Sharp AY-X08BE Handleiding

Sharp Airco AY-X08BE

Bekijk gratis de handleiding van Sharp AY-X08BE (147 pagina’s), behorend tot de categorie Airco. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 73 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Sharp AY-X08BE of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/147
AY- X08BE
AY- X10BE
AY- X13BE
AH - X08BE
AH - X10BE
AH - X13BE
AY-X08BE
AY-X10BE
AY-X13BE
AH-X08BE
AH-X10BE
AH-X13BE
AE-X08BE
AE-X10BE
AE-X13BE
AU-X08BE
AU-X10BE
AU-X13BE
R
INDOOR UNIT
ZIMMERGERÄT
UNIT INTERIEURE
UNIDAD INTERIOR
UNITA' INTERNA
UNIDADE INTERIOR
ΕΣΤΕΡΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ
BINNEN-UNIT
∑Ç ÜN∑TE
DZENHTZZBQ ;KJR
SPLIT TYPE
ROOM AIR CONDITIONER
ZWEITEILIGES
KLIMAGERÄT
CLIMATISEUR INDIVIDUEL
EN DEUX PARTIES
ACONDICIONADOR DE AIRE
DE DOBLE SERVICIO
CONDIZIONATORE D'ARIA
DA CAMERA TIPO SPLIT
AR CONDICIONADO
DE DUAS UNIDADES
ΑΙΡΚΟΝΤΙΣΙΟΝ ∆ΩΜΑΤΙΟΥ
ΤΥΠΟΥ SPLIT
SPLIT-AIRCONDITIONER
SPL∑T KL∑MA
VTCNZSQ RJZLBWBJZTH
LDE;KJXZJUJ NBGF
OPERATION MANUAL
BEDIENUNGSANLEITUNG
NOTICE D'UTILISATION
MANUAL DE INSTRUCCIONES
MANUALE DI ISTRUZIONE
MANUAL DE INSTRUÇÕES
ΕΓΧΕΙΡΙ∆ΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
GEBRUIKSAANWIJZING
KULLANMA KILAVUZU
РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ
OUTDOOR UNIT
AUSSENGERÄT
UNIT EXTERIEURE
UNIDAD EXTERIOR
UNITA' ESTERNA
UNIDADE EXTERIOR
ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ
BUITEN-UNIT
DIΩ ÜN∑TE
ZFHEÖZBQ ;KJR
ENGLISH
DEUTSCHFRANÇAISESPAÑOLITALIANO
PORTUGUÊS
ΕΛΛΗΝΙΚΑ
NEDERLANDS
HECCRBQ
TÜRKÇE
Air Conditioner

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (3 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Sharp
Categorie: Airco
Model: AY-X08BE

Handleiding Sharp AY-X08BE – volledige tekst

NEDERLANDSN-1Dank u voor het in deze SHARP airconditioner gestelde vertrouwen. Lees dezegebruiksaanwijzing in zijn geheel zorgvuldig door voordat u het toestel in gebruik neemt. • VOORZORGSMAATREGELEN. N-1• AANVULLENDE INFORMATIE OVERDE BEDIENING. N-3• TIPS VOOR ENERGIEBESPARING. N-3• BENAMING VAN DE ONDERDELEN. N-4• DE AFSTANDSBEDIENING GEBRUIKEN. N-6• BASISBEDIENING. N-8• INSTELLEN VAN DELUCHTSTROOMRICHTING. N-10INHOUD• VOLVERMOGEN-BEDIENING. N-11• ÉÉN-UURS TIMER. N-11• BEDIENING MET BEHULP VAN DESCHAKELKLOK. N-12• HELP-FUNCTIE. N-14• VERMOGENKIEZER. N-14• ACCESSOIRES. N-14• ONDERHOUD. N-15•VOORDAT U DE STORINGSDIENST BELT. N-16VOORZORGSMAATREGELENWAARSCHUWINGEN BIJ HET GEBRUIK1Trek niet aan het netsnoer en vervorm het niet. Door trekken en verkeerd gebruik van hetnetsnoer kan het toestel worden beschadigd waardoor schokgevaar kan ontstaan.

2Stel uzelf en anderen niet gedurende lange tijd rechtstreeks bloot aan de uitgeblazenlucht. Dit kan namelijk slecht zijn voor uw gezondheid. 3Als de airconditioner wordt gebruikt in kamers waar peuters, kinderen, bejaarde,bedlegerige of anders valide personen verblijven, dient u voor een geschikte kamer-temperatuur te zorgen. 4Steek nooit voorwerpen in het toestel. Als er voorwerpen in het toestel worden gestoken,is er gevaar voor lichamelijk letsel door de hoge draaisnelheid van de ventilatoren in hettoestel. 5Sluit de airconditioner altijd aan op een aarding. Sluit de aardingsdraad niet aan op eengasleiding, waterleiding, bliksemafleider of telefoonaardingsdraad. Als het toestel nietnaar behoren is geaard, kan dit leiden tot elektrische schokken. 6Als er iets ongewoons aan de hand is met de airconditioner (bijv.

een brandgeur), magu het toestel onmiddellijk niet meer bedienen en dient u de stroomonderbreker op OFFte zetten. 7Volg de landelijk geldende voorschriften voor de elektrische bedrading op.

Foutieveelektrische bedrading kan oververhitting van het snoer, de stekker of het stopcontact totgevolg hebben en brand veroorzaken. 8Gebruik uitsluitend het door de fabrikant voorgeschreven netsnoer als vervanging. Vervanging dient door een erkend installateur of onderhoudsmonteur te worden uitgevoerd. WAARSCHUWINGEN VOOR INSTALLATIE / VERWIJDEREN / HERSTELLEN• Probeer het toestel nooit zelf te installeren/verwijderen/herstellen. Als dit werk niet goedwordt uitgevoerd, kan het elektrische schokken, waterlekken, brand, enz. tot gevolg hebben. Neem contact op met uw dealer of een andere erkende onderhoudsmonteur wanneer u hettoestel wilt installeren/verwijderen/herstellen. Dit toestel is conform Richtlijnen 89/336/EEG en 73/23/EEG, gewijzigd door 93/68/EEG. NEDERLANDSBij dit produkt zijn batterijen geleverd. Wanneer deze leeg zijn, moet u ze niet weggooien maar inleveren als KCA.

VOORZORGSMAATREGELENWAARSCHUWINGEN BIJ HET GEBRUIK1Zet af en toe een deur of een raam open om de kamer te ventileren, vooral als er in dekamer gastoestellen worden gebruikt. Als de kamer niet voldoende wordt geventileerd,kan er een tekort aan zuurstof ontstaan. 2Druk niet op de toetsen met natte handen. Dit zou kunnen leiden tot elektrische schokken. 3Schakel de stroomonderbreker uit voor uw eigen veiligheid wanneer u het toestelgedurende lange tijd niet gebruikt. 4Kijk regelmatig het montageframe van de buiten-unit na op slijtage en controleer of hetnog goed is bevestigd. 5Zet niets op de buiten-unit en ga er niet op staan; anders kan het voorwerp of de persooner af vallen en letsel oplopen. 6Dit toestel is ontworpen voor gebruik in woningen. Gebruik het toestel niet voor anderedoeleinden, zoals voor dieren in kennels en planten in kassen. 7Zet geen water op het toestel.

Als water in het toestel terechtkomt, kan de elektrischeisolatie worden aangetast, wat kan leiden tot elektrische schokken. 8Dek de luchtinlaten en -uitlaten van het toestel niet af; anders zal het vermogen afnemenof kunnen er problemen ontstaan. 9Schakel het toestel altijd uit met de stroomonderbreker voordat u onderhoud uitvoert ofhet toestel reinigt. Binnenin het toestel draait een ventilator die u eventueel zou kunnenverwonden. 10Spat of giet geen water rechtstreeks op het toestel. Water kan elektrische schokkenveroorzaken of het toestel beschadigen. 11Dit toestel mag niet worden gebruikt door jonge kinderen of zieke personen zondertoezicht. Let erop dat jonge kinderen niet met de airconditioner spelen. WAARSCHUWINGEN BIJ DE PLAATSING / INSTALLATIE• Sluit de airconditioner alleen aan op een voeding met de aangegeven spanning enfrequentie.

Als u een voeding met een andere spanning en frequentie gebruikt, kan het toestelschade oplopen en eventueel brand veroorzaken. • Installeer het toestel niet in een kamer waar brandbare gassen kunnen vrijkomen; anderskan er brand ontstaan.

Installeer het toestel op een plaats waar het aan een minimum van stof, dampen en vochtwordt blootgesteld. • Leg de afvoerslang zodanig dat de afvoer vlot kan lopen. Als de afvoer niet goed ligt,kunnen de kamer, meubelen, enz. nat worden. • Installeer afhankelijk van de installatieplaats een lekstroomschakelaar of eenstroomonderbreker om elektrische schokken te voorkomen. N-2.

NEDERLANDSBINNENTEMP. BUITENTEMP. KOELENbovenste limiet32˚C D. B. 43˚C D. B. 23˚C W. B. -onderste limiet21˚C D. B. 21˚C D. B. 15˚C W. B. -VERWARMENbovenste limiet27˚C D. B. 24˚C D. B. - 18˚C W. B. onderste limiet20˚C D. B. -8. 5˚C D. B. - -9. 5˚C W. B. AANVULLENDE INFORMATIE OVER DE BEDIENINGTEMPERATUURBEREIK• De ingebouwde beveili-gingkan ervoor zorgen dat hettoestel niet kan wordengebruikt buiten dit bereik. • Er kan zich condens op deluchtuitlaat vormen als hettoestel voortdurend in defunctie KOELEN ofDROGEN werkt en deluchtvochtigheid groter isdan 80%. D. B. = drogebol-temperatuur W. B. = nattebol-temperatuurOPMERKINGEN VOOR DE MODELLEN AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BEVOORVERWARMFUNCTIEAls het toestel op VERWARMEN wordt gezet, kan het twee tot vijf minuten duren voordat de binnenventilatorwordt ingeschakeld. Dit om te voorkomen dat het toestel koude lucht blaast.

ONTDOOIFUNCTIE• Wanneer er zich ijs op de warmtewisselaar van de buiten-unit vormt terwijl het toestel op VERWARMENstaat, zorgt een automatische ontdooier gedurende ongeveer 5 tot 10 minuten voor voldoende warmte omhet ijs te ontdooien. Tijdens het ontdooien worden de binnen- en buitenventilatoren stopgezet. • Na het ontdooien wordt het toestel automatisch weer op VERWARMEN gezet. WARMTECAPACITEIT• Het toestel gebruikt een warmtepomp die warmte aan de buitenlucht onttrekt en deze warmte naar de kamerbrengt. De temperatuur van de buitenlucht heeft dus een grote invloed op de warmtecapaciteit. • Als de warmtecapaciteit door lage buitentemperaturen te veel afneemt, dient u een extra verwarmingstoestelte gebruiken. • Het verwarmen van de gehele kamer kan door de gedwongen luchtcirculatie enige tijd duren.

STEL DE JUISTE TEMPERATUUR IN• Wanneer u de thermostaat 1°C hoger instelt dan de gewenste temperatuur voor de functie KOELEN (en bijde modellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE 2°C lager voor de functie VERWARMEN), dan kan dit eenenergiebesparing van 10 procent opleveren. • Wanneer de thermostaat voor de functie KOELEN op een lagere temperatuur wordt ingesteld dan nodig, danneemt het energieverbruik toe. WEER DIRECT ZONLICHT EN VOORKOM TOCHT• Als direct zonlicht wordt geweerd tijdens het koelen, bespaart u energie. • Sluit ramen en deuren tijdens koelen (en verwarmen bij de modellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE).

STEL DE LUCHTSTROOMRICHTING IN OM EEN OPTIMALELUCHTCIRCULATIE TE VERKRIJGENHOUD DE FILTERS SCHOON OM EEN EFFICIËNTE WERKING TEVERKRIJGENMAAK OPTIMAAL GEBRUIK VAN DE SCHAKELKLOKTREK DE STEKKER UIT HET STOPCONTACT WANNEER HET TOESTELGEDURENDE LANGERE TIJD NIET WORDT GEBRUIKT• De binnen-unit verbruikt een kleine hoeveelheid energie, zelfs wanneer het toestel is uitgeschakeld. IN GEVAL VAN STROOMONDERBREKINGENDeze airconditioner heeft een geheugenfunctie waarin alle instellingen bewaard blijven in geval van eenstroomonderbreking. Nadat de stroomonderbreking is opgelost, wordt het toestel automatisch heropgestart met de instellingen van voorde stroomonderbreking, met uitzondering van eventuele instellingen voor de schakelklok. De schakelklok moet na een stroomonderbreking opnieuw worden ingesteld. (AY-X08BE / AY-X10BE/AY-X13BE only)N-3.

1Verwijder het deksel van hetbatterijvak.2Leg twee batterijen in het vak enlet hierbij op de polen en ± —.• Als de batterijen op de juistemanier in het vak zijn gelegd,verschijnt “AM 6:00” op het dis-play.3Plaats het deksel terug op hetbatterijvak.DE AFSTANDSBEDIENING GEBRUIKENOPMERKINGEN:• Bij normaal gebruik hebben de batterijen een levensduur van ongeveer één jaar.• Bij het vervangen van de batterijen moeten altijd beide batterijen tegelijk wordenvervangen door nieuwe batterijen van hetzelfde type.• Als de afstandsbediening na het vervangen van de batterijen niet goed functioneert,verwijder dan de batterijen en leg ze na ongeveer 30 seconden terug.• Verwijder de batterijen van de afstandsbediening wanneer het toestel gedurendelangere tijd niet wordt gebruikt.Richt de afstandsbediening op hetontvangstvenster van de binnen-unit en druk op de gewenste toets.De eenheid geeft een geluids-signaal wanneer het signaal van deafstandsbediening is ontvangen.• Zorg ervoor dat er geen gordijnen of an-dere voorwerpen tussen de afstandsbe-diening en de binnen-unit zijn.• De afstandsbediening heeft een bereikvan ongeveer 7 meter.BATTERIJEN PLAATSENGebruik twee AAA-batterijen (R03).DE AFSTANDSBEDIENING GEBRUIKEN+++++-----+++++-----Deksel vanbatterijvakN-6

NEDERLANDSLET OP• Zorg ervoor, dat het ontvangstvenster voor de afstandsbediening niet aan direct zonlichtwordt blootgesteld, omdat hierdoor de afstandsbediening wordt gehinderd. Sluit eengordijn om het zonlicht tegen te houden als het direct op het ontvangstvenster schijnt.• TL-verlichting met een snelstarter kan het signaal van de afstandsbediening storen.• De signalen van een afstandsbediening van een televisietoestel, videorecorder of andereapparatuur kunnen invloed hebben op de airconditioner.• Stel de afstandsbediening niet bloot aan direct zonlicht of de warmte van eenverwarmingstoestel.

Druk op de THERMOSTAAT-toets om degewenste temperatuur in te stellen.1Druk op de AAN/UIT-toets om het toestelin te schakelen.• De rode BEDRIJF-indicator ( ) begint tebranden.( is alleen beschikbaar bij de AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)Druk op de FUNCTIE-toets (MODE) om degewenste functie in te schakelen.2°C hoger1°C hoger1°C lager2°C lager• Bij de functie DROGEN kan de ventilators-nelheid niet worden ingesteld.• Bij de functie VENTILEREN kan de venti-latorsnelheid niet op AUTO worden gezet.Druk opnieuw op de AAN/UIT-toets om hettoestel uit te schakelen.• De rode BEDRIJF-indicator ( ) gaat uit.(Het symbool voor de verwar-mingsfunctie is alleen aan-wezig bij de modellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)Druk op de VENTILATOR-toets (FAN) omde gewenste ventilatorsnelheid in te stellen.||||||||||{{{{{{{{{{+ -MODESWINGFANAMDISPLAY1hFULLPOWERSET/CAUTO VERWARMEN KOELEN DROGEN VENTILERENVERWARMEN• Bij de functies AUTOen DROGEN duidende streepjes van deindicator opt e m p e r a t u u r s -wijzigingen.• Bij de functie KOELEN (en VERWARMEN ingeval van de AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE) kan de temperatuur tussen de18 en 32°C worden ingesteld.• Bij de functie VENTILEREN kan detemperatuur niet worden ingesteld.AUTO HOOG LAAG ZACHT2BASISBEDIENINGN-834145235

NEDERLANDSAls de buitentemperatuur verandert terwijl u de airconditioner gebruikt, veranderen de tempe-ratuurinstellingen automatisch zoals aangegeven op het schema. FUNCTIE OVERSCHAKELEN (alleen voor de modellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)In seizoenen waarin u overdag wilt KOELEN en ’s nachts VERWARMEN, of als de kamer-temperatuur door een extra verwarmingstoestel veel hoger wordt dan de temperatuurinstelling,schakelt de functie automatisch over tussen VERWARMEN en KOELEN om de kamertempe-ratuur aangenaam te houden. Bij de functie AUTO worden temperatuur en functie automatisch ingesteld op basis van de ka-mertemperatuur en de buitentemperatuur zodra het toestel wordt ingeschakeld.

Functie- en temperatuurinstellingen voor demodellen AH-X08BE/AH-X10BE/AH-X13BE Functie- en temperatuurinstellingen voor demodellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BEDe waarden tussen ( ) zijntemperatuurinstellingenTIPS VOOR HET INDICATORPANEELBij iedere druk op de DISPLAY-toets verandert hetindicatorpaneel als volgt. De kamertemperatuur en de VERMOGEN-MONITOR verschijnen op het display. De buitentemperatuur en de VERMOGEN-MONITOR verschijnen op het display. Geen display. VERMOGEN-MONITORDISPLAY FULLPOWERDe waarden tussen ( ) zijntemperatuurinstellingenWanneer de kamertemperatuur of de buitentemperatuur op het display staat, geeft de VER-MOGEN-MONITOR het vermogen aan in 4 niveaus (3 niveaus voor de functie DROGEN).

• Bereiken van het temperatuurdisplayKamertemperatuur: 0°C ~ 40°C ( wordt aangegeven bij een temperatuur van minderdan 0°C; wordt aangegeven bij een temperatuur van meer dan 40°C)Buitentemperatuur: -9°C ~ 45°C ( wordt aangegeven bij een temperatuur van minderdan -9°C; wordt aangegeven bij een temperatuur van meer dan 45°C)• wordt aangegeven tijdens de eerste minuut dat u het toestel gebruikt terwijl detemperatuur wordt gemeten. • Wanneer het toestel niet werkt kan alleen de kamertemperatuur worden aangegeven. N-9Drogen(kamertemperatuur )2°CBuiten-temp. Koelen(24°C)Koelen(25°C) Koelen(26°C)Binnentemp. Buiten-temp. Binnentemp. Koelen(24°C) Koelen(25°C) Koelen(26°C)Koelen(24°C) Koelen(23°C) Koelen(24°C)Drogen(kamertemperatuur )2°CVentilatorKamertemperatuur-indicator Temperatuur-indicatorBuitentemperatuur-indicatorTIPS VOOR DE AUTO FUNCTIE(°C)(°C)(°C)(°C)VERMOGEN-MONITORECOECO.

KOELEN- en DROGEN-functie Horizontale luchtstromingVENTILEREN-functie Diagonale luchtstroming(en VERWARMEN voor de AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)VERTICALE LUCHTSTROOMRICHTINGVoor optimaal comfort wordt de luchtstroomrichting voor elke functie automatischingesteld, zoals onderstaande tabel laat zien:INSTELLEN VAN DE LUCHTSTROOMRICHTINGKOELEN- en DROGEN-functie VENTILEREN-functie (enVERWARMEN voor deAY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)Het instelbereik isbeperkter dan hetzwenkbereik omcondensdruppels tevoorkomen.Het instelbereik isgroter, zodat deluchtstroom naar devloer kan wordengericht.Pak de horizontaal instelbare jaloe-zieën vast zoals de afbeelding laatzien en stel de luchtstroomrichtingnaar voorkeur in.Druk eenmaal op de ZWENK-toets(SWING) van de afstandsbediening.• De stand van de verticaalinstelbare jaloezieën verandertvoortdurend.Druk nogmaals op de ZWENK-toets(SWING) wanneer de verticaalinstelbare jaloezieën in de gewenstestand staan.• De jaloezieën worden stilgezetbinnen het bereik op de afbeelding.• De gewijzigde positie wordt in hetgeheugen opgeslagen en de vol-gende keer dat u het toestel ge-bruikt wordt automatisch dezelfdepositie ingesteld.InstelbereikLET OPHORIZONTALE LUCHTSTROOMRICHTINGStel de verticaal instelbare jaloezieën nooit met de hand in.• Er kunnen defecten optreden wanneer de afstandsbediening wordt gebruikt om deverticaal instelbare jaloezieën in te stellen nadat ze met de hand zijn ingesteld.• Er kan condensvorming optreden wanneer de verticaal instelbare jaloezieën bij defuncties KOELEN of DROGEN gedurende langere tijd op de laagste stand staan.INSTELLEN VAN DE LUCHTSTROOMRICHTINGN-10

NEDERLANDSN-11VOLVERMOGEN-BEDIENINGBij deze functie werkt de airconditioner op maximum vermogen. Met deze functiekunt u uw kamer sneller koelen (of verwarmen met de modellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE) wanneer u thuiskomt. 1Druk op de ÉÉN-UURS TIMER-toets. • Op het display van de afstandsbediening verschijnt “1 h”. • De oranje SCHAKELKLOK-indicator ( ) op hettoestel begint te branden. • Het toestel wordt na een uur automatisch uitge-schakeld. UITSCHAKELENDruk op de SCHAKELKLOK INSTELLEN/ANNU-LEREN-toets (SET/C). • De oranje SCHAKELKLOK-indicator ( ) op het toestelgaat uit. U kunt het toestel ook uitschakelen met behulp van de AAN/UIT-toets. • De rode BEDRIJF-indicator ( ) en de oranje SCHAKEL-KLOK-indicator ( ) op het toestel gaat uit. 1Wanneer de ÉÉN-UURS TIMER wordt ingeschakeld, wordt het toestel na een uurautomatisch uitgeschakeld.

ÉÉN-UURS TIMER1Druk op de VOLVERMOGEN-toets (FULLPOWER) terwijl het toestel is ingeschakeld om deVOLVERMOGEN-functie in te schakelen. • Het symbool voor de VOLVERMOGEN-functie ver-schijnt op het display van de afstandsbediening. • De temperatuuraanduiding verdwijnt. UITSCHAKELENDruk nogmaals op de VOLVERMOGEN-toets(FULL POWER). • De VOLVERMOGEN-functie wordt ook uitgeschakeldwanneer u de bedieningsstand wijzigt of wanneer hettoestel wordt uitgeschakeld. OPMERKINGEN:• De VOLVERMOGEN-functie is niet beschikbaar bij defunctie VENTILEREN. • De temperatuur kan niet worden ingesteld terwijl deVOLVERMOGEN-functie is ingeschakeld. OPMERKINGEN:• De ÉÉN-UURS TIMER heeft voorrang op de INSCHAKEL- en UITSCHAKELTIJDEN. • Wanneer de ÉÉN-UURS TIMER wordt ingesteld terwijl het toestel niet is ingeschakeld, zalhet toestel gedurende één uur werken in de van tevoren ingestelde functie.

• Wanneer u het toestel nog een uur wilt gebruiken voordat het toestel d. m. v. de ÉÉN-UURSTIMER wordt uitgeschakeld, druk dan nogmaals op de ÉÉN-UURS TIMER-toets.

1Druk op de UITSCHAKELTIJD-toets ( ). 2De UITSCHAKELTIJD-indicator begint teknipperen; druk op de TIJD VOORUIT of TIJDACHTERUIT-toets om de gewensteuitschakeltijd in te stellen. (De tijd kan inintervallen van 10 minuten worden ingesteld. )3Richt de afstandsbediening op het ontvangst-venster en druk op de SCHAKELKLOKINSTELLEN/ANNULEREN-toets (SET/C) toets. • De oranje SCHAKELKLOK-indicator ( )op het toestel begint te branden. • De eenheid geeft een geluidssignaal wanneerhet signaal van de afstandsbediening is ont-vangen. OPMERKINGEN:Controleer voordat u de schakelklok instelt of de klok op de huidige tijd is ingesteld. AUTOMATISCH UITSCHAKELENAnnuleer eerst de schakeltijd en stel ver-volgens een nieuwe schakeltijd in.

SCHAKELTIJDEN WIJZIGEN(Het symbool voor de verwar-mingsfunctie is alleen aan-wezig bij de modellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)DE SCHAKELKLOK ANNULERENDruk op de SCHAKELKLOK INSTELLEN/ANNULEREN-toets (SET/C). • De oranje SCHAKELKLOK-indicator( ) op het toestel gaat uit. • De huidige tijd verschijnt op het displayvan de afstandsbediening. TIPS VOOR AUTOMATISCHUITSCHAKELENWanneer de UITSCHAKELTIJD is ingesteldom het toestel automatisch uit te schakelen,wordt de temperatuur automa-tisch bewaaktom te voorkomen dat het in de kamer te heetof te koud wordt terwijl u slaapt. (Automatischesluimerfunctie)KOELEN/DROGEN-FUNCTIE:•Een uur nadat bediening via de schakelklokbegonnen is, wordt de thermostaat automatisch1°C hoger gezet dan de oors-pronkelijkeinstelling.

VERWARMEN-FUNCTIE: (alleen voor demodellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)•Een uur nadat de bediening via de schakelklokbegonnen is, wordt de thermostaat automatisch3 C lager gezet dan de oorspronkelijkeinstelling. OPMERKING:• De automatische sluimerfunctie wordt bijde functie VENTILEREN niet ingeschakeld. 23OPMERKING:• Wanneer de INSCHAKELTIJD, de UIT-SCHAKELTIJD en de ÉÉN-UURS TIMERzijn ingesteld, worden beide tijden gean-nuleerd als u op de SCHAKELKLOK AN-NULEREN-toets drukt.

NEDERLANDS1Druk op de INSCHAKELTIJD-toets ( ). 2De INSCHAKELTIJD-indicator begint te knipperen;druk op de TIJD VOORUIT of TIJD ACHTERUIT-toets om de gewenste uitschakeltijd in te stellen.(De tijd kan in intervallen van 10 minuten wordeningesteld.)3Richt de afstandsbediening op het ontvangst-venster en druk op de SCHAKELKLOK INSTEL-LEN/ANNULEREN-toets (SET/C) toets.• De oranje SCHAKELKLOK-indicator ( ) ophet toestel begint te branden.• De eenheid geeft een geluidssignaal wanneerhet signaal van de afstandsbediening is ont-vangen.4Kies de gewenste functie.• Het toestel wordt ingeschakeld voordat de inge-stelde tijd is bereikt, zodat de kamer op de ge-wenste temperatuur is gebracht wanneer deinge-stelde tijd wordt bereikt.

(Ontwaakfunctie)Voorbeeld:Om het toestel om 11:00 uur ’s avonds uit te schakelen ende kamer (met dezelfde functie en temperatuursinstelling)om 7:00 uur ’s morgens weer op temperatuur te hebben.1Stel de UITSCHAKELTIJD in op 11:00 uur ’s avondsterwijl het toestel is ingeschakeld.2Stel de INSCHAKELTIJD in op 7:00 uur ’s morgens.De pijltjes ( of ) tussen de INSCHAKELTIJD-indicatoren de UITSCHAKELTIJD-indicator geven aan welkeschakelklok het eerst wordt geactiveerd.HILFSBETRIEBU kunt de INSCHAKELTIJD en de UITSCHAKELTIJD combineren.DE IN- EN UITSCHAKELTIJDEN COMBINEREN13(Het symbool voor de verwarmingsfunctie is alleen aanwezig bij de modellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)+ -MODESWINGFANAMDISPLAY1hFULLPOWERSET/CPMAMAUTOMATISCH INSCHAKELEN2N-13OPMERKINGEN:• Het is niet mogelijk om de INSCHAKELTIJD en de UITSCHAKELTIJD zodanig teprogrammeren, dat het toestel met verschillende temperaturen of functies in werkingwordt gezet.• Beide schakelklokken kunnen worden geprogrammeerd om de ander te activeren.

WARTUNGGebruik deze functie wanneer er geen afstandsbediening beschikbaar is.INSCHAKELENOpen het voorpaneel van de binnen-unit en druk op deHELP-toets (AUX.) op het bedieningspaneel.• De rode BEDRIJF-indicator ( ) van het toestel begint tebranden en het toestel wordt ingeschakeld waarbijautomatisch de functie AUTO wordt gekozen.• De ventilatorsnelheid en de temperatuur worden inge-steld opAUTO.UITSCHAKELENDruk opnieuw op de HELP-toets (AUX.) op het bedieningspaneel.• De rode BEDRIJF-indicator ( ) van het toestel gaat uit.OPMERKING:Wanneer u tijdens normaal gebruik op de HELP-toets(AUX.) drukt, wordt het toestel uitgeschakeld.Wanneer u de airconditioner installeert in een huis met eenbeperkte stroomcapaciteit, dient u de VERMOGENKIEZERop “L” te zetten.

De airconditioner werkt dan met verminderdvermogen, waardoor u voorkomt dat de stroomonderbrekerwordt ingeschakeld of de zekering springt.• De capaciteit voor KOELEN of VERWARMEN (voor model AY-X13BE) is beperkt in de “L”-stand.• Neem contact op met uw dealer of een erkend installateur als destroomonderbreker voortdurend wordt ingeschakeld of als dezekering springt zelfs als de “L”-stand al is ingesteld.AH-X13BE AY-X13BEMaximum ampère 9 A 12 Ain “H”-standMaximum ampère 7 A 8 Ain “L”-standLuchtzuiveringsfilterHet luchtzuiveringsfilter verwijdert stof en tabaksgeur uit delucht wanneer het toestel is ingeschakeld en zorgt voor eenschone lucht.Het antibacterieel materiaal van het luchtzuiveringsfilter schakeltde opgezogen virussen en andere ziektekiemen uit.Het wegwerptype kan ongeveer 3~6 maanden worden gebruiktNeem contact op met uw dealer als u dit accessoire wilt kopen.

NEDERLANDSBEVOR LET OPTrek de stekker uit het stopcontact of schakel de stroomonderbreker uit voordat uenige onderhoudswerkzaamheden uitvoert.DE FILTERS REINIGEN De luchtfilters dienen elke twee weken te wordengereinigd.1SCHAKEL HET TOESTEL UIT2VERWIJDER DE FILTERS1Open het voorpaneel.2Druk de luchtfilters iets omhoog om ze te ontgren-delen.3Trek de luchtfilters omlaag en verwijder ze.3REINIG DE FILTERSVerwijder stof met behulp van een stofzuiger. Alsde filters vuil zijn, kunt u ze wassen met warm wa-ter en een mild reinigingsmiddel.

Droog de filtersin de schaduw voordat u ze terugplaatst.4PLAATS DE FILTERS TERUG1Plaats de filters in de oorspronkelijke stand terug.2Sluit het voorpaneel.3Druk het midden van het voorpaneel stevig aanom het paneel te vergrendelen.12 3312TOESTEL EN AFSTANDSBEDIENING REINIGENLET OP• Reinig het toestel en de afstandsbediening met een zachte doek.• Giet of mors er geen water op. Dit kan schokgevaar opleveren en de apparatuurbeschadigen.• Gebruik nooit heet water, verfverdunner, schuurmiddelen of agressieve oplosmid-delen.ONDERHOUD NASEIZOENSGEBRUIK1Stel het toestel ongeveer een halvedag in werking in de functie VEN-TILEREN, zodat het mechanismegoed kan drogen.2Schakel het toestel uit en trek destekker uit het stopcontact.

Als u eenstroomonderbreker alleen voor deairconditioner heeft, kunt u dieuitschakelen.3Reinig de filters en plaats ze terug.ONDERHOUD VOORSEIZOENSGEBRUIK1Controleer of de luchtfilters schoonzijn.2Controleer of er geen obstructies inde luchtinlaat en luchtuitlaat zitten.LET OP3Kijk regelmatig het montageframevan de buiten-unit na op slijtage encontroleer of het nog goed is beve-stigd.ONDERHOUDN-15

WANNEER HET TOESTEL GEEN SIGNALEN VAN DE AFSTANDSBEDIENING ONTVANGTControleer of de batterijenvan de afstandsbedieningleeg zijn. Probeer het signaal opnieuw teverzenden door de afstands-bediening goed op het ont-vangstvenster van het toestel terichten. Controleer of de batterijenmet de polen in de juiste rich-ting in de afstandsbedieningzijn gelegd. N-16VOORDAT U DE STORINGSDIENST BELTOnderstaande verschijnselen duiden niet op een defect aan het toestel. HET TOESTEL WERKT NIETHet toestel werkt niet wanneer het direct nadat het isuitgeschakeld weer wordt ingeschakeld. Het toestelwerkt evenmin direct nadat de functie is gewijzigd. Dit om interne mechanismen te beschermen. Wacht3 minuten voordat u het toestel bedient. HET TOESTEL BLAAST GEEN WARME LUCHT(Modellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)Het toestel is bezig met voorverwarmen of ontdooien.

KRAKENDE GELUIDENHet kan voorkomen dat het toestel krakende geluidenproduceert. Dit geluid ontstaat door wrijving van hetvoorpaneel of andere componenten die uitzetten doortemperatuurwijzigingen. Controleer of de stroomonderbreker is geactiveerd of de zekering is gesprongen. ALS HET TOESTEL DE KAMER NIET VOLDOENDE KOELT (OF VERWARMT)Controleer de filters. Indienvuil, reinigen. Controleer de luchtinlaat en deluchtuitlaat van de buiten-unitop obstructies. Controleer of de thermostaatop de juiste stand is inge-steld. Controleer of ramen endeuren goed gesloten zijn. Een groot aantal mensen in dekamer kan er de oorzaak vanzijn dat de gewenste tempe-ratuur niet bereikt wordt. Controleer de kamer op deaanwezigheid van toestellendie warmte kunnen afgeven.

GEURTJESEr kunnen geurtjes van tapijten en meubelen wordenopgezogen, die daarna weer worden uitgeblazen,evenals de geur van de onderdelen van de aircon-ditioner. SUIZENDE GELUIDENHet zachte, suizende geluid is het geluidvan de koelstof die door het toestelstroomt.

WATERDAMPEN• In de functies KOELEN en DROGENzijn soms wat waterdampen bij de luch-tuitlaat zichtbaar, wat wordt veroorzaaktdoor het verschil tussen de kamertem-peratuur en de temperatuur van de luchtdie door het toestel wordt uitgeblazen. • In de functie VERWARMEN kunnentijdens het ontdooien soms wat water-dampen worden uitgestoten. (Alleen bijde modellen AY-X08BE/AY-X10BE/AY-X13BE)DE BUITEN-UNIT STOPT NIETNadat de bediening is stopgezet, kan deventilator van de buiten-unit ongeveer eenminuut blijven draaien om het toestel telaten afkoelen. Bel de onderhoudsdienst wanneer de BEDRIJF-indicator, de SCHAKELKLOK-indicator en deTEMPERATUUR-INDICATOR op het indicatorpaneel knipperen. Als het lijkt alsof het toestel een defect vertoont, controleert u onderstaande puntenvoordat u de onderhoudsdienst belt. ALS HET TOESTEL NIET FUNCTIONEERT.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Sharp AY-X08BE stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden