Proline PGC 56SL-F Handleiding

Proline Fornuis PGC 56SL-F

Bekijk gratis de handleiding van Proline PGC 56SL-F (75 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 62 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Proline PGC 56SL-F of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/75
MODEL:CPG554 WSV
INSTRUCTIONS
GAS FREESTANDING
OVEN USERS MANUAL
GB
MODEL: PGC56W-F
PGC56SL-F

Beoordeel deze handleiding

4.9/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Proline
Categorie: Fornuis
Model: PGC 56SL-F

Handleiding Proline PGC 56SL-F – volledige tekst

Geachte klant,Wij zijn trots op onze doelstelling u producten van een hoge kwaliteitte kunnen aanbieden, geproduceerd in moderne faciliteiten enzorgvuldig en specifiek getest op kwaliteit.Uw handleiding werd opgesteld als hulp bij het gebruik van het apparaatdat vervaardigd werd met de meest recente technologie, met vertrouwenen een maximum aan efficiëntie.Voor u het apparaat in gebruik neemt, dient u deze handleidingzorgvuldig door te lezen. Deze bevat basisinformatie voor een correcteen veilige installatie, het onderhoud en het gebruik. Neem contact opmet de dichtstbijzijnde erkende dienst voor de installatie van hetproduct.

INHOUDSOPGAVE :1.Deel : VOORSTEL EN GROOTTE VAN HET PRODUCT2.Deel : WAARSCHUWING3.Deel : INSTALLATIE EN VOORBEREIDING VOOR GEBRUIK3.1 Omgeving waar het apparaat geïnstalleerd wordt3.2 Installatie oven3.3 Hoogteverstelling voetjes3.4. Installatie van de gasslang en controle v/d ondoordringbaarheid3.5 Elektrische aansluiting en veiligheid3.6 Algemene waarschuwingen en maatregelen3.7 Gas conversies4.Deel : HET GEBRUIK VAN DE OVEN4.1 Het gebruik van fornuizen met gas4.2 Het gebruik van fornuizen deels met gas4.2.1 Ovenbrander4.2.2 Grillbrander en rooster spit4.3 Accessoires bij de oven5.Deel : SCHOONMAKEN EN ONDERHOUD5.1 Reiniging5.2 Onderhoud6.Deel : DIENST NA VERKOOP EN TRANSPORT6.1 Vereisten voor u contact opneemt met de dienst na verkoop6.2 Informatie met betrekking tot het transport1

3DEEL 2 : WAARSCHUWINGNEEM ALLE BELANDIJKRIJKE VEILIGHEIDSMAATREGELEN EN LEES DE HANDLEIDINGVOLLEDIG DOOR VOOR U HET APPARAAT BEGINT TE GEBRUIKENVOOR DE EFFICIENTIE EN VEILIGHEID VAN HET APPARAAT RADEN WE AAN DATU STEEDS DE ORIGINELE DELEN GEBRUIKT EN DAT U UITSLUITEND BEROEPDOET OP ONZE ERKENDE TECHNICI IN GEVAL VAN NOOD. Dit apparaat werd uitsluitend ontworpen voor een niet-professioneel, huishoudelijk gebruik. Controleer op schade wanneer u het apparaat uitpakt. Als u een defect waarneemt, mag u hetapparaat niet in gebruik nemen maar moet u onmiddellijk de erkende onderhoudsdienstwaarschuwen. De materialen van de verpakking (nylon, nietjes, polystyreen,  etc. ) kunnen schadelijke effectenveroorzaken aan kinderen. Ze moeten dan ook onmiddellijk verzameld en verwijderd worden. Het apparaat moet opgesteld en in gebruik gesteld worden door een erkend technicus.

De fabrikant is niet verantwoordelijk voor enige schade die veroorzaakt kan worden door eenincorrecte plaatsing en opgesteld door niet-erkend personeel. Voor u het apparaat aansluit op het elektrisch en gas netwerk moet u zorgvuldig controlerenof het geschikt is voor de functies bepaald op de verpakking en/of het gegevensplaatje op hetapparaat. Vergelijk de functies van het elektrisch netwerk met de technische informatie op hetvoorstellingsetiket voor u het apparaat aansluit. Wanneer u het apparaat een lange periode niet gebruikt, verwijdert u de stekker uit het stopcontact. Laat de hoofdschakelaar uitgeschakeld. Wanneer het apparaat niet gebruikt wordt, moet u degaskraan uitgeschakeld houden. De klant mag de voedingskabel nooit zelf vervangen. Als deze om de een of andere redenbeschadigd is, moet u contact opnemen met uw erkende dienst.

Schakel het apparaat uit voor ieder onderhoud of schoonmaakbeurt. U kunt dit doen nadat uhet apparaat hebt uitgeschakeld of de hoofdschakelaar hebt uitgeschakeld. Bepaalde delen van het apparaat blijven lang warm.

U moet wachten tot het afkoelt voor u depunten aanraakt die rechtstreeks blootgesteld zijn aan de hitte. Houd geen brandbaar material dicht bij het apparaat wanneer dit in werking is. Let op de kabelsvan de andere elektrische apparaten die in werking zijn dicht bij het apparaat zodat u de warmepunten niet aanraakt. Let erop dat de schakelaars op 0 staan wanneer het apparaat niet in werking is. Het gebruik van een kookapparaat met gas produceert hitte en vocht in de ruimte waar hetgeïnstalleerd is. Zorg ervoor dat de keuken goed geventileerd is: Houd natuurlijke ventilatieopeningenopen of monteer een mechanisch ventilatieapparaat (mechanische extractieventilator).

Een langdurig gebruik van het apparaat kan bijkomende ventilatie vereisen,bijvoorbeeld, het openenvan een venster voor een meer efficiënte ventilatie om, bijvoorbeeld, het niveau van mechanischeventilatie te verhogen waar deze aanwezig is. Schakel alle branders uit voor u het deksel sluit. Deze handleiding is bereid voor meer dan een gemeenschappelijk model. Het is mogelijkdat uw apparaat bepaalde functies niet bevat die in de handleiding beschreven worden. Let op deuitdrukkingen die cijfers bevatten wanneer u de handleiding doorleest. Toegankelijke delen kunnen warm zijn wanneer de grill niet in gebruik is. Jonge kinderen moetenuit de buurt gehouden worden. Houd kinderen uit de buurt van de oven.

Deze moderne, functionele en praktische oven die met de meest kwalitatief hoogstaandeonderdelen en materialen werd geproduceerd, beantwoordt aan al uw behoeften. U moetdeze handleiding zorgvuldig doornemen om eventuele problemen in de toekomst te vermijdenen om goede resultaten te behalen. Hieronder vindt u informatie met betrekking tot de regelsvoor een correcte installatie en onderhoudsprocedures. De technicus die het apparaatinstalleert moet de handleiding grondig doornemen.Neem contact op met de erkende diensten voor de installatie van uw .oven3.1 OMGEVING WAAR UW APPARAAT GEÏNSTALLEERD WORDTUw oven moet opgesteld en gebruikt worden in een plaats waar hij steeds geventileerdwordt.

Tijdens de werking vereist het apparaat 2m3/h lucht per kw invoer.Er moet voldoende ventilatie zijn om het gas te leveren die in de omgeving gebruikt wordt.De gemiddelde luchtstroom moet rechtstreeks door de luchtopeningen komen die geopendworden op de muren die naar buiten geopend worden.4DEEL 3 : INSTALLATIE EN VOORBEREIDING VOOR GEBRUIKmin. 100cm2Afbeelding 1 Afbeelding 2Luchtinlaat sectiemin. 100cm2Luchtinlaat sectieDeze luchtopeningen moeten een doorsnede hebben van minimum 100cm 2 die effectiefvoor luchttransitie gebruikt wordt (een of meer luchtopeningen kunnen geopend worden.)(Afbeelding 1-2)Deze opening (of openingen) moeten geopend worden, zowel binnen als buiten, zodat zenooit verstopt raken. Bij voorkeur worden ze aangebracht dicht bij de vloer aan de zijderecht tegenover de plaats waar de rook van verbrande gassen verwijderd wordt.

Als hetonmogelijk blijkt deze ventilatieopeningen te openen op de plaats waar het apparaat isopgesteld, kan de vereiste lucht ook binnenkomen via de volgende ruimte, op voorwaardedat deze ruimte geen slaapkamer of een gevaarlijke plaats is, en deze moet ook geventileerdworden conform met de vereisten.4

Min. 60 cm.Min. 42 cm.Min. 42 cm.Min. 65 cm.(met deksel)Min.70 cm(zonder deksel)5Verbrande gassen verwijderen van de omgeving5De kookapparaten die op gas werken, verwijderen afval van verbrande gassen naar buitenof via de kasten die aangesloten zijn op het riool ventilatorkanaal. Als het onmogelijk blijkteen dergelijke kast te installeren, moet een elektrische ventilator aangebracht worden inhet venster of de muur die naar buiten uitgeeft. Deze elektrische ventilator moet krachtiggenoeg zijn om de lucht van de keukenomgeving te verversen aan een volume van 3-5maal het eigen volume aan lucht/uur (afbeelding 3-4)KookplaatdekselschoorsteenLuchtinlaat sectie min. 100cm2 Luchtinlaat sectie min. 100cm2afbeelding 3 afbeelding 4afbeelding 5KOOKPLAAT DEKSELElektrische ventilator

63. 2 INSTALLATIE VAN DE OVENEr zijn bepaalde factoren waar u steeds op moet letten tijdens de installatie van de oven. Let goed op tijdens de installatie van uw oven. Besteed bijzondere aandacht aan deonderstaande suggesties zodat u eventuele problemen en/of gevaarlijke situaties kuntvermijden die later kunnen ontstaan. Het kan dicht bij andere meubelen geplaatst worden op voorwaarde dat de meubelen in dezone waar de oven opgesteld is niet hoger zijn dan de kookplaat. Denk eraan de kookplaatniet dicht bij de koelkast te plaatsen. Er mogen geen brandbare materialen zoals gordijnen,watervaste stoffen, etc. die snel in brand kunnen schieten in de buurt zijn bij de plaatsingvan de oven. Er moet minimum 2 cm. open ruimte zijn tussen de dekplaat achterin van de oven en demuur voor luchtcirculatie.

Het meubel dicht bij de oven moet bestand zijn tegen een hitte van 50°c hoger dan dekamertemperatuur. Als de keukenmeubels hoger zijn dan de pan waarop de kookplaten staan, moeten dezeminimum 11 cm van de zijde van oven verwijderd zijn. De minimum hoogten van de pan van de oven en muurkasten en kookdekplaten met ventilatorboven de oven, zoals hieronder weergegeven. De kast moet dus op minimum 650mm hoogtevan de kookpan geplaatst worden (afbeelding 5). Als de kookplaat geen dekplaat heeft, mag deze hoogte niet minder zijn dan 700 mm. 3. 3 VERSTELLING VOETJESUw oven staat op 4 aanpasbare voetjes. Als de voeten ingesteld zijn op een lage locatiemoet u controleren of ze correct uitgebalanceerd zijn voor u de oven installeert. U kuntze bijregelen door de voetjes in de richting van de wijzers van de klok te draaien. Het ismogelijk het apparaat maximal 15mm op te tillen met de voetjes.

Wanneer de voetjescorrect bijgeregeld zijn, mag u het apparaat niet verplaatsen door het te verslepen. Umoet het optillen. 3. 4 INSTALLATIE VAN DE GASSLAG EN CONTROLE V/DONDOORDRINGBAARHEIDHet gas van het apparaat moet ook aangesloten worden conform met de standaarden.

Het aangepaste gastype van het apparaat moet bepaald worden op het type tekenbordachterop het apparaat. U vindt de informatie met betrekking tot de correcte gastypes engasinjectoren op technische datatabellen. Denk eraan dat de gasdruk correct moet zijnvoor de waarden in de technische datatabel voor een optimale werking en consumptie. Als de druk van gebruikt gas niet overeenstem met deze waarden of indien deze verandert,moet u een drukregelaar aanbrengen op de invoerpijp. U moet beroep doen op eenerkende technicus om deze aanpassingen uit te voeren. 6.

7De plastic buis die aan de gasingang van het apparaat bevestigd is met een baard moet gebruiktworden bij de aansluiting van butaan-propaangas. Sluit uw apparaat aan met een korte,ondoordringbare buis zo dicht mogelijk bij de gasbron. De maximum toegelaten lengte vande buis is 1. 5m. De buis die gas aanvoert naar het apparaat moet een (1) maal per jaarvervangen worden uit veiligheidsoverwegingen. U moet rekening houden met de volgende punten wanneer u buis aansluit :Geen onderdeel van de buis mag in contact komen met een voorwerp dat warmer is dan 500C. De lengte van de buis mag niet langer zijn dan 1. 5 m. De buis mag niet doorboord, vastgeklemd of opgevouwd worden. De buis mag niet in contact komen met scherpe hoeken, bewegende delen en ze mag nietdefect zijn. De buis moet volledig gecontroleerd worden voor de installatie.

U dient na te gaanof er een defect is opgetreden tijdens de productie. Wanneer gas aangesloten wordt, moeten alle aansluitingen en slangen gecontroleerd wordenmet bruisend water nadat de gasaansluitingen volledig zijn afgewerkt. Nooit een aansteker,Lucifer, et. gebruiken tijdens deze procedure. De baardklemmen mogen geen tekenen van roest vertonen. De vervaldatum mag niet met meer dan 5 jaar overschreden zijn. Wanneer u een uiteinde aan de detector vastmaakt en het andere uiteinde aan de gasingangadapter van de oven moet u het stevig vasthouden met een plaatstalen baard en schroevendraaier. Indien geen aansluiting wordt aangemaakt met een buis binnen de beperkingen van debovenvermelde voorwaarden kan een flexibele metalen buis gebruikt worden.

U moet deerkende dienst contacteren voor een correcte aansluiting conform met de veiligheidstandaardenen voorwaarden en de aansluiting moet uitgevoerd worden door een technicus. Uw oven is aangepast te werken bij NG. Indien hij noodzakelijk op LP gas moet werken, dientu contact op te nemen met de dichtst bijzijnde erkende verdeler.

Bij de aansluiting van LPGgas op de gasingang van het apparaat moet het gasaansluiting apparaat gebruikt worden zoalsbeschreven in afbeelding en het moet aangesloten worden door een technicus (afbeelding ). De flexibele buis mag nooit in contact komen met scherpe hoeken en ze mag geen schadevertonen. OPGEPAST. Nooit een aansteker of lucifer gebruiken om te controleren op een gaslek. 3. 5 ELECTRISCHE AANSLUITING EN VEILIGHEIDTijdens de elektrische aansluiting moet u de onderstaande instructies volgen. De aardschakeling moet aangesloten op de terminal. U moet er voor zorgen dat de kabel metisolatie aangesloten wordt op de voiding tijdens de aansluiting van de kabel. Als er geengeschikte geaard elektrisch stopcontact is conform met de reglementering op de plaats waarhet apparaat geïnstalleerd wordt, moet u onmiddellijk contact opnemen met onze erkendedienstverlening.

Het geaarde elektrisch stopcontact moet zich dicht bij het apparaat bevinden. U mag geen verlengkabel gebruiken. De voedingskabel mag niet in contact komen met de warme oppervlakte van het product. Indien de voedingskabel beschadigd is, moet u contact opnemen met de erkende dienst. Dekabel moet vervangen worden door de erkende dienst. Een verkeerde elektrische aansluiting kan uw apparaat beschadigen. Een dergelijke schadewordt niet gedekt door de garantie. Het apparaat is correct aangepast voor 220-240 volt elektriciteit. Als de netwerk elektriciteitverschilt van deze waarde moet u onmiddellijk contact opnemen met onze erkende dienst. 7.

8De elektrische kabel mag niet in contact komen met de warme delen van het apparaat. Deelektrische kabel mag niet in contact komen met de achterzijde van het apparaat. Zonietkan de elektrische kabel van het apparaat beschadigd worden. En deze situatie kan eenkortsluiting veroorzaken. De producent verklaart dat het geen verantwoordelijkheid draagt voor iedere vorm van schadeen verlies die het gevolg zijn van de volgende veiligheidsnormen. 3. 6 ALGEMENE WAARSCHUWINGEN EN MAATREGELENUw apparaat is geproduceerd conform met de betrokken veiligheidsinstructies verbondenaan elektrische apparaten. Het onderhoud en de reparaties moeten uitgevoerd worden dooreen erkende technicus die door de producent is opgeleid. Installaties en reparaties zonderde onderstaande regels te volgen kan gevaren inhouden. Wanneer uw apparaat in werking is, warmt de buitenzijde op.

De binnenzijde van de ovenbevat componenten die ervoor zorgen dat de hitte en stoom verwijderd worden. Deze kunnenopwarmen. Zelfs als het apparaat uitgeschakeld is, kunnen deze onderdelen lang warmblijven. Raak de hete oppervlakten niet aan. Houd kinderen uit de buurt. Verlaat het fornuis niet wanneer u vaste of vloeibare olie opwarmt. Dit kan vlammen ofextreme hitte veroorzaken. Giet nooit water op de vlammen van brandende olie. Denk depan af met het deksel om de vlammen te verstikken. Schakel het fornuis uit. De oven en de warmte schakelaars moeten aangepast zijn voor het koken in uw oven. Zonietkan de oven niet werken. Als de deur of de lade van de oven geopend is, mag u er niets op plaatsen. Dit kan hetapparaat uit evenwicht brengen of het deksel breken. Plaats geen zware zaken of brandbare goederen (nylon, plastic zakken, papier, stof,  etc. )in de onderste lade.

Verwijder het apparaat van het elektrisch net wanneer u het apparaat niet gebruikt wordt enhoud de gaskraan uitgeschakeld. Bescherm het apparaat tegen atmosferische invloeden. Stel het bloot niet aan de zon, regen,sneeuw, poeder, etc. 3.

7 GAS CONVERSIESOpgelet: De onderstaande procedures moeten uitgevoerd worden door erkendpersoneel. De injectoren wijzigen :De gasbranders kunnen aangepast worden aan de verschillende gastypes door deovereenstemmende injectoren te vervangen naargelang het gas dat gebruikt wordt. Om deze redden moeten de volgende stappen uitgevoerd worden. Snijd de gastoevoer enelektrische stroom af. Verwijder de dop en de adapter. Schroef de injectoren los. Vervang de injector met de injectoren die overeenstemmen met het gastype dat u wiltgebruiken, conform met de informatietabel. 8.

De verlaagde vlampositie aanpassen :In toestellen die zowel met vlamdefect apparaten als microschakelaars zijnuitgerust, moet het bedieningspaneel verwijdero orden om de bijstelschroef veiligte bereiken. Voor de verlaagde vlampositie moet de omloopverbinding schroef losgeschroefd worden bij deovergang van LPG naar NG. Bij de overgang van NG op LPG moet dezelfde schroef vastgedraaidworden. Zorg ervoor dat het apparaat losgekoppeld is van het elektrisch net en de gastoevoer openstaat. Steek de branders aan en laat ze aan in de laagste stand. U moet de knoppen verwijderen want de schroeven zijn enkel toegankelijk als de knoppen verwijderdzijn. Met een kleine schroevendraaier schroeft u de omloopleiding schroeven 90° vast of los. Hierdoorwordt de vlam van de brander op een minimum herleid (afbeelding 6). Als de vlam minimum 4mm lang is, wordt het gas goed verdeeld.

Zorg ervoor dat de vlam niet uitgaan wanneer u van de maximum op de minimum stand overschakelt. De gasingang vervangen:De gastoevoer die conform is met de effectieve regels in A op een buissteun moet zichtbaar zijnin de volledige lengte. Deze moet heel zorgvuldig aangebracht worden om ieder contact met onderdelente vermijden die kunnen opwarmen. Deze buis moet geblokkeerd worden met een zeef. Het wordt aangeraden steeds een verbindingstuk tussen de elleboog en de gastoevoerbuis te plaatsen. In Spanje, Italië, Portugal, Luxemburg, Griekenland en Duitsland is het toegelaten gastoevoer aante sluiten op een gasaansluiting zoals vermeld in B. In deze landen moet de vorm van de gasaansluitingconform zijn met de geldige nationale regels en normen.

In Denemarken, Nederland, Frankrijk,Algerije, Ierland moet de aansluiting uitgevoerd worden met E stukken en flexibele buizen zoalsvermeld in C of onbuigzame buizen. Dit type aansluiting kan ook in Frankrijk, Algerije, Spanje, Italië,Portugal, Griekenland en Luxemburg gebruikt worden.

In het Verenigd-Koninkrijk moet de gasaansluitinguitgevoerd worden zoals aangegeven in D. De flexibele gastoevoerbuis mag nooit achter een ovengeleid worden of in contact komen met brandbare oppervlakten. De minimum afstand tussen hetapparaat en brandbare zones moet minimum 20mm zijn. Wanneer de aansluiting tot stand is gebracht, moet ze getest worden. Deze test kan uitgevoerdworden door zeepsop aan te brengen op de aansluiting. U mag geen luchtbellen waarnemen. Als uluchtbellen waarneemt, moet u de verbinding van de aansluiting controleren en daarna opnieuw detest uitvoeren. 10.

114. 1 HET GEBRUIK VAN FORNUIZEN MET GASU moet de instructies zorgvuldig lezen die voorzien warden van afbeeldingen voor uw gemaken een optimaal gebruik van uw apparaat. De tekens op de controleschakelaars geven aanwelke kookplaat ingeschakeld worden. Gebruik een elektrische aansteker of lucifer om eenkookplaat met gas in te schakelen. Druk de schakelaar in, draai in de maximum stand ofmet de wijzers van de klok. Iedere kookplaat kan aan maximum, minimum en gemiddeldestand werken. Deze standen worden weergegeven bij maximum en minimum tekens behalvede uit 0 stand op de schakelaars. U kunt deze aanpassen naargelang de gewenste locatiedoor aan de schakelaar te draaien van de uit stand tegen de wijzers van de klok in en zeuit te voeren volgens de tekens.

Zo ook, om het apparaat uit te schakelen, moet u deschakelaar tegen de wijzer van de klok in draaien tot deze stopt (hij stopt op de 0 stand). ONMIDDELLIJK ontstekingsysteem in de fornuizenBepaalde modellen hebben een onmiddellijk ontstekingsysteem op de kookplaten. U kuntdeze makkelijk herkennen als u de bougies inschakelt. Om het systeem te bedienen moetu de knop met het symbool zacht indrukken, net als de schakelaar van de kookplaat die uwilt inschakelen tegen de wijzers van de kok in. Voor een optimaal gebruik van de kookplaten moet u op de grootte van de pannen letten dieu op de kookplaten plaatst. Deze moeten een vlakke bodem hebben. Gebruik geen pannenmet een concave en convexe bodem. Zorg ervoor pannen te gebruiken met een groottebepaald in afbeelding. Als de schotels kleiner zijn dat 14cm in diameter moet u eenkoffiepotsteun gebruiken.

Gasvlam defect apparaat (FFD) (Als uw product voorzien is met deze functie)Een defect van het gasvlam apparaat wordt gebruikt voor ieder brandbaar gas om gaslekkente vermijden wanneer, bijvoorbeeld, kinderen de gaskranen willekeurig opendraaien of alsde vlam uitdooft wanneer de branders overstromen met vloeistof. Draai de schakelaar tegende wijzers van de klok in.

Deze situatie ontbrandt automatisch achter elkaar. Nadat debrander is ingeschakeld en u de schakelaar ongeveer 3 seconden lang ingedrukt houdt enu voorwaarts drukt tot het punt waar de schakelaar reikt, voelt het thermische componentde vlam van het fornuis en de gastoevoer wordt geopend. Als de vlam uitdooft, bijvoorbeelddoor het overstromen van vloeistof, voelt het thermisch apparaat het warmteverlies aan ensnijdt het de gastoevoer af in minder dan 60 seconden. 4. 2 HET GEBRUIK VAN DE OVEN - GASKOKERS4. 2. 1 OvenbranderOntsteking van de ovenbrander kan op twee wijzen uitgevoerd worden, afhankelijk naar hetmodel van uw fornuis:Ontsteking via bougie : Als uw oven uitgerust is met een ontstekingsbougie moet u deovenklep indrukken en de knop draaien naar het punt waar u het koken wilt uitvoeren, terwijlu de ontstekingstoets indrukt.

Als de klep uitgerust is met een Vlam defect apparaat (FFD)moet u de procedures volgen die in clausule 4. 3 vermeld worden. De ontstekingsbougie maaktautomatisch vonken aan tussen de vonk ontsteking en de brander wat de ontsteking veroorzaakt. Van zodra de ontsteking plaats vindt, kunt u de vonktoets loslaten. 11DEEL 4 : HET GEBRUIK VAN DE OVEN.

124. 2. 2 Grillbrander en rooster spitDe bediening van de grillbrander is niet onderverdeeld in temperatuurgraden. Het werkt slechtsin een modus voor een constante warmtebron. Hiervoor moet de klep van de grillbrandergedraaid worden tot het toegewezen merkteken van de grill. Ontsteking van de brander kan op twee wijzen uitgevoerd worden, net als de ovenbrander. Ontsteking via bougie : Als uw oven uitgerust is met een ontstekingsbougie moet u degrillklep indrukken en de knop draaien naar het grill punt, terwijl u de ontstekingstoets indrukt. Als de klep uitgerust is met een Vlam defect apparaat (FFD) moet u de procedures volgendie in clausule 4. 3 vermeld worden. De ontstekingsbougie maakt automatisch vonken aantussen de vonk ontsteking en de brander wat de ontsteking veroorzaakt. Daarna kunt u devonktoets loslaten.

Handmatige ontsteking: Als uw oven niet uitgerust is met een van de bovenvermeldeontsteking hulpmiddelen, of tijdens een elektriciteitspanne waar u deze middelen niet kuntgebruiken, moet u een handmatige ontsteking uitvoeren. Voor een handmatige ontstekingmoet u grill klep indrukken en aan de kleptoets draaien tot het grillpunt terwijl u de vlambroningedrukt houdt (bijv. een aansteker of lucifer, etc. ) net naast de voorste branderopeningenaan beide zijden van de grillbrander. Van zodra u ziet dat de brander ontstoken is, kunt u devlambron los laten. Als de klep uitgerust is met een Vlam defect apparaat (FFD) moet u deprocedures volgen die in clausule 4. 3 vermeld worden. In ieder geval, als de grillbranderbediend wordt, moet het deksel tussen het ovenpaneel en de bovenzijde van de ovendeurgeplaatst worden. De grillbrander mag nooit bediend worden zonder het beschermendedeksel.

Dit zal de oven beschadigen vanwege de overtollige hitte in het bedieningspaneel enhet houdt ook gevaren in voor de gebruiker en jonge kinderen die in contact kunnen komenmet de oven. OPGEPAST: Toegankelijke delen kunnen warm zijn wanneer de grill niet in gebruik is.

4. 3 Accessoires bij de ovenHet is aanbevolen de kookschotels te gebruiken die bepaald worden in de kooktabellen,afhankelijk van de etenswaren die bereid worden. U kunt ook glazen schotels, cake bakvormen,speciale ovenschotels gebruiken die geschikt zijn voor het gebruik in de oven naast deovenschotels en het spit om kippen te roosteren die met de oven geleverd worden. U kuntdeze bijkomende schotels vrij vinden in de handel. Besteed aandacht aan de informatie metbetrekking tot het onderwerp dat u geleverd door de fabrikant. Indien kleine schotels gebruikt worden, moet u de schotel op het rooster plaatsen, zodat dezevolledig in het midden van de bedrading geplaatst wordt. De volgende informatie moet ookgevolgd worden voor de geglazuurde schotels.

Als de etenswaren die bereid worden de ovenschotel niet volledig bedekken, als de etenswarenuit de diepvriezer komen of als de schotel gebruikt wordt om kookvocht op te vangen dat tijdenshet roosteren vrijkomt, kan de verandering in de vorm geobserveerd worden in de schotelvanwege de hoge hitte die tijdens het koken of roosteren vrijkomt. De schotel keert enkel terug naar de oude vorm als de schotel afkoelt na de bereiding. Dit iseen normaal fysisch proces dat plaats vindt tijdens warmte overdracht. Plaats geen glazen schotels in een koude omgeving net na de bereiding. Plaats deze schotels ook niet op een koude of natte ondergrond. Plaats ze op een drogekeukendoek of schotelhouder. Zorg ervoor dat ze langzaam kunnen afkoelen. Zoniet kunnende glazen schotels barsten of breken.

Als u wilt roosteren in uw oven raden wij aan dat u het rooster gebruikt dat in de lade van deoven geleverd wordt (indien geleverd met uw product). Oliespatten kunnen de binnenzijde vanuw oven niet vuil maken. Als u het grote draadrooster gebruikt moet u een schotel plaatsenop een van de lagere laden zodat de olie opgevangen kan worden. Giet ook een beetje waterin deze schotel zodat u hem gemakkelijk kunt schoonmaken.

Gebruik de 4de en 5de ladetijdens het roosteren en strijk het rooster in met olie zodat de ingrediënten niet aan het roosterplakken. Zoals vermeld in de overeenstemmende clausules mag u de grillbrander die op gas werktbedienen zonder het beschermende deksel. Als uw oven uitgerust is met een grillbrander,maar het beschermende deksel ontbreekt, of als het deksel beschadigd is en niet gebruikt kanworden, moet u een reservedeksel aanvragen in het dichtst bijzijnde dienstencentrum. 13Roosterspit: Deze functie dienst om kippen of ander vlees aan het spit te roosteren. Als udeze functie wilt gebruiken, plaatst u het spit doorheen het vlees door het spit in het vleeste duwen. Bevestig het vlees stevig op zijn plaats met beide vorken op het spit. Plaats eenschotel op de 3de lade.

Plaats de spitbehuizing op de lade en plaats het spit op de behuizingterwijl u de tip van het spit in de opening van de roterende motor invoert. Druk de knop vanhet roterende spit in om deze te starten. Terwijl u etenswaren roostert met het spit, moet de grillbrander bediend worden. De verplichtingvan het gebruik van het beschermende deksel van de grill is ook geldig voor deze functie. OPGEPAST:* Als de brander niet inschakelt na 15 s seconden moet u de bediening van het apparaatstopzetten en de deur van het compartiment openen en/of minimum 1 minuut wachtenvoor u de brander opnieuw probeert te ontsteken. * Indien de brandervlammen onverwacht uitdoven, moet u de branderbediening uitschakelenen moet u minimum een minuut wachten voor u opnieuw een poging onderneemt debrander te ontsteken.

145. 1 SCHOONMAKENZorg ervoor dat alle schakelaars uitgeschakeld zijn en dat uw apparaat afgekoeld is voor u de ovenschoonmaakt. Schakel het apparaat uit. Controleer of deze geschikt zijn en aanbevolen worden door de fabrikant voor u schoonmaakmiddelengebruikt in de oven. Bijtende stoffen, schurende schoonmaakmiddelen, dikke staalwol of hardewerktuigen kunnen de oppervlakte van de oven beschadigen. U mag deze niet gebruiken. Indienvloeistoffen aanbranden die overstromen in uw oven kan het glazuur beschadigd worden. U moetoverstromende vloeistoffen onmiddellijk schoonmaken. Schoonmaken in uw ovenVerwijder de stekker uit het stopcontact voor u de oven schoonmaakt. De binnenzijde van de geglazuurde oven kunt u best schoonmaken wanneer de oven warm is. Wrijf de oven schoon met een zachte doek met een zeepsopje na ieder gebruik.

Wrijf het daarnaopnieuw schoon met een natte doek en droog dan af. Het kan noodzakelijk zijn af en toe eenvloeibaar schoonmaakmiddel te gebruiken voor een volledige reiniging. Gebruik geen drogeschoonmaakmiddelen of schoonmaakmiddelen in poedervorm. Het deksel van de oven schoonmakenAls u de binnen- of buitenzijde van het ovendeksel wilt schoonmaken, moet u een glasreinigergebruiken. Droog daarna af met een droge doek. Glazen kookplaten schoonmaken, kookplaat deelTil de steunen van de pan op van de kookplaten met gas op het bovenste deel van de oven. Wrijfhet achterpaneel schoon met een doek in zeepsop. Was de hoeden en koppen van de kookplatenmet gas en spoel ze af. Let erop dat u het achterpaneel correct aanbrengt wanneer u het terugplaatstna het drogen. Wrijf het achterpaneel niet schoon met een borstel voor de afwas. Dit kan krassenveroorzaken.

Het glazuur waar de pansteunen in contact komen met de vlam kan verslijten. De uiteinden waarvanhet glazuur kan verslijten kunnen geen roest veroorzaken. 5. 2 ONDERHOUDDe ovenlamp vervangenEerst moet u de stekker uit het stopcontact verwijderen en wachten tot de oven afgekoeld is.

Umoet ook de lamp verwijderen na het deksel voor de lamp verwijderd te hebben. Voer de nieuwelamp in die bestand is tegen 3000C op de plaats van de lamp die u net verwijderd hebt (230 V,25 Watt, Type E14). Vervang het beschermende glas van de lamp. Uw oven is nu klaar voorgebruik. Overige bedieningenU moet de gasaansluiting regelmatig controleren. Zelfs als u een eenvoudige anomalie opmerkt,moet u de technische dienst contacteren en vragen deze te repareren. We raden aan dezeminimum een maal per jaar te vervangen. Als u een anomalie ondervindt tijdens de bediening vande schakelaars van de kookplaat en de oven moet u contact opnemen met de erkende dienst. DEEL 5 : UW OVEN SCHOONMAKEN EN ONDERHOUDEN14.

6.1 VEREISTEN VOOR U DE DIENST NA VERKOOP CONTACTEERTAls de oven niet werkt :De oven kan uitgeschakeld zijn, er kan een elektriciteitspanne optreden. Op modellen uitgerustmet een timer is het mogelijk dat de tijd niet geregeld kan worden.Als de oven niet opwarmt :De warmte kan niet aangepast worden met de controleschakelaar van de ovenverwarming.Als het interne lampje niet oplicht :De elektriciteit moet gecontroleerd worden.U moet controleren of het lampje defect is.

Als het defect is, kunt u het vervangen volgens dehandleiding.Koken (als het lager-boven deel niet gelijkmatig kookt) ;Bedien de lade locaties, kookperiode en warmtewaarden volgens de handleiding.Behalve deze regels, als u nog steeds problemen ondervindt met het product, kunt ude Erkende dienst na verkoop contacteren.6.2 INFORMATIE MET BETREKKING TOT HET TRANSPORTAls u het apparaat moet verplaatsen:Houd de oorspronkelijke doos van het product en verplaats het in de oorspronkelijke verpakking.Volg de transportinstructies op de doos.Plak de kookplaat op de bovenste delen, deksels en koppen en de pansteunen op dekookpanelen. Plaats papier tussen het bovendeksel en het kookpaneel.

Dek het bovendekselaf en plak het aan de zijde van de oven.Plak karton of papier op het voordeksel op het glas binnen in de oven zodat de schotels, hetrooster en de laden van de oven niet beschadigd raken tijdens het transport.Plak ook de deksels van de oven aan de zijwanden.Als u de oorspronkelijke verpakking niet meer hebt :Zorg ervoor dat de externe oppervlakten (glas en geverfde oppervlakten) beschermd zijn tegenimpact.15DEEL 6 : DIENST NA VERKOOP EN TRANSPORT

Dit betekent dat het apparaat aan het einde van zjin levensduurniet bij het gewone huisvuil mag worden gevoegd, maar naar eenspeciaal centrum voor gesheiden afvalinzameling van de gemeentemoet worden gebracht of naar een verkooppunt dat deze serviceverschaft.Het apart verwerken van een huishoudelijkapparaat zoals deze kookplaat, voorkomt mogelijik negatieve die dooreen ongeschikte verwerking ontstaat en zorgt ervoor dat de materialenwaaruit het apparaat bestaat teruggewonnen kunnen worden om een aanmerkelijke besparing van energie en grondstoffen te verkrijgen.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Proline PGC 56SL-F stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden