Tefal Pro Express GV8430 Handleiding

Tefal Strijkijzer Pro Express GV8430

Bekijk gratis de handleiding van Tefal Pro Express GV8430 (171 pagina’s), behorend tot de categorie Strijkijzer. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 50 mensen en kreeg gemiddeld 4.2 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Tefal Pro Express GV8430 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/171
PRO EXPRESS
PRO EXPRESS TURBO ANTI-CALC
PRO EXPRESS TURBO
ANTI-CALC AUTOCLEAN*
DE * je nach Modell
EN * depending on model
FR * selon modèle
NL * al naar gelang het model
DA * afhængig af model
NO * avhengig av modell
SV * beroende på modell
FI * mallista riippuen
TR* modele göre
EL * ·Ó¿ÏÔÁ· Ì ÙÔ ÌÔÓÙ¤ÏÔ
PL * zale˝nie od modelu
CS * podle modelu
SK * v závislosti od modelu
SL * Odvisno od modela
HU * modelltŒl függŒen
HR * ovisno o modelu
RO * în func—ie de model
RU* в зависимости от
модели
UK * залежно від моделі
BG * в зависимост от модела
www.tefal.com
DE
EN
FR
NL
DA
NO
SV
FI
TR
EL
PL
CS
SK
SL
HU
HR
RO
RU
UK
BG
1800133235 GV83XX-GV84XX E0_110x154 06/03/14 15:49 Page1

Beoordeel deze handleiding

4.2/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Tefal
Categorie: Strijkijzer
Model: Pro Express GV8430

Handleiding Tefal Pro Express GV8430 – volledige tekst

14NLBelangrijke informatie Veiligheidsvoorschriften• Lees de gebruiksaanwijzing aandachtig voor heteerste gebruik: niet-naleving ontheft het merk vanalle aansprakelijkheid.• Trek nooit aan het snoer om de stekker uit hetstopcontact te trekken. Haal in de volgende gevallenaltijd de stekker uit het stopcontact: - voordat u de stoomtank omspoelt of vult, - voordat u het apparaat gaat schoonmaken, - na elk gebruik. • Het apparaat moet op een stabiel en hittebestendigoppervlak gebruikt en geplaatst worden. Wanneer uhet strijkijzer op het strijkijzerplateau zet, controleerdan of het oppervlak waarop u deze plaatst stabiel is.Zet het strijkijzerplateau nooit op de hoes van deplank of op een zacht oppervlak.

• Dit apparaat mag niet gebruikt worden doorpersonen (of kinderen) met verminderde, fysieke,zintuiglijke of mentale capaciteiten, of personen diete weinig ervaring of kennis hebben tenzij ze onder desupervisie staan van een persoon die voor henverantwoordelijk is of als ze genoeg richtlijnengekregen hebben om het apparaat correct tehanteren. • Er moet toezicht op kinderen zijn, zodat zij niet methet apparaat kunnen spelen. • Dit apparaat mag gebruikt worden door kinderen1800133235 GV83XX-GV84XX E0_110x154 06/03/14 15:49 Page14

15vanaf 8 jaar, door personen zonder ervaring of kennisen door personen met verminderde fysieke, mentaleof zintuigelijke capaciteiten als ze genoeg uitleg enrichtlijnen gekregen hebben om het apparaat veilig tekunnen hanteren en de risico’s kennen. Kinderenmogen niet met het apparaat spelen. De reinigings-en onderhoudswerkzaam-heden mogen niet doorkinderen uitgevoerd worden tenzij ze ouder zijn dan 8jaar en onder supervisie staan. Houd het apparaat enhet snoer buiten het bereik van kinderen jonger dan 8jaar. • De oppervlakken kunnen zeer hoge temperaturenbereiken en brandwonden veroorzaken. Raak dewarme oppervlakken van het apparaat nooit aan(toegankelijke metalen onderdelen en plasticonderdelen bij de metalen onderdelen). • Laat het apparaat nooit zonder toezicht: - wanneer de stekker nog in het stopcontact zit, - zolang het apparaat nog niet gedurende 1 uur isafgekoeld.

• Voordat u de stoomtank leegt/het kalkop-vangsysteem omspoelt (afhankelijk van het model),moet u altijd de stekker uit het stopcontact halen enten minste 2 uur wachten totdat de stoomgeneratoris afgekoeld alvorens de dop van hetafvoergedeelte/het opvangsysteem los te schroeven.• Wees voorzichtig: als de keteldop of de ketelafsluiting(afhankelijk van het model) op de grond is gevallen ofeen harde klap heeft gekregen, brengt u hetonderdeel naar een Erkend Service Centrum om hetbeschadigde onderdeel te vervangen.1800133235 GV83XX-GV84XX E0_110x154 06/03/14 15:49 Page15

16• Houd de stoomtank tijden shet spoelen nooitrechtstreeks onder de kraan. • De keteldop mag niet geopend worden tijdens hetgebruik. • Gebruik het apparaat niet als het gevallen is,zichtbare schade vertoont, lekt of niet correct werkt. Het apparaat nooit zelf demonteren: laat hetnakijken door een Erkende Servicedienst om elk risicouit te sluiten. • Indien het netsnoer of het stoomsnoer beschadigd is,moet dit onmiddellijk vervangen worden door eenErkende Servicedienst, om elk risico uit te sluiten. Hiervoor kunt u contact opnemen met onzeconsumentenservice• Voor uw veiligheid beantwoordt dit apparaat aan de toepasselijke normen en regelgevingen (RichtlijnenLaagspanning, Elektromagnetische Compatibiliteit, Milieu, …). • Uw stoomgenerator is een elektrisch apparaat: de generator moet in normale gebruiksomstandigheden gebruiktworden.

Dit apparaat is uitsluitend geschikt voor huishoudelijk gebruik. • Het is voorzien van 2 veiligheidssystemen: - een veiligheidsklep die overdruk voorkomt en in geval van werkingsstoornissen, het teveel aan stoom laatontsnappen, - een thermische beveiliging om oververhitting te voorkomen. • Sluit uw apparaat altijd aan op: - een elektriciteitsnet waarvan de spanning ligt tussen 220 en 240 V. - een geaard stopcontact. Een foutieve aansluiting kan onherstelbare schade veroorzaken. Tevens vervalt het recht op garantie. Wanneer ueen verlengsnoer gebruikt, controleer dan of de stekker van het tweepolige type 16A is en voorzien is van eenaarding. • Rol het netsnoer volledig uit voordat u de stekker in een geaard stopcontact steekt.

• De strijkzool van uw strijkijzer en het strijkijzerplateau van de stoomtank kunnen zeer hoge temperaturen bereikenen brandwonden veroorzaken: raak deze onderdelen van uw stoomgenerator niet aan. Raak het netsnoer nooit met de strijkzool van het strijkijzer aan. • Uw apparaat geeft hete stoom af die brandwonden kan veroorzaken.

Ga voorzichtig met uw strijkijzer om, vooralwanneer u verticaal strijkt. Richt de stoom nooit op personen of dieren. • Het apparaat nooit in water of een andere vloeistof dompelen. Het apparaat nooit onder de kraan afspoelen. GELIEVE DEZEGEBRUIKSAANWIJZING TE BEWAREN 1800133235 GV83XX-GV84XX E0_110x154 06/03/14 15:49 Page16.

86Beschrijving1. Stoomknop2. Temperatuurregelaar3. Controlelampje van het strijkijzer4. Ultracord systeem (afhankelijk van het model)5. Strijkijzerplateau6. Aan/uit-schakelaar met controlelampje7. Oproltoets van het netsnoer (afhankelijk van hetmodel)8. Opbergruimte netsnoer 9. Netsnoer10. Turbo-toets (afhankelijk van het model)*11. Lock-System (afhankelijk van het model) *12. Waterreservoir13. Handgreep voor het afnemen en terugplaatsen vanhet afneembare reservoir 14. Stoomtank (boiler)15. Stoomsnoer strijkijzer-stoomtank16. Snoergeleider17. Beschermkapje van het kalkopvangsysteem*18. kalkopvangsysteem (afhankelijk van het model)*19. Bedieningspaneela. Controlelampje “Reservoir leeg”b. Controlelampje “auto off”c. Restart knopd. Controlelampje “anti-calc” e. Reset knopf. Lampje: Stoom klaarg. Knop voor het regelen van de stoomhoeveelheidh. Ecostand (afhankelijk van het model)*20.

Strijkzool Autoclean (afhankelijk van het model)*Systeem voor vergrendeling van het strijkijzer op het voetstuk - Lock-system(afhankelijk van het model)Uw stoomgenerator is voorzien van een vergrendelingsboog op de basis (afhankelijk van het model) om hetapparaat makkelijker te kunnen vervoeren en op te bergen – fig. 1: • Vergrendelen – fig. 2. • Ontgrendelen – fig. 3. Voor het verplaatsen van uw stoomgenerator aan de handgreep van het strijkijzer :- Plaats het strijkijzer op het plateau van de generator en klap de metalen boog op het strijkijzer tot het systeemautomatisch vergrendelt (te herkennen aan een « klik ») – fig. 2. - Neem het strijkijzer vast bij de handgreep om uw generator te verplaatsen – fig. 1. VoorbereidingWelk soort water moet u gebruiken. • Kraanwater : Uw apparaat is ontwikkeld om te worden gebruikt met kraanwater.

• Onthardingsmiddel : Er zijn meerdere soorten onthardingsmiddelen, het water van de meeste soorten kangebruikt worden voor het stoomapparaat. Bepaalde onthardingsmiddelen en in het bijzonder onthardingsmiddelenmet chemische producten zoals zout, kunnen echter witte of bruine vlekken veroorzaken, dit is met name het gevalbij de filters. Als dit probleem bij u optreedt, raden wij u aan onbehandeld kraanwater of flessenwater te gebruiken. Als het water eenmaal gekleurd is, kan het bij de volgende keren dat u het apparaat gebruikt nog gekleurd blijven,het duurt even voordat dit probleem opgelost is. Wij raden u aan de stoomfunctie voor de eerste keer te testen opeen gebruikte doek die weggegooid kan worden, om zo beschadiging van uw kleren te voorkomen. • Opgelet : Gebruik nooit regenwater of water met toevoegingen (stijfsel, parfum, water van andere huishoudelijkeapparaten).

Dergelijk toevoegingen kunnen de stoomontwikkeling aantasten en kunnen bij een hoge temperatuurbezinksels in de stoomkamer vormen die uw kleding kan aantasten. Het vullen van het reservoir• Druk de klep neer op het ijzer totdat deze automatisch vergrendelt (aangeduid door een “klik”) - fig. 2. • Trek het afneembare waterreservoir af met behulp van de handgreep (vooraan de stoomgenerator) – fig. 4. • Vul het waterreservoir zonder het maximumniveau te overschrijden. – fig. 6. en fig. 7. • Druk hem opnieuw goed op de bodem in zijn behuizing tot u de "klik "hoort – fig. 5. • Druk op de ontgrendelingsknop van de beschermkap tot u de ”klik” hoort en duw haar neer over het waterreservoir – fig. 3Ultracord systeem (afhankelijk van het model) • Uw strijkijzer is voorzien van een Easycord system, om te voorkomen dat het snoer op het strijkgoed komt en dittijdens het strijken opnieuw kreukt.

- Telkens als u het ijzer opnieuw op zijn hiel plaatst, klapt het Ultracord systeem in en gaat automatisch weer openzodra u het strijkijzer opnieuw gebruikt. Om de stoomgenerator op te ruimen : Druk de beschermbeugel op de hiel. NL • GELIEVE DE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES VOORIN DIT BOEKJETE RAADPLEGEN VOORDAT U UW APPARAAT GEBRUIKT. 1800133235 GV83XX-GV84XX E0_110x154 06/03/14 15:49 Page86.

87DEENFRNLDANOSVFITRELPLCSSKSLHUHRRORUUKBGStoomgenerator aanzetten• Rol het netsnoer en het stoomsnoer volledig uit – fig. 19• Klap het Lock-systeem neer (afhankelijk van het model) om de beveiliging te ontgrendelen – fig. 3. • Steek de stekker in een geaard stopcontact. • Zet de aan/uit-schakelaar op de zijkant van het apparaat (a) aan: het groene lampje op hetbedieningspaneel knippert en de stoomtank warmt op – fig. 15. Zodra het groene lampje blijftbranden (na ongeveer 2 min. ) is het apparaat klaar om met stoom te gaan strijken. GebruikStrijken met stoom• Stel de temperatuurregelaar van het strijkijzer in op het type stof datu gaat strijken (zie onderstaande tabel). • Het controlelampje van het strijkijzer gaat branden.

Attentie: bij hetaanzetten van het apparaat en wanneer u tijdens het strijken detemperatuur verlaagt: het apparaat is op temperatuur wanneer hetcontrolelampje van het strijkijzer is gedoofd en wanneer het groene lampje op het bedieningspaneel continubrandt. Wanneer u de temperatuur van het strijkijzer tijdens het strijken verhoogt, kunt u onmiddellijk strijken. Verhoog het stoomdebiet pas wanneer het controlelampje van het strijkijzer is gedoofd. • Regel de hoeveelheid stoom door middel van de knop op het bedieningspaneel. • Tijdens het strijken gaat het controlelemapje op het strijkijzer branden, het gaat vervolgens weer uit naar gelang detemperatuurwensen, dit heeft geen gevolg op het gebruik. • Om stoom te krijgen, houdt u de stoomknop aan de onderkant van de handgreep van het strijkijzer ingedrukt –fig. 10. Zodra u deze stoomknop loslaat, stopt de stoom.

• Na ongeveer één minuut, en regelmatig tijdens het gebruik, spuit de elektrische pomp van uw apparaat water in destoomtank (boiler). Dit veroorzaakt een geluid dat normaal is en het strijkijzer kan tijdelijk minder stoom geven.

• Indien u stijfsel gebruikt, dient u dit aan de achterzijde van de te strijken stof te verstuivenRegelen van de temperatuur en de stoomRaadpleeg het etiket in gevalvan twijfel over de aard van destof van uw kledingstuk. • Instellen van de temperatuurregelaar van het strijkijzer:- Begin met de stoffen die op een lage temperatuur worden gestreken (•) en strijk daarna de stoffen die een hogeretemperatuur verdragen (••• of max). - Bij het strijken van een stof van gemengde vezels, stelt u de temperatuur in op de teerste stof. - Indien u wollen kleding strijkt, druk dan met tussenpozen op de stoomknop zonder het strijkijzer op de stof tezetten. U voorkomt zo het glimmen hiervan – fig. 10. • Instellen van de stoomhoeveelheid (zie tabel) :- Hoe dikker de stof, des te meer stoom u nodig heeft.

- Als u op lage temperatuur strijkt, zet u de stoomdebietknop op de mini-stand en drukt u mettussenpozen op de stoomknop. • Als u uw thermostaat op de positie 'min' zet, wordt het strijkijzer niet heet. ECOSTAND: Uw stoomapparaat is uitgerust met een ECO-stand die minderenergie verbruikt, terwijl er genoeg stoom ontwikkelt wordt om het strijken effectiefte laten verlopen. Hiervoor zet u het stoomvermogen, als de thermostaat van uwstrijkijzer goed ingesteld is (zie de tabel hierboven), op de ECO-stand - fig. 17. DeEcomodus kan op stoffen worden gebruikt als u een strijktemperatuur instelt vanminstens ••. Als u echter dikke of zeer gekreukte stoffen strijkt, raden we u aan omhet maximum stoomdebiet te gebruiken voor een optimaal resultaat. Strijken zonder stoom- U drukt niet op de stoomknop die zich onderaan de handgreep bevindt.

Het strijkijzer niet op een metalen plateau plaatsenomdat de zool zou kunnen beschadigen. Zet hetstrijkijzer liever op het strijkijzerplateau van destoomtank: deze is voorzien van een anti-slipprofielen is speciaal ontwikkeld voor hoge temperaturen.

Tijdens het eerste gebruik of wanneer uhet strijkijzer een paar minuten nietheeft gebruikt, houdt u hetstrijkijzer weg van de strijkplank endrukt u enkele malen op de stoomknop. Zo wordt koud water uit hetstoomcircuit geblazen. T YPE DE TISSUSRÉGLAGE DU CURSEURDE TEMPÉRATURE RÉGLAGE DU BOUTONDE VAPEURLaine, soie, viscoseSynthétiques (polyester, acetate, acrylique, polyamide)RÉGLAGE TEMPÉRATURE ET DÉBIT VAPEUR EN FONCTION DU TYPE DE TISSU À REPASSER :Lin, coton TEXTIELSOORTINSTELLING VAN DE TEMPERATUUR-REGELAAR VAN HET STRIJKIJZER INSTELLING VAN DE STOOMREGELAARLinnen, KatoenWol, Zijde, ViscoseSynthetische stoffen(polyester, acetat, acryl.

88Verticaal stomen• Zet de temperatuurregelaar en de stoomregelaar op het bedieningspaneel op demaximum stand. • Hang het te strijken kledingstuk op een hangertje en span de stof lichtjes met de hand. De vrijkomende stoom is erg heet. Strijk kledingstukken daarom nooit terwijl ze wordengedragen, maar altijd op een kleerhanger. • Met het strijkijzer in verticale stand, drukt u met tussenpozen op de stoomknop (onderaande handgreep van het strijkijzer) – fig. 10. waarbij u het strijkijzer van boven naar benedenbeweegt – fig. 9. Het reservoir opnieuw vullen• Wanneer het rode controlelampje "leeg reservoir" knippert, heeft u geen stoom meer. – fig. 11. 1. Neem het afneembare waterreservoir af met behulp van de handgreep (vooraan op de generator) en vul hetzonder het maximumniveau te overschrijden. 2. Druk hem opnieuw goed op de bodem van zijn behuizing tot u de klik hoort. 3.

Druk bij het volgende gebruik op de toets “Restart” om het oranje controlelampje te doven – fig. 12. Zodra hetgroene lampje blijft branden (na ongeveer 2 min. ) is het apparaat klaar om met stoom te gaan strijken. TURBO-functie (afhankelijk van het model)• Druk 2 of 3 maal op de turbo toets om gericht extra stoom te verkrijgen: - om dikkere stoffen te kunnen strijken,- om valse plooien te verwijderen, - om krachtig verticaal te kunnen strijken. Gebruik de turbo-functie voorzichtig want de uitzonderlijke kracht van de stoom kan brandwonden veroorzaken. Strijkzool Autoclean Catalys (afhankelijk van het model)• Het strijkijzer van uw stoomapparaat is uitgerust met een strijkzool dat zichzelf automatisch schoonmaakt dankzijde katalyse. De exclusieve coating verwijdert alle onzuiverheden die bij normaal gebruik vrijkomen.

Reiniging en onderhoudHet schoonmaken van de stoomgenerator• Gebruik geen reinigings- of kalkverwijderende producten voor het reinigen van destrijkzool of de binnenkant van de stoomtank (boiler). • Het strijkijzer en de stoomtank nooit onder de kraan houden. • Het strijkzool schoonmaken (al naar gelang het model): het strijkijzer van uwstoomapparaat is uitgerust met een strijkzool dat zichzelf automatisch schoonmaaktdankzij de katalyse. De exclusieve coating verwijdert alle onzuiverheden die bij normaalgebruik vrijkomen. Strijken met een onaangepaste temperatuur kan echter sporen achterlaten die handmatigverwijderd dienen te worden. In dit geval kunt u het beste een zachte en vochtige doek gebruiken op het nog lauwestrijkzool, op deze manier beschadigt u de coating niet. • Maak de kunststof delen van het apparaat af en toe schoon met een licht vochtige en zachte doek.

Verwijder gemakkelijk de kalkaanslag van uw generator - Fig. AOm de levensduur van uw generator te verlengen en kalkaanslag te vermijden, is uwgenerator uitgerust met een geïntegreerd kalkopvangsysteem. Dit kalkopvangsysteemverzamelt automatisch de kalk die binnenin de stoomtank wordt gevormd. Werkingsprincipe :• Een oranje controlelampje ”anti-kalk” knippert op het bedieningspaneel om aan teduiden dat u het kalkopvangsysteem moet spoelen - fig. 14Opgelet, u mag dit niet doen zolang de stoomgenerator minder dan twee uur isafgekoppeld en zolang hij niet volledig koud is. Om dit te doen, moet u destoomgenerator dicht bij een afvoer plaatsen, want er kan water lopen uit destoomtank wanneer u die opent. • Zodra de stoomgenerator volledig is afgekoeld, moet u het beschermkapje van het kalkopvangsysteem lostrekken. • Schroef het kalkopvangsysteem volledig los en trek hem uit de behuizing.

Handige tip : gebruik voor eengemakkelijker en niet agressiefschoonmaken van de zool vanuw strijkijzer een vochtigespons op de nog lauwe zool. Tip: voor andere stoffendan linnen of katoen, moetu het strijkijzer op eenafstand van enkelecentimeters houden omeventueel verbranden vande stof te voorkomen. Doe er geen producten in voorhet verwijderen van kalkaanslag(azijn, industriële productenvoor het verwijderen vankalkaanslag. ) om de stoomtankte spoelen: zij zouden hemkunnen beschadigen. Voordat uuw generator leegmaakt, is hetabsoluut nodig hem gedurendemeer dan 2 uur te latenafkoelen om elk risico vanbrandwonden te vermijden 1800133235 GV83XX-GV84XX E0_110x154 06/03/14 15:49 Page88.

89DEENFRNLDANOSVFITRELPLCSSKSLHUHRRORUUKBG• Breng het systeem opnieuw in zijn behuizing door hem opnieuw volledig vast te schroeven om de dichtheid teverzekeren. • Breng het beschermkapje terug aan op zijn plaats: het merkteken op het beschermkapje moet zich bevindentegenover het merkteken op de behuizing. • U dient de stoomtank om de 6 maanden of om de 25 gebruiksbeurten volledig te spoelen. Dit in aanvulling op hetperiodiek onderhoud.

U:• Controleert of de generator volledig is afgekoeld en gedurende meer dan 2 uur niet gebruikt is• Plaatst de stoomgenerator op de rand van uw gootsteen en het ijzer op de houder ernaast • Verwijdert de beschermkap en schroeft het kalkopvangsysteem los • Houdt de stoomgenerator schuin en vult de stoomtank met behulp van een kan met 1/4 liter kraanwater • Beweegt de tank voorzichtig heen en weer en giet de tank vervolgens in de gootsteen leeg • Plaatst het systeem opnieuw in de behuizing en schroeft het systeem goed vast om de dichtheid te garanderen• Plaatst opnieuw het beschermkapje van het kalkopvangsysteem. Bij het eerstvolgende gebruik moet u drukken op de reset-knop op het bedieningspaneel om het oranjecontrolelampje te doen uitgaan - fig. 13Het omspoelen van de stoomtank - Fig.

B• Om te zorgen dat uw stoomtank lang efficiënt blijft werken en om kalkaanslag tevoorkomen, is uw generator voorzien van een oranje controlelampje «stoomtankspoelen » dat na ca. 10 strijkbeurten op het bedieningspaneel knippert. • Wanneer het oranje controlelampje « stoomtank spoelen » knippert, kunt u uwstrijkbeurt gewoon afmaken, maar vergeet niet om vóór de eerstvolgende strijkbeurt destoomtank om te spoelen. • Controleer of de stoomtank koud is en de stekker langer dan 2 uur uit het stopcontactis. • De stekker moet uit het stopcontact gehaald zijn en het apparaat moet koud zijn. • Plaats de stoomgenerator op de rand van de gootsteen, met het strijkijzer op zijn achterkant geplaatst.

• Schroef het beschermkapje los, een kwartslag tegen de klok in. • Schroef met behulp van een muntstuk de dop van de stoomtank voorzichtig los. • Houd uw stoomgenerator schuin en vul de stoomtank (boiler) met behulp van een karaf met kraanwater. • Schud de stoomtank enkele ogenblikken zachtjes heen en weer en leeg hem volledig boven een teiltje of gootsteen. Om een goed resultaat te verkrijgen, raden wij u aan deze handeling nogmaals uit te voeren. • Draai de dop van de stoomtank weer goed en stevig vast. • Plaats het beschermkapje terug op zijn plaats. • Druk bij het volgende gebruik op de toets “Reset” om het oranje controlelampje te doven. - fig. 13. “Auto off” - systeem• Voor uw veiligheid, is de stoomgenerator uitgerust met een auto off-systeem dat de stoomgenerator na 8 minuten van niet- gebruik, in de wachtstand zet.

• Een lichtgevend, rood controlelampje knippert op het bedieningspaneel om het in de wacht zetten van hetapparaat aan te geven. - fig. 16. • Om de stoomgenerator te reactiveren: - Druk op de "Restart" knop of op de stoomknop- Wacht tot het controlelampje "stoom klaar" niet meer knippert waarna u weer kunt strijken. • Als u de stoomknop gedurende minstens 8 minuten niet gebruikt, zal het “auto off”-systeem automatischingeschakeld worden. Het opbergen van de stoomgenerator• Zet de aan/uit-schakelaar O/I uit en haal de stekker uit het stopcontact. Berg het snoer op. • Klap de metalen boog op het strijkijzer terug totdat deze vergrendelt (te herkennen aan een «klik») – fig. 2. (afhankelijk van het model). Uw strijkijzer wordt zo op veilige wijze op zijn basis vastgezet. • Berg het stoomsnoer op in de snoergeleider.

Maar hierbij een lus, plaats het uiteinde hiervan in de geleider en duwhet snoer door de geleider tot het einde van de lus zichtbaar wordt – fig. 19. • Klap het Ultracord systeem omhoog. - fig. 8. • Laat het strijkijzer (en het strijkijzerplateau) goed afkoelen.

• U kunt de stoomgenerator opbergen door deze aan de handgreep te verplaatsen. Wees vriendelijk voor het milieu. Uw apparaat bevat materialen die geschikt zijn voor hergebruik. ‹ Lever het in bij het milieustation in uw gemeente of bij onze technische ienst. Gebruik nooit anti-kalkproduc-ten of azijn voor het omspoe-len van de stoomtank (boiler):deze zouden de tank kunnenbeschadigen. Laat, voordat uuw generator omspoelt, dezegedurende meer dan 2 uur af-koelen, om het gevaar vanbrandwonden te voorkomen. 1800133235 GV83XX-GV84XX E0_110x154 06/03/14 15:49 Page89.

90Problemen met uw stoomgeneratorIndien u de oorzaak van het probleem niet zelf heeft kunnen vinden, kunt u altijd contact opnemen met deconsumentenservice van Groupe SEB Nederland BV of Groupe SEB Belgium SA (zie servicelijst). ProblemenMogelijke oorzakenOplossingenDe stoomgenerator werkt niet of hetcontrolelampje van het strijkijzer en het lampjevan de aan/uit-knop branden niet. Het apparaat is niet aangesloten op hetelektriciteitsnet. Controleer of de stekker in het stopcontact ziten druk op de aan/uit-schakelaar op deachterkant van de behuizing. Er komt water uit de gaatjes van de strijkzool. Er bevindt zich condenswater in hetstoomcircuit, omdat u voor het eerst stoomgebruikt of omdat u een tijd lang geen stoomheeft gebruikt. U gebruikt de stoomknop terwijl het strijkijzeronvoldoende heet is. De thermostaat werkt niet goed, waardoor detemperatuur altijd te laag is.

Druk op de "Restart" knop of op destoomknop. Wacht tot het controlelampje van hetstrijkijzer is gedoofd, voordat u de stoomknopgebruikt. Neem contact op met een erkend reparateurof rechtstreeks met de consumentenservice. Waterplekken verschijnen op het strijkgoed. Uw strijkplank is verzadigd van water omdathij niet geschikt is voor de stoomkracht vande stoomgenerator. Zorgt u voor een geschikte stoomdoorlatendestrijkplank. Er druppelt witte vloeistof uit de gaatjes in destrijkzool. Er komt kalkaanslag uit de stoomtank, omdathij niet regelmatig is gespoeld. Spoel de collector / Spoel de stoomtank (zie §“verwijder de kalkaanslag van uw generator”). Er komt bruine vloeistof uit de gaatjes van destrijkzool wat vlekken op het strijkgoedveroorzaakt. U gebruikt chemische ontkalkings-middelenof voegt producten toe aan het strijkwater(bijv. stijfsel of geparfumeerd water).

Voeg nooit een product aan het water in hetafneembare reservoir of in de stoomtank(boiler) toe (zie onze tips over het tegebruiken water). Neem contact op met eenerkend reparateur of rechtstreeks met deconsumentenservice.

De strijkzool is vuil of bruin en veroorzaaktvlekken op het strijkgoed. U strijkt op een te hoge temperatuur. Uw strijkgoed is niet voldoende uitgespoeldof u heeft een nieuw kledingstuk gestrekenzonder het van te voren te wassen. U gebruikt stijfsel. Controleer of de stand van de thermostaatovereenkomt met het strijkvoorschrift in uwkleding. Zorg ervoor dat uw (nieuwe) kledingstukkenzorgvuldig zijn gewassen en er geenzeepresten zijn achtergebleven. Breng stijfsel op de achterzijde van de testrijken stof aan. Er is geen of nauwelijks stoom. Het afneembare waterreservoir is leeg, hetrode lampje op de stoomtank brandt. De hoeveelheid stoom is op de minimumhoeveelheid afgesteld. Vul het afneembare waterreservoir. Controleer of het afneembare waterreservoirgoed op zijn plaats zit tot u een “klik” hoort. Verhoog de hoeveelheid stoom(stoomregelknop op het bedieningspaneel).

U heeft het reservoir gevuld en er is geenstoom meer. Het reservoir zit niet goed op zijn plaats. Controleer of het afneembare waterreservoirgoed op zijn plaats zit tot u een “klik” hoort. Het rode controlelampje “afneembaarwaterreservoir leeg” brandt. Het afneembare waterreservoir is leeg. Vul het afneembare waterreservoir. Er ontsnapt stoom rond hetkalkopvangsysteem. Er ontsnapt stoom rond het verzamelstaafje. Stoom of water ontsnapt aan de onderkantvan het apparaat. het kalkopvangsysteem is niet goedvastgedraaid. Het verzamelstaafje is niet goedvastgedraaid. De pakking van het kalkopvangsysteem isbeschadigd. De pakking van het verzamelstaafje isbeschadigd. Het apparaat is defect. Het apparaat is defect. Draai het kalkopvangsysteem goed vastDraai het verzamelstaafje goed vast. Druk op de "Restart" knop of op destoomknop.

Gebruik de stoomgenerator niet meer enneem contact op met een erkendservicecentrum. Gebruik de stoomgenerator niet meer enraadpleeg een erkende klantenservice. De strijkzool vertoont krassen of is beschadigd. U hebt uw strijkijzer op een metalenstrijkijzerplateau gezet.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Tefal Pro Express GV8430 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden