Philips DVDR3570H Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Philips DVDR3570H (110 pagina’s), behorend tot de categorie DVD speler. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 153 mensen en kreeg gemiddeld 5.0 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Philips DVDR3570H of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Philips |
| Categorie: | DVD speler |
| Model: | DVDR3570H |
| Kleur van het product: | Zwart |
| Gewicht: | 3800 g |
| Breedte: | 435 mm |
| Diepte: | 324 mm |
| Hoogte: | 43 mm |
| Gewicht verpakking: | 5800 g |
| Beeldscherm: | LCD |
| Ondersteund audioformaat: | MP3, PCM, WMA |
| Ondersteunde videoformaten: | DIVX, MPEG1, MPEG2 |
| Vormfactor: | Set-top |
| Meegeleverde kabels: | SCART |
| Geïntegreerde geheugenkaartlezer: | Nee |
| Ingebouwde HDD: | Ja |
| Snelstartgids: | Ja |
| Afmetingen verpakking (BxDxH): | 571 x 123 x 421 mm |
| Aantal USB 2.0-poorten: | 1 |
| Audio-ingang (L, R): | 1 |
| Composiet video-ingang: | 1 |
| Stroomverbruik (in standby): | 3.7 W |
| Formaat analoog signaal: | PAL, PAL BG, PAL DK, PAL I, SECAM B/G, SECAM D/K, SECAM L |
| Aansluiting voor netstroomadapter: | Ja |
| 3D: | Ja |
| Ondersteund beeldformaat: | JPG |
| Geïntegreerde TV Tuner: | Ja |
| Audio (L,R) out: | 1 |
| Ingebouwde audio decoders: | Dolby Digital |
| Elektronische TV-gids: | Ja |
| Aantal RF-poorten: | 1 |
| Soort apparaat: | DVD-recorder |
| Afspeel modi: | Rotation, Slideshow, Zoom |
| Totale opslagcapaciteit: | 160 GB |
| Video upscaling: | Ja |
| Aantal SCART-poorten: | 2 |
| Composiet video-uitgang: | 1 |
| HDD capaciteit: | 160 GB |
| Max HDD opnametijd: | 180 uur |
| HDD recording: | Ja |
| D/A-converter: | 10-bit/54MHz |
| Diashow: | Ja |
| Progressive scan uitgang: | Ja |
| S-Video uitgang: | 1 |
| Digitale audio, coaxuitgang: | 1 |
| Componentuitgang video (YPbPr/YCbCr): | 1 |
| Aantal IEEE 1394-/Firewire-poorten: | 1 |
| Playback disc formaten: | CD audio, CD video, SVCD |
| Playback disc types: | CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW |
| Recording disc types: | DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW |
| TV tuner type: | Analoog |
| Aantal optische schijven: | 1 schijven |
| Afmetingen (B x D x H): | 435 x 324 x 43 mm |
| Afstandsbediening inbegrepen: | Ja |
| AC-ingangsspanning: | 220-240 V |
| Stroomverbruik (typisch): | 28 W |
| Programmeerbare events: | 25 |
| Opnamemodi: | EP, HQ, LP, SEP, SLP, SP, SPP |
| Diameter optische disk: | 120 mm |
Handleiding Philips DVDR3570H – volledige tekst
Mocht u hulp nodig hebben bij het bedienen van de DVD-recorder, dan kunt u een beroep doen op de professionele ondersteuning van Philips via onze:Philips Support Center websitewww. philips. com/supportof dePhilips Consumentenlijn *Onze speciaal daartoe opgeleide medewerkers helpen u graag stap voor stap elk probleem op te lossen. Als we er niet in slagen het probleem op te lossen, wordt het product thuis opgehaald en ontvangt u binnen 7 dagen een vervangend product. Met deze ‘Premium Home Service’ kan Philips u nog beter van dienst zijn. Deze service is volledig gratis (met uitzondering van de Consumentenlijn) en geldt voor alle Philips DVD-recorders tijdens de Philips garantieperiode. Neem voor meer informatie contact op met een van onze medewerkers van de Philips Consumentenlijn.
* Kijk op de achterkant van deze gebruikershandleiding voor het telefoonnummer van Philips Customer Care in uw land. Zorg ervoor dat u het modelnummer, het serienummer en de aankoopdatum van uw product binnen handbereik hebt als u contact opneemt met Philips Customer Care. Nederland, Belgie.
Wegwerpen van uw afgedankt apparaat (Nederlands)Uw apparaat werd ontworpen met en vervaardigd uit onderdelen en materialen van superieure kwaliteit, die gerecycleerd en opnieuw gebruikt kunnen worden. Wanneer het symbool van een doorstreepte vuilnisemmer op wielen op een product is bevestigd, betekent dit dat het product conform is de Europese Richtlijn 2002/96/ECGelieve u te informeren in verband met het plaatselijke inzamelingsysteem voor elektrische en elektronische apparaten. Gelieve u te houden aan de plaatselijke reglementering en apparaten niet met het gewone huisvuil mee te geven. Door afgedankte apparaten op een correcte manier weg te werpen helpt u mogelijke negatieve gevolgen voor het milieu en de gezondheid te voorkomen.
223Aansluiten op een kabelbox of satellietontvanger. 224Stap 2: Optionele aansluitingen. 224~227Aansluiten op een videorecorder of soortgelijk apparaat. 225Aansluiten op een videorecorder en ka be lb ox /sa te lli et ont v an ger. 2 26Aansluiten op een camcorder. 227Optie 1: via de DV-ingang. 227Optie 2: via de VIDEO IN-ingang. 227Stap 3: Installatie en instellingen. 228~229Het GUIDE Plus+-systeem instellen. 230~231TV-kijkenTV-programma’s bekijken. 232~234Rechtstreekse TV-programma’s kijken. 232Timeshift-buffer: tijdelijke HDD-opslag. 232Inhoud markeren voor opname. 233De timeshift-buffer wissen. 233Rechtstreekse programma’s pauzeren. 234Instant Replay. 234FlexTime. 234GUIDE Plus+-programmagegevens. 234HoofdmenuHet GUIDE Plus+-menu ge bru iken. 2 35 ~237GUIDE Plus+-menubalk. 235Het hoofdmenu gebruiken. 238~239Ho ofdm enu. 2 38Mediumgegevens bekijken. 239OpnemenVóór de opnamen.
245Automatisch opnemen vanaf een satellietontvanger. 246Timeropnamen. 247Timeropnamen via het GUIDE Plus+-systeem. 247Timeropnamen (ShowView/Video Pl us+- sy st ee m). 248Handmatige timeropnamen. 249Een geprogrammeerde opname wijzigen/verwijderen. 251Opnemen vanaf een extern apparaat. 252~254Opnemen vanaf een extern apparaat (cam cor de r/v id e ore co rde r/ DVD- s pe le r). 252Opnemen vanaf een DV-camcorder. 253TV-programma’s opnemen vanaf de HDD. 255~256Kopiëre n. 255Opnamen kopiëren naar een opneembare DVD. 255Een ander schermweergave opgeven voor een opneembare DVD. 2563_dvdr3570h_31_dut_27613. indd 2103_dvdr3570h_31_dut_27613. indd 210 2007-09-07 4:16:29 PM2007-09-07 4:16:29 PM.
Inhoudsopgave211NederlandsBestanden kopiërenBestanden kopiëren tussen HDD, USB en DVD. 257~258Bestanden kopiëren van de harde schijf naar een USB-apparaat of naar een opneembare DVD. 257Bestanden kopiëren van een USB-apparaat naar de harde schijf of een opneembare DVD. 258Bestanden kopiëren van een CD/DVD naar de harde schijf of een USB-apparaat. 258AfspelenAfspelen vanaf de HDD. 259~261Navigeren op de harde schijf. 259Algemene aanwijzingen. 260Een HDD-titel verwijderen/vergrendelen/beveiligen. 261Afspelen van harde schijf herhalen. 261Afspelen vanaf een USB-apparaat. 262Een disc afspelen. 263~265Afspeelbare discs. 263Afspelen van een disc starten. 263Een DVD-videodisc afspelen. 264Een (Super) Video-CD afspelen. 264Een opneembare DVD afspelen. 264Een audio-CD afspelen (MP3/WMA). 265Een DivX-bestand afspelen. 265Extra afspeelfuncties. 266~273Een JPEG-fotobestand (diavoorstelling) afspelen.
212NederlandsReinigen van discsLET OP. Uw discs kunnen beschadigd raken. Gebruik nooit oplossingsmiddelen zoals benzeen, thinner, reinigingsmiddelen of antistatische sprays voor discs. Gebruik een microvezeldoek om de disc te reinigen en wrijf hierbij in een rechte lijn vanuit het midden naar de buitenkant. Omgaan met de harde schijf (HDD)U kunt als volgt voorkomen dat de harde schijf beschadigd raakt en dat er belangrijke gegevens verloren gaan:– Verplaats de recorder niet en stel het apparaat niet bloot aan trillingen terwijl het in bedrijf is. – Verwijder de stekker van het netsnoer pas uit het stopcontact als het apparaat stand-by staat. Het wordt aanbevolen om belangrijke opnamen te archiveren op een opneembare DVD zodat u beschikt over een back-up.
Bericht over energiebesparingWe raden u aan om op dit apparaat de Eco-modus ingeschakeld te houden en de helderheid van het display op het voorpaneel uit te schakelen zodat het stroomverbruik in de stand-bymodus tot een minimum wordt beperkt. Ga in het menu Afspelen naar de optie { Display } en in het menu Installatie naar de optie { Eco-modus }. Informatie over onderhoud en veiligheidBELANGRIJKE OPMERKING. Koppel de recorder NIET los van de stroomvoorziening, tenzij u het product een langere periode niet gebruikt. De recorder moet zijn aangesloten op de stroomvoorziening om essentiële taken, zoals het maken van timeropnamen, het downloaden van Electronic Program Guide-informatie en het automatisch bijwerken van de datum en tijd van het systeem te kunnen uitvoeren. InstallatievoorschriftenZoek een geschikte plaats– Plaats het apparaat op een vlakke, harde en stabiele ondergrond.
Plaats het apparaat niet op vloerbedekking of een vloerkleed. – Plaats het apparaat niet op een ander apparaat dat warm kan worden, zoals een ontvanger of een versterker. – Leg niets onder het apparaat, zoals CD’s of tijdschriften.
– Plaats het apparaat in de buurt van een stopcontact en op een plaats waar u gemakkelijk bij de stekker kunt. Laat voldoende ruimte over voor ventilatie– Plaats het apparaat alleen op een plek waar voldoende ventilatie is. Aan de achter- en bovenkant moet minstens 10 cm ruimte vrij blijven en aan de linker- en rechterkant 5 cm om oververhitting te voorkomen. 10cm )10cm 5cm5cm Vermijd hoge temperaturen, vocht, water en stof– Stel het apparaat niet bloot aan vocht. – Plaats geen objecten of voorwerpen in de buurt van het apparaat die schade kunnen veroorzaken (bijv. voorwerpen die vloeistoffen bevatten of brandende kaarsen). 3_dvdr3570h_31_dut_27613. indd 2123_dvdr3570h_31_dut_27613. indd 212 2007-09-07 4:16:34 PM2007-09-07 4:16:34 PM.
213NederlandsInleidingDeze DVD/HDD-recorder zal de manier waarop u TV kijkt compleet veranderen. U hebt zelf volledig de controle over de TV-programma’s die u bekijkt. De timeshift-buffer slaat namelijk alle programma’s op waarop de recorder is afgestemd. U kunt rechtstreekse TV-programma’s pauzeren met de functie Pause Live TV of een willekeurige scène herhalen met de functie Instant Replay. Nog nooit was opnemen zo eenvoudig dankzij de ingebouwde harde schijf (HDD). In de SEP-modus (Super Extended Play) kunt u maar liefst 180 tot 300 uur opnemen. Model Harde schijf (HDD)Maximale opnameduurDVDR3570H 160 GB 180DVDR3590H 250 GB 300Bovendien kunt u DivX- lms, muziekbestanden en digitale foto’s opslaan in de mediajukebox op de harde schijf.
DVDR3570H DVDR3590HDivX-bestanden150 270Foto’s 10,000 10,000Muziek-bestanden4,500 7,000Wilt u de recorder instellen voor het opnemen van een bepaald programma, dan hoeft u alleen maar naar het GUIDE Plus+-systeem te gaan. Hier ziet u een overzicht van de TV-programma’s voor de komende 8 dagen. Hier kunt u ook alle opnamen programmeren, het programma zoeken dat u wilt opnemen of alle programma’s sorteren op genre. Wilt u een opname opslaan of delen met anderen, dan kunt u deze probleemloos kopiëren op een opneembare DVD. Ook kunt u opnamen van uw videocamera of camcorder kopiëren via de i-Link-aansluiting.
Voordat u de recorder kunt gebruiken, dient u aan de hand van drie eenvoudige stappen de basisaansluitingen aan te brengen en het apparaat in te stellen: Stap 1: Basisaansluitingen van de recorderStap 2: Optionele aansluitingen voor overige apparatuurStap 3: Installatie en instellingenLees deze gebruikershandleiding goed door voordat u de recorder gaat gebruiken. Hierin vindt u belangrijke informatie en opmerkingen over de bediening van de DVD-recorder. Handige tip:– Kijk op het typeplaatje aan de achter- of onderkant van het apparaat voor het identi catienummer en de voedingsspanning.
Meegeleverde accessoires– Snelstartgids– RF-antennekabel– Scartkabel– Afstandsbediening en batterijenRegiocodesDVD- lms worden doorgaans niet op hetzelfde moment in alle regio’s ter wereld uitgebracht. Vandaar dat op alle DVD-spelers/-recorders een speciale regiocode is ingesteld. Op dit apparaat kunnen alleen DVD’s met Regio 2 of DVD’s met regiocode “ALL” worden afgespeeld. DVD’s met een andere regiocode kunnen niet op deze recorder worden afgespeeld. ProductinformatieALL23_dvdr3570h_31_dut_27613. indd 2133_dvdr3570h_31_dut_27613. indd 213 2007-09-07 4:16:34 PM2007-09-07 4:16:34 PM.
214NederlandsSpeciale functiesPause Live TVNu hebt u zelf alle TV-programma’s onder controle. U kunt zelfs bij de TV weglopen zonder een moment te missen. Ieder rechtstreeks uitgezonden TV-programma kunt u stopzetten door simpelweg op de knop PAUSE LIVE TV te drukken. Als u nogmaals op deze knop drukt, wordt het programma verder afgespeeld. U kunt dan de rest van het programma bekijken. Als u weer naar de rechtstreekse uitzending wilt gaan, drukt u op de knop LIVE TV. Instant ReplayU kunt iedere gewenste scène van een rechtstreeks TV-programma zo vaak u maar wilt herhalen door op de knop REPLAY () te drukken. Als u terug wilt naar het rechtstreekse TV-programma, drukt u gewoon weer op LIVE TV. Als u Instant Replay wilt gebruiken, dient u de recorder in te schakelen en uw favoriete programma’s via de recorder te bekijken.
FlexTimeDankzij FlexTime kunt u nu werkelijk exibel met uw tijd omgaan. Met FlexTime kunt u een opgenomen programma al bekijken voordat de opname afgelopen is. U hoeft niet te wachten tot de opname afgelopen is - u kunt meteen gaan kijken. U kunt ook een eerder opgenomen programma bekijken, een DVD of DivX- lm bekijken of naar muziek luisteren terwijl de recorder bezig is met de opname van het TV-programma. Productinformatie (vervolg)Timeshift-buffer (TSB)Zodra u de recorder inschakelt, wordt het TV-kanaal waarop de recorder is afgestemd, opgeslagen in de zogeheten timeshift-buffer. Deze buffer kunt u zien als een tijdelijke opslag voor TV-programma’s die u voorziet van een grote exibiliteit. In de timeshift-buffer is ruimte voor 6 uur aan TV-programma’s. Als de buffer vol is, worden de oudste programma’s het eerst overschreven.
U kunt delen van de timeshift-buffer markeren en kopiëren naar uw lijst met opnamen, zodat u deze later kunt bekijken of kopiëren naar een opneembare DVD. De timeshift-buffer werkt alleen als de recorder is ingeschakeld.
Wanneer de recorder wordt uitgeschakeld, wordt automatisch de timeshift-buffer leeggemaakt. GUIDE Plus+-systeemIn het GUIDE Plus+-systeem staat informatie over alle TV-programma’s van de komende acht dagen. Hiermee kunt u opnamen plannen, snel op trefwoord naar uw favoriete programma’s zoeken of uitzendingen op genre sorteren. ShowView/VIDEO Plus+Dit is een eenvoudig programmeringssysteem voor recorders. U hoeft hiervoor alleen het programmanummer van het TV-programma in te voeren. Dit nummer staat in uw omroepgids. 3_dvdr3570h_31_dut_27613. indd 2143_dvdr3570h_31_dut_27613. indd 214 2007-09-07 4:16:34 PM2007-09-07 4:16:34 PM.
215NederlandsSAT RecordMet deze functie kunt u een programma opnemen vanaf een satellietontvanger of een ander apparaat. Controleer of het apparaat in aangesloten op de EXT2-TO VCR/SAT-aansluiting van deze recorder en of de timer van het aangesloten apparaat is ingesteld.Follow TVMet deze functie kunt u ervoor zorgen dat de volgorde van de kanalen op uw televisie wordt gehandhaafd op de recorder. Dit geldt alleen voor analoge TV-kanalen. Hierdoor wordt de ef ciëntie van het systeem voor opnamen vergroot. Controleer of u de TV hebt aangesloten op de EXT1 TO TV-aansluiting van deze recorder.* De Follow TV-functie werkt mogelijk niet goed op elke TV.i.LINKi.LINK, ook wel FireWire of IEEE 1394 genoemd, is een digitale aansluiting waarop u een camcorder kunt aansluiten. Zo maakt u hoogwaardige kopieën van uw camcordervideo’s. De aansluiting is te vinden achter de klep aan de voorzijde.
216NederlandsAfstandsbedieninga 2– Hiermee schakelt u het apparaat in of schakelt u over naar de normale stand-bymodus. b CAM– Hiermee schakelt over naar de camcorder die is aangesloten op de DV IN CAM2-aansluiting. c USB – Hiermee schakelt u de USB-modus in en geeft u de inhoud van het USB-apparaat weer. d Kleurgecodeerde knoppen– Met deze knoppen kunt u de gekleurde opties kiezen die in sommige menu’s beschikbaar zijn. e OPTIONS– Hiermee opent/sluit u het menu Opties. In dit menu kunt u diverse instellingen opgeven. f : Cursorknoppen waarmee u naar links/rechts kunt gaan. In de Live TV-modus kunt u een scène gedurende een bepaalde tijd opnieuw afspelen of overslaan. : Cursorknoppen waarmee u omhoog/omlaag kunt gaan. g OK– Hiermee bevestigt u een invoer of selectie. h HOME– Hiermee opent/sluit u het menu Home (Hoofdmenu) van de recorder.
i PREV í/ NEXTë – Hiermee gaat u naar de vorige of volgende titel/track of het vorige of volgende hoofdstuk. – Hiermee gaat u naar de vorige of volgende dag in het GUIDE Plus+-menu. j TIMER (GUIDE Plus+)– Hiermee opent/sluit u het programmaoverzicht van GUIDE Plus+, menu voor opnameprogrammering. k P +-– Hiermee selecteert u in de Live TV-modus het vorige of volgende kanaal, of de vorige of volgende externe ingangsbron (EXT1, EXT2, CAM1). – Hiermee selecteert u in de camcordermodus een andere externe ingangsbron (EXT1, EXT2, CAM1). – Hiermee gaat u in het GUIDE Plus+-menu naar de volgende of vorige pagina. l AUDIO– Hiermee selecteert u een audiotaal of -kanaal. m SCART (werkt alleen wanneer uw TV via de scartkabel is aangesloten op EXT1 van uw recorder)– Hiermee schakelt u over naar het apparaat dat is aangesloten op de scartaansluiting EXT2 van uw recorder.
Als er geen apparaat is aangesloten op EXT2, wordt automatisch naar de TV-modus geschakeld. Druk nogmaals op deze knop om terug te keren naar de opnamemodus. n EDIT– Hiermee opent/sluit u het bewerkingsmenu.
217NederlandsAfstandsbediening (vervolg)o LIVE TV– Hiermee schakelt u over naar de Live TV-modus (rechtstreekse uitzendingen). Activeert de timeshift-buffer, waarmee u het TV-programma op elk willekeurig moment kunt pauzeren of herhalen. p HDD LIST– Hiermee geeft u de lijst weer met opnamen die u op de interne harde schijf hebt opgeslagen. q DISC– Hiermee geeft u de inhoud van de disc weer. r BACK – Hiermee gaat u terug naar het vorige menu. s REW m / FFW M – Hiermee zoekt u snel achteruit of vooruit. t PAUSE LIVE TV u– Hiermee pauzeert u een rechtstreekse TV-uitzending of hervat u deze. – Hiermee start of pauzeert u het afspelen van opgenomen titels of discs. STOP – Hiermee zet u het afspelen/opnemen stop. – Houd deze knop ingedrukt om de lade te openen of te sluiten. REC z– Hiermee start u de opname van het TV-programma dat u momenteel bekijkt.
Druk herhaaldelijk op deze knop als u de opnametijd in stappen van 30 minuten wilt verlengen. u TV VOL +-– Hiermee stelt u het volume van de TV in (alleen voor Philips-TV’s of compatibele merken). v Alfanumeriek toetsenblok– Hiermee kunt u cijfers of letters invoeren (in SMS-stijl). – Hiermee selecteert u een hoofdstuk-/track-/titelnummer om af te spelen. – Hiermee selecteert u het vooraf ingestelde TV-kanaal van de recorder. w SUBTITLE– Hiermee selecteert u de ondertitelingstaal van de DVD. x INFO– Hiermee geeft u informatie weer op het scherm. – Hiermee opent u de programmadetails in GUIDE Plus+. y SELECT– Hiermee selecteert u meerdere bestanden voor kopiëren of verwijderen. – Hiermee schakelt u tussen “T” (titelselectie) en “C” (hoofdstukselectie) tijdens het afspelen van de disc.
Vervolgens kunt u met de toetsen í / ë de vorige/volgende titel of het vorige/volgende hoofdstuk selecteren. – Hiermee wisselt u tussen hoofdletters en kleine letters bij gebruik van het alfanumerieke toetsenblok.
218NederlandsAfstandsbediening (vervolg)De afstandsbediening gebruikenA Schuif het klepje van het batterijcompartiment open.B Plaats twee batterijen van het type R03 of AAA.
Zorg dat + en - van de batterijen overeenkomen met de markeringen (+-) in het batterijcompartiment.C Sluit het klepje.D Richt de afstandsbediening rechtstreeks op de infraroodsensor op het voorpaneel en selecteer de gewenste functie.SUBTITLEINFO SELECT EDIT SCARTAUDIOPAUSE LIVE TVLET OP!– Verwijder de batterijen als ze leeg zijn of als de afstandsbediening lange tijd niet wordt gebruikt.– Plaats geen oude en nieuwe of verschillende typen batterijen in het apparaat.– Batterijen bevatten chemische stoffen en moeten apart van het huisvuil worden ingezameld.Tekens invoeren met het alfanumerieke toetsenblokSUBTITLEINFO SELECT EDIT SCARTAUDIOPAUSE LIVE TV– Druk op een cijfertoets totdat het gewenste teken of het gewenste nummer wordt weergegeven.– Druk herhaaldelijk op om speciale tekens in te voeren.– Wilt u hoofdletters of kleine letters kiezen, druk dan op SELECT.– Als u een spatie wilt invoeren, drukt u op de knop .3_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 2183_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 218 2007-09-07 4:16:35 PM2007-09-07 4:16:35 PM
219NederlandsApparaata STANDBY-ON – Hiermee schakelt u het apparaat in of schakelt u over naar de normale stand-bymodus.b Discladec OPEN CLOSE ç– Hiermee opent/sluit u de lade.d Display panel– Hiermee geeft u informatie over de huidige status van de recorder weer.e HDD ACTIVE– Gaat branden als u de inhoud van de harde schijf opent. f u– Hiermee pauzeert u een rechtstreekse uitzending of hervat u deze.– Hiermee start/onderbreekt u het afspelen. . >– Hiermee gaat u naar het vorige of volgende hoofdstuk of naar de vorige of volgende track. Houd de knop ingedrukt om snel vooruit/achteruit te zoeken. x– Hiermee zet u het afspelen/opnemen stop.g z– Hiermee start u de opname van het TV-programma dat u momenteel bekijkt.
Druk herhaaldelijk op deze knop als u de opnametijd in stappen van 30 minuten wilt verlengen.– Brandt als er wordt opgenomen.Aansluitingen achter het klepjeOpen het klepje zoals in de rechterhoek wordt aangegeven met OPEN .h DV IN-CAM2-aansluiting– Ingang voor een digitale camcorder (ook wel FireWire of IEEE1394 genoemd).i VIDEO-AUDIO-CAM1-aansluiting – Composite Video- en audio-ingangen voor een camcorder/DVD-speler/videorecorder of een vergelijkbaar apparaat.j USB-aansluiting– Ingang voor een USB- ashdrive, USB-geheugenkaartlezer of digitale camera. * Alleen digitale camera’s die compatibel zijn met de PTP-standaard worden ondersteund.3_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 2193_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 219 2007-09-07 4:16:35 PM2007-09-07 4:16:35 PM
Als het antennesignaal via een kabelbox of satellietontvanger wordt ontvangen, moeten deze apparaten zijn ingeschakeld voordat u programma’s kunt bekijken of opnemen. Als u het apparaat wilt aansluiten op een videorecorder en/of een afzonderlijke kabelbox/satellietontvanger,raadpleegt u “Stap 2: Optionele aansluitingen” voor details.Handige tip:– Afhankelijk van de huidige aansluiting van het TV-kanaal (rechtstreeks vanaf een antenne, kabelbox of videorecorder), dient u sommige kabels los te koppelen voordat u de antenne-aansluiting kunt maken.A Sluit de bestaande antennekabel (dit kan de kabel zijn van de antennedoos of van een kabelbox) aan op de ANTENNA-IN -aansluiting van de recorder.B Sluit de RF-antennekabel (meegeleverd) aan op de TV-OUT -aansluiting van de recorder en de antenne-ingang van uw TV (meestal is dit ANT, ANTENNA IN of RF IN).
221NederlandsStap 1: Basisaansluitingen van de recorder (vervolg)De videokabel aansluitenMet deze aansluiting kunt u opnamen bekijken die vanaf de recorder wordt afgespeeld. U hoeft slechts een van de onderstaande opties te kiezen om de videoaansluiting te maken.– Hebt u een standaard-TV, volg dan optie 1, 2 of 3.– Hebt u een Progressive Scan TV, volg dan optie 4.Handige tip:– U hebt een audio-aansluiting nodig als u de ingangen Y Pb Pr, S-VIDEO of CVBS gebruikt om uw TV aan te sluiten.
Raadpleeg “De audiokabels aansluiten’”voor meer informatie.Optie 1: via de scartaansluiting Sluit de scartkabel (meegeleverd) aan op de EXT1 TO TV-aansluiting van de recorder en de overeenkomstige scartaansluiting van de TV.Handige tip:– Gebruik de ingang EXT2-TO VCR/SAT om de recorder aan te sluiten op een extra apparaat.Optie 2: via de S-Video-aansluiting Sluit een S-Video-kabel (niet meegeleverd) aan op de S-VIDEO OUT-aansluiting van de recorder en de S-Video-ingang (meestal Y/C of S-VHS) van de TV.Optie 3: via de video-aansluiting (CVBS) Sluit een Composite Video-kabel (geel - niet meegeleverd) aan op de CVBS OUT-aansluiting van de recorder en de video-ingang (meestal gemarkeerd als A/V In, Video In, Composite of Baseband) van de TV.COAXIALDIGITAL OUTCVBS OUTS-VIDEO OUTVIDEO OUT AUDIO OUTAUDIOANTENNA-INTV-OUTTO TVEXT1TO VCR/SATEXT2MAINSPBPRYRLTVOptie 2Optie 1Optie 3OFOF3_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 2213_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 221 2007-09-07 4:16:36 PM2007-09-07 4:16:36 PM
222NederlandsStap 1: Basisaansluitingen van de recorder (vervolg)Optie 4: via een Component Video-aansluiting/aansluiten op een TV met Progressive ScanProgressive Scan-videokwaliteit is alleen beschikbaar indien u beschikt over een Y Pb Pr-aansluiting en een TV met Progressive Scan. Het beeld van DVD- lms is dan van superieure kwaliteit.A Gebruik de Component Video-kabels (rood/blauw/groen - niet meegeleverd) om de Y PB PR-aansluitingen van de recorder aan te sluiten op de overeenkomstige Component Video-ingangen (meestal Y Pb/Cb Pr/Cr of YUV) op de TV.B Gebruik een audiokabel (rood/wit - niet meegeleverd) om de AUDIO OUT L/R-aansluitingen van de recorder aan te sluiten op de audio-ingangen van de TV.Opmerking:U kunt de Y Pb Pr (YUV)-aansluiting pas activeren als de video-uitgang van de recorder goed is ingesteld.
A Maak een extra videoaansluiting vanaf deze recorder naar uw TV met de scart-, S-Video- of Video-aansluiting (CVBS). B Schakel de TV in op het juiste weergavekanaal voor de hiervoor genoemde videoaansluiting.C Zodra u de installatie en de instellingen hebt voltooid, wijzig dan als volgt de instelling voor de video-uitgang:1) Druk op OPTIONS.2) Ga naar { Instell. } > { Video-uitg. } > { Actieve video-uitgang } > { Comp.
223NederlandsStap 1: Basisaansluitingen van de recorder (vervolg)De audiokabels aansluitenMet deze aansluiting kunt u het geluid horen dat vanaf de recorder wordt afgespeeld.
Als de TV met een scartkabel op de recorder is aangesloten, hoeft u deze aansluiting niet te gebruiken.Optie 1: via de analoge audio-aansluitingenU kunt de recorder aansluiten op een tweekanaals stereo-installatie (minisysteem, TV) of ontvanger om te genieten van het stereogeluidssysteem. Sluit de audiokabel (rood/wit - niet meegeleverd) aan op de AUDIO OUT-aansluitingen en de audio-ingangen van het aangesloten apparaat.Optie 2: via de digitale audio-aansluitingen U kunt de recorder aansluiten op een AV-versterker/-ontvanger en genieten van meerkanaals surround-geluid. Sluit een coaxkabel (niet meegeleverd) aan op de COAXIAL DIGITAL OUT-aansluiting en de digitale coaxingang (of COAXIAL IN of DIGITAL IN) van het aangesloten apparaat.Handige tip:– U moet de juiste digitale uitgang instellen. Anders hoort u ofwel niets, ofwel ruis.
224NederlandsAansluiten op een kabelbox of satellietontvangerOptie 1Als uw kabelbox/satellietontvanger alleen een antenne-uitgang (RF OUT of TO TV) heeft,raadpleegt u “Basisaansluitingen van de recorder - De antennekabels aansluiten” voor meer informatie.Optie 2 (zie bovenstaande afbeelding)De kabelbox/satellietontvanger heeft een scartuitgang:A Gebruik de bestaande antenne-aansluiting van de kabelbox/satellietontvanger naar de TV.B Sluit de scartkabel (meegeleverd) aan op de EXT1 TO TV-aansluiting van de recorder en de overeenkomstige scartingang van de TV.C Sluit een andere scartkabel (niet meegeleverd) aan op de EXT2 TO VCR/SAT-aansluiting van de recorder en de scartaansluiting (meestal TV OUT of TO VCR) van de kabelbox/satellietontvanger.Handige tip:– Als de TV via de COMPONENT VIDEO-aansluitingen (Y Pb Pr) is aangesloten op de recorder, sluit u de externe kabelbox/satellietontvanger aan op de EXT1 TO TV-aansluiting.COAXIALDIGITAL OUTCVBS OUTS-VIDEO OUTVIDEO OUT AUDIO OUTAUDIOANTENNA-INTV-OUTTO TVEXT1TO VCR/SATEXT2MAINSPBPRYRLTVBCStap 2: Optionele aansluitingenKabelbox/satellietontvanger3_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 2243_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 224 2007-09-07 4:16:36 PM2007-09-07 4:16:36 PM
225NederlandsCOAXIALDIGITAL OUTCVBS OUTS-VIDEO OUTVIDEO OUT AUDIO OUTAUDIOANTENNA-INTV-OUTTO TVEXT1TO VCR/SATEXT2MAINSPBPRYRLTVVHF/UHFRF INVHF/UHFRF OUTSCART OUTSCART INBCDStap 2: Optionele aansluitingen (vervolg)VCR (voorbeeld)Aansluiten op een videorecorder of soortgelijk apparaatMet deze aansluiting kunt u videobanden opnemen op de harde schijf en de videorecorder gebruiken voor weergave op de TV als de recorder is uitgeschakeld.Opmerking:Uw nieuwe recorder kan uw videorecorder voor al uw opnamen vervangen. Koppel hiervoor gewoon alle aansluitingen met de videorecorder los.A Sluit de bestaande antennekabel (dit kan de kabel zijn van de antennedoos of van een kabelbox) aan op de ANTENNA-IN -aansluiting van de recorder.B Sluit de RF-antennekabel (meegeleverd) aan op de TV-OUT -aansluiting van de recorder en de antenne-ingang van uw TV (meestal ANT, ANTENNA IN of RF IN).
C Sluit een scartkabel (meegeleverd) aan op de EXT1 TO TV-aansluiting van de recorder en de overeenkomstige scartaansluiting van de TV.D Sluit een andere scartkabel (niet meegeleverd) aan op de EXT2-TO VCR/SAT-aansluiting van de recorder en de scartaansluiting (meestal TV OUT of TO TV) van de videorecorder.Handige tips:– De meeste in de handel verkrijgbare videobanden en DVD’s zijn tegen kopiëren beveiligd waardoor er niet kan op worden opgenomen.– Sluit de recorder rechtstreeks op de TV aan. Als er een videorecorder of een ander apparaat tussen de recorder en de TV is aangesloten, verliest het beeld mogelijk aan kwaliteit.3_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 2253_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 225 2007-09-07 4:16:36 PM2007-09-07 4:16:36 PM
C Sluit een scartkabel (meegeleverd) aan op de EXT1 TO TV-aansluiting van de recorder en de overeenkomstige scartaansluiting van de TV.COAXIALDIGITAL OUTCVBS OUTS-VIDEO OUTVIDEO OUT AUDIO OUTAUDIOANTENNA-INTV-OUTTO TVEXT1TO VCR/SATEXT2MAINSPBPRYRLBCDEAStap 2: Optionele aansluitingen (vervolg)Achterkant van een satellietontvanger (voorbeeld)Achterkant van een videorecorder (voorbeeld)D Sluit een andere scartkabel (niet meegeleverd) aan op de EXT2-TO VCR/SAT-aansluiting van de recorder en de scartaansluiting (meestal TV OUT of TO TV) van de videorecorder.E Sluit een andere scartkabel (niet meegeleverd) aan op de scartaansluiting (meestal TV IN of TO DECODER) van de videorecorder en de scartuitgang (meestal TV OUT of TO VCR) van de kabelbox/satellietontvanger.3_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 2263_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 226 2007-09-07 4:16:37 PM2007-09-07 4:16:37 PM
227NederlandsStap 2: Optionele aansluitingen (vervolg)Aansluiten op een camcorderU kunt via de aansluitingen aan de voorkant opnamen kopiëren die met een camcorder zijn gemaakt. Deze aansluitingen bevinden zich achter het klepje aan de rechterkant, zodat de camcorder gemakkelijk kan worden aangesloten.Optie 1: via de DV-ingangGebruik deze aansluiting als u een Digital Video- of Digital 8-camcorder hebt. De DV-aansluiting voldoet aan de i.LINK-standaard.
Deze geeft de beste beeldkwaliteit.A Sluit een 4-pins i.LINK-kabel (niet meegeleverd) aan op de DV IN-aansluiting van de recorder en de bijbehorende DV OUT-aansluiting van de camcorder.B Druk op CAM op de afstandsbediening om “CAM2” te selecteren.Handige tip:– Het is niet mogelijk vanaf de recorder naar de camcorder op te nemen via de DV IN-aansluiting van de recorder.Optie 2: via de VIDEO IN-ingangU kunt de VIDEO-aansluiting gebruiken als uw camcorder maar één video-uitgang (Composite Video, CVBS) heeft.
Dit geeft een goede beeldkwaliteit.A Sluit de VIDEO-aansluiting aan de voorzijde van de recorder aan op de overeenkomstige S-VHS- of Video-uitgang van de camcorder.B Sluit een audiokabel (rood/wit - niet meegeleverd) aan op de AUDIO L/R-aansluitingen aan de voorkant van de recorder en de audio-uitgang van de camcorder.C Druk op CAM op de afstandsbediening, en vervolgens enkele malen op P +/- om “CAM1” te selecteren.Handige tip:– Als u de camcorder aansluit op de scartaansluiting aan de achterzijde van deze recorder, selecteert u { EXT1 } of { EXT2 } als ingangsbron.Optie 1Optie 23_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 2273_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 227 2007-09-07 4:16:37 PM2007-09-07 4:16:37 PM
228NederlandsStap 3: Installatie en instellingenWanneer u deze recorder voor de allereerste keer inschakelt, wordt het installatiemenu weergegeven. Met deze instellingen kunt u snel de basisfuncties van de recorder instellen, zoals de TV-kanalen, de taalopties en het GUIDE Plus+-systeem. Voordat u begint. Geef de basisinstellingen op voordat u een disc plaatst om af te spelen of op te nemen. A Zet de TV aan. B Druk op STANDBY-ON 2 om de recorder in te schakelen. Nu moet op de TV het eerste installatiescherm van de recorder te zien zijn - het scherm { Menutaal }. Is dat niet het geval, dan hebt u misschien niet de juiste ingang geselecteerd op uw TV. Raadpleeg de gebruikshandleiding bij uw TV voor informatie over het selecteren van de juiste ingang op uw TV. DanskFrançaisItalianoNederlandsNorskEspañolDeutschMenutaalEnglishSelecteer uw taal.
Hiermee geeft u de weergavetaal voor alle schermmenu's op. VolgendeC Met de toetsen van de afstandsbediening selecteert u de gewenste schermtaal. Druk vervolgens ter bevestiging op OK. D Het scherm Landselectie wordt op de TV weergegeven. Zet de selectiebalk op het land waarin u verblijft, en druk ter bevestiging op OK. Deze instelling is belangrijk voor de automatische instelling van TV-kanalen in uw regio. LandselectieA AustriaSelectie van land is van belang bij TV-kanalen zoeken. VolgendeB BelgiumF FranceD GermaFIN FinlandGR GreeceIRL Ireland DK DenmarkVor ig eOpmerking: druk op de Rode knop van de afstandsbediening als u terug wilt naar het vorige scherm of druk op de Groene knop als u door wilt gaan met de volgende installatiestap. E Het beeldformaatmenu wordt op de TV weergegeven.
Selecteer het beeldformaat waarin u breedbeeld lms op uw TV wilt zien, en druk ter bevestiging op OK. Vorige VolgendeSelecteer het beeldformaat, zodat lms op volledig scherm worden weergegeven. Beeldformaat4:3 Letterbox4:3 Panscan16:9 BreedbeeldF Het menu Kanaal zoeken wordt op het TV-scherm weergegeven.
229NederlandsStap 3: Installatie en instellingen (vervolg)Vorige SkipKanalen zoekenAutom. zoekenOpmerking: controleer of u alle kabels op de recorder, de TV en de eventuele satellietontvanger/kabelbox hebt aangesloten en of de apparaten allemaal zijn ingeschakeld. Bij het zoeken naar kanalen worden de signalen gedetecteerd en worden alle gevonden kanalen opgeslagen. G Nadat het zoeken naar kanalen is voltooid, wordt het aantal gevonden en opgeslagen kanalen weergegeven. Druk op de Groene knop om door te gaan. Cancel Volgende OpnieuwKanalen zoeken. Wachten a. u. b. Analoge TV-kanalen gevonden: 3Analoog kanaalonderzoekAnaloge TV-kanalen gevonden: 9Analoog kanaal zoeken voltooid. H Het tijdinvoerscherm wordt weergegeven. Geef met het alfanumerieke toetsenblok 0-9 of met de toetsen de juiste tijd op. Druk vervolgens ter bevestiging op OK of op de groene knop om verder te gaan.
Vorige VolgendeVoor opnamen moet u de tijd instellen. Tijdsindeling: 24-uurs (uu:mm). Tijd00 00:I Het datuminvoerscherm wordt weergegeven. Geef met het alfanumerieke toetsenblok 0-9 of met de toetsen de juiste datum op. Druk vervolgens ter bevestiging op OK of op de Groene knop om verder te gaan. Vorige VolgendeVoor opnamen moet u de datum instellen. Controleer of de datum juist is. Datum31 01 2007J Het installatiescherm van GUIDE Plus+ wordt weergegeven op de TV. Druk op OK om de installatie van GUIDE Plus+ te starten (raadpleeg de volgende pagina voor meer informatie). Vorige VolgendeInstall. GUIDE Plus+Installatie startenVoor installatie van de interactieve TV-gids, is het raadzaam GUIDE Plus+ verder te installeren. Druk anders op de Groene knop om door te gaan. K De instellingen zijn nu voltooid. Druk op de Groene knop op de afstandsbediening om het scherm te sluiten.
U kunt de DVD-recorder nu gebruiken. Handige tip:– De TV-programma’s worden niet onmiddellijk weergegeven in het GUIDE Plus+-systeem nadat u de basisfuncties hebt ingesteld.
230NederlandsDe recorder is uitgerust met het GUIDE Plus+-systeem. Dit is een gratis en interactieve programmagids met alle TV-programma’s die in uw regio beschikbaar zijn. Voordat u deze functie kunt gebruiken, dient u uw huidige locatie en de aangesloten apparaten op te geven, zodat u de juiste GUIDE Plus+-programmagegevens ontvangt.A Kiest u ervoor om het GUIDE Plus+-systeem te installeren, dan wordt er een introductie van het GUIDE Plus+-systeem op de TV weergegeven. Druk op OK om verder te gaan. Het menu met de basisinstellingen voor GUIDE Plus+ wordt weergegeven. Is dit niet het geval, druk dan op TIMER (GUIDE Plus+) op de afstandsbediening.
Druk daarna op en vervolgens herhaaldelijk op om de menubalk { Installatie } te selecteren.HomeB Druk op om { Basic Setup } (Basisinstallatie) in het menu te selecteren en druk op OK.Back HomeC Selecteer in het weergegeven scherm de gewenste opties of voer de gevraagde gegevens in.{ Taal } Selecteer de taal voor het schermmenu van de recorder. { Land }Selecteer het land waarin u woont.{ Postcode }Voer uw postcode in.Opmerking: de postcode moet bestaan in het opgegeven land.
Anders ontvangt u geen of verkeerde programmagegevens.D Druk na het invoeren van de gegevens op de rode knop om terug te keren naar het instellingenscherm.E Als u de bron en het programmanummer van een GUIDE Plus+-hostkanaal wilt opgeven, selecteert u { Host Channel Setup } (Hostkanaal instellen) in het menu en volgt u de instructies op de TV om de instellingen op te geven. Het hostkanaal is standaard ingesteld op “Automatisch”.Het GUIDE Plus+-systeem instellen3_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 2303_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 230 2007-09-07 4:16:38 PM2007-09-07 4:16:38 PM
231NederlandsGa naar http://www.europe.guideplus.com/En/help/countries_hostchannels.html voor meer recente informatie over de ondersteunende hostkanalen.AustriaBelgiumFranceGermanyItaly NederlandsLuxembourgSpainSwitzerland(Deutsch)United KingdomEurosportRTL-TV1Canal +EurosportMTVEurosportRTL-TV1Tele 5EurosportITV (terrestrial)EurosportEurosport ASTRA 1C, 1HHOT BIRD 7AATLANTIC BIRD3Eurosport ASTRA 1C, 1HEurosport ASTRA 1C, 1HHOT BIRD 7AEurosport ASTRA 1C, 1HEurosport UK ASTRA 2ALand/plaats (taal)Hostkanaal (SAT)Hostkanaal (antenne/kabel)F Druk als u gereed bent op TIMER (GUIDE Plus+) om het menu af te sluiten.G Zet de recorder ‘s nachts stand-by, zodat de programmagegevens kunnen worden opgeslagen.Opmerking: – Als het apparaat zich in de stand-bymodus bevindt, wordt een kleine hoeveelheid ruis en warmte gegenereerd als gevolg van het downloaden van programmagegevens (EPG).– Controleer de volgende dag via het scherm { Editor } of de programmagegevens correct zijn opgeslagen.Handige tips:– Als uw land/regio niet in de bovenstaande lijst staat of als u het programmaoverzicht niet kunt ontvangen, kunt u het GUIDE Plus+-systeem wel gebruiken voor handmatige opnamen en ShowView/VIDEO Plus+-opnamen.– Als er zich tijdens het instellen van GUIDE Plus+ een probleem voordoet, gaat u naar de website www.europe.guideplus.com voor ondersteuning.Het GUIDE Plus+-systeem instellen (vervolg)3_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 2313_dvdr3570h_31_dut_27613.indd 231 2007-09-07 4:16:39 PM2007-09-07 4:16:39 PM
232NederlandsTV-programma’s bekijkenRechtstreekse TV-programma’s kijkenSUBTITLEINFO SELECT EDIT SCARTAUDIOPAUSE LIVE TVA Zet de TV aan. Selecteer op de TV indien nodig het ingangskanaal dat u gebruikt voor het kijken van programma’s en opnamen via de recorderB Druk op STANDBY-ON 2 op de recorder om deze in te schakelen. Als het goed is, wordt het TV-programma weergegeven op de TV. Is dit niet het geval, druk dan op LIVE TV. C Druk op P +/- om het gewenste TV-kanaal te selecteren. Het TV-programma waarop u afstemt, wordt automatisch opgeslagen in de timeshift-buffer. Hierdoor kunt u de weergave van live TV pauzeren en het afspelen later hervatten. Als u op de recorder overschakelt naar een ander TV-kanaal, wordt een nieuwe titel gemaakt en wordt een verticale lijn weergegeven op de timeshift-videobalk.
Live U kunt de timeshift-videobalk weergeven of verbergen door op INFO op de afstandsbediening te drukken. Timeshift-buffer: tijdelijke HDD-opslagHet huidige TV-programma wordt in het tijdelijke HDD-geheugen of de “TSB” (timeshift-buffer) opgeslagen wanneer de recorder wordt ingeschakeld. De recorder slaat maximaal 6 uur lang continu programma’s op. De timeshift-videobalk geeft de status en de tijdsinstellingen van de opgeslagen TV-programma’s weer. Nu22:04:3012 453De timeshift-videobalk bevat de volgende informatie:a De begintijd van het TV-programma. Wanneer de 6 uur overschreden zijn, wordt de begintijd dienovereenkomstig gewijzigd. b Clips die zijn geselecteerd voor opname op de harde schijf (rood gemarkeerd). c Titelmarkeringen (wanneer u langer dan 2 minuten overschakelt naar een ander TV-kanaal, wordt een nieuwe titelmarkering gemaakt).
233NederlandsInhoud markeren voor opnameU moet de inhoud in de timeshift-buffer markeren voordat u deze kunt opnemen op de harde schijf. De opname gaat van start als u de recorder in de stand-bymodus zet.23:3022:1321:00Opn Annul Prog.-infoEen scène in de timeshift-buffer zoeken Gebruik de toetsen m / M of / .Het startpunt van een opname markeren Druk eenmaal op REC . Het einde van een opname markeren Navigeer naar het eind van de scène en druk op STOP .Een gemarkeerde opname annuleren Druk op de Rode knop. Handige tip:– U kunt de lengte van het interval voor selectief zoeken instellen. Zie hoofdstuk “Menuopties - Weergave-instellingen - { Interval afsp. }/{ Interval oversl. }” voor meer informatie. De timeshift-buffer wissenDe hele inhoud van de timeshift-buffer wordt gewist wanneer u de recorder in de stand-bymodus zet, behalve de gemarkeerde inhoud.
U kunt de inhoud ook wissen door de volgende stappen uit te voeren wanneer de recorder is ingeschakeld. A Druk op OPTIONS op de afstandsbediening. Het menu Extra wordt weergegeven.Extra.Instell.AudiotaalTSB herstTijdlocatieB Ga naar { TSB herst } en druk op OK. Er wordt een waarschuwing weergegeven waarin staat dat u op het punt staat de timeshift-buffer te wissen.Door deze handeling wordt de timeshift buffer gewist.Wilt u doorgaan?Waarsch.NeeJaC Selecteer { Ja } in het menu en druk op OK op de afstandsbediening om door te gaan. Selecteer anders { Nee } en druk op OK op de afstandsbediening om de bewerking af te breken.Opmerking:U kunt de inhoud van de timeshift-buffer eveneens wissen door de volgende acties uit te voeren:– Druk op CAM op de afstandsbediening.– Ga naar de optie { Tuner } in het menu voor systeeminstellingen.– Wijzig de instelling { Opnamemodus } of { Klok }.
234NederlandsTV-programma’s bekijken (vervolg)Rechtstreekse programma’s pauzerenVoordat u begint. Schakel de modus LIVE TV van de recorder in om naar uw favoriete TV-programma’s te kijken. A Druk tijdens het afspelen op PAUSE LIVE TV u op de afstandsbediening om het afspelen te onderbreken. B Druk nogmaals op de knop om het afspelen te hervatten. Druk gewoon op LIVE TV om weer terug te gaan naar het rechtstreekse programma. Instant ReplayVoordat u begint. Schakel de modus LIVE TV van de recorder in om naar uw favoriete TV-programma’s te kijken. Druk op op de afstandsbediening om het rechtstreekse programma te herhalen. Telkens wanneer u op de toets drukt, springt de weergave 30 seconden terug (standaardinstelling). Druk gewoon op LIVE TV om weer terug te gaan naar het rechtstreekse programma.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Philips DVDR3570H stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding DVD speler Philips
Handleiding DVD speler
Nieuwste handleidingen voor DVD speler