AEG BD541P Handleiding

AEG Oven BD541P

Bekijk gratis de handleiding van AEG BD541P (87 pagina’s), behorend tot de categorie Oven. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 16 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over AEG BD541P of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/87
USER
MANUAL
NL Gebruiksaanwijzing
Oven
BD541P
BPK556220M
BPK55622YM

Beoordeel deze handleiding

4.4/5 (8 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: AEG
Categorie: Oven
Model: BD541P

Handleiding AEG BD541P – volledige tekst

INHOUDSOPGAVE1. VEILIGHEIDSINFORMATIE. 22. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN. 53. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT. 8 4. BEDIENINGSPANEEL. 95. VOORDAT U HET APPARAAT VOOR DE EERSTE KEER GEBRUIKT. 106. DAGELIJKS GEBRUIK. 117. KLOKFUNCTIES. 13 8. GEBRUIK VAN DE ACCESSOIRES. 169. EXTRA FUNCTIES. 1910. TIPS EN TRICKS. 2011. ONDERHOUD EN REINIGING. 3912. PROBLEEMOPLOSSING. 4413. ENERGIEZUINIGHEID. 47VOOR PERFECTE RESULTATENBedankt dat u voor dit AEG-product heeft gekozen. Dit apparaat is ontworpenom vele jaren uitstekend te presteren, met innovatieve technologieën die hetleven gemakkelijker helpen maken – functies die gewone apparaten wellicht niethebben. Neem een paar minuten de tijd om het door te lezen zodat u eroptimaal van kunt profiteren. Ga naar onze website voor:Advies over gebruik, brochures, het oplossen van problemen, onderhouds- enreparatie-informatie:www. aeg.

com/supportRegistreer uw product voor een betere service:www. registeraeg. comKoop accessoires, verbruiksartikelen en originele reserveonderdelen voor uwapparaat:www. aeg. com/shopKLANTENSERVICEGebruik altijd originele onderdelen. Als u contact opneemt met de klantenservice zorg dat u de volgende gegevensbij de hand hebt: Model, productnummer, serienummer. De informatie staat op het typeplaatje. Waarschuwing / Belangrijke veiligheidsinformatie Algemene informatie en tips Milieu informatie‑Wijzigingen voorbehouden. 1. VEILIGHEIDSINFORMATIELees zorgvuldig de meegeleverde instructies voorinstallatie en gebruik van het apparaat. De fabrikant iswww. aeg. com2.

niet verantwoordelijk voor verwondingen of schade dievoortvloeit uit de onjuiste installatie of het onjuistegebruik. Bewaar de instructies altijd op een veilige,toegankelijke plek voor toekomstig gebruik.1.1 De veiligheid van kinderen en kwetsbarepersonen •Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8jaar en ouder en door mensen met beperktelichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke vermogensof een gebrek aan ervaring en kennis, indien zij ondertoezicht staan of instructies hebben gekregen over hetveilig gebruiken van het apparaat en indien zij deeventuele gevaren begrijpen. •Kinderen tussen de 3 en 8 jaar oud en personen metzware en complexe beperkingen dienen altijd uit debuurt van het apparaat te worden gehouden, tenzij zevoortdurend onder toezicht staan.

•Kinderen jonger dan 3 jaar dienen, mits zijvoortdurend onder toezicht staan, bij het apparaat uitde buurt te worden gehouden. •Laat kinderen niet spelen met het apparaat. •Houd alle verpakkingen uit de buurt van kinderen enverwijder ze op gepaste wijze. •Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van hetapparaat als het in werking is of afkoelt. Makkelijktoegankelijke onderdelen worden heet tijdensgebruik. •Als het apparaat is voorzien van een kinderslot, dientdit te worden geactiveerd. •Kinderen mogen zonder toezicht geen reinigings- enonderhoudswerkzaamheden aan het apparaatuitvoeren.1.2 Algemene veiligheid •Alleen een erkende installatietechnicus mag hetapparaat en de kabel vervangen.NEDERLANDS 3

•WAARSCHUWING: Het apparaat en de toegankelijkeonderdelen ervan worden heet tijdens gebruik. Udient te voorkomen de verwarmingselementen aan teraken. •Gebruik altijd ovenhandschoenen om accessoires ofkookgerei te plaatsen of verwijderen. •Voordat u welke onderhoudshandeling dan ookverricht, dient u de stekker van het apparaat uit hetstopcontact te trekken. •WAARSCHUWING: Zorg ervoor dat het apparaat isuitgeschakeld voordat u de lamp vervangt omelektrische schokken te voorkomen. •Gebruik het apparaat niet voordat u het in deingebouwde structuur installeert. •Gebruik geen stoomreiniger om het apparaat schoonte maken. •Gebruik nooit agressieve reinigingsmiddelen ofscherpe metalen schrapers om de glazen deur schoonte maken, deze kunnen krassen veroorzaken op hetoppervlak, waardoor het glas zou kunnen breken.

•Als het netsnoer beschadigd is, moet de fabrikant,een erkende serviceverlener of een gekwalificeerdpersoon deze vervangen teneinde gevaarlijke situatieste voorkomen. •Overtollige voedselresten moeten verwijderd wordenalvorens de pyrolytische reiniging te starten. Verwijderalle onderdelen van de oven. •Om de inschuifrails te verwijderen trekt u eerst devoorkant van de inschuifrail en dan de achterkant uitde zijwanden. Installeer de inschuifrails in deomgekeerde volgorde. •Gebruik alleen de vleesthermometer(kerntemperatuursensor) die voor dit apparaat wordtaangeraden.www.aeg.com4

2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN2. 1 InstallatieWAARSCHUWING. Alleen een erkendeinstallatietechnicus mag hetapparaat installeren. • Verwijder alle verpakkingsmaterialen. • Installeer en gebruik geenbeschadigd apparaat. • Volg de installatie-instructies op diezijn meegeleverd met het apparaat. • Pas altijd op bij verplaatsing van hetapparaat, want het is zwaar. Gebruikaltijd veiligheidshandschoenen engesloten schoeisel. • Trek het apparaat nooit aan dehandgreep van zijn plaats. • Installeer het apparaat op een veiligeen geschikte plaats die aan alleinstallatie-eisen voldoet. • Houd de minimumafstand naarandere apparaten en units in acht. • Controleer voordat u het apparaatmonteert of de ovendeuronbelemmerd opent. • Het apparaat is uitgerust met eenelektrisch koelsysteem. Het heeftelektrische stroom nodig. • De stevigheid van de inbouwkastmoet voldoen aan de DIN 68930.

Minimumhoogte kast(Minimumhoogtekast onder werkblad)600 (600) mm Kastbreedte 550 mm Kastdiepte 605 (580) mmHoogte van de voor-kant van het apparaat594 mmHoogte van de ach-terkant van het appa-raat576 mmBreedte van de voor-kant van het apparaat549 mmBreedte van de ach-terkant van het appa-raat548 mmDiepte van het appa-raat567 mmIngebouwde dieptevan het apparaat546 mmDiepte met opendeur1017 mmMinimumgrootteventilatieopening. Opening geplaatstaan de onderkant vande achterzijde550 x 20 mmLengte netvoedings-kabel. Kabel wordt inde rechterhoek vande achterzijde ge-plaatst1500 mmBevestigingsschroe-ven4 x 12 mm2. 2 Elektrische aansluitingWAARSCHUWING. Gevaar voor brand enelektrische schokken. • Alle elektrische aansluitingen moetendoor een gediplomeerdelektromonteur worden gemaakt. • Dit apparaat moet wordenaangesloten op een geaardstopcontact.

• Zorg ervoor dat de parameters op hetvermogensplaatje overeenkomen metelektrische vermogen van denetstroom. • Gebruik altijd een juist geïnstalleerdschokbestendig stopcontact. • Gebruik geen meerwegstekkers enverlengsnoeren.

name niet als deze werkt of als dedeur heet is. • De schokbescherming van delenonder stroom en geïsoleerde delenmoet op zo'n manier wordenbevestigd dat het niet zondergereedschap kan worden verplaatst. • Steek de stekker pas in hetstopcontact als de installatie isvoltooid. Zorg ervoor dat hetnetsnoer na installatie bereikbaar is. • Sluit de stroomstekker niet aan opeen losse stroomaansluiting. • Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker. • Gebruik enkel correcteisolatievoorzieningen:stroomonderbrekers, zekeringen(schroefzekeringen moeten uit dehouder worden verwijderd),aardlekschakelaars en contactgevers. • De elektrische installatie moet eenisolatieapparaat bevatten waardoorhet apparaat volledig van het lichtnetafgesloten kan worden. Hetisolatieapparaat moet eencontactopening hebben met eenminimale breedte van 3 mm.

• Sluit de deur van het apparaatvolledig voordat u de stekker in hetstopcontact steekt. • Dit apparaat wordt geleverd metstekker en netsnoer. 2. 3 GebruikWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel,brandwonden, elektrischeschokken of een explosie. • Dit apparaat is uitsluitend bestemdvoor huishoudelijk gebruik. • De specificatie van dit apparaat nietwijzigen. • Zorg ervoor dat deventilatieopeningen niet geblokkeerdzijn. • Laat het apparaat tijdens het gebruikniet onbeheerd achter. • Schakel het apparaat telkens nagebruik uit. • Wees voorzichtig met het openen vande deur van het apparaat als hetapparaat aan staat. Er kan hete luchtontsnappen. • Bedien het apparaat niet met nattehanden of als het contact maakt metwater. • Oefen geen kracht uit op eengeopende deur. • Het apparaat mag niet wordengebruikt als werkblad of aanrecht. • Open de deur van het apparaatvoorzichtig.

• Plaats geen ontvlambare productenof items die vochtig zijn doorontvlambare producten in, bij of ophet apparaat. WAARSCHUWING. Risico op schade aan hetapparaat. • Om schade of verkleuring van hetemail te voorkomen: – zet geen kookgerei of anderevoorwerpen direct op de bodemvan het apparaat. – leg geen aluminiumfolie op debodem van de ruimte in hetapparaat. – plaats geen water direct in hethete apparaat. – haal vochthoudende schotels eneten uit het apparaat als u klaarbent met koken. – wees voorzichtig bij hetverwijderen of bevestigen vanaccessoires. • Verkleuring van het email of roestvrijstaal is niet van invloed op de werkingvan het apparaat. • Gebruik een diepe pan voor vochtigetaarten. Fruitsappen kunnenpermanente vlekken maken. • Dit apparaat is uitsluitend bestemdom mee te koken. Het mag nietworden gebruikt voor anderedoeleinden, zoals het verwarmen vaneen kamer.

deur nooit gesloten is als hetapparaat in werking is. Warmte envocht kunnen achter een geslotenmeubelpaneel ophopen en schadeaan het apparaat, de behuizing of devloer veroorzaken. Sluit hetmeubelpaneel niet tot het apparaatvolledig afgekoeld is na gebruik. 2. 4 Onderhoud en reinigingWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel, brand enschade aan het apparaat. • Schakel het apparaat uit en trek destekker uit het stopcontact voordat uonderhoudshandelingen verricht. • Zorg ervoor dat het apparaat isafgekoeld. Er bestaat een risico datde glasplaten kunnen breken. • Vervang direct de glazen deurpanelenals deze beschadigd zijn. Neemcontact op met een erkendservicecentrum. • Wees voorzichtig als u de deur vanhet apparaat verwijdert. De deur iszwaar. • Reinig het apparaat regelmatig om tevoorkomen dat het materiaal van hetoppervlak achteruitgaat. • Maak het apparaat schoon met eenvochtige zachte doek.

Gebruik alleenneutrale schoonmaakmiddelen. Gebruik geen schuurmiddelen,schuursponsjes, oplosmiddelen ofmetalen voorwerpen. • Volg als u een ovenspray gebruikt deaanwijzingen op de verpakking. 2. 5 Pyrolytische reinigingWAARSCHUWING. Risico op letsel / Brand /Chemische uitstoot(dampen) in pyrolitischemodus. Start de pyrolysefunctie nietals de Plus Steam-knop isingedrukt. • Voordat u de pyrolytischezelfsreinigingsfunctie of de functieHet eerste gebruik uitvoert, moet ueerst de volgende items uit debinnenkant oven verwijderen: – eventueel grote hoeveelhedenetensresten, olie of gemorst vet /afzetttingen. – eventueel verwijderbare objecten(inclusief plateaus, zijrails, etc. , diemet het product zijnmeegeleverd), in het bijzonderpotten en pannen metantiaanbaklaag, ovenroosters,kookgerei, etc. • Lees zorgvuldig alle instructies voorpyrolytische reiniging.

• Pyrolytische reiniging wordtuitgevoerd onder hoge temperaturenwaarbij er rook van kookresten enconstructiematerialen kan komen. Daarom gelden de volgendeaanbevelingen voor consumenten: – zorg voor goede ventilatie tijdensen na elke pyrolytische reiniging. – zorg tijdens en na het eerstegebruik bij maximumtemperatuurvoor voldoende verluchting. • In tegenstelling tot mensen, kunnenbepaalde vogels en reptielen zeergevoelig zijn voor mogelijkerookgassen die tijdens hetreinigingsproces van alle pyrolytischeovens worden uitgestoten. – Houd huisdieren (met namevogels) uit de buurt van hetapparaat tijdens en na depyrolytische reiniging en gebruikeerst een programma bijmaximale temperatuur in eengoed geventileerde ruimte.

• Kleine huisdieren kunnen ook zeergevoelig zijn voor de plaatselijketemperatuurwijzigingen in denabijheid van alle pyrolytische ovenswanneer de pyrolytische reiniging inwerking is. • Anti-aanbaklagen in potten enpannen, schalen, keukengerei, enz. kunnen worden beschadigd door dehoge temperatuur van hetpyrolytische reinigingsproces van allepyrolytische ovens en kunnenmogelijk ook kleine hoeveelhedenschadelijke gassen veroorzaken. NEDERLANDS 7.

• Rookgassen die vrijkomen uit allepyrolytische ovens / kookresten zoalsbeschreven, zijn niet schadelijk voormensen, inclusief kinderen ofpersonen met medischeaandoeningen.2.6 BinnenverlichtingWAARSCHUWING!Gevaar voor elektrischeschokken. • Het type gloeilampje ofhalogeenlampje dat voor dit apparaatwordt gebruikt, is alleen geschikt voorhuishoudelijke apparaten. Gebruikhet niet voor de verlichting in huis. • Voordat u het lampje vervangt, dientu de stekker van het apparaat uit hetstopcontact te halen. • Gebruik alleen lampjes met dezelfdespecificaties.2.7 Service • Neem contact op met de erkendeservicedienst voor reparatie van hetapparaat. • Gebruik uitsluitend originelereserveonderdelen.2.8 AfvalverwerkingWAARSCHUWING!Gevaar voor letsel ofverstikking. • Haal de stekker uit het stopcontact. • Snijd het netsnoer vlak bij hetapparaat af en gooi het weg.

4.2 Display A B DG EF C A. Timer / Temperatuur B. Opwarmings- en restwarmte-indicator C. Voedselsensor (alleen geselecteerdemodellen) D. Deurslot (alleen geselecteerdemodellen) E. Uren/minuten F. Demomodus G. Klokfuncties5. VOORDAT U HET APPARAAT VOOR DE EERSTEKEER GEBRUIKTWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.Stel de tijd in voordat u de ovengebruikt.5.1 Eerste reiniging Stap 1 Stap 2 Stap 3Verwijder alle accessoires enverwijderbare inschuifrails uitde oven.Maak de oven en de acces-soires schoon met een zach-te doek, warm water en eenmild reinigingsmiddel.Plaats de accessoires en deverwijderbare inschuifrails inde oven.5.2 Eerste voorverwarming Warm de lege oven voor het eerste gebruik voor.

Stap 1 Verwijder alle accessoires en verwijderbare inschuifrails uit de oven.Stap 2 Stel de maximale temperatuur in voor de functie: .Laat de oven één uur werken.Stap 3 Stel de maximale temperatuur in voor de functie: .Laat de oven 15 minuten werken. De oven kan een vreemde geur en rook afgeven tijdens het voorverwarmen. Zorg er-voor dat de kamer wordt verlucht.www.aeg.com10

6. DAGELIJKS GEBRUIKWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.6.1 Verzonken knoppenOm het apparaat te bedienen, moet ude bedieningsknop indrukken. De knopkomt dan naar buiten.6.2 Verwarmingsfuncties Ovenfunctie ToepassingUit-standDe oven staat uit.Snel opwar-menOm de opwarmtijd teverkorten. Hetelucht /Hete luchtPLUSBakken op maximaal drierekstanden tegelijkertijden voedsel drogen.Stel de temperatuur 20°C tot 40 °C lager in danvoor Boven- /onderwarm-te.Om tijdens de bereidingvocht toe te voegen. Omtijdens het bakken dejuiste kleur en knapperig-heid te krijgen. Om bijhet opwarmen meer sap-pigheid te geven.Pizza-functieVoor het bakken van piz-za. Voor intensieve brui-ning en een knapperigebodem.Boven- /onderwarmteVoor het bakken en bra-den op één ovenniveau.

Ovenfunctie ToepassingOnderwarmteVoor het bakken van taar-ten met een knapperigebodem en het inmakenvan voedsel.OntdooienOm voedsel te ontdooi-en (groenten en fruit). Deontdooitijd hangt af vande hoeveelheid en diktevan het voedsel.Warmelucht(vochtig)Deze functie is ontwor-pen om tijdens de berei-ding energie te bespa-ren. Bij het gebruik vandeze functie kan de tem-peratuur in de ruimte ver-schillen van de ingestel-de temperatuur. De rest-warmte wordt gebruikt.Het verwarmingsvermo-gen kan worden vermin-derd. Raadpleeg voormeer informatie hethoofdstuk "Dagelijks ge-bruik", opmerkingen op:Warmelucht (vochtig) .GrillVoor het roosteren vandunne stukjes voedsel envoor het maken vantoast.Turbo grillVoor het braden van gro-tere stukken vlees of ge-vogelte met botten opéén niveau. Voor gratine-ren en bruinen.PyrolyseVoor inschakeling van py-rolytische reiniging vande oven.

6.3 Toelichting van:Warmelucht (vochtig)Deze functie wordt gebruikt om tevoldoen aan de energie-efficiëntieklasseen ecodesign-vereisten overeenkomstigEU 65/2014 en EU 66/2014. Testenvolgens EN 60350-1.De ovendeur dient tijdens de bereidinggesloten te zijn zodat de functie nietwordt onderbroken en de oven werkt opde hoogst mogelijke energie-efficiëntie.Bij gebruik van deze functie gaat deverlichting na 30 seconden automatischuit.Zie het hoofdstuk 'Hints andtips’, Warmelucht (vochtig)voor bereidingsinstructies.Zie voor algemeneaanbevelingen voorenergiebesparing hethoofdstuk ‘Energie-efficiëntie’,Energiebesparing.6.4 Instellen:Verwarmingsfunctie Stap 1 Draai aan de knop voor deverwarmingsfuncties om eenverwarmingsfunctie te selec-teren. Stap 2 Draai aan de regelknop omde temperatuur te selecteren.De lamp gaat branden wan-neer de oven in werking is.

Stap 3 Draai aan de knop voor deverwarmingsfuncties naar deuit-stand om de oven uit teschakelen.6.5 De functie instellen:Hetelucht PLUSDeze functie verhoogt de vochtigheid tijdens het koken.WAARSCHUWING!Gevaar voor brandwonden en schade aan het apparaat. Stap 1 Zorg ervoor dat de oven is afgekoeld. Stap 2 Vul de uitsparing in de oven-ruimte met kraanwater. De maximumcapaciteit vande uitsparing in de ovenruimteis 250 ml. Vul de uitsparing in deovenruimte niet bij tijdens debereiding of als de oven heet is.Stap 3 Stel de functie in: . Druk op: . Het indicatielampje gaat branden. Het werkt alleen met de func-tie: Hete lucht PLUS. Stap 4 Draai aan de regelknop voor de temperatuur om de temperatuur in te stellen. Stap 5 Verwarm de lege oven 10 minuten voor om vochtigheid te creëren. Stap 6 Plaats het voedsel in de oven.Zie het hoofdstuk 'Nuttige aanwijzingen en tips'.

Ovenfunctie instellen.6.7 Indicatielampje bijvoorverwarmenWanneer de ovenfunctie actief is,verschijnen de balkjes in het display één voor één wanneer de temperatuur inde oven stijgt en verdwijnen ze wanneerde temperatuur daalt.7. KLOKFUNCTIES7.1 Tabel met klokfuncties Klokfunctie ApplicatieTijdstip van de dagOm het tijdstip van de dag weer te geven en te wijzi-gen. U kunt het tijdstip van de dag op elk gewenst mo-ment wijzigen, ook als de oven uit staat.DuurDe duur van het koken instellen. Uitsluitend gebruikenals er een verwarmingsfunctie is ingesteld.EindtijdOm de uitschakeltijd van de oven in te stellen. Uitslui-tend gebruiken als er een verwarmingsfunctie is inge-steld. VertragingstijdCombinatie van functies: Duur, Eindtijd.KookwekkerOm een afteltijd in te stellen.

Deze functie heeft geeninvloed op de werking van de oven.Kookwekker - kan op elk gewenst moment worden in-gesteld, ook als de oven uit staat. NEDERLANDS 13

7.2 Instellen: Tijdstip van dedagWacht bij eerste aansluiting op destroom totdat het display het volgendeweergeeft: , . - knippert.hr 12:00 12 Stap 1 Draai de knop voor de temperatuur om het uur in te stellen.Stap 2 - druk om te bevestigen.Op het display wordt het ingestelde uur weergegeven, alsook: . - knip-min 00pert. Stap 3 Draai de knop voor de temperatuur om de minuten in te stellen.Stap 4 - druk om te bevestigen.Op het display verschijnt de ingestelde tijd. - druk hier herhaaldelijk op om het tijdstip van de dag te wijzigen. - knippert op hetdisplay.7.3 Functie instellen: Duur Stap 1 Stel de verwarmingsfunctie in.Stap 2 - druk herhaaldelijk. - begint te knipperen.Stap 3 Draai de regelknop om de minuten in te stellen. - druk om te bevestigen.Stap 4 Draai de knop voor de temperatuur om het uur in te stellen.

- druk om tebevestigen.Wanneer de ingestelde tijdsduur eindigt, klinkt er gedurende 2 min een ge-luidssignaal. De tijdinstelling knippert op het display. De oven wordt automa-tisch uitgeschakeld. Stap 5 Druk op een willekeurige toets om het signaal uit te zetten. Stap 6 Draai de knop voor de verwarmingsfuncties naar de uit-stand.7.4 Functie instellen: Eindtijd Stap 1 Stel de verwarmingsfunctie in.Stap 2 - druk herhaaldelijk. - begint te knipperen.Stap 3 Draai de knop voor de temperatuur om het uur in te stellen. - druk om tebevestigen.www.aeg.com14

Stap 4 Draai de knop voor de temperatuur om de minuten in te stellen. - druk omte bevestigen.Op de ingestelde eindtijd klinkt er gedurende 2 min een geluidssignaal. Detijdinstelling knippert op het display. De oven wordt automatisch uitgescha-keld. Stap 5 Druk op een willekeurige toets om het signaal uit te zetten. Stap 6 Draai de knop voor de verwarmingsfuncties naar de uit-stand.7.5 Functie instellen:Vertragingstijd Stap 1 Stel een verwarmingsfunctie in.Stap 2 - druk herhaaldelijk. - begint te knipperen. Stap 3 Draai de knop voor de temperatuur om de minuten in te stellen voor de func-tie: Duur. Druk op: . Stap 4 Draai de knop voor de temperatuur om het uur in te stellen voor de functie:Duur. Druk op: . Op het display verschijnt: . Stap 5 Draai de knop voor de temperatuur om het uur in te stellen voor de functie:Eindtijd. Druk op: .

Stap 6 Draai de knop voor de temperatuur om de minuten in te stellen voor de func-tie: Eindtijd. Druk op: . Het display geeft weer: de ingestelde temperatuur, , .De oven gaat later automatisch aan, werkt voor de ingestelde tijdsduur enstopt op de ingestelde eindtijd.Op de ingestelde eindtijd klinkt er gedurende 2 min een geluidssignaal. Detijdinstelling knippert op het display. De oven gaat uit. Stap 7 Druk op een willekeurige toets om het signaal uit te zetten. Stap 8 Draai de knop voor de verwarmingsfuncties naar de uit-stand.7.6 Functie instellen:KookwekkerDe kookwekker kan zowel wordeningesteld bij een ingeschakelde ofuitgeschakelde oven. NEDERLANDS 15

Stap 1 - druk herhaaldelijk. , - knippert. 00 Stap 2 Draai aan de knop voor de temperatuur om de seconden en daarna de minu-ten in te stellen. Als de ingestelde tijd langer is dan 60 min, knippert op het display. hr Stap 3 Stel de uren in. Kookwekker - start automatisch na 5 seconden. Na 90% van de ingestelde tijd klinkt er een geluidssignaal. Stap 4 Wanneer de ingestelde tijdsduur eindigt, klinkt er gedurende 2 min een ge- luidssignaal , - knippert op het display. Druk op een willekeurige00:00toets om het signaal uit te zetten. 8. GEBRUIK VAN DE ACCESSOIRESWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid. 8. 1 VleesthermometerDe sensor van de vleesthermometermeet de temperatuur binnenin hetvoedsel. Wanneer het voedsel deingestelde temperatuur heeft bereikt,wordt de oven uitgeschakeld.

Er worden twee temperaturen ingesteld: • de oventemperatuur (minimaal 120°C), • de kerntemperatuur van het voedsel. LET OP. Gebruik alleen de sensor vande vleesthermometer die ismeegeleverd and deoriginele reserveonderdelen. Voor de beste kookresultaten: • Ingrediënten moeten opkamertemperatuur zijn. • De sensor voor de vleesthermometerkan niet worden gebruikt voorvloeibare gerechten. • Tijdens de bereiding moet de sensorvan de vleesthermometer in hetgerecht stoken blijven en de stekkerin de houder. • Maak gebruik van de aanbevolenvleesthermometerinstellingen voorvoedsel. Zie het hoofdstuk 'Nuttigeaanwijzingen en tips'. Telkens u devleesthermometer in hetcontact steekt, moet u dekerntemperatuurtijdopnieuw instellen. U kunt deduur en de eindtijd nietinstellen. De oven berekent degeschatte bereidingstijd,maar dit kan veranderentijdens het koken. Voedselcategorieën: vlees,gevogelte en vis 1.

Het display geeft het symbool van devleesthermometer weer.Wanneer u de vleesthermometer voor deeerste keer gebruikt, is de standaardkerntemperatuur 60 °C. Wanneer knippert, kunt u detemperatuurknop gebruiken om destandaard kerntemperatuur te wijzigen.Het display toont het symbool van devleesthermometer en de standaardkerntemperatuur. 4. Druk op om de nieuwekerntemperatuur op te slaan, ofwacht 10 seconden tot de instellingautomatisch wordt opgeslagen.De nieuwe standaard kerntemperatuurwordt weergegeven tijdens het volgendegebruik van de vleesthermometer.Wanneer het gerecht de ingesteldekerntemperatuur heeft bereikt, gaan de kerntemperatuur en knipperen. Erklinkt gedurende twee minuten eengeluidssignaal. 5. Druk op een willekeurige toets ofopen de ovendeur om het geluid testoppen. 6.

Haal de stekker van devleesthermometer uit hetstopcontact en haal het gerecht uithet apparaat.WAARSCHUWING!Er bestaat een risico opverbrandingsgevaaraangezien devleesthermometer heetwordt. Wees voorzichtigwanneer u de stekker eruithaalt en devleesthermometer uit hetgerecht haalt.Categorie levensmiddelen:stoofschotel 1. Stel de ovenfunctie en temperatuurin. 2. Plaats de helft van de ingrediënten inde ovenschaal. 3. Plaats de punt van devleesthermometer precies in hetmidden van de stoofschotel.Devleesthermometer moet stevig opzijn plaats blijven tijdens hetbakproces. Gebruik een solideingrediënt om dat te bereiken.Gebruik de rand van de ovenschaalom het silicone handvat van devleesthermometer te ondersteunen.De punt van de vleesthermometermag de bodem van de ovenschaalniet aanraken. 4. Bedek de vleesthermometer met deresterende ingrediënten. 5.

Het display geeft het symbool van devleesthermometer weer. 6. Druk op om de nieuwekerntemperatuur op te slaan, ofwacht 10 seconden tot de instellingautomatisch wordt opgeslagen.De nieuwe standaard kerntemperatuurwordt weergegeven tijdens het volgendegebruik van de vleesthermometer.Wanneer het gerecht de ingesteldekerntemperatuur heeft bereikt, gaan de kerntemperatuur en knipperen. Erklinkt gedurende twee minuten eengeluidssignaal. 7. Druk op een willekeurige toets ofopen de ovendeur om het geluid testoppen. 8. Haal de stekker van devleesthermometer uit hetstopcontact en haal het gerecht uithet apparaat.WAARSCHUWING!Er bestaat een risico opverbrandingsgevaaraangezien devleesthermometer heetwordt. Wees voorzichtigwanneer u de stekker eruithaalt en devleesthermometer uit hetgerecht haalt.De temperatuur wijzigentijdens het kokenU kunt de temperatuur tijdens debereiding altijd wijzigen: 1.

Druk op : • eenmaal - het display toont deingestelde kerntemperatuur dieelke 10 seconden wisselt naar deactuele kerntemperatuur. • tweemaal - het display toont deactuele oventemperatuur die elke10 seconden wisselt naar deingestelde oventemperatuur. • driemaal - het display toont deingestelde oventemperatuur. 2. Draai de knop voor de temperatuurom de temperatuur in te stellen.8.2 Accessoires plaatsenEen kleine inkeping bovenaan verhoogtde veiligheid. Deze inkepingenvoorkomen bovendien omkanteling. Dehoge rand rond het rooster voorkomt dathet kookgerei van het rooster afglijdt.www.aeg.com18

Bakrooster:Plaats het rooster tussen de geleides-tangen van de inschuifrail.Bakplaat/ Diepe pan:Schuif de bakplaat /diepe pan tussen degeleidestangen van de roostersteun.Bakrooster en bakplaat / diepepansamen:Plaats de bakplaat /diepe pan tussen degeleiders van de inschuifrails en hetbakrooster op de geleiders erboven.9. EXTRA FUNCTIES9.1 Kinderslot gebruikenAls het Kinderslot aanstaat, kan de ovenniet per ongeluk worden geactiveerd. 1. Zorg ervoor dat de knop voor deverwarmingsfuncties in de uit-standstaat. 2. , - houd tegelijkertijdgedurende 2 seconden ingedrukt. Het signaal klinkt. SAFE , - wordenweergegeven op het display. De deurblijft vergrendeld. - het symbool verschijntook op het display wanneerde pyrolysefunctie werkt.Herhaal stap 2 om het Kinderslot uit teschakelen.9.2 FunctievergrendelinggebruikenU kunt de functie Functievergrendelingalleen inschakelen wanneer de ovenwerkt.

(°C) (u) 30 - 115 12,5 120 - 195 8,5 200 - 245 5,5 250 - maximum 3Druk na een automatische uitschakelingop een willekeurige knop om de ovenopnieuw te bedienen.De automatische uitschakeling werkt nietmet de functies: Binnenverlichting,Voedselsensor,Duur, Eindtijd.9.5 KoelventilatorAls de oven in werking is, wordt dekoelventilator automatisch ingeschakeldom de oppervlakken van de oven koel tehouden. Na het uitschakelen van deoven blijft de ventilatie doorgaan totdatde oven is afgekoeld.10. TIPS EN TRICKSWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.www.aeg.com20

10.1 KookadviezenDe temperatuur en kooktijden in de tabellen zijn slechts als richtlijn bedoeld. Deze zijn af-hankelijk van de recepten en de kwaliteit en de hoeveelheid van de gebruikte ingrediën-ten.Uw oven kan anders bakken of roosteren dan de oven die u tot nu toe gebruikt heeft. Deonderstaande tabellen tonen aanbevolen instellingen voor temperatuur, kooktijd en rek-stand voor specifieke soorten voedsel.Als u voor een speciaal recept de instelling niet kunt vinden, zoek dan naar een soortgelijkrecept.10.2 Binnenzijde van de deurAan de binnenkant van de deur vindt uhet volgende: • de nummers van de inzetniveaus. • informatie over de ovenfuncties,aanbevolen niveaus en temperaturenvoor gerechten.10.3 Hete lucht PLUSGebruik de tweede rekstand.Gebruik 150 ml water.Gebruik een bakplaat.

BRA- DEN (°C) (min) Rosbief 200 50 - 60 Kip 210 60 - 80Geroosterdvarkensvlees 180 65 - 8010.4 BakkenGebruik voor de eerste baksessie delagere temperatuur.Bij het bereiden van cake op meerdereniveaus kan de baktijd ca. 10 - 15minuten langer zijn.Als de cake niet overal even hoog is,wordt de cake niet overal even bruin. Alsde cake niet overal even bruin wordt,hoeft u de temperatuurinstelling niet tewijzigen. De verschillen verminderentijdens het bakken.Tijdens het bakken kunnen bakplaten inde oven vervormen. Wanneer debakplaten weer afgekoeld zijn, verdwijntde vervorming.10.5 Baktips Bakresultaat Mogelijke oorzaak OplossingDe onderkant van decake is niet voldoendegebakken. De rekstand is incorrect.

Plaats de cake op een lagere rek-stand.De cake zakt in enwordt klef, of streperig.De oventemperatuur is tehoog.Stel de volgende keer de oven-temperatuur iets lager in.De oventemperatuur is tehoog en de baktijd te kort.Stel volgende keer een langerebaktijd en een lagere oventempe-ratuur in. De cake is te droog. De oventemperatuur is telaag.Stel de volgende keer de oven-temperatuur hoger in. Te lange baktijd. Stel volgende keer een korterebaktijd in.De cake wordt ongelijk-matig gebakken.De oventemperatuur is tehoog en de baktijd te kort.Stel volgende keer een langerebaktijd en een lagere oventempe-ratuur in.Het cakebeslag is niet ge-lijkmatig verdeeld.Verspreid de volgende keer hetcakebeslag gelijkmatig over debakplaat.De cake wordt niet gaarbinnen de in het receptaangegeven baktijd.De oventemperatuur is telaag.Stel de volgende keer de oven-temperatuur iets hoger in.www.aeg.com22

10.6 Bakken op 1 rekniveau BAKKEN IN BAKVORMEN (°C)(min)Taartbodem -zandtaart-deeg, verwarmde oven voor Hetelucht 170 - 180 10 - 25 2Taartbodem -zacht cake-deeg Hetelucht 150 - 170 20 - 25 2Tulband /Brioche Hetelucht 150 - 160 50 - 70 1Zandgebak /Fruitgebak Hetelucht 140 - 160 70 - 90 1 Kwarktaart Boven- /onderwarmte 170 - 190 60 - 90 1 CAKE/GEBAK/BROOD Gebruik de derde rekstand. Gebruik de functie: Hetelucht. Gebruik een bakplaat. (°C) (min)Kruimeltaart,droog 150 - 160 20 - 40Vruchtentaart (ge-maakt van gist-deeg/zacht cake-deeg), gebruik eendiepe pan 150 35 - 55 CAKE/GEBAK/BROOD Gebruik de derde rekstand. Gebruik de functie: Hetelucht. Gebruik een bakplaat. (°C) (min)Vruchtencake vanzanddeeg 160 - 170 40 - 80 NEDERLANDS 23

KOEKJES/CAKEJES/GEBAK/BROODJES (°C)(min) 2 posities 3 positiesKoekjes ge-maakt van gist-deeg 160 - 170 30 - 60 1 / 4 - Makarons 100 - 120 40 - 80 1 / 4 -Koekjes ge-maakt van ei-wit / Schuimge-bakjes 80 - 100 130 - 170 1 / 4 -10.9 Tips voor bradenGebruik hittebestendig kookgerei.Geroosterd mager vlees bedekt (u kuntaluminiumfolie gebruiken).Braad grote vleesstukken direct in dediepe bakplaat of op een bakroosterboven de bakplaat.Doe wat water in de bakplaat om tevoorkomen dat druipend vet verbrandt.Draai het braadstuk na 1/2 - 2/3 van degaartijd.Rooster vlees en vis in grote stukken (1kg of meer).Bedruip vleesstukken meerdere malenmet hun eigen sap tijdens het roosteren.10.10 BradenGebruik de eerste rekstand.

10.11 Knapperig bakkenmet:Pizza-functie PIZZA Gebruik de eerste rekstand. (°C) (min) Taarten 180 - 200 40 - 55 Spinazietaart 160 - 180 45 - 60Quiche Lor-raine / Zwit-serse flan 170 - 190 45 - 55 Kwarktaart 140 - 160 60 - 90 Groentetaart 160 - 180 50 - 60 PIZZA Warm de lege oven voor het ko-ken voor. Gebruik de tweede rekstand. (°C) (min)Pizza, dunnekorst, ge-bruik eendiepe pan 200 - 230 15 - 20 PIZZA Warm de lege oven voor het ko-ken voor. Gebruik de tweede rekstand. (°C) (min)Pizza, dikkekorst 180 - 200 20 - 30Ongede-semd brood 230 - 250 10 - 20Bladerdeeg-taart 160 - 180 45 - 55Flammku-chen 230 - 250 12 - 20 Pierogi 180 - 200 15 - 2510.12 GrillWarm de lege oven voor het koken voor.Alleen dunne stukken vlees of vis grillen.Plaats een pan op de eerste rekstand omvet op te vangen.www.aeg.com30

ONTDOOIEN Gebruik de functie: Hetelucht. (°C) (min)Lasagne / Cannelloni, be-vroren 160 - 180 40 - 60 2 Gebakken kaas 170 - 190 20 - 30 3 Vleugels van kippen 190 - 210 20 - 30 210.14 OntdooienHaal het gerecht uit de verpakking enplaats het op een bord.Dek het voedsel niet af, want dat kan deontdooitijd verlengen.Plaats voor grote porties voedsel eenomgedraaid bord op de bodem van deovenruimte. Leg het voedsel op eendiepe schaal en zet deze bovenop hetbord in de oven. Verwijder indien nodigde bakplaatsteunen. Gebruik de eerste rekstand.(kg) (min)Ontdooitijd(min)Verdere ont-dooitijd Kip 1 100 - 140 20 - 30 Halverwege de be-reidingstijd om-draaien.Vlees, halverwe-ge de berei-dingstijd om-draaien 1 100 - 140 20 - 30 Halverwege de be-reidingstijd om-draaien. Forel 0,15 25 - 35 10 - 15 - Aardbeien 0,3 30 - 40 10 - 20 - Boter 0,25 30 - 40 10 - 15 -www.aeg.com32

Gebruik de eerste rekstand.(kg) (min)Ontdooitijd(min)Verdere ont-dooitijdRoom, klop denog licht bevro-ren slagroom 2 x 0,2 80 - 100 10 - 15 Klop de nog lichtbevroren slag-room. Taart 1,4 60 60 -10.15 InmakenGebruik de functie Onderwarmte.Gebruik alleen weckpotten van dezelfdeafmetingen.Gebruik geen weckpotten met een draai-of bajonetsluiting en metalen bakken.Gebruik de eerste rekstand.Zet niet meer dan zes weckflessen van 1liter op het bakrooster.Vul de glazen potten gelijkmatig en sluitze af met een klem.De potten mogen elkaar niet aanraken.Doe ongeveer 1/2 liter water in debakplaat om voldoende vocht in de ovente geven.Als de vloeistof in de weckpotten begintte borrelen (na ca. 35 - 60 minuten bijweckpotten van 1 liter), stop de oven ofverlaag de temperatuur tot 100 °C(raadpleeg de tabel).Stel de temperatuur in op 160 - 170 °C.

GRILLEN Verwarm de lege oven 5 minuten voor. Grill met de maximale temperatuurinstelling.(min) Geroosterd brood Grill 1 - 3 5Biefstuk, halverwege de be-reidingstijd omdraaien Grill 24 - 30 411. ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.11.1 Opmerkingen over schoonmakenReinigings-middelenMaak de voorkant van de oven schoon met een zachte doek, warm wateren een mild reinigingsmiddel.Gebruik een reinigingsoplossing om metalen oppervlakken te reinigen.Reinig vlekken met een mild reinigingsmiddel.Dagelijks ge-bruikReinig de uitsparing telkens na gebruik. Vetophoping of andere restenkunnen brand veroorzaken.Droog de uitsparing na elk gebruik met een zachte doek.AccessoiresReinig alle accessoires na elk gebruik en laat ze drogen. Gebruik eenzachte doek met warm water en een mild reinigingsmiddel.

11.2 Hoe schoon te maken:Uitsparing van de ovenruimteReinig de uitsparing van de ovenruimteom kalksteenresten te verwijderen na hetkoken met stoom. Stap 1 Stap 2 Stap 3Giet: 250 ml witte azijn in deuitsparing van de ovenruim-te. Gebruik maximaal 6%azijn zonder toevoegingen.Laat de azijn de kalksteen-resten gedurende 30 minu-ten oplossen bij omgevings-temperatuur.Maak de uitsparing schoonmet lauw water en een zach-te doek.Voor de functie: Hete lucht PLUS reinig de oven elke 5-10 kookcycli.11.3 Hoe te verwijderen:Inschuifrails/Verwijder de inschuifrails om de oven tereinigen. Stap 1 Schakel de oven uit en wachttot deze afgekoeld is. Stap 2 Trek de inschuifrail bij devoorkant uit de zijwand.

Vóór de pyrolytische reiniging:Schakel de oven uit enwacht tot deze afgekoeldis.Verwijder alle accessoires enverwijderbare inschuifrails.Reinig de onderkant van deoven en de glazen deur aan debinnenkant met warm water,een zachte doek en een mildreinigingsmiddel.Stap 1 Stel de functie in: . - knippert. Stap 2 Draai aan de regelknop (voor de temperatuur) om de reinigingsmodus in testellen. Optie Reinigingsmodus Duur P1 Lichte reiniging 1 uur 30 min P2 Normale reiniging 3 uurStap 3 - druk hierop om het reinigen te starten. Stap 4 Draai na de reiniging de knop voor de verwarmingsfuncties naar de uit-stand. Tijdens het reinigen is de ovenlamp uit. De ovendeur blijft vergrendeld. Als de ovenkoud is, gaat de deur open.Wanneer de oven op de ingestelde temperatuur is, vergrendelt de deur.

Totdat de deur ontgrendelt toont het display: de balken van het warmte-indicatielampje, .Na afloop van de reiniging:Schakel de oven uit enwacht tot deze afgekoeldis.Maak de holte schoon meteen zachte doek.Verwijder het residu van de bo-dem van de holte.11.5 ReinigingsherinneringDe oven herinnert u eraan wanneer u deoven moet reinigen met: pyrolytischereiniging.PYR Knippert in het display gedurende10 seconden na elke in- en uitschakelingvan de oven. , - druk hier tegelijkertijd opom de herinnering uit te schakelen.11.6 Hoe te verwijderen eninstalleren: DeurU kunt de deur en de binnensteglaspanelen verwijderen om ze schoonte maken.Het aantal glasplaten verschiltper model.WAARSCHUWING!De deur is zwaar.LET OP!Behandel het glasvoorzichtig, vooral rond deranden van het voorpaneel.Het glas kan breken. NEDERLANDS 41

Stap 1 Open de deur volledig.AA Stap 2 Duw de klemhendels (A)volledig op de twee schar-nieren. Stap 3 Sluit de ovendeur in de eerste openingsstand (in een hoek van ongeveer 70°).Houd de deur aan beide kanten vast en trek deze onder een opwaartse hoekweg van de oven. Plaats de ovendeur met de buitenkant omlaag op een zach-te en egale ondergrond. Stap 4 Deurafdekking (B) aan debovenkant van de deur aanbeide kanten vastpakken ennaar binnen drukken om deklemsluiting te ontgrende-len.12B Stap 5 Trek de deurlijst naar vorenom hem te verwijderen. Stap 6 Houd de glasplaten aan debovenkant vast en trek dezeeen voor een omhoog uitde geleiding. Stap 7 Reinig de glasplaat met eensopje. Droog de glasplaatvoorzichtig af. Reinig deglasplaten niet in de vaat-wasser. Stap 8 Voer na het reinigen de bo-venstaande stappen uit inde omgekeerde volgorde.

Stap 10 Zorg ervoor dat u de glas-platen (C, B en A) weer inde juiste volgorde terug-plaatst. Plaats eerst glas-plaat C, die een opdruk vaneen vierkant op de linker-kant en opdruk van eendriehoek op de rechterkantheeft. U treft deze symbo-len ook in reliëf aan op hetdeurframe. Het driehoek-symbool op het glas moetovereenkomen met de drie-hoek op het deurframe enhet vierkantsymbool methet vierkant. Plaats hiernade twee andere glasplaten. A B C11.7 Hoe te vervangen: LampWAARSCHUWING!Gevaar voor elektrischeschokken.Het lampje kan heet zijn.Voordat u de lamp vervangt: Stap 1 Stap 2 Stap 3Schakel de oven uit. Wachttot de oven afgekoeld is.Trek de oven uit het stop-contact.Leg een doek op de bodemvan de ovenruimte.Bovenlamp Stap 1 Draai de glazen afdekking omdie te verwijderen. Stap 2 Reinig het glazen deksel. Stap 3 Vervang de lamp door een geschikte hittebestendige lamp van 300 °C.

Stap 4 Installeer het glazen deksel.12. PROBLEEMOPLOSSINGWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.12.1 Wat moet u doen als... De oven gaat niet aan of warmt niet op Mogelijke oorzaak OplossingDe oven is niet aangesloten op een stop-contact of is niet goed geïnstalleerd.Controleer of de oven goed is aangeslotenop het stopcontact (zie het aansluitdiagramindien beschikbaar). De oven is uitgeschakeld. Schakel de oven in. De klok is niet ingesteld. Stel de klok in.De benodigde kookstanden zijn niet inge-steld.Zorg ervoor dat de instellingen correct zijn. De automatische uitschakeling is actief. Raadpleeg 'Automatisch uitschakelen'. De deur is niet goed gesloten. Sluit de deur volledig. De zekering is doorgeslagen. Ga na of de zekering de oorzaak van de sto-ring is. Als de zekeringen keer op keer door-slaan, neemt u contact op met een erkendeinstallateur.

Het Kinderslot van de oven is geactiveerd. Zie “Het Kinderslot gebruiken”. Problemen met componenten Omschrijving Mogelijke oorzaak Oplossing Het lampje brandt niet. Het lampje is stuk. Vervang het lampje.De voedselthermometerwerkt niet.De stekker van de voedsel-thermometer is niet goed inde aansluiting gestoken.Steek de stekker van devoedselthermometer zo vermogelijk in het stopcontact.www.aeg.com44

Het scherm toont: Omschrijving Mogelijke oorzaak OplossingOp het display verschijnt"C2".U wilt de pyrolyse- of ont-dooifunctie starten, maar uhebt de voedselthermome-ter niet uit de aansluiting ge-haald.Haal de stekker van devoedselthermometer uit deaansluiting.Op het display verschijnt"C3".De reinigingsfunctie werktniet. De deur is niet vollediggesloten of het deurslot isdefect.Sluit de deur volledig.Op het display verschijnt"F102". • U heeft de deur niet he-lemaal gesloten. • De deurvergrendeling isstuk. • Sluit de deur volledig. • Schakel de oven uit viade huiszekering of de vei-ligheidsschakelaar in dezekeringkast en schakeldeze weer in. • Neem contact op met deklantenservice, wanneer"F102" opnieuw wordtweergegeven.Het display toont een fout-code die niet in deze tabelstaat. Er is een elektrische fout.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met AEG BD541P stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden