Mirka ROS 325CV Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Mirka ROS 325CV (136 pagina’s), behorend tot de categorie Slijpmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 9 mensen en kreeg gemiddeld 4.0 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over Mirka ROS 325CV of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Mirka |
| Categorie: | Slijpmachine |
| Model: | ROS 325CV |
Handleiding Mirka ROS 325CV – volledige tekst
n.v.t.GebruiksaanwijzingBevat - Lees en volg deze instructies, Correct gebruik van het apparaat, Werkplaats, Ingebruikname, Gebruiksaanwijz-ing, Productconguratie/Specicaties, Onderdelenpagina, Onderdelenlijst, Reserveonderdelenkit schuurmachine, Problemen oplossenConformiteitsverklaringKWH Mirka Ltd.66850 Jeppo, Finlandverklaren voor eigen verantwoordelijkheid dat de volgende producten:77 mm )3 inch( 12.000 TPM Excentrische schuurmachines )Zie tabel ”Productconguratie/Specicaties“ voorspeciek model( waarop deze verklaring betrekking heeft, in overeenstemming zijn met de volgende norm)en( of andere normatieve document)en(: EN ISO 15744:2008.
Conform de bepalingen in 89/392/EEC als gewijzigd bij richtlijnen 91/368/EEC en 93/44/EEC 93/68/EEC en consoliderende richtlijn 2006/42/EC Plaats en datum van uitgifte Bedrijf Stefan Sjöberg, Executive Vice PresidentBelangrijkLees deze instructies zorgvuldig door alvorens het apparaat te installeren, bedienen, onder-houden of repareren. Bewaar deze instructies op een veilige en toegankelijke plaats.Vertaling van de originele instructiesJeppo 21.08.2014
771( Lees alle instructies door voordat u dit apparaat gebruikt. Alle gebruikers moeten volledig getraind zijn voor het gebruik van het apparaat en op de hoogte zijn van deze veiligheidsregels. Alle onderhouds- en reparatiewerkzaamheden moeten worden uitgevoerd door opgeleid personeel. 2) Zorg ervoor dat het apparaat is losgekoppeld van de luchttoevoer. Kies een geschikt schuurmateriaal en bevestig het aan de steun-schijf. Ga zorgvuldig te werk en plaats het schuurmateriaal midden op de steunschijf. 3( Draag bij het gebruik van dit apparaat altijd de vereiste veiligheidsuitrusting. 4( Bij het schuren plaatst u altijd eerst het apparaat op het werkstuk en start u daarna het gereedschap. Verwi-jder het apparaat altijd van het werkstuk voordat u het uitschakelt. Dit voorkomt groeven in uw werkstuk door extra snelheid van het schuurmateriaal.
5( Koppel altijd de luchttoevoer los van de schuurmachine voordat u het schuurmateriaal of de steunschijf aanbrengt, verstelt of verwijdert. 6( Zorg altijd voor een stevige ondergrond en/of houding en let goed op het tegendraaimoment dat de schuurmachine kan genereren. 7( Gebruik alleen de juiste reserveonderdelen. 8( Zorg er altijd voor dat het materiaal dat geschuurd wordt stevig is vastgezet en niet kan bewegen. 9) Controleer de slang en de bevestigingen regelmatig op slijtage. Houd het apparaat niet vast aan de slang en zorg ervoor, dat het apparaat nooit start wanneer u het apparaat draagt terwijl de luchttoevoer is aangesloten. 10( Stof kan uiterst brandbaar zijn. De stofzuigerzak moet dagelijks worden geleegd of vervangen. Het legen en vervangen van de zak resulteert bovendien in optimale prestaties. 11) Zorg ervoor dat u de aanbevolen maximale luchtdruk niet overschrijdt.
Gebruik de aanbevolen veiligheidsuitrusting. 12( Het apparaat is niet elektrisch geïsoleerd. Gebruik het apparaat niet als het in contact kan komen met objecten die onder stroom staan, gasleidingen, waterleidingen enz.
Controleer vóór gebruik het werkgebied. 13) Zorg ervoor dat de bewegende delen van het apparaat niet verstrikt raken in kleding, dassen, haar, reinigingsdoeken enz. Als dat toch gebeurt, wordt het lichaam richting het werkstuk en bewegende delen van de machine getrokken. Dit kan zeer gevaarlijk zijn. 14( Houd tijdens het gebruik de handen op een veilige afstand van de draaiende schijf. 15( Bij een schijnbare storing aan het apparaat stopt u onmiddellijk met het gebruik en maakt u een afspraak voor onderhoud en repara-tie. 16( Laat het apparaat niet vrij ronddraaien zonder voorzorgsmaatregelen te nemen om mensen of voorwerpen te beschermen tegen losgeraakte schuurmaterialen of schijven.
1) General Industry Safety & Health Regulations, Part 1910, OSHA 2206, verkrijgbaar bij: Superintendent of Documents; Government Printing Ofce; Washington DC 204022( Safety Code for Portable Air Tools, ANSI B186. 1 verkrijgbaar bij: American National Standards Institute, Inc. ; 1430 Broad-way; New York, New York 100183) Nationale en lokale regelgeving. Deze schuurmachine is ontworpen voor het schuren van alle soorten materialen, d. w. z. metaal, hout, steen, kunststof etc. in combinatie met schuurproducten die daarvoor bedoeld zijn. Ge-bruik de schuurmachine niet voor andere dan de gespeciceerde doeleinden zonder eerst de fabrikant of de door de fabrikant geautoriseerde leverancier te raadplegen. Gebruik geen steun-schijven met een onbelast toerental dat lager is dan 12. 000 TPM. Het apparaat is bedoeld als handgereedschap.
Het wordt altijd aanbevolen het apparaat te bedienen terwijl u op een stevige ondergrond staat. Het apparaat kan in elke positie gebruikt worden. De gebruiker moet daarvóór echter in een veilige positie staan, het gereedschap stevig vasthouden en goed letten op het tegendraaimoment dat de schuurmachine kan genereren. Zie paragraaf ”Gebruiksaanwijzing“.
Gesloten ringleidingensysteem aflopend in de richting van de luchtstroomAfvoerpijpKogelklepNaar werkplaatsFilterAfvoerklepRegelaarSmeerinrichtingKogel-klepKogelklepLuchtstroomLuchtdrogerLuchtcompressor en tankLuchtslangNaar koppelingvan of nabij het gereedschapLees en volg deze instructiesIngebruiknameGebruiksaanwijzingGebruik een schone en gesmeerde luchttoevoer die bij het apparaat een afgemeten luchtdruk geeft van 6,2 bar (90 psig) wanneer het apparaat in bedrijf is met de hendel volledig ingedrukt. Aanbevolen wordt om gebruik te maken van een goedgekeurde luchtleiding van 10 mm (3/8 in) x 8 m (25 ft) maximale lengte. Aanbevolen wordt om het apparaat op de luchttoevoer aan te sluiten zoals aangegeven in Figuur 1. Sluit het apparaat niet aan op het luchtleidingsysteem zonder dat er een makkelijk bereikbare en bedienbare luchtafsluitklep is ingebouwd. De luchtaanvoer moet gesmeerd zijn.
Wij raden met klem aan om een luchtlter, regelaar en smeerinrichting )lter, regulator and lubricator of FRL) te gebruiken zoals aangegeven in Figuur 1 om het apparaat te voorzien van schone, gesmeerde lucht op de juiste druk. Voor nadere details over dergelijke apparatuur kunt u contact opnemen met uw leverancier. Als dergelijke apparatuur niet wordt gebruikt, moet het apparaat handmatig worden gesmeerd. Om het apparaat handmatig te smeren, koppelt u de luchtleiding los en brengt u 2 tot 3 druppels geschikte smeerolie voor pneumatische motoren, zoals Fuji Kosan FK-20, Mobil ALMO 525 of Shell TOR-CULA® 32, aan in het slanguiteinde )inlaat( van de machine. Sluit het apparaat weer aan op de luchttoevoer en laat het apparaat enkele seconden langzaam draaien om de olie door de lucht te laten circul-eren.
Als het apparaat vaak wordt gebruikt, smeert u het dagelijks of wanneer het apparaat langzamer of minder krachtig gaat werken. Aanbevolen wordt om een luchtdruk van 6,2 bar (90 psig) aan te houden als het apparaat draait.
78Specicaties kunnen zonder voorafgaande aankondiging worden gewijzigd. *De waarden in deze tabel zijn bepaald op grond van laboratoriumtests overeenkomstig de vermelde voorschriften en normen en zijn niet toereikend voor een risicobeoordeling. Waarden die worden opgemeten in een echte werkomgeving kunnen hoger liggen dan de weerge-geven waarden. De daadwerkelijke blootstellingswaarden en de mate van risico of gevaar waaraan iemand blootstaat, verschillen per situatie en zijn afhankelijk van de omgeving, de werkwijze van de desbetreffende persoon, het materiaal dat wordt bewerkt, de opzet van de werkplek en de blootstellingsduur en de lichamelijke conditie van de gebruiker. KWH Mirka Ltd. kan niet aansprakelijk worden gesteld voor de gevolgen van het gebruik van de vermelde waarden in plaats van de daadwerkelijke blootstellingswaarden voor een risicobeoordeling.
79Problemen oplossenProbleem Mogelijke oorzaak OplossingLaag vermogen en/of onbelast toerentalOnvoldoende luchtdruk Controleer de druk van de luchtleiding bij de inlaat van de schuurmachine terwijl het apparaat onbelast draait. Deze druk moet 6,2 bar (90 psig/620 kPa) bedragen. Verstopte geluiddemper(s) Zie de paragraaf ”Demontage van de behuizing“ voor het verwijderen van de geluiddemper. Onderdeel 38, de geluiddemper, kan worden uitgespoeld met een geschikt, zuiver reinigingsmiddel tot alle vervuiling en verstopping verwijderd is. Als de geluiddemper niet grondig kan worden schoongemaakt, dient deze vervangen te worden. Vervang onderdeel 39, het inzetstuk voor de geluiddemper (zie paragraaf ”Montage van de behuizing“(. Verstopte inlaatbescherming Maak de inlaatbescherming schoon met een zuiver en geschikt reinigingsmiddel. Als u de bescherming niet schoont krijgt, vervangt u deze.
Eén of meer versleten of kapotte bladen Monteer een volledige set nieuwe bladen (voor een juiste werking moeten alle bladen worden vervangen(. Breng op alle bladen een laag kwalitatief goede olie voor pneumatisch gereedschap aan. Zie “Demontage van de motor“ en ”Montage van de motor“. Interne luchtlekkage in de motorbehuizing; luchtverbruik hoger dan normaal en toerental lager dan normaal. Controleer of de motor goed is uitgelijnd en of de borgring goed zit. Controleer of de O-ring in de groef van de borgring beschadigd is. Verwijder de motorassemblage en plaats deze terug. Zie ”Demontage van de motor“ en ”Montage van de motor“. Motoronderdelen versleten Inspecteer de motor. Neem contact op met een erkend Mirka Service Center. Spindellagers versleten of kapot Vervang de versleten of kapotte lagers.
Demonteer, controleer en vervang versleten of beschadigde onderdelen. Zie stappen 2 en 3 in ”Demontage van de behuizing“ en stappen 2 en 3 in ”Montage van de behuizing“. Trilling/ongelijkmatige werkingOnjuiste schijf Gebruik alleen voor deze machine ontworpen schijfgroottes en -gewichten. Toevoeging van interface-schijf of ander materiaal. Gebruik alleen voor deze machine ontworpen schuurmaterialen en/of interfaces. Breng niets aan op het schijfoppervlak van de schuurmachine dat niet speciaal is ontworpen voor gebruik in combinatie met de schijf en de schuurmachine. Onjuiste smering of ophoping van vreemde deeltjesHaal de schuurmachine uit elkaar en maak deze schoon met een geschikt reinigingsmiddel. Zet de schuurmachine weer in elkaar. (Zie ”Onderhoudshandleiding“(Versleten of kapot(te) motorlager(s) voor of achterVervang de versleten of kapotte lagers.
Zie ”Demontage van de motor“ en ”Montage van de motor“. Voor machines met afzuiging kan er te sterk worden gezogen bij het schuren van een plat oppervlak, waardoor de schijf aan het te schuren oppervlak blijft kleven. Bij DB-machines voegt u extra sluitring)en( toe op de schijfspindel om de ruimte tussen de schijf en de kap groter te maken. Bij CV-machines zorgt u voor minder vacuüm door het afzuigsysteem en/of brengt u extra sluitring)en( aan op de schijf. DOC 0329 Rev 07/01/16.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Mirka ROS 325CV stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Slijpmachine Mirka
Handleiding Slijpmachine
Nieuwste handleidingen voor Slijpmachine