Teka IR 9530 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Teka IR 9530 (56 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 11 mensen. Heb je een vraag over Teka IR 9530 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Teka |
| Categorie: | Fornuis |
| Model: | IR 9530 |
| Apparaatplaatsing: | Ingebouwd |
| Soort bediening: | Touch |
| Kleur van het product: | Zwart |
| Timer: | Ja |
| Breedte: | 900 mm |
| Diepte: | 510 mm |
| Hoogte: | 50 mm |
| Kinderslot: | Ja |
| Warmhoud functie: | Ja |
| Soort materiaal (bovenkant): | Glas |
| Aantal branders/kookzones: | 5 zone(s) |
| Type kookplaat: | Inductiekookplaat zones |
| Makkelijk schoon te maken: | Ja |
| Aantal gaspitten: | 0 zone(s) |
| Aantal elektronische kook zones: | 5 zone(s) |
| Sudderbrander/kookzone diameter: | 145 mm |
| Reguliere brander/kookzone diameter: | 180 mm |
| Sudder brander/kookzone: | 1800 W |
| Normale brander/kookzone: | 2500 W |
| Controle positie: | Boven voorzijde |
| Aangesloten lading (elektrisch): | 11000 W |
| Installatie compartiment breedte: | 860 mm |
| Installatie compartiment diepte: | 490 mm |
| Installatie compartiment hoogte: | 50 mm |
| Grote brander/kookzone diameter: | 210 mm |
| Grote brander/kookzone: | 3200 W |
| Aangesloten lading (gas): | - W |
| Type timer: | Digitaal |
| Breedte kookplaat: | 90 cm |
| Boost functie: | Ja |
| Restwarmte-indicator: | Ja |
| Extra grote hoge-snelheid kookzone: | 3700 W |
| Extra-grote brander/kookzone diameter: | 300 mm |
| Stop-and-go-functie: | Ja |
| AC-ingangsspanning: | 220 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie: | 50/60 Hz |
| Afdekplaat: | Nee |
Handleiding Teka IR 9530 – volledige tekst
NL41Veiligheidswaars- chuwingen: In geval van een breuk of barst in het keramische glas, moet de stroomtoe- voer onmiddellijk uitgeschakeld wor- den om het risico voor een elektrische schok te vermijden. Dit apparaat is niet ontworpen om te functioneren met b e h u l p v a n e en externe timer (niet ingebouwd in het apparaat) of afs- tandsbediening. Dit apparaat mag n i e t g e r e i n i g d worden met een sto Tijdens de werking van het apparaat, kunnen het toestel e n z i j n t o e - gankelijke elemen- ten warm worden. Vermijd het aanra- ken van de verwar- mingselementen. Kinderen jonger dan 8 moeten zich verwij derd houden van de kookplaat, tenzij ze onder voortdurend toezicht staan.
Dit apparaat mag gebruikt worden door kinderen van a c h t o f o u d e r , personen met ver- minderde fysieke, sensorische of men- tale capaciteit of gebrek aan ervaring en vaardigheden, DOCH UITSLUITEND onder toezicht, of indien ze de gepaste aanwijzingen gekre- gen hebben voor gebruik van het apparaat en de inhe- rente gevaren hier- van begrijpen. Kin- deren mogen het apparaat uitsluitend onder toezicht scho- onmaken en onder- houden. Kinderen mogen niet spelen met het apparaat. Wees voorzich- tig. Koken met vet of olie zonder dat u aanwezig bent, is gevaarlijk wegens h e t r i s i c o v o o r b r a n d. P r o b e e r NOOIT een brand met water te blus- sen. in dit geval moet u het apparaat uitschakelen en de vlammen afdekken met een deksel, bord of dekentje. Laat geen voor- werpen staan op de kookvelden van de plaat. Vermijd moge- lijk brandgevaar.
Metalen voor- werpen zoals mes- sen, vorken, lepels en deksels, worden best niet op het kookplaatoppervlak g eleg d , d a ar z e warm zouden kun- Na gebruik moet u de kookplaat ste- eds uitschakelen en niet enkel de pot of pan verwijderen. Doet u dit niet, dan kan de kookplaat ongewild beginnen functioneren, indien er per ongeluk een andere pot of pan op geplaatst wordt tij- dens de detectiepe- riode voor potten of pannen. Vermijd mogelijke ongeva- llen. De inductiege- nerator voldoet aan de geldige Europese regelgeving. Niette- min raden we aan dat personen met h a r t a p p a r a t u u r , zoals pacemakers, hun arts raadplegen of in geval van twij- fel, de inductievel- den niet gebruiken. Metalen voor- werpen zoals mes- sen, vorken, lepels en deksels, worden best niet op het ko-okplaatoppervlak gel e g d, d a ar z e warm zouden kun- nen worden. Na gebruik moet.
NL42u de kookplaat ste- eds uitschakelen en niet enkel de pot of pan verwijderen. Doet u dit niet, dan kan de kookplaat ongewild beginnen functioneren, indien er per ongeluk een andere pot of pan op geplaatst wordt tij dens de detectiepe- riode voor potten of pannen. Vermijd mo-gelijke ongevallen. InstallatiePlaatsing met bestekladeWenst u een meubel of besteklade te plaatsen onder de kookplaat, dan moet tussen beiden een scheiding-splank geplaatst worden. Op deze wijze wordt toevallig contact met het warme oppervlak van de behuizing van het apparaat voorkomen. De plank moet 20 mm onder het onderste deel van de kookplaat ge-monteerd worden.
Elektrische aansluitingVooraleer de kookplaat op het elektri- citeitsnet aan te sluiten, moet u contro- leren of de spanning (voltage) en haar frequentie overeenstemmen met de gegevens aangeduid op het typeplaat je van de plaat, dat u onderaan het toestel vindt, en in het garantiebewijs of eventueel het technische gegevens- blad dat u tijdens de levensduur van het apparaat samen met deze handlei- ding moet bewaren. De elektrische aansluiting gebeurt via een meerpolige schakelaar of stekker , op voorwaarde dat deze goed bereik baar is, geschikt voor de te weerstane sterkte en de minimale opening tussen de contacten 3 mm. bedraagt, wat uit-schakeling verzekert in noodsituaties of in geval van reiniging van de plaat. Vermijd contact tussen de invoerkabel en de behuizing van zowel de kook- plaat als de oven, als deze in hetzelfde meubel geïnstalleerd is. Opgelet.
De elektrische aansluiting moet voorzien zijn van een correcte aarding die voldoet aan de geldige regelgeving, is dit niet het geval, dan zal de plaat mogelijk storingen vertonen. Abnormaal hoge overspan- ningen kunnen het bedieningssys- teem beschadigen (zoals gebeurt met eender welk elektrisch appa- raat). Er wordt aangeraden de in-ductieplaat niet te gebruiken tij- dens het pyrolitisch reinigen van pyrolitische ovens, wegens de hoge temperatuur die dit apparaat be-reikt.
Iedere manipulatie of herste- lling van het apparaat, met inbegripvan het vervangen van de exibele voedingskabel, dient uitgevoerd te worden door de ociële technische dienst van TEKA. Alvorens het fornuis van het elektriciteitsnet te ontkoppelen, wordt aanbe volen de afzetschake-laar uit te schakelen en ongeveer 25 seconden te wachten voor het uittrekken van de stekker. Deze tijd is nodig voor het volledig ontladen van het elektronische circuit en zo de mogelijkheid van een elektrische ontlading via de stekkercontacten te voorkomen. Bewaar het garantiebewi-js of eventueel het technisch gegevensblad samen met de handleiding gedurende de leven-sduur van het apparaat. Het bevat belangrijke technische gegevens van het toestel. Gebruik en on-derhoudGebruikshandleiding van de aanraaktoetsenONDERDELEN VAN HET TOETSEN- PANEEL (zie afb. 2)1 Algemene aan-/uittoets. 2 Schuiftoets voor vermogen.
NL437 Aanraaktoets Stopfunctie. 8 Indicatorlampje Warmhoudfunctie ingeschakeld *. 9 Indicatorlampje Kookregeling ingeschakeld*. 10 Indicatorlampje Blokkeerfunctieingeschakeld*. 11 Indicatorlampje Stopfunctie inges chakeld*. 12 Aanraaktoets Kookregeling. 13 Aanraaktoets Warmhoudfunctie. 14 Aanraaktoets "omlaag" van de tijd- klok. 15 Aanraaktoets "omhoog" van de tijdklok. 16 Decimaal punt. 17 Aanraaktoets Combinatie kookzo-ne. 18 Indicatorlampje Combinatie kook-zone*. - Brandt (ingeschakeld): Kookzo-ne geselecteerd (gereed voor opdracht). - Gedoofd (uitgeschakeld): Kookzo- ne niet geselecteerd (niet gereed voor opdracht). OPMERKING: * Alleen zichtbaar indien ingeschakeld. Opdrachten worden uitgevoerd met de aanraaktoetsen. Deze worden op het toetsenpaneel aangegeven. U hoeft geen kracht te zetten op het glas.
Lichtjes aantoetsen met de vin ger over de aanraaktoets is voldo-ende om de gewenste functie in te schakelen. Met de schuiftoets (2) kan het vermo- gen ingesteld worden (0- 9 en P) door de vinger over de toets te slepen of schuiven. Als u naar rechts schuift wordt het vermogen groter, naar links kleiner. U kunt ook direct een bepaald vermo- gen selecteren door het desbetreen- de punt op de schuiftoets aan te raken. Bij deze modellen wordt de kookzone direct geselecteerd als u DE VERMO-GENSINDICATOR AAN TOETST (3). INSCHAKELEN VAN HET APPA- RAATDe eerste keer dat de kookplaat aan gesloten wordt op de voeding (of na een stroomonderbreking) is de blokke erfunctie ingeschakeld (lampje 10 brandt). In dit geval moet u de blokke- ring uitschakelen om de kookplaat te kunnen inschakelen, door op aanraak- toets (6) te drukken tot het lampje (10) dooft.
Zodra de besturing is ingeschakeld, moet u binnen 10 seconden één van de kookzones inschakelen, anders zullen de aanraaktoetsen automatisch uitschakelen. Als de aanraaktoetsen ingeschakeld zijn, kan deze op elk gewenst moment uitschakelen met de algemene aan- /uittoets (1) zelfs als het apparaat geblokkeerd is (zie paragraaf "Blokke- ren van de toetsen van de kookplaat"). De aanraaktoets (1) heeft altijd voorrang bij het uitschakelen van de aanraaktoetsen. INSCHAKELEN VAN DE KOOK-ZONESZodra de aanraaktoetsen zijn inges- chakeld met toets (1) kunt u de gewenste kookzones inschakelen. Hiervoor doorloopt u de volgende stappen:1 Kies de kookzone met de desbetref fende aanraaktoets (3). Dat wil zeg- gen dat u met de vinger het cijfer aantikt. Als het glas warm is, zal achtereenvolgens H en 0 weerge- geven worden.
Het decimale punt rechts van het cijfer gaat branden, dit geeft aan dat de kookzone gese- lecteerd is. 2 Kies met de schuiftoets (2) een kookstand tussen 0 en 9. Zo lang de kookzone geselecteerd is, ofwel zolang het decimale punt brandt, kunt u het vermogen wijzigen. UITSCHAKELEN VAN EEN KOOK- ZONEDe kookzone kan uitgeschakeld wor- den door het vermogen te verlagen tot 0. Hiervoor moet de kookzone eerst geselecteerd worden (decimaal punt brandt). Bij het uitschakelen van de kookzone verschijnt een H in de desbetreende vermogensindicator als het glazen oppervlak van de desbetreffende kookzone heet is en er risico op brand- wonden bestaat. Als de temperatuur daalt, zal deze indicatie verdwijnen (als de kookplaat uitgeschakeld is), is deze zal 0 tonen als de kookzone actief blijft.
NL44nensensor. Op deze manier wordt voorkomen dat de kookplaat ingescha keld wordt zonder dat er een pan geplaatst is, of als een geplaatste pan niet geschikt is. Het vermogensindicatorlampje toont het symbool "geen pan", als geen pan wordt waargenomen terwijl dekookzone ingeschakeld is. Als de pan van de kookzone genomen wordt tijdens het koken, zal de kookzo- ne automatisch uitschakelen en zal het symbool "geen pan" getoond worden. Als de pan weer teruggeplaatst wordt, wordt de toevoer van vermogen weer hervat op de vorige stand. De pandetectie werkt gedurende 3 minuten. Als u in deze periode geen pan op de kookzone plaatst, of als deze niet geschikt is voor een inductie- plaat, zal de kookzone uitschakelen. De vermogensindicator verandert van "geen pan" naar 0. Schakel de kookzone na het gebruik uit met de aanraaktoets.
Als binnen drie minuten een pan op de kookzone geplaatst wordt, kan dit leiden tot een foutieve werking. Voorkom mogelijke ongelukken. Blokkering van de kookzonetoetsenBLOKKEERFUNCTIEMet de blokkeerfunctie kunt u de overige aanraaktoetsen blokkeren, uitgezonderd de aan-/uittoets (1). Op deze manier voorkomt u dat bij-voorbe eld kinderen aan de knoppen kunnen komen. Voor deze functie moet u de aanraak- toets (6) minstens een seconde aanraken. Vervolgens gaat het lampje (10) branden, om aan te geven dat het toetsenpaneel geblokkeerd is. U moet toets (6) nogmaals aanraken om de functie uit te schakelen. Als het apparaat uitgeschakeld wordt met de aan-/uittoets (1) terwijl de blokkering actief is, moet de kookplaat eerst gedeblokkeerd worden voordat deze ingeschakeld kan worden. StopfunctieMet deze functie kunt u een pauze inlassen in het kookproces.
Als de tijdklokfunctie actief is, zal ook deze pauzeren. Inschakelen van de stopfunctieRaak de aanraaktoets Stop (7) gedurende een seconde aan. Het lampje (11) gaat branden en in de ver mogensindicator verschijnt het pauzesymbool om aan te geven dat het kookproces gepauzeerd is.
Uitschakelen van de stopfunctieRaak nogmaals de aanraaktoets Stop (7) aan. Het lampje (11) dooft en het kookproces wordt hervat met het zelfde vermogen en tijdsduur diewaren ingesteld voor de pauze. WarmhoudfunctieMet deze functie kan de inhoud van een pan op een kookzone warm gehouden worden. Deze functie is beschikbaar op alle kookzones afzonderlijk. Om de functie te gebruiken selecteert u de kookzone. Het decimale punt brandt. Druk vervolgens op de aan- raaktoets (13). Vervolgens vers- chijnt het symbool A en het lampje (8) gaat branden. Om deze functie uit te schakelen wij- zigt u het vermogen van de kookzone, of schakelt u deze uit. TurbofunctieMet deze functie krijgt een kookplaat een extra vermogen, bovenop het normale vermogen. Dit vermogen is afhankelijk van de grootte van de kookplaat (zie de waarden bij * in het kader), en kan variëren tot de maxima- le waarde van de generator.
1 Kies de gewenste kookplaat met de desbetreende sensor (3). Het deci male punt gaat branden. 2 Druk de schuiftoets direct op stand (5). De vermogensindicator geeft het symbool P weer en de kookpla-at staat op turbostand. De turbofunctie werkt maximaal gedu rende de tijdsduur weergegeven in ta-bel 1. Na deze tijd wordt het vermo gen automatisch teruggezet tot stand 9. Automatische kookregelingDeze revolutionaire functie is een gro- te hulp bij het koken van pasta, rijst, eieren of andere voedingsmiddelen. Met deze functie kunt u vrijwel auto- matisch koken. Deze functie is alleen beschikbaar voor kookplaten met het symboolVoorwaarden pannenVoor de juiste afstelling van het ko-okproces moet u pannen gebruiken die aan de volgende voorwaarden voldoen:- De bodem moet zo goed mogelijk op de kookplaat passen.
- GEEN DEKSEL - Vullen tot de helft met water op kamertemperatuur (gebruik nooit lauw of warm water)Als u niet aan deze voorwaarden vol- doet, wordt het kookproces niet goed aangestuurd. LET OP: gebruik deze functie niet voor andere doelen dan het koken in water.
Gebruik nooit oliën of vetten, deze kunnen te heet worden en ontbranden. Functie inschakelenKies de gewenste kookzone, het deci- male punt gaat branden. Druk op aanraaktoets (12). Er verschijnt een A in de indicator en het lampje (9) gaat branden. In de tijdklok van deze kookzone verschijnt een bewegend segment. Dit geeft aan dat het kookproces bewaakt wordt. Als het systeem waarneemt dat het water bijna kookt, klinkt een eerste pieptoon. Dit is het signaal dat u het te bereiden voedsel klaar moet maken. Na 30 seconden klinkt een tweede pieptoon. Als u dit nog niet eerder heeft.
NL45gedaan, is dit het moment om het te bereiden voedsel in de pan te doen. Na het tweede piepsignaal verandert de tijdklok in een chronometer. Op deze manier kunt u controleren hoe lang de voeding heeft gekookt. 30 seconden na het inschakelen van de chronometer klinkt een derde pieptoon. Dit geeft aan dat vanaf dat moment het systeem het vermogen terugschroeft, zodat het water continu en zachtjes blijft koken. De chronome- ter blijft actief tot het einde van het kookproces. Desgewenst kunt u de chronometer uitschakelen en een tijd bepalen om deze terug te laten tellen. Daarna wordt de kookzone automatisch uit- geschakeld (zie paragraaf Tijdklok- functie)Functie uitschakelenU kunt deze functie op elk gewenst moment uitschakelen door eenvoudig weg de kookzone uit te schakelen of het vermogen te wijzigen.
Tijdklokfunctie (terugteltimer)Met deze functie wordt koken een-voudig omdat u niet daadwerkelijk aanwezig hoeft te zijn. U kunt een kookzone instellen en deze schakelt na de gewenste tijd automatisch uit. Bij deze modellen kunt u elk van de kookzones achtereenvolgens pro- grammeren voor een tijdsduur tussen 1 en 90 minuten. Tijdklok van één kookzoneOm de tijd van één kookzone in te stellen volgt u de volgende stappen:1 Kies de gewenste kookzone door op het indicatorlampje (3) te tikken en een vermogen te kiezen met de schuiftoets (2). 2 De 2 cijfers van de tijdklok van de gekozen kookzone gaan branden en tonen "- -". Met de aanraaktoet- sen (14) en (15) kunt u de gewenste tijd instellen. 3 Na enkele seconden begint de tijd terug te tellen. Als er minder dan één minuut resteert, zal het aftellen in seconden plaatsvinden. Na het terugtellen wordt de kookzone uitgeschakeld.
1 Selecteer de kookplaat waarvan u het programma wilt afbreken, door direct op het desbetreende indica- torlampje te tikken. 2 Verstel de waarde van de klok naar '- -' met gebruik van de knop 'omlaag' 14) of tegelijkertijd aan-tikken van de knoppen 'omlaag' en 'omhoog' voor snel afbreken. CombinatiefunctieMet deze functie kunt u twee kookzo- nes combineren, zoals getoond op de afbeelding. Dit geldt zowel voor het vermogen als voor de tijdklok. Voor deze functie tikt u aanraaktoets (17) ann. De decimale punten (16) van de kookzones gaan branden en beide kookzones staan op stand 5. De tijdklok (4) van de onderste kook- zone gaat uit en die van de bovenste geldt voor beide kookzones. Om deze functie uit te schakelen drukt u nogmaals op de aanraaktoets or (17).
VeiligheidsuitschakelingWorden per vergissing één of meer-dere kookvelden niet uitgeschakeld, dan schakelt het toestel zich na een bepaalde tijd vanzelf uit (zie tabel 1). Tabel 1Geselecteerd vermogens- niveauMAXIMALE WERKINGSTIJD (in uren)0 1 8 2 8 3 5 4 4 5 4 6 3 7 2 8 2 9 1 P 10 of 5 min. Nadat de veiligheidsuitschakeling "uit gevoerd is", verschijnt een 0 als de temperatuur van het glasoppervlak niet gevaarlijk is voor de gebruiker, ofwel een H als er gevaar voor brand- wonden bestaat. Hou de bedieningszone van de kook-velden steeds vrij en droog. Bij elk manoeuvreerbaarheids pro-bleem of niet in deze handleiding ver- melde storing, moet u het apparaat uitschakelen en de technische dienst van TEKA waarschuwen. Suggesties en aanbevelingen * Gebruik potten en pannen met een dikke en volkomen platte bodem.
* Af te raden is het gebruik van pot-ten en pannen met een diameter kleiner dan de tekening van van de kookzone. * Niet met potten en pannen over het glas schuiven, dit kan krassen vero-orzaken. Hoewel het glas schokken van grote potten en pannenzonder scherpe randen kan verdragen, vermijdt u toch best kloppen op het glas.
NL46de producten op het glas vallen, want als het glas verwarmd wordt, kunnen ze een reactie tewe egbrengen en het oppervlak beschadigen. Reinigen en instandhoudingVoor een goede instandhouding van de kookplaat moet u ze na afkoeling reinigen met de juiste producten en hulpmiddelen. Zo is schoonmaken gemakkelijker en vermijdt u dat het vuil zich ophoopt. Gebruik in geen geval agressieve reinigingsproducten of pro ducten die krassen op het oppervlak kunnen veroorzaken, noch stoomap- paraten. Licht vuil kan met een vochtige doek en een zacht reinigingsmiddel of lauw zeepwater verwijderd worden. Maar voor hardnekkige vlekken of vet moet u een reinigingsmiddel voor keramisch glas gebruiken, conform de voor-schriften van de fabrikant. Ten slotte kan vastplakkend aangebrand vuil verwijderd worden met een krabber met mesje.
Kleuririseringen worden geproduceerd door potten of pannen met droge vetresten op de bodem of vet tussen het glas en de pan tijdens het koken. Ze worden van het glasoppervlak ver- wijderd met een nikkelschuursponsje met water of met een speciale glaske- ramiekreiniger. Plastic voorwerpen, suiker of voedingsmiddelen die veel suiker bevatten en op de kookplaat gesmolten zijn, moeten onmiddellijk verwijderd worden met een krabber, als het glas nog warm is. Metallische glanzen worden veroor- zaakt door het verschuiven van meta- len potten en pannen over het glas. Ze kunnen verwijderd worden door grondige reiniging met een speciale glaskeramiekreiniger, alhoewel het reinigen mogelijk herhaalde malen dient te gebeuren. Opgelet: De glaskrabber met de groot-ste voorzichtigheid gebruiken. Er bestaat gevaar voor verwondingen door het snijmesje.
Bij onjuist gebruik van de krabber kan het mesje breken, waar door een fragment kan geklemd blijven tussen de zijsierstrip en het glas. Gebeurt dit, probeer dan niet de resten met de hand te verwijde-ren, maar maak voorzichtig gebruik van een pincet of een mes met een jne punt. (Zie afb.
3) Gebruik alleen het mesje op het glaskeramiekoppervlak, maar vermijd elk contact van de behui- zing van de krabber met het glas, want dit zou krassen kunnen vero- orzaken op het keramische glas. Gebruik mesjes in perfecte staat, het mesje onmiddellijk ver- vangend als het enige schade verto- ont. Na gebruik van de krabber, het mesje steeds intrekken en ver- grendelen. (Zie afb. 4)afb. 4Beveiligd mesje Onbeveiligd mesje Gebruik van de krabber Bevindt er zich gesmolten materiaal tussen uw pot of pan en het glas, dan kan de pan op het glas blijven plakken. Met een koude kookplaat de pot of pan niet pogen te ver wijderen. Het keramische glas zou kunnen breken. Stap niet op het glas of steun er niet op, het zou kunnen breken en u verwonden. Geen voorwerpen plaatsen op het glas. TEKA INDUSTRIAL S. A.
behoudt zich het recht voor in haar handlei-dingen de wijzigingen aan te brengen die ze noodzakelijk of nuttig acht, zonder de wezenlijke kenmerkens te schaden. Milieuaspecten Het symbool op het product of zijn verpakking duidt aan dat dit product niet als gewoon huisvuil mag behandeld worden. Dit product moet voor recycling naar een verza melpunt voor elektrische en elektronische apparatuur gebracht worden. Door u te verzekeren dat dit product correct verwijderd wordt, helpt u negatieve ge-volgen voor het milieu en de openbare gezondheid te voorkomen, die zouden kunnen teweeggebracht worden door een onjuiste verwerking van dit product. Voor meer gedetailleerde informatie over de recycling van dit product, moet u contact opnemen met uw stadsadministratie, de dienst voor huisvuilophaling of de winkel waar u het product kocht.
NL47gezoem is geen gebrek, maar wenst u het toch te vermijden, verminder dan lichtjes het gekozen vermogensniveau of gebruik een pot of pan met een dik- kere bodem en/of uit één stuk.De aanraakbediening schakelt niet in of eens ingeschakeld, functione- ert ze niet:Er werd geen enkele plaat gese-lecteerd. Controleer of u een plaat geselecteerd hebt, alvorens er iets mee te willen doen.De sensoren zijn met vocht bedekt en/of u heeft vochtige vingers. Het opper-vlak van de aanraakbediening en/of uw vingers droog en schoon houden.De blokkering is geactiveerd. Deacti- veer de blokkering.Tijdens het koken valt een ventila- tiegeluid te horen, dat ook met een uitgeschakeld fornuis nog steeds te horen is:De inductievelden zijn voorzien van een ventilator voor het koelen van het elektronische systeem.
Deze functio- neert slechts bij een hoge temperatuur van het elektronische systeem, daalt deze dan wordt hij automatisch afge- zet, ook bij een geactiveerd fornuis.Het symbool verschijnt in de ver-mogensindicator van een plaat: Het inductiesysteem merkt geen aan- wezigheid op van een pot of pan op de plaat of de pot of pan is niet geschikt voor gebruik.Een plaat wordt uitgeschakeld en de melding C81 of C82 verschijnt in de indicatoren:Overdreven temperatuur van het elek-tronische systeem of van het glas. Wacht een tijdje tot het elektronische systeem afkoelt of verwijder de pot of pan om het glas te laten afkoelen.C85 verschijnt in de indicator van één van de platen:Gebruik van ongeschikte pan of pot.
Het fornuis uiten inschakelen en pro- beren met een andere pot of pan.Het symbool verschijnt in de vermogensindicator van een plaat: Het inductiesysteem merkt geen aan- wezigheid op van een pot of pan op de plaat of de pot of pan is niet geschikt voor gebruik.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Teka IR 9530 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Fornuis Teka
Handleiding Fornuis
Nieuwste handleidingen voor Fornuis