Trevi XB 65 USB Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Trevi XB 65 USB (168 pagina’s), behorend tot de categorie Speaker. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 59 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over Trevi XB 65 USB of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Trevi |
| Categorie: | Speaker |
| Model: | XB 65 USB |
| Kleur van het product: | Roze |
| Gewicht: | 165 g |
| Breedte: | 56 mm |
| Diepte: | 56 mm |
| Hoogte: | 61 mm |
| Materiaal behuizing: | Metaal |
| LED-indicatoren: | Ja |
| Aan/uitschakelaar: | Ja |
| Ondersteund audioformaat: | MP3 |
| Type aansluitplug: | 3,5 mm |
| Connectiviteitstechnologie: | Bedraad |
| Type stroombron: | Battery, USB |
| Meegeleverde kabels: | AUX, USB |
| Aantal USB 2.0-poorten: | 1 |
| Gemiddeld vermogen: | 3 W |
| Volumeregeling: | Digitaal |
| Hoofdtelefoonuitgangen: | 1 |
| Aanbevolen gebruik: | Universeel |
| 3,5mm-connector: | Ja |
| Audio-uitgangskanalen: | 1.0 kanalen |
| Speaker plaatsing: | Draagbaar |
| Aantal drivers: | 1 |
| Frequentiebereik: | 150 - 18000 Hz |
| AUX ingang: | Ja |
| Luidspreker soort: | 1-weg |
| Versterker: | Ingebouwd |
| Batterijtechnologie: | Lithium |
Handleiding Trevi XB 65 USB – volledige tekst
80NEDERLANDS (Originele instructies)Verklaring van algemene gegevens1 Aanslagpen2 Zeskante bout(en)3 Veiligheidskap4 Zaagsnedeplaat5 Zaagblad6 Zaagbladtanden7 Linkse verstek snede 8 Rechte snede 9 Rechtse verstek snede 10 Borghendel11 Borgschroef12 Stelbout13 Draaibaar voetstuk14 Aanslaghendel15 Schuifpijp16 Bovenvlak van draaibaar voetstuk17 Omtrek van zaagblad18 Geleider19 Aanslagarm 20 Stelschroef 21 Greep22 Nok23 Hendel(s)24 Vergrendelingshendel25 Schaalverdeling26 Ontgrendelknop27 Wijzer28 Ontgrendelknop29 Trekschakelaar30 Gat voor hangslot31 Lampschakelaar32 Lamp33 Laserschakelaar34 Sleutelhouder 35 Zeskant-inbussleutel36 Dopsleutel37 Middenkap38 Zeskant-inbusbout39 Asvergrendeling40 Zaagbladkast41 Pijltje42 Buitenflens 43 Binnenflens 44 As 45 Ring46 Sluitstrip47 Stofzak48 Stofuitlaat 49 Stofvanger50 Afdekking51 Knop52 Cilinder53 Zaagsel54 Steun55 Draaibaar voetstuk56 Klembouten57 Bovenste geleider58 Onderste geleider59 Rood indicatievlak60 Spanschroefknop61 Spanschroefarm62 Spanschroefstang63 Schroef64 Spanschroefplaat 65 Spanschroefmoer 66 Houder67 Kroon-profiellijst met een wandhoek van 52/38°68 Kroon-profiellijst met een wandhoek van 45°69 Kwarthol-profiellijst met een wandhoek van 45°70 Binnenhoek71 Buitenhoek72 Kroon-profiellijstaanslag L (los verkrijgbaar accessoire)73 Kroon-profiellijstaanslag R (los verkrijgbaar accessoire)74 Kroon-profiellijstaanslag L 75 Kroon-profiellijstaanslag R 76 Kroon-profiellijst77 Spanschroef78 Vulblok79 Aluminium werkstuk80 Meer dan 15 mm81 Meer dan 290 mm82 Meer dan 340 mm83 Gat84 Groeven zagen met het zaagblad 85 Schroeven (twee aan elke kant)86 Onderste geleider87 Zool88 Grondplaat89 Verticale spanschroef 90 Werkstuk 91 Driehoeksliniaal92 Verstekschaal93 Schaalverdeling voor schuine hoek94 Stelbout voor hoek van 0°95 Bovenoppervlak van de draaitafel96 Stelbout voor linkse 45°schuine hoek 97 Stelbout voor rechtse 45°schuine hoek 98 Laserlijn99 Schroevendraaier 100 Schroef (één stuk) 101 Laserstraallens102 Limietmerkstreep103 BorstelhouderdopTECHNISCHE GEGEVENSModel LS1216/LS1216L/LS1216F/LS1216FLDiameter zaagblad.
823. Vervang de zaagsnedeplaat wanneer deze ver-sleten is. 4. Gebruik alleen zaagbladen voorgeschreven doorde fabrikant, die voldoen aan de norm EN847-1. 5. Gebruik geen zaagbladen die van sneldraaistaalzijn gemaakt. 6. Draag oogbescherming. 7. Draag oorbeschermers om aantasting van uwgehoor te voorkomen. 8. Draag handschoenen wanneer u zaagbladen ofruw materiaal hanteert (zaagbladen dienen zovaak als praktisch mogelijk is in een houder teworden gedragen). 9. Sluit verstekzagen tijdens het zagen aan op eenstofvanginrichting. 10. Selecteer de zaagbladen in overeenstemmingmet het te zagen materiaal. 11. Gebruik de zaag niet voor het zagen van anderematerialen dan aluminium, hout of soortgelijkmateriaal. 12. Zet altijd alle bewegende onderdelen vast alvo-rens het gereedschap te dragen. Gebruik vooroptillen of meedragen van het gereedschapnooit de veiligheidskap als handvat. 13.
Gebruik de zaag niet zonder dat de veiligheids-kappen zijn aangebracht. Controleer vóór elkgebruik of de veiligheidskap goed sluit. Gebruikde zaag niet indien de veiligheidskap niet goedbeweegt en niet snel over het zaagblad sluit. Klem of bind de veiligheidskap nooit in de geo-pende stand vast. 14. Zorg dat de werkvloer vrij is van losliggendmateriaal zoals spaanders of afgezaagde stuk-ken. 15. Gebruik alleen zaagbladen gemarkeerd met eenmaximumsnelheid die gelijk is aan of hoger danhet onbelast toerental dat staat aangegeven ophet gereedschap. 16. Als het gereedschap is toegerust met een laserof LED, vervang dan nooit de laser of LED dooréén van een ander type. Als reparatie nodig is, ver-zoekt u een erkend servicecentrum om dat te ver-richten. 17.
Ga nooit afgezaagde stukken of andere delenvan het werkstuk verwijderen uit de werkplaatsterwijl de zaag nog draait met een zaagblad zon-der afscherming. 18. Zaag nooit met het werkstuk in uw hand. Gebruikaltijd de spanschroef om het werkstuk goed vast tezetten op het draaibaar voetstuk en tegen de gelei-der.
Gebruik nooit uw hand om het werkstuk tijdenshet zagen vast te houden. 19. Zorg vóór elke zaagsnede dat het gereedschapgoed stabiel is. 20. Monteer het gereedschap aan een werkbankwanneer dat nodig is. 21. Ondersteun lange werkstukken met geschikteextra steunen of schragen. 22. Ga nooit zagen in een werkstuk dat te klein is omstevig in de spanschroef te klemmen. Een werk-stuk dat niet goed vast zit kan terugslag en daardoorernstige verwondingen veroorzaken. 23. Reik nooit in de nabijheid van het zaagblad. 24. Schakel het gereedschap uit en wacht totdat hetzaagblad volledig tot stilstand is gekomen alvo-rens het werkstuk te verwijderen of instellingente veranderen. 25. Trek de stekker uit het stopcontact alvorens hetzaagblad te verwisselen of onderhoud aan hetgereedschap uit te voeren. 26.
De aanslagpen die de zaagkop in de omlaagposi-tie vergrendelt, wordt alleen gebruikt voor hetdragen en opbergen van het gereedschap enniet voor zaagbedieningen. 27. Gebruik het gereedschap niet in de nabijheidvan ontvlambare gassen of vloeistoffen. Door deelektrische werking van het gereedschap kan eenexplosie en brand worden veroorzaakt indien bloot-gesteld aan brandbare vloeistoffen of gassen. 28. Gebruik alleen flenzen die voor dit gereedschapzijn bestemd. 29. Pas op dat u de as, de flenzen (vooral hun mon-tagevlak) of de bout niet beschadigt. Beschadi-ging van deze onderdelen kan zaagbladbreukveroorzaken. 30. Zorg dat het draaibaar voetstuk goed vastgezetis, zodat het tijdens het zagen niet kan bewegen. 31. Verwijder voor uw eigen veiligheid zaagafval,stukjes hout e. d. van de werktafel alvorens tegaan zagen. 32. Vermijd het zagen op spijkers.
Inspecteer hetwerkstuk en verwijder alle eventuele spijkersalvorens met het zagen te beginnen. 33. Zet de asvergrendeling in de vrije stand alvorensde trekschakelaar in te drukken. 34. Zorg ervoor dat het zaagblad in zijn laagste posi-tie niet in aanraking komt met het draaibaar voet-stuk. 35. Houd het handvat stevig vast.
Denk eraan dat dezaag bij het starten en stoppen even op- en neer-gaat. 36. Zorg dat het zaagblad bij het inschakelen niet incontact is met het werkstuk. 37. Laat het gereedschap een tijdje draaien alvorenshet op het werkstuk te gebruiken. Controleer optrillingen of schommelingen die op onjuisteinstallatie of op een slecht gebalanceerd zaag-blad kunnen wijzen. 38. Wacht totdat het zaagblad op volle toeren draait,alvorens het werkstuk te zagen. 39. Stop onmiddellijk met zagen indien u iets abnor-maals opmerkt. 40. Probeer niet om de trekschakelaar in de inge-schakeld positie te vergrendelen. 41. Laat uw aandacht nooit verslappen, vooral nietwanneer het werk saai is en uit herhalingenbestaat. Laat u niet door een vals gevoel van vei-ligheid misleiden, aangezien zaagbladen altijduiterst gevaarlijk zijn. 42. Gebruik uitsluitend de accessoires die in dezegebruiksaanwijzing worden aanbevolen.
83Het gevaar van blootstelling hangt af van hoevaak u dit soort werk uitvoert. Om blootstellingaan deze chemicaliën tot een minimum te beper-ken, dient u in een goed geventileerde omgevingte werken en gebruik te maken van goedge-keurde veiligheidsapparatuur zoals stofmaskersdie speciaal ontworpen zijn voor het filtreren vanmicroscopische deeltjes. 45. Zorg altijd dat het zaagblad scherp en schoon isom het voortgebrachte geluid tot een minimumte beperken. 46. De gebruiker dient volledig vertrouwd te zijn methet gebruik, de afstelling en de bediening vanhet gereedschap. BEWAAR DEZE VOORSCHRIFTEN. WAARSCHUWING:LAAT NIET uw vertrouwdheid met het gereedschap(na regelmatig gebruik) omslaan in slordigheid ofonachtzaamheid omtrent de strikt na te leven veilig-heidsvoorschriften voor dit product.
VERKEERDGEBRUIK of het niet naleven van de veiligheidsvoor-schriften in deze gebruiksaanwijzing kan leiden toternstige verwondingen. INSTALLERENHet gereedschap op de werktafel monterenBij de verscheping uit de fabriek is het handvat door mid-del van de aanslagpen in de omlaagpositie vergrendeld. Ontgrendel de aanslagpen door het handvat iets omlaagte drukken en aan de aanslagpen te trekken. (Fig. 1) WAARSCHUWING:•Zorg ervoor dat het gereedschap niet kan bewegenop de ondergrond. Als de verstekzaag tijdens hetzagen beweegt ten opzichte van de ondergrond, kandat leiden tot verlies van controle over het gereedschapen ernstig persoonlijk letsel. Dit gereedschap dient op een vlak en stabiel oppervlakte worden gemonteerd door middel van vier bouten die uvastdraait in de boutgaten in de voet van het gereed-schap.
Hierdoor wordt voorkomen dat het gereedschapomkantelt en mogelijk verwondingen veroorzaakt. (Fig. 2) BESCHRIJVING VAN DE FUNCTIES WAARSCHUWING:•Controleer altijd of het gereedschap is uitgescha-keld en zijn stekker uit het stopcontact is verwij-derd alvorens de functies op het gereedschap tecontroleren of af te stellen.
Als het gereedschap nietwordt uitgeschakeld en de stekker niet uit het stopcon-tact wordt getrokken, kan dat leiden tot ernstig per-soonlijk letsel na per ongeluk inschakelen. Veiligheidskap (Fig. 3 en 4) Wanneer het handvat omlaag wordt gebracht, gaat deveiligheidskap automatisch omhoog. De veiligheidskapkeert terug naar haar oorspronkelijke positie wanneer hetzagen is voltooid en het handvat omhoog wordt gebracht. WAARSCHUWING:•Zet de beschermkap nooit vast en verwijder nooitde beschermkap of de veer die eraan is bevestigd. Een blootliggend zaagblad als gevolg van een buitenwerking gestelde veiligheidskap kan tijdens gebruik lei-den tot ernstig persoonlijk letsel. Voor uw persoonlijke veiligheid dient de veiligheidskapaltijd in goede staat te worden gehouden. Elke onregel-matigheid in de werking van de veiligheidskap dientonmiddellijk te worden hersteld.
Controleer of de veergoed werkt zodat de veiligheidskap goed terugkeert. WAARSCHUWING:•Gebruik het gereedschap nooit wanneer de veilig-heidskap of de veer beschadigd, defect, of verwij-derd zijn. Het gebruik van het gereedschap met eenbeschadigde, defecte of verwijderde veiligheidskap kanleiden tot ernstig persoonlijk letsel. Als de doorzichtige veiligheidskap vuil is of met zaagselis bedekt zodat het zaagblad en/of het werkstuk nietmeer goed zichtbaar is, haal dan de stekker uit het stop-contact en maak de veiligheidskap met een bevochtigdedoek goed schoon. Gebruik geen oplosmiddelen of eenschoonmaakmiddel op petroleumbasis op de kunststof-fen veiligheidskap omdat hierdoor de veiligheidskap kanworden beschadigd.
Als de veiligheidskap vuil is geworden en voor correctgebruik moet worden schoongemaakt, volgt u de onder-staande stappen:Terwijl het gereedschap is uitgeschakeld en de stekkeruit het stopcontact is getrokken, gebruikt u de bijgele-verde sleutel om de zeskante bout waarmee de midden-kap is bevestigd los te draaien. Draai de zeskante boutlinksom los en breng de veiligheidskap en de middenkapomhoog.
In deze positie kan de veiligheidskap grondiger engemakkelijker worden schoongemaakt. Voer de boven-staande procedure in de omgekeerde volgorde uit endraai de bout weer vast nadat het schoonmaken is vol-tooid. Verwijder de veer van de veiligheidskap niet. Alsde veiligheidskap beschadigd is door ouderdom of bloot-stelling aan ultraviolet licht, neemt u contact op met eenMakita-servicecentrum om een nieuwe veiligheidskap tebestellen. DE VEILIGHEIDSKAP NOOIT VASTZETTEN OF VER-WIJDEREN. Afstellen van de zaagsnedeplaten (Fig. 5, 6 en 7) Om scheuren op de uitlaatkant van een snede tot eenminimum te beperken, is dit gereedschap voorzien vanzaagsnedeplaten in de draaitafel. De zaagsnedeplatenzijn in de fabriek zodanig afgesteld dat het zaagblad nietmet de zaagsnedeplaten in contact komt. Stel de zaag-snedeplaten als volgt af alvorens het gereedschap ingebruik te nemen.
84Haal eerst de stekker van het gereedschap uit het stop-contact. Draai alle schroeven (3 aan de linkerzijde en 3aan de rechterzijde) waarmee de zaagsnedeplaten zijnvastgemaakt los. Trek de schroeven vervolgens weer aanin zulke mate dat de zaagsnedeplaten nog gemakkelijkmet de hand kunnen worden bewogen. Breng het hand-vat volledig omlaag en druk de aanslagpen naar binnenom het handvat in de omlaagpositie te vergrendelen. Draai de borgschroef waarmee de bovenste schuifstan-gen zijn vastgezet linksom los en duw de borghendelwaarmee de onderste schuifstangen zijn vastgezet naarvoren. Trek de slede helemaal naar u toe. Stel de positievan de zaagsnedeplaten zodanig af dat deze net in aan-raking komen met de zijkanten van de zaagbladtanden. Trek de voorste schroeven aan (niet te hard aantrekken).
Duw de slede zo ver mogelijk naar de geleider en stel depositie van de zaagsnedeplaten zodanig af dat deze netin aanraking komen met de zijkanten van de zaagblad-tanden. Trek de achterste schroeven aan (niet te hardaantrekken). Nadat de zaagsnedeplaten zijn afgesteld, ontgrendelt ude aanslagpen en brengt u het handvat omhoog. Trekvervolgens alle schroeven stevig aan. KENNISGEVING:•Zorg na het instellen van de schuine hoek ervoordat de zaagsnedeplaten goed worden afgesteld. Een juiste afstelling van de zaagsnedeplaten zorgt vooreen goede ondersteuning van het werkstuk waarbijsplinteren wordt geminimaliseerd. Handhaven van de maximale zaagcapaciteit (Fig. 8, 9 en 10) Dit gereedschap is in de fabriek ingesteld voor het leverenvan maximale zaagcapaciteit met een 305 mm zaagblad. Trek de stekker van het gereedschap uit het stopcontactvoordat u afstellingen maakt.
Wanneer u een nieuw zaagblad installeert, moet u altijdde laagste positie van het zaagblad controleren en zono-dig als volgt afstellen:Trek eerst de stekker uit het stopcontact. Breng de aan-slaghendel omlaag om het zaagblad in de positie te zet-ten die is aangegeven in de afbeelding.
Duw de slede zover mogelijk naar de geleider en breng het handvat hele-maal omlaag. Gebruik de dopsleutel en draai de stelboutnaar links of naar rechts totdat de omtrek van het zaag-blad ietwat onder het bovenvlak van het draaibaar voet-stuk komt te zitten op het punt waar het voorvlak van degeleider in aanraking komt met het bovenvlak van hetdraaibaar voetstuk. Draai met de hand het zaagblad rond (met de stekker uithet stopcontact verwijderd. ) terwijl u het handvat volledigneergedrukt houdt, en controleer of het zaagblad metgeen enkel deel van het onderste voetstuk in aanrakingkomt. Stel opnieuw een beetje af, indien nodig. Zet na het maken van afstellingen altijd de aanslaghen-del terug in de oorspronkelijke stand door deze linksomte draaien.
WAARSCHUWING:•Na het monteren van een nieuw zaagblad contro-leert u, terwijl de stekker van het gereedschap uithet stopcontact is getrokken, altijd dat het zaag-blad geen enkel onderdeel van het onderstel raaktwanneer de handvat zo ver mogelijk omlaag wordtgeduwd. Als het zaagblad het onderstel raakt, kan diteen terugslag veroorzaken en leiden tot ernstig per-soonlijk letsel. Aanslagarm (Fig. 11) Met de aanslagarm kunt u de laagste positie van hetzaagblad gemakkelijk instellen. Om in te stellen draait ude aanslagarm in de richting van het pijltje zoals afge-beeld. Stel de stelschroef zodanig in dat het zaagblad bijde gewenste positie stopt wanneer het handvat volledigomlaag wordt gebracht. Instellen van de verstekhoek (Fig. 12) Duw het handvat in tot de nok aangrijpt en draai dezerechtsom tot hij stopt. Houd de vergrendelknop ingedrukten verdraai het draaibaar voetstuk.
Wanneer u het hand-vat hebt verdraaid naar de positie waarop de aanwijspuntde gewenste hoek op de verstekschaalverdeling aan-geeft, draait u het handvat 90° linksom om het draaibaarvoetstuk te vergrendelen. LET OP:• Nadat u de verstekhoek hebt veranderd, zet u altijd hetdraaibaar voetstuk vast door het handvat 90° linksomte draaien.
KENNISGEVING:• Voor het verdraaien van het draaibaar voetstuk dient uhet handvat volledig omhoog te brengen. Instellen van de schuine hoek (Fig. 13, 14 en 15) Om de schuine hoek in te stellen, draait u de hendel opde achterkant van het gereedschap naar links los. Duwde vergrendelingshendel helemaal naar voren, zoalsaangegeven in de afbeelding, terwijl u het gewicht van dezaagkop ondersteunt zodat de druk van de vergrendel-pen wordt afgehaald. Wanneer u de slede naar rechts kantelt, kantelt u deslede iets naar links nadat u de hendel hebt losgezet endrukt u op de ontgrendelknop. Terwijl u de ontgrendel-knop ingedrukt houdt, kantelt u de slede naar rechts. Kantel het zaagblad totdat de wijzer naar de gewenstehoek op de schuine-hoek schaalverdeling wijst. Draaidaarna de hendel weer stevig naar rechts vast om dearm te vergrendelen.
Wanneer de vergrendelingshendel naar de voorkant vande zaag is getrokken, kunt u het zaagblad vergrendelenmet behulp van de klikstops onder linkse en rechtse hoe-ken van 22,5° en 33,9° ten opzichte van het draaibaarvoetstuk. Wanneer de vergrendelingshendel naar de achterkantvan de zaag is geduwd, zoals aangegeven in de afbeel-ding, kan het zaagblad onder iedere gewenste hoek wor-den vergrendeld binnen het opgegeven bereik voor deschuine hoek. LET OP:• Na het wijzigen van de schuine hoek, dient u de armaltijd vast te zetten door de hendel naar rechts vast tedraaien. KENNISGEVING:• Bij het kantelen van het zaagblad moet het handvathelemaal omhoog staan. • Na het wijzigen van de schuine hoek, dient u de zaag-snedeplaten weer in de juiste positie te zetten volgensde aanwijzingen in de paragraaf “Afstellen van dezaagsnedeplaten”. Schuifvergrendeling afstellen (Fig.
85Werking van de schakelaarVoor Europese landen (Fig. 17) Een ontgrendelknop is voorzien om te voorkomen dat detrekschakelaar per ongeluk wordt ingedrukt. Om de het-gereedschap te starten, duw de hendel naar links, drukde ontgrendelknop in en druk daarna de trekschakelaarin. Om het gereedschap te stoppen, laat u de trekscha-kelaar los. WAARSCHUWING:•Alvorens de stekker in een stopcontact te steken,moet u altijd controleren of de trekschakelaar goedwerkt en bij het loslaten naar de “UITGESCHA-KELD” (OFF) positie terugkeert. Druk de trekscha-kelaar niet hard in zonder dat de ontgrendelknop isingedrukt. Hierdoor kan de schakelaar namelijkbreken. Het gereedschap gebruiken zonder dat detrekschakelaar goed werkt, kan leiden tot verlies vancontrole en ernstig persoonlijk letsel. In de trekschakelaar is een gat aangebracht waar eenhangslot door past om het gereedschap af te sluiten.
Voor alle niet-Europese landen (Fig. 18) Een ontgrendelknop is voorzien om te voorkomen dat detrekschakelaar per ongeluk wordt ingedrukt. Om hetgereedschap te starten, druk de ontgrendelknop in endruk vervolgens de trekschakelaar in. Om het gereed-schap te stoppen, laat u de trekschakelaar los. WAARSCHUWING:•Alvorens de stekker in een stopcontact te steken,moet u altijd controleren of de trekschakelaar goedwerkt en bij het loslaten naar de “UITGESCHA-KELD” (OFF) positie terugkeert. Druk de trekscha-kelaar niet hard in zonder dat de ontgrendelknop isingedrukt. Hierdoor kan de schakelaar namelijkbreken. Het gereedschap gebruiken zonder dat detrekschakelaar goed werkt, kan leiden tot verlies vancontrole en ernstig persoonlijk letsel. In de trekschakelaar is een gat aangebracht waar eenhangslot door past om het gereedschap af te sluiten.
Met een dunnere beu-gel of kabel wordt het gereedschap mogelijk niet goedin de uit-stand vergrendeld, waardoor onbedoeldebediening kan plaatsvinden die kan leiden tot ernstigpersoonlijk letsel. •Gebruik het gereedschap NOOIT met een defectetrekschakelaar. Ieder gereedschap met een defectetrekschakelaar is UITERST GEVAARLIJK en moetworden gerepareerd voordat het gereedschap wordtgebruikt of ernstig persoonlijk letsel wordt veroorzaakt. • Voor uw veiligheid is dit gereedschap voorzien van eenontgrendelknop die ongewild starten van het gereed-schap voorkomt. Gebruik het gereedschap NOOITindien het gaat draaien wanneer u gewoon de trek-schakelaar indrukt zonder de ontgrendelknop in tedrukken. Een trekschakelaar die moet worden gerepa-reerd kan leiden tot onbedoelde bediening en ernstigpersoonlijk letsel. Breng het naar een Makita service-centrum voor reparatie ALVORENS het verder tegebruiken.
• NOOIT de uit-vergrendelknop vastplakken of op eenandere manier buiten werking stellen. Een trekschake-laar met een buiten werking gestelde uit-vergrendel-knop kan leiden tot onbedoelde bediening en ernstigpersoonlijk letsel. Aanzetten van de lampen (Fig. 19) Alleen voor modellen LS1216F en LS1216FLLET OP:• De lamp is niet waterdicht. Was de lamp niet in wateren gebruik hem niet in de regen of in een natte omge-ving. Dit kan namelijk een elektrische schok en uitwa-seming veroorzaken. • Raak de lens van de lamp niet aan, aangezien deze tij-dens of onmiddellijk na het gebruik uiterst heet is enbrandwonden kan veroorzaken. • Stel de lamp niet bloot aan schokken of stoten, aange-zien de lamp daardoor beschadigd kan raken of minderlang zal meegaan. • Richt de stralenbundel van de lamp niet langdurig naaruw ogen. Dit kan namelijk oogletsel veroorzaken.
• Bedek de brandende lamp niet met een doek, karton ofsoortgelijke voorwerpen. Dit kan namelijk brand of ont-branding veroorzaken. Om de lamp in te schakelen, drukt u op het bovenstedeel (I) van de schakelaar.
Om de lamp uit te schakelen,drukt u op het onderste deel (O) van de schakelaar. Beweeg de lamp om de gewenste plek te verlichten. OPMERKING:• Gebruik een droge doek om vuil op de lens van delamp eraf te vegen. Pas op dat u geen krassen maaktop de lens, omdat de verlichtingssterkte daardoor kanverminderen. Elektronische aansturingConstante-snelheidsregeling• Het gereedschap is uitgerust met een elektronischetoerentalregeling die ervoor zorgt dat ook onder belas-ting het zaagblad op constante snelheid ronddraait. Een constante draaisnelheid van het zaagblad leverteen zeer gladde zaagsnede op. Zachte-startfunctie• Deze functie laat het gereedschap geleidelijk startendoor het startkoppel te beperken. Werking van de laserstraalAlleen voor modellen LS1216L en LS1216FLLET OP: • Kijk nooit in de laserstraal. Een directe laserstraal kanoogletsel veroorzaken. • LASERSTRALING.
KIJK NIET IN DE LASERSTRAALEN GEBRUIK GEEN OPTISCHE INSTRUMENTENOM ER RECHTSTREEKS NAAR TE KIJKEN. LASER-PRODUCT VAN KLASSE 2M. Om de laser in te schakelen, drukt u op de bovenkant (I)van de schakelaar. Om de laserstraal uit te schakelen,drukt u op het onderste deel (O) van de schakelaar. (Fig. 20)U kunt de laserlijn verplaatsen naar de linker- of rechter-zijde van het zaagblad door de stelschroef als volgt in testellen. (Fig. 21)1. Draai de stelschroef naar links los. 2. Schuif de losgedraaide stelschroef zo ver mogelijknaar links of rechts. 3. Draai de stelschroef stevig vast bij de positie waardeze niet verder kan worden verschoven. De laserlijn is in de fabriek zodanig ingesteld dat dezezich binnen 1 mm vanaf het zijvlak van het zaagblad(zaagpositie) bevindt.
86OPMERKING: • Wanneer de laserlijn vaag en slecht zichtbaar is van-wege direct zonlicht, verplaatst u het werkgebied naareen plaats met minder direct zonlicht. Afstellen van de laserlijn (Fig. 22)U kunt de laserlijn verplaatsen naar de linker- of rechter-zijde van het zaagblad, afhankelijk van de zaagbewer-king. Voor het verplaatsen van de laserlijn, zie de uitlegonder “Werking van de laserstraal”. OPMERKING: • Plaats een houten hulpstuk tegen de geleider wanneeru de zaaglijn instelt met de laserlijn aan de zijkant vande geleider voor gecombineerd zagen (45° schuinehoek en 45° rechtse verstekhoek). A) Wanneer u de juiste afmeting krijgt aan de linker-zijde van het werkstuk • Verplaats de laserlijn naar de linkerzijde van hetzaagblad. B) Wanneer u de juiste afmeting krijgt aan de rechter-zijde van het werkstuk • Verplaats de laserlijn naar de rechterzijde van hetzaagblad.
Doe de zaaglijn op het werkstuk overeenkomen met delaserlijn. INEENZETTENWAARSCHUWING:•Zorg altijd dat het gereedschap is uitgeschakeld enzijn stekker uit het stopcontact is verwijderd alvo-rens het gereedschap te gebruiken. Als u hetgereedschap niet uitschakelt en zijn stekker niet uit hetstopcontact trekt, kan dat leiden tot ernstig persoonlijkletsel. Sleutel opbergenVoor model met zeskant-inbussleutel (Fig. 23)De zeskant-inbussleutel wordt bewaard op de plaatsaangegeven in de afbeelding. Als u de zeskant-inbus-sleutel nodig hebt, trekt u deze uit de sleutelhouder. Na gebruik van de zeskant-inbussleutel plaatst u dezeterug in de sleutelhouder. Voor model met dopsleutel (Fig. 24)De dopsleutel wordt bewaard op de plaats aangegevenin de afbeelding. Als u de dopsleutel nodig hebt, trekt u deze uit de sleutel-houder. Na gebruik van de dopsleutel, plaatst u deze terug in desleutelhouder.
Installeren of verwijderen van het zaagbladOPMERKING: •Zorg altijd dat het gereedschap is uitgeschakeld enzijn stekker uit het stopcontact is verwijderd alvo-rens het zaagblad te installeren of te verwijderen. Als het gereedschap per ongeluk start, kan dat leidentot ernstig persoonlijk letsel. Voor model met zeskant-inbussleutel (Fig. 25, 26, 27,28, 29, 30 en 31)OPMERKING: •Gebruik voor het installeren of verwijderen van hetzaagblad uitsluitend de bijgeleverde Makita zes-kant-inbussleutel. Als u deze sleutel niet gebruikt kande zeskant-inbusbout te strak of onvoldoende strakworden aangedraaid, waardoor ernstig persoonlijk let-sel kan ontstaan. Druk de aanslagpen naar binnen om het handvat in deomhoogpositie te vergrendelen. Gebruik de zeskant-inbussleutel om de zeskant-inbus-bout, die de middenkap op zijn plaats houdt, naar linkslos te draaien.
Breng de veiligheidskap en de middenkapomhoog. Druk de asvergrendeling in om de as te vergrendelen endraai met de zeskant-inbussleutel de zeskant-inbusboutnaar rechts los. Verwijder vervolgens de zeskant-inbus-bout, de buitenflens en het zaagblad. OPMERKING: • In sommige landen hebben de gereedschappen eenring, afzonderlijk van een binnenflens. Als de binnenflens verwijderd is, vergeet u niet dezeaan te brengen op de as met zijn uitsteeksel van hetzaagblad af gericht. Als de binnenflens verkeerd wordtaangebracht, zal de flens tegen het gereedschap aan-lopen. WAARSCHUWING:•Voordat u het zaagblad op de as monteert, dient uer zeker van te zijn dat de juiste binnenflens of ringvoor het asgat van het te gebruiken zaagblad isgemonteerd.
Het gebruik van een onjuiste binnenflensof ring kan resulteren in een foutieve montage van hetzaagblad, waardoor het zaagblad kan verschuiven ofheftig gaan trillen, zodanig dat u de macht over hetgereedschap kunt verliezen, met gevaar voor ernstigeverwondingen.
Om het zaagblad te installeren, monteert u het zaagbladop de as, ervoor zorgend dat de pijltjes op het zaagbladen op de zaagbladkast in dezelfde richting wijzen. Monteer de buitenflens en de zeskant-inbusbout, endraai met de zeskant-inbussleutel de zeskant-inbusbout(linkse schroefdraad) stevig naar links vast terwijl u daar-bij de asvergrendeling ingedrukt houdt. Breng de veiligheidskap en de middenkap terug naar hunoorspronkelijke positie. Draai daarna de zeskant-inbus-bout naar rechts vast om de middenkap vast te zetten. Trek de aanslagpen naar buiten om het handvat uit deomhoogpositie te halen. Beweeg het handvat omlaag omte controleren of de veiligheidskap goed beweegt. Zetvooral de asvergrendeling in de vrije stand alvorens tegaan zagen. Voor model met dopsleutel (Fig.
32, 33, 34, 35, 36 en 37)WAARSCHUWING:•Gebruik voor het installeren of verwijderen van hetzaagblad uitsluitend de bijgeleverde Makita dop-sleutel. Als u de sleutel niet gebruikt kan de zeskantebout te strak of onvoldoende strak worden aange-draaid, waardoor ernstig persoonlijk letsel kan ont-staan.
87Druk de aanslagpen naar binnen om het handvat in deomhoogpositie te vergrendelen. Gebruik de dopsleutel om de zeskante bout, die de mid-denkap op zijn plaats houdt, naar links los te draaien. Breng de veiligheidskap en de middenkap omhoog. Druk de asvergrendeling in om de as te vergrendelen endraai met de dopsleutel de zeskante bout naar rechts los. Verwijder vervolgens de zeskante bout, de buitenflens enhet zaagblad. OPMERKING: • Als de binnenflens verwijderd is, vergeet u niet deze aante brengen op de as met zijn uitsteeksel van het zaag-blad af gericht. Als de binnenflens verkeerd wordt aange-bracht, zal de flens tegen het gereedschap aanlopen. WAARSCHUWING:•Voordat het zaagblad op de as wordt aangebracht,moet u ervoor zorgen, dat de juiste ring, passendvoor het asgat van het zaagblad, is aangebrachttussen de binnen- en buitenflens.
Als een ring meteen verkeerd asgat wordt gebruikt, kan het zaagbladverkeerd worden gemonteerd waardoor het zaagbladkan verschuiven en sterke trillingen worden veroor-zaakt, wat kan leiden tot verlies van controle en ernstigpersoonlijk letsel. Om het zaagblad te installeren, monteert u het zaagbladop de as, ervoor zorgend dat de pijltjes op het zaagbladen op de zaagbladkast in dezelfde richting wijzen. Monteer de buitenflens en de zeskante bout, en draaimet de dopsleutel de zeskante bout (linkse schroef-draad) stevig naar links vast terwijl u daarbij de asver-grendeling ingedrukt houdt. Breng de veiligheidskap en de middenkap terug naar hunoorspronkelijke positie. Draai daarna de zeskante boutnaar rechts vast om de middenkap vast te zetten. Trek deaanslagpen naar buiten om het handvat uit de omhoog-positie te halen.
Wanneer de stofzak ongeveer halfvol is, verwijdert u hemvan het gereedschap en trekt u de sluitstrip eruit. Maakde stofzak leeg en tik er lichtjes op voor het verwijderenvan achtergebleven stofdeeltjes die de stofopvang zou-den kunnen belemmeren. OPMERKING: • U kunt schoner werken door een stofzuiger op de zaagaan te sluiten. Stofvanger (los verkrijgbaar accessoire) (Fig. 39, 40 en 41)Steek de stofvanger in de stofuitlaat. Leeg de stofvanger wanneer dat nodig is. Als u de stofvanger wilt legen, drukt u op de knop om hetdeksel te openen zodat u het zaagsel kan weggooien. Plaats het deksel terug in zijn oorspronkelijke stand tothet op zijn plaats wordt vergrendeld. De stofvanger kaneenvoudig worden verwijderd door eraan te trekken entegelijkertijd te draaien bij de stofuitlaat op het gereed-schap.
OPMERKING:• Als u een Makita-stofzuiger aansluit op uw gereed-schap, kunt u nog schoner werken. KENNISGEVING:• Maak de stofvanger leeg voordat het opgevangenzaagsel de cilinder bereikt. Vastzetten van het werkstukWAARSCHUWING:•Het is uiterst belangrijk om het werkstuk altijd goedvast te klemmen in het juiste type spanschroef ofkroon-profiellijstaanslagen. Als u dat niet doet, kandat leiden tot ernstig persoonlijk letsel en schade aanhet gereedschap en/of het werkstuk. •Nadat u klaar bent met zagen, mag u het handvatpas omhoog brengen nadat het zaagblad volledigtot stilstand is gekomen. Als u het handvat omhoogbrengt terwijl het zaagblad nog ronddraait, kan dat lei-den tot ernstig persoonlijk letsel en schade aan hetwerkstuk.
•Wanneer u een werkstuk zaagt dat langer is dan hetvoetstuk van de cirkelzaag, moet het werkstuk wor-den ondersteund over de gehele lengte buiten hetvoetstuk en op dezelfde hoogte zodat het werkstukhorizontaal blijft. Een goede ondersteuning van hetwerkstuk helpt voorkomen dat het zaagblad vastloopten een mogelijke terugslag optreedt die kan leiden toternstig persoonlijk letsel.
Verlaat u niet alleen op deverticale en/of horizontale spanschroef om het werk-stuk op zijn plaats te houden. Dun materiaal hangtgemakkelijk door. Ondersteun het werkstuk over zijnhele lengte om vastklemmen van het zaagblad enmogelijke TERUGSLAG te voorkomen. (Fig. 42)Geleiders instellen (VERSCHUIFBARE GELEIDERS, elk bestaande uit een bovenste en onderste geleider)WAARSCHUWING:• Alvorens het gereedschap te gebruiken, controleert udat de bovenste en onderste geleiders stevig vastgezetzijn. •Alvorens een schuine snede te zagen, controleert uof geen enkel onderdeel van het gereedschap, metname het zaagblad, in geen enkele stand de boven-ste en onderste geleiders raakt wanneer het hand-vat helemaal omlaag en omhoog wordt gebracht, ofde slede door het hele bereik wordt bewogen.
Alshet gereedschap of zaagblad de geleider raakt, kan datleiden tot een terugslag of een onverwachte bewegingvan het werkstuk en ernstig persoonlijk letsel. De onderste geleiders kunnen naar binnen en naar bui-ten worden verschoven door de klembouten los tedraaien. (Fig. 43)Een rood indicatievlak wordt zichtbaar wanneer deonderste geleiders naar binnen worden bewogen, en ver-dwijnt wanneer de onderste geleiders naar buiten wor-den bewogen. De bovenste geleiders kunnen worden verwijderd of naarbinnen en buiten worden verschoven door de hendels loste draaien. (Fig.
44)Bij zagen van een schuine snede stelt u de stand van deonderste en bovenste geleiders zo dicht mogelijk bij hetzaagblad af voor een zo goed mogelijke ondersteuningvan het werkstuk en controleert u of geen enkel onder-deel van het gereedschap, met name het zaagblad, ingeen enkele stand de bovenste en onderste geleidersraakt wanneer het handvat geheel omlaag en omhoogwordt gebracht, of de slede in de onderste stand geheelnaar voren of naar achteren wordt getrokken of geduwd. (Fig. 45).
88Maak, voordat u echt begint te zagen, eerst een proefbe-weging met uitgeschakelde cirkelzaag en de stekker uithet stopcontact getrokken, om de speling tussen debewegende delen en de geleiders te controleren. Alvorens te zagen, zet u de onderste geleiders goed vastdoor de klembouten vast te draaien, en zet u de bovenstegeleiders goed vast door de hendels vast te draaien. Nadat het zagen van de schuine snede klaar is, moet uniet vergeten de bovenste geleiders terug te schuivennaar hun oorspronkelijke plaatsen en vast te zetten. Verticale spanschroef (Fig. 46) De verticale spanschroef kan op twee plaatsen wordengemonteerd: aan de linkerkant of aan de rechterkant vanhet draaibaar voetstuk. Steek de spanschroefstang in hetgat in het draaibaar voetstuk.
Zet de arm van de spanschroef in de positie die geschiktis voor de dikte en vorm van het werkstuk, en zet de armvast door de schroef vast te draaien. Als de schroefwaarmee de spanschroef arm is vastgezet de slederaakt, monteert u de schroef aan de tegenoverliggendezijde van de arm. Controleer of geen enkel deel van hetgereedschap in aanraking komt met de spanschroefwanneer het handvat volledig omlaag wordt gebracht ende slede helemaal naar achteren of naar voren wordtgetrokken of geduwd. Indien dit wel het geval is, moet ude positie van de spanschroef veranderen. Druk het werkstuk vlak tegen de geleider en het draai-baar voetstuk. Plaats het werkstuk in de gewenste zaag-positie en zet het stevig vast door de knop van despanschroef vast te draaien.
Door de spanschroefknop 90° linksom te draaien, kan despanschroefknop omhoog en omlaag worden bewogenzodat snel plaatsen en verwijderen van het werkstukmogelijk is. Om na het plaatsen het werkstuk vast te zet-ten, draait u de spanschroefknop rechtsom. WAARSCHUWING:•Tijdens alle bedieningen moet het werkstuk doorde spanschroef stevig tegen het draaibaar voetstuken de geleider worden gedrukt.
Als het werkstuk nietgoed is vastgeklemd tegen de geleiders, kan het werk-stuk tijdens het zagen verschuiven en zo mogelijkschade aan het zaagblad veroorzaken, waardoor hetwerkstuk weggeslagen kan worden en u de controlekunt verliezen, wat kan leiden tot ernstig persoonlijk let-sel. Horizontale spanschroef (los verkrijgbaar accessoire) (Fig. 47 en 48) De horizontale spanschroef kan in twee posities aan delinkerzijde of de rechterzijde van het voetstuk wordengeïnstalleerd. Voor het maken van versteksneden van 15° of meer,installeert u de horizontale spanschroef aan de tegen-overgestelde zijde van de richting waarin het draaibaarvoetstuk zal worden gedraaid. Door de moer van de spanschroef naar links te tikkenwordt de spanschroef in de vrije stand gezet en kunt udeze snel naar binnen en naar buiten bewegen.
Om hetwerkstuk te grijpen, duwt u de knop van de spanschroefnaar voren totdat de spanschroefplaat in aanraking komtmet het werkstuk en dan tikt u de spanschroefmoer naarrechts. Draai vervolgens de spanschroefknop naar rechtsom het werkstuk vast te zetten. Met de horizontale spanschroef kunt u werkstukken meteen maximale breedte van 215 mm vastzetten. WAARSCHUWING:•Draai de spanschroefmoer altijd rechtsom tot hetwerkstuk stevig klem zit. Als het werkstuk niet goedis vastgeklemd, kan het werkstuk tijdens het zagen ver-schuiven en zo mogelijk schade aan het zaagblad ver-oorzaken, waardoor het werkstuk weggeslagen kanworden en u de controle over het gereedschap kuntverliezen, wat kan leiden tot ernstig persoonlijk letsel. • Bij het zagen van een dun werkstuk, zoals een plint,tegen de geleider, gebruikt u altijd de horizontale span-schroef. Houders (los verkrijgbaar accessoire) (Fig.
49)U kunt de houders aan beide zijden van het gereedschapaanbrengen om de werkstukken goed horizontaal te hou-den. Steek de houderstangen in de gaten in het voetstuken stel hun lengte af in overeenstemming met het werk-stuk. Zet vervolgens de houders stevig vast met deschroeven.
WAARSCHUWING:•Ondersteun een lang werkstuk altijd zodanig dathet horizontaal ligt met de draaibaar voetstuk omeen nauwkeurige zaagsnede te verkrijgen en omgevaarlijk verlies van controle over het gereed-schap te voorkomen. Een goede ondersteuning vanhet werkstuk helpt voorkomen dat het zaagblad vast-loopt en een mogelijke terugslag optreedt die kan lei-den tot ernstig persoonlijk letsel. BEDIENINGKENNISGEVING:• Alvorens het gereedschap wordt ingeschakeld, dienthet handvat uit zijn laagste positie te worden gehaalddoor de aanslagpen naar buiten te trekken. • Oefen tijdens het zagen geen overmatige druk op hethandvat uit. Wanneer u te hard drukt, kan de motoroverbelast raken en/of de zaagcapaciteit verminderen. Druk alleen zo hard als nodig is voor soepel zagen zon-der dat de draaisnelheid van de zaag aanzienlijk ver-mindert. • Druk het handvat zachtjes naar beneden om te zagen.
Indien het handvat met geweld naar beneden wordtgedrukt of zijwaartse druk erop wordt uitgeoefend, zalhet zaagblad trillen en een merkteken (zaagteken) inhet werkstuk achterlaten, en zal ook de zaagsnedeminder nauwkeurig zijn. • Voor glijdend zagen duwt u de slede langzaam en zon-der te stoppen naar de geleider. Als de slede tijdenshet zagen wordt gestopt, zal een merkteken in hetwerkstuk achterblijven en zal de zaagsnede mindernauwkeurig zijn. WAARSCHUWING:•Zorg ervoor dat het zaagblad niet in aanraking ismet het werkstuk e. d. voordat u de trekschakelaarindrukt. Wanneer u het gereedschap inschakelt terwijlhet zaagblad reeds het werkstuk aanraakt, kan dat lei-den tot een terugslag en ernstig persoonlijk letsel.
891. Drukkend zagen (zagen van kleine werkstukken)(Fig. 50)Werkstukken die maximaal 87 mm hoog en 183 mmbreed zijn kunt u als volgt zagen. Nadat u de aanslaghendel rechtsom hebt gedraaid en deslede in de gewenste stand hebt geduwd, duwt u deslede helemaal in de richting van de geleider en draait ude borgschroef rechtsom vast, en trekt u de borghendelnaar de voorkant van de zaag om de slede te vergrende-len. Klem het werkstuk goed vast met het juiste typespanschroef of kroon-profiellijstaanslagen. Schakel het gereedschap in zonder dat het zaagblad methet werkstuk in contact is, en wacht totdat het zaagbladop volle toeren draait. Breng dan het handvat langzaamomlaag naar de laagste positie om het werkstuk tezagen. Nadat het zagen is beëindigd, schakelt u demachine uit.
WACHT TOTDAT HET ZAAGBLAD VOLLE-DIG TOT STILSTAND IS GEKOMEN alvorens het zaag-blad in zijn hoogste positie terug te zetten. WAARSCHUWING:•Draai de borgschroef stevig rechtsom vast en trekde borghendel stevig naar de voorkant van de zaagzodat de slede niet beweegt tijdens het zagen. Dooreen onvoldoende vast aangedraaide borgschroef kaneen terugslag worden veroorzaakt, wat kan leiden toternstig persoonlijk letsel. 2. Glijdend (duwend) zagen (zagen van brede werk-stukken) (Fig. 51 en 52) Draai de borgschroef linksom en duw de borghendelnaar voren zodat de slede weer vrij kan bewegen. Klemhet werkstuk vast met het juiste type spanschroef. Trek de slede volledig naar u toe. Schakel het gereed-schap in zonder dat het zaagblad met het werkstuk incontact is, en wacht totdat het zaagblad op volle toerendraait. Druk het handvat omlaag en DUW DE SLEDENAAR DE GELEIDER OM HET WERKSTUK TEZAGEN.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Trevi XB 65 USB stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Speaker Trevi
Handleiding Speaker
Nieuwste handleidingen voor Speaker