de garantie, indien een materiaal- of produktiefout hiervan de oorzaak is.

• te veel wrijving door ontbrekende smering• Messen licht met olie smerenMotor loopt niet • Netspanning ontbreekt • Stroomvoorziening testen en zonodig door een elektrotechnische monteur laten repareren. Onrustige loop, sterke vibratie van het appa-raat• Mes beschadigd • WOLF-Garten Servicewerkplaats opzoeken. • Mes zit los in de bevestiging • WOLF-Garten Servicewerkplaats opzoeken. Bij twijfelgeval altijd een WOLF-Garten Servicewerkplaats opzoeken. 1De heggenschaar uitschakelen en de accu verwijderen, elke keer voordat u de schaar controleert of werkzaamheden aan het mes uitvoert.

Zit er een slipkoppeling in voor beveiliging tegen overbelasting?

  Johan Kramer - 26 Augustus 2026

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met WOLF-Garten HSA 45 V stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden