Parkside PPOG 120 A1 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Parkside PPOG 120 A1 (164 pagina’s), behorend tot de categorie Meetapparatuur. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 7 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Parkside PPOG 120 A1 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Parkside |
| Categorie: | Meetapparatuur |
| Model: | PPOG 120 A1 |
Handleiding Parkside PPOG 120 A1 – volledige tekst
63Vertaling van de origineleEU-conformiteitsverklaring. 63Explosietekening. 163InleidingHartelijk gefeliciteerd met de aankoopvan uw nieuwe lokalisatieapparaat(hierna "apparaat" of "elektrisch ge-reedschap" genoemd). U hebt voor een hoogwaardig pro-duct gekozen. Dit apparaat werd tij-dens de productie op kwaliteit ge-controleerd en aan een eindcontro-le onderworpen. Een goede werkingvan uw apparaat is daarom gegaran-deerd. Deze gebruiksaanwijzing maakt deeluit van dit apparaat. Ze bevat belang-rijke instructies over de veiligheid, hetgebruik en de afvoer van het appa-raat. Lees zorgvuldig de gebruiksaan-wijzing. Maak u vertrouwd met de be-dieningselementen en het juiste ge-bruik van het apparaat. Gebruik hetapparaat alleen zoals beschreven enalleen voor de vermelde doeleinden.
NLBE51• Materiaalidentificatie van stroom-voerende kabels, metaal en hout. Bedrijf alleen in droge ruimten. Elk ander gebruik dat in deze handlei-ding niet expliciet wordt toegestaan,kan leiden tot schade aan het appa-raat en kan een ernstig risico voorde gebruiker inhouden. De bedienerof gebruiker van het apparaat is ver-antwoordelijk voor letsel- of materië-le schade aan derde partijen of huneigendom. Het apparaat is bedoeldvoor huishoudelijk gebruik. Het is nietontworpen voor continu commercieelgebruik. Bij commercieel gebruik ver-valt de garantie. De fabrikant is nietaansprakelijk voor schade die voort-vloeit uit oneigenlijk gebruik of uit eenfoute bediening. Inhoud van het pakket/accessoiresPak het apparaat uit en controleer deinhoud van het pakket. Voer het verpakkingsmateriaal af zo-als reglementair voorgeschreven.
B29 BatterijvakFunctiebeschrijvingOp het gebied van de bouwtechno-logie wordt het lokalisatieapparaatgebruikt om onzichtbare objecten inmuren, plafonds en vloeren te lokali-seren. De sensor detecteert objectendie afwijken van het materiaal van dete onderzoeken wand.
NLBE52voerende draden, metaal en hout de-tecteren. De werking van de verschillende be-dieningselementen is hieronder be-schreven. Technische gegevensDetectieapparaat. PPOG 120 A1Stroomvoorziening. 3× Alkaline-accu 1,5VAA(LR06)Beschermingsgraad. IP5XMax. lokatiediepte. 120 mm– magnetisch metaal. 120 mm– niet-magnetisch metaal. 120 mm– stroomvoerende kabels. 60 mm– Houten onderconstructies (indroogbouwwanden). 38 mmMeetnauwkeurigheid tot het middel-punt van het objekt. ± 10 mmFrequentiebereik sensor. 5 kHz ± 0. 5 kHzAfmetingen. 224 x 84 x 80mmDisplaydiagonaal. 2,8"Gewicht(zonder batterij). 320 gzendvermogen. 40 dBμA/mTemperatuur. – Bedrijf. −10–40°CVeiligheidsaan-wijzingenDit gedeelte behandelt de basisveilig-heidsmaatregelen bij het gebruik vanhet apparaat. Betekenis van deveiligheidsaanwijzingenGEVAAR. Als u deze veiligheids-aanwijzing niet volgt, gebeurt er eenongeval.
Het gevolg is ernstig licha-melijk letsel of de dood. WAARSCHUWING. Als u deze vei-ligheidsaanwijzing niet volgt, gebeurter eventueel een ongeval. Het gevolgis eventueel ernstig lichamelijk letselof de dood. VOORZICHTIG. Als u deze veilig-heidsaanwijzing niet volgt, gebeurt ereen ongeval. Het gevolg is eventueellichte of matig lichamelijk letsel. AANWIJZING. Als u deze veiligheids-aanwijzing niet volgt, gebeurt er eenongeval. Het gevolg is eventueel ma-teriële schade. Pictogrammen en symbolenPictogrammen op het apparaatLees de gebruiksaanwijzingHet product voldoet aan derelevante harmonisatiewet-geving van de Unie. Elektrische apparaten horenniet bij het huisvuil.
Aan-/uitknop Toets Signaaltoon Toets Kalibreren Toets Bedrijfsmodus Objek-tenToets Bedrijfsmodus MetaalPictogrammen in de gebruiksaan-wijzingLet op. Veiligheidsaanwijzingenvoor het lokalisatieapparaatVOORZICHTIG. Alle instructiesmoeten worden gelezen en opge-volgd. Als het meetgereedschap nietvolgens deze instructies wordt ge-.
NLBE53bruikt, kunnen de geïntegreerde be-veiligingen in het meetgereedschapbeschadigd raken. Bewaar deze in-structies op een veilige plaats. • Laat het apparaat alleen dooreen gekwalificeerd vakman enalleen met originele reserveon-derdelen repareren. Dit zorgt er-voor dat de veiligheid van het ap-paraat gehandhaafd blijft. • Vermijd hevige schokken of hetvallen van het apparaat. Neemcontact op met het Servicecentrumin geval van ernstige invloeden vanbuitenaf of afwijkingen in de wer-king. • Om technologische redenen kanhet apparaat geen honderd pro-cent veiligheid garanderen. Omgevaren uit te sluiten, moet u er-voor zorgen dat u andere infor-matiebronnen hebt, zoals bouw-tekeningen, foto's van de bouw-fase, enz. voordat u gaat boren,zagen of frezen in wanden, pla-fonds of vloeren.
Milieu-invloe-den zoals vochtigheid of de nabij-heid van andere elektrische appa-raten kunnen de nauwkeurigheidvan het apparaat beïnvloeden. Deaard en conditie van de wanden(bijv. vocht, metalen bouwmateria-len, geleidend behang, isolatiema-teriaal, tegels) en het aantal, type,grootte en positie van de objectenkunnen de meetresultaten versto-ren. • Zorg tijdens de meting voor ge-schikte aarding. Als de aardingonvoldoende is (b. v. door isolerendschoeisel of door op een ladder testaan), is het niet mogelijk om ka-bels onder spanning te lokaliseren. • Als er gasleidingen in het ge-bouw zijn, controleer dan na al-le werkzaamheden aan wanden,plafonds of vloeren of er geengasleidingen beschadigd zijn. • Stroomvoerende kabels kunnengemakkelijker worden gevondenals stroomverbruikers (bijv. lam-pen, apparaten) zijn aangeslotenop de kabel die wordt gezochten zijn ingeschakeld.
• Controleer bij het bevestigen vanvoorwerpen aan droogbouw-wanden of de wand of het be-vestigingsmateriaal voldoendedraagvermogen heeft, vooral bijhet bevestigen aan de ondercon-structie. Veiligheidsinstructies voorbatterijenOnder normale bedrijfsomstandighe-den levert een hermetisch afgeslotenbatterij geen gevaar op. Een batterijkan gevaarlijk zijn in de volgende ge-vallen:GEVAAR. Levensgevaar door in-slikken. Houd kinderen uit de buurtvan batterijen. VOORZICHTIG. Gevaar voor ex-plosie en chemische brandwonden. Let er bij het hanteren van batterijenop:• open of beschadig nooit batterijen. • Probeer nooit wegwerpbatterijenop te laden. • Stel batterijen nooit bloot aanwarmtebronnen, vuur of directezonnestralen.
NLBE54• Sluit batterijen nooit kort. • Meng nooit gebruikte en nieuwebatterijen in een apparaat. • Let op de juiste polariteit bij hetplaatsen van de batterijen. • Verwijder lekkende batterijen on-middellijk uit het batterijvak. WAARSCHUWING. Risico opbrandwonden en vergiftiging doorbatterijzuur. Als er giftig en corrosiefbatterijzuur uitlekt:• Na oogcontact: Spoel de ogengrondig onder overvloedig stro-mend water gedurende 30 minu-ten. Bel onmiddellijk een arts. • Na huidcontact: Verwijder ver-ontreinigde kleding en spoel dehuid af met veel stromend watergedurende ten minste 15 minu-ten. Raadpleeg een arts als irritatie,verwonding of pijn aanhoudt. • Na inademen: Ga in de frisse luchtals irritatie van de luchtwegen op-treedt. Raadpleeg een arts als irri-tatie aanhoudt. • Na inslikken: Wek geen brakenop.
Als de persoon bij bewust-zijn is, zorg er dan voor dat hij zijnmond en de huid rondom met wa-ter spoelt gedurende ten minste 15minuten. Raadpleeg onmiddellijkeen arts. Bel onmiddellijk een arts. VoorbereidingBatterijen plaatsen / vervangenVoorwaarden• 3× Alkaline-accu 1,5VAA(LR06)Procedure (Fig. B)1. Duw de vergrendeling (6) naar be-neden en verwijder het batterijdek-sel (7). 2. Verwijder indien nodig de lege bat-terijen (15). 3. Plaats de batterijen (15) in het bat-terijvak (29). Gebruik de uitlijning van de polari-teit in het batterijvak (29) als richt-lijn. 4. Plaats het batterijdeksel (7) terug. 5. Druk om in te schakelen kort op deaan-/uitknop (5). Het batterijsym-bool (20) in de rechter bovenhoekvan het beeldscherm (12) geeft debatterijcapaciteit aan. BedieningWerkinstructies• Bescherm het apparaat tegenvocht en direct zonlicht.
• Draag geen ringen of horlo-ges wanneer u het apparaat ge-bruikt. Metaal kan de meting beïn-vloeden. • Stel het apparaat niet bloot aanextreme temperaturen of tem-peratuurschommelingen. Als ergrote temperatuurschommelin-gen zijn, laat het dan acclimati-seren voordat u het inschakelt.
Bij extreme temperaturen of tem-peratuurschommelingen kunnen detemperatuurschommelingen en deweergave op het display wordenbeïnvloed. • Houd het apparaat alleen vastaan de handgreep (8) om de me-ting niet te beïnvloeden. • Plaats geen stickers of borden inhet sensorgebied (2). Vooral me-talen borden beïnvloeden de meet-resultaten. • Het meetresultaat kan slechterzijn qua nauwkeurigheid en de-tectiediepte als de oppervlakte-conditie ongunstig is. • Voor het inschakelen van hetapparaat moet u controleren ofhet sensorgebied (2) niet vochtig.
NLBE55is. Wrijf het apparaat indien nodigdroog met een doek.WerkingswijzeHet apparaat analyseert de onder-grond van het sensorgebied (2) in demeetrichting A tot de maximale de-tectiediepte. Objecten uit materiaalafwijkend van dat van de wand wor-den gedetecteerd.Procedure (Fig.C)• Beweeg het apparaat in een rech-te lijn in de richting van B over dewand.• Beweeg het apparaat over het op-pervlak met constante lichte druk.De contactdruk mag tijdens hetmeetproces niet worden veran-derd.• Til het apparaat niet op tijdens hetmeten. De glijvlakken (14) moetenaltijd in contact zijn met de onder-grond tijdens het hele meetproces.In- en uitschakelenInschakelen1. Druk op de aan-/uitknop (5).Het apparaat start in de bedrijfs-modus Metaal.Uitschakelen1.
Houd de aan-/uitknop (5) gedu-rende minstens 2 seconden inge-drukt.Instructies• Als er gedurende ongeveer 5 mi-nuten geen knoppen worden inge-drukt en geen objecten worden ge-detecteerd, wordt de automatischeuitschakelfunctie geactiveerd. Hetapparaat schakelt automatisch uitom de batterijen te sparen.De signaaltoon in-/uitschakelen1. Druk op de toets (9) om de sig-naaltoon aan of uit te zetten.Wanneer de signaaltoon is inge-schakeld, toont het display (12) deweergave Signaaltoon (28).BedrijfsmodiHet apparaat staat automatisch in debedrijfsmodus Metaal wanneer hetwordt ingeschakeld.U kunt de bedrijfsmodus aanpassenaan het te detecteren object (Veran-deren van bedrijfsmodus, Pag.56).Dit voorkomt dat ongewenste objec-ten worden weergegeven.De juiste keuze van de bedrijfsmodusgarandeert het best mogelijke meet-resultaat.
NLBE56BedrijfsmodusObjekt Metaal Types wanden • Gips- / en droogbouw-wandenniet geschikt voor:• Wanden van baksteen• Betonnen wanden• Cementen wanden• Wanden van baksteen• Betonnen wanden• Cementen wandenniet geschikt voor:• Gips- / en droogbouw-wandenSoorten voorwerpen • Metaal• Niet-metaal (hout)• dunnere kabel ( ⌀ < 1,5 mm2)• stroomvoerende kabels• metaal, ook bij geaardewanden• dikkere kabel (⌀ ≧ 1,5 mm2)• stroomvoerende kabelsInstructies• In elke bedrijfsmodus wordenstroomvoerende kabels weergege-ven. Als het apparaat een stroom-voerende kabel detecteert, ver-schijnt de waarschuwingsindicator(18) op het display (12). • Het apparaat kan ook de volgendeobjecttypes detecteren en weerge-ven:• (27): niet-magnetisch, maarwel metaal (bijv. koperen buis)• (27): magnetisch (bijv.
Druk op de knop (10). Op het dis-play (12) verschijnt de weergave(25) voor de bedrijfsmodus Object. 3. Houd het apparaat vast aan dehandgreep (8) en plaats het op hette onderzoeken oppervlak. Kies indien mogelijk een locatiewaarvan u weet dat er geen objectis dat u zoekt. De weergave (23) verschijnt inhet display (12) en het indicatie-lampje (13) gaat niet branden. Hetapparaat past zich aan het te ana-lyseren oppervlak aan. 4. Wacht tot het signaallampje (13)groen brandt en de weergave (23) uitgaat. Het apparaat is nu be-drijfsklaar. 5. Beweeg het apparaat rustig metlichte druk in de richting van de.
NLBE57B. Zorg ervoor dat de glijvlakken(14) altijd in contact zijn met het teanalyseren oppervlak. Wanneer het apparaat een objectnadert, neemt de signaalsterk-te-weergave (19) toe. Als het ap-paraat zich van een object verwij-dert, neemt de afbuiging af. Het signaallampje (13) en de sig-naaltoon geven aan of er een ob-ject is gedetecteerd. • Signaallamp brandt groen: geenobject gedetecteerd• Signaallamp brandt geel: Nade-ring van een object• Signaallamp brandt rood: Objectgedetecteerd• Signaallamp knippert rood:stroomvoerende kabel gedetec-teerd6. Beweeg het apparaat herhaaldelijkheen en weer over het object omhet nauwkeuriger te lokaliseren. Depositieweergave (22) is geactiveerdongeacht de bedrijfsmodus. 7. Bepaal het middelpunt van het ob-ject (Middelpunt van objecten be-palen, Pag. 58).
Instructies• Verschijnt in het display (12) eenpermanente, hoge uitslag van designaalsterkteweergave (19) en/ofde positieweergave (22), start dande meetprocedure opnieuw. Plaatshet apparaat in een andere positieop het oppervlak en het apparaatkalibreert zichzelf opnieuw. U kunt de kalibrering ook handma-tig starten (Lokalisatieapparaat op-nieuw kalibreren, Pag. 59). • Spijkers en schroeven in de onder-grond kunnen ervoor zorgen dateen houten balk wordt weergege-ven als een metalen object op hetdisplay (12). • Objecten met een grotere breedteop de achtergrond kunnen wordenherkend door een permanente enhoge uitslag van de signaalsterkte-weergave (19) en de positieweer-gave (22). Het signaallampje (13)brandt continu rood. Bedrijfsmodus Metaal In de bedrijfsmodus Metaal kunnenmagnetische en niet-magnetischevoorwerpen worden gedetecteerd,ongeacht de samenstelling van dewand.
De weergave (27) toont hetrespectieve objecttype. Procedure1. Druk op de aan-/uit-knop (5) omhet apparaat in te schakelen. Het apparaat start reeds in de be-drijfsmodus Metaal. Het signaal-lampje (13) brandt groen en geeftaan dat het apparaat klaar is om temeten. 2.
Houd het apparaat vast aan dehandgreep (8) en plaats het op hette onderzoeken oppervlak. Kies indien mogelijk een locatiewaarvan u weet dat er geen objectis dat u zoekt. 3. Druk op de toets (4) om het kali-bratieproces te starten. De weergave (23) verschijnt inhet display (12). Het signaallampje (13) gaat nietbranden tijdens het kalibratiepro-ces. 4. Wacht tot het signaallampje (13)groen brandt. Het kalibratieprocesis beëindigd. Het apparaat is nubedrijfsklaar. 5. Beweeg het apparaat rustig metlichte druk in de richting van deB. Zorg ervoor dat de glijvlakken(14) altijd in contact zijn met het teanalyseren oppervlak.
NLBE58Wanneer het apparaat een objectnadert, neemt de signaalsterk-te-weergave (19) toe. Als het ap-paraat zich van een object verwij-dert, neemt de afbuiging af. Het signaallampje (13) en de sig-naaltoon geven aan of er een ob-ject is gedetecteerd. • Signaallamp brandt groen: geenobject gedetecteerd• Signaallamp brandt geel: Nade-ring van een object• Signaallamp brandt rood: Objectgedetecteerd• Signaallamp knippert rood:stroomvoerende kabel gedetec-teerdDe weergave (21) toont de afstand(objectdiepte: ≦12 cm) van hetsensorgebied (2) tot het object. 6. Beweeg het apparaat herhaaldelijkheen en weer over het object omhet nauwkeuriger te lokaliseren. Depositieweergave (22) is geactiveerdongeacht de bedrijfsmodus. 7. Bepaal het middelpunt van het ob-ject (Middelpunt van objecten be-palen, Pag. 58).
Instructies• Verschijnt in het display (12) eenpermanente, hoge uitslag van designaalsterkteweergave (19) en/ofde positieweergave (22), kalibreerdan het apparaat opnieuw (Lokali-satieapparaat opnieuw kalibreren,Pag. 59). • De signaalsterkte van een stroom-voerende kabel hangt af van zijnpositie. Stroomvoerende kabelskunnen niet betrouwbaar wordengedetecteerd achter metalen op-pervlakken of oppervlakken meteen hoog vochtgehalte. Gebruikandere informatiebronnen om tecontroleren of er een stroomvoe-rende kabel aanwezig is. • Niet-stroomvoerende kabels kunt uvinden als metalen voorwerpen inde bedrijfsmodus Metaal. Gevloch-ten kabels worden niet weergege-ven (in tegenstelling tot massievekabels). Middelpunt van objectenbepalenVoorwaarden• Er werd een object gedetecteerd. De signaallamp (13) brandt rood.
De positieweergvae (22) geeft hetmiddelpunt van het object aandoor middel van een uitslag. Deweergave “Edge” biedt ook oriën-tatiehulp in de bedrijfsmodus Ob-ject. Deze geeft aan dat de randvan het object gedetecteerd is. Bedrijfsmodus Bedrijfsmodus 2. Beweeg het apparaat in de richtingvan de uitwijking van de positie-weergave (22) om het middelpuntvan het object te lokaliseren. 3. De signaalsterkteweergave (19) ende positieweergave (22) tonen demaximale uitslag. In het display.
NLBE59(12) verschijnt het centreerkruis ende weergave voor het middelpuntvan het objekt (CENTRE) (26). 4. Markeer evt. het objekt (Objektenmarkeren, Pag. 59). Objekten markerenU kunt gedetecteerde objecten indiengewenst markeren. Meet hiervoor zo-als gebruikelijk en gebruik de mar-keerhulpen (1/3) op het apparaat. Voorwaarden• De grenzen of het middelpunt vaneen object zijn gedetecteerdProcedure (Fig. D)1. Markeer de gezochte punten opde bovenste (1) en zijdelingse mar-keerhulpen (3). 2. Verbind de markeringen met eenverticale en horizontale lijn. Op hetsnijpunt van de lijnen bevindt zichhet middelpunt van het objekt. Lokalisatieapparaatopnieuw kalibrerenAls het lokalisatieapparaat continueen uitslag van de signaalsterkte-weergave (19) en/of de positieweer-gave (22) weergeeft, ook al bevindtzich geen object in de buurt van hetapparaat, kunt u het apparaat hand-matig kalibreren.
Procedure1. Zorg ervoor dat alle voorwerpendie kunnen worden weergegevenuit de buurt van het apparaat zijnverwijderd. 2. Houd het apparaat vast aan dehandgreep (8) en plaats het op hette onderzoeken oppervlak. Kies indien mogelijk een locatiewaarvan u weet dat er geen objectis dat u zoekt. 3. Druk op de toets (4) om het kali-bratieproces te starten. De weergave (23) verschijnt inhet display (12). Het signaallampje (13) gaat nietbranden tijdens het kalibratiepro-ces. 4. Wacht tot het signaallampje (13)groen brandt. Het kalibratieprocesis beëindigd. Het apparaat is nubedrijfsklaar. BatterijcapaciteitcontrolerenDe batterijweergave (20) in het display(12) toont continu de actuele capaci-teit van de batterijen (15). TransportAanwijzingen voor het transport vanhet apparaat:• Schakel het apparaat uit.
NLBE60plastieken delen van het apparaataantasten. Gebruik geen reinigings-of oplosmiddelen. • Houd het apparaat altijd in zuivereen droge bedrijfstoestand. • Gebruik voor de algemene reini-ging van het apparaat een droge,pluisvrije doek. • Verwijder de glijvlakken (14) aan deachterkant van het apparaat niet. OnderhoudWAARSCHUWING. Controleerhet apparaat voor elk gebruik. Als erzichtbare schade of losse onderdelenin het apparaat zitten, kan een veiligewerking niet meer worden gegaran-deerd. OpslagInstructiesSla het apparaat en toebehorensteeds als volgt op:• schoon• droog• beschut tegen stof• beschermd tegen vorst• in meegeleverde opbergtas (16)• buiten het bereik van kinderenInstructies• Haal de batterijen uit het apparaatals u dit gedurende langere tijd nietgebruikt.
Afvoeren/milieube-schermingNeem batterijen uit het apparaat engeef het apparaat, de batterijen, toe-behoren en verpakking af op een re-cyclingplaats. Elektrische apparaten horenniet bij het huisvuil. Het symbool van de doorkruiste ver-rijdbare afvalbak betekent dat dit pro-duct aan het einde van zijn levens-duur niet als ongesorteerd stedelijkafval mag worden verwijderd. Richtlijn 2012/19/EU betreffendeafgedankte elektrische en elektro-nische apparatuur:Consumenten zijn wettelijk verplichtelektrische en elektronische appara-tuur aan het eind van de levensduurop milieuvriendelijke wijze te recyclen. Op die manier wordt milieuvriendelij-ke en grondstofbesparende recyclinggewaarborgd. Afhankelijk van de omzetting in natio-naal recht, hebt u de volgende moge-lijkheden:• retourneren naar een verkooppunt,• aan een officieel inzamelpunt inle-veren,• retourneren naar de fabrikant/dis-tributeur.
Geefbatterijen af op een inzamel-punt voor oude batterijen, van-waar ze worden meegegevenvoor een milieuvriendelijke re-cyclage. Vraag uw plaatselijkeafvalverwerkingsbedrijf of hetservicecentrum hiernaar. ServiceGarantieBeste klant,U krijgt op dit product een garantievan 5 jaar vanaf datum van aankoop. In geval van defecten aan dit producthebt u tegenover de verkoper van hetproduct wettelijke rechten. Deze wet-.
NLBE61telijke rechten worden door de onder-staande garantie niet beperkt. GarantievoorwaardenDe garantietermijn begint bij de koop-datum. Gelieve de originele kasbongoed te bewaren. Dit document isvereist als aankoopbewijs. Als eenmateriaal- of fabricagefout optreedtbinnen vijf jaar na de aankoopdatumvan dit product, zullen wij – naar ei-gen goeddunken – het product gratisvoor u repareren of vervangen. Dezegarantieservice vereist dat het defecteproduct en het aankoopbewijs (kas-sabon) binnen de periode van vijf jaarworden overlegd en een schriftelijkkort wordt beschreven wat het defectus en wanneer het zich heeft voorge-daan. Als het defect onder onze garantievalt, krijgt u het gerepareerde of eennieuw product terug. Na reparatie ofvervanging van het product begintgeen nieuwe garantieperiode. Garantietermijn en wettelijkeclaims voor gebrekenDe garantie verlengt de garantieperio-de niet.
Dit geldt ook voor vervangenen gerepareerde onderdelen. Eventu-ele bij aankoop reeds aanwezige be-schadigingen of gebreken dienen di-rect na het uitpakken te worden ge-meld. Voor reparaties na afloop vande garantieperiode worden kosten inrekening gebracht. Omvang van de garantieHet product is zorgvuldig geprodu-ceerd volgens strenge kwaliteitsricht-lijnen en grondig getest voor levering. De garantie is van toepassing op ma-teriaal- of fabricagefouten. Deze ga-rantie dekt geen productonderdelendie onderhevig zijn aan normale slij-tage en daarom kunnen worden be-schouwd als slijtageonderdelen (bijv. Batterij) of schade aan breekbare on-derdelen. Deze garantie vervalt indien het pro-duct beschadigd, verkeerd gebruiktof niet onderhouden is. Voor eengoed gebruik van het product moetenalle aanwijzingen in de gebruiksaan-wijzing strikt worden opgevolgd.
Ge-bruiken en handelingen die in de ge-bruiksaanwijzing worden afgeradenof waartegen worden gewaarschuwd,moeten ten allen tijde worden verme-den. Het product is uitsluitend bedoeldvoor privégebruik en niet voor com-mercieel gebruik.
De garantie vervaltbij misbruik en onoordeelkundig ge-bruik, het gebruik van geweld en in-grepen die niet door ons geautori-seerde servicefiliaal zijn uitgevoerd. Verwerking bij garantieOm ervoor te zorgen dat uw verzoeksnel wordt verwerkt, volgt u de onder-staande instructies:• Houd voor alle vragen de kassa-bon en het artikelnummer (IAN472714_2407) bij de hand als be-wijs van aankoop. • Raadpleeg het typeplaatje op hetproduct, een gravure op het pro-duct, de titelpagina van de ge-bruiksaanwijzing (linksonder) of desticker op de achterkant of onder-kant van het product voor het arti-kelnummer. • Neem bij functiestoringen of an-dere defecten eerst telefonisch ofgebruik ons contactformulier datu kunt vinden op parkside-diy. comin de categorie Service contact opmet het hieronder genoemde servi-cecentrum.
NLBE62is opgegeven, met bijvoeging vanhet aankoopbewijs (kassabon) enonder vermelding van wat het de-fect is en wanneer het defect is op-getreden. Om acceptatieproble-men en extra kosten te voorkomen,is het absoluut noodzakelijk dat ualleen het aan u opgegeven adresgebruikt. Zorg ervoor dat de zen-ding geen vrachtvervoer is, per vo-lumineuze goederen, expres of an-dere speciale vracht. Verzend hetproduct inclusief alle toebehorendie bij de aankoop zijn geleverd enzorg ervoor dat de verpakking vol-doende stevig is voor transport.PDF ONLINEparkside-diy.comU kunt deze en vele andere hand-leidingen bekijken en downloadenop parkside-diy.com. Deze QR-code brengt u rechtstreeks naarparkside-diy.com. Selecteer uw landen gebruik het zoekmasker om degebruiksaanwijzing te zoeken.
U kuntuw gebruiksaanwijzing openen doorhet artikelnummer (IAN) 472714_2407in te voeren.Reparatie-serviceNeem contact op met het servicecen-trum voor reparaties die niet doorde garantie worden gedekt . U ont-vangt daar een kostenraming.• Wij kunnen alleen apparaten ver-werken die voldoende verpakt engefrankeerd zijn verzonden.
Opmerking: stuur uw apparaatschoon en met vermelding van hetdefect naar het adres dat door hetservicecentrum is opgegeven.• Apparaten die niet vooraf zijn be-taald of die zijn verzonden met om-vangrijke goederen, exprespostof andere speciale vracht, wordenniet geaccepteerd.• We zullen de door u opgestuurdedefecte apparaten gratis afvoeren.Service-CenterNLService NederlandTel.: 08000229556 Contactformulier opparkside-diy.com IAN 472714_2407BEService BelgiëTel.: 080012614 Contactformulier opparkside-diy.com IAN 472714_2407ImporteurOpgelet: het onderstaande adres isgeen serviceadres. Neem eerst con-tact op met het bovenvermelde servi-ce-center.Grizzly Tools GmbH & Co. KGStockstädter Str. 20 63762 GroßostheimDUITSLANDwww.grizzlytools.de
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Parkside PPOG 120 A1 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Meetapparatuur Parkside
Handleiding Meetapparatuur
Nieuwste handleidingen voor Meetapparatuur