Trotec AirgoClean 100 E Handleiding

Trotec Luchtreiniger AirgoClean 100 E

Bekijk gratis de handleiding van Trotec AirgoClean 100 E (16 pagina’s), behorend tot de categorie Luchtreiniger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 24 mensen. Heb je een vraag over Trotec AirgoClean 100 E of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/16
TRT-BA-AIRGOCLEAN®100E-TC2020-27-005-NL
AIRGOCLEAN® 100 E
NL
BEDIENINGSHANDLEIDING
LUCHTREINIGER

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Trotec
Categorie: Luchtreiniger
Model: AirgoClean 100 E

Handleiding Trotec AirgoClean 100 E – volledige tekst

2 NLluchtreiniger AirgoClean® 100 EInhoudsopgaveOpmerkingen m. b. t. de bedieningshandleiding. 2Veiligheid. 2Informatie over het apparaat. 4Transport en opslag. 5Montage en in gebruik nemen. 6Bediening. 7Nabestelbare accessoires. 9Defecten en storingen. 9Onderhoud. 11Technische bijlage. 15Recycling. 15Opmerkingen m. b. t. de bedieningshandleidingSymbolenWaarschuwing voor elektrische spanningDit symbool wijst op gevaren voor het leven en degezondheid van personen door elektrische spanning. WaarschuwingDit signaalwoord wijst op een gevaar met eenmiddelmatige risicograad, dat indien niet vermeden dedood of zwaar letsel tot gevolg kan hebben. VoorzichtigDit signaalwoord wijst op een gevaar met een lagerisicograad, dat indien niet vermeden gering lof matigletsel tot gevolg kan hebben. Let opHet signaalwoord wijst op belangrijke informatie (bijv.

op materiële schade), maar niet op gevaren. InfoAanwijzingen met dit symbool helpen u bij het snel enveilig uitvoeren van uw werkzaamheden. Handleiding opvolgenAanwijzingen met dit symbool wijzen u erop dat debedieningshandleiding moet worden opgevolgd. De actuele versie van de bedieningshandleiding en de EU-conformiteitsverklaring, kunt u downloaden via de volgendelink:AirgoClean® 100 Ehttps://hub. trotec. com/. id=44618VeiligheidLees deze handleiding vóór het in gebruik nemen / gebruikvan het apparaat zorgvuldig en bewaar de handleidingaltijd in de directe omgeving van de opstellocatie resp. bijhet apparaat. WaarschuwingLees alle veiligheidsinstructies en aanwijzingen. Het niet opvolgen van de veiligheidsinstructies enaanwijzingen kunnen een elektrische schok, brand en/of zwaar letsel veroorzaken. Bewaar alle veiligheidsinstructies en aanwijzingenvoor later gebruik.

Het apparaat kan door kinderen vanaf 8 jaar enbovendien door personen met verminderde geestelijke,sensorische of mentale vaardigheden of een gebrekaan ervaring en kennis worden gebruikt, als ze ondertoezicht staan of over het veilig gebruik van hetapparaat zijn geïnstrueerd en de hierdoor ontstanegevaren hebben begrepen. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reiniging en onderhoud door de gebruiker mogen nietdoor kinderen worden uitgevoerd zonder toezicht. • Gebruik het apparaat niet in ruimten of omgevingen metexplosiegevaar en plaats het daar nooit. • Gebruik het apparaat niet in agressieve atmosferen. • Gebruik het apparaat niet in de buurt van open vuur ofgasapparatuur. • Plaats het apparaat stabiel op een stevige ondergrond. • Laat het apparaat na een vochtige reiniging drogen. Gebruik het niet in natte toestand.

• Gebruik of bedien het apparaat niet met vochtige of nattehanden. • Stel het apparaat niet bloot aan een gerichte waterstraal. • Het apparaat niet blootstellen aan vloeistoffen, omdat hetgeen spatwaterbescherming heeft. • Steek nooit voorwerpen of ledematen in het apparaat.

NL 3luchtreiniger AirgoClean® 100 E• Dek het apparaat tijdens gebruik niet af en transporteerhet dan niet. • Ga niet op het apparaat zitten. • Het apparaat is geen speelgoed. Houd kinderen en dierenop afstand. Gebruik het apparaat alleen onder toezicht. • Controleer voor elk gebruik van het apparaat deaccessoires en aansluitonderdelen hiervan op mogelijkebeschadigingen. Gebruik geen defecte apparaten ofapparaatonderdelen. • Zorg dat alle elektrische kabels buiten het apparaat zijnbeschermd tegen beschadigingen (bijv. door dieren). Gebruik het apparaat nooit bij schade aan elektrischekabels of aan de netaansluiting. • De stroomaansluiting moet voldoen aan de gegeven in hethoofdstuk technische gegevens. • Steek de netstekker in een volgens de voorschriftengezekerd stopcontact. • Bij het kiezen van verlengsnoeren de technische gegevensopvolgen. Het verlengsnoer volledig uitrollen.

Voorkomelektrische overbelasting. • Voor aanvang van onderhouds-, verzorgings- ofreparatiewerkzaamheden aan het apparaat de stekker uithet stopcontact trekken. • Schakel het apparaat uit en verwijder het netsnoer uit hetstopcontact als u het apparaat niet gebruikt. • Gebruik het apparaat nooit als u schade aan de netstekkerof het netsnoer constateert. Wordt het netsnoer van dit apparaat beschadigd, moet hetdoor de fabrikant of de klantendienst hiervan of door eenvergelijkbaar gekwalificeerde persoon worden vervangen,zodat gevaren worden voorkomen. Defecte netsnoeren vormen een ernstig gevaar voor degezondheid. • Houd bij het opstellen van het apparaat rekening met deminimale afstanden t. o. v. wanden en objecten evenals metde opslag- en gebruiksomstandigheden, volgens dehoofdstuk technische gegevens. • Zorg dat de luchtinlaat en luchtuitlaat vrij zijn.

Houd alle veiligheidssymbolen, stickersen etiketten in een leesbare toestand. • Het apparaat niet blootstellen aan grote hitte of directzonlicht. • Zorg dat de aanzuigzijde altijd vrij is van vuil en lossevoorwerpen. • Vervangen filters vakkundig recyclen, vooral na hetuitfilteren van stoffen die schadelijk zijn voor degezondheid. • Gebruik het apparaat nooit als aflegplaats of opstap. • Kies de automatische modus nooit als het apparaat wordtgebruikt voor virusfiltering. Bedoeld gebruikGebruik dit apparaat voor het reinigen van lucht, evenals voorgeurbestrijding (ionisatie) alleen in binnenruimten, volgens detechnische gegevens en veiligheidsinstructies. Niet bedoeld gebruik• Plaats het apparaat niet op een natte resp. overstroomdeondergrond. • Leg geen voorwerpen, zoals kledingstukken op hetapparaat. • Gebruik het apparaat niet in de buitenlucht.

• Gebruik het apparaat niet in badkamers en ruimten meteen hoge luchtvochtigheid. • Gebruik het apparaat niet in ruimten met een hogestofontwikkeling, bijv. in productiehallen, werkplaatsen ofop bouwplaatsen. • Het geïntegreerde filtersysteem is bovendien niet geschiktvoor het reinigen van de lucht van stoffen metgezondheidsrisico's (bijv. schadelijke stoffen). • Elk ander gebruik en andere bediening dan is opgenomenin deze handleiding is verboden. Bij het negeren hiervanvervalt elke aansprakelijkheid en aanspraak op garantie. • Eigenhandige constructieve wijzigingen, evenals aan- ofombouwwerkzaamheden aan het apparaat zijn verboden. Persoonlijke kwalificatiesPersonen die dit apparaat gebruiken moeten:• zich bewust zijn van de gevaren die bij het werken metelektrisch aangedreven luchtreinigers ontstaan. • de bedieningshandleiding, vooral het hoofdstuk veiligheidhebben gelezen en begrepen.

4 NLluchtreiniger AirgoClean® 100 ERestgevarenWaarschuwing voor elektrische spanningWerkzaamheden aan elektrische onderdelen mogenalleen door een geautoriseerd gespecialiseerd bedrijfworden uitgevoerd. Waarschuwing voor elektrische spanningVoor alle werkzaamheden aan het apparaat denetstekker uit het stopcontact verwijderen. Raak de netstekker niet aan met vochtige of nattehanden. De netstekker van het netsnoer uit het stopcontacttrekken door de netstekker vast te pakken. WaarschuwingVan dit apparaat kunnen gevaren uitgaan als hetondeskundig of niet volgens het bedoeld gebruik wordtgebruikt door niet geïnstrueerde personen. Zorg datwordt voldaan aan de persoonlijke kwalificaties. WaarschuwingHet apparaat is geen speelgoed en hoort niet inkinderhanden. WaarschuwingVerstikkingsgevaar. Laat het verpakkingsmateriaal niet achteloosrondslingeren. Voor kinderen kan dit gevaarlijkspeelgoed zijn.

Let opGebruik het apparaat nooit zonder geplaatst HEPA-filter. Let opGebruik het apparaat nooit zonder geplaatst luchtfilterbij de luchtinlaat. Zonder luchtfilter vervuild het apparaat inwendig,hierdoor kan de capaciteit worden verminderd en hetapparaat worden beschadigd. Let opGebruik voor de reiniging van het apparaat geenagressieve reinigingsmiddelen, schuur- ofoplosmiddelen. Gedrag bij noodgevallen1. Schakel het apparaat uit. 2. Bij noodgevallen het apparaat scheiden van de netvoeding:De netstekker van het netsnoer uit het stopcontact trekkendoor de netstekker vast te pakken. 3. Sluit een defect apparaat niet opnieuw aan op denetaansluiting. Informatie over het apparaatBeschrijving van het apparaatHet apparaat dient voor het filteren van ruimtelucht, met alsdoel lichte tot middelmatige vervuiling en geuren teverminderen, om zo de luchtkwaliteit te verbeteren.

Het isuitgerust met een krachtige ventilator, die de lucht aan devoorzijde aanzuigt. De lucht stroomt door het filter en wordtgereinigd. Daarna geeft de ventilator de gereinigde lucht weer afin de ruimte.

Het apparaat reinigt de lucht via een HEPA-filter van bacteriën,virussen, pollen, stofmijtresten, schimmelsporen en andereallergenen. HEPA-filter heeft een geïntegreerd voorfilter (vansynthetische vezels), dat grote stofdeeltjes voorfiltert, voordat delucht verder door het HEPA-filter stroomt. Het HEPA-filter helpt tegen huisstof, huisdierallergenen,sigarettenrook, smog en fijne deeltjes die geuren en virussenkunnen bevatten. Het apparaat heeft daarnaast een ionisatie. Via de afgegevenionen worden pollen, stof, virussen en bacteriën in deruimtelucht verwijderd. De luchtkwaliteit in de ruimten kan metdeze luchtreinigingsmethode extra worden verbeterd. De ventilator met drie snelheden en de ongecompliceerde,snelle filtervervanging maken een eenvoudige bedieningmogelijk.

Het apparaat kan dankzij de compacte afmetingen comfortabelworden getransporteerd en kan door de stille werking wordengebruikt in binnenruimten. Het apparaat kan via het bedieningspaneel op het apparaat ofvia de infrarood-afstandsbediening worden bediend.

NL 5luchtreiniger AirgoClean® 100 EOverzicht van het apparaat12453Nr. Aanduiding1Bedieningspaneel2Luchtkwaliteitssensor3Luchtuitlaat4Luchtinlaat met voorfilter, HEPA-filter en actief koolfilter5OpstelvoetTransport en opslagLet opHet apparaat kan beschadigd raken als het niet correctwordt opgeslagen of getransporteerd.De informatie m.b.t.

het transport en de opslag van hetapparaat opvolgen.TransportNeem elk transport de volgende instructies in acht:vóór• Schakel het apparaat uit.• De netstekker van het netsnoer uit het stopcontact trekkendoor de stekker vast te pakken.• Gebruik het netsnoer niet als trektouw.Na elk transport de volgende instructies opvolgen:• Plaats het apparaat na het transport rechtop.OpslagHoud u aan de volgende opslagcondities als het apparaat nietwordt gebruikt:• Droog en tegen vocht en hitte beschermd• Rechtopstaand op een positie die beschermd is tegen stofen direct zonlicht• Evt. met een hoes tegen indringen van stof beschermen

6 NLluchtreiniger AirgoClean® 100 EMontage en in gebruik nemenLeveromvang• 1xapparaat• 1 x HEPA-filter incl. voorfilter van synthetische vezels• 1 x voorfilter• 1 x actief koolfilter• 1 x afstandsbediening• 1xhandleidingApparaat uitpakken1. Open de doos en het apparaat hieruit halen.2. Verwijder de verpakking volledig van het apparaat.3. Het netsnoer volledig afwikkelen. Controleer of hetnetsnoer niet is beschadigd en beschadig het niet bij hetafwikkelen.In gebruik nemenDe filters zijn voorgeïnstalleerd.Let opVerwijder de kunststofzak van het HEPA-filter. Gahiervoor te werk zoals is beschreven in het hoofdstukHEPA-filter vervangen.Houd bij het opstellen van het apparaat rekening met deminimale afstanden t.o.v. wanden en objecten, volgens hethoofdstuk technische gegevens.ABCCD• Controleer de toestand van het netsnoer voordat hetapparaat weer in gebruik wordt genomen.

Bij twijfel aan deprobleemloze toestand hiervan, contact opnemen met deklantendienst.• Plaats het apparaat stabiel op een stevige ondergrond.• Voorkom struikelgevaar bij het leggen van het netsnoer ofandere elektrische snoeren, vooral bij het opstellen van hetapparaat middenin een ruimte. Gebruik snoerbruggen.• Zorg dat verlengsnoeren volledig zijn uit-/afgerold.• Het apparaat in de buurt van de bron van de luchtvervuilingpositioneren.• Houd bij het opstellen van het apparaat voldoende afstandt.o.v. warmtebronnen.• Zorg dat gordijnen of andere objecten de luchtstroom niethinderen.• Zorg dat de luchtinlaat en luchtuitlaat vrij zijn.Netsnoer aansluiten• Steek de netstekker in een volgens de voorschriftenafgezekerd stopcontact.

NL 7luchtreiniger AirgoClean® 100 EBedieningLet opVermijd open deuren en ramen. 7 8 9 10 11 12 13 1415 16 17 18 19 20 216AfstandsbedieningAlle instellingen van het apparaat kunnen ook via demeegeleverde afstandsbediening worden uitgevoerd. 181619172115Nr. Aanduiding Betekenis6Lichtsensor In de automatische modusdetecteert de lichtsensor wanneerhet donker wordt. Het apparaatschakelt om naar de nachtmodus. Wordt het licht, schakelt hetapparaat weer naar deautomatische modus. 7LED Brandt bij geactiveerdeSleepbedrijfsmodus Nachtmodus8LED Brandt bij geactiveerde functieIonizerIonisatie9LED Brandt bij geactiveerdeAutobedrijfsmodus Automatische modusNr.

Reset ResetDe toets alleen bevestigen, als deLED ( ) brandt en hetReset 13voorfilter is vervangen. 21 Toets Vergrendelingsfunctie in ofLockuitschakelenApparaat inschakelenNadat het apparaat klaar voor gebruik is opgesteld, zoals inhoofdstuk inbedrijfstelling is beschreven, kan het wordeningeschakeld. 1. Druk op de toets ( ). On/Off 18ðHet apparaat is ingeschakeld en start in deautomatische modus. De LED ( ) brandt.

8 NLluchtreiniger AirgoClean® 100 EBedrijfsmodus instellenHet apparaat beschikt over de volgende bedrijfsmodi:• Automatische modus• Nachtmodus• VentilatieAutomatische modusBij het inschakelen van het apparaat start het in deautomatische modus. De LED ( ) en de LEDAuto 9luchtkwaliteit ( ) branden. 11Werkt het apparaat in de automatische modus en wordt hetdonker, schakelt het automatisch om naar de nachtmodus. InfoDrukt u op het symbool van de toets ( ),◄Speed 17kunt u ook de automatische modus kiezen. In de automatische modus detecteert het apparaat deluchtkwaliteit. De LED ( ) brandt overeenkomstig groen, oranjeLuchtkwaliteit 11of rood. Wordt de luchtkwaliteit slechter, wordt de ventilatorsnelheidverhoogd. Bovendien brandt de LED ( ).

Ventilatorsnelheid 10LED LED Luchtkwaliteit VentilatorsnelheidBrandt groen(goede luchtkwaliteit)Niveau 1(laag)Brandt oranje(middelmatigeluchtkwaliteit)Niveau 2 (middelmatig)Brandt rood(slechte luchtkwaliteit)Niveau 3 (hoog)Ga als volgt te werk, voor het weer uitschakelen van deautomatische modus:1. Druk op de toets ( ) op het apparaat. SPEED 17ðHet apparaat schakelt om naar de bedrijfsmodusVentilatie. InfoAutomatische modus en virusfilteringGebruik automatische modus nooit als het apparaatwordt gebruikt voor virusfiltering. De ingebouwde sensoren reageren alleen opluchtbelastingen door fijnstof, pollen of evt. VOC's(organische chemische verbindingen). Devirusbelasting in de ruimte kan niet worden gemetendoor het apparaat. Het is mogelijk dat de automatischemodus een "Goede luchtkwaliteit" aangeeft, hoewel devirusbelasting in de ruimte zeer hoog is.

Daarom adviseren wij bij het gebruik van het apparaatin relatie tot virussen altijd een op de ruimtegrootte,resp. circulatiewaarde afgestemd capaciteitsniveau tekiezen. NachtmodusInfoU kunt de meting van de luchtkwaliteit niet inschakelenals de nachtmodus is geactiveerd. Het apparaat zorgt in de voor een luchtstroom dieNachtmodusis aangepast aan uw slaapbehoefte.

Ga als volgt te werk voor het inschakelen van de nachtmodus:üDe meting van de luchtkwaliteit is niet geactiveerd en deLED ( ) brandt niet. Luchtkwaliteit 111. Druk op de toets ( ) op het apparaat. Sleep 15ðDe LED ( ) brandt. Sleep 72. Druk opnieuw op de toets ( ), om de nachtmodusSleep 15weer uit te schakelen. ðHet apparaat schakelt weer naar de automatischemodus. VentilatieIn de bedrijfsmodus kunnen alle 3snelheidsniveausVentilatiehandmatig worden gekozen. Ga als volgt te werk, voor het instellen van deventilatorsnelheden:üHet apparaat is ingeschakeld. 1. De gewenste snelheid instellen door te drukken op detoets ( ). Speed 17ðDe LED ( ) van niveau 1, niveau 2 ofVentilatorsnelheid 10niveau 3 brandt. Ga als volgt te werk voor het in- of uitschakelen van de metingvan de luchtkwaliteit onafhankelijk van de automatische modus:1.

Druk 5 seconden op de toets ( ), voor het On/Off 18inschakelen van de functie. ðDe LED ( ) brandt. Luchtkwaliteit 112. Druk 5 seconden op de toets ( ), voor het weer On/Off 18uitschakelen van de functie. IonisatieVia deze functie wordt de ruimtelucht niet alleen via het HEPA-filter gereinigd, maar daarnaast ook via ionen. Via de afgegevenionen worden pollen, stof, virussen en bacteriën uit deruimtelucht verwijderd. Deze functie kan bij alle bedrijfsmodiworden ingeschakeld. Ga als volgt te werk, voor het inschakelen van de ionisatie:1. Druk op de toets ( ), voor het inschakelen van deIonizer 16ionisatiefunctie. ðDe LED ( ) brandt. Ionizer 8ðHet apparaat geeft ionen af en de lucht wordt gereinigd. 2. Druk opnieuw op de toets ( ), voor het weerIonizer 16uitschakelen van de ionisatiefunctie. ðDe LED ( ) gaat uit. Ionizer 8.

NL 9luchtreiniger AirgoClean® 100 ETimer instellenVia de timer kunt u het automatisch uitschakelen na eenvooringesteld aantal uren activeren. Het aantal uren kan in stappen van 4 uur (1 uur, 4 uur, 8 uur, 12 uur) worden ingesteld. Automatisch uitschakelenüHet apparaat is ingeschakeld. 1. Druk op de toets Timer( ), tot het aantal uren, resp. de19gewenste LED ( ) brandt. Uren 12ðDe timer is ingesteld op het gewenste aantal uren. ðHet apparaat wordt na het ingestelde aantal urenautomatisch uitgeschakeld. Aanwijzingen voor het automatisch uitschakelen:• Het drukken op de toetsOn/Off( ) deactiveert het18automatisch uitschakelen. Vergrendelingsfunctie in of uitschakelenMet de vergrendelingsfunctie kunt u verhinderen dat de toetsenop het bedieningspaneel worden gebruikt. Ga als volgt te werk voor het vergrendelen van hetbedieningspaneel:1. Druk 3 seconden op de toets ( ).

Lock 21ðDe vergrendelingsfunctie is geactiveerd. ðDe LED ( ) brandt. Lock 21ðDe toetsen op het bedieningspaneel kunnen niet wordengebruikt. 2. Druk 3 seconden op de toets ( ), voor hetLock 21uitschakelen van de functie. ðHet apparaat schakelt weer om naar de vorigebedrijfsmodus. Buiten gebruik stellenWaarschuwing voor elektrische spanningRaak de netstekker niet aan met vochtige of nattehanden. • Schakel het apparaat uit. • De netstekker van het netsnoer uit het stopcontact trekkendoor de stekker vast te pakken. • Reinig het apparaat volgens het hoofdstuk onderhoud. • Het apparaat opslaan volgens het hoofdstuk opslag. Nabestelbare accessoiresWaarschuwingGebruik alleen accessoires en hulpapparaten, die in debedieningshandleiding zijn opgegeven. Het gebruik van andere dan in debedieningshandleiding aanbevolenwerkgereedschappen of andere accessoires kanletselgevaar opleveren.

521Defecten en storingenHet apparaat is tijdens de productie meerdere keren op eengoede werking getest. Mochten er desondanks storingenontstaan, controleer het apparaat dan op basis van de volgendelijst. Het apparaat start niet:• Controleer de netaansluiting. • Controleer het netsnoer en de netstekker opbeschadigingen. • Controleer de afzekering van de gebouwinstallatie. • Wacht 10 minuten, voordat u het apparaat opnieuw start. Mocht het apparaat niet opstarten, laat dan een elektrischecontrole uitvoeren door gespecialiseerd bedrijf of doorTrotec. Het apparaat maakt herrie, resp. trilt:• Controleer of het apparaat rechtop en stabiel staat. Het apparaat wordt zeer heet, maakt herrie, resp. verliestcapaciteit:• Controleer de luchtinlaten en het luchtfilter op vervuilingen. Verwijder uitwendige vervuilingen.

Het apparaat werkt met een gereduceerde capaciteit:• Controleer het HEPA-filter op vervuilingen. Het HEPA-filterindien nodig reinigen, resp. vervangen. • Het voorfilter is vervuild en moet worden gereinigd en deLED brandt. Reinig het voorfilter (zie het hoofdstukResetbediening en het hoofdstuk onderhoud). • De luchtuitlaat is niet vrij. Zorg dat de luchtuitlaat niet isgeblokkeerd. Indien nodig losse voorwerpen uit deluchtuitlaat verwijderen. • De kunststofzak van het HEPA-filter is niet verwijderd voorhet plaatsen. Verwijder het HEPA-filter uit de kunststofzak.

10 NLluchtreiniger AirgoClean® 100 EHet apparaat werkt met onvoldoende capaciteit of deluchtkwaliteit verbetert niet:• Controleer of de ruimte geopende ramen en / of deurenheeft. Sluit deze eventueel.• Het HEPA-filter is niet geplaatst. Plaats het HEPA-filter.• Controleer de minimale afstanden t.o.v. wanden enobjecten. Zet het apparaat evt. verder in de ruimte.De LED brandt langere tijd rood:Luchtkwaliteit• Controleer de luchtkwaliteit in de ruimte. De lucht in deruimte kan sterk vervuild zijn. Wacht enkele minuten of dekleur van de LED wijzigt.Luchtkwaliteit• De luchtkwaliteitssensor is verstopt of vuil. Ramen endeuren moeten gesloten zijn, want anders komen steedsweer stof en andere verontreinigingen in de ruimte. Reinigde luchtkwaliteitssensoren volgens het hoofdstukonderhoud.Het apparaat verspreid een onaangename geur:• Controleer het HEPA-filter op vervuilingen.

Het HEPA-filterindien nodig reinigen, resp. vervangen.• Er kunnen rook, bijv. sterke tabaksrook, geuren enverontreinigingen in de lucht aanwezig zijn. Ventileer deruimte.Werkt uw apparaat na deze controles nog nietprobleemloos?Neem contact op met de klantendienst. Het apparaat indiennodig voor reparatie naar een geautoriseerd elektrotechnischvakbedrijf of naar Trotec brengen.

12 NLluchtreiniger AirgoClean® 100 EWerkzaamheden voor aanvang van het onderhoudWaarschuwing voor elektrische spanningRaak de netstekker niet aan met vochtige of nattehanden. • Schakel het apparaat uit. • De netstekker van het netsnoer uit het stopcontact trekkendoor de stekker vast te pakken. Waarschuwing voor elektrische spanningWerkzaamheden waarvoor het openen van debehuizing noodzakelijk is, mogen uitsluitend doorgeautoriseerde vakbedrijven of door Trotec wordenuitgevoerd. Behuizing reinigenReinig de behuizing met een vochtige, zachte en pluisvrije doek. Zorg dat er geen vocht in de behuizing komt. Zorg datelektrische onderdelen niet in contact komen met vocht. Gebruik geen agressieve reinigingsmiddelen, zoalsreinigingssprays, oplosmiddelen, alcoholhoudendereinigingsmiddelen of schuurmiddelen voor het bevochtigen vande doek.

Visuele controle van het inwendige van het apparaatop vervuilingen1. Verwijder het luchtfilter. 2. Schijn met een zaklamp in de openingen van het apparaat. 3. Controleer het inwendige van het apparaat op vervuilingen. 4. Is een dikke stoflaag te zien, reinig dan het inwendige vanhet apparaat dan met een stofzuiger. 5. Plaats het luchtfilter weer. |HEPA-filter en actief koolfilter vervangenLet opGebruik het apparaat nooit zonder geplaatst HEPA-filter. Let opHEPA-filter en actief koolfilter zijn niet wasbaar. Defilters niet met water of vloeibare reinigingsmiddelenreinigen. Let opHet actief koolfilter en het HEPA-filter kunnen beidenniet worden gereinigd. Beiden moeten indien nodigworden vervangen. Let opDe levensduur van het actief koolfilter en het HEPA-filter is afhankelijk van de omgevingscondities, evenalsde gebruiksduur van het apparaat.

• Het HEPA- filter en het actief koolfilter moeten wordenvervangen, zodra ze zijn vervuild. Dit is bijv. merkbaar aaneen gereduceerde capaciteit (zie hoofdstuk defecten enstoringen). • Zorg voor het inschakelen dat het HEPA- filter en het actiefkoolfilter zijn geïnstalleerd.

• Zonder HEPA-filter het actief koolfilter kan het apparaat defunctie van luchtreiniger niet vervullen en wordt hetinwendige van het apparaat vervuild. HEPA-filters en actief koolfilter moeten bij sterke vervuilingworden vervangen. Indien nodig een visuele inspectie van het HEPA-filter en actiefkoolfilter op vervuilingen uitvoeren. 1. De apparaatafdekking( ) van het apparaat verwijderen. 2222.

NL 13luchtreiniger AirgoClean® 100 E2. Verwijder het voorfilter ( ) uit het apparaat.23233. Trek het HEPA-filter( ) aan de lus uit het apparaat.24244. Trek het actief koolfilter( ) aan de lus uit het apparaat.25255. Het HEPA-filter en het actief koolfilter recyclen volgens denationale wetgeving.6. Verwijder het nieuwe actief koolfilter uit de kunststofzak.7. Plaats het nieuwe actief koolfilter( ) in het apparaat. Zorg25dat de lus zich buiten bevindt.258. Verwijder het nieuwe HEPA-filter uit de kunststofzak.9. Plaats het nieuwe HEPA-filter ( ) in het apparaat. Zorg dat24de lus zich buiten bevindt.2410. Plaats het voorfilter( ) weer in het apparaat.2323

14 NLluchtreiniger AirgoClean® 100 E11. Plaats de apparaatafdekking( ) weer op het apparaat.2222Voorfilter reinigenDe LED ( ) brandt, als een reiniging van het voorfilterReset 13noodzakelijk is (zie hoofdstuk bediening en hoofdstuk fouten enstoringen).1. Verwijder het voorfilter ( ) uit het apparaat.23232. Maak het filter schoon met een zachte, pluisvrije en lichtbevochtigde doek. Is het filter sterk vervuild, maak het danschoon met warm water, vermengd met een neutraalreinigingsmiddel.3. Laat het filter volledig drogen. Plaats geen natte filters inhet apparaat!4. Plaats het voorfilter weer in het apparaat.Luchtkwaliteitssensor reinigenDe luchtkwaliteitssensor( ) moet worden gereinigd, als hij is2vervuild en de LED ( ) langere tijd rood brandtluchtkwaliteit 11(zie ook het hoofdstuk bediening en het hoofdstuk fouten enstoringen).1. De sensor reinigen met een zachte, pluisvrije doek.

Reinigde sensor niet met water, omdat hij anders kan wordenbeschadigd.211Activiteiten na het onderhoudWilt u het apparaat verder gebruiken:• Het apparaat weer aansluiten door de netstekker in hetstopcontact te steken.Gebruikt u het apparaat langere tijd niet:• Het apparaat opslaan volgens het hoofdstuk opslag.

NL 15luchtreiniger AirgoClean® 100 ETechnische bijlageTechnische gegevensParameter WaardeModel AirgoClean®100ELuchthoeveelheid metHEPA-filterVentilatorsnelheid IVentilatorsnelheid IIVentilatorsnelheid III60m3/uur105m3/uur145m3/uurOmgevingstemperatuur 0°C tot 35°CWerkbereik 0% tot 90% r.v.Netaansluiting 220-240V / 50HzOpgenomen vermogen 39 WNominale stroom 0,2AGeluidsdrukniveau (1 m afstand)46dB(A)Afmetingen(lengtexbreedtexhoogte)321x210x523mmMinimale afstand t.o.v.wanden en objectenA: bovenB: achterC: zijkantD: voorkant30cm30cm30cm30cmGewicht 5kgBatterijenafstandsbediening3 V CR2032RecyclingHet symbool met een doorgestreepte vuilnisbak op eenelektrisch of elektronisch apparaat geeft aan, dat het aan heteind van de levensduur niet mag worden weggegooid met hethuishoudelijk afval.

Voor kosteloze retournering zijn erinzamelpunten voor oude elektrische en elektronischeapparaten bij u in de buurt. De adressen kunt u opvragen bij uwgemeente. U kunt zich via onze website https://de.trotec.com/shop/ informeren over meer door ons aangebodenretourmogelijkheden.Door het gescheiden inzamelen van oude elektrische enelektronische apparaten worden recycling, materiaalhergebruik,resp. andere vormen van hergebruik van oude apparatenmogelijke gemaakt. Ook worden zo negatieve gevolgen bij derecyclen van de mogelijk in de apparaten opgenomengevaarlijke stoffen voor het milieu en voor de menselijkegezondheid voorkomen.Batterijen en accu's horen niet in het huisvuil, maar moeten inde Europese Unie – volgens Richtlijn2006/66/EG VAN HETEUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD van6 september 2006betreffende afgedankte batterijen en accu's – vakkundigworden gerecycled.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Trotec AirgoClean 100 E stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden