GlobalTronics GT-WS-03si Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van GlobalTronics GT-WS-03si (19 pagina’s), behorend tot de categorie Weerstation. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 20 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over GlobalTronics GT-WS-03si of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | GlobalTronics |
| Categorie: | Weerstation |
| Model: | GT-WS-03si |
Handleiding GlobalTronics GT-WS-03si – volledige tekst
2InhoudLevering. 4Controle is beter. 4Voorgeschreven gebruik. 4Prestatiekenmerken. 5Veiligheidsvoorschriften. 5Bedieningselementen. 7Ingebruikname. 8Sensor in gebruik nemen. 8Batterijen plaatsen. 8Sensor instellen. 9Weerstation in gebruik nemen. 10 Sensorgegevens verzamelen. 11DCF-tijdsynchronisatie. 11Hoogte-instelling. 12Opstellen / wandmontage. 13De juiste opstel-/montageplaats. 13Opstellen. 14Wandmontage. 14Algemene bediening. 15Achtergrondverlichting. 15Contrastinstelling van het display. 1512- of 24-uursindeling. 15Batterijwisselindicatie. 15Indicators en bediening. 16Displaygedeelte "Tijd 1/2". 16Displaygedeelte "Zonnetijd". 17Displaygedeelte "Diversen". 17Displaygedeelten "Binnen" en "Buiten". 19InInRAfFoTeCGTrGikopgevoscBeda.
4Geachte klant,Om te beginnen feliciteren we u met de aankoop van dit zeer moder-ne elektronische weerstation met sensor. Hiermee hebt u een tech- nisch hoog ontwikkeld elektronisch product verworven, waarvan u jarenlang veel plezier zult hebben en waarmee u zeer precieze infor-matie over het weergebeuren krijgt.Levering– 1 ontvanger GT-WS-03s, GT-WS-03w– 1 sensor WT470– 5 batterijen R6, 1,5 V– 1 zak met montagemateriaal (pluggen, schroeven) – 1 gebruiksaanwijzingControle is beter WAARSCHUWING: PLASTIC ZAKKEN KUNNEN GEVAARLIJK ZIJN. ER BESTAAT VERSTIKKINGSGEVAAR. HOUD DAAROM DEZE ZAK UIT DE BUURT VAN BABY'S EN KLEINE KINDEREN. . Pak het apparaat uit en verwijder alle verpakkingsonderdelen zoals kunststofprofielen, plakband en schuimvulling. 2. Controleer of de levering volledig is. 3.
Als de levering onvolledig zou zijn of er transportschade te zien is, neemt u het apparaat niet in bedrijf. Stel onze Service hiervan op de hoogte (zie het hoofdstuk "Garantie").Voorgeschreven gebruikHet apparaat is alleen bedoeld voor gebruik in een privéhuishouden. Dit apparaat is niet geschikt voor medische doeleinden of publieke informatie.P– V
6 De batterijen moeten uit de buurt van kinderen worden gehouden. Als er een batterij wordt ingeslikt, moet de betreffende perso- on onmiddellijk medische hulp krijgen. Batterijen mogen niet uit elkaar worden gehaald. Batterijen regelmatig vervangen (1 maal per jaar). Zij zouden anders kunnen leeglopen en schade veroorzaken. Verbruikte batterijen moeten onmiddellijk uit het apparaat worden genomen. Verhoogd leeglooprisico! Alle batterijen van een apparaat moeten tegelijkertijd wor- den vervangen. Gebruik geen nieuwe batterijen samen met gebruikte batterijen. Zet er niet tegelijkertijd batterijen van verschillende elektrochemische systemen, typen en merken in. Als de voorschriften niet worden nageleefd, kunnen batte-rijen over hun normale eindspanning heen worden ontladen, waardoor er een verhoogd gevaar bestaat, dat ze leeglopen.
Verwijder de batterijen als het apparaat langere tijd niet wordt gebruikt. Contact met de huid, ogen en slijmvliezen moet worden ver- meden. Bij contact met batterijzuur moet men de betreffende plaatsen meteen met overvloedig schoon water afspoelen en onmiddellijk een arts raadplegen. Materiële schade door foutieve bediening Het apparaat mag qua constructie niet worden veranderd! Wijzigingen van het apparaat kunnen ertoe leiden dat de ver-gunning wordt ingetrokken. Bescherm het apparaat tegen druppelend water en spatwa- ter en stel het niet bloot aan extreme temperaturen (zie Tech- nische gegevens). Gebruik voor de reiniging in geen geval scherpe reinigingsmiddelen, zoals schuurmiddel, schuurpoe-der of oplosmiddelhoudende vloeistoffen.B T 1 2 3 4 5 6 7 8
8Ingebruikname Gevaar bij foutieve bediening! Ga bij de ingebruikname precies in de volgorde te werk, die in het onderstaande is beschreven. Neem eerst de sensor en daarna het weerstation in bedrijf. Alleen op deze manier kan het apparaat vlekkeloos functioneren. Wij adviseren u, de afzonderlijke stappen van de procedure eerst een keer door te lezen en ze vervolgens pas uit te voeren.Sensor in gebruik nemen De sensor is bedoeld om de klimaatomstandigheden te meten en door te geven aan het weerstation (maximale afstand tot het weer-station: 100 m in vrij terrein).U hebt het volgende nodig:– de 2 bijgevoegde batterijen van het type 1,5V RL6 / AA / UM3– een kleine sleufschroevendraaierBatterijen plaatsen 1. Verwijder de staande steun A: Pak de staande steun in het onderste deel van opzij vast en trek deze weg. 2. Schroef het batterijvakdeksel er met een kleine sleufschroeven-draaier af. 3.
106. Druk op de toets SET, om de keuze te bevestigen. Het display toont de huidige temperatuur in Celsius, bijv. 28,6(. 7. Als u de temperatuur liever in Fahrenheit wilt laten weergeven, drukt u op de toets C/F (83,4F).8. Druk op de toets SET, om de instellingen op te slaan. Gedurende korte tijd knippert de huiscode-indicator weer. Zo gauw het display afwisselend de temperatuur en de relatieve luchtvochtigheid aan geeft, is de sensor actief. 9. Zet het batterijvakdeksel er weer in en schroef het vast. Klik de voet weer vast.Weerstation in gebruik nemen Voorwaarde: de sensor is zo in bedrijf genomen, als op de vorige pagina's werd beschreven.U hebt de 3 batterijen van het type 1,5V RL6 / AA / UM3 nodig 1. Het batterijvak bevindt zich bij de bovenste rand op de achterkant van het apparaat. Klap het batterijvakdeksel open en neem het eraf. 2.
Op de bodem van het batterijvak is de juiste ordening van de bat-terijen aangegeven. Let op de juiste polariteit! 3. Leg eerst de batterijen links en rechts in het vak, en leg de derde batterij er vervolgens in het midden tussen. 4. Zet het batterijvakdeksel weer op zijn plaats en klap het dicht. 5. Wacht. Het weerstation heeft nu 20 tot 30 minuten nodig, om zich correct in te stellen en van gegevens te voorzien. Dit gebeurt in twee trappen:– Trap 1: Sensorgegevens verzamelen– Trap 2: DCF-tijdsynchronisatie.Sensorgegevens verzamelen In de eerste ca. 6 minuten zoekt het weerstation automatisch naar de gegevens van de sensor en wordt het vervolgens bijgewerkt. OheAl– – DErklmtistiokn
12Als de synchronisatie– succes had, brandt het antennesymbool continu en toont het dis-play de huidige tijd en datum van vandaag. Deze gegevens wor-den nu dagelijks bijgewerkt, en wel om 4:03 uur. – geen succes had, wordt om de 2 uur opnieuw geprobeerd een signaal te ontvangen. Wijzig de positie van het station, zet het bijv. bij het venster. U kunt de DCF-tijdsynchronisatie ook handmatig activeren: druk tegelijkertijd op de toetsen SEARCH en – en houd ze dan zo lang ingedrukt, tot er een signaal klinkt. Na korte tijd knippert het anten-nesymbool.Hoogte-instelling De luchtdruk is afhankelijk van de hoogte, d.w.z. in het gebergte heerst er een lagere luchtdruk dan in laagland. Om het weerstation de juiste luchtdruk te laten weergeven, moet u het de hoogte van uw standplaats doorgeven. Informatie hierover krijgt u op het internet of bij uw plaatselijke overheid.
Let ook op de hoogte van uw woning / huis. Bij flatgebouwen kan het noodzakelijk zijn, de hoogte van de woning en de hoogte van de locatie bij elkaar op te tellen. 1. Houd de toets MODE zo lang ingedrukt, tot u een signaaltoon hoort en de urenindicator knippert. 2. Druk 1X kort op de toets MODE. In het display knippert de actuele hoogte-instelling (-90 m tot 1990 m). U kunt de hoogte nu in stappen van 10 m instellen. 3. Stel de hoogte van de locatie in met de toetsen + / –. 4. Druk de toets MODE 3X in, om de instelmodus te verlaten. Druk de toets SELECT in, om de instelling op te slaan.ODHofbede– – – – – –
14AA • CU 1. 2.3.12U w • BAldewRdaOpstellen • Klap de staande steun A van de sensor uit. • Klap de staande steun van het weerstation uit. Deze bevindt zich beneden op de achterkant en kan in 2 trappen worden ingesteld.Wandmontage Zorg ervoor dat er geen elektrische kabels, gas- of waterleidingen onder de pleisterlaag liggen op de plaats waar u het weerstation bin-nenshuis vast wilt installeren. Bij het boren van de gaten bestaat de kans op een elektrische schok of een beschadiging van de buizen.– De sensor wordt met behulp van het oog in de staande steun aan de wand bevestigd.– Het weerstation kan alleen met de ogen aan de achterkant op de schroeven worden gehangen. De schroeven moeten op een horizontale afstand van 150 mm worden aangebracht. 1. Markeer de gewenste plaats(en).2. Boor het gat resp. de gaten met een 5mm-boor.3. Zet er de bijgevoegde pluggen in. 4.
16Indicators en bedieningTIJD1 VOORSPE LLING MAANF ASEHOOGTELUCHTDRUKDAGMAAND BINNEN BUITEN Tijd 1/2 ZonnetijdBuitenBinnenDiversenHet display is inhoudelijk in 5 gedeelten verdeeld:– Tijd 1/2: kloktijd 1, kloktijd 2, alarmtijd 1 en 2, datum, weekdag en jaar– Zonnetijd: zonsopgang, duur zonlicht, zonsondergang– Diversen: weersvoorspelling, maanfasen, luchtdruk, hoogte- instelling– Binnen: temperatuur en luchtvochtigheid bij het weerstation– Buiten: Temperatuur en luchtvochtigheid binnen het bereik van de sensorDisplaygedeelte "Tijd 1/2" De gegevens van dit gedeelte worden normaal gesproken via de DCF-tijdsynchronisatie bepaald. Voor de instelling van "Kloktijd 1" (handmatig), "Kloktijd 2" en de alarmtijden, zie het hoofdstuk "Instel-lingen in het displaygedeelte "Tijd 1/2".DvetuD–
18 Alleen de gegevens van sensor 1 worden gebruikt bij de waar-schuwing voor sneeuw en vorst. Als u sensor 1 niet bezet, krijgt u geen sneeuw- en vorstwaarschuwingen. – Maanfasen: De maanfasen worden automatisch samen met de datum bijgewerkt. - Geanimeerde temperatuur- en luchtdrukhistorie: de gean -meerde balksymbolen geven u grafisch de veranderingen van de temperaturen of de luchtdruk van de afgelopen 12 uur. D
20• In het displaygedeelte "Buiten" kunt u tussen de afzonderlijke sen-soren kiezen: druk eventueel meermaals op de toets ALARM/CHAN-NEL.• Druk op Max/Min, om tussen de actuele waarde en de laagste en hoogste temperatuur van de dag te schakelen. De dagwaarden wor-den automatisch om 00:00 uur gewist.- Trendweergave: Aan de hand van de meetre- sultaten van de temperatuur resp. de luchtvochtigheid van het laatste halve uur, wordt een trend berekend en weer gegeven.ITiAlwmophaHuuinHmVo1.2.3.
22van de dag knippert. 4. Stel met de toetsen + / – de huidige datum in. (De weekdag bepaalt het apparaat automatisch.) Druk op de toets SELECT, om de instelling op te slaan. De maand knippert. 5. Stel met de toetsen + / – de maand in. Druk op de toets SELECT, om de instelling op te slaan. Het jaar knippert. 6. Stel met de toetsen + / – het jaar in. Druk op de toets SELECT, om de instelling op te slaan. De zonecode knippert. Uit de zonecode en datum berekent het apparaat de tijden voor zonsopgang en zonsondergang. 7. Stel met de toetsen + / – de zonecode in. 8. Druk op de toets SNOOZE/LIGHT, om tussen winter- en zomertijd te wisselen (DST = Daylight Saving Time = zomertijd) 9. Druk 4X op de toets MODE, om de instelling op te slaan en de instelmodus te verlaten.TiAlYou wve1. 2. HU opU – – – – –
24 1. Druk zo vaak op de toets MODE, tot het display alarmtijd 1 of alarmtijd 2 laat zien.2. Stel met de toets + het alarmuur in.3. Stel met de toets – de alarmminuut in.4. Druk de toets SELECT zo vaak in, tot het display het gewenste alarmritme weergeeft.5. Druk op de toets ALARM/CHANNEL, om het alarm te activeren. In het display verschijnt 0n rechts naast de alarmtijd (geen weergave in plaats van 0n = alarm gedeactiveerd). Het weerstation meldt zich nu op de gewenste dagen en op de ingestelde kloktijd met toenemende signaaltonen.6. Om het alarm – gedurende 8 minuten te onderbreken, drukt u op de toets SNOOZE/LIGHT. – Voor vandaag te beëindigen, drukt u op de toets MAX/MIN.
– Pas na 1 uur automatisch te laten uitschakelen, doet u niets.Instellingen in het displaygedeelte "Binnen/Buiten"Alarm voor de binnentemperatuur U kunt het weerstation zodanig instellen, dat het signaaltonen laat horen, als de binnentemperatuur een bepaald aantal graden over- of onderschrijdt.1. Houd de toets MODE zo lang ingedrukt, tot u een signaaltoon hoort en de urenindicator knippert.2. Druk nog 2X op de toets MODE. De binnentemperatuurindicator knippert en toont de alarminstel- ling tot nu toe.3. Stel met de toetsen + / – de alarmtemperatuur in. 4. Kies met de toets SNOOZE/LIGHT, of het alarm bij het over-schrijden of bij het onderschrijden van de ingestelde tempe-ratuur geactiveerd moet worden.5. 6.AU hoon1. 2. 3. 4.5. 6. 7.
26Reiniging, verzorging en onderhoud LET OP! Gebruik in geen geval scherpe reinigingsmiddelen, zoals schuurmiddel, schuurpoeder of vloeistoffen die oplosmiddelen bevatten.Uw weerstation kan met een zachte doek worden gereinigd. De doek kan licht bevochtigd worden en worden voorzien van een druppeltje afwasmiddel.Lichte krassen kunnen met polijstpasta worden verwijderd.
Display-polijstpasta krijgt u in bouwmarkten of gsm-winkels.AfvoerBatterijen mogen niet bij het huisvuil!Elke verbruiker is wettelijk verplicht, alle batterijen en accu's, of deze nu schadelijke stoffen bevatten of niet, bij een inza-melpunt van zijn gemeente/ wijk of in de handel af te geven, zodat ze op een milieuvriendelijke manier kunnen worden afgevoerd.Batterijen en accu's alleen afgeven als ze ontladen zijn!Mocht het apparaat niet meer kunnen worden gebruikt, geef het dan af bij een inzamelcentrum voor elektrisch en elektro-nisch afval. Gooi het niet bij het huisvuil. Doe ook de verpakkingsmaterialen weg volgens de voor-schriften en in overeenstemming met de milieueisen.Dit zijn grondstoffen die opnieuw kunnen worden gebruikt.FPHvkoDinsowoDwsHoss
28Geen weersvoor-spellingControleer of de beslissende sensor opkanaal 1 is ingesteld.Sinds de ingebruikname van het weerstation ofde batterijvervanging zijn er minder dan 12 uur verstreken.De zonsop-gang-/ -onder-gangstijd is nietcorrect.De zonecode is verkeerd ingesteld. U vindtuw standplaats in de zonekaart.De zomertijd werd niet in- resp. uitge schakeld.De indicator isonleesbaar ofde functie ondui-delijkNeem de batterijen uit het weerstation en leg ze er weer in.Verhoog de contrastinstelling van het display. TOMBMMRMtiMRSMBMMtiZBTe
Garantiebewijs(Bewijs en kassabon zorgvuldig bewaren, voor het geval dat van de garantie gebruik wordt gemaakt).Apparaat: Digitaal radiografisch weerstationGT-WS-03s/WT470, GT-WS-03si/WT470Type:Garantietetermijn:Voor dit artikel geldt 36 maanden garantie vanaf koopdatum volgens kassabon (kassabon s.v.p. bij dit bewijs voegen).Verkocht door ALDI-filiaal:Plaats:Straat:Servicebedrijf:Globaltronics Product Servicec/o teknihall Benelux bvbaBrusselstraat 332321 MeerBelgiëHotline: 0900 4466644Fax: +32 (0)3 605 50 43Email: [email protected] van de koper:Straat:Postcode/plaats:Handtekening van de koper:Omschrijving van de storing: E42257 I/12/09
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met GlobalTronics GT-WS-03si stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Weerstation GlobalTronics
Handleiding Weerstation
Nieuwste handleidingen voor Weerstation