Valera Ceramix Pro 626 Handleiding

Valera Tondeuse Ceramix Pro 626

Bekijk gratis de handleiding van Valera Ceramix Pro 626 (73 pagina’s), behorend tot de categorie Tondeuse. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 11 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Valera Ceramix Pro 626 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/73
Professional Hair Clipper
Professioneller Haarschneider
Tondeuse à cheveux professionel
Tagliacapelli Professionale
Cortacabellos profesional
Professionele Tondeuse
Máquina de cortar cabelo profissional
GB
D
F
I
E
NL
PT
HU
CS
RO
PL
EL
UK
RU
SA
Ceramix Pro
00060452
Valera is a registered trademark of Ligo Electric S.A.- Switzerland
Distributed by
Ligo Electric SA
6853 Ligornetto
Switzerland
Type 626..
00060452 sestino 7-11-2005 14:42 Pagina 1

Beoordeel deze handleiding

4.4/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Valera
Categorie: Tondeuse
Model: Ceramix Pro 626

Handleiding Valera Ceramix Pro 626 – volledige tekst

23GEBRUIKSAANWIJZINGENDeze gebruiksaanwijzing bevat veel waardevolle adviezen voor de veili-gheid en het gebruik van het apparaat en wij verzoeken u daarom dezemet aandacht te lezen. Bewaar deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig. RICHTLIJNENLet op – gevaar voor elektrische schokken:• Alvorens in te schakelen altijd eerst de staat van het apparaat, de transfor-mator en het netsnoer controleren. • Gebruik het apparaat niet als het defect is, het netsnoer beschadigd is ofnadat het gevallen is. Probeer een elektrisch apparaat nooit zelf te repareren,maar wend u altijd tot een erkende technicus. • Het apparaat werkt uitsluitend op wisselstroom. • Controleer of het voltage goed is. • Gebruik het apparaat nooit in de buurt van een bad of een douche of bovende wastafel wanneer er water uit de kraan stroomt.

• Iedere willekeurige onderhouds- of vervangingswerkzaamheid mag alleen uit-gevoerd worden bij een UITGESCHAKELD en van de oplader losgekoppeldapparaat. • Dit apparaat is uitsluitend ontworpen voor het knippen van hoofd- enbaardharen. Ieder ander gebruik is oneigenlijk, en dus gevaarlijk. De fabrikantis niet aansprakelijk voor eventuele schade die het gevolg is van oneigenlijk ofonjuist gebruik. COMPONENTEN1 Haartrimmer2 Keramische messenset3 Keuzeschakelaar met 3 standen:Uit - snelheid 1 (langzaam) -snelheid 2 (snel)4 Controlelampje laadstatus: is tij-dens het gebruik of wanneer hetapparaat niet op de oplader isaangesloten gedoofd en wordtrood tijdens het opladen.

24• Waarschuw kinderen voor de gevaren die elektrische apparaten met zichmeebrengen en geef ze informatie over de desbetreffende veiligheidsvoor-schriften. Houd elektrische apparaten buiten het bereik van kinderen. • Stel het apparaat niet bloot aan temperaturen beneden 0°C of boven 40°C. Voorkom dat het apparaat langere tijd aan direct zonlicht wordt blootgesteld. • Laad het apparaat niet op in vochtige ruimtes of terwijl het nat is. • Alvorens het apparaat voor de eerste keer te gebruiken dient de batterij gedu-rende 14 uur te worden opgeladen. • Het apparaat is uitgerust met een NiMH batterij. In het belang van het milieuadviseren wij om de lege batterij niet via het gewone huishoudelijk afval af tedanken, maar om deze naar een speciaal afvalverzamelcentrum te brengen. • Gevaar voor schrammen of sneetjes.

Wanneer een kam of een messensetbeschadigd is, deze niet langer gebruiken en onmiddellijk vervangen. • Wanneer het apparaat met de messenset en zonder de kammen wordtgebruikt, goed opletten dat er geen schrammen op de huid komen. GEBRUIKSAANWIJZINGENNETVOEDINGVerbind de transformator met het apparaat (fig. 1 - ref. 9) door de stekker in hetdaarvoor bestemde aansluitpunt van het apparaat te steken (fig. 1 - ref. 5). Steek de stekker van de transformator in het stopcontact. Zet het apparaat met de schakelaar aan (fig. 1 - rif. 3). Zet het na het gebruik weer uit. Waarschuwing: indien bij een volstrekt lege batterij het apparaat ook niet op net-voeding wil werken, het apparaat uitschakelen, de batterij ongeveer vijf minutenopladen en na aansluiting op het elektriciteitsnet het apparaat weer inschakelen.

IN- EN UITSCHAKELEN VAN HET APPARAATVoor inschakeling van het apparaat de schakelaar (fig. 1 ref. 3) op stand 1. Omhet apparaat uit te schakelen de schakelaar op stand 0 zetten. OPLADEN VAN DE BATTERIJ• Voor het allereerste gebruik moet de batterij 14 uur worden opgeladen. Dedaaropvolgende keren moet het apparaat minstens 12 uur worden opgeladen.

• Schakel het apparaat met behulp van de schakelaar (fig. 1 - ref. 3) uit. De batterij kan alleen worden opgeladen wanneer het apparaat is uitge-schakeld. • Verbind de transformator (fig. 1 - ref. 9) met het apparaat door de connector inhet daarvoor bestemde aansluitpunt van het apparaat te steken (fig. 1 - ref. 5). Of sluit de transformator op de basis aan (fig. 1 - ref. 6) door de connector inhet aansluitpunt van de basis te steken (fig. 1 - ref. 7) en het apparaat daaropte plaatsen. • Steek de stekker van de transformator in het stopcontact. 00060452 INTERNO 7-11-2005 14:43 Pagina 24.

25• Tijdens deze handeling gaat het controlelampje branden (fig. 1 - ref. 4) wat aan-geeft dat er opgeladen wordt. • Laad de batterij alleen op wanneer duidelijk is gebleken dat de capaciteit vanhet apparaat verminderd is. • Bij een volledig opgeladen batterij is het apparaat in staat om 50 uur zondernetvoeding te functioneren. KNIPPEN MET OPZETKAMMENHet apparaat kan met of zonder opzetkammen gebruikt worden, afhankelijk vanhet te knippen model. De opzetkammen kunnen afhankelijk van de gewenstekniplengte met de instelknop (fig. 1 - ref. 19) op 13 verschillende standen wordeningesteld. De stand kan op het referentieteken van de opzetkammen wordenafgelezen (fig. 1 - ref. 18). Het apparaat zonder opzetkam knipt het haar 1 mm af. AANBRENGEN EN VERWIJDEREN VAN DE OPZETKAM• Het apparaat uitschakelen. • De opzetkam volledig intrekken (fig. 2) door de onderste toets van de instelk-nop (fig.

1 - ref. 19), die op het referentieteken van de kamstand wordt aange-geven, op stand 1 te plaatsen (fig. 1 - ref. 18). • Pak de kam vast en trek hem er op de aangegeven wijze (fig. 3) uit. • Om de opzetkam weer te monteren, altijd eerst het apparaat uitschakelen enop stand 1 plaatsen, de opzetkam in zijn zitting plaatsen en hem naar bene-den drukken totdat hij vast klikt (fig. 4). MESSEN EN KERAMIEKDe messenset en keramiek is het mogelijk om gedurende lange tijd op een uiter-st nauwkeurige wijze te knippen zonder dat smering noodzakelijk is. DEMONTAGE VAN MESSEN• Het apparaat uitschakelen. • Om de messen te verwijderen, de messenset 45° in de richting van de klokdraaien (fig. 9) en hem eruit schuiven. • Om de messenset weer te monteren, ze goed gericht en in een hellende posi-tie van 45° in hun zitting terugschuiven en ze tegen de richting van de klok indraaien.

19) op destand die geschikt is voor de gewenste kniplengte. Wij adviseren om eerstmet een hoge stand te beginnen en eventueel later een lagere stand te kiezen. • Knip het haar droog en met korte slagen en ga slechts langzaam vooruit. • Het haar tijdens het knippen af en toe kammen om de afgeknipte haren teverwijderen en om het resultaat te beoordelen. 00060452 INTERNO 7-11-2005 14:43 Pagina 25.

26• NEK: begin in het midden van de nek en van onderen (fig. 5), maak korte sla-gen tot op het midden van het hoofd (fig. 6) en ga geleidelijk naar de zijkan-ten van het hoofd toe. • ZIJKANTEN: wij adviseren om een lage stand te gebruiken en op dezelfdewijze de nek te behandelen. Om de bakkebaarden en het gebied rondom de oren bij te knippen, geenopzetkam gebruiken en het apparaat naar beneden richten. • BOVENKANT: een hoge stand gebruiken. Bij het voorhoofd beginnen en naarachteren gaan, naar het midden van het hoofd toe. LANG HAAR KNIPPEN• Gebruik steeds dezelfde methode, werk vanuit de nek naar boven toe enbehandel daarna de zijkanten en de bovenkant. • Gebruik geen opzetkam, maar ga met de kapperskam (fig. 7) of met uw vin-gers door het haar om de kniplengte van het haar te regelen. • Bij het toebehoren vindt u een set met haarklemmen (fig. 1 - ref.

12) voor hetsplitsen van heel lang haar en voor het knippen van een pony. REINIGING EN ONDERHOUD• Na ieder gebruik reinigen en onderhoud uitvoeren. • Tijdens alle onderhouds- of vervangingswerkzaamheden moet het apparaatUITGESCHAKELD en van de oplader afgekoppeld zijn. • Het apparaat niet in water onderdompelen. • Na ieder gebruik de opzetkam demonteren en met het reinigingsborsteltje dehaarresten van de snijkop en uit zijn behuizing verwijderen. • De behuizing van het apparaat met een zachte en eventueel licht vochtigedoek reinigen. Nooit oplosmiddelen of schuurmiddelen gebruiken. • De snijkop verwijderen (fig. 9) en de zitting van de motorpin aan de binnenkantregelmatig smeren. • Indien na langdurig gebruik en ondanks het regelmatig reinigen en smeren vanhet apparaat, het knipresultaat toch langzamerhand afneemt, is het nodig omde snijkop te vervangen.

• De opzetkam kan na gebruik en reiniging van het apparaat opnieuw aange-bracht worden omdat deze de functie heeft de messen te beschermen. • De messenset en keramiek hoeft niet te worden gesmeerd.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Valera Ceramix Pro 626 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden