Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN Handleiding
Mikrotik Niet gecategoriseerd RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
Bekijk gratis de handleiding van Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN (26 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 48 mensen en kreeg gemiddeld 4.0 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag
Pagina 1/26

EN - English -Quick Guide:
This Quick Guide covers models: RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
This is a wireless network device. You can find the product model name on the case label (ID).
Please visit the user manual page onfor the full up to date user manual. Or scan the QR code with your mobile phone.https://mt.lv/um
The most important technical specifications for this product can be found on the last page of this Quick Guide.
Technical specifications, brochures, and more info about products at https://mikrotik.com/products
Configuration manual for software in your language with additional information can be found athttps://mt.lv/help
If you need help with configuration, please seek a consultanthttps://mikrotik.com/consultants
This device needs to be upgraded to RouterOS v7.10 or the latest stable version, to ensure compliance with local authority regulations!
It is the end users responsibility to follow local country regulations, including operation within legal frequency channels, outputpower, cabling
requirements, and Dynamic Frequency Selection (DFS) requirements. All MikroTik radio devices must be installed according to instructions.
Product specificaties
| Merk: | Mikrotik |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN |
| Kleur van het product: | Zwart |
| Breedte: | 228 mm |
| Diepte: | 120 mm |
| Hoogte: | 30 mm |
| Frequentie van processor: | 1400 MHz |
| Processormodel: | Annapurna Labs Alpine AL21400 |
| Aantal processorkernen: | 4 |
| Wi-Fi-standaarden: | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11ad, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Type stroombron: | DC |
| Aansluiting voor netstroomadapter: | Ja |
| Type processor: | Ja |
| Wifi-band: | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wifi-standaard: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN gegevensoverdrachtsnelheid (max): | 1733 Mbit/s |
| Interfacetype Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN, data-overdrachtsnelheden: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Antennas quantity: | 4 |
| Output current: | 0.6 A |
| Spanning: | 57 V |
| Power over Ethernet (PoE): | Ja |
| Stroomverbruik (typisch): | 26 W |
| Type product: | Router om neer te zetten |
| Antenne-ontwerp: | Extern |
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Niet gecategoriseerd Mikrotik
13 Maart 2026
10 Maart 2026
8 Januari 2026
7 Januari 2026
6 Januari 2026
6 Januari 2026
6 Januari 2026
24 December 2025
23 December 2025
22 December 2025
Handleiding Niet gecategoriseerd
Nieuwste handleidingen voor Niet gecategoriseerd
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026