Metabo PowerMaxx SB Basic Handleiding

Metabo Schroefmachine PowerMaxx SB Basic

Bekijk gratis de handleiding van Metabo PowerMaxx SB Basic (100 pagina’s), behorend tot de categorie Schroefmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 21 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Metabo PowerMaxx SB Basic of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/100
www.metabo.com
PowerMaxx BS
PowerMaxx BS Basic
PowerMaxx BS Quick Basic
PowerMaxx BS Quick Pro
PowerMaxx SB
PowerMaxx SB Basic
deOriginalbetriebsanleitung5
enOriginal instructions9
frNotice originale13
nlOorspronkelijke gebruiksaanwijzing17
itIstruzioni originali21
esManual original25
ptManual original29
svOriginalbruksanvisning33
fiAlkuperäinen käyttöopas37
noOriginal bruksanvisning41
daOriginal brugsanvisning45
plOryginalna instrukcja obsługi49
huEredeti használati utasítás53
ruОригинальноеруководствопо
эксплуатации57
hyՕգտագործման սկզբնական ուղեցույց62
kkТүпнұсқа пайдалану бойынша
нұсқаулық66
kyПайдалануу боюнча нускаманын
нукурасы71
ukОригінальнаінструкціяз експлуатації76
csPřeklad původního návodu k používání80
etOriginaalkasutusjuhend84
ltOriginali instrukcija88
lvOriģinālās instrukcijas92
arﻲﻠﺻﻷاﻞﻴﻐﺸﺘﻟاتﺎﻤﻴﻠﻌﺗﺐﻴﺘﻛ96

Beoordeel deze handleiding

4.7/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Metabo
Categorie: Schroefmachine
Model: PowerMaxx SB Basic

Handleiding Metabo PowerMaxx SB Basic – volledige tekst

NEDERLANDS nl17Oorspronkelijke gebruiksaanwijzingWij verklaren op eigen en uitsluitende verantwoording dat: deze accu-schroefboor- en klopboormachines, geïdentificeerd door type en serienummer *1), voldoen aan alle relevante bepalingen van de richtlijnen *2) en normen *3). technische documentatie bij *4) - zie pagina 3. De boor- en klopboormachines zijn geschikt voor het boren zonder slag in metaal, hout, kunststof en soortgelijke materialen, en voor het schroeven en draadborenDe klopboormachines zijn bovendien geschikt voor het klopboren in metselwerk, baksteen en steen. Voor schade door oneigenlijk gebruik is alleen de gebruiker aansprakelijk. De algemeen erkende veiligheidsvoorschriften en de bijgevoegde veiligheidsvoorschriften dienen te worden nageleefd. Let ter bescherming van uzelf en de machine op de met dit symbool aange-geven passages.

WAARSCHUWING – Lees de gebruiksaan-wijzing om het risico van letsel te vermin-deren. WAARSCHUWING Lees alle veiligheids-voorschriften en aanwijzingen. Worden de veiligheidsvoorschriften en aanwijzingen niet in acht genomen, dan kan dit een elektrische schok, brand en/of ernstig letsel tot gevolg hebben. Bewaar alle veiligheidsvoorschriften en aanwijzingen goed met het oog op toekomstig gebruik. Geef uw elektrisch gereedschap alleen met deze documenten aan anderen door. Draag oorbeschermers bij het gebruik van slagboormachines (machines met de aanduiding SB. ). Lawaai kan leiden tot gehoorverlies. Houd het apparaat vast aan de geïsoleerde greepvlakken wanneer u werkzaamheden uitvoert waarbij het inzetgereedschap verborgen stroomleidingen kan raken.

Door het contact met een onder spanning staande leiding kunnen ook metalen onderdelen van het apparaat onder spanning worden gezet, met een elektrische schok als mogelijk gevolg. Zorg er (bijv. met behulp van een metaaldetector) voor dat zich op de plaats die bewerkt moet worden, geen stroom-, water- of gasleidingen bevinden.

Uit defecte Li-Ion-accupacks kan een licht zure, brandbare vloeistof lekken. Wanneer accuvloeistof eruit lekt en met de huid in aanraking komt, onmiddellijk onder stromend water afspoelen. Wanneer er accuvloeistof in uw ogen komt, was deze dan uit met schoon water en zoek onmiddellijk een arts op voor behandeling. Accupacks tegen vocht beschermen. Geen defecte of vervormde accupacks gebruiken. Accupacks niet aan vuur blootstellen. Accupacks niet openen. Contacten van de accupacks niet aanraken of kortsluiten. Bij een defecte machine dient u het accupack uit de machine te halen. Accupack uit de machine nemen, voordat instel- of onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd worden. Verzeker u ervan dat de machine bij het insteken van het accupack uitgeschakeld is. Neem de draaiende onderdelen van de machine niet vast.

Verwijder spaanders en dergelijke uitsluitend bij een uitgeschakelde en stilstaande machine. Beveilig het werkstuk tegen verschuiven of draaien (bijv. door het vast te zetten met bankschroeven):LED-lampje (2): LED-straling niet direct met optische instrumenten bekijken. De stofbelasting verminderen:Stofdeeltjes die tijdens het werken met deze machine ontstaan, kunnen stoffen bevatten die kanker, allergische reacties, aandoeningen aan de luchtwegen, aangeboren afwijkingen of andere voortplantingsproblemen kunnen veroorzaken. Enkele voorbeelden van dergelijke stoffen zijn: lood (in loodhoudende verf), mineraal stof (uit bakstenen, beton e. d. ), additieven voor de behandeling van hout (chromaat, houtverduurzamingsmiddelen), enkele houtsoorten (zoals eiken- of beukenstof), metalen, asbest.

Het risico is afhankelijk van het feit hoe lang de gebruiker of in de buurt aanwezige personen aan de stofbelasting worden blootgesteld. Deze stofdeeltjes mogen niet in het lichaam terechtkomen. Om de belasting met deze stoffen te verminderen: Zorg voor een goede ventilatie van de werkplek en draag geschikte beschermingsmiddelen, zoals bijv. 1. Conformiteitsverklaring2.

NEDERLANDSnl18stofmaskers die in staat zijn om de microscopisch kleine stofdeeltjes uit de lucht te filteren. Neem de voor uw materiaal, personeel, toepassingsgeval en locatie geldende richtlijnen in acht (bijv. arbeidsveiligheidsbepalingen, afvalbehandeling). Verzamel de ontstane stofdeeltjes op de plaats waar deze ontstaan, voorkom dat ze neerslaan in de omgeving. Gebruik voor speciale werkzaamheden geschikt toebehoor. Daardoor komen slechts weinig deeltjes ongecontroleerd in de omgeving terecht. Gebruik een geschikte stofafzuiging. Verminder de stofbelasting door:- de vrijkomende stofdeeltjes en de af te voeren luchtstroom van de machine niet op de gebruiker zelf of in de buurt aanwezige personen of op neergeslagen stof te richten,- een afzuiginstallatie en/of een luchtfilter te gebruiken,- de werkplek goed te ventileren en door te stofzuigen schoon te houden.

Vegen of blazen wervelt het stof op. - Zuig of was de beschermende kleding. Niet uitblazen, uitslaan of uitborstelen. Transport van Li-ion-accupacks:Op de verzending van Li-ion accupacks is het voorschrift voor het transport van gevaarlijke stoffen (UN 3480 en UN 3481) van toepassing. Informeer bij het versturen van Li-ion accupacks naar de actueel geldende voorschriften. Informeer u ook bij uw transportbedrijf. Gecertificeerde verpakking is bij Metabo verkrijgbaar. Verstuur accupacks alleen als de behuizing onbeschadigd is en er geen vloeistof uit lekt. Voor het verzenden haalt u het accupack uit de machine. De contacten tegen kortsluiting beschermen (bijv. met tape isoleren). Zie pagina 2.

1 Boorhouder *2 LED-lampje3Instelbus (koppelbegrenzing, maximaal draaimoment) *4Instelhuls (Toerentalbegrenzing) *5Instelhuls (schroeven, boren, klopboren) *6 Schakelschuif (1e/2e versnelling)7 Capaciteitsindicatie ter controle van de accu-laadtoestand8Riemhaak9 Draairichtingschakelaar (instelling van de draairichting, transportbeveiliging)10 Drukschakelaar11 Ontgrendeling accupack12 Accupack13 Beschermkap ** afhankelijk van de uitvoering6. 1Multifunctioneel bewakingsysteem van de machineSchakelt de machine zelfstandig uit, dan heeft de elektronica de zelfbeveiligingsmodus geactiveerd. Er klinkt een waarschuwingssignaal (continu piepsignaal). Dit gaat na max. 30 seconden of na het loslaten van de drukschakelaar (10) uit. Ondanks deze beveiligingsfunctie kan bij bepaalde toepassingen overbelasting en als gevolg daarvan beschadiging van de machine optreden. Oorzaken en oplossingen:1.

Accupack bijna leeg (De elektronica beschermt het accupack tegen schade als gevolg van diepteontlading). Is het accupack bijna leeg, dan moet het weer opgeladen worden. 2. Een lang aanhoudende overbelasting van de machine leidt tot temperatuuruitschakeling. Laat de machine of het accupack afkoelen. Opmerking: De machine koelt sneller af wanneer men hem onbelast laat draaien. 3. Bij een te hoge stroomsterkte (die zich bijv. voordoet bij een lang aanhoudende blokkering) wordt de machine uitgeschakeld. Machine bij de drukschakelaar (10) uitschakelen. Daarna normaal verder werken. Zorg ervoor dat zich verder geen blokkeringen voordoen. 6. 2 AccupackHet accupack voor gebruik opladen. Laad het accupack bij vermogensverlies weer op. De optimale opslagtemperatuur ligt tussen 10°C en 30°C. UitnemenDe toets voor de accupack-ontgrendeling (11) indrukken en het accupack (12) uitnemen.

NEDERLANDS nl196. 4 Versnellingsstand kiezen1e versnelling (laag toerental, bijzonder hoog draaimoment, bij voorkeur om te schroeven)2e versnelling (hoog toerental bij voorkeur om te boren6. 5 Toerentalbegrenzing, schroeven, boren, klopboren instellenMachines met de aanduiding BS. :1. 20 = Toerental (met toerentalbegrenzing) door het draaien van de huls (3) instellen - ook tussenstanden zijn mogelijk. = Boren door het draaien van de huls (3) instellen (max. toerental, zonder toerentalbegrenzing) Om overbelasting van de motor te voorkomen de spindel niet blokkeren. Machines met de aanduiding SB. := Schroeven door het raaien van de huls (5) instellen ENhet toerental (met toerentalbegrenzing) door het draaien van de huls (4) instellen - ook tussenstanden zijn mogelijk. = Boren door het draaien van de huls (5) instellen (max.

toerental, zonder toerentalbegrenzing) Om overbelasting van de motor te voorkomen de spindel niet blokkeren. = Klopboren door het draaien van de huls (5) instellen (max. toerental, zonder toerentalbegrenzing) Om overbelasting van de motor te voorkomen de spindel niet blokkeren. 6. 6 Inzetgereedschap vervangenDe boorhouder openen: Boorhuls (1) met de klok mee draaien. Inzetgereedschap spannen: Boorhouder openen en het gereedschap zo diep mogelijk inbrengen. Boorhuls (1) tegen de klok in draaien totdat het gereedschap vast gespannen is. Bij een zachte gereedschapsschacht moet u het gereedschap na een korte boortijd eventueel nog een keer spannen. 6. 7 Elektrisch gereedschap in- en uitschakelen, toerental instellenDruk de drukschakelaar (10) in om de machine in te schakelen. Het toerental kan met de drukschakelaar worden veranderd. 6.

9 Boorhouder (bij PowerMaxx BS)Zie pagina 2, afb. B. Aanbrengen: Beschermkap (13) afschroeven. De snelspan-boorhouder op de spindelschroefdraad schroeven. De snelspan-boorhouder kan met een steeksleutel aangetrokken (en zo ook weer losgezet) worden. Bij het werken met lange schroefbits of bithouders raden wij het gebruik van de bit-spanbus 6. 31281 aan (zie het hoofdstuk Toebehoren). Gebruik alleen originele Metabo-accupacks en Metabo-toebehoor. Zie pagina 4. Gebruik alleen toebehoren die voldoen aan de in deze gebruiksaanwijzing genoemde eisen en kenmerken. A Snelspan-boorhouder. Aanbrengen, PowerMaxx BS: Beschermkap (13) afschroeven. De snelspan-boorhouder op de spindelschroefdraad schroeven. De snelspan-boorhouder kan met een steeksleutel aangetrokken (en zo ook weer losgezet) worden.

BAccupackC HoekvoorzetstukDAcculaderEBit-spanbusF Bithouder met snelwisselsysteem QuickGBit-boxCompleet toebehorenprogramma, zie www. metabo. com of de catalogus. Reparaties aan elektrisch gereedschap mogen uitsluitend door een erkend vakman worden uitgevoerd. Neem voor elektrisch gereedschap van Metabo dat gerepareerd dient te worden contact op met uw Metabo-vertegenwoordiging. Zie voor adressen www. metabo. com. Onderdeellijsten kunt u downloaden via www. metabo. com. Neem de nationale voorschriften in acht voor een milieuvriendelijke verwijdering en de recycling van afgedankte machines, verpakkingen en toebe-horen. Accupacks mogen niet bij het huisvuil gegooid worden. Geef defecte of afgedankte accupacks terug aan de Metabo-handelaar. Accupacks niet in het water gooien. 12127. Handige tips8. Accessoires9. Reparatie10. Milieubescherming.

NEDERLANDSnl20Bescherm het milieu en geef elektrisch gereedschap en accupacks niet mee met het huisvuil. Neem de nationale voorschriften in acht voor een gescheiden inzameling en voor de recycling van afgedankte machines, verpakkingen en toebehoren. Ontlaad eerst het accupack in het elektrisch gereedschap alvorens het af te voeren. De contacten tegen kortsluiting beschermen (bijv. met tape isoleren). Toelichting bij de gegevens van pagina 3. Wijzigingen en technische verbeteringen voorbehouden. U = spanning (max. spanning = 12 V, nominale spanning = 10,8 V)n =onbelast toerentalAanhaalkoppel bij het schroeven:MA=bij schroeven in zacht materiaal (hout)MB=bij schroeven in hard materiaal (metaal)MC=aanhaalkoppel instelbaar (met koppelbegrenzing)Max. boordiameter:D 1 max=in staalD 2 max=in zacht houtD 3 max=in metselwerks = max.

slagfrequentiem = gewicht (met accupack)G = schroefdraad asMeetgegevens volgens de norm EN 60745. GelijkstroomDe vermelde technische gegevens zijn tolerantiewaarden (overeenkomstig de toepasselijke norm). EmissiewaardenDeze waarden maken een beoordeling van de emissie van het elektrisch gereedschap en een vergelijking van de verschillende elektrische gereedschappen mogelijk. Afhankelijk van het gebruik, de toestand van het elektrisch gereed-schap of het inzetgereedschap kan de daadwerke-lijke belasting hoger of lager uitvallen. Neem voor de beoordeling pauzes en fases met een lagere belasting in aanmerking. Bepaal op basis van de overeenkomstig aangepaste taxatiewaarden de maatregelen ter bescherming van de gebruiker, bijv. organisatorische maatregelen.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Metabo PowerMaxx SB Basic stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden