Parkside PPWD 30 B2 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Parkside PPWD 30 B2 (264 pagina’s), behorend tot de categorie Stofzuiger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 20 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Parkside PPWD 30 B2 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Parkside |
| Categorie: | Stofzuiger |
| Model: | PPWD 30 B2 |
Handleiding Parkside PPWD 30 B2 – volledige tekst
94Apparaat uit de appverwijderen. 94Privacyverklaring. 94Afvoeren/milieubescherming. 94Probleemopsporing. 95Service. 96Garantie. 96Reparatie-service. 97Service-Center. 97Importeur. 97Reserveonderdelen entoebehoren. 98Vertaling van de origineleEU-conformiteitsverklaring. 99Explosietekening. 262InleidingGefeliciteerd met de aankoop van uwnieuwe werkplaatszuiger (hierna "ap-paraat" of "elektrisch gereedschap"genoemd). U hebt voor een hoogwaardig pro-duct gekozen. Dit apparaat werd tij-dens de productie op kwaliteit ge-controleerd en aan een eindcontro-le onderworpen. Een goede werkingvan uw apparaat is daarom gegaran-deerd. Het kan niet worden uitgesloten dater in individuele gevallen waterres-ten op of in het apparaat of in slan-gen kunnen achterblijven. Dat is geenmanco of defect en geen reden totongerustheid. Deze gebruiksaanwijzing maakt deeluit van dit apparaat.
NLBE78raat. Lees zorgvuldig de gebruiksaan-wijzing. Maak u vertrouwd met de be-dieningselementen en het juiste ge-bruik van het apparaat. Gebruik hetapparaat alleen zoals beschreven enalleen voor de vermelde doeleinden. Bewaar de gebruiksaanwijzing zorg-vuldig en geef alle documentatie meewanneer u het apparaat aan derdendoorgeeft. Reglementair gebruikHet apparaat is uitsluitend bedoeldvoor volgende gebruiken:• Opzuigen en afzuigen van droogstof dat schadelijk is voor de ge-zondheid conform stofklasse Hconform EN 60335-2-69, b. v. stofvan hout en verf• Afzuigen van een lucht-water-mengsel• Elektrisch gereedschap op netvoe-ding aansluiten in een droge omge-vingHet opzuigen van asbest en brandba-re of explosieve stoffen is verboden. De zuiger is getest op stof en voldoetaan stofklasse H voor droog stof vol-gens IEC/EN 60335-2-69.
Dit is eenwerkplaatszuiger die niet geschikt isvoor huishoudelijk gebruik. Elk ander gebruik dat in deze handlei-ding niet expliciet wordt toegestaan,kan leiden tot schade aan het appa-raat en kan een ernstig risico voorde gebruiker inhouden. De bedienerof gebruiker van het apparaat is ver-antwoordelijk voor letsel- of materië-le schade aan derde partijen of huneigendom. Het apparaat is bedoeldvoor huishoudelijk gebruik. Het is nietontworpen voor continu commercieelgebruik. Bij commercieel gebruik ver-valt de garantie. De fabrikant is nietaansprakelijk voor schade die voort-vloeit uit oneigenlijk gebruik of uit eenfoute bediening. Inhoud van het pakket/accessoiresPak het apparaat uit en controleer deinhoud van het pakket. Voer het verpakkingsmateriaal af zo-als reglementair voorgeschreven.
Het gevolgis eventueel ernstig lichamelijk letselof de dood.VOORZICHTIG! Als u deze veilig-heidsaanwijzing niet volgt, gebeurt ereen ongeval. Het gevolg is eventueellichte of matig lichamelijk letsel.AANWIJZING! Als u deze veiligheids-aanwijzing niet volgt, gebeurt er eenongeval. Het gevolg is eventueel ma-teriële schade.Pictogrammen en symbolenPictogrammen op het apparaatLees zorgvuldig de gebruiks-aanwijzing. Maak u vertrouwdmet de bedieningselementenen het juiste gebruik van hetapparaat.Alleen voor koude as*!
NLBE81 WARNING: This machine contains dust hazardous to health. Emptying and maintenance operations, including removal of the dust collection means, must only be carried out by authorised personnel wearing suitable personal protection. Do not operate without the full filtration system fitted. WAARSCHUWING. Dit apparaatbevat stof dat schadelijk is voor degezondheid. Het legen en onderhou-den, inclusief het verwijderen vanstofopvangcontainers, mag alleenworden uitgevoerd door professionalsdie de juiste beschermende uitrus-ting dragen. Gebruik het apparaat nietzonder het volledige filtersysteem. Elektrische apparaten horenniet bij het huisvuil. * „Koude as“ is as die voldoende langafgekoeld is en die geen gloeien-de resten meer bevat. Dit kan wor-den gecontroleerd door de as meteen metalen voorwerp te doorkam-men voordat het apparaat wordt inge-zet.
Koude as straalt geen merkbarewarmte meer uit. Veilige inbedrijfstel-ling van de werk-plaatszuiger• WAARSCHUWING. Gebruik de zuiger alleenals u voldoende informa-tie heeft gekregen overhet gebruik van de zui-ger, de stoffen die moe-ten worden opgezogenen hoe u deze veilig kuntafvoeren. Zorgvuldige in-structies verminderen on-juiste bediening en letsel. • WAARSCHUWING. Zuig nooit materialen opdie asbest bevatten. As-best wordt als kankerver-wekkend beschouwd. • VOORZICHTIG. Dit ap-paraat is alleen bedoeldvoor gebruik binnenshuis. • WAARSCHUWING. De zuiger bevat stof datgevaarlijk is voor de ge-zondheid. Laat het le-gen en onderhoudswerk-zaamheden, inclusief hetverwijderen van stofop-vangcontainers, alleendoor professionals uit-voeren. Een geschikteveiligheidsuitrusting isnodig. Gebruik de zuigerniet zonder het comple-te en zorgvuldig geïnstal-leerde filtersysteem.
NLBE82op de machine uitsluitendvoor de in de instructiesaangegeven doeleinden.WAARSCHUWING!Reinig de waterniveaube-grenzingsinrichting regel-matig en inspecteer hetop tekenen van schade.Algemene instructies• Lees zorgvuldig de ge-bruiksaanwijzing. Maaku vertrouwd met de be-dieningselementen en hetjuiste gebruik van het ap-paraat.• Dit apparaat mag nietworden gebruikt doormensen (inclusief kinde-ren) met verminderde fy-sieke, zintuiglijke of men-tale capaciteiten of eengebrek aan ervaring enkennis. Kinderen moetenonder toezicht staan zo-dat ze niet met het appa-raat spelen.• We wijzen u erop dat degebruiker zelf aansprake-lijk is voor ongevallen ofgevaarlijke situaties tenopzichte van derden enhun eigendom.• Houd rekening met degeluidshinder en de loka-le voorschriften.Voorbereiding• Controleer voor gebruikaltijd de aansluit- en ver-lengkabels op tekenenvan beschadiging of ver-oudering.
Als de kabeltijdens gebruik bescha-digd raakt, moet deze on-middellijk worden losge-koppeld van het elektri-citeitsnet; RAAK DE LIJNNIET AAN VOORDAT HIJIS LOSGEKOPPELD VANHET NET. Gebruik hetapparaat niet als de kabelbeschadigd of versletenis.• Let erop dat de netspan-ning overeenkomt metde gegevens op het ken-plaatje.• Sluit het apparaat slechtsaan op een stopcontactmet een aardlekschake-laar (FI-schakelaar) meteen gemeten lekstroomvan niet meer dan 30mA.• Sluit het apparaat aan opeen stopcontact met eenzekering van minimaal 16A.
NLBE83• Indien het netsnoer vandit apparaat beschadigdis, moet het worden ver-vangen door de fabrikant,diens dienst naverkoop ofeen soortgelijk gekwalifi-ceerd persoon, om geva-ren te voorkomen. Neemcontact op met het servi-cecentrum.• Gebruik het apparaatnooit wanneer kinde-ren of dieren in de buurtzijn. Personen in de buurtmoeten veiligheidskledingdragen.Bedrijf• Wees oplettend, let opwat u doet en gebruik uwgezond verstand wanneeru met het apparaat werkt.Gebruik het apparaat nietals u moe bent of onderinvloed van drugs, alco-hol of medicijnen.• Het apparaat mag nietworden gebruikt op eenhoogte van meer dan2000 m.• Gebruik het apparaatnooit op mensen en die-ren.• Richt de zuigslang enmondstukken bij gebruikzeker niet op u zelf of an-dere personen, vooralniet op ogen en oren.
Erbestaat een risico op ver-wondingen.• Mondstukken en aan-zuigpijp mogen tijdenshet werken niet op hoofd-hoogte komen. Er bestaateen risico op verwondin-gen.• Zuig geen hete, gloeien-de, brandbare of explo-sieve stoffen op. Dit zijnonder andere hete assen,benzine, oplosmiddelen,zuren of bases. Er be-staat brand- en ontplof-fingsgevaar.• Schakel het apparaatonmiddellijk uit als erschuim of vloeistof uitkomt.• Zorg ervoor dat het net-snoer niet wordt bescha-digd door het over scher-pe randen te trekken, hetin te klemmen of dooraan het snoer te trekken.• Gebruik het netsnoer nietom de stekker uit hetstopcontact te trekken ofom aan het apparaat tetrekken. Bescherm het
NLBE84netsnoer tegen hitte, olieen scherpe randen.• Transporteer het apparaatnooit wanneer de aandrij-ving nog draait.• Schakel het apparaat uiten trek de stekker uit hetstopcontact. Verzeker uervan dat alle bewegen-de delen volledig tot stil-stand zijn gekomen• telkens wanneer u hetapparaat alleen achter-laat,• voor u accessoires ver-vangt,• voordat u blokkeringenverwijdert of verstop-pingen verhelpt,• voordat u het apparaatcontroleert, reinigt oferaan werkt.• Als het apparaat abnor-maal begint te trillen, iseen onmiddellijke contro-le vereist:• controleer het op los-se delen en maak dezeweer vast,• zoek naar beschadigin-gen,• vervang beschadig-de accessoires. Neemvoor reparaties contactop met het servicecen-trum.Reiniging, onderhoud enopslag• VOORZICHTIG!
Dit ap-paraat mag alleen bin-nenshuis worden be-waard.• Laat de motor afkoelenvoordat u het apparaatvoor langere tijd uitscha-kelt.• Haal de accu uit het ap-paraat voordat u het voorlangere tijd opbergt.• Vervang om veiligheids-redenen versleten of be-schadigde onderdelen.Gebruik uitsluitend origi-nele onderdelen en toe-behoren. Bij gebruik vanandere reserveonderde-len vervalt de garantieonmiddellijk.• Het apparaat mag alleenworden opengemaaktdoor een daartoe be-voegde elektricien. Neemin geval van reparaties al-tijd contact op met onsservicecenter.• Koppel de aandrijvinglos, koppel het apparaatlos van de stroomvoor-
NLBE85ziening en laat het ap-paraat afkoelen als hetapaaraat stilgezet is voorreiniging, instelling, op-slag of vervanging vaneen toebehoren. • Ga voorzichtig om methet apparaat en houd hetschoon. • Houd het apparaat buitenbereik van kinderen. Veiligheidsinstructies voorbatterijenOnder normale bedrijfsomstandighe-den levert een hermetisch afgeslotenbatterij geen gevaar op. Een batterijkan gevaarlijk zijn in de volgende ge-vallen:GEVAAR. Levensgevaar door in-slikken. Houd kinderen uit de buurtvan batterijen. VOORZICHTIG. Gevaar voor ex-plosie en chemische brandwonden. Let er bij het hanteren van batterijenop:• open of beschadig nooit batterijen. • Probeer nooit wegwerpbatterijenop te laden. • Stel batterijen nooit bloot aanwarmtebronnen, vuur of directezonnestralen. • Sluit batterijen nooit kort. • Meng nooit gebruikte en nieuwebatterijen in een apparaat.
• Let op de juiste polariteit bij hetplaatsen van de batterijen. • Verwijder lekkende batterijen on-middellijk uit het batterijvak. WAARSCHUWING. Risico opbrandwonden en vergiftiging doorbatterijzuur. Als er giftig en corrosiefbatterijzuur uitlekt:• Na oogcontact: Spoel de ogengrondig onder overvloedig stro-mend water gedurende 30 minu-ten. Bel onmiddellijk een arts. • Na huidcontact: Verwijder ver-ontreinigde kleding en spoel dehuid af met veel stromend watergedurende ten minste 15 minu-ten. Raadpleeg een arts als irritatie,verwonding of pijn aanhoudt. • Na inademen: Ga in de frisse luchtals irritatie van de luchtwegen op-treedt. Raadpleeg een arts als irri-tatie aanhoudt. • Na inslikken: Wek geen brakenop. Als de persoon bij bewust-zijn is, zorg er dan voor dat hij zijnmond en de huid rondom met wa-ter spoelt gedurende ten minste 15minuten. Raadpleeg onmiddellijkeen arts.
NLBE86• ON: Het apparaat is ingeschakeld. • AUTO: Het apparaat start auto-matisch wanneer een aangeslotenelektrisch gereedschap wordt inge-schakeld. Volumestroomregelaar (2)• MIN: Minimale volumestroom• MAX: Maximale volumestroomDraagbare zenderToets (42)• Schakelt de zuiger in en uit (Aan-/uitknop (3): AUTO). Led (41)• Licht groen op wanneer de knopwordt ingedrukt. Batterij vervangen(Fig. E) Vervang de batterij (CR2032)als de led niet meer brandt wanneer uop de knop drukt. 1. Draai de afdekking (43) van hetbatterijvak met een geschikt munt-stuk ⭯. 2. Verwijder de afdekking (43) van hetbatterijvak. 3. Verwijder de batterij (44). Breng de batterij naar een inzamel-punt. 4. Plaats een nieuwe batterij (44). De➕-pool wijst naar boven. 5. Sluit het batterijvak met de afdek-king (43). Motorkop monteren endemonterenMotorkop demonteren1.
Ontgrendel de snapsluitingen (13)op het vuilreservoir (15). 2. Neem de motorkop (12) af. Motorkop monteren1. Plaats de motorkop (12) op hetvuilreservoir (15). Het bedienings-paneel wijst naar de zuigaanslui-ting (19). 2. Vergrendel de snapsluitingen (13)op het vuilreservoir (15). MontageWaarschuwingsbord opplakkenHet apparaat moet zijn voorzien vaneen waarschuwingsbord. 1. Verwijder het waarschuwingsbord(25) in uw landstaal van het bij-gevoegde stickervel en plak hetwaarschuwingsbord op het gemar-keerde gebied. Toestand bij levering• Motorkop (voorgemonteerd)• Vlakke vouwfilter (voorgemonteerd)• Houder (Netsnoer) (niet gemon-teerd). Benodigde gereedschappen• Kruiskopschroevendraaier PH2Houder (Netsnoer) monteren(Fig. A)1. Steek de houder (27) voor de net-aansluitkabel in de houder aan deachterkant van de motorkop (12). 2. Bevestig de houder (27) voor denetaansluitkabel met de schroe-ven.
NLBE87OverzichtHet apparaat beschikt over de vol-gende zakken:• Vliesfilterzak (21)• Droogzuigen• Met de foliezak stoffen opzuigendie schadelijk zijn voor de ge-zondheid. • Foliezak (24)• Droogzuigen• Met de vliesfilterzak schadelijkestoffen opzuigen. • Als je materialen in stofklasse Hzuigt, gebruik dan de vliesfilterzaken de foliezak. Foliezak plaatsen(Fig. B)WAARSCHUWING. Deze tas isgeen speelgoed. Houd deze tas uitde buurt van baby's en peuters. Nietgebruiken in wiegjes, kinderbedjes ofkinderwagens of in de buurt van kin-deren. De dunne folie kan de monden neus mogelijk binnendringen en deademhaling hierdoor belemmeren. 1. Demonteer de motorkop (12). 2. Verwijder eventuele zakken uit devuilcontainer (15). 3. Plaats de foliezak (24) met de ope-ning naar voren in de vuilopvang-bak (15). 4. Trek de opening van de foliezak(24) in de vuilopvangbak (15) overde zuigaansluiting (19).
NLBE88Foliezak verwijderen1. Demonteer de zuigslangZorg ervoor dat de zuigaansluitingvan de afsluitklep gesloten is. 2. Demonteer de motorkop (12). 3. Vouw de foliezak omhoog. 4. Sluit de foliezak met een kabelbin-der. 5. Trek de opening van de foliezak(24) en eventueel de vliesfilterzak(21) van de zuigaansluiting (19). 6. Foliezak sluiten: Trek aan de sluit-lus (23). 7. Haal de gesloten foliezak voorzich-tig uit de vuilcontainer (15) zonderdeze te beschadigen. 8. Gooi de gebruikte foliezak weg inovereenstemming met de wettelij-ke voorschriften. 9. Voer één van de volgende activi-teiten uit:• Foliezak plaatsen, Pag. 87• Vliesfilterzak plaatsen,Pag. 87• Motorkop monteren, Pag. 86Zuigslang monteren endemonterenZuigslang monteren (Fig. C)1. Open het afsluitdeksel (20). 2. Steek het dikke uiteinde van dezuigslang (7) met de vergrendeling(37) in de zuigaansluiting (19).
De vergrendeling klikt hoorbaarvast. Zuigslang demonteren (Fig. C)1. Druk en houd de vergrendeling(37) op de zuigslang (7) ingedrukt. 2. Trek de zuigslang (7) uit de aan-sluiting. 3. Zorg ervoor dat het afsluitdeksel(20) de zuigaansluiting (19) veiligafsluit. Vloermondstuk instellenHet vloermondstuk kan worden inge-steld voor de volgende vloeren:• Natzuigen, tapijt: Vloermondstukmet rubberen lip• Droogzuigen (gladde vloer):Vloermondstuk met borstelInstructies• De rubberen lippen zijn aange-bracht met de gladde kant naarbinnen gericht. • Let op: er is een kort en een langdeel van elke inzetstuk. Monteerhet korte deel tussen de wielen. Inzetstukken demonteren (Fig. D)1. Druk en houd de rand van hetvloermondstuk (26) naar buiten inde buurt van een blokkeringsnok(38). U kunt een sleufschroevendraaierals hulpmiddel gebruiken. 2.
NLBE89• 2 × metalen zuigpijp (31)Als u beide zuigbuizen gebruikt,steekt u de zuigbuis met bevesti-gingsnok (29) als tweede op. Hier-door kunt u tijdens korte pauzes dezuigbuis aan de houder (28) han-gen. • Vloermondstuk (26)Parkside systeemboxmonterenInstructies• Bevestig niet meer dan één Parksi-de systeembox aan het apparaat. • Het gewicht van de Parkside sys-teembox en de inhoud ervan magniet meer bedragen dan 15 kg. BedrijfVoor het bedrijf• De zuiger is uitgerust met volu-mestroombewaking. De volume-stroombewaking is vast ingesteldop een waarde van 20 m/s, on-geacht de stand van de volume-stroomregelaar (2). Als deze waar-de niet wordt bereikt, b. v. door op-hoping van vuil in de zuigslang,een volle veiligheidsfilterzak of eenverstopt vlakfilter, dan klinkt er eenakoestisch waarschuwingssignaal. Hulp• Volumestroom met de volumen-stroomregelaar (2) verhogen.
• Voeg secundaire lucht toe metbehulp van de luchtregeling (33). • Verwijder verstoppingen in dezuigslang en toebehoren. • Zorg er bij het gebruik van de stof-zuiger voor dat de zwenkwielen(17) van de zuiger vergrendeld zijnmet de parkeerremmen (18). Zobeschermt u de zuiger tegen onbe-doeld wegrollen. Test vóór gebruikde rollen op hun functie op de be-treffende ondergrond. • Informeer u over de toepasselijkeregelgeving/wetten met betrekkingtot de omgang met gezondheids-gevaarllijk stof in uw land. • De zuiger kan worden gebruiktvoor het opzuigen en afzuigen vande volgende materialen: Stof meteen blootstellingslimiet < 0,1 mg/m³• De zuiger mag in principe niet wor-den gebruikt in ruimtes waar explo-siegevaar bestaat. • Gebruik de apparaataansluiting uit-sluitend voor het volgende doel:Elektrisch gereedschap op netvoe-ding aansluiten in een droge omge-ving.
DroogzuigenInstructies• Het vouwfilter kan verstopt rakenwanneer grote hoeveelheden fijn-stof worden opgezogen. In dit ge-val raden we aan om een filterzakte gebruiken. Inschakelen1.
Stel een volumestroom in met be-hulp van de volumestroomregelaar(2). 2. Zet de aan/uit-schakelaar op ON. Uitschakelen1. Zet de aan/uit-schakelaar op OFF. 2. Ontsmet het apparaat indien no-dig. Gereedschap afzuigenInstructies• Gebruik indien mogelijk de hand-greep (34). Indien nodig kunt u se-cundaire lucht toevoegen met be-hulp van de luchtregeling (33)• Als de afgevoerde lucht naar dekamer wordt teruggevoerd, moet.
NLBE90er voldoende luchtverversing L inde kamer zijn. Om aan de vereis-te grenswaarden te voldoen, magde retourvolumestroom maximaal50% van de verse luchtvolume-stroom bedragen (ruimtevolumeVR × luchtverversingssnelheid LW). Houd ook rekening met de natio-nale en regionale regelgeving. • Het vouwfilter kan verstopt rakenwanneer grote hoeveelheden fijn-stof worden opgezogen. In dit ge-val raden we aan om een filterzakte gebruiken. Voorbereiding1. Verbinden de afzuigadapter (35)met de handgreep (34). 2. Verbinden de afzuigopening vanhet elekrtisch werktuig met de af-zuigadapter (35). 3. Sluit het elektrische gereedschapaan op het apparaat. Neem éénvan de volgende beschrijvingen inacht:• Elektrisch gereedschap met net-stekker: Steek de netstekker vanhet elektrische gereedschap inhet stopcontact van het appa-raat (1).
• Accuaangedreven elektrischgereedschap met Smart-accu:Automatisch instellen met accu-gereedschap, Pag. 90• Draagbare zender: Monteer dedraagbare zender (32) op hetelektrisch gereedschap of aande zuigslang (7). Inschakelen1. Stel een volumestroom in met be-hulp van de volumestroomregelaar(2). 2. Zet de aan/uit-schakelaar op AU-TO. • Netaansluiting, Smart-accu: Dezuiger start automatisch wan-neer u het elektrische gereed-schap inschakelt. De zuigerstopt kort nadat u het elektri-sche gereedschap hebt uitge-schakeld. Deze tijd kunt in dePARKSIDE app instellen. • Draagbare zender: Druk op deknop (32). De zuiger schakelt in,resp. uit. Uitschakelen1. Zet de aan/uit-schakelaar op OFF. 2. Verwijder de handgreep (34) en deafzuigadapter (35) van het elek-trisch gereedschap. 3.
Automatisch instellen met accu-gereedschapInstructies• De stofzuiger gaat alleen automa-tisch aan als de PARKSIDE app opde voorgrond draait en het beeld-scherm geactiveerd is. Voorwaarden• Er wordt een Smart accu in het ac-cu-gereedschap geplaatst die metde PARKSIDE app verbonden is. • Het apparaat is met de PARKSIDEapp verbonden. Procedure1. Zet de aan/uit-schakelaar (3) opAUTO Modus: AUTO2. Stel het volgende in:Automatisch inschakelen ❯ Auto-matisch.
NLBE913. Test de verbinding voordat u be-gint: Schakel het accu-gereed-schap in. Het apparaat wordt met een kortevertraging ingeschakeld. 4. Laat de PARKSIDE app opde voorgrond draaien en hetsmartphonescherm ingeschakeld. NatzuigenGEVAAR. Gevaar door elektrischeschok. Ga niet in het af te zuigen wa-ter staan. Instructies• Gebruik de zuiger niet voor het op-zuigen van brandbare of explosievevloeistoffen, zoals benzine, olie, al-cohol of oplosmiddelen. Zuig geenheet, brandend of explosief stofop. Gebruik de zuiger niet in ruim-tes waar explosiegevaar bestaat. Het stof, de dampen of de vloei-stoffen kunnen dan ontbranden ofexploderen. • Schakel het apparaat meteen uitals er schuim of vloeistof uit sijpelt. • Tijdens het nat zuigen onderbreekteen contact de motor als de vuil-opvangbak vol is. Leeg de vuilop-vangbak.
• Zorg ervoor dat het mondstuk niethelemaal in het water zit, zodat eraltijd wat lucht wordt aangezogen. • Zorg er bij nat zuigen voor dat destofzuiger altijd hoger staat dan hetwateroppervlak dat moet wordenopgezogen. Anders kan er een he-veleffect optreden. Inschakelen1. Stel een volumestroom in met be-hulp van de volumestroomregelaar(2). 2. Zet de aan/uit-schakelaar op ON. Uitschakelen1. Zet de aan/uit-schakelaar op OFF. 2. Maak de vuilopvangbak (15) met-een na het zuigen leeg, aangeziendeze niet gemaakt is om vloeistof-fen in te bewaren. • Demonteer de zuigslang. • Leeg de vuilopvangbak via dezuigaansluiting. • Na het werk: Veeg de binnen-kant van de vuilopvangbakdroog. 3. Ontsmet het apparaat indien no-dig. TransportAanwijzingen voor het transport vanhet apparaat:• Schakel het apparaat uit en trek destekker uit het stopcontact.
Verze-ker u ervan dat alle bewegende de-len volledig tot stilstand zijn geko-men. • Reinig het apparaat grondig voor-dat u het uit het besmette gebiedverwijdert. • Onderdelen die niet volledig kun-nen worden gereinigd, moetenvoor transport luchtdicht in eenplastic zak worden verpakt.
• Zorg ervoor dat het afsluitdeksel(20) de zuigaansluiting (19) stof-dicht afdicht. • Draag het apparaat aan de draag-greep (8). • Als de vuilopvangbak schoon is ener geen zakken in zitten, kunt u dezuigbuis (31), de handgreep (34) enhet vloermondstuk (26) erin opber-gen. Reiniging, onderhouden opslagWAARSCHUWING. Elektrischeschok. Gevaar voor letsel door on-.
NLBE92bedoeld aanlopen van het apparaat. Bescherm u bij onderhouds- en rei-nigingswerkzaamheden. Schakel hetapparaat uit en trek de stekker uit hetstopcontact. Laat reparatiewerkzaamheden en on-derhoud, die niet zijn beschreven indeze handleiding, uitvoeren door eengespecialiseerd service-center. Ge-bruik uitsluitend originele onderdelen. ReinigingAANWIJZING. Beschadigingsgevaar. Verkeerde reiniging kan het appa-raat beschadigen. Spuit het appa-raat nooit schoon met water. Gebruikgeen bijtende schoonmaak- of oplos-middelen. Instructies• Voordat u het apparaat uit een ex-plosiegevaarlijke omgeving verwij-dert, moet de behuizing van hetapparaat worden ontsmet doormiddel van stofafzuigingsproce-dures en worden schoongeveegdof behandeld met afdichtingsmid-delen.
Alle onderdelen van de ap-paratuur moeten als verontreinigdworden beschouwd wanneer zeuit het gevaarlijke gebied wordenverwijderd en er moeten passen-de maatregelen worden genomenom verspreiding van stof te voor-komen. Algemene reiniging1. Leeg de vuilopvangbak (15). 2. Reinig het vuilreservoir (15) meteen vochtige doek. 3. Vervang een volle zak (voor nabe-stellen zie ). FilterreinigingsknopAls het zuigvermogen afneemt, kunt udeze verbeteren door op de filterreini-gingsknop te drukken. 1 3 423sec X31. Sluit de aansluiting zuigen (19) methet afsluitdeksel (20). 2. Stel de volumestroomregelaar (2)in op MAX. Schakel het apparaatin (ON). 3. Druk op de filterreinigingsknop (11)driemaal gedurende drie secon-den. 4. Door het vouwfilter (45) wordt luchtgeblazen om resten en vuil te ver-wijderen.
NLBE93Reinig en vervang hetuitlaatfilterInstructies• Als de vlakke vouwfilter intact isen er geen schadelijke stoffen wor-den opgezogen, hoeft het reinigenof vervangen van de uitblaasfiltersniet. • Het apparaat is aan beide zijdenvoorzien van een uitlaatfilter. Ver-vang een uitlaatfilter alleen dooreen identiek uitlaatfilter. Uitlaatfilter vervangen (Fig. G)1. Druk de nok op de afvoerluchtuit-laat (16) naar beneden. 2. Neem de afvoerluchtuitlaat (16) er-uit. 3. Vervang de uitlaatfilter (49). 4. Plaats de afvoerluchtuitlaat (16)met uitlaatfilter. OnderhoudInstructies• Voor gebruikersonderhoud moethet apparaat voor zover mogelijkworden gedemonteerd, gereinigden onderhouden zonder gevaarte veroorzaken voor onderhouds-personeel en anderen.
Passendevoorzorgsmaatregelen zijn ondermeer ontsmetting vóór demonta-ge, het voorzien in lokale gefilterdegeforceerde ventilatie wanneer demachine wordt gedemonteerd, hetschoonmaken van de serviceruim-te en geschikte persoonlijke be-schermingsmiddelen. • Bij onderhouds- of reparatiewerk-zaamheden moeten alle veront-reinigde voorwerpen die niet opbevredigende wijze kunnen wor-den gereinigd, worden afgevoerd. Dergelijke voorwerpen moeten inondoordringbare zakken wordenweggegooid in overeenstemmingmet de geldende regelgeving voorde verwijdering van dergelijk afval. Jaarlijkse tests• De fabrikant of een opgeleid per-soon moet minimaal jaarlijks eentechnische inspectie uitvoeren, diebijvoorbeeld bestaat uit het con-troleren van de filters op beschadi-gingen, de luchtdichtheid van hetapparaat en de goede werking vanhet bedieningsapparaat.
• Bovendien moet de filtereffectiviteitvan het apparaat minstens jaarlijksworden getest in overeenstemmingmet EN 60335-2-69 22. AA. 201. 2. Nationale vereisten schrijven mo-gelijk vaker testen voor. Als de testniet slaagt, moet deze worden her-haald met een nieuw hoofdfilter.
OpslagSla het apparaat en accessoiressteeds als volgt op:• zuiver• droog• beschut tegen stof• buiten het bereik van kinderenInstructies• De vuilopvangbak is niet geschiktvoor het bewaren van vloeistoffen. Leeg na het natzuigen de vuilop-vangbak. • Als de vuilopvangbak schoon is ener geen zakken in zitten, kunt u dezuigbuis (31), de handgreep (34) enhet vloermondstuk (26) erin opber-gen. Apparaat gereedmaken voor op-slag (Fig. H)1. Wikkel het netsnoer (10) op dehouder (27). 2. Zuigpijp (31):• Hang het onderste deel met debevestigingsnok (29) aan dehouder (28).
NLBE94• Plaats het bovenste deel in eentoebehorenhouder (30). 3. Bewaar de zuigslang (7) in het op-bergvak op de motorkop (12). 4. Plaats het overige toebehoren inde toebehorenhouders (30) of opeen zuigbuis (31). PARKSIDE appPARKSIDE appMet de PARKSIDE app kunt u het ap-paraat bewaken en bepaalde functiesbedienen. De functies kunnen veran-deren door updates van de app en defirmware. VoorwaardenOm het apparaat in de PARKSIDEapp te vinden, moet aan de volgendevoorwaarden worden voldaan:• Op uw Smartphone is dePARKSIDE app geïnstalleerd enBluetooth® geactiveerd. • De smartphone is verbonden meteen 2,4 GHz WLAN. U kent de toe-gangsgegevens voor dit WLAN. Apparaat met de PARKSIDE appverbinden1. Schakel het apparaat in. De blauwe led knippert. 2. Open de PARKSIDE app. 3. Jouw apparaten. 4. Druk op de toets aan de Blue-tooth-module (Bluetooth-module)tot de blauwe led snel knippert. 5.
Voeg het apparaat met ➕ toe. 6. Selecteer het apparaat op het vol-gende beeldscherm. 7. Volg de instructies op het beeld-scherm. Bij de volgende verbindingen wordthet apparaat automatisch herkend inde PARKSIDE app. Apparaat bewaken en besturen1. Jouw apparaten. 2. Selecteer het apparaat in delijst. De overzichtspagina van het appa-raat wordt weergegeven. 3. Selecteer de gewenste instellingop de overzichtspagina. Apparaat uit de appverwijderenAls een apparaat uit de app wordtverwijderd, worden de bijbehorendegegevens ook verwijderd. 1. Jouw apparaten. 2. ⬅ Veeg de kaart van het appa-raat van rechts naar links. 3. Bevestig het dialoogvenster. Privacyverklaringzie Pagina Meer; sectie Juridisch, PrivacyverklaringAfvoeren/milieube-schermingVoer afgedankte apparaten, toebeho-ren en verpakkingsmaterialen op mili-euvriendelijke manier af. Elektrische apparaten horenniet bij het huisvuil.
Het symbool van de doorkruiste ver-rijdbare afvalbak betekent dat dit pro-duct aan het einde van zijn levens-duur niet als ongesorteerd stedelijkafval mag worden verwijderd.
NLBE95tuur aan het eind van de levensduurop milieuvriendelijke wijze te recyclen.Op die manier wordt milieuvriendelij-ke en grondstofbesparende recyclinggewaarborgd.Afhankelijk van de omzetting in natio-naal recht, hebt u de volgende moge-lijkheden:• retourneren naar een verkooppunt,• aan een officieel inzamelpunt inle-veren,• retourneren naar de fabrikant/dis-tributeur.Dit is niet van toepassing op acces-soires die bij oude apparaten zijn ge-voegd en hulpmiddelen zonder elek-trische bestanddelen.Voer batterijen af volgens deplaatselijke voorschriften. Geefbatterijen af op een inzamel-punt voor oude batterijen, van-waar ze worden meegegevenvoor een milieuvriendelijke re-cyclage.
reparatiedoor elektricien.Aan-/uitschakelaar (3) de-fectApparaat start nietMotor defectNeem contact op met hetservicecentrum.Zuigslang (7) of mond-stukken verstoptVerstoppingen en blokke-ringen opheffenZuigpijp (31) niet juist in-eengezetZuigpijp juist ineenzettenVuilreservoir (15) open Motorkop monteren endemonteren, Pag.86Vuilreservoir (15) vol Vuilopvangbak legenWeinig of falende zuigver-mogenFilter (45/49) vol of ver-stoptFilter legen, reinigen ofvervangenStof of vuil wordt uit hetapparaat geblazenFilter (45/49) niet of nietjuist gemonteerd• Vlakke vouwfiltervervangen, Pag.92• Reinig en vervang hetuitlaatfilter, Pag.93
NLBE96ServiceGarantieBeste klant,U krijgt op dit product een garantievan 5 jaar vanaf datum van aankoop. In geval van defecten aan dit producthebt u tegenover de verkoper van hetproduct wettelijke rechten. Deze wet-telijke rechten worden door de onder-staande garantie niet beperkt. GarantievoorwaardenDe garantietermijn begint bij de koop-datum. Gelieve de originele kasbongoed te bewaren. Dit document isvereist als aankoopbewijs. Als eenmateriaal- of fabricagefout optreedtbinnen vijf jaar na de aankoopdatumvan dit product, zullen wij – naar ei-gen goeddunken – het product gratisvoor u repareren of vervangen. Dezegarantieservice vereist dat het defecteproduct en het aankoopbewijs (kas-sabon) binnen de periode van vijf jaarworden overlegd en een schriftelijkkort wordt beschreven wat het defectus en wanneer het zich heeft voorge-daan.
Als het defect onder onze garantievalt, krijgt u het gerepareerde of eennieuw product terug. Na reparatie ofvervanging van het product begintgeen nieuwe garantieperiode. Garantietermijn en wettelijkeclaims voor gebrekenDe garantie verlengt de garantieperio-de niet. Dit geldt ook voor vervangenen gerepareerde onderdelen. Eventu-ele bij aankoop reeds aanwezige be-schadigingen of gebreken dienen di-rect na het uitpakken te worden ge-meld. Voor reparaties na afloop vande garantieperiode worden kosten inrekening gebracht. Omvang van de garantieHet product is zorgvuldig geprodu-ceerd volgens strenge kwaliteitsricht-lijnen en grondig getest voor levering. De garantie is van toepassing op ma-teriaal- of fabricagefouten. Deze ga-rantie dekt geen productonderdelendie onderhevig zijn aan normale slij-tage en daarom kunnen worden be-schouwd als slijtageonderdelen (bijv.
Filter) of schade aan breekbare on-derdelen. Deze garantie vervalt indien het pro-duct beschadigd, verkeerd gebruiktof niet onderhouden is. Voor eengoed gebruik van het product moetenalle aanwijzingen in de gebruiksaan-wijzing strikt worden opgevolgd.
Ge-bruiken en handelingen die in de ge-bruiksaanwijzing worden afgeradenof waartegen worden gewaarschuwd,moeten ten allen tijde worden verme-den. Het product is uitsluitend bedoeldvoor privégebruik en niet voor com-mercieel gebruik. De garantie vervaltbij misbruik en onoordeelkundig ge-bruik, het gebruik van geweld en in-grepen die niet door ons geautori-seerde servicefiliaal zijn uitgevoerd. Verwerking bij garantieOm ervoor te zorgen dat uw verzoeksnel wordt verwerkt, volgt u de onder-staande instructies:• Houd voor alle vragen de kassa-bon en het artikelnummer (IAN465676_2404) bij de hand als be-wijs van aankoop. • Raadpleeg het typeplaatje op hetproduct, een gravure op het pro-duct, de titelpagina van de ge-bruiksaanwijzing (linksonder) of desticker op de achterkant of onder-kant van het product voor het arti-kelnummer.
NLBE97• Neem bij functiestoringen of an-dere defecten eerst telefonisch ofgebruik ons contactformulier datu kunt vinden op parkside-diy. comin de categorie Service contact opmet het hieronder genoemde servi-cecentrum. • Als een product als defect is ge-registreerd, kunt u het na overlegmet ons Servicecentrum franco op-sturen naar het serviceadres dat uis opgegeven, met bijvoeging vanhet aankoopbewijs (kassabon) enonder vermelding van wat het de-fect is en wanneer het defect is op-getreden. Om acceptatieproble-men en extra kosten te voorkomen,is het absoluut noodzakelijk dat ualleen het aan u opgegeven adresgebruikt. Zorg ervoor dat de zen-ding geen vrachtvervoer is, per vo-lumineuze goederen, expres of an-dere speciale vracht. Verzend hetproduct inclusief alle toebehorendie bij de aankoop zijn geleverd enzorg ervoor dat de verpakking vol-doende stevig is voor transport.
PDF ONLINEparkside-diy. comU kunt deze en vele andere hand-leidingen bekijken en downloadenop parkside-diy. com. Deze QR-code brengt u rechtstreeks naarparkside-diy. com. Selecteer uw landen gebruik het zoekmasker om degebruiksaanwijzing te zoeken. U kuntuw gebruiksaanwijzing openen doorhet artikelnummer (IAN) 465676_2404in te voeren. Reparatie-serviceNeem contact op met het servicecen-trum voor reparaties die niet doorde garantie worden gedekt. U ont-vangt daar een kostenraming. • Wij kunnen alleen apparaten ver-werken die voldoende verpakt engefrankeerd zijn verzonden. Opmerking: stuur uw apparaatschoon en met vermelding van hetdefect naar het adres dat door hetservicecentrum is opgegeven. • Apparaten die niet vooraf zijn be-taald of die zijn verzonden met om-vangrijke goederen, exprespostof andere speciale vracht, wordenniet geaccepteerd.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Parkside PPWD 30 B2 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Stofzuiger Parkside
Handleiding Stofzuiger
Nieuwste handleidingen voor Stofzuiger