Einhell TKS 18/250 UV Handleiding

Einhell Zaagmachine TKS 18/250 UV

Bekijk gratis de handleiding van Einhell TKS 18/250 UV (74 pagina’s), behorend tot de categorie Zaagmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 52 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Einhell TKS 18/250 UV of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/74
Art.-Nr.:43.406.40 I.-Nr.:01013
Bedienungsanleitung
Tischkreissäge
Operating Instructions
Bench-Type Circular Saw
Mode d’emploi
Scie circulaire à table de menuisier
Gebruiksaanwijzing
Tafelcirkelzaag
Istruzioni per l’uso
Sega circolare da banco
Betjeningsvejledning
Bordrundsav
Instrukcja obsługi
Stołowa pilarka tarczowa
Upute za uporabu
stolne kružne pile
TKS18/
250 UV
®
Anleitung TKS 18-250 UV SPK 1 18.06.2004 9:09 Uhr Seite 1

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (3 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Einhell
Categorie: Zaagmachine
Model: TKS 18/250 UV

Handleiding Einhell TKS 18/250 UV – volledige tekst

1. Beschrijving van het toestel1 Zaagtafel2 Zaagbladafdekking3 Schuifstok4 Zaagblad5 Spleetspie6 Tafelinzetstuk7 Parallellaanslag8 Handwiel9 Afstel- en vastzetgreep10 Onderstel11 AAN/UIT-schakelaar12 Excenterhefboom13 Afzuigslang14 Dwarsaanslag15 Schroef met vleugelmoer16 Afzuigadapter20 Bevestigingsschroef35 Verlengtafel36 Verbredingstafel37 Tafelsteun50 Rubbervoeten2. Omvang van de levering Tafelcirkelzaag Van hardmetaal voorzien zaagblad Parallelaanslag Dwarsaanslag Schuifstok3. Reglementair gebruikDe tafelcirkelzaag dient om alle soorten hout in delengte en breedte (enkel met dwarsaanslag)overeenkomstig de grootte van de machine tesnijden. Rond hout van welke soort dan ook mag niet wordengesneden. De machine mag slechts voor werkzaamhedenworden gebruikt waarvoor ze bedoeld is. Elk verder gaand gebruik is niet reglementair.

Voordaaruit voortvloeiende schade of verwondingen vanwelke aard dan ook is de gebruiker/bediener, niet defabrikant, aansprakelijk. Alleen de voor de machinegepaste zaagbladen (HM of CV zaagbladen) mogenworden gebruikt. Het gebruik van HSS zaagbladenen snijschijven van welke soort dan ook is verboden. Het naleven van de veiligheidsvoorschriften alsookvan de montage- en bedrijfsvoorschriften van dezegebruiksaanwijzing hoort eveneens tot hetreglementaire gebruik. Personen, die de machine bedienen enonderhouden, moeten met haar vertrouwd en op dehoogte zijn van mogelijke gevaren. Bovendien moeten de geldende voorschriften tervoorkoming van ongevallen strikt worden opgevolgd. Andere algemene regels qua arbeidsgeneeskundeen veiligheid dienen in acht te worden genomen. Veranderingen aan de machine sluiten eenaansprakelijkheid van de fabrikant en daaruitvoortvloeiende schade helemaal uit.

Ten gevolge van de constructie enopbouw van de machine kunnen zich de volgendepunten voordoen : Raken van het zaagblad in het niet afgedektezaaggebied.  Grijpen in het draaiend zaagblad (snijwonden).  Terugstoot van werkstukken en werkstukdelen.  Zaagbladbreuken.  Wegslingeren van beschadigdehardmetaaldelen van het zaagblad.  Gehoorschade bij niet-gebruik van de nodigegehoorbeschermer.  Bij gebruik in gesloten vertrekken vrijkomen vanhoutstof die schadelijk is voor de gezondheid. 4. Belangrijke aanwijzingenLees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig en volg deaanwijzingen ervan op. Maakt u zich aan de handvan deze gebruiksaanwijzing vertrouwd met hettoestel, het juiste gebruik alsook met deveiligheidsvoorschriften.

 Veiligheidsinstructies Waarschuwing : Bij gebruik van elektrischegereedschappen dienen de fundamenteleveiligheidsmaatregelen in acht te wordengenomen om het gevaar voor brand, elektrischeschok en verwondingen van personen uit tesluiten.  Neem al deze voorschriften in acht voordat enterwijl u met de zaag werkt.  Bewaar deze veiligheidsvoorschriften goed.  Bescherm u tegen elektrische schok. Vermijdtlichamelijk contact met geaarde delen.  Niet gebruikte toestellen dienen op een drogegesloten plaats buiten bereik van kinderen teworden bewaard.  Hou de gereedschappen scherp en schoon ombeter en veiliger te kunnen werken.  Controleer regelmatig de kabel van hetgereedschap en laat hem bij beschadiging dooreen erkende vakman vervangen. NL31Anleitung TKS 18-250 UV SPK 1 18. 06. 2004 9:10 Uhr Seite 31.

 Controleer verlengkabels regelmatig en vervangze indien ze beschadigd zijn.  Gebruik in open lucht enkel daarvoor toegelatenovereenkomstig gekenmerkte verlengkabels.  Let er op wat u doet. Ga met verstand te werk. Gebruik het gereedschap niet als u moe bent.  Gebruik geen gereedschappen waarvan deschakelaar niet kan worden in- of uitgeschakeld.  Waarschuwing. Het gebruik van andereinzetgereedschappen en andere accessoireskan voor u een gevaar voor verwondingenbetekenen.  Trek vóór elke afstel- enonderhoudswerkzaamheid de netstekker uit hetstopcontact.  Geef de veiligheidsvoorschriften aan allepersonen door die aan de machine werken.  Gebruik de zaag niet om brandhout te zagen.  Laat het dwarszagen van rond hout achterwege.  Wees voorzichtig. Door het roterende zaagbladbestaat gevaar voor verwondingen aan handenen vingers.

 De machine is voorzien van eenveiligheidsschakelaar (11) tegen herinschakelenna spanningsafval.  Controleer of de spanning op het kenplaatje vanhet toestel overeenkomt met de netspanningalvorens met de zaagmachine te beginnenwerken.  Als u een verlengkabel nodig heeft dient u erzich van te vergewissen dat zijn doorsnedevoldoende is voor het opgenomen vermogenvan de zaag. Minimumdoorsnede 1 mm2 Kabeltrommel enkel in afgewonden toestandgebruiken.  De zaag niet aan de netkabel dragen.  Controleer de netaansluitkabel. Gebruik geendefecte of beschadigde aansluitkabels.  Gebruik de kabel niet om de stekker uit hetstopcontact te trekken. Bescherm de kabeltegen hitte, olie en scherpe kanten.  Stel de zaag niet bloot aan de regen en gebruikde machine niet in een vochtige of natteomgeving.  Zorg voor een goede verlichting.  Zaag niet in de nabijheid van brandbarevloeistoffen of gassen.

 Draag bij lang haar een haarbescherming.  Vermijdt elke abnormale lichaamshouding De bedieningspersoon moet minstens 18 jaarzijn, leerlingen minstens 16 jaar, maar enkelonder toezicht.  Hou kinderen weg van het aan het netaangesloten toestel.  Hou de werkplaats vrij van houtafval enrondslingerende delen.  Wanorde in het werkgebied kan ongevallen totgevolg hebben.  Laat geen andere personen, vooral nietkinderen, het gereedschap of de netkabel raken. Hou ze weg van de werkplaats.  Aan de machine werkende personen mogen nietafgeleid worden.  Let op de draairichting van de motor en hetzaagblad. Gebruik enkel zaagbladen waarvande maximaal toelaatbare snelheid niet geringeris dan de maximale snelheid van de spil van detafelcirkelzaag en van het te snijden materiaal.

 Na het uitschakelen van de motor mogen dezaagbladen (4) in geen geval worden afgeremddoor er zijdelings tegen de duwen.  Installeer slechts goed scherpgeslepen, nietvervormde, barstvrije zaagbladen (4).  Gebruik geen cirkelzaagbladen (4) vanhooggelegeerd snelstaal (HSS-staal).  Gebruik alleen de zaagbladen aanbevolen doorde fabrikant, die overeenkomen met EN 847-1,met een waarschuwende instructie bij hetverwisselen van zaagblad erop te letten dat desnijbreedte niet kleiner en de dikte van dezaagbladrug niet groter is dan de dikte van despleetspie.  Beschadigde zaagbladen (4) dienen onmiddellijkte worden vervangen.  Gebruik geen zaagbladen die nietovereenkomen met de karakteristieke gegevensvermeld in deze gebruiksaanwijzing.  De bewegelijke beschermkap (2) mag ingeopende toestand niet worden vastgeklemd. Bovenste zaagbladafdekking gebruiken encorrect instellen.

Despleetspie (5) is een belangrijkeveiligheidsinrichting die het werkstuk geleidt enhet dichtgaan van de uitkeping achter hetzaagblad en het terugslaan van het werkstukvoorkomt. Let op de dikte van de spleetspie.  Bij elke zaagbeurt dient de beschermkap (2) ophet werkstuk te worden verlaagd.  Gebruik bij het in de lengte snijden van smallewerkstukken zeker een schuifstok (3) (breedtekleiner dan 120 mm). De schuifstok of dehandgreep voor een schuifstok moet bij niet-NL32Anleitung TKS 18-250 UV SPK 1 18. 06. 2004 9:10 Uhr Seite 32.

gebruik steeds aan de machine wordenbewaard.  Zaag geen werkstukken die te klein zijn om zeveilig met de hand te kunnen vasthouden.  Let op: Uitsnijdingen mogen met deze zaag nietworden uitgevoerd.  U staat tijdens het zagen altijd aan de zijkantvan het zaagblad.  De machine niet belasten zodat ze tot stilstandkomt.  Druk het werkstuk altijd hard tegen de werkplaat(1).  Let er goed op dat afgesneden stukken hout nietdoor de tandkrans van het zaagblad wordengegrepen en weggeslingerd.  Verwijder nooit losse splinters, zaagsel ofvastgeklemde stukken hout terwijl het zaagbladdraait.  Schakel de machine uit alvorens storingen teverhelpen of vastgeklemde stukken hout teverwijderen. - Netstekker trekken - Bij een uitgesleten zaagspleet het tafelinzetstuk(6) vervangen. - Netstekker trekken - Vóór montage-, instel- meet- enschoonmaakwerkzaamheden telkens zeker demotor uitschakelen.

- Netstekker trekken - Controleer of sleutels en instelgereedschappenzijn verwijderd alvorens de machine in teschakelen.  Bij het verlaten van de werkplaats de motoruitschakelen en de netstekker uit het stopcontacttrekken.  Alle bescherm- en veiligheidsinrichtingenmoeten aan het einde van een herstelling ofonderhoud onmiddellijk terug wordengemonteerd.  De veiligheids-, werk- enonderhoudsvoorschriften van de fabrikant alsookde afmetingen vermeld onder “Technischegegevens” dienen in acht te worden genomen.  De desbetreffende voorschriften ter voorkomingvan ongevallen en de andere algemeen erkendeveiligheidsregelen moeten worden nageleefd.  Voorlichtingsbladen van deongevallenverzekering in acht nemen (VBG 7j).  Sluit telkens bij het werken met de zaag destofzuiginstallatie aan. Bij het zagen van houtdienen cirkelzagen op een stofverzamelinrichtingte worden aangesloten.

soort te bewerken materiaal (opsporing en bron),de betekenis van plaatselijke afscheiding en decorrecte instelling vankappen/geleideplaten/geleidingen.  Zaag enkel met een gepaste afzuiginstallatie ofeen in de handel gebruikelijke industriestofzuigergebruiken om verwondingen doorwegslingerende zaagafval te voorkomen.  De tafelcirkelzaag dient te worden aangeslotenop een 230 V stopcontact met randaarding datdoor een zekering van minstens 10 A beveiligdis.  Gebruik geen machines met een laag vermogenvoor zwaar werk.  Gebruik de kabel niet voor doeleinden waarvoorhij niet is bedoeld.  Zorg voor een veilige stand en bewaar steedsuw evenwicht.  Controleer het gereedschap op eventuelebeschadigingen.  Veiligheidsinrichtingen of licht beschadigdeonderdelen zorgvuldig op hun behoorlijke enreglementaire werkwijze controleren alvorenshet gereedschap verder te gebruiken.

 Controleer of de beweegbare onderdelen naarbehoren functioneren en niet klem zitten alsookof onderdelen beschadigd zijn. Alle onderdelenmoeten correct gemonteerd zijn en allevoorwaarden vervullen om de behoorlijkewerkwijze van het gereedschap te waarborgen.  Beschadigde veiligheidsinrichtingen enonderdelen dienen deskundig door een erkendevakwerkplaats te worden hersteld of vervangenbehalve in deze gebruiksaanwijzing andersvermeld.  Laat beschadigde schakelaars door eenklantendienst-werkplaats vervangen.  Dit gereedschap beantwoordt aan dedesbetreffende veiligheidsvoorschriften. Herstellingen mogen enkel door eenelektrovakman worden uitgevoerd door originelewisselstukken te gebruiken, anders kunnenongelukken voor de gebruiker ontstaan.  Indien nodig, gepaste persoonlijkebeschermingsmiddelen dragen.

Die kunnenbehelzen:- gehoorbeschermer om het risico te vermijdenhardhorig te worden;- ademhalingsbescherming om het risico tevermijden gevaarlijk stof in te ademen. - Bij het hanteren met zaagbladen en ruwematerialen handschoenen dragen.

Zaagbladenmoeten in een doos worden gedragen wanneerze maar bruikbaar is.  De bedieningspersoon moet worden ingelichtover omstandigheden die het opwekken vanlawaai beïnvloeden (b. v. zaagbladen diegeconstrueerd zijn om de geluidsontwikkelingtegen te gaan, onderhoud van zaagblad enmachine).  De voor de veiligheid verantwoordelijke persoonNL33Anleitung TKS 18-250 UV SPK 1 18. 06. 2004 9:10 Uhr Seite 33.

dient onmiddellijk op de hoogte te wordengesteld van fouten zodra die zich in de machinevoordoen, met inbegrip van de beschermendeinrichtingen en het zaagblad.  Bij het transport van de machine alleen detransportinrichtingen gebruiken en nooit debeschermende inrichtingen gebruiken voor hethanteren en het transport.  Tijdens het transport moet het bovenstegedeelte van het zaagblad afgedekt zijn, b. v. door de beschermkap.  Voegen of groeven niet uitvoeren zondervoordien een gepaste beschermende inrichtingzoals b. v. tunnelbeveiligingsinrichting boven dezaagtafel aan te brengen.  Cirkelzagen mogen niet voor het insnijden (inhet werkstuk beëindigde groef) worden gebruikt. Let opLichamelijk gevaar. Niet in het draaiende zaagblad grijpen.

Oogbeschermer dragenGehoorbeschermer dragenStofmasker dragenGeluidsemissiewaardenBedrijf onbelastGeluidsdrukniveau LPA 93,2 dB (A) 91,2 dB (A)Geluidsvermogen LWA 106,2 dB (A) 104,3 dB (A)De waarden vermeld in de tabel zijn emissiewaardenen komen niet meteen noodzakelijk overeen met degeluidswaarden gemeten op de werkvloer. Hoewel ereen correlatie bestaat tussen emissie- enimmissieniveaus kan er niet zeker uit wordenopgemaakt of al dan niet bijkomendevoorzorgsmaatregelen vereist zijn. Medebepalendefactoren die het momenteel op de werkplaatsvoorhanden zijnde immissieniveau kunnenbeïnvloeden zijn o. a. de duur van degeluidsinwerking, de karakteristieke gesteldheid vande werkruimte, andere geluidsbronnen etc. b. v. hetaantal machines en andere in de buurt plaatshebbende processen. De betrouwbarewerkplaatswaarden kunnen evenwel van land totland variëren.

Technische gegevensWisselstroommotor 230-240 V ~ 50 HzVermogen P S1 1500 W S6 40%1800 WNullasttoerental n04800 min-1Hardmetaalzaagblad Ø 250 x Ø 30 x 2,4 mmAantal tanden 24Tafelafmetingen 660 x 440 mmTafelverbreding links/rechts 660 x 250 mmTafelverlenging achteraan 440 x 440 mmSnijhoogte max. 73 mm / 90°53 mm / 45°Hoogteverstelling traploos van 0 tot 73 mmZaagblad zwenkbaar traploos van 0° tot 45°Afzuigaansluiting Ø 36 mm6. Vóór inbedrijfstelling Tafelcirkelzaag uitpakken en controleren opeventueel voorhanden zijnde transportschade De machine moet worden opgesteld zodat zeveilig staat, d. w. z. ze moet op een werkbank ofeen vast onderstel worden vastgeschroefd.  Vóór inbedrijfstelling moeten alle afdekkingen enveiligheidsinrichtingen naar behoren zijngemonteerd.  Het zaagblad moet vrij kunnen draaien.  Bij reeds bewerkt hout op vreemde voorwerpenletten zoals b. v.

7. 1 Montage van het onderstel (fig. 17/18) Tafelcirkelzaag omdraaien en op de grondleggen.  De vier brede zijdelingse verstijvingen (41) metde zeskantschroeven en moeren losjes op dezaag schroeven.  Dan de vier standbenen (40) losjes op de bredezijdelingse verstijvingen schroeven.  Vervolgens de vier smalle zijdelingseverstijvingen (42) losjes op de vier standbenen(40) schroeven en rubbervoeten (43) destandbenen op steken. Let op. De kortere smalle verstijvingen (nr. 2)moeten zijdelings worden gebruikt.  Dan de zaag met het onderstel omdraaien enalle schroeven en moeren goed aanhalen (fig. 18). 7. 2 Tafelverbreding en -verlenging7. 2. 1 Verlengtafel (fig. 19/20) Tafelverlenging (36) losjes m. b. v. dezeskantschroeven en moeren op de zaagtafel(1) vastmaken.  Steunen (50) losjes op het huis van de tafelzaagen op de tafelverlenging schroeven.

 Tafelverlenging vlak met de zaagtafel (1)uitrichten.  Vervolgens alle schroeven en moeren goedaanhalen. 7. 2. 2 Verbredingstafels (fig. 21/22) Verbredingstafels telkens met de cijferschaalnaar de voorkant van de machine wijzend metde verbindingsbuizen de voorziene houders inschuiven tot tegen de aanslag.  Verbredingstafels aan de onderkant van de tafelvastklemmen d. m. v. de klemschroeven (21). 7. 3 Zaagbladafdekking monteren / demonteren(fig. 3).  Zaagbladafdekking (2) op de spleetspie (5)plaatsen zodat de schroef het gat (44) van despleetspie (5) in past.  Schroef (15) niet te hard aandraaien; dezaagbladafdekking moet vrij bewegelijk blijven.  Afzuigslang (13) vastmaken op de afzuigadapter(16) en op de afzuigstomp van dezaagbladafdekking (2).  Op de uitgang van de afzuigadapter (16) moeteen gepaste afzuiginstallatie wordenaangesloten.

Na het uitvoeren van een verborgensnede dient de beschermkap opnieuw teworden gemonteerd.  Indien u de spleetspie in de onderste positielaat, moet u er rekening mee houden dat desnijhoogte dan op ca. 55 mm vermindert.  De afstelling van de spleetspie moet telkens nahet verwisselen van zaagblad wordengecontroleerd. 7. 5 Tafelinzetstuk vervangen (fig. 7) Bij slijtage of schade moet het tafelinzetstukworden vervangen, anders bestaat er verhoogdgevaar een verwonding op te lopen.  Zaagbladafdekking (2) afnemen.  De 2 verzonken schroeven (34) verwijderen.  Het versleten tafelinzetstuk (6) uitnemen.  De montage van het nieuwe tafelinzetstukgebeurt in omgekeerde volgorde7. 6 Monteren / verwisselen van zaagblad (fig. 5) Let op. Netstekker trekken.  Het tafelinzetstuk verwijderen door de tweeverzonken schroeven los te draaien (zie 7. 5).  Moer losdraaien.

Daarvoor een sleutel (SW 24)aan de moer zetten en een andere platte opensleutel (SW 13) aan de motoras zetten om tegente houden.  Let op. Moer in draairichting van het zaagbladdraaien. NL35Anleitung TKS 18-250 UV SPK 1 18. 06. 2004 9:10 Uhr Seite 35.

 Buitenste flens afnemen en het oude zaagbladschuin naar beneden van de binnenste flensaftrekken.  Zaagbladflenzen zorgvuldig schoonmakenalvorens het nieuwe zaagblad te monteren Het nieuwe zaagblad in omgekeerde volgordeweer monteren en aanhalenLet op. Draairichting in acht nemen, desnijschuinte moet in draairichting, d. w. z. naarvoren wijzen (zie pijl op dezaagbladafdekking) Spleetspie (5) alsook de zaagbladafdekking (2)opnieuw monteren en afstellen (zie 7. 3, 7. 4) Controleer of de veiligheidsinrichtingen naarbehoren werken voordat u met de zaag verderwerkt. 8. Bediening8. 1. AAN / UIT schakelaar (fig. 4) De zaag kan worden aangezet door de groenetoets. 1. in te drukken. Wacht met het zagen tothet zaagblad zijn maximumtoerental heeftbereikt.  De zaag wordt terug afgezet door de rode toets. in te drukken. 8. 2. Snijdiepte (fig.

4) Het zaagblad (4) kan op de gewenste snijdiepteworden afgesteld door de handkruk (8) tedraaien. Tegen de richting van de wijzers van de klok in : grotere snijdiepteMet de wijzers van de klok mee: kleinere snijdiepte8. 3. Parallelaanslag8. 3. 1. Aanslaghoogte (fig. 9-11) De bijgeleverde parallelaanslag (7) heeft tweegeleidevlakken, die van hoogte verschillen.  Naargelang de dikte van de te snijdenmaterialen moet de aanslagrail (25) volgens fig. 12, voor dik materiaal en volgens fig. 11 voordun materiaal worden gebruikt.  Om de aanslagrail (25) op het lager geleidevlakaf te stellen, moeten de beide kartelschroeven(26) worden losgedraaid teneinde de aanslagrail(25) los te nemen van de houder (24).  De beide kartelschroeven (26) via de ene spleet(27) in de aanslagrail (25) uitnemen en terug deandere spleet (31) in zetten.  Aanslagrail (25) opnieuw op de houder (24)monteren.

 Het afstellen op het hoog geleidevlak dientanaloog te worden uitgevoerd. 8. 3. 2. Snijbreedte Tijdens het in de lengte snijden van houtenstukken moet de parallelaanslag (7) wordengebruikt.

 De parallelaanslag (7) kan aan weerskanten vande zaagtafel (1) worden gemonteerd.  De parallelaanslag (7) moet de geleiderail (22)van de zaagtafel (1) in worden gezet.  Met behulp van de schaal (23) op de geleiderail(1) kan de parallelaanslag (7) op de gewenstemaat worden afgesteld.  Door drukken van de excenterhefboom (12) kande parallelaanslag in de gewenste positieworden vastgeklemd. 8. 3. 3. Aanslaglengte instellen (fig. 10 ) Om te voorkommen dat het te snijden goedvastklemt kan de aanslagrail (25) inlengterichting worden verschoven.  Vuistregel : Het achterste uiteinde van deaanslag sluit aan bij een imaginaire lijn dieongeveer bij het centrum van het zaagbladbegint en met 45° naar achteren verloopt.  Nodige snijbreedte afstellen- Kartelschroeven (26) losdraaien en aanslagrail(25) naar voren schuiven tot de imaginaire 45°lijn wordt geraakt.

- Kartelschroeven (26) weer aanhalen. 8. 4. Dwarsaanslag (fig. 9) Dwarsaanslag (14) de gleuf (38) van dezaagtafel in schuiven.  Kartelschroef (32) losdraaien.  Dwarsaanslag (14) draaien tot de pijl naar degewenste hoekmaat wijst.  Kartelschroef (32) weer aanhalen.  Bij het op maat snijden van vrij grotewerkstukdelen kan de dwarsaanslag (14) met deaanslagrail (25) van de parallelaanslag (7)worden verlengd (fig. 15). Let op.  Aanslagrail (25) niet te ver naar het zaagblad toeschuiven.  De afstand tussen aanslagrail (25) en zaagblad(4) moet ca. 2 cm bedragen. 8. 5. Hoekafstelling (fig. 16) Vastzetgreep (9) losdraaien Door draaien van de handgreep de gewenstehoekmaat op de schaal instellen.  Vastzetgreep in de gewenste hoekpositiearrêteren. NL36Anleitung TKS 18-250 UV SPK 1 18. 06. 2004 9:10 Uhr Seite 36.

9. BedrijfLet op.  Na elke nieuwe afstelling is het aan te raden eenproefsnede uit te voeren om de afgesteldeafmetingen te controleren.  Na het aanzetten van de zaag wachten tot hetzaagblad zijn maximumtoerental heeft bereiktvoordat u de snede uitvoert.  Let op bij het insnijden. 9. 1. Uitvoeren van langssneden (fig. 23)Hierbij wordt een werkstuk in lengterichting doorge-sneden. Eén kant van het werkstuk wordt tegen de parallelaanslag (7) geduwd terwijl de vlakke zijde op de zaagtafel (1) ligt. De zaagbladafdekking (2) moet altijd op het werkstuk worden neergelaten. De werk-stand tijdens het snijden in lengterichting mag nooit in één lijn met de verloop van de snede zijn.  Parallelaanslag (7) afstellen naargelang van dehoogte van het werkstuk en de gewenstebreedte. (zie 8.

3) Zaag aanzetten Handen met gesloten vingers plat op hetwerkstuk leggen en het werkstuk langs deparallelaanslag (7) het zaagblad (4) in schuiven.  Zijdelings geleiding met de linker of rechter hand(naargelang de positie van de parallelaanslag)enkel tot de voorkant van de beschermkapleiden.  Het werkstuk altijd doorschuiven tot aan heteinde van de spleetspie (5).  De snijafval blijft op de zaagtafel (1) liggen tothet zaagblad (4) opnieuw tot stilstand isgekomen.  Lange werkstukken aan het einde van hetsnijden beveiligen tegen neerkantelen. (b. v. afrolstandaard etc. )9. 1. 2. Snijden van smalle werkstukken (fig. 24) Langssneden van werkstukken met een breedtevan minder dan 120 mm moeten absoluut metgebruikmaking van een schuifstok (3) wordenuitgevoerd. Schuifstok is niet bij de leveringbegrepen.  Versleten of beschadigde schuifstokonverwijld vervangen. 9. 1. 3.

Snijden van zeer smalle werkstukken(fig. 25) Voor langssneden van zeer smalle werkstukkenmet een breedte van 30 mm en minder moetabsoluut een schuifstok worden gebruikt.  Daarbij gebruikt u best het laag geleidevlak vande parallelaanslag.  Schuifhout niet bij de levering begrepen.

(Verkrijgbaar in de gespecialiseerde handel)Versleten schuifhout tijdig vervangen. 9. 1. 4. Uitvoeren van verborgen zaagsneden(fig. 26)Verborgen sneden en groefsneden zijn mogelijk doorde demonteerbare zaagbladafdekking en de traploosafstelbare snijhoogte.  Zaagbladafdekking (2) verwijderen (zie 7. 3).  Spleetspie (5) voor verborgen snede instellen(zie 7. 4. 2. ) De gewenste snijdiepte instellen (8. 2) De parallelaanslag (7) aan de rechterkant vanhet zaagblad monteren en afstellen op denodige breedte (8. 3. 2).  Het werkstuk het zaagblad (4) in schuiven. Daarbij er goed op letten dat het werkstuk vastop de zaagtafel (1) ligt.  De volgorde van de uit te voeren sneden dient teworden gekozen zodat de uitgesneden lijstenaan de linkerkant van het cirkelzaagbladneervallen om te voorkomen dat zevastklemmen tussen aanslag en zaagblad.

(Terugstootgevaar) Aan het einde van de snijbeurt dezaagbladafdekking (2) onverwijld opnieuwmonteren. 9. 1. 5. Uitvoeren van schuine sneden(fig. 16/27)Schuine sneden worden principieel metgebruikmaking van de parallelaanslag (7) uitgevoerd.  Zaagblad (4) op de gewenste hoekmaatafstellen. (zie 8. 5) Parallelaanslag (7) afstellen naargelang van debreedte en de hoogte van het werkstuk (zie8. 3. 1).  Snede conform de werkstukbreedte uitvoeren(zie 9. 1. 1 en 9. 1. en 9. 1. 3)9. 1. 6. Uitvoeren van dwarssneden (fig. 28) Dwarsaanslag (14) in één van de beide groeven(49) van de zaagtafel schuiven en op degewenste hoekmaat afstellen. (zie 8. 4) Indienhet zaagblad (4) bovendien schuin wordtgesteld, moet de groef (49) worden gebruikt dieuw hand en de dwarsaanslag niet met dezaagbladafdekking in contact laat komen. NL37Anleitung TKS 18-250 UV SPK 1 18. 06. 2004 9:10 Uhr Seite 37.

 Indien nodig aanslagrail (25) gebruiken. Werkstuk hard tegen de dwarsaanlag (14)duwen. Zaag aanzetten. Dwarsaanslag (14) en werkstuk naar hetzaagblad toe schuiven teneinde de snede uit tevoeren. Let op:Hou altijd het geleide werkstuk vast, nooithet vrije werkstuk dat afgesneden wordt. Dwarsaanslag (14) altijd blijven vooruitschuiventot het werkstuk helemaal is doorgesneden. Zaag weer uitzetten. Zaagafval pas verwijderenals het zaagblad stilstaat.10.0. Onderhoud Let op! Netstekker trekken. Machine regelmatig van stof enverontreinigingen ontdoen. Voor hetschoonmaken gebruikt u best een fijne borstel ofeen vod. Gebruik voor het schoonmaken van de kunststofgeen bijtende middelen.11.0.

Bestellen van wisselstukkenGelieve bij het bestellen van wisselstukken devolgende gegevens te vermelden: Type van het toestel Artikelnummer van het toestel Identnummer van het toestel Wisselstuknummer van het benodigde stuk.NL38Anleitung TKS 18-250 UV SPK 1 18.06.2004 9:10 Uhr Seite 38

72 GARANTIEOp het in de handleiding genoemde toestel geven wij 2 jaar garantie voor hetgeval dat ons product gebreken mocht vertonen. De periode van 2 jaar gaat inmet de gevaarovergang of de overname van het toestel door de klant. De garantie kan enkel worden geclaimd op voorwaarde dat het toestel naarbehoren is onderhouden en gebruikt conform de handleiding. Vanzelfsprekend blijven u de wettelijke garantierechten binnen deze 2 jaarbehouden. De garantie geldt voor het grondgebied van de Bondsrepubliek Duitsland of vande respectievelijke landen van de regionale hoofdverdeler als aanvulling van deter plaatse geldende wettelijke voorschriften. Gelieve zich tot uw contactpersoonvan de regionaal bevoegde klantendienst of tot het hieronder vermeldeserviceadres te wenden.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Einhell TKS 18/250 UV stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden