Sharp AR-M155 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Sharp AR-M155 (108 pagina’s), behorend tot de categorie Printer. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 37 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Sharp AR-M155 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Sharp |
| Categorie: | Printer |
| Model: | AR-M155 |
Handleiding Sharp AR-M155 – volledige tekst
● ● ● Cheques Paspoorten Rijbewijzen● ● ● ● ● Geld Postzegels Obligaties Aandelen BankchequesWanneer de AR-M150/AR-M155 met optionele fax AR-FX9 gebruikt wordt, of wanneer u gebruik maakt van een AR-FX9, lees dan de bijgevoegde gebruikers overeenkomst. Het CE-merk wordt aangebracht op apparatuur indien de richtlijnen genoemd in de zin hiervoor van toepassing zijn op het product. (Deze zin is niet van toepassing in landen waar de hiervoor genoemde richtlijnen niet vereist zijn. )Wanneer de AR-M150/AR-M155 zonder optionele fax AR-FX9 gebruikt wordt, zijn devolgende faciliteiten beschikbaar :.
1WAARSCHUWINGEN. 3INFORMATIE M. B. T. HET MILIEU. 5INLEIDING. 6HOOFDKENMERKEN. 71VOORBEREIDINGENNAMEN VAN DE ONDERDELEN. 9INSCHAKELEN EN UITSCHAKELEN. 122PAPIER BIJVULLENPAPIER. 14HET LADEN VAN DE PAPIERLADE. 15HANDINVOER (inclusief speciaal papier). 17PAPIERFORMAATINSTELLING VAN EEN LADE WIJZIGEN. 193HET MAKEN VAN KOPIEËNNORMAAL KOPIEREN. 20PAPIERLADEKEUZE. 23DE KOPIE DONKERDER OF LICHTER MAKEN. 24VERKLEINEN/VERGROTEN/ZOOM. 254AANGEPASTE KOPIEERFUNCTIESAUTOMATISCH 2-ZIJDIG KOPIEREN. 26KOPIEËN SORTEREN. 29HET KOPIEREN VAN MEERDERE ORIGINELEN OP EEN ENKELZIJDIG VEL PAPIER (2-IN-1kopie). 31HET INSTELLEN VAN KANTLIJNEN TIJDENS HET KOPIEREN (Kantlijnverschuiving). 345INSTALLATIE VAN DE SOFTWARESOFTWARE. 36VOOR DE INSTALLATIE. 37SOFTWARE INSTALLEREN. 38INSTALLATIE VAN DE BUTTON MANAGER. 51HET AANSLUITEN VAN DE MACHINE OP UW COMPUTER. 55INHOUD.
26PRINTER- EN SCANNERFUNCTIESDE PRINTERFUNCTIE GEBRUIKEN. 58BASISPROCEDURE VOOR PRINTEN. 58DE SCANNERFUNCTIE GEBRUIKEN. 59SCANNEN MET BEHULP VAN DE MACHINE-TOETSEN. 59SCANNEN VANAF UW COMPUTER. 60BEDIENING VAN KOPIEER-, PRINTER- EN SCANNERFUNCTIES. 60HET GEBRUIK VAN HET ONLINE HANDBOEK. 617GEBRUIKERSINSTELLINGENGEBRUIKERSPROGRAMMA’S. 62INSTELLINGEN VOOR EEN GEBRUIKERSPROGRAMMA SELECTEREN. 678PROBLEEM OPLOSSING EN ONDERHOUDDISPLAYMELDINGEN. 69PROBLEMEN MET DE MACHINE OPLOSSEN. 71PROBLEMEN TIJDENS HET INSTALLEREN VAN DE SOFTWARE. 75VASTGELOPEN PAPIER VERWIJDEREN. 79HET VERVANGEN VAN DE TONER CARTRIDGE. 83ONTGRENDELINGSSCHAKELAAR VAN DE SCANKOP. 86CONTROLE VAN DE TOTALE TELLING. 87ONDERHOUD VEREIST. 87REINIGEN VAN DE MACHINE. 889OPTIONELE APPARATUURSYSTEEMCONFIGURATIE. 90FAXAPPARAAT UITBREIDINGSKIT (AR-FX9). 90NETWERK UITBREIDINGSKIT (AR-NB2 N).
3WAARSCHUWINGENVeiligheidsetiket op de machineHet etiket ( ) in de fuseereenheid van het apparaat geeft het volgende aan:: Attentie, gevaar: Attentie, heet oppervlakVeiligheidsmaatregelen tijdens het gebruik van de machineVolg de hieronder beschreven veiligheidsmaatregelen wanneer u deze machine gebruikt. Waarschuwing:• Het fuseergebied is heet. Wees voorzichtig in dit gebied bij het verwijderen van vastgelopen papier. • Kijk niet direct in de lichtbron. Dit kan uw ogen beschadigen. • Zet de machine niet snel na elkaar aan en uit. Wacht 10 tot 15 seconden na het uitzetten van de machine en zet deze daarna weer aan. • Schakel de stroom van de kopieermachine uit voordat u vervangstukken installeert. Let op:• Plaats de machine op een stevige en vlakke ondergrond. • Installeer de machine niet in een vochtige of stoffige ruimte.
• Schakel de kopieermachine uit wanneer deze gedurende langere tijd niet wordt gebruikt, bijv. tijdens de vakantieperiode, en verwijder de stekker uit het stopcontact. • Zet de kopieermachine uit voordat u deze gaat verplaatsen en verwijder de stekker uit het stopcontact. • Bedek de machine niet met een stofkap, kleed of plasticfolie terwijl de stroom ingeschakeld is. Hierdoor wordt de warmte-uitstraling verhindert, waardoor de machine kan beschadigen. • Andere besturingen, aanpassingen, gebruik of procedures dan beschreven in deze handleiding kunnen leiden tot gevaarlijke blootstelling aan straling. • De AC contactdoos moet in de nabijheid van de apparatuur zijn geïnstalleerd en eenvoudig toegankelijk zijn.
Belangrijke punten bij de keuze van een opstellingsplaatsInstalleer de kopieermachine niet op plaatsen die:• vochtig, nat of erg stoffig zijn• aan direct zonlicht worden blootgesteld• slecht geventileerd zijn• onderhevig zijn aan extreme temperatuurwisselingen of veranderingen in de luchtvochtigheid, zoals in de nabijheid van een airconditioningapparaat of radiator.
4Veiligheidsmaatregelen tijdens het verplaatsen van de machineHoud rekening met de onderstaande aanwijzingen tijdens het verplaatsen om het prestatievermogen van de machine te behouden.
Machine niet laten vallen, blootstellen aan schokken of tegen andere voorwerpen aanstoten.Laat het apparaat niet vallen, stel het niet bloot aan schokken en stoot het niettegen andere voorwerpen aan.Bewaar reserve-tonercartridges in de originele verpakking op een donkere plaats.• Wanneer deze aan direct zonlicht worden blootgesteld, kunnen er vlekken op de kopieën ontstaan.Raak de fotogeleidende drum niet aan (groene gedeelte).• Krassen of vlekken op de drum kunnen leiden tot vlekkerige kopieën.Attentie bij laserTrademark acknowledgements• Microsoft® Windows® besturingssysteem is een handelsmerk of copyright van Microsoft Corporation in de Verenigde Staten en andere landen.• Windows® 95, Windows® 98, Windows® Me, Windows NT 4.0®, Windows® 2000, and Windows® XP zijn handelsmerken of copyrights van Microsoft Corporation in de Verenigde Staten en andere landen.• IBM en PC/AT zijn handelsmerken van International Business Machines Corporation.• Acrobat® Reader Copyright© 1987- 2002 Adobe Systems Incorporated.
Alle rechten voorbehouden. Adobe, het Adobe-logo, Acrobat en het Acrobat-logo zijn handelsmerken van Adobe Systems Incorporated.• Alle andere handelsmerken en copyrights zijn het eigendom van de respectievelijke eigenaars.Golflengte 770 nm, 795 nmImpulstijden 10,24 µs / 7 mmUitgangsvermogen 0,17 mW ± 0,01 mW
5INFORMATIE M.B.T. HET MILIEUAls een E SNERGY TA R® Partner, heeft SHARP bepaald dat dit product voldoet aan de E SNERGY TA R® richtlijnen voor efficiënt energieverbruik.Er wordt een kleine hoeveelheid ozon geproduceerd binnen de eenheid tijdens de werking. Het emissieniveau is zo laag dat er geen gevaar voor de gezondheid bestaat.Opmerking:De huidige aanbevolen lange termijnlimiet voor blootstelling aan ozon is 0,1 ppm(0,2 mg/m3) berekend als een gemiddelde concentratie gedurende 8 uur.Omdat de geringe hoeveelheid die wordt uitgestoten een verwerpelijke geur verspreidt, is het raadzaam de machine in een goed geventileerde ruimte te plaatsen.USB 2.0 compatibleLees de "Systeemeisen voor USB 2.0 (Hi-Speedfunctie)" (p.57) om te controleren of uw systeem en machine-instellingen correct zijn geconfigureerd voordat u de kopieermachine aansluit via de USB 2.0 (Hi-Speed functie).
6INLEIDINGHet gebruik van de handleidingDeze machine is ontworpen om kopieerwerkzaamheden te vergemakkelijken met een minimale inname van bedrijfsruimte en een maximaal bedieningsgemak. Om optimaal gebruik te maken van de mogelijkheden raden wij u aan deze handleiding goed door te lezen. Bewaar deze handleiding op een gemakkelijk te bereiken plaats, zodat deze vlug ingekeken kan worden. Informatie over de gebruiksaanwijzingenU vindt de volgende gebruiksaanwijzingen bij de machine:Gebruiksaanwijzing (deze handleiding)Geeft een uitleg van de machine en hoe u deze kunt gebruiken als kopieermachine. Ook geeft de Gebruiksaanwijzing een uitleg over de installatie van de software waarmee u de machine kunt gebruiken als printer en scanner voor uw computer.
• De beschrijving in deze handleiding gaat ervan uit dat de persoon die de machine installeert en de gebruikers een basiskennis hebben van Microsoft Windows. • Deze gebruiksaanwijzing verwijst naar de eenmalig doorvoerende origineelinvoer als "SPF" en naar de zelfomkerende eenmalig doorvoerende origineelinvoer als "RSPF".
• In dit handboek worden de volgende iconen gebruikt om de gebruiker informatie te verstrekken die voor het gebruik van het apparaat nodig zijn. Sommige modellen kunnen niet beschikbaar zijn in sommige landen. Deze regels waarschuwen de gebruiker voor letsel wanneer de inhoud van de waarschuwing niet correct worden opgevolgd. Waarschuwt voor beschadigingen aan de machine of onderdelen als gevolg van het verkeerd uitvoeren van de De opmerkingen geven informatie over de specificaties, functies, prestaties en bediening van de machine. De in de gebruiksaanwijzing weergegeven schermen, berichten en toetsnamen kunnen verschillen van de werkelijke weergave van de schermen op de machine als gevolg van productverbetering en wijzigingen. OpmerkingenWaarschuwing Let opOpmerkingen.
Dit is ideaal voor bedrijfsgebruik en levert een grote bijdrage aan de productiviteit op het kantoor.*1De duur van de kopie wanneer de stroom wordt ingeschakeled en wanneer het kopiëren wordt uitgevoerd vanaf de glasplaat onmiddelijk nadat de stroombesparingsindicator uitgaat (A4, papierinvoer vanuit papierlade).De duur van de eerste kopie kan variëren afhankelijk van de omstandigheden waarin de machine functioneert en omgevingsinvloeden zoals temperatuur.*2"dpi" ("dots per inch") is een maateenheid die wordt gebruikt om de resolutie te meten.
De resolutie is de dichtheid van de beeldpunten die worden weergegeven op een afgedrukte of gescande afbeelding.Digitale afbeeldingen op hoge kwaliteit• Hoge kwaliteit kopieën op 600 dpi wordt uitgevoerd.• Als aanvulling op de automatische belichtingsfunctie kunnen er origineelfuncties worden geselecteerd: "TEKST" voor originelen met alleen tekst en "FOTO" voor foto's. De belichting kan binnen elke functie op vijf niveaus worden ingesteld.• Met de kopieerfunctie fotofunctie kunt u heldere kopieën maken van verfijnde halftint-originelen zoals zwart-wit foto’s en kleurenfoto’s.Model AR-M155Uiterlijk(Met de optionele RSPF geïnstalleerd)Origineelklep/SPF/RSPF• Origineelklep (Standaard)• SPF (Optioneel)• RSPF (Optioneel)Verwijzingen voor de AB series (metrisch) en de inch series
8Geavanceerde kopieerkenmerken• Kopieën kunnen worden vergroot van 25% tot 400% in stappen van 1%. (Wanneer de SPF/RSPF wordt gebruikt, is het bereik van de kopievergroting 50% tot 200%. )• U kunt tot 99 kopieën continu afdrukken. • Elke uitvoerset kan lichtelijk worden verschoven ten opzichte van de andere sets om het verdelen te vergemakkelijken (staffelfunctie). • Sorteren per set is mogelijk zonder een sorteereenheid of ander speciaal apparaat (Sorteren kopie). • De machine is voorzien van handige functies zoals kantlijnverschuiving, 2 in 1 kopie en automatisch 2-zijdig kopiëren. Één keer scannen/meerdere malen afdrukken• Deze machine is uitgerust met een geheugenbuffer waardoor u de machine één keer een origineel laat scannen en vervolgens de gescande afbeelding tot 99 kunt afdrukken.
Dit verhoogt de werksnelheid, reduceert de ruisfactor van de machine en vermindert slijtage van het scanmechanisme, hetgeen leidt tot een hogere betrouwbaarheid. LCD scherm displaymeldingen• De functie-instellingen en de status van de machine worden op dit LCD paneel weergegeven. Laserprinterfunctie• De bijgeleverde printer driver kan worden geïnstalleerd om de machine te gebruiken als printer. Kleurenscannerfunctie• Wanneer u de bijgeleverde scanner driver installeert en de machine aansluit op een computer via een USB-kabel, kunt u de machine gebruiken als scanner. Faxfunctie (optie)• U kunt de optionele Faxapparaat uitbreidingskit installeren zodat de machine kan worden gebruikt als faxapparaat.
(Faxapparaat uitbreidingskit gebruiksaanwijzing)Netwerkverbinding (optie)• U kunt de optionele Netwerkuitbreidingskit installeren zodat de machine kan worden gebruikt als netwerkprinter en netwerkscanner. (Netwerkuitbreidingskit gebruiksaanwijzing)Milieu- en gebruiksvriendelijk ontwerp• De machine is voorzien van een voorverwarming en een stroom uitschakelfunctie om het stroomverbruik te minimaliseren wanneer de machine niet wordt gebruikt.
91Hoofdstuk 11Dit hoofdstuk bevat belangrijke basisinformatie die moet worden gelezen voordat de machine wordt gebruikt.NAMEN VAN DE ONDERDELENOrigineelklep Verlengstuk papier uitvoerladeOrigineelplaat HoofdschakelaarBedieningspaneel HandgrepenVoorklep StroomkabelPapierlade Ontgrendelingshefboom fuseereenheidZijklep TransportladeKnop voor het openen van de zijklep LaderreinigerPapiergeleiders van de handinvoerlade PapierhouderarmKopie-uitvoerladeFotogeleidendedrumSPF/RSPF (Optie)UitvoergedeelteOmkeerlade (Uitsluitend RSPF)HandinvoerladeOrigineelgeleidersOrigineelinvoerladeOrigineel toevoerklepToner cartridgeInterfaceUSB connectorParallelleconnector3456891011131415641212712 13InterfaceUSB connectorParallelleconnector17161102113124135146157168179VOORBEREIDINGEN
VOORBEREIDINGEN10Bedieningspaneel[MODUS SELECTIE] toets / Modus indicatorsGebruik deze toets om de modus te selecteren. De indicator van de geselecteerde modus gaat branden (kopie-, printer-, scanner-, faxmodus indicators). DisplayDe display toont de status van de machine, eventuele problemen, de gebruikerprogramma's en de menu's met functie-instellingen. Numerieke toetsenGebruik deze toetsen om het aantal kopieën en andere numerieke instellingen in te voeren. De toetsen kunnen ook worden gebruikt om items in functie-instelling menu's te selecteren. [WIS] toets ( )Gebruik deze toets om het aantal kopieën te wissen of een lopende opdracht te annuleren. In instellingmenu's kunt u deze toets gebruiken om terug te keren naar het vorige menuscherm. Stroomspaarstand indicatorDeze indicator zal oplichten wanneer de stroombesparing is geactiveerd.
SPF/RSPF indicator (Optie)Deze indicator gaat branden wanneer er een origineel in de SPF/RSPF wordt geplaatst. StoringsindicatorDeze brandt ononderbroken of knippert als er zich papierstoringen of andere storingen voordoen. [PAPIERLADEKEUZE] toets ( )Gebruik deze toets om de papierlade met het gewenste papierformaat te selecteren. Ladelocatie indicatorGeeft de geselecteerde papierlade weer. De indicator knippert wanneer er geen papier meer in de papierlade aanwezig is. [MENU] toetsDruk op deze toets om het papierformaat voor het kopiëren te selecteren, een gebruikersprogramma te configureren of de totale telling weer te geven. [2-ZIJDIGE KOPIE ( )] toets (alleen bij de AR-M155)Druk op deze toets om de automatische tweezijdige kopieerfunctie te selecteren. [E-SORT/SP. FUNC ( )] toetsDruk op deze toets om de sorteerfunctie, de 2 in 1 kopieerfunctie of de kantlijnverschuiving te selecteren.
[ ] toets ( ), [ ] toets ( ), [OK] toetsDruk op de [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) om een item in een functie-instelling menu te selecteren. Druk op de [OK] toets om een selectie in te voeren.
VOORBEREIDINGEN111[ZOOM] toetsDruk op deze toets om de kopieerfactor voor verkleining/vergroting te selecteren.Selecteer een voor ingestelde factor door op de [ZOOM] toets te drukken en de gewenste vooringestelde factor te selecteren. Druk op [ZOOM] toets en selecteer de vooringestelde factor die het meest met de gewenste factor overeenkomt en druk op de [ ] toets ( ) of [] toets ( ) om de factor te vergroten of te verkleinen in stappen van 1%.[START] toets ( ) / Gereed indicatorDeze indicator brandt wanneer kopiëren of scannen mogelijk is.Druk op de [START] toets ( ) om het kopiëren te starten.De [START] toets ( ) wordt ook gebruikt om terug te keren van de automatische uitschakeltijd in de normale modus.[WIS ALLES] toets ( )Hiermee worden alle functies teruggezet in de standaardinstellingen.
Wanneer u deze toets indrukt in een instelmenu, wordt de instelling en de display teruggezet in de begininstelling.Toont de huidige kopieerfactor.Toont het geselecteerde papierformaat.Toont het aantal kopieën dat is ingevoerd met de numerieke toetsen.Er verschijnt. checkmarkering " " wanneer de belichting is gewijzigd of wanneer 2-zijdig kopiëren, sorteren, 2 IN 1 of kantlijnverschuiving is geselecteerd.15151516161617171718192021KLAAR OM TE KOPIEREN. 100% A4 0Display16 1718 19 20 213 4 5
12INSCHAKELEN EN UITSCHAKELENDe hoofdschakelaar bevindt zich aan de linkerkant van de kopieermachine. Stroom inschakelenZet de hoofdschakelaar op "ON". De bedrijfsklaar indicator gaat branden net als de andere indicaties die de oorspronkelijke instellingen op het bedieningspaneel aantonen om de bedrijfsklare positie aan te geven. Zie "Begininstellingen" (zie hieronder) voor informatie over de begininstellingen. Tijdens het opwarmen van de machine kunt u de kopieerinstellingen selecteren en op de [START] toets ( ) drukken. Het kopiëren wordt dan gestart nadat de machine is opgewarmd. TaalinstellingDe eerste keer dat de stroom wordt ingeschakeld nadat de machine de fabriek heeft verlaten, verschijnt er een melding in het Engels op de display waarin u wordt gevraagd de taal te selecteren. Selecteer de taal met de [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) en druk vervolgens op de [OK] toets.
U kunt de taal ook wijzigen in gebruikersprogramma's (p. 65). BegininstellingenDe machine gebruikt de begininstellingen wanneer deze voor het eerst wordt aangezet, wanneer de [ALLES WISSEN] toets ( ) wordt ingedrukt, of wanneer er geen enkele toets wordt ingedrukt voor de voorinstelling "AUTOMATISCH WISSEN" tijd nadat een opdracht is voltooid. Wanneer de machine wordt teruggezet in de begininstellingen, worden alle tot dan toe geselecteerde instellingen en functies geannuleerd. De "AUTOMATISCHE WISSEN" kan worden gewijzigd in de gebruikersprogramma's. (p. 62)Wanneer u de machine in een ander land gebruikt als waar hij werd gekocht, dient u te controleren of de plaatselijke netspanning overeenkomt met uw model. Wanneer u de stekker van de machine in een niet overeenkomende netspanning steekt, kan er onherstelbare schade aan de machine ontstaan.
VOORBEREIDINGEN131De scankopDe scankop lamp blijft constant aan wanneer de machine in de bedrijfsklare positie staat (wanneer de bedrijfsklaar indicator brandt). De machine stelt de scankop lamp af en toe in om de kopieerkwaliteit te behouden. Op zulke momenten beweegt de scankop automatisch. Dit is normaal en betekent geen storing van het apparaat. UitschakelenVerzeker u ervan dat de machine uitstaat en zet vervolgens de hoofdschakelaar op "OFF". Wanneer de kopieermachine wordt uitgeschakeld terwijl deze in bedrijf is, kan er een papierstoring optreden en wordt de huidige kopieertaak geannuleerd. Schakel te stroomschakelaar uit en verwijder de stekker uit het stopcontact wanneer de machine gedurende een lange periode niet wordt gebruikt. Voer de onderstaande controles uit om er zeker van zijn dat de machine niet in bedrijf is:• De bedrijfsklaar indicator brandt.
(Beginstand)• De energiebesparingsindicator brandt. (voorverwarmfunctie of automatische uitschakelfunctie)EnergiebesparingfunctiesVoorverwarmtijdDeze functie zet de kopieermachine automatisch in een lager stroomverbruik wanneer deze gedurende langere tijd niet wordt gebruikt. In deze functie zal de stroombesparing indicator gaan branden. De normale werking wordt automatisch hervat wanneer er een toets op het bedieningspaneel wordt ingedrukt, een origineel wordt geplaatst, of een afdrukopdracht wordt ontvangen. Automatische uitschakelfunctieDeze functie zet de kopieermachine automatisch in een nog lager stroomverbruik dan bij de voorverwarmfunctie wanneer de machine gedurende langere tijd niet wordt gebruikt. De stroombesparing indicator gaan branden, op de display verschijnt de melding dat de machine in de automatische uitschakelfunctie staat.
Druk op de [START]-toets ( ) om de normale werking te hervatten. De normale werking wordt ook automatisch hervat wanneer er een afdrukopdracht wordt ontvangen of er wordt gescand vanaf een computer.
Wanneer de machine in de automatische uitschakelfunctie staat, kunnen geen van de toetsen worden gebruikt (met uitzondering van de [START]-toets ( )). De machine is voorzien van twee energiebesparingfuncties om het totale stroomverbruik te verminderen en op die manier de kosten te beperken. Bovendien behoudt deze energiebesparing de natuurlijke bronnen en helpt milieuvervuiling te verminderen. De twee energiebesparingfunctie zijn Voorverwarmingstijd en Automatische uitschakelfunctie. De activering van de Voorverwarmingsfunctie en de Automatische uitschakeltijd kunnen met behulp van "VOORVERWARMINGSFUNCTIE" en "AUTOMATISCHE UITSCHAKELTIJD" worden gewijzigd in de gebruikersprogramma's. Wij raden u aan deze tijden aan te passen aan het gebruik van de machine op uw locatie. (p. 62, p. 63)Opmerkingen.
142Hoofdstuk 2De papier bijvulindicator zal gaan knipperen wanneer er geen papier meer in de geselecteerde papierlade aanwezig is, of wanneer de geselecteerde papierlade niet of onjuist is geïnstalleerd.PAPIERVoor het beste resultaat raden wij u aan uitsluitend SHARP goedgekeurd papier te gebruiken.*1Het aantal vel papier dat kan worden geladen is afhankelijk van het gewicht van het papier.*2Gebruik geen niet standaard enveloppen of enveloppen met metalen klemmen, plastic klemmen, met touwsluiting, venster, voering, zelfplakkende enveloppen, met opgeplakte stukken of van synthetisch materiaal. Gebruik geen enveloppen die met lucht zijn gevuld of waaraan etiketten of zegels zijn bevestigd.
PAPIER BIJVULLEN152Speciaal papierVolg de hieronder beschreven maatregelen bij het gebruik van speciaal papier. ●Gebruik SHARP goedgekeurde transparante film en etiketvellen. Gebruik van papier dat niet door SHARP is goedgekeurd kan leiden tot papierstoringen of vlekken op de kopieën. Wanneer u papier gebruikt dat niet door SHARP is goedgekeurd, plaats dan één vel per keer met behulp van de handinvoerlade (probeer niet continu te kopiëren of af te drukken met dit soort papier)●Er zijn veel verschillende soorten papier op de markt en niet elke papiersoort kan in deze machine worden gebruikt. Neem contact op met uw service leverancier voordat u speciaal papier gaat gebruiken. ●Maak eerst een testkopie met het speciale papier om te controleren of dit geschikt is voordat u papier dat niet is goedgekeurd door SHARP gaat gebruiken.
HET LADEN VAN DE PAPIERLADE1Til het handvat van de papierlade omhoog en trek de papierlade zo ver mogelijk naar buiten. 2Waaier het papier en plaats het in de lade. Zorg ervoor dat de randen onder de hoeken zitten. Zorg ervoor dat het papier vrij is van scheuren, stof, kreukels en omgekrulde of gevouwen hoeken. • Laad het papier niet boven de maximumhoogte markering ( ). Het overschrijden van de markering heeft papierstoring tot gevolg. • Wanneer het papier niet wordt losgewaaid is er kans op dubbele vel invoer of papierstoringen. • Controleer of de papierstapel recht ligt alvorens deze te laden. Wanneer u papier aan een bestaande stapel wilt toevoegen, haal dan de bestaande stapel uit de lade, voeg het papier toe en plaats de nieuwe stapel in zijn geheel weer in de lade. • Zorg ervoor dat het papier in de papierstapel van het zelfde soort en formaat is.
• Zorg er bij het laden van het papier voor dat er geen ruimte tussen het papier en de papiergeleider is en dat de papiergeleider niet te nauw is ingesteld zodat het papier niet buigt. Het niet correct laden van het papier leidt tot papierstoringen of verschoven afdrukken.
PAPIER BIJVULLEN163Druk de papierlade weer voorzichtig terug in de machine.• Raadpleeg het hoofdstuk "PAPIERFORMAATINSTELLING VAN EEN LADE WIJZIGEN" (p.19) wanneer het papierformaat verschilt van de eerdere papierstapel in de lade.• Wanneer u de machine gedurende een langere periode niet gebruikt, dient u het papier uit de machine te verwijderen en op een droge plaats te bewaren. Als het papier gedurende een langere periode in de machine blijft zitten, zal dit vocht uit de lucht opnemen waardoor er papierstoringen ontstaan.Opmerkingen
172HANDINVOER (inclusief speciaal papier)De handinvoerlade kan worden gebruikt voor het invoeren van standaard papier, transparante film, etiketten, enveloppen en ander speciaal papier. Belangrijke richtlijnen m. b. t. het plaatsen van papier in dehandinvoerladeU kunt tot 50 vellen standaard kopieerpapier in de handinvoerlade plaatsen. (De hoeveelheid hangt af van het soort papier dat wordt geladen. )Zorg ervoor dat enveloppen horizontaal worden geplaatst zoals afgebeeld in het onderstaande diagram. • Zorg er bij het plaatsen van enveloppen voor dat deze glad en vlak zijn en, afgezien van de sluitklep, geen losse lijmdelen bevatten. • Speciaal papier, met uitzondering van SHARP goedgekeurde transparante film, etiketten en enveloppen moeten één vel per keer in de handinvoerlade worden geplaatst.
• Wanneer u papier wilt toevoegen, haal dan eerst het reeds geplaatste papier uit de handinvoerlade, voeg dit aan de nieuwe stapel toe en plaats de nieuwe stapel in zijn geheel weer in de handinvoerlade. Het papier dat wordt toegevoegd moet van hetzelfde formaat zijn. • Gebruik geen papierformaat dat kleiner is dan het origineel. Dit kan leiden tot vlekken of onduidelijke afbeeldingen. • Gebruik geen papier dat is bedrukt door een laserprinter of faxapparaat. Dit kan leiden tot vlekken of onduidelijke afbeeldingen. EnveloppenGebruik niet de onderstaande envelopsoorten. Dit zal leiden tot papierstoringen. • Enveloppen met metalen plaatjes, gespen, linten, gaten of schermen. • Enveloppen met ruwe vezels, carbonpapier of gladde oppervlakken. • Enveloppen met twee of meer flappen. • Enveloppen met plakband, folie of waarbij er papier aan de flap is bevestigd.
• Enveloppen waarbij een deel van het lijmgedeelte loslaat. • Zorg ervoor dat u International DL, International C5, com9, com10 of Monarch selecteert in de papierformaatinstelling van de printer driver. (Zie het online handboek voor gedetailleerde informatie over de printer driver. )Beschikbaar Niet beschikbaar.
PAPIER BIJVULLEN18Papier in de handinvoerlade laden1Open de handinvoerlade en verleng deze.2Stel de papiergeleiders in op de breedte van het papier. Plaats het papier (afdrukzijde naar beneden) helemaal in de handinvoerlade.3Druk op de [PAPIERLADEKEUZE] toets ( ) om de handinvoerlade te selecteren.• Het papier moet met de smalle kant in de invoersleuf worden gestoken.• Speciaal papier zoals transparante film, etiketten en enveloppen moeten één voor één via de handinvoer worden ingevoerd.• Bij het kopiëren op transparante film dient u elke kopie direct te verwijderen. Laat de kopieën niet opstapelen.Om de handinvoerlade te sluiten voert u stap 1 en vervolgens stap 2 in de afbeelding uit en drukt u op de ronde uitsteeksels aan de rechterkant van de lade tot deze ineenklikken.OpmerkingenOpmerkingenAfdrukzijde
192PAPIERFORMAATINSTELLING VAN EEN LADE WIJZIGENVolg de onderstaande stappen om het papierformaatinstelling van een lade te wijzigen.1Druk op de toets [MENU]. Druk op de [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) totdat "PAPIERFORMAAT" verschijnt en drukt vervolgens op de [OK] toets.2Druk op de [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) om de papierlade te selecteren en druk vervolgens op de [OK] toets.3Druk op de [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) om het papierformaat te selecteren en drukt vervolgens op de [OK] toets.Het papierformaat worden gewijzigd elke keer wanneerde [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) wordt ingedrukt:"A4" "B5"→ →"A5"→"8,5x14" "8,5x13" "8,5x11"→ →→"5,5x8,5".4Druk de grendelhendel van de voorste geleider samen en schuif de voorste geleider zodat deze aansluit bij de breedte van het papier. Schuif vervolgens de linker geleider naar de juiste groef op de lade.
• De voorste geleider is een schuifgeleider. Neem de vergrendelknop op de geleider en schuif de geleider naar de indicatorlijn van het te laden papierformaat.• De linker geleider is een invoeggeleider. Verplaats deze naar de indicatorlijn van het te laden papierformaat.• De papierformaatinstelling kan niet worden gewijzigd wanneer de machine tijdelijk is gestopt als gevolg van papiertekort of papierstoring. • Tijdens het afdrukken (zelfs in de kopieerfunctie) kan de papierformaatinstelling niet worden gewijzigd. Druk op de [MENU] toets wanneer u klaar bent met de configuratie van de papierformaatinstellingen van de lade.Opmerkingen1,2,3,1,2,3,SP. FUNCPAPIERFORMAAT1:LADE 11,2,3,1,2,3,SP. FUNCLADE 11:A4OpmerkingenLinker geleiderVoorgeleid
203Hoofdstuk 3Dit hoofdstuk beschrijft de basisfuncties en andere kopieerfuncties. NORMAAL KOPIERENDe glasplaat gebruiken1Open de origineelklep/SPFRSPF en plaats het origineel op de glasplaat met de kopiezijde naar beneden.[Het plaatsen van het origineel]Leg het origineel gelijk met de schaalverdeling en de centreermarkering ( ).2Sluit voorzichtig de origineelklep/SPF/RSPF.3Stel het aantal kopieën en andere kopieerinstellingen in en druk vervolgens op de [START] toets ( ).Het kopiëren van boeken of originelen met vouwen of kreukelsDruk tijdens het kopiëren op de origineelklep/SPF/RSPF zoals op de afbeelding. Wanneer de origineelklep/SPF/RSPF niet volledig gesloten is kunnen er schaduwen ontstaan op de kopie of kan de afdruk vaag zijn.
Strijk originelen met vouwen of kreukels goed glad voordat u deze plaatst.• De glasplaat kan originelen tot een grootte van A4 (8-1/2" x 14") scannen.• Wanneer er een kopie wordt gemaakt, zullen de randen niet worden gekopieerd (beeldverlies). Zie "TECHNISCHE SPECIFICATIES" (p.93) voor meer informatie over beeldverlies.• Druk op de [WIS] toets ( ) als u het lopende kopieerproces wilt onderbreken.• Zie pagina 23 tot en met 35 voor informatie over de kopieerinstellingen.OpmerkingenmarkeringOrigineel schaalverdelingOpmerkingenHET MAKEN VAN KOPIEËN
HET MAKEN VAN KOPIEËN213Verwijderen van de origineelklepVerwijder de origineelklep om kopieën te maken van grote originelen, zoals bijvoorbeeld kranten. Til de origineelklep recht omhoog zoals getoond op de afbeelding. Om de origineelklep weer te plaatsen doet u het tegenovergestelde.De SPF/RSPF kan niet worden verwijderd.De SPF/RSPF gebruiken1Verzeker u ervan dat het origineel niet achterblijft op de kopieerplaat.2Pas de origineelgeleiders aan het formaat van de originelen aan.3Plaats het origineel (of de originelen) met de kopiezijde naar boven in de origineelinvoerlade.De SPF/RSPF indicator op het bedieningspaneel gaat branden.
Indien deze indicatie niet gaat branden, werden de orginelen niet behoorlijk werden geplaatst of wanneer de SPF/RSPF niet goed gesloten is.4Stel het aantal kopieën en andere kopieerinstellingen in en druk vervolgens op de [START] toets ( ).• Originelen van A5 tot A4 (5-1/2" x 8-1/2" to 8-1/2" x 14") en52 g/m2 to 90 g/m2 (14 lbs. to 24 lbs.) kunnen worden gebruikt. Er kunnen maximaal 30 pagina's in een keer worden geplaatst.• Strijk gekreukte originelen glad voordat u deze in de origineelinvoerlade plaatst. Gekreukte originelen kunnen papierstoringen veroorzaken.• Plaatst de originelen horizontaal.• Verwijder eventuele nietjes of paperclips voordat u originelen in de origineel invoerlade laadt.• Wanneer er een kopie wordt gemaakt, zullen de randen niet worden gekopieerd (beeldverlies).
HET MAKEN VAN KOPIEËN22Originelen die niet kunnen worden gebruikt in de SPF/RSPFDe onderstaande originelen kunnen niet worden gebruikt. Dit kan leiden tot papierstoringen, vlekken of onduidelijke afbeeldingen.• Projecties, blauwdrukpapier, ander transparant of doorschijnend papier en foto’s.• Carbonpapier, thermisch kopieerpapier.• Originelen die zijn gekreukt, gevouwen of gescheurd.• Gelijmde originelen, uitgesneden originelen.• Originelen met ringbandgaten.• Originelen die zijn afgedrukt met een inktlint (thermal transfer print), originelen op thermaal afdrukpapier.Ononderbroken-invoerfunctie"STEL ORIGINELEN IN VOOR CONTINU INVOER." verschijnt gedurende 5 seconden in de display nadat alle originelen zijn ingevoerd. Wanneer er op dat moment een nieuw origineel in de SPF/RSPF wordt geplaatst, wordt het origineel automatisch ingevoerd en zal het kopiëren starten met dezelfde instelling.
Deze ononderbroken invoerfunctie is uitgeschakeld in "ONONDERBROKEN-INVOER" in de gebruikersprogramma's (p.63).Verlengstuk papier uitvoerladeTrek de ladeverlenging uit wanneer u kopieert op papier groter dan A4.PapierhouderarmDe papier uitvoerlade is voorzien van een papierhouder. Deze papierhouder drukt zachtjes op de stapel uitvoerpapier om het tegen te houden (p.9).Capaciteit van de kopie-uitvoerlade• De kopie-uitvoerlade kan tot 250 vel papier bevatten. Wanneer u meer dan 250 pagina’s laat opstapelen, kan er een papierstoring optreden.• Haal de papierhouderarm omhoog en plaats het papier onder de arm als u het papier terug wilt plaatsen in de uitvoerlade.Maximaal aantal pagina's dat in een lade kan worden geplaatst: 250Opmerkingen
U kunt maximaal 99 kopieën instellen.Wanneer u een enkele kopie wilt maken is dit mogelijk wanneer er een "0" op de display verschijnt.PAPIERLADEKEUZEDruk op de [PAPIERLADEKEUZE] toets ( ).Iedere keer dat u op de [PAPIERLADEKEUZE] toets ( ) drukt wijzigt de locatie die wordt aangegeven door de papierlocatie indicator in de volgende volgorde: papierlade→onderste papierlade (wanneer de 250-vel papierinvoereenheid is geïnstalleerd.)→handinvoerlade.Druk op de [WIS]-toets ( ) wanneer u het verkeerde aantal hebt ingevoerd en voer vervolgens het juiste aantal in.De papierlocatie indicator zal gaan knipperen wanneer er geen papier meer in de papierlade aanwezig is, of wanneer de geselecteerde papierlade niet of onjuist is gesloten.E KOPIEREN. 55ZOOMOpmerkingenAR-M155KLAAR OM TE KOPIE 100% EXTRA 1,2,3,1,2,3,SP. FUNCOpmerkingen
24DE KOPIE DONKERDER OF LICHTER MAKENAutomatische belichtingsafstelling is vanaf het begin geactiveerd. Deze functie stelt automatisch het beeld van de kopie gelijk aan dat van het origineel. Volg de onderstaande stappen om zelf het belichtingsniveau te selecteren. (U kunt kiezen uit twee origineelsoorten en vijf belichtingsniveau’s voor elk origineeltype). Het belichtingsniveau in de automatische belichtingafstelling kan ook worden gewijzigd met "AE BELICHTINGSNIVEAU AANPASSEN" in de gebruikersprogramma’s (p.65).Origineeltypen●AUTO ......Automatische belichtingafstelling wordt geactiveerd en de belichting wordt automatisch aangepast aan het origineel dat wordt gekopieerd.
De belichting wordt verminderd voor gekleurde gebieden en achtergrondschaduwen.●TEKST ....De belichting wordt vermeerderd voor lichte gebieden en verminderd voor donkere gebieden zodat tekst gemakkelijker te lezen is.●FOTO ......Halftinten in de foto worden helderder weergegeven.1Controleer het origineel en plaats het origineel (of originelen).2Druk op de [BELICHTING ( )] toets om het origineeltype te selecteren.Het origineelbeeldtype wordt gewijzigd elke keer wanneer de [BELICHTING ( )] toets wordt ingedrukt: "AUTO" ( ) → "TEXT"( ) → "FOTO"( ).3Pas indien nodig het belichtingsniveau aan voor TEKST ( ) of FOTO ( ). Druk op de [ ] toets ( ) om de afbeelding donkerder te maken.
253VERKLEINEN/VERGROTEN/ZOOMKopieën kunnen worden verkleind tot 25% of vergroot tot 400%. (Wanneer de SPF/RSPF wordt gebruikt, is het bereik van de kopievergroting 50% tot 200%.) U kunt de [ZOOM] toets indrukken om snel een keuze te maken uit 8 vooringestelde factoren.
Bovendien kunt u de [ ] toets ( ) en [ ] toets ( ) indrukken om de kopieerfactor in stappen van 1% te selecteren.1Controleer het origineel en het papierformaat en plaats hetorigineel (of originelen).2Druk op de [ZOOM] toets.3Druk op de [ZOOM] toets en/of [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) om de gewenste kopieerfactor te selecteren en druk vervolgens op de [OK] toets.Een vaste kopieerfactor selecterenDe vooringestelde factoren worden als volgt gewijzigd wanneer u de [ZOOM] toets indrukt."100%" "86%" "70%" → → → "50%" → "25%" → "400%" → "200%" → "141%"("100%" → "78%" → "64%" → "50%" → "25%" → "400%" → "200%" → "129%").Fijnafstelling van de kopieerfactorDe factor kan worden ingesteld tussen 25% en 400% in stappen van 1%.
Gebruik de [ ] toets ( ) of de [ ] toets ( ) voor fijnafstelling.4Selecteer het aantal kopieën en andere kopieerinstellingen en druk vervolgens op de [START] toets ( ).De kopie komt terecht in de kopie-uitvoerlade.• Druk op de [ZOOM] toets totdat de 100% verschijnt om terug te keren naar een kopieerfactor van 100%.• Druk op de [ZOOM] toets om de factor bij benadering te kiezen en vervolgens op de [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ).• Houd de [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) ingedrukt om de zoomfactor snel te verhogen of te verkleinen.De factor stopt bij elke vooringestelde kopieerfactor. Laat de toets los en druk deze opnieuw in om door te gaan met het wijzigen van de kopieerfactor.KOPIEERFACTOR - 100% +1,2,3,1,2,3,SP. FUNC1,2,3,1,2,3,SP. FUNCA4 -> B5 - 86% +1,2,3,1,2,3,SP. FUNCZOOM - 99% +Opmerkingen
Wanneer u de RSPF gebruikt kunt u eenvoudig 2-zijdige kopieën van 2-zijdige originelen maken.* Wanneer de RSPF is geïnstalleerd.Tijdens het automatisch 2-zijdig kopiëren van 1-zijdige originelen, kan de richting van het gekopieerde beeld worden geselecteerd om deze aan te passen aan de inbindpositie van het papier.KORTE ZIJDE: Selecteer deze optie wanneer de inbindpositie op de korte zijde wordt geplaatst.LANGE ZIJDE: Selecteer deze optie wanneer de inbindpositie op de lange zijde wordt geplaatst.Origineel → Papier Geschikte formatenGlasplaat1-zijdig origineel → 2 zijdenA5, B5, A4 (5-1/2" x 8-1/2", 8-1/2" x 11", 8-1/2" x 13", 8-1/2" x 14")• De handinvoerlade kan niet worden gebruikt.SPF/RSPF1-zijdig origineel → 2 zijden2-zijdig origineel → 1 zijde*2-zijdig origineel → 2 zijden*A5, B5, A4 (5-1/2" x 8-1/2", 8-1/2" x 11", 8-1/2" x 13", 8-1/2" x 14")• Speciaal papier kan hierbij niet worden gebruikt.• De handinvoerlade kan uitsluitend worden gebruikt bij enkelzijdig kopieën vanaf dubbelzijdige originelen.(Papier afdrukstand: Liggend) (Papier afdrukstand: Staand)(Papier afdrukstand: Liggend) (Papier afdrukstand: Staand)A B ABABA BAANGEPASTE KOPIEERFUNCTIES
AANGEPASTE KOPIEERFUNCTIES274De glasplaat gebruiken1Plaats het origineel dat u wilt kopiëren met de voorzijde op de glasplaat en sluit de origineelklep/SPF/RSPF.2Druk op de [2-ZIJDIGE KOPIE] ( ) toets totdat "1 TOT 2" verschijnt en druk vervolgens op de [OK] toets.34Druk op de [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) om de inbindzijde te selecteren en druk vervolgens op de [OK] toets.Selecteer "LANGE ZIJDE" of "KORTE ZIJDE".De "LANGE ZIJDE" de "KORTE ZIJDE" worden weergegeven in de afbeelding op de vorige pagina.5Selecteer het aantal kopieën en andere instellingen en druk vervolgens op de [START] toets ( ).Het origineel voor de voorzijde wordt gescand en in het geheugen geplaatst.6Wanneer "[START] : VOLG. SCAN [#] : START AFDRUK." verschijnt, verwijder het eerste origineel en plaats vervolgens het origineel dat u op de achterzijde wilt kopiëren op de glasplaat.
Sluit de origineelklep/SPF/RSPFPlaats het tweede origineel in dezelfde richting als het eerste origineel.7Druk op de [START]-toets ( ).De kopie komt terecht in de kopie-uitvoerlade.• Druk op de [WIS] toets ( ) als u de scangegevens in het geheugen wilt wissen.• Druk op de [ ] toets als u het 2-zijdig kopiëren wilt annuleren en gewoon een kopie van het eerste origineel wilt maken.Druk op de [WIS ALLES] toets ( ) of de [2-ZIJDIGE KOPIE( )] toets, selecteer "1 TOT 1" en druk vervolgens op de [OK] toets om het automatisch 2-zijdig kopiëren te annuleren.1,2,3,1,2,3,SP. FUNC2-ZIJDIGE KOPIE 1 TOT 2INBINDZIJDE LANGE ZIJDE1,2,3,1,2,3,SP. FUNCOpmerkingen1Eerste origineelTweede origineel2Opmerkingen
LANGE ZIJDE en KORTE ZIJDE worden getoond in de afbeelding op page 26.4Als u "2 TOT 2" of "2 TOT 1" hebt geselecteerd, druk dan op de [ ] toets ( ) of [ ] toets ( ) om het origineelformaat te selecteren en druk vervolgens op de [OK] toets. U kunt de volgende origineelformaten selecteren."A4", "B5", "A5", "8,5x14", "8,5x13", "8,5x11", "5,5x8,5".5Selecteer het aantal kopieën en andere instellingen en druk vervolgens op de [START] toets ( ).De kopie komt terecht in de kopie-uitvoerlade.• Druk op de [WIS ALLES] toets ( ) of de [2-ZIJDIGE KOPIE( )] toets, selecteer "1 TOT 1" en druk vervolgens op de [OK] toets om het automatisch 2-zijdig kopiëren te annuleren.• Raak de omkeerlade niet aan tijdens het automatisch dubbelzijdig kopiëren. (Wanneer de RSPF is geïnstalleerd.)2-ZIJDIGE KOPIE2 TOT 11,2,3,1,2,3,SP. FUNCORIGINEELFORM INVRN A4 1,2,3,1,2,3,SP. FUNCOpmerkingen
294KOPIEËN SORTERENKopieën van meerdere originelen kunnen worden gesorteerd in series.De origineelplaat gebruiken1Plaats het eerste origineel. (p.20)2Druk op de [E-SORT/SP. FUNC ( )] toets totdat "SORTEREN" verschijnt en druk vervolgens op de [OK] toets.3Druk op de [ ] toets ( ) om de " " in de "AAN" positie te zetten en druk vervolgens op de [OK] toets.4Selecteer het aantal kopieën en andere instellingen en druk vervolgens op de [START] toets ( )."[START] : VOLG.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Sharp AR-M155 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Printer Sharp
Handleiding Printer
Nieuwste handleidingen voor Printer