Zodiac Z550IQ Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Zodiac Z550IQ (184 pagina’s), behorend tot de categorie Warmtepomp. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 17 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Zodiac Z550IQ of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/184
H0791900 - REVC
Ø50 (x2)
Ø18
(x2)
FR
*Guide de Démarage Rapide
EN
Quick Start Guide
DE
Kurz- oder Schnellstartanleitung
NL
Snelstartgids
ES
Guia de Início Rápido
PT
Guia Rápido
IT
Guida Rapida
EL

SV
Snabbstartsguide
HU

PL
Przewodnik Szybkiego Uruchamiania
BG

CS

SK


AR
Z550iQ














󰑡󰗎󰐊󰌪󰓴󰈉󰈛󰈓󰐠󰗎󰐊󰍜󰉅󰐃󰈉

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Zodiac
Categorie: Warmtepomp
Model: Z550IQ

Handleiding Zodiac Z550IQ – volledige tekst

1ALGEMENE WAARSCHUWINGEN• Het negeren van de waarschuwingen kan leiden tot schade aan de zwembadinstallae of tot ernsg letsel, en kan zelfs de dood tot gevolg hebben. • Alleen een vakman op het gebied van de betreende technische vakgebieden (elektriciteit, hydraulica of koeltechnieken) is bevoegd onderhoud of reparaes uit te voeren aan het apparaat. De gekwaliceerde technicus die werkzaamheden op het apparaat uitvoert, moet persoonlijke beschermingsmiddelen gebruiken / dragen (zoals een veiligheidsbril, handschoenen, etc. ) om het risico op verwondingen te voorkomen jdens werkzaamheden op het apparaat. • Controleer vóór het uitvoeren van ongeacht welke werkzaamheden of de stroom uitgeschakeld is en de toegang tot het apparaat vergrendeld is.

• Het apparaat is bedoeld voor een specieke toepassing voor zwembaden en spa’s en mag niet worden gebruikt voor andere doeleinden dan waarvoor het is ontworpen. • Dit apparaat is niet bestemd voor een gebruik door personen (inclusief kinderen) waarvan de lichamelijke, zintuiglijke of geestelijke vermogens verminderd zijn of door personen zonder enige ervaring of kennis, tenzij zij via een voor hun veiligheid verantwoordelijke persoon onder toezicht staan of van tevoren instruces hebben ontvangen betreende het gebruik van het apparaat. • Kinderen moeten onder toezicht staan, om te voorkomen dat zij niet met het apparaat spelen.

• Dit apparaat mag gebruikt worden door kinderen van minstens 8 jaar en door personen met verminderde lichamelijke, zintuiglijke of geestelijke vermogens of personen zonder enige ervaring of kennis, mits zij onder correct toezicht staan of van tevoren instruces hebben ontvangen betrekking tot het veilige gebruik van het apparaat, en zij de mogelijke gevaren begrijpen. • De door de gebruiker uit te voeren reinigings- en onderhoudswerkzaamheden mogen niet door kinderen zonder toezicht worden uitgevoerd.

• Het apparaat moet worden geïnstalleerd volgens de instruces van de fabrikant en met respect voor de heersende lokale en naonale normen. • De installateur is verantwoordelijk voor het installeren van het apparaat en de naleving van de naonale regelgeving met betrekking tot de installae. De fabrikant kan in geen geval aansprakelijk worden gesteld wanneer de ter plaatse geldende installaenormen niet worden gerespecteerd. • Voor alle andere handelingen dan het eenvoudig gebruikersonderhoud zoals beschreven in deze handleiding, moet het product worden onderhouden door een vakman. • Bij storing van het apparaat niet zelf proberen het apparaat te repareren, maar contact opnemen met een vakbekwame monteur. WAARSCHUWINGENLees de instruces in deze handleiding zorgvuldig door voordat u de eenheid in gebruik neemt.

• Voordat u enige handeling uitvoert op het apparaat, is het noodzakelijk dat u deze handleiding voor installae en gebruik leest, evenals het boekje "Garanes" dat wordt meegeleverd met het apparaat. Dit niet doen, kan leiden tot schade aan eigendommen, ernsge verwondingen of de dood, naast de annulering van de garane. • Bewaar deze documenten en geef deze door voor toekomsg gebruik gedurende de levensduur van het apparaat. • Het is verboden om dit document op generlei wijze te verspreiden of te wijzigen zonder toestemming van de fabrikant. • De fabrikant verbetert voortdurend de kwaliteit van zijn producten en de informae in dit document kan worden gewijzigd zonder voorafgaande kennisgeving.

2WAARSCHUWINGEN VOOR APPARATEN DIE KOELVLOEISTOF R410A BEVATTEN • De vloeistof R410A niet alazen in de atmosfeer. Deze vloeistof is een geuoreerd broeikasgas, dat valt onder het Protocol van Kyoto, met een potenële bijdrage aan de globale opwarming (GWP) = 2088 (zie Europese reglementering EG 517/2014). • Om te voldoen aan de relevante milieu- en installaenormen, in het bijzonder aan decreet nr. 2015-1790 en/of de EU-reglementering EG 517/2014, moet jdens de indienststelling en minstens eenmaal per jaar een lektest worden uitgevoerd op het koelcircuit. Deze bewerking moet worden uitgevoerd door een gecerceerde specialist in koelsystemen. INSTALLATIE EN ONDERHOUD• Het apparaat mag niet in de buurt van brandbare materialen, of de luchnlaatmond van een aangrenzend gebouw worden geïnstalleerd.

WAARSCHUWINGEN MET BETREKKING TOT ELEKTRISCHE APPARATEN• De elektrische voeding van het apparaat moet worden beschermd door een speciale aardlekbeveiliging (RCD) van 30 mA conform de normen van het land waar het geïnstalleerd wordt. • Gebruik geen verlengsnoer om het apparaat aan te sluiten; dit moet rechtstreeks aangesloten worden op een geschikt voedingscircuit. • Controleer vóór alle werkzaamheden dat: - De op het kenplaatje van het apparaat vermelde vereiste ingangsspanning overeenkomt met de spanning van de netvoeding; - De netvoedingsservice compabel is met de elektriciteit die het apparaat nodig hee, en of deze op de juiste wijze geaard is. • In geval van abnormale werking of bij verspreiding van geuren door het apparaat, dit onmiddellijk uitschakelen, de stekker uit het stopcontact verwijderen en contact opnemen met een vakman.

• Voor het uitvoeren van onderhoud of een servicebeurt controleren of hier geen spanning op staat en volledig losgekoppeld is van het elektriciteitsnet.

Bovendien dient geverieerd te worden of de prioriteit verwarming (in het voorkomende geval) is uitgeschakeld en of elk(e) ander(e) op het apparaat aangesloten apparatuur of accessoire eveneens losgekoppeld is van het elektriciteitsnet. • Een apparaat in bedrijf niet loskoppelen en opnieuw aansluiten. • Niet aan de voedingskabel trekken om deze los te koppelen. • Als de voedingskabel beschadigd is, dient deze uitsluitend vervangen te worden door de fabrikant, een geautoriseerde vertegenwoordiger of een reparaewerkplaats. • Geen onderhoud of een servicebeurt uitvoeren aan het apparaat met vochge handen of wanneer het apparaat vochg is. • Alvorens het apparaat aan te sluiten op de voedingsbron veriëren of het aansluitblok of het stopcontact waar het apparaat op zal worden aangesloten, in goede staat verkeert en niet beschadigd of verroest is.

• Voor elke component of subgeheel met een baerij: niet herladen, niet uit elkaar halen, en niet in het vuur gooien. Deze niet blootstellen aan hoge temperaturen of direct zonlicht. • Haal bij onweerachg weer de stekker van het apparaat uit het stopcontact om te voorkomen dat dit wordt beschadigd door de bliksem. • Dompel het apparaat niet onder in water (met uitzondering van de schoonmaakrobots) of modder. • Raadpleeg de garanevoorwaarden voor de gegevens van de toegelaten evenwichtsvoorwaarden van het water voor de werking van het apparaat. • Elke deacvering, verwijdering of ontwijking van een van de ingebouwde beveiligingselementen in het apparaat doet automasch de garane vervallen, evenals het gebruik van vervangende onderdelen aomsg van een niet-geautoriseerde derde fabrikant.

3RecyclingDit symbool wordt opgelegd door de Europese AEEA-richtlijn 2012/19/EU (richtlijn betreende afgedankte elektrische en elektronische apparatuur) en betekent dat uw apparaat niet met het huisvuil mag worden weggegooid. Dit moet selecef worden verwerkt voor hergebruik, recyclage of herstelling. Als het apparaat mogelijk milieugevaarlijke stoen bevat, dan moeten deze verwijderd of geneutraliseerd worden. Vraag uw dealer om informae over de wijze van recycling. • Voor bepaalde apparaten is het verplicht om een accessoire van het volgende type te gebruiken: “beschermend rooster” als de installae zich bevindt op een plaats waarvan de toegang niet is gereglementeerd.

• Tijdens de installae-, reparae- en onderhoudsfasen, is het verboden om de leidingen als opstap te gebruiken: onder deze belasng zouden de leidingen kunnen breken en zou de koelvloeistof ernsge brandwonden kunnen veroorzaken. • Tijdens de onderhoudsfase van het apparaat, dienen de samenstelling en de staat van de warmtegeleidende vloeistof gecontroleerd te worden en dienen eventuele sporen van koelvloeistof opgespoord te worden. • Tijdens de jaarlijkse controle dient in overeenstemming met de van kracht zijnde wetgeving de afdichng van het apparaat, de juiste aansluing van de hoge en lage drukregelaars op het koelcircuit en de onderbreking van het elektrisch circuit in geval van acvering gecontroleerd te worden. • Tijdens de onderhoudsfase dient men te controleren of er geen sporen zijn van corrosie of olievlekken rond de koelcomponenten.

• Voorafgaand aan welke werkzaamheden ook aan het koelcircuit, dient men het apparaat verplicht uit te schakelen en enkele minuten te wachten alvorens temperatuur- of drukmeters aan te brengen, omdat bepaalde onderdelen, zoals de compressor en de leidingen, temperaturen van meer dan 100 °C kunnen bereiken en de hoge drukken ernsge brandwonden kunnen veroorzaken.

STORINGOPLOSSING• Soldeerwerkzaamheden dienen uitgevoerd te worden door erkende soldeerspecialisten. • Voor de vervanging van de leidingen mag uitsluitend gebruik gemaakt worden van koperen buizen overeenkomsg de norm NF EN 12735-1. • Detece van lekken, testen onder druk: - nooit droge zuurstof of lucht gebruiken (gevaar voor brand of ontplongen), - gedehydreerde skstof of een mengsel van skstof en het op het typeplaatje aangegeven koelmiddel gebruiken, - de druk van de test aan de lage- en hogedrukzijde mag niet hoger zijn dan 42 bar (voor R410A) ingeval het apparaat is voorzien van de manometerope. • Voor leidingen van het hogedrukcircuit uitgevoerd met een koperen buis met een diameter gelijk aan of meer dan 1’’5/8, zal er een cercaat §2. 1 overeenkomsg de norm NF EN 10204 worden aangevraagd bij de leverancier, en worden toegevoegd aan het technisch installaedossier.

• De technische informae met betrekking tot de veiligheidseisen van de verschillende toegepaste richtlijnen staan aangegeven op het typeplaatje. Al deze informae dient geregistreerd te worden in de installaehandleiding van het toestel die deel uit dient te maken van het technische installaedossier: model, code, serienummer, max. en min. TS, PS, fabricaejaar, CE-markering, adres van de fabrikant, koelvloeistof en gewicht, elektrische instellingen, thermodynamische en akoessche prestaes.

5❶ Installae 1. 1 I Keuze van de plaats• Wanneer het apparaat geïnstalleerd is en beschermd wordt door een diereneelschakelaar (RCD) met een maximale stroomsterkte van 30 mA, dan moet deze op minimaal 2 meter van de randen van het zwembad geïnstalleerd worden. • Het apparaat niet opllen door het vast te houden op het lichaam, neem het vast bij de basis. • Voorzie bij buitenopstelling een vrije ruimte rondom het apparaat (zie § “1. 2 I Hydraulische aansluingen”). • In het geval van binneninstallae, moet het apparaat worden uitgerust met de kit technisch lokaal. • Plaats het apparaat op zijn trillingsdempers (geïntegreerd in de basis, in de hoogte verstelbaar), op een stabiel, stevig en horizontaal oppervlak. • Het oppervlak moet het gewicht van het apparaat kunnen dragen (belangrijk bij een installae op een dak, balkon of een andere drager).

Het apparaat mag niet geïnstalleerd worden: • met het uitblazen in de richng van een permanente of jdelijke hindernis (luifel, takken. ) op minder dan 5 meter. • op haken,• binnen het bereik van sproeiers, spuiten van water of modder (rekening houdend met de wind),• vlakbij een hiebron, of ontvlambaar gas, • in de buurt van hogefrequeneapparatuur,• op een plek waar deze kan lijden onder de ophoping van sneeuw. • op een plaats waar deze kan worden overspoeld door condenswater geproduceerd door het apparaat jdens het gebruik. Tip: minimaliseren van mogelijke lawaai van de warmtepomp• Niet installeren onder of in de richng van een raam. • Niet richten naar de buren. • Het apparaat installeren in een open ruimte (geluidsgolven weerkaatsen op de oppervlakken). • Een akoessch scherm rond de warmtepomp installeren, met respect voor de voorziene afstanden.

6 1.2 I Hydraulische aansluingen• De verbindingen worden uitgevoerd met PVC-buis Ø 50 (zie § “5.1 I Beschrijving”), met behulp van de half-aansluingen voorzien op het zwembadltercircuit na het lter en voor de waterbehandeling.• De hydraulische aansluitrichng respecteren.• Verplichte installae van een bypass om werkzaamheden aan het apparaat te vergemakkelijken.: inlaatklep water: bypassklep: uitlaatklep water: regelklep waterinlaat (facultaef): regelklep wateruitlaat (facultaef): waterbehandeling* minimale afstandAansluing op een standaard ltercircuit• Sluit voor de condensafvoer een slang met binnen-Ø 18 aan op de gegroefde elleboog die moet worden gemonteerd onder de sokkel van het apparaat.Oriëntae van de condensafvoer (onderaanzicht van het apparaat)Tip: condensafvoer• Waarschuwing, uw apparaat kan meerdere liters water per dag afvoeren.

Het wordt sterk aanbevolen om de afvoer aan te sluiten op een geschikte waterafvoer. • Het is raadzaam om het apparaat iets naar achteren te kantelen (met de verstelbare trillingdempers) voor een betere afvoer van het condenswater.NL

7 1. 3 I Aansluingen van de elektrische voeding• Voor het uitvoeren van werkzaamheden in het apparaat, is het noodzakelijk om de stroomvoorziening te onderbreken, vanwege risico's op elektrische schokken die kunnen leiden tot materiële schade, ernsg letsel of de dood. • Alleen een gekwaliceerde en ervaren elektricien mag de bekabeling in het apparaat uitvoeren of de voedingskabel vervangen. • Als de bedradingsklemmen niet goed zijn vastgedraaid, kan dat oververhing van de kabels ter hoogte van de klemmen en brandgevaar veroorzaken. Ga na of de klemschroeven goed zijn vastgedraaid. Niet goed vastgedraaide klemschroeven hebben de annulering van de garane tot gevolg. • Onderbreek de stroomvoorziening niet wanneer het apparaat in werking is. In het geval van een stroomstoring, wacht een minuut voordat u opnieuw inschakelt.

• Een van het voedingsnet scheidbare verbinding op alle polen, die voor een volledige onderbreking in overspanningscategorie III zorgt, moet conform in de bedrading zijn geïntegreerd. • Voor toegang tot de elektrische aansluitklemmen:x 2 schroevenDraai de 3 schroeven los Schuif de deur naar beneden• De elektrische voeding van de warmtepomp dient aomsg te zijn van een inrichng met diereneelschakelaar en veiligheidsschakelaar (niet meegeleverd), die voldoen aan de van kracht zijnde normen en voorschrien van het land waar de installae uitgevoerd wordt. • Het apparaat is ontworpen voor aansluing op een algemene voeding met neutraal regime TT en TN. S,• Elektrische beveiliging: stroomonderbreker (curve C of D) (voor dimensie, zie § “5. 2 l Technische I gegevens”), met een speciaal diereneel beschermingssysteem 30 mA (stroomonderbreker of schakelaar).

• Een extra bescherming kan nodig zijn bij de installae om bescherming tegen overspanning categorie II te verzekeren. • De elektrische voeding moet overeenkomen met de spanning op het typeplaatje van het apparaat.

• De elektrische kabel moet geïsoleerd zijn van elk snijdend of warm element dat deze zou kunnen beschadigen of plat drukken. • Het apparaat moet correct worden aangesloten op een geschikt aardingspunt / geschikte massa. • De elektrische leidingen moeten vast zijn. • Gebruik de wartel voor doorgang van de voedingskabel in het apparaat. • Gebruik een voedingskabel (H07RN-F) geschikt voor gebruik buiten of ingraven (of voorzie de kabel van een beschermende buis) met uitwendige diameter tussen 13 en 18 mm. • Het wordt aanbevolen om de kabel 50 cm diep in te graven (85 cm onder een weg of pad), in een elektrische buis (rood geringd). • In het geval dat de ingegraven kabel een andere kabel of andere lijn passeert (gas, water,. ), dient de afstand tussen beide groter dan 20 cm te zijn. • Sluit de voedingskabel aan op het veerklemmenbord aan de binnenzijde van het apparaat (zie hoofdstuk "1. 3.

1 I Bedrading op een veerklemmenbord"). Informae: klemmenbord driefasemodellen• Op de driefasemodellen moet er geen fasevolgorde worden gerespecteerd.

81. 3. 1 Bedrading op een veerklemmenbord• Trek aan de hendel tot u niet meer kunt, en sluit vervolgens de kabel aan (zie aeelding ❶). • Plaats de hendel terug in de beginposie (zie aeelding ❷). ❶ ❷9 - 10 mm 1. 4 I Oponele aansluingenOponele aansluingen “Prioriteit verwarming” en “Bediening “aan/uit” op afstand”:• Voor het uitvoeren van werkzaamheden in het apparaat, is het noodzakelijk om de stroomvoorziening van het apparaat te onderbreken, vanwege risico's op elektrische schokken die kunnen leiden tot materiële schade, ernsg letsel of de dood. • Alle onjuiste aansluingen op de klemmen 1 tot 6 kunnen het apparaat beschadigen en de garane doen vervallen. • In geen geval direct de klemmen 5 - 6 aansluiten op de motor van de lterpomp. • Bij werkzaamheden op de klemmen 1 tot 6 bestaat het risico op een terugkeer van elektrische stroom, letsel, schade of overlijden.

• Gebruik kabels met minimum 2x0,75mm² van het type H07RN-F, met een diameter tussen 8 en 13 mm. • Gebruik de wartel voor doorgang van de kabels in het apparaat. De opekabels en de voedingskabel moeten worden gescheiden (kans op interferene)met een kraag in het apparaat direct na de wartels. 1. 4. 1 Ope "Prioriteit verwarming"• Met deze funce kan het apparaat de ltrae (per cyclus van 5 minuten om de 120 minuten) starten om de watertemperatuur te detecteren en zo het geheel ltrae + verwarming in te schakelen om deze temperatuur op een constante waarde te houden. Dit betekent dat de ltraepomp onderworpen is aan het verwarmingssysteem. De ltrae wordt in werking gehouden of in werking gesteld als de zwembadtemperatuur lager is dan de gevraagde temperatuur. • Voor de verbinding sluit u de lterklok aan op de klemmen 1 - 2 (droog contact zonder polariteit, maximale stroom 8 A).

91.4.2 Ope "Bediening “aan/uit” op afstand"• Met deze ope kan door middel van een op afstand geïnstalleerde schakelaar “Aan/uit” op afstand worden toegestaan.• Sluit voor de aansluing de schakelaar “Aan/uit” op afstand (niet meegeleverd) aan op klemmen 3 - 4 (droog contact).: klemmenbord warmtepomp: schakelaar "aan/uit" op afstand (niet meegeleverd): onaankelijke aansluitkabel (niet meegeleverd)• Wanneer contact 3 - 4 is geopend: - Kan het apparaat in geen geval worden gestart. - Is er een afwisselende weergave van het bericht “OFF” (zie aeelding ) en de huidige weergave: gemeten watertemperatuur (zie aeelding ) als het apparaat is ingeschakeld, of “---” (zie aeelding ) als het apparaat is uitgeschakeld.

10❷ Gebruik 2. 1 I WerkingsprincipeDe warmtepomp neemt de calorieën (warmte) op uit de lucht om het zwembadwater te verwarmen. Het opwarmingsproces van het zwembad tot de gewenste temperatuur kan enkele dagen duren, omdat het aankelijk is van de weersomstandigheden, het vermogen van de warmtepomp en het verschil tussen de temperatuur van het water en de gewenste temperatuur. De warmtepomp is ideaal voor het onderhouden van de temperatuur. Hoe warmer en vochger de lucht, hoe eciënter de warmtepomp zal zijn. Tip: het verbeteren van het opwarmen en het onderhouden van de zwembadtemperatuur• Ancipeer de ingebruikname van uw zwembad voldoende jd voor het gebruik. • Om de temperatuur te laten sjgen, zet u de watercirculae in connu (24/24) in de "BOOST"-modus.

• Om de temperatuur gedurende het seizoen te behouden, overschakelen naar "automasche" circulae equivalent met minstens de watertemperatuur gedeeld door twee (hoe langer deze jd is hoe langer de warmtepomp over een voldoende werkbereik voor verwarming zal beschikken), in de modus “SMART” of “ECOSILENCE”. • Bedek het zwembad met een afdekking (bubble cover, opklapbare bedekking. ), om warmteverlies te voorkomen. • Haal projt uit een periode met milde buitentemperaturen (gemiddeld > 10ºC 's nachts), dit zal het nog eciënter zijn als deze werkt jdens de warmste uren van de dag. • Houd de verdamper schoon. • Stel de gewenste temperatuur in en laat de warmtepomp werken. • Schakel "Prioriteit verwarmen" in, de duur van de werking van de lterpomp en de warmtepomp zullen worden geregeld volgens de behoeen. 2. 2 I Presentae van de gebruikersinterface2. 2.

112. 2. 2 LED-stripDankzij de LED-strip op de voorzijde kunt u snel de werkingsstaat van de warmtepomp zien. In de onderstaande tabel vindt u de betekenis van de verschillende lampjes op de strip. LED 5LED 4LED 3LED 2LED 1 LAAGHOOGMIDLED-stripKleur Brandende LED(’s) Lichtsterkte BetekenisGroen connu (= modus “Verwarmen”)1* of 1 + 3* of 1 + 3 + 5*100 % De warmtepomp is het water aan het verwarmen. 1 + 3 + 5 50 % Ingestelde temperatuur bereikt. 150 %Warmtepomp in stand-by om een van de volgende redenen (die inherent zijn aan de besturing van de machine in de normale werkingsmodus):• Vertraging compressor (beveiliging tegen korte cyclus). • Met knipperend = waterdebiet te zwak of afwezig. • Met weergave van jdelijk bericht "OFF" = werking niet toegestaan door de schakelaar “Aan/uit” op afstand (zie § "1. 4. 2 Ope “Aan/uit" op afstand).

• Met knipperend = buitentemperatuur buiten werkbereik (-12 °C ~ 40 °C). Blauw connu (= modus “Koelen”)1100 % De warmtepomp is het water aan het koelen. 150 %Warmtepomp in stand-by om een van de volgende redenen (die inherent zijn aan de besturing van de machine in de normale werkingsmodus):• Vertraging compressor (beveiliging tegen korte cyclus). • Modus “Koelen” niet geacveerd. • Met knipperend = waterdebiet te zwak of afwezig. • Met weergave van jdelijk bericht "OFF" = werking niet toegestaan door de schakelaar “Aan/uit” op afstand (zie § "1. 4. 2 Ope “Aan/uit" op afstand). • Met knipperend = buitentemperatuur buiten werkbereik (10 °C ~ 40 °C). Rood connu (= modus “Storing”) 1 + 3 + 5 100 % Storing aanwezig => zie foutbericht op het scherm (zie § 4. 2 I “Weergave foutcode”).

12 2.3 I Inwerkingstelling• Zorg ervoor dat er zich geen werktuigen of andere vreemde voorwerpen in de machine bevinden,• Het paneel voor de toegang tot het technische gedeelte moet zijn aangebracht,• Plaats de kleppen als volgt: B klep wijd open, kleppen A, C, D en E gesloten: Inlaatklep water: Bypasskraan: Uitlaatklep water: Regelklep waterinlaat (facultaef): Regelklep wateruitlaat (facultaef)• Een onjuiste bypassinstelling kan een storing van de warmtepomp veroorzaken.• Het correct aanhalen van de hydraulische verbindingen nagaan, en controleren of er geen lekken zijn.• Controleer de stabiliteit van het apparaat.• Zet de waterstroom in werking.• Sluit geleidelijk klep B om de lterdruk met 150 g (0,150 bar) te verhogen,• Open kleppen A, C en D volledig, en open vervolgens klep E voor de hel (opgehoopte lucht in de condensor van de warmtepomp en het ltercircuit wordt afgelaten).

Het opstartscherm verschijnt gedurende 4 seconden, daarna verschijnt het startscherm, en start een mer voor 2 minuten.• Regel de gewenste temperatuur (de zogenaamde “ingestelde temperatuur”, zie § 2.4.2 “Regeling van de ingestelde waarde van de temperatuur”).Na de stappen van het inwerking stellen van uw warmtepomp: • Stop jdelijk de watercirculae (door het stoppen van het lteren of het sluiten van de klep A of C) om te controleren of het apparaat stopt na enkele seconden (door het acveren van de debietregelaar).• Verlaag de ingestelde temperatuur zodat deze onder de watertemperatuur valt om te controleren dat de warmtepomp en de werking stopt, • Schakel de warmtepomp uit door 3 seconden op te drukken, en controleer of deze correct stopt.NL

13 2. 4 I Gebruikersfunces2. 4. 1 Funce “Automasche vergrendeling" van het toetsenbordMet de funce "automasche vergrendeling" kan het toetsenbord worden vergrendeld als het gedurende minstens 30 seconden (standaardwaarde) niet wordt gebruikt, om zo het verkeerd gebruik te voorkomen. Vergrendelen en ontgrendelen van het toetsenbord:• 3 seconden lang gelijkjdig drukken op en. Het indicatorlampje verschijnt (= vergrendeld) of verdwijnt (= ontgrendeld) volgens de toestand van het toetsenbord. Acvering/deacvering van de funce “automasche vergrendeling” van het toetsenbord:• Druk vanuit het hoofdscherm (weergave van gemeten watertemperatuur) lang op. Op het scherm verschijnt “COOL”. • Ga met de toetsen of naar parameter “P19” en druk vervolgens op om te bevesgen. • Maak met de toetsen of een keuze tussen 0 en 1: - 0 = funce “automasche vergrendeling" gedeacveerd.

- 1 = funce “automasche vergrendeling" geacveerd. • Druk op om te bevesgen. • Druk op om terug te keren naar het vorige scherm. Druk meermaals op om terug te keren naar het hoofdscherm (weergave van gemeten watertemperatuur). 2. 4. 2 Regeling van de ingestelde waarde van de temperatuur• Druk vanuit het hoofdscherm (weergave van gemeten watertemperatuur) op of. De ingestelde waarde verschijnt knipperend op het scherm. • Druk op om de temperatuur met 0,5ºC te laten sjgen. • Druk op om de temperatuur met 0,5ºC te laten dalen. • Druk op om de ingestelde temperatuur te bevesgen. Vanaf het moment dat de ingestelde temperatuur is gewijzigd en het toetsenbord langer dan 3 seconden inacef blij, gebeurt de bevesging evenwel automasch, zelfs als de knop niet werd ingedrukt.

142.4.3 Acvering/deacvering van de funce “Koelen”Informae: funce “Koelen”• Door de funce “Koelen” te acveren, wordt de cyclus van de machine automasch omgekeerd om het zwembadwater te koelen.• Wanneer de funce “Koelen” wordt geacveerd, schakelt de warmtepomp, zodra de watertemperatuur 2 °C hoger ligt dan de ingestelde temperatuur (zie onderstaand schema), automasch de funce “Koelen” in tot de temperatuur opnieuw de ingestelde waarde hee bereikt (+ 0,5 °C).• Wanneer de funce “Koelen” wordt geacveerd (+2 °C hoger dan de ingestelde temperatuur), schakelt de warmtepomp automasch over op de modus “Koelen” (LED 1 brandt blauw, zie § “2.2.2 LED-strip”) tot de temperatuur opnieuw de ingestelde waarde hee bereikt (+ 0,5 °C).28°C27,5°C28,5°C30°CVerwarmen (Groene LED) Verwarmen (Groene LED) Koelen(Blauwe LED)Ingestelde temperatuurDrempel voor acvering/deacvering van de funce “verwarmen”Drempel voor inschakeling van de funce “Koelen”• Druk vanuit het hoofdscherm (weergave van gemeten watertemperatuur) lang op .

Op het scherm verschijnt “COOL”.• Druk kort op . Naargelang van de toestand van de funce “Koelen” (geacveerd of gedeacveerd) verschijnt op het scherm “On” (= geacveerd) of “O” (= gedeacveerd). Druk indien nodig nogmaals kort op of om de gewenste toestand (“On” of “O”) te acveren.• Bij de acvering van de funce “Koelen” knippert de LED-strip 3 keer blauw.• Zodra de funce “Koelen” is geacveerd of gedeacveerd, drukt u meermaals op om terug te keren naar het hoofdscherm (weergave van gemeten watertemperatuur).NL

152. 4. 4 Gebruik en selece van de verschillende aceve werkingsmodiIn de modus “Verwarmen” beschikt de warmtepomp over 3 aceve werkingsmodi waarmee de werksnelheid kan worden aangepast aan de vermogensbehoee en de geselecteerde modus. Naargelang van de geselecteerde werkingsmodus ("BOOST”, “SMART” of “ECOSILENCE”) varieert het door de warmtepomp geleverde vermogen (aankelijk van de snelheid van de compressor en de venlator van de pomp) binnen een vooraf bepaald bereik. Het aantal brandende LED’s op de strip gee de reële werksnelheid van de compressor weer. Deze funconaliteit is in het bijzonder nug in de modus “SMART” en “ECOSILENCE”, om visueel weer te geven of de machine op het maximum van het vooraf bepaalde vermogensbereik dan wel integendeel op een lager vermogensniveau werkt.

Aceve werkingsmodusBOOST SMART ECOSILENCEWerksnelheid compressor*HOOG100%of of ofMID75%LAAG50%De LED-strip sjgt tot “HOOG” De LED-strip schommelt tussen “LAAG”, “MID” en “HOOG” De LED-strip schommelt tussen “LAAG” en “MID”Status VerwarmenDoelstelling Snel de temperatuur doen sjgen tot de ingestelde temperatuurDe werksnelheid slim regelen Het apparaat zuiniger en sller doen werken Het vermogen automasch aanpassen aan de behoeeIn welk geval te gebruikenOm het zwembad in dienst te stellenOm het water op temperatuur te houdenOm niet te moeten tussenkomen in de werking van het apparaatOm het apparaat sl te doen werken wanneer de behoee aan verwarming gering is* De compressorsnelheid is rechtstreeks van invloed op het door het apparaat geleverde vermogen. Om de aceve werkingsmodus te selecteren: • Druk vanuit het hoofdscherm (weergave van gemeten watertemperatuur) op.

16 2.5 I Verbinding met de iAquaLink™-appWi-thuisnetwerk WarmtepompMobiel apparaatDe Z550iQ-warmtepomp kan op afstand worden bediend vanaf een smartphone of tablet via de iAquaLink™-app die beschikbaar is op iOS- en Android-systemen. Alvorens in te loggen op de iAquaLink™-app, dient u het volgende in acht te nemen:• Gebruik een smartphone of tablet met Wi-Fi.• Gebruik een Wi-Fi-netwerk waarvan het signaal sterk genoeg is om een verbinding tot stand te brengen met de warmtepomp: het Wi-Fi-signaal moet worden ontvangen op de plaats waar het apparaat wordt gebruikt. Gebruik anders een technische oplossing waarmee het bestaande signaal kan worden versterkt.• Blijf in de buurt van het apparaat en zorg dat u het wachtwoord van het WiFi-thuisnetwerk binnen handbereik hee.❶.

Download de iAquaLink™-app in de App Store (iOS) of in de Google Play Store (Android) en maak een iAquaLink™-account aan (ga naar de volgende stap als de app al is geïnstalleerd).❷. Open de app en voeg de warmtepomp toe aan de apparatenlijst door op het pictogram (rechts bovenaan op het scherm) te klikken, en volg de stappen die worden beschreven op de smartphone of de tablet.NL

17❸ Onderhoud 3. 1 I Overwintering• De overwintering is verplicht om breuk van de condensor door bevriezing te voorkomen. Deze situae wordt niet gedekt door de garane. • Om schade aan het apparaat door condensae te voorkomen, dit niet hermesch afdekken. Een hoes voor overwintering is meegeleverd.

• Stel de regelaar in "slaapstand" door 3 seconden op te drukken, en schakel de elektrische voeding uit, • Open klep B,• Sluit de kleppen A en C en open de kleppen D en E (indien aanwezig), • Zorg dat er in de warmtepomp geen watercirculae plaatsvindt, • Laat het water van de condensor af (bevriezingsrisico) door de twee aansluingen van ingang en uitgang aan de achterkant van de warmtepomp los te draaien, • Voor een volledige overwintering van het zwembad (volledig uitschakelen van het ltersysteem, het aaten van het ltraecircuit, leegmaken van het zwembad): draai de twee verbindingen met één slag vast om de penetrae van vreemde voorwerpen in de condensor te voorkomen, • In het geval van een overwintering van alleen de warmtepomp (enkel uitschakeling van de verwarming, de connue ltrae blij in werking): de twee aansluingen niet terug vastschroeven maar vervangen door 2 doppen (meegeleverd) op de in- en uitgangen van het condensorwater.

• Het wordt aanbevolen om een micro gevenleerde hoes voor overwintering (meegeleverd) over de warmtepomp aan te brengen. 3. 2 I Onderhoud• Voor het uitvoeren van onderhoudswerkzaamheden aan het apparaat, is het noodzakelijk om de stroomvoorziening te onderbreken, vanwege risico's op elektrische schokken die kunnen leiden tot materiële schade, ernsg letsel of de dood. • Voordat u onderhouds- of reparaewerken uitvoert, is het aan te raden om de Wi-Fi-verbinding van de internetbox te deacveren en zo te vermijden dat het apparaat op afstand kan worden aangestuurd. • Onderbreek de stroomvoorziening niet wanneer het apparaat in werking is.

• In geval van een stroomstoring moet u een minuut wachten voordat u de stroomvoorziening herstelt. • We bevelen een algemeen onderhoud van het apparaat aan ten minste eenmaal per jaar om de werking van het apparaat te controleren, om de prestaes te handhaven en om mogelijke storingen te voorkomen. Deze handelingen zijn ten laste van de gebruiker, en moeten worden uitgevoerd door een technicus. 3. 2. 1 Onderhoud uit te voeren door de gebruiker• Zorg er voor dat er geen vreemde lichamen het venlatorrooster belemmeren. • Reinig de verdamper (zie voor locae § “5. 3 I Afmengen en markering”) met behulp van een borstel met soepele haren en een zachte waternevel (trek de stekker uit). Buig de metalen vinnen niet om, en reinig de condensaapleiding om onzuiverheden die zouden kunnen leiden tot verstoppingen te verwijderen.

• Zorg ervoor dat de venlaeopening van de elektrische kast schoon zijn. • Gebruik geen hogedrukwaterstraal. Niet sproeien met regenwater, zout water of mineralenrijk water. • Maak de buitenkant van het apparaat schoon, maar gebruik geen product op basis van oplosmiddelen. Wij bieden u in ope een specieke reinigingskit aan: PAC NET, zie § “5. 1 I Beschrijving”. 3. 2. 2 Onderhoud uit te voeren door een gekwaliceerde technicus• Controleer de goede werking van de gebruikersinterface. • Controleer de correcte condensafvoer jdens de werking van het apparaat. • Controleer de veiligheidsorganen. • Controleer het verbinden van de metaalmassa's met de aarding. • Controleer of de aansluingen van de elektrische kabels goed vastgedraaid zijn en of het schakelkastje schoon is.

18❹ Probleemoplossing• Voer, voordat u contact opneemt met de dealer, enkele eenvoudige controles uit in geval van een storing met behulp van de volgende tabellen. • Als het probleem aanhoudt, neem contact op met uw verkoper. • : Aces voorbehouden aan een gekwaliceerde monteur 4. 1 I Gedrag van het apparaatHet apparaat begint niet onmiddellijk op te warmen• Bij het opstarten van het apparaat blijven er 30 seconden 'pauze' voordat dit zich in werking stelt. • Wanneer de ingestelde temperatuur is bereikt, stopt het apparaat met het verwarmen: de temperatuur van het water is hoger dan of gelijk aan de gewenste temperatuur. • Wanneer het waterdebiet nul of onvoldoende is, zal het apparaat stoppen: controleer of het water correct stroomt in het apparaat en dat de hydraulische aansluingen correct zijn uitgevoerd. • Het apparaat stopt wanneer de buitentemperatuur lager is dan -12 °C.

• Het is mogelijk dat het apparaat een defect hee gedetecteerd (zie § “4. 2 I Weergave foutcode”). • Als deze punten zijn gecontroleerd en het probleem aanhoudt: neem contact op met de verkoper. Het apparaat loost water • Dit afgevoerde water, “condens” genaamd, is aomsg van het vocht in de lucht dat condenseert bij contact met sommige koude organen in het apparaat, met name op de verdamper. Hoe vochger de buitenlucht is, hoe meer condens uw apparaat produceert (uw apparaat kan meerdere liters water per dag afvoeren). Dit water wordt opgevangen door de basis van het apparaat en afgevoerd via gaten. • Om te controleren of het water niet aomsg is van een lek in het zwembadcircuit op het apparaat, stop het apparaat en start de ltraepomp zodat het water door het apparaat stroomt. Als het water blij lekken via de condensafvoer is er een lek in het apparaat.

Neem dan contact op met de verkoper. De verdamper wordt omgeven door ijs• Het apparaat zal binnenkort met een ontdooicyclus beginnen om het ijs te doen smelten.

• Als het apparaat de verdamper niet kan doen ontdooien, zal het vanzelf stoppen omdat de buitentemperatuur te laag is (lager dan -12 °C). Het apparaat "rookt"• Dit kan gebeuren jdens de ontdooicyclus. Het water is dan omgezet in damp. • Als het apparaat zich niet in een ontdooicyclus bevindt, is dit niet normaal. Het apparaat onmiddellijk uitschakelen en loskoppelen, en contact opnemen met de verkoper. Het apparaat werkt niet• Als er niets op scherm wordt weergegeven, controleer dan de voedingsspanning en zekering F1. • Wanneer de ingestelde temperatuur is bereikt, stopt het apparaat met het verwarmen: de temperatuur van het water is hoger dan of gelijk aan de gewenste temperatuur. • Wanneer het waterdebiet nul of onvoldoende is, zal het apparaat stoppen: controleer of het water correct stroomt in het apparaat. • Het apparaat stopt wanneer de buitentemperatuur lager is dan -12 °C.

• Het is mogelijk dat het apparaat een defect hee gedetecteerd (zie § “4. 2 I Weergave foutcode”). • Als het apparaat zich in een lege werkingsperiode bevindt, deacveer dan de modus "werkingsperiode" om de manuele werking te starten. Het apparaat werkt, maar de watertemperatuur sjgt niet• De werkingsmodus is niet krachg genoeg (apparaat in modus "ECOSILENCE" of "SMART"). Wijzig de modus naar "BOOST" en zet de ltrae 24 u per dag in de manuele werking gedurende het opwarmen. • Het is mogelijk dat het apparaat een defect hee gedetecteerd (zie § “4. 2 I Weergave foutcode”). • Controleer dat de automasche vulklep niet in de open stand wordt geblokkeerd. Dit zou een connue toevoer van koud water in het zwembad veroorzaken, en zou de temperatuursjging beleen. • Er is te veel warmteverlies omdat de lucht koud is. Installeer een geïsoleerde bedekking op het zwembad.

• Het apparaat kan niet genoeg calorieën opnemen omdat de verdamper vuil is. Reinig deze om diens prestaes te recupereren (zie § “3. 2 I Onderhoud”).

• Controleer of de externe omgeving de goede werking van de warmtepomp niet in het gedrang brengt (zie § “❶ Installae”). • Controleer of het apparaat goed gedimensioneerd is voor het zwembad en diens omgeving. De venlator draait, maar de compressor stopt nu en dan zonder foutmelding• Als de buitentemperatuur laag is, zal het apparaat ontdooicycli uitvoeren. • Het apparaat kan niet genoeg calorieën opnemen omdat de verdamper vuil is. Reinig deze om diens prestaes te recupereren (zie § “3. 2 I Onderhoud”). Het apparaat doet de stroomonderbreker uitslaan• Controleer of de stroomonderbreker correct gedimensioneerd is en dat de doorsnede van de gebruikte kabel correct is (zie § “5. 2 l Technische I gegevens”). • De voedingsspanning is te laag. Neem contact op met de elektriciteitsleverancier. NL.

2 I Weergave foutcodeWeergave Mogelijke oorzaken Oplossingen UitschakelingE04Storing lage druk koelcircuitDruk storing in het lagedrukcircuit (als storing blij na eliminae)Laat een erkend technicus tussenkomen • LED “rood connu” = automasch• LED “rood knipperend” = drukken op Wisselaar vervuild Maak de warmtewisselaar schoon met waterE05Storing hoge druk koelcircuitVerkeerd waterdebiet Het debiet verhogen met behulp van de bypass, controleer of de zwembadlter niet verstopt is • LED “rood connu” = automasch• LED “rood knipperend” = drukken op Emulsie van lucht en water in het apparaat Controleer het hydraulische circuit van het zwembadGeblokkeerde debietregelaar Controleer de debietregelaarSensor buiten werking of niet aangesloten Sluit de sensor aan of vervang deze Drukken op E06Storing temperatuur perszijde compressorTemperatuur perszijde compressor te hoogLaat een erkend technicus tussenkomen • LED “rood connu” = automasch• LED “rood knipperend” = drukken op Slechte werking van de venlator De venlatormotor vervangenE07Storing ST2-sensor wateringangSensor buiten werking of niet aangesloten (connector J46) Sluit de sensor aan of vervang deze Drukken op E08Storing ST2-sensor vloeistoijnSensor buiten werking of niet aangesloten (connector J16) Sluit de sensor aan of vervang deze Drukken op E09Storing ST3-sensor ontdooiingSensor buiten werking of niet aangesloten (connector J14) Sluit de sensor aan of vervang deze Drukken op E10Storing ST2-sensor luchnlaatSensor buiten werking of niet aangesloten (connector J12) Sluit de sensor aan of vervang deze Drukken op E11Storing ST5-sensor perszijde compressorSensor buiten werking of niet aangesloten (connector J13) Sluit de sensor aan of vervang deze Drukken op E12Communicaefout tussen de besturingskaart en de displaykaartSlechte verbinding tussen kaarten A1 - A4 - A5 Controleer de RJ45-kabels tussen A1 - A4 et A4 - A5• LED “rood connu” = automasch• LED “rood knipperend” = drukken op Kaarten werken niet Vervang de kaarten AutomaschE14Oververhing van de elektronische kaart van de compressordriverRadiator vuilControleer de toestand van de radiator in het achterste gedeelte van de schakelkast • LED “rood connu” = automasch• LED “rood knipperend” = drukken op Slechte werking van de venlator Controleer of het luchtdebiet correct isComponent defect op de driver Vervang de driverE15 Automasche beveiliging tegen de instabiliteit van het elektriciteitsnetOverspanning van het elektriciteitsnet, of onderbrekingen of daling van de spanning op het net Controleer de kwaliteit van het elektriciteitsnet • LED “rood connu” = automasch• LED “rood knipperend” = drukken op Slechte aardverbinding Controleer de juiste aansluing van de aardingskabels en de voedingskabels.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Zodiac Z550IQ stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden