AEG L6FB7499M Handleiding

AEG Wasmachine L6FB7499M

Bekijk gratis de handleiding van AEG L6FB7499M (44 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 33 mensen. Heb je een vraag over AEG L6FB7499M of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

USER
MANUAL
NL Gebruiksaanwijzing
Wasautomaat
L6FB7499M

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: AEG
Categorie: Wasmachine
Model: L6FB7499M

Handleiding AEG L6FB7499M – volledige tekst

INHOUDSOPGAVE1. VEILIGHEIDSINFORMATIE. 32. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN. 53. MONTAGE. 6 4. ACCESSOIRES. 115. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT. 12 6. BEDIENINGSPANEEL. 137. DRAAIKNOP EN KNOPPEN. 14 8. PROGRAMMA’S. 179. INSTELLINGEN. 21 10. VOORDAT U HET APPARAAT VOOR DE EERSTE KEER GEBRUIKT. 21 11. DAGELIJKS GEBRUIK. 22 12. AANWIJZINGEN EN TIPS. 2713. ONDERHOUD EN REINIGING. 2814. PROBLEEMOPLOSSING. 33 15. VERBRUIKSGEGEVENS. 36 16. TECHNISCHE GEGEVENS. 3717. SNELSTARTGIDS. 37 18. PRODUCTINFORMATIEBLAD CONFORM E. U. -VERORDENING 1369/2017. 39VOOR PERFECTE RESULTATENBedankt dat u voor dit AEG-product heeft gekozen. Dit apparaat is ontworpenom vele jaren uitstekend te presteren, met innovatieve technologieën die hetleven gemakkelijker helpen maken met functies die gewone apparaten wellichtniet hebben. Neem een paar minuten de tijd om het door te lezen zodat u eroptimaal van kunt profiteren.

Ga naar onze website voor:Advies over gebruik, brochures, het oplossen van problemen enonderhoudsinformatie:www. aeg. com/webselfserviceRegistreer uw product voor een betere service:www. registeraeg. comKoop accessoires, verbruiksartikelen en originele reserveonderdelen voor uwapparaat:www. aeg. com/shopKLANTENSERVICEGebruik altijd originele onderdelen. Als u contact opneemt met de klantenservice zorg dat u de volgende gegevensbij de hand hebt: model, productnummer, serienummer. Deze informatie wordt vermeld op het typeplaatje. Waarschuwing / Belangrijke veiligheidsinformatie Algemene informatie en tips Milieu-informatieWijzigingen voorbehouden. www. aeg. com2.

1. VEILIGHEIDSINFORMATIELees zorgvuldig de meegeleverde instructies voorinstallatie en gebruik van het apparaat. De fabrikant isniet verantwoordelijk voor letsel of schade veroorzaaktdoor een verkeerde installatie of verkeerd gebruik.Bewaar de instructies altijd op een veilige entoegankelijke plaats voor toekomstig gebruik.1.1 Veiligheid van kinderen en kwetsbare mensen •Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8jaar en ouder en door mensen met beperktelichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke vermogensof een gebrek aan ervaring en kennis, indien zij ondertoezicht staan of instructies hebben gekregen over hetveilig gebruiken van het apparaat en indien zij deeventuele gevaren begrijpen. •Kinderen tussen de 3 en 8 jaar oud en personen metzware en complexe beperkingen dienen altijd uit debuurt te worden gehouden, mits ze voortdurendonder toezicht staan.

•Houd kinderen jonger dan 3 jaar uit de buurt of onderpermanent toezicht. •Laat kinderen niet met het apparaat spelen. •Houd alle verpakking uit de buurt van kinderen engooi het op passende wijze weg. •Houd wasmiddelen uit de buurt van kinderen. •Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van hetapparaat als de deur open is. •Als het apparaat is voorzien van een kinderslot, dientdit te worden geactiveerd. •Kinderen mogen zonder toezicht geen reinigings- enonderhoudswerkzaamheden aan het apparaatuitvoeren.1.2 Algemene veiligheid •De specificatie van het apparaat mag niet wordenveranderd.NEDERLANDS 3

•Dit apparaat is bedoeld voor huishoudelijk gebruik ofgelijksoortige toepassingen zoals: –personeelskeukens in winkels, kantoren of anderewerkomgevingen; –door gasten in hotels, motels, bed&breakfasts- enandere woonomgevingen; –ruimtes voor gemeenschappelijk gebruik ingebouwen of flats of in wasserettes. •Overschrijd het maximale laadvermogen van 7 kg niet(raadpleeg hoofdstuk "Programmaschema"). •De waterdruk bij het watertoevoerpunt van deaansluiting moet liggen tussen 0,5 bar (0,05 MPa) en 8bar (0,8 MPa). •De ventilatie-openingen in de onderkant mogen nietworden afgedekt door tapijt, een mat of anderesoorten vloerbedekking. •Het apparaat moet op de waterleiding wordenaangesloten met de nieuwe meegeleverde slangsets,of andere nieuwe slangsets geleverd door hetgeautoriseerd servicecentrum. •Oude slangsets mogen niet opnieuw wordengebruikt.

•Als het netsnoer beschadigd is, moet de fabrikant,een erkende serviceverlener of een gekwalificeerdpersoon deze vervangen teneinde gevaarlijke situatieste voorkomen. •Schakel het apparaat uit en trek de stekker uit hetstopcontact voordat u onderhoudshandelingenverricht. •Gebruik geen waterstralen onder druk en/of stoomom het apparaat te reinigen. •Maak het apparaat schoon met een vochtige doek.Gebruik alleen neutrale schoonmaakmiddelen.Gebruik geen schuurmiddelen, schuursponsjes,oplosmiddelen of metalen voorwerpen. •Als de droogtrommel bovenop de wasmachine wordtgeplaatst moet u ervoor zorgen de juiste door AEGwww.aeg.com4

goedgekeurde montagekit te gebruiken (zie meerdetails in hoofdstuk "Accessoires - Montagekit"). 2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN2. 1 installatieDe installatie moet voldoenaan de relevante nationalevoorschriften. • Verwijder alle verpakking en detransportbouten, inclusief derubberen mof met kunststofafstandhouder. • Bewaar de transportbouten op eenveilige plek. Als het apparaatverplaatst moet worden in detoekomst, moeten ze opnieuwbevestigd worden om de trommel tevergrendelen om interne schade tevoorkomen. • Pas altijd op bij verplaatsing van hetapparaat, want het is zwaar. Gebruikaltijd veiligheidshandschoenen engesloten schoeisel. • Installeer en gebruik geenbeschadigd apparaat. • Volg de installatie-instructies op diezijn meegeleverd met het apparaat. • Gebruik of installeer het apparaat nietop plekken waar de temperatuuronder de 0°C komt of waar het wordtblootgesteld aanweersomstandigheden.

• Zorg ervoor dat de vloer van de plaatswaar u het apparaat installeert, vlak,stabiel, hittebestendig en schoon is. • Zorg dat er lucht tussen het apparaaten de vloer kan circuleren. • Als het apparaat op zijn permanenteplaats wordt geplaatst, moet unagaan of het waterpas staat. Is ditniet het geval, stel de stelpootjes hierdan op af. • Installeer het apparaat niet directboven de vloerafvoer. • Sproei geen water op het apparaat enstel het niet bloot aan overmatigevochtigheid. • Plaats het apparaat niet op een plekwaar de deur niet helemaal open kan. • Plaats geen gesloten bak ommogelijke waterlekkage op te vangenonder het apparaat. Neem contact opmet het geautoriseerd servicecentrumom te raadplegen welke accessoiresgebruikt mogen worden. 2. 2 Aansluiting op hetelektriciteitsnetWAARSCHUWING. Gevaar voor brand enelektrische schokken.

• Zorg ervoor dat de parameters op hetvermogensplaatje overeenkomen metelektrische vermogen van denetstroom. • Gebruik geen meerwegstekkers enverlengsnoeren. • Zorg dat u de hoofdstekker en kabelniet beschadigt. Indien devoedingskabel moet wordenvervangen, dan moet dit gebeurendoor onze Klantenservice. • Steek de stekker pas in hetstopcontact als de installatie isvoltooid. Zorg ervoor dat hetnetsnoer na installatie bereikbaar is. • Raak de stroomkabel of stekker nietaan met natte handen. • Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker. • Dit apparaat voldoet aan de EU-richtlijnen. 2. 3 Watertoevoer • Beschadig de waterslangen niet. • Indien buizen lang niet zijn gebruikt,er reparaties hebben plaatsgevondenof er nieuwe apparaten zijn geplaatst(watermeters, enz.

• Zorg ervoor dat er geen zichtbarewaterlekken zijn tijdens en na heteerste gebruik van het apparaat. • Gebruik geen verlengslang als detoevoerslang te kort is. Neem contactop met de erkende klantenservicevoor vervanging van de toevoerslang. • U kunt het water in de afvoerslangzien stromen. Dit komt door hettesten met water van het apparaat inde fabriek. • U kunt de afvoerslang maximaal 400cm verlengen. Neem contact op metde erkende klantenservice voor deandere afvoerslang en hetverlengstuk. 2. 4 GebruikWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel,elektrische schokken, brand,brandwonden en schade aanhet apparaat. • Volg de veiligheidsinstructies op deverpakking van het wasmiddel op. • Plaats geen ontvlambare productenof gerechten die vochtig zijn gemaaktmet ontvlambare producten in, bij ofop het apparaat. • Zorg ervoor dat alle metalenvoorwerpen van het wasgoed zijnverwijderd.

• Was geen stoffen die zwaarbevuildzijn met olie, vet of andere vettigesubstanties. Dit kan rubberenonderdelen van de wasmachinebeschadigen. Was dergelijke stoffenmet de hand voor, voordat u ze in dewasmachine stopt. • Raak tijdens de werking van eenprogramma de glazen deur niet aan. Het glas kan heet worden. 2. 5 Servicedienst • Neem contact op met een erkendeservicedienst voor reparatie van hetapparaat. • Gebruik uitsluitend originelereserveonderdelen. 2. 6 VerwijderingWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel ofverstikking. • Haal de stekker uit het stopcontact enkoppel het apparaat los van dewatertoevoer. • Snijd het netsnoer vlak bij hetapparaat af en gooi het weg. • Verwijder de deurvergrendeling omte voorkomen dat kinderen ofhuisdieren binnen in de trommel vastkomen te zitten.

3. Verwijder de kartonnen bovenzijdeen het verpakkingsmateriaal vanpolystyreen. 4. Open de klep en verwijder hetpolystyreenstuk van deklepvergrendeling en allevoorwerpen van de trommel. 5. Plaats het voorstepolystyreenverpakkingselement opde vloer achter het apparaat. 6. Plaats het apparaat met deachterzijde voorzichtig op hetkartonnen deksel. Zorg dat u de slangenniet beschadigt. 7. Verwijder de piepschuimbescherming van de onderkant.12 8. Zet het apparaat weer rechtop. 9. Verwijder het aansluitsnoer en deafvoerslang van de slanghouders. U kunt het water in deafvoerslang zienstromen. Dit komtdoordat het apparaat inde fabriek met water isgetest. NEDERLANDS 7

10. Verwijder de drie bouten met desleutel die bij het apparaat geleverdis. 11. Trek de bouten met de plastictussenstukken eruit. 12. Plaats de plastic doppen die u in dezak met de gebruiksaanwijzing vindtin de openingen.Wij raden u aan om alletransportbouten enverpakking te bewaren voorals u het apparaat gaatverplaatsen.3.2 Plaatsing en waterpaszetten 1. Installeer het apparaat op een vlakkeharde vloer.Zorg ervoor dat devloerbedekking deluchtcirculatie onder hetapparaat niet stopt.Zorg ervoor dat hetapparaat geen muren ofandere apparaten raakt. 2.

Gebruik de stelvoetjes om hetapparaat waterpas te zetten.WAARSCHUWING!Plaats geen karton, hout ofvergelijkbare materialenonder de voeten van hetapparaat om deze waterpaste stellen.x4Het apparaat moet waterpas en stabielstaan.Een juiste afstelling van hetapparaat voorkomt trillingenen lawaai en het bewegenvan het apparaat als deze inbedrijf is.Als de machine op een plintwordt geïnstalleerd of als dewasdroger op dewasmachine wordt gezet,maak dan gebruik van deaccessoires die in hethoofdstuk 'Accessoires'worden beschreven. Lees demet de accessoires en hetapparaat meegeleverdeinstructies zorgvuldig door.www.aeg.com8

3.3 De toevoerslang 1. Sluit de watertoevoerslang aan op deachterkant van het apparaat. 2. Plaats hem naar rechts of linksafhankelijk van de positie van dewaterkraan.20O20O45O45OZorg ervoor dat detoevoerslang niet verticaal isgeplaatst. 3. Maak indien nodig de ringmoer losom hem in de juiste stand te zetten. 4. Sluit de watertoevoerslang aan opeen koudwaterkraan met 3/4"-schroefdraad.LET OP!Zorg ervoor dat dekoppelingen niet lekken.Gebruik geen verlengslangals de toevoerslang te kortis. Neem contact op met deklantenservice voorvervanging van detoevoerslang.3.4 WaterstopDe watertoevoerslang is voorzien vaneen waterstop.

Dit toestel voorkomtlekkage in de slang door natuurlijkeslijtage.Het rode gedeelte in het venster « »Atoont deze storing.AAls dit gebeurt, draait u de kraan dichten neemt u contact op met de erkendeklantenservice om de slang te latenvervangen.3.5 WaterafvoerDe afvoerslang moet rechtstreeks in eenafvoerpijp op een hoogte van nietminder dan 60 cm en niet meer dan 100cm van de vloer worden geplaatst.U kunt de afvoerslangmaximaal 400 cm verlengen.Neem contact op met deerkende klantenservice voorde andere afvoerslang enhet verlengstuk.De afvoerslang kan op verschillendemanieren worden aangesloten: 1. Maak een U-vorm van de afvoerslangen plaats hem rond de plasticslanggeleider.NEDERLANDS 9

2. Aan de rand van een gootsteen -Maak de geleider vast aan dewaterkraan of aan de wand.Zorg dat de plastic geleiderniet kan bewegen als hetapparaat water afvoert.Zorg ervoor dat het uiteindevan de afvoerslang niet inwater is ondergedompeld.Er kan een vuil waterteruglopen in het apparaat. 3. Op een staande leiding met eenventilatiegat - Steek de afvoerslangdirect in een afvoerleiding. Zie deillustratie.Het einde van deafvoerslang moet altijdgeventileerd zijn, d.w.z. datde binnendiameter van deafvoerpijp (min. 38 mm -min. 1.5") groter moet zijndan de buitendiameter vande afvoerslang. 4. Als het uiteinde van de afvoerslanger zo uitziet (zie de afbeelding), dankunt u het direct in de standpijpplaatsen. 5. Zonder de plastic slanggeleideraan een gootsteenafvoer - Doe deafvoerslang in de gootsteenafvoer enzet deze vast met een klem.

Als niet-goedgekeurde onderdelenworden gebruikt, wordenalle claims ongeldigverklaard.4.2 Set bevestigingsplaatjesZet het apparaat goed vast met debevestigingsplaatjes als u het apparaatop een plint plaatst.Lees de met het accessoiremeegeleverde instructies zorgvuldigdoor.4.3 TussenstukDe droogtrommel kan uitsluitend op dewasautomaat worden gezet met gebruikvan het juiste tussenstuk dat isvervaardigd en goedgekeurd doorAEG.Controleer of het tussenstukcompatibel is door dediepte van uw apparaten opte meten.Het tussenstuk kan uitsluitend wordengebruikt met de apparaten die wordengespecificeerd in de folder die zich bij deaccessoires bevindt.Lees de met de accessoires en hetapparaat meegeleverde instructieszorgvuldig door.WAARSCHUWING!Zet de droogtrommel nietonder de wasautomaat. NEDERLANDS 11

5. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT5.1 Speciale optiesUw nieuwe wasautomaat voldoet aan allemoderne eisen voor een effectievebehandeling van wasgoed met een laagwater-, energie- en wasmiddelverbruiken een milde behandeling van hetwasgoed. • De stemtProSense-technologieautomatisch de programmaduur af ophet wasgoed in de trommel om in zomin mogelijk tijd perfectewasresultaten te behalen. • Dankzij de wordt deSoft Plus-optiewasverzachter meer gelijkmatig overhet wasgoed verdeeld en worden detextielvezels diep gepenetreerd meteen perfecte zachtheid als resultaat.5.2 Apparaatoverzicht 1 2 3 95674108 11 121Bovenblad2Wasmiddellade3Bedieningspaneel4Handgreep5Typeplaatje6Filter afvoerpomp7Voetjes voor het waterpas zetten vanhet apparaat8Afvoerslang9Aansluiting van dewatertoevoerslang10 Netsnoer11 Transportbouten12 Slangensteunwww.aeg.com12

Aanduiding maximale lading. De aanduiding knippert tijdens de la-dingbepaling.Aanduiding vergrendelde deur.Aanduiding Startuitstel.De digitale aanduiding kan weergeven: • Programmaduur (bijv. ). • Uitsteltijd (bijv. of ). • Cycluseinde ( ). • Waarschuwingscode ( ).Wasfase-indicatielampje. Deze knippert tijdens de voorwas en de was-fase.Spoelfase-indicatielampje. Deze knippert tijdens de spoelfase. De optie extra spoeling: De aanduiding verschijnt boven de alser een extra spoeling is ingesteld.Aanduiding centrifugeer- en pompfase. Deze knippert tijdens de centri-fugeer- en pompfase.Aanduiding kinderslot. Aanduidingen energiebesparing. De aanduiding verschijnt bij hetkiezen van een katoenprogramma op 40°C of 60°C. Temperatuurdisplay. De aanduiding verschijnt als een koude waswordt ingesteld.Aanduiding centrifugeertoerental.Aanduiding geen centrifugeertoerental.

Centrifugefase is uit.Aanduiding spoelstop.Aanduiding Extra stil.Aanduiding tijdsbesparing.7. DRAAIKNOP EN KNOPPEN7.1 Aan /Uit - Marche/Arrêt Druk een paar seconden op deze knopte drukken kunt u het apparaat in- ofuitschakelen. Er klinken tweeverschillende geluiden als het apparaatin- of uitgeschakeld wordt.Omdat de stand-by-functie het apparaatautomatisch uitschakelt om hetenergiegebruik in een aantal gevallen tebeperken, moet u het apparaat wellichtweer inschakelen.www.aeg.com14

Raadpleeg de paragraaf over stand-by inhet hoofdstuk 'Dagelijks gebruik' voormeer informatie. 7. 2 InleidingNiet alle opties en functieszijn beschikbaar voor allewasprogramma's. Controleer deverenigbaarheid van deopties en functies met dewasprogramma's in het'Programmaoverzicht'. Eenoptie of functie kan eenandere uitsluiten. In zo'ngeval staat het apparaat niettoe dat u de onverenigbareopties of functies sameninstelt. Zorg dat het scherm en detoetsen altijd schoon endroog zijn. 7. 3 Temp. °C Wanneer het gewenste programma isgekozen, stelt uw machine automatischeen standaard temperatuur voor. Raak deze toets herhaaldelijk aan totdatde gewenste temperatuur op het displayverschijnt. Als het display de volgende aanduidingen en weergeeft,verwarmt het apparaat het water niet. 7. 4 TPM Als u een programma instelt, stelt hetapparaat automatisch de maximaaltoegestane centrifugeersnelheid in.

Raak deze toets herhaaldelijk aan om: •Het centrifugeersnelheid in testellen. De display toont alleende centrifugesnelhedendie voor het ingesteldeprogramma beschikbaarzijn. •Activeer de optie Spoelstop. De laatste centrifugeerfase wordt nietuitgevoerd. Het laatste spoelwaterwordt niet weggepompt, om tevoorkomen dat het wasgoed kreukt. Het wasprogramma eindigt met waterin de trommel. Op het display verschijnt hetindicatielampje. De deur blijftvergrendeld en de trommels draaitregelmatig om kreuken te vermijden. U moet het water afvoeren om dedeur te kunnen openen. Als u de knop Start/Pauze - Départ/Pause aanraakt, voert het apparaat decentrifugeerfase uit en pompt hetwater weg. Het apparaat zal hetwater na circa 18 uurautomatisch uit hetapparaat wegpompen. •Activeer de Extra stil-optie.

U moet het water afvoeren om dedeur te kunnen openen. Omdat dit programma heel stil is, ishet geschikt voor nachtelijk gebruikals er goedkopere stroomtarievenbeschikbaar zijn. Bij sommigeprogramma's wordt voor despoelingen meer water gebruikt. Als u de knop Start/Pauze - Départ/Pause aanraakt, voert het apparaatalleen de wegpompfase uit. Het apparaat zal hetwater na circa 18 uurautomatisch uit hetapparaat wegpompen. 7. 5 Vlek. /Voorw. - Taches/Prélav. Druk meerdere malen op deze knop omeen van de twee opties te activeren. De overeenkomstige indicatie verschijntop het display. •Vlekken - TachesKies deze optie om een fase voorvlekken aan het programma toe teNEDERLANDS 15.

voegen en het zwaar vervuilde ofbevlekte wasgoed metvlekkenverwijderaar te behandelen. Doe de vlekkenverwijderaar in het vak. De vlekkenverwijderaar wordt inde geschikte fase van hetwasprogramma toegevoegd. Deze optie is nietbeschikbaar bij eentemperatuur lager dan 40°C. •Voorwas - PrélavageGebruik deze functie om eenvoorwasfase op 30°C toe te voegenvoor de wasfase. Deze optie wordt aanbevolen voorzwaar vervuild wasgoed, met in hetbijzonder zand, stof, modder enandere vaste deeltjes. Deze optie kan de duur vanhet programma verlengen. 7. 6 Spoelen - RinçageMet deze knop kunt u één van dezevolgende opties kiezen: • Extra Spoelen - Rinçage plus -optieDeze optie voegt een paar koudespoelgangen toe aan het gekozenwasprogramma. Gebruik deze optie voor personen dieallergisch zijn voor wasmiddelrestenen in gebieden waar het water ergzacht is. Deze optie verlengt deduur van het programmaenigszins.

• Wasfase overslaan - optie Alleenspoelen Het apparaat voert alleen despoelgang, het centrifugeren en hetwegpompen van het water van hetgekozen programma uit. De overeenkomstige aanduiding bovende aanraakknoppen brandt. 7. 7 Eco De optie Eco vermindert hetenergieverbruik terwijl de wasresultatengoed blijven. Stel deze optie in voor licht of normaalvervuild wasgoed op 30°C of hoger. Het water- en energieverbruik zijnafhankelijk van verschillende oorzaken,zoals waterdruk, de hardheid entemperatuur van het water,omgevingstemperatuur, type enhoeveelheid wasgoed, deinstellingsopties, centrifugeersnelheid enstroomfluctueringen in het stroomnet. Op het display verschijnt het indicatielampje.

Indien u hetkatoenprogramma op 40°Cof 60°C kiest en er wordengeen andere optiesingesteld, dan toont hetdisplay de aanduiding; dit zijn destandaardkatoenprogramma´s, demeest efficiënte programma´s als het gaat om decombinatie van energie enwaterverbruik. 7. 8 Tijd Besparen - Gain deTemps Met deze optie kunt u deprogrammaduur inkorten.

• Bij normaal of licht vervuild wasgoedwordt het aanbevolen hetwasprogramma in te korten. Raakdeze knop aan om deeenmaaltijdsduur te verminderen. • Raak bij een kleinere lading dezeknop aan om een extratweemaalkort programma in te stellen. Op het display verschijnt het indicatielampje. 7. 9 Soft PlusStel de optie Soft Plus in om deverdeling van de wasverzachter teoptimaliseren en de zachtheid van destoffen te verbeteren. Deze optie verlengt de duurvan het programma eenbeetje. www. aeg. com16.

7. 10 Startuitstel - DépartDifféré Met deze optie kunt u het starten vaneen programma uitstellen naar eenhandiger tijdstip. Druk herhaaldelijk op de knop om degewenste uitsteltijd in te stellen. De tijdwordt met stappen van 30 minutenverhoogd tot 90' en van 2 tot maximaal20 uur. Na het aanraken van de toetsStart/Pauze- Départ/Pause geeft het display de aanduiding en de gekozen uitsteltijdweer en begint het apparaat af te tellen. 7. 11 Start/Pauze - Départ/Pause Raak toets Start/Pauze - Départ/Pauseaan om het draaiende programma testarten, te pauzeren of te onderbreken. 8. PROGRAMMA’S8. 1 ProgrammatabelWasprogramma's Programma ProgrammabeschrijvingWasprogramma'sKatoen Blanc/CouleursWit en bont katoen. Normaal, zwaar of licht bevuild. Standaardprogramma's voor de Energielabel verbruiks-waarden.

Volgens norm 1061/2010 zijn programma KatoenBlanc/Couleurs op 60°C en programma Katoen Blanc/Couleurs op 40°C met de optie respectievelijk het «Standaard60°C katoenprogramma» en het «Standaard 40°C katoenpro-gramma». Dit zijn de meest efficiënte programma's qua elektri-citeits- en waterverbruik bij het wassen van normaal vervuildkatoenen wasgoed. De watertemperatuur van de wasfase kan ver-schillen van de temperatuur die is aangegevenvoor het geselecteerde programma. Synthetica - SynthétiquesSynthetische of gemengde stoffen. Normale vervuiling. Fijne Was - DélicatsFijne stoffen zoals acryl, viscose en gemengde stoffen heb-ben een milde wasbeurt nodig. Normale vervuiling. Wol/Zijde - Laine/SoieMachinewasbestendige wol, handwasbestendige wol enandere stoffen voorzien van het symbool «handwas». 1)Anti-Allergie - Anti-Aller-giesWitte katoenen kleding.

Dit programma verwijdert micro-or-ganismes dankzij een wasfase met een temperatuur die gedu-rende een aantal minuten boven de 60°C wordt gehouden. Dithelpt ziektekiemen, bacteriën, micro-organismen en anderedeeltjes de verwijderen.

Programma Programmabeschrijving20 min. - 3 kgKatoen en synthetische items licht vervuild of slechts een-maal gedragen.OutdoorGebruik geen wasverzachter en zorg ervoordat er geen wasverzachter resten in de was-middeldoseerlade achter zijn gebleven.Buitenkleding, technische kleding, sportkleding, waterbe-stendige en ademende jassen, jassen met een verwijderba-re fleecelaag of binnenvoering. De aanbevolen wasgoedla-ding is 2,5 kg.Dit programma kan ook worden gebruikt als herstellende cy-clus voor waterafstootbaarheid, die bij uitstek geschikt is voorde behandeling van kleding met een waterafstotende laag. Gavoor deze herstelbehandeling van de waterafstootbaarheid alsvolgt te werk: • Giet het wasmiddel in het vakje . • Schenk een speciaal herstellend middel voor waterafstoot-baarheid in het vakje voor de wasverzachter .

• Beperk de wasgoedlading tot 1 kg.Om de waterafstotende behandeling verder teversterken dient u het wasgoed te drogen ineen droger op het droogprogramma Outdoor(indien beschikbaar en indien het kledingstukin de droger mag worden gedroogd).JeansDenim kleding en jersey items. Normale vervuiling. Dit pro-gramma voert een behoedzame spoelfase uit die is ontwikkeldvoor denim. Het vermindert vervaging en voorkomt dat was-poederresten op de vezels achterblijven.Machine CleanOnderhoudscyclus met heet water om de trommel te reinigenen op te frissen en resten te verwijderen die geuren kunnenveroorzaken. Gebruik deze cyclus voor de beste resultateneenmaal per maand. Verwijder voordat u deze cyclus laatdraaien alle voorwerpen uit de trommel. Zet in het wasfasevakvan het wasmiddeldoseerbakje de flap van het vak recht omh-oog. Schenk in het wasfasedeel een kop bleekmiddel of was-machinereiniger.

beiden gebruiken.NIETNa het reinigen van de trommel moet nog eenspoelcyclus met een lege trommel zonder was-middel worden gedraaid om enige resten vanbleekmiddel te verwijderen.www.aeg.com18

Programma ProgrammabeschrijvingPompen/Centrifugeren -Vidange/EssorageOm het wasgoed te centrifugeren en het water uit de trommelaf te voeren. Alle stoffen, behalve wol en zeer delicate stof-fen.1) Tijdens deze cyclus draait de trommel langzaam om voorzichtig te wassen. Het kan lijken alsof detrommel niet draait of niet goed draait.

Compatibiliteit programma-optiesProgrammaKatoen Blanc/Couleurs Synthetica - Synthétiques Fijne Was - Délicats Wol/Zijde - Laine/Soie Anti-Allergie - Anti-Allergies 20 min. - 3 kg Outdoor JeansMachine CleanPompen/Centrifugeren - Vidange/Essorage Opties TPM ■■■■■■■■ ■ ■ ■ ■ ■■■■■ ■■ ■■■ Vlekken - Taches1) ■ ■ ■ ■ ■ Voorwas - Prélavage ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■■■■■■■■ ■ 2) ■ ■ ■ ■ Tijd Besparen -Gain de Temps3) ■ ■ ■ ■ Startuitstel - DépartDifféré ■■■■■■■■ ■ ■ Soft Plus ■ ■ ■ ■ ■1) Deze optie is niet beschikbaar bij een temperatuur lager dan 40 °C.2) Deze optie is niet beschikbaar bij een temperatuur lager dan 30°C.3) Als u een kortste cyclusduur instelt, adviseren wij u de grootte van de lading te verminderen. Het ismogelijk om de volledige lading te gebruiken, maar het wasresultaat kan dan minder bevredigend zijn.www.aeg.com20

8. 2 Woolmark Apparel Care - BlauwDe wolwascyclus van de machine is goedge-keurd door Woolmark voor het wassen vanwollen kleding waarvan in het label staat dathet handwas is, op voorwaarde dat de kle-dingstukken worden gewassen volgens de in-structies op het label in het kledingstuk endie van de fabrikant van deze wasmachine. Volg de instructies op het wasvoorschrift inde kleding. M1511Het Woolmark-symbool is een certificerings-merk in vele landen. 9. INSTELLINGEN9. 1 Veiligheid van kinderenMet deze optie kunt u voorkomen datkinderen met het bedieningspaneelspelen. • Voor het inschakelen/uitschakelenvan deze optie raakt u tegelijkertijdTPM en Vlek. /Voorw. - Taches/Prélav. aan tot het indicatielampje aan/uitgaat. U kunt deze optie inschakelen: • Nadat u toets Start/Pauze - Départ/Pause aanraakt: alle knoppen en deprogrammaknop wordenuitgeschakeld (behalve de toetsAan /Uit - Marche/Arrêt).

• Voordat u toets Start/Pauze - Départ/Pause aanraakt: kan het apparaat nietstarten. Het apparaat behoudt de keuze vandeze optie nadat u het heeftuitgeschakeld. 9. 2 GeluidssignalenEr klinkt een geluidssignaal als hetprogramma voltooid is (gedurende 2minuten opeenvolgende geluiden). Voor het vanuitschakelen/inschakelende geluidssignalen raakt u gedurende 6seconden tegelijkertijd toets Startuitstel -Départ Différé en Vlek. /Voorw. - Taches/Prélav. aan. Als u de geluidssignalenuitschakelt, werken ze welals er een storing optreedt. 9. 3 Permanent extra spoelenMet deze optie kunt bij elke programmaautomatisch een extra spoelbeurtinstellen. • Voor het inschakelen/uitschakelenvan deze optie raakt u tegelijkertijdTemp. °C en TPM aan tot hetrelevante indicatielampje aan/uitgaat. Het display toont boven de 10. VOORDAT U HET APPARAAT VOOR DE EERSTEKEER GEBRUIKT 1.

4. Stel het programma voor katoen inop de hoogste temperatuur zonderwasgoed in de trommel en start hetprogramma.Dit verwijdert al het mogelijke vuil uit detrommel en de kuip.11. DAGELIJKS GEBRUIKWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.11.1 Het apparaat inschakelen 1. Steek de stekker in het stopcontact. 2. Draai de waterkraan open. 3. Druk een paar seconden op de knopvoor Aan /Uit - Marche/Arrêt om hetapparaat in te schakelen.Er klinkt een korte toon (indieningeschakeld). De programmaknop steltautomatisch in op hetkatoenprogramma.Het display geeft de maximale ladingaan, de standaardtemperatuur, hetmaximale centrifugeertoerental, defaseaanduidingen die het programmaheeft en de cyclusduur.11.2 Wasgoed in de machinedoen 1. Open de deur van het apparaat. 2. Schud de items voor u ze in dewasautomaat plaatst. 3.

Plaats het wasgoed stuk voor stuk inde trommel.Zorg ervoor dat u niet te veel was in detrommel plaatst. 4. Doe de deur stevig dicht.LET OP!Zorg ervoor dat er geenwasgoed tussen de deurblijft klemmen. Er kanwaterlekkage of beschadigdwasgoed ontstaan.11.3 Wasmiddel en additieven(wasverzachter, vlekkenmiddel)toevoegenVakje voor voorwasmiddel,weekprogramma ofvlekkenverwijderaar.Wasmiddelvakje voor wasfase.Bakje voor vloeibare toevoegingen(wasverzachter, stijfsel).Dit is het maximale niveau voorvloeibare toevoegingen.Klep voor waspoeder of vloeibaarwasmiddel.Volg altijd de instructies opdie u op de verpakking vanhet wasmiddel aantreft. Weraden u wel aan hetmaximaal aangegevenniveau niet te overschrijden ( ). Deze hoeveelheid zalu echter de bestewasresultaten geven.www.aeg.com22

Verwijder indien nodig naeen wascycluswasmiddelresten uit hetwasmiddeldoseerbakje.11.4 De stand van de klepcontroleren 1. Trek de wasmiddeldoseerlade uit totdeze niet meer verder kan. 2. Druk de hendel in om de lade uit tetrekken.12 3. Draai de klep omhoog ompoederwasmiddel te gebruiken. 4. Draai de klep omlaag om vloeibaarwasmiddel te gebruiken.Met de klep in de standOMLAAG: • Gebruik geengelatineachtige ofdikke vloeibarewasmiddelen. • Giet niet meervloeibaar wasmiddelin het vakje dan delimiet op de klep. • Stel de voorwasfaseniet in. • Stel destartuitstelfunctie nietin. 5. Meet het wasmiddel enwasverzachter af. 6. Sluit de wasmiddeldoseerladevoorzichtig.Zorg bij het sluiten van de lade dat deklep geen blokkering veroorzaakt.11.5 Een programma instellen 1. Draai de programmaknop op hetgewenste wasprogramma. Hetbijbehorende indicatielampje gaatbranden.NEDERLANDS 23

Het lampje van de knop Start/Pauze -Départ/Pause knippert. Het display toont de maximaal bepaaldelading voor het programma, destandaardtemperatuur, het maximalecentrifugeertoerental, dewasfaseaanduidingen (indien aanwezig)en een indicatieve programmaduur. 2. Om de temperatuur en/of decentrifugesnelheid te wijzigen, raaktu de bijbehorende toetsen aan. 3. Stel indien gewenst een of meeropties in door de desbetreffendeknoppen aan te raken. De bijhorendeaanduidingen gaan vervolgens aan inhet display en de aangegeveninformatie wijzigt. Als een keuze niet mogelijkis gaat de aanwijzing nietaan en klinkt er engeluidssignaal. 11. 6 Een programma startenmet een uitgestelde start 1. Druk herhaaldelijk op de toetsStartuitstel - Départ Différé totdathet display de gewenste uitsteltijdweergeeft. Het indicatielampje gaat uit. 2. Raak de Start/Pauze - Départ/Pause-knop aan.

Het aftellen van de uitgestelde startwordt op het display weergegeven. Als het aftelproces voltooid is, wordt hetprogramma gestart. De aanpassing doorPROSENSE begint nadat hetaftellen is beëindigd. Het annuleren van deuitgestelde start als hetafstellen is begonnenDe uitgestelde start annuleren: 1. Druk op Start/Pauze - Départ/Pauseom het apparaat te pauzeren. Hetbijbehorende indicatielampjeknippert. 2. Druk herhaaldelijk op de knopStartuitstel - Départ Différé tot het display toont. 3. Druk nogmaals op toets Start/Pauze -Départ/Pause om het programmaonmiddellijk te starten. Het wijzigen van deuitgestelde start als hetafstellen is begonnenDe uitgestelde start wijzigen: 1. Druk op Start/Pauze - Départ/Pauseom het apparaat te pauzeren. Hetbijbehorende indicatielampjeknippert. 2. Druk herhaaldelijk op de toetsStartuitstel - Départ Différé totdathet display de gewenste uitsteltijdweergeeft. 3.

Druk nogmaals op toets Start/Pauze -Départ/Pause om het aftellenopnieuw te laten beginnen. 11. 7 Een programma startenRaak toets Start/Pauze - Départ/Pauseaan om het programma te starten.

Het bijbehorende indicatielampje stoptmet knipperen en blijft branden. Het programma start en de deur wordtvergrendeld. Op het display verschijnthet indicatielampje. De afvoerpomp gaat inwerking kort voordat hetapparaat zich met water vult. 11. 8 De ladingdetectieProSenseDe programmaduur in hetdisplay is van toepassing opeen middelmatige/grotelading. Na aanraking van de toets Start/Pauze -Départ/Pause gaat de aanduiding voorde maximaal bepaalde lading uit, knippert de aanduiding en begintProSense met detectie van het wasgoed: 1. Het toestel detecteert de lading inde eerste 30 seconden: de indicator en de tijdpuntjes flikkeren, detrommel draait kort. www. aeg. com24.

2. Aan het einde van de ladingdetectie gaat de aanduiding uit en stoppen de tijdstippen metknipperen. De programmaduurwordt overeenkomstig aangepast enkan worden verlengd of verkort. Enna 30 seconden gaat dewatertoevoer stromen. In het geval er na de ladingdetectie eenoverladen trommel blijkt te zijn, zal het lampje op het display knipperen:In dit geval is het gedurende 30seconden mogelijk het apparaat tepauzeren en de overtolligekledingstukken te verwijderen. Raak na eenmaal de overtollige kledingte hebben verwijderd de toets Start/Pauze - Départ/Pause aan om hetprogramma weer te starten. De faseProSense kan tot driemaal toe wordenherhaald (zie punt 1). Belangrijk. Als het wasgoed niet wordtverminderd, gaat het wasprogrammaondanks teveel lading toch van start. Indit geval kunt u niet de bestewasresulaten verwachten.

Circa 20 minuten na de startvan het programma kan deprogrammaduur afhankelijkvan de capaciteit van dewateropname van de stoffenweer worden aangepast. De ProSense-detectie wordtalleen uitgevoerd metvolledige wasprogramma´s(zonder gekozenoverslafase). 11. 9 Programmafase-indicatielampjesAls het programma start, knippert deaanduiding van de draaiende fase en deandere faseaanduidingen branden. De was- of voorwasfase is bijv. bezig:. Als de fase is voltooid, stopt debijhorende aanduiding met knipperen engaat continu branden. De volgendeaanduiding begint te knipperen. De spoelfase is bijv. bezig:. 11. 10 Een programmaonderbreken en de optieswijzigenU kunt als een programma bezig is maareen paar opties wijzigen: 1. Druk op toets Start/Pauze - Départ/Pause. Het bijbehorende indicatielampjeknippert. 2. Wijzig de opties. De weergegeveninformatie in het display wijzigtovereenkomstig. 3.

Druk nogmaals op toets Start/Pauze -Départ/Pause. Het wasprogramma gaat verder. 11. 11 Een actief programmaannuleren 1. Druk op de toets Aan /Uit - Marche/Arrêt om het programma teannuleren en om het apparaat uit teschakelen. 2.

Druk opnieuw op de toets Aan /Uit -Marche/Arrêt om het apparaat in teschakelen. U kunt nu een nieuw wasprogrammakiezen. Als de fase ProSense al isuitgevoerd en de toevoervan water al stroomt, beginthet nieuwe programma zonder de fase ProSense teherhalen. Het water en hetwasmiddel worden nietweggepompt om verspillingte voorkomen. 11. 12 Openen van de deur -kledingstukken toevoegenAls een programma of het startuitstel inwerking is, is de deur van de wasmachinevergrendeld. NEDERLANDS 25.

Als de temperatuur en hetwaterniveau in de trommelte hoog zijn en/of detrommel nog draait, kunt ude deur niet openen. 1. Druk op toets Start/Pauze - Départ/Pause. Op het display gaat het indicatielampjevan de deurvergrendeling uit. 2. Open de deur van het apparaat. Indien nodig kunt u items toevoegenof uitnemen. 3. Sluit de deur van de machine en drukop de toets Start/Pauze - Départ/Pause. Het programma of startuitstel gaatverder. 4. De deur kan worden geopend als hetprogramma is voltooid of stelprogramma Pompen/Centrifugeren -Vidange/Essorage in en druk op deknop Start/Pauze - Départ/Pause. 11. 13 Einde van hetprogrammaWanneer het programma is voltooid,stopt het apparaat automatisch. Degeluidssignalen weerklinken (als ze actiefzijn). In het display gaat allewasfaseaanduidingen continu branden en toont de tijdzone. Het lampje van de toets Start/Pauze -Départ/Pause gaat uit.

Het deur ontgrendelt en de aanduiding gaat uit. 1. Druk op de Aan /Uit - Marche/Arrêt-knop om het apparaat uit te zetten. Vijf minuten na afloop van hetprogramma schakeltenergiebesparingsfuncie het apparaatautomatisch uit. Als u het apparaat weerinschakelt, wordt het eindevan het als laatste gekozenprogramma in het displayweergegeven. Draai aan deprogrammaknop om eennieuwe cyclus in te stellen. 2. Haal het wasgoed uit het apparaat. 3. Zorg ervoor dat de trommel leeg is. 4. Laat de deur en hetwasmiddeldoseerbakje iets openstaan om de vorming van schimmelen onaangename luchtjes tevoorkomen. 5. Draai de waterkraan dicht. 11.

14 Laat het waterweglopen na afloop van decyclusIndien u een programma heeft gekozenof een optie die het water van de laatstespoelbeurt niet wegpompt, wordt hetprogramma voltooid, maar: • Het display toont de aanduiding ,de optieaanduiding of en deaanduiding van vergrendelde deur. Het indicatielampje van dedraaiende fase knippert. • De trommel draait nog regelmatig omkreukvorming van het wasgoed tevoorkomen. • De deur blijft vergrendeld.

• U moet het water afvoeren om dedeur te kunnen openen: 1. Raak indien nodig de toets TPM aanom het centrifugeertoerental datdoor het apparaat wordt voorgesteldte verlagen. 2. Druk op toets Start/Pauze - Départ/Pause: • Indien u heeft ingesteld,pompt het apparaat het waterweg en gaat centrifugeren. • Indien u heeft ingesteld,pompt het apparaat alleen hetwater weg. De optieaanduiding of gaat uit, terwijl de aanduiding knippert en danuitgaat. 3. Als het programma is voltooid, gaathet deurvergrendelingssymbool uit en kunt u de deur openen. 4. Druk een paar seconden op de knopvoor Aan /Uit - Marche/Arrêt om hetapparaat uit te schakelen. www. aeg. com26.

Het apparaat zal hoe danook het water na circa 18 uurautomatisch uit het apparaatwegpompen. 11. 15 Stand-by-optieDe stand-by-functie schakelt hetapparaat automatisch uit om stroom tebesparen als: • Het apparaat is 5 minuten voordat uop de knop Start/Pauze - Départ/Pause drukt niet gebruikt. Druk opnieuw op de toets Aan /Uit -Marche/Arrêt om het apparaat in teschakelen. • 5 minuten na afloop van hetwasprogrammaDruk opnieuw op de toets Aan /Uit -Marche/Arrêt om het apparaat in teschakelen. De tijd van het laatst ingesteldeprogramma wordt weergegeven ophet display. Draai aan de programmaknop omeen nieuwe cyclus in te stellen. Als u een programma ofoptie instelt die eindigt metwater in de trommel, wordthet apparaat niet door destand-by-functie gedeactiveerd om u eraante herinneren het water wegte pompen. 12. AANWIJZINGEN EN TIPSWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid. 12.

1 Voor u het wasgoed in detrommel doet • Verdeel het wasgoed in: wit, bont,synthetisch, fijne was en wol. • Volg de wasinstructies die u op dewaslabels van het wasgoed vindt. • Was witte en bonte artikelen nietsamen. • Sommige bonte weefsels kunnenuitlopen als zij de eerste keer wordengewassen. We raden daarom aan omdit soort kleding de eerste keren danook apart te wassen. • Knoop kussenslopen dicht, sluit ritsen,haakjes en drukknopen. Rol riemenop. • Maak alle zakken leeg en vouw allesopen. • Draai meerlagige stoffen, wollen enkleding met opdrukkenbinnenstebuiten. • Behandel hardnekkige vlekken voor. • Was delen met zware vervuiling meteen speciaal wasmiddel. • Wees voorzichtig met gordijnen. Verwijder de haken of stop degordijnen in een waszak ofkussensloop. • Was geen wasgoed zonder zomen ofmet scheuren. • Gebruik een waszakje om kleine itemste wassen (Bijv.

onderbreek het programma enopen de deur (raadpleeghoofdstuk 'Dagelijks gebruik'); b. herverdeel de lading met dehand zodat de items gelijkmatigover de trommel zijn verdeeld; c. druk op de toets Start/Pauze -Départ/Pause. Decentrifugeerfase gaat door. 12. 2 Hardnekkige vlekkenVoor sommige vlekken is water enwasmiddel niet voldoende. We raden u aan om deze vlekken tebehandelen voordat u deze artikelen inde machine stopt. Er zijn speciale vlekkenverwijderaarsverkrijgbaar. Gebruik een specialevlekkenverwijderaar die geschikt is voorhet type vlek en stof. NEDERLANDS 27.

12. 3 Wasmiddelen en anderebehandelingen • Gebruik uitsluitend wasmiddelen enandere middelen die speciaalbedoeld zijn voor wasmachines: – waspoeder voor alle soortenweefsels, met uitzondering vanfijne was. Kies bij voorkeur voorwaspoeder met bleekmiddel voorwitte was en hygiënisch wassen – vloeibare wasmiddelen, voorwasprogramma's op lagetemperatuur (max. 60 °C) voor alleweefselsoorten of specialemiddelen voor wollen artikelen. • Gebruik de verschillende soortenwasmiddelen niet tegelijkertijd. • Denk aan het milieu en gebruik nietmeer dan de aanbevolen hoeveelheidwasmiddel. • Volg de aanwijzingen op deverpakking van het wasmiddel of deandere toevoegingen zonder het aangegeven maximumniveau ( )te overschrijden. • Gebruik de aanbevolen wasmiddelenvoor het type en de kleur van hetwasgoed, voor deprogrammatemperatuur en voor demate van vervuiling. 12.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met AEG L6FB7499M stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden