Viessmann Vitotrol 300 Handleiding

Viessmann Thermostaat Vitotrol 300

Bekijk gratis de handleiding van Viessmann Vitotrol 300 (44 pagina’s), behorend tot de categorie Thermostaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 64 mensen en kreeg gemiddeld 4.5 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Viessmann Vitotrol 300 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/44
Bedieningsaanwijzing
voor de gebruiker van de installatie
VIESMANN
Afstandsbediening voor 1 tot maximaal 3 verwarmingscircuits
VITOTROL 300A
5588 649 B/fl3/2010Bewaren a.u.b.!

Beoordeel deze handleiding

4.5/5 (9 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Viessmann
Categorie: Thermostaat
Model: Vitotrol 300

Handleiding Viessmann Vitotrol 300 – volledige tekst

2Volg deze veiligheidsaanwijzingen nauwkeurig op ter voorkoming van licha-melijk letsel en materiële schade.Toelichting bij de veiligheidsaanwij-zingenGevaarDit teken waarschuwt voor per-soonlijk letsel.!OpgeletDit teken waarschuwt voor mate-riële schade en schade aan hetmilieu.AanwijzingGegevens met het woord "Aanwijzing"bevatten aanvullende informatie.DoelgroepDeze gebruiksaanwijzing is bedoeldvoor de bedieners van de verwarmings-installatie.Dit toestel is bedoeld om door per-nietsonen (waaronder kinderen) metbeperkte fysieke, sensorische of gees-telijke capaciteiten of bij gebrek aanervaring en/of kennis te worden gebruikt,tenzij deze onder toezicht van een voorhun veiligheid verantwoordelijke per-soon staan of aanwijzingen hebbengekregen hoe het toestel te gebruiken.!OpgeletKinderen moeten onder toezichtstaan.Zorg ervoor dat kinderen niet methet toestel spelen.GevaarOndeskundig uitgevoerde werk-zaamheden aan de verwar-mingsinstallatie kunnen leiden totlevensgevaarlijke ongevallen.■ Werkzaamheden aan gasin-stallaties mogen alleen doorinstallateurs worden uitge-voerd die hiertoe erkend zijndoor de bevoegde gasmaat-schappij.■ Elektrische werkzaamhedenmogen alleen door elektromon-teurs worden uitgevoerd.Wat te doen bij een gasgeurGevaarOntsnappend gas kan explosiesveroorzaken met zeer ernstigeverwondingen als gevolg.■ Niet roken!

3Wat te doen bij een rookgasgeurGevaarRookgassen kunnen levensbe-dreigende vergiftiging veroorza-ken.■ Verwarmingsinstallatie uit-schakelen.■ Plaats van installatie ventile-ren.■ Deuren van woonverblijvensluiten.Wat te doen bij brandGevaarBij brand bestaat gevaar voorverbranding en explosie.■ Verwarmingsinstallatie uit-schakelen.■ Afsluitkleppen in de brandstof-leidingen sluiten.■ Gebruik een gekeurde brand-blusser (brandklasse ABC).Eisen aan de verwarmingsruimte!OpgeletOntoelaatbare omgevingsvoor-waarden kunnen schade aan deverwarmingsinstallatie veroorza-ken en een veilige werkingbelemmeren.■ Zorg voor een omgevingstem-peratuur tussen 0 ºC en 35 ºC.■ Luchtverontreiniging doorhalogeen-koolwaterstoffen(bijv. uit verf, oplos- en schoon-maakmiddelen) en overdrevenstofvorming (bijv. door slijp-werkzaamheden) dient te wor-den voorkomen.■ Permanent hoge luchtvochtig-heid (bijv.

door het permanentlaten drogen van de was) voor-komen.■ Aanwezige luchttoevoerope-ningen niet afsluiten.Bijkomende componenten, reser-veonderdelen en slijtende onderde-len!OpgeletComponenten die niet met deverwarmingsinstallatie zijngekeurd, kunnen leiden totschade aan de verwarmingsin-stallatie of de goede werkingbelemmeren.Montage resp. vervanging uitslui-tend door het installatiebedrijflaten uitvoeren.VeiligheidsaanwijzingenVoor uw veiligheid (vervolg)5588 649 B/fl

5Storingsmelding opvragen. 29Wat te doen. Ruimten te koud 31. Ruimten te warm 31. Geen warm water 32. Warm water te heet 32. ã knippert en Storing wordt aangegeven. 32ë knippert en Onderhoud wordt aangegeven. 32Estrik drogen verschijnt in het display 33. Externe inschakeling wordt aangegeven. 33Extern programma wordt aangegeven 33. Ext. gew. kamertemp. verschijnt op het display 33. Opslag bijvullen verschijnt op het display. 33Asdeur sluiten verschijnt op het display 34. Vuldeur sluiten verschijnt op het display 34. Bijvullen verschijnt op het display. 34Niet bijvullen verschijnt op het display. 34ReparatiesOnderhoud 35. ■ Reiniging 35. AppendixMenuoverzicht 36. ■ Uitgebreid menu (zie pagina) 36. ■ Opvraagmogelijkheden in het uitgebreide menu 37. Verklaring van de begrippen 38. Index. 41InhoudsopgaveInhoudsopgave (vervolg)5588 649 B/fl.

6Uw afstandsbediening is aan deVitotronic-regeling van de verwarmings-ketel aangesloten. De eerste inwerking-stelling en het aanpassen van deVitotronic-regeling aan de plaatselijke enbouwkundige situatie moeten wordenuitgevoerd door uw verwarmingsfirma.De instellingen aan de Vitotronic-rege-ling worden bij de inbedrijfstelling aan deafstandsbediening overgebracht.De Vitotronic-regeling is vanuit defabriek op ”Verwarmen en warmwater” ingesteld.Kamerverwarming■ Tussen worden de6.00 en 22.00 uurvertrekken met 20°C ”Gew.

kamer-temp.” verwarmd (normale stookwer-king).■ Tussen worden de22.00 en 6.00 uurvertrekken met 3°C ”Gered.gew.kamertemp.” verwarmd (gere-duceerde stookwerking, vorstbe-scherming).■ Uw verwarmingsfirma kan bij de eer-ste inbedrijfstelling verdere instellin-gen voor u aanbrengen.U kunt alle instellingen te allen tijdeindivideel naar uw wensen wijzigen(zie hoofdstuk ”Kamerverwarming”).Warmwaterbereiding■ Tussen wordt het5.30 en 22.00 uurtapwater op 50°C ”Gew. warmwater-temp.” verwarmd.

Een eventueel aan-wezige omloopomp is ingeschakeld.■ Tussen wordt de22.00 en 5.30 uurwarmwaterboiler niet opgewarmd.Een eventueel aanwezige omloopompis uitgeschakeld.■ Uw verwarmingsfirma kan bij de eer-ste inbedrijfstelling verdere instellin-gen voor u aanbrengen.U kunt alle instellingen te allen tijdeindivideel naar uw wensen wijzigen(zie hoofdstuk ”Warmwaterberei-ding”).Winter-/zomertijdomzetting■ Deze omzetting gebeurt automatisch.Stroomuitval■ Bij stroomuitval blijven alle gegevensbehouden.VakbegrippenVoor een beter begrip van de functiesvan uw regeling vindt u in de bijlage hethoofdstuk ”Begripsverklaringen”.Eerst informerenEerste inwerkingstelling5588 649 B/fl

7Gebruik de instelmogelijkheden van deafstandsbediening:■ Zorg dat de kamers niet te warm wor-den, elke graad minder spaart 6% ver-warmingskosten.Zet de kamertemperatuur niet hogerdan 20°C (zie pagina 14).■ Stel de warmwatertemperatuur niet tehoog in (zie pagina 20).■ Activeer de omlooppomp alleen alswarm water wordt getapt.

Ziepagina 22 als u het tijdprogrammawilt veranderen■ Kies het werkingsprogramma dat aande actuele situatie voldoet:– Voor een korte afwezigheid (bijv.winkelen) kiest u de ”Spaarwer-king” (zie pagina 17).Zolang de spaarwerking is inge-schakeld, wordt de kamertempera-tuur gereduceerd.– Als u op reis gaat, steltu het ”Vakantieprogramma” in (ziepagina 18).Zolang het vakantieprogramma isingeschakeld, wordt de kamertem-peratuur gereduceerd en de warm-waterbereiding is uitgeschakeld.– In de zomer, als u geen vertrekkenwilt verwarmen, maar wel warmwater nodig heeft, stelt u het wer-kingsprogramma ”Alleen warmwater” in (zie pagina 20).– Als u langere tijd geen vertrekkenwilt verwarmen en geen warm waternodig heeft, stelt u het werkingspro-gramma in”Uitschakelwerking”(zie pagina).Verdere aanbevelingen:■ Correct ventileren.Ramen kortstondig helemaal open-zetten en daarbij de thermostaatkra-nen sluiten■ Rolluiken (indien aanwezig) neerlatenzodra het donker wordt.■ Thermostaatkranen correct instellen.■ Radiatoren en thermostaatkranen niet afdekken.■ Gecontroleerd verbruik van warmwater: een douche vereist doorgaansminder energie dan een vol bad.Eerst informerenTips voor het besparen van energie5588 649 B/fl

Voorhet betreffende verwarmingscircuit zijnsteeds de instellin-laatst uitgevoerdegen van toepassing.BedieningselementenU gaat 1 stap terug in het menu ofu breekt een begonnen instellingafCursortoetsenU bladert in het menu of stelt eenwaarde inOK U bevestig uw keuze of u slaat deinstelling opU roept bij het geselecteerde menu-punt de helptekst opU roept het menu opMenu HelpU krijgt in de vorm van een korte aanwij-zing verklaringen van de bedieningsele-menten en de aanwijzing voor de ver-warmingscircuitkeuze (zie pagina 13).Zo roept u de korte aanwijzingen op:■ Op het display wordt het hoofdscherm,getoond (zie volgende hoofdstuk):Druk op de toets .■ U bevindt zich ergens in het menu:Over de bedieningBedieningsaanwijzingen5588 649 B/fl

9Zo vaak op drukken tot de basisin-dicatie verschijnt (zie volgende hoofd-stuk).Druk op de toets MenuEr staan u twee bedieningsniveaus terbeschikking, het ”Basismenu” (hhofd-scherm) en het ”Uitgebreide menu”.Basismenu (hoofdscherm)BCDAAKopregel (aanduiding werkingspro-gramma en verwarmingscircuit)BActuele buitentemperatuurCActuele kamertemperatuur (werke-lijke kamertemperatuur)DInformatieregelAanwijzingU kunt wijzigen:■ De aanduiding in de kopregel, ziepagina 26.■ De aanduiding in de informatieregel,zie pagina 27.In het basismenu kunt u de vaakstgebruikte instellingen aanbrengen enopvragen:■ Gewenste kamertemperatuur voor hetin de kopregel aangegeven verwar-mingscircuitOver de bedieningBedieningselementen (vervolg)5588 649 B/fl

10Druk op de volgende toetsen:/ voor de gewenste waarde.OK ter bevestiging.■ Werkingsprogramma voor het in dekopregel aangegeven verwarmingsci-ruitWerkingsprogramma's:Uitschakelwerking met bescher-ming tegen vorstAlleen warm waterVerwarmen en warm waterDruk op de volgende toetsen:/ voor het gewenste werkingspro-gramma.OK ter bevestiging.AanwijzingVoor eventuele verdere aangeslotenverwarmingscircuits gaat u als oppagina 15 beschreven te werk. Symbolen op het schermDe symbolen zijn niet continu te zien,maar zijn afhankelijk van de installatie-uitvoering en van de werkingstoestand.

11Uitgebreid menuEÙ Ú(ÞEDialoogregelIn het ”Uitgebreide menu” kunt u instel-lingen uit de minder vaak benodigdefuncties van de afstandsbediening aan-brengen en opvragen, bijv. vakantiepro-gramma en tijdprogramma's instellen.Het menuoverzicht vindt u oppagina 36.Het uitgebreide menu roept u met detoets onafhankelijk van op welkeplaats in het menu u zich bevindt.Hoe te bedienenAls u een aantal minuten lang geeninstellingen aan de afstandsbedieningdoet, wordt de displayverlichting uitge-schakeld indien u die heeft ingesteld (ziepagina 25).1. Druk op een willekeurige toets. Ukomt in het basismenu (hoofd-scherm) (zie pagina 9).2. Druk op de toets .

U komt in hetuitgebreide menu (zie pagina 11).Het geselecteerde menupunt heefteen zwarte achtergrond.Op de dialoogregel E (zie afbeel-ding op pagina 11) krijgt u de beno-digde gebruiksaanwijzingen.In het volgende voorbeeld wordt de pro-cedure voor het instellen van degewenste kamertemperatuur voor ver-warmingsciruit 1 en verwarmingscircuit 2afgebeeld.Over de bedieningMenu (vervolg)5588 649 B/fl

14.■ Heeft u het gewenste tijdprogrammaingesteld?Instelling, zie pagina 15.Verwarmingscircuit kiezenDe verwarming van alle vertrekken kaneventueel over meerdere verwarmings-circuits zijn verdeeld.■ Als u met uw afstandsbediening meer-dere verwarmingscircuits bedient,kiest u voor alle instellingen voor dekamerverwarming het verwar-eerstmingscircuit waarvoor u de verande-ring wilt aanbrengen.■ Als u slechts 1 verwarmingscircuitbedient, is deze keuzemogelijkheid erniet.Voorbeeld:■ is het verwar-”Verwarm.circuit 1”mingscircuit voor de door u bewoondekamers.■ is het verwar-”Verwarm.circuit 2”mingscircuit voor de kamers van eeningebouwde zelfstandige wooneen-heid.De verwarmingscircuits zijn af fabriekmet ( ), ”Verwarm.circuit 1” VC1 ”Ver-warm.circuit 2” VC2 ”Ver- ( ) en warm.circuit 3” VC3 ( ) aangeduid.Als uw verwarmingsfirma de verwar-mingscircuits aan de Vitotronic-regelingeen andere naam heeft gegeven (bijv.in ”Eengezinshuis” enz.), wordt dezenaam i.p.v.

14AanwijzingAls u met de toets terug naar hetbasismenu (hoofdscherm) gaat, wordt inde kopregel weer ”VC1” aangegeven.Wijzigen van de aanduiding van het ver-warmingscircuit in de kopregel, ziepagina 26.Kamertemperatuur instellenKamertemperatuur voor normalestookwerking instellenFabrieksinstelling: 20 °CVoor het verwarmingscircuit dat in dekopregel wordt aangegevenBasismenu1. voor de gewenste waarde.2. ter bevestiging.OKNa een korte tijd verschijnt het basis-menu (hoofdscherm).Voor de andere verwarmingscircuitsUitgebreid menu1.2. Kies het verwarmingscircuit (ziepagina 13).3. ”Verwarming”4. ”Gew. kamertemp.”5. Stel de gewenste waarde in.Kamertemperatuur voor geredu-ceerde stookwerking instellen (nacht-daling)Fabrieksinstelling: 3 °CUitgebreid menu1.2. Kies het verwarmingscircuit (ziepagina 13).3. ”Verwarming”4. ”Gew. gered.kamertemp.”5.

Stel de gewenste waarde in.De vertrekken worden met deze tempe-ratuur verwarmd:■ tussen de periodes voor de normalestookwerking (zie pagina 15)■ in het vakantieprogramma (ziepagina 18).Werkingsprogramma voor kamerverwarming instellenFabrieksinstelling: ”Verwarmen enwarm water”KamerverwarmingVerwarmingscircuit kiezen (vervolg)5588 649 B/fl

15Voor het verwarmingscircuit dat in dekopregel wordt aangegevenBasismenu1. / voor het gewenste werkingspro-gramma.2. ter bevestiging.OKNa een korte tijd verschijnt het basis-menu (hoofdscherm).Voor de andere verwarmingscircuitsUitgebreid menu1.2. Kies het verwarmingscircuit (ziepagina 13).3. ”Verwarming”4. ”Werkingsprogramma”5.

”Verwarmen en warm water”■ De vertrekken van het gekozen ver-warmingscircuit worden volgens degegevens voor de kamertemperatuuren het tijdprogramma verwarmd.■ Het warme water wordt volgens degegevens voor de gewenste warmwa-tertemperatuur en het tijdprogrammaopgewarmd.Tijdprogramma voor kamerverwarming instellen■ Het tijdprogramma voor de kamerver-warming bestaat uit 4 periodes.In het uitgebreide menu kunt uonder het actuele tijd-”Informatie”programma opvragen (pagina 27).■ Het tijdprogramma kunt u individu-eel instellen.U kunt voor de normale stookwerkingmaximaal 4 periodes per dag kiezen.Voor elke periode stelt u het begintijd-stip en het eindtijdstip in.

Tussen dezeperiodes worden de vertrekken met degereduceerde kamertemperatuur ver-warmd (zie pagina 14).■ Hou bij het instellen rekening met hetfeit dat uw verwarmingsinstallatie eenpoosje nodig heeft om de vertrekkenop de gewenste temperatuur te ver-warmen.Uitgebreid menu:1.2. ”Verwarming”3. Kies eventueel het verwarmingscircuit(zie pagina 13).4. ”Tijdprogr. Verwarmen”5. Kies het weekdeel of de weekdag.6. Kies de periode , , of .! ? § $7. Stel het begin- en het eindtijdstip vande betreffende periode in.KamerverwarmingWerkingsprogramma voor kamerverwarming instellen (vervolg)5588 649 B/fl

16Afgebeeld voorbeeld:■ Tijdprogramma voor maandag tot vrij-dag ( )”Ma-Vr”■Periode :!van 05:00 tot 08:30■Periode :?van 16:30 tot 23:00!??u!u( Voorbeeld:U wilt behalve maandag voor alle week-dagen hetzelfde tijdprogramma instel-len:Kies de periode ”Maandag-zondag” enstel het tijdprogramma in.Kies dan en stel daarvoor”Maandag”het tijdprogramma in.AanwijzingAls u het instellen voortijdig wilt afbre-ken, drukt u zo vaak op tot degewenste indicatie verschijnt.Periode wissenStel voor het eindtijdstip dezelfde tijd inals voor het begintijdstip. Op het displayverschijnt voor gekozen peri-ode ” ”.- - : - -§u?uKamerverwarming uitschakelenVoor het verwarmingscircuit dat in dekopregel wordt aangegevenBasismenu1. / voor het werkingspro-gramma ”Alleen warm water”(zomerwerking, geen kamerverwar-ming)of”Uitschakelwerking” (beschermingtegen vorst)2.

17Comfortfunctie kiezenMet deze functie kunt u de kamertempe-ratuur voor een paar uren wijzigen, bijv.als gasten 's avonds langer blijven.Uitgebreid menu1.2. Kies eventueel het verwarmingscircuit(zie pagina 13).3. ”Partywerking”( 4. Stel de gewenste kamertemperatuurtijdens de partywerking in.Ù ÚÞ(■ De vertrekken worden met degewenste temperatuur verwarmd.■ Het warme water wordt op de inge-stelde gewenste temperatuur ver-warmd.Comfortfunctie beëindigen■ Automatisch na 8 uurof■ Automatisch bij het omschakelen opnormale stookwerking volgens het tijd-programmaof■ Stel in het uitgebreide menu de ”Par-tywerking” ”Uit” op .Energiespaarfunctie Spaarwerking kiezenOm energie te besparen kunt u dekamertemperatuur tijdens de normalestookwerking laten dalen. Bijv. als u dewoning voor een paar uur verlaat.Uitgebreid menu1.2. Kies eventueel het verwarmingscircuit(zie pagina 13).3.

18Spaarwerking beëindigen■ Automatisch bij het omschakelen opgereduceerde stookwerking volgenshet tijdprogramma■ Stel in het uitgebreide menude op .”Spaarwerking” ”Uit”Energiespaarfunctie Vakantieprogramma kiezenOm energie te besparen, bijv. bij langereafwezigheid in de vakantie, kunt uhet activeren.”Vakantieprogramma”Het vakantieprogramma werkt op alleverwarmingscircuits. Als u een wijzigingwilt, neemt u contact op met de verwar-mingsfirma.Afhankelijk van het ingestelde werkings-programma (zie pagina 14) kan hetvakantieprogramma verschillende uit-werkingen hebben:■ Werkingsprogramma ”Verwarmenen warm water” is ingesteld:De kamers worden met de ingesteldegereduceerde temperatuur verwarmd(zie pagina 14).

20Controleer de volgende punten als uwarmwaterbereiding wenst:■ Heeft u de gewenste warmwatertem-peratuur ingesteld?Instelling, zie volgende hoofdstuk.■ Heeft u het juiste werkingsprogrammaingesteld?Instelling, zie pagina 20, resp. 10.■ Heeft u het gewenste tijdprogrammaingesteld?Instelling, zie pagina 21.Warmwatertemperatuur instellenUitgebreid menu1.2. ”Warm water”æ 3. ”Gew. warmwatertemp.”(æ 4. Stel de gewenste waarde in.Werkingsprogramma voor de warmwaterbereiding instellenAanwijzingHet warmwaterprogramma werkt opalle verwarmingscircuits. Als u een wij-ziging wilt, neemt u contact op met deverwarmingsfirma.Voor het verwarmingscircuit dat in dekopregel wordt aangegevenBasismenu1. / voor het werkingspro-gramma ”Alleen warm water”2. ter bevestiging.OKNa korte tijd verschijnt het basismenu(hoofdscherm).WarmwaterbereidingBenodigde instellingen (kamerverwarming)5588 649 B/fl

21Voor de andere verwarmingscircuitsUitgebreid menu1.2. Kies het verwarmingscircuit (ziepagina 13).3. ”Verwarming”4. ”Werkingsprogramma”5. (met”Verwarmen en warm water”kamerverwarming)of”Alleen warm water” (zomerwer-king, geen kamerverwarming)Tijdprogramma voor warmwaterbereiding instellen■ Het tijdprogramma voor de warmwa-terbereiding bestaat uit 4 periodes.In het uitgebreide menu kunt uonder het actuele tijd-”Informatie”programma opvragen (pagina 27).■ Voor de warmwaterbereiding kunt uautomatische werking kiezen.D.w.z. tijdens de normale stookwer-king (zie pagina 15) wordt het warmewater op de gewenste temperatuurverwarmd.

Om meteen aan het beginvan de normale stookwerking warmwater ter beschikking te hebben,begint de periode voor de warmwater-bereiding automatisch een half uureerder dan de periode voor de nor-male stookwerking.■ Als u geen automatische werkingwenst, kunt u voor de warmwaterbe-reiding maximaal 4 perio-individueeldes per dag kiezen. Voor elke periodestelt u het begintijdstip en het eindtijd-stip in.■ Hou bij het instellen rekening met hetfeit dat uw verwarmingsinstallatie eenpoosje nodig heeft om het warmewater op de gewenste temperatuur teverwarmen.Uitgebreid menu:1.2. ”Warm water”3. ”Tijdprog. Warm water”4. ”Individueel”5. Kies het weekdeel of de weekdag.6. Kies de periode , , of .! ? § $7.

22Voorbeeld:U wilt behalve maandag voor alle week-dagen hetzelfde tijdprogramma instel-len:Kies de periode ”Maandag-zondag” enstel het tijdprogramma in.Kies dan en stel daarvoor”Maandag”het tijdprogramma in.AanwijzingAls u het instellen voortijdig wilt afbre-ken, drukt u zo vaak op tot degewenste indicatie verschijnt.Periode wissenStel voor het eindtijdstip dezelfde tijd inals voor het begintijdstip. Op het displayverschijnt voor gekozen peri-ode ” ”.- - : - -u§u?Eenmalige warmwaterbereiding bui-ten het tijdprogrammaAanwijzingMinstens 1 verwarmingscircuit van uwinstallatie mag niet in het werkingprog-gramma staan.”Uitschakelwerking”Uitgebreid menu1.2. ”Verwarming”3. Kies eventueel het verwarmingscircuit(zie pagina 13).4. ”Partywerking”5.

23■ Voor het tijdprogramma voor deomlooppomp is Automatische wer-king ingesteld. D.w.z. de omloop-pomp is parallel aan het tijdpro-gramma voor de warmwaterbereidingingeschakeld (zie pagina 21).■ In het uitgebreide menu ”Informatie-menu” het actuele tijdprogrammaopvragen (pagina 27).■ Als u geen automatische werkingwenst, kunt u voor de omlooppompindividueel maximaal 4 periodes perdag kiezen. Voor elke periode stelt uhet begintijdstip en het eindtijdstip in.AanwijzingDe activering van de omlooppomp heeftalleen zin voor de periode dat warmwater wordt gebruikt.Uitgebreid menu:1.2. ”Warm water”3. ”Tijdprog. Circulatie”4. ”Individueel”5. Kies het weekdeel of de weekdag.6. Kies de periode , , of .! ? § $7.

Stel het begin- en het eindtijdstip vande betreffende periode in.AanwijzingAls u het instellen voortijdig wilt afbre-ken, drukt u zo vaak op tot degewenste indicatie verschijnt.Periode voor omlooppomp wissenStel voor het eindtijdstip dezelfde tijd inals voor het begintijdstip. Op het displayverschijnt voor gekozen peri-ode ” ”.- - : - -u§u?Warmwaterbereiding uitschakelenU wilt geen vertrekken verwarmen engeen tapwater opwarmen.Voor het verwarmingscircuit dat in dekopregel wordt aangegevenBasismenu1. / voor het werkingspro-gramma ”Uitschakelwerking”(bescherming tegen vorst)2. ter bevestiging.OKNa korte tijd verschijnt het basismenu(hoofdscherm).Voor de andere verwarmingscircuitsUitgebreid menu1.2. Kies het verwarmingscircuit (ziepagina 13).3. ”Verwarming”4. ”Werkingsprogramma”5.

25Tijd en datum zijn vanuit de fabriek inge-steld. Als uw afstandsbediening langeretijd buiten gebruik is geweest, kan hetnodig zijn de tijd en de datum in te stel-len.Uitgebreid menu1.2. ”Instellingen”3. ”Tijd / Datum”4. Stel tijd en datum in.Taal instellenUitgebreid menu1.2. ”Instellingen”3. ”Taal”4. Stel de gewenste taal in.Contrast op het display instellenUitgebreid menu1.2. ”Instellingen”3. ”Contrast”4. Stel het gewenste contrast in.Helderheid van de displayverlichting instellenU wilt de teksten in het menu beter kun-nen lezen. Verander daarvoor de helder-heid.Uitgebreid menu1.2. ”Instellingen”3. ”Helderheid”4. ”Bediening”5. Stel de gewenste helderheid in.Bovendien kunt u kiezen of tijdens destand-by-werking de displayverlichtingmoet worden in- of uitgeschakeld.Uitgebreid menu1.2. ”Instellingen”3. ”Helderheid”4. ”Stand-by”(êêç Overige instellingenTijd en datum instellen5588 649 B/fl

26U wilt in het basismenu (hoofdscherm)de gegevens voor verwarmingscircuit 2(VC2) of verwarmingscircuit 3 (VCHK3)in de kopregel (zie pagina 9) tonen.Uitgebreid menu1.2. ”Instellingen”3. ”Hoofdscherm”4. Kies het verwarmingscircuit.Fabrieksinstelling terugzettenU kunt alle gewijzigde waarden voor elkverwarmingscircuit apart op de fabrieks-instelling terugzetten.Uitgebreid menu1.2. ”Instellingen”3. ”Basisinstelling”4. , ”Verwarm.circuit 1” ”Verwarm.cir-cuit 2” ”Verwarm.circuit 3” of De volgende instellingen en waardenworden teruggezet:■ Gewenste kamertemperatuur■ Gewenste temperatuur warm water■ Tijprogramma voor de kamerverwar-ming■ Tijdprogramma voor de warmwaterbe-reiding■ Tijdprogramma voor de omlooppomp■ Partywerking wordt beëindigd■ Spaarwerking wordt beëindigd■ Vakantieprogramma wordt beëindigdresp. gewistOverige instellingenHoofdscherm veranderen5588 649 B/fl

27Afhankelijk van de aangesloten compo-nenten en aangebrachte instellingenkunt u de actuele temperaturen enbedrijfstoestanden opvragen.In het uitgebreide menu is de informatiein groepen ingedeeld:■”Algemeen”■”Verwarm.circuit 1”■”Verwarm.circuit 2”■”Verwarm.circuit 3”■”Warm water”■”Zonne-energie”■”Gegevens terugzetten”AanwijzingAls de verwarmingscircuits zijnbenoemd, verschijnt de naam van hetverwarmingscircuit.Gedetailleerde opvragingsmogelijkhe-den bij de diverse groepen vindt u oppagina 37.Uitgebreid menu1.2. ”Informatie”3. Kies de groep.4. Kies de gewenste opvraging.Overname van informatie in het basismenu (hoofdscherm)Als u zich in het menu ”Informatie”bevindt, kunt u een gekozen informatieop de informatieregel (zie pagina 9)overnemen. Dat is de informatie waarbijop de dialoogregel (ziepagina 11) ver-”Overnemen met OK”schijnt.Opvragen in combinatie met zonnesystemenUitgebreid menu1.2.

28De knipperende lijn in de grafiek geeftaan dat de actuele dag nog niet is afge-sloten.ØAanwijzingVerdere opvragingsmogelijkheden, bijv.over de bedrijfsuren van de zonnecircuit-pomp, vindt u in het uitgebreide menu inde groep (zie”Zonne-energie”pagina 38).Gegevens terugzettenDe volgende gegevens kunt u apartterugzetten:■ Bedrijfsuren van de brander■ Brandstofverbruik, als uw verwar-mingsbedrijf dat heeft ingesteld■ In combinatie met een zonnesysteem:zonne-energieopbrengst en bedrijfs-uren van de circulatiepompenU kunt ook kiezen en”Alle gegevens”tezamen terugzettten.Uitgebreid menu1.2. ”Informatie”3. ”Gegevens terugzetten”Onderhoudsmelding opvragenAls er onderhoud nodig is aan uw ver-warmingsinstallatie, knippert op het dis-play het symbool en ”Onderhoud”wordt aangegeven.1. Met de toets OK kunt u de reden voorhet onderhoud oproepen.Ø 2.

293. Als u de onderhoudsmelding wiltbevestigen, volgt u de aanwijzingen inhet menu.De onderhoudsmelding wordt in hetmenu overgenomen.”Onderhoud”ë 4. Verwittig uw verwarmingsfirma.AanwijzingAls het onderhoud pas later kan wordenuitgevoerd, verschijnt de onderhouds-melding de volgende maandagopnieuw.Bevestigde onderhoudsmeldingoproepenUitgebreid menu1.2. ”Onderhoud”Storingsmelding opvragenAls er storingen in uw verwarmingsin-stallatie optreden, knippert op het dis-play het symbool en wordt”Storing”aangegeven.1. Met de toets OK kunt u de reden voorde storing oproepen.Ø 2. Noteer de storingscode. In het voor-beeld: ”Storing 18” en ”Storing 20”.Daarmee zorgt u dat de verwarmings-technieker beter is voorbereid enbespaart u op eventuele extra ver-plaatsingskosten.OpvragingenOnderhoudsmelding opvragen (vervolg)5588 649 B/fl

31Oorzaak OplossingAfstandsbediening is verkeerd ingesteld. Controleer en corrigeer evt. de instellin-gen:■ moet”Verwarmen en warm water”ingesteld zijn (zie pagina 14)■ Kamertemperatuur (zie pagina 14)■ Tijd (zie pagina 25)■ Tijdprogramma (zie pagina 15)Alleen bij werking met warmwaterberei-ding:Voorrang van de warmwaterbereiding isactief.Wachten tot de warmwaterboiler is opge-warmd.Bij werking met een doorstromer beëin-digt u de warmwaterafname.Geen brandstof. Bij olie/vloeibaar gas: Controleer de brandstofvoorraad enbestel eventueel bij.Bij aardgas: Open de gasafsluitkraan. Informeereventueel bij uw gasmaatschappij.”Storing” wordt op het display getoond. Vraag de aard van de storing op enbevestig deze (zie pagina 30). Verwittigeventueel de verwarmingsfirma.Ruimten te warmOorzaak OplossingAfstandsbediening verkeerd ingesteld. Controleer en corrigeer evt.

de instellin-gen:■ Kamertemperatuur (zie pagina 14)■ Tijd (zie pagina 25)■ Tijdprogramma (zie pagina 15)”Storing” wordt op het display getoond. Vraag de aard van de storing op enbevestig deze (zie pagina 30). Verwittigeventueel de verwarmingsfirma.Wat te doen?Ruimten te koud5588 649 B/fl

32Oorzaak OplossingAfstandsbediening is verkeerd ingesteld. Controleer en corrigeer evt. de instellin-gen:■ Warmwaterbereiding moet vrijgegevenzijn (zie pagina 20)■ Gewenste warmwatertemperatuur (ziepagina 20)■ Tijdprogramma (zie pagina 21)■ Tijd (zie pagina 25)Geen brandstof. Bij olie/vloeibaar gas: Controleer de brandstofvoorraad enbestel eventueel bij.Bij aardgas: Open de gasafsluitkraan. Informeereventueel bij uw gasmaatschappij.”Storing” wordt op het display getoond. Vraag de aard van de storing op enbevestig deze (zie pagina 30). Verwittigeventueel de verwarmingsfirma.Warm water te heetOorzaak OplossingAfstandsbediening verkeerd ingesteld. Controleer en corrigeer evt.

33Oorzaak OplossingDe estrikfunctie is actief. Wachten tot de functie is beëindigd.Externe inschakeling wordt aangegevenOorzaak OplossingHet werkingsprogramma is door eenextern schakelapparaat (bijv. aansluituit-breiding) omgeschakeld.Opheffing is niet nodig. De omschakelingvan het werkingsprogramma is doorhandmatige instelling vastgelegd.Extern programma wordt aangegevenOorzaak OplossingHet werkingsprogramma is door de com-municatie-interface Vitocom 100 omge-schakeld.U kunt het werkingsprogramma wijzigen.Volg de aanwijzingen in het menu.Ext. gew. kamertemp. verschijnt op het displayOorzaak OplossingVia communicatie-interface Vitocom 300is een gewenste kamertemperatuur uit-geschakeld. De normale kamertempera-tuur kunt u wijzigen (zie pagina 14). Daar-mee wordt de externe omschakelingopgeheven.—Opslag bijvullen verschijnt op het displayOorzaak OplossingDe pelletvoorraadtank is leeg.

34Oorzaak OplossingDe asdeur staat open. Sluit de asdeur.Vuldeur sluiten verschijnt op het displayOorzaak OplossingDe vuldeur staat open. Sluit de vuldeur.Bijvullen verschijnt op het displayOorzaak OplossingBrandstof ontbreekt. Vul brandstof bij.Niet bijvullen verschijnt op het displayOorzaak OplossingEr is voldoende brandstof in de verbran-dingsruimte aanwezig.—Wat te doen?Asdeur sluiten verschijnt op het display5588 649 B/fl

Of dat u de verwarming metbescherming tegen vorst uitschakelt.U kunt de volgende werkingsprogram-ma's kiezen:■”Verwarmen en warm water”De vertrekken worden verwarmd, hettapwater wordt opgewarmd (winter-werking).■”Alleen warm water”Het tapwater wordt opgewarmd, geenkamerverwarming (zomerwerking).■”Uitschakelwerking”Bescherming tegen vorst van de ketelen de warmwaterboiler is actief, geenkamerverwarming, geen warmwater-bereiding.AppendixMenuoverzicht (vervolg)5588 649 B/fl

39AanwijzingEen werkingsprogramma voor dekameropwarming zonder warmwaterbe-reiding kan niet gekozen worden. Alsvertrekken moeten worden verwarmd, isin de regel ook warm water nodig (win-terwerking). Als u toch alleen wilt stoken, kiest u hetwerkingsprogramma ”Verwarmen enwarm water” en zet u de warmwater-temperatuur op 10°C (pagina 24). Daar-door verwarmt u niet onnodig tapwater,en de bescherming tegen vorst van dewarmwaterboiler is toch gegarandeerd. WerkingsstatusIn het werkingsprogramma ”Verwar-men en warm water” verandert de wer-kingsstatus ”Normale stookwerking” (ziepagina 39) in de werkingsstatus ”Gere-duceerde stookwerking” (ziepagina 40) en omgekeerd. De tijdstip-pen voor het veranderen van de wer-kingsstatus legt u bij de instelling van hettijdprogramma vast.

VerwarmingscircuitEen verwarmingscircuit is een geslotencircuit tussen verwarmingsketel en radi-atoren waarin het verwarmingswaterstroomt. In een verwarmingsinstallatie kunnenmeerdere verwarmingscircuits zijn. Bijv. een verwarmingscircuit voor de door ubewoonde vertrekken en een verwar-mingscircuit voor de vertrekken van eenzelfstandige wooneenheid. CV-pompCirculatiepomp voor de circulatie van hetverwarmingswater in het verwarmings-circuit. Werkelijke temperatuurActuele temperatuur op het tijdstip vande opvraging; bijv. werkelijk warmwater-temperatuur. MengklepEen mengklep mengt het in de verwar-mingsketel verwarmde water met het uithet verwarmingscircuit terugstromendeafgekoelde water. Het zo op de juistetemperatuur gebrachte water wordt metde CV-pomp in het verwarmingscircuitgepompt.

40Normale kamertemperatuurVoor de periodes waarin u overdag thuisbent stelt u de normale kamertempera-tuur in (zie pagina 14).Gereduceerde stookwerkingVoor de periodes dat u afwezig bent ofslaapt verwarmt u de vertrekken in degereduceerde stookwerking (daalwer-king). De periodes legt u met het tijdpro-gramma voor de kamerverwarming vast.In deze periodes worden uw vertrekkenmet de gereduceerde kamertempera-tuur verwarmd.Gereduceerde kamertemperatuurVoor de periodes dat u afwezig bent ofslaapt stelt u de gereduceerde kamer-temperatuur in (zie pagina 14). Zieook ”Gereduceerde stookwerking”.ZonnecircuitpompIn combinatie met zonnesystemen.De zonnecircuitpomp pompt het afge-koelde warmtedragend medium uit dewarmtewisselaar van de warmwaterboi-ler naar de collectoren.Gewenste temperatuurIngestelde temperatuur die moet wordenbereikt; bijv.

gewenste warmwatertem-peratuur.ZomerwerkingWerkingsprogramma ”Alleen warmwater”.In het warme jaargetijde, d.w.z. als devertrekken niet moeten worden ver-warmd, kunt u de stookwerking uitscha-kelen. De verwarmingsketel blijft voor dewarmwaterbereiding in werking.BoilerlaadpompCirculatiepomp voor de opwarming vanhet tapwater in de warmwaterboiler.Weersafhankelijke werkingBij weersafhankelijke werking wordt deverwarmingsaanvoertemperatuurafhankelijk van de buitentemperatuurgeregeld. Daardoor wordt niet meerwarmte opgewekt dan nodig is om devertrekken met de door u ingesteldegewenste kamertemperatuur te verwar-men.De buitentemperatuur wordt door eenbuiten het gebouw aangebrachte sensorvastgelegd en aan de regeling verzon-den.OmlooppompDe omlooppomp pompt het warme waterin een circuit tussen warmwaterboiler enaftappunten (bijv. waterkraan).

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Viessmann Vitotrol 300 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden