Polti Vaporetto Lecoaspira 701 Handleiding


Pagina's 15 Nederlands Stofzuiger

Bekijk de handleiding van Polti Vaporetto Lecoaspira 701 gratis online of download de PDF. 59 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

701
700

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Polti
Categorie: Stofzuiger
Model: Vaporetto Lecoaspira 701

Handleiding Polti Vaporetto Lecoaspira 701 – volledige tekst

LECOASPIRA 700 - 701Geachte klant,Wij danken U voor het vertrouwen dat U in ons heeft gesteld bij de aankoop van eenPolti Produkt.Met het kiezen van Vaporetto Lecoaspira, heeft U aan de hygiëne van uw huis enaan de gezondheid van uw familie gedacht want Vaporetto Lecoaspira, reinigt op-pervlakten met de stoom kracht, maakt het vuil los en neemt het op en houdt stof,huisstofmijten en allergenen in het water vast.Ankzij het exclusieve EcoActive-Filter, kan het vuile water na de schoonmaakbeurtworden weggegooid, zonder het risico dat het stof zich overal verspreidt.Het luchtfilter systeem is uitgerust met het luchtuitgangsfilter, dat voor de kleinstestofdeeltjes geschikt is, zorgt voor een doeltreffende reiniging van de lucht bij de uit-gang.De vele accessoires geven de oplossing voor een moeiteloos en snel reinigen envoor elke soort schoonmaak.De afstandbediening op het handgreep geeft een direkt kontrole zonder hoeven tebukken.Met Vaporetto Lecoaspira maakt U een keus tussen het gebruiken van stomen af-zuiging samen voor een grondige reiniging, afzuiging alleen om stof grondig te zui-gen en stoom alleen voor een meer specifieke reiniging.Gelieve de gebruiksaanwijzing te lezen voor het gebruik van Vaporetto Lecoaspira.Wat is het Ecoactive-filter ?EcoActive-Filter is het revolutionaire door Polti gepatenteerde filter met gebruik vanwater.

Het Ecoactive-filter gebruikt de kracht van het water om het vuil te filteren uitde lucht, zonder direkt kontakt met het stof en zonder het vrijkomen van stof in delucht. De waterstroom in het speciaal filter maakt de reiniging met Vaporetto Leco-aspira, nog meer doeltreffend.DIT APPARAAT IS OVEREENKOMSTIG MET DE RICHTLIJN EC 89/336GEWIJZIGD DOOR 93/68 (EMC) EN MET DE RICHTLIJN 73/23 GE-WIJZIGD DOOR 93/68 (LAGE SPANNING).De firma POLTI S.p.A. behoudt zich het recht voor om zonder kennisgeving vooraftechnische wijzigingen of wijzigingen aan de constructie aan te brengen die POLTInodig acht.

WWAAAARRSSCCHHUUWWIINNGGDEZE GEBRUIKSAANWIJZING BEWAREN• Lees voordat u dit apparaat gebruikt degebruiksvoorschriften aandachtig door • Ieder gebruik dat afwijkt van deze voor-schriften, doet de garantie vervallen. • Het elektrische systeem, waarop het ap-paraat aangesloten wordt, moet voldoenaan de wettelijke voorschriften. • Controleer voordat u het apparaat aansluitof de netspanning overeenkomt met despanning die vermeld is op het typeplaatjevan het apparaat en of het stopcontact ge-aard is. • Voordat u het apparaat loskoppelt van hetelektriciteitsnet, dient u het altijd uit teschakelen met de hiervoor bestemdeschakelaar. • Als het apparaat niet gebruikt wordt, dientu de stekker uit het stopcontact te halen. Laat het apparaat zo lang het is aangeslo-ten op het elektriciteitsnet nooit onbe-waakt.

• Voordat u begint met onderhoudswerk-zaamheden, dient u het apparaat altijd uitte schakelen en de stekker uit het stop-contact te halen. • Maak de voedingskabel niet los door eraan te trekken, maar trek de stekker uithet stopcontact, om beschadiging van hetstopcontact te voorkomen. • Zorg ervoor dat de voedingskabel niet ver-bogen, bekneld of uitgerekt wordt, of inaanraking komt met scherpe of warme op-pervlakken. • Het apparaat mag niet gebruikt worden alsde voedingskabel of andere belangrijkeonderdelen van het apparaat beschadigdzijn. • Gebruik geen verlengsnoeren die nietgoedgekeurd zijn door de fabrikant, omgevaar voor beschadigingen en brand tevoorkomen. • Als de voedingskabel moet worden ver-vangen, kunt u het beste naar een erkendservicecentrum gaan, aangezien hier spe-ciaal gereedschap voor nodig is.

• Raak het apparaat nooit aan met vochtigehanden of voeten wanneer de stekker inhet stopcontact zit. • Gebruik het apparaat nooit terwijl u bloots-voets bent. • Gebruik het apparaat nooit in de onmid-dellijke nabijheid van wasbakken, badkui-pen, douches of met water gevulde bak-ken.

• Dompel het apparaat, de kabel of de stek-kers nooit onder in water of andere vloei-stoffen. • Het is verboden het apparaat te gebruikenin ruimtes waar explosiegevaar bestaat. • Gebruik het product niet in aanwezigheidvan giftige stoffen. • Zet het apparaat nooit op oppervlakkendie hittegevoelig zijn. • Stel het apparaat nooit bloot aan de weer-sinvloeden. • Zet het apparaat niet in de buurt van inge-schakelde kookplaten, elektrische kachelsof welke andere warmtebronnen dan ook. • Stel het apparaat niet bloot aan extremetemperaturen • Laat het apparaat niet gebruiken door kin-deren of door personen die niet weten hoehet werkt. • Druk niet te hard op de toetsen en gebruikgeen puntige voorwerpen, zoals pennenen dergelijke. • Zet het apparaat altijd op een stabiele on-dergrond.

• Als het apparaat per ongeluk gevallen is,dient u het na te laten kijken bij een er-kend servicecentrum, interne beschadigin-gen kunnen de veiligheid van het productnamelijk aantasten. • Bij een defect of storing in de werking,dient u het apparaat uit te schakelen enmoet u nooit proberen het te demonteren;ga naar een erkend servicecentrum. • Om de veiligheid van het apparaat niet ingevaar te brengen, dient u bij reparaties ofvervangingen van accessoires uitsluitendoriginele POLTI onderdelen te gebruiken. • Wikkel de voedingskabel niet rond het ap-paraat, al helemaal niet wanneer het ap-paraat warm is. LECOASPIRA 700 - 701.

• Nooit zuur of soldeervloeistof zuigen omde beschadiging van het apparaat te voor-komen. Nooit gevaarlijke stoffen zuigendie in kontakt met onderdelen komen endie oorzaak van explosie kunnen zijn. • Geen giftige stoffen opzuigen. • Nooit zaken zuigen die branden of heetzijn, zoals pas gebrand hout in een openhaard, as en andere materialen in ont-vlamming. • Voor het waterreservoir kan men normaleleidingwater gebruiken. • Geen stoffen als gips, cement, enz. opzui-gen die bij contact met het water vast wor-den en het werken van de toestel kunnenhinderen. • Tijdens het vullen met water dient de toe-stel afgesloten de stekker uitgeschakeld tezijn. • Gedurende het gebruik moet het apparaatin horizontale positie blijven. • Apparaten met elektrische elementen alsovens, koelkasten, enz. nooit met stoomreinigen. • Laat de toestel koelen voordat u hemschoonmaakt.

• De toestel moet helemaal gekoeld zijnvoordat u hem weer weglegt. • Deze toestel is voorzien van veiligheids-voorzieningen. Vervanging ervan dientdoor een geautoriseerde technicus uitge-voerd te worden. • Nooit reinigingsmiddelen of chemicaliën inde ketel doen. Van nature bevat het watermagnesium, mineralen en droogresten diekalkaanslag veroorzaken. Om het appa-raat te beschermen tegen problemen ver-bonden aan deze droogresten is het raad-zaam de ontkalker KALSTOP FP 2003 tegebruiken. Een natuurlijk ontkalkingsmid-del dat kalkaanslag verwijdert door hetleeg spoelen van de ketel met gewoon lei-dingwater. KALSTOP is verkrijgbaar in demeeste electro-verkoopspunten of techni-sche centra. Zo is de vorming van kalkvoorgekomen en de metalen wanden vande ketel zijn beschermd. Ter vervanging, ishet raadzaam een mengsel van 50% lei-dingwater en van 50% gedemineraliseerdwater te gebruiken.

• Verzeker U ervan dat de veilig- heids-schroefdop stevig gesloten is tijdens hetgebruik, zoniet zou er tijdens het functio-neren stoom kunnen ontsnappen langs dedop. • Laat de ketel, als deze nog warm is, en-kele minuten afkoelen alvorens hem tevullen. • De toestel moet nooit geleegd worden alshet water in het reservoir heet is. • Als het apparaat werkt, gelieve de dop nietproberen te openen. • Controleer periodiek de toestand van deveiligheidsdop en van diens afdichting, in-dien nodig beide onderdelen vervangendoor originele vervangingsonderdelen. • OPGELET: gaat u strijken en op een zit-plaats staan, is het raadzaam de benennooit onder de strijkplank te zetten, omverbranding te voorkomen. • Alleen op strjkplanken, die bestand tegenhitte zijn en die stoom doorlaten, strijken.

• In het geval dat het onderijzermatje ver-vangen moet worden, dienen uitsluitendoriginele delen gebruikt te worden. • Voor dat de toestel aangeschakeld wordt,controleren dat het knopje voor door-gaande stoomuitgave niet aan staat. GGEEBBRRUUIIKKVVAANNHHEETTAAPPPPAARRAAAATTHet apparaat is geschikt voor huishoudelijkgebruik voor het stoom reinigen en voordroog en vloeistof te zuigen volgens de be-Kom niet met uw handenin de buurt van de stoom-straal. Gevaar voor bran-dwonden. Richt de stroomstraal nietop personen, dieren of af-val. Gevaar voor bran-dwonden. LECOASPIRA 700 - 701.

schrijvingen van deze gebruiksaanwijzing. Het is raadzaam de gebruiksaanwijzing doorte lezen en te houden. Dit kan helpen in detoekomst. De firma POLTI S. p. A. wijst iedere aan-sprakelijkheid van de hand voor inciden-ten die zijn ontstaan doordat de Vapo-retto Lecoaspira niet conform degebruiksaanwijzing is gebruikt. BBEELLAANNGGRRIIJJKKRichtlijn 2002/96/EG (Afgedankte Elektri-sche en Elektronische Apparaten - AEEA):informatie voor de gebruikersDit product voldoet aan de richtlijn EU2002/96/EG. Het symbool van de vuilnisbak met eenstreep erdoor, dat op het apparaat staat, ge-eft aan dat het product, wanneer het wordtafgedankt, niet met het huisvuil kan wordenmeegegeven. Het is de verantwoordelijkheid van de ge-bruiker het product, op het moment dat ditwordt afgedankt, in te leveren bij een cen-trum voor gescheiden afvalverwerking.

Een correcte gescheiden afvalverwerking,die gericht is op de recycling van het afge-dankte product en die een milieuvriendelijkebehandeling en vernietiging mogelijk maakt,draagt ertoe bij mogelijk negatieve effectenop het milieu en op de gezondheid te voor-komen en bevordert het hergebruik van dematerialen waaruit het product bestaat. Voormeer gedetailleerde informatie met betrek-king tot de voorhanden zijnde afvalverwer-kingsystemen dient u zich te wenden tot deplaatselijke vuilnisdienst of tot de winkelierwaar u het product heeft gekocht. VVOOOORRBBEERREEIIDDIINNGG• De veiligheidsdop (7) open draaien (Fig. 1). De ketel met 1. 3 l water invullen meteen trechter (U). Het is mogelijk gewoon leidingwater te ge-bruiken. Maar, gezien dat van nature hetwater kalk bevat en tot kalkaanslag leidt,is het raadzaam een mengsel van 50% lei-dingwater en van 50% gedemineraliseerdwater te gebruiken.

Om alleen maar leidin-gwater te gebruiken en kalkaanslag te vo-orkomen, is het raadzaam het natuurlijkontkalkingsmiddel KALSTOP FP 2003 tegebruiken. • De veiligheidsdop (7) goed sluiten. • Het waterreservoir (20) uit zijn opbergtrekken (Fig.

3) door middel van de hand-greep (22) (Fig. 2). • De knop opening handgreep waterreser-voir (22) in drukken en trekken (Fig. 4) enhet “Ecoactive filter” (23) element uit trek-ken. • Het waterreservoir (20) met circa 1. 2 l lei-dingwater in vullen. Tot max waterniveau(21) (Fig. 5). • Het “Ecoactive filter” element (23) in hetwaterreservoir (20) weer plaatsen. • Zet de waterreservoir (20) opnieuw op zijnplaats in het apparaat op de omgekeerdemanier als dat u net gedaan hebt. • De handgreep (22) drukken tot de ver-grendeling op het waterreservoir (20). SSTTAARRTTEENN• Het klepje monoblokcontact (9) openen;de monoblokstekker (B2) erin stoppen,zonder op de drukknop te drukken, tot hetvergredelen van de sluitingsmecanisme,dan de vergrendeling controleren (fig. 6).

drukken. Het Controlelampje ketel “aan” gaat bran-den. • Wachten tot het controlelampje stoomdruk(4) brandt. Nu staat Vaporetto Lecoaspira klaar voorgebruik. • Op de knop (A4) van de handgreep (A2)drukken, dan start de afzuiging op de mini-mum stand met het controlelampje (5) datblijft branden. Voor een goed gebruik vande afzuiging, de “regeling afzuiging/uit” le-zen. Nota: de handgreep (A2) is uitgerust meteen veilig heidsknop (A3). Die zorgt voorhet voorkomen van misbruik door kinde-ren of door personen die niet weten hoehet werkt. Als het apparaat “aan” is en deslang niet onder controle staat, het israadzaam de veiligheidsknop (A3) in ge-sloten stand te zetten. Om weer het apparaat in gang te stellende knop in open stand doen. • Door op de stoom knop (A5) op de hand-greep te drukken komt stoom uit. Te sa-men kunt U de afzuiging gebruiken doormiddel van de knop (A4).

Met afzuiging alleen• Voor afzuiging alleen, de aan-uit schake-laar (1) aan zetten, onder de bedienings-paneel, en de controlelampjes (5) van dezuigkracht gaan branden. • De afzuiging wordt ingeschakeld met deknop (A4) op de handgreep (A2), dan startde afzuiging op de minimum stand met hetcontrolelampje (5) dat blijft branden vooreen goed gebruik van de afzuiging, de “re-geling afzuiging/uit” lezen. Met stoom alleen• De aan-uit schakelaar (1) aan zetten, on-der de bedieningspaneel, en de contro-lampjes (5) van de zuigkracht gaan bran-den. • Op de “aan” schakelaar (2) van de keteldrukken. Het controlelampje ketel “aan”gaat branden. • Wachten tot het controlelampje stoomdruk(4) brandt. Nu staat Vaporetto Lecoaspiraklaar voor gebruik. • Door op de stoomknop (A5) op de hand-greep te drukken komt stoom uit.

• Om te stoppen met het gebruik van stoom,hoeft U maar op de “uit” schakelaar (2) tedrukkenGGEEBBRREEKKAAAANNWWAATTEERRBij gebrek aan water in het reservoir,gaat hetcontrolelampje (3) branden met een geluid-signaal.

Om te herstarten met het gebruik gaat U“VEILICHEIDSDOP” volgen. VVEEIILLIICCHHEEIIDDSSDDOOPPDit apparaat is voorzien van een gepatente-erde veiligheidsdop die ervoor zorgt dat deketel niet, zelfs niet per ongeluk, kan wordengeopend zolang er ook maar een minimaledruk op de ketel staat. Om de dop te openenmoeten de volgende handelingen wordenverricht. Steeds wanneer het water op is, moet u alsvolgt te werk gaan:• zet het apparaat uit met de ketelschake-laar (2). • druk net zolang op de stoomschakelaar(A5) op het stoompistool of op de stoom-knop (X) op het strijkijzer (W) totdat ergeen stoom meer komt. • Haal de stekker (13) uit het stopcontact. • Maak de veiligheidsdop (7) los door dezetegen de wijzers van de klok in te draaien. • Wachten enkele minuten tot dat de ketel isafgekoeld. • Handel bij het vullen van de ketel volgensde beschrijving in de paragraaf VOORBE-REIDING VOOR HET GEBRUIK.

LECOASPIRA 700 - 701RREEIINNIIGGIINNGGSSTTOOOOMMDDEEBBIIEETTMet uw Vaporetto Lecoaspira kunt U de hoe-veelheid stoom naar wens instelen met be-hulp van de regelknop (8) (Fig. 7). Voor meer stoom draait U de knop met dewijzers van de klok mee, voor minder stoomtegen de wijzers van de klok in. veel stoom:voor aangekoekt materiaal, vlekken, reini-ging, smeer. Normaal stoom: voor vloerbedekking, vloerkleden,ramen, te-gels. Weinig stoom:om planten te besproein,om tere weefsels tereinigen, stoffering, divans, enz. RREEGGEELLIINNGG AAFFZZUUIIGGIINNGG//UUIITTDe zuigkracht is regelbaar in verband metde type oppervlakte: de nummers staan opde bedieningspaneel1 voor gordijnen2 voor meubels en zetels3 voor tapijten4 voor tegels, harde oppervlakten en vloei-stof. Gebruik van de schakelaars op de hand-greepDe afzuiging start met een druk op de afzui-gingsknop (A4).

Volgens het type oppervlakte gaat u de aan-gepaste snelheid kiezen door middel van deafzuigingsknop (A4). Met meer vermogen gaan meer controle-lampjes (5) branden en met minder vermo-gen gaan controlelampjes (5) uit. Om het apparaat stil te zetten gaat U weerop de afzuigingsknop (A4) drukken. Nota: bij het starten met zuigen, start het ap-paraat op het vermogensniveau dat werdgebruikt bij het uitschakelen. SSNNOOEERROOPPBBEERRGGAlvorens de Vaporetto Lecoaspira op te ber-gen, gelieve de voedingskabel (13) in de ge-schikte ruimte (15) te plaatsen als hierbij be-schreven :• het waterreservoir (20) verwijderen alsbescreven in “voorbereiding van het ge-bruik”. • De kabel gelijkmatig met de hand in de ge-schikte ruimte (15) oprollen en in de voe-dingskabel opbergplaats (14) te latengaan (fig. 8). • Het waterreservoir (20) weer in zijn plaatsneerleggen met aandacht voor een goedevergrendeling.

Voor het bevestigen van de slang aan hetapparaat: breng de haak op de slang in dedaartoe bestemde plaats op de houder vande hulpstukken op het apparaat (Fig. 9). AAAANNSSLLUUIITTEENN AACCCCEESSSSOOIIRREESSAlle accessoires van Vaporetto Lecoaspiramogen direkt op de handgreep (A2) of op deverlengstukken (D). Om de accessoires voor zuigen en stomen(D-E-K-N) aan te sluiten gaat U als volgt tewerk:• de handgreep of de verlengstukken op degewenste accessoires koppelen tot devergrendeling van de vergrendelingsknopvoor accessoires (C) (fig. A). • Om de accessoires los te krijgen hoeftmen op de knop (C) te drukken en de ele-menten vrij maken (fig. B). • Voor het gebruik van de accessoires is hetraadzaam de aansluiting te controleren. Om de accessoires voor alleen zuigen (F-M-Q-R-T) te koppelen hoeft men geen vergren-deling van de knop (C) te hebben.

AAFFZZUUIIGGIINNGG VVAANNDDRROOOOGG OOFFVVLLOOEEIISSTTOOFFDroog of vloeistof mogen opgezogen wor-den. In geval van zeer vuil water gelieve hetwater te vervangen als beschreven bij “leeg-maken en reinigen van het waterreservoir”. Als het waterniveau in het waterreservoir(20) het maximum niveau bereikt, dan wordtde afzuiging gestopt door de veiligheidsvlot-ter (de motor gaat sneller draaien). OPGELET: het apparaat uitschakelen endan pas herstarten na het invullen van hetreservoir tot het aangeduide niveau als be-schreven in paragraaf “leegmaken en reini-gen van het reservoir”. Schade aan hetluchtuitgangsfilter kan veroorzaakt zijn dooreen te snel herstarten. Om weer te kunnen zuigen gaat U “leegma-ken en reinigen van het waterreservoir” vol-gen, met het normaal waterniveau in het wa-terreservoir. BBIIOOEECCOOLLOOGGIICCOOOPGELET.

GELIEVE BIOECOLOGICOOF ANDERE PRODUKTEN IN DE STOOM-KETEL NIET TE DOEN, MAAR WEL AL-LEEN IN HET WATERRESERVOIR (20). Voor meer hygiëne tijdens de afzuiging be-staat Bioecologico, een geparfumeerd bac-teriedodend middel dat natuurlijke middelentegen allergie bevat. Het wordt in het water van het waterreser-voir (20) van Vaporetto Lecoaspira regelma-tig toegevoegd om het ontwikkelen van bac-teriën en van microorganismen tevoorkomen en om tegen invloed van allerge-nen te vechten. Buiten een aktie met meerhygiëne, Bioecologico elimineert nare lucht-jes van stof in het water en laat een aange-name “schone” geur achter. Gebruik: 8 ml bij ieder invulling van het wa-terreservoir. Bioecologico is verkrijgbaar in de meesteelectro-verkoopspunten of technische cen-tra. Bioecologico is verkrijgbaar in de versie"Neutral", of in de geparfumeerde versiesdennen of citrusvruchten.

3). Het “Ecoactive Filter” element (23) uit trek-ken (Fig. 4) en het reservoir leegmaken enmet water reinigen. (Fig. 10)De luchttoevoerbuis (27) uit de filterhoudermet microfilter (26) trekken (Fig. 11a). Alle componenten losmaken en met waterreinigen (als het schuimfilter beschadigd isvervang het filter , moet het bij een Polti Ser-vice Center vervang worden). Om het apparaat te gebruiken moet U waterin doen. Het “Ecoactive filter” element (23) in het wa-terreservoir (20) weer plaatsen. AANDACHT: De reil op de luchttoevoerbuis(27) moet tegen de aanduiding op de filter-houder met microfilter (26) komen (Fig. 11b). Het waterreservoir (20) terug plaatsen als inde paragraaf “voorbereiding”Nota:het is raadzaam het reservoir (20) leegte maken voor opberg van Vaporetto Leco-aspira. Een van de belangrijkste voordelenvan Vaporetto Lecoaspira is het feit dat hetapparaat altijd proper is.

PPRRAAKKTTIISSCCHHEETTIIPPSSVVOOOORR HHEETT GGEEBBRRUUIIKKVVAANNHHUULLPPSSTTUUKKKKEENNLees voordat u leder, speciale weefsels ofhouten oppervlakken gaat behandelen, eerstde instructies van de fabrikant. Probeereerst een staal te behandelen of een deeldat niet in het zicht staat. Laat het met stoombehandelde deel drogen om te controlerenof de kleur niet verandert en of er geen ver-vormingen optreden. Wanneer u houten oppervlakken behandelt(meubels, deuren, enz. ) raden wij u aan omgoed op te letten, omdat een te langdurigebehandeling de waslaag, de glanslaag of deLECOASPIRA 700 - 701.

kleur van de te reinigen oppervlakken kanaantasten. Wij adviseren daarom de stoomalleen met korte intervallen op deze opper-vlakken toe te passen of eerst een doek tebehandelen en hiermee de houten opper-vlakken te reinigen. Op zeer gevoelige oppervlakken (bij voor-beeld synthetische materialen, gelakte op-pervlakken, enz. ) kunt u het beste de bor-stels gebruiken met een doek eromheen, enmet een minimum van stoom. Voor het reinigen van ruiten tijdens seizoe-nen met bijzonder lage temperaturen, kunt ude ruiten het beste voorverwarmen door hetstoompistool op een afstand van ca. 50 cmvan het raam te houden. Voor de verzorging van uw planten advise-ren wij een afstand van minimaal 50 cm aante houden. CCOOMMBBIINNAATTIIEEMMOONNDDSSTTUUKK ((EE))Deze borstel wordt aangeraden voor gebruikop ruime oppervlakken, keramiekvloeren,marmer, parket, tapijten enz.

, waarbij de vol-gende meegeleverde tussenstukken moetenworden toegepast. • Hulpstukken met borstel (E2), wanneer al-leen de zuigfunctie nodig is. • Hulpstukken voor het opzuigen van vloei-stoffen (E3), voor het opnemen van vocht;aanbevolen voor gladde oppervlakken. • Hulpstukken voor vloerbedekking (E4),voor vloerbedekkingen en tapijten. De combinatiemondstuk kan rechtstreeksaan de handgreep worden bevestigd of aande buis met behulp van de verlengstukken(D). MONTAGE INZETSTUKKEN:trek voor het verwisselen van de inzet-stukken de in de borstel aanwezige stukkennaar buiten en schuif de nieuwe op hunplaats, waarbij u in de omgekeerde volgordehandelt (Fig. C). De twee schuierborstels(E2) moeten zodanig worden geplaatst, datde volle schuier achterin de borstel zit en deopengewerkte voorin.

Bij het inschuiven van inzetstukken voor hetopnemen van vloeistoffen (E3) moet er ech-ter op worden gelet, dat deze met de gladdekant naar de binnenkant van de borstel wij-zen.

112200°° SSPPUUIITTSSTTUUKK AAFFZZUUIIGGIINNGG--SSTTOOOOMM((KK))Dit hulpstuk wordt aangeraden voor de ver-ste hoekjes en plekken, die met anderehulpstukken moeilijk bereikbaar zijn. Hethulpstuk 120° kan worden gebruikt voor:• vlekken op vloerbedekking of vloerkledente behandelen voordat U de borstel ge-bruikt;• roestvrijstaal, glas, spiegels, coatings enemail te reinigen;• schoon te maken in moeilijk bereikbarehoekjes bij trappen,raamkozijnen, deurstij-len en aluminiumprofielen;• de onderkant van kranen te reinigen;• jaloezieën,radiatoren of het interieur vanuw auto te reinigen;• Kamerplanten op afstand te besproeien. Men kan het 120° spuitstuk direct aansluitenop de handgreep (A2) of op de verlengstuk-ken (D).

Het is mogelijk de volgende accessoires tegebruiken in combinatie met het 120° spuitstuk:• gekleurde 120° ronde borstel (L), ge-schikt om het vuil te verwijderen op moei-lijk bereikbare plaatsen zoals gasfornuis,rondom vensters, voegen, rondom kra-nen,enz. U kunt steeds dezelfde kleur op een be-paald oppervlakte gebruiken voor meerhygiëne. • Stoomlans (K1) geschikt voor het berei-ken van de moeilijkste punten, ideaal voorhet reinigen van radiatore, randen vandeuren en ramen, sanitair en jaloezïen. Om de stoomlans op de 120° accessoireaan te sluiten hoeft men de stoomlansvast te draaien als met de kleine ge-kleurde borstels. Deze mogen dan op destoomlans vastgedraaid worden. • Kleine zuigmond (M), geschikt voor hetopzuigen van vuil dat u heeft verwijderdLECOASPIRA 700 - 701.

van smalle en nauwe oppervlakken zoalstegelvoegen, deurposten, openingen vanluxaflex etc. • Zuigmond (Q), geschikt voor het reinigenvan textieloppervlakken, zoals de nadenvan banken, fauteuils, matrassen, auto-stoelen etc. • Aanzuigkwastl (T), dankzij de zachte bor-stelharen geschikt voor het verwijderenvan stof van delicate oppervlakken zoalslijsten, boeken etc. • Spleetmond (R), geschikt voor het gron-dig zuigen van de moeilijkste punten, zo-als plinten, plooien van banken, fauteuils,gestoffeerde meubels, autostoelen. Wan-neer u de kwast voor opzet borstel radia-toren (S) op de punt van de rechte spleet-mond (R) monteert, komt u gemakkelijk inde uitsparingen van verwarmingsradia-teurs om het daar opgehoopte stof te ver-wijderen.

KKLLEEIINNEEZZUUIIGGMMOONNDDAAFFZZUUIIGGIINNGG--SSTTOOOOMM ((NN))Dit hulpstuk wordt aanbevolen voor groteoppervlakken van glas van ramen en deu-ren, spiegels, gladde oppervlakken in het al-gemeen, of voor het reinigen van textiel-weefsels zoals divans, matrassen, enz. , metgebruik van de meegeleverde frames:• het frame voor glas (O) van 130 mm, voorkleine oppervlakken;• het frame voor glas van 200 mm (O1) voorruiten en grotere oppervlakken;• het borstelframe (P) is aanbevolen voortapijten, trappen, interieurs van auto’s, tex-tielweefsels in het algemeen (na eerst eentest te hebben uitgevoerd op minder in hetoog springende delen) en is handig voorhet verwijderen van dierenharen van dieoppervlakken; aan het mondstuk kan ookde sponzen kap worden bevestigd (E5). Bevestig de frames en laat het mondstukzoals aangegeven langs het oppervlakglijden D.

Voor een correct gebruik van het hulpstukvoor glasoppervlakken met zuig-stoomfunc-tie handelt u als volgt:• spuit de stoom gelijkmatig op het te reini-gen oppervlak, zodat het vuil oplost. • Druk de rubber glasreiniger tegen hetschoon te maken oppervlak en breng dezevertikaal van boven naar beneden, terwijlde zuigfunctie aanstaat.

Let op: in seizoenen met zeer lage tempera-turen moet u het glas eerst voorverwarmen:hiertoe geeft u eerst een stoomstoot op eenafstand circa 50 cm van het te behandelenoppervlak. JJOOKKEERRBBOORRSSTTEELL((FF)) ((ooppttiiee))Met de Joker borstel gaan alle types drogeen vloeistof op alle types oppervlakken op-gezogen worden. PPAARRKKEETTAACCCCEESSSSOOIIRREE((GG)) ((ooppttiiee))Uitsluitend te gebruiken op de Joker borstel. De Joker borstel op de parket accessoireplaatsen als op Fig. 12. De richting van de peil volgen om de acces-soire te vergrendelen. Om de parket acces-soire van Joker borstel los te maken de tweeschuiven naar buiten laten bewegen en deborstel naar boven trekken (Fig. 13). GGEEBBRRUUIIKK VVAANNHHEETT SSTTRRIIJJKKIIJJZZEERR((ooppttiiee))• Sluit de monoblokstekker van het strijk-ijzer (B2) aan op de stoomgenerator zoalsaangegeven in de paragraaf “gebruik”.

Alvorens een kledingstuk te strijken is het al-tijd goed om de symbolen op het etiket tecontroleren, hierop vindt u de behandelin-gsinstructies van de fabrikant. Controleer aan de hand van de volgende ta-bel hoe het kledingstuk gestreken kan wor-den:LECOASPIRA 700 - 701.

• Om met stoom te strijken, stelt U de tem-peratuur van het strijkijzer met de regel-knop (Y) in op de stand “cotone-lino” (ka-toen-linnen)• Wachten enkele minuten wachten totdathet Controlelampje opwarming ijzer (X1)uitgaat. Het strijkijzer heeft dan de juistetemperatuur. • Op de stoomknop (X) drukken om stoomte geven wanneer U de knop loslaat, stoptde stoom. Het kan zijn dat tijdens het eer-ste gebruik van het strijkijzer er een paardruppeltjes water met stoom verschijnendoordat er nog geen perfect thermischevenwicht is bereikt. We bevelen dan ookaan om de eerste stoomstoot niet te rich-ten op het te strijken goed. • Voor vergrendeling continu stoomdebiet(W1) naar voor laten bewegen. De stoom-debiet blijft continu zelfs zonder op de sto-omknop (X) te drukken. Om de stoomde-biet te onderbreken, de vergrendelingcontinu stoomdebiet (W1) terug trekken.

• Voor het droogstrijken drukt u op dehoofdschakelaar (1); regel de temperatuurvan het strijkijzer met de draaiknop (Y) enbreng deze op de juiste stand voor het tebehandelen weefsel; de temperatuur staatook op de knop zelf aangegeven. NOTA: Bij het gebruiken van het ijzer, is hetraadzaam de stoomdebiet van het apparaatop een gemiddelde niveau te regelen, of tes-ten ingang te stellen op de geschikte debietvoor te strijken strijkgoed. Belangrijk• Laat het strijkijzer niet onbewaakt achterwanneer het aan staat. • Gebruik alleen strijkplanken die bestandzijn tegen hitte en die stoom doorlaten. • Als het apparaat gevallen is, laat u hetdoor een centrum controleren, want in-terne problemen kunnen de veiligheid vanhet apparaat beperken. • OPGELET: gaat u strijken en op een zit-plaats staan, is het raadzaam de benennooit onder de strijkplank te zetten, omverbranding te voorkomen.

AALLGGEEMMEEEENNOONNDDEERRHHOOUUDDAlvorens onderhoud te plegen, haalt U destekker uit het stopcontact. Na gebuik van de borstels kunt U de borstelharen, het beste laten afkoelen in hun na-tuurlijke stand. Zo voorkomt U vervorming.

Controleer regelmatig de toestand van de af-dichtingen bij de monoblokstekker (B2). Indien nodig door de juiste reserve-onderde-len vervangen. De zelfde controle moet ge-beuren op de afdichtingen bij de aansluitin-gen van de verlengstukken (D) en bij dehandgreep (A2). Gebruik voor het reinigen van de buitenkantvan het apparaat alleen een vochtige doek. Vermijd oplosmiddelen of reinigingsmidde-len die het plastic oppervlak kunnen bescha-digen. Het reinigen van de waterfilterbak “ECOAC-TIVE-FILTER” en het reinigen of vervangenvan de filterspons, voert u uit aan de handvan de aanwijzingen in het hoofdstuk “LE-GEN EN REINIGEN VAN HET WATERRE-SERVOIR”.

Kan met stoomstrijkijzer gestreken wor-denOm droog te strijken zet u de thermosta-at op de stand •••Kan met stoomstrijkijzer gestreken wor-denOm droog te strijken zet u de thermosta-at op de stand ••Controleer of het weefsel bestand istegen stoomstrijken of strijk droog, metde thermostaat ingesteld op de stand •- niet strijken- stoomstrijken en stoombehandelingzijn niet toegestaanLECOASPIRA 700 - 701.

LECOASPIRA 700 - 701WASBARE HEPA FILTEROPGELET: het geleverde filter met Vapo-retto Lecoaspira is wasbaar. Om het reini-gen, gaat U als volg te werk :• Maak de hendel van het waterreservoir los(22) en haal de bak (20) van zijn plaats zo-als beschreven in het hoofdstuk “VOOR-BEREIDING VOOR HET GEBRUIK”. • Trek de hendel waarmee het Hepa filtervoor de wateruitvoer (18) vastzit los entrek het filter uit zijn plaats (Fig. 14). • Spoel het filter onder koud stromend waterom. Schud er na het wassen voorzichtigmee zodat eventuele vuilresten en het te-veel aan water verwijderd worden. OPMERKING: laat het filter op een na-tuurlijke manier opdrogen, ver van licht-bronnen en warmte. Het is aan te raden24 uur te wachten alvorens het filter in hettoestel op te bergen. • In het geval het filter scheuringen zou ver-tonen dient u ze te vervangen.

• Men raadt u aan het filter alle 4 maandenschoon te maken. • Om ervoor te zorgen dat het Hepa filtervoor de luchtuitvoer (17) in de juiste standstaat, dient u zich ervan te verzekeren dathij goed op zijn eigen plaats is gebracht(19), waarna u hem vastzet met de hendel(18) (Fig. 14). OPGELET:• Maak het filter niet met de borstel schoon;deze kan het filter immers beschadigen,zodat zijn filtercapaciteit afneemt. • Gebruik geen reinigingsmiddelen, schrobniet over het filter en was het niet in devaatwasmachine.

PROBLEEM OORZAAK OPLOSSINGHet apparaat start niet Gebrek aan vermogen Snoer, stekker en stopcontactcontrolerenDe zuigkracht daalt Zuigmond, slang of buizenzijn verstoptHet Hepa filter is volHet filter reinigen en verstop-pingen verwijderenVoert u uit aan de hand vande aanwijzingen in het hoofd-stuk “ALGEMEEN ONDER-HOUD”Waterverlies bij het zuigenvan vloeistofDe vlotter zit vast Het “Eco active filter” elementreinigenHet apparaat zuigt niet De vlotter is in werking getre-denSchakel het apparaat uit, vulhet water bij in het reservoirtot het juiste niveau is bereikten schakel het apparaat weeraanOOPPLLOOSSSSEENN VVAANN PPRROOBBLLEEMMEENN.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Polti Vaporetto Lecoaspira 701 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden