Bosch GST 75 BE Handleiding

Bosch Zaagmachine GST 75 BE

Bekijk gratis de handleiding van Bosch GST 75 BE (210 pagina’s), behorend tot de categorie Zaagmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 69 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Bosch GST 75 BE of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/210
Bedienungsanleitung
Operating instructions
Instructions d’emploi
Instrucciones de servicio
Manual de instruções
Istruzioni d’uso
Gebruiksaanwijzing
Betjeningsvejledning
Bruksanvisning
Brukerveiledningen
Käyttöohje
Οδηγία χειρισµού
Kullanım kılavuzu
Instrukcja obsługi
Návod k obsluze
Návod na používanie
Használati utasítás
Руководство по
эксплуатации
Інструкція з
експлуатації
Instrucţiuni de folosire
Ръководство за
експлоатация
Uputstvo za opsluživanje
Navodilo za uporabo
Upute za uporabu
Kasutusjuhend
Lietošanas pamācība
Naudojimo instrukcija
GST 75 BE
PROFESSIONAL
OBJ_BUCH-171-001.book Page 1 Thursday, June 22, 2006 12:54 PM

Beoordeel deze handleiding

4.9/5 (6 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Bosch
Categorie: Zaagmachine
Model: GST 75 BE

Handleiding Bosch GST 75 BE – volledige tekst

Nederlands | 532 609 932 539 • 22. 6. 06Algemene veiligheidswaar-schuwingen voor elektri-sche gereedschappenLees alle veiligheids-waarschuwingen en allevoorschriften. Als de waarschuwingen en voor-schriften niet worden opgevolgd, kan dit een elektri-sche schok, brand of ernstig letsel tot gevolg hebben. Bewaar alle waarschuwingen en voorschriftenvoor toekomstig gebruik. Het in de waarschuwingen gebruikte begrip „elek-trisch gereedschap” heeft betrekking op elektrischegereedschappen voor gebruik op het stroomnet (metnetsnoer) en op elektrische gereedschappen voorgebruik met een accu (zonder netsnoer). 1) Veiligheid van de werkomgevinga) Houd uw werkomgeving schoon en goedverlicht. Een rommelige of onverlichte wer-komgeving kan tot ongevallen leiden.

b) Werk met het elektrische gereedschapniet in een omgeving met explosiegevaarwaarin zich brandbare vloeistoffen,brandbare gassen of brandbaar stofbevinden. Elektrische gereedschappen ver-oorzaken vonken die het stof of de dampen totontsteking kunnen brengen. c) Houd kinderen en andere personen tij-dens het gebruik van het elektrischegereedschap uit de buurt. Wanneer u wordtafgeleid, kunt u de controle over het gereed-schap verliezen. 2) Elektrische veiligheida) De aansluitstekker van het elektrischegereedschap moet in het stopcontactpassen. De stekker mag in geen gevalworden veranderd. Gebruik geen adap-terstekkers in combinatie met geaardeelektrische gereedschappen. Onveran-derde stekkers en passende stopcontactenbeperken het risico van een elektrische schok. b) Voorkom aanraking van het lichaam metgeaarde oppervlakken, bijvoorbeeld vanbuizen, verwarmingen, fornuizen en koel-kasten.

Er bestaat een verhoogd risico dooreen elektrische schok wanneer uw lichaamgeaard is. c) Houd het gereedschap uit de buurt vanregen en vocht. Het binnendringen van waterin het elektrische gereedschap vergroot hetrisico van een elektrische schok.

d) Gebruik de kabel niet voor een verkeerddoel, om het elektrische gereedschap tedragen of op te hangen of om de stekkeruit het stopcontact te trekken. Houd dekabel uit de buurt van hitte, olie, scherperanden en bewegende gereedschapde-len. Beschadigde of in de war geraakte kabelsvergroten het risico van een elektrische schok. e) Wanneer u buitenshuis met elektrischgereedschap werkt, dient u alleen ver-lengkabels te gebruiken die voor gebruikbuitenshuis zijn goedgekeurd. Het gebruikvan een voor gebruik buitenshuis geschikteverlengkabel beperkt het risico van een elektri-sche schok. f) Als het gebruik van het elektrischegereedschap in een vochtige omgevingonvermijdelijk is, dient u een aardlek-schakelaar te gebruiken. Het gebruik vaneen aardlekschakelaar vermindert het risicovan een elektrische schok.

3) Veiligheid van personena) Wees alert, let goed op wat u doet en gamet verstand te werk bij het gebruik vanhet elektrische gereedschap. Gebruikgeen elektrisch gereedschap wanneer umoe bent of onder invloed staat vandrugs, alcohol of medicijnen. Een momentvan onoplettendheid bij het gebruik van hetelektrische gereedschap kan tot ernstige ver-wondingen leiden. b) Draag persoonlijke beschermende uitrus-ting. Draag altijd een veiligheidsbril. Hetdragen van persoonlijke beschermende uitrus-ting zoals een stofmasker, slipvaste werk-schoenen, een veiligheidshelm ofgehoorbescherming, afhankelijk van de aard enhet gebruik van het elektrische gereedschap,vermindert het risico van verwondingen. c) Voorkom per ongeluk inschakelen. Con-troleer dat het elektrische gereedschapuitgeschakeld is voordat u de stekker inhet stopcontact steekt of de accu aansluiten voordat u het gereedschap oppakt ofdraagt.

Wanneer u bij het dragen van het elek-trische gereedschap uw vinger aan de schake-laar hebt of wanneer u het gereedschapingeschakeld op de stroomvoorziening aan-sluit, kan dit tot ongevallen leiden.

54 | Nederlands 2 609 932 539 • 22. 6. 06e) Voorkom een onevenwichtige lichaams-houding. Zorg ervoor dat u stevig staat ensteeds in evenwicht blijft. Daardoor kunt uhet elektrische gereedschap in onverwachtesituaties beter onder controle houden. f) Draag geschikte kleding. Draag geen los-hangende kleding of sieraden. Houdharen, kleding en handschoenen uit debuurt van bewegende delen. Loshangendekleding, lange haren en sieraden kunnen doorbewegende delen worden meegenomen. g) Wanneer stofafzuigings- of stofopvang-voorzieningen kunnen worden gemon-teerd, dient u zich ervan te verzekeren datdeze zijn aangesloten en juist wordengebruikt. Het gebruik van een stofafzuigingbeperkt het gevaar door stof. 4) Zorgvuldige omgang met en zorgvuldiggebruik van elektrische gereedschappena) Overbelast het gereedschap niet. Gebruikvoor uw werkzaamheden het daarvoorbestemde elektrische gereedschap.

Methet passende elektrische gereedschap werkt ubeter en veiliger binnen het aangegeven capa-citeitsbereik. b) Gebruik geen elektrisch gereedschapwaarvan de schakelaar defect is. Elektrischgereedschap dat niet meer kan worden in- ofuitgeschakeld, is gevaarlijk en moet wordengerepareerd. c) Trek de stekker uit het stopcontact ofneem de accu uit het elektrische gereed-schap voordat u het gereedschap instelt,toebehoren wisselt of het gereedschapweglegt. Deze voorzorgsmaatregel voorkomtonbedoeld starten van het elektrische gereed-schap. d) Bewaar niet-gebruikte elektrischegereedschappen buiten bereik van kinde-ren. Laat het gereedschap niet gebruikendoor personen die er niet mee vertrouwdzijn en deze aanwijzingen niet hebbengelezen. Elektrische gereedschappen zijngevaarlijk wanneer deze door onervaren perso-nen worden gebruikt. e) Verzorg het elektrische gereedschapzorgvuldig.

Controleer of bewegendedelen van het gereedschap correct func-tioneren en niet vastklemmen en ofonderdelen zodanig gebroken of bescha-digd zijn dat de werking van het elektri-sche gereedschap nadelig wordtbeïnvloed.

Laat deze beschadigde onder-delen voor het gebruik repareren. Veelongevallen hebben hun oorzaak in slechtonderhouden elektrische gereedschappen. f) Houd snijdende inzetgereedschappenscherp en schoon. Zorgvuldig onderhoudensnijdende inzetgereedschappen met scherpesnijkanten klemmen minder snel vast en zijngemakkelijker te geleiden. g) Gebruik elektrisch gereedschap, toebe-horen, inzetgereedschappen en derge-lijke volgens deze aanwijzingen. Letdaarbij op de arbeidsomstandigheden ende uit te voeren werkzaamheden. Hetgebruik van elektrische gereedschappen voorandere dan de voorziene toepassingen kan totgevaarlijke situaties leiden. 5) Servicea) Laat het elektrische gereedschap alleenrepareren door gekwalificeerd en vak-kundig personeel en alleen met originelevervangingsonderdelen. Daarmee wordtgewaarborgd dat de veiligheid van het gereed-schap in stand blijft.

Gereedschapspecifieke veiligheidsvoorschriftenfZet het werkstuk vast. Een met spanvoorzienin-gen of een bankschroef vastgehouden werkstukwordt beter vastgehouden dan u met uw hand kuntdoen. fBewerk geen asbesthoudend materiaal. Asbest geldt als kankerverwekkend. fTref veiligheidsmaatregelen wanneer er bijwerkzaamheden stoffen kunnen ontstaandie schadelijk voor de gezondheid, brand-baar of explosief zijn. Bijvoorbeeld: sommigesoorten stof gelden als kankerverwekkend. Draageen stofmasker en gebruik een afzuiging voor stofen spanen, als deze kan worden aangesloten. fHoud uw werkplek schoon. Materiaalmengselszijn bijzonder gevaarlijk. Stof van lichte metalen kanontvlammen of exploderen. fWacht tot het elektrische gereedschap totstilstand is gekomen voordat u het neerlegt. Het inzetgereedschap kan vasthaken en dit kan tothet verlies van de controle over het elektrischegereedschap leiden.

fGebruik het elektrische gereedschap nietmet een beschadigde kabel. Raak debeschadigde kabel niet aan en trek de stek-ker uit het stopcontact als de kabel tijdensde werkzaamheden wordt beschadigd.

Nederlands | 552 609 932 539 • 22. 6. 06fHoud uw handen uit de buurt van de plaatswaar wordt gezaagd. Grijp niet onder hetwerkstuk. Bij aanraking van het zaagblad bestaatverwondingsgevaar. fBeweeg het elektrische gereedschap alleeningeschakeld naar het werkstuk. Andersbestaat er gevaar voor een terugslag als het inzet-gereedschap in het werkstuk vasthaakt. fLet erop dat de voetplaat 7 bij het zagen sta-biel ligt. Een schuin zaagblad kan breken of toteen terugslag leiden. fSchakel het elektrische gereedschap nabeëindiging van de werkzaamheden uit entrek het zaagblad pas uit de zaagsnedenadat het gereedschap tot stilstand is geko-men. Zo voorkomt u een terugslag en kunt u hetelektrische gereedschap veilig neerleggen. fGebruik alleen onbeschadigde zaagbladendie helemaal in orde zijn. Verbogen of niet-scherpe zaagbladen kunnen breken of een terug-slag veroorzaken.

fRem het zaagblad na het uitschakelen nietaf door er aan de zijkant tegen te drukken. Anders kan het zaagblad beschadigd worden, bre-ken of een terugslag veroorzaken. fGebruik een geschikt detectieapparaat omverborgen stroom-, gas- of waterleidingenop te sporen of raadpleeg het plaatselijkeenergie- of waterleidingbedrijf. Contact metelektrische leidingen kan tot brand of een elektri-sche schok leiden. Beschadiging van een gaslei-ding kan tot een explosie leiden. Breuk van eenwaterleiding veroorzaakt materiële schade en kaneen elektrische schok veroorzaken. fHoud het elektrische gereedschap alleenvast aan de geïsoleerde greepvlakken als uwerkzaamheden uitvoert waarbij het inzet-gereedschap verborgen stroomleidingen ofde eigen netkabel kan raken.

Contact met eenonder spanning staande leiding zet ook de meta-len delen van het elektrische gereedschap onderspanning en leidt tot een elektrische schok. FunctiebeschrijvingLees alle veiligheidswaarschuwin-gen en alle voorschriften. Als dewaarschuwingen en voorschriften nietworden opgevolgd, kan dit een elektri-sche schok, brand of ernstig letsel totgevolg hebben.

Vouw de uitvouwbare pagina met de afbeelding vanhet gereedschap open en laat deze pagina openge-vouwen terwijl u de gebruiksaanwijzing leest. Gebruik volgens bestemmingHet gereedschap is bestemd voor het met vaste steunschulpen en het zagen van uitsparingen in hout, kunst-stof, metaal, keramiekplaten en rubber. De machine isgeschikt om recht en in bochten te zagen met een ver-stekhoek tot 45°. De adviezen voor zaagbladen moe-ten in acht worden genomen. Afgebeelde componentenDe componenten zijn genummerd zoals op de afbeel-ding van het elektrische gereedschap op de paginamet afbeeldingen.

Het A-gewogen geluidsniveau van het gereedschapbedraagt kenmerkend: geluidsdrukniveau 84 dB(A);geluidsvermogenniveau 95 dB(A). OnzekerheidK=3 dB. Draag een gehoorbescherming. OBJ_BUCH-171-001. book Page 55 Thursday, June 22, 2006 12:54 PM.

56 | Nederlands 2 609 932 539 • 22. 6. 06Totale trillingswaarden (vectorsom van drie richtin-gen) bepaald volgens EN 60745:Zagen van hout: trillingsemissiewaarde ah=5,7 m/s2,onzekerheid K=1,5 m/s2. Zagen van metaalplaat: trillingsemissiewaardeah=4,1 m/s2, onzekerheid K=1,5 m/s2. Het in deze gebruiksaanwij-zing vermelde trillingsni-veau is gemeten met een volgens EN 60745genormeerde meetmethode en kan worden gebruiktvoor het vergelijken van gereedschappen. Het trillingsniveau verandert afhankelijk van hetgebruik van het elektrische gereedschap en kan insommige gevallen boven de in deze gebruiksaanwij-zing aangegeven waarde liggen. De trillingsbelastingkan onderschat worden als het elektrische gereed-schap regelmatig op dergelijke wijze wordt gebruikt.

Opmerking: Voor een nauwkeurige schatting van detrillingsbelasting tijdens een bepaalde arbeidsperiodemoet ook rekening worden gehouden met de tijdwaarin het gereedschap uitgeschakeld is, of waarinhet gereedschap wel loopt, maar niet werkelijk wordtgebruikt. Dit kan de trillingsbelasting gedurende degehele arbeidsperiode duidelijk verminderen. Technische gegevensConformiteitsverklaringWij verklaren als alleen verantwoordelijke dat dit pro-duct voldoet aan de volgende normen en normatievedocumenten: EN 60745 volgens de bepalingen vande richtlijnen 89/336/EEG, 98/37/EG. 15. 05. 2006, Robert Bosch GmbH, Power Tools Division D-70145 Leinfelden-EchterdingenMontageZaagblad inzetten of vervangenfTrek altijd voor werkzaamheden aan hetelektrische gereedschap de stekker uit hetstopcontact. fDraag werkhandschoenen bij de montagevan het zaagblad.

Bij het aanraken van het zaag-blad bestaat verwondingsgevaar. Zaagblad kiezenEen overzicht van geadviseerde zaagbladen vindt uaan het einde van deze gebruiksaanwijzing. Gebruikalleen zaagbladen met enkelnokkenschacht(T-schacht). Het zaagblad mag niet langer zijn dannodig is voor de gewenste zaagsnede. Gebruik voor het zagen van nauwe bochten een smalzaagblad.

Zaagblad inzetten (zie afbeelding A)Verwijder indien nodig de beschermkap 13 (zie„Beschermkap”). Duw het zaagblad 11 in de zaaghouder 14 tot het bladvastklikt. De SDS-spanhendel 15 springt automatischnaar achteren en het zaagblad wordt vergrendeld. Duw de hendel 15 niet met de hand naar achteren. Anders kunt u het elektrische gereedschap beschadi-gen. Let er bij het inzetten van het zaagblad op dat de rugvan het zaagblad in de groef van het steunwiel 10 ligt. fControleer of het zaagblad stevig vastzit. Een los zaagblad kan uit de zaaghouder vallen enkan u verwonden. Decoupeerzaag GST 75 BEPROFESSIONALZaaknummer 3 601 E8E 0. Regeling aantal zaagbewegingen zVooraf instelbaar aantal zaagbewegingen zPendelbeweging zOpgenomen vermogen W650Afgegeven vermogen W 360Onbelast aantal zaagbewegingen n0min-1 500 – 3100Zaagbeweging mm 23Max.

zaagdiepte– in hout– in aluminium– in staal (ongelegeerd)mmmmmm902010Zaaghoek (links/rechts) max. ° 45Gewicht volgens EPTA-Procedure 01/2003 kg 2,3Isolatieklasse / IIGegevens gelden voor nominale spanningen [U] 230/240 V. Bij lagere spanningen en bij per land verschil-lende uitvoeringen kunnen deze gegevens afwijken. Let op het zaaknummer op het typeplaatje van het elektri-sche gereedschap. De handelsbenamingen van sommige elektrische gereedschappen kunnen afwijken. WAARSCHUWING Dr. Egbert SchneiderSenior Vice PresidentEngineeringDr. Eckerhard StrötgenHead of ProductCertificationOBJ_BUCH-171-001. book Page 56 Thursday, June 22, 2006 12:54 PM.

Nederlands | 572 609 932 539 • 22. 6. 06Zaagblad uitwerpen (zie afbeelding B)fHoud het elektrische gereedschap bij hetuitwerpen van het zaagblad zo, dat er geenpersonen of dieren gewond worden door hetuitgeworpen zaagblad. Draai de SDS-hendel 15 in de richting van de aan-raakbeveiliging 12 naar voren. Het zaagblad wordtlosgemaakt en uitgeworpen. Afzuiging van stof en spanenfTrek altijd voor werkzaamheden aan hetelektrische gereedschap de stekker uit hetstopcontact. BeschermkapMonteer de beschermkap 13 voordat u het elektrischegereedschap op een stofafzuiging aansluit. Zet de beschermkap van voren zo in de geleiding datdeze vastklikt. Verwijder de beschermkap voor werkzaamheden zon-der stofafzuiging en voor verstekzaagwerkzaamhe-den. Druk daarvoor de beschermkap iets samen entrek deze vervolgens naar voren los.

Stofafzuiging aansluiten(zie afbeeldingen C–D)Steek een afzuigslang 16 (toebehoren) afhankelijk vande uitvoering rechtstreeks op de afzuigaansluiting 6 ofknip het oude eindstuk van de slang, schroef de afzui-gaansluiting 17 (toebehoren) op het einde van deslang en steek deze vervolgens rechtstreeks op deafzuigaansluiting 6. Verbind de afzuigslang 16 meteen stofzuiger (toebehoren). Een overzicht van aan-sluitingen op verschillende stofzuigers vindt u aan heteinde van deze gebruiksaanwijzing. Schakel de spanenblaasvoorziening uit nadat u destofafzuiging aangesloten heeft (zie „Spanenblaas-voorziening”). De stofzuiger moet geschikt zijn voor het te bewerkenmateriaal. Gebruik bij het afzuigen van voor de gezondheid bij-zonder gevaarlijk, kankerverwekkend of droog stofeen speciale zuiger.

Antisplinterplaatje (zie afbeelding E)fTrek altijd voor werkzaamheden aan hetelektrische gereedschap de stekker uit hetstopcontact. Het antisplinterplaatje 18 (toebehoren) kan uitsplinte-ren van het oppervlak bij het zagen van hout voorko-men. Het antisplinterplaatje kan alleen bij bepaaldezaagbladtypen en alleen bij een zaaghoek van 0° wor-den gebruikt.

De voetplaat 7 mag bij het zagen methet antisplinterplaatje niet naar achteren worden ver-plaatst voor het zagen tot aan opstaande randen. Druk het antisplinterplaatje 18 van onderen in de voet-plaat 7. GebruikFunctiesfTrek altijd voor werkzaamheden aan hetelektrische gereedschap de stekker uit hetstopcontact. Pendelbeweging instellenDankzij de in vier standen instelbare pendelbewegingkunnen zaagsnelheid, zaagcapaciteit en zaagbeeldoptimaal worden aangepast aan het te bewerkenmateriaal. Met de instelhendel 8 kunt u de pendelbeweging ookterwijl het elektrische gereedschap loopt instellen. De optimale pendelbeweging voor de gewenste toe-passing kunt u proefondervindelijk bepalen. Daarbijgelden de volgende adviezen:• Hoe fijner en schoner de zaagrand moet worden,hoe kleiner de pedelbeweging moet worden inge-steld, of deze moet eventueel helemaal worden uit-geschakeld.

• Schakel bij de bewerking van dunne materialen(bijv. metaalplaat) de pendelbeweging uit. • Werk in harde materialen (bijv. staal) met eenkleine pendelbeweging. • In zachte materialen en bij het zagen van hout in derichting van de nerf kunt u met maximale pendelbe-weging werken. Verstekhoek instellen (zie afbeelding F)De voetplaat 7 kan voor verstekzaagsneden tot 45°naar rechts of naar links worden gedraaid. Verwijder de beschermkap 13 (zie„Beschermkap”,pagina 57). • Draai de schroef 20 los en duw de voetplaat 7 ietsin de richting van het zaagblad 11. • Voor het instellen van nauwkeurige verstekhoekenheeft de voetplaat rechts en links vastklikpunten bij0° en 45°. Draai de voetplaat 7 volgens de schaal-verdeling 19 in de gewenste stand. Andere ver-stekhoeken kunt u met een hoekmeter instellen. • Duw vervolgens de voetplaat 7 tot aan de aanslagin de richting van de afzuigaansluiting 6.

58 | Nederlands 2 609 932 539 • 22. 6. 06•Draai de schroef 20 met de inbussleutel 4 volledignaar buiten. •Til de voetplaat 7 op en verplaats deze zo, dat deschroef 20 in het achterste schroefdraadgat 22kan worden gedraaid. • Voordat u de schroef 20 vastdraait, duwt u devoetplaat 7 in de richting van de afzuigaansluiting6 tot de voetplaat vastklikt. Zagen met een verplaatste voetplaat 7 is alleen moge-lijk met een verstekhoek van 0°. Bovendien mogen deparallelgeleider met de cirkelsnijder 26 (toebehoren)en het antisplinterplaatje 18 niet worden gebruikt. SpanenblaasvoorzieningMet de luchtstroom van de spanenblaasvoorziening 9kan de zaaglijn vrij van spanen worden gehouden. Spanenblaasvoorziening inschake-len:Schuif voor werkzaamheden met eengrote spaanafname in hout, kunststofenz. de schakelaar 9 in de richtingvan de afzuigaansluiting.

Spanenblaasvoorziening uitschake-len:Schuif voor werkzaamheden inmetaal en bij een aangesloten stofaf-zuiging de schakelaar 9 in de richtingvan het zaagblad. IngebruiknemingfLet op de netspanning. De spanning van destroombron moet overeenkomen met degegevens op het typeplaatje van het elektri-sche gereedschap. Met 230 V aangeduideelektrische gereedschappen kunnen ookmet 220 V worden gebruikt. In- en uitschakelenAls u het elektrische gereedschap wilt inschakelendrukt u op de aan/uit-schakelaar 2 en houdt u dezeingedrukt. Als u de ingedrukte aan/uit-schakelaar 2 wilt vastzet-ten, duwt u de blokkeerknop 1 naar rechts of naarlinks. Als u het elektrische gereedschap wilt uitschakelenlaat u de aan/uit-schakelaar 2 los. Als de aan/uit-scha-kelaar 2 vergrendeld is, drukt u de schakelaar eerst inen laat u deze vervolgens los.

Bij langdurige werkzaamheden met een klein aantalzaagbewegingen kan het elektrische gereedschapzeer heet worden. Werp het zaagblad uit en laat hetelektrische gereedschap ca. 3 min met het maximaleaantal zaagbewegingen lopen om het te laten afkoe-len.

Aantal zaagbewegingen regelen of voorafinstellenDoor toe- of afnemende druk op de aan/uit-schakelaar2 kunt u het aantal zaagbewegingen van het ingescha-kelde elektrische gereedschap traploos regelen. Lichte druk op de aan/uit-schakelaar 2 heeft een kleinaantal zaagbewegingen tot gevolg. Met toenemendedruk wordt het aantal zaagbewegingen groter. Als de aan/uit-schakelaar 2 vergrendeld is, kan hetaantal zaagbewegingen niet worden verminderd. Met het stelwiel vooraf instelbaar aantal zaagbewegin-gen 5 kunt u het aantal zaagbewegingen vooraf instel-len en tijdens het gebruik veranderen. Het vereiste aantal zaagbewegingen is afhankelijk vanhet materiaal en de werkomstandigheden en kanproefsgewijs worden vastgesteld. Geadviseerd wordt om het aantal zaagbewegingen teverminderen als het zaagblad op het werkstuk wordtgeplaatst en bij het zagen van kunststof en aluminium.

Tips voor de werkzaamhedenfGebruik bij het bewerken van kleine ofdunne werkstukken altijd een stabieleondergrond of een zaagtafel (toebehoren). Controleer hout, spaanplaat, bouwmaterialen enz. ,voordat u in deze materialen zaagt, op voorwerpenzoals spijkers, schroeven en dergelijke, en verwijderdeze indien nodig. Invallend zagen (zie afbeelding H)fAlleen zachte materialen als hout en gips-karton mogen invallend worden gezaagd. Metaal mag niet invallend worden gezaagd. Gebruik voor invallend zagen alleen korte zaagbladen. Invallend zagen is alleen mogelijk met een verstekhoekvan 0°. Zet het elektrische gereedschap met de voorste randvan de voetplaat 7 op het werkstuk, zonder dat hetzaagblad 11 het werkstuk aanraakt, en schakel het in. Kies het maximale aantal zaagbewegingen bij elek-trisch gereedschap met een regeling van het aantalzaagbewegingen.

Duw het elektrische gereedschapstevig tegen het werkstuk en laat het zaagblad lang-zaam in het werkstuk invallen. Zodra de voetplaat 7 met het hele oppervlak op hetwerkstuk ligt, zaagt u langs de gewenste zaaglijn ver-der.

Nederlands | 592 609 932 539 • 22. 6. 06Parallel zagen (zie afbeelding J): Draai de vastzet-schroef 25 los en duw de schaalverdeling van deparallelgeleider door de geleiding 24 in de voetplaat. Stel de gewenste zaagbreedte als schaalverdelings-waarde aan de binnenkant van de voetplaat in. Draaide vastzetschroef 25 vast. Cirkels zagen (zie afbeelding K): Plaats de vastzet-schroef 25 aan de andere zijde van de parallelgelei-der. Duw de schaalverdeling van de parallelgeleiderdoor de geleiding 24 in de voetplaat. Boor een gat inhet midden van de uitsparing die u in het werkstuk wiltzagen. Steek de centreerpunt 27 door de inwendigeopening van de parallelgeleider en in het geboordegat. Stel de radius als schaalverdelingswaarde aan debinnenkant van de voetplaat in. Draai de vastzet-schroef 25 vast.

Koel- en smeermiddelBij het zagen van metaal dient u vanwege de verwar-ming van het materiaal langs de zaaglijn koel- resp. smeermiddel aan te brengen. SoftgripHet greepoppervlak 3 (softgrip) zorgt voor meerstroefheid en daardoor voor een betere grip en han-teerbaarheid van het elektrische gereedschap. Door de rubber laag wordt tegelijkertijd een trilling-dempende werking bereikt. Onderhoud en serviceOnderhoud en reinigingfTrek altijd voor werkzaamheden aan hetelektrische gereedschap de stekker uit hetstopcontact. fHoud het elektrische gereedschap en deventilatieopeningen altijd schoon om goeden veilig te werken. Reinig de zaagbladopname regelmatig. Neem daar-voor het zaagblad uit het elektrische gereedschap enklop het gereedschap licht op een egaal oppervlak uit. Sterke verontreiniging van het elektrische gereed-schap kan tot functiestoringen leiden.

Zaag daarommaterialen waarbij veel stof vrijkomt niet van onderenof boven het hoofd. fBij extreme gebruiksomstandigheden kanbij het bewerken van metalen geleidend stofin het elektrische gereedschap terechtko-men. Daardoor kan de veiligheidsisolatievan het elektrische gereedschap wordengeschaad.

Het is in dergelijke gevallen raad-zaam een stationaire afzuiginstallatie tegebruiken, de ventilatieopeningen vaak uitte blazen en een aardlekschakelaar (FI) in deelektrische verbinding op te nemen. Smeer het steunwiel 10 af en toe met een druppelolie. Controleer het steunwiel 10 regelmatig. Als het steun-wiel versleten is, moet het door een erkende Bosch-klantenservice worden vervangen. Mocht het elektrische gereedschap ondanks zorgvul-dige fabricage- en testmethoden toch defect raken,dient de reparatie te worden uitgevoerd door eenerkende klantenservice voor Bosch elektrischegereedschappen. Vermeld bij vragen en bestellingen van vervangings-onderdelen altijd het uit tien cijfers bestaande zaak-nummer volgens het typeplaatje van het elektrischegereedschap. Technische dienst en klantenserviceExplosietekeningen en informatie over vervangingson-derdelen vindt u op:www. bosch-pt.

comNederland✆. +31 (0)76/579 54 54Fax. +31 (0)76/579 54 94E-mail: Gereedschappen@nl. bosch. comBelgië en Luxemburg✆. +32 (0)70/22 55 65Fax. +32 (0)70/22 55 75E-mail: Outillage. Gereedschap@be. bosch. comAfvalverwijderingElektrische gereedschappen, toebehoren en verpak-kingen moeten op een voor het milieu verantwoordewijze worden hergebruikt. Alleen voor landen van de EU:Gooi elektrische gereedschappen nietbij het huisvuil. Volgens de Europese richtlijn2002/96/EG over elektrische en elek-tronische oude apparaten en deomzetting van de richtlijn in nationaalrecht moeten niet meer bruikbare elektrische gereed-schappen apart worden ingezameld en op een voorhet milieu verantwoorde wijze worden hergebruikt. Wijzigingen voorbehouden. OBJ_BUCH-171-001. book Page 59 Thursday, June 22, 2006 12:54 PM.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Bosch GST 75 BE stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden