Sony SLV-E630 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Sony SLV-E630 (56 pagina’s), behorend tot de categorie Videocassetterecorder. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 107 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Sony SLV-E630 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/56
1
Inleiding
Video Cassette
Recorder
©1998 by Sony Corporation
SLV-E630AE/NP
Gebruiksaanwijzing
3-861-940-41(1)
PAL NTSC 4.43

Beoordeel deze handleiding

4.8/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Sony
Categorie: Videocassetterecorder
Model: SLV-E630

Handleiding Sony SLV-E630 – volledige tekst

2InleidingWAARSCHUWINGStel het apparaat niet bloot aan regen of vocht,om brand of een elektrische schok tevoorkomen. Open om dezelfde reden ook nooit debehuizing van het apparaat. Laat eventuelereparaties over aan bevoegd vakpersoneel. Het netsnoer mag alleen vervangen worden bijeen erkende vakhandelaar. VoorzorgsmaatregelenVeiligheid• Dit toestel werkt op 220 – 240 V AC, 50 Hz. Kijk of dit voltage overeenstemt met deplaatselijke netspanning. • In het geval er vloeistof of een voorwerp inde behuizing terechtkomt, moet u de stekkeruit het stopcontact trekken en het apparaateerst door een deskundige laten nakijken,alvorens het weer in gebruik te nemen. • Zolang het netsnoer van het apparaat op dewandcontactdoos is aangesloten, staat hetapparaat onder spanning, zelfs als hetapparaat zelf uitgeschakeld is.

• Trek de stekker uit het stopcontact als udenkt het apparaat geruime tijd niet tegebruiken. Om de aansluiting op hetstopcontact te verbreken, moet u uitsluitendde stekker vastnemen. Trek nooit aan hetsnoer zelf. Plaatsing• Kies een plaats waar een ongehinderdeluchtdoorstroming mogelijk is, omoververhitting van vitale onderdelen tevoorkomen. • Zet de videorecorder niet op een zacht ofwollig oppervlak (een kleedje of deken), oftegen gordijnen, waardoor de ventilatie-openingen geblokkeerd kunnen worden. • Plaats het apparaat niet in de buurt van eenwarmtebron, zoals een radiator ofwarmeluchtkanalen. Zet het ook niet in devolle zon, op een stoffige plaats of ergenswaar het blootstaat aan mechanischetrillingen of schokken. • Het apparaat is ontworpen voor gebruik inhorizontale stand. Zet het dus niet op eenhellend oppervlak.

• Als de videorecorder van een koude naareen warme omgeving wordt gebracht kan ervocht binnenin het apparaat condenseren,hetgeen schade aan de videokop en devideocassette tot gevolg kan hebben. Wachtdaarom bij het voor de eerste maalinstalleren van het apparaat, of wanneer udit van een koude naar een warmeomgeving verplaatst ongeveer een uur vooru de videorecorder in gebruik neemt. OpgeletTelevisieprogramma’s, films, videobanden enander beeldmateriaal kunnen door hetauteursrecht zijn beschermd. Het zondertoestemming opnemen van dergelijk materiaalkan derhalve strafbaar zijn. Tevens kan voorgebruik van deze videorecorder in combinatiemet een kabeltelevisie toestemming nodig zijnvan de kabeltelevisie exploitant en/of eigenaarvan de rechten van het programma.

Compatibele kleursystemenDeze videorecorder is bedoeld voor opnamemet het PAL (B/G) kleursysteem en weergavemet het PAL (B/G) en NTSC 4. 43kleursysteem. Een correcte opname vanvideobronnen die met andere kleursystemenwerken kan niet worden gegarandeerd. Voor de klanten in NederlandBij dit produkt zijn batterijengeleverd. Wanneer deze leeg zijn, moet uze niet weggooien maarinleveren als KCA.

3InleidingBasishandelingen23 Een band afspelen26 TV-programma’s opnemen29 TV-programma’s opnemen metbehulp van de timerBijkomende handelingen32 Weergave/zoeken metverschillende snelheden34 TV-programma’s opnemen metde quick timer35 De timer-instellingencontroleren/wijzigen/wissen37 Stereo- en tweetaligeprogramma’s opnemen39 Het beeld regelen41 Menu-opties wijzigen43 Monteren met een anderevideorecorderInhoudsopgaveVoorbereidingenVoorbereidingen4 Stap 1: Uitpakken5 Stap 2: De afstandsbediening instellen7 Stap 3: De videorecorder aansluiten9 Stap 4: Uw TV afstemmen op de videorecorder11 Stap 5: De videorecorder instellen met Automatische instelling13 Stap 6: Instellen van de klok15 Manuele instelling —Keuze van de taal, Kanalen voorinstellen19 Instellen van de betaal-/abonnee-TV-decoder (alleen SLV-E630NP)Aanvullende informatie45 Verhelpen van storingen48 Technische gegevens49 Onderdelen enbedieningselementenAchterflapIndex

4 VoorbereidingenVoorbereidingenControleer het modeltypeDeze gebruiksaanwijzing geldt voor 2 modellen: SLV-E630AE enE630NP. Bepaal eerst welk model u hebt. Dit is aangegeven op hetachterpaneel van uw recorder. Het model SLV-E630AE wordt in dezehandleiding steeds voor alle afbeeldingen gebruikt. Eventueleafwijkingen in de bediening worden in de tekst duidelijk aangegeven,bijvoorbeeld “alleen SLV-E630NP”.Stap 1UitpakkenControleer of u de volgende onderdelen hebt ontvangen bij devideorecorder:• Afstandsbediening• R6 (type AA) batterijen• Antennekabel

5VoorbereidingenVoorbereidingenStap 2De afstandsbediening instellenDe batterijen plaatsenPlaats twee R6 (type AA)batterijen in de batterijhoudermet de (+) en (–) polen volgensde aanduiding aan debinnenzijde.Steek eerst het negatieve (–)uiteinde en vervolgens hetpositieve (+) uiteinde in enomlaag tot het vastklikt.Gebruik van de afstandsbedieningMet deze afstandsbedieningkunt u zowel uwvideorecorder als een Sony TVbedienen. De toetsen op deafstandsbediening voorzienvan een stip (•) kunnenworden gebruikt om uw SonyTV te bedienen.TV / VIDEOVoor het bedienen vande videorecordereen Sony TVzet TV / VIDEO opVIDEO en richt de afstandsbediening op deafstandsbedieningssensor op de videorecorderTV en richt de afstandsbediening op deafstandsbedieningssensor op de TVwordt vervolgdAfstandsbedieningssensor

6 VoorbereidingenOmDe TV in de wachtstand of werkingsstand tezettenEen signaalbron voor de TV te kiezen via deantenne- of lijningangDe zenderpositie op de TV te kiezenHet volume van de TV te regelenOver te schakelen naar TVGeluidskwaliteit te kiezenOproepen op schermdisplayDe TV-menu-opties te bedienenDruk opON/STANDBYTV/VIDEOPROG +/–VOL +/–; (TV)AUDIO MONITORDISPLAYMENU, >/./?//, OKStap 2 : De afstandsbediening instellen (vervolg)TV/VIDEOON/STANDBYAUDIOMONITORDISPLAYVOL+/–PROG+/–>/./?//OKMENUBedieningsknoppen voor de TV;Opmerkingen• Bij normaal gebruik gaan de batterijen ongeveer drie tot zes maanden mee.• Als u de afstandsbediening langere tijd niet gaat gebruiken, moet u de batterijenverwijderen om beschadiging door batterijlekkage te voorkomen.• Gebruik geen oude en nieuwe batterijen door elkaar.• Gebruik geen batterijen van verschillende types door elkaar.

8 VoorbereidingenExtra aansluitingenOp een TV met EURO-AV (Scart)aansluitingDeze extra aansluiting verbetert debeeld- en geluidskwaliteit. Sluit de TVaan zoals rechts afgebeeld. Om eenvideocassette af te spelen, drukt u opTV/VIDEO tot de VIDEO indicator inhet uitleesvenster verschijnt.Stap 3 : De videorecorder aansluiten (vervolg)VMC-2121 EURO-AV kabel(niet meegeleverd)EURO-AV(Scart): LINE-1(TV)Opmerking• Als u de videorecorder en uw TV enkel aansluit met behulp van de antennekabel,moet u RF MODULATOR in het OPTIES menu op AAN zetten (originele instelling).Als de TV is aangesloten op LINE-1 (TV), zet u RF MODULATOR in het OPTIESmenu het best op UIT. In de stand UIT wordt alleen het antennesignaal uitgestuurdvia AERIAL OUT (zie pagina 42).

9VoorbereidingenVoorbereidingenStap 4Uw TV afstemmen op devideorecorderAls u uw videorecorder op de TV hebt aangesloten met behulp van deEURO-AV-kabel, sla deze stap dan over.1 Druk op ON/STANDBY om de videorecorder aan te zetten.2 Druk op RF CHANNEL op de videorecorder.Het in de fabriek ingestelde RF-kanaal verschijnt op het uitlees-venster.Het signaal van de videorecorder wordt over dit kanaal naar de TVgezonden.3 Zet uw TV aan en kies een zenderpositie voor de videorecorder.Deze zenderpositie doet nu dienst als videokanaal.RF CHANNELwordt vervolgdON/STANDBYRF CHANNELPROGRAM +/–ON/STANDBY

10 Voorbereidingen4 Stem de TV af op hetzelfde kanaal datis aangegeven in het uitleesvensterzodat het rechts afgebeelde TV-beeldduidelijk verschijnt.Raadpleeg de gebruiksaanwijzing van uwTV-toestel voor de afstemprocedure.Als het beeld niet helder is, zie “Eenhelder beeld van de videorecorderverkrijgen” hieronder.5 Druk op RF CHANNEL.U heeft nu uw TV-toestel op de videorecorder afgestemd. Stem hetTV-toestel af op het videokanaal wanneer u een band wilt afspelen.Stap 4 : Uw TV afstemmen op de videorecorder (vervolg)RF CHANNELSONY VIDEO CASSETTERECORDERControleren of de TV-afstemming juist isStem de TV af op het videokanaal en druk op de toets PROGRAM +/– vande videorecorder.

Als het TV- beeld een ander kanaal toont telkens wanneeru op de PROGRAM +/– toets drukt, is het TV-toestel goed afgestemd.Een helder beeld van de videorecorder verkrijgenAls er in stap 4 hierboven geen helder beeld verschijnt, druk dan opPROGRAM +/– in stap 4 zodat een ander RF-kanaal verschijnt en stem deTV af op het nieuwe RF kanaal tot er een helder beeld verschijnt.

11VoorbereidingenVoorbereidingenStap 5De videorecorder instellen metAutomatische instellingVoor u de videorecorder voor het eerst gebruikt, moet u die instellen met defunctie Automatische instelling. Met deze functie kan u de taal voor hetschermmenu en de TV-kanalen instellen.1 Hou AUTO SET UP op de videorecorder langer dan drie secondeningedrukt.De videorecorder schakelt automatisch aan en de landafkortingvoor ATP (Automatische Tunervoorinstelling) functie verschijnt inhet uitleesvenster.AUTO SET UPAUTO SET UPPROGRAM +/–wordt vervolgd

12 VoorbereidingenStap 5 : De videorecorder instellen met Automatische instelling(vervolg)AfkortingAB-DB-FB-NCH-DCH-FCH-IDDKESLandOostenrijkBelgiëBelgiëBelgiëZwitserlandZwitserlandZwitserlandDuitslandDenemarkenSpanjeTaalDuitsDuitsFransNederlandsDuitsFransItaliaansDuitsDeensSpaansWanneer geen ontvangbare kanalen meer kunnen wordengevonden, stopt het voorinstellen en verdwijnt “SETUP” van hetuitleesvenster.AfkortingGRIL-DL-FNLPSSFELSEAUTO SET UPLandGriekenlandItaliëLuxemburgLuxemburgNederlandPortugalZwedenFinlandAndere landenTaalGrieksItaliaansDuitsFransNederlandsPortugeesZweedsFinsEngels2 Druk op PROGRAM +/– om de afkorting voor uw land te kiezen.Voor sommige landen kunt u kiezen uit verschillende talen.De afkortingen voor de landen en talen zijn als volgt:Kies ELSE als uw land niet verschijnt.3 Druk op AUTO SET UP.De ATP-functie begint automatisch alle ontvangbare kanalen tezoeken en stelt ze in numerieke volgorde voorin.– PROGRAM +De functie Automatische instelling annulerenDruk op AUTO SET UP.Tip• Zie pagina 15 om een andere taal voor het schermmenu te kiezen dan deze die isvooringesteld met de functie Automatische instelling.Opmerking• Annuleer de functie Automatische instelling niet terwijl ATP werkt, anders moet ude bovenstaande procedure herhalen.

14 Voorbereidingen3 Druk op >/. om de datum in te stellen.4 Druk op / om de maand te latenknipperen en stel de maand in door op>/. te drukken.5 Stel achtereenvolgens het jaar, de uren ende minuten in, druk op / om hetgewenste item te laten knipperen en drukop >/. om de cijfers te kiezen.De dag van de week wordt automatischingesteld.6 Druk op / om de klok te starten.7 Druk op OK.Tip• Om de cijfers tijdens het instellen te wijzigen, drukt u op ? om terug te keren naarhet item dat u wilt wijzigen, en kies de cijfers door op >/. te drukken.Opmerking• Het menu verdwijnt automatisch als u enkele minuten lang niets doet.Stap 6 : Instellen van de klok (vervolg)OKPLAYOKPLAYOKPLAYOKPLAYOKPLAYKLOK29DI8KIEZENINSTELLENEINDE:::1.1. 9OK70:00KLOK29VR81KIEZENINSTELLENEINDE:::1.1 . 9OK71 5:30KLOK29DI8KIEZENINSTELLENEINDE:::1.1. 9OK70:00KLOK29VR81KIEZENINSTELLENEINDE:::1.1 . 9OK71 5:30

16 VoorbereidingenManueleinstelling —KanalenvoorinstellenKanalen die niet met de functieAutomatische instelling konden wordenvooringesteld, kunt u handmatigvoorinstellen.Voor u begint• Zet de videorecorder en de TV aan.• Stem de TV af op het videokanaal.PROG +/–>/./?//OKMENU1 Druk op MENU, druk vervolgens op >/.om INSTELLINGEN te kiezen en druk opOK.2 Druk op >/. om TUNER te kiezen endruk vervolgens op OK.3 Druk op >/./?// om de cursor (”)naar NORMAAL/S-KAN te brengen enkies dan NORM.Kies S om S-KAN (kabeltelevisie) kanalenvoorin te stellen.• MENU OKPLAYOKPLAYOKPLAYINSTELLINGENOPTIESTUNERKLOKTAALKIEZENINSTELLEN:: OKNORMAAL / S-KANKANAALKEUZE [ ]C[]NORMTUNERAUTOM FIJNAFST[]AANFIJNAFSTEMMING21KIEZENINSTELLEN::PROG10NORMAAL / S-KANKANAALKEUZE [ ]C[]NORMTUNERAUTOM FIJNAFST[]AANFIJNAFSTEMMING21KIEZENINSTELLEN::PROG10

18 VoorbereidingenOngewenste zenderposities desactiverenNa het voorinstellen van kanalen kunt u ongebruikte zenderpositiesdesactiveren. Wanneer u op de PROG +/– toetsen drukt, worden dezezenderposities dan overgeslagen.1 Druk in stap 6 hierboven herhaaldelijk op ?// tot “00” verschijnt.2 Druk op OK.Als het beeld onscherp isNormaal stemt de Automatische fijnafstemming (AUTOM FIJNAFST)functie automatisch nauwkeurig af op kanalen.

Als het beeld onscherp is,kunt u echter ook manueel afstemmen.1 Druk op PROG +/– om het programmanummer te kiezen waarvoor ugeen helder beeld verkrijgt.2 Druk op MENU, kies INSTELLINGEN en druk op OK.3 Kies TUNER en druk vervolgens op OK.4 Kies FIJNAFSTEMMING.De fijnafstemmingsmeter verschijnt.5 Druk op ?// om een beter beeld te verkrijgen en druk vervolgensop OK.Merk op dat AUTOM FIJNAFST (automatische fijnafstemming) naarUIT schakelt.Opmerking• Het menu verdwijnt automatisch als u enkele minuten lang niets doet.Gekozen zenderpositieManuele instelling — Kanalen voorinstellen (vervolg)PROG 4NORMAAL / S-KANKANAALKEUZE [ ]C[]NORMTUNERAUTOM FIJNAFST[]AANFIJNAFSTEMMING27––––––––KIEZENINSTELLEN::

19VoorbereidingenVoorbereidingenInstellen van de betaal-/abonnee-TV-decoder (alleen SLV-E630NP)U kunt nu betaal-/abonnee-TV-programma’s opnemen of bekijken wanneereen decoder (niet meegeleverd) op de videorecorder is aangesloten.Een decoder aansluitenBetaal-/abonnee-TV-kanaleninstellenOm betaal-/abonnee-TV-programma’ste bekijken of op te nemen, stelt u uwvideorecorder via het schermmenu inom deze kanalen te ontvangen.Voor u begint• Zet de videorecorder, de TV en dedecoder aan.• Stem de TV af op het videokanaal.Betaal-/abonnee-TV-decoder: LINE-1 (TV)AERIAL OUTAERIAL INEURO-AV(Scart)EURO-AV(Scart) : SignaalverloopEURO-AV kabel (niet meegeleverd)EURO-AV kabel(meegeleverd bij decoder)DECODER/… LINE-2 INAntennekabel(meegeleverd)PROG +/–MENU>/./?//OKwordt vervolgd

22 Voorbereidingen11Druk op OK.Opmerkingen• Het menu verdwijnt automatisch als u enkele minuten lang niets doet.• Om ondertitels op het scherm te laten verschijnen bij het kijken naar betaal-/abonnee-TV-programma’s, maakt u zowel de decoder/videorecorder als devideorecorder/TV-aansluitingen met 21-pins EURO-AV kabels die compatibel zijnmet RGB-signalen. U kunt geen ondertitels opnemen met de videorecorder.• Wanneer u de RFU-ingang van het televisietoestel gebruikt om naar betaal-/abonnee-TV-programma’s te kijken, druk dan op toets TV/VIDEO zodat de VIDEOindicator verschijnt in het uitleesvenster.OKPLAYInstellen van de betaal-/abonnee-TV-decoder (vervolg)

Basishandelingen23Basishandelingen1 Zet de TV aan en stem af op het videokanaal.2 Breng een cassette in.De videorecorder schakelt aan en startautomatisch de weergave na hetinbrengen van een cassette waarvan hetwispreventienokje werd verwijderd.3 Druk op · PLAY.Als de band ten einde is, wordt hij automatisch teruggespoeld.6 EJECTP PAUSE· PLAYp STOP03 REW)# FFEen band afspelenREPLAYDISPLAYCOUNTERRESETNTSC PBBasishandelingenOKPLAYwordt vervolgd

24 BasishandelingenEen band afspelen (vervolg)Bijkomende handelingenOmDe weergave te stoppenDe weergave tijdelijk teonderbrekenDe weergave na een pauzete hervattenDe band snel vooruit tespoelenDe band achteruit tespoelenDe cassette uit te werpenDruk opp STOPP PAUSEP PAUSE of · PLAY) # FF in de stopstand0 3 REW in de stopstand6 EJECTAls uw TValleen van het type PAL isvan het type PAL en NTSC isZet NTSC PB opON PAL TVNTSC 4.43Een recent bekeken scène opnieuw afspelenU kunt een scène die u zopas hebt bekeken onmiddellijk terugspoelen enopnieuw afspelen.Druk tijdens het afspelen tot vier maal op REPLAY.

Bij elke druk op de toetswordt de band ongeveer 10 seconden teruggespoeld en wordt de weergaveopnieuw gestart.Een NTSC-cassette afspelenStel NTSC PB achterop de videorecorder in volgens het kleursysteem vanuw TV.De bandteller gebruikenDruk op COUNTER RESET op het punt dat u later op de band wiltterugvinden. De teller in het uitleesvenster wordt teruggesteld op “0:00:00”.Zoek dan achteraf het punt met behulp van de teller.VIDEOSPDruk op DISPLAY om de teller op het TV-scherm te laten verschijnen.

Basishandelingen25BasishandelingenOpmerkingen• De teller wordt teruggesteld op “0:00:00” telkens wanneer een cassette wordtingebracht.• De teller stopt met tellen wanneer een onbespeeld gedeelte wordt bereikt.• De tijdteller verschijnt niet op het TV-scherm wanneer u een NTSC-cassettegebruikt.• Afhankelijk van uw TV kan het volgende zich voordoen bij het afspelen van eenNTSC-cassette.– Het beeld wordt zwart/wit.– Het beeld trilt.– Er verschijnt geen beeld op het TV-scherm.– Er verschijnen zwarte horizontale strepen op het TV-scherm.– De kleurintensiteit neemt toe of af.• Bij weergave van een cassette in de LP of EP stand volgens het NTSC-systeem, is hetgeluid mono.

26 BasishandelingenTV-programma’sopnemen1 Zet de TV aan en stem af op het videokanaal.Om op te nemen van een decoder, moet u die aanzetten(alleen SLV-E630NP).2 Breng een cassette met intact wispreventienokje in.3 Druk op INPUT SELECT tot een zenderpositienummer verschijnt inhet uitleesvenster.4 Druk op PROG +/– om de zenderpositie te kiezen die u wiltopnemen.r RECPROG +/–SP/LPINPUT SELECTCOUNTER/REMAINDISPLAYTV/VIDEOp STOPVIDEOSP• PROGINPUTSELECT VIDEOSP

Basishandelingen27Basishandelingen5 Druk op SP/LP om de bandsnelheid te kiezen - SP of LP.In de stand LP (Long Play) is de opnameduur dubbel zo lang als inde stand SP, maar SP (Standard Play) biedt een betere beeld- engeluidskwaliteit.6 Druk op r REC om de opname te starten.De opname-indicator licht rood op in het uitleesvenster.Stoppen met opnemenDruk op p STOP.De resterende bandlengte controlerenDruk op DISPLAY. Druk vervolgens op COUNTER/REMAIN om deresterende bandlengte te controleren. Bij elke druk op COUNTER/REMAINverschijnen de teller en de resterende bandlengte afwisselend. De resterendebandlengte en de indicator verschijnen ook in het uitleesvenster.Voor een correcte indicatie van de resterende bandlengte, moet uBANDKEUZE in het CASSETTE OPTIES menu juist instellen (zie pagina 41).TellerResterende tijd0 : 00 : 22SP1H46MOpname-indicatorSP / LP LPVIDEOLPVIDEORECwordt vervolgd

28 BasishandelingenWispreventienokjeEen ander TV-programma bekijken tijdens de opname1 Druk op TV/VIDEO om de VIDEO indicator in het uitleesvenster telaten verdwijnen.2 Kies een andere zenderpositie op de TV.Een opname beveiligenOm te voorkomen dat een opname per ongelukwordt gewist, verwijdert u het wispreventienokjezoals de afbeelding laat zien.

Wilt u toch ietsopnemen op een videocassette waarvan hetwispreventienokje is verwijderd, plak de openingdan af.Tips• Bij de SLV-E630AE kunt u met de INPUT SELECT toets een videobron kiezen viaLINE-1 (TV).Bij de SLV-E630NP kunt u met de INPUT SELECT toets een videobron kiezen viaLINE-1 (TV) of LINE-2 IN (Scart).• Op het TV-scherm verschijnt informatie over de cassette, maar deze wordt nietopgenomen.• Als u geen televisie wilt kijken tijdens een opname, kunt u de TV afzetten.Wanneer u een decoder gebruikt, moet u die laten aan staan (alleen SLV-E630NP).Opmerkingen• Het scherm verschijnt niet bij stilstaand beeld of vertraagde weergave.• Bij de weergave van een NTSC-cassette verschijnt niets in het uitleesvenster.• Als de band PAL- en NTSC-gedeelten bevat, werkt de teller niet juist.

Dezeafwijking is te wijten aan het verschil tussen de telcycli van beide videosystemen.• U kunt niet naar een betaal-/abonnee-TV-programma kijken terwijl u een anderbetaal-/abonnee-TV-programma opneemt (alleen SLV-E630NP).• Als u een niet-standaard cassette inbrengt, is het mogelijk dat de resterendebandlengte niet correct wordt opgegeven.• De functie “resterende bandlengte” werkt niet met een voorbespeelde NTSC-cassette. “–H– –M” verschijnt in het uitleesvenster.• De resterende bandlengte wordt slechts bij benadering opgegeven.• Ongeveer 30 seconden na het inbrengen van de cassette verschijnt de resterendespeelduur.TV-programma’s opnemen (vervolg)

Basishandelingen29Basishandelingen1 Druk op MENU, kies TIMER en drukvervolgens op OK.TV-programma’sopnemen metbehulp van detimerU kunt maximum acht programma’stegelijk voorinstellen.Voor u begint• Controleer of de klok van devideorecorder correct is ingesteld.• Breng een cassette in waarvan hetwispreventienokje intact is. Controleerof de band langer is dan de totaleopnameduur.• Om op te nemen van een decoder,moet u die aanzetten (alleenSLV-E630NP).• Zet uw TV aan en stem af op hetvideokanaal.MENUON/STANDBYINPUT SELECT>/./?//OKp STOP• MENU OKPLAYDATUMSPTIMERPROGHEDEN ––SP / LPKIEZENINSTELLENOK:::OKWO21.9TIJD–:–– –:––wordt vervolgd

om elk item in te stellen.Om een item te corrigeren, drukt u op ?om terug te keren naar dat item en steltu het opnieuw in.• Om hetzelfde programma dagelijks of elke week op dezelfde dagop te nemen, zie “Dagelijkse/wekelijkse opname” hieronder.• Voor SLV-E630AEOm op te nemen van een andere bron die is aangesloten op LINE-1 (TV), drukt u op INPUT SELECT om “L1” in de “PROG” positiete laten verschijnen.Voor SLV-E630NPOm op te nemen van een decoder of een andere bron die isaangesloten op LINE-1 (TV) of LINE-2 IN (Scart), drukt u opINPUT SELECT om “L1” of “L2” in de “PROG” positie te latenverschijnen.3 Druk op OK om de instelling te beëindigen.4 Druk op ON/STANDBY om de videorecorder af te zetten.De indicator verschijnt in het uitleesvenster en de videorecorderschakelt over naar de opname-wachtstand.Om op te nemen van een decoder of een andere bron, moet u deaangesloten apparatuur aan laten staan.Stoppen met opnemenDruk op p STOP om de videorecorder af te zetten tijdens het opnemen.INPUTSELECT OKPLAYOKPLAYSTANDBY• ON DATUMLPTIMERPROGHEDENSP / LPKIEZENINSTELLENOK:::OKWO21.9TIJD359:00 0:0012TV-programma’s opnemen met behulp van de timer (vervolg)

Basishandelingen31BasishandelingenDagelijkse/wekelijkse opnameDruk in stap 2 hierboven op . om het opnamepatroon te kiezen. Bij elkedruk op . verandert de indicatie zoals hieronder afgebeeld. Druk op > omde indicatie om te keren.HEDEN n ZO-ZA (zondag tot zaterdag) n MA-ZA (maandag tot zaterdag) nMA-VR (maandag tot vrijdag) n ZA (elke zaterdag) ..... n MA (elke maandag)n ZO (elke zondag) n 1 maand later n (data tellen af) n HEDENSatellietuitzendingen opnemenAls u de satelliettuner en de videorecorder aansluit, kunt usatellietprogramma’s opnemen.1 Zet de satelliettuner aan.2 Kies het satellietprogramma dat u wilt opnemen met de satelliettuner.3 Laat de satelliettuner aan staan tot de videorecorder hetsatellietprogramma heeft opgenomen.De videorecorder gebruiken na het instellen van de timerOm de videorecorder te bedienen voor een timergestuurde opname begint,drukt u gewoon op ON/STANDBY.

De indicator dooft en devideorecorder schakelt aan. Vergeet niet op ON/STANDBY te drukken omde videorecorder na gebruik terug te stellen.U kunt ook de volgende taken uitvoeren terwijl de videorecorder opneemt:• De teller terugstellen.• Cassette-informatie weergeven op het TV-scherm.• De timer-instelling controleren.• Een ander TV-programma bekijken.Tips• De zenderpositie kan ook worden ingesteld met de PROG +/– toetsen.• De bandsnelheid kan ook worden ingesteld met de toets SP/LP.• Bij het opnemen van een programma in de SP-stand en de resterende bandlengtewordt korter dan de opnameduur, wordt de bandsnelheid automatischomgeschakeld naar de LP-stand. Merk op dat het beeld bij het omschakelen wat kanzijn gestoord.

33Bijkomende handelingenTip• Regel het beeld met de TRACKING +/– toetsen als:– Er strepen verschijnen bij vertraagde weergave.– Er in de pauzestand stroken bovenaan en onderaan verschijnen.– Het beeld trilt in de wachtstand.Om de spoorvolging in de neutraalstand te brengen, drukt u beide toetsen (+/–)tegelijkertijd in.Opmerkingen• Het weergavegeluid wordt gedempt tijdens de in bovenstaande tabel vermeldeactiviteiten.• In de LP-stand kan er ruis optreden of kunnen de kleuren wegvallen.• Als de weergave mode indicator niet verschijnt op het TV-scherm, druk dan opDISPLAY.

34 Bijkomende handelingenTV-programma’sopnemen met dequick timerNadat u de opname op de normalemanier hebt gestart, kunt u devideorecorder na een bepaalde duurautomatisch laten stoppen metopnemen.QUICK TIMER1 Druk tijdens het opnemen eenmaal op QUICK TIMER.De indicator verschijnt in het uitleesvenster.2 Druk herhaalde malen op QUICK TIMER om de duur in te stellen.Bij elke druk op de toets wordt de tijd met 30 minuten verlengd.De duur vermindert minuut per minuut tot 0:00, waarna devideorecorder stopt met opnemen en automatisch uitschakelt.De duur verlengenDruk herhaalde malen op QUICK TIMER om de nieuwe duur in te stellen.Stoppen met opnemenDruk op p STOP om de videorecorder af te zetten tijdens het opnemen.Gebruik van de quick timer in de stopstandU kunt de quick timer instellen en de opname starten vanuit de stopstanddoor op QUICK TIMER te drukken.

35Bijkomende handelingenDe timer-instellingencontroleren/wijzigen/wissenVoor u begint• Zet uw TV aan en stem af op hetvideokanaal.>/./?//OKCLEARMENUON/STANDBYDATUMLPTIMERPROGHEDEN 35SP / LPKIEZENINSTELLENOK:::OKWO21.9TIJD19:00 20:001 Druk op ON/STANDBY om de videorecorder aan te zetten.2 Druk op MENU, kies OVERZICHT en drukvervolgens op OK:• Ga naar de volgende stap om een instellingte wijzigen.• Als u de instellingen niet wenst te wijzigenof te annuleren, druk dan op OK en zetvervolgens de videorecorder af om terug tekeren naar de opname-wachtstand.3 Druk op >/. om de instelling te kiezen die uwilt wijzigen of annuleren en druk vervolgensop OK.De gekozen instelling verschijnt in het TIMERmenu.wordt vervolgdDATUMOVERZICHTPROGTIJD15900 2000WO21.9LP26930 0001SP44500 530LP000 100LPZO217212 2000LP–––––– ––– –8. 1217. 12–. –2300 000SPMAMAZA–––VRZA3LL0000009. 12

36 Bijkomende handelingenProgramma 1Programma 2Programma 1Programma 2Wordt onderbrokenongeveer 20 seconden worden afgesnedenongeveer 20 seconden4 • Om de instelling te wijzigen, drukt u op ?// om het item dat uwilt wijzigen te laten knipperen en drukt u op >/. om het terug testellen.• Druk op CLEAR om de instelling te annuleren.5 Druk op OK.Als er nog instellingen overblijven, zet u de videorecorder af om terugte keren naar de opname-wachtstand.Als de timer-instellingen elkaar overlappenHet programma dat het eerst begint krijgt voorrang en het tweedeprogramma wordt pas opgenomen nadat het eerste programma is afgelopen.Als de programma’s op hetzelfde ogenblik starten, krijgt het eersteprogramma in het menu voorrang.De timer-instellingen controleren/wijzigen/wissen (vervolg)

Bij ontvangst van een stereo-of tweetalig programma, verschijnt de STEREO- indicator in hetuitleesvenster.Tweetalig geluid tijdens de opname selecterenDruk op AUDIO MONITOR om het gewenste geluid te kiezen.Om te luisteren naarHoofdgeluidSubgeluidHoofd- en subgeluidUitleesvensterSTEREOSTEREOSTEREOOm te luisteren naarStereoStandaardgeluid*SchermmenuSTEREOGeen indicatorUitleesvensterSTEREOGeen indicatorIn NICAM-systeem (alleen SLV-E630NP)Deze videorecorder ontvangt en neemt automatisch stereo- en tweetaligeuitzendingen op met het NICAM-systeem (de NICAM-indicator verschijnt).Bij ontvangst van een stereo- of tweetalig programma, verschijnt deSTEREO- indicator in het uitleesvenster.Om een NICAM-programma op te nemen, moet HIFI in het OPTIES menuop NICAM staan (initiële instelling).

Om de menu-instelling te controleren,zie pagina 42.Het geluid kiezen tijdens de opnameDruk op AUDIO MONITOR om het gewenste geluid te kiezen.Stereo-programma* Meestal het gemengde geluid van het linker en rechter kanaal (mono)SchermmenuMAINSUBMAIN/SUBwordt vervolgd

38 Bijkomende handelingenTweetalig programma* Meestal het hoofdgeluid (mono)Het geluid kiezen tijdens weergaveDruk op AUDIO MONITOR om het gewenste geluid te kiezen.Om te luisteren naarStereo/hoofd- en subgeluid(linker en rechter kanaal)Linker kanaal/hoofdgeluidRechter kanaal/subgeluidStandaardgeluidUitleesvensterSTEREOSTEREOSTEREOGeen indicatorOm te luisteren naarHoofdgeluidSubgeluidHoofd- en subgeluidStandaardgeluid*Hoe geluid wordt opgenomen op een videobandDe videorecorder neemt geluid op op twee sporen. Hifi geluid wordt samenmet het beeld opgenomen op het hoofdspoor.

Mono geluid wordtopgenomen op het normale geluidsspoor aan de rand van de band.Opmerkingen• Gebruik de EURO-AV aansluitingen voor stereo weergave.• Als u een mono cassette afspeelt, is het geluid altijd mono, ongeacht de instellingvan AUDIO MONITOR.• Als de AUDIO MONITOR toets niet werkt, moet u controleren of AUDIO MIX inhet OPTIES menu op UIT staat (zie pagina 42).• Als HIFI op NORM staat, wordt het standaard geluid opgenomen op zowel het hifials het normale geluidsspoor.

39Bijkomende handelingenBetreffende Optimum Picture Control (OPC)Optimum Picture Control (OPC) verbetertautomatisch de opname- en weergavekwaliteitdoor de videorecorder af te stellen op de staat vande videokoppen en de band. Voor een optimalebeeldkwaliteit raden wij u aan OPC in het VIDEOOPTIES menu op AAN te zetten (terwijl de OPC-indicator in het uitleesvenster staat). Voor meerdetails, zie pagina 42.OPC-weergaveDe OPC-functie werkt automatisch met alle cassettetypes, ook methuurcassettes en cassettes die niet met OPC werden opgenomen.OPC-opnameAls u een cassette voor het eerst inbrengt en erop begint op te nemen, pastde videorecorder zich aan de cassette aan met de OPC-functie (OPCindicator knippert snel). Deze instelling blijft behouden tot de cassette wordtuitgeworpen.OPC uitschakelenZet OPC in het VIDEO OPTIES menu op UIT.

De OPC indicator in hetuitleesvenster dooft.Het beeld regelenDe spoorvolging regelenHoewel de videorecorder de spoorvolging automatisch regelt tijdens deweergave (de indicator knippert in het uitleesvenster en dooftvervolgens), kan er toch vervorming optreden wanneer de opname inslechte omstandigheden gebeurde. In dat geval kunt u de spoorvolginghandmatig regelen.Druk tijdens de weergave op TRACKING +/– opde videorecorder om de spoorvolgingsmeter telaten verschijnen. De vervorming moet verdwijnenbij een druk op één van beide toetsen (de indicator blijft branden). Werp de cassette uit enbreng ze weer in om terug te keren naarautomatische regeling.SpoorvolgingsmeterTRACKINGOPCMONTAGE [ UIT[ AANVIDEO OPTIESKIEZENINSTELLEN]]::wordt vervolgd

40 Bijkomende handelingenTip• Druk de TRACKING + en – toetsen tegelijkertijd in om de spoorvolging in deneutraalstand te brengen.Opmerkingen• U kunt de spoorvolging van een NTSC-cassette regelen, ook al verschijnt despoorvolgingsmeter niet.• Wanneer de functie Automatische Bandsnelheid is aangeschakeld, werkt de OPC-functie alleen in de SP-stand. Als de bandsnelheid automatisch overschakelt van SPnaar LP, wordt de OPC-functie uitgeschakeld. Als het hele programma echter in deLP-stand is opgenomen, werkt de OPC-functie.• Het duurt enige seconden alvorens de opname start omdat de videorecorder eerstde band analyseert. Om deze vertraging te vermijden, zet u de videorecorder eerstin de opname-pauzestand (de OPC-indicator knippert traag) en drukt u op r RECom de band door de videorecorder te laten analyseren (de OPC-indicator knippertsnel).

om de optie te kiezen en druk vervolgens op ?//om de instelling te wijzigen.• De andere opties wijzigenDruk op ?// om de instelling te wijzigen.4 Druk op OK om terug te keren naar het originele scherm.MenukeuzesDe oorspronkelijke instellingen zijn vetjes gedrukt.CASSETTE OPTIES menukeuzemogelijkhedenVoorbeeld: SLV-E630NPMenu-optieAUTO SP/LPBANDKEUZEZet deze optie op• AAN om bij timergestuurde opname de bandsnelheidautomatisch te laten omschakelen naar de LP-standwanneer de resterende bandlengte korter wordt dan deopnameduur.• UIT om de ingestelde bandsnelheid te behouden.• 300 voor een E-300 cassette.• 240 voor een E-240 cassette.• 195 voor een E-195 cassette of een kortere cassette.OPTIESCASSETTE OPTIESVIDEO OPTIESAUDIO MIXHIFIDECODER / LINE2SPAARSTANDRF MODULATOR[[[[[]]]]]UITNICAMDECOUITAANKIEZENINSTELLEN::OKOPCMONTAGE [ UIT[ AANVIDEO OPTIESKIEZENINSTELLEN]]::wordt vervolgdCASSETTE OPTIESAUTO SP / LPBANDKEUZE [ ]1[]UIT59KIEZENINSTELLEN::

42 Bijkomende handelingenOpmerkingen• Wanneer u een timergestuurde opname programmeert, blijven de indicators in hetuitleesvenster aan, zelfs wanneer SPAARSTAND op AAN staat.• Wanneer de MONTAGE optie op AAN staat, werkt de OPC-functie niet.Menu-optieAUDIO MIXHIFI(alleen SLV-E630NP)DECODER/LINE2(alleen SLV-E630NP)SPAARSTANDRF MODULATORZet deze optie op• AAN om het hifi en normale geluidsspoor tegelijkertijd tebeluisteren. De AUDIO MONITOR toets werkt niet.• UIT om het hifi en normale geluidsspoor afzonderlijk tebeluisteren.

Kies het geluid met de AUDIO MONITORtoets.Meer details vindt u op pagina 38.• NORM om standaard geluid op te nemen op een hifigeluidsspoor.• NICAM om NICAM-uitzendingen op te nemen op een hifigeluidsspoor.Meer details vindt u op pagina 37.• DECO om de DECODER/LINE-2 IN aansluiting tegebruiken als de betaal-/abonnee-TV-decoder-aansluiting.• L2 om de DECODER/LINE-2 IN aansluiting te gebruikenals lijningang.• AAN om de indicatoren in het uitleesvenster uit teschakelen om stroom te sparen.• UIT om de indicatoren in het uitleesvenster aan te zettenterwijl de videorecorder zich in de wachtstand bevindt.• AAN wanneer de videorecorder alleen met behulp van deantennekabel is aangesloten op uw TV.• UIT wanneer de videorecorder met behulp van de EURO-AV kabel is aangesloten op uw TV.VIDEO OPTIES menukeuzemogelijkhedenMenu-optieOPCMONTAGEZet deze optie op• AAN om de OPC (Optimum Picture Control)-functie aan teschakelen en de beeldkwaliteit te verbeteren.• UIT om OPC af te zetten.• AAN voor minimale beeldstoring bij montage.• UIT om MONTAGE af te zetten.Andere menukeuzesMenu-opties wijzigen (vervolg)

43Bijkomende handelingenMonteren met een anderevideorecorderAansluiting voor opname met deze videorecorderDeze videorecorder (opnametoestel): LINE-1 (TV): SignaalverloopVMC-2121 EURO-AV kabel (niet meegeleverd)TVTip• U kunt ook de LINE-2 IN (Scart) aansluiting gebruiken (alleen SLV-E630NP).Opmerkingen• Wanneer u een andere videorecorder aansluit op LINE-2 IN (Scart), moet uDECODER/LINE2 in het OPTIES menu op L2 zetten (alleen SLV-E630NP).• Als de andere videorecorder niet is voorzien van een EURO-AV (Scart) aansluiting,moet u de VMC-2106 kabel gebruiken en aansluiten op de lijnuitgangen van deandere videorecorder.Andere videorecorder(weergavetoestel)EURO-AV(Scart)wordt vervolgd

44 Bijkomende handelingenHandeling(bij opname op dezevideorecorder)Voor u begint te monteren• Zet uw TV aan en stem af op hetvideokanaal.• Druk op INPUT SELECT om “L1” (of“L2” - alleen voor SLV-E630NP) in hetuitleesvenster te laten verschijnen.• Druk op SP/LP om de bandsnelheid - SP of LP - te kiezen.• Zet MONTAGE in het VIDEO OPTIES menu van deze videorecorderop AAN. Doe dat ook bij de andere videorecorder als die met eendergelijke functie is uitgerust.1 Laad een broncassette waarvan het wispreventienokje werd verwijderdin de andere videorecorder (weergave). Zoek het punt waarop u deweergave wilt laten beginnen en schakel over naar de weergave-wachtstand.2 Laad een cassette met intact wispreventienokje in deze (opname)videorecorder.

Zoek het punt waarop u de opname wilt laten beginnenen druk op P PAUSE.3 Druk op r REC op deze videorecorder en schakel over naar deopname-wachtstand.4 Om de montage te starten, drukt u de P PAUSE toetsen op beidevideorecorders tegelijkertijd in.Stoppen met monterenDruk op de p STOP toetsen op beide videorecorders.Tips• Om nauwkeuriger te monteren, drukt u op de P PAUSE toetsen op devideorecorders om de pauzestand te verlaten.• Om ongewenste scènes tijdens het monteren te wissen, drukt u op P PAUSE opdeze videorecorder aan het begin van de betreffende scène. Aan het einde drukt unogmaals op P PAUSE om de opname te hervatten (Assemble Editing).Opmerking• Als u de opname start volgens de bovenstaande procedure, begint de videorecorderniet op te nemen met de OPC-functie.

Voor opname met de OPC-functie, drukt uvanuit de opname-wachtstand in stap 3 nogmaals op r REC zodat devideorecorder de band analyseert. Wanneer u dan de opname start in stap 4, druktu op P PAUSE als de OPC-indicator niet meer knippert. Als u op P PAUSE druktvóór de OPC-indicator stopt met knipperen, wordt de OPC-functie uitgeschakeld.r RECP PAUSEMonteren met een andere videorecorder (vervolg)

45Aanvullende informatieProbleemDe ON/STANDBY-schakelaar werkt niet.De stroom is ingeschakeldmaar de videorecorder werktniet.De klok staat stil en “–:– –”licht op in het uitleesvenster.Het weergavebeeldverschijnt niet op het TV-scherm.Het beeld is onscherp.Het beeld rolt verticaaltijdens zoeken met beeld.Oplossing• Sluit het netsnoer aan op het stopcontact.• Er is condensvorming opgetreden in de videorecorder. Zetde stroom af, trek de stekker uit het stopcontact en laat devideorecorder minstens een uur drogen.• De klok stopt als de stekker van de videorecorder langerdan een uur uit het stopcontact is getrokken. Stel dan deklok (en timer) terug.• Controleer of de TV is afgesteld op het videokanaal.

Indien deze cassetteniet beschikbaar is in uw streek, laat de koppen danreinigen bij een Sony-handelaar (standaard vergoeding).Gebruik uitsluitend Sony-reinigingscassettes van het nattetype, zoniet kunnen de videokoppen worden beschadigd.• De videokoppen moeten eventueel worden vervangen.Voor meer informatie kunt u terecht bij uw Sony-handelaar.• Regel de verticale instelling van uw TV of monitor.VoedingAanvullende informatieVerhelpen van storingenIndien u nog andere vragen of problemen hebt dan hieronder vermeld wendt u zichdan tot uw Sony-handelaarKlokProblemen veroorzaakt door vervuilde videokoppen• Normaal beeld • Geen beeld (ofZ/W-scherm)• Onscherp beeld• Verbogen beeldWeergavelicht vervuildsterk vervuildwordt vervolgd

46Aanvullende informatieVerhelpen van storingen (vervolg)OpnameProbleemEr is wel beeld maar geengeluid.Het geluid is onstabiel ofgaat gepaard met een echo.Er verschijnen geen TV-programma’s op het TV-scherm.Slechte TV-ontvangst.De band begint meteen tespelen wanneer hij wordtingebracht.De band wordt uitgeworpenwanneer u op r REC drukt.Er gebeurt niets wanneer u opr REC drukt.De timer werkt niet.Oplossing• De cassette is defect.

Gebruik een nieuwe cassette.• Bij het afspelen van een cassette waarvan hetzelfdegeluid zowel op het hi-fi als het gewone geluidsspooris opgenomen, moet u controleren of AUDIO MIX inhet OPTIES menu op UIT staat.• Controleer of de TV is afgesteld op het videokanaal.Zet hem op video-ingang wanneer u gebruik maaktvan een monitor.• Als de videorecorder alleen met de antennekabel isaangesloten op de TV, controleer dan of RFMODULATOR in het OPTIES menu op AAN staat.• Stel de antenne af.• Het wispreventienokje werd verwijderd. Sluit deopening af om op te nemen op deze cassette.• Controleer of het wispreventienokje niet is verwijderd.• Controleer of de band niet ten einde is.• Kies de juiste bron met de INPUT SELECT toets.

Kieseen zenderpositie voor de opname van TV-programma’s, kies “L1” (of “L2” - alleen voorSLV-E630NP) bij opname van andere apparatuur.• Controleer of de klok op de juiste tijd is ingesteld.• Controleer of er een cassette is ingebracht.• Controleer of het wispreventienokje niet is verwijderd.• Controleer of de band niet ten einde is.• Controleer of er een timergestuurde opname isgeprogrammeerd.• Controleer of uw timer-instellingen de actuele tijd nietoverschrijden.• Controleer of de decoder aan staat (alleen SLV-E630NP).• Controleer of de satelliettuner aan staat.• De klok stopt als de stekker van de videorecorderlanger dan een uur uit het stopcontact is getrokken.Stel dan de klok en timer terug.Timergestuurde opname Weergave

47Aanvullende informatieProbleemEr kan geen cassette wordeningebracht.De afstandsbediening werktniet.De spoorvolgingsmeterverschijnt niet op het TV-scherm.U kunt geen andere TV’sbedienenDe videorecorder moet wordengereinigd.Oplossing• Controleer of er al geen cassette in het cassettevak zit.• Richt de afstandsbediening goed op de sensor in devideorecorder.• Vervang alle batterijen in de afstandsbedieningwanneer die bijna leeg zijn door nieuwe batterijen.• Controleer of de TV / VIDEO -keuzeschakelaarcorrect is ingesteld.• De band is in zeer slechte staat en de spoorvolging kanniet worden geregeld.• De spoorvolgingsmeter verschijnt niet bij het afspelenvan een NTSC-cassette.• Stel het codenummer van uw TV in.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Sony SLV-E630 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden