Einhell BOF 650 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Einhell BOF 650 (17 pagina’s), behorend tot de categorie Schaafmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 12 mensen. Heb je een vraag over Einhell BOF 650 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Einhell |
| Categorie: | Schaafmachine |
| Model: | BOF 650 |
Handleiding Einhell BOF 650 – volledige tekst
Doelmatig gebruikDe bovenfrees is bijzonder geschikt voor hetbewerken van hout en kunststof alsook voor hetuitsnijden van kwasten, frezen van groeven,uitwerken van uitdiepingen, kopiëren van curven enlettertypes enz. De bovenfrees mag niet worden gebruikt voor hetbewerken van metaal, steen enz. De machine mag slechts voor werkzaamhedenworden gebruikt waarvoor ze bedoeld is. Elk verder gaand gebruik is niet doelmatig. Voordaaruit voortvloeiende schade of verwondingen is degebruiker of bediener, niet de fabrikant,aansprakelijk. 4. Belangrijke aanwijzingenLees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig en volg deaanwijzingen ervan op. Maak u zich aan de hand vandeze gebruiksaanwijzing vertrouwd met het toestel,het juiste gebruik alsook met de veiligheidsvoor-schriften. Bewaar de gebruiksaanwijzing samen metde bovenfrees.
Veiligheidsvoorschriften Stekker enkel in het stopcontact steken als de machine uitgeschakeld is. Beveilig het werkstuk tegen wegglijden d. m. v. spaninrichtingen. Kabel altijd naar achteren wegleiden van de machine. Trek vóór alle werkzaamheden aan de machine telkens de netstekker uit het stopcontact. Controleer of de frees goed vast zit alvorens de machine in bedrijf te stellen.
Zorg bij het werken altijd voor een veilige stand. Het frezen dient steeds tegen de omlooprichting van de frees (tegenlopend) te gebeuren. Enkel met draaiende frees het werkstuk indopen. De bovenfrees steeds met beide handen geleiden. De opgegeven maximumtoerental van de frees mag niet worden overschreden. Hou rekening met het reactiemoment van de machine, vooral bij vastgelopen frees. Aan het eind van de werkzaamheden de machine naar haar uitgangspositie terug laten glijden. Gebruik enkel goed geslepen frezen. Frees krachtgesloten inspannen. Bij vrij grote freesdiepten naargelang van het materiaal in meerdere stappen te werk gaan. De geluidsontwikkeling kan op de werkplaats85 dB(A) overschrijden. In dit geval zijn geluidswerende maatregelen voor de bediener vereist. Het geluid van dit elektrisch gereedschap is gemeten volgens ISO 3744, NFS 31-031 (84/537/EWG).
5. Vóór inbedrijfstelling Vóór inbedrijfstelling moeten alle afdekkingen en veiligheidsinrichtingen naar behoren zijn gemonteerd. Controleer of de gegevens vermeld op het kenplaatje overeenkomen met de gegevens van het stroomnet alvorens de machine aan te sluiten. 6. Montage en bedieningLet op. Trek vóór alle montage- en afstelwerkzaamhedende netstekker uit het stopcontact. A. ) Montage handgrepen (fig. 4) Schuif het drukstuk (a), zoals getoond, in het boorgat voor de handgreep. Draai nu de handgrepen (1) in. B. ) Montage van de afzuigstomp (fig. 6)Let op. Om gezondheidsredenen is het absoluutnoodzakelijk een stofafzuiging te gebruiken. Afzuigstomp (19) met de beide verzonken schroeven vastschroeven op de freesschoen (7). De afzuigstomp kan op afzuigtoestellen (stofzuiger)met een zuigslang van ( 36 mm wordenaangesloten. Bij andere diameters de afzuigadapter(a) gebruiken. C.
) Montage van de parallelaanslag (fig. 8) Geleidingsas van de parallelaanslag (15) in de boorgaten van de freesschoen (7) schuiven. Parallelaanslag (15) op de gewenste maat afstellen en vastklemmen met de vleugelschroeven (8). Schaal (16) op de geleidingsas steken. D. ) Montage van de geleidingsrol (fig. 7) Geleidingsrol (10) met de beide schroeven vastschroeven op de parallelaanslag. Parallelaanslag de freesschoen in schuiven. Machine in contact brengen met het materiaal. Geleidingsrol (10) tegen de kant van het materiaal schuiven en op de gewenste afstand instellen. Parallelaanslag met de vleugelschroeven vastzetten. Machine inschakelen, frees laten zakken en de geleidingsrol (10) onder lichte tegendruk langs de kant van het materiaal leiden. Machine uitschakelen en terug naar haar 0uitgangspositie leiden. E. ) Montage van het passerpunt (fig.
Passerpunt in contact brengen met het materiaal. Gewenste straal afstellen door de parallelaanslag te verschuiven en vastzetten d. m. v. de beide vleugelschroeven (8). Machine inschakelen. Machine langzaam omlaag bewegen tot tegen de aanslag. Groeven, aanzettingen enz. frezen door de machine gelijkmatig vooruit te schuiven. Daarbij de machine met de beide handen leiden. Aan het einde van de werkstap de machine terug omhoog leiden. Machine uitschakelen. F. ) Montage van de geleidingsbus (fig. 9) Geleidingsbus (17) met de beide verzonken schroeven vastschroeven op de freesschoen (7). De geleidingsbus (17) wordt met de aanloopring langs het sjabloon geleid. Het werkstuk dient met het verschil „buitenkant aanloopring“ en „buitenkant frees“ groter te zijn teneinde een exacte kopie te verkrijgen. G. ) Montage van de onderplaat (fig.
I.) Montage van het freesgereedschap (fig. 5)Let op: Netstekker trekken ! Spantang in de spil (a) installeren. Spanmoer (9) lichtjes op de spil schroeven. Freesgereedschap de spantang in steken. Spil met de vastzetbout (12) vasthouden. Spanmoer (9) met de platte open sleutel (14) vastdraaien.Let op: Afstel- en montagegereedschappen weerverwijderen alvorens de machine opnieuw in bedrijfte stellen. Voor het verwijderen van het freesgereedschap gaat u in omgekeerde volgorde te werk.J.) Afstellen van de freesdiepte (fig. 2) Machine op het werkstuk plaatsen. Vleugelschroef (2) losdraaien. Machine langzaam omlaag bewegen tot de frees het werkstuk raakt. Diepteaanslag (6) met behulp van de schaal op degewenste freesdiepte afstellen en met de vleugelschroef (2) vastzetten. De fijnafstelling gebeurt d.m.v.
de verstelbare revolveraanslag. De freesdiepte kan bijkomend worden afgesteld door de revolveraanslag te draaien. Schuif de AAN/UIT-schakelaar (6) omlaag teneinde de machine aan te zetten. Frees verlagen om de freesstap uit te voeren. Aan het einde van het werk dient de machine terug naar haar uitgangspositie te worden gebracht.K.) Freesrichting Het frezen dient steeds tegen de omlooprichting (tegenlopend) te gebeuren. Anders bestaat het gevaar een verwonding op te lopen wegens terugstoot.L.) Vorm- en kantfrezen (fig.
13) Voor het vorm- en kantfrezen kunnen ook specialefrezen met aanloopring worden gebruikt. Frees monteren. Machine voorzichtig naar het werkstuk brengen. Geleidingspen of kogellager met lichte druk langs het werkstuk leiden.Let op : Bij vrij grote freesdiepten naargelang van het materiaal in meerdere stappen te werk gaan. Hou bij alle freeswerkzaamheden de bovenfrees met beide handen vast.7. Onderhoud De ventilatiespleten op het motorhuis dienen altijd vrij en schoon te worden gehouden. Voor het schoonmaken is het aan te bevelen deze spleten met perslucht schoon te blazen.NL13
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Einhell BOF 650 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Schaafmachine Einhell
Alle Einhell Schaafmachine handleidingen