Karcher SC 5 Deluxe Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Karcher SC 5 Deluxe (196 pagina’s), behorend tot de categorie Stoomreiniger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 56 mensen en kreeg gemiddeld 4.2 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Karcher SC 5 Deluxe of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Karcher |
| Categorie: | Stoomreiniger |
| Model: | SC 5 Deluxe |
| Soort bediening: | Draaiknop |
| Kleur van het product: | Black, White |
| Gewicht: | 5600 g |
| Breedte: | 265 mm |
| Diepte: | 400 mm |
| Hoogte: | 300 mm |
| Snoerlengte: | 6 m |
| Kinderslot: | Ja |
| Gewicht verpakking: | 9500 g |
| Soort: | Cilinder-stoomreiniger |
| Stroombron: | AC |
| Vermogen: | 2250 W |
| Aan/uitschakelaar: | Ja |
| Veiligheidsklep: | Ja |
| Temperatuur (max): | 150 °C |
| Opberg-/opslaghulpstuk: | Ja |
| Ergonomisch ontwerp: | Ja |
| Inhoud: | 1.3 l |
| Lengte van slang: | 2.3 m |
| Afneembare watertank: | Ja |
| Opwarmtijd: | 180 s |
| Opslag van accessoires: | Ja |
| Schoonmaakdoekje: | Ja |
| Inclusief kwast: | Ja |
| Stoomdruk: | 4 bar |
| AC-ingangsspanning: | 220-240 V |
| AC-ingangsfrequentie: | 50 Hz |
| Verstelbare stoom: | Ja |
| Maximum buis lengte: | 1000 mm |
| Inbegrepen borsteltype: | Ronde schoonmaakborstel |
| Tapijtglijder: | Ja |
| Capaciteit van de boiler: | 500 ml |
| Aanwijs mondstuk: | Ja |
| Minimum buis lengte: | 500 mm |
| Type zuigmond inbegrepen: | Handmondstuk |
Handleiding Karcher SC 5 Deluxe – volledige tekst
1HGHUODQGVz Descalcificar a caldeira. O ferro de engomar com pressão do vapor expele águaz Lavar ou descalcificar a caldeira da máquina de lim-peza a vapor, ver o capítulol Descalcificar a caldei-ra. Após uma pausa, saem gotas de água do ferro de engomar com pressão do vaporNo caso de pausas prolongadas, pode haver conden-sação de vapor na linha de vapor. z Após uma pausa, direccionar a saída de vapor para um pano, até que o vapor seja expelido uniforme-mente. Dados técnicosReservados os direitos a alterações técnicas. InhoudAlgemene instructiesVoordat u het apparaat voor het eerst gebruikt, dient u deze originele ge-bruiksaanwijzing en de meegeleverde veiligheidsinstructies door te lezen en deze in acht te nemen. Bewaar beide documenten voor later gebruik of volgen-de eigenaars. Reglementair gebruikGebruik het apparaat uitsluitend voor de privé-huishou-ding.
Het apparaat is bestemd voor reiniging met stoom en kan worden gebruikt met geschikt toebehoren, zoals beschreven in deze gebruiksaanwijzing. Reinigingsmid-delen zijn niet nodig. Neem de veiligheidsinstructies in acht. MilieubeschermingDe verpakkingsmaterialen zijn herbruikbaar. Ver-wijder verpakkingen op een milieuvriendelijke manier. Elektrische en elektronische apparaten bevatten waardevolle recyclebare materialen en vaak be-standdelen zoals batterijen, accu's of olie, die bij onjuiste omgang of verkeerd afvalverwijdering een potentieel gevaar voor de gezondheid van de mens en voor het milieu kunnen vormen. Voor een correcte werking van het apparaat zijn deze bestanddelen echter noodzakelijk. Voer apparaten met dit symbool niet sa-men met het huisvuil af. Instructies betreffende ingrediënten (REACH)Actuele informatie over ingrediënten vindt u op: www. kaercher.
de/REACHToebehoren en reserveonderdelenGebruik alleen origineel toebehoren en originele reser-veonderdelen. Deze garanderen een veilige en sto-ringsvrije werking van het apparaat.
Informatie over toebehoren en reserveonderdelen vindt u onder www. kaercher. com. LeveringsomvangDe leveringsomvang van het apparaat is op de verpak-king afgebeeld. Controleer de inhoud bij het uitpakken op volledigheid. Bij ontbrekend toebehoren of bij trans-portschade neemt u contact op met uw distributeur. GarantieIn elk land gelden de garantievoorwaarden die door on-ze verantwoordelijke verkoopmaatschappij zijn uitgege-ven. Mogelijke storingen aan uw apparaat verhelpen we binnen de garantieperiode gratis, voor zover een mate-riaal- of fabricagefout de oorzaak is. Als u gebruik wilt maken van de garantie, neemt u met uw aankoopbon contact op met uw distributeur of de dichtstbijzijnde ge-autoriseerde klantenservice. (adres zie achterzijde)Veiligheidsinrichtingen VOORZICHTIGOntbrekende of gewijzigde veiligheidsinrichtingenVeiligheidsinrichtingen zijn er voor uw veiligheid.
1HGHUODQGV Symbolen op het apparaat(naargelang apparaattype)DrukregelaarDe drukregelaar houdt de druk in het stoomreservoir tij-dens het bedrijf zo constant mogelijk. De verwarming wordt uitgeschakeld als de maximale bedrijfsdruk in het stoomreservoir wordt bereikt; bij een drukdaling in het stoomreservoir als gevolg van stoomafname wordt de-ze weer ingeschakeld. VeiligheidsthermostaatDe veiligheidsthermostaat voorkomt oververhitting van het apparaat. Als de drukregelaar en de reservoirther-mostaat bij een storing uitvallen en het apparaat over-verhit raakt, schakelt de veiligheidsthermostaat het apparaat uit. Neem contact op met de verantwoordelijke klantenservice van KÄRCHER om de veiligheidsther-mostaat weer terug te zetten.
ReservoirthermostaatBij een storing schakelt de reservoirthermostaat de ver-warming uit, bijvoorbeeld wanneer er geen water in het stoomreservoir zit en de temperatuur in het stoomreser-voir stijgt. Zodra u water bijvult, is het apparaat weer klaar voor ge-bruik. OnderhoudsafsluitingDe onderhoudsafsluiting sluit het stoomreservoir af te-gen de aanwezige druk. De onderhoudsafsluiting is te-vens een overdrukventiel. Als de drukregelaar defect is en de stoomdruk in het stoomreservoir stijgt, wordt het overdrukventiel geopend en kan via de onderhoudsaf-sluiting stoom ontsnappen. Neem contact op met de verantwoordelijke klantenser-vice van KÄRCHER, voordat u het apparaat weer in be-drijf stelt. Beschrijving van het apparaatDe maximale hoeveelheid apparatuur wordt beschre-ven in deze gebruiksaanwijzing.
Het open einde van het toebehoren op het stoom-pistool schuiven tot de ontgrendelingsknop van het stoompistool vastklikt. Afbeelding GGevaar voor verbranding, oppervlak van het apparaat wordt tijdens gebruik heetGevaar voor brandwonden door stoomGebruiksaanwijzing lezen.
1HGHUODQGV4. Het open einde van het toebehoren op de punt-straalsproeier schuiven. Afbeelding H5. De verlengpijp met het stoompistool verbinden. a De eerste verlengpijp op het stoompistool schui-ven tot de ontgrendelingsknop van het stoom-pistool vastklikt. De verbindingsbuis is verbonden. b De tweede verlengpijp op de eerste verlengpijp schuiven. De verbindingsbuizen zijn verbonden. Afbeelding I6. Het toebehoren en/of de vloersproeier op het vrije einde van de verlengpijp schuiven. Afbeelding JHet toebehoren is verbonden. Toebehoren loshalen1. De kinderbeveiliging terugschuiven. De stoomhendel is geblokkeerd. 2. Afdekking van het apparaataansluiting omlaag druk-ken en stoomstekker uit de apparaataansluiting trekken. 3. Ontgrendelingsknop indrukken en de onderdelen uit elkaar halen.
Afbeelding OWerkingWater bijvullenDe watertank kan er op elk moment af worden gehaald om bij te vullen of direct op het apparaat worden bijge-vuld. LET OPSchade aan het apparaatDoor ongeschikt water kunnen de sproeiers verstopt of de waterpeilindicatie beschadigd raken. Vul geen zuiver, gedestilleerd water bij. Gebruik een mengsel van maximaal 50 % gedestilleerd water en lei-dingwater. Voeg geen condenswater uit de wasdroger toe. Voeg geen opgevangen regenwater toe. Voeg geen reinigingsmiddelen of andere toevoegingen (bijv. parfums) toe. Watertank eraf halen om te vullen1. De watertank verticaal omhoog trekken. Afbeelding C2. De watertank verticaal met leidingwater of een mengsel van leidingwater en maximaal 50 % gede-stilleerd water bijvullen. 3. De watertank erin plaatsen en omlaag drukken tot deze vastklikt. Watertank direct op het apparaat vullen1.
Afbeelding DHet apparaat inschakelenInstructieWanneer zich geen of te weinig water in het stoomre-servoir bevindt, wordt de waterpomp gestart om water van de watertank naar het stoomreservoir te pompen. Het vullen kan enkele minuten duren. InstructieOm de 60 seconden wordt het ventiel even gesloten door het apparaat; hierbij kunt u het zachtjes horen klik-ken. Door het sluiten wordt voorkomen dat het ventiel vast komt te zitten. De uittredende stoom wordt hierdoor niet nadelig beïnvloed. 1. Plaats het apparaat op een stevig oppervlak. 2. Steek de stekker in het stopcontact. 3. Draai de keuzeschakelaar van de OFF-stand naar het selectiebereik voor de stoominstelling. Afbeelding EUitleg voor displaystatus:* De bedrijfstemperatuur van het systeem verwijst naar de werkelijke temperatuur van de stoomketel.
Aange-zien de stoomketel een gesloten systeem is, geldt: hoe hoger de temperatuur, hoe hoger de stoomdruk. Bij een stoomdruk van 4,0 bar is de maximale temperatuur in de stoomketel 150 °C graden. 4. De temperatuurweergave is maximaal 140 °C en het ledlampje brandt continu groen na ongeveer drie minuten. Het apparaat is klaar voor gebruik. Afbeelding F5. Druk op de stoomhendel. Afbeelding GEr lekt stoom uit. Stoomhoeveelheid regelenMet de keuzeschakelaar voor de stoomhoeveelheid wordt de uittredende stoomhoeveelheid geregeld. De keuzeschakelaar biedt instelmogelijkheden van min. stoomtrap voor lichte verontreiniging tot max. stoomtrap voor grove verontreiniging. De VapoHydro-functie is be-stemd voor het verwijderen van sterke verontreiniging op moeilijk toegankelijke plekken. 1. De keuzeschakelaar voor de stoomhoeveelheid op de vereiste stoomhoeveelheid zetten.
1HGHUODQGV 2. De stoomhendel indrukken. 3. Voor het begin van de reiniging het stoompistool op een doek richten tot de stoom gelijkmatig uittreedt. Water bijvullenAls er niet genoeg water in de watertank zit, knippert het led -lampje snel rood en klinkt er een akoestisch sig-naal. InstructieDe waterpomp vult het stoomreservoir in intervallen bij. Als het vullen is gelukt, knippert het led-lampje snel roodInstructieWanneer zich geen of te weinig water in het stoomre-servoir bevindt, wordt de waterpomp gestart om water van de watertank naar het stoomreservoir te pompen. Het vullen kan enkele minuten duren. LET OPSchade aan het apparaatDoor ongeschikt water kunnen de sproeiers verstopt of de waterpeilindicatie beschadigd raken. Vul geen zuiver, gedestilleerd water bij. Gebruik een mengsel van maximaal 50 % gedestilleerd water en lei-dingwater. Voeg geen condenswater uit de wasdroger toe.
Voeg geen opgevangen regenwater toe. Voeg geen reinigingsmiddelen of andere toevoegingen (bijv. parfums) toe. 1. De watertank verticaal met leidingwater of een mengsel van leidingwater en maximaal 50 % gede-stilleerd water bijvullen. Het apparaat is klaar voor gebruik. Apparaat uitschakelen1. De apparaatschakelaar op "OFF" zetten. Afbeelding MHet apparaat is uitgeschakeld. 2. De kinderbeveiliging terugschuiven. De stoomhendel is geblokkeerd. 3. De netstekker uit het stopcontact trekken. 4. De watertank legen. Stoomreservoir uitspoelenHet stoomreservoir van het apparaat na elke tiende vul-ling van het reservoir uitspoelen. 1. Het apparaat uitschakelen, zie hoofdstuk Apparaat uitschakelen. 2. Het apparaat laten afkoelen. 3. De watertank legen. 4. Het toebehoren uit het opbergvak voor toebehoren halen. 5. De onderhoudsafsluiting openen.
Hierdoor komen kalkresten vrij diezich op de bodem van het stoomreservoir hebben afgezet. 7. Het water volledig uit het stoomreservoir aftappen. Afbeelding TApparaat opbergen1. De verlengpijpen in de grote houder voor toebeho-ren plaatsen. 2. Een handsproeier en een puntstraalsproeier elk opeen verlengpijp plaatsen. 3. De grote ronde borstel op de puntstraalsproeier be-vestigen. 4. Vloersproeier in de parkeerhouder hangen. Afbeelding P5. De kabel opwikkelen en opbergen in het opbergvak. Afbeelding R6. De stoomslang opwikkelen en opbergen in het op-bergvak. Afbeelding Q7. De kleine ronde borstel en de voegenborstel opber-gen in het opbergvak. 8. Het apparaat op een droge en vorstvrije plaats op-bergen. Belangrijke gebruiksinstructiesGrondoppervlakken reinigenWij raden aan de vloer aan te vegen of te zuigen, voor-dat het apparaat wordt gebruikt.
Zo worden het vuil en de losse deeltjes al vóór de vochtige reiniging van de vloer verwijderd. Opknappen van textielVóór een behandeling met het apparaat altijd op een onopvallende plek controleren of het textiel bestand is hiertegen: stoom op het textiel laten inwerken, laten drogen en vervolgens controleren op veranderingen in kleur en vorm. Oppervlakken met bekleding of laklaag reinigenLET OPBeschadigde oppervlakkenStoom kan was, meubelglanslaag, kunststof lagen, verf of het lijstwerk losweken van randen. Richt de stoom niet op verlijmde randen, omdat het lijst-werk los zou kunnen laten. Gebruik het apparaat niet voor de reiniging van houten of parketvloeren die niet geseald zijn. Gebruik het apparaat niet voor de reiniging van opper-vlakken met een laklaag of kunststof laag, zoals keu-ken- en woonmeubilair, deuren en parket. 1.
Bij lage buitentemperaturen kan dit tot spannin-gen aan het oppervlak van vensterruiten en glasbreuk leiden. Richt de stoom niet op gesealde plekken in het raamko-zijn. Maak de vensterruiten bij lage buitentemperaturen warm door het volledige glasoppervlak lichtjes met stoom te bestomen. z Vensteroppervlak met handsproeier en doek reini-gen. Om het water te verwijderen een raamtrekker gebruiken of de oppervlakken droogvegen. Toepassing van accessoiresStoompistoolHet stoompistool kan bij de volgende gebruiksmogelijk-heden zonder toebehoren worden gebruikt:.
1HGHUODQGVƔ Voor het verwijderen van kleine vouwen in hangen-de kledingstukken: het kledingstuk vanaf 10-20 cm bestomen. Ɣ Voor het vochtig stof wegvegen: de stoom kortston-dig op een doek laten inwerken en hiermee over de meubels vegen. PuntstraalsproeierDe puntstraalsproeier is geschikt voor de reiniging van moeilijk toegankelijke plekken, voegen, uitrustingen, af-voerputjes, wastafels, wc's, jaloezieën of radiatoren. Hoe dichter de puntstraalsproeier zich bij de verontrei-nigde plek bevindt, hoe hoger het reinigingseffect is, omdat de temperatuur en stoomhoeveelheid bij de uit-treeopening van de sproeier het hoogste zijn. Hardnek-kige kalkafzettingen kunnen vóór de stoomreiniging met een geschikt reinigingsmiddel worden behandeld. Rei-nigingsmiddel ca. 5 minuten laten inwerken en daarna verdampen. 1. De puntstraalsproeier op het stoompistool schuiven.
Afbeelding GRonde borstel (klein)De kleine ronde borstel is geschikt voor de reiniging van hardnekkige verontreinigingen. Met borstels kunnen hardnekkige verontreinigingen gemakkelijker worden verwijderd. LET OPBeschadigde oppervlakkenDe borstel kan krassen achterlaten op gevoelige opper-vlakken. Niet geschikt voor de reiniging van gevoelige oppervlak-ken. 1. De kleine ronde borstel op de puntstraalsproeier monteren. Afbeelding HRonde borstel grootDe grote ronde borstel is geschikt voor het reinigen van grote afgeronde oppervlakken, zoals wastafels, dou-chebakken, badkuipen en gootstenen. LET OPBeschadigde oppervlakkenDe borstel kan krassen achterlaten op gevoelige opper-vlakken. Niet geschikt voor de reiniging van gevoelige oppervlak-ken. 1. De grote ronde borstel op de puntstraalsproeier be-vestigen.
De voegenborstel wordt gebruikt voor het reinigenvan nauwe spleten, bijv. tussen raamuitsparingen en krukken in de muur. Afbeelding HHandsproeierDe handsproeier is geschikt voor de reiniging van kleine afwasbare oppervlakken, douchecabines en spiegels. 1. De handsproeier overeenkomstig de puntstraal-sproeier op het stoompistool schuiven. Afbeelding G2. Doek over de handsproeier trekken. VloersproeierDe vloersproeier is geschikt voor de reiniging van was-bare wand- en vloerbedekkingen, zoals stenen vloeren, tegels en pvc-vloeren. LET OPSchade door stoominwerkingHitte en doorvochtiging kunnen schade veroorzaken. Controleer vóór het gebruik de hittebestendigheid en het effect van stoom op een onopvallend plekje met een zo klein mogelijke stoomhoeveelheid.
InstructieReinigingsmiddelresten of verzorgende emulsies op het te reinigen oppervlak kunnen bij de stoomreiniging stre-pen veroorzaken die bij meermalige toepassing echter verdwijnen. Wij raden aan de vloer aan te vegen of te zuigen, voor-dat het apparaat wordt gebruikt. Zo worden het vuil en de losse deeltjes al vóór de vochtige reiniging van de vloer verwijderd. Bij sterk verontreinigde oppervlakken langzaam werken, zodat de stoom langer kan inwerken. 1. Verlengpijp met het stoompistool verbinden. Afbeelding I2. Vloersproeier op verlengpijp schuiven. Afbeelding J3. Vloerdweil aan vloersproeier bevestigen. a Vloerdweil met het klittenband naar boven op de vloer neerleggen. b Vloersproeier met lichte druk op de vloerdweil plaatsen. Afbeelding KDe vloerdweil blijft door het klittenband vanzelf aan de vloersproeier zitten. Vloerdweil verwijderen1.
Eén voet op de lus van de vloerdweil zetten en devloersproeier optillen. Afbeelding KInstructieAanvankelijk is het klittenband van de vloerdweil nog zeer sterk en kan het eventueel moeilijk van de vloer-sproeier worden verwijderd.
Na meermalig gebruik en na het wassen van de vloerdweil kan het gemakkelijk van de vloersproeier worden verwijderd en is een opti-male hechting bereikt. Vloersproeier parkeren1. Bij werkonderbrekingen de vloersproeier in de par-keerhouder hangen. Afbeelding PTapijtglijderMet de tapijtglijder kunnen tapijten worden opgeknapt. LET OPSchade aan tapijtglijder en tapijtVerontreinigingen aan de tapijtglijder, hitte en doorvoch-tiging kunnen schade aan het tapijt veroorzaken. Controleer vóór het gebruik bovendien de hittebesten-digheid en het effect van stoom op het tapijt op een on-opvallend plekje met een zo klein mogelijke stoomhoeveelheid. Neem de aanwijzingen van de tapijtfabrikant voor het reinigen in acht.
1HGHUODQGV Zorg er vóór het gebruik van de tapijtglijder voor dat het tapijt gezogen is en dat vlekken verwijderd zijn. Verwijder vóór het gebruik en na bedrijfspauzes eventu-ele waterophopingen (condensaat) in het apparaat door middel van verdamping via een afvoer (zonder vloer-dweil/met toebehoren). Gebruik de tapijtglijder alleen met een vloerdweil aan de vloersproeier. Voer de stoomreiniging bij gebruik van de tapijtglijder uit met een lage stoomtrap. Richt de stoom niet steeds op dezelfde plek (maximaal 5 seconden) om sterke bevochtiging en het risico op be-schadiging door temperatuurinvloeden te voorkomen. Gebruik de tapijtglijder niet op hoogpolige tapijten. Tapijtglijder aan vloersproeier bevestigen1. Vloerdweil aan vloersproeier bevestigen, zie hoofd-stuk Vloersproeier. Afbeelding K2. Vloersproeier voorzichtig in de tapijtglijder duwen envastklikken. Afbeelding L3.
Met de tapijtreiniging beginnen. Tapijtglijder van de vloersproeier verwijderen VOORZICHTIGVerbrandingen aan de voetDe tapijtglijder kan bij het verdampen heet worden. De tapijtglijder niet blootsvoets of met open sandalen gebruiken en eraf halen. De tapijtglijder niet blootsvoets of met open sandalen gebruiken en eraf halen. 1. De lus van de tapijtglijder met de punt van uw dichteschoen naar beneden duwen. 2. De vloersproeier naar boven tillen. Afbeelding LStrijkijzer met stoomdrukInstructieWij raden aan de KÄRCHER-strijktafel met actieve stoomafzuiging te gebruiken. Deze strijktafel is optimaal afgestemd op het verworven apparaat. Hierdoor is het strijken eenvoudiger en sneller. De gebruikte strijktafel dient in ieder geval een stoomdoorlatende, roosterach-tige strijkondergrond te hebben.
InstructieHoud er rekening mee dat het strijktafelovertrek bij een strijktafel zonder stoomafzuiging nat kan worden wan-neer het condensaat zich ophoopt.
Inbedrijfstelling stoomdruk-strijkijzerLET OPMateriële schade door condensaat/vochtTijdens het strijken kan er condenswater op de grond druppelen waardoor gevoelige vloerbedekkingen be-schadigd kunnen raken. Indien mogelijk, de strijkwerkzaamheden op een vloer-bedekking uitvoeren die niet gevoelig is voor con-denswater (bijv. tegels/steen). Bij gevoelige vloerbedekkingen ervoor zorgen dat het bereik waarop condenswater kan druppelen, voldoende beschermd is (bijv. met een mat die geen water door-laat). InstructieDe strijkijzerzool moet heet zijn, zodat de stoom aan de zool niet condenseert en op het strijkgoed druppelt. InstructieAls het strijkijzer met stoomdruk is aangesloten, mag de stoomtrap voor de VapoHydro-functie niet zijn inge-steld, omdat het strijkgoed anders nat wordt. Aanbevolen stoomafgiftes1.
Zorg dat zich in het stoomreservoir van de stoomrei-niger leidingwater of een mengsel van leidingwater en maximaal 50 % gedestilleerd water bevindt. 2. De stoomstekker van het strijkijzer in het apparaat-stopcontact steken tot deze hoorbaar vastklikt. 3. De stoomreiniger in werking stellen, zie hoofdstuk Het apparaat inschakelen. 4. Wachten tot de stoomreiniger klaar is voor gebruik. 5. Het strijkijzer is klaar voor gebruik, zodra het contro-lelampje (oranje) uit is. 6. Tijdens het gebruik gaat het controlelampje branden als het strijkijzer wordt opgewarmd. U kunt het appa-raat tijdens het opwarmen blijven gebruiken. Stoomstrijken LET OPSchade aan kledingstukkenAls u zich niet aan de instructies voor het strijken in het kledingstuk houdt, kan dat tot schade leiden. Neem de instructies voor het strijken in het kledingstuk in acht.
InstructieMet de vaste, optimale temperatuurinstelling kunnen al-le voor het strijken geschikte stoffen zonder extra tem-peratuurinstelling worden gestreken. Gevoelige stoffen en opdrukken aan de achterkant met stoom gladmaken zonder direct contact met het strijk-ijzer.
Door de stof op 2 3 cm afstand te bestomen, wor-den de vezels zachtjes rechtgetrokken. InstructieHet strijkijzer is uitgerust met een uitschakelmechanis-me dat het apparaat uitschakelt als het langer dan 5 mi-nuten niet is verplaatst. Dit uitschakelmechanisme zorgt voor meer veiligheid en bespaart energie, omdat het strijkijzer niet continu wordt verwarmd. Het strijkijzer wordt weer ingeschakeld en verwarmd, zodra het wordt verplaatst. InstructieU kunt het strijkijzer omhoog houden om bijvoorbeeld gordijnen en jurken verticaal te bestomen. 1. Zodra het controlelampje (oranje) - verwarming van het strijkijzer uitgaat, kunt u beginnen met strijken. 2. De schakelaar Stoom onder aan greep indrukken. Zolang de schakelaar wordt ingedrukt, komt er stoom uit. 3. Voor aanvang van het strijken en na strijkpauzes de stoomstoot op een doek richten tot de stoom gelijk-matig uittreedt.
DroogstrijkenLET OPSchade aan het apparaatWatertekort in het stoomreservoir veroorzaakt schade aan het apparaatZorg dat er water in het stoomreservoir zit. niveau KledingstoffenMin. stoomaf-gifteKledingstukken met weinig kreukelsMax. stoomaf-gifteJeans.
1HGHUODQGVLET OPSchade aan kledingstukkenAls u zich niet aan de instructies voor het strijken in het kledingstuk houdt, kan dat tot schade leiden. Neem de instructies voor het strijken in het kledingstuk in acht. InstructieMet de vaste, optimale temperatuurinstelling kunnen al-le voor het strijken geschikte stoffen zonder extra tem-peratuurinstelling worden gestreken. Gevoelige stoffen en opdrukken mogen niet droog wor-den gestreken. Ɣ Wachten tot het controlelampje (oranje) - verwar-ming van het strijkijzer uitgaat. Het strijkijzer is gereed voor het strijken. OnderhoudStoomreservoir ontkalken InstructieAangezien zich in het apparaat kalk afzet, raden wij aan het apparaat volgens het in de tabel vermelde aantal bij-vullingen van de watertank (TF=tankbijvullingen) te ont-kalken.
InstructieHet waterbedrijf of de gemeentelijke nutsbedrijven ge-ven inlichtingen over de hardheid van het leidingwater. LET OPBeschadigde oppervlakkenDe ontkalkingsoplossing kan gevoelige oppervlakken beschadigen. Het apparaat moet voorzichtig bijgevuld en geleegd worden. 1. Apparaat uitschakelen, zie hoofdstuk Apparaat uit-schakelen. 2. Het apparaat laten afkoelen. 3. De watertank legen. 4. Het toebehoren uit het opbergvak voor toebehoren halen. 5. De onderhoudsafsluiting openen. Hiervoor het open einde van een verlengpijp op de onderhoudsafslui-ting plaatsen, in de geleiding vastklikken en erop draaien. Afbeelding S6. Het water volledig uit het stoomreservoir aftappen. Afbeelding TLET OPSchade aan het apparaat door ontkalkingsmiddelEen ongeschikt ontkalkingsmiddel of een verkeerde do-sering van het ontkalkingsmiddel kan schade aan het apparaat veroorzaken.
Gebruik uitsluitend het ontkalkingsmiddel van KÄR-CHER. Gebruik 1 doseereenheid van het ontkalkingsmiddel voor 0,5 l water. 7. De ontkalkingsoplossing gebruiken volgens de in-structies. 8. De ontkalkingsoplossing in het stoomreservoir vul-len. Het stoomreservoir niet dichtdoen. 9. De ontkalkingsoplossing ca. 8 uur laten inwerken.
10. De ontkalkingsoplossing volledig uit het stoomre-servoir aftappen. 11. Indien nodig de ontkalkingsprocedure herhalen. 12. Het stoomreservoir 2 of 3 keer met koud water uits-poelen om alle resten van de ontkalkingsoplossing te verwijderen. 13. Het water volledig uit het stoomreservoir aftappen. Afbeelding T14. De houder voor de netaansluitkabel drogen. 15. De onderhoudsafsluiting met een verlengpijp dicht-schroeven. Onderhoud van het toebehoren(toebehoren - afhankelijk van de leveringsomvang)InstructieDe microvezeldoeken zijn niet geschikt voor de droger. InstructieRaadpleeg voor het wassen van de doeken de instruc-ties op het wasetiket. Geen wasverzachter gebruiken om ervoor te zorgen dat de doeken het vuil goed kun-nen absorberen. 1. Vloerdweilen en doeken bij maximaal 60 °C in dewasmachine wassen.
Hulp bij storingenStoringen hebben vaak oorzaken die eenvoudig met be-hulp van het volgende overzicht kunnen worden verhol-pen. Neem bij twijfel of storingen die hier niet worden vermeld contact op met de erkende klantenservice. WAARSCHUWINGGevaar voor elektrische schokken en verbrandingZolang het apparaat op het stroomnet is aangesloten of nog niet is afgekoeld, is het verhelpen van storingen ge-vaarlijk. Trek de netstekker eruit. Laat het apparaat afkoelen. Verminderde stoomhoeveelheidHet stoomreservoir is verkalkt. z Het stoomreservoir ontkalken. Led-lampje knippert snel rood en er klinkt eenakoestisch signaalGeen water in de watertank. z De watertank vullen. Stoomhendel kan niet worden ingedruktDe stoomhendel is beveiligd door de kinderbeveiliging. z De kinderbeveiliging naar voren schuiven. De stoomhendel is ontgrendeld. Lange opwarmtijdHet stoomreservoir is verkalkt.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Karcher SC 5 Deluxe stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Stoomreiniger Karcher
Handleiding Stoomreiniger
Nieuwste handleidingen voor Stoomreiniger