Milwaukee M18 RLOHVG300 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Milwaukee M18 RLOHVG300 (83 pagina’s), behorend tot de categorie Laserwaterpas. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 38 mensen en kreeg gemiddeld 4.1 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Milwaukee M18 RLOHVG300 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Milwaukee |
| Categorie: | Laserwaterpas |
| Model: | M18 RLOHVG300 |
Handleiding Milwaukee M18 RLOHVG300 – volledige tekst
Gebruik dit product niet voordat u de veiligheidsinstructies en de gebruiksaanwijzing. Laserclassifi catieLaseruitlaatopening (5x)WAARSCHUWING:Het is een Klasse 2 laserproduct in overeenstemming met EN 60825-1:2014+A11:2021. LASER2LASERTOESTEL VOOR EINDVERBRUIKERSEN 50689:2021Waarschuwing. Stel de ogen niet direct bloot aan de laserstraal. De laserstraal kan ernstig oogletsel en/of blindheid veroorzaken. Kijk niet direct in de laserstraal en richt de straal niet onnodig op andere personen. Voorzichtig. Bij bepaalde toepassingen kan het laseremitterende toestel zich achter u bevinden. Draai u in dergelijke gevallen voorzichtig om. Waarschuwing. Gebruik de laser niet in de buurt van kinderen en laat kinderen de straal niet bedienen. Opgelet. Een refl ecterend oppervlak zou de laserstraal terug naar de bediener of een andere persoon kunnen refl ecteren. Waarschuwing.
Het gebruik van stuurelementen of instellingen of de uitvoering van andere dan in de handleiding voorgeschreven processen kan leiden tot een gevaarlijke stralingsbelasting. Als de laser vanuit een zeer koude naar een warme omgeving (of omgekeerd) wordt gebracht, moet hij de omgevingstemperatuur hebben bereikt voordat hij mag worden gebruikt. Bewaar de laser niet in de openlucht en bescherm hem tegen stoten, voortdurende trillingen en extreme temperaturen. Bescherm het lasermeettoestel tegen stof, natheid en te hoge luchtvochtigheid. Deze factoren zouden inwendige onderdelen onherstelbaar kunnen beschadigen of de nauwkeurigheid negatief kunnen beïnvloeden. Als de laserstraal uw oog raakt, sluit u uw ogen en draait u uw hoofd onmiddellijk uit de laserstraal. Richt de laserstraal zodanig dat noch uzelf noch andere personen door de laserstraal worden verblind.
Houd er rekening mee dat laserbrillen bedoeld zijn voor de betere herkenning van de laserlijnen, maar geen bescherming bieden tegen de laserstraling. Waarschuwingsbordjes op het lasertoestel mogen niet verwijderd of onleesbaar gemaakt worden. Demonteer de laser niet. Laserstraling kan ernstig oogletsel veroorzaken. Gebruik geen agressieve reinigingsmiddelen of oplosmiddelen. Reinig het toestel uitsluitend met een schone, zachte doek. Bescherm de laser tegen stoten en vallen. Na een val of sterke mechanische inwerkingen moet de nauwkeurigheid van het toestel vóór het verdere gebruik worden gecontroleerd. Vereiste reparaties aan dit laserapparaat mogen alleen worden uitgevoerd door geautoriseerd vakpersoneel. Gebruik het instrument niet in ruimten met explosiegevaar of in een agressieve omgeving. Bescherm de wisselaccu tegen regen. Gebruik de wisselaccu niet in vochtige of natte ruimten.
Borg de laser bij werkzaamheden boven hoofdhoogte met een schokabsorberende houderriem van MILAUWKEE. Voor alle werkzaamheden aan de apparat de akku verwijderen. Verbruikte akku’s niet in het vuur of bij het huisvuil werpen. Milwaukee biedt namelijk een milieuvriendelijke recyclingmethode voor uw oude akku’s. Wisselakku’s van het Akku-Systeem M18 alléén met laadapparaten van het Akku-Systeem M18 laden. Geen akku’s van andere systemen laden. Onder extreme belasting of extreme temperaturen kan uit de accu accu-vloeistof lopen. Na contact met accu-vloeistof direct afwassen met water en zeep. Bij oogcontact direct minstens 10 minuten grondig spoelen en onmiddelijk een arts raadplegen. WAARSCHUWING. Dit apparaat bevat een lithium-knoopcelbatterij.
Een nieuwe of gebruikte batterij die wordt ingeslikt of anderszins in het lichaam terecht komt, kan ernstige inwendige verbrandingen veroorzaken en binnen minder dan 2 uur tot de dood leiden. Beveilig altijd het deksel van het batterijvakje.
Als het niet goed sluit, dient u het apparaat uit te schakelen, de batterij te verwijderen en deze buiten het bereik van kinderen te houden. Wanneer u vermoedt dat een batterij is ingeslikt of in het lichaam is terechtgekomen, dient u onmiddellijk medische hulp in te roepen. Waarschuwing. Voorkom brand, persoonlijk letsel of materiële schade door kortsluiting en dompel het gereedschap, de wisselaccu en het laadtoestel niet onder in vloeistoff en en waarborg dat geen vloeistoff en in de apparaten en accu's kunnen dringen. Corrosieve of geleidende vloeistoff en zoals zout water, bepaalde chemicaliën, bleekmiddelen of producten die bleekmiddelen bevatten, kunnen een kortsluiting veroorzaken. VOORGESCHREVEN GEBRUIK VAN HET SYSTEEMDe innovatie laser is ontworpen voor een breed, professioneel toepassingsgebied, zoals bijv.
:- uitlijning van tegels, marmerplaten, kasten, sierranden, vormdelen en betimmeringen- Markeren van de hoofdlijnen voor de inbouw van deuren, ramen, rails, trappen, hekken, poorten, veranda's, pergola's. - Voor de bepaling en controle van horizontale en verticale lijnen. - Nivelleren van verlaagde plafonds en buisleidingen, raamindelingen en buisuitlijning, nivelleren van buitenmuren voor elektrische installatiewerkzaamhedenGebruik dit product alleen in overeenstemming met het beoogde gebruik. ONE-KEY™Lees de bijgeleverde snelstartgids of kijk op onze website onder www. milwaukeetool. com/one-key voor meer informatie over de ONE-KEY-functie van dit gereedschap. U kunt de ONE-KEY app op uw smartphone downloaden via de App Store of Google Play. In geval van elektrostatische ontladingen wordt de bluetooth-verbinding onderbroken. Breng in dat geval de verbinding handmatig weer tot stand.
OPMERKINGEN OVER LI-ION-ACCU'SGebruik van li-ion-accu'sLangere tijd niet toegepaste akku’s vóór gebruik altijd naladen. Een temperatuur boven de 50°C vermindert de capaciteit van de accu. Langdurige verwarming door zon of hitte vermijden.
66 67Voor een optimale levensduur moeten de accu's na het gebruik volledig opgeladen worden. Voor een zo lang mogelijke levensduur van de accu's dienen deze na het opladen uit het laadtoestel te worden verwijderd. Bij een langere opslag van de accu dan 30 dagen:Bewaar de accu op een droge plaats bij een temperatuur van minder dan 27 °C. Accu bij ca. 30 % - 50 % van de laadtoestand bewaren. Accu om de 6 maanden opnieuw opladen. Overbelastingsbeveiliging voor li-ion-accu'sOnder extreme voorwaarden kan de temperatuur van de wisselaccu te hoog worden. In dat geval begint de batterij-indicator te knipperen totdat de wisselaccu is afgekoeld. Als de weergave niet meer knippert, is het apparaat weer operationeel. Transport van li-ion-accu'sLithium-ionen-accu's vallen onder de wettelijke bepalingen inzake het transport van gevaarlijke goederen.
Voor het transport van deze accu's moeten de lokale, nationale en internationale voorschriften en bepalingen in acht worden genomen. • Verbruikers mogen deze accu's zonder meer over de weg transporteren. • Het commerciële transport van lithium-ionen-accu's door expeditiebedrijven is onderhevig aan de bepalingen inzake het transport van gevaarlijke goederen. De verzendingsvoorbereidingen en het transport mogen uitsluitend worden uitgevoerd door dienovereenkomstig opgeleide personen. Het complete proces moet vakkundig worden begeleid. Onderstaande punten moeten bij het transport van accu's in acht worden genomen:• Waarborg ter vermijding van kortsluitingen dat de contacten beschermd en geïsoleerd zijn. • Let op dat het accupack in de verpakking niet kan verschuiven. • Beschadigde of lekkende accu's mogen niet worden getransporteerd.
FUNCTIEBESCHRIJVING1 Toets AAN/UIT2 Toets rotatiesnelheid3 Toets nivellering / Ledindicator nivellering4 Ledindicator trillingsalarm5 ONE-KEY™-indicator6 Toets zwenkmodus7 Toets/led BluetoothTM -koppeling8 5/8"-statiefhouder opzij9 5/8"-statiefhouder onder 10 Beschermende schuimstofbeugel boven11 Venster laserloodpunt12 X/Y-markeringen op de laser 13 Venster laserstraal14 Beschermende schuimstofbeugel15 M18-accu16 ONE-KEY™-vakje voor knoopcellenMODIDe laser kan in 3 verschillende bedrijfsmodi worden gebruikt:1. Zelfnivellerende modus (standaardinstelling):Het apparaat projecteert de laserstraal exact horizontaal of verticaal, onafhankelijk van zijn positie. De helling van het apparaat mag in deze bedrijfsmodus tot 12° afwijkingen van de horizontale of verticale uitlijning. 2. Volledige handmatige modus (toets indrukken):de helling van het apparaat kan willekeurig worden ingesteld.
De laserstraal wordt in een dienovereenkomstige hoek geprojecteerd. 3. Handmatige hellingsmodus (instelbaar aan de RD300G-detector):Het apparaat nivelleert zelfstandig uit in de Y-as en de helling in de X-as kan worden ingesteld met een gekoppelde detector.
Druk gedurende 2 seconden op de toets om de laser met de detector te koppelen. De koppelingsled knippert wit. Wanneer de apparaatverbinding succesvol is, klinkt een signaal en de led knippert wit. Een gekoppelde detector verbindt zich elke keer na het inschakelen opnieuw met de laser. Als de verbinding na 30 seconden nog niet tot stand is gekomen, dooft de koppelingsled en klinkt meerdere keren een signaalgeluid. Het proces moet dan worden herhaald. Tips voor een probleemloze koppeling• De laser moet op een stabiele ondergrond staan, zodat het indrukken van een toets geen trillingsalarm activeert. • De laser heeft het nivelleringsproces afgesloten (led brandt groen). • De detector mag geen laserstraal of kunstmatig fl itslicht herkennen. • Laser en detector moeten dicht bij elkaar staan.
• Waarborg dat er geen storingen door andere elektromagnetische apparaten zoals telefoons, beeldschermen, computers enz. voorhanden zijn. • Schakel de apparaten uit voordat u opnieuw probeert te koppelen. • Begin na het inschakelen eerst met het koppelen van de detector en meteen daarna met de laser. TEMPERATUURALARMDe laser bewaakt de temperaturen als het apparaat actief is of in de sluimerstand staat. Als de minimale of maximale bedrijfstemperatuur wordt overschreden, knippert de nivelleringsindicator afwisselende rood –> groen –> rood. De laserstraal schakelt uit. Na 5 minuten schakelt de laser automatisch uit. Zodra het apparaat de normale bedrijfstemperatuur heeft bereikt (zie technische gegevens), begint het apparaat met het zelfnivelleringsproces.
De volgende aanvullende functies zijn mogelijk met de detector RD300G:• Middenpositie vinden• Middenpositie fi xeren• Handmatige zwenkmodus• Verbergen• Trillingsgevoeligheid instellen• Sluimermodus instellenVoor de beschrijving van deze functies verwijzen wij naar de aparte handleiding voor de detector RD300G. REINIGINGReinig het objectief en de behuizing van de laser met een zachte, schone doek. Gebruik geen oplosmiddelen. Ook al is de laser tot een bepaalde mate stof- en vuilbestendig, toch mag hij niet gedurende een langere tijd op een stoffi ge plaats worden bewaard omdat hierdoor inwendige onderdelen beschadigd kunnen raken. Als de laser nat geworden is, dient hij afgedroogd te worden voordat hij in de draagkoff er wordt teruggeplaatst, zodat geen corrosieschade kan ontstaan. FOUTEN OPSPORENNivellering misluktDe gele nivelleringsled knippert en na het inschakelen klinkt het alarm.
Stuur de laser naar een geautoriseerde MILWAUKEE-klantenservice. NivelleringsfoutDe led van de nivelleringsindicator knippert rood en het alarm klinkt. Waarborg dat de laser op een vlakke ondergrond staat. Waarborg dat de laser verticaal is uitgelijnd. Druk op de toets voor de nivelleringsmodus. Schakel de laser uit en weer in. Als dat niet lukt, stuurt u de laser naar een geautoriseerde MILWAUKEE-klantenservice. Trillingsalarm te gevoeligWaarborg dat de laser op een vlakke, stabiele ondergrond staat. Probeer om met een gekoppelde detector een minder gevoelige instelling te kiezen. Als dat niet lukt, stuurt u de laser naar een geautoriseerde MILWAUKEE-klantenservice. TemperatuuralarmAls de rode/groene led voor de nivelleringsmodus knippert, dient u te waarborgen dat de laser zich binnen het bedrijfstemperatuurbereik bevindt.
Dat is een teken daarvoor dat de laser geblokkeerd is. Gebruik de ONE-KEY™-app om het apparaat te verbinden en te ontgrendelen. KoppelingsfoutWaarborg dat de detector ingeschakeld is, zich binnen het afstandsbereik bevindt en in de koppelingsmodus staat. OPMERKING: Als geen van de aanbevolen maatregelen voor de verhelping van storingen succesvol is, schakelt u de laser uit via de hoofdschakelaar. Verwijder de accu en plaats deze weer om het apparaat opnieuw te starten. Als het probleem blijft bestaan, stuurt u de laser naar een geautoriseerde MILWAUKEE-klantenservice. NAUWKEURIGHEID CONTROLERENControleer de nauwkeurigheid van een nieuwe laser na het uitpakken en voordat u hem op de bouwplaats gebruikt. Voer de volgende nauwkeurigheidstest uit:1. Nivelleringsnauwkeurigheid voor de horizontale uitlijning2. Nivelleringsnauwkeurigheid voor de verticale uitlijning3.
LoodpuntnauwkeurigheidVoor gedetailleerdere informatie verwijzen naar de pagina met afbeeldingen. Neem contact op met de MILWAUKEE-klantenservice als de nauwkeurigheid afwijkt van de vermelde productgegevens. In het andere geval kan uw recht op garantieverlening komen te vervallen. Factoren die de nauwkeurigheid beïnvloedenVeranderingen van de omgevingstemperatuur kunnen de nauwkeurigheid van de laser beïnvloeden. Voor nauwkeurige en herhaalbare resultaten dienen de beschreven procedures te worden uitgevoerd als de laser niet op de grond staat en in het midden van het werkbereik geplaatst is. Monteer de laser op het statief en controleer de nivellering van het statief. De ondeskundige omgang met de laser, bijv. zware stoten door vallen, kan een negatief eff ect hebben op de meetnauwkeurigheid. Wij adviseren daarom, de nauwkeurigheid na een val of vóór belangrijke metingen te controleren.
OPMERKING: Extreme temperaturen beïnvloeden de nauwkeurigheid van de laser. ONDERHOUDDe laser moet na een periode van 12 maanden worden gekalibreerd. Gebruik uitsluitend Milwaukee toebehoren en onderdelen.
Indien componenten die moeten worden vervangen niet zijn beschreven, neem dan contact op met een offi cieel Milwaukee servicecentrum (zie onze lijst met servicecentra). Zo nodig kan een explosietekening van het apparaat worden aangevraagd bij uw klantenservice of direct bij Techtronic Industries GmbH, Max-Eyth-Straße 10, 71364 Winnenden, Duitsland onder vermelding van het machinetype en het zescijferige nummer op het typeplaatje. SYMBOLENLees de instructies zorgvuldig door voordat u het apparaat in gebruik neemt. LET OP. WAARSCHUWING. GEVAAR. Voor alle werkzaamheden aan de machine de akku verwijderen. Toebehoren - Wordt niet meegeleverd. Is apart leverbaar. Zie hiervoor het toebehorenprogramma. Zorg dat knoopcelbatterijen niet worden ingeslikt. Afgedankte batterijen en afgedankte elektrische en elektronische apparatuur mogen niet samen via het huisafval worden afgevoerd.
Afgedankte batterijen (vooral lithium-ion-batterijen), afgedankte elektrische en elektronische apparatuur bevatten waardevolle, recyclebare materialen die, mits ze niet milieuvriendelijk worden afgevoerd, negatieve gevolgen kunnen hebben voor het milieu en uw gezondheid. Verwijder persoonlijke gegevens van uw afgedankte apparatuur voordat u deze afvoert.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Milwaukee M18 RLOHVG300 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Laserwaterpas Milwaukee
Handleiding Laserwaterpas
Nieuwste handleidingen voor Laserwaterpas