Kalkhoff Pedelec Speed Centre motor Panasonic - 2011 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Kalkhoff Pedelec Speed Centre motor Panasonic - 2011 (197 pagina’s), behorend tot de categorie Fiets E-bike. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 24 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Kalkhoff Pedelec Speed Centre motor Panasonic - 2011 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Kalkhoff |
| Categorie: | Fiets E-bike |
| Model: | Pedelec Speed Centre motor Panasonic - 2011 |
Handleiding Kalkhoff Pedelec Speed Centre motor Panasonic - 2011 – volledige tekst
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 3Geachte klant,Hartelijk dank dat u hebt gekozen voor een snelle Pedelec (Pedal Electric Cycle) van ons merk. Deze ets ondersteunt u tijdens het etsen door middel van een elektrische aan-drijving. Op deze manier zult u bij hellingen, het transport van lasten of bij tegenwind veel meer rijplezier beleven. U kunt zelf kiezen hoe groot het steuntje in de rug moet zijn. Deze gebruikershandleiding helpt u alle voordelen van uw snelle Pedelec te ontdekken en de ets correct te gebruiken. Hoewel dit voertuig op een gewone ets lijkt en ook zo kan worden gebruikt, is er sprake van een aantal belang-rijke verschillen. De ets behoort in Duitsland bijvoor-beeld wettelijk gezien tot de brometsen uit klasse L1e. U hebt voor het gebruik van de ets dus een brometsrij-bewijs nodig en een verzekeringsplaatje.
Informeer naar de in uw land geldende voorschrien hieromtrent. Opbouw van de gebruikershandleidingIn Hoofdstuk 1 “Snel aan de slag” vindt u een korte inlei-ding als u meteen van start wilt gaan. Hierna worden de afzonderlijke stappen uitgebreid toege-licht en door aeeldingen en diagrammen aangevuld. In Hoofdstuk 11 “Technische specificaties” vindt u aan-vullende detailinformatie over uw snelle Pedelec. Deze gebruikershandleiding hee alleen betrekking op specieke informatie over uw snelle Pedelec. Algemene informatie, bijvoorbeeld over de etstechniek van uw Pedelec, vindt u in de algemene gebruikershandleiding. Ook al wilt u meteen een eerste rit op uw ets maken, dient u voor uw eigen veiligheid toch in elk geval eerst het gedeelte Hoofdstuk 1 “Snel aan de slag” door te lezen.
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 71 Snel aan de slag 1. Laad de accu voor de eerste rit volledig op. Accu ontgrendelen 2. Om de accu te verwijderen, pakt u de greep vast, steekt u de sleutel in het slot en draait u deze tegen de richting van de wijzers van de klok in. De accu is nu ontgrendeld. 3. Kantel de accu zijwaarts uit de houder en til de accu met beide handen uit de houder. Bij het uitnemen kantelen 4. Plaats de accu in het oplaadapparaat. De LED's van de accu branden of knipperen. Voor het eerste gebruik moet de accu volledig worden opgeladen. 5. Wanneer alle LED's uit zijn, haalt u de batterij uit het oplaadstation. 6. Plaats de accu gezien van de linkerkant van de Pedelec terug in de houder. Houd de accu onge-veer 45° naar buiten gekanteld, zoals u deze ook hebt verwijderd. Draai de accu rechtop, totdat de vergrendeling vastklikt.
Wanneer de sleutel nog in het slot zit, moet u deze nu in de richting van de wijzers van de klok draaien en uit het slot trekken, zodat de accu vergrendeld is. 7. Controleer of de accu goed vastzit en of de sleu-tel uit het slot is verwijderd. 8. Druk op de knop "Aan/Uit" op het bedienings-element op het stuur. U mag hierna gedurende 2seconden niet op de pedalen trappen. Het aan-drijvingssysteem hee deze tijd zonder belasting nodig om de krachtsensor correct in te stellen. Door een druk op de knop "Assist" kunt u instellen hoe sterk u wilt worden ondersteund. Dat werkt in beide richtingen. Aankelijk van welke "Assist"-knop u indrukt, wordt de ondersteuningsprestatie hoger of lager. Wanneer u de knop bij "hoog" op-nieuw indrukt, gaat u weer terug naar de modus zonder ondersteuning. Voordat u de eerste voet op een pedaal plaatst, houdt u altijd een rem aangetrokken.
U dient hier altijd aan te denken aangezien de motor u meteen aanduwt. Deze vertrekhulp is met name bergop erg comfortabel. In het wegverkeer of op losse ondergrond kan een ongecontroleerd wegrijden tot een val of ernstig letsel leiden. 9.
8 II Gebruikershandleiding snelle Pedelec2 Snelle Pedelec / wettelijke bepalingenHet basisidee achter de snelle Pedelec is om ook grote afstanden snel en toch comfortabel te kunnen aeggen. U kunt kiezen of u geniet van de ondersteuning en ontspan-nen een stukje gaat etsen, of u sportief aan de slag wilt of zo snel mogelijk van A naar B wilt etsen. Dat kunt u door de keuze van het ondersteuningsniveau heel gemak-kelijk zelf bepalen. U gaat veiliger op pad, omdat de krachtige versnelling u meer zelfstandigheid en veiligheid biedt. Uw Pedelec on-dersteunt u met tot wel 300 Watt tot wel ca. 45km / uur. 2. 1 Wettelijke bepalingen De snelle Pedelec is in Duitsland wettelijk gezien een bromets van klasse L1e. Informeer naar de in uw land geldende voorschrien hieromtrent. De Pedelec moet, zoals alle etsen, voldoen aan de eisen van het nationale wegenverkeersreglement.
Zie hiervoor de betreende toelichting en de algemene instructies in de algemene gebruikershandleiding. •Bij ritten met motorondersteuning mag de snelle Pedelec niet sneller rijden dan 20 km / uur. U zult dus op een stukken een snelheid van 15 tot 18km / uur bereiken. •De motorondersteuning wordt uitgeschakeld als u een snelheid van ca. 45 km / uur hebt bereikt. Deze snelheid, waarvoor u ongeveer 700 Watt nodig hebt, bereikt u niet alleen met de ondersteunings-prestatie van de elektrische motor. Snelheden van 35-45 km / uur bereikt u door de combinatie van een motorvermogen van 300 Watt en uw eigen lichaamskracht. 2. 1. 1 Betekenis voor de gebruiker •Er bestaat geen helmplicht. Voor uw eigen veilig-heid raden wij u echter aan om altijd een helm te dragen. •U moet voor deze ets een rijbewijs hebben. U dient een brometsrijbewijs te hebben.
•Wanneer u in het bezit bent van een Nederlands auto- of motorrijbewijs, hoe u niet apart een brometsrijbewijs te halen. •Wanneer u voor 01-04-1965 bent geboren, mag u een snelle Pedelec ook zonder rijbewijs gebruiken.
Informeer naar de in uw land geldende voorschrif-ten hieromtrent. •Voor dit soort etsen is een verzekering verplicht. De kentekenplaat kunt u bij alle verzekeringen aanvragen. •Het gebruik van etspaden is alleen beperkt moge-lijk. Deze regelingen gelden voor uw Pedelec als u de ets binnen de Europese Unie gebruikt. In andere landen, en in aparte gevallen ook in Europa, kunnen andere bepalingen gelden. Informeer voor gebruik van uw snelle Pedelec in het buitenland welke wetten hier van toepassing zijn. 2. 1. 2 Snelle Pedelecs en etspadenWanneer u uw snelle Pedelec als een ets, dus zonder ondersteuning door de elektrische motor gebruikt, mag u zonder beperking op alle etspaden rijden. Bij gebruik van de motor geldt volgens het Duitse verkeersregle-ment het volgende: U moet, net als brometsen, met uw snelle Pedelec buiten de bebouwde kom de etspaden gebruiken.
Op etspaden waar dit bij uitzondering niet is toegestaan, wordt dit aangegeven met een bijbehorend verkeersbord. Binnen de bebouwde kom echter mag u al-leen op het etspad rijden als langs het etspad een dien-overeenkomstig bord staat. Informeer naar de in uw land geldende voorschrien hieromtrent. 2. 1. 3 Schakelaar voor de etssnelheid Uw snelle Pedelec is voorzien van een schakelaar voor de etssnelheid. De ets is dus zodanig geconstrueerd dat hij niet sneller kan rijden dan 20 km / uur als u de schakelaar voor de etssnelheid gebruikt en hierbij niet doortrapt. Daarom is een helm voor de snelle Pedelec niet verplicht. Schakelaar voor de etssnelheid.
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 93 Accu opladen Om de accu op te laden, moet u deze uit de houder van de Pedelec halen. Weergave van de laadstatusDraaggreepPak de accu vast aan de greep, steek de sleutel in het slot en draai deze tegen de richting van de wijzers van de klok in. Nu is de accu ontgrendeld en kunt u deze uitnemen. Kantel de accu hiervoor zijwaarts uit de Pedelec. Houd de accu goed vast, zodat deze niet kan vallen.Accu ontgrendelenBij het uitnemen kantelen Wij raden u aan nu de sleutel uit het slot te halen en te bewaren, zodat hij niet kan areken of kwijt kan raken.3.1 Laadproces Lees voor aanvang van het laadproces de instructies op het oplaadapparaat zorgvuldig door. 1. Haal het bijgeleverde oplaadapparaat uit de verpakking en sluit de netstekker aan op een stopcontact (230 V, zie het typeplaatje op het oplaadapparaat).
Typeplaatje op het oplaadapparaat: Voor- en achterkant 2. Plaats de accu in de houder van het oplaadapparaat. 3. Het laadproces begint. De LED's van de accu branden of knipperen. Wanneer alle vijf LED's ge-doofd zijn, is de accu volledig opgeladen. U kunt de accu in het oplaadapparaat laten zitten. Het oplaadapparaat verbruikt achter altijd een beetje stroom als het blij aangesloten op het lichtnet. 4. Om stroom te besparen, trekt u de stekker van het oplaadapparaat na het opladen uit het stopcontact. 3.2 Accu plaatsen 1. Plaats de accu vanaf de linkerkant, ca. 45° naar buiten gekanteld, in de accuhouder van de Pedelec. 2. De geleidingen aan de onder- en zijkant van de accu moeten hierbij in de geleidingen van de hou-der worden geplaatst. 3. Kantel de accu naar de ets toe, totdat de ver-grendeling vastklikt.
Wanneer de sleutel nog in het slot zit, draait u deze in de richting van de wijzers van de klok en haalt u hem uit het slot om de accu te vergrendelen. 4. Controleer of de accu goed vastzit.
10 II Gebruikershandleiding snelle Pedelec4 LCD-bedieningselementWeergave uitgeschakeldWeergave ingeschakeld1 Aan / uit2 Lichtschakelaar3 Weergave van acculaadstatus4 Weergave voor verlichting5 Weergave prestatievermogen (alleen tijdens het etsen zichtbaar)6 Fietssnelheid7 Weergave van actuele afstand8 Gemiddelde snelheid9 Maximale snelheid10 totaal aantal kilometers11 Weergaveveld12 Ondersteuningsniveau13 Schakelaar voor weergaveveld ("Mode")14 Ondersteuningsniveau verlagen15 Ondersteuningsniveau verhogen124356789101113 121415Achterkantalle gegevens wissen4.1 Werking van het LCD-bedieningselement4.1.1 Aan- / uit-knopWanneer u de "Aan-/uit"-knop gebruikt, worden het bedie-ningselement en de aandrijving ingeschakeld.Het ondersteuningsniveau dat bij het uitschakelen stond ingesteld, staat nu ook automatisch ingesteld. De ach-tergrondverlichting gaat even aan en doo daarna weer.
Alle registraties (dagafstand, huidige afstand, gemiddelde snelheid, maximale snelheid, totaal aantal kilometers) starten zodra u het bedieningselement inschakelt en wor-den bij het uitschakelen stopgezet.4.1.2 Schakelaar voor weergaveveldWanneer u de schakelaar voor het weergaveveld ("Mode") gebruikt, worden achter elkaar "Dagafstand", "Gemiddelde snelheid", "Maximale snelheid" en het "totaal aantal kilo-meters" weergegeven.Ook hier verschijnt eerst de instelling die bij het uitscha-kelen geactiveerd was.
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 114. 1. 3 Ondersteuningsniveau wijzigenMotorondersteuning verhogenWanneer u op de schakelaar voor de verhoging van het ondersteuningsniveau drukt, worden achtereenvolgens de volgende ondersteuningsniveaus ingeschakeld: "NO ASSIST / geen ondersteuning", " ECO / lage ondersteuning", "STANDARD / gemiddelde ondersteuning", "HIGH / hoge ondersteuning", hierna volgt weer "NO ASSIST / geen on-dersteuning". Dat wil zeggen dat de ondersteuning bij elke druk op de knop toeneemt tot aan het maximale vermogen Daarna wordt de ondersteuning weer uitgeschakeld. Motorondersteuning verlagenWanneer u de schakelaar "Ondersteuningsniveau verla-gen" gebruikt, wordt de ondersteuning met elke druk op de knop steeds verder verminderd, totdat de ondersteu-ning aan het einde van de cirkel weer naar de hoogste ondersteuningsgraad overschakelt.
In de modus "NO ASSIST / geen ondersteuning" etst u net als op een gewone ets en werkt de motor niet. 4. 1. 4 Opgeslagen gegevens resettenZodra u de schakelaar voor het weergaveveld op het inge-schakelde bedieningselement langer dan drie seconden indrukt, worden de dagafstand, de gemiddelde snelheid en de maximale snelheid weer op nul gezet. Het totale aantal kilometers kunt u op deze manier niet wissen. 4. 1. 5 Display in- en uitschakelenDe achtergrondverlichting en de display van het LCD-bedieningselement kunnen worden ingeschakeld, ook als de aandrijving niet is ingeschakeld. Druk hiervoor op de knop "Light". De aandrijving blij in de modus "NO AS-SIST / geen ondersteuning". Het ondersteuningsniveau kan nu niet worden aangepast. Wanneer u op de "Light"-knop drukt terwijl het bedie-ningselement is ingeschakeld, wordt de achtergrondver-lichting ingeschakeld.
Wanneer u op de "Light"-knop drukt terwijl het licht is ingeschakeld, wordt de achtergrondverlichting uitgescha-keld. U kunt de motorondersteuning dan toch gebruiken en u kunt het ondersteuningsniveau aanpassen. 4. 1.
6 Alle gegevens wissenWanneer u de schakelaar voor het display ("Mode") en de knop "Alle gegevens wissen" op de achterkant van het bedieningselement tegelijkertijd indrukt, worden alle opgeslagen gegevens, ook het totale aantal kilometers, verwijderd. Het display schakelt dan automatisch over naar de instelmodus voor de taal, het LCD-contrast en de wieldiameter.
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 134.1.8 Automatische uitschakelingWanneer uw Pedelec na het stoppen gedurende 10 mi-nuten niet wordt bewogen, schakelt het systeem zichzelf automatisch uit. Wanneer u weer met ondersteuning wilt etsen, moet u deze via het bedieningselement opnieuw inschakelen.4.1.9 Meet- en weergavebereikOMSCHRIJVING WEERGAVEGEDEELTEFietssnelheid 0,0 – 99,9km / uurFietsafstand 0,0 – 99999km (als de waarde 9999,9km is bereikt, gee de weerga-ve geen decimale komma's meer aan.)Gemiddelde snelheid 0 – 99,9km / uurMaximale snelheid 0,0 – 99,9km / uurTotaal aantal kilometers 0,0 – 99999km (als de waarde 9999,9km is bereikt, gee de weerga-ve geen decimale komma's meer aan.)4.1.10 Weergave van acculaadstatusWeergave oplaadstatus accuDeze weergave kan u helpen stroombesparend en met een grote actieradius te etsen.
De resterende acculading wordt in 5 elementen weergege-ven.WEERGAVE LAADSTATUS ACCU5 LED's branden ••••• 80 – 100%4 LED's branden •••• 60 – 80%3 LED's branden ••• 40 – 60%2 LED's branden •• 20 – 40%1 LED brandt • 10 – 20%1 LED knippert 10%geen weergave – 0%E: Accu is leeg (Eng. "empty")F: Accu is vol (Eng. "ll")4.1.11 PrestatieweergaveDe prestatieweergave gee in 6 niveaus de actueel inge-stelde prestatie en het actuele stroomverbruik aan.Deze weergave kan u helpen stroombesparend en met een grote actieradius te etsen.
14 II Gebruikershandleiding snelle PedelecHoe minder van de 6 balkjes worden weergegeven, des te lager zijn de prestaties die de motor op dat moment levert en het verbruik dat hiermee gepaard gaat. Wanneer de weergave meer balkjes weergee, zijn de prestaties en het verbruik van de motor hoger. ZIE LEVERT DE ACCU6 elementen meer dan 20 Ampère5 elementen tot wel 16 – 20 A4 elementen tot wel 12 – 16 A3 elementen tot wel 8 – 12 A2 elementen tot wel 2 – 8 A1 element tot wel 0 – 2 ABij een zeer laag stroomverbruik gee de weergave niets aan. 4. 1. 12 Licht in- en uitschakelenWanneer u met ondersteuning etst, kunt u door een druk op de lichtschakelaar de verlichting van de snelle Pedelec in- en uitschakelen. Wanneer u met licht rijdt en onderweg het systeem uit-schakelt, wordt ook de verlichting automatisch uitgescha-keld. U moet de verlichting dus opnieuw inschakelen.
U bent verplicht de accu altijd mee te nemen, zelfs als u zonder ondersteuning wilt etsen. Want alleen met de accu werkt de verlichting. 5 Ondersteuning door de elektrische motorWanneer uw Pedelec over een naaersnelling be-schikt, moet u de pedalen tijdens het schakelen even-tueel minder sterk belasten dan dat u het van uw ets gewend bent. De reden hiervoor zijn de aanvullende prestaties van de elektrische motor. De naaersnel-ling hee een voorziening die haar tegen schakelen tijdens een te hoge belasting beveiligt om de aandrij-ving van de naaf te beschermen. 5. 1 Werking van de ondersteuningZodra u de ondersteuning inschakelt en begint te trappen, wordt u door de motor ondersteund. Hoeveel stuwkracht de motor ontwikkelt, is aankelijk van drie factoren: •Hoe krachtig uzelf doortrapt De motor past zich aan uw prestaties aan.
Wan-neer u harder trapt, bijvoorbeeld bergop of bij het wegrijden, registreert de krachtsensor dit en levert meer stuwkracht. De stuwkracht wordt echter be-perkt door het maximale motorvermogen.
•Welke ondersteuning u hebt gekozen Bij de instelling "hoge ondersteuning / HIGH" helpt de motor u met het dubbele van uw eigen prestatie (1 : 2). Wanneer u etst op het niveau "gemiddelde onder-steuning/ STANDARD", verhoogt de motor de door u geleverde krachtinspanning in de verhouding 1 : 1,3. Wanneer u een "lage ondersteuning / ECO" hebt ge-kozen, drij de motor u met meer dan de hel van uw eigen kracht aan (1 : 0,75). •Hoe snel u rijdt Wanneer u op uw Pedelec etst en de snelheid op-voert, neemt de ondersteuning toe, totdat deze bij ca. 36km / uur de maximale waarde hee bereikt. Dan wordt de ondersteuning automatisch verlaagd en bij ca. 45km / uur uitgeschakeld. Dat geldt al-leen voor de hoogste versnelling. In alle andere versnellingen schakelt de motor zichzelf aanke-lijk van het verzet eerder uit.
16 II Gebruikershandleiding snelle Pedelec •Rijstijl Wanneer u in hoge versnellingen rijdt en een krachtige ondersteuning instelt, bijvoorbeeld berg-op, wordt u door de motor met veel kracht onder-steund. Dat leidt, net als bij autorijden, echter tot een hoger verbruik. U moet de accu daarom sneller weer opladen. U etst economischer als u de peda-len niet alleen naar beneden duwt, maar probeert deze gedurende de gehele omwenteling gelijkmatig te belasten. •Technische staat van uw snelle Pedelec Zorg voor een juiste bandenspanning van uw banden. Wanneer uw banden te zacht zijn, kan de rolweerstand veel hoger zijn. Ook als de remmen slepen, zal de actieradius kleiner zijn. •Hellingen Wanneer u bergop rijdt, trapt u harder door. De krachtsensor registreert dit en laat de motor even-eens harder werken.
Onder optimale omstandigheden bedraagt de actieradius bij een acculading (18 Ah) ongeveer 60 km. Bij gemengd bedrijf is een actieradius van ca. 35 km te verwachten. Actieradius van verschillende accu'sACTIERADIUS ONDERSTEUNING : , Ø KM / H, GOEDE OMSTANDIGHEDEN8-Ah-accu 22km12-Ah-accu 35km18-Ah-accu 60km5. 3 De Pedelec economisch gebruikenU kunt de kosten voor uw ritten met de Pedelec zelf in de hand houden en beïnvloeden. Wanneer u de tips voor een grotere actieradius volgt, verlaagt u het verbruik en dus de kosten. De bedrijfskosten voor de motorondersteuning voor een 18-Ah-accu worden als volgt berekend: •Een nieuwe accu kost ongeveer 599 euro. •Met een lading kunt u gemiddeld 48km etsen. •U kunt de accu ca. 1. 100 keer opladen. •1. 100 opladingen à 48km = 82. 800km •599euro : 82. 800km = 1,13cent / km •Een volledige oplading van de accu verbruikt 0,620kWh.
Bij een stroomprijs van 20cent / kWh kost een volledige acculading voor een traject van 60km 12,4cent. •Voor de maximale actieradius van 60km geldt een prijs van 0,20cent / km.
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 176 AccuDe accu is een lithium-cobalt-accu, de voordeligste vorm van lithium-ionen-accu's (Li-ion) voor deze toepassing. Een van de hoofdvoordelen van dit accutype is het lage gewicht bij een hoge capaciteit. Li-ionaccu's wegen slechts de hel van vergelijkbare nikkel-metaalhydride- of nikkel-cadmium-accu's. Hierdoor bespaart u gewicht en beschikt u toch over een hoger accuvermogen. 6. 1 Eenvoudig opladen Er is geen sprake van een memory-eect. U kunt de accu dus na elke rit weer opladen. Laad de accu voor elke rit op. Zo bent u altijd start-klaar en verlengt u de levensduur van de accu. Wanneer u de accu niet gebruikt, moet u hem pas na maximaal 6 maanden bijladen. 6. 2 Hoge veiligheid door accubeheer De accu kan niet beschadigd raken door een kort-sluiting. Het accubeheer zou de accu in een derge-lijk geval uitschakelen.
U kunt de accu gewoon in het oplaadapparaat laten staan, want het apparaat voorkomt dat de accu wordt overladen. 6. 3 Eenvoudige opslag Wanneer u de accu gedurende een langere periode niet nodig hebt, slaat u hem bij +10 °C en voor driekwart opgeladen op. Om een diepteontlading te voorkomen, stelt u de accu in de slaapstand. Dat is mogelijk door een zeer eectief en aangepast ac-cubeheer en een speciale afstemming van de accu op het gebruik met de 300-Watt-motor. Volg onderstaande instructies om de levensduur van uw Pedelec-accu's te verhogen: Zorg ervoor dat de accu voor de eerste rit of na een langere gebruikspauze volledig is opgeladen. Rijd de accu voor de eerste drie opladingen vol-ledig leeg. Hiermee bereikt u de maximale capa-citeit van de accu. Bij normaal gebruik wordt de levensduur verkort door de accu steeds volledig te ontladen.
Daarom dient u bij voorkeur deelladingen uit te voeren: Rijd de accu indien mogelijk niet helemaal leeg en laad de accu ook na een korte gebruiksduur weer op. Bij levering is de accu niet volledig geladen en bevindt zich in de zogenoemde slaapstand. De slaapstand zorgt ervoor dat de accu zich zo weinig mogelijk ontlaad. Een ongecontroleerde zelfont-lading gedurende een langere periode zorgt voor een diepteontlading en dat is schadelijk voor de accu. Voor het "wakker maken" van de accu plaats u deze gewoon gedurende een minuut in het oplaadapparaat. Wanneer er problemen met de accu ontstaan, plaats u deze eerst gedurende een minuut in het oplaadapparaat. Er vindt dan een reset plaats waarbij het accubeheer bijvoorbeeld een ingescha-kelde slaapstand weer ophe. Daarna werkt de accu weer. U kunt de accu het beste bij temperaturen tussen +10 °C en +30 °C opladen.
Bij lagere laadtempera-turen wordt de oplaadtijd langer, bij temperaturen boven +30 °C wordt de accu niet geladen. Wij raden u aan de accu bij lage buitentemperaturen in huis of in een warme garage te laden en te bewaren. Plaats de accu in een dergelijk geval pas net voor gebruik in de ets. Wanneer u uw Pedelec met de auto transporteert, dient u de accu uit de houder te halen en apart te transporteren. Ideaal voor een langdurige opslag zijn een laadsta-tus van 75% en een temperatuur van +10 °C.
18 II Gebruikershandleiding snelle PedelecOplaadtijden bij verschillende temperaturenLange oplaadtijden Accu loopt mogelijk schade opLi-ionaccuOptimaal temperatuurbe-reik voor oplaadproces -10 °C 0 °C 10 °C 20 °C 30 °C 40 °C 50 °C6.4 Accu-informatiesysteemAan de buitenkant van de accu zit een bedieningsveld met vijf lichtdioden en een schakelaar ("Push"). Wanneer u op de knop "Push" drukt, gaan de lichtdioden branden. Het aantal lampjes dat brandt en het lichtpatroon geven infor-matie over de accu en de laadstatus.Weergave laadstatus en accucapaciteit6.4.1 Laadstatus accu controlerenDruk kort op de knop "Push".
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 19 Controleer voor elke rit of de laadstatus van de accu voor de gewenste afstand voldoende is. In de winter ligt de actieradius van de accu onder die van een normaal gebruik. Plaats de in warme vertrekken opgeslagen accu pas net voor vertrek in de Pedelec. Hiermee voorkomt u een kleinere actieradius door lage temperaturen. Een diagram hiervoor vindt u in Hoofdstuk 11 “Technische specificaties”. De actieradius kan aankelijk van de topograe, uw rijgedrag, de staat van de accu en het ingestel-de ondersteuningsniveau variëren. Wanneer alle dioden achter elkaar of enkele gelijkertijd (2 - 3 dioden) knipperen, is de accu beschadigd. Voordat u de accu door uw dealer laat controleren, plaatst u de accu gedurende een minuut in het op-laadapparaat en probeert u het hierna opnieuw. 6.
5 Levensduur en garantieDe middenmotor van Panasonic is een beproefde, duur-zame en onderhoudsvrije aandrijving. Het gaat hierbij wel om een slijtageonderdeel waarvoor een garantie van twee jaar geldt. Door de aanvullende prestaties worden de slijtageonderdelen zoals aandrijving en remmen sterker belast dan bij een normale ets. Daarom slijten zij wat sneller. 6. 5. 1 van de accuDe accu's behoren tot de slijtageonderdelen. Ook voor slijtageonderdelen geldt een garantie van twee jaar. Wanneer gedurende deze periode een defect optreedt, vervangt uw dealer de accu vanzelfsprekend. De gebruike-lijke veroudering en de slijtage van de accu vormen geen materieel gebrek. De levensduur van de accu is aankelijk van verschillende factoren. De belangrijkste slijtagerelevante factoren zijn: •het aantal opladingen en •de leeijd van de accu. Wanneer u de accu 1.
800kmVolgens de bovenstaande technische denitie is de accu dan opgebruikt. De accu veroudert ook. Zelfs als u de accu niet gebruikt, wordt de capaciteit minder. Wanneer de resterende actieradius voor u voldoende is, kunt u de accu natuurlijk blijven gebruiken. Wanneer de capaciteit voor u niet meer voldoende is, kunt u de accu voor verwijdering bij uw dealer afgeven en een nieuwe accu kopen. U verlengt de levensduur van uw accu door deze na elke (ook korte) rit weer volledig op te la-den. De Li-cobalt-accu van Panasonic hee geen memory-eect. Ook door een gericht gebruik van de ondersteu-ning kunt u de levensduur van uw accu verlengen. Gebruik bijvoorbeeld bij hoge versnellingen geen hoog ondersteuningsniveau.
20 II Gebruikershandleiding snelle Pedelec7 OplaadapparaatLees voor het eerste gebruik van het oplaadapparaat de twee op het apparaat aangebrachte stickers.Gebruik geen andere oplaadapparaten. Laad uw accu uitsluitend met het meegeleverde of een door Derby Cycle erkend oplaadapparaat op.Wanneer er een fout optreedt of de accu zich in de slaap-stand bevindt, is dit vaak te verhelpen door de accu ge-durende een minuut in het oplaadapparaat te plaatsen. Het accubeheer controleert de accu dan en kan fouten verhelpen.Een verkeerde bediening kan tot schade aan het ap-paraat of tot letsel leiden. Voordat u het oplaadapparaat reinigt, trekt u eerst de stekker uit het stopcontact om een kort-sluiting of lichamelijk letsel te voorkomen. Gebruik het oplaadapparaat alleen in droge ruimten. Plaats het oplaadapparaat alleen in een veilige, stabiele positie op een geschikt oppervlak.
Dek het oplaadapparaat niet af en zet er geen voorwerpen op om oververhitting en brand te voorkomen.8 Problemen oplossenOp het bedieningselement worden ook fouten en storingen aangegeven. Bij het LCD-display wordt de storing door een code aangegeven.Display van bedieningselementLaat de elektrische aandrijving regelmatig door uw dealer nakijken. Voer a.u.b. niet zelf werkzaamheden aan de elektrische aandrijving of de accu uit. Wan-neer u over onvoldoende vakkennis beschikt, kun-nen ernstige ongevallen het gevolg zijn. Neem altijd contact op met uw dealer als er een probleem met de elektrische aandrijving of met de accu optreedt.Laat de elektrische onderdelen van uw Pedelec alleen door originele onderdelen vervangen. Dit is beter voor uw veiligheid en hiermee voorkomt u dat er ingeval van schade problemen met de garantie optreden.
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 218. 1 Problemen / oplossingen: Knipperpatronen en hun betekenisWanneer er een probleem met de elektrische installatie van uw Pedelec optreedt, raadpleeg dan a. u. b. eerst de volgende lijst. In deze lijst staan mogelijke foutoorzaken en probleemoplossingen. Wanneer u het probleem niet kunt verhelpen, dient u con-tact op te nemen met uw dealer. 8. 1. 1 Geen weergaveWanneer het LCD-display niets weergee, zijn de volgende foutoorzaken en -oplossingen mogelijk: Is de accu voldoende opgeladen. Laad indien nodig de accu. Beschikt de accu nog over voldoende capaciteit. Controleer de capaciteit. Bij een te lage restcapaci-teit moet de accu worden vervangen. Actuele accucapaciteit controlerenWanneer u langer dan vijf seconden op de "Push"-knop drukt, laten de lichtdioden de huidige capaciteit van de accu zien.
Capaciteit van bijvoorbeeld een 18-Ah-accuWEERGAVE CAPACITEIT5 LED's branden ••••• 100 – 80%4 LED's branden •••• 80 – 60%3 LED's branden ••• 60 – 40%2 LED's branden •• 40 – 20%1 LED brandt • 20 – 0%8. 1. 2 Weergave van acculaadstatus knippert of ontbreektWanneer de weergave van de acculaadstatus knippert of ontbreekt, zijn de volgende oorzaken en oplossingen mo-gelijk: Is de accu voldoende opgeladen. Laad indien nodig de accu. De tweede en de vierde LED van de weergave van de acculaadstatus knipperen wanneer u op de knop van de accu drukt. Het accubeheer hee de accu uitgeschakeld. Plaats de accu in het oplaadappa-raat en laad de accu. Wanneer u de knop van de accu langer ingedrukt houden (test voor accucapaciteit) en er geen LED brandt, hee het accubeheer de accu uitgescha-keld. Plaats de accu in het oplaadapparaat en laad de accu. 8. 1.
22 II Gebruikershandleiding snelle Pedelec8.1.4 Weergave "E9"Bij de weergave van "E9" is de volgende oorzaak en oplos-sing mogelijk:Foutcode Er is een probleem bij de aandrijfeenheid opgetre-den. Ga in een dergelijk geval naar een dealer. Bij de weergave van "E9" wordt de afgelegde afstand niet opgeslagen. Daarom is de ondersteu-ningsregeling niet meer instelbaar en werkt de motorondersteuning niet meer.8.1.5 Weergave van ondersteuningsregeling knippertBij een knipperende weergave van de ondersteuningsre-geling ondanks een voldoende opgeladen accu is de vol-gende oorzaak en oplossing mogelijk: De aandrijfeenheid is overbelast / oververhit. Het accubeheer hee zichzelf ingeschakeld en de on-dersteuning verlaagd. Na enige tijd, nadat de aan-drijving is afgekoeld, hebt u weer de beschikking over de volledige ondersteuningsprestatie.
Wanneer dit niet het geval is, dient u contact op te nemen met uw dealer.8.1.6 Andere mogelijke foutoorzaken Wanneer uw trapkracht zeer laag is, wordt de mo-torondersteuning ingeschakeld. Wanneer de motor niet loopt en u de oorzaak hier-voor niet kunt vinden, controleert u de knoppen, de kabel en de stekker van de elektrische installatie.Wanneer u een breuk of een scheur opmerkt, mag u niet proberen de fout zelf te verhelpen. Breng uw Pe-delec naar de dealer.9 ReinigingVoor de reiniging van de Pedelec moet u de accu uit de ets verwijderen.Wij raden u aan uw Pedelec met een vochtige doek, een spons of een borstel te reinigen. Bij uw dealer zijn ge-schikte reinigingsmiddelen verkrijgbaar. Hij kan u ook advies geven.Zorg ervoor dat tijdens de reiniging geen water in de accu komt.
De elektrische onderdelen zijn afgedicht, maar wij raden u toch af om de ets met een waterslang af te spui-ten of met een hogedrukreiniger te reinigen. Hierdoor kan schade ontstaan.Als u de accu aeegt, mag u de contacten aan de onder-kant niet aanraken of met elkaar in aanraking brengen. Dat zou tot het uitschakelen van de accu kunnen leiden.
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 2310 Waarschuwingen Door de aanvullende prestaties van de motor kan het voorkomen dat u tijdens het etsen een aan-zienlijk hogere snelheid bereikt dan dat u dat tot nu toe gewend was. Houd er rekening mee dat u aan de snelle Pedelec moet wennen. Houd er rekening mee dat de motor van de Pede-lec bij een lange bergrit warm kan worden. Zorg ervoor dat u de accu niet met uw handen, voeten of benen aanraakt. U kunt hierbij brandwonden oplopen. De Pedelec werkt op een lage spanning (25,2Volt). U mag nooit proberen de Pedelec met een andere stroomvoorziening dan de bij-behorende originele accu te gebruiken. De om-schrijvingen van de toegestane accu's vindt u in hoofdstuk 11, "Technische specicaties". Bij het openen van afdekkingen of het verwij-deren van onderdelen kunnen onder spanning staande onderdelen worden blootgelegd.
Ook aansluitingen kunnen onder spanning staan. Onderhouds- of reparatiewerkzaamheden aan het geopende apparaat onder spanning mogen alleen door dealers worden uitgevoerd. Houd er bij instellings-, onderhouds- en reini-gingswerkzaamheden aan de Pedelec rekening mee dat er geen kabels mogen worden ingeklemd en dat zij niet door scherpe randen mogen wor-den beschadigd. Wanneer u denkt dat een gevaarloos bedrijf niet meer mogelijk is, stelt u de Pedelec tot aan de inspectie door de dealer buiten gebruik en be-veiligt u de ets tegen onbedoeld inschakelen. Een gevaarloos bedrijf is niet meer mogelijk als stroomgeleidende onderdelen of de accu zicht-bare beschadigingen vertonen. Elektrische apparaten dienen buiten het bereik van kinderen te worden gehouden.
Wees voor-zichtig wanneer er kinderen in de buurt zijn, vooral als zij voorwerpen door openingen in de behuizing in het apparaat kunnen steken. Er bestaat het risico op een levensgevaarlijke elek-trische schok.
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 2512.1 Onderdelen die alleen door dezelfde onderdelen of vrijgegeven onderdelen mogen worden vervangen •Frame •Vork •Motoreenheid •Accu •Banden •Velgen •Reminstallatie •Koplamp •Achterlicht •Houder voor kentekenplaat •Zijstandaard •Stuur •Stuurpen12 Vervanging van onderdelen bij de snelle PedelecAangezien uw snelle Pedelec een bromets van klasse L1e is, moet hiervoor in Duitsland, net als voor alle andere motorvoertuigen, een toelating worden aangevraagd bij de Duitse Rijksdienst voor Wegverkeer en bij de TÜV. Deze snelle Pedelec is conform deze regeling toegelaten. Informeer naar de in uw land geldende voorschrien hier-omtrent.Tijdens het goedkeuringsproces werden bepaalde onder-delen vastgelegd die voor het gebruik met dit voertuig zijn toegestaan.
Dat betekent dat de goedkeuring van uw snelle Pedelec alleen geldig blij als precies dezelfde onderdelen van het goedgekeurde type worden gebruikt.Wanneer onderdelen achteraf worden gewijzigd of vervan-gen, gelden dezelfde regels als voor andere motorvoer-tuigen. U mag alleen vervangende onderdelen gebruiken waarvoor een goedkeuring voor gebruik voor uw snelle Pedelec bestaat. Als alternatief kunt u uw ets ook apart door de TÜV of een andere instelling in uw land laten con-troleren.In onderstaande lijst ziet u welke onderdelen van uw snel-le Pedelec door welke goedgekeurde onderdelen mogen worden vervangen.
26 II Gebruikershandleiding snelle Pedelec12.2 Vervangende bandenOm u de keuze voor een vervangende band te vergemak-kelijken, kunt u de volgende lijst van de Duitse fabrikant Schwalbe gebruiken. Deze banden kunnen voor een brom-ets met laag vermogen van klasse L1e worden gebruikt:* max. belasting bij aangegeven bandenspanningMODEL LIJN UITVOERING MAAT MAX.
II Gebruikershandleiding snelle Pedelec 2712.3 Onderdelen waarvoor geen vrijgave vereist is •Crankstellen •Pedalen: Wanneer goedgekeurde pedaalreectoren worden gebruikt •Spatbord: De voorkant van het voorste spatbord moet afgerond zijn. •Bagagedrager •Zadel •Stuurgreep •Schakelcomponenten: Alleen als het grootste verzet niet wordt ge-wijzigd. •Zadelpen •Bel: Kan door een andere, gelijkwaardige bel met hoge toon worden vervangen. •Achteruitkijkspiegel: Kan door een andere goedgekeurde achteruit-kijkspiegel worden vervangen. •Ketting •Balhoofdset •Binnenband •Naven
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Kalkhoff Pedelec Speed Centre motor Panasonic - 2011 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Fiets E-bike Kalkhoff
Handleiding Fiets E-bike
Nieuwste handleidingen voor Fiets E-bike