Mitsubishi SKM35ZSP-W Handleiding

Mitsubishi Airco SKM35ZSP-W

Bekijk gratis de handleiding van Mitsubishi SKM35ZSP-W (28 pagina’s), behorend tot de categorie Airco. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 41 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Mitsubishi SKM35ZSP-W of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/28
RLC012A107D
SRK25ZSP-W
SRK35ZSP-W
SRK45ZSP-W
SKM15ZSP-W
SKM20ZSP-W
SKM25ZSP-W
SKM35ZSP-W
ORIGINAL INSTRUCTIONS
MANUEL DE L’UTILISATEUR
CLIMATISEUR
USER’S MANUAL
AIR-CONDITIONER
ANWENDERHANDBUCH
KLIMAGERA
¨
T
ISTRUZIONI PER L’USO
CONDIZIONATORE D’ARIA
MANUAL DEL PROPIETARIO
ACONDICIONADOR DE AIRE
GEBRUIKERSHANDLEIDING
AIRCONDITIONING
MANUAL DO UTILIZADOR
APARELHO DE AR CONDICIONADO
РУКОВОДСТВОПОЭКСПЛУАТАЦИИ
КОНДИЦИОНЕРВОЗДУХА
ENGLISH
DEUTSCH
ITALIANO
ESPAN
˜
OL
NEDERLANDS
PORTUGUÊS
РУССКИЙ
FRANÇAIS
ΕΛΛΗΝΙΚΑ
KULLANIM KILAVUZU
ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ
ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ
TÜRKÇE
USER’S MANUAL
AIR-CONDITIONER
202202
MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES THERMAL SYSTEMS, LTD.
2-3, Marunouchi 3-chome, Chiyoda-ku, Tokyo, 100-8332, Japan
http://www.mhi-mth.co.jp/en/
MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES AIR-CONDITIONING EUROPE, LTD.
5 The Square, Stockley Park, Uxbridge, Middlesex, UB11 1ET, United Kingdom
Tel :+44-333-207-4072
Fax :+44-333-207-4089
http ://www.mhiae.com/
MHIAE SERVICES B.V.
(Wholly-owned subsidiary of MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES AIR-CONDITIONING EUROPE, LTD.)
Herikerbergweg 238, Luna ArenA, 1101 CM Amsterdam, Netherlands
P.O.Box 23393 1100 DW Amsterdam, Netherlands
Tel :+31-20-406-4535
http ://www.mhiaeservices.com/
MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES AIR-CONDITIONERS AUSTRALIA, PTY. LTD.
Block E, 391 Park Road, Regents Park, NSW, 2143 PO BOX 3167, Regents Park, NSW, 2143
Tel :+61-2-8774-7500
Fax :+61-2-8774-7501
https://www.mhiaa.com.au/
RLC012A107D_Cover.indd1RLC012A107D_Cover.indd 126-Jan-2214:39:0126-Jan-22 14:39:01

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Mitsubishi
Categorie: Airco
Model: SKM35ZSP-W
Kleur van het product: Wit
Soort: Binneneenheid airconditioning
Multi-split: Ja
Air conditioner functies: Cooling, Heating
Jaarlijks energieverbruik (koelen): - kWu
Jaarlijks energieverbruik (verwarming) (warmer stookseizoen): - kWu
Jaarlijks energieverbruik (verwarming) (gemiddelde stookseizoen): - kWu
Extern geluidsniveau: - dB
Intern geluidsniveau (hoge snelheid): 59 dB
Koelcapaciteit in watt (opgegeven): - W
Verwarmingscapaciteit in watt (opgegeven) (warmer stookseizoen): - W
Verwarmingscapaciteit in watt (opgegeven) (gemiddelde stookseizoen): - W
Verwarmingscapaciteit in watt (opgegeven) (kouder stookseizoen): - W
Energieverbruik per uur (koeling): 3.5 kWu
Energieverbruik per uur (verwarming): 4.5 kWu
Indoor unit type: Muur-montage
Jaarlijks energieverbruik (verwarming) (kouder stookseizoen): - kWu
Ontwerpbelasting (koeling): - kW
Ontwerpbelasting (verwarming) (warmer stookseizoen): - kW
Ontwerpbelasting (verwarming) (gemiddelde stookseizoen): - kW
Ontwerpbelasting (verwarming) (kouder verwarmingsseizoen): - kW
Outdoor eenheid gewicht: 7600 g
Breedte buitenunit: 769 mm
Diepte buitenunit: 210 mm
Hoogte buiteneenheid: 262 mm
Gasslang diameter: 9.52 mm
Vloeistofslang diameter: 6.35 mm

Handleiding Mitsubishi SKM35ZSP-W – volledige tekst

NL-1Fijn dat uw keuze is gevallen op de MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES THERMAL SYSTEMS, LTD. airconditioner. Om jarenlang plezier te kunnen beleven aan dit apparaat, lees aandachtig deze ge-bruikershandleiding voordat u gebruik maakt van deze airconditioner. Berg deze handleiding vervol-gens op een veilige plek op en raadpleeg hem bij vragen met betrekking tot bediening en problemen. Op uw air-conditioning product kan dit symbool afgebeeld staan. Dit betekent dat afgedankte elektrische en elektronische apparatuur (AEEA volgens richtlijn 2012/19/EU) niet gemengd mag worden met algemeen huishoudelijk afval. Air-conditioners moeten worden verwerkt in een geautoriseerde verwerkingsinstallatie voor hergebruik en recycling en mogen niet worden verwijderd via de gemeenteli-jke afvalstroom. Neem contact op met uw installateur of plaatselijke overheid voor meer informatie.

Dit symbool, dat staat vermeld op de batterijen behorend bij uw air-conditioning, dient ter informatie voor de eindgebruikers, volgens EU-richtlijn 2006/66/EG artikel 20 annex II. Batterijen die zijn opgebruikt moeten afzonderlijk van het gewone huisvuil worden verwerkt. Als er onder het bovenstaande symbool tevens een chemisch symbool staat afgedrukt, wijst dat erop dat de batterijen een bepaalde concentratie aan zware metalen bevatten. Dit wordt verder uiteengezet als volgt:Hg: kwik (0,0005 %) , Cd: cadmium (0,002 %) , Pb: lood (0,004 %)Lever opgebruikte batterijen in bij een plaatselijk inzamelpunt of zorg dat ze afzonder-lijk worden verwerkt volgens de geldende voorschiften voor klein chemisch afval. Het afgegeven geluidsniveau van elke interne en externe unit is minder dan 70 dB(A). InhoudsopgaveVeiligheidsvoorschriften. 2Tips voor een effi ciënt gebruik.

NL-2Veiligheidsvoorschriften• Lees voor gebruik zorgvuldig de “Veiligheidsvoorschriften”, zodat u op de juiste manier met de apparatuur kunt omgaan. • Bewaar de gebruikershandleiding, nadat u hem hebt gelezen, voor toekomstige referentie. Zorg ervoor dat u de handleiding doorgeeft als iemand anders het gebruik van het apparaat overneemt. Volg deze voorschriften voor uw eigen veiligheid dus zorgvuldig op. • Deze unit is ontworpen voor 2 types koelmiddelen (R32 of R410A). Raadpleeg het label op de buitenunit voor informatie over het koelmiddel. • De symbolen die in de tekst voorkomen, betekenen het volgende: WAARSCHUWING OPGELETGeeft een mogelijk gevaarlijke situatie aan die, indien de situ-atie niet wordt vermeden, kan resulteren in ernstige gevolgen zoals de dood of ernstig letsel.

Geeft een mogelijk gevaarlijke situatie aan die, indien de situ-atie niet wordt vermeden, kan resulteren in persoonlijk letsel of eigendomsschade. Strikt verbodenZorg voor een goede aarding. Volg de instructies nauwlettend opLees aandachtig de gebruikershandleiding. Onderhoudspersoneel moet werken aan het apparaat uitvoeren volgens de installatiehandleiding. Er is informatie opgenomen in de gebruikershandleiding en/of installatiehandleiding. ❚ Het volgende veiligheidsvoorschrift geldt enkel voor R32. Deze apparatuur gebruikt brandbare koelmiddelen. Als er koelmiddel lekt en in contact komt met een externe ontstekingsbron kan het mogelijk vuur vatten. WAARSCHUWING •De geldende wetten moeten strikt worden nageleefd als het apparaat wordt afgevoerd. •Gebruik geen andere middelen dan degene die door de fabrikant worden aanbevolen om het ontdooiingsproces te versnellen of om schoon te maken.

•Het apparaat moet in een ruimte worden geplaatst waar er zich geen voortdurend werkende ontstekingsbronnen bevinden (bijvoorbeeld: open vuur, een werkend gastoestel of een werkend elektrisch verwarmingstoestel. ) •Niet doorboren of verbranden.

•Denk eraan dat koelmiddelen mogelijk reukloos zijn. •Het apparaat moet in een goed geventileerde ruimte worden geplaatst, waarbij de grootte van de kamer overeenkomt met de ruimte zoals gedefi nieerd voor de werking. •Het onderhoudspersoneel moet de nationale beroepskwalifi catie of andere relevante kwalifi caties bezitten. •De binnenunit moet in een ruimte van minstens 4,0 m2 worden geplaatst. **Deze waarde geldt voor het gesplitste systeem. RLC012A107_NL_1-14. indd 2RLC012A107_NL_1-14. indd 2 1/8/2019 12:08:04 PM1/8/2019 12:08:04 PM.

NL-3❚ Veiligheidsvoorschriften❚ VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN VOOR INSTALLATIE• Het systeem is bedoeld voor huishoudelijk gebruik en gebruik in woningen.Bij gebruik in sommige omgevingen, zoals een werkplaats, kan het apparaat slecht functioneren.

WAARSCHUWING• Het systeem moet worden geïnstalleerd door uw dealer of gekwalifi ceerde in-stallateur.Het wordt niet aangeraden om het systeem zelf te installeren, aangezien foutieve hantering kan leiden tot een elektrische schok of brand.• Installeer het apparaat niet op een plaats waar ontvlambaar gas kan lekken.Gaslekken kunnen brand veroorzaken.• Zorg ervoor dat er een aardlekschake-laar is geïnstalleerd.Als u geen stroomonderbreker instal-leert, kan dit een elektrische schok veroorzaken.• Laat de slang helemaal leeglopen, zodat er geen water in de slang ach-terblijft.Onzorgvuldige installatie kan waterlast in de kamer veroorzaken, waardoor het meubilair nat kan worden.• Zorg ervoor dat het systeem goed is geaard.De aardedraad mag nooit worden aangesloten op een gasleiding, de waterleiding, een bliksemafleider of de aardedraad van de telefoon.

Als de aardedraad niet goed wordt geïnstalleerd, kan dit een elektrische schok veroorzaken. OPGELETDit product bevat gefluorideerde broeikasgassen.− Laat geen R32 in de buitenlucht ontsnappen: R32 is een gefluorideerd broeikasgas met een aar-dopwarmingsvermogen (Global Warming Potential, GWP) van 675.− Laat geen R410A in de buitenlucht ontsnappen: R410A is een gefluorideerd broeikasgas met een aardopwarmingsvermogen (Global Warming Potential, GWP) van 2088.Raadpleeg het buitendeellabel voor het gewicht van de gefluorideerde broeikasgassen en CO2-equiv-alent.RLC012A107_NL.indb 3RLC012A107_NL.indb 3 1/8/2019 12:07:18 PM1/8/2019 12:07:18 PM

NL-4❚ VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN VOOR EEN VEILIGE WERKING WAARSCHUWING OPGELET• Kinderen mogen niet spelen met de airconditioner. • Stel uzelf niet bloot aan koele lucht gedurende een lange tijd. Dit kan nadelig zijn voor uw lichamelijke gesteldheid en kan gezondheidsproble-men veroorzaken. • Reiniging en gebruikersonderhoud mag niet door kinderen worden uit-gevoerd zonder begeleiding. • Steek niets in de luchtuitvoer. Dit kan letsel tot gevolg hebben omdat de interne ventilator snel ronddraait. • Deze airconditioner kan worden gebruikt door kinderen vanaf 8 jaar en door personen met beperkte fysieke, sensorische of geestelijke capaciteiten of ge-brek aan ervaring en kennis, mits ze onder toezicht staan of instructies heb-ben gekregen met betrekking tot veilig gebruik van de airconditioner, en ze de gevaren ervan begrijpen. • Bewaar de afstandsbediening buiten het bereik van kinderen.

Wanneer dit niet in acht wordt genomen, kan dit resulteren in het inslikken van batteri-jen of andere ongevallen. • Gebruik enkel goedgekeurde zekeringen. Het gebruik van stalen of koperen draden in plaats van een goedgekeurde zeker-ing is ten strengste verboden, omdat dit kan resulteren in een storing of brand. • Raak de schakelaars nooit aan met natte handen. U kunt hierdoor een elektrische schok krijgen. • Ga niet aan het binnenapparaat hangen. Als de unit op de grond valt, kunt u ge-wond raken. • Plaats geen ontvlambare insecticide of spuitverf in de buurt van de aircon-ditioner en spuit dit niet direct op het systeem. Dit kan brand veroorzaken. • Stel apparatuur die op verbrand-ing werkt niet direct bloot aan de luchtstroom van de airconditioner. Deze apparatuur kan defect raken. • Maak de airconditioner niet met water schoon. Dit kan elektrische schokken veroorzaken.

• Niet gebruiken voor de bewaring van voedsel, planten of dieren, precisieap-paratuur of kunstwerken. Dit apparaat is alleen bedoeld voor ge-bruik in gewone huiskamers. Het gebruik van het apparaat op andere plaatsen kan schadelijk zijn voor de kwaliteit van voedsel, enzovoort. • Plaats geen voorwerpen met water, zoals een vaas, op het apparaat. Wanneer er water in het apparaat terecht-komt, kan dit de installatie beschadigen en een elektrische schok veroorzaken. • Installeer de airconditioner niet op een plek waar de luchtstroom direct is gericht op planten of dieren. Dit is schadelijk voor hun gezondheid. • Stap/zit niet op de unit en plaats er niets op. Als de airconditioner omvalt of als er spullen vanaf vallen, kan dit letsel tot gevolg hebben. • Na een lange periode van gebruik moet u de steunstructuur van de een-heid regelmatig controleren.

NL-5❚ Veiligheidsvoorschriften OPGELET• Raak de aluminium ribben op lucht-warmtewisselaar niet aan. Dit kan resulteren in verwondingen. • Plaats geen huishoudelijke elek-trische apparaten of meubelen onder het binnen- of buitenapparaat. Condensatie die van het apparaat valt, kan vlekken maken en een ongeval of een elektrische schok veroorzaken. • Stel het systeem niet zonder de luchtfi lter in werking. Dit kan storing aan het systeem veroor-zaken wegens het verstopt raken van de warmtewisselaar. • Sluit de stroomtoevoer niet meteen af nadat u het gebruik stopt. Wacht minstens 5 minuten, anders bestaat er een risico voor waterlekkage of storing. • Niet het systeem met de hoofdvoed-ingschakelaar besturen. Dit kan brand of waterlekkage veroor-zaken. Bovendien kan de ventilator on-verwachts starten wat persoonlijk letsel kan veroorzaken.

• Giet geen vloeistof in de eenheid en plaats geen waterkan op de eenheid. Wanneer er water in het apparaat ter-echtkomt, kan dit de installatie bescha-digen en een elektrische schok veroor-zaken. • Als u de airconditioner gebruikt in combinatie met een apparaat dat op verbranding werkt, moet u de kamer regelmatig ventileren. Onvoldoende ventilatie kan ongelukken door zuurstofgebrek veroorzaken. • Ga stevig op een huishoudtrapje staan of een ander stabiel voorwerp wanneer u het inlaatpaneel en de fi l-ters verwijdert. Wanneer deze instructie niet in acht wordt genomen, kan dit resulteren in let-sel doordat onveilige voorwerpen omval-len. • Wanneer u de airconditioner schoon-maakt, stopt u de eenheid en schakelt u de stroombron uit. Open het paneel nooit als de interne ventilator nog draait.

• Plaats geen voorwerpen vlakbij het buitenapparaat en zorg dat er zich geen bladeren rond het buitenappa-raat ophopen. Als er zich voorwerpen of bladeren rond het apparaat bevinden, kan er ongedierte in het apparaat terecht komen die elektrische onderdelen kunnen aanraken en dat kan leiden tot een storing, rook of brand.

• Contacteer uw leverancier om de bin-nenzijde van het binnenapparaat te reinigen. Probeer dit zeker niet zelf te doen. Het gebruik van niet-geschikte reinig-ingsmiddelen of onjuiste reinigingsmeth-oden, zou de plastic onderdelen kunnen aantasten en lekkage kunnen veroor-zaken. Als het reinigingsmiddel in con-tact komt met de elektrische onderdelen of de motor van het apparaat kan er schade, rook of brand ontstaan. • Schakel het apparaat uit en koppel de stroomtoevoer los als er kans is op onweer met donder en bliksem. Dit kan schade veroorzaken aan het ap-paraat. • Als de stroomkabel beschadigd raakt, neemt u contact op met uw dealer of gekwalifi ceerde installateur. Als de kabel niet wordt vervangen, kan resulteren in een storing of brand veroor-zaken. RLC012A107_NL. indb 5RLC012A107_NL. indb 5 1/8/2019 12:07:18 PM1/8/2019 12:07:18 PM.

NL-6❚ VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN VOOR HET VERPLAATSEN OF HERSTELLEN WAARSCHUWING• Niet zelf reparaties of modifi caties uitvoeren. Raadpleeg de dealer als de unit moet worden gerepareerd. Als u zelf de unit repareert of modificeert, kan dit waterlekkage, elektrische schok of brand veroorzaken. • Raadpleeg uw leverancier voor her-stellingen. Ondeskundige reparatie kan elektrische schokken, brand enzovoort, tot gevolg hebben. • Als de airconditioner wordt verplaatst, neemt u contact op met uw dealer of een gekwalifi ceerde installateur. Verkeerde installatie kan waterlekkage, elektrische schokken, brand enzovoort, tot gevolg hebben. • Als u iets abnormaals merkt (brand-geur bijvoorbeeld), stop dan het sys-teem, schakel de stroomtoevoer uit en raadpleeg uw dealer. Als u het systeem onder abnormale omstandigheden blijft gebruiken, kan dit defecten, elektrische schokken, brand, etc.

tot gevolg hebben. • Als de airconditioner niet goed koelt of verwarmt, kan dat te wijten zijn aan een vloeistofl ek. Neem contact op met uw leverancier. Als er koelmiddel bijgevuld moet worden, raadpleeg dan uw dealer voor nadere instructies. Als het koelmiddel in contact komt met de blote huid, kan dit bevriezing veroorzaken. Als u teveel koelgas inademt, kan dit een een slechte werking van de zenu-wen veroorzaken, zoals duizeligheid en hoofdpijn of een slechte werking van de hartfunctie zoals een onregel-matige hartslag en hartkloppingen van voorbijgaande aard. Als er echter toch koelmiddel uit het apparaat zou lekken op een verwarmingselement, fornuis, oven of een andere warmtebron, kun-nen schadelijke gassen vrijkomen. ❚ VeiligheidsvoorschriftenTips voor een effi ciënt gebruik■ Gebruik de onderstaande tips voor het meest zuinige en aangename gebruik van de airconditioner.

Verstopte filters blokkeren de luchtstroom en veroorzaken een minder effectieve werking. Pagina 19• Voorkom direct zonlicht en tocht. Sluit tijdens het koelen direct zonlicht buiten met gordijnen of blindering. Houd de ramen en deuren dicht, tenzij u ventileert. • Stel de richting van de luchtstroom goed in. Pas de luchtstroom naar boven/beneden en links/rechts aan zodat een regelmatige kamertemperatuur is gewaarborgd. • Gebruik het apparaat alleen wanneer het nodig is. Gebruik de tijdklok op de juiste manier zodat het apparaat alleen wordt ingeschakeld wanneer het nodig is. • Gebruik geen warmtebronnen tijdens het koelen. Houd warmtebronnen zoveel mogelijk buiten de kamer. RLC012A107_NL. indb 6RLC012A107_NL. indb 6 1/8/2019 12:07:18 PM1/8/2019 12:07:18 PM.

NL-8Vooraf ingestelde temperatuurInstelling luchtstroomDisplay van het apparaatNaam en functie van de onderdelen• Zoemer voor afstandsbedieningEr klinkt een zoemer (PipPip) wanneerde vooraf ingestelde temperatuur 24 °C is,of als de werkingsmodus AUTO is geselecteerd,of als automatische luchtstroming is geselecteerd (behalve in de modus FAN (VENTILATOR)).Er klinkt een zoemer (Pip) wanneer deairconditioner wordt uitgeschakeld door op de knop ON/OFF te drukken (behalve in de modus SELF CLEAN (ZELFREINIGING)).OPMERKINGAfstandsbediening Houder afstandsbedieningBatterij × 2(R03 (AAA Micro-formaat))Houtschroef × 2 (voor bevestiging van de houder voor de afstandsbediening)TIMER lampje (geel)Verlicht tijdens de werkingsmodus TIMER.Met deze knop kunt u het apparaat in of uitschakelen wanneer de afstandsbediening niet beschikbaar is.

Pagina 9Ontvanger voor afstandsbedieningssignaalKnop ON/OFF op het apparaatAccessoiresRUN lampje (groen)• Verlicht tijdens de werking• Knippert langzaam tijdens de werkingsmodus SELF CLEAN (3 seconden aan, 1 seconde uit).• Knippert wanneer de luchtstroom wordt gestopt, om te voorkomen dat er koude lucht wordt uitgeblazen tijdens de werkingsmodus voor verwarming. (1,5 seconde aan, 0,5 seconde uit) Pagina 18 Pagina 14-16 Pagina 22Pip Pip PipPip Pip Pip PipPip PipPip PipRLC012A107_NL.indb 8RLC012A107_NL.indb 8 1/8/2019 12:07:18 PM1/8/2019 12:07:18 PM

NL-91234Afstandsbediening De batterijen instellenVerwijder het afdekplaatje. Plaats de nieuwe batterijen. R03 (AAA Micro-formaat) x 2Plaats het afdekplaatje terug. Druk op de ACL-schakelaar met de punt van een balpen. • Laat de afstandsbediening niet val-len. Ga er voorzichtig mee om. • Plaats de afstandsbediening niet in ruimten met hoge temperaturen, zoals op een elektrisch verwarmd tapijt of een fornuis. • Plaats geen zware voorwerpen op de afstandsbediening en ga er niet op staan. • Plaats geen obstakels tussen de airconditioner en de afstandsbedi-ening. • Mors geen vloeistoffen op de af-standsbediening. • Laat de afstandsbediening niet liggen in direct zonlicht of ander sterk licht. Waarschuwing voor afstandsbediening• Gebruik geen oude en nieuwe batterijen samen. • Verwijder de batterijen als u de afstandsbediening gedurende lange tijd niet gebruikt.

• De batterijen zouden 6 tot 12 maanden moeten werken bij een normaal gebruik, volgens JIS of IEC standaarden. Als de batterijen langer worden gebruikt, of als u ongespecificeerde batterijen gebruikt, kan er vloeistof uit de batterijen lekken, waardoor er een storing in de afstandsbediening kan optreden. • De aanbevolen gebruiksduur van de batterijen staat aangegeven op de bat-terijen zelf. Dit kan, afhankelijk van de productiedatum, korter zijn dan die van de airconditioner. De batterij kan echter nog steeds werkzaam zijn na het verstrijken van zijn nominale levensduur. ■ Wanneer de display iets abnormaals weergeeft, drukt u op de ACL-schakelaar met de punt van een balpen. De houder van de afstandsbediening gebruikenU kunt de afstandsbediening met de houder aan de muur of aan een pilaar bevestigen.

Controleer, voordat u de afstandsbediening op deze manier bevestigt, of de airconditioner het signaal goed kan ontvangen. U plaatst of verwijdert de afstandsbediening door deze in houder naar beneden of naar boven te bewegen. Let op de , en - aanduid-ingen• Zijn de batterijen bijna leeg.

“De batterijen instellen” hierboven. Vervang de oude batterijen door nieuwe en probeer opnieuw. Wanneer de afstandsbediening niet functioneert• Als de bediening mislukt, bedien de eenheid dan met de tijdelijke bedieningsfunctie. Raadpleeg uw leverancier om de afstandsbediening te laten controleren. Strikt verbodenOPMERKING “Noodbediening” hieronder. Noodbediening• Met de knop ON/OFF op het apparaat schakelt u de aircondi-tioner in en uit zonder gebruikmaking van de afstandsbedien-ing. Werkingsprogramma• OPERATION MODE : AUTO• FAN SPEED : AUTO• AIR FLOW : AUTO• Het apparaat wordt ingeschakeld door te drukken op de knop ON/OFF op het apparaat; het wordt weer uitgeschakeld door nogmaals op de knop te drukken. • Druk niet meer 5 seconden of langer op de knop ON/OFF van de eenheid.

(Als u de knop 5 seconden of langer indrukt, wordt de geforceerde koelingsbewerking ingesteld tijdens onderhoud of bij het verp-laatsen van de airconditioner. ) Pagina 10 Instelprocedure voor de huidige tijd Stap 2OPMERKINGKnop ON/OFF op het apparaat• Stel de huidige tijd in. De volgende gevallen duiden op lege batterijen. Vervang oude batterijen door nieuwe. • U hoort geen piep na het versturen van een signaal. • De weergave van de display is slecht zichtbaar. RLC012A107_NL. indb 9RLC012A107_NL. indb 9 1/8/2019 12:07:18 PM1/8/2019 12:07:18 PM.

NL-10Bedienings- en indicatiegedeelte van de afstandsbedieningKnop ON/OFF (verlicht)Druk om de werking te starten, druk nog een keer om te stoppen. Knop AIRFLOW (OMHOOG/OMLAAG)Met deze knop kunt u de richting van de luchtstroom (omhoog/omlaag) wijzigen. Pagina 13Knop CANCELMet deze knop annuleert u de instelling van de tijdklok voor ON, OFF en SLEEP. • De bovenstaande afbeelding toont alle bedieningselementen, maar in de praktijk worden alleen de relevante onderdelen getoond. Selectieknop OPERATION MODEElke keer dat u op de toets drukt, wijzigt de modus. Pagina 11,12Knop OFF TIMERMet deze knop schakelt u de tijdklok uit. Pagina 14ACL-schakelaarMet deze schakelaar reset u het programma naar de standaardinstelling. Pagina 9Knop FAN SPEEDElke keer dat u op de toets drukt, wijzigt de ventilatorsnelheid.

Pagina 11Knop HI POWER/ECONOMet deze knop schakelt u tussen de standen HIGH POWER en ECONOMY. Pagina 17Knop TEMPERATUREMet deze knoppen stelt u de kamertemperatuur in. (Deze knoppen worden ook gebruikt om het huidige tijdstip en de tijdklokfunctie in te stellen. )Knop ON TIMERMet deze knop schakelt u de tijdklok in. Pagina 15Knop SLEEPDeze knop selecteert de werkingsmodus SLEEP. Pagina 14Voorbeeld: Instellen op 10:30. Druk op de ACL schakelaar. Druk deze knop in met de punt van een balpen of iets dergelijks. De display met de tijdsaanduiding knippert en kan ingesteld worden op de huidige tijd. Druk op de knop of. (Ingesteld op 10:30)Druk op de ON/OFF toets. De display stopt met knipperen waarna de instelling is voltooid. Druk binnen de 60 seconden op deze knop na de actie uit stap 2, anders wordt de tijd niet ingesteld. OPMERKING2• De tijdklokfunctie werkt op basis van de klok.

Stel deze dus correct in. • De afstandsbedieningsgegevens worden teruggesteld wanneer de huid-ige tijd wordt ingesteld. 13CLEAN-schakelaarDeze schakelaar selecteert de modus SELF CLEAN.

Pagina 18Instelprocedure voor de huidige tijd■ Wanneer u de batterijen insteekt, maakt de huidige tijd automatisch plaats voor de tijdinstelstand. 13:00 wordt als actuele tijd weergegeven. Stel de juiste tijd in. TransmissieprocedureWanneer u op eender welke toets van de afstandsbediening drukt - terwijl u de afstandsbediening richt op het binnenap-paraat- wordt er een signaal verzonden. Wanneer het signaal op de juiste wijze wordt ontvangen, laat het apparaat een piep horen. De huidige tijd en WERKINGSMODUS worden weergegeven terwijl de aircon-ditioner uitgeschakeld is. Display in status UITRLC012A107_NL. indb 10RLC012A107_NL. indb 10 1/8/2019 12:07:18 PM1/8/2019 12:07:18 PM.

NL-11Druk op de knop MODE. De modus wijzigt telkens wanneer u op de toets drukt. Instellen op. Druk op de knop ON/OFF. Gebruik van de werkingsmodus AUTO■ De werkingsmodus AUTO selecteert automatisch de werkingsmodus (COOL, HEAT, DRY), afhankelijk van de kamertemperatuur op het moment dat deze wordt ingeschakeld. • In het geval dat er geen lucht wordt geblazen wanneer het apparaat is inge-schakeld. Pagina 22• De richting van de luchtstroom bijstel-len. • Indien u de automatische program-mamodus AUTO niet wil gebruiken, wisselt u naar COOL, HEAT of FAN in plaats van AUTO. Pagina 1212 Om te stoppen: Druk op de knop ON/OFF. Pagina 13OPMERKINGDruk op “ of (TIMER)”-toets. De standaard vooraf ingestelde temperatuur tijdens de modus AUTO is 24 °C voor de modi voor koelen en verwarmen. Deze temperatuur kan ech-ter worden aangepast (minimaal 18 °C, maximaal 30 °C) via de knop of.

3■ Telkens als u op de knop drukt, verandert de modus als volgt –6 → –5 →. –1 → ±0 → +1. +6. Wanneer +6 wordt weergegeven, verandert de indicator niet, ook al drukt u op de knop. Druk op de knop. Druk op de knop. Wanneer het een beetje warm isWanneer het een beetje koud is■ Telkens als u op de knop drukt, verandert de modus als volgt +6 → +5 →. +1 → ±0 → –1. –6. Wanneer -6 wordt weergegeven, verandert de indicator niet, ook al drukt u op de knop. Display afstandsbediening -6 -5 -4 -3 -2 -1 +0 +1 +2 +3 +4 +5 +6 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30Temperatuurinstellen (°C)FAN SPEED■ De FAN SPEED (VENTILATORSNELHEID) kan worden ingesteld, behalve in de modus DRY (DROGEN). • Wanneer FAN SPEED (VENTILATORSNELHEID) wordt gewijzigd van HI (Hoog) in LO (Laag), hoort u mogelijk het geluid van koelvloeistof.

NL-12Gebruik werkingsmodus COOL/HEAT/DRY/FANDruk op de knop FAN SPEED. Stel de gewenste ventilatorsnelheid in. De ventilatorsnelheid kan niet worden ingesteld wanneer het apparaat zich in de DRY-modus bevindt. Procedure voor aanpassing richting luchtstroom. Pagina 13• In het geval dat er geen lucht wordt geblazen wanneer het ap-paraat begint te verwarmen. Temperatuurbereik werkingsmodus airconditioner■ Gebruik het apparaat binnen het onderstaande werkingsbereik. Gebruik buiten dit bereik kan resulteren in inschakeling van bev-eiligingselementen waardoor het apparaat niet kan worden gebruikt. Werkingsmodus COOL Werkingsmodus HEAT Buitentemperatuur Ca. -15 tot 46 °C Ca. -15 tot 24 °C Binnentemperatuur Ca. 18 tot 32 °C Ca. 10 tot 30 °C Minder dan ca.

80 % Het langdurig gebruik van het apparaat bij een Vochtigheid binnen vochtigheidsniveau van meer dan 80 % kan resulteren in condensvorming op het oppervlak van binnenapparaat, wat waterdruppels tot gevolg heeft. Kenmerken van werkingsmodus HEAT Mechanisme en capaciteit van werkingsmodus HEAT • Het apparaat haalt warmte uit de koude buitenlucht, brengt die naar binnen en verwarmt de kamer. Een eigenschap van een warmte-pompsysteem is dat de verwarmingscapaciteit afneemt wanneer de temperatuur van de buitenlucht kouder wordt. • Het kan een tijdje duren voordat de airconditioner warme lucht afgeeft, wanneer u het apparaat inschakelt. • Indien de buitentemperatuur erg laag wordt, is het verstandig een aanvullende warmtebron te gebruiken.

OntdooienIndien de buitentemperatuur laag wordt en de vochtigheid hoog is, kan de warmtewisselaar in het buitenapparaat bevriezen, hetgeen ef-ficiënte verwarming verhindert. Als dat gebeurt, is de automatische ontdooifunctie geactiveerd en tijdens het ontdooien stopt de verwarming gedurende 5 tot 15 minuten. • De ventilator in zowel het binnen- als het buitenapparaat stopt en de indicator RUN knippert langzaam (1,5 seconden ON, 0,5 sec-onden OFF) tijdens het ontdooien.

• Het buitenapparaat kan stoom afgeven tijdens het ontdooien. Dit is om het ontdooien te helpen en is geen storing. • De werkingsmodus HEAT wordt hervat, zodra het ontdooien is voltooid. 43 Om te stoppen: Druk op de knop ON/OFF. 21• De werkingsmodus kan ook worden ingesteld of gewijzigd wanneer de airconditioner niet aangeschakeld is. —OPMERKINGCOOL HEAT DRY FAN26 °C - 28 °C 22 °C - 24 °C 24 °C - 26 °C —Druk op de knop MODE. Stel in op de gewenste modus. (COOL), (HEAT), (DRY), (FAN)Druk op de knop ON/OFF. Druk op de knop TEMP. Druk op de knop of voor de gewenste temperatuur. Aanbeveling Pagina 22RLC012A107_NL. indb 12RLC012A107_NL. indb 12 1/8/2019 12:07:19 PM1/8/2019 12:07:19 PM.

NL-13• Wanneer het verwarmen wordt gestart, is de richting van de klep vast in de horizontale positie om koude tocht te voorkomen. Ze worden weer in de ingestelde positie gezet wanneer warme luchtstroom wordt gestart. • De richting van de flap worden in de horizontale positie gezet wanneer de kamer de gewenste temperatuur bereikt en de compressor stopt of wanneer de ontdooifunctie actief is. • De richting van de luchtstroom kan niet worden gewijzigd in de bovenvermelde situaties. Wijzig de richting van de luchtstroom nadat de warme lucht wordt uitgeblazen en de flap naar de ingestelde positie gaat. Procedure voor bijstellen luchtstroomGeheugen van klep (Klep gestopt)Als u eenmaal op de knop AIR FLOW drukt terwijl de flap actief is, stopt deze met kantelen in die positie.

Omdat deze hoek wordt opgeslagen in de microcomputer, zal de flap automatisch naar deze positie terugkeren als het apparaat een volgende keer wordt opgestart. OPMERKING VOOR HET VERWARMENHEATCOOL, DRY• Aanbevolen hoek voor de flap bij het stoppen(Luchtstroom schuin naar voren)(Horizontale luchtstroom) WAARSCHUWING• Stel objecten niet gedurende lange tijd bloot aan de luchtstroom van de airconditioning. OPGELET• Wanneer in werkingsmodus COOL of DRY, laat dan het apparaat niet ge-durende een lange periode werken als de luchtuitvoer naar beneden gericht is. Anders kan er vocht condenseren op de buitenste rooster en naar beneden druppelen. Hierdoor kan er vocht condenseren op het buitenste rooster en er kan water gaan druppelen. • Probeer de flappen niet met de hand te verstellen, omdat de controlehoek kan veranderen en de flap dan niet meer volledig kan sluiten.

■ U kunt de richting naar boven/naar benedenaanpassen met de knop AIR FLOW U/D (OMHOOG/OMLAAG) op de afstandsbedien-ing. Elke keer als u op deze knop drukt wijzigt de modus als volgt: Bijstellen modus AIR FLOW (OMHOOG/OMLAAG). • De feitelijke positie van de klep en het rooster kunnen afwijken van de illustratie.

NL-14431■ Als u hierop drukt wanneer het apparaat is uitgeschakeld, SLEEP TIMER gaat in eerste instantie uit van de vorige instellingen en de air-conditioner gaat uit na het verstrijken van de ingestelde tijd. ■ Als u hierop drukt wanneer het apparaat is ingeschakeld, Na het verstrijken van de ingestelde tijd gaat de airconditioner uit. Elke keer als u op deze knop drukt, wijzigt de aanduiding als volgt: Voorbeeld: U wilt dat het apparaat na 3 uur wordt uitgeschakeld Ingesteld op Het lampje van de tijdklok brandt (geel). • Het apparaat stopt automatisch nadat de ingestelde tijdsduur is ver-streken. Gebruik werkingsmodus SLEEP TIMER■ De unit stopt automatisch na het verstrijken van de ingestelde tijd. De ingestelde temperatuur wordt automatisch aangepast, op basis van de verstreken tijd, om te sterke afkoeling of opwarming te voorkomen.

Pagina 16 De ingestelde tijd wijzigenStel een nieuwe tijd in door op de knop SLEEP te drukken. De ingestelde tijd wijzigenStel een nieuwe tijd in met behulp van de knop OFF TIMER. UitschakelingsprocedureDruk op de knop CANCEL om de tijdklok op de display uit te schakelen. • SLEEP TIMER kan niet tegelijkertijd met OFF TIMER worden ingesteld. UitschakelingsprocedureDruk op de CANCEL-toets om de SLEEP-display uit te schakelen. Voorbeeld: U wilt het apparaat uitschakelen om 22:30. Druk op de knop ON/OFF. Druk op de knop OFF TIMER. De indicator OFF TIMER knippert. Druk op “ of (TIMER)”-toets. Elke keer er op een knop wordt gedrukt, wordt de weergave gewijzigd in de volgorde:0:000:10 0:20. 1:00 1:10 Elke keer er op een knop wordt gedrukt, wordt de weergave gewijzigd in de volgorde:0:0023:50 23:40. 23:00 22:50 Ingesteld op 22:30. Druk op de knop OFF TIMER.

Als de display stopt met knipperen en continue brandt, is de instelling vol-tooid. Het tijdkloklampje (geel) brandt. • Het apparaat stopt aan het einde van het ingestelde tijdvak.

• Druk binnen 60 seconden op deze knop na de actie uit stap 3, anders wordt de tijd niet ingesteld. • De huidige tijd wordt niet getoond tijdens de werkingsmodus OFF TIMER. • Een verschil tussen de werkingsmodus SLEEP TIMER en OFF TIMER is dat de temperatuur niet automatisch wordt ingesteld bij deze laatste. Druk op de knop SLEEP. 1(Eenheden van tien minuten)(Eenheden van tien minuten)2Gebruik werkingsmodus OFF TIMER■ Het apparaat stopt automatisch wanneer de ingestelde tijd wordt bereikt. Start de operatie vanaf stap 1 als de airconditioner is uitgeschakeld. Als deze is ingeschakeld, begint u bij stap 2. OPMERKINGOPMERKING… (Eenheden van één uur)Geen weergave (geannuleerd)RLC012A107_NL. indb 14RLC012A107_NL. indb 14 1/8/2019 12:07:19 PM1/8/2019 12:07:19 PM.

NL-15Gebruik werkingsmodus ON TIMER12Voorbeeld: Wanneer de gewenste kamertemperatuur moet worden bereikt om 8:00 uur. Druk op de knop ON TIMER. De indicator ON TIMER knippert. 3■ Het apparaat wordt 5 tot 60 minuten voor de ingestelde tijd ingeschakeld, zodat de kamer een optimale temperatuur bereikt op het in-gestelde tijdstip. Pagina 16 De werking van de ON TIMER kan worden ingesteld ongeacht of het apparaat is ingeschakeld. Druk op de knop ON TIMER. Als de display stopt met knipperen en continue brandt, is de instelling vol-tooid. De schakelkloklamp (geel) brandt. Als de instelling ON TIMER wordt uitgevoerd terwijl de airconditioner actief is, stopt de airconditioner met werken. Gebruik werkingsmodi SLEEP TIMER + ON TIMER■ Dit is de gecombineerde werking van de SLEEP TIMER en ON TIMER.

Voorbeeld: Het apparaat dient binnen 3 uur te worden uitgeschakeld, en rond 8:00 uur di-ent de ingestelde temperatuur terug bereikt te zijn. Instelling SLEEP TIMERInstellen volgens de procedure op pagina 14. Ingesteld op Instelling van de werkingsmodus ON TIMERStel de werkingsmodus ON TIMER in volgens bovenstaande procedure. Ingesteld op Het instellen van het tijdkloklampje (geel) van dit apparaat is voltooid. • Nadat de ingestelde tijd voor SLEEP TIMER bereikt is, stopt het apparaat en dit wordt 5 tot 60 minuten voor de ingestelde tijd van ON TIMER terug ingeschakeld. • Het tijdkloklampje wordt uitgeschakeld wanneer de ingestelde tijd van ON TIMER wordt ingesteld. UitschakelingsprocedureDruk op de CANCEL-toets om de timerdisplay uit te schakelen. De ingestelde tijd wijzigenStel een nieuwe tijd in met behulp van de knop ON TIMER.

• De werking begint 5 tot 60 minuten voor de ingestelde tijd. • Het timer-lampje (geel) gaat op de ingestelde tijd uit. • Druk binnen 60 seconden op deze knop na de actie uit stap 2, anders is de instelling niet voltooid. • De huidige tijd wordt niet getoond tijdens de werkingsmodus ON TIMER.

• Als de knop ON/OFF wordt ingedrukt na het instellen van de ON TIMER, wordt de instelling geannuleerd. Druk op “ of (TIMER)”-toets. Elke keer er op een knop wordt gedrukt, wordt de weergave gewijzigd in de vol-gorde:0:00 0:10 0:20. 1:00 1:10Elke keer er op een knop wordt gedrukt, wordt de weergave gewijzigd in de vol-gorde:0:00 23:50 23:40. 23:00 22:50Ingesteld op 8:00. (Eenheden van tien minuten)(Eenheden van tien minuten)De ingestelde tijd wijzigenStel een nieuwe tijd in met behulp van de knop SLEEP of de knop ON TIMER. UitschakelingsprocedureDruk op de knop CANCEL om de tijdklok op de display uit te schakelen. OPMERKING12RLC012A107_NL. indb 15RLC012A107_NL. indb 15 1/8/2019 12:07:19 PM1/8/2019 12:07:19 PM.

NL-16In werkingsmodus ON TIMER, schakelt het apparaat voor de ingestelde tijd in, zodat de kamer de optimale temperatuur bereikt op het ingestel-de tijdstip. Dit wordt “Comfortstart” genoemd. • Mechanisme De kamertemperatuur wordt ongeveer 60 minuten voor het ingestelde tijdstip gecontroleerd. Afhankelijk van de temperatuur op dat moment, wordt de aircondition-er ingeschakeld 5 tot 60 minuten voordat de tijdklok op de ON-tijd staat. • De functie is beschikbaar voor zowel de werkingsmodus COOL (KOELEN) als HEAT (VERWAR-MEN) (inclusief AUTO (AUTOM. )). Hij werkt niet voor de werking-smodi DRY (DROGEN) en FAN (VENTILATOR). Voorbeeld: Het is nu 21:00 uur. De airconditioner draait. Wanneer het apparaat dient te worden uitgeschakeld om 22:30 en de kamer rond 8:00 uur de ingestelde temperatuur dient te bereiken.

Instellen van de OFF TIMER-werkingVolg voor het instellen de procedures op Pagina 14. Instelling van de ON TIMER-werkingVolg voor het instellen de procedures op Pagina 15. Het tijdkloklampje (geel) op het apparaat zal oplichten als de instelling voltooid is. ■ De ingestelde tijd wordt weergegeven op de afstandsbediening. De display wijzigt in functie van de werkingsmodus. UitschakelingsprocedureDruk op de knop CANCEL of ON/OFF om het timerdisplay uit te schakelen. Wijzigen van de ingestelde tijdStel een nieuwe tijd in met behulp van de knoppen OFF TIMER en ON TIMER. Wanneer SLEEP TIMER is geselecteerd, wordt de temperatuur na ver-loop van tijd automatisch aangepast, zodat de kamer niet te koud wordt tijdens het koelen of te warm wordt tijdens het verwarmen. ComfortstartSLEEP TIMERControleert kamertemp. 60 minuten van tevoren. ervoor.

NL-17Druk op de knop ON/OFF. Druk op de knop HI POWER/ECONO. ■ Als de werkingsmodus is ingesteld op AUTO, COOL of HEATElke keer er op een knop HI POWER/ECONO wordt gedrukt, wordt de indicator gewijzigd in de volgorde:■ Als de werkingsmodus is ingesteld op DRY of PRO-GRAM TIMERElke keer er op een knop HI POWER/ECONO wordt gedrukt, wordt de indicator gewijzigd in de volgorde:Met betrekking tot de werkingsmodus HIGH POWERAls u op de knop HI POWER/ECONO (HOOG VERMOGEN/ECONOM. ) drukt, wordt het werkvermogen versterkt en wordt er 15 minuten onafgebroken met extra vermogen gekoeld of verwarmd. De afstandsbediening wordt weergegeven en de weergave van FAN SPEED (VENTILATORSNELHEID) verdwijnt. • Tijdens de werkingsmodus HIGH POWER wordt de kamer-temperatuur niet geregeld.

Wanneer deze overdadige koeling of verwarming veroorzaakt, drukt u op de knop HI POWER/ECONO om de werkingsmodus HIGH POWER te annuleren. • HIGH POWER is niet beschikbaar tijdens de modus DRY, de handelingen van de programmatimer. • Wanneer de werkingsmodus HIGH POWER is ingesteld na ON TIMER, zal de werkingsmodus HIGH POWER starten op het ingestelde tijdstip. • Na HIGH POWER werking, kunt u koelvloeistof horen stromen. • Wanneer de volgende werkingsmodi zijn ingesteld, zal de werkingsmodus HIGH POWER geannuleerd worden. 1 Wanneer u opnieuw op de knop HI POWER/ECONO drukt. (De bedrijfsmodus wordt gewijzigd in ECONOMY. )2 Wanneer een andere werkingsmodus wordt ingeschakeld. 3 Wanneer er 15 min. zijn verstreken sinds de werkingsmodus HIGH POWER is begonnen. • Werkt niet terwijl de airconditioner is uitgeschakeld.

• Wanneer de volgende werkingsmodi zijn ingesteld, zal de ECONOMY modus worden geannuleerd. 1 Wanneer u opnieuw op de knop HI POWER/ECONO drukt. 2 Wanneer u de werkingsmodus omschakelt van DRY naar FAN. • Werkt niet terwijl de airconditioner is uitgeschakeld. Gebruik werkingsmodi HIGH POWER/ECONOMY■ Start de operatie vanaf stap 1 als de airconditioner is uitgeschakeld.

Als deze is ingeschakeld, begint u bij stap 2. 21OPMERKINGOPMERKING(HIGH POWER)(ECONOMY)(ECONOMY)Geen weergaveGeen weergave(Normale werking)(Normale werking)Met betrekking tot de werkingsmodus ECONOMYDoor op de HI POWER/ECONO-knop te drukken, start u een zachte werking met de voeding in de lage stand om excessief afkoelen of verwarmen te voorkomen. Het apparaat werkt 1,5 °C hoger dan de ingestelde temperatuur tijdens het koelen of 2,5 °C lager dan tijdens het verwarmen. De afstandsbediening wordt weergegeven en de weergave van FAN SPEED (VENTILATORSNELHEID) verdwijnt. • De werkingsmodus ECONOMY wordt ingeschakeld de vol-gende keer dat de airconditioner inschakelt, in het volgende geval. 1 Wanneer de airconditioner wordt gestopt door de knop ON/OFF tijdens de werkingsmodus ECONOMY.

NL-18Gebruik werkingsmodus SELF CLEANOm de werkingsmodus SELF CLEAN te activeren, druk op de schakelaar CLEAN met de punt van een balpen.Elke keer er op de schakelaar CLEAN wordt gedrukt, wordt de indicator gewijzigd in de volgorde:1■ De werkingsmodus SELF CLEAN dient te worden uitgevoerd nadat AUTO, COOL en DRY zijn gebruikt om vocht uit het apparaat te verwijderen om de groei van schimmel en bacteriën onder controle te houden.(SELF CLEAN aan) (SELF CLEAN uit)(Geen weergave)• Twee uur later stopt de airconditioner de bedrijfsmodus SELF CLEAN vanzelf.

Om de airconditioner onmiddellijk te stoppen, drukt u op de aan-/uitknop.• Werkingsmodus SELF CLEAN kan niet worden gebruikt na de modi HEAT, FAN, OFF TIMER en SLEEP.• De ventilator van het binnenapparaat draait ongeveer twee uur in de werkingsmodus SELF CLEAN.• Het RUN lampje brandt tijdens de SELF CLEAN reinigingsprocedure.• Als u op de SLEEP-toets drukt tijdens de SELF CLEAN-modus wordt de SELF CLEAN-modus geannuleerd en wordt het apparaat vervolgens in-gesteld op de SLEEP-modus.• Dit is geen functie voor het verwijderen van schimmel, bacteriën of vuil dat zich al op het apparaat heeft afgezet.3 seconden1 secondenONOFFOPMERKINGAutomatische herstelfunctie■ De automatische herstelfunctie slaat de werkingsmodus van de airconditioner op net voordat deze door een stroomstoring werd uit-geschakeld, en herstelt de werking automatisch nadat de stroomtoevoer is hersteld.■ De volgende instellingen worden geannuleerd:1 Instellingen van de schakelklok2 Gebruik in de ‘HIGH POWER’-stand• De automatische herstelfunctie is ingeschakeld wanneer de airconditioner verscheept wordt uit de fabriek.

Neem contact op met uw dealer als deze functie moet worden uitgeschakeld.• Bij een stroomstoring wordt de instelling van de timer geannuleerd. Nadat de stroomstoring is opgeheven, moet u de timer weer instellen.OPMERKINGRLC012A107_NL.indb 18RLC012A107_NL.indb 18 1/8/2019 12:07:19 PM1/8/2019 12:07:19 PM

NL-19• Mors geen vloeistoffen op de eenheid. • Raak de aluminium koelribben van de warmtewisselaar niet aan. • Zorg ervoor dat u stevig op een ladder of een ander sta-biel voorwerp staat wanneer u het inlaatpaneel en het fi lter verwijdert. OnderhoudSchakel de stroomtoevoer uit. Voor onderhoudGebruik de volgende voorwer-pen niet:• Heet water (40 °C of meer) Dit kan het apparaat vervormen of verkleuren. • Wasbenzine, verfverdunner, reinig-ingsproducten, enz… Deze kunnen het apparaat vervor-men of krassen. Tijdens het gebruiksseizoenHet paneel voor luchtinvoer openen en sluiten Openen Plaats uw vingers op de hoeken aan weerszijden van het paneel en trek het paneel naar voren, zodat het paneel open staat op een hoek van ongeveer 70 graden. SluitenDruk gelijkmatig op beide hoeken van het paneel en druk voor-zichtig verder in het midden.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Mitsubishi SKM35ZSP-W stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden