Brother PE-Design Plus Handleiding

Brother Naaimachine PE-Design Plus

Bekijk gratis de handleiding van Brother PE-Design Plus (80 pagina’s), behorend tot de categorie Naaimachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 37 mensen. Heb je een vraag over Brother PE-Design Plus of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/80
Bedieningshandleiding
BORDUURWERK EDITING SOFTWARE
Ga naar http://solutions.brother.com voor productondersteuning
en antwoorden op veelgestelde vragen (FAQs).

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Brother
Categorie: Naaimachine
Model: PE-Design Plus

Handleiding Brother PE-Design Plus – volledige tekst

1Lees eerst het volgende voordat u het cd-rompakket opentHartelijk dank voor de aanschaf van deze software. Lees de onderstaande Productovereenkomst die van toepassing is op dit product goed door voordat u het cd-rompakket voor deze software opent. Gebruik deze software alleen als u akkoord gaat met de voorwaarden van deze overeenkomst. Wanneer u het cd-rompakket opent, gaat u akkoord met de gebruiksvoorwaarden. Dit product kan niet worden geretourneerd nadat het is geopend. ProductovereenkomstGedeelten van dit product zijn gemaakt met technologie van Softfoundry International Pte. Ltd. ■ De Bedieningshandleiding openen (PDF-bestand)Deze handleiding bevindt zich als PDF-bestand op de meegeleverde cd-rom. De Bedieningshandleiding wordt ook geïnstalleerd met de software. Klik achtereenvolgens op Alle programma’s, PE-DESIGN PLUS en Bedieningshandleiding.

Of klik met PE-DESIGN PLUS op en vervolgens op Bedieningshandleiding. Met PES-Writer klikt u op Help en vervolgens op Bedieningshandleiding. 1) Algemene voorwaardenDit is een overeenkomst tussen u (de eindgebruiker) en ons bedrijf voor dit product. 2) Gebruik van dit productU mag dit product op slechts één computer installeren en gebruiken. 3) Beperkingen met betrekking tot duplicatieU mag dit product niet dupliceren, behalve voor back-updoeleinden. 4) Beperkingen met betrekking tot modificatieU mag dit product op geen enkele wijze modificeren of disassembleren. 5) Beperkingen met betrekking tot overdrachtDeze software mag niet worden overgedragen op derden of op enige andere wijze worden gebruikt door derden. 6) GarantieWij aanvaarden geen verantwoordelijkheid voor uw keuze voor of gebruik van dit product, noch voor enige schade die mogelijk voortvloeit uit het gebruik ervan.

• Als Adobe® Reader® zich niet op uw computer bevindt, moet u dit programma installeren. U kunt het programma downloaden van de website van Adobe Systems Incorporated (http://www. adobe. com/). • De procedures in deze handleiding zijn geschreven voor gebruik in Windows®7. Als u deze software gebruikt op een ander besturingssysteem dan Windows®7, verschillen de procedures en het uiterlijk van de vensters mogelijk enigszins.

2Gefeliciteerd met de keuze van dit product. Hartelijk dank voor de aanschaf van dit product. Lees deze Bedieningshandleiding aandachtig om het beste resultaat uit het apparaat te halen en om verzekerd te zijn van een veilig en correct gebruik. Bewaar deze Bedieningshandleiding daarna samen met het garantiebewijs op een veilige plek. Lees onderstaande voordat u het product in gebruik neemtVoor het maken van mooie borduurontwerpen• Met dit systeem kunt u een groot aantal borduurontwerpen maken en kunt u een breed scala aan naai-eigenschappen instellen (draaddichtheid, steeklengte, enzovoort). Het uiteindelijke resultaat hangt echter af van het model naaimachine dat u gebruikt. Wij raden u aan een proeflapje te naaien met de door u ingestelde naaigegevens voordat u op de uiteindelijke stof naait.

Voor een veilig gebruik• Zorg dat er geen naalden, stukjes metaaldraad of andere metalen voorwerpen in het apparaat of in de kaartgleuf komen. • Plaats geen voorwerpen op het apparaat. Voor een langere levensduur• Plaats het apparaat niet in direct zonlicht en op vochtige plekken. Plaat het apparaat niet in de buurt van een verwarming, een strijkijzer of andere hete voorwerpen. • Mors geen water of andere vloeistoffen op het apparaat of op de kaarten. • Laat het apparaat niet vallen en vermijd klappen. Voor reparatie of aanpassingen• Neem contact op met de dichtstbijzijnde onderhoudsinstelling in het geval een storing optreedt of aanpassingen nodig zijn. OpmerkingDeze bedieningshandleiding geeft geen uitleg over het gebruik van uw computer onder Windows®. Raadpleeg hiervoor de gebruiksaanwijzingen van Windows®.

Erkenning auteursrechtenWindows® is een gedeponeerd handelsmerk van Microsoft Corporation. Andere productnamen die in de Bedieningshandleiding worden genoemd, kunnen handelsmerken of gedeponeerde handelsmerken zijn van de respectievelijke bedrijven en worden hierbij erkend.

BelangrijkHet gebruik van dit apparaat voor het onrechtmatig verveelvoudigen van materiaal van borduurkaarten, kranten en tijdschriften voor commerciële doeleinden is een schending van auteursrechten en is wettelijk strafbaar. VoorzichtigDe software die bij dit product wordt geleverd, is auteursrechtelijk beschermd. Deze software mag alleen worden gebruikt of verveelvoudigd in overeenstemming met de auteursrechtelijke wetten. Extra productinformatie en updates vindt u op onze website: http://www. brother. com/ of http://solutions. brother. com/BEWAAR DEZE INSTRUCTIESDit product is bedoeld voor huishoudelijk gebruik. XF0610-001. book Page 2 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM.

Als iets ontbreekt of is beschadigd, neemt u contact op met uw erkende dealer of met de Brother-klantenservice.a LED-indicatorDeze indicator gaat branden wanneer u het apparaat inschakelt en knippert wanneer de USB-kaartschrijfmodule communiceert met de computer.b KaartsleufPlaats hierin een originele kaart/borduurkaart.c USB-stekkerSluit deze aan op de computer.USB-kaartschrijfmodule Cd-rom Originele kaartBedieningshandleidingBevat de software en de Bedieningshandleiding (PDF-bestand).a Opmerking:• De enige originele kaarten die u kunt gebruiken met deze USB-kaartschrijfmodule zijn de meegeleverde kaart of optionele originele kaarten van hetzelfde type.• Verwijder nooit een originele kaart en maak nooit de USB-kabel los wanneer deze indicator knippert.b Memo:• Aangezien de USB-kaartschrijfmodule van stroom wordt voorzien via de USB-verbinding met de computer, is geen netsnoer of aan-uitschakelaar aanwezig.• Bescherm originele kaarten tegen vocht, direct zonlicht, statische elektriciteit en hevige schokken.

5Voor gebruikVoor gebruikInstallatieLees dit voorafgaand aan de installatie● Voordat u begint met de installatie moet u controleren of de computer voldoet aan de systeemvereisten. ● Als u de software wilt installeren op een Windows®-besturingssysteem, moet u zich aanmelden als beheerder. Raadpleeg de Windows®-handleiding voor meer informatie over het aanmelden als beheerder. ● De installatieprocedure wordt beschreven voor Windows® 7. De procedure en dialoogvensters voor andere besturingssystemen kunnen iets afwijken. ● Als u de installatie annuleert voordat deze is voltooid of als u de procedure niet volgens de beschrijving uitvoert, wordt de software niet juist geïnstalleerd. ● Verwijder de cd-rom niet uit het cd-romstation van de computer terwijl de installatie wordt uitgevoerd. Verwijder de cd-rom nadat de installatie is voltooid.

● Voordat u de computer inschakelt, moet u de USB-kaartschrijfmodule loskoppelen. SysteemvereistenVoordat u de software op uw computer installeert, moet u controleren of de computer voldoet aan de volgende minimumvereisten. Computer IBM-pc of compatibele computerBesturingssysteemWindows® XP, Windows Vista®, Windows® 7 (32- of 64-bits)Processor 1 GHz of meerGeheugen 512 MB (1 GB of meer wordt aanbevolen)Vrije ruimte op vaste schijf 200 MBMonitor XGA (1024 x 768), 16-bits kleuren of hogerPoort 1 beschikbare USB-poortPrinterEen grafische printer die door uw systeem wordt ondersteund(indien u afbeeldingen wilt afdrukken)Cd-romstation Vereist voor installatieInternettoegang Vereist voor updatea Opmerking:• De USB-kaartschrijfmodule wordt van stroom voorzien via de USB-verbinding.

Sluit de USB-kaartschrijfmodule aan op een USB-poort op de computer of op een USB-hub die de kaartschrijfmodule van voldoende stroom kan voorzien. Als u de kaartschrijfmodule niet op deze manier aansluit, werkt deze mogelijk niet goed. • Dit product werkt mogelijk niet goed met sommige computers en USB-uitbreidingskaarten. XF0610-001.

6Voor gebruikDe software installerenIn dit gedeelte wordt beschreven hoe u de applicatiesoftware installeert.1. Plaats de meegeleverde cd-rom in het cd-romstation van de computer.■ Alleen voor gebruikers van Windows® XP→ Na enkele ogenblikken wordt automatisch het dialoogvenster voor taalkeuze voor de InstallShield-wizard weergegeven.Ga door met stap 4. op pagina 7.■ Voor gebruikers van Windows® 7 of Windows Vista®:→ Na enkele ogenblikken wordt automatisch het dialoogvenster Automatisch afspelen weergegeven.a Opmerking:• Als u de installatie onderbreekt of niet volgens de beschrijving uitvoert, wordt de software niet juist geïnstalleerd.• Voordat u de computer inschakelt, moet u controleren of de USB-kaartschrijfmodule is LOSGEKOPPELD. • Als u de software wilt installeren, moet u zich aanmelden als beheerder.

Typ het wachtwoord om door te gaan met de procedure.b Memo:Als het installatieprogramma niet automatisch wordt gestart:1) Klik op de knop Start.2) Klik op Uitvoeren.→ Het dialoogvenster Uitvoeren wordt weergegeven.3) Typ het volledige pad naar het installatieprogramma en klik vervolgens op OK om het installatieprogramma te starten.Voorbeeld: D:\setup.exe (waarbij “D:” de naam van het cd-romstation is)b Memo:Als het dialoogvenster Automatisch afspelen niet automatisch wordt gestart:1) Klik op de knop Start.2) Klik op Alle programma’s  Accessoires (Bureau-accessoires )  Uitvoeren.→ Het dialoogvenster Uitvoeren wordt weergegeven.3) Typ het volledige pad naar het installatieprogramma en klik vervolgens op OK om het installatieprogramma te starten.Voorbeeld: D:\setup.exe (waarbij “D:” de naam van het cd-romstation is)XF0610-001.book Page 6 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

7Voor gebruikVoor gebruik2. Klik op setup.exe uitvoeren.→ Het dialoogvenster Gebruikersaccountbeheer wordt weergegeven.3. Klik op Ja.→ Na enkele ogenblikken wordt het volgende dialoogvenster automatisch weergegeven.4. Selecteer de gewenste taal en klik vervolgens op OK.→ De InstallShield-wizard wordt gestart en het eerste dialoogvenster wordt weergegeven.5. Klik op Volgende om door te gaan met de installatie.→ Er wordt een dialoogvenster weergegeven waarin u de map kunt selecteren waarin de software wordt geïnstalleerd.6. Controleer de locatie van de installatie en klik vervolgens op Volgende.→ Er wordt een dialoogvenster weergegeven waarin wordt aangegeven dat de voorbereidingen voor de installatie zijn voltooid.7.

Klik op Installeren om de applicatie te installeren.→ Wanneer de installatie is voltooid, wordt het volgende dialoogvenster weergegeven.b Memo:Als u de applicatie in een andere map wilt installeren:1) Klik op Wijzigen.2) Selecteer het station en de map in het dialoogvenster Huidige doelmap wijzigen dat wordt weergegeven. (Typ zo nodig de naam van een nieuwe map.)3) Klik op OK.→ De geselecteerde map wordt weergegeven in het dialoogvenster Doelmap van de InstallShield-wizard.4) Klik op Volgende om de applicatie te installeren in de geselecteerde map.XF0610-001.book Page 7 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

8Voor gebruik8. Klik op Voltooien om de installatie van de software te voltooien.Controleren op nieuwe versies van het programmaKlik op in PE-DESIGN PLUS en vervolgens op Zoeken naar beschikbare updates.Er wordt gecontroleerd of u de nieuwste versie van de software gebruikt.Als onderstaand bericht wordt weergegeven, gebruikt u de nieuwste versie van de software.Als onderstaand bericht wordt weergegeven, gebruikt u niet de nieuwste versie van de software. Klik op Ja en download vervolgens de nieuwste versie van de software van de website.a Opmerking:Met deze procedure wordt automatisch ook het stuurprogramma voor de kaartschrijfmodule geïnstalleerd. U kunt de kaartschrijfmodule nu aansluiten op de computer.

Controleer of PE-DESIGN PLUS juist wordt gestart.b Memo:Als een dialoogvenster wordt weergegeven waarin u wordt gevraagd de computer opnieuw op te starten, moet u de computer opnieuw opstarten.a Opmerking:• U kunt deze functie niet gebruiken als de computer niet met internet is verbonden.• Mogelijk kunt u niet controleren op de nieuwste versie als een firewall is ingeschakeld. Schakel de firewall uit en probeer de bewerking vervolgens opnieuw uit te voeren.• Hiervoor zijn beheerdersrechten vereist.b Memo:Als het selectievakje Bij opstarten altijd controleren op recentste versie is ingeschakeld, wordt bij het opstarten altijd gecontroleerd of u de nieuwste versie van de software gebruikt.

9Voor gebruikVoor gebruikTechnische dienstNeem contact op met de Technische dienst wanneer u problemen ondervindt. Op de website van Brother (http://www.brother.com/) kunt u de Technische dienst in uw regio vinden. Als u de veel gestelde vragen en informatie over software-updates wilt bekijken, bezoekt u Brother Solutions Center (http://solutions.brother.com/).Online registratieAls u op de hoogte wilt worden gehouden over upgrades en andere belangrijke informatie, zoals toekomstige productontwikkelingen en eventuele verbeteringen, kunt u uw product online registreren via een eenvoudige registratieprocedure.Klik op Online registratie in het menu van PE-DESIGN PLUS om de geïnstalleerde webbrowser te starten en open de online registratiepagina van onze website.http://www.brother.com/registration/Software verwijderen1. Klik op de knop in de taakbalk en klik vervolgens op Configuratiescherm.2.

Selecteer Programma’s en onderdelen in het Configuratiescherm.3. Selecteer deze software in het venster Programma’s en onderdelen en klik vervolgens op Verwijderen.a Opmerking:Zorg voor het volgende voordat u de website bezoekt:1) Uw Windows®-besturingssysteem is bijgewerkt met de laatste update.2) U hebt het merk en modelnummer van uw computer en de versie van uw Windows®-besturingssysteem bij de hand.3) U hebt informatie over mogelijke foutberichten bij de hand.Met deze informatie kunnen uw vragen sneller worden afgehandeld.4) Controleer de software en werk deze bij naar de nieuwste versie.b Memo:Online registratie is misschien niet mogelijk in sommige landen.b Memo:• De verwijderingsprocedure is beschreven voor Windows® 7 en Windows Vista®.• In Windows® XP klikt u op de knop Start en vervolgens op Configuratiescherm. Dubbelklik op Software.

10Borduurpatronen makenAan de slagToepassing opstartenPE-DESIGN PLUS opstartenKlik achtereenvolgens op , Alle programma’s, PE-DESIGN PLUS en PE-DESIGN PLUS.Over de startwizardWanneer u PE-DESIGN PLUS opstart, verschijnt de volgende wizard.(1) NieuwKlik op deze knop als u een nieuw patroon wilt maken.(2) PES-bestand openenKlik op deze knop als u borduurgegevens (.pes) wilt openen.c“Een PE-DESIGN PLUS-bestand openen” op pagina 48(3) Afbeelding naar steekKlik op deze knop als u de wizard wilt starten om een borduurpatroon te maken van een afbeelding.c“Een borduurpatroon maken van een afbeelding met de functie Fotosteek 1” op pagina 11(4) Meest recent gebruikte bestandenKlik op de naam van een bestand in de lijst en klik vervolgens op Openen.(5) Wizard altijd weergeven bij opstartenSchakel dit selectievakje in als u de wizard altijd wilt weergeven bij het opstarten van PE-DESIGN PLUS.(1) (2) (3)(4)(5)XF0610-001.book Page 10 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

11Borduurpatronen makenBorduurpatronen makenBorduurpatronen maken van foto’s (Fotosteek 1)Het voorbeeldbestand voor deze lesgids vindt u op de volgende locatie. Documenten (Mijn documenten)\PE-DESIGN PLUS\Tutorial Stap 1Een borduurpatroon maken van een afbeelding met de functie Fotosteek 1Nu openen we de afbeelding van het meisje en converteren deze tot een borduurpatroon.1. Klik op 1 in de startwizard.2.

Importeer het bestand girl2-face.bmp.Selecteer het bestand girl2-face.bmp in de map Documenten (Mijn documenten)\PE-DESIGN PLUS\TutorialStap 1 Een borduurpatroon maken van een afbeelding met de functie Fotosteek 1Stap 2 Kleur van de cirkel wijzigenStap 3 Tekst toevoegen en tekenafstand instellenStap 4 De tekst omvormenStap 5 Een borduurpatroon importeren en roterenStap 6Borduurpatronen overbrengen naar borduurmachines• Ontwerp overbrengen naar een originele kaart• Via een USB-medium gegevens overbrengen naar borduurmachines1b Memo:Bestandstypen van afbeeldingenU kunt afbeeldingen in de volgende bestandstypen importeren:• Windows bitmap (.bmp)• Exif (.tif, .webp)• Portable Network Graphics (.webp)• GIF (.gif)XF0610-001.book Page 11 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

12Borduurpatronen maken3. Klik achtereenvolgens op 1, 2 en 3.c“Afbeelding naar steek-wizard” op pagina 30 4. Klik op 1 om het cirkelmasker te selecteren en klik vervolgens op Volgende.c“Dialoogvenster Masker selecteren” op pagina 30 5. Wijzig het formaat, de hoek en de plaats van de afbeelding. 1 geeft de ontwerppagina aan.• Plaats de aanwijzer op een handvat en terwijl u de toets en de linkermuisknop ingedrukt houdt, sleept u de muis om de afbeelding te verkleinen.• Sleep de afbeelding om de uitvoerpositie aan te passen.c“Dialoogvenster Uitvoergrootte instellen” op pagina 31 en “Dialoogvenster Grijsbalans/Uitvoergrootte instellen” op pagina 316.Controleer het voorbeeld van het gebied dat u wilt converteren en klik vervolgens op Volgende.7.

Klik op Selectie uit kandidaten.c“Dialoogvenster Fotosteek 1-parameters” op pagina 19 b Memo:Prachtig fotoborduurwerk maken• De volgende typen foto’s zijn niet geschikt voor het maken van borduurpatronen.• Foto’s waarin het onderwerp klein is, zoals in foto’s van gezelschappen• Foto’s waarin het onderwerp donker is, zoals foto’s die binnen of met tegenlicht zijn genomen• Een afbeelding met een breedte en hoogte tussen 300 en 500 dots is geschikt.1231b Memo:• De grootte van het borduurpatroon wordt linksonder in het dialoogvenster weergegeven. In deze weergave kunt u de grootte naar believen aanpassen.• Voor de beste resultaten is het raadzaam de grootte van het borduurpatroon te wijzigen in de onderstaande waarden:• Alleen het gezicht: 100 × 100 mm• Hoofd en schouders: 130 × 180 mmShiftGrootte van borduurpatroon1XF0610-001.book Page 12 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

13Borduurpatronen makenBorduurpatronen maken8. Selecteer een van de kandidaten (1) en klik vervolgens op OK.→ Dit voorbeeld verandert in de geselecteerde afbeelding.9. Schakel het selectievakje Maskeromt.toev. in, controleer het voorbeeld en klik vervolgens op Voltooien.→ Steken worden automatisch ingevoerd. Stap 2 Kleur van de cirkel wijzigen1. Schuif in het deelvenster Naaivolgorde totdat het cirkelpatroon (1) verschijnt en klik vervolgens daarop.2. Klik op 1 in het tabblad Kleur om de kleur van de cirkel te wijzigen.b Memo:Als het borduurpatroon kleuren bevat die u niet wilt benadrukken (bijvoorbeeld grijstinten in het gezicht), kunt u in het deelvenster Naaivolgorde de naaivolgorde wijzigen zodat de ongewenste kleur vóór alle andere kleuren wordt geborduurd.c“Naaivolgorde controleren en bewerken” op pagina 43.111XF0610-001.book Page 13 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

14Borduurpatronen maken Stap 3 Tekst toevoegen en tekenafstand instellen1. Klik op en vervolgens op .2. Klik onder het meisje in de ontwerppagina.→ Op de ontwerppagina wordt een verticale stippellijn weergegeven.3. Voer met het toetsenbord de tekst “Andrea” in.4. Druk op de toets .→ De tekst wordt ingevoerd.5. Klik op de tekst om deze te selecteren.6. Klik op de tab Kleur en vervolgens op 1 om de kleur van het lettertype te wijzigen.7. Klik op de tab Teksteigenschappen en stel vervolgens Tekenafstand (1) in op 3,0 mm.Geef de instelling op door te klikken op de selector en de waarde in te typen, of door te klikken op of op . Stap 4 De tekst omvormen1. Klik op de tekst om deze te selecteren. Schakel het selectievakje Omvormen (1) in en klik vervolgens op 2.Enter1112XF0610-001.book Page 14 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

15Borduurpatronen makenBorduurpatronen maken2. Plaats de aanwijzer op , of en sleep vervolgens de muis terwijl u de linkermuisknop ingedrukt houdt om het formaat, de positie of curve van de tekst aan te passen.c“Tekst omvormen” op pagina 333. Als u de positie van de borduurpatronen wilt aanpassen, klikt u op het patroon en plaatst u vervolgens de aanwijzer op het patroon. Wanneer de vorm van de aanwijzer verandert in , houdt u de linkermuisknop ingedrukt en sleept u het patroon naar de gewenste locatie.c“Borduurontwerpen bewerken” op pagina 37 Stap 5 Een borduurpatroon importeren en roterenNu importeren we het borduurpatroon voor de roos.1. Klik op en vervolgens op , en .2. In de selector Categorie selecteert u Bloemen.3.

Plaats de aanwijzer op de roos en sleep vervolgens de muis terwijl u de linkermuisknop ingedrukt houdt om het patroon te importeren in de ontwerppagina (zie afbeelding).c“Borduurontwerpen importeren” op pagina 494. Klik op in het dialoogvenster Importeren om het te sluiten.: Hiermee past u de lettergrootte aan.: Hiermee verplaatst u de tekst langs de cirkel.: Hiermee past u de straal van de cirkel aan.

16Borduurpatronen maken5. Plaats de aanwijzer op het rotatiehandvat (1) en sleep vervolgens de muis terwijl u de linkermuisknop ingedrukt houdt om de hoek van het patroon aan te passen. Stap 6Borduurpatronen overbrengen naar borduurmachinesU kunt een patroon naaien dat is overgebracht naar uw naaimachine door het naar een medium te schrijven.Er zijn verschillende methoden om gegevens over te brengen. Hieronder worden voor twee van deze methoden de procedures beschreven.• Schrijven naar een originele kaart (☞p. 16)U kunt gegevens overbrengen naar borduurmachines die compatibel zijn met originele kaarten.• U kunt gegevens overbrengen naar borduurmachines via een USB-medium (☞p. 17)U kunt gegevens overbrengen naar borduurmachines die zijn uitgerust met een USB-B-aansluiting.■ Ontwerp overbrengen naar een originele kaart1. Plaats een originele kaart in de USB-kaartschrijfmodule.2.

17Borduurpatronen makenBorduurpatronen maken3. Klik op OK.4. Wanneer het schrijven is voltooid, wordt het volgende bericht weergegeven. Klik op OK.c“Met een originele kaart gegevens overbrengen naar een machine” op pagina 52.Voor meer informatie over het opslaan van borduurpatronen, zie “Opslaan” op pagina 18.5. Plaats de originele kaart in de kaartsleuf van de naaimachine.■ Via een USB-medium gegevens overbrengen naar borduurmachines1. Steek het USB-medium in de computer.2. Klik achtereenvolgens op , , , en .→ Het overbrengen van de gegevens begint.3. Wanneer het overbrengen is voltooid, verschijnt het volgende bericht. Klik op OK.4. Nadat u een borduurpatroon hebt overgebracht, verwijdert u het USB-medium uit de computer.5.

Plaats het USB-medium in de USB-poort van de machine.a Opmerking:• Wanneer u schrijft naar een originele kaart die al gegevens bevat, worden alle gegevens op de kaart verwijderd. • Alvorens een originele kaart te gebruiken, moet u controleren of u de ontwerpen op die kaart nog nodig hebt.c“Vanuit een borduurkaart” op pagina 50• Als u de ontwerpen wilt behouden, sla deze dan op een vaste schijf of ander opslagmedium op.a Opmerking:Voorzorgsmaatregelen bij het gebruik van de kaartschrijfmodule/originele kaarten• De originele kaart is juist geplaatst als u hoort dat deze op zijn plaats klikt.• Verwijder nooit een originele kaart en maak nooit de USB-kabel los wanneer de indicator knippert.b Memo:Raadpleeg de handleiding van de borduurmachine voor meer informatie over het gebruik ervan.XF0610-001.book Page 17 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

18Borduurpatronen makenOpslaanOverschrijvenKlik op 1 en vervolgens op 2.Opslaan onder een andere naam1. Klik op 1 en vervolgens op 2.2. Selecteer het station en de map en typ vervolgens de bestandsnaam.3. Klik op Opslaan om de gegevens op te slaan.→ De nieuwe bestandsnaam verschijnt in de titelbalk van het venster PE-DESIGN PLUS.ExporterenU kunt gegevens die worden weergegeven op de ontwerppagina exporteren naar een bestand van een ander type (.dst, .hus, .exp, .pcs, .vip, .sew, .jef, .csd, .xxx en .shv).1. Klik achtereenvolgens op 1 en 2b Memo:Hebt u nog geen naam opgegeven of wordt het bestand niet gevonden, dan verschijnt het dialoogvenster Opslaan als.121212XF0610-001.book Page 18 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

19Borduurpatronen makenBorduurpatronen maken2. Selecteer het station en de map en typ vervolgens de bestandsnaam.3. Selecteer een bestandstype (.dst, .hus, .exp, .pcs, .vip, .sew, .jef, .csd, .xxx of .shv) waarin u het bestand wilt exporteren.c“Het aantal sprongen opgeven voor een borduurontwerp in een DST-bestand” op pagina 60.Toepassing afsluitenKlik op 1 en vervolgens op 2.Uitgebreide instellingen kunt u selecteren in het dialoogvenster Parameters van de Steekwizard.Dialoogvenster Fotosteek 1-parametersMet Kleur, Sepia of Grijs:Met Mono:Geef de gewenste instellingen op onder Naaioptie (1) en Kleuroptie (2). Klik vervolgens op Voorbeeld bijwerken (3) om het effect van de opgegeven instellingen weer te geven.

Klik op Voltooien (4) om de afbeelding te converteren naar een borduurpatroon.a Opmerking:Sommige patronen die zijn geïmporteerd van borduurkaarten kunt u niet exporteren.12 (3) (4) (1) (2) (3) (4) (1) (2) XF0610-001.book Page 19 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

20Borduurpatronen maken(1) Naaioptie(2) KleuroptieDetailEen Fijn instelling betekent gedetailleerder werk en een groter aantal steken. (De steken overlappen. )SteeklengteWanneer u de waarde verlaagt, wordt de steeklengte korter en het stiksel fijner. Paginakleur naaien(alleen beschikbaar met Kleur, Sepia en Grijs)Als dit selectievakje is uitgeschakeld, worden de delen van het patroon die dezelfde kleur hebben als de ontwerppagina niet genaaid. Als dit selectievakje is ingeschakeld, worden deze delen wel genaaid. ConversieprioriteitAls u het belangrijk vindt dat het patroon de originele foto zo dicht mogelijk benadert, selecteert u Steekkwaliteit. Als u het belangrijk vindt om het aantal verspringende steken te reduceren, selecteert u Reductie verspringende steken. BeeldtypeAls Foto is geselecteerd, worden de garenkleuren gemengd, zodat het werk er natuurlijker uitziet.

Als Cartoon is geselecteerd, worden de garenkleuren niet gemengd, zodat de enkelvoudige kleuren duidelijk zichtbaar zijn. Selecteer Foto voor beeldgegevens van een foto, enz. Selecteer Cartoon voor beeldgegevens van een illustratie, enz. Maskeromt. toev. Als dit selectievakje is ingeschakeld, worden lijngegevens gecreëerd uit de maskeromtrek. Kleur/Sepia/GrijsAuto selectieSchakel dit selectievakje in om automatisch draadkleuren te selecteren. Handmatige selectieVerschijnt wanneer het selectievakje Auto selectie is uitgeschakeld. Klik op deze knop om het dialoogvenster Handmatige selectie te openen. c“Memo:” op pagina 20GarenkleurkaartHiermee selecteert u de garenkleurkaart om de garenkleur te selecteren met de functie Auto selectie. Maximum aantal kleurenHiermee stelt u het aantal kleuren in dat wordt geselecteerd door de functie Auto selectie.

MonoKleur wijzigenKlik op deze knop om het dialoogvenster kleurgebied te openen. Daar kunt u de kleuren wijzigen. Kleur/Sepia/Grijs/MonoHelderheid/contrastMet de bovenste schuif past u de helderheid aan. Met de onderste schuif past u het contrast aan.

Selectie uit kandidatenVariaties van de afbeelding worden weergegeven met verschillende mate van helderheid en contrast. Klik op één van de variaties en klik vervolgens op OK om de instellingen toe te passen. c7. op pagina 12. Voorbeeld bijwerkenWerk het voorbeeld bij nadat u de instellingen hebt gewijzigd. b Memo:Het dialoogvenster Handmatige selectie• In dit dialoogvenster kunt u handmatig selecteren welke garenkleur wordt gebruikt met Fotosteek 1. • Om de kleur die is geselecteerd in de Kleurlijst te verplaatsen naar de Kleurenlijst gebruiken klikt u op Toevoegen. • Om de kleur die is geselecteerd in Kleurenlijst gebruiken te verwijderen klikt u op Verwijderen. • De garenkleuren in Kleurlijst en Kleurenlijst gebruiken staan op volgorde, te beginnen bij de helderste. Dit is de naaivolgorde en deze kunt u niet wijzigen. XF0610-001. book Page 20 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM.

21Borduurpatronen makenAfbeelding naar steekFotosteek 2We maken een borduurpatroon met Fotosteek 2 volgens een andere methode dan met Fotosteek 1. Stap 1 De wizard Fotosteek 2 startenKlik op en vervolgens op en . Stap 2Fotogegevens importeren in PE-DESIGN PLUS1.Dubbelklik op de map Documenten (Mijn documenten)\PE-DESIGN PLUS\Tutorial om deze te openen.2. Selecteer het bestand girl2-face.bmp, klik vervolgens op Openen, of dubbelklik op het pictogram van het bestand.Stap 1 De wizard Fotosteek 2 startenStap 2 Fotogegevens importeren in PE-DESIGN PLUSStap 3 Een afbeeldingmasker toepassen en het formaat en de positie aanpassenStap 4 De naaihoek wijzigenb Memo:Wanneer deze toepassing wordt geïnstalleerd, wordt de map PE-DESIGN PLUS geïnstalleerd in de map Documenten (Mijn documenten).XF0610-001.book Page 21 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

22Borduurpatronen maken Stap 3 Een afbeeldingmasker toepassen en het formaat en de positie aanpassen1. Klik op 1 om het cirkelmasker te selecteren.Sleep handvat 2 om het formaat van het masker aan te passen en sleep het masker om de positie ervan aan te passen.Klik op Volgende.c“Dialoogvenster Masker selecteren” op pagina 302. Klik op Volgende.In dit dialoogvenster kunt u het formaat en de positie van de afbeelding aanpassen. In dit voorbeeld gaan we gewoon door met de volgende stap.c“Dialoogvenster Grijsbalans/Uitvoergrootte instellen” op pagina 31 Stap 4De naaihoek wijzigen1. In het kader Richting typt u “45”.2. Klik op Voorbeeld bijwerken.3. Klik op Voltooien.221XF0610-001.book Page 22 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

23Borduurpatronen makenBorduurpatronen maken■ Dialoogvenster Fotosteek 2-parametersMet Kleur:Met Mono:Geef de gewenste instellingen op onder Naaioptie (1) en Kleuroptie (2). Klik vervolgens op Voorbeeld bijwerken (3) om het effect van de opgegeven instellingen weer te geven. Klik op Voltooien (4) om de afbeelding te converteren naar een borduurpatroon. (1) Naaioptie(2) KleuroptieLijntussenruimteLijntussenruimteMax. dichtheidLagere waarde Hogere waardeRichting0° 45° 90°Maskeromt. toev. Als dit selectievakje is ingeschakeld, worden lijngegevens gecreëerd uit de maskeromtrek. (3)(4)(1) (2)(1)(3)(4)(1) (2)KleurGarenkleurkaartMet de functie Kleurset kunt u het merk garen selecteren dat u wilt gebruiken. KleursetAls u Auto selectie selecteert, worden automatisch de vier meest geschikte kleuren geselecteerd.

Als u een andere optie selecteert, worden de vier kleuren gespecificeerd die worden gebruikt bij het maken van het borduurpatroon. De kleurkeuzen zijn: cyaan (C), magenta (M), geel (Y), zwart (K), rood (R), groen (G) en blauw (B). Selecteer een van de volgende combinaties van de kleuren die het meest worden gebruikt in de afbeelding. Kleurcombinaties: CMYK, RGBK, CRYK, BMYKGebruikte garenkleurenHiermee geeft u de vier geselecteerde garenkleuren weer. Kleur wijzigenKlik op een kleur onder Gebruikte garenkleuren. Klik vervolgens op Kleur wijzigen om het dialoogvenster kleurgebied te openen. Selecteer de nieuwe kleur en klik op OK. De geselecteerde garenkleur wordt toegepast op de afbeelding die wordt weergegeven in het voorbeeldkader. MonoKleur wijzigenKlik op de knop Kleur wijzigen om het dialoogvenster kleurgebied te openen als u de kleur van de fotosteek wilt wijzigen.

24Borduurpatronen makenAutomatisch perforerenIn dit gedeelte maken we met behulp van de functie Automatisch perforeren automatisch een borduurpatroon van een afbeelding. Stap 1 De wizard Automatisch perforeren startenKlik op en vervolgens op . Stap 2 Beeldgegevens importeren in PE-DESIGN PLUSSelecteer de map Tutorial en selecteer vervolgens penguin.bmp als afbeelding.c“Fotogegevens importeren in PE-DESIGN PLUS” op pagina 21 Stap 3 Een afbeeldingmasker toepassen en het formaat en de positie aanpassen1.

Klik op 1 om het cirkelmasker te selecteren.Sleep handvat 2 om het formaat van het masker aan te passen en sleep het masker om de positie ervan aan te passen.Klik op Volgende.c“Dialoogvenster Masker selecteren” op pagina 30.Stap 1 De wizard Automatisch perforeren startenStap 2 Beeldgegevens importeren in PE-DESIGN PLUSStap 3 Een afbeeldingmasker toepassen en het formaat en de positie aanpassenStap 4 Een rand maken van een maskeromtrek en deze converteren tot een borduurpatroonb Memo:• Afbeeldingen met weinig kleuren die duidelijk van elkaar verschillen werken het best met Automatisch perforeren.• U kunt diverse clipartafbeeldingen vinden in de map ClipArt (in de map waarin PE-DESIGN is geïnstalleerd) in:C:\Program Files (Program Files (x86))\Brother\PE-DESIGN PLUS\ClipArtb Memo:U kunt de hier geselecteerde maskeromtrek gebruiken als lijngegevens (rand) in stap 4.21XF0610-001.book Page 24 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

25Borduurpatronen makenBorduurpatronen maken2. 1 geeft de ontwerppagina aan. Sleep de afbeelding om de uitvoerpositie en het formaat aan te passen.Klik op Volgende.c“Dialoogvenster Uitvoergrootte instellen” op pagina 31 Stap 4Een rand maken van een maskeromtrek en deze converteren tot een borduurpatroonSchakel het selectievakje Maskeromt.toev.

in, controleer het voorbeeld en klik vervolgens op Voltooien.■ Dialoogvensters Parameters voor automatisch perforeren(1)Weergave resultaatDe resulterende geanalyseerde afbeelding verschijnt in het voorbeeldkader op het tabblad Weergave resultaat.Als u de originele afbeelding wilt weergeven, klikt u op het tabblad Weergave origineel.(2)Gebiedskleuren weglaten/Lijnkleuren weglatenIn de lijst Gebiedskleuren weglaten en de lijst Lijnkleuren weglaten klikt u op kleuren om te selecteren of ze worden genaaid.U kunt selecteren of gebieden al dan niet worden genaaid door hun kleuren te selecteren.

Doorgestreepte kleuren zijn ingesteld om niet genaaid te worden.(3) Zoomen 1b Memo:• Als u wilt selecteren of een gedeelte van de afbeelding al dan niet moet worden genaaid, klikt u in het voorbeeldkader op het tabblad Weergave resultaat, of klikt u in de lijsten Gebiedskleuren weglaten en Lijnkleuren weglaten.• Gebieden die op het tabblad Weergave resultaat zijn gevuld met een dubbel gearceerd patroon, worden niet genaaid.Ook lijnen die worden weergegeven als een stippellijn, worden niet genaaid.(1)(5)(4)(9)(7)(8)(6)(2)(3)(10)Deze gebieden worden niet genaaid.XF0610-001.book Page 25 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

26Borduurpatronen maken(4) Lijnen makenKlik op deze knop om het dialoogvenster Gebieden selecteren weer te geven. Hier kunt u de gebieden selecteren die moeten worden geconverteerd naar lijnen.Klik op de gebieden die moeten worden geconverteerd naar lijnen. Klik vervolgens op OK.(5) GarenkleurkaartSelecteer de garenkleurkaart die u wilt gebruiken.(6) Maskeromt.toev.Als dit selectievakje is ingeschakeld, worden lijngegevens gecreëerd van de maskeromtrek.(7) RuisonderdrukkingHiermee geeft u op in hoeverre ruis (vervorming) wordt verwijderd uit de afbeelding.(8) SegmentatiegevoeligheidHiermee stelt u de gevoeligheid van de afbeeldingsanalyse in.(9) Maximum aantal kleurenHiermee stelt u in hoeveel kleuren worden gebruikt.(10)OpnieuwKlik op deze knop om het resultaat van de wijzigingen weer te geven.XF0610-001.book Page 26 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

27Borduurpatronen makenBorduurpatronen makenKruissteekU kunt kruissteekpatronen maken van afbeeldingen. Stap 1 De kruissteekwizard starten1. Klik op en vervolgens op en . Stap 2 Beeldgegevens importeren in PE-DESIGN PLUSSelecteer de map Tutorial en selecteer vervolgens tulip.bmp als afbeelding.c“Fotogegevens importeren in PE-DESIGN PLUS” op pagina 212. Klik op Volgende.In dit dialoogvenster kunt u een afbeeldingsmasker toepassen en het formaat aanpassen. In dit voorbeeld gaan we gewoon door met de volgende stap.c“Dialoogvenster Masker selecteren” op pagina 303. Klik op Volgende.In dit dialoogvenster kunt u het formaat en de positie van de afbeelding aanpassen.

28Borduurpatronen maken4. Klik op Volgende.In dit dialoogvenster kunt u de grootte van de kruissteek en het aantal kleuren opgeven. In dit voorbeeld gebruiken we de standaardinstellingen.5. Klik op Voltooien.In dit dialoogvenster kunt u steken toevoegen, verwijderen of bewerken en kunt u de kleuren opgeven en het aantal maal dat elke steek wordt genaaid.

In dit voorbeeld gebruiken we de standaardinstellingen.■Dialoogvenster Kruissteekparameters(1) Weergave resultaatGebieden die niet worden geconverteerd naar kruissteken, worden dubbel gearceerd weergegeven.(2) Kleuren weglatenIn de lijst Kleuren weglaten klikt u op de kleuren om te selecteren of ze worden genaaid.(3) Zoomen (4) Grootte kruisHiermee stelt u het formaat van het patroon in.(5) GarenkleurkaartU kunt het merk garen selecteren dat u wilt gebruiken in het gemaakte kruissteekpatroon.(6) Maximum aantal kleurenHiermee stelt u in hoeveel kleuren worden gebruikt in het gemaakte patroon.(7) OpnieuwKlik op deze knop om het resultaat van de wijzigingen weer te geven.(8) VolgendeHiermee gaat u door naar de volgende stap (dialoogvenster Kruissteek bewerken).b Memo:• Als u wilt selecteren of een deel van de afbeelding moet worden genaaid, klikt u in het voorbeeldkader op het tabblad Weergave resultaat of in de lijst Kleuren weglaten.• Gebieden die op het tabblad Weergave resultaat zijn gevuld met een dubbel gearceerd patroon, worden niet genaaid.(1)(3) (2)(4)(5)(6)(8)(7)Deze gebiedenworden niet genaaid.XF0610-001.book Page 28 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

29Borduurpatronen makenBorduurpatronen maken■ Dialoogvenster Kruissteek bewerkenKlik op een knop in (1) om het type steek te selecteren, een garenkleur te selecteren in (2). Klik of sleep vervolgens in (3) om de steken te bewerken.(1) Steken selecterenSteken selecteren om toe te voegen/te verwijderen (kruissteken): Hiermee geeft u een kruissteek in een kader op. (achtersteken): Hiermee geeft u een achtersteek op binnen ( of ) of aan de rand van ( of ) van een kader.(2) KleuroptieAls u de kleur wilt wijzigen, klikt u op Kleur wijzigen om het dialoogvenster kleurgebied te openen.

Klik vervolgens op de gewenste kleur.Als u de kleur wilt selecteren die u voor een steek wilt gebruiken, klikt u op en vervolgens op de steek die u met die kleur wilt naaien.(3) Bewerkgebied ♦ Voor kruisstekenKlikken op een kader: Hiermee voegt u één steek toe.♦ Voor achterstekenKlikken op de rand van een kader: Hiermee voegt u één steek toe aan de rand.Klikken op een diagonaal in een kader: Hiermee voegt u één steek toe op de diagonaal.♦ Voor zowel kruissteken als achterstekenDe aanwijzer slepen: Hiermee voegt u opeenvolgende steken toe.Klikken/slepen met de rechtermuisknop: Hiermee verwijdert u één steek/opeenvolgende steken.(4) Zoomen (5) Sjabloon weergevenAls u de geïmporteerde afbeelding wilt weergeven, klikt u op Sjabloon weergeven.(6) Maskeromt.toev.Als dit selectievakje is ingeschakeld, worden lijngegevens gecreëerd van de maskeromtrek.(7) Herhaling kruissteken/Herh.

achterstekenU kunt opgeven hoe vaak elke steek wordt genaaid door Enkel, Dubbel of Drievoudig te selecteren.(6)(7)(2)(3)(4)(1)(5)a Opmerking:Als u klikt op Vorige om terug te keren naar het dialoogvenster Kruissteekparameters nadat u de steken hebt bewerkt, worden de bewerkte steken teruggezet naar de vorige parameters.XF0610-001.book Page 29 Thursday, July 7, 2011 2:43 PM

30Borduurpatronen makenGebruikelijke dialoogvensters■ Afbeelding naar steek-wizardWanneer u een conversiemethode selecteert, verschijnt een dialoogvenster om een afbeelding te selecteren.■ Dialoogvenster Masker selecterenHet dialoogvenster Masker selecteren verschijnt, ongeacht welke conversiemethode u hebt geselecteerd.(1) Sleep de handvatten om de vorm van het masker aan te passen. Sleep het masker om de positie aan te passen.(2) MaskervormenDe geselecteerde vorm wordt het masker voor de afbeelding.a Opmerking:Met een klein origineel beeld kunt u misschien de grootte van het masker niet verkleinen.b Memo:Als is geselecteerd, kunt u punten invoeren, verplaatsen en verwijderen om een masker te maken met de gewenste vorm. Als u punten wilt toevoegen, klikt u op de omtrek van het masker. Als u een punt wilt verplaatsen, selecteert u het punt en versleept u het.

31Borduurpatronen makenBorduurpatronen maken(3) Als u op Automatisch genereren klikt, wordt geselecteerd, en wordt er van de afbeelding automatisch een omtrek van het masker gedetecteerd.De knop Automatisch genereren is alleen beschikbaar voor afbeeldingen met een lichtgekleurde achtergrond, zoals in deze foto.(4) Zoomen (5) Wanneer u op de knop Beeld afstellen klikt, verschijnt een dialoogvenster Beeld afstellen.Instellingen voor Scherpte, Helderheid en Contrast kunt u selecteren met de schuiven.(6) Als u de steekwizard wilt afsluiten, sluit u het dialoogvenster Masker selecteren.Als u een andere afbeelding wilt selecteren, klikt u op Annuleren en herhaalt u de procedure, te beginnen bij het selecteren van een conversiemethode.■Dialoogvenster Uitvoergrootte instellenAls Kleur, Sepia of grijs is geselecteerd voor Fotosteek 1, Fotosteek 2 of Kruissteek, of als Automatisch perforeren is geselecteerd:Het volgende dialoogvenster wordt weergegeven.Pas de positie en het formaat van de afbeelding aan, en klik vervolgens op Volgende om door te gaan met de volgende stap.• Sleep de afbeelding naar de gewenste positie.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Brother PE-Design Plus stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden