Scholtes HLI 997 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Scholtes HLI 997 (70 pagina’s), behorend tot de categorie Afzuigkap. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 49 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Scholtes HLI 997 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Scholtes |
| Categorie: | Afzuigkap |
| Model: | HLI 997 |
Handleiding Scholtes HLI 997 – volledige tekst
NL47Installierung. Deze gebruiksaanwijzing bevat alle technischeinformatie omtrent het installeren, het gebruik en hetonderhoud van het apparaat. De gegevens en technische kenmerken zijn nietbindend voor de fabrikant, die zich het rechtvoorbehoudt met de vooruitgang van de techniekveranderingen aan te brengen die hij nodig acht,zonder verplichting tot voorafgaande kennisgeving. Deze gebruiksaanwijzing beschrijft alle vormen enaccessoires van het apparaat, ook al zijn enkeledetails optioneel en dus slechts op verzoek leverbaar. Wij raden aan voor de duurzaamheid van hetapparaat en voor het garanderen van de maximumveiligheid in het gebruik de volgende instructiesnauwkeurig te volgen en geen electrische ofmechanische veranderingen aan het apparaat of aande afvoerleiding aan te brengen. Als er problemen optreden moet u zich tot eenbevoegde installateur richten en originele onderdeleneisen.
Dit apparaat is voorzien van het merkteken volgens deEuropese richtlijn 2002/96/EG inzake Afgedankteelektrische en elektronische apparaten (AEEA). Doorervoor te zorgen dat dit product op de juiste manierals afval wordt verwerkt, helpt u mogelijk negatieveconsequenties voor het milieu en de menselijkegezondheid te voorkomen die anders zouden kunnenworden veroorzaakt door onjuiste verwerking van ditproduct als afval. Het symbool op het product of op debijbehorende documentatie geeft aan dat dit productniet als huishoudelijk afval mag worden behandeld. Inplaats daarvan moet het worden afgegeven bij eenverzamelpunt voor recycling van elektrische enelektronische apparaten. Afdanking moet wordenuitgevoerd in overeenstemming met de plaatselijkemilieuvoorschriften voor afvalverwerking.
Voor nadereinformatie over de behandeling, terugwinning enrecycling van dit product wordt u verzocht contact opte nemen met het stadskantoor in uw woonplaats, uwafvalophaaldienst of de winkel waar u het productheeft aangeschaft.
Elektrische aansluitingAlvorens de wasemkap te installeren moet wordengebruikt of de netspanning correspondeert met despanning die wordt aangegeven op het typeplaatjevan het apparaat. De aansluiting van het apparaat ophet spanningsnet dient door een erkend installateur teworden uitgevoerd. De wasemkap heeft een snoer datmoet worden aangesloten op het elektriciteitsnet doormiddel van een stopcontact dat voldoet aan denormen in het land waarin het apparaat wordtgebruikt. Als het apparaat permanent met hetelektriciteitsnet verbonden is, moet de bijgeleverdestekker worden verwijderd en op de juiste manier alsafval verwerkt. Het apparaat moet voorzien wordenvan een tweepolige schakelaar die voldoet aan devoorschriften voor elektrische installaties, en eenopening tussen de contacten heeft van minstens3 mm.
NL48Modellen HLIS 997 HLI 997 Afmetingen (in mm) Breedte 898 898 Diepte 600 600 Hoogte (min. /max. ) 820-1100 820-1100 Ø van het verbindingsstuk 150 mm 150 mm Gewicht (in Kg) 33 38Opnamevermogen (in watts - 220-240 V ~) Totaal opnamevermogen 290* 330Opnamevermogen motor 210* 250Opnamevermogen lampen (Halogeen lamp) 4 x 20 4 x 20Metalen vetfilter Afzuigoppervla (in cm2) 1634 1634* Met externe motor Scholtés met 4 zuigkrachten Technische kenmerkenVoorafgaande informatie voor installatievan de wasemkap. Voor de installatie zijn er twee personen nodig. Koppel de wasemkap tijdens het maken van deelektrische aansluiting af van het elektriciteitsnet via dehoofdschakelaar in uw woning. De wasemkap isvoorzien van bevestigingspluggen die geschikt zijnvoor de meeste muurs/plafonds.
Er moet echtercontact opgenomen worden met een gekwalificeerdtechnicus om u ervan te vergewissen dat dematerialen geschikt zijn voor het type muur/plafond. Het muur/plafond moet stevig genoeg zijn om hetgewicht van de kap te houden. Indien aanwezig depanelen verwijderen. Verwijder het vetfilter/de vetfilters. Luchtgeleider monteren (3 delen - alleenbij gebruik als recirculatiekap)De drie delen moeten met 2 schroeven aan elkaarbevestigd worden, de maat van de luchtgeleider isregelbaar en moet overeenkomen met de breedte vande montagesteun waaran hij wordt bevestigd. 1. Stel de maat van de draagstructuur van de kap in. De uiteindelijke hoogte van de kap is afhankelijkvan deze instelling. Houd er rekening mee dat dekap na installatie een afstand van tenminste cm50van het kookvlak moet hebben bij elektrischekooktoestellen en cm bij kooktoestellen op gas65of gemengd.
Boor de gaten volgens de aanwijzingen (6 gatenvoor 6 wandpluggen – 4 pluggen voor hetvasthaken), draai de 4 schroeven in de buitenstegaten (gebruik de bijgeleverde sleutel) en laat eenruimte van ongeveer 1 cm tussen de kop van deschroef en het plafond over. 5. Plaats de afvoerbuis in het frame en sluit hem aanop de koppelingsring Bvan de motorruimte(afvoerbuis en bevestigingsbandjes worden nietbijgeleverd). 6. Haak het frame op de 4 schroeven (zie handeling 4). !De zijde met de aansluitdoos moet overeenkomenmet de rechterzijde van de afzuigkap.
7. Draai de 4 schroeven heel goed aan. 8. Plaats nog 2 schroeven en draai deze heel goedvast in de gaten voor de veiligheidsbevestiging dievrij zijn gebleven. 9. Sluit de kap op het elektriciteitsnet aan. Hetelektriciteitsnet mag pas gevoed worden wanneerde montage beëindigd is. !Het model moet aan de perifere motorHLIS 997 aangesloten worden (zie paragraaf “ De aansluitingaan de motor” op de volgende bladzijden).10. Bij een afzuigende werking moet het andereuiteinde van de afvoerbuis op de afvoerinrichtingvan de woning worden aangesloten. Voer voor hetmodel HLIS 997 de aansluiting van de buis aande perifere motor uit (zie paragraaf “De aansluitingaan de motor” op de volgende bladzijden). Bij eenluchtcirculerende werking (10F) moet deluchtstroomrichter F op het frame gemonteerdworden en met 4 schroeven op de beugel Gbevestigd worden.
Sluit tenslotte de afvoerbuis opde koppelingsring op de luchtstroomrichter aan. Montage van de schouwen 11. Breng de moeren met de bevestigingshaken in dedelen van de bovenste en ondersteschouwelementen (en van de structuur inovereenstemming met de hechtpunten van deschouwen) aan ter hoogte van de rechthoekigeopeningen. In totaal moeten 16 moerengemonteerd worden. 12. Monteer de bovenste schouwen (herkenbaar doorde aanwezigheid van het rooster aan debovenkant ervan) – Gebruik 8 sch oevenr (zie ookhet schema voor de koppeling van de twee delen). !Draai de schroeven niet vast in de zittingen Z1(rechts en links) van het samenstel van debovenste schouwen. NL5013. Monteer de onderste schouwen – Gebruik 6sch oeven (zie ook het schema voorr de koppeling van de twee delen).
NL5114. Doe de bovenste schouw in de onderste schouw,tot aan het slageinde. Maak tijdelijk de schouwenaan elkaar vast met twee schroeven (door dezitting Z2). !Deze schroeven dienen om te voorkomen dat deonderste schouw, tijdens de bevestiging, perongeluk weg zou glijden. 15. Doe het samenstel, bestaande uit de bovenste ende onderste schouw, in de structuur (de roostersmoeten overeenkomen met de rechter- enlinkerzijde van het geraamte). 16. Maak aan de bovenkant met 4 schroeven (2 perzijde) vast. 17. Als deze nog niet op hun plaats zitten maak de 4schroeven gedeeltelijk aan de basis van hetgeraamte vast, de schroefkoppen zullen dienenals haak voor de afzuigkap. Zie het schema voorde juiste stand. 18. Maak het geraamte vast aan de afzuigkap encontroleer of het geheel goed vast zit. Maak deafzuigkap aan de structuur vast met 2 schroeven,deze zullen tevens dienen om de twee delen tecentreren.
NL52•Maak de deksel Bdicht. •Maak de elektrische aansluiting van de afzuigkapaan het elektriciteitsnet. De aansluiting aan de motorAlleen voor het model HLIS 997!De unit wordt geleverd zonder motor en moet dusworden aangesloten aan een gedecentraliseerde motor (aan te schaffen accessoir) die buiten hetapparaat is geplaatst. De electrische aansluiting wordtuitgevoerd door middel van de kroonsteentjes.!Gebruik alleen de externe motor Scholtés met 4zuigkrachten. Het verbinden van de afvoerleiding metde gedecentraliseerde motor Voor het functioneren moet de gedecentraliseerdeAfvoerleiding motor op een geschikte plaats wordengeinstalleerd met in acht neming van de geldendenormen. De unit en de gedecentraliseerde motor wordenverbonden door een afvoerleiding met een behoorlijke doorsnede (Ø150mm).
Voor het goed functioneren van het apparaat moet uonthouden dat hoe langer de afvoerleiding is, die deunit aan de afzuiger verbindt, hoe minder efficiënt deafzuiging is. De afvoerleiding mag niet langer zijn dan7 m. De materialen (leiding en kraag) zijn voor debevoegdheid en rekening van degene die de kapinstalleerd. De electrische aansluiting van degedecentraliseerde motor •Controleer de positie van de ruimte boven deB, afzuigkap, voor de elektrische aansluiting. •Verwijder de schroeven om de deksel van de ruimteB te openen. •Maak de kabelklem open door de schroeven L teverwijderen. •Om de afzuigkap aan de motor te verbindengebruik een geharmoniseerde meeraderigeverbindingskabel (HAR) type H05 VV-F (6 x0,75mm2). •Verbind de eindstukken van de kabel, afkomstig uitde motor, aan het klemmenbord in de ruimte B opde kap.
NL53Gebruik!Er wordt met klem aangeraden uitsluitend ondervoortdurend toezicht onder de afzuigkap te frituren. !Het is verboden gerechten onder de afzuigkap teflamberen op straffe van het veroorzaken vanbrandgevaar. !Om een maximale afvoer van kookluchtjes tebevorderen wordt aangeraden de afzuigkap aan tezetten voordat u gaat koken. Tevens wordtaangeraden de kap pas uit te schakelen tien à vijftienminuten nadat u klaar bent met koken. Het allerbeste rendement krijgt men met de versieafzuiging naar buiten en wij raden deze versie ook aanwaar het maar mogelijk is. De versie met afzuiging naar buiten In dit geval wordt deverzadigde lucht naarbuiten geleid door eenspeciale afvoer (150 mmdiameter) die gekoppeldis aan hetverbindingsstuk B. !Schroef de flens om debuis vast te zetten niette stevig vast, zodat deanti-terugvoer klep nietkan wordengeblokkeerd.
Voor eenstille afvoer raden wij u aan een volstrekt gladde,metalen verbindingsbuis te gebruiken. Gebruik van de kap als circulatiekapHiervoor is hetvoldoende een, bij uwleverancier verkrijgbare,koolstoffilter tegebruiken. Deafgezogen lucht wordtontvet en gefilterdvoordat zij weerteruggeblazen wordt inhet vertrek via hetbovenste rooster. De koolstoffilter kanworden gewassen (leesook de paragraaf“Onderhoud -Reinigingvan de koolstoffilter”). De filter moet beslist om de driejaar worden vervangen, en telkens wanneer de vezelsbeschadigd zijn. Montage of vervanging van hetkoolstoffilter•Stroom afsluiten. •Verwijder eerst de panelen voor de omtrek zuiging(f1). •Verwijder de metalen vetfilters. Voor het demonterenmoet men hem naar de achterkant duwen en naarbeneden toe uittrekken. (f1-f2).
•Verwijder het koolstoffilter frame “h” door deonderdelen “g”, die het aan de wasemkapbevestigen, 90° te draaien. •Het koolstoffilter “i” binnen het koolstoffilter framebevestigen en alles weer op zijn plaats monteren“j”.•Monteer de vetfilters en de panelen voor de omtrekzuiging weer terug op hun plaats.
NL54BedieningspaneelON (Stand-by)/OFF: de ON (Stand-by) standwordt verkregen door de toets 3 seconden langingedrukt te houden; alle toetsen/bedieningen wordeningeschakeld. De Off stand wordt verkregen dooropnieuw de toets 3 seconden lang ingedrukt te houden. Lichten ON/OFF Regeling van de zuigkrachtDruk op om de zuigkracht te verhogen of op omde zuigkracht te verlagen en om de zuigkracht uit teschakelen. De toets gaat aan om aan te geven datde kap aan is, deze gaat uit als de afzuigkapterugkeert in Stand-by (motor uitgeschakeld). OPMERKING: Indien de afzuigkap niet gebruikt wordtraden we aan deze uit te schakelen door 2 maal op detoets te drukken (het licht van de toets gaat uit).
Intensieve zuigkracht (met timer)Druk op deze toets voor de maximale zuigkracht meteen tijdsduur van 5 minuten (de toets knipperthetgeen betekent dat de intensieve zuigkracht aan is),na afloop van de ingestelde tijd keert de kap terug opde eerder ingestelde stand. Om de intensieve stand eerder te beëindigen drukopnieuw op dezelfde toets. Signalering verzadigd koolstoffilterDit symbool gaat branden als het onderhoudvan hetkoolstoffilter nodig is. Het resetten van de signaleringwordt uitgevoerddoor dezelfde knop langdurigingedrukt te houden (tenminste 3 seconden) totdat ereen geluidssignaal afgaat ter bevestiging.
Deze signalering is gewoonlijk uitgeschakeld, omdeze aan te schakelen op devolgende wijze handelen:met de afzuigkap in de Off stand druk op , eerstgaat het symbool branden, na ongeveer 1seconde gaat ook het symbool branden, hetgeenaangeeft dat de signalering verzadigd koolstoffiltergeactiveerd is, laat vervolgens de toets weer los. Om de signalering verzadigd koolstoffilter weer uit teschakelen, herhaal de handeling:eerst gaan beide symbolen branden: en ,daarna gaat het laatste symbool uit, dit betekent datde signalering uitgeschakeld is. Signalering verzadigd vetfilterDit symbool gaat branden als het onderhoud van hetvetfilter nodig is.
NL55Onderhoud. Als het rooster is verwijderd en men wil dewasemkap aan de binnenzijde reinigen, dan dient mener zich van te overtuigen dat de steker uit dewandkontaktdoos is genomen. Voor een konstanteoptimale werking van uw afzuigkap, wordt aangeradendeze regelmatig schoon te maken (gemiddeld eens inde tien dagen). Reiniging van het vetfilter De vetfilter heeft als doel het tegenhouden vanvetdeeltjes die, tijdens het koken, door de rookverspreid worden. Deze bestaat uit gelaagde aluminium. Het element heeft een bijna onbeperkte duur, maarmoet regelmatig worden gewassen opgrond van de intensiteit waarmee het apparaat wordtgebruikt, maar hoe dan ook minstens omde 30 dagen gewoon gebruik en beslist telkenswanneer het verzadigingslampje gaat branden. De filter in de vaatmachine of in een sopje wassen. De reiniging in devaatmachine kanverkleuring van demetalen vetfilterveroorzaken.
In iedergeval zullen defiltrerendeeigenschappen nietbeïnvloed worden. • Verwijder eerst depanelen voor de omtrekzuiging (f1). Voor het demonterenmoet men hem naar deachterkant duwen ennaar beneden toe uittrekken ( ). Nadat u het filterf2-f3heeft gewassen en gedroogd handelt utegenovergesteld bij het terugplaatsen. Voor schadeaan de motor of brand veroorzaakt door het niet tijdigreinigen van het filter is de fabrikant c. q. distributeurniet verantwoordelijk. Reiniging van de koolstoffilter De koolstoffilter moet om de twee maanden wordenschoongemaakt, en beslist telkens wanneer hetverzadigingslampje gaat branden (rood vast licht: hetlampje gaat branden met tussenpozen dievariëren op grond van het meer of minder intensievegebruik van de wasemkap).
Het overvloedige water verwijderen zonderde filter te beschadigen, daarna het matrasje binnenhet plastic raamwerk verwijderen en dit voor 10minuten in de oven doen op 100°C om het goed tedrogen. Het matrasje iedere 3 jaar vervangen eniedere keer dat het doek beschadigd is. Lees voor demontage of de vervanging “Gebruik van de kap alscirculatiekap “Montage of vervanging van hetkoolstoffilter”. Voor schade aan de motor of brandveroorzaakt door het niet tijdig reinigen van het filter isde fabrikant c. q. distributeur niet verantwoordelijk. Reiniging van de buitenkant van hetapparaat Het apparaat moet regelmatig schoongemaaktworden, vooral als er met zout water gekookt wordt(groenten, schelpdieren). Voor het schoonhouden vande buitenkant van de wasemkap een zachte doekgebruiken die men bevochtigt met spiritus of neutralevloeibare wasmiddelen, maar vooral geenschuurmiddelen gebruiken.
NL56Verlichting – Vervanging van een lampje•Ga als volgt te werk om een doorgebrand lampje tevervangen: •Het apparaat losmaken van zijn electriciteitstoevoer •Met een kleine rechte schroevedraaier, eenhefwerking op de randen van het lampje uitvoerenom dit te verwijderen. •Het lampje verwijderen en vervangen met eennieuw lampje PHILIPS STANDARD LINE code425409 van 12V 20W 30° Ø35 12V GU4. Afb. 14. •De vervanging en de montage van het lampje in detegengestelde volgorde uitvoeren. •Koppel dus de wasemkap weer aan op hetelektriciteitsnet. Voordat men technische hulp erbij roept eerst goedcontrolleren of de componenten goed vastgedraaidzijn.
NL57Vorsichtsmaßnahmen bei demGebrauch De afzuigkap is geschikt voor aansluiting op een luchtafvoerpijp. Voor een goede werking is het dusbelangrijk dat er voldoende luchttoevoer in de keukenaanwezig is. Het apparaat mag niet aangesloten worden op pijpendie gebruikt worden voor het afvoeren van rookafkomstig uit andere apparaten gevoed door gelijkwelk ander type van energie, verschillend van deelektrische energie. Als de afzuigkap geïnstalleerd moet worden in eenkeuken waarin zich een warmwaterdoorstroomtoestelof een gasgeiser bevindt, wordt om veiligheidsredenenmet klem aangeraden de afzuigkap niet te gebruikenvoor afzuigen naar buiten toe. Voor dit soortopstellingen moet het apparaat voorzien worden vaneen koolstoffilter, dat verkrijgbaar is bij uw leverancier,zodat u de kap als circulatiekap kunt gebruiken.
De afzuigkap moet aangebracht worden op minstens50 cm boven de kookplaten (vitrokeramische ofnormale elektrische kookplaten) of op 65 cm hoogteboven gasbranders. Indien in de installatie-aanwijzingvan het gaskooktoestel een grotere afstand wordtaangegeven moet hiermee rekening wordengehouden. Bij gelijktijdig gebruik van de kap en een kachel ofhaard, die lucht van het vertrek gebruiken (bv. gaskachels, petroleum kachels, kolenkachels, boilersenz. ) moet men voorzichtig zijn omdat de kap de luchtvan het vertrek die de kachel of haard nodig hebben,afvoert. Voor een veilig gebruik en om te voorkomen datafgevoerd gas terug zou komen in het vertrek, maghet vacuüm de 0,04 mbr niet overschrijden. Dit kan door te zorgen voor een zekere luchttoevoerbv. via deuren, ramen, ventilatoren of anderetechnische maatregelen. Het is verboden om onder de kap gerechten teflamberen.
De open vlam is schadelijk voor de filtersen zou brand kunnen veroorzaken. Dus maak nooitgebruik van een open vlam onder de kap. Het friturenvan gerechten moet altijd onder controle gebeuren omte voorkomen dat de hete olie vlam zou vatten.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Scholtes HLI 997 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Afzuigkap Scholtes
Handleiding Afzuigkap
Nieuwste handleidingen voor Afzuigkap