Zanussi ZOP37901XU Handleiding

Zanussi Oven ZOP37901XU

Bekijk gratis de handleiding van Zanussi ZOP37901XU (56 pagina’s), behorend tot de categorie Oven. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 96 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Zanussi ZOP37901XU of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/56
GETTING
STARTED?
EASY.
User Manual
ZOP37901XU
NL Gebruiksaanwijzing2
Oven
FRNotice d'utilisation28
Four

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (6 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Zanussi
Categorie: Oven
Model: ZOP37901XU
Apparaatplaatsing: Ingebouwd
Soort bediening: Rotary, Touch
Kleur van het product: Black, Stainless steel
Deurscharnieren: Neer
Ingebouwd display: Ja
Breedte: 594 mm
Diepte: 568 mm
Hoogte: 594 mm
Netbelasting: 3380 W
Grill: Ja
Snoerlengte: 1.6 m
Kinderslot: Ja
Geluidsniveau: 44 dB
Energie-efficiëntieklasse: A+
Verlichting binnenin: Ja
Convectie koken: Ja
Warmhoud functie: Ja
Soort lamp: Halogeen
Totale binnen capaciteit (ovens): 68 l
Aantal ovens: 1
Controle positie: Voorkant
Installatie compartiment breedte: 560 mm
Installatie compartiment diepte: 550 mm
Installatie compartiment hoogte: 600 mm
Soort reiniging: Pyrolytisch
Stroom: 16 A
Materiaal deur: Glas
Energieverbruik (conventioneel): 0.93 kWu
Energieverbruik (geforceerde convectie): 0.68 kWu
Energie-efficiëntie-index (EEI): 81
Koken: Ja
Grootte oven: Middelmaat
Soort oven: Elektrische oven
Totaal vermogen van de oven: - W
Netto capaciteit oven: 68 l
Boven- en onderverwarming: Ja
Bakplaat afmetingen: Ja
Automatisch uitschakelen: Ja
Zelfreinigend: Ja
Effectieve lade oppervlakte: 1424 cm²
Type timer: Digitaal
Vingerafdrukbestendig: Ja
Restwarmte-indicator: Ja
Aantal rasters: 2
Aantal schap-posities: 3
Reinigingstechnologie: Pyroclean
AC-ingangsspanning: 220-240 V
Oven-ontdooifunctie: Ja

Foutcodes Zanussi ZOP37901XU

Foutcodes uit de officiële handleiding, met betekenis en oplossing.

Code Betekenis Oplossing
C3 De reinigingsfunctie werkt niet Sluit de deur volledig.
F102 Deurvergrendeling is defect of deur niet volledig gesloten Sluit de deur volledig. Schakel de oven uit via de huiszekering of de veiligheidsschakelaar in de zekeringkast en schakel deze weer in. Neem contact op met de klantenservice wanneer 'F102' opnieuw wordt weergegeven.

Handleiding Zanussi ZOP37901XU – volledige tekst

VEILIGHEIDSINFORMATIELees zorgvuldig de meegeleverde instructies voor installatie engebruik van het apparaat. De fabrikant is niet verantwoordelijkvoor letsel of schade veroorzaakt door een verkeerde installatie ofverkeerd gebruik.

Bewaar de instructies altijd op een veilige entoegankelijke plaats voor toekomstig gebruik.VEILIGHEID VAN KINDEREN EN KWETSBAREMENSEN•Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8 jaar enouder en door mensen met beperkte lichamelijke, zintuiglijke ofverstandelijke vermogens of een gebrek aan ervaring en kennis,indien zij onder toezicht staan of instructies hebben gekregenover het veilig gebruiken van het apparaat en indien zij deeventuele gevaren begrijpen.•Laat kinderen niet met het apparaat spelen.•Houd alle verpakking uit de buurt van kinderen en gooi het oppassende wijze weg.•Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van het apparaat alshet in werking is of afkoelt.

Het apparaat is heet.•Als het apparaat is voorzien van een kinderbeveiliging, dandient dit geactiveerd te worden.•Reiniging en onderhoud van het apparaat mag niet wordenuitgevoerd door kinderen zonder toezicht.•Kinderen van 3 jaar en jonger moeten tijdens de werking van ditapparaat altijd uit te buurt worden gehouden.ALGEMENE VEILIGHEID•Alleen een erkende installatietechnicus mag het apparaatinstalleren en de kabel vervangen.•WAARSCHUWING: Het apparaat en de toegankelijkeonderdelen ervan worden heet tijdens gebruik. U dient op tepassen dat u de verwarmingselementen niet aanraakt. Houdkinderen jonger dan 8 jaar uit de buurt of onder permanenttoezicht.2

•Gebruik altijd ovenhandschoenen om accessoires of kookgereite plaatsen of verwijderen. •Voordat u welke onderhoudshandeling dan ook verricht, destekker van het apparaat uit het stopcontact trekken. •Zorg ervoor dat het apparaat is uitgeschakeld voordat u delamp vervangt om elektrische schokken te voorkomen. •Gebruik geen stoomreiniger om het apparaat schoon te maken. •Gebruik nooit agressieve reinigingsmiddelen of scherpemetalen schrapers om de glazen deur schoon te maken, dezekunnen krassen veroorzaken op het oppervlak, waardoor hetglas zou kunnen breken. •Als het netsnoer beschadigd is, moet de fabrikant, een erkendeserviceverlener of een gekwalificeerd persoon deze vervangenteneinde gevaarlijke situaties te voorkomen. •Overtollige voedselresten moeten verwijderd worden alvorensde pyrolytische reiniging te starten. Verwijder alle onderdelenvan de oven.

VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENMONTAGEWAARSCHUWING. Alleen eenerkende installatietechnicus mag hetapparaat installeren. • Verwijder alle verpakkingsmaterialen. • Installeer en gebruik geen beschadigd apparaat. • Volg de installatie-instructies op die zijnmeegeleverd met het apparaat. • Wees altijd voorzichtig bij het verplaatsen vanhet apparaat omdat het zwaar is. Gebruik altijdveiligheidshandschoenen en gesloten schoeisel. • Trek het apparaat nooit aan de handgreep vanzijn plaats. • Houd de minimumafstand naar andereapparaten en units in acht. • Zorg ervoor dat het apparaat onder en naastveilige installaties wordt geïnstalleerd. • De zijkanten van het apparaat moeten naastapparaten of units staan van dezelfde hoogte. • Het apparaat is uitgerust met een elektrischkoelsysteem. Het heeft elektrische stroomnodig. AANSLUITING OP HET ELEKTRICITEITSNETWAARSCHUWING.

Gevaar voorbrand en elektrische schokken. • Alle elektrische aansluitingen moeten door eengediplomeerd elektromonteur worden gemaakt. • Dit apparaat moet worden aangesloten op eengeaard stopcontact.

• Zorg ervoor dat de parameters op hetvermogensplaatje overeenkomen metelektrische vermogen van de netstroom. • Gebruik altijd een juist geïnstalleerdschokbestendig stopcontact. • Gebruik geen meerwegstekkers enverlengsnoeren. • Zorg dat u de hoofdstekker en kabel nietbeschadigt. Indien de voedingskabel moetworden vervangen, dan moet dit gebeuren dooronze Klantenservice. • Laat de stroomkabel niet in aanraking komenmet de deur van het apparaat, met name niet alsdeze heet is. • De schokbescherming van delen onder stroomen geïsoleerde delen moet op zo'n manierworden bevestigd dat het niet zondergereedschap kan worden verplaatst. 3.

• Steek de stekker pas in het stopcontact als deinstallatie is voltooid. Zorg ervoor dat hetnetsnoer na installatie bereikbaar is. • Sluit de stroomstekker niet aan op een lossestroomaansluiting. • Trek niet aan het netsnoer om het apparaat loste koppelen. Trek altijd aan de stekker. • Gebruik alleen de juiste isolatie-apparaten:stroomonderbrekers, zekeringen(schroefzekeringen moeten uit de houderworden verwijderd), aardlekschakelaars encontactgevers. • De elektrische installatie moet eenisolatieapparaat bevatten waardoor het apparaatvolledig van het lichtnet afgesloten kan worden. Het isolatieapparaat moet een contactopeninghebben met een minimale breedte van 3 mm. • Sluit de deur van het apparaat volledig voordat ude stekker in het stopcontact steekt. • Dit apparaat voldoet aan de EU-richtlijnen. GEBRUIKWAARSCHUWING. Gevaar voorletsel, brandwonden, elektrischeschokken of een explosie.

• Dit apparaat is uitsluitend bestemd voorhuishoudelijk gebruik. • De specificatie van het apparaat mag nietworden veranderd. • Zorg ervoor dat de ventilatieopeningen nietgeblokkeerd zijn. • Laat het apparaat tijdens het gebruik nietonbeheerd achter. • Schakel het apparaat telkens na gebruik uit. • Wees voorzichtig met het openen van de deurvan het apparaat als het apparaat aan staat. Erkan hete lucht ontsnappen. • Bedien het apparaat niet met natte handen ofals het contact maakt met water. • Oefen geen kracht uit op een geopende deur. • Het apparaat mag niet worden gebruikt alswerkblad of aanrecht. • Open de deur van het apparaat voorzichtig. Alsu alcoholische toevoegingen gebruikt, kan eralcohol-luchtmengsel ontstaan. • Houd vonken of open vlammen uit de buurt vanhet apparaat bij het openen van de deur.

• Om schade of verkleuring van het email tevoorkomen:– zet geen kookgerei of andere voorwerpendirect op de bodem van het apparaat. – leg geen aluminiumfolie op de bodem vande ruimte in het apparaat. – plaats geen water direct in het heteapparaat. – haal vochthoudende schotels en eten uithet apparaat als u klaar bent met koken. – wees voorzichtig bij het verwijderen ofbevestigen van accessoires. • Verkleuring van het email of roestvrij staal is nietvan invloed op de werking van het apparaat. • Gebruik een diepe pan voor vochtige taarten. Fruitsappen kunnen permanente vlekken maken. • Dit apparaat is uitsluitend bestemd om mee tekoken. Het mag niet worden gebruikt voorandere doeleinden, zoals het verwarmen vaneen kamer. • Alle bereidingen moeten worden uitgevoerd metgesloten ovendeur. • Als het apparaat achter een meubelpaneelgemonteerd is (bijv.

een deur), zorg er dan voordat de deur nooit gesloten is als het apparaat inwerking is. Warmte en vocht kunnen achter eengesloten meubelpaneel ophopen en schade aanhet apparaat, de behuizing of de vloerveroorzaken. Sluit het meubelpaneel niet tot hetapparaat volledig afgekoeld is na gebruik. ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING. Gevaar voorletsel, brand en schade aan hetapparaat. • Schakel het apparaat uit en trek de stekker uithet stopcontact voordat uonderhoudshandelingen verricht. • Zorg ervoor dat het apparaat is afgekoeld. Erbestaat een risico dat de glasplaten kunnenbreken. • Vervang direct de glazen deurpanelen als dezebeschadigd zijn. Neem contact op met eenerkend servicecentrum. • Wees voorzichtig als u de deur van het apparaatverwijdert. De deur is zwaar. • Reinig het apparaat regelmatig om tevoorkomen dat het materiaal van het oppervlakachteruitgaat.

• Reinig het apparaat met een vochtige zachtedoek. Gebruik alleen neutralereinigingsmiddelen. Gebruik geenschuurmiddelen, schuursponsjes,oplosmiddelen of metalen voorwerpen.

• Reinig niet het katalytisch email (indien vantoepassing) met een schoonmaakmiddel. PYROLYSEREINIGINGWAARSCHUWING. Risico op letsel /Brand / Chemische uitstoot (dampen)in pyrolitische modus. • Voordat u de pyrolytische zelfsreinigingsfunctieof de functie Het eerste gebruik uitvoert, moet ueerst de volgende items uit de binnenkant ovenverwijderen:– eventueel grote hoeveelheden etensresten,olie of gemorst vet / afzetttingen. • Lees zorgvuldig alle instructies voor pyrolytischereiniging. • Houd kinderen uit de buurt van het apparaat alsde pyrolytische reiniging in werking is. Het apparaat wordt erg heet en er komt hetelucht uit de ventilatieopeningen aan de voorkant. • Pyrolytische reiniging wordt uitgevoerd onderhoge temperaturen waarbij er rook vankookresten en constructiematerialen kan komen.

Daarom gelden de volgende aanbevelingen voorconsumenten:– zorg voor goede ventilatie tijdens en na elkepyrolytische reiniging. – zorg tijdens en na het eerste gebruik bijmaximumtemperatuur voor voldoendeverluchting. • In tegenstelling tot mensen, kunnen bepaaldevogels en reptielen zeer gevoelig zijn voormogelijke rookgassen die tijdens hetreinigingsproces van alle pyrolytische ovensworden uitgestoten. – Houd huisdieren (met name vogels) uit debuurt van het apparaat tijdens en na depyrolytische reiniging en gebruik eerst eenprogramma bij maximale temperatuur in eengoed geventileerde ruimte. • Kleine huisdieren kunnen ook zeer gevoelig zijnvoor de plaatselijke temperatuurwijzigingen in denabijheid van alle pyrolytische ovens wanneerde pyrolytische reiniging in werking is. • Anti-aanbaklagen in potten en pannen, schalen,keukengerei, enz.

kunnen worden beschadigddoor de hoge temperatuur van het pyrolytischereinigingsproces van alle pyrolytische ovens enkunnen mogelijk ook kleine hoeveelhedenschadelijke gassen veroorzaken.

• Rookgassen die vrijkomen uit alle pyrolytischeovens / kookresten zoals beschreven, zijn nietschadelijk voor mensen, inclusief zuigelingen ofpersonen met medische aandoeningen. BINNENVERLICHTINGWAARSCHUWING. Gevaar voorelektrische schokken. • De gloeilampen of halogeenlampen in ditapparaat zijn uitsluitend bedoeld voor gebruik inhuishoudelijke apparaten. Gebruik deze nietvoor andere doeleinden. • Voordat u het lampje vervangt, dient u destekker van het apparaat uit het stopcontact tehalen. • Gebruik alleen lampjes met dezelfdespecificaties. VERWIJDERINGWAARSCHUWING. Gevaar voorletsel of verstikking. • Haal de stekker uit het stopcontact. • Snijd het netsnoer vlak bij het apparaat af engooi het weg. • Verwijder de deurvergrendeling om tevoorkomen dat kinderen of huisdieren binnen inhet apparaat vast komen te zitten.

BESCHRIJVING VAN HET PRODUCTALGEMEEN OVERZICHT65875412331 421Bedieningspaneel2Knop voor de ovenfuncties3Elektronische tijdschakelklok4Knop voor de temperatuur5Verwarmingselement6Lampje7Ventilator8RoosterhoogtesACCESSOIRES•BakroosterVoor kookgerei, bak- en braadvormen.•Grill-/braadpanVoor braden en roosteren of als schaal om vetop te vangen.VOORDAT U HET APPARAAT VOOR DE EERSTE KEER GEBRUIKTWAARSCHUWING! Raadpleeg dehoofdstukken Veiligheid.Raadpleeg voor het instellen van dedagtijd het hoofdstuk "Klokfuncties".EERSTE REINIGINGVerwijder alle onderdelen van de oven.Zie het hoofdstuk 'Onderhoud enreiniging'.Reinig de oven en accessoires voor het eerstegebruik.Zet de accessoires terug in de beginstand.VOORVERWARMENWarm de lege oven voor het eerste gebruik voor.1. Stel de functie en de maximumtemperatuurin.2. Laat het apparaat een uur werken.3. Stel de functie en stel demaximumtemperatuur in.4.

Laat de oven 15 minuten werken.5. Zet de oven uit en laat deze afkoelen.Accessoires kunnen heter worden dan normaal. Deoven kan een vreemde geur en rook afgeven. Zorgdat er voldoende luchtcirculatie in de ruimte is.DAGELIJKS GEBRUIKWAARSCHUWING! Raadpleeg dehoofdstukken Veiligheid.6

HET IN- EN UITSCHAKELEN VAN DE OVENAls u de ovendeur opent terwijl deoven is uitgeschakeld, gaan deovenverlichting en de controlelampjesbranden.1. Draai de functieknop van de oven naar eenovenfunctie.2. Draai aan de temperatuurknop om eentemperatuur te kiezen.3. Om de oven uit te schakelen, draait u deknoppen voor de ovenfuncties en temperatuurnaar de uit-stand.Het lampje gaat aan wanneer de oven in werking is.OVENFUNCTIESOvenfunctie ApplicatieUit-stand Het apparaat staat uit.Warme Lucht Voor het braden of bakken van gerechten waarvoor dezelfdebereidingstemperatuur nodig is, op meer dan één rooster-hoogte, zonder dat er smaken worden overgebracht van hetene naar het andere gerecht.Boven + onder-warmte (Boven-/Onderwarmte)Voor het bakken en braden op een ovenniveau.Multi Hetelucht(Vochtig)Voor het bakken van taarten, gebak, brood. Om tijdens de be-reiding energie te besparen.

Deze functie moet worden ge-bruikt in overeenstemming met de multiheteluchtkooktabel omde gewenste kookresultaten te bereiken. Raadpleeg hethoofdstuk aanwijzingen en tips, multiheteluchtkooktabel voormeer informatie over de aanbevolen instellingen. Deze functiewordt gebruikt om de energie-efficiëntieklasse vast te stellenovereenkomstig EN 60350-1.Grill Intens Voor het roosteren van plat voedsel in grote hoeveelheden envoor het maken van toast.Circulatiegrill Voor het braden van grotere stukken vlees of gevogelte metbotten op één niveau. Ook om te gratineren en te bruinen.Onderwarmte Voor het bakken van taarten met een knapperige bodem enhet inmaken van voedsel.Vlees Voor het bereiden van erg mals, sappig gebraden voedsel.Warmhouden Om het voedsel warm te houden.Ontdooien Deze functie kan gebruikt worden om bevroren voedsel teontdooien zoals groente en fruit.

DISPLAYA B CDEH FGA. TimerB. Opwarmen en restwarmte-indicatieC. Waterreservoir (alleen geselecteerde modellen)D. Vleesthermometer (alleen geselecteerdemodellen)E. Deurslot (alleen geselecteerde modellen)F. Uren/minutenG. Demomodus (alleen geselecteerde modellen)H. KlokfunctiesTOETSENSensorveld / Knop Functie BeschrijvingMIN Om de tijd in te stellen.KLOK De klokfunctie instellen.PLUS Om de tijd in te stellen.INDICATIELAMPJE BIJ VOORVERWARMENWanneer de ovenfunctie actief is, verschijnen debalkjes in het display één voor één wanneer detemperatuur in de oven stijgt en verdwijnen zewanneer de temperatuur daalt.KLOKFUNCTIESTABEL MET KLOKFUNCTIESKlokfunctie ApplicatieDAGTIJD Met deze functie kunt u de dagtijd weergeven of veranderen.U kunt de dagtijd alleen wijzigen als de oven uitstaat.DUUR Instellen hoe lang de oven in werking is.

Gebruik dit alleenwanneer de ovenfunctie is ingesteld.EINDE Instellen als de oven uitstaat. Gebruik dit alleen wanneer deovenfunctie is ingesteld. VERTRAGINGS-TIJDCombinatie van de functies BEREIDINGSDUUR en EINDE.KOOKWEKKER Gebruik de kookwekker voor het instellen van een afteltijd. De-ze functie heeft geen invloed op de werking van de oven. Ukunt de KOOKWEKKER op elk gewenst moment instellen,ook als het apparaat uit staat.8

Klokfunctie Applicatie00:00 TIMER MET OP-TELFUNCTIEAls u geen andere klokfunctie instelt, zal de TIMER MET OP-TELFUNCTIE automatisch bijhouden hoe lang de oven werkt. Deze wordt onmiddellijk ingeschakeld wanneer de oven begintmet opwarmen. De timer met optelfunctie kan niet gebruikt worden met defuncties: BEREIDINGSDUUR, EINDE. INSTELLEN EN WIJZIGEN VAN DE TIJDWacht na de eerste aansluiting op het stopcontacttotdat het display en " " weergeeft. " "12:00 12knippert. 1. Druk op of om de uren in te stellen. 2. Druk op om te bevestigen en om naar hetinstellen van de minuten te gaan. Het display toont en het ingestelde uur. " "00knippert. 3. Druk op of om de huidige minuten in testellen. 4. Druk op om te bevestigen of de ingesteldedagtijd zal na vijf seconden automatischworden opgeslagen. Op het display verschijnt de nieuwe tijd.

Druk om de dagtijd te wijzigen herhaaldelijk op tot het indicatielampje voor de dagtijd knippertop het display. DE FUNCTIE BEREIDINGSDUUR1. Ovenfunctie instellen. 2. Blijf op drukken totdat begint teknipperen. 3. Druk op of om de minuten en uren in testellen. Druk op om te bevestigen. Wanneer de ingestelde tijdsduur eindigt, klinkt ergedurende 2 minuten een geluidssignaal enknipperen en de tijd in het display. De ovenwordt automatisch uitgeschakeld4. Druk op een willekeurige knop of open de deurvan de oven om het geluid te stoppen. 5. Draai de knop voor de ovenfuncties naar de uit-stand. DE FUNCTIE BEREIDINGSEINDE1. Ovenfunctie instellen. 2. Blijf op drukken totdat begint teknipperen. 3. Druk op of om de uren en daarna deminuten in te stellen. Druk op om tebevestigen. Op de ingestelde eindtijd klinkt er gedurende 2minuten een geluidssignaal en knipperen en detijd in het display.

De oven wordt automatischuitgeschakeld4. Druk op een willekeurige knop of open de deurvan de oven om het geluid te stoppen. 5. Draai de knop voor de ovenfuncties naar de uit-stand. DE FUNCTIE TIJDVERTRAGING INSTELLEN1. Ovenfunctie instellen. 2.

Blijf op drukken totdat begint teknipperen. 3. Druk op of om de minuten en uren voorde BEREIDINGSDUUR in te stellen. Druk op om te bevestigen. Op het display knippert. 4. Druk op of om de uren en daarna deminuten voor het BEREIDINGSEINDE in testellen. Druk op om te bevestigen. De oven gaat later automatisch aan, werkt voor deingestelde tijdsDUUR en stopt op de ingesteldeEINDTIJD. Op de ingestelde EINDtijd klinkt er gedurende 2minuten een geluidssignaal en knipperen en detijd in het display. De oven gaat uit. 5. Druk op een willekeurige knop of open de deurvan de oven om het geluid te stoppen. 6. Draai de knop voor de ovenfuncties naar de uit-stand. DE KOOKWEKKER INSTELLENDe kookwekker kan zowel worden ingesteld bij eeningeschakelde of uitgeschakelde oven. 1. Druk steeds opnieuw op tot op hetdisplay verschijnt en " " knippert. 009.

2. Druk op of om de seconden in te stellenen daarna de minuten.Als de ingestelde tijd langer is dan 60 minutenknippert op het display.3. Stel de uren in.4. De KOOKWEKKER start automatisch na vijfseconden.Na 90% van de ingestelde tijd klinkt er eengeluidssignaal.5. Wanneer de ingestelde tijd is verlopen, klinkt ergedurende 2 minuten een geluidssignaal." " en knipperen op het display. Druk00:00op een willekeurige toets om het signaal uit tezetten.TIMER MET OPTELFUNCTIEHoud om de timer met optelfunctie te resetten en ingedrukt. De timer gaat weer optellen.GEBRUIK VAN DE ACCESSOIRESWAARSCHUWING!

Raadpleeg dehoofdstukken Veiligheid.DE ACCESSOIRES PLAATSENBakrooster:Plaats het rooster tussen de geleidestangen van deroostersteun en zorg ervoor dat de pootjes omlaagstaan.Diepe pan:Schuif de diepe pan tussen de geleidestangen vande roostersteun.EXTRA FUNCTIESGEBRUIK VAN HET KINDERSLOTAls het kinderslot is ingeschakeld, kan de oven nietper ongeluk worden aangezet.1. Zorg dat de knop voor de ovenfuncties in deuit-stand staat.2. Druk tegelijkertijd op en gedurende 2seconden.Er klinkt een geluidsignaal.

SAFE en verschijnenop het display.De symbolen verschijnen ook op hetdisplay als de pyrolysefunctie inwerking is.Herhaal stap 2 om het kinderslot uit te schakelen.RESTWARMTE-INDICATIEAls u de oven uitschakelt, toont het display derestwarmte-indicator bij een oventemperatuurvan boven de 40 °C.AUTOMATISCHE UITSCHAKELINGOm veiligheidsredenen schakelt het apparaat nabepaalde tijd automatisch uit als er een ovenfunctiein werking is en u geen instellingen wijzigt.Temperatuur (°C) Uitschakeltijd (u)30 - 115 12.510

Temperatuur (°C) Uitschakeltijd (u)120 - 195 8. 5200 - 245 5. 5250 - maximum 1. 5Druk na een automatische uitschakeling op eenwillekeurige knop om het toestel opnieuw teactiveren. De automatische uitschakeling werktniet met de functies: licht, duur, einde. KOELVENTILATORAls de oven in werking is, wordt de koelventilatorautomatisch ingeschakeld om de oppervlakken vande oven koel te houden. Na het uitschakelen van deoven blijft de ventilatie doorgaan totdat de oven isafgekoeld. VEILIGHEIDSTHERMOSTAATEen onjuiste bediening van het apparaat of defectecomponenten kunnen gevaarlijke oververhittingveroorzaken. Om dit te voorkomen is de ovenvoorzien van een veiligheidsthermostaat die destroomtoevoer onderbreekt. Zodra de temperatuuris gedaald, wordt de oven automatisch weeringeschakeld. AANWIJZINGEN EN TIPSWAARSCHUWING. Raadpleeg dehoofdstukken Veiligheid.

De temperaturen en baktijden in detabellen zijn slechts als richtlijnbedoeld. Deze zijn afhankelijk van derecepten en de kwaliteit en dehoeveelheid van de gebruikteingrediënten. ALGEMENE INFORMATIE• Het apparaat heeft vijf inzetniveaus. Tel deinzetniveaus vanaf de bodem van het apparaat. • Het apparaat heeft een speciaal systeem dat delucht circuleert en voor doorlopende recyclingvan stoom zorgt. Dankzij dit systeem is hetmogelijk om voedsel te bereiden in eenatmosfeer met stoom en worden de gerechtenzacht van binnen en knapperig van buiten. Bovendien worden de bereidingstijd en hetenergieverbruik tot een minimum beperkt. • Vocht kan in het apparaat of op de glazendeurpanelen condenseren. Dit is normaal. Gaaltijd iets terug staan van het apparaat als u dedeur van het apparaat tijdens de werking opent. Om de condens te verminderen, dient u hetapparaat 10 minuten te laten voorverwarmen.

• Veeg na elk gebruik het vocht van het apparaat. • Plaats geen voorwerpen direct op de bodemvan het apparaat en bedek de bodem tijdens debereiding niet met aluminiumfolie.

Dit kan debakresultaten veranderen en de emaillelaagbeschadigen. VOOR DE BEREIDING VAN GEBAK• De ovendeur mag pas worden geopend alsdriekwart van de baktijd is verstreken. • Als u twee bakplaten tegelijkertijd gebruikt, dientu één niveau ertussen leeg te laten. VOOR DE BEREIDING VAN VLEES EN VIS• Gebruik een diepe bak voor erg vet voedsel omte oven te behoeden voor blijvende vetvlekken. • Laat het vlees ongeveer 15 minuten rustenvoordat u het aansnijdt, zodat het vleessap erniet uit stroomt. • Om te veel rook tijdens het braden in de oven tevermijden, kunt u een beetje water in de lekbakgieten. Om rook te vermijden, voegt u water toewanneer het is opgedroogd. BEREIDINGSTIJDENDe bereidingsduur is afhankelijk van het soortvoedsel, de samenstelling en het volume. Houd in eerste instantie het bereidingsproces in degaten.

Halverwege debereidingstijd omdraaien.Vlees 1000 100 - 140 20 - 30 Halverwege de bereidings-tijd omdraaien.Vlees 500 90 - 120 20 - 30 Halverwege de bereidings-tijd omdraaien.Forel 150 25 - 35 10 - 15 -Aardbeien 300 30 - 40 10 - 20 -Boter 250 30 - 40 10 - 15 -Room 2 x 200 80 - 100 10 - 15 Room kan ook met noglicht bevroren deeltjesgoed worden geklopt.Gebak 1400 60 60 -DROGEN - HETELUCHT• Gebruik hiervoor een met boterhampapier ofbakpapier belegde plaat.• Stop de oven voor een beter resultaathalverwege de droogtijd, open de deur en laathet één nacht afkoelen om het drogen tevoltooien.GroentenGerecht Temperatuur (°C) Tijd (u)Roosterhoogte1 stand 2 standenBonen 60 - 70 6 - 8 3 1 / 4Paprika's 60 - 70 5 - 6 3 1 / 419

Gerecht Temperatuur (°C) Tijd (u)Roosterhoogte1 stand 2 standenGroente in hetzuur60 - 70 5 - 6 3 1 / 4Paddenstoelen 50 - 60 6 - 8 3 1 / 4Kruiden 40 - 50 2 - 3 3 1 / 4FruitGerecht Temperatuur (°C) Tijd (u)Roosterhoogte1 stand 2 standenPruimen 60 - 70 8 - 10 3 1 / 4Abrikozen 60 - 70 8 - 10 3 1 / 4Schijfjes appel 60 - 70 6 - 8 3 1 / 4Peren 60 - 70 6 - 9 3 1 / 4ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING! Raadpleeg dehoofdstukken Veiligheid.OPMERKINGEN OVER SCHOONMAKEN• Maak de voorkant van de oven schoon met eenzachte doek, warm water en een mildreinigingsmiddel.• Gebruik voor metalen oppervlakken eenspecifiek reinigingsmiddel.• Reinig de binnenkant van de oven na elkgebruik. Vetophoping of andere voedingsrestenkunnen brand veroorzaken. Het gevaar is grotervoor de grillpan.• Verwijder hardnekkig vuil met een specialeovenreiniger.• Reinig alle accessoires na elk gebruik en laat zedrogen.

Gebruik een zachte doek met een warmsopje en een reinigingsmiddel.• Toebehoren met antiaanbaklaag mogen nietworden schoongemaakt met een agressiefreinigingsmiddel, voorwerpen met scherperanden of een afwasautomaat. Dit kan deantiaanbaklaag beschadigen.APPARATEN VAN ROESTVRIJ STAAL OFALUMINIUMMaak de ovendeur alleen met eenvochtige doek of natte spons schoon.Droog maken met een zachte doek.Vermijd het gebruik van staalwol, zureof schurende producten, deze kunnende oppervlakken van de ovenbeschadigen. Maak hetbedieningspaneel van de oven net zovoorzichtig schoon.PYROLYSELET OP! Verwijder alle accessoires.Start de pyrolytische reiniging niet alsu de ovendeur niet volledig heeftgesloten. Bij sommige modellen geeftde display "C3" weer als deze foutzich voordoet.20

WAARSCHUWING. De oven wordtzeer heet. Er bestaatverbrandingsgevaar. LET OP. Als er in hetzelfde kastjeandere apparaten zijn geïnstalleerd,gebruik deze dan niet tegelijkertijd metde pyrolytische functie. Dit kan schadeaan het apparaat veroorzaken. 1. Veeg de ruimte schoon met een natte, zachtedoek. 2. Reinig de binnenkant van de deur met heetwater, zodat de resten niet inbranden door dehete lucht. 3. Stel de pyrolytische functie in. Raadpleeg'Dagelijks gebruik' in het hoofdstuk'Ovenfuncties'. 4. Als knippert, drukt u op of om depyrolyseduur in te stellen:Optie OmschrijvingP1 Lichte reiniging. Duur: 1 uur. P2 Normale reiniging. Duur: 1 uur 30min. Druk op of draai de temperatuurknop om depyrolyse te starten. U kunt de EINDE-functie gebruiken om de start vande reiniging uit te stellen. Tijdens de pyrolytische reiniging is het ovenlampjeuit. 5.

Als de oven de ingestelde temperatuur heeftbereikt, wordt de deur vergrendeld. Het displaytoont en de balkjes van dewarmteaanduiding tot de deur wordtvergrendeld. Draai, om de pyrolyse te stoppen voordat dezeis voltooid, de knop voor de ovenfuncties naarde uitstand. 6. Na afloop van de pyrolytische reiniging geefthet display de tijd van de dag aan. De ovendeurblijft vergrendeld. 7. Wanneer de oven weer koel is, wordt de deurontgrendeld. REINIGINGSHERINNERINGOm u te herinneren aan de pyrolytische reiniging,knippert PYR in het display gedurende 10seconden na elke in- en uitschakeling van de oven. De reinigingsherinnering gaat uit:• na het einde van de functiepyrolytische reiniging. • als u gelijktijdig op en druktterwijl op het display PYR knippert. DE OVENDEUR REINIGENDe ovendeur heeft drie glazen panelen. U kunt deovendeur en interne glazen panelen verwijderen omze te reinigen.

3. Sluit de ovendeur halverwege tot de eersteopeningsstand. Trek hem daarna naar voren enhaal hem uit zijn zitting.4. Leg de deur op een zachte doek op eenstabiele ondergrond.5. Deurafdekking (B) aan de bovenkant van dedeur aan beide kanten vastpakken en naarbinnen drukken om de klemsluiting teontgrendelen.12B6. Trek de deur naar voren om hem te verwijderen.7. Houd de glazen deurpanelen bij de bovenkantvast en trek ze er voorzichtig een voor een uit.Start bij het bovenste paneel. Zorg dat het glasvolledig uit de geleiders schuift.8. Reinig de glasplaten met een sopje. Droog deglasplaten voorzichtig af.Als u ze gereinigd hebt, monteer dan de glasplatenen de ovendeur. Voer bovenstaande stappen uit inde omgekeerde volgorde.Zorg ervoor dat u de glasplaten (A en B) weer in dejuiste volgorde terugplaatst.Het middelste paneel(B) heeft een decoratief frame.

De bedrukte zonemoet naar de binnenkant van de deur gericht zijn.Zorg ervoor dat het oppervlak van hetglasplaatframe (B) op de bedrukte zijde na deinstallatie niet ruw aanvoelt.A B CZorg ervoor dat u het middelste ruitje correct in deuitsparingen plaatst.ABCHET LAMPJE VERVANGENLeg een doek op de bodem van de binnenkant vanhet apparaat. Dit voorkomt schade aan hetafdekglas en de ovenruimte.WAARSCHUWING! Gevaar voorelektrocutie! Maak de zekering losvoordat u de lamp vervangt.De lamp en het afdekglas kunnen heetzijn.LET OP! Houd de halogeenlamp altijdmet een doek vast om te voorkomendat er vetrestjes op de ovenlampverbranden.1. Schakel het apparaat uit.2. Verwijder de zekeringen in de zekeringenkast,of schakel de stroomonderbreker uit.Het achterste lampje1. Draai het afdekglas van de lamp naar rechts enverwijder het.2. Reinig het afdekglas.22

3. Vervang de lamp door een geschikte 300°Chittebestendige lamp.4. Plaats het afdekglas terug.PROBLEEMOPLOSSINGWAARSCHUWING! Raadpleeg dehoofdstukken Veiligheid.PROBLEMEN OPLOSSENProbleem Mogelijke oorzaak oplossingU kunt de oven niet inschake-len of bedienen.De oven is niet aangesloten opeen stopcontact of is niet goedgeïnstalleerd.Controleer of de oven goed isaangesloten op het stopcon-tact (zie het aansluitdiagram in-dien beschikbaar).De oven wordt niet warm. De oven is uitgeschakeld. Schakel de oven in.De oven wordt niet warm. De klok is niet ingesteld. Stel de klok in.De oven wordt niet warm. De benodigde kookstandenzijn niet ingesteld.Zorg ervoor dat de instellingencorrect zijn.De oven wordt niet warm. De automatische uitschakelingis actief.Raadpleeg 'Automatisch uit-schakelen'.De oven wordt niet warm. Het kinderslot is geactiveerd.

Raadpleeg 'Het kinderslot ge-bruiken'.De oven wordt niet warm. De zekering is doorgeslagen. Controleer of de zekering deoorzaak van de storing is. Alsde zekeringen keer op keerdoorslaan, neemt u contact opmet een erkende installateur.Het lampje brandt niet. Het lampje is stuk. Vervang het lampje.De bereiding van de gerechtenduurt te lang of de gerechtenworden te snel gaar.De temperatuur is te laag of tehoog.Pas indien nodig de tempera-tuur aan. Volg het advies in dehandleiding op.Stoom en condens slaan neerop de gerechten en in deovenruimte.Het gerecht heeft te lang in deoven gestaan.Laat gerechten na het berei-den niet langer dan 15 - 20minuten in de oven staan.Op het display verschijnt 'C3'. De reinigingsfunctie werkt niet.De deur is niet volledig geslo-ten of het deurslot is defect.Sluit de deur volledig.23

Probleem Mogelijke oorzaak oplossingOp het display verschijnt'F102'.• U heeft de deur niet hele-maal gesloten.• De deurvergrendeling isstuk.• Sluit de deur volledig.• Schakel de oven uit via dehuiszekering of de veilig-heidsschakelaar in de zeke-ringkast en schakel dezeweer in.• Neem contact op met deklantenservice, wanneer'F102' opnieuw wordtweergegeven.Het display toont een foutcodedie niet in deze tabel staat.Er is een elektrische fout. • Schakel de oven uit via dehuiszekering of de veilig-heidsschakelaar in de zeke-ringkast en schakel dezeweer in.• Neem contact op met deklantenservice wanneer defoutcode opnieuw wordtweergegeven.Het apparaat staat aan maarwordt niet warm. De ventilatorwerkt niet. Op het display ver-schijnt ."Demo"De demofunctie is ingescha-keld.1. Schakel de oven uit.2. Druk op de -toets enhoud deze ingedrukt.3.

Het eerste nummer op hetdisplay en het -indi-Democatielampje beginnen teknipperen.4. Voer de code 2468 indoor op de of -knopte drukken om de waardente veranderen en druk op om te bevestigen.5. Het volgende nummer be-gint te knipperen.6. -modus schakelt uitDemoals u het laatste nummerbevestigt en de code juistis.ONDERHOUDGEGEVENSAls u niet zelf het probleem kunt verhelpen, neemdan contact op met uw verkoper of deserviceafdeling.De contactgegevens van het servicecentrum staanop het typeplaatje. Het typeplaatje bevindt zich vooraan de binnenkant van het apparaat. Verwijder hettypeplaatje niet uit de ovenruimte.24

De aardekabel (groene/gele kabel) moet 2 cmlanger zijn dan de fase- en neutrale kabels (blauween bruine kabels). ENERGIEZUINIGHEIDPRODUCTKAART EN INFORMATIE VOLGENS EU 65-66/2014Naam leverancier ZanussiModelidentificatie ZOP37901XKEnergie-efficiëntie Index 81. 0Energie-efficiëntieklasse A+Energieverbruik bij een standaardbelasting, stand boven +onderwarmte0. 93 kWh/cyclusEnergieverbruik bij een standaardbelasting, stand hetelucht 0. 68 kWh/cyclusAantal ruimten 1Warmtebron ElektriciteitVolume 68 lSoort oven InbouwovenMassa 31. 8 kgEN 60350-1 - Elektrische huishoudelijkekookapparaten - deel 1: Reeksen, ovens,stoomovens en grills - Methoden voorprestatiemeting. ENERGIEBESPARINGDeze oven bevat functies die u helpenenergie te besparen tijdens hetdagelijks koken. Algemene tipsZorg ervoor dat de ovendeur goed gesloten is als uhet apparaat in werking stelt.

De deur niet openentijdens de bereiding met stoom. Houd hetdeurrubber schoon en zorg ervoor dat het goed opzijn plaats vastzit. Gebruik metalen schalen om meer energie tebesparen. Indien mogelijk de oven niet voorverwarmen voordatu er voedsel in plaatst. Verlaag bij een bereidingsduur langer dan 30minuten de oventemperatuur met minimaal 3 - 10minuten, afhankelijk van de bereidingsduur voordatde kooktijd verstrijkt. De restwarmte in de ovenzorgt ervoor dat het gerecht wordt voltooid. U kunt de restwarmte gebruiken om anderemaaltijden op te warmen. Houd de onderbrekingen tussen het bakken zo kortmogelijk als u een aantal gerechten tegelijkertijdbereidt. Bereiding met hete luchtGebruik indien mogelijk de bereidingsfuncties methete lucht om energie te besparen.

Eten warm houdenKies de laagst mogelijke temperatuurinstelling omde restwarmte te gebruiken en een maaltijd warm tehouden. Het indicatielampje van de restwarmte oftemperatuur verschijnt op het display. Hetelucht (vochtig)Functie is ontworpen om tijdens de bereidingenergie te besparen. Het functioneert op zodanigewijze dat de temperatuur in de ovenruimte tijdenseen kookcyclus kan verschillen van de temperatuurdie staat aangegeven. Kooktijden kunnenverschillend zijn van de kooktijden in andereprogramma's. 26.

Wanneer u Hetelucht (vochtig) gebruikt, wordt delamp automatisch na 30 seconden uitgeschakeld.MILIEUBESCHERMINGRecycle de materialen met het symbool . Gooide verpakking in een geschikte verzamelcontainerom het te recyclen. Help om het milieu en devolksgezondheid te beschermen en recycle hetafval van elektrische en elektronische apparaten.Gooi apparaten gemarkeerd met het symbool niet weg met het huishoudelijk afval. Breng hetproduct naar het milieustation bij u in de buurt ofneem contact op met de gemeente.27

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Zanussi ZOP37901XU stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden